juvenal's Journal
 
[Most Recent Entries] [Calendar View] [Friends]

Below are the 20 most recent journal entries recorded in juvenal's LiveJournal:

    [ << Previous 20 ]
    Sunday, September 17th, 2023
    4:02 pm
    Effective Altruism plašā doma
    Cīņa par krustaceāņu labklājību (viņiem tiešām to vajag):
    https://forum.effectivealtruism.org/topics/crustacean-welfare

    Inflitrācija globālajās MI regulācijas un apstādināšanas struktūrās. Tikai nevar saprast, kāpēc, ja EA ir tie paši silīciešu superintelekta radītāji:
    https://www.politico.eu/article/rishi-sunak-artificial-intelligence-pivot-safety-summit-united-kingdom-silicon-valley-effective-altruism/
    Friday, September 8th, 2023
    11:41 am
    Nu jā. Šeit ļoti vajadzētu marksisma update. Tas jau it kā paredz neapturamu tehnoloğiju attīstību, kas galu galā radīs sociāli ekonomiskaa pārmaiņas. Bet varbūt viņš neparedzēja reakcionāro spēku iespēju apturēt šīs tehnoloğiskās pārmaiņas. Resp., reakcionāro spēku pretošanos sociālām pārmaiņām apturot tehnoloğisko kanālu, kas iespējo šādas pārmaiņas.

    Resp., kā teorija aplūko konservatīvas, reakcionāras sabiedrības? Varbūt tādas nevar būt, ja blakus ir konkurējoša sabiedrība.

    ...

    Lai tītars domā, es tomēr ticu, ka cilvēki/sentienti izvēlēsies labāko ceļu tik un tā un teoretizēšana lai paliek tiem, kas ar to maizīti pelna.
    11:34 am
    Nu bāc, kā pat ļoti domājoši cilvēki var neredzēt, ka mūsdienās lielākā daļa problēmu ir sociālas, inženiertehniskie risinājumi jau ir vai pie pašiem pirkstu galiem, pēdējie soļi.

    Piem., mājokļi, kuru trūkst jaunatnei. Ja turīgāks cilvēks nopērk parceli, tad viņš dibinās "apkaimes biedrību", kas uzliks minimuma platību uz blakus parcelēm vai prasīs, lai zonējums neļauj celt dauddzīvokļu namus.

    Tāpat, kad ir inflācija un procentu likmes ceļas, tad privātmājnieku lobijs būs par procentu maksājumu subsīdijām. Bet būs pret šīs naudaa ieguldīšanu robotos un zinātnē, kas audzē piedāvājuma pusi un mazina inflāciju.

    Tāpat vēja ğeneratoru industrija ir pret fission/fusion enerğiju vai ĝeoinženieriju, jo vējinieki jau ir sainvestējuši savos rūpalos un gaida peļņu.

    Tas pats ar farmu, empīrika, jo vajadzīgi ātri rezultāti un in silico simulācijas vai fundamentālo zinātni no publiskăs naudas iespējami maz, jo vajag jau sagrābties darbaspēku un idejas privātiem. Tāpēc arī ir vēžu un alcheimeru empīrika un taustīšanās pa tumsu. Kolektīva teorētiskā pieeja negūst solidāru atsaucību.

    Tas pats tagad ar MI, kuru nostopēja, lai nenograutu vidusšķiras (cik nu palicis) sirdsmieru.

    Mūsdienās nav solidaritātes un instrumentu, lai pārkāptu mikro-lokālai darbībai (rūpe par savu fondu ienesīgumu, par sava zemesgabala un mājas cenu, par savu darbvietu un algu, par sava tirgus konjunktūru) un vienotos par globālākiem, kooperējošiem risinājumiem, kas būtu optimālāki wrt noteiktiem kolektīviem vai individuālo sadalījumu labumu mēriem.

    No vienas puses tas bija attaisnojami, jo kolektīvās informācijas ievākšanas, plānošanas un modelēšanas iespējas nebija tehniski sasniegtas. Šo zinātnisko panākumu trūkumu antikomunisti internalizēja par savu ticības apliecību sakot, ka decentralizētā lēmumu pieņemšana ir vislabākā.

    Jā, tā tas tiešām bija. Līdz šim, kad nekā labāka nebija. Bet tagd ir lielo un atvērto datu straumes (tagad mēra to, ko agrāk nevarēja mērīt, t.sk. sociālā un psiholoğiskā līmenī), procesēšanas tehnoloğojas, mērogojamas kompozicionālu spēļu teorijas hierarhiskām, atvērtām sistēmu kopām, emerdženses teorijas. Resp., tagad ir instrumenti, lai meklētu optimālākus kooperējošus risinājumus.

    Bet pagātnes domāšana velk atpakaļ, iedomu rēgi rada emocijas un kolektīvā apziņa tikai tagad sāk veidoties. Tāpat kā individuālā apziņa radās tikai pirms kādiem 500 gafiem.

    Ticu, ka būs labi, cilvēki un sentientie radījumi saņemsies. Bet gudrības masai ir jāaug, to ļoti vajag.
    Wednesday, September 6th, 2023
    8:42 am
    Tiesa, arī I.K. nav minējusi ekspluatējošās struktūras, kas cenšas apturēt attīstību un saglabāt ekspluatāciju. Tā ir nopietna problēma. Iespējams, ka cilvēki bēgs uz Marsu un veidos jaunas kopienas tur, lai nepakļautos šīm struktūrām.
    8:37 am
    Šorīt Satori laba I.K. recenzija par PēcDarbu, ilustrācijai ir Viena cibiņa portrets. Viņa ir retā Latvijas domātāja, kas iziet ārpus provinces aprobežotības. Es pat nezinu otru intelektuāli Latvija, kas būtu būtu tik tālu no aprobežotības.
    Monday, September 4th, 2023
    11:32 am
    Man liekas, ka visinformatīvākie ir Dante labs, Nebula genomics utt attālinātie ğenētiskie testi. Pasūti netā, samaksā 200-500 eur (laikam jāņem vismaz 30x precizitāte un izšķiršana), viņi atsūta siekalu savācēju, to nosūti atpakaļ un pēc kāda mēneša lasi personalizētos reportus viņu portālā vai arī lejuplādē gigabaitus savu genomu standartizētos formātos un pats tālāk darbojies ar rīkiem. Ir veselas entuziastu kopienas.

    Neesmu mēğinājis, daudzi sūdzas, ka visa sūtīšana ir lēna, reporti automātiski un klientu serviss neatbild. Bet tas tomēr ir pilnais genoms.
    11:26 am
    Tikai vakarnakt FB piespēlēja FLPP rezultātus. Kā parasti, tad datorikā un matemātikā uz konkursu aiziet tikai puse projektu (otra puse nav sagatavoti normāli) un šoreiz nav finansēts neviens. Matemātika jau vismaz otro konkursu ir bez neviena uzvaroša projekta. Pat ne kā otrā tēma. Pat reemigrējušais algebro-topoloģists un finanšu matemātikas guru palikuši bez projektiem. Te nu bija IT, eksakto zinātņu un finanšu inženierijas lielvalsts. Tas tomēr izskatās pēc prāta kūtruma un drosmes trūkuma. Praktiski ar rokām darīt mākam, bet iecerēt idejas, produktus - nevar sakopot prātu.

    Ķīmijā, bio, fizikā OK, kvantu datorikas gan nav (wtf?), daļiņas laikam finansē īpaša VPP un par eiroatomiem nepamanīju. Iespējams, ka tas noplacis.

    Sociālās zinātnēs nav normālu projektu par ekonomikas transformāciju, ne human development, ne industriālās politikas, galīgi nekā.

    Konservatīvais Bičevskis uzcirtis un uzvarējis ar projektu par aizmirstajiem Livonijas filosofiem un tur droši vien ir arī Lācis. Tad jau Telos ļaudis būs paēduši un varēs nodoties savām izklaidēm. Interesanti, vai Kūle un vēl dažas ir robā. Neesmu gan pāliecināts, vai mūsu pārmaiņu laikmetā celt senaizmirstus provinces filosofus ir jēdzīgākais, ko darīt. Bet, tā kā pēdējā laikā esmu vīlies liberāļos, tad, lai jau tiek.

    Mākslas zinātniecēm nav sava projekta, bet droši vien daudzas spieto ap Daijas LNB projektu, tur var pabāzt apakšā jebko. Viņa nesenais Ir raksts bija par 19. Gs. Censoni, kas tika mācīties uz Eiropu. Skolotāja amatā, nekas vairāk. Kā var imersēties šādā provinciālismā un maziskumā, es nezinu.

    Bet kopumā zinātne ļoti profesionalizējas, labam CV ir nozīme. Grūti pateikt, vai iet uz beigām tie laiki, kad bija jāstāv vismaz ar vienu kāju biznesā vai industrijā. Nezinu. Laikam jau var tā dalīties, ja vien darbiņi izdarās un iet uz priekšu.

    Citās ziņās. Jau vairākkārt pieredzu, ka geju vīrieši sāk nākt pie prāta un meklē pastāvīgus draugus. Cits pēc šķiršanās no padsmit gadu attiecībām, cits - nonākot pie sevis pieņemšanas un zināmas mīlestības pret sevi. Protams, to var savienot ar festivālijām. Galu galā, gan romieši, gan Straumēnu leti to savienoja. Bet, lai būtu mājas un sirdsdraugs. Vēl viens fui liberāļu un Mozaīkas virzienā, kas to tā arī nav spējuši atzīt. Seksa piepildītas brīvdienas rada fokusētu un praktisku darba noskaņojumi nedēļai.
    Saturday, September 2nd, 2023
    11:06 pm
    Šīs nedēļas Economist fantastisks raksts par stārtapu-brīvprātīgo-valsts šūnu sistēmu, kas izgudro, ražo un palaiž dronus. Jātiek garām pirmajiem 60km ap Krievijas robežu, dziļāk radaru un pretgaisa aizsardzība niecīga, var izvērsties. Droniem jābūt daudz, tad pretgaisa sistēmas uz visiem nespēj reağēt un kāds procents tiek dziļāk.

    Krievija gan arī sākusi ražot dronus un en masse ar savu centralizēto sistēmu.

    Manā skatījumā droni ir OK, bet vēl vajag robotsuņus in minihumanoīdus, kas izsit kodolieročus.

    Dronu algoritmi gan ātri izplatās un ir replicējami, līdz ar to karš pārtop par intelektuālu sacensību. Un tas ir ko vērts.

    Vēl vairāk būtu vērts, ja šos intelekta un tehnoloğiju resursus abas puses būtu ieguldījušas dzīves kvalitātē un labklājība. Tad vienkārši kara nebūtu. Kari jau ceļas ko ekspluatācijas un nabadzības radītās neapmierinātības, ja sabiedrība nejūt racionālus ceļus uz priekšu.

    Ir arī kārtējais Economist raksta par Ukrainas vīriešiem, kas nevēlas karot, bet kurus Ukrainas valdība ar varu spiež gan nogalināt citus cilvēkus, gan bieži vien mirt pašiem. Runā, ka Ukrainas esošā valdība grib sarīkot fiksās ārkārtas vēlēšanas šoruden, lai pagarinātu mandātu, kamėr ukraiņi vēl piecieš bezkompromisa stratēğiju. BBC par to arī rakstīja. Nezinu, ko par to raksta LV.
    Monday, August 28th, 2023
    7:13 pm
    Varbūt nav tik slikti. Šī tomēr ir pirmā versija jelkādām post-GPT idejām un, visticamāk, ka nākamās versijās būs iespēja MI izstrādātājiem un MI lietotājiem "job security" mandātu aizstāt ar nodokli. Pēc izvēles. Kāda padome noteiktu tehnoloğiju efektu uz "job security" un no tā likmi. Tas būtu ļoti OK.

    Bet tad atkal būtu jautājums par nodokļa izlietojumu. Man negribētos, ja to lietotu zemo algu subsidēšanai, resp., kasieres piesaistīšanai pie kases uz mūžu. Taču, ja nodokli izmantotu Human Development Approach programmās, tas būtu labi.

    Vēl labi būtu, ja par uzņēmēja apņemšanos ieguldīt Universālās Dividendes trastā, piešķirtu šī nodokļa 95% atvieglojumu, piemēram.

    Kapitālisms esot meistars preferenču, vajadzību un tirgus vērtības noteikšanā. Un, izrādās, šo informāciju var vilkt ārā ne tikai no naudiskām transakcijām, bet no visas cilvēka dzīves. Un to sasaista ar privātā sektora UBI, kas ir kā samaksa par datiem.

    www.forbes.com/sites/forbesbusinesscouncil/2023/08/24/private-sector-universal-basic-income-an-innovative-pathway-to-economic-security/amp/

    Man liekas, ka nekas priecīgs šādā "nosacījumu UBI" nav. Es tiešām būtu vairāk par labvēlīgāku pasauli, kurā nav šīs intrūzijas privātumā. Galu galā dinamiskā cenošana, kas tagad nāk modē, paņems visu UBI atpakaļ un ar uzviju.

    Cilvēki tomēr ir meistari tieksmē pēc varas. Neesmu pārliecināts, ka tas nāk par labu karmai. Un ar laiku varbūt pat varēs sarēķināt precīzi altruistiskās, sadarbības un savtīgās stratēğijas lielos mērogos un sarežğītos uzstādījumos. Tad gan būs interesanti. Pašlaik jau visas iedomas nāk no ikdienas, plakanās ekonomikas pieredzes. Varbūt ekonomika ir apaļa un ar relativitātes efektiem.
    5:54 pm
    Atkal sanervozējos. Savulaik man pateica - nemokies zinātnē, naudas nav, ej uz biznesu, tur vienmēr trūkst darbaroku. Nu labi, tā notika. Bet tad es dzīves jēgu atradu automatizācijā - uztaisīt MI, AGI, kas automatizē biznesa darbiņus, lai nekad vairāk "uzņēmēji" neietu pie valdības un nerautu cilvēkus ārā no skolām, no jēgpilniem plāniem.

    Tad ilgu lauku lielie biznesi teica, ka darbiņus automatizēt nevar visus, vienmēr uzradīšoties jauni un jāstrādā būs līdz pašai Otrai Atnākšanai.

    Šogad pēkšņi retorika mainījusies. Visā frontē, gan biznesi, gan ekonomisti, gan valdības. Esot "job security" problēma, ka darbiņi tomēr pazudīšot. Būšot mazāk. Izzudīs.

    Tagad ir tie lielie, slepenie valdību plāni par MI un arī job security, kurus uzzināsim šī gada beigās. Būs G7 sammits un Lielbritānijas Sunāka atsevišķais sammits, laikam kopā ar Ķīnu. Publiskas apspriešanas nav, neviens neko nezina.

    Bet lielās korporācijas, nozares profesionāļu un NVO grupas ir izveidojušas savu iniciatīvu un šeit ir viens no garadarbiem.

    https://partnershiponai.org/paper/shared-prosperity

    Rekomendācijas MI izstrādātājiem un lietotājiem. Tās pağēr, ka MI izstrādātājs seko līdzi tam, vai viņa produkts likvidē darbavietas bez jaunu radīšanas. Ja likvidē, tad tādu produktu nedrīkst laist klajā.

    Tas pagaidām ir brīvprātīgi, ļoti iespējams, ka pašas korporācijas par to ierēc un taisa kā social washing. Bet idejiski tas ir murgs. Rude komunisti prasīja, lai valdības maksā par grāvju rakšanu ar karotēm. Mūsdienu liberāļi uzstāj, ka automatizācijas uzņēmumiem tagad jādomā par šiem karošu darbiem.

    Es nesaprotu šo pasauli. Es negribu filmēties tiktok, es negribu pārdot modes, spekulēt ar NI vai strādā predatory kredītu nozarē.

    Es gribu radīt MI un robotus, kas izrauj cilvēkus no nabadzības un aspiešanas un kas ļauj viņiem studēt, strādāt zinātnē, taisīt mākslas utt.

    Kāpēc sabiedrība to neļauj? Kāpēc visa tā "job security" sāga? Ir taču OK, ja robots izdara darbiņu un valstij ir nauda. Nu kas tur slikts?

    Es vairs neprasu no valsts naudu, neko. Pats kārpjos un taisu. Es piekrītu visam par MI drošību un sertifikāciju un taisu to. Es ar prieku 50% no sava kapitāla (esošā un nākošā) ieguldītu trastā, kas maksā Universālo Dividendi. Bet, lūdzu, ņemiet nost to "job security" klauzulu, lai man nav jādomā par fake darbiem. Cilvēkiem ir jāaug un jādara īstas lietas - antiaging, kosmoss, kodolsintēze, klimata inženierija. Bet lai cilvēki tiktu šajos darbos, ir jāņem nost "job security" mandāts. Lūdzu, sabiedrība!

    Šodien nereāli sailgojos pēc bārdainā vīra oriğinālajām, patiesajām idejām. Viņam ir daudz sekotāju. Bija Vecajā Valstī. Un ir Lielajā Valstī. Bet viņi nav atkoduši vīru. Viņš īstenībā domājā tā, kā tagad domā industrijas ideālisti. Bet atrast tādus cilvēkus nevar. Nereāla vientulība. Pilnīgs viens. Pat ∞-kategoriju kopienā ir vairāki desmiti cilvēku un pēc Emīlijas raksta AMS Notices noteikti jauni nāk klāt. Bet bārdainā vīra īstos sekotājus atrast nevar. Nevienu. Bet nāks laiks, nāks.
    Friday, August 25th, 2023
    10:59 am
    Tā sanervozējos par valdības stādīšanu un Hermaņa izteikumiem, ka uzliesmoja herpes. Zinu, labi padodas ārstēšanai, bet tomēr izsists no ierindas taisni uz nedēļas nogali, pašu karstāko laiku.
    Wednesday, August 23rd, 2023
    5:27 pm
    Mums ļoti vajadzētu gudro tulku, kas lasa laika zīmes!
    Saturday, August 19th, 2023
    3:20 pm
    Apziņas Matemātiskās Zinātnes asociācija šajās dienas ir publicējusi MOC'23 (apziņas matemātiskie modeļi) konferences programmu https://amcs-community.org/events/moc-4-2023/ (zemāk ir buklets PDF formātā, tajā arī ir programma). MOC līdzās AGI (https://agi-conf.org/2023/) un ACT (https://act2023.github.io/programme.html) laikam ir gada trīs visinteresantākie notikumi. Protams, ir arī lielās mašīnmācīšanās konferences un tās pat var būt vērtīgākas. Taču šie 3 pasākumi visdrosmīgāk tausta avangardu. Šis https://jkleiner.de/ piem., darbojas visās trīs.

    Apziņa (vismaz pēc IIT) ir dažādās pakāpēs, iespējams wrt domēnu. Tātad kontrolēti varētu taisīt robotus, kas ir izcili, piem., zivtiņu likšanā un podu tīrīšanā, bet kuriem nav nedz intereses, nedz arī spēju iegūt citādākas prasmes. Fiziskā realizācija varētu būt tas pats universālais robots, bet katru reizi tiek ielādēts un sertificēts/licencēts cits modelis vai modeļu kopa.

    Par saturu gan neko nevaru teikti. Tam jāstāv rindā, līdz loģiski iekļausies manās tēmās.

    ---

    Sabiedrībai ir negatīvs skatījums uz MI. Twitter klīda ļoti izteiksmīga IPSO svaiga aptauja, kurā, izrādās, ar MI jūtas komfortabli tikai 20% cilvēku. Pārējie no MI baidās, negrib to. Tie 80%/20% stabiņi bija iespaidīgi, bet uzreiz nevaru atrast bildi. Tā vietā https://www.visualcapitalist.com/visualizing-global-attitudes-towards-ai/ ir vēl interesantāk - nabadzīgākās sabiedrības daudz vairāk atbalsta MI. Droši vien viņi redz jēgu darbu automatizācijā un ir pret varas struktūram, kas bagātajiem Rietumniekie ļauj pīpēt zāli neko nedarots, bet nabadzīgajiem ir jāstrādā.

    Saka, ka populisms esot falšas brīnumnūjiņas piedāvāšana, ideja par risinājumu visiem gadījumiem. Bet, laiki mainās un MI ir šāda brīnumnūjiņa. Politika tad nu tagad sāks dalīties nevis populistos un pie varas esošajā elitē, bet gan tajos, kas ir gatavi lietot šo universālo risinājumu par labu visiem un tiem, kas turas pie esošām varas, bagātības un nabadzības struktūrām.

    Līdz šim man nepatika, ka lielās korporācijas par MI runāja kā par palīgu un kategoriski izvairījās zīmēt perspektīvu, kura MI automatizē lielāko darbu daļu. Man līkās, ka korporācijas par maz uzņēmas risku, lai šadu MI attīstītu un tāpēc piedāvā savas čabatas reizē ar pieticības stāstu. Tagad izskatās, ka korporācijas redz MI potenciālu, bet vajadzēja to notušēt. Aptaujas rāda, ka notušēšana neko nedod. Korporācijām, ja tās gribēs vai nu radīt un pārdot MI produktus vai arī lietot, būs jādomā jauns saturs komunikācijai. Un tas būs pamatīgi, jo nozīmētu domāt par ļoti lielām sabiedriski ekonomiskām lietām. Bet, ko lai zina, varbūt UBI/UD būs šī stāsta daļa. Neko citu taču izdomāt nevar.

    ---

    Tā britu medmāsa. Nu mēs visi esam šādas medmāsas. Piem., tajos brīžos, tad atbalstām "competitive advantages" stāstu, gan attiecība uz Latvija un Eiropu, gan arī uz bagāto un nabadzīgo pasauli. Par šo stāstu, ka nabadzīgajiem esot priekšrocības nedomāt un smagi strādāt, bet bagātajiem esot priekšrocības strādāt ar galvu un bīdīt kapitālu lietas.

    ---

    Citās ziņās - wordlcoin walletā (tas ir tas pats koins, kurā dala UBI) tagad var pirk un pārdot worldcoin izmantojot $ stablecoin. Piem., 14. augustā varēja rezervēt 3 WLD kā kārtējo 2 nedēļu grantu. Ja noskenētos un iegūtu makā, tad tas būt ap 4.5 $ pēc pašreizējās cenas (kas visu laiku krīt). Nauda maza, bet koncepts tiek izmēģināts un iegūst aprises. Varbūt pasaulē ir valstis, kurās 9$ UBI mēnesī ir jūtama summa.
    Wednesday, August 16th, 2023
    3:04 pm
    Paskatījos youtube SEB bankas klipus, kuros praktikanti stāsta par savu pieredzi. Forša jaunatne. Nez, vai SEB bankas darbiņi dos viņiem ienākumus veidot ğimeni?

    No otras puses man palika skumji par sevi. Dzīvoju iedomu pasaulē, kur cilvēki dibina stārtapus, atklāj jaunas teorēmas, taisa AGI utt. Bet šie cilvēki arī var aiziet pa looser ceļu. Un prāts viņiem var būt galīgi šķērsām no SEB praktikantu sakārtotām un pozitīvām personībām.

    No otras puses, darbs SEB nav AGI taisīšana. Ir taču arī karjeras Google Research, Anthropic... bet tam nav tāda pozitīva aura... vismaz ne Latvijā.

    Vēl jau ir arī influenceru paaudze. Meitenes, kas filmē visu un nezina neko.

    Bet mēs jau dzīvojam pasaulē, kurā influenceru un Tiktok karjera, banku prakses utt tiek vērtētas augstāk un ir praktiski labāk sakārtotas un pieejamākas, nekā karjera zinātnē, inovācijās utt. Vai pasaule no tā kļūst labāka. Nezinu.
    Tuesday, August 15th, 2023
    2:29 pm
    Par vājprātu. Vienmēr esmu gribējis glābt un labot pasauli. Pat tad, kad man bija 7 gadi. Un ļoti satraucos un aizraujos, kad arī citi sāk runāt par "lielām lietām" un pārmaiņām.

    Adaptācija man šķiet nejēdzība.

    Bet laikam jau tomēr adaptācija ir nepieciešama. Kristus gāja platiem soļiem un līdz galam. Kardināli, savukārt, ir gandrīz visi adaptējušies. Labo pasauli, bet pa solītim, prātīgi, lai tas labošanas ceļš pašiem ir bez asinīm un ar glanci.

    Un šeit laukam ir tā robe¢a starp vājprātu, māniju un saprātīgu plānu par progresu. Tikai es vēl nezinu, kā šī robeža ir velkama katrā ikdienas situācijā. Šodien Telos vai Effective Altruism Latvia uzdzina asinis. Bet jāsaglabā miers, jāsaprot, uz ko reağēt, ko ignorēt un kā ieplānot resursus savai darbībai. Runāšu ar Bard un GPT par šo. Latvijas terapeiti, mana pieredze, ir dumji. Viņi iedomājas, ka viņu uzdevums ir risināt mīlas lietas. Uz neko citu nav spējīgi.

    Šajā ceļā ir arī svarīgi neadaptēties šai pasaulei par daudz. Citādi var sanākt, ka sāku pārtikt no tās ļaunuma un būt apmierināts ar to. Labi, ka transcedentie rādītāji nudžina.
    Wednesday, August 9th, 2023
    5:38 pm
    Forši, ka ļaudis pamanījuši Worldcoin projektu, kurā ievērojami piedalās arī Sam Altman no OpenAI/ChatGPT, līdzās citiem viņa projektiem kā kodolsintēzes enerğija un antiaging.

    Worldcoin būs kă platforma, kurā dala UBI. Jau tagad viss notiek. Divas reizes mēnesī dod koinus, ja esi noskenējies, tad koini ir maciņā pa īstam, ja vēl nē, tad vari rezervēt, lai uz skenēšanas brīdi jau būtu uzkrājums. Jūlijā bija papildus īpašs disbursement.

    Worldcoin tirdzniecība it kā notiek vienā marginālā biržā un iet slikti. Pašā appā vēl nevar šos koinus pirkt un pārdot.

    Skenējušies jau kāds 2.1M humāno bodiju.

    Cilvēki pamazām mācās kā dzīvot. Turīgākiem ļaudīm dzīvošana no trasta ienākumiem jau ir no bērna kājas.
    Monday, August 7th, 2023
    1:43 pm
    Kāds eņğelis laikam būs pūtis trompeti arī priekš Latvijas.
    Sunday, August 6th, 2023
    8:39 pm
    Nezinu, ko lai saka par katoļu jauniešu garīgumu... youtube ir ļoti gari ieraksti par WYD'23 Lisbon, īsti šovi, vakara koncerti pārpildītos stadionos. Nez, ko viņi domā. Vai domā kā "savaldīt savas iekāres" (t.i. nesekot tam, kā skats uz seksualitāti attīstās zinātnē un teoloģiskās zinātnēs) un sublimēt tās kareivīgumā un agresijā vai Gods-fool smaidā? Vai viņu identitāti veidot viss, kas šobrīd tiek konstruēts labā spārna konservatīvismā? Vai arī viņi patiesi ieskatās pasaulē, redz nabadzību, izmantošanu, netaisnību, neatrisinātas sociālās pārmaiņas, ekoloģisko katastrofu? Vai viņi redz arī tehnoloģiju un izaugmes iespējas, lai šo visu risinātu? Tehnoloģiju attīstību un ieviešanu kā savu kalpošanu? Ar ko, starp citu, varētu nodarboties arī monastiskā dzīvesveida piekopēji. Tie ieraksti liekas ļoti virspusēji. Nezinu, vai kādam tas palīdz to visu sasaistīt ar dzīvi.

    Youtube vispār nav klipu par LGBT katoļu dalību WYD vai arī nemāku atrast.

    Google sameklēja divas ziņas:

    LGBT svētceļniekiem bija saorganizēta sava Sv. Mise, bet labējie to centās noskandalizēt:
    https://www.ncronline.org/news/right-wing-catholics-interrupt-mass-lgbtq-world-youth-day-pilgrims

    Citā rakstā ir priekš, ka pāvests Francis aizina "visus", attiecīgā interpretācija un arī bilde, kur Vācu jauniešu grupa fotografējas Progresa karogu un arī bīskaps to tur:
    https://www.newwaysministry.org/2023/08/05/as-world-youth-day-pilgrims-seek-lgbtq-inclusion-pope-francis-says-everyone-welcome/
    Tuesday, August 1st, 2023
    5:26 pm
    Grūti noticēt, ka Lisabonā notiekošajās Pasaules Jauniešu dienās (dalība līdz 35 gadu vecumam) galīgi nenotiek 6. baušļa pārkāpšanas. Bet apstiprinošas informācijas nekādi nav.
    Saturday, July 29th, 2023
    2:43 pm
    Ļoti enerğizē, ka ir tādi uzņēmumi kā Scribe Therapeutics https://www.scribetx.com/ Novēlu, lai katram cilvēkam ir iespēja izglītoties un strādāt vai veidot šādus uzņēmumus. Cits piemērs ir In Silico Medicine https://insilico.com/ Viņiem pat derētu partnerēties. Forši, ka šādas pieejas ir sistemātiskas, redz visu lauku, cīnās visās frontēs.
[ << Previous 20 ]
About Sviesta Ciba