Ķēms

ķēpausis

umi

View

Navigation

August 31st, 2023

Add to Memories Tell A Friend
Pirmkārt - tas ir teātris ar jauno premjera kandidāti, skaidrs, citādi nebūtu interesanti skatīties:-), smieklīgi - kā viena partija uzspiež savu cilvēku, kuru neviens "nezina", kurš nav bijis publiski pieejams, tāpēc nevar spriest par viņa darbiem, kur nu vēl par saprātīgu rīcību, izņemot politisku ķēmošanos:-). Vispār ļoti patika "1:1" ("Viens pret vienu") intervija ar Alvi Hermani, nav viss fantastika, par ko viņš runā:-). Vēl viens sakāmais par Čakšu. Ministriem tomēr jābūt ekspertiem vai speciālistiem nozarē, kuru pārstāv. Ja nav, tad sanāk kā Čakšai - acis mirkšķina un kaut ko stāsta, īsti nekas nav skaidrs - ko tieši grib pateikt, abās nozarēs ir pilnīgs sviests, bet viņa pārstāvēja tās abas, neviens cits. Tāpēc arī rodas jautājums - cik nopietni viss kopumā jāuztver? Aizmirsu vēl - žoga taču arī vēl nav, neskatoties uz visiem riskiem kā Eiropas ārējai robežai:-), ir tāda sajūta, ka kādam nepielec situācijas nopietnība. Un kādus ķēmus tagad liks vietā Siliņa, lai visu šo risinātu? Nav no kā izvēlēties, bet viņa laikam to vēl nezina:-) P.S.Vienk. rītdien ir 1.septembris, bet neviens jau nedomā par valsts nākotni kopumā, jo pat skolotāju nav, šie, izrādās, nemaz nezina latviešu valodu, nerunājot jau par to, ka viņiem vēl algas jāmaksā un viņi vēl streiko:-). Praktiski sviests ir visur, kur uzmet aci, izņemot mazas lietas, iespējams.

August 24th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
tīri subjektīvi - man nemaz nav žēl to, kuriem tagad jākārto valsts valodas eksāmens, bet piekrist var, ka daļa atbildības jāuzņemas valstij par šiem gadījumiem, kas vēl ir, ka vēl dzīvi ir cilvēki, kuri nerunā latviski un, skaidrs, nerunās latviski. Un te nav svarīgi nerunāšanas iemesli, jo tie parasti ir sadzīviski vienkārši. Vienīgi, var jau būt, ka maldos un ka viņi grib runāt, piem., angliski, izrādot cieņu, piem., karalim :-)

Add to Memories Tell A Friend
vēl nav teikts, ka prigožins bija lidmašīnā, kas avarējusi, fiktīva avārija arī ir iespēja turpināt dzīvi, piem., mežā; pārāk jau nu gaidītas un plānotas ziņas. Ui, bet putina tur nebija gadījumā? Un kurš tagad vadīs to bandu? lukašenko ir nākamais?

August 18th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
visvairāk, manuprāt, stāstā par valdības izjukšanu ir paveicies Čakšai kā ministrei, šoreiz ļoti paveicās

uzvedums

Add to Memories Tell A Friend
kāda ir atšķirība starp Eviku un Krišjāni? Viens ir otra aizstājējs, kad otram neko vairs negribas darīt? :-) Piem., negribas atgriezties no atvaļinājuma :-), bet citādi taču nav nekāda iemesla tā samainīties vietām… Lieli cilvēki, bet uzvedas dīvaini. Evikas tēls, nezinu, man neatgādina premjeri, pietrūkst stājas, un ne jau lupatās vaina (viņa vienā intervijā sevi prezentēja, teica, ka kādam var nepatikt viņas mati vai kas cits, tur bija neliels uzskaitījums). Nu jā, tagad visi būs dinamiski un strādās ļoti ātri un atbildīgi😀. Varētu kandidēt Marija un Uldis, Marijai ir izteikti pareiza stāja, bet Uldim - spars (ņemot vērā centienus nokļūt prezidenta krēslā), pat žēl, ka nevienam no viņiem nav tādu plānu… Starp citu, Evika iezīmē dzimumu un baznīcas lomu, vismaz izteicienos un ar ārējo izskatu, vienīgi nesapratu halāta lomu, stāvot blakus premjeram, kad viņš svinīgi paziņoja, ka tomēr pametīs krēslu.

August 15th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
gaidu, vai un kad uzziedēs manas gladiolas, šogad laikapstākļi it kā labvēlīgi, laistu un ecēju arī laicīgi😀

August 14th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
īsi - nav loģikas šajās lietās: bērnam - invalīdam, sasniedzot 18 g. vecumu, iesaldēts valsts atbalsts uz apm. 6 mēnešiem (kamēr iestādes un tiesa kārto lietu un lemj), vecāku pabalstu bērna kopšanas atvaļinājumā maksā par katru iepriekšējo mēnesi katra nākamā mēneša beigās, it kā alga par ieguldīto, bet tas (abi gadījumi) taču ir uzturs, valsts, eu!

Add to Memories Tell A Friend
valdība ir kritusi, jā, tagad laikam 1.septembris tomēr būs, jo nav, kam prasīt naudu...

August 2nd, 2023

Add to Memories Tell A Friend
un vispār... Padomāju un nolēmu priecāties par to, ka valsts man dāvina gadu, ja precīzi - 13 mēnešus, kopā ar bērnu, maksājot man par to algu, lai es audzinātu viņu par Latvijas pilsoni, atbildīgu, saprātīgu un lojālu šai valstij. Es patiešām tā domāju.

Add to Memories Tell A Friend
vārdu sakot, kursi man beidzās ar 9 pie Denisa par uzdevumu. Uzskatu, ka tā man ir liela "Ziemassvētku" dāvana. Nedomāju, ka mans risinājums vilka uz vairāk par 5 vai 6. Praksē, protams, viss var uzlaboties, ja būs vēlēšanās. Paldies valstij un ES! :-)

July 28th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
Atskaite par kursiem. Gala pārbaudījums sastāvēja no 2 daļām, katrā daļā tests (50 jautājumi) un uzdevums. Bāc, ja es būtu informēta par gala pārbaudījuma specifiku, t.i., briesmu apjomu, vispār nebūtu pieteikusies:-D. Nesaprotu - kam tas vajadzīgs, tik daudz? Par testiem man ir 9 un 10 balles, bet par uzdevumiem - vēl nezinu. Denisam bija labi jautājumi - viss no lekcijām, kuras pilnībā izlasīju tikai pirms gala pārbaudījuma, ņemot vērā, ka lekciju laikā bija periodiski jāskrien barot bērns:-), labi. Paldies viņam. Testi bija normāli, bet uzdevumi - tā, Deniss bija nedaudz pārcenties, lietojot profesionālus apzīmējumus, priekš aptuveni plkst. 20-21 vakarā tas bija par traku:-), līdz galam iebraukt bija neiespējami, ņemot vērā, ka cēlos plkst. 4 no rīta, lai līdz vakaram izlasītu visas lekcijas:-), viss gala pārbaudījums ofic. ilga 3 h, kas bija ierobežots līdz pēdējai minūtei, bet ilgāk arī nevajadzētu, aizmigtu:-). Katrai nodarbībai bija vēl paredzēts tests/uzdevums, ja neizpildi termiņā, netiec pie nākamās lekcijas tiešraides, apmēram tā. Denisa nodarbību testiem bija sava specifika - varēja pildīt tikai ar vienu mēģinājumu - kā sāc, tā līdz galam :-). Baigais. Bet viņš visu laiku veidoja aptaujas, bija jābūt uz vietas, jācenšas būt:-)

Add to Memories Tell A Friend
mana zelta doma (nēsāju to jau kuro dienu): "Cilvēks var visu, tikai tam visam vajag naudu." :-D Ir arī atkāpe - var aizstāt, kas ir maksimālais variants, katras divas dienas bez naudas ar vienu patiesu draugu, tas arī derētu:-), bet neviens no variantiem nav reāls...

July 9th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
Rīgas pilī pie jaunā prezidenta svinībās vislabāk izskatījās žurnālisti Ina Strazdiņa un Gints Amoliņš, apģērba ziņā un kopumā. Kāpēc nezināmākiem cilvēkiem bija gaumīgāks apģērbs un labāks skats, ja salīdzina ar zināmākajiem…

June 28th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
Tā tie Rīgā arī satikās - Vakilija (Austrija) un Čaks (Dānija). Interesanti un neizsniedzami dzīvnieki, vienmēr apskaužu barotājus, kas tiek klāt otrajā stāvā pie galvas, lai padotu zālīti :-D P.S.Žirafu stāsts. Man ir vairākas Rīgas zoodārza žirafu bildes, viena pat ir izprintēta, tur ir arī Kimi. Tādi gari un slaidi dzīvnieki, ir kur tiekties :-)

Add to Memories Tell A Friend
Virsraksts Delfos: "BMW vadītājs apdzen motociklu ar 181 km/h un saņem bargu sodu", jautājums - ar cik brauca mocis? :-) Tā ir, kad vadītājs apdzen moci...

June 20th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
IT drošības kursu vada Deniss Čalovskis 😀, nekādi nevarēju atcerēties - kur es iepriekš viņu redzēju/par viņu dzirdēju? 😀 P.S. Tagad būšu baigi gudra😊

June 18th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
ja pieņem - kad notikšķ pulkstenis, tā jau ir pagātne, tad Maikls Džeksons ar dziesmu "They Don't Care About Us" (Brazil Version) ir vistuvāk tagadnei. Tā šķiet dēļ ritma.

Add to Memories Tell A Friend
dēl šiem te - festivāla vakar rībēja viss līdz šodienas aptuveni plkst. 00.30; izdomāt Rīgā rīkot 12 stundu deju mūzikas tusu - tas ir kaut kas, vajag dalīties ar ienākumiem, citādi dažiem miegs nenāk, kam jāklausās piespiedu kārtā. Mērkaķi. Jau sāku morāli gatavoties Dziesmu svētku tiešraidēm :-D. Nu vakar un šonakt - tas bija gandrīz neizturami. Man patīk tāda mūzika, bet ne piespiedu klausīšanās veidā.  

June 16th, 2023

Add to Memories Tell A Friend
vakar padomāju datu aizsardzības kontekstā - dzimums mūsdienās ir jau īpaši aizsargājams raksturlielums, jā..., kurš tā būtu domājis pirms gadiem, daudziem gadiem :-)

Add to Memories Tell A Friend
Par filmu "Blood & Gold" (2023). Sižets - kara beigas, "uzvarētāji" jūt, ka tuvojas beigas, bet vēl iet pakaļ tam, kas nepieder viņiem. Parasti kara beigas asociējas ar to, ka kādam nepaveicas pašās beigās, tādi te ir vairāki, kam nepaveicas :-), asiņu ir samērā daudz, bet brīžiem tā šaudīšanās līdzinās asa sižeta trillerim, piem., ar Stalloni, bet Stallones vietā ir, piem., meitene :-). Sievietes tur šauj un dažreiz trāpa, tas viss iet kopā ar morāli, kas pasniegta. Par to - kā nu kuram paveicas, bet tas ir par maz teikts, stāstā nav nekā īpaši jauna. Iesaku :-)
Powered by Sviesta Ciba