Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

31. Marts 2017

17:50: SI sistēmas vienība URBJ
Atceros, ka kāds cibiņš ierosināja vienību Urbj, kas ir izbesījuma pakāpe no tā, kā kaimiņš urbj sienā. Es ar savu zinātnisko prātu nespēju šo nesistematizēt, tāpēc aicinu ieviest SI sistēmas vienību URBJ:

1 URBJ (U) = 1 kaimiņš ar 1 urbi vienmērīgi un līksmā naidā urbj no savas puses sienā istabā, kurā no otras puses atrodas URBJ vienības saņēmējs.


Pa manam liela nozīme U vienībai ir laikam, līdz ar to uzreiz piedāvāju to atvasināt laikā:

1 U/h = kaimiņš urbj sienā 1 hŠeit piedāvāju tālāk:

Kaimiņš klausās mūziku ar skaļiem basiem ir 0.7 U/h. Ja viņš to dara 30 min, tas ir tikai 0.35 U

Bet, ja kaimiņam ir mājas pārtijs no 8 vakarā līdz 6 rītā, tad tas jau ir 0.7 x 10 = 7 U


Mazs brēcošs bērns 5 U/h.


Krācošs gultas biedrs -- 0.2 U/h, bet tā kā tas notiek 8 h, tad kumulatīvais efekts ir 1.6 U.
Šādi gan jau varētu atvasināt skalas arī pārējās pretīguma skalas citām maņām, summēt tās visas kopā, korelēt ar stresa līmeni un vilkt līknes ar prieku, depresiju un kardiovaskulārajām saslimšanām.Ziņoju, ka pašlaik man ir apmēram 0.4 U/h ar augšstāva kaimiņu, kas klapē un smagiem soļiem bizo pa māju.

29. Marts 2017

11:28: And so it begins
Diezgan laba sajūta pašlaik nebūt UK. Neatkarīgi no tā, vai viņiem ies labi vai slikti, personīgajiem nerviem jaukāk ir šito cirku vērot no malas.

Tags:

25. Marts 2017

19:43: Mankiw - Principles of Economics
Tagad esmu izlasījusi gandrīz 3/4 un man jāsaka, ka viena no labākajām grāmatām, ko pēdējo gadu laikā nācies izlasīt. Jā, nu, protams, milzīga kā jau textbook ķieģelis (izmērā un svarā, ja man būtu papīra formātā, tad vismaz 2 ķieģeļi), bet tur pilnīgi tādā jaukā, sakarīgā, brīžiem pat asprātīgā valodā viss ir apstāstīts par supply and demand, elsticity, index funds, bonds, interest rates, taxes. Būtībā viss, ko mēs ikdienā dzirdam ekonomikas sakarā, esam tiešā ietekmes pakļautībā, bet par kuru man personīgi līdz šim bija visai vāja saprašana. Šito grāmatu var izlasīt tikai lasot to vairākus mēnešus (nu, ja nelasa full-time), bet kopš es ASV atklāju, ka vienas textbook izlasīšana līdzinās viena mācību moduļa univeristātē pabeigšanā, tikai daudz lētāk, tad šis liekas, kā ļoti vērtīgs ieguldījums sevī. Starp citu, šajā grāmatā arī tiek aprakstīts, ka izglītība ir ieguldījums ar vienu no augstākajiem peļņas procentiem.

Naiss -- tagad gaidu peļņu.

23. Marts 2017

19:37: Briesmīgi, kas notika Londonā -- es pati esmu cik tur reizes pa tām vietām drasējusi, brr. A kas man liekas jocīgi, ka neviens pa BBC tā arī nav pieminējis, ka terora akts notika Briseles lidostas terora akta gadadienā. Liekas milzīga sakritība, tāpēc liekas jocīgi, ka neviens vismaz publiski nevelk saistības.

Tags: ,

14. Marts 2017

21:14: Holandes vēlēšanas
Vispār rīt Holandē vēlēšanas un lielais satraukums, ka galēji labējais Hērts Vilders būs pirmais, kas sāks kontinentālās Eiropas populisma gājienu. Apklaušināju šodien kolēģus, holandiete #1 teica, ka neko daudz Hērts nepasāks & balsis nesavāks, kamēr beļģu-holandietis #2 teica, ka viņam liekas, ka Holande izstāsies no ES. n=2 gan nav statistika.

Jāsaka, ka es pagaidām diezgan sūdīgi sajūtu populācijas pulsu, līdz ar to man nav tik drošas sajūtas kā par Brexitu vai pat Trampu. Bet katrā ziņā, a) man joprojām nav ilūzijas par cilvēku saprātu, līdz ar to nebrīnītos, ka Hērts savāktu vairāk balsis, nekā poļļots, b) nu nē, lūdzu beidzam iztikt ar briesmīgiem pārsteigumiem vēlēšanu rītā. Kā sākās ar Torijiem Anglijā, tā nav beidzies -- būtu tā kā laiks, pretty please.

8. Marts 2017

20:56: Superforecaster
Starp citu, ja kādam gribās profesionāli nodarboties ar nākotnes paredzēšanu, akurāt, arī to mūsu pasaule ir radījusi kā opciju -- Good Judgment project jeb https://www.gjopen.com/. Jāpiedalās čelendžā un labākajiem, cik sapratu, piedāvā darbu.

11:38: Veselības aprūpe
Bet vispār, sakarā ar ASV veselības aprūpes maiņu, jau atkal aizdomājos, cik tas ir muļķīgi, ka daudzās valstīs veciem cilvēkiem ir atlaides uz veselības aprūpi vai tā pat ir par brīvu (Šveicē nav nekādas atlaides, cik es zinu, Latvijā jau arī laikam nē?). Bet jā, es pat savā ekonomikas grāmatā izlasīju, ka no visādām populācijas grupām veci cilvēki ir least likely to be poor. Plus, veci cilvēki konkrēti patērē veselības aprūpi. Līdz ar to šķiet neloģiski, ka maksātspējīgiem patērētājiem ļauj patērēt uz pārējās, trūcīgākās populācijas rēķina, tikai tāpēc, ka [es pieņemu] viņi ir liels elektoriāts. Man nebūtu iebildumi pret means-tested veciem cilvēkiem un trūcīgiem varētu arī dot atlaides, tāpat kā trūcīgajai pārējai populācijai. A tā, man liekas, kad mums šite beibī būmeri pabeigs pasaulē penzijā iet un koka mētelītī ģērbties, uz to laiku visādi pasaules resursi būs jau iztērēti un, piemēram, man pat pensijai nesanāks, šņuk.

16. Februāris 2017

21:38: Vakari ar Donaldu
Es vakaros esmu pasākusi skatīties CNN, kur parasti rāda Trampa preses konferences tiešraidē. Vispār jo vakars jo trakāk paliek, tāds man pagaidām iespaids paliek. Varbūt, ka dzīvoju echo kambarī, bet man sāk rasties šaubas, vai viņš šādā stilā novilks visu prezidantūru -- vai nu būs pašam jāmainās vai nometīs viņu, gribās cerēt.

12. Februāris 2017

18:48: Rigvir
Labais, [info]zimbabve!

http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/izvertes-rigvir-atrasanos-kompensejamo-zalu-saraksta.a223453/


4. Decembris 2016

00:38: Nākotnes paredzēšana
Oh, atradu vienu ierakstu no 2010. gada, kas arī nodarbojās ar pasaules nākotnes paredzēšanu. Kā rādās jau tad sāka parādīties tendences par nacionālisma uzplaukšanu Eiropā -- Francija aizliedza burkas, Zviedrijā parlamentā iekļuva radikālie nacionālisti.

Plus kāda saujiņa cibiņu var apskatīties paši savas prognozes par nākotni.

Šķiet, ka manas prognozes par to, ka cilvēki sūdīgās Eiropas situācijas dēļ izceļos uz ASV tagad ar Trampu diez ko nepiepildīsies.

http://klab.lv/users/panacea/2010/10/17/

3. Decembris 2016

20:28: Hilārija Klintone
Omdžī, noklausījos pēdējo pirmsvēlēšanu This American Life par noplūdušajiem Hilārijas epastiem, kur izstāstīja, ka Hilārija nemāk rīkoties ar kompjūteri VISPĀR. Viņa tikai māk rīkoties ar vienu īpašu un vecu Blackberry telefonu, kuru vairs neražo un kurš tagad priekš viņas jāpērk iekš ebay. OMG!

9. Novembris 2016

08:21: 2016
Ak nē, vēl viens traģisks rīts, kurā manas polītiskās prognozes ir piepildījušās. NĒ NĒ NĒ! Brexits jau bija par daudz un tagad ar Trampu liekas, ka nākotnei, nē, saulei ir uzsēdies resns trollis viņa izskatā. Bļēēē. Fāāk!

Gribās teikt -- brace -- bet lai turētos vajag spēku un fak, cik ilgi mums tagad vajadzēs pārziemot?

8. Novembris 2016

19:57: H vs T
Tad nu rīt būs zināms, kas vadīs ASV. Man liekas, ka, ja vinnēs Tramps, es no rīt no rīta bišķīt paraudāšu. Sajūta kā kaut kādā pasaules karu priekšvakarā, cik nelādzīgs 2016. bijis polītisku pavērsienu ziņā. Lai gan tas, ka, ja Trampu neievēlēs, vēl nenozīmēs, ka pasaule neturpinās virzīties nelāgā virzienā :(

Oj oj, neesmu sajūsmā par labējiskiem virzieniem un slēgtām robežām.

29. Oktobris 2016

22:29: Skandāls
Jēs, jēs, kā jau izteicu minējumu, kārtējais ASV vēlēšanu skandāls ir iebiris groziņā, un šoreiz smēre ir atkal par Hilārijas epastiem. Bet, humzī, interesanti tādā ziņā paspekulēt -- kas tad tur galu galā ir tiešām ar tiem epastiem, ja 11 dienas pirms vēlēšanām FBI čalim bija tik svarīgi par viņiem paziņot. Jo no vienas puses OK var saprast demokrātu sašutumu, ka tas dod baigo upper hand Trampam tagad, bet no otras puses -- ja nu tiešām tie epasti satur kaut ko diezgan draņķīgu un tā bija maigākā iespējamā forma kādā to paziņot? Jo katrā ziņā izskatās jocīgi, ka pārkāpj kādas tur FBI tradīcijas neiejaukties vēlēšanās ar kaut kādiem tādiem kriptiskiem mesidžiem. Kā jumsīm liekas? Protams, vienmēr jau varētu domāt, ka Putins samaksāja tik daudz, ka uzpirka visu FBI, haha.

Bet nu katrā ziņā, hesus, kas par vēlēšanām.

22. Oktobris 2016

11:13: Marina Abrāmoviča
Ōō, viena no manām mīļākajām māksliniecēm - Marina Abrāmoviča - uzrakstījusi memuāru.

https://www.theguardian.com/artanddesign/2016/oct/22/marina-abramovic-artist-extract-menage-a-trois

18. Oktobris 2016

18:41: Dystopian update
Jes jes, ar visiem Trampa skandāliem un Hilārijas skandāliem (speciāli Hilārija otrajā vietā, jo viņas skandālus nedzird tik daudz - es sevi bias-ēju ar attiecīgu presi) es joprojām domā, ka Trampolīns var uzvarēt un tikpat kvēli ceru, ka neuzvarēs.

Bet ko es vēl gandrīz vai sagaidu un paredzu -- skandālus. Nu neba jau nejauši Trampolīna neģēlīgi pretīgie izteicieni video ierakstā pēkšņi tā uzpeldēja tagad pagājušonedēļ. Un neba nu krievu hakeriem akurāt tagad kaut kāda riesta sezona pilnīgā beztēmā tāpat vien bazūnēt Wikileaks Hilārijas ēpastus. Ne ne -- lielā vēlēšanu diena klāt aizvien tuvāk, tad nu es sagaidu un vienlaicīgi pretīgumā mans kuņģis raujas aizvien lielākā čokurā, kādas ta nu akal preteklības viens par otru izvilks ārā.

Un nē, nekas neattaisno ne Trampa, ne Hilārijas darbības, bet kaut kādā mērā jau man liekas, ka viņiem abiem taisnība ir, ka pretējais kandidāts izveic smear campaign. Un kamēr Hilārijas pusē nostājušies nespēj vien sagremot, nu kā, nu kāāā tas Tramps spēj kaut ko tādu darīt, es spēju arī saredzēt, kā Trampa atbalstītāji viģikus un pretestību pret varoni var uztvert kā smear campaign pret Trampu. Kā melus un safabricējumu pret viņu mīļoto kandidātu, kas padarīs Ameriku atkal lielisku, visiem iedos labus darbus, ir izcils biznesmenis, vnk Gāzi Grīdā, apmēram.

Tāpēc arī es spēju noticēt, ka Trampolīnam joprojām ir iespējams uzvarēt.

15. Oktobris 2016

15:05: Fenobarbitāls
Bet, klau, vispār. Jāsāk gandrīz kolekcionēt jocīgas zāles, ko var dabūt pilnīgā beztēmā bez receptes.

Anglijā var nopirkt klepus sīrupu ar 20 mg morfīna. Bez receptes.

Holandē var aiziet uz coffee shop un nopirkt zāli un hašišu, bet nu tas jau visiem zināms.

Un tad es atcerējos par Korvalolu. Ok, Latvijā tagad šams ir uz receptēm, bet es te uz ātro uzgūglēju, ka mūsdienu ērtajā interneta laikmetā var tak itin ērti pasūtīt tur. Bet Korvalols satur -- un es tam joprojām nespēju noticēt -- fenobarbitālu. To pašu fenobarbitālu, ko izmanto assisted dying protokolos. Piedevām koncentrācija ir diezgan augsta -- 18,26 mg/ml. Pieņemsim, ja ņem lielo pudelīti ar 90mL, tad vienā pudelītē ir 90*18,26 mg = 1,6 g fenobarbitāla. Priekš assisted dying, piemēram, viņi lieto 20 g šitās vielas jeb 12.5 korvalola pudelītes, hmm. Tā neko, sev Korvalols! Piedevām, es tiešām nesaprotu tehnisko vajadzību, jo varētu jau iemaukt vnk lielāku devu daudz drošāko benzodiazepīnu, ja nu ļoti ļoti viņi grib to trauksmi noņemošo iedarbību -- bet ne jau konkrēti letālos barbiturātus.

Bet nu jā, tas laikam kā tas morfīns Anglijā -- kaut kāda arhaiska recepte, kas aizķērusies un man nesaprotamu iemeslu dēļ ir izspukusi cauri regulatoriem.

11. Oktobris 2016

19:28: Tune it up a little, pretty please?
Šitas gan forši: https://www.theguardian.com/technology/2016/oct/11/simulated-world-elon-musk-the-matrix

Tur būtībā aprakstīts, ka mēs tiešām dzīvojam iekš Matrix un ka pasauli var ļoti labi izskaidrot kā simulāciju. Nu, no neirozinātnes viedokļa jau točna tāda kā sava veida simulācija vien sanāk.

BET! Ja tā ir simulācija -- eu, nu, kamōn -- uztjūnējat taču bišķīt. Vai arī es katrā ziņā ar nepacietību gaidu tad jau virtuālās realitātes attīstību un kad varēšu siekaloties un spaidīt dopamīna podziņu tajā. Tur arī varētu būt galvenais uzdevums -- uztjūnēt nenotrulinošos dopamīna pogu un visas indivīda problēmas būtu atrisinātas, he.

12:31: Timeline to parity
Tātad UK mārciņa tādā diezgan brašā līknē jau kuro dienu vērtībā šļūk uz leju. Jā, oficiālais kurss pagaidām ir 1.10 GBP pret 1 eiro, bet parastajam mirstīgajam tāds, protams, nesasniedzams. Tad nu lidostās, piemēram, jau tagad pērkot eiro, 1 mārciņa ir mazāk nekā viens eiro. Pieņemsim, ka cilvēks parastais baigi valūtas kursos neiedziļinās un ja vajag citu valūtu, iet vnk uz High street biroju tur to mainīt, nu, vai pastā vai Markā un Spencerā, un tur viņam kurss ir 1.06. Atgādināsim, ka pirms referenduma mirstīgajiem pieejamā vērtība bija kkur >1.30 mārciņas par 1 eiro.

Tad nu kā jums liekas, jau ap ziemīšiem būs 1 mārciņa = 1 eiro un tie, kas dzīvo uz kontinenta varētu tā kā braukt uz Londonu un pirkt tur visādus trahus labumus?

(High street kursi ir šeit: https://www.thomasexchangeglobal.co.uk/)

10. Oktobris 2016

18:41: Distopijas apdeits
Ok, bet labi, mēnesis pirms ASV vēlēšanām. Es joprojām, tāpat kā Brexita gadījumā, absolūti ticu distopijai un cilvēku stulbumam. Tāpēc joprojām arī ticu, ka Tramps var novinnēt vēlēšanas un tikpat kvēli kā Brexia gadījumā ceru, ka manas prognozes nepiepildīsies. Jā jā, es zinu, ka poļļi rāda, ka Hilārija laikam ir bišķīt priekšgalā, bet man liekas, ka tur īsti netiek ņemts vērā 'kauna faktors' -- tieši tāpat, kā UK, kad novinnēja Toriji un cilvēkiem bija kauns atzīties, ka balsos par šamējiem.

12:54: Zilonis istabā
Ceru, ka būs interesanti, bet Džons Ronsons (par ko es sajūsminājos ap pagājušajiem Ziemīšiem) un Alekss Džounss (jā, tas pats trakais) kopā ir uzraksījuši mini-grāmatu par Trampa kampaņu.

https://www.amazon.co.uk/Elephant-Room-Journey-Campaign-Alt-Right-ebook/dp/B01LXOO7UQ/ref=sr_1_1?s=books&ie=UTF8&qid=1475719849&sr=1-1&keywords=jon+ronson+elephant

9. Oktobris 2016

13:06: Pērtiķa gads
Hm, iemesls, kāpēc laikā netiek izskatīti invalidātes pabalsti:

Šobrīd [Veselības un darbaspējas ekspertīzes ārstu valsts komisijā (VDEĀK)] komisijā sakrājušies vairāk nekā trīs tūkstoši neizskatītu iesniegumu. VDEĀK vadītājs Andris Zīverts kā risinājumu min jaunos 17 darbiniekus, kas šobrīd tiek apmācīti:

"[..] šis Pērtiķa gads mums bija ļoti nelabvēlīgs, jo daudzi slimoja, mums vienlaikus slimoja četri ārsti un ļoti ilgstoši."

http://www.lsm.lv/lv/raksts/gimene-un-veseliba/dzive/rinda-pec-invaliditates.a204522/

4. Oktobris 2016

19:01: Kaut kā romantiski un kaut kā šķērmi
Vāu, tagad ir iespējams doties luksusa kruīzā uz North-West passage. Tā kā gribās un tā kā liekās, wtf, točna? Protams, līdz tam gan jānopelna un kamēr nopelnīšu, pa tiem gadiem vai nebūs jau viss izkusis, eh.

https://www.theguardian.com/world/2016/oct/04/arctic-cruise-boom-canada-inuit-indigenous-communities


Te gan jāpiebilst, ka es reizi mūžā kruīzā pat esmu bijusi un pat diezgan labā -- pa Karību salām. Vispār bija ļoti labi, vienīgi uz beigām visi visiem bija no dzīves labumu baudīšanas un pārēšanās apriebušies. Vēl arī nedaudz krita uz nerviem liftā braucošie cilvēki, kas mēdza prasīt zinošā tonī: 'Ak, tad tev šis ir pirmais kruīzs?'

3. Oktobris 2016

20:02: Game of Thrones
Es krietni iekavēti skatos Game of Thrones (so far S05E08) on aaak hesus, tas seriāls tak ir tik šausmīgi satraucošs un brīžam šausminošs! o_O

10. Septembris 2016

15:48: Good to retire in China
The retirement age in China currently is 60 for men and 55 for female civil servants and 50 for female workers.

9. Septembris 2016

13:05: Pendža
A vispār, šodien runāju ar draudzeni, kas strādā veselības aprūpē, par pensijas vecumu. Es vislaik biju pieņēmusi, ka man pensija tā arī nekad mūžā nedraudēs, jo, kad nu beidzot es to vecumu sasniegšu, tad pensijas vecums jau būs pielikts kkur pie 100 gadiem [pārspīlējums] un atliks tikai mirt nost. Betē viņa izteica domu, ka - nēa - ar tādiem tempiem, kā strādājam mēs mūsdienās, mūsā veselība vnk neļaus līdz tiem 100 gadiem norukāt. Un tad arī nekas cits neatliks, kā tādiem salauztiem un izsmeltiem iet pensijā. Likās, ka diezgan labs punkts.

5. Septembris 2016

14:48: Dzīve ceļā
Dienas fakaps: šorīt centos aizlidot uz Lūtonas lidostu, bet aizlidoju uz Getviku (jā jā, biju nopirkusi nepareizu biļeti, ko konsikventi tā arī nepamanīju). Savu kļūmi pamanīju izkāpjot otrā krastā akurāt šajā Getvikā -- galīgi otrā Londonas malā -- un atskārstot, ka manas noguruma&izklaidības^TM pakāpes kļuvušas vēl par jaudu piedzīvojumiem bagātākas.

Nē nu neko, labi, ka nebija nekur jāsteidzas un čunčināju vien uz galamērķi.

21. Augusts 2016

18:21: Trio uz Rio
Wow, bet brāļi, nebet, māsas igaunietes aizsūtījušas trīs vienādas kopijas (ģenētiski jau no točna!) uz Rio. Jāsaka, ka tajā otrajā bildē Gārdianā, kur viņas trīs visas vienādas skrien izskatās tā kā nedaudz no filmas Matrix.

https://www.theguardian.com/world/2016/may/26/triplet-threat-estonian-sisters-marathon-rio-olympics

18:07: Castor Semenya
Huh, jā, noskatījos Semenjas 800m skrējienu un atcerējos, ka tepat Cibā, vai, bija ielinkots raksts par interseksa sportistēm sievietēm un tieši Semenju un kā viņu performance pieaug par kādiem 12% testosterona ietekmē. Nu jā, tad nu skatoties to video empātiski attiecībā uz pārējām sportistēm sajutos kā es sporta stundās bezgalīgi zaudējot pret puikām vai lasot kā māsas Viljamsas paspēlēja tenistiem vīriešiem, vai kā es ar visu savu uztrennēto riteņbraukšanas muskuli tāpat kalnā nevaru uzbraukt ātrāk par resniem vīriešiem ar čīkstošiem riteņiem.

Un kā tanī rakstā arī es laikam piekrītu, ka ir ok interseksa sportistiem sacensties, bet vai īsti ir ok interseksa sportistiem sacensties grupā 'sievietes', es īsti nezinu.

14:02: Gēni
Hmm, vispār, jā, gēnu klonēšana man liekas teorētiski daudz sarežģītāka nekā polimerāzes ķēdes reakcija, lai arī gala rezultāti ir diezgan līdzīgi (praktiski nav baigi sarežģīti ne viens, ne otrs). Tas, ka ar gēnu klonēšanu nāca klajā jau 70.-tajos vispār man liekas kaut kā pat diezgan satriecoši.

15. Augusts 2016

16:25: Mūžu dzīvo mūžu mācies
Rekā, uzzināju, ka vārds lamzaks, īsnībā ir holandiešu izcelsmes (?):

lamzak Lamzak (literally: "numb sack", "numb nuts"), is used as an insult for a person that drinks (too) many alcoholic beverages.

Tikmēr atcerējos, kā manējie beļģi nespēja pārdzīvot vārdu pupi (viņi nevarēja to vārdu pareizi izrunāt, lika uzsvarus uz abām zilbēm un dziedāja kaut kā 'pū'pī, un nenormāli priecājās, un simts reizes man pārjautāja vai tas ir nopietns vārds). Vēl viņiem patika 'māksla'. Jo tas sanāca kā -- maak sla jeb taisi salātus. Viens mans čoms vēl tagad pēc nez cik gadiem šito ir iededzinājis smadzenēs - maak sla un pupus, jes.

2. Augusts 2016

12:26: Laikapstāklis
Eu, bet man ir konkrēts laikašoks iekš Anglijas. Te ir kā kaut kādā pavasarī, debesis ir zemas, nomākušās, man jāvelk slāņiem drēbes, līst, ir auksti, visi klepo. Un jau kuro dienu!

26. Jūlijs 2016

12:39: Latviešu sieviešu supergiganšu brave ņū paaudze
Eu, vāv, a jūs zinājāt, ka latviešu sievietes ir visgarākās sievietes pasaulē!!?? Kopā ar holandiešu vīriešiem? Labais!

https://www.theguardian.com/science/2016/jul/26/tall-story-men-and-women-have-grown-taller-over-last-century-study-shows

21. Jūlijs 2016

11:03: Tramps par Baltijas valstu aizstāvību Krievijas iebrukuma gadījumā
Pieņemsim, ka Tramps zināja, kur tādas Baltijas valstis ira, bet šeit viņš saka, ka, ja viņš būšot prezis, tad USA aizstāvēs Baltiju tikai tad, ja mēs maksāsim ragā.

Trump offered an equivocal reply when asked if the US military would automatically protect Baltic states against Russian aggression, saying that he would gauge their contribution to the alliance.

“If they fulfill their obligations to us, the answer is yes,” he said.

https://www.theguardian.com/world/2016/jul/21/donald-trump-america-automatically-nato-allies-under-attack

15. Jūlijs 2016

23:30: Turcija
īsi -- VOV!

14. Jūlijs 2016

12:25: The Games of Britain
Man šobrīd dzīvē tāds sasprings perijōds, es tā serčikus neskatos, grāmatas arī praktiski nelasu, enterteinments tā kā pamaz (ja neskaita veldzi Cibā), bet nu kamōn -- pēdējā laikā Britānija ir taču viens vienīgs seriāls un asinspirts, un komēdija! Gandrīz katru rītu uzslēdzu ziņas un atkal kaut kas trololo noticis! BoJo ārlietu ministers? HAHAHA! Osbornčix gone! Džeremijs Hants laikam arī lidos. Nu jā, vienīgi tagad gan, tikko kā ieraugu Meju, tā uzreiz gag reflex piezogas. Kur ir te mums kāds Kingslejers, kas viņu kirdik uztaisītu? A davaj kāds no Leibora? Nēē, diez vai, ja nu vienīgi Korbīns aizies trololo (viņa pieķepums varai nu jau atgādina košļeni uz asfalta). Tikmēr Sturdžone gan varētu kādu jestru soli saorganizēt un vismaz kādu pauveru tai Mejai atņemt, lai man vismaz TIK nelabi nebūtu.

11. Jūlijs 2016

14:29: Nazi on the rise
Labi, es pārspīlēju (bet varbūt arī nē), bet Meja būs jaunā UK premjere. YUCK!!! Man viņa vienkārši derdzas ar savu līdzšinējo imigrācijas politiku. Nu, un ja jau tagad viņa būs pie stūres Brexitam, tad jautrība, nē, nekāda jautrība, derdzīga diskriminācija, nacionālisms un nevēlēšanās dalīties ar savu sazagto bagātību valdīs uz priekšdienām. Par spīti tam, ka tas visdrīzāk viņus pašus gremdēs. Vēēē!

30. Jūnijs 2016

22:49: Buda+Pešta
Esmu ieradusies Ungārijā un nu tā valoda! No tās valodas vispār neko nevar saprast!

29. Jūnijs 2016

16:02: Brexits tāds aktuāls temats
Bet vispār, kas mani kaitinā bišķīt, nē, nevis bišķīt, bet daudz, ir ka Brexita sakarā tik liels fōkuss tagad atkal ir uz Veco Eiropu. Pirmkārt, tikko kā bija rezultāti paziņoti, tad tikās tikai founding EU countries līderi. Tagad arī kaut vai gārdians fōkusējas uz to, kā nu Brexīts ietekmēs Veco Eiropu. Es te arī runāju ar holandiešu paziņām (attālām un ne pārāk foršām), kas bija nenormāli apvainojušies, kā nu briti viņus tagad atstumj. Tai pat laikā es teicu, ka, nu, vispār, es izskatu arī variantu braukt atpakaļ strādāt uz Latviju. Un paziņa smējās un smējās apmēram tā, it kā es būtu pateikusi, ka braukšu pētīt dzīvību uz Marsa, jo nu kamōn, kur tad nu sūdabedrē Latvijā vispār var būt industrija, vai ne? Man tas likās konkrēti nievājoši. Nu kamōn, ES ir tomēr 27 valstis, no kurām liela daļa pievienojās 2004. gadā un kopš tā laika ir pagājuši 12 gadi. Es te tagad esmu pēdējā laikā ceļojusi pa Kipru (pievienojās 2004.), Horvātiju (pievienojās vēl vēlāk), man ir viens no labākajiem draugiem rumānis (arī late intake) un nu vismaz mans priekšstats ir, ka pa lielam visas post-2004. gada valstis tomēr tā kā jūtas pozitīvas ES sakarā (pat Ungārija!). UN (liels uzsvars uz UN), ja jau mēs te galu galā runājam par to lielo Eiropas vienotību, nebūtu tā kā stulbi viņas visas tagad aizmirst, aiz tā vien, ka mēs esam stulbie dienvidaustrumi? Kaut kad nesen lasīju viena spāņa teikto, ka dienvid- un austrumeiropiešiem vienmēr vecajā eiropā sevi ir jāpierāda vairāk, jo mūs uzskata vai nu par slinkiem vai nabadzīgiem un atpalikušiem. It kā cilvēks kā cilvēks, bet tāpat zemākas šķiras. Tomēr besīgi.

28. Jūnijs 2016

16:49: Child Services
Runājot par iepriekš minēto morālo dilemmu, vai ziņot par AirBnb ģimeni sociālajiem servisiem, atrisinājums ir tāds, ka es beigās tomēr piezvanīju. Piezvanīju tāpēc, ka konsultējos ar paziņu, kas strādā ar sociālajiem servisiem saistītā sfērā, kas pastāstīja, ka bērnu sociālie servisi UK strādā tā, ka, pirmkārt, ja bērni ir skolas vecuma, tad skolai jau ir pienākums viņus uzraudzīt, tā ka varbūt šie bērni jau ir/nav kaut kādā uzraudzībā, jo bija skolas vecuma. Tālāk, ja es noziņoju, tad sociālais serviss pats izlems, vai kaut ko darīt tālāk -- tas būs telefona zvans vai ģimenes apciemojums. Vai arī - iespējams, ka viņiem jau par ģimeni kaut kāds fails ir. Iespējams arī, ka ir kaut kādas sīkās lietas, ko pa laikam kāds pamana, ārsts, skolotājs, sabiedrība, bet tieši tāpēc esot svarīgi paziņot, jo tikai tad ir iespējams salikt kopā big picture par to, kas tad īsti ģimenē notiek. Tikpat iespējams, ka nenotiek pilnīgi nekas, bet tas ir tāpat kā ar noziegumu būtībā -- ja neesi ne pie kā vainīgs, tad arī būtībā nav jau par ko satraukties. Manas sākotnējās šaubas bija par to vai es ne-overreactēju, savukārt sociālo dienastu viedoklis bija, ka nevajag būt vienaldzīgam un labāk ziņot. Tāpēc arī piezvanīju.

27. Jūnijs 2016

22:50: Backlash
Runājot par sabiedrības tendencēm, man pašlaik ir šķērmi Anglijā divu iemeslu dēļ. Ir divas ļoti lielas un ļoti dusmīgas grupas.

1) Brexits ir sadusmojis teju visus UK dzīvojošos ārzemniekus. Jā, lai arī doma bija, ka mājās jābrauc austrumeiropiešiem, tādiem kā poļiem un latviešiem, es pēdējās dienās esmu runājusi arī ar frančiem, zviedriem un holandiešiem un pilnīgi visi ir sarūgtināti un dusmīgi. Pa lielam visi šeit ir dzīvojuši pietiekoši ilgi laiku, lai varētu dabūt pilsonību, bet neviens negrib zvērēties karalienei, visiem sirds ir pilna, un ir miglaini plāni, ka mož jākravā mantiņas un jābrauc prom. Arī liela neziņa, bet nu lielas emocijas. Agresīvs neviens nav, bet dusmīgs gan.

2) Par Brexitu tātad ļoti priecājas cilvēki, kas par to balsoja. Un, kas ir noticis kopš piektdienas, ir ka ir vnk nenormāli pieaugusi rasistiska abuse. Maniem holandiešu paziņām piektdienā, kad tika paziņots Brexita iznākums uz ielas esot bļāvuši virsū: Foreigners, foreigners !! Citā pilsētā parādījušās lapiņas izlīmētas angliski un poliski: Vācieties mājās poļu izdzimteņi! Es šodien pati dzirdēju veikalā, kā onkulis sajūsmas pārņemtā balsī pārdevējai teica, ka nu gan mēs viņus sūtīs prom! Mums tač viņu ir pilni cietumi! Sūtīsim! Tā, ka tas ir viens, ka jau tagad ir konflikti, un cik ilgi ārzemnieki to varēs ciest. Otrs, kas notiks, ja tomēr sanāks, ka politikā sarunas būs diplomātiskas, nevis radikālas un neko prom nesūtīs un ārzemnieki tepat vien paliks? Jau tagad izrādījies, ka politiķu solījumi bija tukši, valsts jau tagad iet grīstē, un tad vēl arī ārzemnieki nebrauks prom?

Tad nu man ir kreņķis par to, vai gadījumā nebūs sadursmes. Katrā gadījumā vide ir nepatīkama.

26. Jūnijs 2016

20:47: Houlī fak
Vāu. Man gadījās pieredze. Es nobukoju vietu ar AirBnb. Bildēs bija jauka. Ierados un nu būtībā vienīgais vārds, kā to aprakstīt būtu squalor. Netīras, gadiem netīrītas sienas, vannasistabā netīrumiem noklāta grīda, vanna noaugusi ar pelējumu, no griestiem vannasistabā lielām plēksnēm krīt krāsojums. Aprakstā minēts 'jauks dārzs'. Tās izrādās salauztas plastmasas mēbeles un rotaļlietas. Es hostam jautāju, vai varu uzcept virtuvē picu, bet viņš saka, ka nē, jo tur esot pārāk netīrs. Es savu picu varot iedot viņam, viņš man uzcepšot, bet virtuvi redzēt es nedrīkstu.

Bet pats trakākais un šokējošākais biju viņu privātās telpas. Trīs bērni dzīvo vienā netīrā istabā ar saplēstām kartona kastēm, netīrām lupatām, netīrām mantām. Netīras lupatas pa visām malām vispār bija populārs mājas motīvs. Sieva un bērni paši netīrās drēbēs.

Nu neko, es gandrīz nekavējoties paprasīju no AirBnB rīfandu un aizbraucu prom. Bet tagad man ir morāla dilemma. Tie bērni tad tur paliek. Viņi ēd no tādas virtuves, kuru svešiem nevar rādīt. Mazgājas tādā vannā un dzīvo tādā istabā. Ko man tagad ar šo apziņu iesākt? Ziņot kaut kādiem sociālajiem servisiem? Nedarīt neko?

25. Jūnijs 2016

18:06: Diena pēc
Anglijā toties tikko sākās pilnīgi apokaliptiskas lietavas...

24. Jūnijs 2016

15:39: The history is now
Izbraucu pa ielām, visur vienas vienīgas sarunas Brexit, Brexit, Brexit. Esmu Bremain strongholdā, visi ir diezgan sašutuši. Kafejnīcā viesmīle saka, ka laiks atsveidzināt vācu valodu, iekšā ienākušais frizieris saka, ka klienti par Brexit vien runā, bet pats neizskatās, ka pārāk skumst. Uz ielas stāv bariņš cilvēku, kas skaļās balsīs sašutumā runā, ka psc, tagad būs robeža uz Īriju, un kas viņi idioti par to nepadomāja? Tikmēr daudzās vietās ir izlikti lieli Union Jacks, kas man jāatzīst liek justies neomulīgi, jo es īsti nezinu, vai tas nozīmē, ka attiecīgā vieta atbalsta OUT? Vēl dažās ir Anglijas karogi (balts ar sarkanu krustu -- tas ir vai nu točna OUT vai futbols). Citās vietās (samērā bieži) plakāti vēl ar aicinājumiem balsot remain. Eiropas savienības karogus redzēju tieši 0.

10:51: Spending spree
Nu ko, tad jau šodien jāiet iepirkties un tērēt tās nevērtīgās angļu mārciņas!

07:12: Bļe Anglija!!!
Nekad neesmu bijusi nepriecīgāka par to, ka man bijusi taisnība. Nu jā, britu rūgtums tik pilns uz tiem imigrantiem, ka akurāti Brexitu tagad iebalsoja gan referendumā. Mana pirmā reakcija ir, ka točna jāpako mantiņas un tad arī jaatstāj viņiem tur tā viņu Blaitija, lai jau pūst. Lielas dusmas, lai gan pati tādu rezultātu arī paredzēju. Gārdianā vētra, mārciņas kritums jau visus ir padarījis nabagākus, foršiņi.

Jānomierinās un jāskatās, kas tad tagad notiks. Čīrošu par Skotijas neatkarību!

14. Jūnijs 2016

20:21: Reklāmas
Vispār man ļoti patīk ceļojumu laikos skatīties televizorā reklāmas. Tā es uzzinu, kas attiecīgajā valstī ir ideāls -- parasti tiek apspēlēts pie tādām vērtībām, kā ģimene, vīrietis, sieviete, bērns, māja. Tie starp valstīm mēdz arī diezgan atšķirties un no reklāmām var gandrīz vai sajust to starpību starp ideāliem reklāmās un to parastību uz ielas un kādu anxiety tas rada, lai reklāmu ideālam varētu līdzināties. Ņemot vērā, ka es esmu iebraucēja no malas un uz mani šīs reklāmas neattiecas, tas tā patīkami parāda uz kādiem arhetipiem tiek spēlēts. Un uzzinu arī, ko jaunajā valstī tur cieņā. Nu, katrā ziņā vērtīgs uzziņas materiāls.

13. Jūnijs 2016

23:09: Brexit
Bai ze vei: 10 dienas līdz Brexitam. Man ir diezgan šķērmi, bet man jāatzīst, ka man liekas, ka viņi sevi izbalsos. Joprojām ceru, ka nē, bet liekas, ka Jāņu rīts būs nedaudz apokaliptisks.

11. Jūnijs 2016

14:59: Jo tālāk jo trakāk
A šodien man ir arī vietējie horvātu persiki (y)

10. Jūnijs 2016

13:51: Some dreams come true
OMG, man ir domaćne (vietējās) horvātu aprikozes!!! Reāli garšīgas, nu vismaz tik garšīgas kā es biju iztēlojusies no tās bērnības grāmatas!

Powered by Sviesta Ciba