Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

25. Jūlijs 2017

17:02: Soused
Patīkams pārsteigums -- Skota Vālkera un SunnO))) albūms Soused izklausās reāli līdzīgs gabalam 'Kūka' no manas agrīnās šizofrēniskā glemgrāndža grupas Hācbīc Sailenc. Basa gabali ir točna tādi paši, kādus es savulaik distortēju, es teiktu. Ņemot vērā, ka Kūka tapa krietnus gadus atpakaļ, pieņemu, ka Kūka ir bijis gabals well ahead of its time. Kā liecināja klausītāju izteiksme to dzirdot, tā domāja arī viņi.

14. Jūlijs 2017

12:29: Nice
Piedodiet, vēlreiz sviests. Bet -- jūtos, ka tiešām turu roku uz sviesta pulsa. Rekur, Financial Times apraksta sviestainumu un ir izdarījuši identiskus secinājumus kā es. https://www.ft.com/content/8550f05a-6649-11e7-8526-7b38dcaef614?mhq5j=e2

Tā arī rādās, ka laiks saldēt sviestu.

12. Jūlijs 2017

16:32: Šeit ir sviests
Vēlreiz par sviestu -- mani šis temats ir aizrāvis. Es atzīšos, ka es izlasīju lopkopības reviews un atklāju, ka bija paredzēts, ka ES 2017. gada 2. ceturksnī sviesta cena kritīsies, jo tad ir vislielākais piena izslaukums. Bet, kā redzam, tas tā nenotika. Q3 izslaukums diezgan ievērojami kritīsies un Q4 kritīsies vēl vairāk (vismaz grafikos izskatās pēc normālām ikgadējām svārstībām). Ņemot vērā, ka sviests ir pavisam uz izķeršanu un drausmīgi dārgs arī Okeānijā un diezgan dārgs arī ASV, tad pēc manām spekulācijām sanāk, ka uz gada otro pusi a) sviests paliks vēl mazāk, b) nebūs no kā arī to sviestu importēt. Tamdēļ man gribās spekulēt, ka cena droška uzleks vēl augstāka.

Vispār nez nav kaut kāds sviesta totalizātors? Es jūtu, ka neesmu izmantojusi iespējas uz Brexitu, Trampu, pēdējām UK vēlēšanām, tagad gribu izmantot uz sviestu!

Ja sviests deficītēsies, tad diezgan skaidrs, ka būs švaki ar saldo krējumu, saldējumu (ja vien nav iesaldēts, haha), bet nez kā būs ar augu taukiem? Pieņemot, ka izsīkstot sviestam palielināsies pieprasījums arī pēc augu taukiem, nez cik ātri viņi spēs pārslēgties uz intensīvāku ražošanu?

Katrā ziņā, man tagad saldētavā ir depozīts sviesta veidā, hehe.

11. Jūlijs 2017

21:19: Svīsts
Atceraties iepriekšējo ierakstu, kur sviesta cena bija uzkāpusi līdz 471 eiro par 100 kg Eiropā? Bet tas bija 27. maijā. Kā rādās 8. jūlijā cena bija jau 550 eiro/100 kg. Laikā no 1. līdz 8. jūlijam cena pakāpās par 25 eiro.

Eju rīt iegādāties sviesta rezerves, sagaidu, ka uz priekšdienām uzsākšu pirātiskā sviesta biznisu un varēšu dzīvot kā Buņģis!

7. Jūlijs 2017

12:13: Baigais sviests
Bet paklau, paklau, ziņās raksta, ka Francijā jau ir sviesta trūkums, Anglijā sviests grasās trūkt uz Ziemīšiem, un pavejaties akurāt šitamo Eiropas sviesta cenu kāpumu: http://future.aae.wisc.edu/data/weekly_values/by_area/3274?tab=prices
Laiks ieguldīt sviestā? Krāt sviestu cibā? Ojā!

4. Jūlijs 2017

09:09: Ģenētikas prieki
Starp citu, es te agrāk rakstīju par servisu 23andme, kur var noskenēt daudzus SNPs (single nucleotide polymorphisms) un paskatīties, kas ģenētikas vācelītē iekrājies. Tas bija labs serviss, kad viņš tika palaists, bet, ja man tagad būtu interese DNSā lūkoties, es bišķiņ pagaidītu, kamēr visa genoma noteikšana ir bišķiņ lētāka (jau tagad ir zem 1000 USD un drīz grasās būt ap 100 USD https://www.statnews.com/2017/01/09/illumina-ushering-in-the-100-genome/) un kad būs kāds 23andme līdzīgs serviss, kas metīs ārā info par to genōmu.

Būtībā 23andme noskenē tikai maziņus DNS fragmentiņus daudzās vietās uz DNS, bet lielākā daļā DNS paliek nezināma. Toties whole-genome sequencing tiešām būtu visticamāk jāizdara tikai 1x mūžā, jo ar to tiktu noteikts pilnīgi viss DNS sastāvs un tad tur varētu bīdīt datus pēc sirds patikas. Nu labi, varbūt mutāciju gadījumos, piemēram, ja saslimtu ar vēzi, varētu sīkvencēt vēlreiz, bet arī tad vienmēr ir labāk zināt, kāds tad DēeNeS bija iekš baseline.

30. Jūnijs 2017

21:46: Linux
Vispār man tiešām ļoti patīk Linux. Ar otro piegājienu -- tāļajā 2009. bija bišķiņ par šerpu, bet tagad ir tiešām labs. Paldies tiem, kas ieteica. Man pat patīk šo to pamuļļāt iekš bash-a, lai varētu sev izlikties, ka nedaudz māku programmēt. Šeit atceros kādas šausmas sagādāja 'Melnā Ekrāna' parādīšanās iekš Windows ar pilnīgi nekādu saprašanu, ko darīt.

Bet jā, vairāki iemesli, kāpēc pārgāju uz Linux -- Windows 7 niķojās, Windows 10 maksāja naudu un, cik es sapratu, Windows 10 nemitīgi spiego par jūzeri. Pat tik tālu, ka defaultā ieraksta visas podziņas, ko uz klaviatūras centīgais jūzeris nospiež.

Tad nu šovakar ņēmu spiegošanas jautājumus dziļāk un savam Firefox brauzerim saliku visādus pretspiegošanas add-onus. Man jāsaka, ka mani ir tiešām pārsteidzis, cik daudz ātrāks pēkšņi ir kļuvis mans internets. Verī naiss.

11. Jūnijs 2017

19:58: Boriss
Ziņās stāsta, ka bookies favourite kā nākamais UK ministru prezis ir - tadā - Boriss Džonsons. Vot, tas nu gan būtu brīnišķīgs vēl lielāks farss stāstā par Angliju. Boriss un EU debates -- es tiešām to gribētu redzēt.

9. Jūnijs 2017

10:33: Sausais likums
Huh, a Lietuvā taisās ieviest radikālus pret-alkaholisma likumus & dzeršanas vecumu jauniešiem palielinās no 18 uz 20 gadiem. https://www.theguardian.com/society/2017/jun/09/last-orders-lithuanian-teenagers-alcohol-law

Tad jau LV pierobežai jāizmanto iespēja un jāver vaļā visa veida alkohola patēriņa vietas. Latvija var!

8. Jūnijs 2017

23:39: Un pound gets pounded, jau atkal.

23:09: Korbīns
Un vēl, ja var ticēt poļļiem, tad Leibors ar Džeremiju Korbīnu priekšgalā ir dabūjuši +34 vietas. Ņemot vērā, cik ļoti Korbīns tika izņirgāts un nemīlēts šitās karjeras sākumā, tad tas ir diezgan iespaidīgs kreisiskuma palielinājums. OK, Korbīnam ir trūkumi, bet nu, kamōn, Terēza ir kkas šausmīgs.

23:02: Exit Polls
Nice, cerams, ka britu exit polls būs precīzi un konzerviem nebūs majority. Nu katrā gadījumā ceram, ka Terēzai ir kirdik. Good riddance!

7. Jūnijs 2017

14:14: Game of Thrones, British Edition
Rīt UK vēlēšanas un tas nu gan būtu brangi, ja Mayday nesanāktu gluži tāds landslide, kā pati bija paredzējusi. Un tā pat liekas kā pilnīgi reāla iespēja! Man tā Terēza vnk ārkārtīgi nepatīk, jau sākot ar viņas Home Office karjeru. Tas gan būtu lielisks pārsteigums beidzot pamosties vēlēšanu rītā, kur konservi būtu aizsūtīti stāvēt stūrī un kaunēties.

25. Maijs 2017

18:58: Kaimiņi *^&%*^$
Vienkārši neaprakstāmi ienīstu augšstāva kaimiņieni, kam ir ĀRPRĀTĪGI čīkstoša grīda, kas to vien dara, kā kustās turp-atpakaļ pa māju un ar kuru man liekas, ka es nepārtraukti dalu dzīves telpu. Viņa konkrēti čīgā cauru dienu -- čīk čīk čīk.

24. Maijs 2017

13:30: Pārdomas par apziņu
Aiz neko darīt un tāpēc, ka interesē, brauzēju inernetus par jaunākajiem atklājumiem apziņas jomā. Uzzināju, ka neirozinātnieki nonākuši pie vienošanās, ka visiem dzīvniekiem arī ir apziņa (vs ka dzīvnieki ir instinktu vadītas mašīnas). Secinājums, kāpēc dzīvniekiem ir apziņa, ir no tā, ka dzīvniekiem ir tādas pašas smadzeņu struktūras, kā mums, kas izraisa apziņu, kā arī vienādi eksperimenti un farmakoloģiskas vielas izraisa līdzīgus efektus gan cilvēkiem, gan dzīvniekiem.

Jāsaka, ka man personīgi šitais nav baigais pārsteigums, jo es savulaik pētīju gan hipofīzi, gan hipotalāmu un tā tiešām ir -- esmu savām acīm skatījusi un rokām taustījusi visa veida smadzenes. Bez tam, tālāk ir secināts, ka prefrontālā garoza, ko parasti min kā personības centru, nav obligāts nosacījums apziņai. Putniem (kas visi pieder pie dinozauru atzara (man šis fakts ārkārtīgi patīk)) un astoņkājiem ir smadzenes pilnīgi savādākas, yet apziņa ir tāpat.

Apziņa kā tāda pēc jaunākajām teorijām ir integrācijas centrs visa veida stimuliem. Un apziņu mēs zaudējam katru vakaru aizmiegot, kā arī samazinām daydreamojot. Vēl interesanti ir, ka pie organisma sasalšanas apziņa kļūst lēnāka, bet pie karstas temperatūras aģitēta un var būt pat halucinācijas. Apziņa ir limitēts lielums un mēs varam vērst uzmanību tikai uz limitētu daudzumu stimuliem, kas paralēli noved pie daudzu citu stimulu neuztveršanas. Spēja uztvert samazinās ar vecumu, bet uztvere kļūst precīzāka. Šeit man gribās spekulēt vēl tālāk un skaidrot dzīves ātruma palielināšanos novecojot ar to, ka jo lielāks vecums, jo vairāk dzīvot var autopilotā. Jo vairāk dzīvo autopilotā, jo mazāk dzīvi uztver, hence mēs vnk nepamanām dzīves paiešanu. Jo vairāk jaunu iespaidu, jo vairāk tos atceramies, jo piepildītāks un subjektīvi lēnāks laiks. Tā piemēram reāli bīstamās situācijās šķiet, ka laiks paiet slow-motion, kaut gan eksperimenti rāda, ka nekāds slow-motion nepastāv -- acis un ausis neuztver signālus labāk šādās situācijās. Bet tā kā pilnīgi visa uzmanība tiek maksimāli pievērsta notikumam (plus aktivēti atmiņas centri), tad laiks šķiet, ka virzās lēnāk.

Un beigu beigās -- es esmu 100% pārliecināta, ka nekāda pēcnāves dzīve neeksistē. To pat ir ārkārtīgi viegli iztēloties, jo mēs neatceramies neko pirms dzimšanas un tieši tāpat es esmu 100% pārliecināta, nekāda apziņa pēc nāves arī nepastāv. Tas gluži vienkārši fiziski nav iespējams, jo nomirstot smadzenes ir cupļurkt, un nekādi procesi pilnīgi un galīgi vairs nav iespējami. Un jāatzīst, tas pat nav biedējoši dzīvot ar šādu apziņu - es varu neiespringt par kaut kādu pastaro tiesu, nāve neliekas biedējoša (nomiršana gan -- tas mēdz sāpēt) un var mierīgi koncentrēties uz simple pleasures of everyday life. Pēcnāves dzīve man ir kā Salatētis vai Lieldienu zaķis, labs joks.

23. Maijs 2017

10:00: Sķērmi
Bāc, šausmas Mančesterā.

20. Maijs 2017

17:39: Latvieši var
Šoreiz pat nav sarkasms. Latvietis izdomājis šķīvi, kas ļauj notievēt -- un visiem patīk!

https://www.theguardian.com/society/2017/may/20/want-to-lose-weight-eat-in-a-crinkly-plate-obesity

17. Maijs 2017

17:35: Fail
Karsēju mikroviļņu krāsnī jogurtu, un tas uzsprāga.

16. Maijs 2017

21:09: Ģenētika
Hm, iekš 23andme latvieši ir iekļauti pie Ziemeļeiropas nevis Austrumeiropas. Sanākam vienā grupā ar britiem un skandināviem.

20:26: Fail
Gribēju pasūtīt 1 kg oranžo lēcu un 500 g dzelteno. Pasūtīju 1,5 kg dzelteno lēcu. Atlikušo mūžu ēdīšu dzeltenās lēcas.

18:48: Made my day

Ziloņi nokrāsoti kā pandas. Lieliski.


3. Maijs 2017

10:44: Statins so good
Rekur raksts, kas aptiprina statīnu nekaitīgumu: https://www.theguardian.com/society/2017/may/02/statin-side-effects-down-to-negative-expectations-not-the-drugs-nocebo

Statīni ir tādas zāles, kas ārstē slikto holesterolu, un tā rezultātā novērš sirds-asinsvadu slimības, piemēram, insultu un infarktu. Gribēju profesionāli ieteikt, ka oh, statins so good, jo sirds-asinsvadu lauciņā statīni ir bijuši pilnīga revolūcija. Mums, piemēram, bija pat grūti dabūt dalībniekus pētījumam, jo visi tagad ir uz statīniem un lāga neslimo/nemirst. Dzīvildze ir pagarinājusies par kādiem 10 gadiem. Savā ziņā sirds-asinsvadu zāļu pētniecība pat vairs nav īsti interesanta, nu, jo ir statīni, kas darbojas vnk ūberīgi. Tā, ka ja jums dakters vērš uzmanību uz sirds-asinsvadu kaitēm vai runā par to, ka vajadzētu sākt dzert statīnus, sakiet 'Dod vēl! Dod vairāk!'

31. Marts 2017

17:50: SI sistēmas vienība URBJ
Atceros, ka kāds cibiņš ierosināja vienību Urbj, kas ir izbesījuma pakāpe no tā, kā kaimiņš urbj sienā. Es ar savu zinātnisko prātu nespēju šo nesistematizēt, tāpēc aicinu ieviest SI sistēmas vienību URBJ:

1 URBJ (U) = 1 kaimiņš ar 1 urbi vienmērīgi un līksmā naidā urbj no savas puses sienā istabā, kurā no otras puses atrodas URBJ vienības saņēmējs.


Pa manam liela nozīme U vienībai ir laikam, līdz ar to uzreiz piedāvāju to atvasināt laikā:

1 U/h = kaimiņš urbj sienā 1 hŠeit piedāvāju tālāk:

Kaimiņš klausās mūziku ar skaļiem basiem ir 0.7 U/h. Ja viņš to dara 30 min, tas ir tikai 0.35 U

Bet, ja kaimiņam ir mājas pārtijs no 8 vakarā līdz 6 rītā, tad tas jau ir 0.7 x 10 = 7 U


Mazs brēcošs bērns 5 U/h.


Krācošs gultas biedrs -- 0.2 U/h, bet tā kā tas notiek 8 h, tad kumulatīvais efekts ir 1.6 U.
Šādi gan jau varētu atvasināt skalas arī pārējās pretīguma skalas citām maņām, summēt tās visas kopā, korelēt ar stresa līmeni un vilkt līknes ar prieku, depresiju un kardiovaskulārajām saslimšanām.Ziņoju, ka pašlaik man ir apmēram 0.4 U/h ar augšstāva kaimiņu, kas klapē un smagiem soļiem bizo pa māju.

29. Marts 2017

11:28: And so it begins
Diezgan laba sajūta pašlaik nebūt UK. Neatkarīgi no tā, vai viņiem ies labi vai slikti, personīgajiem nerviem jaukāk ir šito cirku vērot no malas.

Tags:

25. Marts 2017

19:43: Mankiw - Principles of Economics
Tagad esmu izlasījusi gandrīz 3/4 un man jāsaka, ka viena no labākajām grāmatām, ko pēdējo gadu laikā nācies izlasīt. Jā, nu, protams, milzīga kā jau textbook ķieģelis (izmērā un svarā, ja man būtu papīra formātā, tad vismaz 2 ķieģeļi), bet tur pilnīgi tādā jaukā, sakarīgā, brīžiem pat asprātīgā valodā viss ir apstāstīts par supply and demand, elsticity, index funds, bonds, interest rates, taxes. Būtībā viss, ko mēs ikdienā dzirdam ekonomikas sakarā, esam tiešā ietekmes pakļautībā, bet par kuru man personīgi līdz šim bija visai vāja saprašana. Šito grāmatu var izlasīt tikai lasot to vairākus mēnešus (nu, ja nelasa full-time), bet kopš es ASV atklāju, ka vienas textbook izlasīšana līdzinās viena mācību moduļa univeristātē pabeigšanā, tikai daudz lētāk, tad šis liekas, kā ļoti vērtīgs ieguldījums sevī. Starp citu, šajā grāmatā arī tiek aprakstīts, ka izglītība ir ieguldījums ar vienu no augstākajiem peļņas procentiem.

Naiss -- tagad gaidu peļņu.

23. Marts 2017

19:37: Briesmīgi, kas notika Londonā -- es pati esmu cik tur reizes pa tām vietām drasējusi, brr. A kas man liekas jocīgi, ka neviens pa BBC tā arī nav pieminējis, ka terora akts notika Briseles lidostas terora akta gadadienā. Liekas milzīga sakritība, tāpēc liekas jocīgi, ka neviens vismaz publiski nevelk saistības.

Tags: ,

14. Marts 2017

21:14: Holandes vēlēšanas
Vispār rīt Holandē vēlēšanas un lielais satraukums, ka galēji labējais Hērts Vilders būs pirmais, kas sāks kontinentālās Eiropas populisma gājienu. Apklaušināju šodien kolēģus, holandiete #1 teica, ka neko daudz Hērts nepasāks & balsis nesavāks, kamēr beļģu-holandietis #2 teica, ka viņam liekas, ka Holande izstāsies no ES. n=2 gan nav statistika.

Jāsaka, ka es pagaidām diezgan sūdīgi sajūtu populācijas pulsu, līdz ar to man nav tik drošas sajūtas kā par Brexitu vai pat Trampu. Bet katrā ziņā, a) man joprojām nav ilūzijas par cilvēku saprātu, līdz ar to nebrīnītos, ka Hērts savāktu vairāk balsis, nekā poļļots, b) nu nē, lūdzu beidzam iztikt ar briesmīgiem pārsteigumiem vēlēšanu rītā. Kā sākās ar Torijiem Anglijā, tā nav beidzies -- būtu tā kā laiks, pretty please.

8. Marts 2017

20:56: Superforecaster
Starp citu, ja kādam gribās profesionāli nodarboties ar nākotnes paredzēšanu, akurāt, arī to mūsu pasaule ir radījusi kā opciju -- Good Judgment project jeb https://www.gjopen.com/. Jāpiedalās čelendžā un labākajiem, cik sapratu, piedāvā darbu.

11:38: Veselības aprūpe
Bet vispār, sakarā ar ASV veselības aprūpes maiņu, jau atkal aizdomājos, cik tas ir muļķīgi, ka daudzās valstīs veciem cilvēkiem ir atlaides uz veselības aprūpi vai tā pat ir par brīvu (Šveicē nav nekādas atlaides, cik es zinu, Latvijā jau arī laikam nē?). Bet jā, es pat savā ekonomikas grāmatā izlasīju, ka no visādām populācijas grupām veci cilvēki ir least likely to be poor. Plus, veci cilvēki konkrēti patērē veselības aprūpi. Līdz ar to šķiet neloģiski, ka maksātspējīgiem patērētājiem ļauj patērēt uz pārējās, trūcīgākās populācijas rēķina, tikai tāpēc, ka [es pieņemu] viņi ir liels elektoriāts. Man nebūtu iebildumi pret means-tested veciem cilvēkiem un trūcīgiem varētu arī dot atlaides, tāpat kā trūcīgajai pārējai populācijai. A tā, man liekas, kad mums šite beibī būmeri pabeigs pasaulē penzijā iet un koka mētelītī ģērbties, uz to laiku visādi pasaules resursi būs jau iztērēti un, piemēram, man pat pensijai nesanāks, šņuk.

16. Februāris 2017

21:38: Vakari ar Donaldu
Es vakaros esmu pasākusi skatīties CNN, kur parasti rāda Trampa preses konferences tiešraidē. Vispār jo vakars jo trakāk paliek, tāds man pagaidām iespaids paliek. Varbūt, ka dzīvoju echo kambarī, bet man sāk rasties šaubas, vai viņš šādā stilā novilks visu prezidantūru -- vai nu būs pašam jāmainās vai nometīs viņu, gribās cerēt.

12. Februāris 2017

18:48: Rigvir
Labais, [info]zimbabve!

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/izvertes-rigvir-atrasanos-kompensejamo-zalu-saraksta.a223453/


4. Decembris 2016

00:38: Nākotnes paredzēšana
Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/

3. Decembris 2016

20:28: Hilārija Klintone
Omdžī, noklausījos pēdējo pirmsvēlēšanu This American Life par noplūdušajiem Hilārijas epastiem, kur izstāstīja, ka Hilārija nemāk rīkoties ar kompjūteri VISPĀR. Viņa tikai māk rīkoties ar vienu īpašu un vecu Blackberry telefonu, kuru vairs neražo un kurš tagad priekš viņas jāpērk iekš ebay. OMG!

9. Novembris 2016

08:21: 2016
Ak nē, vēl viens traģisks rīts, kurā manas polītiskās prognozes ir piepildījušās. NĒ NĒ NĒ! Brexits jau bija par daudz un tagad ar Trampu liekas, ka nākotnei, nē, saulei ir uzsēdies resns trollis viņa izskatā. Bļēēē. Fāāk!

Gribās teikt -- brace -- bet lai turētos vajag spēku un fak, cik ilgi mums tagad vajadzēs pārziemot?

8. Novembris 2016

19:57: H vs T
Tad nu rīt būs zināms, kas vadīs ASV. Man liekas, ka, ja vinnēs Tramps, es no rīt no rīta bišķīt paraudāšu. Sajūta kā kaut kādā pasaules karu priekšvakarā, cik nelādzīgs 2016. bijis polītisku pavērsienu ziņā. Lai gan tas, ka, ja Trampu neievēlēs, vēl nenozīmēs, ka pasaule neturpinās virzīties nelāgā virzienā :(

Oj oj, neesmu sajūsmā par labējiskiem virzieniem un slēgtām robežām.

29. Oktobris 2016

22:29: Skandāls
Jēs, jēs, kā jau izteicu minējumu, kārtējais ASV vēlēšanu skandāls ir iebiris groziņā, un šoreiz smēre ir atkal par Hilārijas epastiem. Bet, humzī, interesanti tādā ziņā paspekulēt -- kas tad tur galu galā ir tiešām ar tiem epastiem, ja 11 dienas pirms vēlēšanām FBI čalim bija tik svarīgi par viņiem paziņot. Jo no vienas puses OK var saprast demokrātu sašutumu, ka tas dod baigo upper hand Trampam tagad, bet no otras puses -- ja nu tiešām tie epasti satur kaut ko diezgan draņķīgu un tā bija maigākā iespējamā forma kādā to paziņot? Jo katrā ziņā izskatās jocīgi, ka pārkāpj kādas tur FBI tradīcijas neiejaukties vēlēšanās ar kaut kādiem tādiem kriptiskiem mesidžiem. Kā jumsīm liekas? Protams, vienmēr jau varētu domāt, ka Putins samaksāja tik daudz, ka uzpirka visu FBI, haha.

Bet nu katrā ziņā, hesus, kas par vēlēšanām.

22. Oktobris 2016

11:13: Marina Abrāmoviča
Ōō, viena no manām mīļākajām māksliniecēm - Marina Abrāmoviča - uzrakstījusi memuāru.

https://www.theguardian.com/artanddesign/2016/oct/22/marina-abramovic-artist-extract-menage-a-trois

18. Oktobris 2016

18:41: Dystopian update
Jes jes, ar visiem Trampa skandāliem un Hilārijas skandāliem (speciāli Hilārija otrajā vietā, jo viņas skandālus nedzird tik daudz - es sevi bias-ēju ar attiecīgu presi) es joprojām domā, ka Trampolīns var uzvarēt un tikpat kvēli ceru, ka neuzvarēs.

Bet ko es vēl gandrīz vai sagaidu un paredzu -- skandālus. Nu neba jau nejauši Trampolīna neģēlīgi pretīgie izteicieni video ierakstā pēkšņi tā uzpeldēja tagad pagājušonedēļ. Un neba nu krievu hakeriem akurāt tagad kaut kāda riesta sezona pilnīgā beztēmā tāpat vien bazūnēt Wikileaks Hilārijas ēpastus. Ne ne -- lielā vēlēšanu diena klāt aizvien tuvāk, tad nu es sagaidu un vienlaicīgi pretīgumā mans kuņģis raujas aizvien lielākā čokurā, kādas ta nu akal preteklības viens par otru izvilks ārā.

Un nē, nekas neattaisno ne Trampa, ne Hilārijas darbības, bet kaut kādā mērā jau man liekas, ka viņiem abiem taisnība ir, ka pretējais kandidāts izveic smear campaign. Un kamēr Hilārijas pusē nostājušies nespēj vien sagremot, nu kā, nu kāāā tas Tramps spēj kaut ko tādu darīt, es spēju arī saredzēt, kā Trampa atbalstītāji viģikus un pretestību pret varoni var uztvert kā smear campaign pret Trampu. Kā melus un safabricējumu pret viņu mīļoto kandidātu, kas padarīs Ameriku atkal lielisku, visiem iedos labus darbus, ir izcils biznesmenis, vnk Gāzi Grīdā, apmēram.

Tāpēc arī es spēju noticēt, ka Trampolīnam joprojām ir iespējams uzvarēt.

15. Oktobris 2016

15:05: Fenobarbitāls
Bet, klau, vispār. Jāsāk gandrīz kolekcionēt jocīgas zāles, ko var dabūt pilnīgā beztēmā bez receptes.

Anglijā var nopirkt klepus sīrupu ar 20 mg morfīna. Bez receptes.

Holandē var aiziet uz coffee shop un nopirkt zāli un hašišu, bet nu tas jau visiem zināms.

Un tad es atcerējos par Korvalolu. Ok, Latvijā tagad šams ir uz receptēm, bet es te uz ātro uzgūglēju, ka mūsdienu ērtajā interneta laikmetā var tak itin ērti pasūtīt tur. Bet Korvalols satur -- un es tam joprojām nespēju noticēt -- fenobarbitālu. To pašu fenobarbitālu, ko izmanto assisted dying protokolos. Piedevām koncentrācija ir diezgan augsta -- 18,26 mg/ml. Pieņemsim, ja ņem lielo pudelīti ar 90mL, tad vienā pudelītē ir 90*18,26 mg = 1,6 g fenobarbitāla. Priekš assisted dying, piemēram, viņi lieto 20 g šitās vielas jeb 12.5 korvalola pudelītes, hmm. Tā neko, sev Korvalols! Piedevām, es tiešām nesaprotu tehnisko vajadzību, jo varētu jau iemaukt vnk lielāku devu daudz drošāko benzodiazepīnu, ja nu ļoti ļoti viņi grib to trauksmi noņemošo iedarbību -- bet ne jau konkrēti letālos barbiturātus.

Bet nu jā, tas laikam kā tas morfīns Anglijā -- kaut kāda arhaiska recepte, kas aizķērusies un man nesaprotamu iemeslu dēļ ir izspukusi cauri regulatoriem.

11. Oktobris 2016

19:28: Tune it up a little, pretty please?
Šitas gan forši: https://www.theguardian.com/technology/2016/oct/11/simulated-world-elon-musk-the-matrix

Tur būtībā aprakstīts, ka mēs tiešām dzīvojam iekš Matrix un ka pasauli var ļoti labi izskaidrot kā simulāciju. Nu, no neirozinātnes viedokļa jau točna tāda kā sava veida simulācija vien sanāk.

BET! Ja tā ir simulācija -- eu, nu, kamōn -- uztjūnējat taču bišķīt. Vai arī es katrā ziņā ar nepacietību gaidu tad jau virtuālās realitātes attīstību un kad varēšu siekaloties un spaidīt dopamīna podziņu tajā. Tur arī varētu būt galvenais uzdevums -- uztjūnēt nenotrulinošos dopamīna pogu un visas indivīda problēmas būtu atrisinātas, he.

12:31: Timeline to parity
Tātad UK mārciņa tādā diezgan brašā līknē jau kuro dienu vērtībā šļūk uz leju. Jā, oficiālais kurss pagaidām ir 1.10 GBP pret 1 eiro, bet parastajam mirstīgajam tāds, protams, nesasniedzams. Tad nu lidostās, piemēram, jau tagad pērkot eiro, 1 mārciņa ir mazāk nekā viens eiro. Pieņemsim, ka cilvēks parastais baigi valūtas kursos neiedziļinās un ja vajag citu valūtu, iet vnk uz High street biroju tur to mainīt, nu, vai pastā vai Markā un Spencerā, un tur viņam kurss ir 1.06. Atgādināsim, ka pirms referenduma mirstīgajiem pieejamā vērtība bija kkur >1.30 mārciņas par 1 eiro.

Tad nu kā jums liekas, jau ap ziemīšiem būs 1 mārciņa = 1 eiro un tie, kas dzīvo uz kontinenta varētu tā kā braukt uz Londonu un pirkt tur visādus trahus labumus?

(High street kursi ir šeit: https://www.thomasexchangeglobal.co.uk/)

10. Oktobris 2016

18:41: Distopijas apdeits
Ok, bet labi, mēnesis pirms ASV vēlēšanām. Es joprojām, tāpat kā Brexita gadījumā, absolūti ticu distopijai un cilvēku stulbumam. Tāpēc joprojām arī ticu, ka Tramps var novinnēt vēlēšanas un tikpat kvēli kā Brexia gadījumā ceru, ka manas prognozes nepiepildīsies. Jā jā, es zinu, ka poļļi rāda, ka Hilārija laikam ir bišķīt priekšgalā, bet man liekas, ka tur īsti netiek ņemts vērā 'kauna faktors' -- tieši tāpat, kā UK, kad novinnēja Toriji un cilvēkiem bija kauns atzīties, ka balsos par šamējiem.

12:54: Zilonis istabā
Ceru, ka būs interesanti, bet Džons Ronsons (par ko es sajūsminājos ap pagājušajiem Ziemīšiem) un Alekss Džounss (jā, tas pats trakais) kopā ir uzraksījuši mini-grāmatu par Trampa kampaņu.

https://www.amazon.co.uk/Elephant-Room-Journey-Campaign-Alt-Right-ebook/dp/B01LXOO7UQ/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1475719849&sr=1-1&keywords=jon+ronson+elephant

9. Oktobris 2016

13:06: Pērtiķa gads
Hm, iemesls, kāpēc laikā netiek izskatīti invalidātes pabalsti:

Šobrīd [Veselības un darbaspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀK)] komisijā sakrājušies vairāk nekā trīs tūkstoši neizskatītu iesniegumu. VDEĀK vadītājs Andris Zīverts kā risinājumu min jaunos 17 darbiniekus, kas šobrīd tiek apmācīti:

"[..] šis Pērtiķa gads mums bija ļoti nelabvēlīgs, jo daudzi slimoja, mums vienlaikus slimoja četri ārsti un ļoti ilgstoši."

http://www.lsm.lv/lv/raksts/gimene-un-veseliba/dzive/rinda-pec-invaliditates.a204522/

4. Oktobris 2016

19:01: Kaut kā romantiski un kaut kā šķērmi
Vāu, tagad ir iespējams doties luksusa kruīzā uz North-West passage. Tā kā gribās un tā kā liekās, wtf, točna? Protams, līdz tam gan jānopelna un kamēr nopelnīšu, pa tiem gadiem vai nebūs jau viss izkusis, eh.

https://www.theguardian.com/world/2016/oct/04/arctic-cruise-boom-canada-inuit-indigenous-communities


Te gan jāpiebilst, ka es reizi mūžā kruīzā pat esmu bijusi un pat diezgan labā -- pa Karību salām. Vispār bija ļoti labi, vienīgi uz beigām visi visiem bija no dzīves labumu baudīšanas un pārēšanās apriebušies. Vēl arī nedaudz krita uz nerviem liftā braucošie cilvēki, kas mēdza prasīt zinošā tonī: 'Ak, tad tev šis ir pirmais kruīzs?'

3. Oktobris 2016

20:02: Game of Thrones
Es krietni iekavēti skatos Game of Thrones (so far S05E08) on aaak hesus, tas seriāls tak ir tik šausmīgi satraucošs un brīžam šausminošs! o_O

10. Septembris 2016

15:48: Good to retire in China
The retirement age in China currently is 60 for men and 55 for female civil servants and 50 for female workers.

9. Septembris 2016

13:05: Pendža
A vispār, šodien runāju ar draudzeni, kas strādā veselības aprūpē, par pensijas vecumu. Es vislaik biju pieņēmusi, ka man pensija tā arī nekad mūžā nedraudēs, jo, kad nu beidzot es to vecumu sasniegšu, tad pensijas vecums jau būs pielikts kkur pie 100 gadiem [pārspīlējums] un atliks tikai mirt nost. Betē viņa izteica domu, ka - nēa - ar tādiem tempiem, kā strādājam mēs mūsdienās, mūsā veselība vnk neļaus līdz tiem 100 gadiem norukāt. Un tad arī nekas cits neatliks, kā tādiem salauztiem un izsmeltiem iet pensijā. Likās, ka diezgan labs punkts.

5. Septembris 2016

14:48: Dzīve ceļā
Dienas fakaps: šorīt centos aizlidot uz Lūtonas lidostu, bet aizlidoju uz Getviku (jā jā, biju nopirkusi nepareizu biļeti, ko konsikventi tā arī nepamanīju). Savu kļūmi pamanīju izkāpjot otrā krastā akurāt šajā Getvikā -- galīgi otrā Londonas malā -- un atskārstot, ka manas noguruma&izklaidības^TM pakāpes kļuvušas vēl par jaudu piedzīvojumiem bagātākas.

Nē nu neko, labi, ka nebija nekur jāsteidzas un čunčināju vien uz galamērķi.

21. Augusts 2016

18:21: Trio uz Rio
Wow, bet brāļi, nebet, māsas igaunietes aizsūtījušas trīs vienādas kopijas (ģenētiski jau no točna!) uz Rio. Jāsaka, ka tajā otrajā bildē Gārdianā, kur viņas trīs visas vienādas skrien izskatās tā kā nedaudz no filmas Matrix.

https://www.theguardian.com/world/2016/may/26/triplet-threat-estonian-sisters-marathon-rio-olympics

Powered by Sviesta Ciba