Ķēms

Kvāā...

umi

Navigation

April 3rd, 2020

Add to Memories Tell A Friend

Add to Memories Tell A Friend
lūk, te mums ienācās interaktīvais tehnotrilleris par to, kā briti gribēja aizlidot uz marsu, un kas no tā sanāca
ļoti iespaidoja viens no īsajiem fināliem, kurā manu varoni noindēja jau ātrajā palīdzībā, a mēs tik ļoti gribējām uzspridzināt tualeti ar nitroglicerīnu! (kurš mums to var aizliegt)
visumā pasākums, nu tā, uz trīs ar plus brontozauriem, ne pārāk apjomīgs, un arī prese visumā atzīst, ka late shift un black mirror: bandersnatch bija labāki
the complex vinnē savus punktus ja nu tikai uz kinoperatora un scenārista rēķina (tie visi ir, kā saprotiet, kinošņiki no seriāliem)

bet turpināsim FMV epopeju ar diženo...tā...kā lai to izrunā...ēē...spēli par psihoanalītiķiem...the infectious madness of doctor dekker!

[info]liene posting in [info]pajautaa
Add to Memories Tell A Friend
jautājums datorgudriniekiem - kas varētu būt par iemesliem tam, ka laptops, pieslēgts pie strāvas, pa laikam met ārā paziņojumu "low battery" (reizēm arī vnk izmet uz ekrāna "locking") un slēdzas ārā? Baterija visu laiku turēja ap pusotru stundu, bet vienā dienā pārtrauca lādēties un cauri.

Jā, nav jauns. Jā, ir bijušas problēmas iepriekš.
Šobrīd vnk ir galīgi neaļo pirkt jaunu, tāpēc gribu saprast, vai šis ir kas labojams vai tomēr nav variantu.

Paldies!

Trolley problem

Add to Memories Tell A Friend
Savulaik nelaiķis Milts mums, studentiem, uzdeva risināt klasisko vagona uzdevumu (Trolley problem), kuru tālajā 1967. gadā noformulējusi Futa (Philippa Ruth Foot). Proti, pa dzelzceļa sliedēm nesas smags, nevadāms vagons, atkabinājies no sastāva. Viņa ceļā uz sliedēm guļ sasieti 5 cilvēki, kurus tur novietojis maniaks filosofs. Taču ir iespēja glābt viņu dzīvību: pirms tam ir pārmijas, kuras pārslēdzot, jūs varat novadīt vagonu uz rezerves sliedēm. Diemžēl tur uz sliedēm guļ 1 sasiets cilvēks. Dilemma: glābsiet vienu, vai piecus?

Sajūta, ka vēroju šo uzdevumu dzīvē, kur tas izpaužas visai drastiskajos mirkļa lēmumos epidēmijas apkarošanā. Pie mums izvēlējušies glābt to vienu, Zviedrijā - tos piecus. Laiks - pareizāk sakot, gala rezultāta statistika, - rādīs, kura izvēle bijusi pareizā.

Taču mani nepamet jušana, ka pēc gadiem, atceroties visu šo šurumburumu, pašnāvnieku dievzemītē būs krietni lielāks skaits, nekā vīrusa upuru. Iepriekšējās krīzes laikā arī daudzi zaudēja darbu (kaut ne tik daudzi, kā šobrīd, kad masveidā atlaiž pat medicīnas darbiniekus), bet viņiem bija iespēja atrast citu darbu vai aizbraukt uz ārzemēm. Tagad ir četras sienas un koronavīrusa histērija aiz tām.

https://www.tvnet.lv/6936369/atsitiens-bus-pamatigs-saruna-ar-psihiatru-mari-taubi?

April 2nd, 2020

kentaurs pret zirgu

Add to Memories Tell A Friend
manuprāt, kentaurs skrien ātrāk, jo viņam ir automātiskā pārnesumkārba cilvēka galvas formātā
un sver viņš kopsummā mazāk par zirgu
karoč, kentaurs ir reāli ātrāks

Add to Memories Tell A Friend
bernardo kastrups!

tāds skepses kopsavilkums vienuviet

Add to Memories Tell A Friend
https://swprs.org/a-swiss-doctor-on-covid-19/

Man savukārt šis viss interesē vairāk no cilvēku psiholoģijas viedokļa, jo, vērojot klātienē, kā veidojas masu histērijas vilnis, var labāk saprast 20. gs. pirmās puses notikumus - cik viegli ļaužu prātus pārņem pārliecība.

Add to Memories Tell A Friend
Kokā man aiz loga patlaban ligzdu vij vārna. Vai tas nozīmē, ka neviens saprātīgs mazputniņš dobumos vairs nemājos? Šopavasar un turpmāk nevis čivināšana, bet tikai ķērkšana?

daudz burti par likmēm

Add to Memories Tell A Friend
Tātad tagad totalizatoros uz baltkrievu futeni tiek likti miljoni, jo tas faktiski ir vienīgais reālā un fiziskā sporta veida čempionāts, kas nav pārtraucis savu darbību. 

Tas notiek, jo cilvēkus, kas nodarbojas ar totalizatoru, nekādi vīrusi nespēj apturēt. Tev ir speciāli izdalīts bankrolls, kuru tu vari pacelt līdz līmenim, kad maini pašu bankrollu aka pamatkapitālu augstāk un savāc dividendes, vai arī nolaid viņu līdz nullei, taču darbību nevar pārtraukt - baltkrievu futbols, japāņu korespondentšahs, kubiešu bērnu volejbols līdz 13 gadiem - pofig. 

Tādēļ domāju, uz kibersportu atšķirībā no nožēlojamā baltkrievu futbola šobrīd tiek likti miljardi. Šādi nostādot koeficientus ārkārtīgi stacionārās pozīcijās.

Ja Latvijas valsts budžetu uzliktu uz apbrīnojamo Pari-Match līgas tikai lokāliem līdzjūtējiem zināmo fināla ceturto karti, tas vispār nenobīdītu apbrīnojamo koeficientu uz Fly To Moon komandu 1:7 atsevišķā kartē. Manuprāt šobrīd kibersportā var likt ārprātīgi milzīgu naudu uz dotu vai CS, NENOGRAUJOT KEFUS. Vēl pāris pašizolācijas mēneši, un arī visiem xbetiem nāksies iekļaut kibersportu savā ēdienkartē. Brīdī (kad nedod dies) saslims pirmais baltkrievu futbolists, un nebūs vairs vispār nekā, sāksies pinīgi fantastisks jebatorijs ar e-sporta industriju. Kurā būs nepieciešami eksperti, taču jau šobrīd ir skaidrs, ka līčot no kantoriem ar ekspertīzi varētu būt daudz izdevīgāk, nekā tur strādāt.

Nezinu un neinteresējos, kā ir CS un līdzīgajos, taču vismaz dotā totalizatora principi ļoti atšķiras no fiziskā sporta. Pirmkārt, ir bezjēdzīgi iziet no statistikas. Faktiski jebkurš var apspēlēt ikvienu, visu izšķir draftpiki, motivācija, hotstrīki, morāle, tādēļ nāksies dinamiski kruķīt kefus ar rokām. Kā Pari-Match viņus kruķī ar rokām? Es vienkārši pastāstīšu.
Virtus Pro un Fly To Moon best of five finālā sākotnējais koeficients bija kaut kur 13:1 uz Virtus (domāju, šeit neviens nelika). Tāds viņš saglabājās pie 2:0 Virtus Pro labā, pie 2:1 virtusu labā tas nedaudz nokritās, taču pirms ceturtās kartes, PIRMS CETURTĀS KARTES DRAFTA (!), tas bija 1:7 UZ KARTI!. Pēc tam mēs paskatījāmies draftu, kurā Fly To Moon izredzes bija vismaz manā izpratnē kaut kur apmēram 80% uz uzvaru, ja viņus neautplejos uz skillu, kā tas notika Virtus Pro pusfinālā ar "Hellraisers". Taču atšķirībā no "Hellraisers" man likās, ka autplejot tādus čuvakus, kā Bogdanu, Ženerāli un Alohu ne pārāk ir iespējams, pieredze tur, prasme spēlēt komandā. Ar nelielu pārsteigumu redzot, ka koeficientts nemainās arī PĒC DRAFTA(!!) - biedri, rezumēsim: mums ir 1:7 un tīra uzvara uz rokām - es, protams, cēli iegruzīju savus desmit eiro uz Fly To Moon. Ar ko tas beidzās, tie, kam, vajag zin - FTM vispār uzvarēja finālsēriju. 

Sadaļā "secinājumi": likt uz finālsērijas iznākumu ideja ir ne īpaši laba (pat pie 1:13), uz piekto karti absolūti nē (tur jau nokritās uz 3,5), uz atseviško ceturto karti ar identisku koeficientu gan pirms, gan pēc drafta - jums uzdāvināja 60 eiro.  

Bukmeikeri nevērtē draftus.

April 1st, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Нападающий «Зенита» Артем Дзюба рассказал, в теле какой женщины он хотел бы побыть один день.
«Очень трудный вопрос! Трудно сказать. Я никогда не хотел быть женщиной. Но если как в фильмах, на один день…
Понятно, что я люблю Дженнифер Энистон. Хотел бы побыть ей. Она снималась в «Друзьях», встречалась с Брэдом Питтом.
----------------------------
kāpēc grūts jautājums
ellena peidža, protams, lol

lielisks amats

Add to Memories Tell A Friend
TIEM, KAS NĀKAMGAD CELS
1979.09.21 Padomju Jaunatne
GAITIS GRŪTUPS, kaujinieks — korespondents

Nosaukums ģimenes ārsta praksei

Add to Memories Tell A Friend
Draugi vēlas palīdzību, lai izdomātu nosaukumu ģimenes ārsta praksei.

Meklējumus sarežģī tas, ka vārdam jāsākas ar "ai".

Vai ir kādi ieteikumi? Šī ir iespēja atstāt savu nospiedumu pasaulē.

EDIT: Paldies par sarūpētajām, khm, gara mantām. Nosaukums atradies.

vēl viena maza uzvara pār fašismu

Add to Memories Tell A Friend
līdz 14. aprīlim vai ilgāk, ja ārkārtējās situācijas laiks tiks pagarināts, AKKA/LAA izsniegtās licences
ietvaros ikvienam pieejams Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas grāmatu portāls _gramatas.lndb.lv_ [1]. Tajā lasāmas ap
10 000 KOMERCIĀLAJĀ APRITĒ NEESOŠU grāmatu – no 16. gs. līdz 21. gs. sākumam.

March 31st, 2020

par bēgļu cunami

Add to Memories Tell A Friend
Iešāvās prātā, kā šobrīd klājas bēgļu jautājuma ekspertiem? Visi pārkvalificējušies uz mikrobioloģiju, savus nesenos pareģojumus piemirsuši? Pēc "bēgļu krīzes" masu histērijas medijos un soctīklos prognozēm šobrīd Eiropai bija jau jābūt nogrimušai moru jūrjā.

rausītis

Add to Memories Tell A Friend
Pasaka par rausīti nav nekāda pasaciņa, bet gan vēstījums par cilvēka dzīves iniciācijas posmiem:
1) atstāt savus vecūksnīšus vecākus - jo katram zināms, ka pēc 30 gadu sasniegšanas priekšā tikai nāvīte, - un iziet pasaulē, sākot socializēties ar vienaudžiem, atrodot savu vietu to hierarhijā (sastapšanās ar zaķi);
2) teorētisko zināšanu minimuma apgūšana skolotāju uzraudzībā (sastapšanās ar vilku);
3) satapšanās ar brutālu spēku, tupumu un netaisnību darbā, priekšniecības veidolā (sastapšanās ar lāci);
4) un kā individuālās dzīves fināls - laulība (sastapšanās ar lapsu).

March 30th, 2020

mūzikas teorijas privātstundas

[info]zivs posting in [info]pajautaa
Add to Memories Tell A Friend
Kāda ir normāla stundas likme, ar ko rēķināties par online privātstundām/konsultācijām mūzikas teorijā pamatskolniekam (solfedžo)?

check

Add to Memories Tell A Friend
Labdien! Projekts Nr. lzp-2020/1-02xx .... ir veiksmīgi iesniegts. vēl viens šogad jāuzraksta ta gaņau pietiks.
+ iemācījos filēt lasi

March 29th, 2020

dārzkopība

Add to Memories Tell A Friend
augošā mēnesī ar pirmskaitļa datumu var novākt un pārstādīt kaktusus, kamēr gaišs.

Pārtikas piegāde ārpus Rīgas un tuvās Pierīgas

Add to Memories Tell A Friend
Sveiki, vēlos uzzināt pieredzi ar pārtikas pasūtīšanu internetā un tās piegādi ārpus Rīgas un tuvās pierīgas. Pagaidām atradu tikai dažus ekoveikalus, bet tie noderētu tikai tad, ja galīgi neko citu nesanāks. Atradu arī "Augļu serviss",šķiet OK, bet tur relatīvi maza izvēle.
Varbūt ir vēl kādas idejas, pieredze? Ar "Nuko" negribētu ieberzties.

EDIT 30.03.2020 : Pēc ilgām pārdomām pasūtīju no Augļu servisa, šodien salasīja pasūtījumu un solīja piegādāt rīt pa dienu. Gan jau, ka nākošreiz mēģināšu kaut ko citu, jo man garšo dažādība. Tās novadu kartes ar vietējām z/s un uzņēmumiem, kas piegādā specifiskākus vai laukos radītus ēdamos/dzeramos izskatās arī labas. Paldies visiem par atbildēm!

kad čaklīšus nekontrolē

Add to Memories Tell A Friend
Interesanti lūkot, kā tie bažibožuki mācās attālināti. Priekš manis mazs pārsteigums, ka tie lielākie slinķi mājās apjoma ziņā strādājuši krietni vairāk, savukārt labinieki mēģina izšļūkt cauri ar vienu paviršu teikumu atbildē.

Aizdomas, ka visa sāls fōnā, proti, slaistus vecāki ņem priekšā un pārbauda, ko tad šis pa dienu kladē ierakstījis, bet labinieku vecāki dzīvo pārliecībā, ka atvase ir čakla un visu lieliski izdarījusi - nemaz neapskatās uz rezultātu.
Powered by Sviesta Ciba