Nepabeigtā dienasgrāmata


21. Oktobris 2016

20. Oktobris 2016

Pārbaude/izaicinājums @ 23:17

[info]kjiimikjis:
Man šovakar jāraksta atskaite, bet es apskatījos, kas tieši man tur jāuzraksta, galvā to izdarīju, tāpēc slinkums to darīt uz papīra (par virtuālā, t.i., Word failā).

Aber ienāca prātā viena lieta.
Ir nācies secināt, ka ciba sniedz tādu interesantu iespēju - tipa publiski izteikties tipa anonīmi.
Varbūt daļai cibiņu tas dod to drošības sajūtu, kas ļauj regulāri šajā vidē paust lietas, kuras ikdienā citā sabiedrībā noklusētu. Varbūt tam papildus piespēlē tas aspekts, ka cibiņi cits citu, iespējams (atskaitot irl'a komunikāciju, ja tāda bijusi), uzskata par nepazīstamiem cilvēkiem. Nu, t.i., ideju līmenī saprotamiem, izzināmiem, varbūt pat domās saistām ar vizuālu tēlu, kas radīts lasītāja prātā, bet tomēr - tu nezini, pēc vārda, uzvārda, personas koda utml. identifikatoriem, kas sēž intertīmekļu vada otrā galā.

A ja nu gribas zināt?

Tad nu man ienāca prātā tāda doma, ka jānoskaidro, cik reāls ir šis vairogs.

Tātad, mīļie lasītāji!
Dodu jums visiem uzdevumu, kuru drīkstat (un pat vēlams) uztvert par izaicinājumu.

Pasākuma mērķis: Noskaidrot, kas es esmu. Respektīvi, parādīt man visu to informāciju, kuru iespējams iegūt, atbilstoši uzdevuma nosacījumiem.

Dots: Viss, kas pieejams manā cibas profilā: ieraksti, informācija par manu profilu, utt. Nekas nav mainīts pirms uzdevuma izdomāšanas, nekas netiks mainīts vismaz 7 dienu laikā pēc pēdējā interesenta e-pasta (skat. zemāk).

Uzdevums: No dotajiem datiem noskaidrot manu identitāti. Iesākumam, (un ieskaitītam risinājumam) vārds un uzvārds. Ja ko vairāk izdodas atrast, tas bonusam. Jo vairāk sanāk uzrakt, jo labāk.

Ieskaitīšana: Uz e-pasta adresi kasirkjiimikjis@inbox.lv atsūtiet savu domājamo pareizo atbildi. E-pastam bez mana vārda un uzvārda (un potenciālās papildinformācijas) jāsatur soli-pa-solim apraksts, kā nonacāt pie šī rezultāta (intereses pēc, kur ir profila vājās vietas), Jūsu cibas lietotājvārds (intereses pēc, kurš vispār šito ir mēģinājis), un visas iegūtās informācijas avoti (intereses pēc, kur esmu atrodams).

Noteikumi:
1) Tikai legāli, cilvēkam parastajam pieejami līdzekļi. Gūglējiet uz velna paraušanu, bet savus hakerskillus vai paziņas varas struktūrās ka nu paturiet pie sevis. Tas pats attiecas uz phishing utml. aktivitātēm.
2) Ja personīgi pazīstat mani, un tādēļ zināt atbildi - sorry, šis uzdevums nav priekš jums. Teorētiski, varat jau izklaidēties, bet tādā gadījumā lūgšu iztēloties, ka esam sveši ļaudis. Prasības uz manas identitātes atklāšanu šajā gadījumā paliek tās pašas, kas minētas augstāk, un tiks vērtētas atbilstoši šīm prasībām. Rezultāti, kas izrādīsies nesasniedzami, mani nepazīstot, tiks anulēti.
3) Ja pazīstat kādu, kurš pazīst mani personīgi, šīs informācijas izmantošana neskaitās. Uzdevuma mērķis ir noskaidrot, cik viegli/grūti ir random personai no mana publiski pieejamā cibas profila nonākt līdz manai irla identitātei - t.i., ar random personu tiek domāts da jebkurš indivīds, kurš vēlas nonākt līdz manai identitātei cibas ierakstu sakarā, un kuram nav tādu priekšrocību, kā paziņas, kas var pačukstēt pareizo atbildi.

Būtībā, esmu ar mieru pareizajam (vairāku pareizo gadījumā - pilnīgakajam), kurš atklās visnopietnāko šīs nosacītās anonimitātes trūkumu, uzsaukt kādus divus aliņus - vai ko ekvivalentu, ja attiecīgā persona ar alu uz "Jūs". Par to vienosimies privātā sarakstē (ja reiz noskaidrots, kas es tāds esmu, privāti sazināties ar mani būs sīkums).
 
 

(bez virsraksta) @ 21:40

[info]samantta:
Mazi nieki, kas silda manu sirdi:

sīkumu nopirkšana, jo ir pamanīts, ka esmu kam uzmetusi aci
manis pieturēšana, kad kārtējo reizi grasos pārgalvīgi skriet pāri ļoti dzīvas satiksmes pārpildītai ielai
manis apsegšana - gultā, vai snauduļojot uz dīvāna
atgādināšana, ka man jādzer ūdens
ļoti atklāta smiešanās par maniem jokiem un galvas purināšana neticībā par visu, ko esmu pateikusi/izstāstījusi
dalīšanās ar ēdienu bez kaut kādām mulķīgām robežām - piem. negrābsties gar manu šķīvi, vai neņem ēdienu ar rokām - who cares?
durvju atvēršana un laišana pa priekšu (chivalry is not dead, yo)
 

(bez virsraksta) @ 21:42

[info]imago_dei:
post-masturbatory moment of clarity
 

(bez virsraksta) @ 21:18

[info]mazeltov:
Katru dienu apdeg jauni ķermeņa rajoni - šodien- kājas.
 

(bez virsraksta) @ 20:48

[info]imago_dei:
man patīk ik pa laikam paskatīties ekrāna labajā apakšējā stūrī uz pulksteni - kā mainās cipariņi, kā aiztek laiks. kur tas aiztek?

laiks ir upe, laiks ir nauda, laiks skrien, laiks velkas, nav laika, par daudz laika, nav pienācis īstais laiks, rīgas laiks, laikatrīce
 

(bez virsraksta) @ 22:44

[info]lasitajs:
we built the pyramids!
 

(bez virsraksta) @ 22:23

[info]pinjons:
"Я думаю, он прекрасно понимал, что число читателей, могущих оценить действительно качественный текст, ничтожно, и качество текста не имеет ни малейшего значения. Очевидно только, что пошлость и банальность имела место фактически во всем, написанном им."
 

(bez virsraksta) @ 21:59

[info]ulvs:
Skatos vienu no savām mīļākajām kara filmām "The bridge over river Qwai" un ēdu vareņņikus ar kartupeļiem. Ceptus.
 

take my heart and make me happy - judīte čunka, ivo kovaļeckis speciāli panorāmai @ 21:54

šī gada pagaidām labākā diena @ 21:49

[info]zivs:
=
 

Oktoberfest Hull @ 19:35

[info]jan09:
Sézu pasákumá, tautas pamaz prieksh Oktoberfest, bet cenas ir OK, nav léti :)

Update:
Schlagermuzik ganz genau ist, aber Hofbrauhaus über alles.
 

(bez virsraksta) @ 20:52

[info]santech:
Mūzika: Korn - Die Yet Antoher Night

Šorīt pirms darba noblieza pa smaganām. Saucās higiēnists. Ir pienācis tas dzīves posms, kad esmu atzinis tādu štelli par labu esam. Kas būs nākamais? PSihologs? Parapsihologs?
Enīvei - šajā sakarā atmiņā nāk anekdote par cietumniekiem, kurā jauniņais uz ziņojumu par karstu tēju un jautājumu vai ar cukuru, saņem pretjautājumu, ka varbūt arī tējas stiprumu sagribēsies. Jo dakters neļāva šodien lietot neko tādu, kas krāsotu zobus - tēja,a kafija, sarkanvīns. Un, ja sagribas karstu dzērienu šajā vēsajā ziemas vakarā,

____________________

Kopija no santech.grab.lv
 

vnk tāpat @ 20:20

(bez virsraksta) @ 20:14

[info]str:
fritēts brī ar sīpolu marmelādi
ak vai
 

(bez virsraksta) @ 17:50

[info]methodrone:
Mūzika: squrl - spooky action at a distance

velnishkjiigi aizraujoshi! Westworld ir burtiski taads perfekts modelis Julian Jaynes graamatai The Origin of Consciousness in the Breakdown of the Bicameral Mind. atceros, ka to lasiiju universitaatee, rakstot savu sacereejumu par apzinju, un man tas shkjita pats gjeniaalaakais izskaidrojums apzinjas izcelsmei un evoluucijai.

<3 <3 <3

"The bicameral mentality would be non-conscious in its inability to reason and articulate about mental contents through meta-reflection, reacting without explicitly realizing and without the meta-reflective ability to give an account of why one did so. The bicameral mind would thus lack metaconsciousness, autobiographical memory and the capacity for executive "ego functions" such as deliberate mind-wandering and conscious introspection of mental content. When bicamerality as a method of social control was no longer adaptive in complex civilizations, this mental model was replaced by the conscious mode of thought which, Jaynes argued, is grounded in the acquisition of metaphorical language learned by exposure to narrative practice.

According to Jaynes, ancient people in the bicameral state of mind would have experienced the world in a manner that has some similarities to that of a schizophrenic. Rather than making conscious evaluations in novel or unexpected situations, the person would hallucinate a voice or "god" giving admonitory advice or commands and obey without question: one would not be at all conscious of one's own thought processes per se."

"Jaynes asserted that, until roughly the times written about in Homer's Iliad, humans did not generally have the self-awareness characteristic of consciousness as most people experience it today. Rather, the bicameral individual was guided by mental commands believed to be issued by external "gods" — commands which were recorded in ancient myths, legends and historical accounts."

"According to Jaynes, in the Iliad and sections of the Old Testament no mention is made of any kind of cognitive processes such as introspection, and there is no apparent indication that the writers were self-aware. Jaynes suggests, the older portions of the Old Testament (such as the Book of Amos) have few or none of the features of some later books of the Old Testament (such as Ecclesiastes) as well as later works such as Homer's Odyssey, which show indications of a profoundly different kind of mentality — an early form of consciousness."

"Jaynes notes that even in modern times there is no consensus as to the cause or origins of schizophrenia. Jaynes argues that schizophrenia is a vestige of humanity's earlier bicameral state."

"Jaynes theorized that a shift from bicameralism marked the beginning of introspection and consciousness as we know it today. According to Jaynes, this bicameral mentality began malfunctioning or "breaking down" during the 2nd millennium BCE. He speculates that primitive ancient societies tended to collapse periodically (e.g., Egypt's Intermediate Periods, as well as the periodically vanishing cities of the Mayas) as changes in the environment strained the socio-cultural equilibria sustained by this bicameral mindset. The Bronze age collapse of the 2nd millennium BCE led to mass migrations and created a rash of unexpected situations and stresses which required ancient minds to become more flexible and creative. Self-awareness, or consciousness, was the culturally evolved solution to this problem. This necessity of communicating commonly observed phenomena among individuals who shared no common language or cultural upbringing encouraged those communities to become self-aware to survive in a new environment. Thus consciousness, like bicamerality, emerged as a neurological adaptation to social complexity in a changing world.

Jaynes further argues that divination, prayer, and oracles arose during this breakdown period, in an attempt to summon instructions from the "gods" whose voices could no longer be heard. [..] Leftovers of the bicameral mind today, according to Jaynes, include religion, hypnosis, possession, schizophrenia, and the general sense of need for external authority in decision-making"
 

biete+tuncis+brokolis @ 19:55

[info]smille:
Tags:

Šodienas improvizētās vakariņas:
- vārītas bietes, sarīvētas
- tuncis eļļā
- tvaicēts brokolis
- sakapāti valrieksti vai mandeles

Kopā ļoti garšīgi, garšoja arī meitenēm (sākumā gan bija drusku jāpierunā pagaršot
 

(bez virsraksta) @ 19:47

[info]ernuerna:
paklau, nebūs nekāda gulētiešana līdz ar vistām un celšanās līdz ar gaiļiem - es reāli sakāroju spageti ar tefteļiem un tomātu mērci. Un es to sev neliegšu šovakar!
 

debate beerna aciim @ 09:24

[info]daria:
Tags:

Kaapeec tas puiks nosauca to meiteni par nasty woman?
/E par Trumpu un Hillz/

Vispaar mashiinaa saak palikt biistami klausiities NPR. Kaut kad E pajautaaja, kaapeec Tutu nonaacis slimniicaa, citreiz - kaapeec tas un tas nomiris. How am I supposed to know?
 

Autism monster @ 19:25

(bez virsraksta) @ 19:29

[info]f_g:
Viena dāvana rītdienas jubilāram. Viena dāvana citam bērnam Ziemassvētkiem. Silvaniāņu ģimene aug! ;)
 

PVD uzrauga, lai bērni ēstu @ 19:15

[info]black_data:
Tags:

Šī ir vieta veciem un nesmieklīgiem jokiem par to, ka veģetārieši ir lohi. Kā arī esmu mazliet pārsteigts, ka kaut ko tādu uzrauga PVD. Labi vēl, ka ne ekonomikas policija vai KNAB.

http://skaties.lv/zinas/latvija/sabiedriba/par-bernu-vegetaru-edinasanu-pvd-skolai-uzliek-naudas-sodu-un-liek-barot-bernus-ar-galu/
 

(bez virsraksta) @ 18:49

[info]penny_lane:
šodien man riebjas vīrieši, kas ož pēc sviedriem un cigarešu dūmiem.

vēl gribas noskatīties kaut ko stulbu. kaut kādus x cilvēkus vai ko tādu, ja uz festivālu tāpat neizdodas aizrāpot.

bet rakstu negribas pabeigt tik ļoti, ka cerēju, ka, kamēr būšu tualetē, kāds nozags datoru.

bovijs nekad nav bijis nekas mans. bet mirstošais bovijs gan. es te turpināšu pierakstīt gabaliņus nekā. nogurums.
 

ejiet ellē @ 18:39

(bez virsraksta) @ 18:31

[info]kramers:
- Отдайте его мне! Это моя добыча!
- Аркадий Романович, но конкурс на заключение госконтракта проходит не так…
 

(bez virsraksta) @ 18:14

[info]vilibaldis:
Kāds nezin kā tur tai Hāgenskalna komūnā pasākumi noriss, gribējās iziet šodien Annušku paklausīties?
 

(bez virsraksta) @ 17:25

[info]roncijs:
Tags: ,

slumber party records pēdējais (pagaidām) feisbuka ieraksts ir izsējis bailīgu neizpratni.
 

(bez virsraksta) @ 17:09

[info]penny_lane:
Tags:

rakstot šo recenziju, jutu spiedošu vajadzību attaisnot dolanu no visiem sliktajiem vārdiem. un pēc tam jau laikam vajadzību attaisnot cilvēkus kā tādus. 
 

Vijole @ 16:54

[info]gaismas:
Man beidzot ir vijole! Pēc 21 gada, 9 mēnešu, 27 dienu gaidīšanas!
Tā vilšanās, kuru izjutu Ziemassvētkos, kad man pasniedza dāvanu, kura bija vijoles formas, bet tur iekšā bija plastmasas Disneja spēļu vijole(labas kvalitātes mantiņa, bet, tomēr, mantiņa, vēl šobaltdien darbojas un ir nodota nākamajai paaudzei, pa brīdim to aplūkoju un saviebjos).

Kā akmens no sirds novēlies.
Pārsteidzoši, kādu aizvainojumu tik ilgi varēju glabāt. Tais' Ziemīšos es vīlos cilvēkos, jo, ja vecaki var šādi piečakarēt- uz ko gan ir spējīgi citi?

Esmu viņu uzskaņojusi; ierīvējusi lociņu ar kalifoniju.
Piedodiet kaimiņi.

^^
 

apmatojums @ 16:57

[info]intenormal:
Mūzika: John Lennon - God

rīt došos apkopt savu bārdu. nu jau 2 mēneši riņķī kopš iepriekšējā apgreida. joprojām domāju, vai sekot k. ieteikumam - rādīt stendžas bildi un teikt, ka vajag, lūk, tā kaut kā.
 

(bez virsraksta) @ 16:45

[info]penny_lane:
klausīties savas balss ierakstos ir tādas mocības, nesaprotu, kāpēc es jebkad piekrītu ar kādu sarunāties on tape. čiep čiep sviests čiep čiep čiepsviests.
 

(bez virsraksta) @ 16:31

[info]vilibaldis:
es jau zināju, ka tas iekšējais smagums aizvelsies uz galvu kā liela sāpe.
 

(bez virsraksta) @ 16:07

[info]khosmos:
Garastāvoklis:: awake

tā kā mani meklē mafija (tikai vakar uzzināju), nepazīstamus numurus vairs necelšu NEKAD. vispār būtu lieliski vispirms abpusēji apmainīties ar numuriem un tikai pēc tam zvanīt out of the blue. arī citkārt tādi anonīmie zvanītāji manī izraisa pamatīgas aizdomas, jo savu numuru nekur publicējusi neesmu. tāpēc, ja vēlies čakarēt, dari to atklāti, uzraxti sms, piesakies, citādi kādā jaukā dienā vispār vairs nebūšu sazvanāma, jo visi nepazīstamie numuri uz pasaules būs nobloķēti kā pie Šveices seifa!
un vispār - ko tie mafiozi iedomājas, neesmu ar pliku roku ņemama, lai paraxtītu kaut kādus naudas izpiešanas līgumus ar uzņēmumu, kurā vairs nestrādāju un nekad negrasos strādāt. cik viņiem zināms, oficiāli es vairs neexistēju, tikai čaulu reizēm var manīt uz Miera ielas. turklāt naudas man arī nemaz nav un, cik man zināms, tik drīz arī nebūs. labi, ka esmu braši iepirkusies lietoto apģērbu veikalos visu savu patstāvīgo dzīvi.
 

(bez virsraksta) @ 15:07

[info]kjeerpis:
Mūzika: Zardonic

Agrāk - gribēju tēju, aizgāju uz virtuvi un automātiski uztaisīju kafiju. Tagad - aizgāju pēc kafijas, atnācu ar attaisītu alus pudeli.
Laiks iet, paradumi mainās
 

Uzzinu pēdējais - debīli cietumsodi @ 13:33

[info]217:
Ir tāds foršs radio šeit: LBC - Leading Britain's Conversation. Ar interesantām intervijām un raidījumiem.

Šodien, piemēram, uzzināju, ka joprojām nav automātiski piešķirta noziegumu anulācija cilvēkiem, ko pirms 1967. gada, kad mainījās likums, notiesāja par to, ka viņi ir geji.
Vnk neiedomājami. Man liktos loģiski, ka uzreiz atlaistu brīvībā/dzēstu sodāmību, ja likums mainītos. Bet ir jau pagājuši vairāki desmiti gadu!

Bet es laikam dzīvoju uz citas planētas...
 

diena @ 15:23

[info]ingmars:
Diezgan smaga diena.
 

(bez virsraksta) @ 15:18

[info]bozena:
Milda ar savām kūkām mani sakārdināja.
Kūkas man diez ko negaršo, bet es gribētu sēdēt beļģu krogā un dzert lielu gaišu alu, ko pienes tie patīkamie puiši priekšautos.
Ļoti sagribējās kaut ko lielu un gaišu dzīvē.
 

(bez virsraksta) @ 11:40

[info]extranjero:
Es arī būtu par Šadurska demisiju, jo tas ir skandāls, ka PVD uzspiež privātai skolai veģetāriešiem ēst gaļu.
 

naff @ 13:13

[info]intenormal:
Mūzika: Crazy Dolls - Par Aliem

nav alus
 

(bez virsraksta) @ 12:39

[info]ulvs:
Šis ir labs posts par vienkāršu situāciju un cilvēka kretīnisko dabu (runājot par rādīšanu ar pirkstu uz citiem un saukšanu par varmākām vai kā tā). Man kā kaķu mīlim (platoniskajam; lasīju, ka kaķi ir vieni no tiem dzīvniekiem, kurus nedrīkst fiziski mīlēt - re, kādus interesantus faktus jūs varat izlasīt, abonējot manu cibu) tas bija jānošārē. Vienīgais mīnuss - autors acimredzot nav iepazinies ar rindkopu konceptu. Rakstot tik garus postus, tās ir nepieciešamas. 

 

Nepabeigtā dienasgrāmata