decembris

Posted on 2021.12.03 at 17:30
ir jau 3. decembris. kāpēc manā frendlistē vēl nav neviena tā ikgadējā posta, kur sakombinēti visu mēnešu pirmo postu pirmie teikumi? kāpēc jūs kavējaties?

decembris

Posted on 2021.12.03 at 16:34
man:: ļoti daudz sniega
Tags:
pasludinu gārdeninga sezonu par oficiāli slēgtu. tikko izkašņāju no kupenapakšas puravu plantāciju, kamēr zeme vēl nav sasalusi un tas bija iespējams.

novembris

Posted on 2021.11.30 at 23:40
skan: Decibels skaļi murrā
Tags:
es tātad nolēmu šodien vēl vienu reizi sajusties spilgti dzīva un aizgāju tumsā paklīst pa Pilskalna mežu.
nenormāli smuki. apsnigušo egļu - Gaudi torņu armija, debesis - pilsētas pusē rūzgi pelēkas no gaismas piesārņojuma, bet otrā malā dūmakainakvareļainās pelēko toņu pārejās. virs galvas melna, melna decembra novembra tumsa. un mīksts, pēc sniega un piesnigušām skujām smaržojošs, klusums.
nobridos gan arī kārtīgi. kopš pēcpusdienā beidza snigt baigi neviens nebija staigājis, ja neskaita dažas pēdas uz pašiem centrālākajiem celiņiem. mums te ir daudzpadsmit centimetri sasniguši + tur tie trakie un kalni un lejas. kad, ar mēli pār plecu, izvēlos no meža uz ceļa ar drusku piebrauktu sniega putru, likās, ka vispār vairs nekas nav jādara. gandrīz kā ar (zemu) lidojošu paklāju mājās atlaidos.

novembris

Posted on 2021.11.30 at 16:16
Tags:
brīži, kad jūtos ļoti, ļoti, ļoti spilgti dzīva:
* izlienot no ļoti auksta ūdens
* krēslā vai tumsā staigājot pa mežu
* mierīgi guļot uz muguras ezerā - ļoti siltā ūdenī
* tešot lejā no kalna ar slalomenēm
* auļojot ar zirgu pa bezgalīgām pļavām, nokultiem tīrumiem, meža stigām vai neskartiem sniega laukiem

šodien bija tā neskarto sniega lauku atklāšanas sezona. tik forši!

novembris

Posted on 2021.11.24 at 14:36
man:: prokrastinēju atskaiti
Tags:
biju uz SN. prieks par Mariju un zibeni, es gan pie šīs izrādes tapšanas nekā nepiedalījos. biju cerējusi, ka CK kko dabūs, bet nu šī vispār bija ļoti savāda sezona un savāda SN. ceremonija bija ievērojami negarlaicīgāka nekā iepriekšējā, uz kuru biju klātienē. smuka scenogrāfija un man nenormāli patīk labs pūtēju orķestris dzīvajā. pa vidu gan gadījās arī diezgan krindžīgi teksti, bet bez tiem laikam šais ceremonijās ir grūti iztikt. visādi citādi - ja es nākamgad apsveru domu atkal apmeklēt SN klātienē, lūdzu, atgādiniet man to nedarīt. nejūtos labi izlietojusi vakardienu - meklējot, ko vilkt mugurā, pucējoties, braucot 2,5h autobusā, lai pasēdētu pāris stundas pēdējā rindā, gandrīz nevienu nesatiktu un brauktu atkal atpakaļ mājās. protams, ja būtu ballīte un patērzēšana, tad vēl tā. bet man kaut kā tiešām ļoti, ļoti vairs neinteresē dzeršana. man vienkārši ir kļuvis garlaicīgi dzert. tērzēt, protams, var arī nedzerot, bet tomēr jaukāk tērzēt arī, ja tie citi tērzētāji ir skaidrā.
bija jau arī piedāvājums mazliet paturpināt kādā dzīvoklī, bet iekšējais (nīgrais un garlaicīgais) pieaugušais uzvarēja un ap vieniem jau gulēju savā gultiņā.

novembris

Posted on 2021.11.20 at 17:26
Tags:
beidzot sagaidīju sauli. liels paldies! mums šodien bija tāds neliels dolomītu maršruts. aizbraucām uz Kalamecu - Markuzu gravām, kas atrodas pasaules malā, pieIgaunijā, starp 3 palieliem purviem. bijām tur reiz bijuši vasarā, pēc Gaujienas kapusvētkiem. toreiz arī bija skaisti, bet tad praktiski vispār nebija ūdens upēs un mēs staigājām pa sausām gultnēm. šoreiz ūdens bija gana un Kalamecu gravā tas līksmi nēsājās pa nelielajaiem ūdenskritumiņiem. jābrauc ziemā, varbūt tur veidojas smuki leduskritumi. Markuzu grava bija diezgan slapja un dubļa, pārkūlāmies pāri upei, uzšļūcām līdz gravas augšai un izmetām līkumu līdz pamestām dolomīta mājām.
mājās braucot piestājām abos Gaujas krastos pie Virešu tilta. vienā pusē ir Randātu klintis, otrā Tilderu + vecas dolomīta lauztuves. nekas daudz ko staigāt tur nava, bet smuki tāpat.
ilustrācijas instagramos.

p.s. ja braucat uz Kalamecu - Markuzu gravām, šajā gadalaikā rekomendēju mašīnu atstāt krustojumā, kurā beidzas grants ceļš un sākas smilšu ceļš cauri Mežciemam (3 mājas). mēs tā darījām un nenožēlojām. ko iet tikai nieka lieki 700 metri. labāk iet, nekā rakt mašīnu ārā dubļiem, bet, protams, katram savs.

Novembris

Posted on 2021.11.20 at 14:47
Tags:
Aku meistars kā akā iekritis

novembris

Posted on 2021.11.19 at 21:12
Tags: , ,
šīs nedēļas piezīmes:
* otrdien biju galvaspilsētā. sen nevilktie smukie zābaki noberza kāju. izstaigāju savus mīļākos centra veikalus (grāmatnīcas, Humanas un Dabasstacija), paēdu Terapijā, iegādājos jaunāko dzejas krājumu un apmeklēju pirmizrādi
* pirmizrāde bija forša, bija gan viens moments, kam es nenoticēju, turklāt diezgan būtisks, bet lai jau. nevaru teikt kurš, jo spoileris. vizuāli ļoti, ļoti smuka.
* ceturtdien bija pirmie pilnīgi svešie cilvēki uz meža tripu + pirmo reizi vedu 2 gab. gāja labi. cilvēki bija forši un viss gāja gludi.
* pilnmēness + mēnešreizes - parasti diezgan nāvīgs savienojums, bet šoreiz ir pat visai ciešami. ibīšus gan tā pavairāk iešāvu
* akā laikam sūknis nogāzies uz grunts, rauj smiltis augšā, tek pilnīgi brūns ūdens un trose, kurā viņam vajadzēja karāties palika rokā. divu dienu laikā spainī nosēžas smiltis un ūdens normāls. nevaram dabūt rokā nevienu aku cilvēku. paši, bez spec aprīkojuma, baigi nevaram neko izdarīt. akai 28 grodi, tā ir īsta pazemes eja, var tikt uz Ķīnu (vai kas nu mums tur otrā pusē sanāk) un arī nosmakt no skābekļa trūkuma.
* šīs nedēļas solīto sauli īsti nesagaidīju. es pis to pelēkumu. netipiski sev - bet tiešām gaidu ziemu. gribas sniegu, sauli, slēpot un lēkšot pa bezgalīgiem sniega laukiem

novembris

Posted on 2021.11.15 at 22:29
Tags:
runājot par veselību uzturošiem un veicinošiem līdzekļiem - tikko sablendēju kaudzi smiltsērkšķu, nokāsu sēklas un lielākos čužus, pieblendēju klāt daudz, daudz ingvera un medu. trieksim katru dienu pa kādam šotiņam. traks, bet garšīgs vienlaicīgi.
un sauksim to par ingvermektīnu

pandēmijas dienasgrāmata

Posted on 2021.11.15 at 20:35
Tags:
sajūsminos par tiem dabas bērniem, kam vakcīna lielākais ļaunums, bet ivermektīns - vot, tā ir štelle. tas nekas, ka saidefektu saraksts nezcikreizes garāks nekā vakcīnām šmakcīnām.
jauki tā piesārņot savu mīļo dabiņu. diemžēl pret tārpiem smadzenēs viņš nepalīdz. būtu vismaz dzēruši zāļu tējas un homeopātiju, nevis ivermektīnu.
This product should not be used in other animal species as severe adverse reactions, including fatalities in dogs, may result (suns var nomirt arī apēdot zirga (un droši vien arī cilvēka) kaku, kurš pēdējo pāris dienu laikā ir attārpots ar ivermektīnu).
Environmental Safety: Ivermectin and excreted ivermectin residues may adversely affect aquatic organisms. Do not contaminate ground or surface water.

un tie ir tie cilvēki, kas man ikdienā nāk pretī pa ielu.
p.s. nesen tieši attārpojām zirgus ar ivermektīnu. drusciņ palika pāri. moš kāds grib ieraut?

novembris

Posted on 2021.11.13 at 21:07
beidzot atklāju mandarīnu sezonu. skābi.

novembris

Posted on 2021.11.11 at 04:10
man:: nenāk miegs, bļe
Tags: ,
esi sveicināta tumsa un annuālie miega traucējumi. katru gad no jauna novembra vidū sākas. apm 2h pēc saulrieta (kas šobrīd ir jau ap četriem) sāk drausmīgi nākt miegs un neatkarīgi no tā vai paguļu diendusu vai nē - naktī nevaru aizmigt. + jo tumšāka un pelēkāka diena, jo sūdīgāk. ceru uz to sauli, ko sola nākamnedēļ.

neatceros vai esmu jau te kādreiz lielījusies vai nē, bet mana vecātēva brālis bija roņu kustības/ziemas peldēšanas aizsācējs Latvijā. bērnībā gan viņš nelikās nekas īpaši lielīšanās vērts - lielākā daļa ģimenes viņu uzskatīja par dīvaini un man bija no viņa drusku pat bail. viņš skaļi runāja, uzbāzās ar pašsacerētām straight-edge brošūrām un pašsastādītiem rūdīšanās vingrinājumu kompleksiem, ļoti piesējās visiem, kas smēķēja, dziedāja dīvainas un nesaprotamas dziesmas, staigāja garus gabalus ar kājām un, jā, līda aukstā ūdenī. man tas toreiz likās kaut kas pilnīgi nesaprotams un man ne prātā nenāca, ka es pati kādreiz līdīšu āliņģī. nu, lūk, es te tagad bezmiegā melanholiski klīstot pa internetu līkločiem netīšām uzskrēju virsū viņa dziesmām, kuras nezkāpēc ir saundklaudā un vienam video arī. cerams vēl kādam bezmiega māktam cibiņam būs prieks paklausīties.

IEEJA

Posted on 2021.11.09 at 23:47
Tags:
dārgie biedri. man te kādus postus zemāk daži jau tā kā izrādīja interesi, bet nupat jautāju un piedāvājos nopietni. man vajag izmēģinājuma un treniņtrušus manai meža tripu lietai. lai varētu pieslīpēt, noslīpēt, uzkrāt pieredzi, saprast problēmlietas/vietas un arī praktiskos aspektus - pašizmaksas utt. pagaidām esmu vedusi pārāk maz un pārāk pazīstamus cilvēkus, lai varētu atrast visus zemūdens akmeņus utt.

doma īsumā tāda - ejam pa mežu 7-10 km (ja gribas var arī vairāk). ejot klusējam => klusuma meditācija. nonākam pie ezera. tripotāji saguļas hamokos un es situ bungas => bungu meditācija. pēc tam uzkožam kko vegānisku, ko nu man katrā reiz būs bijusi iedvesma gatavot, iedzeram čagas tēju, patusējam pie ugunskura, parunājamies un varam ielīst arī aukstā ūdenī. pagaidām vedu max 2 cilvēkus (vēl gan nav sanācis, līdz šim esmu gājusi tikai ar vienu), bet pamatdoma tāpat ir par max 3 vienlaicīgi. par sīkākām detaļām vienosimies privāti.

es, protams, nezinu vai kāds pieteiksies, var jau gadīties, ka nepiesakās, bet, ja nu tomēr pēkšņi visa ciba sagrib, tad šobrīd saku tā, ka varētu izvest 3-5 izmēģinājuma trusīšus/cibiņus un priekšroka tiem, kas var to ieplānot salīdzinoši drīzāk. un ne tādā dienā, kad sola intensīvu un ilgstošu lietu vai ekstrēmu aukstumu vai sniegputeni. iet jau var jebkādā laikā, bet bundziņām ne visai patīk slapjums un liels aukstums.

no trusīša tiek gaidīta tikai atkulšanās līdz pasaulei skaistākajai mazpilsētai un fīdbeks.

tāds kā tīzeris )

gaidu, kad pabeigs zīmēties logo un montēties video un tad taisīšu arī tīklus un lapas ar jēdzīgākā veidā noformētu informāciju, nekā šiten. bet vēl jāpagaida. tikmēr vajag praktizēties.

novembris

Posted on 2021.11.06 at 22:29
man:: jābeidz prokrastinēt
skan: Decibels skaļi murrā
Tags: ,
* šodien biju zoom kāzās
* šodien dzirdēju novembra pērkonu
* besī tā tumsa. man jau septiņos vakarā liekas, ka ir nakts un jāiet gulēt. neko nevar paspēt izdarīt
* Duetai Kjū kādreiz bija dziesma ar tvistu - par maiznieku, kurš beigu beigās izrādījās nevis maiznieks, bet miesnieks. aizvakar atklājās, ka K vectētiņš bijis diplomēts maiznieks, ilgi arī par tādu strādājis, bet tad nezinkāpēc sācis strādāt par miesnieku Liepājas tirgū. izrādās, ka mums nezinot, dziesmai ir bijuši biogrāfiski motīvi. diemžēl ierakstīta viņa laikam nav nekādā formā. likās, ka bija bootlegs, bet neatrodu savā arhīvā. nekas, vienmēr jau var paklausīties skābo lietu.

novembris

Posted on 2021.11.04 at 17:45
Tags: , ,
tikko pārbraucu slīpi pāri LV ar mūsu jauno volvo un mūsu jauno piekabi. Kursīši - Saldus - Salaspils - Smiltene.
pirmo reizi dzīvē vilku piekabi. uzreiz - ~300 km un viena pati.
tagad nejūtu dibenu - parīšu roltonu un iešu staigāt kamēr vēl legāli.

vēl - vakar kurjers beidzot bija piegādājis sen pasūtīto šujmašīnu.
un vakar keramiķes darbnīcā izņēmu svaigi cepto pasūtījumu - rekvizītus manai meža tripa lietai.

zirga klibošanai nopirku antiflam pastu un vēl piedevu pret iekaisumiem un locītavu veselībai. aizvakar bija jau daudz labāk. pieteicu arī hiropraktiķes vizīti.

dzīve iet uz augšu. nu, ja neskaita, ka kontā svilpo mīnusi. (šajā ziņā labajās ziņās - atrakstīja foršā bijusī priekšniece no rekl.aģ. un pasūtīja diezgan iespaidīgu manas tējas apjomu. rīt jāiebāž omnivā)

tādas, lūk, man praktiskās dzīves dziņas ziņas.

oktobris

Posted on 2021.10.29 at 11:43
man:: jāiet grābt lapas
Tags:
fyi: vakarā/naktī no sestdienas uz svētdienu solās būt branga ziemeļblāzma. forekāstos rādās 6 KP (dažās pat 7 KP).
jāraksta pašapliecinājums, ka veselības apsvērumu dēļ ir obligāti jāredz un jādodas kaut kur ārpilsētā.

oktobris

Posted on 2021.10.28 at 23:27
Tags:
man likās, ka 1.11. ir RD atskaites termiņš. visu nedēļu mocījos ar prokrastināciju, mazgāju grīdas, spēlēju Heroes, gāju pastaigāties. nupat nolēmu nepurgāt nedēļas nogali, kad sola jauku laiku, saņēmos, atvēru, sāku kko pildīt un ieraudzīju, ka termiņš tomēr ir 30.11. bļe, diezgan žēl, ka pamanīju. tagad priekšā vēl mēnesis ciešanu. īpaši tāpēc, ka tur palicis neiztērēts drusciņa naudas. biju jau nolēmusi, ka pofig, atgriezīsim domei, bet tagad jāturpina lauzīt galvu, ko nopirkt tādu, kas atbilst iesniegtā projekta nosacījumiem (kas ar RD projektiem ir piselīgs jautājums) un kas arī reāli varētu noderēt.

pandēmijas dienasgrāmata

Posted on 2021.10.27 at 19:53
man:: jāraksta atskaites
skan: K griež rasolu
Tags: ,
turpinot slikto ziņu sēriju. šo piektdien toč nebraukšu uz treniņu - nevis kovida dēļ, bet tāpēc, ka zirgs klibs.
un šīs sezonas plānu centrālā un svarīgākā izrāde nedabūja ne graša no KKF. diezgan traki. liels projekts, ar piesaistītiem ārpuskompānijas māksliniekiem. droši vien tā vietā jādomā kkāda bezbudžeta izrādīte, kas balstīta uz biedru brīvprātīgo darbu. pavisam neko nedarīt tik daudzus mēnešus arī īsti nevar - dažādu svarīgu un mazāk svarīgu iemeslu dēļ.

bet tā kopumā es vairs nejūtos sabļukusi. baigi labi gan ar nejūtos, bet visumā normāli. ja neskaita augošās dusmas un niknumu, kas rodas lasot ziņas un domājot par situāciju valstī. bet cik runāju ar cilvēkiem savā burbulī - visiem tādas aug. kur un kā viņas virzīt, lai tās nesāktu kļūt iekšēji vai ārēji destruktīvas - tāds, lūk, ir jautājums.
vismaz cenšos viņas validēt un neizlikties, ka tādu nav.

pandēmijas dienasgrāmata

Posted on 2021.10.24 at 17:38
Tags:
* piektdien uz treniņu aizbraucām. policija neatbrauca.
* šodien izvedu pirmo (vīrs neskaitās) izmēģinājuma trusīti savā tripā. policija neatbrauca.

pandēmijas dienasgrāmata

Posted on 2021.10.21 at 12:38
Tags: ,
es jūtos sabļukusi. protams, tas, ka būs tie ierobežojumi bija skaidrs, bet tāpat nomācoši. savus iekrājumus notriecu jau pagājšziemas dīkstāvē, jaunus nav bijis iespējas paspēt uzkrāt. es tiešām, tiešām neticu Kariņa skaistajam solījumam, ka 15.11. vakcinēto cilvēku dzīve atgriezīšoties zaļajā režīmā. pilnīgi nekas no līdzšinējās pandēmijas pieredzes neliecina, ka tas varētu būt iespējams. turklāt, kuram gan tā šausmīgā teātra pārprodukcija ir vajadzīga.
kas attiecas uz naudu - man ir divas idejas papildnodarbēm. pie vienas jau diezgan entuziastiski metos klāt, gribēju kārtīgi iztestēt pa šo brīvo laiku, bet izrādās nebūs iespējams, jo tas prasa cilvēku no 2 mājsaimniecībām tikšanos. otra ideja ir lēnāka un čakarīgāka un tur jāprototipē. pasūtīju šujmašīnu. neesmu šuvusi kopš videnes. varbūt izmetu naudu misenē, jo nesanāks un riebsies. auduma atgriezumus, ar ko eksperimentēt ar tagad nevar nopirkt.
drausmīgu stresu rada tas, ka māte joprojām spītīgi atsakās vakcinēties. man ir tiešām bail, ka viņa varētu nomirt no kovida. es runāju ar viņu un viņas draudzenes runā, bet nē - kā pret sienu. stulbais brālis konspirators, antivakseris izskalojis viņai smadzenes. tāpat ir drausmīgs stress par draudzeni, kas īrē mūsu bijušo dzīves platību Saļika mājā, pie maniem vecākiem. viņai ir drausmīga depresija, drausmīgs bomžatņiks un drausmīgi parādi. vasaras sākumā pierakstīju un pie rokas aizvedu pie psihiatra, bet nu pagaidām neliekas, ka AD baigi strādā. mamma netiek ar viņu galā. viss pilns ar kaķu kakām un smird un ir skaidri redzams, ka viņai vispār nav enerģijas dzīvot, lai gan viņa visu laiku cenšas izlikties, ka viss baigi normāli. man vairs nav ne spēka, ne padoma, ko ar to visu iesākt. papildus tam visam - K tētis dziest. nu pa lielam no vecuma. un pieklātos jau vairāk būt tur klāt, bet tur tas viss arī ļoti sarežģīti.
iepriekšējo dīkstāvju laikā kaut kas, kas ir turējis mani pie normalitātes sajūtas un devis prieku ir iknedēļas braucieni uz jāšanas treniņiem Valmiermuižā, bet nu jau arī tos nevarēs.
gribētos parunāt ar terapeitu, bet pie manas iepriekšējās kaut kā negribas iet, jaunu meklēt šobrīd liekas pizģec un cik painteresējos apkārt - nav jau tā, ka baigi kāds tagad ilgojas pēc jauniem klientiem. + piķis, piķis, piķis.
jebal

Atpakaļ 20  Uz priekšu 20