Nepabeigtā dienasgrāmata


29. Janvāris 2020

(bez virsraksta) @ 14:02

[info]vilibaldis:
Ar kaunu jāatzīst, ka neiekļaujos laikā un telpā. Lai kā gribētu nepaspēju.
Ja nu kāds grib šovakar uz šo FlyMeAway Senegālas dziedātājas MAREMA koncerts
atķeksējas tepat apakšā.
Ielūgums elektronisks, pārsūtīšu.
 

(bez virsraksta) @ 12:03

[info]rindra:
Vispār jāatsakās no vērtējošiem spriedumiem.
Ir vienkārši jāparāda, kur ir nepareizi izdomāts.
 

Ventilators @ 13:53

[info]mako:
Atcerieties vēl seno Cibas literāro kapustņiku Ventilators?
Atradu, ka mans darbs vēl saglabājies - http://klab.lv/community/ventilators/26486.html
Internets neko neaizmirst...
 

(bez virsraksta) @ 13:47

[info]runcis:
Deja vu..
 

(bez virsraksta) @ 11:41

[info]rindra:
Jā, šajās diskusijās daļa izvēlās naudu (peer group cieņu, mieru utml), bet otra daļa ir it kā mātišķi (negrib nevienu sāpināt).
Tas ir kā Dolijas Pārtones divas puses.

Bet jābūt ir kā tēvam.
 

(bez virsraksta) @ 11:26

[info]vakardiena:
liekas, ka tiklīdz es palaižu vaļā mūžīgo saņemšanos un "nav taču nemaz tik slikti", kļūst vēl sliktāk. Keeping up the appearances ir gandrīz vienīgā motivācija, kāpēc kaut ko darīt, kaut kur iet, censties. Jo tad, kad visi mūrīši nojaukti, tilti nolaisti- ir šis: nolaistas ķepas bun what's the fucking point. Liekas, ka pasakot, ka ir slikti, es saprotu, cik tieši slikti ir un tad liekas, ka no šī jau nekad nebūs iespēja tikt ārā. Liku sevi un bēdu zem akmeņa un paliku guļam. that's how I roll.
 

OsmAnd @ 11:33

[info]panacea:
BTW, ir ļoti laba karšu aplikācija - OsmAnd, kas noder gan ceļojumos, gan pa savu kraju. Labs tajā ir tas, ka viņi kaut kādā veidā dabū gatavu precīzi iezīmēt taciņas. Tādas patiešām taciņas - cilvēku laika gaitā iestaigātas kaut kādos mežos un pļavās, dažreiz tādas, kur pat ar riteni būtu pagrūti izbraukt. Kur Google Maps rāda bezformīgu pleķi, tur OsmAnd rāda visai dzīvīgu infrastruktūru. Bonuss tam ir tāds, ka var atrast visādus interesantus nostūrus un izsprukt no citiem tūristiem.

Plus vēl OsmAnd ir laba velosipēdu maršrutu rēķināšanas opcija. Google Maps velosipēdiem daudzkur nav vispār, bet OsmAnd kaut kā darbojas automātiski, novirza pa klusākajiem ceļiem, parāda ceļa segumu, kāpumu un kritumu utml.

Bōnusā tās kartes ir off-line, līdz ar to var aizdoties uz kaut kādu pilnīgu nekurieni un tāpat tikt galā. Trūkums vienīgi, ka, lai gan parāda kādus objektus vien vajag, piemēram, tūrismu un ēstuves, atšķirībā no Googles nevar redzēt reviews.

Androīdam pirmās kkādas 5 vai 7 valstu kartes var novilkt bez maksas, man liekas, ka Apple jāmaksā jau no sākuma.
 

(bez virsraksta) @ 08:47

[info]di_wine:
Foršs rīts! 7.45 pamodāmies no skaļiem trokšņiem (klasika - notrokšņoja kādu pusstundu, pamodināja visus, ko varēja, un tagad klusums). Izrādās strādnieks griež palmai zarus - tos vienīgos, kas mums vēl palikuši, lai tvertos no ēnas. Nepietiek, ka vienīgo lapu koku nozāģēja kaut kad rudenī un ir norauta laistīšana visai malai, kas mūsu pusē (esam galējais dzīvoklis), nu arī palma. To lielo palmu, kas mums kādreiz bija priekšā un deva ēnu arī dienas laikā, kad ir viskarstāk, nozāģēja pirms kādiem 2 gadiem.
Man, godīgi, sirds lūzt par tādiem izgājieniem - kas tie par *ūda apsaimniekotājiem, kas likvidē zaļumus, kas te ir speciāli kādreiz stādīti un auguši desmitiem gadu?!
Skaidrs, ka man būtu jābūt nedaudz vienalga, jo nav tā mana māja, kaut ir doma atgriezties. Sāp sirds par to, kas notiek, kā cilvēki dzīvo, kā ir izkropļotas uztveres. Šeit man ļoti sāp sirds par lielajiem, vecajiem eikaliptiem, palmām, kaktusiem, kurus pēkšņi pārstāj laistīt un ļauj nokalst. Kādreiz citi cilvēki visu ir stādījuši, rūpējušies, lai ir skaisti, lai ir cilvēkiem ēna, lai ir parciņi, kur pastaigāt, bet tagad...
Kas notiek vispār pasaulē? Man tikko klients, kurš maketu nodirsa pēc pilnas programmas - visu smuki jau word`ā salaboju, bet pat to nespēj ielikt maketā, un nākas lielu daļu sīkumu labot atkal .pdf. Uz jautājumu, kāda velna pēc visiem minūšu saīsinājumiem ir noņemti punkti, atbild, ka klients tā esot teicis, jo tas esot starptautisks apzīmējums. Jel. Kad teicu, ka jānoņem visi koli apakšvirsrakstiem, tad gan smadzenes bija par īsu. Tagad pie katra tā kola ir klāt komentārs, ka tas kols ir jāizdzēš. Un aiz katra 'min' ir komentārs, ka jāliek klāt punkts beigās.
KAS NOTIEK AR CILVĒKIEM?
 

(bez virsraksta) @ 10:41

[info]neetiski:
Mūzika: ZV - Žoklis Sāp

Vīrieši uzvalkos ir kaut kas.
 

(bez virsraksta) @ 10:01

[info]neraate:
ielikšu te arī linku ar sarunu. jā, arī par seksu, bet ne tikai. man ļoti patika tā doma, ka vajag nebaidīties uzņemties atbildību un rīkoties kā pieaugušam cilvēkam
https://ugunsskola.lv/cilvekjauda13/
un vispār vakar vienkārši sēdēju un skatījos. un man tā Kristīne šķiet ļoti smuka, prieks skatīties uz skaistiem cilvēkiem
 

(bez virsraksta) @ 09:41

[info]vakardiena:
Es guļu un guļu un guļu, un guļu, bet tik un tā jūtos kā nogurušākais rausītis pasaulē
 

(bez virsraksta) @ 07:52

[info]hedera:
Jā, jā, es ļoti labi zinu, ka muskuļu sāpes pēc fiziskas slodzes ir slikta pazīme, kas liecina par muskuļu mikrotraumām pārslodzes dēļ. Bet man tās sāpes kaut kādā īpatnējā veidā ļoti patīk. Es nezinu, varbūt tas ir ķermeņa apzinātības dēļ - sajust, tieši kur ir izvietoti šie brīnišķīgie audi, pateicoties kuriem vispār iespējama kustība; varbūt tā ir motivējoša tīksmināšanās par to, ka saņēmos ārpuskārtas fiziskajai slodzei. Varbūt abas lietas un vēl kaut kas. Tādēļ absurdā kārtā esmu pat tā kā vīlusies, ka jau otro nedēļu sportojot pēc ilgāka rudens/ziema pārtraukuma, muskuļu sāpes ir ļoti minimālas. Knapi jūtamas tikai vēl kādu brīdi pēc pamošanās, bet iekustoties pazūd pavisam. Žēl, lai gan vajadzētu tieši priecāties, jo tas nozīmē, ka pavisam atrofējusies vēl nebiju.
 

sadzīve @ 08:07

[info]vilibaldis:
Janvāris ir bjis labs un necerēti intensīvs, kā gaismas sprādziens pēc pērnā gada purva.
Daudz mākslas, daudz labu vārdu par mākslu, sen pazaudētu draugu atkal atrašanās.
Lūdzu, lūdzu man arī pārējo gadu gaišu un cerīgi jauku!
 

Salīdzināt teikumus @ 00:47

[info]rindra:
Vajag vienkārši salīdzināt 2 teikumus.

Viens teikums ir kritisks pret musulmaņiem.

Otrs ir ....otrs ir kas? Aizskarošs? Ķengājošs? Necienīgs? Rupjš? Naidīgs? Naidīgs. Ok. Otrs teikums ir naidīgs pret musulmaņiem.

Kāpēc naidīgs teikums ir slikts?

Ja ciena, var kritizēt.

(Var arī izmantot naidīgu valodu efekta pēc, kā to te nesenā ierakstā darīju: http://klab.lv/~rindra/456002.html , bet patiesībā cienīt)

Ja neciena, tad runā naidīgi.

(Vēl var arī dusmās paslīdēt kāja. Vai kad iedzer).

Lai arī svarīgākais ir saturs, stilam arī ir nozīme.

Naidīgs teikums par musulmani nav noziegums.

Bet tas ir signāls.

Kāds signāls tas ir?

Ko tas signalizē?

Kam?

Kāpēc?
 

(bez virsraksta) @ 00:35

[info]rindra:
Es drīz aizvēršos.

Es vienkārši esmu nobijusies un dusmīga.

Šis viss ir reāls risks. Es atņemu laiku svarīgām lietām. Es nevaru pastrādāt.
 

Stulbs prāts, stulba rīcība @ 00:20

[info]rindra:
Stulbs prāts, stulba rīcība. 

Ja ne šodien, tad rīt. 
Ja ne rīt, tad parīt. 
Ja ne parīt, tad pēc 5 gadiem. 
Ja ne pēc 5 gadiem, tad pēc 10 točna. 
 

Davaj neuztrauksimies @ 00:16

[info]rindra:
Davaj, neuztrauksimies tagad. 
Tad jau redzēs, kas būs. 
Gan jau kaut kā tiksim galā.

 

PRECĪZI @ 23:43

[info]rindra:
Ja grib kaut ko noskaidrot, tas jādara PRECĪZI.

(Man ne vienmēr sanāk)

Var arī frīstailot. Tur arī darbojas kaut kāda matemātika, jo ar frīstailu tu it kā saražo lielu kvantitāti, kuru pēc tam vari sakoncentrēt koncentrātā. Koncentrātu var uztaisīt tikai, ja dara PRECĪZI.
 

Līnija vs Aplis @ 23:26

[info]rindra:
http://klab.lv/users/rindra/457182.html
Līniju var saliekt aplī relatīvi vieglāk nekā apli atkal pataisīt par līniju. Piemēram, dzelzs stieni padarīt par dzelzs apli. Bet, kad dzelzs apli cenšās pārtaisīt par taisnu stieni, viņš sanāk grubuļains. Laikam...
 

Kāpēc taisnprātība ir stulba? @ 23:09

[info]rindra:
Taisnprātība ir taisns prāts.
Taisns prāts ir stulbs, jo tas ir līnija.
Gudrs prāts ir gudrs, jo tas ir aplis.
Visums ir aplis. http://klab.lv/users/rindra/453543.html
Tāpēc arī prātam, lai ar to saāķētos, ir jābūt aplim.
 

(bez virsraksta) @ 23:08

[info]rindra:
Vispār es laikam drīz notievēšu, jo no šīs taisnprātīgās translācijas nevaru ne paēst, ne kārtīgi pastrādāt, un švaki guļu.
 

(bez virsraksta) @ 00:56

[info]gnidrologs:
Main i pilns ar foršiem nacīšu čomiem. Nekad neesmu nevienu redzējis kādu metam gāzenkamerā vai veicam anschluss. Kopā bijuši visādi forši tusiņi bez kein etnisk tīrīšan pazīmēm. Nacīšfobijai nav vietas 2020ajā gadā, heil.
 

28. Janvāris 2020

Resna @ 23:01

[info]rindra:
Ziniet, kāpēc man ir pohuj, ka es esmu resna? (beidzot, pēc daudziem, daudziem kompleksu gadiem).

Nē, nevis tāpēc, ka aziātiem bieži patīk apaļītes.

Bet tāpēc, ka mans dzīvesbiedrs ir man iemācījies vienmēr atcerēties, ka es esmu tas, ko es daru, nevis tas, kā es izskatos.

(No sākuma vajag domāt, pēc tam darīt, bet ja nav laika, jādara abi reizē)
 

Bāze un Virsbūve @ 22:51

[info]rindra:
Ja nesaprot, ka bāze rada virsbūvi, tad nekad arī nesapratīs, ka runa ir par resursiem, nevis krāsu, reliģiju, dzimumu vai vēl kaut ko.

Es to teoriju nemaz tik baigi labi nezinu (esmu gatava kritikai un mācīties). Es vienkārīši to REDZU VISUR. IT CHECKS OUT VISUR.
 

(bez virsraksta) @ 22:42

[info]rindra:
Tā bija kāzu fotogrāfija/video. Ģimenes "vecajie" skatījās uz mani niknumā. Ģimenes tīneidžeri rēca fonā. Mēs bijām 2. Pats līgavainis bija nepamanīts izslīdējis no mājas (pirms tam izdzina mūs skaidroties ārā no savas mājas) un ierāpies mašīnā turpat blakus. Tur arī visu konflika laiku nosēdēja. Kad bandīti aizbrauca, mēs tikai pieklājīgi paprasījām viņam, lai iedod bandīta kontaktus (mašīnu es (netīšām) saskrāpēju kāzu limuzīna izīrētājam). Viņš tos pieklājīgi iedeva. Nepateica nevienu citu lieku vārdu. Mēs aizbraucām. Vēlāk viņi mums vēl nesamaksāja kādus 3 mēnešus. Tā bija musulmaņu ģimene. Nevajag būt tādam kā tie smirdīgie musulmaņi
 

Miesa vs Lieta @ 22:16

Resnā, taisnprātīgā vecene ir tam gatava @ 22:05

Aptīrīja 20 cilvēku priekšā. NEVIENS neiejaucās! @ 21:50

[info]rindra:
Stāsts iz dzīves, kā saka:

http://klab.lv/users/rindra/433294.html?thread=624782#t624782

Aptīrīja 20 cilvēku priekšā. NEVIENS neiejaucās.

Pēdējā epizode bija tāda, ka mēs stāvam uz ielas ar tehniku koferos, bandīta rokaspuiši pienāca klāt un sāka ņemt nost. Es pretojos. Dzīvesbiedrs sāka uz mani kliegt (jo redz 10 soļus uz priekšu). Tehniku atņēma. Galvenais gangsteris pienāca man tuvu klāt un teica : "Tagad paskaties man acīs un pasaki, ka you are sorry."

Es jau viņam biju 10 reizes atvainojusies.

Šādās situācijās tiek piedāvāts rīkoties caur public liability insurance. Nē. Viņš to nepieņemšot.

"Tagad paskaties man acīs un pasaki, ka you are sorry."

Tā tehnika ir visa mūsu dzīve.

Es paskatos uz sāniem un redzu, ka man apkārt stāv kādi 3 pieaugušie (un vēl tālāk 5x vairāk). Un VISI NOSODOŠI SKATĀS UZ MANI!

Nē! Nē! Nē! Tas nav pareizi! Es neizturēju un visu mūsu dzīvi (ok, pārspīlēju) uzliku uz kārts un teicu:

"Why you are looking at me? HE is criminal! This is BLACKMAIL! This is EXTORTION! Why the hell are you looking at me as if I am to blame here?"

Viņi pagriezās, paņēma tehniku un aizbrauca.

3 dienas negotiation caur sms.

Tad samaksājām lielu naudu un dabūjām visu atpakaļ.
 

Gaslighting @ 21:43

[info]rindra:
Tags: , ,

Gaslighting var būt apzināts un neapzināts. 

Apzināts gaslighting ir ....ļoti slikta lieta. 

Bet man ir gadījies dzīvē cilvēkam atkārtoti teikt, lai iet pie psihoterapeita, lai gan pēc gadiem saprotu, ka teiktais bija pareizs, tikai es nebiju gatava to saprast. Tā var gadīties, kad esi nepieredzējis. Man liekas, ka es tagad esmu gana pieredzējusi, lai nekad vairs šo kļūdu neizdarītu. Man tā liekas. Es tā ceru. 
 

(bez virsraksta) @ 20:48

[info]rindra:
Manā ģimenē kliedz nevis tāpēc, ka vienkārši niknums, bet gan tāpēc, ka kliedzējs redz 10 soļus uz priekšu un nevar savaldīt dusmas, ka otrs nesaprot un dara stulbības.
 

Kas aizskar negatīvi sakarā ar kreisajiem? @ 20:40

[info]rindra:
Tags: , ,

Kad runā par kreisajām idejām nepierastā tonī?
Kad musulmaņus nedrīkst saukt par dvieļgalvām?
Kad resnas vecenes uzspiež, lai uz viņām neskatās ar saviebtu ģīmi?
Champagne socialism?
Kas vēl?
 

(bez virsraksta) @ 22:39

[info]shanietis:

"Apinītis" esot nosaukts vienam dakterim par godu.
p.s. Tiem, kas tankā: Apinītis ir LV tehniskais alus.
 

Ko Dolija Pārtone izdarīja nepareizi? @ 20:01

[info]rindra:
Tags: ,

Centriste Dolija Pārtone patīk ļoti daudziem labējiem, bet arī pietiekoši lielam skaitam kreiso. 
Dolija Pārtone ir arī ļoti veiksmīga uzņēmēja. Kas pats par sevi, imho, ir ļoti liels sasniegums, īpaši sievietei. Kā jau es teicu, nauda nesmird
Taču, tad, kad viena puse sāka teikt un darīt vispārpieņemti nepieņemamas lietas, viņa izvēlējās nevis humānismu, bet naudu....(piemēram, šeit, Trampa uzvedības kritiku tikai atgaiņā ar joku). (Podkāstā viņa par šo epizodi saka "I don't want to hurt anyone. Maybe we all should better pray for the president?") (neatceros, kurā epizodē).
Tāpēc varbūt tā nav tikai nauda? 
Tajā pat podkāstā daudzi fani arī bieži viņu raksturo kā mātišķu.  (neatceros, kurā epizodē).
Varbūt viņa ir kā māte, kas mīl visus bērnus un nespēj saņemties un norāt vai nosodīt to, kurš ir kaut ko ļoti sliktu izdarījis....Bet ar laiku bērns, kas sāka slikti uzvesties un kuru laicīgi NEnosodīja, visu ģimeni ievilka sūdos....
Man jau liekas, ka tā ir tikai maska (mātišķums).
Nezinu.
Upd. Nē, mazliet padomājot vairāk, man tomēr liekas, ka viņa ir mātišķa. (Negatīvā veidā). Katrā ziņā atstāja "garīga" cilvēka iespaidu no podkāsta. Pēc izskata nepateiksi, bet tā izklausījās.
 

My story @ 22:12

[info]eos:
Šodien rakstīšu par apziņas pārmaiņām. Kā gaismu un mīlestību kultivēt apkārtējā vidē.

Kā darīt darbu ar prieku un sajūsmu.

Pirmkārt, jābūt lielai ticībai, ka darbs ir ļoti, ļoti vērtīgs. Ticībai sev.

Darba virsvērtību nodrošina emocijas no darba saņēmēja. Tev samaksā ar naudu, un ar paldies, un ar pateicības vārdiem par darba kvalitāti un darba paveikšanas ātrumu.

Ja visi šie 3 komponenti ir, un Tu regulāri saņem pateicības vārdus un vēl paldies, tad zini, ka Tevis darītais darbs ir ar emocionālu virsvērtību. Ka Tu strādā visas cilvēces attīstībai, mīlestībai, Tu strādā, lai visiem vienmēr visa pietiktu.
 

(bez virsraksta) @ 19:46

[info]ena:
Es sodien saneemu komplimentu par manu humora izjuutu un protams peec desmit sekundeem es nomaucos uz mutes bet sasitu tikai vaigu un celjus un tie ir labaakie komplimenti jo ko noziimee neko nenoziimee uzslaveet cilveeka kaulu proporcijas un apmatojuma sakaartojumu un muskulju struktuuru her eyes rolled like a slot machine not paying out es gribu lai komplimentee manas smadzenes tur dziivo dievs un velns un niedru maajinjaas skjiljas krokodilliisji
 

(bez virsraksta) @ 19:37

[info]kisswithafist:
Ar to savu The Ordinary režīmu esmu nodzīvojusies tā, ka mana āda varbūt vairs nav tik taukaina, bet tā vienkārši ir fakin spīdīga. Nezinu, vai to pat varētu saukt par mirdzošu, tā ir spīdīga. Atstaro lampu. Kā cilvēkam ar taukainu ādu, mani tas nenormāli kaitina. Un šitais ir tāds spīdīgums, ko pat tā īsti ar pūderi nenomaskēsi, bet ikdienā gluži smago artilēriju negribas bāzt.

Nezinu, vai izskatās veselīgi, zinu, ka man ļoti nepatīk. First world problems? Jums arī ir spīdīga āda?
 

(bez virsraksta) @ 19:17

(bez virsraksta) @ 18:55

[info]lasitajs:
Ar ko beidzas "Piļsāta"? Tik drausmīgi vajadzēja uz tuaļetu, ka neredzēju beigas.

Un kas tā bija par tādu īpašu optiku, kas deva to šilierīgo nefokusu kadru malās?
 

(bez virsraksta) @ 17:50

[info]extranjero:
Nezinu, ko visi tā uzbrūk gnidrologam? Viņš pamatā tikai kopī-peisto interesantus/mazāk populārus/nepolitkorektus rakstus no interneta ārēm. Dažreiz viņš ir ļoti tiešs un parupjš, bet tāds jau internets ir. Vai zinājāt, ka Īlonu Masku tiesa attaisnoja par neslavas celšanu tviterī? Viņš vairākkārt nosauca Taizemes alās iestrēgušo zēnu glābēju par pedofilu, un man šķita, ka Maskam nāksies izmaksāt miljonus kompensācijās. Bet tiesa pateica, ka visiem jau saprotams, ka internetā kaislības sit augstu vilni, bet to jau nopietni neviens neuztver, tāpēc nekāda neslavas celšana tur nesanāk. Es pieļauju, ka UK tiesas var nebūt tik liberālas, bet principā jau tā arī ir. Īlons Masks ir as*houls, bet vienlaikus arī izcils inovators.

Ja cibā kādam pasaka kaut ko stiprāku, tad neviens jau nedomā, ka tas jāuztver tieši, un tāpēc nevajag tēlot aizvainotos. Tas tāpat nedod nekādus papildu punktus.
 

dokumentus, lūdzu @ 17:54

[info]slikts:

Papers, Please ir mākslas darbs, un es to iesaku arī tiem, kas nespēlē spēles.

frāze "dokumentus, lūdzu" uzbur ainu, kurā cilvēkam ir netaisnīgi jāaizstāvas: tu neesi devis iemeslu apšaubīt savu nevainību, bet tev tā ir jāpierāda. tā atgādina piespiedu atzīšanos un brīvdomības kriminalizāciju vai psihopatoloģizāciju nacisma, padomju un feodālajās iekārtās; tā ir nebrīves simbols.

psihopatoloģizācija

raksturot disidentismu kā psihiatrisku novirzi bija padomju iekārtas veids kā dot ieganstu to diskreditēt un sodīt. noziedzīgie režīmi sargāja savu tēlu; tie nebija tik nesaprātīgi, lai dotu lieku iemeslu nemieram un kritikai.

es noturīgi, pat ja ne saudzīgi, paužu uzskatus pret autoritārismu un par pilsonisko sabiedrību; es nevarētu to brīvi darīt padomju iekārtā. tajā pašā laikā cilvēkiem ar izplūdušiem priekšstatiem kapitālisma kritika atgādina padomju noziegumus, un tas tiek reizēm pārmests man pat skaļos uzsaukumos.

izplūdušie priekšstati neļauj atpazīt domu gaitu: tā vietā tiek uzburtas mikimaušu ainas bez personīgā īpašuma, bez tirgus apmaiņas, un ar nospiedošu nebrīvi. manas atbildes arī aizskar svarīgo paštēlu, pārmetot izglītības trūkumu.

nesaprotot līdz galam domas, atliek psihopatoloģisks skaidrojums: tiek norādīts uz it kā nesaprātīgumu un uz kāpinātām sajūtām. it kā padomju noziegumu nosodītāji nevilšus sāk līdzināties to veicējiem.

... tālāk ... )
 

Nepabeigtā dienasgrāmata