Nepabeigtā dienasgrāmata


6. Aprīlis 2020

Besis par Gemosa piegādi @ 21:29

[info]tethys_:
Kad uzzināju, ka ir tāda iespējama, nopriecājos, arī 2,99 par to liekas ļoti OK, bet tad pačekoju cenas... un tās ir uzpūstas pilnīgi kosmosā. Pat tas, kas norādīts bez PVN ir par daudz dārgāk nekā uz vietas. Es saprotu, ka viņi tā pelna, bet kaut kā tomēr pretīgi paliek no tādas iedzīvošanās. Mazliet pacelt cenas vēl neko. Tomēr tik ļoti - nu tiešām saškebināja.
 

(bez virsraksta) @ 20:37

[info]zvaigznjustari:
Kopš J tusē pa māju, pilnībā uzurpējis vakara vannas ceremoniju, es pat nedrīkstu tajā laikā vannas istabā galvu pabāzt, ja nu vien tik, cik iestumt uzkodas un atspirdzinājumus pa durvju spraugu, atskan klusi smiekliņi, šļakatas un brīžam spiedzieni, ja lienu palūkot, kas tur notiek, tā mamma nē, MAMMA ATĀ ATĀ, TĒEETĀAA, TĒEETĀ JĀ. Rupuci, kurš tevi divas stundas spieda laukā?
 

(bez virsraksta) @ 20:35

[info]zeme:
Piespiedu brīvprādīgā kārtā nācās klausīties tūdaliņmetālu un bārbijmetālu. Briesmas. Bet nu...rēcīgi.
 

(bez virsraksta) @ 19:34

[info]ilona_pop:
+23 ir ideāla temperatūra, plauksoša daba un Maestro dārzs arī, paldies
 
 

labākā statistika pasaulē @ 19:17

[info]heda:
Tags:

Zviedrijas galvenais epidemologs par nāves gadījumu no Covid-19 statistiku: "Mēs salīdzinām visus gadījumus un redzam, vai tie parādās mirušo reģistrā, to nevar izdarīt visās valstīs. Zviedrija un vēl dažas citas valstis to var. Tādējādi gribu apgalvot, ka mūsu nāves gadījumu statistika, iespējams, būs augstāka un labāka nekā jebkurā citā valstī."
https://web.archive.org/web/20200405140352/https://www.expressen.se/nyheter/coronaviruset/formodligen-varldens-basta-dodsstatistik1/
Salīdzināt viņu un Ugu Dumpi, ir kā salīdzināt neprātu ar saprātu.
 

(bez virsraksta) @ 20:10

[info]zazis:
Beidzot ārā silts.
 

Neviens labs darbs nepaliek nesodīts @ 19:47

[info]pavisam:
Tags:

Mūzikas skola paprasīja atsauksmes par attālināto mācīšanos.
Kā jau taisnības sītarai pienākas pateicu, ka ar flautu viss ok, videozvans tā pati stunda vien ir.
Ar solfedžo skolotāju gan jau ar laiku sapratīs, ko viena no otras grib, pagaidām vēl pieslīpējas.
Bet, ja klavieres tiešām domā, ka uz manu bērnu strādās "nu tu vienkārši patrenējies mājās", tad tie ir mūža meža maldi.
Ja nebūs tik reizes šis vai šitik tas, viņa nedarīs neko.

Ņēmuši pie sirds. Šodien 40 minūtes klausījos - Līva, Līva, cik ir ceturdaļa un cik astotdaļa?! LĪVA, KURŠ PIRKSTS!!! Lēnāk! Ātrāk! Klusāk!
Plus videozvanā nevar klavieres likt uz ausīm, tātad reāla klimperēšana.

Diesapžēlojies, varbūt patiesi velti viņu spīdzinu turot mūzikas skolā...
 

(bez virsraksta) @ 17:43

[info]rugetta:
"pavasara brīvlaiks" pirms gada un "pavasara brīvlaiks" šodien. ak. toreiz man brīvlaiki likās vienīgais jēdzīgais un labais laiks/posms/veids, kā dzīvot. toties dažas naktis atpakaļ murgoju, ka jālido atpakaļ pabeigt mācību gadu, es lūdzos mammai, vai varu palikt mājās, jo tur taču man nebūs ko ēst, tukši veikali. kaut kur tā trimda man laikam vienmēr turpinās rēgoties, tikai katru reizi ar citu nozīmi.
 

(bez virsraksta) @ 09:21

[info]az:
bija klusas, tumšas naktis pirtī, skaisti, dzestri rīti ar peldēm, malkas skaldīšanu, šefpavāra maltītēm, pasakainām gravām, nebeidzami garu kalnu starp diviem ezeriem pie pašas robežas ar nemitīgiem atgādinājumiem par pasēm un caurlaidēm, ūdens laipu cauri mežam pie milzu akmens ezerā, pie kura pieslietas trepes, augšā saule, vējš un mazliet panikas par tikšanu lejā, pilskalnu, mežu naktī, mēness un zviagšņu izgaismotu, visbaisākajiem sapņiem un izraudātām visām sāpēm.
šorīt piepeši vairs nebija saules, modos ar lielu mīlestību pret ķermeni, negāju uzreiz peldēt, sākumā gāju dzert tēju, tad ar lielu prieku peldēju, mīļoju, cirtu malku, peldēju, un nu jau diena liekas nodzīvota, jādzīvo vakars.
 

labu vajag tomēr ar mēru @ 17:14

[info]bumsiic:

Dome smird kā spirta brūzis...šķiet, tūlīt iestāsies žvingulis.
 

(bez virsraksta) @ 17:07

[info]neraate:
Franči pamanās padarīt elegantu pat diršanos internetā. Pārsteidza arī - ne tikai ķengas, slengs un apvainojumi, bet arī..subžonktīvs.
 

(bez virsraksta) @ 16:57

[info]brookings:
Šis Profs (Knut Wittowski), saka, ka berniem ir jāiet uz skolu un mums ir jāiet ārā.

Viņam ir kaut kas iespaidīgs ap kaklu.
 

Win! @ 16:23

[info]pavisam:
Tags:

Burtiski nedēļu atpakaļ nopublicējām 2019, jau sapulce par 2020...
Godavārds, lielākais grāmatvedības trūkums ir kaut kāda mūžīga nepabeigtības sajūta. Mēnesim nav ne sākuma, ne vidus, ir tikai slēgšana. Viens gads beidzas un otrs jau sāk beigties...
Sapulcēs ar savu Šefu Daiļdirsēju jūtos kā Kristīne Garklāva 900 sekundēs - viņš Muld Kā Pa Ķešu, es, savilkusi nopietnu seju, piekrītoši māju ar galvu un kratu, kur nē.
Turklāt man vienmēr jābūt gatavai, ka viņš ik pa brīdim iemet - ja, pavisam?
Tāpēc jābūt modrai un nevar kapāt candy crush, kamēr viņš lej tīru avota ūdeni.
Fredriks stabili kaut ko spēlēja.

Sanāca reāli debila situācija, kā kad māte paprasa - nu, kad tad precēsieties? palaižot uz pirmo randiņu.
Tailers, ticis pie vārda, pirmais ko paprasīja kurš liks kopā 2020 tagad, kad konsultante ir prom - pavisam?

Mēs ar Fredriku saspringām, jo šis jautājums vispār nav izrunāts.
Es ar šausmām griežu galvā - projektam vajadzētu būt cauri, tak tūliņ ņems un uzmetīs man...
Jākobiņš žagojās, žagojās un atdeva Fredrikam.
Godavārds redzēju pazibam bļeģ viņa acīs.

Un es vēl ņerkstu, ka neveicas loterijās...

Slikti tas, ka šķiet ir iemesls, kāpēc man neiedeva.
Man liekas, ka viņi perina atkal ko jaunu...tikko uzzināju, ka kopš feb ir vēl viens štats vaļā. Bet tas nevar būt viss..
 

(bez virsraksta) @ 16:37

[info]tiga:
Tags:

Aicina saglabāt liepu aleju pie Brasas tilta - tā pārbūvi ļoti labi var veikt bez koku ciršanas.

Līdz 15.04. var parakstīties pret minētās alejas ciršanu. Vairāk informācijas:
https://www.facebook.com/search/top/?q=%C5%A1reienbu%C5%A1a%20%2F%20%C4%8Diekurkalns&epa=SEARCH_BOX
Saite uz parakstīšanos - http://www.rpbv.lv/sabiedribas-lidzdaliba/7555/ jeb eriga.lv --> Sabiedrības līdzdalība, nospiežam lejā "Iepazinos" --> ielogojamies ar latvija.lv --> spiežam atkal Sabiedrības līdzdalība --> izvēlamies projektu par Brasas liepām.

Ja nezināt, kā pamatot viedokli:
1. lauciņš: Aplūkojot pieejamo informāciju, redzams, ka izstrādātais projekts konkrētajam pilsētvides objektam nav pārdomāts, un līdz ar to nav piemērots. Uz tilta paredzētas ļoti platas (3,8 m) braukšanas joslas. Šāds joslu platums ir ne vien neizdevīgs, jo tilta platumu palielina par 2,2 metriem, kas turklāt naudas izteiksmē ir vairāki simti tūkstoši izšķērdētu eiro, bet arī bīstams, jo veicina ātrāku auto braukšanu, kas šādos apstākļos noved pie auto sadursmēm un cietušiem to pasažieriem.
Uz tilta ieplānojot standarta 3 metru platas joslas tiktu ietaupīti ne vien vairāki simti tūkstoši eiro nodokļu maksātāju naudas, bet arī uzlabota vispārējā drošība, un būtu iespējams pasargāt un saglabāt saviem bērniem arī pilsētvidei vērtīgo vēsturisko liepu aleju.

2. lauciņš: Gan Rīgā, gan visā Latvijas teritorijā vēsturisko aleju kļūst mazāk, kaut arī tās kļuvušas par neatņemamu mūsu valsts ainavas identitātes sastāvdaļu. Lai saglabātu mūsu tipiskās ainavas, alejas pēc iespējas jāsaglabā nākamajām paaudzēm, tādā veidā arī veidojot kultūrvēsturisko tiltu no pagātnes uz nākotni. Ekoloģiskā ziņā - fakts, ka koki ražo skābekli, ir vispārzināms. Jo vairāk mums ir koku, sevišķi lielu, skaistu, vēsturisku, jo tīrāks gaiss pilsētā. Šīs liepas tāpat kā visi citi senāk un arī tagad stādītie koki grezno un uzlabo pilsētu un ir jāsaglabā.


Tajā pašā lapā iespējams parakstīties arī pret citām koku ciršanas iniciatīvām, piemēram, Bruņinieku 14, kur skairs, ka jāpaplašina stāvvieta, vai Marijas ielā 10, kur 57cm diametra liepu grib cirst tikai tāpēc, ka vēlas nomainīt segumu pagalmā, kā arī pie 49. vsk Valdemāra ielā 65.
 

(bez virsraksta) @ 15:29

[info]lavendera:
"Piezīme. Pēc personas vēlēšanās uzvārdus ar izskaņām -eņš, -eņa latviešu literārajā valodā var rakstīt ar izskaņām -iņš, -iņa, piemēram:

Kūceņš - Kūciņš/Kūciņa"
 

(bez virsraksta) @ 14:31

[info]kisswithafist:
Mani šodien viss ļoti kaitina. Tāpēc brīdī, kad apakšējie kaimiņi izdomāja, vismaz pēc skaņas spriežot, zāģēt griestu caurules (dīvaini, mums tādu nav, nez kur viņi tādas ņēma), es nolēmu, ka turpmāk staigāšu augstpapēdenēs pa māju. Skaļie remonti kaut kad jābeidz, bet augstpapēdenes ir forever. Ar klavieru ripināšanu pa sienu es tā kā varēju sadzīvot, mazliet pat atgādina pērkondārdus un ir epizodiski, bet griestu cauruļu zāģēšana man ir par daudz.
 

(bez virsraksta) @ 14:27

[info]alefs:
Atziņa no tapešu līmēšanas svētdienas: ja nav nozīmes, kā izskatās tapešu salaidums aiz gāzes plīts vai kādā citā kaktā tāpēc, ka tur neviens nekad neskatīsies, tad vispār nekam nav nozīmes.
 

Sēņveida dzīvoklis @ 14:25

[info]phz:
Mūzika: Superorganism - Something For Your M.I.N.D.
Tags: ,

No sērijas «Dziesmas, kuras izdzirdu negaidītās vietās un pielīp»:

Šodien izdomāju apskatīt arī klipu, un tas nelika vilties.
https://www.youtube.com/watch?v=RPS-Cq4uMFs
Jāaizsūta māsai, jo galvenajā lomā valis :]
 

(bez virsraksta) @ 14:08

[info]windrider:

Vienmēr esmu cienījis somus un tagad jo īpaši: https://www.nytimes.com/2020/04/05/world/europe/coronavirus-finland-masks.html?ref=oembed Visaptverošā valsts aizsardzība, tās oriģinālajā izpausmē, iekļauj arī medicīnu un stratēģisku valsts rezervju esamību.
 

zajebal tas muzārs, bet kurta liksies. @ 13:40

[info]zeme:
Ne droppo majestozo, bet klusiņām sūc.
 

(bez virsraksta) @ 13:11

[info]saccharomyces:
Tags:

šonakt kārtējo reizi murgoju, ka atkal jāmācās vidusskolā, tikai šoreiz klases audzinātāja mūsu klasei bija mana pašreizējā priekšniece. sapņa laikā kādam, kas mēģināja nosodīt, ka es šajā nepietiekami investējos, norādīju, ka es un gandrīz visas manas klasesbiedrenes esam šai skolas programmā iestājušās otrreiz; bet pēkšņi vairs nekādi nespēju atcerēties, kāpēc tā rīkojāmies.

stāvēju sapnī uz ielas pie skolas un domāju - man ir 30, ko es te vispār daru?

nu veeeery subtle, mīļā zemapziņa, mwahaha.
 

(bez virsraksta) @ 11:52

[info]windrider:

Visam mērim pa vidu izlasīju Timura Vermeša 2012. gada romānu ''Viņš ir atkal klāt''. Ļoti dzēlīga satīra, kur galvenajā lomā ir Hitlers, kurš pēkšņi ir pamodies mūsdienu Berlīnē, kādā pamestā būvlaukumā. Varam sekot līdzi Hitlera gaitām un jaunās pasaules iepazīšanai. Izmantojot savas oratora dotības viņš ir apņēmības pilns turpināt savulaik iesākto. Jau neticami ātri atrodot draugus un atbalstītājus viņš sāk strādāt lielā Vācijas TV kompānijā un pat vada savu raidījumu. Tomēr, ir viena problēma. Šajā pasaulē viņu visi uzskata par Stand Up komiķi, lai arī ļoti reālistisku. Viss. Par sižetu vairs neko neteikšu.

Jāsaka, ka no sākuma viss šķita ļoti grotesks un diezgan grūti lasāms, bet ap grāmatas vidu aizgāja. Jāpiekrīt kādam komentētājam, ka grāmatas sākumā vēl gribas smieties par Hitleru, bet grāmatas beigās jau tu aptver, ka smejies kopā ar Hitleru. Tur ir globāla mēroga groteska, ironija un satīra, kas vērsta nevis pret Hitleru, bet galvenokārt pret mūsdienu pasauli, it sevišķi pret izklaides industriju. Hitlers ir tikai spilgts tēls, kas to visu izcili paspilgtina. Neiztrūkst jau gan arī politiskais aspekts. Hitlers no panckām izlamā tā brīža (2012. gada) vislabējāko vācu legālo partiju NPD, nosaucot to par ''nekam nederīgu salašņu bandu, kur godīgam vācietim nav ko meklēt'', Hitleru nosauc par ''žīdu cūku'' un uz ielas piekauj vācu skinhedi, Hitlers intervijā žurnālam ''Bild'' uzņemas atbildību par holokaustu utt. Tā vien šķiet, ka autors izvēlējies Hitlera tēlu arī tāpēc, lai pats varētu izteikties drusku politnekorektāk.

Kopumā darbs ir ļoti aktuāls mūsdienu demagoģijas laikmetā. Daudzi prasmīgi oratori var manipulēt ar pūli, spiest uz sabiedrības vājajām vietām, trūkumiem un audzēt sev atbalstu. Tikmēr valdošā vara un sabiedrības, šķietami, domājošā daļa viņus uztver kā klaunus vai ākstus un neņem par pilnu. Kamēr vienā brīdī jau ir par vēlu. Ar īsto Hitleru un viņa kustību jau savulaik bija tieši tāpat.
 

Nefrologa nekrologs @ 12:17

[info]phz:
Mūzika: OM - Haqq al-Yaqin

Daļēji turpinot iesākto tēmu, man ir nedaudz skumji, ka mēs te Eirāzijā kā muļķi gadu tūkstošiem apreibināmies ar sēņu kakām, kamēr Polinēzijā ir daudz drošāka alternatīva, kas neizraisa ne agresivitāti, ne fizisku atkarību - https://en.wikipedia.org/wiki/Kava

Bet nu labi, viņiem cits klimats, jāpriecājas par to, ka mums toties ir ieroči, mikrobi un tērauds, kas ļauj atvest no salām kādu kavas kapsulu.
 

(bez virsraksta) @ 12:09

[info]kisswithafist:
Cik dīvaini – deserti ir deserti un man garšo deserti, un es ļoti šķībi skatos uz "vieglajām kūkām" vai "bezgrēka desertiem" – vai nu ir, vai nu nav, tā tomēr nav ikdienas paika, kāpēc sevi mocīt ar visādām mazkaloriju šausmām. Taču, ja palasa amerikāņu no-bake desertu receptes, pat man šķērmi sametas. Nu tur 3 pakas krēmsiera un vēl bundža iebiezinātā piena, un vēl 2 turzas cool-whip (nezinu, kas tas ir, bet otrā sastāvdaļa ir kukurūzas sīrups, must be good). No bake diabeetus.
 

(bez virsraksta) @ 11:06

[info]neraate:
Žēl, ka nav cepenes. No otras puses - tāpat pazaudēju to rakstu kur rauga džedajs stāsta kā to mājās uztaisīt piemēram no žāvētiem augļiem. Bet var arī vīna vai alus pudeles nogulsnēm. Lai gan to varētu pamēģināt arī tāpat un pēc tam pončikos vai pankūkās
 

(bez virsraksta) @ 11:01

[info]brookings:
Tomēr 'estimated overall infection fatility ratio for Chinas was 0.66%'. Personīgi, es domāju, ka - skatoties uz Islandi un Farēru salām - procenti būs pat zemāki - varbūt tāpēc, ka viņiem (un mums) ir labāk gaisa kvalitāte.

 

(bez virsraksta) @ 10:45

[info]lasitajs:
Palīdzēju dēlam ar skolu un veicu atklājumu Vonnegūta kontekstā:
izrādās patiesi ir tāds ledus IX.

https://lv.wikipedia.org/wiki/Ledus

Tiesa, ne ar tādām īpašībām, kā grāmatā.
 

Negribu pupus un miegu @ 10:34

(bez virsraksta) @ 10:25

[info]snauts:
Šonakt sapnī gribēju nopirkt vilciena biļeti, bet man teica, ka biļetes nevar iegādāties uz vilcieniem tajā pašā dienā, tikai nākamajā. Uz manu neizpratni tika atbildēts, ka tas ir dēļ koronas. Nezinu pričom te vilcieni, jo vilcienu lietoju tikai pāris reizes gadā un arī tikai vasarā, bet korona beidzot ir nonākusi līdz zemapziņai.
 

important @ 10:35

(bez virsraksta) @ 10:23

[info]pikaso_:
riebjās, ka aizmirstu visu aiz sevis savākt un aizmirstu lietas vietās, kurās, ja iegriežos, tad reti.
 

(bez virsraksta) @ 10:14

[info]neraate:
Cūcības likums. Iepriekš pie bezmiega naktīs petīju kā vējš dzenā atkritumus un īgņojos uz tiem, kas naktīs rūcina mašīnas motoru (vRrrummmgrrrhphephe), šonakt nospļāvos un iedzēru Hypnos un kādam nosperti lukturi tieši pretī mūsu logiem. sāp pirms mēneša potētā vakcīnas vieta (tieši tur un tikai tur) un besis, jo nav ar ko parunāt, visi darbā vai 'skolā' un ar tikai telefona sarunām nepietiek, pat ja ar vīru esam sākuši vairāk sarunāties un (wow!) papļāpāt
Un vakar uz dīvāna mīļi sasēdušies noskatījāmies multenīti Eži un lielpilsēta
 

. @ 09:46

[info]juriic:
Garastāvoklis:: high af

joprojām nespēju noticēt ka varu apmeklēt savu pirmās jogas vietu. tas ir tik sireāli. tik daudz atmiņu un iespaidu par to vietu burtiski iededzinātas sajūtās, ka es joprojām ik pa laikam sapņos to vietu meklēju un atrodu un ar to vienmēr asociējas brīvības un drošības sajūta un parasti tur ir suņi, kas man laiza rokas. es zinu, ka tas tā ir tikai priekš manis, bet šī ir labākā jogas studija pasaulē: https://www.nomadyogadundee.com
 

(bez virsraksta) @ 09:43

[info]kisswithafist:
Ja tā padomā, man saule nekad īsti nav patikusi. Neesmu no tiem, kas pie pirmajiem stariem atver jaku un skrien uz jūrmalu. Sauļošanās kā laika pavadīšanas veids man vispār nav izprotams, pat bērnībā. Tāpat arī neizprotu, kāpēc pie dzīvokļiem raksta "saulains", manuprāt, padomjlaiku sērijveida mājās tā ir pat drīzāk problēma, jo vasarās būs nejēdzīgi karsti.

Grūti tumsoņām, I guess.

Un vēl man īsti nepatīk brīvdienas. Ja brīvdienās kaut bišķiņ pastrādā, tad arī pirmdienas ir normālas, ja brīvdienās nedara neko vai dara to, kas labpatīk, arī pirmdienās ir grūti un nekas nekust uz priekšu.
 

(bez virsraksta) @ 09:22

[info]neraate:
Uzskrēja reklāma, sakārdināja, nosiekalojos un salauza man sirdi. Pat ar atlaidi pusotrs kilo (kurš to vispār var apēst) baklavas par 25..
 

(bez virsraksta) @ 09:15

[info]pietura:
dzēru kafiju un raudāju.
šorīt.
tagad.
ārā skaista saule
 

(bez virsraksta) @ 22:27

[info]daria:
meegjinaam nopirkt papildus saldeetavu
lielaakajaa daljaa veikalu vai nu sold out vai backordered
it kaa izdevaas vienu veikalu atrast, bet zvaniis pirmdienas riitaa. Neesmu baigi ceriiga.
 

(bez virsraksta) @ 04:02

[info]batou:
Tags:

soo tramps ir molohs confirmed? eating his own electorate?
 

Boriss II @ 23:23

[info]rindra:

Boris slimnīcā.
It kā "precautionary measure", bet...

Laikam būt resnam tomēr nav labi.
 

par midsommar @ 00:30

[info]swarmsea:
vakarnakt aizgāju gulēt ap trijiem no rīta. noskatījos midsommar. šorīt atstāstīju filmas gaitu pie brokastu galda.

es vēl joprojām par to domāju. vislabākais kadrs bija pie klintīm, kad bija klusums un skatītājam nezināms tēls ieskatās kamerā.
sen mani nekas tā nebija aizķēris un filma arī bija ļoti skaista, pilna ar simbolismiem, arī ar gaišumu.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata