Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

13. Februāris 2020

17:34: Ja skyr/grieķu jogurtu sajauc ar zemesriekstu sviestu un pēc personīgās salduma vajadzības klāt pieliek golden syrup, tas sanāk diezgan garšīgs deserts.

29. Janvāris 2020

11:33: OsmAnd
BTW, ir ļoti laba karšu aplikācija - OsmAnd, kas noder gan ceļojumos, gan pa savu kraju. Labs tajā ir tas, ka viņi kaut kādā veidā dabū gatavu precīzi iezīmēt taciņas. Tādas patiešām taciņas - cilvēku laika gaitā iestaigātas kaut kādos mežos un pļavās, dažreiz tādas, kur pat ar riteni būtu pagrūti izbraukt. Kur Google Maps rāda bezformīgu pleķi, tur OsmAnd rāda visai dzīvīgu infrastruktūru. Bonuss tam ir tāds, ka var atrast visādus interesantus nostūrus un izsprukt no citiem tūristiem.

Plus vēl OsmAnd ir laba velosipēdu maršrutu rēķināšanas opcija. Google Maps velosipēdiem daudzkur nav vispār, bet OsmAnd kaut kā darbojas automātiski, novirza pa klusākajiem ceļiem, parāda ceļa segumu, kāpumu un kritumu utml.

Bōnusā tās kartes ir off-line, līdz ar to var aizdoties uz kaut kādu pilnīgu nekurieni un tāpat tikt galā. Trūkums vienīgi, ka, lai gan parāda kādus objektus vien vajag, piemēram, tūrismu un ēstuves, atšķirībā no Googles nevar redzēt reviews.

Androīdam pirmās kkādas 5 vai 7 valstu kartes var novilkt bez maksas, man liekas, ka Apple jāmaksā jau no sākuma.

18. Decembris 2019

11:23: Hm, jāsaka, ka mani vispār pārsteidz fakts, ka McDonald's vidēja izmēra Filet-O-Fish komplektā ir tieši tikpat daudz piesātināto ("slikto") tauku, cik 1 avokādo (abos ir maz).

26. Novembris 2019

20:30: Zobākstniecība
Atradu superīgu resursu par dažnedažādām zobārstniecības lietām. Viss ir padziļināti izstāstīts, parādīts konkrēti ar bildēm un gifiem, visam ir aprakstīti pros and cons, kas ir pamatoti ar zinātniskiem rakstiem. Pirms ļaut zobākstam nodarboties ar orālām izklaidēm, vērts apskatīties un saprast pašam.

https://www.animated-teeth.com/

25. Septembris 2019

15:11: Otherwordly
Ik pa laikam paklausos Lū Rīdu un mani vienmēr gandrīz vai šokē, cik aktuāls un moderns jebkuram laikam viņš ir savos dziesmu tekstos.

Piemēram, dziesma "Growing Up in Public", izdota 1980. gadā, kad tādi sociālie mēdiji vispār neeksistēja.

Piedziedājums:

They're gonna do it to you in public,
'cause you're growing up in public with your pants down

Tur piedevām ir arī pantiņš par problēmu ar masculinity (pat ar norādi uz being woke!):

Some people think being a man is unmanly
Some people think that the whole concept's a joke
But some people think being a man is the whole point
And then some people wish they'd never awoke


Tad vēl ir 1989. gada albums "New York". Tikpat labi viņš varētu būt izdots 2019. gadā ar nosaukumu: "The State We're In"

Tur ir apskatītas tādas tēmas kā: bagāto un nabago nevienlīdzība, vides piesārņojums, vardarbība pret bērniem un ģimenē, dzīvnieku izmiršana, un ir vesela dziesma par to, ka mums vairs nav laika un problēmas jārisina nekavējoties.No vienas puses tas man liek justies daudz labāk, jo acīmredzot vienmēr cilvēce ir dzīvojusi kaut kādos sūdos, no otras puses, agdies, kāpēc joprojām mēs neesam to sūdus atrisinājuši.

23. Augusts 2019

20:01: Brīvība ir mūžīga vērtība
Baltijas ceļa 30. gadadienā vēl kāda maza nācija protestē pret koministiskas lielvaras vardarbību, iedvesmu protesta formai smeļoties no baltiešiem:

https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/hong-kong-protesters-join-hands-in-30-mile-human-chain

15. Augusts 2019

21:29:
Ko es tikko redzēju un vai to, lūdzu, var atredzēt?26. Jūlijs 2019

12:54: Upside
Iekš The Guardian rakstu sērijas par pozitīvām lietām pasaulē ir garš un pozitīvs raksts par Latvijas mūzikas vidi:

https://www.theguardian.com/world/2019/jul/26/can-music-unite-a-young-nation

17. Jūnijs 2019

21:49: Uzzināju, ka putotu pienu, kā priekš lattes, ļoti normāli var pagatavot iekš French Press. Vnk vairākas reizes ar to spiedēju pakuļ et voila!

24. Maijs 2019

13:14: Good riddance
Ta nu beidzot Terēza Meja beigs premjeroties. Jā, jā, raudāja par iestāšanos bezdarbniekos, bet pati jau visus sūdus arī savārīja, sākot ar savām Home Office izdarībām.

Vienīgais... tagad spēcīgākais kandidāts jaunajam premjera amatam ir Boriss Džonsons. Hesus, kas tad būs par nesmieklīgiem kumēdiņiem, ja viņš tiešām tiks pie ruļļiem.

20. Maijs 2019

11:23: GoT beigu sērija
*** Spoilers *** )

13. Maijs 2019

12:50: GoT s08e05
Vispār man patika!6. Maijs 2019

14:18: GoT s08e04
Jautājumi
1. Aprīlis 2019

11:17: Bet, bet Porziņģis nevar būt vainīgs!
Hmm, uzdūros rakstam lsm.lv par to, ka Porziņģis tiek apsūdzēts izvarošanā. Momentāli gan tiek minēts, ka izvarošanas apsūdzību izvirzījusī sieviete visticamāk melo.

Un tad tiek doti brīnumaini (no vārda - brīnums!) iemesli, kāpēc tad melo:

* "ja sieviete dzīvo tajā pašā namā, kur Porziņģis, viņai jau jābūt turīgai, jo šādos apartamentos var atļauties dzīvot tikai turīgi cilvēki" -- acīmredzot, normālos apstākļos izvaro tikai trūcīgas sievietes.

* "kāpēc sieviete gaidīja tik ilgi, līdz vērsās policijā, ja nevēlējās naudu, bet to, lai pāridarītājs saņem sodu?" -- pārsteidzoši, ka pēc #metoo ēras laikā vēl šis ir jāskaidro, bet nav jau tik vienkārši aiziet uz policiju un pateikt, ka izvaroja. Jo ir stress, kauns, policija mēdz neticēt, sabiedrība mēdz neticēt, lsm.lv un sporta žurnālisti mēdz neticēt.

* "No otras puses, savādi ir tas, ka runa ir par tik salīdzinoši nelielu naudas summu. Tas liecina, ka dāmas nodoms nav kārtīgi iedzīvoties uz Porziņģa rēķina, ko parasti kāro bagātnieku mednieces." -- es atvainojos, bet kur īsti ir problēma par izvarošanu pieprasīt milzu kompensāciju. Ja uzbrauktu mašīna vai aplaupītu, tad neviens par naudas summu pieprasīšanu neuztrauktos, drīzāk uzskatītu par taisnīgu. Ā, jā, bet seksuāls noziegums - nu tad jau gan grib naudu. Ja tas tiešām būtu tik vienkāršs naudas izspiešanas veids, tad kāpēc, nez, Artūru Irbi neviens savulaik neapsūdzēja? Vai jebkuru citu ļoti bagātu sportistu, kas nav apsūdzēts izvarošanā?


Beigās vēl iekļauts: "Pagaidām viss par Porziņģa lietu ir tikai spekulācijas, tāpēc jāgaida oficiāls izmeklēšanas galarezultāts vai tiesas spriedums." Nu kamōn, tad varbūt arī gaidām izmeklēšanas galarezultātu vai tiesas spriedumu, nevis momentā nozākājam sievieti?


Raksts šeit: https://www.lsm.lv/raksts/sports/basketbols/porzinga-lieta-apskatnieki-sliecas-nostaties-latvijas-basketbolista-puse.a314546/

25. Marts 2019

19:01: RIP Scott Walker
Neviens vēl karbonādi nebija padarījis par tik tīkamu mūzikas instrumentu kā Skots V. Ar viņu arī iegāju dziļāk šaušalīgas avangarda mūzikas baudīšanas pasaulē. Žēl, ka būs mazāk muzikālu trokšņu :(

9. Marts 2019

10:16: Taisnība valstī
Sieviešu dienas ievaros paskatījos kādos amatos LV strādā sievietes un atklāju, ka Latvijā ir 346 tiesneses un 89 tiesneši, tātad gandrīz 4 reizes vairāk tiesnešu ir sievietes nevis vīrieši! Tiesu priekšsēdētāji ir 18 sievietes un 14 vīrieši.

Sanāk, ka LV 80% tiesnešu ir sievietes. Salīdzinājumā ASV ir ap 35% un UK ir ap 30%, kontinentālajā Eiropā vidēji 51%.
Avoti: https://www.tiesas.lv/tiesas/tiesnesi/saraksts

https://www.theguardian.com/law/2016/oct/06/proportion-of-women-judges-in-uk-among-lowest-in-europe

https://www.nawj.org/statistics/2018-us-state-court-women-judges

1. Marts 2019

20:04: Elite Club
Vej, LV ir viena no tikai 6 valstīm pasaulē, kur vīriešiem un sievietēm ir vienādas juridiskās tiesības.

Vienā bariņā ar Beļģiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu un Zviedriju!

https://www.theguardian.com/global-development/2019/mar/01/only-six-countries-in-the-world-give-women-and-men-equal-legal-rights

14. Februāris 2019

10:41: Finding one true love in Riga
Klausījos This American Life podkāstu, kur fiziķi bija matemātiski mēģinājuši izrēķināt, cik reāli ir atrast sev patīkamu partneri Bostonā. Man tas likās interesanti, tāpēc veicu līdzīgu aprēķinu par Rīgu.


Statistikas dati ir šur tur sagrābstīti, ar dažu gadu atšķirību, bet pa lielam pieņemu, ka skaitļi ir puslīdz akurāti.

Tātad, kādas ir iespējas, teiksim, 30 gadīgai sievietei ar augstāko izglītību Rīgā atrast vēlmēm atbilstošu partneri.

1) Latvijā kopumā ir 2095549 iedzīvotāju. Pieņemsim, ka interesē partneri +/- 5 gadi, kas nozīmē, ka jāatlasa 1984-1994 gadā dzimušie. Tie LV ir 331189 jeb 16%.

2) Pieņemsim, ka Rīgā šāda iedzīvotāju proporcija saglabājas, kas nozīmē, ka 16% no 696986 Rīgas iedzīvotājiem = 111518 cilv.

3) Tālāk pieņemsim, ka tā kā sievietei pašai jau ir augstākā izglītība, tad arī partneri gribās tādu pašu. Augstākā izglītība ir 27% LV iedzīvotāju, tā ka paliek 30110.

4) Bet visi šie augsti izglītotie nav brīvputniņi. Latvijā precēti ir 45% cilvēki. Pieņemsim, ka šajā vecuma grupā statistika ir līdzīga, tad atliek 55% neprecēto jeb 16561 cilv.

5) Sieviete meklē partneri, kas ir vīrietis, tāpēc puse jāatmet un paliek 8281 vīriešu.

6) Sievietei vīrieši tik ļoti patīk, ka viņa par pievilcīgiem atzīst katru piekto, kas nozīmē, ka paliek 1656 pievilcīgu vīriešu.


No šiem 1656 jāatlasa tādi, kam ir līdzīga gaume, humora izjūta, hobiji un visas citas personiskās lietas, to apskaitļot ir grūti, bet pat ja derētu katrs desmitais, tad visā Rīgā paliek 166 vīrieši ar kuriem būtu vērts iepazīties tuvāk.

Priecīgu Valentīna dienu!


Pats podkāsts šeit: https://www.thisamericanlife.org/486/valentines-day

15. Janvāris 2019

19:15: Vai popkorns jau gatavs?
Šovakar UK parlaments balso par UK-EU Brexita dīlu. Visticamāk dīls tiks noraidīts un tad nu sagaidu, ka sāksies politiskais Red Wedding.

21. Decembris 2018

20:18: Svētku ieskaņai
Brīnišķīga kolekcija ar neiespaidīgām Ziemssvētku eglītēm:

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/gallery/2018/dec/21/wastes-of-spruce-more-of-your-underwhelming-christmas-trees

15. Novembris 2018

16:55: Stress tolerance
Vispār apbrīnoju politiķus, ka viņi ir spējīgi panest tādu stresu. Man, piemēram, dienu var sabojāt stulbs un rupjš priekšā līdējs rindā vai nelaipns un neizpalīdzīgs klientu serviss. Bet, piemēram, būtu Terēzai Mejai šodien, kad būtībā visiem viņa riebjas, viņas darbs visiem riebjas, valsts nākotne vismaz daļēji viņas dēļ ir briesmās uttutjp. Kā tur vispār var ar tādu stresu tikt galā? Es ceru, ka viņa vismaz daudz dzer, vai kaut ko tādu. Ai mīn, man arī riebjas Terēza Meja, bet to viņas stresu neapskaužu.

20. Septembris 2018

23:04: Touchy-feely MDMA
Brīnišķīgi, astoņkāji, kas salietojušies ecstasy:

“They’re basically hugging the [cage] and exposing parts of their body that they don’t normally expose to another octopus,”

“Some were being very playful, doing water acrobatics or spent time fondling the airstone [aquarium bubbler],” said Dölen.

Others stretched out all eight arms and just floated around, doing what the researchers described as “water ballet”.


https://www.theguardian.com/science/2018/sep/20/mdma-makes-octopuses-more-sociable

22. Augusts 2018

17:22: Izlasīju teikumu, kas pārsteidza mani nesagatavotu:

"He had a reckless youth, microwaving whole tubs of Ben & Jerry’s and drinking them as smoothies."

:O


(No šejienes: https://www.theguardian.com/food/2018/aug/22/sweet-hummus-chocolate-spread-hou)

13. Jūnijs 2018

13:39: #mprraccoon #epic

7. Jūnijs 2018

13:59: The Current
Vispār, pa Minnesota Public Radio jeb The Current ir tiešām laps muzōns.

https://www.thecurrent.org/listen

12. Maijs 2018

23:12: Jūrō vižen
Nu, kas vinnēs, kas vinnēs? Es lieku uz Vāciju vai Īriju.

Bet stage invasion UK laikā! Un hosti pilnīgi to ignorēja!

8. Maijs 2018

13:54: Random human
Gāju pa parku, mani apstādināja ļoti smaidoša sieviete un jautāja: "Bet vai tu zini, kas mūs sagaida nākotnē?!"

13. Aprīlis 2018

13:07: Tis so funny
https://www.instagram.com/celestebarber/

21. Marts 2018

21:20: While we're at it
Visā šajā Feisbuka un datu vākšanas sakarā, personīga informācija internetā man aizvien biežāk sāk likties kā plastmasa. Krāsaina, spīdīga un noderīga, bet tai pašā laikā ne viena, ne otra nepazūd, un sakrājoties par daudz vispār tā kā skāde.

12. Februāris 2018

12:14: Early to the party
Nja, mēģināju samazināt savu internetāti izdzēšot visādus vecus kontus. Uzsvars uz MĒĢINĀJU. Kā izrādās, bieži mājaslapā opcija 'izdzēst' nemaz nav. Tad ir jāraksta tīklakungam, kas, kā izrādās, bieži arī nemaz nevar tā 'izdzēst' kontus. Piemēram, tikko čatoju ar Netflix, kas man teica, ka viņi var 'to remove' manu kontu, bet ne izdzēst. Pēc ilgas tincināšanas noskaidroju, ka 'to remove' nozīmē, ka viņi vnk padarīs manu kontu nepieejamu, bet tikmēr visi mani dati tāpat tiks glabāti uz viņu serveriem.

Cik es saprotu, tad 25. maijā sāksies EU bargā interneta regula, kad būs daudz lielākas iespējas pieprasīt, lai dati tiek dzēsti. Tā vien liekas, ka jāgaida līdz tam datumam un tikai tad jāķeras šitam klāt. Savādāk tāda cīņa ar vējdzirnavām vien sanāk.

4. Februāris 2018

21:20: Bose QC20
Iegādājos šitamējās austiņas un WOW, just WOW. Ieslēdzot skaņas noņemšanu un ejot gar ielu ar milzīgu satiksmi, likās, ka esmu kaut kādā mazpilsētā. Cauri varēja dzirdēt tikai nelielu riepu švīkstēšanu pa slapju asfaltu. Sabiedriskajā transportā skaļi runājoši cilvēki kļuva par pieklusinātām balstiņām, kas izzuda pavisam, kad ieslēdzu mūziku. Likās, ka esmu teju vienīgais cilvēks transportā, pārējie bija vizuāls fons bez skaņas.

Tagad man ir tikai uztraukums par to, ka es varētu nedzirdēt kādus par bīstamību liecinošus trokšņus (tfu tfu tfu), kā dēļ cītīgi blisinos apkārt, kas ir būtībā vienīgais, kas klausīšanos padara ne tik izbaudāmu.

Bet nu jāāā, man iepriekš bija Bose QC15, kas bija so-so, bet kaut ko tik labu kā QC20 tiešām negaidīju. Naiss.

30. Decembris 2017

10:50: Sviests
Klau, bet tātad ir pienākušas gada beigas, kas tad notika ar sviestu? Well, kopsavilkumā varu teikt, ka es acīmredzot neko no sviesta nesaprotu.

Jēs, tā patiešām ir, ka mazumtirdzniecībā cenas pieauga un joprojām sviests ir dārgs. No otras puses, vairumtirdzniecībā cenas ir nokritušas un atgriezušās iepriekšējo gadu līmenī. Kāpēc tā -- es nezinu, jo a) pēc idejas tā nevajadzēja būt, b) mož mazumtirdzniecība tagad atgūst €€€, ko pazaudēja, kad cena bija augsta vairumtirdzniecībā?

Sviests!

11. Decembris 2017

13:38: Modern madness
Lai gan man nav īsti viedokļa par bitkoinu straujo cenu pieaugšanu, man tomēr gribētos, lai tie, kas piesauc tulpju māniju un salīdzina bitkoinus ar tulpēm, nu tomēr mož vismaz izlasītu vikipēdiju un apskatītos, ka mūsdienu ekonomisti pa lielam to tulpju pirkšanu skaidro kā racionālu notikumu nevis spekulatīvu māniju. Tā stulbi izklausās, kad kā pierādījumu bitkoinu nekam nederīgumam dod 'faktu', kas pats par sevi ir nekam nederīgs.

5. Decembris 2017

14:17: The Brexit Clusterfuck
Tagad decembrī, kad daudziem seriāliem noslēgusies sezona, jāsaka, ka Lielbritānija neapbēdina. Kārtējo reizi politiskas avārijas vispārākajās pakāpēs. Jāsaka, ka nu jau gan viņi tik ilgi velk tās pirmās pakāpes pārrunas garumā, ka vairs jau īsti nav smieklīgi. Tik vien, kā vērot politiskus čē pē un var jau pamazām praksē novērot ekonomikas grāmatā izlasīto teoriju par to, kas notiek, kad iestājas recesija.

15. Novembris 2017

12:46: But why
Šajā laikmetā, kad ir pieejamas visādas ērtas paroļu radīšanas un uzglabāšanas programmas, un paroles pašas par sevi ir tik svarīgas, man vnk nesaprotami ir kāpēc šad tad reģistrējoties kaut kādās lapās uzliek limitu, ka parole nedrīkst būt garāka par 16 vai 20 zīmēm. Vai nedrīkst saturēt ^&(!*. Vai vēl labāk -- atsūta paroli plein-tekstā uz ēpastu. Vnk nesaprotu, kāpēc nepieciešams pašiem tā samazināt savu drošību?

23. Oktobris 2017

17:01: Alu cilvēks datōru laikmetā
Domāju par to, kā no vienas puses, cilvēki nepārtraukti uzkrāj zināšanas, kas, manuprāt, ir teju vienīgais, kas mūs atšķir no akmens laikmeta senčiem. Starp citu, man vienmēr besī, kad muzejos akmens laikmeta senčus parāda neaptēstus. Viņi bija tikpat garīgi apdāvināti kā es un tu. Lai nu kā, tā kā mēs spējam zināšanas uzkrāt un nodot tālāk, turpmākajām paaudzēm ir pieejami visādi forši pričendāļi, nav jāatklāj visādas iepriekš atklātas lietas un var būvēt pa virsu vēl jaunas gudrības. Protams, ja mūs izsēdinā uz neapdzīvotas salas, tad zināšanas līdzi nav paņēmušās, visa šitā evolūcija bijusi, nebijusi un atgriežamies pie šķēpiem un bultām.

Bet, lai nu kā, kas mani nodarbina, ir tas, ka neskatoties uz visām tām uzkrātajām zināšanām, mēs patiešām joprojām esam tie paši homo sapiens sapiens, kas bijām akmens laikmetā un droši vien emocionāli un pat intelektuālās kapacitātes ziņā nespējam pieņemt labākus lēmumus nekā tūkstošiem gadus atpakaļ.

Ko es mēģinu savā prātā salikt kopā un kas man lāga neizdodas (hellou, neandertāļu senci, tev arī nesanāca?), bet interesanti domās pabakstīt tāpat, ir duālisms, ka no vienas puses ir bijusi tāda zināšana evolūcija, bet no otras puses, tajā pašā putrā joprojām maļamies.

21. Oktobris 2017

17:08: Spoki istabā
Hmm, skatos Greiema Nortōna šovu ar Hilāriju Klintōni, kur viņa stāsta par to, kā sarakstījusi savu jauno grāmatu. Protams, ka neko jau viņa nav sarakstījusi, tāpat kā Tramps nav sarakstījis Ārt of ze Dīl. Tam ir domāti spok-rakstītāji.

Bet jāsaka, pavisam skrāpējoši manām ausīm izklausījās, kā viņa lepojās ar saviem foršajiem tvitera jokiem. Ņemot vērā, ka Hilārija vispār nemāk pat iedarbināt kompjūteri un viņas augstākais mūsdienu tehnoloģiskais sasniegums ir pagājušā gadsmita Blackberry izmantošana, kuru personālam jāpērk eBay, jo to vairs neražo.

Es īsti nesaprotu, kāpēc politiķiem ir tik nepieņemami teikt, ka viņi paši neraksta tās savas grāmatas un netvīto, bet vnk sniedz kkādu inputu. Vai tiešām tas viņus padarītu mazāk pievilcīgus potenciālo vēlētāju acīs? Jo reāli sanāk, ka neatzīstot spokrakstīšanu viņi tā kā melo, un vai vajag to darīt brīdī, kad jau tā ir tik daudz fake news.

18. Septembris 2017

21:10: I go where he goes
Hau kūl iz dat. Jau otro reizi neplānoti ierodos pilsētā, kur ir ūberīgā izstāde David Bowie is. Tad nu šodien atkal cītīgi skaitīju valdziņus Deivida ūziņās. Domāju, ka būs mož garlaicīgi, jo 1x jau redzēts, bet jāsaka, ka toreiz DB bija laika biedrs, bet tagad ir vēsture. Un tas sajūtas atšķirīgi. Vēl visticamāk, ka es to Čikāgas izstādi pareizi vairs neatceros, bet man likās, ka tur bija vairāk objekti un labākā - hronoloģiskākā - kārtībā. Šeit likās kaut kā haotiski. But very cool anyway, kaut vai redzēt visus tos pārējos aizgrābtos un saviļņotos apmeklētājus un justies ar viņiem uz viena viļņa.

13. Septembris 2017

14:55: Made my day
Brīnišķīgs ziedu sakārtojums ar princeses Diānas sejas interpretāciju.
30. Augusts 2017

09:30: Viņa sviestainā augstība
Nu, klau, tad nu vidējā sviesta vairumtirdzniecības cena Eiropā ir pārsniegusi 5+ eiro/kg reobežu un sasniegusi 6.12 eiro par kg jeb 1.53 eiro par 250 g. Kas par līkni:Piemēram, Holandē, kur, kā es saprotu, ir visdārgākais sviests Eiropā, vairumtirdzniecības cena ir jau 6.80 eiro/kg. Tas nozīmē, ka vairumtirdzniecības cena 250 g ir 1.70 eiro, bet veikalā mazumtirdzniecībā joprojām var nopirkt 250 g par 1.65 eiro. Droši vien, ka ne vairs ilgi.


21. Augusts 2017

22:31: Game of Thrones
Ou em džī, kas atradās aiz sienas!

8. Augusts 2017

14:19: Sviests?
O boy, is this for real? http://www.lsm.lv/raksts/zinas/ekonomika/ltvc-vaditaja-latvija-verojams-sviesta-pirksanas-bums.a245981/

Tiešām Latvijā jau sācies sviesta izpirkšanas drudzis? Huh, nu jā, man likās, ka varētu kaut kad būt sviesta deficīts, bet ka jau mēnesi pēc manām prognozēm par sviesta neražu laikam gan negaidīju. Ņemot vērā, ka prognozes paredz vēl pamatīgāku sviesta cenu celšanos un piedāvājuma izsīkšanu gada otrajā pusē, kas notiks tad?

Smells like there might be a butter crisis! :O :D

7. Augusts 2017

22:06: Game of Thrones
Omg, kas par sēriju! So intense! Ja šitā turpināsies, tad pēdējā sezonas sērijā ar sirdi varēs aiziet!

14. Jūlijs 2017

12:29: Nice
Piedodiet, vēlreiz sviests. Bet -- jūtos, ka tiešām turu roku uz sviesta pulsa. Rekur, Financial Times apraksta sviestainumu un ir izdarījuši identiskus secinājumus kā es. https://www.ft.com/content/8550f05a-6649-11e7-8526-7b38dcaef614?mhq5j=e2

Tā arī rādās, ka laiks saldēt sviestu.

12. Jūlijs 2017

16:32: Šeit ir sviests
Vēlreiz par sviestu -- mani šis temats ir aizrāvis. Es atzīšos, ka es izlasīju lopkopības reviews un atklāju, ka bija paredzēts, ka ES 2017. gada 2. ceturksnī sviesta cena kritīsies, jo tad ir vislielākais piena izslaukums. Bet, kā redzam, tas tā nenotika. Q3 izslaukums diezgan ievērojami kritīsies un Q4 kritīsies vēl vairāk (vismaz grafikos izskatās pēc normālām ikgadējām svārstībām). Ņemot vērā, ka sviests ir pavisam uz izķeršanu un drausmīgi dārgs arī Okeānijā un diezgan dārgs arī ASV, tad pēc manām spekulācijām sanāk, ka uz gada otro pusi a) sviests paliks vēl mazāk, b) nebūs no kā arī to sviestu importēt. Tamdēļ man gribās spekulēt, ka cena droška uzleks vēl augstāka.

Vispār nez nav kaut kāds sviesta totalizātors? Es jūtu, ka neesmu izmantojusi iespējas uz Brexitu, Trampu, pēdējām UK vēlēšanām, tagad gribu izmantot uz sviestu!

Ja sviests deficītēsies, tad diezgan skaidrs, ka būs švaki ar saldo krējumu, saldējumu (ja vien nav iesaldēts, haha), bet nez kā būs ar augu taukiem? Pieņemot, ka izsīkstot sviestam palielināsies pieprasījums arī pēc augu taukiem, nez cik ātri viņi spēs pārslēgties uz intensīvāku ražošanu?

Katrā ziņā, man tagad saldētavā ir depozīts sviesta veidā, hehe.

11. Jūlijs 2017

21:19: Svīsts
Atceraties iepriekšējo ierakstu, kur sviesta cena bija uzkāpusi līdz 471 eiro par 100 kg Eiropā? Bet tas bija 27. maijā. Kā rādās 8. jūlijā cena bija jau 550 eiro/100 kg. Laikā no 1. līdz 8. jūlijam cena pakāpās par 25 eiro.

Eju rīt iegādāties sviesta rezerves, sagaidu, ka uz priekšdienām uzsākšu pirātiskā sviesta biznisu un varēšu dzīvot kā Buņģis!

7. Jūlijs 2017

12:13: Baigais sviests
Bet paklau, paklau, ziņās raksta, ka Francijā jau ir sviesta trūkums, Anglijā sviests grasās trūkt uz Ziemīšiem, un pavejaties akurāt šitamo Eiropas sviesta cenu kāpumu: http://future.aae.wisc.edu/data/weekly_values/by_area/3274?tab=prices
Laiks ieguldīt sviestā? Krāt sviestu cibā? Ojā!

4. Jūlijs 2017

09:09: Ģenētikas prieki
Starp citu, es te agrāk rakstīju par servisu 23andme, kur var noskenēt daudzus SNPs (single nucleotide polymorphisms) un paskatīties, kas ģenētikas vācelītē iekrājies. Tas bija labs serviss, kad viņš tika palaists, bet, ja man tagad būtu interese DNSā lūkoties, es bišķiņ pagaidītu, kamēr visa genoma noteikšana ir bišķiņ lētāka (jau tagad ir zem 1000 USD un drīz grasās būt ap 100 USD https://www.statnews.com/2017/01/09/illumina-ushering-in-the-100-genome/) un kad būs kāds 23andme līdzīgs serviss, kas metīs ārā info par to genōmu.

Būtībā 23andme noskenē tikai maziņus DNS fragmentiņus daudzās vietās uz DNS, bet lielākā daļā DNS paliek nezināma. Toties whole-genome sequencing tiešām būtu visticamāk jāizdara tikai 1x mūžā, jo ar to tiktu noteikts pilnīgi viss DNS sastāvs un tad tur varētu bīdīt datus pēc sirds patikas. Nu labi, varbūt mutāciju gadījumos, piemēram, ja saslimtu ar vēzi, varētu sīkvencēt vēlreiz, bet arī tad vienmēr ir labāk zināt, kāds tad DēeNeS bija iekš baseline.

30. Jūnijs 2017

21:46: Linux
Vispār man tiešām ļoti patīk Linux. Ar otro piegājienu -- tāļajā 2009. bija bišķiņ par šerpu, bet tagad ir tiešām labs. Paldies tiem, kas ieteica. Man pat patīk šo to pamuļļāt iekš bash-a, lai varētu sev izlikties, ka nedaudz māku programmēt. Šeit atceros kādas šausmas sagādāja 'Melnā Ekrāna' parādīšanās iekš Windows ar pilnīgi nekādu saprašanu, ko darīt.

Bet jā, vairāki iemesli, kāpēc pārgāju uz Linux -- Windows 7 niķojās, Windows 10 maksāja naudu un, cik es sapratu, Windows 10 nemitīgi spiego par jūzeri. Pat tik tālu, ka defaultā ieraksta visas podziņas, ko uz klaviatūras centīgais jūzeris nospiež.

Tad nu šovakar ņēmu spiegošanas jautājumus dziļāk un savam Firefox brauzerim saliku visādus pretspiegošanas add-onus. Man jāsaka, ka mani ir tiešām pārsteidzis, cik daudz ātrāks pēkšņi ir kļuvis mans internets. Verī naiss.

9. Jūnijs 2017

10:33: Sausais likums
Huh, a Lietuvā taisās ieviest radikālus pret-alkaholisma likumus & dzeršanas vecumu jauniešiem palielinās no 18 uz 20 gadiem. https://www.theguardian.com/society/2017/jun/09/last-orders-lithuanian-teenagers-alcohol-law

Tad jau LV pierobežai jāizmanto iespēja un jāver vaļā visa veida alkohola patēriņa vietas. Latvija var!

Powered by Sviesta Ciba