Nepabeigtā dienasgrāmata


24. Septembris 2021

Your inside's out @ 02:45

[info]black_data:
Tags:

Ir, faking, gandrīz divi naktī, un es esmu piecas stundas nobindžojis Bo Burnham reakcijas video JūTjūbē. Jā, I'm not well, un es nevaru bez tevis, ciba, palikt veselā saprāta pusē, un šis būs vai nu lielisks krosovers, vai piezīmes manai nākotnes slimības vēsturei.

Es, laikam, no galvas jau zinu “Welcom to the Internet” dziesmas vārdus, jo šī gandrīz vienmēr ir pirmā dziesma, kurai visi taisa reakcijas video. Jo viņa ir skatīta nieka četrdesmit pieci miljoni reizes. Un tas neskaitot tos tūkstošus un simtus tūkstošus skatījumu, kas ir tiem reakcijas video, kur šī dziesma skan. Here is the pro tip. Gribi būt slavens jūtjūberis? Uztaisi reakcijas video šai dziesmai. Tas ir kā pieskarties svētai relikvijai, pēc kā tev pārlīst pāri dieva svētība. Tas nav joks. Es esmu redzējis reakcijas video, kuriem ir desmiti tūkstošu skatījumu, un nākamiem vai iepriekšējiem video ir tikai daži simti. Burnhams ir uzspridzinājis internetus. Viņš ir kā Jēzus. Viņš pat izskatās kā Jēzus. Vai Lenons. Lai gan visdrīzāk internets jau sen ir uzsprādzis, es vienkārši tur iepriekš neesmu bijis. I'm too old for internets.

Es speciāli meklēju sliktas atsauksmes “Inside”. Bija. Ne daudz, ne pārāk labas, bet bija. Viens no pārmetumiem ir par to, cik tā ievainojamības realitāte ir konsturēta, un kā viņš patiesībā nav pavadījis visu šo laiku vienatnē tajā istabā. Fair point, bet manās acīs tas nemazina šīs performances krutumu. Iespējams pat vēl vairāk izceļ to, cik kruta tas viss ir uztaisīts. Visas detaļas, katra frāze, katra kustība. Un ja Burnhams piecus gadus nav bijis uz skatuves dēļ panikas lēkmēm, cik daudz vairāk īstuma var prasīt no cilvēka, ko atklāt visai pasaulei? Piecus gadus, lai tiktu galā ar savām mentālajām un emocionālajām problēmām. Ja šim cilvēkam vajadzēja piecus gadus, cik, nez, laika vajadzētu man? Nu, tā ap 2025. gadu es būšu ticis ar sevi galā, un varēšu pilnvērtīgi baudīt dzīvi? Bez visiem šiem emocinālajiem amerikāņu kalniņiem, nakts cibām, un stundām pavadītām JūTjūbē?

Bet back to Bo, un viņa kritiķiem. Runā, ka viņš visu šo izolācijas laiku patiesībā ir dzīvojis otrā mājā ar draudzeni, un gājis uz to istabu tikai taisīt savu maģisko performanci. Nez - ko nozīmēja “dzīvot ar draudzeni”? Kā draudzenei klājās ar to dzīvošanu kopā ar cilvēku, kuram nepārprotami nācās pacīnīties ar sevi un par sevi? Es pieņemu, ka ir diezgan daudz krutu lietu, ja tu esi Bo Burnham draudzene. Bo gigantisko talantu (no pun intended) tomēr neviens nenoliedza arī pirms “Inside”. But is it really enough? Vai tas tiešām ir tik rewarding būt attiecībās ar kādu lielisku publisku personu, kurš aiz slēgtām durvīm savā nodabā cīnās ar saviem dēmoniem un tarakāniem?

Tai pat laikā, kas īsti mēs esam bez saviem demoniem un tarakāniem? Vai ir kaut viens cilvēks, kas nolēmis kaut ko mainīt savā nepatīkamajā personā, vienlaicīgi nav kritis arī panikā par to, ka viņš šādā veidā pazaudēs sevi? Viens ir tas, ka cilvēki atrod absolūti radošus veidus, kā jūgties sev pieņemamos veidos, kas no vienas puses uzbur ļoti unikālas un personīgas drāmas, bet no otras puses paņem savos mierinošajos pazīstamo paternu klīniskajos apskāvienos. Ja mēs visi tiktu galā ar saviem tarakāniem un demoniem, vai mēs visi nekļūtu garlaicīgi vienādi kā Instagram influenceru bildes? Ar mums pēkšņi būtu tik vienkārši sadzīvot, bet arī tik ļoti garlaicīgi. Un vēl mūs būtu tik vienkārši aizvietot ar kādu citu. Kā izdegušu lampiņu var nomainīt ar jekurā Rimi nopērkamu citu lampiņu. Kas ir šausmīgāk? Mūsu emocionālie amerikānu kalniņi, vai šis?

Bet jā, Bo Burnham “Inside” - skatities, neskatieties, man šobrīd ir pilnīg vienalga. You say the ocean's rising? Like I give a shit. Pieņemu, ka es viņu vairs nekad cibā nepieminēšu. Un cibu vispār vajadzēstu izdzēst, kopā ar fakino internetu, un ar tā miljons veidiem, kā “sarunāties” ar sev tuvajiem cilvēkiem.

https://youtu.be/1Rx_p3NW7gQ
 

(bez virsraksta) @ 00:33

(bez virsraksta) @ 00:27

[info]aborigens:
Vakara/nakts prieks. Klausoties jau otro pasākumu ar Daces Dzenovskas piedalīšanos, secinu, ka viņa labi paceļ jautājumus citā, nopietnākā līmenī un parāda, ka nepietiek ar skepticafe pieeju kritiskajai domāšanai - visas atbildes uz neskaidrajiem jautājumiem sniegs metapētījums. Un šķiet pirmā Satori diskusija manā pieredzē, kurā negaidīti veseli 3(!) cilvēki no 5 iestājas konservatīvo domātāju aizstāvības pusē un līdz ar to padara mērenākus pārējos un saruna vairs neaizved vienos vārtos, bet ir normāla, kvalitatīva diskusija. Sak, ko grib, bet man stipri izskatās, ka tas ir Telos aktivitāšu nopelns (reformācija un kontrreformācija).

D.Dz."Vai vērtības var tikt pakļautas kritiskajai domāšanai? Un ja, nē, tad kā mācīt vēsturi?"

O.P. "Visi šie iepriekšaplūkotie piemēri māca izaicināt konservatīvās vērtības un aizstāt ar liberālām. Vai ir iespējama kritiskā domāšana ārpus ideoloģijas?"

I.G. "Konservatīvās domašanas kritiskumu apšaubāmu padara tas, ka tā ir vērsta uz nosacītu status quo, kaut kāda pagātnes zelta laika saglabāšanu. Tāpēc, ka tas ir bijis un ka tas ir bijis labi. (..)Agnese Irbe, mana paziņa, demonstrē, ka viņa kritiski domā, tomēr kaut kādos fundamentālos punktos viņai ir vērtībās pamatotas aksiomātiskas nostādnes, kuras nav līdz galam pārdomātas."

"Pats ar savu galvu" https://www.facebook.com/Satori.lv/videos/1952984831533926
 

23. Septembris 2021

(bez virsraksta) @ 22:57

[info]zivs:
mani tikko izpisa. es turēju vaļā muti, un reibu, ne no vīna, pasaule nezinu kas bija. dm - useless.
tur ir viss. mesidžs, skaņa. precīzi piemeklēts kino.

nereāla pieredze bija Vaska - Presence, ar fantastisku čellisti Sol Gabetta. Biju ļoti apsities ar akcīzi un bezakcīzi. ja man tagad dm skanēja kā f, kā var tā būt. tobrīd es griezos debesīs, reāli neko tādu neesmu jutis labākajos orgasmos. es vnk piespiedies matracim lidoju, un tas deep deep. attapos no nereāli skaista sapņa, kad beidzās kompozīcija

rakstot klausos šo Vaska komp, un uz beigām pārņem transcendentāli. atlaist rokas no klavieres

klausoties otrreiz velk uz miegu, bet dvēseles stāvoklis ir, where i want to be. maybe forever
 

(bez virsraksta) @ 22:33

[info]zivs:
f y

 

(bez virsraksta) @ 21:27

[info]gnidrologs:
Pat nieka 30 gadus atpakaļ popsa bija bez maz ārtroks salīdzinājumā ar šī brīža zaņķi.

7
 

Daba metro, daba polē. @ 19:17

[info]dumshputns:
Pēc dēla skolas ejam uz tuvāko parku, kur iet daudzi viņa klases biedri. Tāds nekāds īpašs parks, ir reljefs, ir bumbas būris, ir krūmi. Ir arī vaļīgi nožogots aizaugušais stūris. Tur, kā man šodien bērns izstāstīja un parādīja, esot ievākusies lapsa, un guļot pie savas migas. Bet tuvāk par trīs metriem iet viņai klāt nedrīkstot, jo varot izbaidīt. Tā nu stāvējām trīs metrus atstatus un apbrīnojām kā lapsa laiski ieritinās un grimst snaudā.
Metrus septiņus gar to pašu tālāk sākas lazdu riekstu aleja, kur piecās minūtēs nu jau regulāri, mājās ejot, pielasam puskilo riekstu, no tiem, kurus vāveres šķinot, izlaidušas no nadziņiem. Šogad trekna raža. Būs man riekstu riepa.

Pa ceļam dēls uzdeva tik daudz jautājumu. Cik minūtes līdz mājām no parka? Cik minūtes līdz mājām no tā stūra? Kas ir tas? Utt. Pie mājām uzprasīja vai tētis jau esot mājās, uz ko es nopūtos un teicu: "Kas esmu es, lai zinātu atbildes uz visiem taviem jautājumiem?" Dēls uz mani paskatījās lielām acīm un atteica: "Un kas esmu es, lai varētu tev uz šo atbildēt?"
 

Slikta un laba ideja @ 21:01

[info]sarkans0987:
Šodien pirms ārsta vizītes ienāca prātā uzkrāsot lūpas - nu āda uzreiz starojošāka un kopskats tāds savāktāks, bet pirms mani pirkstiņi spēja satvert lūpu krāsu, pati sapratu, cik stulba doma tā ir. Maska taču visu krāsu man izsmērētu no vienas auss līdz otrai. Vispār šodien bija pārsteidzoši daudz stulbu un nevajadzīgu ideju diena. Viena gan bija laba - izmēģināt jauno vannu. Kad mans kailais ķermenis līdz ausīm ieslīdēja karstajā ūdenī, visi dienas nieki un sīkumi pašķīda un pazuda. Iestājās miers. Nemaz nezināju, cik ļoti man tas bija pietrūcis.
 

(bez virsraksta) @ 20:55

[info]rugetta:
tas, ka es visu laiku esmu izbesīta, noteikti nenozīmē to, ka neesmu priecīga!
 

(bez virsraksta) @ 20:25

[info]zivs:
viņas kaķis sauca aiz muguras, es gulēju tupus pie radio(dator)krēsla, un domāju, ko lai uzliek. es smagi elpoju. zāle palīdzēs, vakar arī viss ķermenis un prāts atbrīvojās, kad uzvilku vnk vienu zāles cīgu. reāli satiktu un nosistu zāles aizliedzējus. es izaicinu - mans tel 29567535. tiem pilnīgi nav smadzeņu vai iebūvēts ļaunums, vai prosta peļņa. lūk, tie gan ir atkritumi, ne es

sūtiet sms, jo dēļ kreditoriem es neceļu nepierakstītus nr
 

Haijamkopters @ 19:38

[info]ingmars:
Haijams uzņem apgriezienus.
 

(bez virsraksta) @ 19:10

[info]zivs:
feitai es drīkstēšu rakstīt tikad, kad man būs neviltota pro mazo pieredze. viņa ir ļoti daudz cietusi, un viss mans pagaidām ir atgremojumi. arī tad tas viņai varētu šķist lēts sviests. cilvēks, kurš izdzīvoja nereālu murgu.

nevajag man viņas atzinību. L ir visa pasaule
 

(bez virsraksta) @ 18:44

[info]zivs:
es viņai rakstītu, tu redzi, ka man vnk ir jau psc bez tevis. bet viņa ir ne tikai gudra, arī tas nebūtu risinājums. viņai jānostājas blakus reālam džekam, kaut klibam, bet ne puņķim
 

(bez virsraksta) @ 18:22

[info]zivs:
nedrīkstu rakstīt arī vairs nevienam. limits ir izsmelts. G pacēla klausuli un uzreiz pateica, ka iet slikti, jo saņem īsziņas par manu sadomazo. tas nozīmē, ka jāatsakās no cilvēkiem un vnk klusējot jāpāriet uz sevis pātagošanu pro level.

vēl feitai vrbt jāuzraksta. bet nē. pis nah Armand. vnk nopērc pātagu, kad būs nauda
 

(bez virsraksta) @ 17:40

[info]zivs:
mamma ir mans saprāta avots no cilvēkiem, kaut dažkārt liekas, ka neko nerubī.
es teicu, ka vairs neesmu runātājs, uzrāvu fraciņu un iegāju virtuvē. viņa atplauka "dažkārt ir labāk nerunāt"

haijamam vīna pietiek. vīna lējējs parūpējās, nopīkstinot karti
 

(bez virsraksta) @ 17:22

[info]zivs:
i think God got a sick sense of humor.

and i like it
 

(bez virsraksta) @ 16:22

[info]az:
if they toxic, be radioactive
 

paskrēja garām @ 16:14

[info]ingmars:
Septiņi gadi paskrēja patiešām ātri.
 

(bez virsraksta) @ 15:01

[info]zivs:
beibes atbilde būtu apmēram "beidz muļkoties", bez satraukuma izteiksmes. viņa redz pāri visam
 

(bez virsraksta) @ 14:57

[info]mapats:
Dzīvo dzīvi brīvi, dzīvi!
 

(bez virsraksta) @ 14:35

[info]mapats:
1. Runas brīvība.
2. Pārvietošanās brīvība.
3. Ķermeņa neaizskaramība.
4.
 

(bez virsraksta) @ 13:42

[info]mapats:
Uz ko tad īsti turās vara šobrīd Latvijā?

Tas ka pašu ievēlēta un tāpēc, ka policija sargā. Ievēlēšanu varēsim mainīt nākamgad, varbūt. Policijas uzticību šai valdībai varam grauzt jau tagad, lēnām un neatlaidīgi. Aprunājies ar pazīstamo policistu, vai zemessargu un pastāsti viņam ko domā par šī brīža situāciju, mierīgi un bez prasībām. Tikai informē, ka nepiekrīti valdības rīcībai.
 

Padoms vaig @ 12:17

(bez virsraksta) @ 11:50

[info]zivs:
reāli nesmieklīgi. 3. diena pilnīgi vienāda. no 5iem rītā mēģināt sākt darbu un gļēvi vāļāties pusskaidrā. tad saprast, ka jāiet pakaļ, jo zemapziņa jau aktīvi pie tā strādāja no pamošanās. man vēl vispār ir par ko? jāatver lietotne, apskatīt.
šobrīd toč nav smieklīgi. ja kas ir lāsts, tad gļēvums un alkoholisms.
es priecātos, ja spētu vairs neteikt neko. esmu atkritumi for real.

un es esmu lādēts for real. tēva mamma mani ienīda un esmu redzējis baisu woo-doo stafu ar sadurstītu savu fočeni (kā viņa to nenoslēpa, kad atbraucu ciemos, dont know). tēva virziena ģimene visi traģiski gājuši bojā. tur bija tāds evil. varbūt esmu pēdējais uz ko tas kritis. varbūt tomēr nē, jau ārpus mežonīgā lāsta
 

(bez virsraksta) @ 10:41

[info]aborigens:
Kādēļ tu gribi iznīcināt Romu? Taču tādēļ, lai līdzi iznīcinātu arī verdzību zemes virsū?
Jā — to es gribu!
Un tu domā, ka verdzība iznīks līdz ar romiešiem?
Tur nav ko domāt, tā tas ir!
/Spartaks, Andrejs Upīts
 

pāri papīra maisiņam un tālāk @ 10:55

(bez virsraksta) @ 09:44

[info]ulvs:
Esmu ļoti laimīgs, ka šajā darbā varu kavēt 10-20 minūtes bez sirdsapziņas pārmetumiem, jo vienmēr ir kāds, kurš ierodas pirmais. Vienkārši atvelku tās minūtes no neapmaksātā 1h pusdienas pārtraukuma, ko paņemu nedaudz īsāku. Bet tas vēl pagaidām, kamēr man nav jāver vaļā veikals. Mani psiholoģiski visvairāk nogalina steigšanās. Jo vairāk flegmatiskas harmonijas dzīvē, jo normālāks mans outlook.
 

(bez virsraksta) @ 09:33

[info]neraate:
Man ļoti gribas uz kādu izstādi. Ko (un kur) labu tagad var apskatīties? Der arī ārā. Vakar redzēju, ka pie Origo kaut kas ir, bet nesanāca laiks noiet garām. No skulptūrām nesen redzēju tikai to komunisma upuru piemiņas sienu. Un jāaiziet apskatīt to, par ko bija tas ceptiņš, tas bija kkur centrā? Murāli iečekot neiešu. Uz sēnēm gribu, bet vēl nezinu vai un pie krii varētu centra dakterdienā
 

(bez virsraksta) @ 09:23

[info]neraate:
Viss jau forši, ārzemju ziņās par jauno pieminekli Strēlnieku laukumā, tik šaubos, ka zirnekļu tīkli tur notīrīti, jo augšējā kreisajā stūrī tur dzīvo baisi liels zirneklis. Tā suga, kas lielākie Latvijā. Smuks jau, BET.
Un vakar tādu no franču kafejnīcas nesu laukā ar tukšu apgāztu krēmbrulē trauciņu un papīra lapu, viņš viss tāds pretīgs un apjucis un man riebās, bet es domāju, ka viņam izglābu dzīvību aiznesot noliekot zem koka pie akmeņiem. Un tas zirneklis aizņēma visu trauciņu un tas bija sarāvies aiz aukstuma un salocītām kājām

Tas bija šitāds. Ar visām salocītajām kājām aizņēma tādu platību kā mana plauksta (bez pirkstiem)
https://www.latvijasdaba.lv/zirneklveidigie/tegenaria-atrica-c-l-koch-1843/
 

Dienas citāts no reddita dzīlēm @ 07:24

[info]zazis:
Tags:

Why do people hate vegans?

"Because they have the image of that one self righteous vegan with a stick up their ass lecturing the non vegans about how they're inhumanely cruel for daring to eat meat from both a moral and ecological standpoint. People don't like getting lectured and made out to be the bad guy so they assimilate all vegans with that.
It's the same thing as sjw cringe compilations from the last decade creating this stereotype of the dyed hair feminist with a pronoun pin having a meltdown for "no reason". Or the flurry of memes shitting on 14yo girls for liking literally anything.

Much easier to generalise a group of people with convinctions you disagree with under a derogatory stereotype and laugh at them, than it is to stop and think about the clash of ideas from an intellectually honest perspective."
 

22. Septembris 2021

(bez virsraksta) @ 23:56

[info]neraate:
un vēl draudzene bēdīga stāstīja ziņas no provincēm, ka visādām foršajām lietām pa lēto grūti dabūt gribētājus. Tukumā Šimkus esot par 7 eiro. visur citur arī samērā maz apmeklējuma uz pasākumiem. pilnīgi jāapskatās, uz ko tādu labu māmiņu aizsūtīt. Vecamammu šodien atveduši mājās, pilns rublis neesot, tad jau vajadzētu kaut ko lai bagātinātos un atietu
 

(bez virsraksta) @ 23:05

[info]neraate:
Biju uz teātri. Brīnišķīga brīnišķīga izrāde. It kā par seksu, bet nebija piedauzīga. It kā komēdija un pat smieklīga. Bija gan grūti nosēdēt. Ģirts Jakovļevs wow! Šī tāda, uz kuru vajag iet ar puķēm, ja patīk dāvināt, man būtu prasījies uzdāvināt, bet nebija ko. Patika, protams, Ikea krēsls, fonā džungļi ar tām krāsiņām. Pēc tam izrādījās, ka bija arī režisors un laikam arī dramaturģe. Forši!
Par mūsdienīgām parādībām, nu tur Tinderis un tā. Varētu patikt arī kihelkonnai, bet bērnus neiesaku ņemt līdzi, bija vienā ainā kails aktieris. Un aktrise, bet tā bija zem segas

https://teatris.lv/izrade/riests
 

(bez virsraksta) @ 20:45

(bez virsraksta) @ 22:38

[info]aborigens:
Tu saki: citiem ir skaistas sievas un skaisti bērni, labs darbs un saskanīga dzīve, tikai manam galdam ir trīs kājas un suns guļ pagaldē neķemmēts. /Ziedonis
 

(bez virsraksta) @ 22:07

[info]zivs:
vajag klausīties ne tik popsīgu kā rammstein, bet lai reāli sāp no skaņas. my dying bride no feitas mīlēšanas laika varētu ar ko sākt. bet vai es gribu reālu depresiju? es gribu tikai sevi noslānīt. nu tā, lai varu tikai spēt apgulties un nevarēt pakustēties kā sāp āda
 

(bez virsraksta) @ 21:54

[info]gnidrologs:
Vēl interesanti, ka tādus no tiesas dzīvespriecīgus, high on life cilvēkus atceros tikai no savas "apspiesti tradicionālās" vecvecāku paaudzes. Urbānie mileniāļi un pat pepsiki ir mūžīgi saspringti. Ja ir high, tad pamatā no narkatas. Ļoti maz reāli starojošu personību. :makesyouthink:
 

(bez virsraksta) @ 21:44

[info]gnidrologs:
Mūsdienu karam pret Kristietību un visām tās izpausmēm ir virkne iemeslu, bet viens ne mazsvarīgs ir tas, ka šajā tradīcijā pieņemts pikti kratīt pirkstu par cilvēku nemitīgajām apgrēcībām un nepārtraukti atgādināt par šo cilvēka nemainīgo ligu, neatkarīgi kādā laicīgajā režīmā tas dzīvotu. Liberāļu siltumnīcā uzaudzētie to uztver ar piktu pieres raukšanu un mešanos atpakaļ savā krāsaino bumbiņu bedrē.
 

(bez virsraksta) @ 21:29

[info]zivs:
alkohols ir tikai pakārtota problēma. es mirstu orgasmā no mūzikas, es nespēju neko vairs, kad sāku klausīties.

bļāviens, jāsameklē ko mājās, lai sevi vnk slānītu pie rammstein. ko? domāju. āmurs ok. man nav pātagas. nē, var salauzt kaulus. tas ir stafs jāpāriet uz maksas bdsm. tagad zinu kas mani interesē

datorkabeļi, nē elektropagarinātāji, yeah

nerullē. esmu vājš. nesāp no sitieniem, un norauj austiņas. bļeģ atpizģījiet mani. NĒ!
 

(bez virsraksta) @ 20:35

[info]aborigens:
Graffiti drawn on a jersey barrier at Kandahar Air Field 2014

 

(bez virsraksta) @ 20:20

[info]zivs:
vēl man ļoti patīk dombrava. dievinu cilvēkus, kam ir prāts un sirds. cilvēki var būt enciklopēdijas, bet ja nav sirds - nulles. otrāda kombinācija, kad ir tikai sirds, nav redzēta, jo tad nav arī prāta. deru, ka viņa ir ugunszīme. es ugunszīmes redzu pēc domām. visas mīļākās dvēseles ir ugunszīmes. pats esmu uguns, un ar labāko uguns horror raksturojumu - lauva. ļoti pārliecināts, nemeklē sev apliecinājumus, jo lauvam viss pats nāk rokās. vnk veicas jau ir lieks teksts, bet man tiešām vnm veicas, gan tikai pēdējā brīdī.

uzmanības mauka ir narcisa īpašība. mans kauns

ugunszīmes ir the best. protams Laura arī ir uguns. loti gudrs auniņš, un ir tikai divi tik gaiši cilv ko pazīstu - L un bērns. viņš L gribētu kā savu mammu. esam pavadījuši daudz laika kopā. L ir vnk nereāla, bērns arī skumst, ka viņa ir prom. vai, piemirsu Kristīni, arī ļoti gaišu un ar totālu humora izjūtu, gaišu. piedodiet, ja vēl kādu piemirsu. es mīlu.

un tagad Keine Lust - Rammstein. bandu ar manā seklajā mūzikas pazīšanā, personas ar lieliskāko humora izjūtu
 

Nepabeigtā dienasgrāmata