Nepabeigtā dienasgrāmata


31. Jūlijs 2015

(bez virsraksta) @ 05:59

[info]spisok_korablei:
jau tik ļoti augusts. visā, kur vien skatos. it kā jau sen būtu. 21 grams rudens, kas pārvests pāri kādai robežai.

vienmēr, kad pārnāku, šeit pamanu logus kā bišu šūnas ar zeltaini medainu, izlijušu gaismu. īpaši, kad jau krēslo. vienmēr tad mazliet apstājos. nodomāju - otrpus tiem nekas nav par mani. nodomāju - kā šim mirklim piestāvētu cigarete, tā vai kāda cita dziesma, skaņdarbs.

un vienmēr Tu mani sagaidi netālu no kāpņutelpas durvīm tādos vakaros. tur, kur jau gladiolas. kur nodzeltējusī spuldze pie kāpņutelpas. kur rotaļājas divi melnie kaķēni un trešais, kas pelēks un kuram pieder visa mana sirds. it kā Tu rastos no krēslas. Tu tikai smaidi, rokas kabatās sabāzis. neko pat nesaki. es arī nesaku. nav jau nekā tāda, ko pateikt. vienkārši pēc tam ir tā, it kā dzīve atkal kļūtu iespējama.
 

(bez virsraksta) @ 01:41

[info]nomirusi:
Pašdiagnostika rullē! Wikipedia rullē!

"MVP may occur with greater frequency in individuals with [..] and chest wall deformities such as pectus excavatum. For unknown reasons, MVP patients tend to have a low body mass index (BMI) and are typically leaner than individuals without MVP."

Senkjū verī mač! Priekškars krīt!

Nu lab, tas, ka man ir uzrādītā krūškurvja deformācija un zems BMI un daktere nosūtīja mani uz EHO, pie slimības norādot "MVP?" un tas, ka vispār es jau gada sākumā pie viņas prasījos pēc kaut kādiem nosūtījumiem pa sirds lietām... vēl neko nenozīmē. Tīri loģiski skatoties. Bet nu... :) Nu lab, tas tiešām liek justies mazāk tizlai, ja tā ir taisnība. Protams, gribētos ko iespaidīgāku dramatismam, bet pagaidām pietiek ar to, ka ir kur norakstīt problēmas ar BMI. :D
 

Skapis @ 02:00

[info]black_data:
Tags:Es zinu, ka neviens no jums to nenorealizēs, tāpēc varu tagad plātīties. Bet, es, beidzot, zinu, kāds skapis man būs. Es nezinu kā, bet es zinu ka. Drošvien, vēl bez estētiskiem aspektiem, man ir notrigerējuši rokturi un riteņi. Iedomājies, ej tu viss tāds dzīvē... kaut kur, un velc līdzi skapi uz riteņiem. Tāds "wherever i may roam".

https://www.behance.net/gallery/25213367/LOFTCASE-Bespoke-Wardobes-and-Drawers
 

drrrrrrugs @ 00:54

sīkums bet patīkami @ 00:42

[info]po:

Pašreiz maksimālā microSD kapacitāte ir 2TB. Latvijā var nopirkt 512GB, aptuveni par eiro kilogramā gigabaitā (ne tik sen cietņi tā maksāja - latos). Vot, bet tas, ka tu, labi gribot, vari zem plakstiņa pabāzt kaut ko ekvivalentu visām pasaules bibliotēkām līdz 20.gs (hvz, atliek minēt) vai nevienam nenoskatāmu daudzumu pornogrāfijas, tas joprojām rauj un smērē. Protams, nav jau tik kruta kā psihotropu musoni, zeltaini gubu mākoņi un lēkājoši mazputniņi.
 

30. Jūlijs 2015

889 @ 23:34

(bez virsraksta) @ 23:53

[info]str:
tu esi šarmanta kā šprote
 

(bez virsraksta) @ 23:18

hipsterisms visuma ārēs @ 22:37

[info]ezss:
Mūzika: Fly me to the moon

Kamēr mēs te cīnamies ar dzīvi, sadirsto un velto, Eiropas kosmosa aģentūra ir izsūtījusi kosmosā dažādus organismus, lai pārbaudītu to spēju izturēt visuma skarbos apstākļus. Viens no visdaudzsološākajiem paraugiem ir tējas sēne. Tējas sēne nav nekada baravika trīslitru burkā, bet gan samērā sarežģīta mikroorganismu sabiedrība. Šajā sabiedrībā kopā dzīvo gan raugi un pieskābās baktērijas, kas cukuru saturošo tēju pārvērš viegli ieskābā, spirtotā dzērienā, gan sēnes paskatu piešķirošs mikrobs, kas sintezē celulozi (augu šķiedru materiālu). Celuloze ļauj šim visam zvēru dārzam turēties kopā, kā arī, kā izskatās, sekmīgi pasargā mikroorganismus no skarbā kosmosa starojuma. Ja tējas sēnei uzber mēness putekļus, tā tos integrē savā celulozes apvalkā un pārvēršas par tējas sēni, aironmenu.
Avots te
 

Trikša planējumi @ 22:20

[info]tethys_:
Tikko redzēju garāko un nesakarīgāko Trikša spolējumu visā Trikša vēsturē. Viņa kaut ko ņēmās virtuvē, nometa karotīti, es iebļāvos "TRIKSI!" un viņa šāvās ārā no virtuves, bet es biju priekšā, viņa mēģināja pagriezties visos virzienos vienlaicīgi, kas rezultējās tik šausmīgi smieklīgās kustībās, ka es, protams, sāku smieties, viņu tas satrauca vēl vairāk, viņa ieskrēja ar galvu grāmatplauktā, turpināja spolēt, es pagāju malā, lai kaķis nenojūdzas, un viņa, visu laiku šausmīgi spolējot, ķepām kustoties uz visām pusēm ieplanēja guļamistabā. Tas izskatījās tā, kā multenēs rāda, kad kādam apakšā parādās tas kāju virpulis, tikai viņa skrēja uz vietas lielāko tiesu.
Mans kaķītis uztraukumā zina tikai to, ka ātri jākustina kājas, bet kā un kurā virzienā - to viņa totāli aizmirst. Tad ir briesmīga nagu skrāpēšanās skaņa pret grīdu, un kaķis planē nesakarīgos virzienos, bet šis bija pats izcilākais. Daudz kas ir redzēts, bet šitik ilgu histērisku planēšanu virs kāju murskuļa, vēl ar plauktā ietešanos es nebiju vēl redzējusi.
Es tagad jūtos totāli pārsmējusies, kaķītis guļ stūrī un nokaunas. Ja pat Triksim ir kauns, tad tas bija kaut kas šausmīgs tiešām, viņai parasti ir vienalga.
Bēg viņa tā, it kā man būtu paradums viņu šausmīgi sodīt un sist, lai gan tas nebūt nav taisnība.
 

audiōmānijas hrōnikas @ 21:39

[info]vizionar:
Garastāvoklis:: apšaubāms
Mūzika: ibrahim maalouf

kad vel tikai nojautu, ka interesē rokmūzika, anģiks latvānijā bija šāds: ltv1 reprtāža par festivālu durvis 1989.  saprotams, ka nevienu no grupām nezināju, ibo internets mūsu mājā vel nebija ievilkts. dažu gadu laikā sāka patikt viss tamlīdzīgais pēc kārtas, taču ja kāds ieraksts nelikās aizraujošs, tas tika norakstīts uz "nesaprotams, bet klausīties var". tolaik vel nefiltrēju, lai gan vajadzēja, jo visi zin, ka smagie metāli ir indīgi. taču drīz vien sāku filtrēt, jo līdz ar alkohola iepazīšanu pasaule arvien vairāk izskatijās pēc ekskrementa, kura ēna pārklāja arī daļu mūzikas. pēc zaļā pūķa upurēšanas augstākiem/platākiem mērķiem ēna paslēpās aiz horizonta un sāku nefiltrēt citās koordinātu sistēmās. vēlāk gadijās emigrēt turp, kur var saņemt labdabīgu un neatgriezenisku intoksikāciju, bet ir risks kļūt par reakcionāru tradicionālistu. patreiz bažām nav pamata - vel vakar baudīju fullmoon over the shopping mall. 

ech... @ 21:37

[info]indulgence:
Tags:

Dzīvei mežā ir viens mīnuss - kamēr sēdi kancelē, vaktējot gaļu, tikmēr palaid garām visu aktuālo, un tikai kā tālu atbalsi dzirdi, ka cibā esot bijis kaut kāds pupu cepiens. Jāpārvācās uz to komūnu "uzzinu pēdējais" vai kā nu to dēvē. Nav taisnīgi. Tā popkorns sapelēs. :(
 

(bez virsraksta) @ 21:33

[info]po:
Tags:

Manas cibas pdf pablīvs salikums iet pāri trīs štukām lapu. Gandrīz Aspazija. Tikai ar bildēm.

P. S.
Nu, labi, no tām 228 lapas ir Satura Rādītājs.
 

(bez virsraksta) @ 20:06

[info]imago_dei:
'Dekarts ir aizrādījis, ka tā esot neprecizitāte, kad viņam, atverot logu, liekoties, ka viņš uz ielas redz cilvēkus. Ko tad viņš patiesībā redzēja? Cepures un mēteļus; nekā vairāk. Es, stingri ņemot, nevienu lietu neredzu tās kailajā īstenībā. Diena, kad tas notiktu, būtu pastarā diena, lielās atklāsmes stunda. Turpretim mēs visas īstenības apercepcijas uzskatām par patiesām, ja tās mums fantastiskā miglā vismaz rāda pasaules kontūras lielās tektoniskās līnijās. Daudzi pat nenonāk tik tālu. Tie pārtiek no vārdiem un suģestijām, tie dzīvē taustās kā sapnī, sava neprāta sagūstīti. Ko mēs saucam par ģēniju nav nekas cits, kā kāda cilvēka brīnumainais spēks izklīdināt šo miglu un caur to, kailumā drebot, atklāt jaunu, patiesu īstenības fragmentu.'

[pārlasu valdzinošo Gasetu]
 

SWF hostings @ 19:54

[info]zivs, posting in [info]dizains:
Labs SWF failu hostings?
Vēlams lai lietotāja profilā ir apskatāmas mazbildes visiem ievietotajiem failiem (režģis).
Tie saiti, kurus atrodu, piedāvā tikai tiešos linkus katram failam atsevišķi, kas ir sasodīti neērti.
 

(bez virsraksta) @ 19:52

[info]po:
 

Būt par Nenotveramo Džo @ 19:40

[info]dunduks:
mūsdienās ir labi. Ļoti labi. Savādāk var sanākt kā Halkam Hoganam. Tā kā izskatās, ka šobrīd arī privātās komunikācijas laikā drošs paliek nedrošs jāvadās pēc pieņēmuma, ka tā tiek ierakstīta, tad nākošais līmenis gan jau būs domu lasīšana, pie kura nu jau vienīgais glābiņš patiešām varētu būt tikai Nenotveramā Džo statuss.

Otrā lieta, šī un citu notikumu kontekstā, ir tas, cik viegli pūlis pavelkas uz linčošanu. Man ir liela pieredze būt vienam pret pūli *, esmu bijis arī otrā pusē kā viens no (maza) pūļa.** Nezinu, varbūt tas man arī ļauj iedomāties un saprast, ka "viens pret pūli" ir divas puses un ne vienmēr tu izvēlēsies, kurā pusē būt. Tāpat ne jau vienmēr pūlis būs virtuāls.

tālāk garas un personīgas zemsvītras piezīmes )
 

(bez virsraksta) @ 19:27

[info]mufs:
Tags: ,

tikko izbāz savu strausa galvu no pakaļassmiltīm, gribas iet griezt veeeenaz.

nu,tā,ka viss ir slikti un nav ne mazāko mājienu,ka varētu palikt labi.

A. konstanti diršas ar tēvu, uztaisīja vienu scēnu, kur sapsihojās tā,ka viņš iestūma viņu dīvānā, tagad tiek vicināts arī karogs par to,ka viņš esot vardarbīgs.

viņa māte palīdz kompsotrēt smadzenes, brēcot,ka neļaušos apbižot bērnu, un ka bērns esot pirmajā vietā, nevis kautkādas sievas, ka viņš pārāk daudz no bērna prasto (like -KO? tik daudz,lai puslīdz pieklājīgi uzvedas?) un tamlīdzīgas sirsnīgas lietiņas.

man sāk likties,ka mož mums ne uz kādu spāniju nevajag braukt, jo tas noteikti no tām abām zosīm tiks pārmests gadu garumā. da i vabše nav skaidrs,ko iesākt.

dzīvoju es konstantā vainas apziņā par to,ka es mana emocionālā komforta dēļ es tagad esmu ļaunuma sakne. A. nemitīgi deklarē,ka ir nabaga bērns,kas izmests no mājas un ir pateikusi,tipa,lai mufs beidzot tiekot ar sevi galā, ka es viņai netraucēju. a ko man darīt,ka man viņa traucē? nu,nespēju es iedomāties,ka viņa atkal šeit dzīvotu un man riebtos nākt mājās un es bez diskomforta nespētu uzturēties pat otrajā stāvā, nerunājot par pirmo? nu,jā, bez tam es arī esmu psiha suņukaķu vecene, kas uztraucās par saviem lopiem, jo A. ir tik bezatbildīga,ka uz viņu nevar paļauties pat tādos sīkumos kā mājas durvju aizvēršana, kur nu ievērot lietas,kas ir būtiskas (nu jau abu) lopu sensitīvās veselības dēļ. bet,ja pavasarī vēl bija cerība,ka MOŽ kautkas mainās un mēs tomēr ar rudeni spējam dzīvot kopā.tad tagad ir skaidrs,ka viss ir vēl dziļāk purvā, viņa vispār nespēj uzklausīt neko,ko vīrs saka, za to dirš pretī pa deviņiem mēmajiem.

bet nu, gan vīramāte, gan manējā savu lietu prot un es ļ.ticu,ka esmu egoistiska maita.

varbūt tiešām tās vēnas and make this world a better place?
 

(bez virsraksta) @ 17:03

[info]methodrone:
es juutos kaa skumjsh transvestiits, kursh vakaraa seeriigi salvetee slauka nost meikapu un maaksliigaas skropstas un nonjem paruuku un dusmiigi un vienaldziigi skataas spogulii sliikstot atzinjaas par to kaa vinjsh nekad nebuus skaista sieviete.

es taapat juutos attieciibaa uz prieku. es domaaju, ka prieku, manas dziives kontekstaa prieku var tikai teelot. es vairs nedomaaju, ka es jebkad paarlekshu paari tai liinijai, kas dziives prieciiguma kausam liktu buut pilnaakam nekaa dziives beediiguma kausam. es vienmeer esmu domaajusi, ka ja vien dziives prieciiguma kauss buutu mazliet smagaaks, paarvareetu kaut 50-51% robezhu, tad es vareetu sevi saukt par prieciigu cilveeku, un viss beediigais buutu tikai pms vai one of those days

bet es izteelojos, ka kaut kas galeeji fundamentaali ir iekabinaajis manu dziivees beediiguma izjuutas kausu konstantaa 51%, ka es varu izveeleeties tikai vinju sasveert veel vairaak, kas dzhreiz ir fun, vai arii uz to kausu neskatiities, un izlikties, ka eksistee tikai prieciiguma kauss, lai nu cik tukshinjsh un vieglinjsh.

dzhreiz noteelot prieciigumu ir tik viegli. dazhreiz pat kameer tu teelo, ka esi prieciigs, tikai deelj citiem, lai citi justos labaak, lai tu vinjus neapgruutinaatu, tu tik briinishkjiigi iejuuties prieciiga cilveeka lomaa, ka patiesi, beediiguma kauss kaa optiskajaa iluuzijaa izzuud no tava redzes loka, tikai uz sekundi, uz mirkli, lai arii nakamajaa briidii tu zini, ka vinjsh turpat ir vienmeer aizkjeeries un nosveeries smags kopsh dzimshanas

es domaaju, ka beerniibaa, es vienkaarshi nezinaaju par shiem kausiem, taapeec man nebija tik daudz beediiguma. es nezinaaju, ka cilveekam ir iespeeja un atbildiiba izveeleeties pasham savu prieku un beedas, un ar abiem neidentificeeties
 

(bez virsraksta) @ 18:01

[info]lasitajs:
Man 12. klasē bija literatūras skolotāja, kura mīlēja Raini (Vestarda mamma, starp citu). Loģiski, ka viņa to mācīja mīlēt arī man.
Vakar aplis noslēdzās, jo es mācīju mīlēt Raini latviešu valodas skolotājām: dziedāju dziesmu ar Raiņa vārdiem.
 

YARD SALE @ 17:51

[info]ikvakars, posting in [info]paardod:


L izmēra ZIb ziemas siltā kleitiņa, vilkta pāris reizes 30.00 EUROGrāmatu čupiņas katra pa 20.00 EUROVisas grāmatu kaudzītes kopā 59.99 EURO

Visas grāmatu kaudzītes kopā + kleita 80.00 EURO

Cenas runājamas, sīkāks info uz snif@inbox.lv saite - http://foto.inbox.lv/snif/Yard-sale
 

(bez virsraksta) @ 17:54

[info]lasitajs:
Šo. Vajag. Aizliegt.
http://www.newyorker.com/cartoons/random/

Lūdzu, nosūtiet ziņu deputātei Stepaņenko.
Esmu pavadījis pēdējo stundu klikšķinot "Next".

IZRAISA ATKARĪBU.
NESĀC!
 

(bez virsraksta) @ 17:45

[info]imago_dei:
Amor meus, pondus meum; illo feror, quocumque feror.
 

Windguru par LabuDabu @ 17:42

Vārds @ 17:28

[info]tethys_:
Ai, man patīk :D Es tagad varu lietot gudru vārdu. Kad vārtīšos pa zemi, elšot un spiedzot, varēšu kliegt "Sineztēzija! Jā! Jā!"
Otrā profilā viena pārgudrele, kam laikam nekad mūžā nav bijis jāsaskaras ar nemitīgi noraidošu attieksmi pat no vistuvākajiem cilvēkiem, kas pamatīgi iedragā psihi, tomēr pateica vismaz ko labu, šito vārdu.
Zin kā, zinātniski termini tomēr rada bijību.
Man liekas, ka tiešām liela daļa manas depresijas sakņojas sinestēzijas slāpēšanā un nomākšanā. Patiesībā 70% laika tā man liek justies labāk, 15% varētu būt neitrāli, otri 15% negatīvi.
Lai iet pa pieskari, lai es skanu traka, nu un tad.
*
Es tevi mīlu, jo tu garšo pēc baltām, piparmētrīgam jūras putām manās krūtīs si bemol mažorā.
Es tagad apstājos un skatos augšup, jo vējš ir tik zils un putni tajā tik patīkami kņudina man plecus.
Es nespēju tevi paciest, jo tu esi pelēka, gļotaina, disharmoniska, pretīgās sekundās skanoša truba manā rīklē.
*
Tas ir sliktāk, kā jūs esat pieraduši, vai tomēr to jau no manis varēja gaidīt?
 

2017 @ 17:24

[info]po:

Tu neesi personas kods, lai kā par to būtu pārliecinājusi pirmā koda puse.
 

Dienas jautājums @ 16:52

[info]f_g:
Tags: ,

why-monday-so-far-friday-life-funny-quotes-sayings-pictures
 

dienas atziņa @ 16:50

[info]f_g:
Tags:

Sanāksmes ir lielisks laika patērētājs!
 

Garfield @ 16:50

[info]f_g:
Tags:

garfield
 

reportiem no interzōnas @ 16:16

[info]vizionar:
Garastāvoklis:: pilnmēness šoreiz apdala
Mūzika: dub spencer & trance hill - william s. burroughs in dub

 

(bez virsraksta) @ 15:43

(bez virsraksta) @ 15:50

[info]acidkitteh:
Tags:

Jāklausas ļoti skaļi. Vēlams lai būtu subwooferis
Emptyset - Fragment
 

=^.^= @ 15:49

(bez virsraksta) @ 15:46

[info]amanita:
Pārāk daudz bezjēdzīgu diskusiju apkārt. Pārāk daudz kardinālu viedokļu un abpusēja nespēja ieklausīties un mēģināt saprast. Pēdējā laikā arvien biežāk priecājos par to, ka esmu iemācījusies savu viedokli paturēt pie sevis.
 

SHP kartes @ 15:39

[info]mako:
Meklēju Latvijas karti ar pilsētām SHP formātā. Tāpat labprāt iegūtu Baltijas kartes SHP formātos. Un ja kāds vēl pastāstītu, kā to SHP var editēt, būtu pārlaimīgs. Uzinstalēju sev QGIS 2.10.1 -Pisa un skatos, kā auns uz jauniem vārtiem.
Piemēram - tur kaut kur ir visādi Name_0, kuram var definēt - re, šitais pleķis ir Kurzeme. Kā to definēt? Kā labot? Kā vispār uzzināt, kā tas pašlaik nosaukts?
 

Nāves grēku TOP 3 @ 15:16

[info]khosmos:
Garastāvoklis:: laba daba

nesen uzzināju izredzētā un brāļa nāves grēku TOP 3, ilgi domāju par savējiem, bet man jau liekas, ka vairāk par diviem var saskaitīt kaut kādās ārkārtas situācijās, kur miesa agonizē un transformējas 666 Elles dēmonos (piemēram, Tujauzinikurš uzskata, ka mana attieksme pret viņu = mana attieksme pret visiem, bet visus šos garos gadus Kosmosa ķermenī nekad neesmu nevienam citam gribējusi atdalīt galvu no rumpja ar trulu zobinu pilsētas centrālajā laukumā). tātad

1. Iekāre

2. Lepnums

3. Dusmas
(domāju, ka pirmie divi ir acīmredzami, bet šis vairāk ir tāds dzinējspēks, kurš vienkārši pamudina uz haotisku, nepārtrauktu kustību bez mērķa, no kā izriet arī zināms tolerances trūkums. anyway, (vismaz pēdējā gada laikā) disforija nav man raksturīga ikdienā, citādi jau sen mani vairs neviens necienātu ar alu vai kāsi. ja kāds nepiekrīt, varbūt vajag palielinošo spoguli iegādāties, hehehe)
 

par darba nometnēm @ 15:24

[info]narrenschiff:
Teorētiski latviešiem savā darbīguma tikumā vajadzētu fanot par Japānu, šķiet, tur darbs un strādīgums ir uzvarējis jebko un visu, gribas triumfs, he he. Situāciju ir grūti nosaukt par ko citu, ja ne brīvprātīgām darba nometnēm, tieši tāpēc noraidāmi ir gan kapitālisma ekscesi, gan komunisms, kādu to praksē esam pazinuši līdz šim.
Runājot par tuvākiem apcirkņiem un kapitālismu - kāds cibas lietotājs savulaik mani gandrīz pārliecināja par t.s. deferred gratification lietderību ekonomikā. Īsāk sakot, esi taupīgs, prātīgs, strādīgs un gudrs kādus desmit gadus, un pēc tam atlikušo dzīvi baudi savus darba augļus. Izklausās sasodīti labi un jēgpilni, vai ne? Taču tikai un vienīgi tādas netaisnīgas un gļukojošas politekonomiskās sistēmas ietvaros, kādu sastopam modernajā kapitālismā. Dzīves skaistākos gadus pavadīt vergojot anonīmam un mīklainam nākotnes "Es" (+ sistēmai), tas nekam neder, tā arī ir darba nometne, tikai ar eshatoloģiskā apsolījuma potenciālu. Nemaz nerunājot par to, ka Vakarzemes kapitālismā tieši tā arī dzīvo vairums ļaužu, tik prātīgi, apsviedīgi un gudri - sākot ar 25 gadu vecumu līdz, teiksim, 60 tava dzīve ir darbs, pēc tam atlikušos 20 gadus (plus, nereti tie ir izcūkoti ar slimībām, mazspējām, vēžiem, slimnīcām, pukošanos, utt), tā teikt, baudi dzīvi un savā pirms-dzīvītes laikā iekrātos darba augļus, piemēram, braukājot pa ārzemēm un arī - no punkta a uz punktu b, izkāp, nofočē, braucam tālāk, vai cepinies kaut kur pie kādas jūras, kā veca un visnotaļ sīksta gaļa.
Lai cik tas arī nebūtu dīvaini, pozitīvāku piemēru sastopam sociālistiskajā (nu jau aizejošas pagātnes izteiksmē) Skandināvijā. Kā saprotu, Zviedrijā dienas darbs ir septiņas stundas, bet, re, http://www.dailymail.co.uk/news/article-2600416/Sweden-introduces-six-hour-working-day-pay-bid-reduce-sick-leave-boost-efficiency-make-staff-happier.html sešas stundas. Vai tas nav jauki? Tāpat arī, ja salīdzinām Latviju un Somiju attieksmē pret darbu, linku uz sitiena neatradīšu, taču, cik atceros, ja Latvijā darbs ir viena no galvenajām vērtībām (vērtību skalā, hierarhija, utt), tad Somijā darbs kā vērtība ir zemajā galā.
Japāna līdz ar to ir nesaprotama savā darbīgumā, it īpaši tāpēc, ka nu jau klasiski Japānu asociējam ar supertehnoloģijam un robotiem. Taču vergo joprojām cilvēki. Cik ilgi, tāds ir jautājums. Varbūt viņi, balstoties uz to pašu deferred gratification principu, strādā kādai saulaunai, iespējams, pat ļoti tuvai nākotnei, kurā nākamajām paaudzēm, šo darbarūķu bērniem, tiešām vairs nevajadzēs tik ļoti daudz strādāt?
 

vēl par nopietno uztveri @ 15:15

[info]narrenschiff:
Šodien gāju Vecrīgā pa ielu, kas man patīk, pretī nāca kāds sirms vīrs, varbūt amerikānis (spriežot pēc izrunas), kurš milisekundē, ejot man garām, paspēja noteikt "ou, mass murderer", tādējādi, šķiet, reaģējot uz manu sarkano Če Gevaras kreklu. Tas nebija pārsteigums. Pirms daudziem gadiem skolas solā, iepriekšējā Če Gevaras krekla iespaidā vēstures stundā ar skolotāju izcēlās diskusija tieši tā paša iemesla dēļ.
Citur, kādā Grieķijas salu viesnīcā, no rīta brokastīs, viesnīcas īpašnieks ilgi pētīja un taustīja manu Skyforger kreklu, netieši mēģinādams bakstīt ugunskrusta virzienā. Un tā tālāk.
 

#daily link @ 14:13

[info]yeux_glauques:
Mūzika: i'm the urban spaceman, baby

tūre pa starptautisko kosmosa staciju. nja. nu pašauri viņiem tur. daudz ko neatšķiras no dzīves treilerī. что примечательно, uz iss nav apple datoru. viela praktiskām pārdomām.
 

(bez virsraksta) @ 11:24

[info]garamgajejs:
Cipolla's five fundamental laws of stupidity:

1. Always and inevitably everyone underestimates the number of stupid individuals in circulation.
2. The probability that a certain person (will) be stupid is independent of any other characteristic of that person.
3. A stupid person is a person who causes losses to another person or to a group of persons while himself deriving no gain and even possibly incurring losses.
4. Non-stupid people always underestimate the damaging power of stupid individuals. In particular non-stupid people constantly forget that at all times and places and under any circumstances to deal and/or associate with stupid people always turns out to be a costly mistake.
5. A stupid person is the most dangerous type of person.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata