: who's that girl?

> Jaunākais
> Arhivētais
> Draugi
> Par sevi
> previous 50 entries

Links
> the cut
> fashion telegraph
> more life

Jūlijs 9., 2020


08:30
also, uz septembri esmu beidzot pierakstījusies uz procedūru, kurai ilgi metās sprunguļi ritenī - tad nedrīkst vasarā, tad nedrīkst stāvoklī, tad nedrīkst, kamēr baro, tad klīnikā rekonstrukcija, tad laika nav, nu tad tagad beidzot ir, ja vien ne kōvids, protams. uztraukums ir par diviem iespējamiem variantiem - tas izrādīsies vienkārši haips, un čiks vien sanāks, t.i., nekāda efekta, un otrs variants, ka būs alerģiska reakcija vai kaut kāda ne tāda reakcija un sarkana seja. bet nu it kā otrajam variantam nevajadzētu būt. jett plasma lift profi. ar cerību novienmērīgot to sejas ādas toni. nu un, ko tur liegties, moš āda kā tāda glītāka kļūs, hehe.

(5 with milk | cup of coffee?)

Jūlijs 8., 2020


11:47
vienīga tādā īstenā miega mācība, uz kuru esmu likusi uzsvaru, tā ir likšana gultā "drowsy but awake", lai pamošanās gadījumā pats māk aizmigt atkal atpakaļ. nu un gulēšana savā gultā. lai gan, kad baroju pati un bieži, un kad viņš vēl nemācēja pagriezties ne uz vienu sānu, tad gulēja gultā man blakus, ievērojot maksimālu distanci. tāpēc, protams, visa šī padarīšana ar celšanos un neaizmigšanu man tāda pavisam neizprotama tagad bija. bet šonakt atkal nogulēja no vakara līdz rītam pats savā gultā, un tajā vienā reizē, kad tomēr pamodās (pēc 22iem, tik tak, kā bankā), tomēr iemiga atkal un nelīda pāri bortam pie manis. nu, ej nu tagad un topi gudrs.

(8 with milk | cup of coffee?)

Jūlijs 6., 2020


08:40
tagad ir jaunas problēmas ar miegu. E pamostas kaut kur starp 22.00 un 23.00, un nav īsti noliekams gulētm - pirmkārt, vairs neaizmieg savā gultā (vakarā viņš aizmieg savā, bet tad ap šo laiku pamostas un lien manā gultā), otrkārt, viņš mēdz arī neaizmigt. vienu reizi aizmieg (laikam, ja fiksi noķer to brīdi, kad viņš ir pamodies) bet citu reizi, kā piemēram vakar, nesanāk, un rezultātā - no 23.00 līdz 00:20 negulēja ne viņš, ne es, ne kaķis. šorīt esmu absolūti neizgulējusies, kaut gan man bija atstāts laiks astoņām stundām miega. īsāk sakot, mī nou laikī. tagad es uztraucos, ka viņš jau būs pieradis pie šādas pamošanās un gulēšanas lielajā gultā, un tā būs līdz mūža galam, un atkal man nav (vakara) dzīves. pēc astoņām dienām beigsies wonder weeks solītais leaps, pēdējais tabulā uzrādītais, varbūt ar to arī beigsies miega nedienas? uz kādu laiku vismaz?

(23 with milk | cup of coffee?)

Jūlijs 5., 2020


17:55
bērns apēd krabju nūjiņas, baksta ar pirkstu tukšajā vietā uz šķīvja un saka: "tā-a?!" jeb, tulkojumā, "kāpēc te nav krabīšu vairs? gribu vēl!"
vispār, ja gribas saprasties, tad vajag pavisam maz zīmju. 140 ir vairāk nekā pietiekami.

(4 with milk | cup of coffee?)

Jūlijs 2., 2020


13:18
toties, piezvanot uz servisu, lai pajautātu, vai ir izdevies uzzināt kaut ko par izpūtēja pieejamību, pietiek pateikt "rozā honda", un visi uzreiz atceras, par kuru mašīnu ir runa.

(1 with milk | cup of coffee?)

Jūlijs 1., 2020


11:23 - : neapmaksāta reklāma
also,tikko saņēmu epastā ziņu, ka macibaspieaugusajiem.lv ir uzsākuši attālinātās apmācības, un augustā varot pieteikties visi strādājošie un pašnodarbinātie no 25 gadu vecuma un uz augšu, veicot 10% līdzmaksājumu. reiz es tur uzsāku šūšanas kursus, bet tad mans vēders izauga tik liels, ka es nevarēju aizsniegt šujmašīnu, kur nu vēl pie tās pieliekties, un mācības nācās pamest nepabeigtas. jāiet runāt ar vadītāju, kas tur ar to palika. anyways, tagad visas apmācības ir elektroniski attālināti, un pilnīgi nezinu, pirksti ta niez, kaut ko paņemt vai neko neņemt, kaut ko jaunu paņemt vai kaut ko no vecajiem papildināt, žēl, ka šūšanas kursu attālinātās versijas nav.

(2 with milk | cup of coffee?)

10:49
pēdējā laikā man seko raksti par mūžīgajiem bērniem, un tas ir tāds "negribu lasīt, bet nevaru nelasīt". tagad bēdu stāsti par bērniem vispār visu satirina iekšienē. un vakar mūsējam atklājās ērce. trindjec. čau, [info]glam_our , kā jums? 

(6 with milk | cup of coffee?)

10:23
"what other people think of you is none of your business"

(cup of coffee?)

Jūnijs 30., 2020


10:00
jau otro stundu sēžu pie atvērta loga, un vēl nav ticības, ka nekļūs atkal karsti, ja aizvēršu ciet.

(4 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 28., 2020


11:18
 varbūt, ja katra vasara būtu tāda, es pamazām pierastu, un būtu arī garderobe gatava, varbūt kādas gaisīgas kleitas beidzot, nevis šorti un krekliņi, jo nu, krekli un šorti... kur jūs karstajās ārzemēs esat redzējuši, ka viņi staigātu krekliņos un šortos? nē, tur ir garpiedurkņu krekli un bikses līdz grīdai, un atcerēsimies arī beduīnus, ja, acis vien tik vaļā. šorti un krekliņi vasarās ir tikai mums, jo to karsto dienu ir tik maz, ka var arī nepaspēt noķert. šovasar gan grēks žēloties, man gribas teikt, ka nu jau divas nedēļas no vietas ir 30 grādi, bet tā kā operatīvā atmiņa man ir maza, es, iespējams, kļūdos, un bija vairāk vai mazāk? ko īsti lai es saucu nākamvasar, kad būs lietus un vējš vienā laidā?

(16 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 25., 2020


19:55
jaunajā darba vietā tas kolektīvs tomēr tāds krietni lielāks ir, un, atšķirībā no iepriekšējā, šajā tikai retais negrib svinēt savus svētkus - vārdadienu vai dzimšanas dienu. tā nu pēdējo trīs mēnešu laikā es, iespējams, esmu ēdusi vairāk tortes, nekā visā savā mūžā. līdz ar to, kad atklāju, ka šodien ir vēl vieni svētki, sev svēti nosolījos iekārtoties kaut kur tuvāk izejai un našķoties tikai ar arbūzu, ja tāds būs, un pie tortes dalīšanas veikli izslīdēšu pa durvīm - duty calls (it did indeed call, bet šoreiz tas bija sekundāri). un ko domājies? galdā nevis torte, bet kanapē maizīšu festivāls! ar tādu pastēti un tādu pastēti, ar lasi un ar garneli, ar gurķīti un ar tomātu, ar maizīti un ar lavašu, un ar kaut ko nesaprotamu, bet ļoti garšīgu, īsāk sakot, noprovēju no visa pa vienam, sviestmaizes, galu galā, ir mana mīļākā delikatese pasaulē, nācās ar varu sevi atvilkt nost, un veikli izslīdēt pa durvīm... kad ieraudzīju, ka būs arī torte.

(4 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 22., 2020


09:36
darbs, tātad.
rakstu maršruta lapas.
rēķins un čeku kaudze.
un tur, starp visiem papīriem ieracies ēnu ekonomikas risinājums, melns uz balta, tā arī rakstīts - "neskaidro darījumu kvīts"!

(cup of coffee?)

Jūnijs 21., 2020


21:59
tiem, kas trimmeri izmanto kā zāles pļāvēju (un pļauj visu savu nolāpīto teritoriju ar to), ellē paredzēta īpaša vieta.

(11 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 20., 2020


12:07
kad uznāk tāds karstums, man patīk skatīties kaut ko, kur ir karstums. the night manager ļoti labi der. miami vice arī. taisnībsakot, vienīgais, kur varētu doties, tas laikam ir pastaigā pa dendrāriju, bet nez vai knišļi nenoēdīs. pie ūdens tagad arī jau karsti. ūdens daugavā bija silts jau no paša rīta!

(cup of coffee?)

Jūnijs 19., 2020


09:22
kad tu celies 6.19 un esi darbā 8.00, tad gadījumos, kad jāgaida, līdz kāds sāks strādāt 9.00, es vispār nevaru saprast, kāda velna pēc tik vēlu jāsāk strādāt.

(1 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 17., 2020


10:28
pēc gadiem ilgas cīņas ar čolkas taisnošanu, esmu izvēlējusies iet pretējo ceļu, un uztaisīt tajā loku! tas nav aptverams, bet esmu apmierināta. who knew!

(cup of coffee?)

Jūnijs 16., 2020


11:34 - : fashion is broken, raksta the washington post
agrāk modes dizaineri ne tikai sasauca presi, bet arī akli klausīja, ko tā pēc tam rakstīja, lai gan preses (žurnālu redaktoru) viedoklis un tas, ko viņi meklē tādā skatē un apģērba gabalā ļoti atšķiras no tā, ko meklē pircējs ar banknotēm makā. un šī tendence noveda pie tā, ka modes skatēs demonstrētais un modes skates pašas par sevi kļuva par pilnīgu ekstravaganci, kurai maz sakara ar reālo dzīvi, novedod dizaineru namus parādos, jo nauda neieplūda kasēs. ko pirmajā mirklī nemaz nepateiksi pēc reklāmām, slavenību garderobēm un instagramiem, vai ne. tā nu modes industrija ir rezultējusies bankrotējušā out of sync with reality piemēslotājā nr. 1.

pandēmija solot pozitīvas izmaiņas. mums sola mazāk modes skašu, mazāk apģērbu, vairāk kvalitātes. nu, londonas modes nedēļa jau notika onlainā. cik daudz naudas ieekonomējās vieniem, cik daudz neiegūtās peļņas otriem. pagaidām šīs izmaiņas gan tikai prognozē modes kritiķi, bet, well, es domāju, tas būtu totāls "fashion is alive" tags.

(cup of coffee?)

Jūnijs 15., 2020


16:40
es tikai tagad sapratu, ka ar visām tām jāņu brīvdienām man sanāk sešas brīvas dienas pēc kārtas. bet šis mēnesis, protams, kā par cūcību, ir finansiāli šmaugāks, un vēl arī esam palikuši ar vienu mašīnu, un arī laikapstākļi sausi solās būt tikai divas no tām dienām, un vēl arī man ir E, tā ka, ja tā padomā, nav brīnums, ka prāts šīs sešas dienas neiereģistrēja kā mini atvaļinājumu, kā tas būtu bijis agrāk.

(cup of coffee?)

Jūnijs 13., 2020


21:29
vēl mazliet, un E skatīsies uz mani un domās tāpat, kā es savulaik par savu mammu - jesus, kāpēc tu klausies tik vecmodīgu mūziku, the shame!

(cup of coffee?)

08:26
ok, so, bija laiks, kad varēja iemest bildi postā, un tad tepat arī pamainīt izmēru. tagad šī opcija ir mistiski pazudusi. why?

(3 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 10., 2020


20:25
esmu sākusi vecmammai zvanīt reizi mēnesī, nu tā, lai apdeits būtu, jo agrāk braucu pie viņas regulāri, bērnībā vispār visas vasaras tur pavadīju, bet pēdējos gados - labi ja tikai lieldienās un uz ziemassvētkiem aizbraucu. un tad mani sāka grauzt sirdsapziņa, ka es nemaz vairs neinteresējos, kā viņai iet, un nemaz nezinu, kā viņai iet. bet man čota rodas sajūta, ka viņa domā: nu ko tu man uzmācies ar saviem zvaniem tagad, nu? neviens tak nemirst!

#latvianstyle

(7 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 9., 2020


11:55
es kaut ko nesapratu. šodien taču bija jābūt tādai pat sutoņai, kā vakar!

(cup of coffee?)

08:56
šonakt gulējām pie ieslēgta ventilatora.
uz rīta pusi man sāka kļūt pavēss, un es uzvilku virsū segas pārvalku.
sīkais, pārlīdis savas gultas malai pāri un ievēlies manā, vienos pamperos, bez nekāda segas gabala, nogulēja līdz 6.30 un pēc tam vēl 20 minūtes vaļājās šurpu turpu, bet ar modinātāja pirmo vibrāciju uzleca kājās un kā tāda baterija tagad skraidīs līdz 11.00.

(2 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 8., 2020


21:10 - : pajautā
also, izmantoju, tātad, šodien waze, un telefons tā uzkarsa, ka pats visus appus izslēdza, lai, nezinu, neaizdegtos?
vai tā būtu zīme, ka laiks mainīt telefonu? diez cik normāli jau nav.

(8 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 7., 2020


20:56
aiz loga notiek kārtīgs vasaras gāziens. taisnībsakot, tik ilgi bija auksti, ka es neesmu gatava vasarai.

(1 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 6., 2020


14:31
tad es brīvdienās atnāku uz darbu pastrādāt, ieslēdzu youtube, paklausos un paskatos klipus.
un tagad domāju - mūsu ta laikmetā, klipus taisīt, diezgan dīvaini.

(6 with milk | cup of coffee?)

Jūnijs 2., 2020


11:40
es jau domāju, ka divu gadu laikā tomēr būs beigušās nedienas ar uzvārda maiņu, tak nē, smart id termiņš tuvojas beigām, un nevaru pašrocīgi apdeitot, un tāpēc jābrauc uz filiāli, un ne katra filiāle pieņem apmeklētājus, bet mūsu mazmiestā seb vispār aizklapējās ciet jau sen. argh.

(6 with milk | cup of coffee?)

Maijs 31., 2020


21:53
šogad biju apņēmusies iestādīt vismaz dilles, bet paciņa neatvērta guļ uz trepēm. vēl jau it kā nav par vēlu. acīmredzot, vēlme ņemties tikai periodiski uznāk. labi vien ir, ka neesmu padevusies apkārtējo spiedienam uztaisīt vismazāko siltumnīcu pasaulē (cilvēki ārkārtīgi grib uzspiest siltumnīcu, un, kad saku, ka nē, tad viņi mēģina pierunāt uztaisīt tādu pavisam mazu, uz ko es aizvien saku nē, jo, as i said, es negribu siltumnīcu, man nav vajadzīgas tās minūtes ravēšanas, tāpēc, call me crazy, bet izvēlēties dzīvi bez siltumnīcas šķiet tikai loģiski), stādītājs no manis nekāds. arī mazdārziņš uz palodzes man aprobežojas ar sīpolu, kuru gadījies nopirkt jau ar izlīdušiem lokiem. es neaudzēju kaudzi garšvielu, un mans garšvielu plaukts ir pavisam vienkāršs, un vispār, ēdienus gatavoju ar sāli un pipariem, un man tā garšo labāk par visu citu. salātiem gan tagad lieku persilādi un nupat jau vispār nezinu, ko dzīvē vēl var vajadzēt. kariju, varbūt. nav slikti, ja mājās ir karijs. nu un dilles, kuras tā arī neiestādīju.

(10 with milk | cup of coffee?)

Maijs 30., 2020


11:31 - : it seems we're quitters
mums ar vīra kungu kaut kā otrādi. tad, kad smēķēšanu atmetu es (pregnancy), viņš turpināja smēķēt. tad es atkal atsāku (heets, 0-1-2 cig. dienā) , bet nu jau veselu mēnesi nepīpē viņš. izskatās, ka būs jānosmēķē paciņa līdz galam, un arī jāmet nost. ka jau, ta jau.

(cup of coffee?)

Maijs 28., 2020


13:23
dažbrīd, bet retāk, nekā sākumā, ilgojos pēc brīvākas dzīves. you know, pre-kid. lūk, sēžu mašīnā, braucu, un domāju, ka varētu ņemt un aizbraukt kaut kur tālāk, vienkārši braukt uz priekšu, rīgā jau atradīsies, ko darīt, ko satikt. bet ko nu. tik daudz brīva laika vakarā pēc darba nesanāk.

(2 with milk | cup of coffee?)

Maijs 27., 2020


15:39
nolēmu, ka līdz vasarai jānomet 3 kg. 3 kg! nu, kas tas ir, nekas! bet kaut kā nekādīgi nevaru pa īstam saņemties un sevi pakontrolēt. saliku atgādinājumus telefonā "more veggies" un vēlamo svaru, lai divreiz dienā man atgādina. un mūždien, kā sāc domāt par ēšanas kontrolēšanu, tā nenormāli gribas ēst. jā, es esmu starp tiem, kas uzskata, ka visefektīvākā diēta no visām ir tā, kurā tu, pirmkārt un galvenokārt, mazāk rij, a nākamie soļi pēc tam. visam bōnusā šodien pusdienas sanāca ne tādas, kā plānotas, līdz ar to plānotās pusdienas guļ ledusskapī un gaida, bet es mirstu dubultbadā.

(8 with milk | cup of coffee?)

Maijs 26., 2020


08:37 - : retoriski jautājumi
spriežot pēc internetiem, visa rīga sēž karantīnā un pašizolācijā.
bet kas ir tie cilvēki, ar kuriem pilnas ielas un lielveikali darbadienas vidū? (man bija attaisnojošs iemesls, bet ja tāds ir visiem, tad kas atkal ir tie cilvēki, kas internetos sēž karantīnā un pašizolācijā?)

(5 with milk | cup of coffee?)

Maijs 24., 2020


10:00
svinīgi uzrunāju visus cibas zaļos īkšķus -
kas tas ir? tā nav ābele, tas nav ķirsis, un nav plūme (hmm, i think) nudien nezinu, bet gribu zināt.


Tags:

(9 with milk | cup of coffee?)

09:47 - : independent play
sēžu pie kompja.
bērns pie kājām spēlējas ar kubiņiem.
kā tas notika? i didn't even do anything.
1 gads, 3 mēneši un 12 dienas.

(4 with milk | cup of coffee?)

Maijs 21., 2020


11:54 - : pasākumu apraksti internetos
lūdzu, nomieriniet tos burtu pavēlniekus, tas vairs nav izturams!
"sievišķīgi šarmantā, bet brīžiem mežonīgi draiskā dziedātāja"
nezinu, kā jūs, bet es pēc tādu vārdu izlasīšanas redzu acu priekšā aptrakušu lēkātāju bez nekāda šarma.

(8 with milk | cup of coffee?)

Maijs 20., 2020


22:03
ārā tik gaišs, ka likties gulēt tagad šķiet pavisam ačgārni.

(cup of coffee?)

08:20
un tagad nopietni - kā jūs savas baltās drēbes saglabājat baltas arī pēc mazgāšanas? "pēc" being the operative word, jo šķiet, ka "pirms" baltums bija baltāks. skaidrs, ka balto mazgā tikai ar balto, bet ar laiku tas baltais tomēr vairs nepaliek balts, un kad tas sāk zaudēt baltumu, tad arī ķīmiskā tīrītava to nespēj glābt. tā kā runa ir par t-krekliem, sāku apsvērt mazgāšanu ar rokām. sākumā es apsvēru nekad vairs nepirkt baltus kreklus, jo visi iepriekšējie vienkārši mūždien kļūst pelēkdzeltenīgi vai vēl nezin kādi, bet esmu atkal attapusies ar baltu kreklu.

(23 with milk | cup of coffee?)

Maijs 19., 2020


16:27
I thought if I was just overwhelmingly right enough, people would listen. If I humiliated my opponent, they would have to admit I was right and they were wrong. I’ve even said in interviews that the goal of my first book was to rip back the curtain on how media really works so people could not turn away. But guess what? A lot of people still did. Of course they did. I was right, but I was also being an asshole.

Indeed, most of the writing that I look back on and regret is characterized by a similar tone that has way too much superiority and certainty and not nearly enough intellectual humility or empathy. It’s something I am guilty of in writing since and will be guilty of again—because it’s so much easier to be certain and clever than it is to be nuanced and nice.


(1 with milk | cup of coffee?)

11:46
melanomas piesardzības mēneša ietvaros uzsākta akcija un tās sauklis ir "balts arī ir skaisti".
vispasaules biroja planktoni, savienojieties!

(4 with milk | cup of coffee?)

Maijs 18., 2020


08:40
gribēju padalīties ar to, kā man gājis ar lactic acid un retinoīdu, un braun fotoepilatoru, bet saspiedu kaut kādu superhakerkombināciju, un viss pazuda. tā ka teikšu tikai, lūk, ko, - maksimālā efekta panākšanai pilnīgi pietiek lactic acid izmantot divas līdz 3 reizes nedēļā, un pārējos vakaros izmantot retinolus, citādi lactic acid aizņem visus vakarus, un retinolam vairs neatliek vietas.

(7 with milk | cup of coffee?)

Maijs 15., 2020


11:28
apmēram ap to pašu laiku, kad sāku domāt, vai tik jau sen nebija jāmet nost dreamfeed-s, un vai tā nav kaut kāda vispārzināma patiesība, ko nezinu tikai es, vienu vakaru atlūzu tā, ka nekāds dreamfeed-s vairs nevarēja būt, un E nogulēja vēsā mierā līdz rītam. dažas nākamās naktis - izlases kārtā - viņš vēl gribēja drīmfīdu, bet pēc tam nevis vienkārši negribēja, bet kategoriski negribēja. un tagad viņam ir vēl labāks ēšanas grafiks, nekā pieaugušajiem - pēdējo reizi paēd ap sešiem vai septiņiem, un, aidā, gultiņā! so yeah, it does get better. gads un trīs mēneši, un vakaros var mazliet uzelpot. kaut gan parasti, kad es uzrakstu cibā par kādiem uzlabojumiem, pēkšņi kaut kas notiek.


(9 with milk | cup of coffee?)

Maijs 14., 2020


16:05
izrādās, latvijā ir ūdenspīpju tabakas deficīts un par deficīta preces cenu!
mājsaimniecībā tika izvilkta ūdenspīpe, pēc tik ilgiem gadiem notraukt putekļus un uzpīpēt, ziniet, es jau biju aizmirsusi, cik garšīgi.
internetveikali ir teju tukši, kur gan lai atrod?

(9 with milk | cup of coffee?)

11:17
ambala feat. laid back - walk with the dreamers (ct re-edit) - dažreiz kaut kas īpaši pieķeras, un šis nebūt nav vienīgais gabals. vispār, ļoti patīk chilltrax.

(cup of coffee?)

Maijs 12., 2020


08:08
visas tulpes sniegā.

(cup of coffee?)

Maijs 10., 2020


20:40
nav jau nekāds māmiņu forums, un droši vien atbildē būs "katram tas ir unikāli", un tomēr - ap kuru laiku var gaidīt, ka bērnam zūd interese par piena maisījumu? pēdējās dienās iezīmējas tendence, ka vairs negrib. kā jums bija, kas atceras?

(19 with milk | cup of coffee?)

Maijs 9., 2020


13:16
bezvīļu veļa, tā, protams, ir apsveicama doma, un es pat esmu tai ļāvusies, lai katru reizi tomēr viltos sniegumā. neesmu gan izmēģinājusi visu, bet bezvīļu apakšbikses vairs nepirkšu, un sporta legingus arī ne. da nu jūs - pirmajiem mūždien sarullējas malas, bet otrie dzīvo savu dzīvi - kur grib, tur pieguļ, kur negrib, tur šļūk nost. karoče, pietiek.

(10 with milk | cup of coffee?)

Maijs 5., 2020


14:00 - : it's sad, so sad, it's a sad, sad situation
jā, tātad, uzzinu_pēdējais. es visu laiku domāju - nu kā viņām visām tik vienādi nedabiski sanāk uzzīmēt sev uzacis ar flomīti?! turns out, tas nav nekāds mistiskais flomītis, tas ir permanentais meikaps!

(14 with milk | cup of coffee?)

Maijs 4., 2020


09:05 - : par atšķirībām
izrādās, nav gluži tā, ka vīrieši drošāk piesakās darbam, kaut arī ir mazāk kvalificēti (kas gan nav izslēgts), bet raksta autore aptaujāja tūkstoš cilvēku un secināja, ka mums vienkārši jāsaprot - darba piedāvājums  - tas nav tikai melns un balts pasākums.

women’s reasons for not applying [kādam darbam], have to do with believing that the job qualifications are real requirements, and seeing the hiring process as more by-the-book and true to the on paper guidelines than it really is.

Women take written job qualifications more seriously than men, for several reasons:
1) it’s likely that due to bias in some work environments, women do need to meet more of the qualifications to be hired than do their male counterparts. For instance, a McKinsey report found that men are often hired or promoted based on their potential, women for their experience and track record. If women have watched that occur in their workplaces, it makes perfect sense they’d be less likely to apply for a job for which they didn’t meet the qualifications.

2) girls are strongly socialized to follow the rules and in school are rewarded, again and again, for doing so. In part, girls’ greater success in school (relative to boys) arguably can be attributed to their better rule following. Then in their careers, that rule-following habit has real costs, including when it comes to adhering to the guidelines about “who should apply.”

3) certifications and degrees have historically played a different role for women than for men. The 20th century saw women break into professional life – but only if they had the right training, the right accreditations. These qualifications were our ticket in, our way of proving we could do the job. We weren’t part of an old boys club in which we’d get the benefit of the doubt. That history can, I think, lead women to see the workplace as more orderly and meritocratic than it really is.

As a result we may overestimate the importance of our formal training and qualifications, and underutilize advocacy and networking. When I went into the work world as a young twenty-something, I was constantly surprised by how often, it seemed, the emperor had no clothes. Major decisions were made and resources were allocated based not on good data or thoughtful reflection, but based on who had built the right relationships and had the chutzpah to propose big plans.

Diligent preparation and doing quality work that I’d learned in school were not the only—or even primary—ingredients I needed to become visible and successful within my organization. When it comes to applying for jobs, women need to do the same. Of course, it can’t hurt to believe more in ourselves. But it’s more important that we believe less in what appear to be the rules.


(3 with milk | cup of coffee?)

08:46
ir tomēr patīkami, kad par degvielas litru maksā mazāk par eiriku. pielēji pilnu bāku un brauc mēnesi, vismaz manā gadījumā, un nemaz nav žēl. šodien vēl arī dabūju kafiju dāvanā, kas arī nav slikti. vispār svētku akcija bija paredzējusi logu šķidrumu dāvanā, bet piektdien, acīmredzot, uzpildīties lēmusi visa pilsēta, un no tā nekas nav palicis pāri. kad bija staķiks, man patika staķiks, kaut arī ne degvielas pēc, garšīgo sviestmaižu un kafijas dēļ. nu jau kādu laiku arī tepat, viršos, var notriekt nejēdzīgu naudu par garšīgām maizēm un kafiju, un diezgan izdevīgi uzpildīt degvielu.

a vot šitie, kā viņus, bāc, nu kā sauca, viada, vot, kā tie vispār turas, es nesaprotu.

(7 with milk | cup of coffee?)

Maijs 3., 2020


09:53 - : par dažādību
"[..] our research suggests that shifting the diversity discourse away from gender to other dimensions of expertise and experience might, in fact, help women and other underrepresented groups.

For example, instead of saying “we have appointed a female director” the focus should be “we have appointed an expert on China.”

With less emphasis on gender, female appointments might one day no longer be perceived as checking a social performance box, and signal nothing about firm preferences other than its commitment to hiring the best people for the job."

(c) harvard business review (tikai 2 bezmaksas raksti mēnesī)

(cup of coffee?)

> previous 50 entries
> Go to Top
Sviesta Ciba