Lacy F

Jaunākais

You are viewing the most recent 50 entries

25. Septembris 2020

19:37: This year it's a must
Sapotējos pret gripu.

19. Septembris 2020

07:53: The future of the [less] free world
Ou šit, Ruta Beidera Ginsburga nomirusi. Tramps tad kaut kad šogad vai pēc četriem gadiem vairs nebūs prezis, bet tiesnieši, augstākās tiesas tiesneši ir amats mūža garumā. Kas tagad ASV uz ilgiem ilgiem gadiem būs vairākumā konservatīvi. Yikes.

RIP

15. Septembris 2020

18:31: Latvija var!
Klausījos Fresh Air podkāsta kārtējo sēriju, kas šoreiz bija par 2. pasaules karā displaced persons. Nu, to ka viņu vidū bija daudzi latvieši, zināju. Bet nezināju, ka tad, kad citas pasaules valstis sāka piedāvāt šīm te displaced persons relokāciju un darbu, tad visi gribēja pirmām kārtām latviešus.

Pati pirmā relokācija sākās ar latviešu sievietēm, kuras tika nodēvētas par Baltic Swans un sāka strādāt Anglijā tuberkulozes sanatorijās un slimnīcās. Un tad briti citiem pačukstējuši, ka lai tajās nometnē ņem tieši latviešus. Kāpēc? Tāpēc, ka ieradušies Vācijā kara beigās un diezgan veselīgi, kā arī balti un protestanti.15. Jūlijs 2020

10:16: Es jau kādu laiku brīnos, kāpēc cilvēki sejas masku vietā izmanto tos caurspīdīgos plastmasas sejas aizsargus. Ai mīn, tā plastmasa sejas priekšā vaarbūt kaut ko bišķiņ palīdzēs, ja cilvēkam tiek tieši klepots sejā. Bet bet bet, tas vīruss taču izplatās kā aerosols un kā aerosols mierīgi aizies arī apakš zoda un ielīdīs nāsī. Un tad kad ielīdīs nāsī, tad ielīdīs plaušā un posts klāt.

Dārgie cibiņi, taču nedariet tā, ja gribat tiešām aizsardzību, tad velciet maskas un tām papildu var pielikt vaizerus, ja gribās pasargāt, nu, teiksim, acis, bet acis tikat labi var aizsargāt arī ar brillēm, sou, manā skatījumā, tie vaizeri ir ļoti neefektīvi un pa lielam lieki.

4. Jūnijs 2020

18:55: Bird brain
Sēdēju parkā uz soliņa un ēdu bulciņu. Man kompāniju sastādīt ieradās kaut kāds jūrasputns un ķērkdams centās mani piespiest ar bulciņu dalīties. Bet, kas mani pārsteidza, bija tas, ka, tad, kad es pagriezu galvu, putns cītīgi metās man tieši acu priekšā, manā redzeslaukā. Tātad bija izfunktierējis, ka bulciņu var dabūt nevis hipnotizējot bulciņu, bet, ka pastāv tieša sakarība, starp to vai cilvēks uz putnu skatās un bulciņas dabūšanas iespējamību.

16. Aprīlis 2020

15:20: The cost of lockdown
Planet Money un Indicator podkāstos pēdējā laikā bijušas interesantas epizodes par lokdauna ekonomiskajām izmaksām un vai vērts vispār veselības vārdā šitā bremzēt ekonomiku.

https://www.npr.org/2020/04/06/828345390/pandemic-onomics-lessons-from-the-spanish-flu

Šeit bija interesanti apskatīts par Spanish Flu. Tai laikā, lai izvairītos no saslimšanas, tika pamatā veikti ļoti līdzīgi sociālās distancēšanās pasākumi, kā pašlaik. Bet dažādiem ASV štatiem un pilsētām bija ļoti atšķirīgs piegājiens tam, cik stingri pasākumi tika veikti. Tā piemēram iekš Twin Cities - Mineapole piegāja ļoti strikti, kamēr St Paul - liderīgi (tas būtu apmēram tā it kā Pārdaugava, teiksim, pieietu ļoti strikti, bet Priekšdaugava - liderīgi). Tad nu būtībā tas ir devis praktisku iespēju pētīt, kuras vietas tad pēc pandēmijas atguvās ātrāk. Un ātrāk atguvās tās, kam bija striktāki pasākumi. Tas tika skaidrots ar to, ka pandēmijas ekonomika jau nav normāla ekonomika un pat, ja nav viss aizliegts, tāpat cilvēki satraucas, vairāk sēž mājās, nealgo jaunus darbiniekus, kā arī viņiem reāli daudz vairāk cilvēku arī nomirst, kas pēc tam neļauj atgūties.


https://www.npr.org/2020/04/15/835571843/episode-991-lives-vs-the-economy

Šeit toties bija aprēķināts vai ir finansiāls ieguvums no lokdauna. Tur bija jauki izstāstīts, kā tiek izrēķināta cilvēka dzīvības vērtība (pamatā - izrēķina, cik cilvēkiem tiek maksāts papildus, lai viņi darītu dzīvībai bīstamu darbu) un tagad ASV dzīvības cena ir $10M. Konservatīvākie aprēķini liecina, ka ar lokdaunu tiek izglābti 1M cilvēku, kas nozīmē, ka tiek ietaupīti 10 trilijoni dolāru, kas ir puse no ASV GDP. Tā ka secinājums bija, ka ir to vērts darīt un ir to vērts darīt pat vairākus mēnešus.

25. Marts 2020

10:30: Šveicē tagad ir vairāk saslimušo uz populāciju nekā Itālijā.

Šveicē no katriem 1000 cilvēkiem slimi ir 1.154, Itālijā -- 1.144.

23. Marts 2020

11:56: Something fishy in Germany
OK, wow, tagad Vācija saka, ka viņiem arī vairs neesot eksponenciāls jaunu infekciju kāpums: https://www.theguardian.com/world/live/2020/mar/23/coronavirus-live-updates-uk-us-italy-germany-europe-outbreak-cases-meetings-bans-update-latest-news?page=with:block-5e7890818f08dcc95cc21690#block-5e7890818f08dcc95cc21690

Labi, čalis no viņu Sabiedrības veselības centra Robert Koch Institute saka, ka būsim piesardzīgāki ar priecāšanos, jo nav vēl dati par vīkendu, būs skaidrs trešdienā.

Bet ja tiešām parādīsies tāds trends, tad tas ir tik neizskaidrojami, ka liekas baigi fishy. Vācijā skolas aiztaisīja vēlāk, lockdown measures nav ne tuvu tik striktas kā daudzviet citur Eiropā, vācieši arī patiešām nesēž mājās, bet froliko apkārt. Un viņiem pēkšņi viss tik labi strādā, kamēr citur nē?

Vispār, ja būtu laiciņš, prasītos papētīt valstu datus sīkāk un paskatīties, cik lielas ir Vācijas Standard Errors dažādos rādītājos. Vai tik nesanāk vairāk par 3 SE, kas būtu vērī vērī aizdomīgi.

22. Marts 2020

14:13: Nāvīgi
Titānika nogrimšanā aizgāja bojā 1514 cilvēki, Itālijā pēdējās divās dienās no covid-19 -- 1420.

10:00: Vācija
Es nesaprotu Vācijas koronavīrusa ciparus. Vācijā ir 22 364 saslimšanas gadījumi, kas to ierindo 5. vietā pasaulē saslimšanas gadījumu skaita ziņā. 267 gadījumu uz 1 milj. cilvēkiem, kas ir apmēram līdzīgi, kā citām valstīm ap to pozīciju.

BET! Ir tikai 84 nāves gadījumi. Otrs mazākais skaitlis top 5 ir ASV, kur ir 26 892 saslimšanas (81 gad. / 1 milj. cilvēkiem) un 348 nāves. Tātad ASV ir ~4x vairāk nāves nekā Vācijā. Tieši virs Vācijas, 4. vietā ir Spānija ar 25 496 gadījumiem (545 gad. / 1 milj. cilvēkiem) ar 1381 nāves gadījumiem, tātad 1381/84 = 16.5x augstāka mirstība nekā Vācijā,

Vācijā līkne sāka iet augšā 6.-8. martā, kas ir agrāk nekā ASV un Spānijā, kur līknes sāka iet uz augšu 8.-10. martā, tā ka nevarētu būt, ka Vācijā viņi visi ir agrīnā slimības stadijā un smagie simptomi vēl nav attīstījušies.

Kādam ir kādas idejas, kas viņiem tur notiek? Protams, gribētos ticēt/cerēt, ka Vācieši ir atraduši ārstēšanas eliksīru, bet varbūt vnk nereģistrē nāves, kā radušās no covid-19?

17. Marts 2020

19:17: LSM: "Roku dezinficēšana uzreiz pēc nomazgāšanas ir kļuvusi par rutīnas darbību daudziem."

Cilvēki, nedariet tā! Ja rokas tiek nomazgātas ar ziepēm un ūdeni 20 sekundes ilgi, tad tas tiek uzskatīts par labāku rezultātu nekā spirta dezinfekcijas līdzekļu lietošana. Bet lietot spirta dezinfekcijas līdzekli pēc roku nomazgāšanas ir lieki un izšķērdīgi, ņemot vērā spirta dezinfekcijas līdzekļu trūkumu. Spirta dezinfekcijas līdzekļu lietošana ir domāta tiem gadījumiem, kad nav pieejams ūdens un ziepes.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/mekle-risinajumus-medicinas-deficita-precu-un-papildu-analizu-nodrosinasanai.a352126/

16. Marts 2020

15:46: Hesus
By the end of May-2020, most airlines in the world will be bankrupt.

https://centreforaviation.com/analysis/reports/covid-19-by-the-end-of-may-most-world-airlines-will-be-bankrupt-517512?utm_source=Social&utm_medium=Organic&utm_campaign=March20

13. Marts 2020

11:46: Hm, jāsaka, ka Lielbritānija izvēlējusies neparastu/negaidītu pieeju koronavīrusa apkarošanai. Vai drīzāk jāsaka neapkarošanai? Skolas vaļā, masu pasākumi atļauti, apciemojumi pansionātos atļauti, simptomu gadījumā jāsēž mājās 7 dienas.

Viņiem liekas, ka viņiem ir 4 nedēļas, līdz tiks sasniegts Itālijas līmenis, un ka saslimstība sasniegs maksimumu vasarā. Tāpēc tiek uzskatīts, ka, ja uzsāks ierobežojošos pasākumus pārāk ātri, cilvēkiem apriebsies dirnēt mājās un cilvēki tieši sāks nēsāties apkārt tad, kad būs vistrakākais slimības uzliesmojums.

Jāsaka, man (un ne tikai man) tas izklausās kaut kā dīvaini, jo, ja paredzams, ka vasarā cilvēki masveidā slimos un mirs, tad, manuprāt, cilvēki būs drīzāk aizņemti ar mirstošo tuvinieku kopšanu, būs bailes un vai nu baigi tā gribēsies līst no mājas ārā un priecāties.

Atzīmēšu, ka mani arī nedaudz pārsteidza, ka pa visu UK ar populāciju ~65 miljoni, ir kopumā 5000 ventilatoru. Nu, acīmredzot miera laikos tas ir pietiekoši, bet liekas tāds pamazs skaitlis.


Sīkāk šeit: https://www.theguardian.com/world/2020/mar/12/uk-governments-coronavirus-advice-and-why-it-gave-it

12. Marts 2020

15:00: #EsPaliekuMājās

13:04: Čau Krii
Slimnīcā ārstējas 1 pacients, kurš inficējies no radinieka, kas atgriezies no ceļojuma.

https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/latvija-vel-6-cilvekiem-apstiprinats-covid-19.a351442/

8. Marts 2020

12:07: Black Don't Crack
Bez atbildes meklēšanas citos avotos: kā jums liekas, cik veca ir šī sieviete?


6. Marts 2020

19:28: Dienas prieks
Cītīga pieeja personiskajai aizsardzībai no koronavīrusa Londonā.
13. Februāris 2020

17:34: Ja skyr/grieķu jogurtu sajauc ar zemesriekstu sviestu un pēc personīgās salduma vajadzības klāt pieliek golden syrup, tas sanāk diezgan garšīgs deserts.

29. Janvāris 2020

11:33: OsmAnd
BTW, ir ļoti laba karšu aplikācija - OsmAnd, kas noder gan ceļojumos, gan pa savu kraju. Labs tajā ir tas, ka viņi kaut kādā veidā dabū gatavu precīzi iezīmēt taciņas. Tādas patiešām taciņas - cilvēku laika gaitā iestaigātas kaut kādos mežos un pļavās, dažreiz tādas, kur pat ar riteni būtu pagrūti izbraukt. Kur Google Maps rāda bezformīgu pleķi, tur OsmAnd rāda visai dzīvīgu infrastruktūru. Bonuss tam ir tāds, ka var atrast visādus interesantus nostūrus un izsprukt no citiem tūristiem.

Plus vēl OsmAnd ir laba velosipēdu maršrutu rēķināšanas opcija. Google Maps velosipēdiem daudzkur nav vispār, bet OsmAnd kaut kā darbojas automātiski, novirza pa klusākajiem ceļiem, parāda ceļa segumu, kāpumu un kritumu utml.

Bōnusā tās kartes ir off-line, līdz ar to var aizdoties uz kaut kādu pilnīgu nekurieni un tāpat tikt galā. Trūkums vienīgi, ka, lai gan parāda kādus objektus vien vajag, piemēram, tūrismu un ēstuves, atšķirībā no Googles nevar redzēt reviews.

Androīdam pirmās kkādas 5 vai 7 valstu kartes var novilkt bez maksas, man liekas, ka Apple jāmaksā jau no sākuma.

18. Decembris 2019

11:23: Hm, jāsaka, ka mani vispār pārsteidz fakts, ka McDonald's vidēja izmēra Filet-O-Fish komplektā ir tieši tikpat daudz piesātināto ("slikto") tauku, cik 1 avokādo (abos ir maz).

26. Novembris 2019

20:30: Zobākstniecība
Atradu superīgu resursu par dažnedažādām zobārstniecības lietām. Viss ir padziļināti izstāstīts, parādīts konkrēti ar bildēm un gifiem, visam ir aprakstīti pros and cons, kas ir pamatoti ar zinātniskiem rakstiem. Pirms ļaut zobākstam nodarboties ar orālām izklaidēm, vērts apskatīties un saprast pašam.

https://www.animated-teeth.com/

25. Septembris 2019

15:11: Otherwordly
Ik pa laikam paklausos Lū Rīdu un mani vienmēr gandrīz vai šokē, cik aktuāls un moderns jebkuram laikam viņš ir savos dziesmu tekstos.

Piemēram, dziesma "Growing Up in Public", izdota 1980. gadā, kad tādi sociālie mēdiji vispār neeksistēja.

Piedziedājums:

They're gonna do it to you in public,
'cause you're growing up in public with your pants down

Tur piedevām ir arī pantiņš par problēmu ar masculinity (pat ar norādi uz being woke!):

Some people think being a man is unmanly
Some people think that the whole concept's a joke
But some people think being a man is the whole point
And then some people wish they'd never awoke


Tad vēl ir 1989. gada albums "New York". Tikpat labi viņš varētu būt izdots 2019. gadā ar nosaukumu: "The State We're In"

Tur ir apskatītas tādas tēmas kā: bagāto un nabago nevienlīdzība, vides piesārņojums, vardarbība pret bērniem un ģimenē, dzīvnieku izmiršana, un ir vesela dziesma par to, ka mums vairs nav laika un problēmas jārisina nekavējoties.No vienas puses tas man liek justies daudz labāk, jo acīmredzot vienmēr cilvēce ir dzīvojusi kaut kādos sūdos, no otras puses, agdies, kāpēc joprojām mēs neesam to sūdus atrisinājuši.

23. Augusts 2019

20:01: Brīvība ir mūžīga vērtība
Baltijas ceļa 30. gadadienā vēl kāda maza nācija protestē pret koministiskas lielvaras vardarbību, iedvesmu protesta formai smeļoties no baltiešiem:

https://www.theguardian.com/world/2019/aug/23/hong-kong-protesters-join-hands-in-30-mile-human-chain

15. Augusts 2019

21:29:
Ko es tikko redzēju un vai to, lūdzu, var atredzēt?26. Jūlijs 2019

12:54: Upside
Iekš The Guardian rakstu sērijas par pozitīvām lietām pasaulē ir garš un pozitīvs raksts par Latvijas mūzikas vidi:

https://www.theguardian.com/world/2019/jul/26/can-music-unite-a-young-nation

17. Jūnijs 2019

21:49: Uzzināju, ka putotu pienu, kā priekš lattes, ļoti normāli var pagatavot iekš French Press. Vnk vairākas reizes ar to spiedēju pakuļ et voila!

24. Maijs 2019

13:14: Good riddance
Ta nu beidzot Terēza Meja beigs premjeroties. Jā, jā, raudāja par iestāšanos bezdarbniekos, bet pati jau visus sūdus arī savārīja, sākot ar savām Home Office izdarībām.

Vienīgais... tagad spēcīgākais kandidāts jaunajam premjera amatam ir Boriss Džonsons. Hesus, kas tad būs par nesmieklīgiem kumēdiņiem, ja viņš tiešām tiks pie ruļļiem.

20. Maijs 2019

11:23: GoT beigu sērija
*** Spoilers *** )

13. Maijs 2019

12:50: GoT s08e05
Vispār man patika!6. Maijs 2019

14:18: GoT s08e04
Jautājumi
1. Aprīlis 2019

11:17: Bet, bet Porziņģis nevar būt vainīgs!
Hmm, uzdūros rakstam lsm.lv par to, ka Porziņģis tiek apsūdzēts izvarošanā. Momentāli gan tiek minēts, ka izvarošanas apsūdzību izvirzījusī sieviete visticamāk melo.

Un tad tiek doti brīnumaini (no vārda - brīnums!) iemesli, kāpēc tad melo:

* "ja sieviete dzīvo tajā pašā namā, kur Porziņģis, viņai jau jābūt turīgai, jo šādos apartamentos var atļauties dzīvot tikai turīgi cilvēki" -- acīmredzot, normālos apstākļos izvaro tikai trūcīgas sievietes.

* "kāpēc sieviete gaidīja tik ilgi, līdz vērsās policijā, ja nevēlējās naudu, bet to, lai pāridarītājs saņem sodu?" -- pārsteidzoši, ka pēc #metoo ēras laikā vēl šis ir jāskaidro, bet nav jau tik vienkārši aiziet uz policiju un pateikt, ka izvaroja. Jo ir stress, kauns, policija mēdz neticēt, sabiedrība mēdz neticēt, lsm.lv un sporta žurnālisti mēdz neticēt.

* "No otras puses, savādi ir tas, ka runa ir par tik salīdzinoši nelielu naudas summu. Tas liecina, ka dāmas nodoms nav kārtīgi iedzīvoties uz Porziņģa rēķina, ko parasti kāro bagātnieku mednieces." -- es atvainojos, bet kur īsti ir problēma par izvarošanu pieprasīt milzu kompensāciju. Ja uzbrauktu mašīna vai aplaupītu, tad neviens par naudas summu pieprasīšanu neuztrauktos, drīzāk uzskatītu par taisnīgu. Ā, jā, bet seksuāls noziegums - nu tad jau gan grib naudu. Ja tas tiešām būtu tik vienkāršs naudas izspiešanas veids, tad kāpēc, nez, Artūru Irbi neviens savulaik neapsūdzēja? Vai jebkuru citu ļoti bagātu sportistu, kas nav apsūdzēts izvarošanā?


Beigās vēl iekļauts: "Pagaidām viss par Porziņģa lietu ir tikai spekulācijas, tāpēc jāgaida oficiāls izmeklēšanas galarezultāts vai tiesas spriedums." Nu kamōn, tad varbūt arī gaidām izmeklēšanas galarezultātu vai tiesas spriedumu, nevis momentā nozākājam sievieti?


Raksts šeit: https://www.lsm.lv/raksts/sports/basketbols/porzinga-lieta-apskatnieki-sliecas-nostaties-latvijas-basketbolista-puse.a314546/

25. Marts 2019

19:01: RIP Scott Walker
Neviens vēl karbonādi nebija padarījis par tik tīkamu mūzikas instrumentu kā Skots V. Ar viņu arī iegāju dziļāk šaušalīgas avangarda mūzikas baudīšanas pasaulē. Žēl, ka būs mazāk muzikālu trokšņu :(

9. Marts 2019

10:16: Taisnība valstī
Sieviešu dienas ievaros paskatījos kādos amatos LV strādā sievietes un atklāju, ka Latvijā ir 346 tiesneses un 89 tiesneši, tātad gandrīz 4 reizes vairāk tiesnešu ir sievietes nevis vīrieši! Tiesu priekšsēdētāji ir 18 sievietes un 14 vīrieši.

Sanāk, ka LV 80% tiesnešu ir sievietes. Salīdzinājumā ASV ir ap 35% un UK ir ap 30%, kontinentālajā Eiropā vidēji 51%.
Avoti: https://www.tiesas.lv/tiesas/tiesnesi/saraksts

https://www.theguardian.com/law/2016/oct/06/proportion-of-women-judges-in-uk-among-lowest-in-europe

https://www.nawj.org/statistics/2018-us-state-court-women-judges

1. Marts 2019

20:04: Elite Club
Vej, LV ir viena no tikai 6 valstīm pasaulē, kur vīriešiem un sievietēm ir vienādas juridiskās tiesības.

Vienā bariņā ar Beļģiju, Dāniju, Franciju, Luksemburgu un Zviedriju!

https://www.theguardian.com/global-development/2019/mar/01/only-six-countries-in-the-world-give-women-and-men-equal-legal-rights

14. Februāris 2019

10:41: Finding one true love in Riga
Klausījos This American Life podkāstu, kur fiziķi bija matemātiski mēģinājuši izrēķināt, cik reāli ir atrast sev patīkamu partneri Bostonā. Man tas likās interesanti, tāpēc veicu līdzīgu aprēķinu par Rīgu.


Statistikas dati ir šur tur sagrābstīti, ar dažu gadu atšķirību, bet pa lielam pieņemu, ka skaitļi ir puslīdz akurāti.

Tātad, kādas ir iespējas, teiksim, 30 gadīgai sievietei ar augstāko izglītību Rīgā atrast vēlmēm atbilstošu partneri.

1) Latvijā kopumā ir 2095549 iedzīvotāju. Pieņemsim, ka interesē partneri +/- 5 gadi, kas nozīmē, ka jāatlasa 1984-1994 gadā dzimušie. Tie LV ir 331189 jeb 16%.

2) Pieņemsim, ka Rīgā šāda iedzīvotāju proporcija saglabājas, kas nozīmē, ka 16% no 696986 Rīgas iedzīvotājiem = 111518 cilv.

3) Tālāk pieņemsim, ka tā kā sievietei pašai jau ir augstākā izglītība, tad arī partneri gribās tādu pašu. Augstākā izglītība ir 27% LV iedzīvotāju, tā ka paliek 30110.

4) Bet visi šie augsti izglītotie nav brīvputniņi. Latvijā precēti ir 45% cilvēki. Pieņemsim, ka šajā vecuma grupā statistika ir līdzīga, tad atliek 55% neprecēto jeb 16561 cilv.

5) Sieviete meklē partneri, kas ir vīrietis, tāpēc puse jāatmet un paliek 8281 vīriešu.

6) Sievietei vīrieši tik ļoti patīk, ka viņa par pievilcīgiem atzīst katru piekto, kas nozīmē, ka paliek 1656 pievilcīgu vīriešu.


No šiem 1656 jāatlasa tādi, kam ir līdzīga gaume, humora izjūta, hobiji un visas citas personiskās lietas, to apskaitļot ir grūti, bet pat ja derētu katrs desmitais, tad visā Rīgā paliek 166 vīrieši ar kuriem būtu vērts iepazīties tuvāk.

Priecīgu Valentīna dienu!


Pats podkāsts šeit: https://www.thisamericanlife.org/486/valentines-day

15. Janvāris 2019

19:15: Vai popkorns jau gatavs?
Šovakar UK parlaments balso par UK-EU Brexita dīlu. Visticamāk dīls tiks noraidīts un tad nu sagaidu, ka sāksies politiskais Red Wedding.

21. Decembris 2018

20:18: Svētku ieskaņai
Brīnišķīga kolekcija ar neiespaidīgām Ziemssvētku eglītēm:

https://www.theguardian.com/lifeandstyle/gallery/2018/dec/21/wastes-of-spruce-more-of-your-underwhelming-christmas-trees

15. Novembris 2018

16:55: Stress tolerance
Vispār apbrīnoju politiķus, ka viņi ir spējīgi panest tādu stresu. Man, piemēram, dienu var sabojāt stulbs un rupjš priekšā līdējs rindā vai nelaipns un neizpalīdzīgs klientu serviss. Bet, piemēram, būtu Terēzai Mejai šodien, kad būtībā visiem viņa riebjas, viņas darbs visiem riebjas, valsts nākotne vismaz daļēji viņas dēļ ir briesmās uttutjp. Kā tur vispār var ar tādu stresu tikt galā? Es ceru, ka viņa vismaz daudz dzer, vai kaut ko tādu. Ai mīn, man arī riebjas Terēza Meja, bet to viņas stresu neapskaužu.

20. Septembris 2018

23:04: Touchy-feely MDMA
Brīnišķīgi, astoņkāji, kas salietojušies ecstasy:

“They’re basically hugging the [cage] and exposing parts of their body that they don’t normally expose to another octopus,”

“Some were being very playful, doing water acrobatics or spent time fondling the airstone [aquarium bubbler],” said Dölen.

Others stretched out all eight arms and just floated around, doing what the researchers described as “water ballet”.


https://www.theguardian.com/science/2018/sep/20/mdma-makes-octopuses-more-sociable

22. Augusts 2018

17:22: Izlasīju teikumu, kas pārsteidza mani nesagatavotu:

"He had a reckless youth, microwaving whole tubs of Ben & Jerry’s and drinking them as smoothies."

:O


(No šejienes: https://www.theguardian.com/food/2018/aug/22/sweet-hummus-chocolate-spread-hou)

13. Jūnijs 2018

13:39: #mprraccoon #epic

7. Jūnijs 2018

13:59: The Current
Vispār, pa Minnesota Public Radio jeb The Current ir tiešām laps muzōns.

https://www.thecurrent.org/listen

12. Maijs 2018

23:12: Jūrō vižen
Nu, kas vinnēs, kas vinnēs? Es lieku uz Vāciju vai Īriju.

Bet stage invasion UK laikā! Un hosti pilnīgi to ignorēja!

8. Maijs 2018

13:54: Random human
Gāju pa parku, mani apstādināja ļoti smaidoša sieviete un jautāja: "Bet vai tu zini, kas mūs sagaida nākotnē?!"

13. Aprīlis 2018

13:07: Tis so funny
https://www.instagram.com/celestebarber/

21. Marts 2018

21:20: While we're at it
Visā šajā Feisbuka un datu vākšanas sakarā, personīga informācija internetā man aizvien biežāk sāk likties kā plastmasa. Krāsaina, spīdīga un noderīga, bet tai pašā laikā ne viena, ne otra nepazūd, un sakrājoties par daudz vispār tā kā skāde.

12. Februāris 2018

12:14: Early to the party
Nja, mēģināju samazināt savu internetāti izdzēšot visādus vecus kontus. Uzsvars uz MĒĢINĀJU. Kā izrādās, bieži mājaslapā opcija 'izdzēst' nemaz nav. Tad ir jāraksta tīklakungam, kas, kā izrādās, bieži arī nemaz nevar tā 'izdzēst' kontus. Piemēram, tikko čatoju ar Netflix, kas man teica, ka viņi var 'to remove' manu kontu, bet ne izdzēst. Pēc ilgas tincināšanas noskaidroju, ka 'to remove' nozīmē, ka viņi vnk padarīs manu kontu nepieejamu, bet tikmēr visi mani dati tāpat tiks glabāti uz viņu serveriem.

Cik es saprotu, tad 25. maijā sāksies EU bargā interneta regula, kad būs daudz lielākas iespējas pieprasīt, lai dati tiek dzēsti. Tā vien liekas, ka jāgaida līdz tam datumam un tikai tad jāķeras šitam klāt. Savādāk tāda cīņa ar vējdzirnavām vien sanāk.

4. Februāris 2018

21:20: Bose QC20
Iegādājos šitamējās austiņas un WOW, just WOW. Ieslēdzot skaņas noņemšanu un ejot gar ielu ar milzīgu satiksmi, likās, ka esmu kaut kādā mazpilsētā. Cauri varēja dzirdēt tikai nelielu riepu švīkstēšanu pa slapju asfaltu. Sabiedriskajā transportā skaļi runājoši cilvēki kļuva par pieklusinātām balstiņām, kas izzuda pavisam, kad ieslēdzu mūziku. Likās, ka esmu teju vienīgais cilvēks transportā, pārējie bija vizuāls fons bez skaņas.

Tagad man ir tikai uztraukums par to, ka es varētu nedzirdēt kādus par bīstamību liecinošus trokšņus (tfu tfu tfu), kā dēļ cītīgi blisinos apkārt, kas ir būtībā vienīgais, kas klausīšanos padara ne tik izbaudāmu.

Bet nu jāāā, man iepriekš bija Bose QC15, kas bija so-so, bet kaut ko tik labu kā QC20 tiešām negaidīju. Naiss.

30. Decembris 2017

10:50: Sviests
Klau, bet tātad ir pienākušas gada beigas, kas tad notika ar sviestu? Well, kopsavilkumā varu teikt, ka es acīmredzot neko no sviesta nesaprotu.

Jēs, tā patiešām ir, ka mazumtirdzniecībā cenas pieauga un joprojām sviests ir dārgs. No otras puses, vairumtirdzniecībā cenas ir nokritušas un atgriezušās iepriekšējo gadu līmenī. Kāpēc tā -- es nezinu, jo a) pēc idejas tā nevajadzēja būt, b) mož mazumtirdzniecība tagad atgūst €€€, ko pazaudēja, kad cena bija augsta vairumtirdzniecībā?

Sviests!

11. Decembris 2017

13:38: Modern madness
Lai gan man nav īsti viedokļa par bitkoinu straujo cenu pieaugšanu, man tomēr gribētos, lai tie, kas piesauc tulpju māniju un salīdzina bitkoinus ar tulpēm, nu tomēr mož vismaz izlasītu vikipēdiju un apskatītos, ka mūsdienu ekonomisti pa lielam to tulpju pirkšanu skaidro kā racionālu notikumu nevis spekulatīvu māniju. Tā stulbi izklausās, kad kā pierādījumu bitkoinu nekam nederīgumam dod 'faktu', kas pats par sevi ir nekam nederīgs.

Powered by Sviesta Ciba