Draugi?

22. Jan 2021

 virginia_rabbit@17:44

Eižens 5 h bija ārā ar draugu, nevarēju sadzīt atpakaļ. esot gājis jautri - daudz runājuši par dzīvi.
"es viņam pastāstīju, ka gejiem neļauj precēties un adoptēt. viņš bija tāds - bet kā, tas taču ārprāts, vīrieši nevar dzīvot kopā! tad viņš pastāstīja, ka Sallija tic dievam - un arī teica, ka tas taču ārprāts - nekada dieva nav! tad runājām, kur gribētu nonakt pec nāves. es teicu, ka gribu būt spoks. nē nē, es viņu mēģināju pārliecināt, ka viendzimuma laulības ir normālas,es novirzīju sarunas tēmu uz sarunu par toņiem, dizainu"

Tags: ,
(2 raksta | ir doma)

 annuska@15:02

Gribu mazliet piebilst vakardienas Satori diskusijas sakarā. Jau sešus gadus mācu studentiem literatūras vēsturi, regulāri runājam par Moljēra "Tartifu", arī šodien bija eksāmens. Tartifs ir svētulis un liekulis 17. gs. Parīzē un apved ap stūri Orgonu, kurš ne vien laipni uzņem Tartifu savās mājās, bet nolemj atdot viņam arī savu īpašumu un meitu par sievu, kā arī netic, kad ģimene mēģina viņam atvērt acis. Viens no jautājumiem, kas šai sakarā tiek uzdots studentiem, ir, kā Orgons, kas citādi ir diezgan gudrs un veiksmīgs cilvēks, uzķeras un ļaujas Tartifa manipulācijām. Viena no izplatītām un ticamām atbildēm ir, ka Orgons tiecas pēc kaut kā augstāka. Viņam apkārt ģimene nododas laicīgām izpriecām, kamēr Orgonam dzīves vidū nepieciešamas dziļākas vērtības. Savus ideālus viņš projicē uz Tartifu un notic, ka Tartifs patiešām ir tik cēls, kā tas izliekas.
Manuprāt, konservatīvie spēki dalās Orgonos un Tartifos. Pirms gandrīz trīsdesmit gadiem, kad kļuvu par kristieti, ļoti dusmojos, kad mani vecāki, agnostiķi un humānisti, norādīja uz kristiešu liekulību. Tikai daudz vēlāk sapratu, kas ar to ir domāts, un ka liekulība var būt arī neapzināta.
Arī Agnese Irbe vakar nesaprata, kāpēc runāju par t.s. "ģimenes" trūkumiem pagātnē, vai kāpēc Juris Cālītis uzsver, ka moralizētāji paši ir grēcinieki - lai kā tas atceltu morāles standartus. Taču daudz vairāk morālas tīrības ir praktiskā mīlestībā, un standarti ir cilvēka sirdsapziņā, ja neesi Tartifs, kas to nedzird. Un Tartifu apmuļķoti Orgoni ir tikpat bīstami kā Tartifi, jo viņiem ir vara - lugā Orgons, Tartifa apmāts, gandrīz pazudina visu savu ģimeni.

(49 raksta | ir doma)

 alefs@13:30

Mirušās krustmātes kaķis ir pārcēlies uz manu vecāku mājām. Tas staigā pa istabām un izsaka neapmierinātību, ka netiek pienācīgi barots un paijāts (tas ir, ne visu laiku).

Ir kaut kas sildošs skatīties, kā kaķis visbiežāk mēģina ierausties tieši mana tēva klēpī. Tēvs allaž ir bijis kategoriski pret jebkādu mīļdzīvnieku ieviešanu mājā, bet tagad viņa pretošanās kaķa centieniem nav rezultatīva, un laiku pa laikam kaķis tomēr uzvar.

(ir doma)

 tipa75@13:24

Un ko tik cilvēks ir gatavs izdarīt, lai nebūtu jādara tie netīkamie, sarežģītie darbi (tāmes sastādīšana konkursam) - pat logu var viens un divi nomazgāt!

(ir doma)

 teja@02:20

tas, kā man pietrūkst no vecās pasaules, ir tievās mentola cigaretes.

(2 raksta | ir doma)

 virginia_rabbit@01:54 - Satori diskusija

https://youtu.be/b5SEPcc15T4

Tags:
(5 raksta | ir doma)

21. Jan 2021

 krii@20:37

Tikko kā paskatos uz steidzami darāmo darbu sarakstu, man no pārbīļa nāk miegs

(2 raksta | ir doma)

 virginia_rabbit@15:03 - l

"nedomā, dārgā, ka tavam daiļajam augumam un rožu vainadziņam par mani tāda vara, mani pievelk tavi veselīgie uzskati"
("viņa tam apķērās ar savam liliju rociņām un viņu lūpas satikās debešķīgā bučiņā")
(1896, "Mēnešraksts")

Tags:
(3 raksta | ir doma)

 dienasgramata@11:02

DELFI. Valsts policija informāciju par personām, kuras iegādājas, tirgo vai uzglabā nelegālās cigaretes, psihotropās un narkotiskās vielās, kā arī alkoholu, iegūst operatīvas darbības rezultātā, taču nereti policija informāciju par kāda iedzīvotāja pretlikumīgajām darbībām saņem no iedzīvotājiem, par ko likumsargi izsaka pateicību un aicina arī turpmāk ziņot par šāda veida pārkāpumiem.

(1 raksta | ir doma)

 krii@10:31

Šorīt atkal saņēmos skrējienam, un dīvainā kārtā jutos pateicīga slinkajiem sētniekiem. Pa nenotīrīto sērsnu varēja paskriet normāli. Toties tur, kur uz noskrāpētā, slapjā asfalta vai betona krita sniegpārslas, momentā piesalstot un veidojot negludu, bet ļoti slīdīgu slapju ledu, varēja nodarboties tikai ar amatierisku ledusbaletu.
Taču atgriezos dzīva, nesastieptām potītēm, un gatava turpināt dienu. Heisā, hopsā! Labi, ka man nav jāvada mašīna!

(1 raksta | ir doma)

20. Jan 2021

 virginia_rabbit@23:05

šodien savukārt bijam uz Mēness

Tags: ,
(6 raksta | ir doma)

 virginia_rabbit@22:11

ok, es vairs negaidu Valentīna dienu, bet 8. februāri. Jau pakoju somas un pērku ķermeņa eļļu, lai dotos tropiskā piedzīvojumā. (nezvaniet, nerakstiet, dedlainus nepildīšu)
HuniePop 2 būs KLĀT!

2x vairāk čiksu, 2x vairāk seksa, viens transiks un double dates

Tags: , , ,
(2 raksta | ir doma)

 lara@17:56 - Pelmeņi, podi un parazīti

Kas tāds aizraujošs pēdējā laikā noticis?
Aukstajā nedēļas nogalē mēs ar L taisījām pelmeņu krājumus. Dažādi pildījumi. Ar sēnēm, ar zaļumiem, ar baklažāniem un papriku. Kopā ap 140 gab. pelmeņi. Saldējām ārā uz balkona. Vienu nakti mums pelmeņi apsniga, un dienā L ar akvareļu otiņu no katra pelmenīša notīrīja sniegu. Taisījām un saldējām atkal jaunu porciju. Tagad mums kādam laikam pelmeņu pietiks.

Vannas istabās aizstājām divus vecus podus ar diviem citiem podiem. Veciem, bet funkcionējošiem. Paldies L tētim par podiem un to uzinstalēšnau. Tagad varam bez bēdu sēdēt uz podiem, skrollēt Feisbuku un lasīt grāmatas.

Mājā ir silti, tikai malkas kaudze stipri iztērējās aukstajā laikā. Kopš G iemācīja mums apieties ar krāsni, šī ir siltākā ziema manā namā.

Vēl pēdējās nedēļās apmeklēju dažādus ārstus. Taisīju regulāro krūšu sonogrāfiju un beidzot saņēmos arī mamogrāfijai. Tas nav nekas patīkams, ziniet. Bet izturēt var. Rezultāti nav tie iepriecinošākie, bet nav arī nekā tāda, lai kristu panikā. Jāturpina krūtis fočēt no iekšpuses regulāri.

Bet man rokas augšpusē pie bicepsa parādījās baigais bumbulis. Vienkārši vienā dienā uzradās un sacietēja. Nobijos un gāju pie ciema ārsta saņemt norīkojumu sonogrāfijai. Ārsts bumbuli pataustīja un teica: "Interesanti, interesanti".
Tas ir ļoti nepatīkami, ja ārsts dziļdomīgi saka "interesanti".
Pēc tam jautāja, vai gadījumā neesmu veģetāriete. Teicu, ka pārsvarā ēdu augu valsts produktus.
Bet vai neesmu ēdusi medījumu pēdējā laikā?
Nē, medījumu neesmu ēdusi ļoti sen. Patiesībā, kopš laikiem, kad biju kopā ar V un mēs pārtikām galvenokārt no viskija un medījumiem.
Bet ārstam teicu, ka medījumu neēdu.
Ārsts teica, ka viņam bijusi doma, ka varētu būt kāds parazīts. "Ziniet, viņi mēdz tā ātri izveidoties un arī pārvietoties."
Vēl arī rūpīgi izpētīja manus krūšu foto un jautāja, vai man ir bērni.
Nē.
Interesanti, interesanti.
Nosūtīja uz sonogrāfiju.
Pārbijusies par iespējamo parazītu, skrēju pa taisno uz veselības centru un taisīju sonogrāfiju. Tas nebija nekāds parazīts, bet gan asinsizplūdums. Iespējams, esmu kaut kur sasitusi roku un dziļi zem ādas izveidojies asinsizplūdums. Būtībā tas ir bumbiņveida zilums. Tikai iekšā. To nevar redzēt, tikai sataustīt. Nezinu, kur tādu esmu dabūjusi. Tam jāpāriet pašam no sevis mēneša laikā. Fuuu.

Man iet labi. Kopumā.

(19 raksta | ir doma)

 teja@14:11

kristīgais robotisms

(ir doma)

 indulgence@12:26 - par rīglaicīgo

- Teksts, kas rakstīts kā neitrāls un analizējošs skats no malas, neizbēgami šķiet augstprātīgs un mudina tajā meklēt kādas kļūdas, neprecizitātes un pretrunas domā. Un ir tik patīkami, ja ko atrodi!
- Un te mēs rodam laifhaku. Ja vēlies padziļinātu un entuziasma pārpilnu kritiku, iepin savā tekstā mazliet augsprātības. Galvenais, savaldīt pateicību un neizrādīt savus patiesos nodomus, šo tekstu publicējot.

Tags:
(ir doma)

 teja@11:00

šajā rakstā paustās domas (vairāk gan to forma nevis saturs) ir aptuvena ilustrācija tam, pret ko es esmu "vecajā paradigmā", jo īpaši draudzīgā (benevolent mansplaining) ironija starp rindām, "sak" un "lūk"
https://www.delfi.lv/news/versijas/ivars-ijabs-rigas-laiks-es-vinu-saprotu.d?id=52852557

(4 raksta | ir doma)

 indulgence@11:12 - covid19

Dažbrīd rodas iespaids, ka politiskajai elitei tas covid nācis kā sengaidīta medusmaize. Proti, pirms pārtapt totāli merkantīlos ciniķos, lielākā daļa ļaužu iet politikā, lai ko mainītu un uzlabotu. Un pēc laika pārņem bezspēcības un sava liekuma apziņa, jo saproti, ka esi kādā frakcijā gribi,skandini jebkādus saukļus, bīdi kādus likumprojektus vēlies, balso vienalga kā - tā ekonomika un sabiedrība dzīvo neatkarīgi no valdīšanas, bet politiķi spēj ietekmēt tikai tās fasādes krāsojumu. Savukārt covid beidzot viņiem dod nozīmīguma un lietderības sajūtu, jo var visu ko izdomāt, ieviest, un uzreiz redzi sava darba ietekmi - reālas izmaiņas cilvēku dzīvē.

Tags:
(8 raksta | ir doma)

 indulgence@10:59 - par egalitārismu domājot

Paradīze, kurā iekšā tiek visi, automātiski pārvēršas par elli.

Tags:
(5 raksta | ir doma)

19. Jan 2021

 teja@20:53

ciešu no bezformīguma

(11 raksta | ir doma)

 martcore@19:05

jā, gvinija arī pirms vagīnu teraktiem ar daudz ko priecēja mūsu mazos skatītājus

(3 raksta | ir doma)

Navigate: [Previous 20]

blog counter