Februāris 11., 2021


11:40
Kā tagad ir ar sūtījumiem, no iherb - pvn jāmaksā vienmēr? Arī ja ir zem kādreizējiem 21EUR?

(4 pēdas | ir doma)

Decembris 21., 2020


13:16
Ja nu kādam aktuāli: elektroniku var iegādāt rdveikals.lv un aizbraukt uz veikalu tikai pakaļ pasūtījumam. Protams nočekojot vai prece ir veikalā vai noliktavā, bet vismaz man rādīja “pieejams šodien” tam, kas bija veikalā

(2 pēdas | ir doma)

Decembris 20., 2020


20:22
Iesala ekstrakts ir atgriezies. Jaunā garenā burkā. Un Rimi kā reizi šodien tieši piparkūku mīklu neatveda.

(ir doma)

Decembris 16., 2020


10:57
Pirms diviem gadiem iemācījos taisīt samērā vienkāršu un gardu piparkūku mīklu. Un šogad izrādās vairs nevar nopirkt Iesala ekstraktu. Nav ne Rimi, ne Barbora.

(12 pēdas | ir doma)

Decembris 5., 2020


19:21
Help, palīdziet man ar tām čībām! :D

(9 pēdas | ir doma)

Novembris 9., 2020


16:04
Kāpēc dz un dž netiek pieskatīti pie divskaņiem?

(25 pēdas | ir doma)

Jūlijs 4., 2020


23:30 - Ūdens urbums
Aizsargjoslu likumā: https://likumi.lv/ta/id/42348-aizsargjoslu-likums
9.pants
(2) Ap ūdens ņemšanas vietām nosaka stingra režīma, kā arī bakterioloģisko un ķīmisko aizsargjoslu. Urbumiem, akām un avotiem, kurus saimniecībā vai dzeramā ūdens ieguvei izmanto savām vajadzībām individuālie ūdens lietotāji (fiziskās personas), aizsargjoslas nenosaka, ja ir veikta labiekārtošana un novērsta notekūdeņu infiltrācija un ūdens piesārņošana.
(5) Metodikas projektu, pēc kuras nosaka aizsargjoslas ap ūdens ņemšanas vietām, izstrādā Veselības ministrija pēc saskaņošanas ar Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministriju.

13. pants
(2) Aizsargjoslas gar ielām un autoceļiem nosaka šādi:
1) pilsētās un ciemos kā sarkano līniju (esoša vai projektēta ielas robeža);
(4) Metodikas projektu, pēc kuras nosaka ekspluatācijas aizsargjoslas gar autoceļiem un dzelzceļiem, izstrādā Satiksmes ministrija.

19. pants
(1) Aizsargjoslas gar ūdensvadu un kanalizācijas tīkliem tiek noteiktas, lai nodrošinātu ūdensvadu un kanalizācijas tīklu ekspluatāciju un drošību.
(2) Aizsargjoslām gar ūdensvadu un kanalizācijas tīkliem ir šāds platums:
1) gar ūdensvadiem un kanalizācijas spiedvadiem, ja tie atrodas līdz 2 metru dziļumam, — 3 metri katrā pusē no cauruļvada ārējās malas;
2) gar ūdensvadiem un kanalizācijas spiedvadiem, ja tie atrodas dziļāk par 2 metriem, — 5 metri katrā pusē no cauruļvada ārējās malas;
3) gar pašteces kanalizācijas vadiem — 3 metri katrā pusē no cauruļvada ārējās malas.
(3) Metodikas projektu, pēc kuras nosaka ekspluatācijas aizsargjoslas gar ūdensvadu un kanalizācijas tīkliem, izstrādā Ekonomikas ministrija.

Tas ir viss, ko man izdodas atrast.
Sanāk, ka pašam urbumam mūsu gadījumā laikam aizsargjosla nav vajadzīga (neziu kā īsti tiek noteikts, vai ir novērsta notekūdeņu infiltrācija), metodikās arī nav nekas sīkāk.

(2 pēdas | ir doma)

Jūnijs 7., 2020


17:44
Dārgā ciba, vai kādam ir normāla/laba pieredze ar dārza baseiniem? Vispār labprāt arī uzzinātu ne tik labo. Kāda lielākā atšķirība lietošanā tiem kas ar mīksto malu no tiem ar metāla karkasu? Pagaidām skatos cenu kategorijā līdz 100EUR, domāju ka ap 3-3,6m varētu pilnībā pietikt. Tā kā šajā dārzā mums nav daudz koku, tad lapas/skujas nebirs tik traki un kārtīgā saulītē kārtīgāk paplunčāties varētu būt forši :) Un iespējams arī nedaudz pamācīties peldēt.

(13 pēdas | ir doma)

Maijs 22., 2020


08:35
Un ko es nevaru īsti izdomāt - tagad kad visā pasaulē ir pandēmijas krīze, no kā valstis aizņemas? Kam tad ir tik daudz naudas, lai aizdotu, acīmredzot, gandrīz visām valstīm? Un no kurienes tā nauda viņiem rodas/radās? Jāatzīst, ka manas smadznes līdz galam neizprot drukātās un naudas aprites detaļas (t.i to, ka tai naudai nav īsti seguma) un kā īsti notiek globālā aizdošana un aizņemšanās (kaut vai no tās pašas ECB, no kurienes tad viņiem ir nauda?)

(19 pēdas | ir doma)

Maijs 10., 2020


14:48
Kurā aplikācijā bija redzamas visādas meža ceļu takas? (nevis oficiālās, bet reālie meža ceļi, pa kuriem var iziet nelielā pastaigā)

(5 pēdas | ir doma)

Maijs 3., 2020


20:47
Izlasīju kihelkonnas ierakstu par ziedošajiem sausseržiem un aizrakstīju īgnu epastu Dreiliņustādiem, vai man vispār ir vērts gaidīt rezervētos stādus, vai arī viņiem nejauši ir aizmirsies un viss iztirgots.

(1 pēdas | ir doma)

Aprīlis 29., 2020


12:42
Viena no veiksmīgām kombinācijām ir ka M spēlējas ar brālīti un MM lasa.
Principā trijatā ļoti, ļoti reti, dikti ātri saformējas konflikts.

(ir doma)

Marts 17., 2020


23:23
Singapurā vai Honkongā tos, kam mājas karantīna, kontrolējot ar sms, kur jaklikšķina un tad nosaka mobilā tālruņa atrašanās adresi, vai ir mājās. LV tak arī varētu?

(2 pēdas | ir doma)

Marts 15., 2020


18:27
Redzēju šodien pirmo tauriņu - dzeltenu

(ir doma)

Marts 12., 2020


14:26
Paskatījos, ka koncerts tomēr Biedrības namā, aši izrēķināju, ka tur ir apm 500-600 vietas, nolēmu M paturēt mājās. Ļoti grūts lēmums, bet biologs un matemātiķis manī teica, ka bremzēt vajag tagad. Un apdomājos - ja es pati būtu pirkusi biļetes un tas būtu manis apmaksāts koncerts, tad es nedomātu daudz un neietu. Bet tagad šaubījos. Vai vajag "ākstīties", vai ir jēga. Un tad padomāju, cik ļoti manī ir vēlme neizcelties, neiebilst... izrunājos ar M un viņa pati teica, ka saprot un īpaši nepārdzīvos palikšanu mājās.

Jo daudzi tomēr ir devušies ceļojumos pirmklasnieku brīvdienu laikā. Jo bērni ne vienmēr var doties uzreiz mājās, ja sajūtas skolā slikti. Jo būs tur burzma kaut vai pie garderobēm, būs nemazgātas rokas.

Jo ir pietiekami daudzi, kam nešķiet ka būtu vispār jāsatraucas. Ir daudzi, kas tic, ka ir tikai tie oficiāli saslimušie cipari.
Kā es šodien bērniem skaidroju - katram no mums jārūpējas, lai vīruss neizplatās pārāk ātri, jo tad ārsti var nespēt visiem palīdzēt.

Tā vietā šodien aizgājām uz bibliotēku un vienu čupu ar grāmatām nomainījām pret citu (milzīgu). Bibliotēkā nebija neviena paša cilvēka.

Paldies Illumine, kura padalījās ar linku, kurā apkopoti galvenie fakti: https://medium.com/@tomaspueyo/coronavirus-act-today-or-people-will-die-f4d3d9cd99ca
Īpaši tas grafiks, kur salīdzinātas pārējās Ķīnas provinces, kuras "ieviesa mērus", ar rietumeiropas valstīm, kurām šķita, ka nebūs tik traki.

(ir doma)

Februāris 2., 2020


20:09
Par vistām:
https://www.youtube.com/watch?v=G5QjAcTDkBw
https://www.youtube.com/watch?v=qMsFhV1jhCE -- gk komentāri

Un google search: https://ej.uz/vistuburi

(1 pēdas | ir doma)

Janvāris 21., 2020


10:14
Jautājums cibai - kā latviski labskanīgāk pateikt "I am enough"

(15 pēdas | ir doma)

Decembris 31., 2019


20:42
Mēs jau esam izdzēruši šampi, noskatījušies "Saule brauca debesīs" un izlējuši bišu vaska laimes (man sunītis!).
Laimīgu un īstu jums visiem 2020to!

(ir doma)

Septembris 28., 2019


17:58
Kautkad šogad sākumā pēc sarunas ar MV biju sameklējusi info ar EU nopērkamiem dabīgā lateksa matračiem (manuprāt tieši Talalay)
Tagad protams figu atrast.
Tikai ASV vai ķīna.

(3 pēdas | ir doma)

Augusts 9., 2019


16:24
Ok, soma ir. Vienīgā no stingrajām, kas man un M patīk. Herlitz Airgo Be.bag ice horse. Man jau šķiet pasmaga pati par sevi, bet tas visām stingrajām tā ir un tāpat jau nebūs baigi jānēsā.
Sandales arī ir. Vēl palikuši sporta apavi un skolas forma, bet to bezmaz gribētu līdz pēdējam novilkt, ja tomēr neies te Rīgā (un ja mēs nopirksim to māju, tad noteikti neies). M jau kopš maija, kad saņēma uzaicinājumu, satraucas, vai viss ir sagādāts.

(ir doma)

smaidi

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 20 entries

Links
Login
Bucket
Rakstīt
ToDo
Komentāri
Latest
Labot daudz
> previous 20 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba