Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

21. Oktobris 2022

14:26: [Bļ]ē-veselība
E-veselībai nevar pieslēgties no ārzemēm, pat atvērt mājaslapu. Arī ar Latvijas VPN nē. Sazinos ar Nacionālo veselības dienestu. Jap, zinot jau mēnesi, ka tāda problēma ir, jau vairāki cilvēki sūdzējušies. Nē, nerisināšot, jo esot svarīgākas lietas, ko darīt.

26. Augusts 2022

17:53: Yogic masculinity
Šodien uzzināju, ka modernā joga tika radīta 20. gs. sākumā, kā hipervīrišķīga fiziskā aktivitāte, lai ļautu indiešu vīriešiem atbrīvoties no koloniālā stereotipa, ka viņi ir pārlieku sievišķīgi.

2. Jūnijs 2022

07:41: So sick I feel like puking
Ja sievas sitējam un atsaldētajam varmākam Džonijam Depam tagad pēc šī sprieduma atjaunosies karjera... Es viņa filmas neskatīšos pat ja man par to piesolīs tūkstošus un nāksies izvērtēt draudzības ar viņa faniem.

6. Novembris 2021

09:10: Showerthoughts
Ja jau mēs sapņojam par saviem mājdzīvniekiem, tad tas nozīmē, ka visdrīzāk mūsu mājdzīvnieki arī sapņo par mums.

28. Oktobris 2021

12:38: Pizģec
No covid LV pagājušajā diennaktī nomiruši par 10 cilvēkiem vairāk nekā Zolitūdes traģēdijā.

30. Jūnijs 2021

08:00: Latvija var! Pirmā saslimt ar mēri :(
Šodien ziņās, raksta, ka Latvijā atklāts vissenākais ar mēri saslimušais. Jēē, mēs varam, bet - nu - mēri? Varbūt tomēr ne-jēē...

https://www.theguardian.com/science/2021/jun/29/5000-year-old-hunter-gatherer-is-earliest-person-to-die-with-the-plague

16. Maijs 2021

17:55: Tavs klucis - Latvijai!
Latvijā pašlaik norisinās Latvijas Mikrobioma projekts - tiek vākti kaku paraugi no cilvēkiem, lai varētu izanalizēt, kas tad latviešam pa iekšām darās. Viņiem trūkstot vairāki simti dalībnieku.

Manā skatījumā, tā ir tāda zinātniski-vēsturiska iespēja piedalīties un kļūt par vienu no klucīšiem (pun intended) lielajā bildē par 'vidējo aritmētisko' latvieša sūdā dzīvojošo baktēriju pasauli.

Tur ir arī lieli labumi katram dalībniekam individuāli, jo zarnu mikrobioms (t.i. zarnās dzīvojošo baktēriju daudzveidība) ir super duper hot topic zinātnē un ar to tiek saistītas slimības tik plašā spektrā kā no depresijas līdz sirds-asinsvadu slimībām, un katram dalībniekam tiek sniegti analīžu rezultāti par to, kāds tad viņam ir tas zarnu bakču sastāvs. Plus, ja DNS un iedzimtību izmainīt nevar, tad zarnu baktēriju sastāvu izmainīt var, tā ka, ja ir zināms sastāvs, tad tur var sākt arī kaut ko darīt lietas labā un uzlabot vispārējo veselību. Papildus pētījuma ietvaros tiek ņemts arī asins paraugs, kas arī tiek ģenētiski pētīts un, ja pētniecības laika gaitā tiek uzrakta kāda zaraza, par to tiek paziņots (no šī punkta gan var atteikties).

Dalība pētījumā ir 30 EUR, bet nu visādi 23andMe un to kaku līdzinieki visi ir vismaz 3x dārgāki un ar tiem ievāktie dati tiek ziedoti nevis Latvijas plaukšanas vārdā, bet atdoti kaut kādām ASV korporācijām, kas hvz ko ar tiem datiem dara.

No sirds un no zarnas, uzliec patriotisku mīksto!

Links šeit: https://latvijasmikrobioms.lv/

P.S. Man ar pētījuma rīkošanu sakara nav, fēču sinomīmi šajā tekstā ir mans radošums.

6. Marts 2021

08:22: Klausos Rušdi "Sātaniskās vārsmas" audiogrāmatu. Līdz šim biju pārliecināta, ka visi briti ir spējīgi uz nevainojamu amerikāņu akcentu.

That is apparently not true. Tam ierunātājam ir absolūti sliktākais amerikāņu akcents ever. Izklausās pēc nu drausmīgi, drausmīgi samocītas Teksasas un ir tik samocīti, ka pat grūti saprast, ko viņš saka. Labi, ka grāmatā ir tikai bišķiņ amerikāņi un tad sanāk gandrīz uzjautrinoši.

3. Marts 2021

15:21: Grauzēju ēšanas īpatnības
Taisnību sakot, nekad par to nebiju domājusi, bet šodien uzzināju, ka pele dienā apēd 3 gramus pārtikas. Žurka 10-20 gramus.

Baigi maz.

29. Janvāris 2021

07:18: Stick it to the man
Hah, to GameStop sāgu ir tiešām interesanti vērot. Es šortošanu baigi nesaprotu, bet, ja pareizi saprotu, tad tādā veidā kā hedge funds bija nošortojuši attiecīgās akcijas, viņiem ir iespējas iedzīvoties bezgalīgos, tik tiešām bezgalīgos zaudējumos. Brēka ne pa jokam!

18. Novembris 2020

15:06: Kungs
Klausos amerikāņu radio, ka kuru skan skaņdarbs, kura autors ir Kungs. Paskatījos Wiki, izrādās francūžu DJ, kurš sagūglējis kā dažādās valodās ir 'Misters' un atzinis latviešu valodu par vislabāko esam.

14. Novembris 2020

08:52: Pfizer un BioNTech vakcīna
Runājot par jauno Pfizer un BioNTech vakcīnu, es, protams, esmu sajūsmā par tās sākotnējiem rezultātiem. Bet, goda vārds, visvairāk apbrīnoju, ka tā ir mRNA vakcīna.

I mean, strādāt ar mRNA SUCKS! Tā mRNA degradējas no visa, visur ir RNAses, kas to RNA noēd, eksperimentu laikā tu satraucies, vai netīšām nebūs kāds siekalas piliens vai kāda ādas šūna, kas iekritīs mēģenē un visu RNA apēdīs. Par to ir pat atsevišķa Wiki sadaļa: https://en.wikipedia.org/wiki/Ribonuclease#RNase_contamination_during_RNA_extraction

Es nebrīnos, ka tā vakcīna jāglabā -80 grādos un mani interesē, cik veiksmīgi ar to vakcīnu tiks galā real world apstākļos. Tā ir arī pilnīgi jauna metode, tā ka nevar jau zināt, kas īsti notiks, un interesanti, kā Pfizer un BioNTech to ir atrisinājuši.

7. Novembris 2020

17:36: Baidens - prezidents
Nu ko, Trampa ēra ir OVER. Jāsaka, ka jūtu tādu kā atvieglojumu, ka ziņās vairs nedominēs viņa kārtējie ekscesi un politika, cerams, atkal kļūs par normālu procesu.

Es arī ļoti ceru, ka mēdiji novērsīsies no Trampa, Twitteris viņu izbanos un tad viņam vnk nebūs kur izpausties, ja nu vienīgi kaut kādos galēji labo raidījumos.

5. Novembris 2020

17:40: U S and A
Biju domājusi šogad baigi nesekot līdzi ASV vēlēšanām un jo īpaši balsu skaitīšanai, jo bija skaidrs, ka tas būs garš process - nevis Election Day, bet Election Week. Tāpat arī bija diezgan skaidrs, ka ja nebūs baigais uzvaras landslide kādai no pusēm, tad būs kašķis par rezultātiem, aizsākot Election Month(-s).

Bet, nu, tomēr nagi niez refrešot ziņas un ir spriedze! Būs Baidenam Florida vai nē? Arizona ir!? Vai tomēr nav!? Un Viskonsīna? Un tagad Džordžija?!

Bet tad es domāju, hesus, ja man te dīķa otrā pusē jau ir neliels satraukums, tad kā ir ASV balsotājiem. Ai mīn, sāk jau parādīties tagad emociju izvirdumi mītiņu veidā, bet, kad beidzot paziņos rezultātus, tad liekas, ka tai spriedzei tā vien prasīsies izvirst, un ar Trampu dāsni laistoties ar dusmu degvielu, uff, tāda šķērma sajūta.

31. Oktobris 2020

14:55: Boomers
Bet vispār jocīgi - tagad ASV pie varas ir būmeri. Bet funny, ka tā pati paaudze bija, piemēram, Lū Rīds. Tāpēc ir mazliet neparasti lasīt Lū Rīda liriku no 1989. gada (!), kurā ir izteikta klaja nepatika pret Trampu un Rūdiju Džuliani.

Lūk, dziesmas Sick of You liriki:

"They ordained the Trumps and then he got the mumps
And died being treated at Mt. Sinai"

un

"They discovered some animal no one's ever seen
It was an inside trader eating a rubber tire
After running over Rudy Giuliani"


https://genius.com/Lou-reed-sick-of-you-lyrics
Un 1996. gadā (!) dziesmā Sex With Your Parents Lū Rīds min, ka tikai sekss ar vecākiem ir pretīgāks par Rush Limbaugh:

"Something fatter or uglier than Rush Rambo" [Rush Rambo domāts Rush Limbaugh]


https://genius.com/Lou-reed-sex-with-your-parents-motherfucker-part-ii-lyrics

21. Oktobris 2020

18:55: Spekulācija par covid vakcīnām
Man patīk paspekulēt, man patīk izteikt minējumus par nākotni - tad uzreiz daudz interesantāk sekot līdzi spekulējuma attīstībai.

Tad nu gribu paspekulēt par to, cik ātri tad mums būs covid vakcīna. Nu, tāda vakcīna, kas būs Mazpisānu māsiņas kabinetā, gatava špricēšanai Rudītes tantei. Es teikšu, ka tā optimistiski - pēc kādiem 4 gadiem. OK, ja NENORMĀLI noveiksies un tie pētījumi, kas tagad ir trešajā fāzē būs super duperīgi, tad vāārbūt pēc 2.

Balstu savas spekulācijas uz to, ka, pirmkārt, nav zvanīts, ka tie pašreizējie 3. fāzes pētījumi līdz galam izdosies un ja neizdosies, tad mums ir tikai 2. fāzes pētījumi, kur vajadzēs daudz laika un daudz veiksmes, lai tiktu līdz tālākām fāzēm un Mazpisāniem.

Savukārt, ja būsim tiešām veiksmīgi, tad varbūt pirmie sekmīgie 3. fāzes pētījumi noslēgsies jau nākamajā gadā. Bet no 3. fāzes pētījumiem līdz Mazpisāniem vēl tāļis ceļš ejams. Pirmkārt, zāļu kompānijai ir jāizanalizē paši pētījuma dati, otrkārt, visi tie dati - sākot no pašiem vakcīnas pirmsākumiem būs jānosūta Eiropas Zāļu aģentūrai (EMA) izvērtēšanai. Un dati tur ir daudz daudz daudz - dati par vielas radīšanu, preklīnisko pētniecību, 1., 2., 3. fāzes pētījumiem. Tad visiem šiem datiem bursies cauri EMA un urbsies cauri Eiropas savienības valstis, kas piedalās EMA procesā. Ja nu drausmīgi paveiksies, tad nevienam nebūs nekādi Major Objections (ja būs, tad to procesu var viegli aizmest atpakaļ uz ilgu laiku - pusgadu, gadu, varbūt ilgāk). Tad būs jāķerās pie ražošanas procesa, kas nebūs vienkāršs un pēc tam pie izplatīšanas procesa, kas arī nebūs vienkāršs.

Šos procesus arī tā vienkārši nevar atrisināt ar vairāk naudas vai vairāk cilvēkresurusu piesaistīšanu. Piemēram, tur tā EMA dokumentācija, kas ir jālasa - nu kādam ir jāizlasa un jāgūst priekšstats, piemēram, par visu klīnisko farmakokinētiku un to jēdzīgi var izdarīt tikai viens cilvēks. Lai gan cilvēkresursi arī, protams milzīga problēma. Gan jau, ka Mazpisānos būtu tikai viena māsiņa un tā pati pensijas vecuma, tāpēc uz pusslodzi. Tāpēc var savakcinēt tikai noteiktu skaitu cilvēku dienā, bet Latvijā vairāk māsiņu tik ātri nesaražosi, tāpēc tantei Rudītei sava vakcīna jāgaida ilgāk.

Un te nemaz nerunāsim par to, cik tā vakcīnas vispār būs efektīvas. Ai mīn, var jau būt pilnīgi fenomenāls gadījums, ka pati pirmā 3. fāzes vakcīna darbosies izcili, bez blakusparādībām un būs viegli saražojama. Bet tur ir tik daudz superduperīgām sakritībām jābūt, ka neesmu pārliecināta, ka tas būtu reāli.

Lai nu kā, tiešām ceru, ka kļūdos un jau nākamgad mums būs efektīva vakcīna un peace on earth!

9. Oktobris 2020

16:59: Latvija var! Zelta sūda edišen
Eiropas zinātnieki izpētījuši viduslaiku rīdzinieku kaku baktērijas. Rīgas ķemertiņš pētniecībai kā traki labs izvēlēts tamdēļ, ka tur kluci nolikt gājusi visdažādākā tauta.

https://www.theguardian.com/science/2020/oct/09/scientists-hands-dirty-research-medieval-poop-microbiomes

5. Oktobris 2020

21:44: Kāpēc gan nepaspekulēt
Tramps jau šodien pēc ASV laika dosies prom no slimnīcas. Well, man liekas, ka viņš galvenokārt jūtas labi, jo ir sadzēries deksometazonu, bet nu dzīvosim redzēsim.

3. Oktobris 2020

07:33: Things move fast
Dienu vēlāk un Tramps jau ir slimnīcā!

Bet es goda vārds esmu šokēta, ka viņam ir iemauktas tās eksperimentālās antivielas, tā taču var iedzīvoties kaut vai citokīnu vētrā. Vai tiešām īstais laiks eksperimentēt. Jāsliecas domāt, ka viņam diezgan čābīgi iet, ka jātveras pēc tik riskantiem salmiņiem, gosh.

2. Oktobris 2020

08:04: Bet o boi, Baidenam tagad priekšā ļoti stresainas 2 nedēļas - viņi taču abi ar Trampu tikko debatēja, ja vēl Baidens no Trampa noķers covid, tad tie plot twists šajā sezonā ir vnk ārprātīgi. Un šis jau tā ir megastresains pēdējais mēnesis pirms vēlēšanām abiem kandidātiem!

07:52: Trump has covid
Kaut kad pavasarī saderēju ar vienu draugu, ka līdz šī gada 31. augustam Trampam būs kovids. Nu re, kļūdījos tieši par mēnesi. EUR 5 tomēr zaudēju.

25. Septembris 2020

19:37: This year it's a must
Sapotējos pret gripu.

19. Septembris 2020

07:53: The future of the [less] free world
Ou šit, Ruta Beidera Ginsburga nomirusi. Tramps tad kaut kad šogad vai pēc četriem gadiem vairs nebūs prezis, bet tiesnieši, augstākās tiesas tiesneši ir amats mūža garumā. Kas tagad ASV uz ilgiem ilgiem gadiem būs vairākumā konservatīvi. Yikes.

RIP

15. Septembris 2020

18:31: Latvija var!
Klausījos Fresh Air podkāsta kārtējo sēriju, kas šoreiz bija par 2. pasaules karā displaced persons. Nu, to ka viņu vidū bija daudzi latvieši, zināju. Bet nezināju, ka tad, kad citas pasaules valstis sāka piedāvāt šīm te displaced persons relokāciju un darbu, tad visi gribēja pirmām kārtām latviešus.

Pati pirmā relokācija sākās ar latviešu sievietēm, kuras tika nodēvētas par Baltic Swans un sāka strādāt Anglijā tuberkulozes sanatorijās un slimnīcās. Un tad briti citiem pačukstējuši, ka lai tajās nometnē ņem tieši latviešus. Kāpēc? Tāpēc, ka ieradušies Vācijā kara beigās un diezgan veselīgi, kā arī balti un protestanti.15. Jūlijs 2020

10:16: Es jau kādu laiku brīnos, kāpēc cilvēki sejas masku vietā izmanto tos caurspīdīgos plastmasas sejas aizsargus. Ai mīn, tā plastmasa sejas priekšā vaarbūt kaut ko bišķiņ palīdzēs, ja cilvēkam tiek tieši klepots sejā. Bet bet bet, tas vīruss taču izplatās kā aerosols un kā aerosols mierīgi aizies arī apakš zoda un ielīdīs nāsī. Un tad kad ielīdīs nāsī, tad ielīdīs plaušā un posts klāt.

Dārgie cibiņi, taču nedariet tā, ja gribat tiešām aizsardzību, tad velciet maskas un tām papildu var pielikt vaizerus, ja gribās pasargāt, nu, teiksim, acis, bet acis tikat labi var aizsargāt arī ar brillēm, sou, manā skatījumā, tie vaizeri ir ļoti neefektīvi un pa lielam lieki.

4. Jūnijs 2020

18:55: Bird brain
Sēdēju parkā uz soliņa un ēdu bulciņu. Man kompāniju sastādīt ieradās kaut kāds jūrasputns un ķērkdams centās mani piespiest ar bulciņu dalīties. Bet, kas mani pārsteidza, bija tas, ka, tad, kad es pagriezu galvu, putns cītīgi metās man tieši acu priekšā, manā redzeslaukā. Tātad bija izfunktierējis, ka bulciņu var dabūt nevis hipnotizējot bulciņu, bet, ka pastāv tieša sakarība, starp to vai cilvēks uz putnu skatās un bulciņas dabūšanas iespējamību.

16. Aprīlis 2020

15:20: The cost of lockdown
Planet Money un Indicator podkāstos pēdējā laikā bijušas interesantas epizodes par lokdauna ekonomiskajām izmaksām un vai vērts vispār veselības vārdā šitā bremzēt ekonomiku.

https://www.npr.org/2020/04/06/828345390/pandemic-onomics-lessons-from-the-spanish-flu

Šeit bija interesanti apskatīts par Spanish Flu. Tai laikā, lai izvairītos no saslimšanas, tika pamatā veikti ļoti līdzīgi sociālās distancēšanās pasākumi, kā pašlaik. Bet dažādiem ASV štatiem un pilsētām bija ļoti atšķirīgs piegājiens tam, cik stingri pasākumi tika veikti. Tā piemēram iekš Twin Cities - Mineapole piegāja ļoti strikti, kamēr St Paul - liderīgi (tas būtu apmēram tā it kā Pārdaugava, teiksim, pieietu ļoti strikti, bet Priekšdaugava - liderīgi). Tad nu būtībā tas ir devis praktisku iespēju pētīt, kuras vietas tad pēc pandēmijas atguvās ātrāk. Un ātrāk atguvās tās, kam bija striktāki pasākumi. Tas tika skaidrots ar to, ka pandēmijas ekonomika jau nav normāla ekonomika un pat, ja nav viss aizliegts, tāpat cilvēki satraucas, vairāk sēž mājās, nealgo jaunus darbiniekus, kā arī viņiem reāli daudz vairāk cilvēku arī nomirst, kas pēc tam neļauj atgūties.


https://www.npr.org/2020/04/15/835571843/episode-991-lives-vs-the-economy

Šeit toties bija aprēķināts vai ir finansiāls ieguvums no lokdauna. Tur bija jauki izstāstīts, kā tiek izrēķināta cilvēka dzīvības vērtība (pamatā - izrēķina, cik cilvēkiem tiek maksāts papildus, lai viņi darītu dzīvībai bīstamu darbu) un tagad ASV dzīvības cena ir $10M. Konservatīvākie aprēķini liecina, ka ar lokdaunu tiek izglābti 1M cilvēku, kas nozīmē, ka tiek ietaupīti 10 trilijoni dolāru, kas ir puse no ASV GDP. Tā ka secinājums bija, ka ir to vērts darīt un ir to vērts darīt pat vairākus mēnešus.

25. Marts 2020

10:30: Šveicē tagad ir vairāk saslimušo uz populāciju nekā Itālijā.

Šveicē no katriem 1000 cilvēkiem slimi ir 1.154, Itālijā -- 1.144.

23. Marts 2020

11:56: Something fishy in Germany
OK, wow, tagad Vācija saka, ka viņiem arī vairs neesot eksponenciāls jaunu infekciju kāpums: https://www.theguardian.com/world/live/2020/mar/23/coronavirus-live-updates-uk-us-italy-germany-europe-outbreak-cases-meetings-bans-update-latest-news?page=with:block-5e7890818f08dcc95cc21690#block-5e7890818f08dcc95cc21690

Labi, čalis no viņu Sabiedrības veselības centra Robert Koch Institute saka, ka būsim piesardzīgāki ar priecāšanos, jo nav vēl dati par vīkendu, būs skaidrs trešdienā.

Bet ja tiešām parādīsies tāds trends, tad tas ir tik neizskaidrojami, ka liekas baigi fishy. Vācijā skolas aiztaisīja vēlāk, lockdown measures nav ne tuvu tik striktas kā daudzviet citur Eiropā, vācieši arī patiešām nesēž mājās, bet froliko apkārt. Un viņiem pēkšņi viss tik labi strādā, kamēr citur nē?

Vispār, ja būtu laiciņš, prasītos papētīt valstu datus sīkāk un paskatīties, cik lielas ir Vācijas Standard Errors dažādos rādītājos. Vai tik nesanāk vairāk par 3 SE, kas būtu vērī vērī aizdomīgi.

22. Marts 2020

14:13: Nāvīgi
Titānika nogrimšanā aizgāja bojā 1514 cilvēki, Itālijā pēdējās divās dienās no covid-19 -- 1420.

10:00: Vācija
Es nesaprotu Vācijas koronavīrusa ciparus. Vācijā ir 22 364 saslimšanas gadījumi, kas to ierindo 5. vietā pasaulē saslimšanas gadījumu skaita ziņā. 267 gadījumu uz 1 milj. cilvēkiem, kas ir apmēram līdzīgi, kā citām valstīm ap to pozīciju.

BET! Ir tikai 84 nāves gadījumi. Otrs mazākais skaitlis top 5 ir ASV, kur ir 26 892 saslimšanas (81 gad. / 1 milj. cilvēkiem) un 348 nāves. Tātad ASV ir ~4x vairāk nāves nekā Vācijā. Tieši virs Vācijas, 4. vietā ir Spānija ar 25 496 gadījumiem (545 gad. / 1 milj. cilvēkiem) ar 1381 nāves gadījumiem, tātad 1381/84 = 16.5x augstāka mirstība nekā Vācijā,

Vācijā līkne sāka iet augšā 6.-8. martā, kas ir agrāk nekā ASV un Spānijā, kur līknes sāka iet uz augšu 8.-10. martā, tā ka nevarētu būt, ka Vācijā viņi visi ir agrīnā slimības stadijā un smagie simptomi vēl nav attīstījušies.

Kādam ir kādas idejas, kas viņiem tur notiek? Protams, gribētos ticēt/cerēt, ka Vācieši ir atraduši ārstēšanas eliksīru, bet varbūt vnk nereģistrē nāves, kā radušās no covid-19?

17. Marts 2020

19:17: LSM: "Roku dezinficēšana uzreiz pēc nomazgāšanas ir kļuvusi par rutīnas darbību daudziem."

Cilvēki, nedariet tā! Ja rokas tiek nomazgātas ar ziepēm un ūdeni 20 sekundes ilgi, tad tas tiek uzskatīts par labāku rezultātu nekā spirta dezinfekcijas līdzekļu lietošana. Bet lietot spirta dezinfekcijas līdzekli pēc roku nomazgāšanas ir lieki un izšķērdīgi, ņemot vērā spirta dezinfekcijas līdzekļu trūkumu. Spirta dezinfekcijas līdzekļu lietošana ir domāta tiem gadījumiem, kad nav pieejams ūdens un ziepes.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/mekle-risinajumus-medicinas-deficita-precu-un-papildu-analizu-nodrosinasanai.a352126/

16. Marts 2020

15:46: Hesus
By the end of May-2020, most airlines in the world will be bankrupt.

https://centreforaviation.com/analysis/reports/covid-19-by-the-end-of-may-most-world-airlines-will-be-bankrupt-517512?utm_source=Social&utm_medium=Organic&utm_campaign=March20

13. Marts 2020

11:46: Hm, jāsaka, ka Lielbritānija izvēlējusies neparastu/negaidītu pieeju koronavīrusa apkarošanai. Vai drīzāk jāsaka neapkarošanai? Skolas vaļā, masu pasākumi atļauti, apciemojumi pansionātos atļauti, simptomu gadījumā jāsēž mājās 7 dienas.

Viņiem liekas, ka viņiem ir 4 nedēļas, līdz tiks sasniegts Itālijas līmenis, un ka saslimstība sasniegs maksimumu vasarā. Tāpēc tiek uzskatīts, ka, ja uzsāks ierobežojošos pasākumus pārāk ātri, cilvēkiem apriebsies dirnēt mājās un cilvēki tieši sāks nēsāties apkārt tad, kad būs vistrakākais slimības uzliesmojums.

Jāsaka, man (un ne tikai man) tas izklausās kaut kā dīvaini, jo, ja paredzams, ka vasarā cilvēki masveidā slimos un mirs, tad, manuprāt, cilvēki būs drīzāk aizņemti ar mirstošo tuvinieku kopšanu, būs bailes un vai nu baigi tā gribēsies līst no mājas ārā un priecāties.

Atzīmēšu, ka mani arī nedaudz pārsteidza, ka pa visu UK ar populāciju ~65 miljoni, ir kopumā 5000 ventilatoru. Nu, acīmredzot miera laikos tas ir pietiekoši, bet liekas tāds pamazs skaitlis.


Sīkāk šeit: https://www.theguardian.com/world/2020/mar/12/uk-governments-coronavirus-advice-and-why-it-gave-it

12. Marts 2020

15:00: #EsPaliekuMājās

13:04: Čau Krii
Slimnīcā ārstējas 1 pacients, kurš inficējies no radinieka, kas atgriezies no ceļojuma.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-vel-6-cilvekiem-apstiprinats-covid-19.a351442/

8. Marts 2020

12:07: Black Don't Crack
Bez atbildes meklēšanas citos avotos: kā jums liekas, cik veca ir šī sieviete?


6. Marts 2020

19:28: Dienas prieks
Cītīga pieeja personiskajai aizsardzībai no koronavīrusa Londonā.
13. Februāris 2020

17:34: Ja skyr/grieķu jogurtu sajauc ar zemesriekstu sviestu un pēc personīgās salduma vajadzības klāt pieliek golden syrup, tas sanāk diezgan garšīgs deserts.

29. Janvāris 2020

11:33: OsmAnd
BTW, ir ļoti laba karšu aplikācija - OsmAnd, kas noder gan ceļojumos, gan pa savu kraju. Labs tajā ir tas, ka viņi kaut kādā veidā dabū gatavu precīzi iezīmēt taciņas. Tādas patiešām taciņas - cilvēku laika gaitā iestaigātas kaut kādos mežos un pļavās, dažreiz tādas, kur pat ar riteni būtu pagrūti izbraukt. Kur Google Maps rāda bezformīgu pleķi, tur OsmAnd rāda visai dzīvīgu infrastruktūru. Bonuss tam ir tāds, ka var atrast visādus interesantus nostūrus un izsprukt no citiem tūristiem.

Plus vēl OsmAnd ir laba velosipēdu maršrutu rēķināšanas opcija. Google Maps velosipēdiem daudzkur nav vispār, bet OsmAnd kaut kā darbojas automātiski, novirza pa klusākajiem ceļiem, parāda ceļa segumu, kāpumu un kritumu utml.

Bōnusā tās kartes ir off-line, līdz ar to var aizdoties uz kaut kādu pilnīgu nekurieni un tāpat tikt galā. Trūkums vienīgi, ka, lai gan parāda kādus objektus vien vajag, piemēram, tūrismu un ēstuves, atšķirībā no Googles nevar redzēt reviews.

Androīdam pirmās kkādas 5 vai 7 valstu kartes var novilkt bez maksas, man liekas, ka Apple jāmaksā jau no sākuma.

18. Decembris 2019

11:23: Hm, jāsaka, ka mani vispār pārsteidz fakts, ka McDonald's vidēja izmēra Filet-O-Fish komplektā ir tieši tikpat daudz piesātināto ("slikto") tauku, cik 1 avokādo (abos ir maz).

26. Novembris 2019

20:30: Zobākstniecība
Atradu superīgu resursu par dažnedažādām zobārstniecības lietām. Viss ir padziļināti izstāstīts, parādīts konkrēti ar bildēm un gifiem, visam ir aprakstīti pros and cons, kas ir pamatoti ar zinātniskiem rakstiem. Pirms ļaut zobākstam nodarboties ar orālām izklaidēm, vērts apskatīties un saprast pašam.

https://www.animated-teeth.com/

25. Septembris 2019

15:11: Otherwordly
Ik pa laikam paklausos Lū Rīdu un mani vienmēr gandrīz vai šokē, cik aktuāls un moderns jebkuram laikam viņš ir savos dziesmu tekstos.

Piemēram, dziesma "Growing Up in Public", izdota 1980. gadā, kad tādi sociālie mēdiji vispār neeksistēja.

Piedziedājums:

They're gonna do it to you in public,
'cause you're growing up in public with your pants down

Tur piedevām ir arī pantiņš par problēmu ar masculinity (pat ar norādi uz being woke!):

Some people think being a man is unmanly
Some people think that the whole concept's a joke
But some people think being a man is the whole point
And then some people wish they'd never awoke


Tad vēl ir 1989. gada albums "New York". Tikpat labi viņš varētu būt izdots 2019. gadā ar nosaukumu: "The State We're In"

Tur ir apskatītas tādas tēmas kā: bagāto un nabago nevienlīdzība, vides piesārņojums, vardarbība pret bērniem un ģimenē, dzīvnieku izmiršana, un ir vesela dziesma par to, ka mums vairs nav laika un problēmas jārisina nekavējoties.No vienas puses tas man liek justies daudz labāk, jo acīmredzot vienmēr cilvēce ir dzīvojusi kaut kādos sūdos, no otras puses, agdies, kāpēc joprojām mēs neesam to sūdus atrisinājuši.

23. Augusts 2019

20:01: Brīvība ir mūžīga vērtība
Baltijas ceļa 30. gadadienā vēl kāda maza nācija protestē pret koministiskas lielvaras vardarbību, iedvesmu protesta formai smeļoties no baltiešiem:

https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/hong-kong-protesters-join-hands-in-30-mile-human-chain

15. Augusts 2019

21:29:
Ko es tikko redzēju un vai to, lūdzu, var atredzēt?26. Jūlijs 2019

12:54: Upside
Iekš The Guardian rakstu sērijas par pozitīvām lietām pasaulē ir garš un pozitīvs raksts par Latvijas mūzikas vidi:

https://www.theguardian.com/world/2019/jul/26/can-music-unite-a-young-nation

17. Jūnijs 2019

21:49: Uzzināju, ka putotu pienu, kā priekš lattes, ļoti normāli var pagatavot iekš French Press. Vnk vairākas reizes ar to spiedēju pakuļ et voila!

24. Maijs 2019

13:14: Good riddance
Ta nu beidzot Terēza Meja beigs premjeroties. Jā, jā, raudāja par iestāšanos bezdarbniekos, bet pati jau visus sūdus arī savārīja, sākot ar savām Home Office izdarībām.

Vienīgais... tagad spēcīgākais kandidāts jaunajam premjera amatam ir Boriss Džonsons. Hesus, kas tad būs par nesmieklīgiem kumēdiņiem, ja viņš tiešām tiks pie ruļļiem.

20. Maijs 2019

11:23: GoT beigu sērija
*** Spoilers *** )

13. Maijs 2019

12:50: GoT s08e05
Vispār man patika!Powered by Sviesta Ciba