Nepabeigtā dienasgrāmata


30. Maijs 2015

(bez virsraksta) @ 09:30

[info]tapetes_puksts:
maza prakse vienmēr ir labāka par lielu teoriju
 

Nr.329 @ 09:02

[info]hederas_sieva:
Garastāvoklis:: apathetic
Mūzika: darba kaķa murrāšana

Īsi pēc Mg. darba nodošanas mans dators, nespēdams izturēt sevī šo mē*lu aizdevās labākos medību laukos. Tā nu tiku pie jauna, tīra un neaptraipīta datora. Kā ar to vēl nepietiktu man pazuda ne tikai manis ražotie, "augstvērtīgie" gara darbi, bet arī fotogrāfijas. Kāpēc par to iedomājos? Vakar runājoties pieminēju gadijumu no koledžas laika, bet (kā jau vēturniece) šo faktu nespēju apstiprināt, jo tautāma pierādījuma ta' nav. Un ja nu pēc daudzdaudziem gadiem, kāds pētīs slavenās, cien.A.god. h_s jaunību, tad nāksies secināt, ka pēc pamatskolas beigšanas, četrus gadus cien.A.god. h_s ir bijusi kā akā iekritusi (katrā ziņā jāsāk sacerēt pasaciņa, kā es braucu uz Indiju meklēt garīgo izaugsmi. Pirms tam gan jāpalasa kaut viens raksts par šo tēmu, savādāk neko vairāk kā ar pirkstu kartē iebakstīt kur tā Indija atrodās nevaru).
Vnk uznāca žēlums, ka nav taustāmu atmiņu no 4 burvīgiem gadiem, kas tika pavadīgi vēl burvīgākā vietā ar pavisam burvīgiem cilvēkiem.
 

(bez virsraksta) @ 08:29

[info]adinkra:
Elektroinstrumenti man tā ne pārāk. Varbūt trokšņa dēļ, varbūt negribas ar pagarinātāju staipīties. Un benzīnzāģis nepatīk un trimeris. Es arī brusu varu zāģēt ar vectēvu fuksīti, ja brusu nav 10 (izrādās, brusa ir latviski). Pēdējais laiks iemācīties labi pļaut ar izkapti. Un vēl es bieži iedomājos par šitādu .
Aj, esmu salasījusies visādus permakultūras forumus, un brīžiem šķiet, ka tieši tā visā pasaulē arī saimnieko, sadarbojoties un neizniekojot, ar gaišo nākotni jau uz sliekšņa. Bet, diemžēl, tas ne tuvu nav tā.
 

rimts sestdienas rīts @ 08:45

[info]indulgence:
Tags:

Mūsu pagalma kolektīvais sīču bērnudārznieku un skolēnu izlaiduma baļļuks palicis vakardienā.

 

(bez virsraksta) @ 08:46

[info]mes:
Nevaru izdomāt kādu krēslu/galdu/sēdekli pirkt bērnam. Mājās ta nav. Tepat jau gads ap stūri, varbūt labāk kaut kādu koka transformējamo krēsls+galdiņš(vai tāds neaizņem daudz vietas un ir reāli praktisks?) vai parastam krēslam tikai tā saucamo booster(no šiem man gan bail, vai ir stabili, ja bērns sāk dīdīties baigi?). Vai parastu barošanaa beņķi.

Gribas drošu, stabilu, praktisku, lai pēc iespējas mazāk vietas aizņem un pie lielā galda piestellējams+/-.
 

(bez virsraksta) @ 07:57

(bez virsraksta) @ 07:22

(bez virsraksta) @ 21:08

[info]mazeltov:
Pagājušā gada 4. oktobra agrā rītā es ierados Amsterdamā. Nogurusi un smago un lielo ~23 kg somu nesot un velkot (jo tai nav riteņu). Lai piedalītos Saeimas vēlēšanās bija jābrauc uz Hāgu, ko, diemžēl, noguruma dēļ neizdarīju, taču, ja būtu, es būtu balsojusi par Kaimiņu,

Neskatoties uz viņa daudzajiem trūkumiem un absolūtu diplomātijas trūkumu, es viņu cienu par to, ka viņš nenoguris filmē to, cik sapuvusi ir Saeima, valsts iestāžu darbinieki, cik ļoti politika ir saaugusi ar biznesu, radu-draugu būšanām un kā šis bezpriģels turpinās un to ir gandrīz neiespējami apturēt. Es viņu cienu par to, ko viņš dara, lai netiktu aizmirsta Maksimas sagrūšana un tie, kas pie tā vainīgi gan tieši, gan netieši. Es viņu cienu par to, ka viņš panāca Pupeles atlaišanu.
Kaimiņš ir bīstams tāpēc, ka viņam nav ko zaudēt. Un tas ir iemesls, kāpēc arī es atļaujos šeit rakstīt to, ko atļaujos - man nav bērnu, par kuru labklājību būtu jāuztraucas, man nav ne ar vienu speciāli jādraudzējas, lai es varētu tikt kādā darbā, man ir plāns, b, c un d un nevienam nav nepieciešami kaut kādi tur sakari Latvijā.

Tas nekas, ka daži labi radošie, garīgi, ēteriskie un augstie par viņu vīpsnā un viņu nievā. Labāk būt par kaimiņu nevis ļaunupu batplagu. Lai cik skaisti un gudri daži labi neprastu izteikties un uzvesties, radošie un izglītotie inteliģenti ir pārāk atkarīgi no Latvijas vareno labvēlības un pasviestā kumosa, ko iebāzt mūžam tukšajā un izsalkušajā vēderā.

Es nebaidos, ka par mani smejas, apņirdz, aprunā, nebaidos, ka būšu te, cibā, bez atbalsta, viena ar karogu vai sūdu dakšu rokā. Te ir mans haidparks, mana iela, mans stacijas tunelis, kaste, uz kuras pakāpties un izteikties brīvajā mikrofonā.

"Ja gribi tikt pie labas vietas,
Tad klanies, lokies, rokas laizi!
Gan citi sauc tās kauna lietas.
Par to nekas, kad nāk tik maize.

Pie bagātnieku lepniem galdiem
Tu pazemīgi klātu lieni
Un glaimošanas vārdiem saldiem,
Cik vien ir spējas, katru cieni.

Bet, dieva dēļ, ar zemākajiem
Nekad lai kopā neredz tevi!
Min labāk kāju virsū vājiem,
Jo prātīgs gādā tik par sevi.

Tā drīz tu augstā vietā tiksi,
Tev slavēs, teiks par lielu garu;
Tu līdzbiedrus zem kājām liksi,
Un katris bīsies tavu varu."

Veidenbaums
 

(bez virsraksta) @ 01:30

[info]nistagms:
Vispār es esmu diezgan noguris. Šodien bija daudz ko darīt.
 

(bez virsraksta) @ 01:28

[info]nistagms:
Mūzika: Fleshpress - Spiral Filter Forcing You Down To Black Pyramid

To be positive and happy is to clutch at life essences only to expect to lose them; You burn the candle at nine ends and your life energy is snuffed out; This is why depression is salvation, for if you eternally postpone your joy, it is in this way inexhaustible and you never run out of good times. Only when we are able to abandon everything we ever dreamed can we really have our vault of happiness full.
 

(bez virsraksta) @ 00:13

[info]ld:
Nu laikam būs vāks.
S atkal birst komandējumi.
Atvaļinājums atceļās un skrējiens uz no bd ieplānots.
 

. @ 01:09

[info]kini:
Tags:

Tad apstājas laiks,
Un tā bija mīlestība.
Jo tikai mīlestības priekšā tas apstājas.
Un sekundes varēja grābt kā smiltis
Un sviest uz vienu vai otru pusi –
Tam nebija nozīmes./Z./

un nav par laiku, un nav par mīlestību. bet, ja tev kāds patīk, nepakautrējies uzsmaidīt un to pateikt. it might be worth it ;) /tas brīdis, kad šķiet - wow, es viņai arī./
 

(bez virsraksta) @ 15:01

[info]daria:
Tags:

Sucks, kad mazie prusaki slimo. Pag.ned. E, tagad Miķ. Galīgi karsts un nelaimīgs. Ārā arī ellīgs karstums (27), man sāp galva. Mācīties arī neļauj, visu laiku guļ virsū un cieš.

Toties māk parādīt ausis - tā rāda, ka man katru reizi bail, ka vismaz viena nespēs turēties pretī un nokritīs.
 

maijs @ 00:10

[info]inese_tk:
šodien satiku savu Dzirnavielas kabatslakatiņu tantīti. tieši pirms pāris dienām domāju, ka sen, sen nav redzēta - ka tik nav aizgājusi. nē, nav. forši!
 

29. Maijs 2015

(bez virsraksta) @ 23:27

[info]sirena:
šodien iekāpu ceriņu krūmā, gandrīz uzreiz ieraudzīju laimīti un apēdu arī. galu galā var taču arī tā.
kā arī ļoti priecē otrā braukšanas stunda, kurā viss sanāk, ķermenis atceras vairāk kā varētu domāt.
smuki izbraukāju maskačku, āģīti un beigās vēl aizvedu sevi uz mājām, brīžiem vaktējot vai nebraucu par ātru.
 

(bez virsraksta) @ 23:30

[info]bozena:
Man jau nekas it kā, tomēr, mani šis valodniecības jautājums jau kādu laiku nodarbina, ziniet, lai viss būtu godīgi, arī vīriešu uzvārdiem ar sugasvārda nozīmi būtu jāmaina galotne atbilstoši dzimumam tāpat kā sieviešu. Ak tad tā, es nevaru būt Božena Spainis? Es nevaru būt Božena Lācis? Vai Božena Kalns? Okey, bet tad es arī sagaidu, ka starp mums būs Jānis Priedis, Edgars Lapsis, Guntis Vimbis un Kaspars Piepis. es ceru ka tas jau ir iesniegts kādā iesniegumu iesniegtuvē, nu, kur jau cilvēki iesniedz savas gaišākās idejas labākai nākotnei.
 

(bez virsraksta) @ 22:42

[info]ex_silentio:
Nu, kad es ibio iemācīšos turēt sešpaku ledusskapī, tā vietā lai pamodies un aizgājis uz bodi sēri konstatētu ka ir 22:07..
 

(bez virsraksta) @ 21:43

[info]saldumi:
Ir tādi brīži, kad tu saproti, ka tam, ka tava dzīve bieži vien ir apnicīga stulbu problēmu gūzma, nav pilnīgi nekādas nozīmes. Braucu pāri tiltam uz mājām, klausos mūziku, skatos upē un vakara gaismā, un esmu vislaimīgākais cilvēks pasaulē.
 

Krekli ir gatavi @ 21:15

(bez virsraksta) @ 20:55

[info]process:
Pilnais spriedums būs 28. oktobrī, 2015. gadā.
Kā nojaušams šajā laikā [citu] procesuālu darbību nebūs, tāpēc redakcija dodas vasaras atvaļinājumā.

Turpinājums noteikti sekos, un cerams tas būs krietni īss.
 

(bez virsraksta) @ 20:56

[info]adore:
Nav vērts runāt par skumjo un sāpīgo, šie uzplaiksnījumi sver arvien mazāk. Jo vairāk atlaižu prātu, jo ātrāk viss pierimst, un šī vienkārši ir diena, kurā manis gandrīz nemaz nav bijis. Vien tagad, pašā novakarē, īsu brīdi es it kā esmu. Tobrīd, kad atbildu Aitu ganam, ka es arī labprāt viņu apskautu un aizmigtu. Man tik daudzreiz ir šķitis, ka tas ir vienīgais dzīvē, kas laimei vajadzīgs. Aizmigt apskāvienā. Bet tā nav tiesa. Laimei vajag vēl mazlietiņ vairāk. Aizmigt sev tuva, radnieciska cilvēka apskāvienā. Un spēt paļauties.
 

(bez virsraksta) @ 20:33

[info]rubija:
"Grāmatas lasa tikai cilvēki, kuriem nav viedokļa"
 

(bez virsraksta) @ 13:22

[info]mazeltov:
Lai panāk uz priekšu tie, kuriem liekas, ka lauksaimnieki ir vainīgi pie piena cenām veikalā.
Tiem es varētu iebāzt sejā screenshotu no Skype sarunas ar mammu, kur viņa saka, ka vietējais piena pārstrādes kombināts viņai maksā 14 centus par litru govs piena.

Sveika, piena lopkopība pēc piena kvotu atcelšanas!
 

(bez virsraksta) @ 20:10

[info]rubija:
Mūzika: Taylor Swift - Style

šūniņa pa šūniņai
 

(bez virsraksta) @ 20:01

[info]sickboy:
Manuprāt Krievijas tautai ir ārkārtīgi zems pašvērtējums. Nav nevienas citas tautas pasaulē, kas nekaunās no tā, ka pret pašu cilvēkiem izturas kā pret atkritumiem. Tāpēc arī nav grūti izrādīt necieņu hokejā, nenoklausoties pretinieka himnu. Cilvēki, kas neciena sevi, nevar cienīt arī citus. Likumsakarīgi, ka cilvēkiem ar zemu pašvērtējumu vienmēr vajadzīgs vadonis, kuru pielūgt. "Mēs negriobam atjaunot impēriju. Mums nav impērisku ambīciju. Bet nodrošināt saviem tautiešiem (Ukrainā u.c.) cilvēka cienīgu dzīvi mēs varam." (Vladimirs Putins) Te parādās, kas Krievijai ir cilvēks un cilvēka cienīga dzīve. Izspostītas mājas, uzspridzināti gāzes vadi, marodierisms, nāve, sakropļošana, tuvinieku zaudējums - tas viss ir "cilvēka cienīga dzīve" Vladimira Putina skatījumā.
 

Šodien jūtos izcili nelaimīga, paldies, smadzene! @ 18:47

[info]nomirusi:
Mūzika: https://youtu.be/GBoXBDFRo2c

Sēžu un gudroju ko pašdestruktīvu izdarīt. Self-injury man nepatīk, laikam palieku veca. Un vai iešana cilvēkos skaitās. Secināju gan, ka neskaitās, nekur neiešu un jāizdomā sev beidzot "slikti jušanās" algoritmi. Sociālajām situācijām izdomātā struktūra man ļoti, ļoti patīk. Noder arī. Nu tur trīs līmeņi - pūlis, sociālās grupas, personiskie cilvēki. Pēdējai grupai, katram indivīdam ir "atrunāts" savs mērķis/uzdevums/šībrīža statuss un ko darīt vai ne. Ērti, vienkārši, personiski.

Man gan šobrīd šķiet, ka emocionālos stāvokļus nomenedžēt būs baigais čakars, bet es to pašu domāju arī pirms sociālo algoritmu izstrādes. Bij te cibā arī pāris haotiski ieraksti.

gari muldos par uzstādīto tēmu, var mierīgu sirdi ignorēt )
 

(bez virsraksta) @ 19:52

[info]str:
Тебе в дверь стучат свидетели иеговы, а ты спешишь побыстрее открыть, ведь ты консультант орифлейм.
 

(bez virsraksta) @ 12:34

[info]mazeltov:
Tags:

Ak, kā man patīk visādi šādi mājokļa risinājumi (žēl, ka vēl nav zināma cena): http://qz.com/413081/portable-solar-powered-ecocapsules-mean-you-can-live-rent-and-electric-bill-free-globally/

Pēc kādiem 25 gadiem varētu noderēt.
 

(bez virsraksta) @ 19:20

[info]mindbound:
Garastāvoklis:: awake
Mūzika: Hungry Lucy - Pulse Of The Earth: Balloon Girl

Initial fuckery with field/spiking network hybrid models is over, now it’s time for polishing and paperwork (and maybe, just maybe, sleep).

Conclusions from the last few months:

  • When in doubt, read Theoretical Neuroscience, by Dayan, P. and Abbott, L. F. (2001);
  • MATLAB is a great tool but its language gets more atrocious the longer one uses it;
  • The previous point can be remedied by just writing everything in Julia and not looking back;
  • Converting average firing rates to individual spikes in a population of neurons by way of first converting the former into instantaneous firing rates for a group of Poisson “neurons” inserted between the neural field and the spiking population is not cheating, even if it kind of feels like that;
  • BLAS/LAPACK is magic (both in the sense that it allows solving complex problems with a few short incantations and in the sense that it is a thing of nightmare and eldritch portent);
  • I still can do double and triple all-nighters, fuck yes.

 

Par muļķīgām dilemmām @ 18:56

[info]hedera:
Tikko noskaidroju, ka garajās biksēs skriet tomēr ir par karstu. Bet rādīt cilvēkiem savas bālās ciskas arī vēl neesmu saņēmusies. Varbūt jāpārstāj būt tik iedomīgai un jāatmet pārliecība, ka cilvēkiem vispār interesē manas ciskas.
 

(bez virsraksta) @ 10:58

[info]mazeltov:
Šodien laikam jāpasaka kaut kas vieds, ņemot vērā sasniegto jauno vecuma slieksni.

Galvenais ir saprast, kas tevi dara laimīgu - pēc tam viss ir vienkārši. Un otrs galvenais ir neatlikt dzīvi (kad nopelnīšu naudu, kad bērni izaugs, kad uztaisīšu karjeru, kad uzcelšu māju, kad būs vairāk laika). Un trešais galvenais ir tas, ka laiks ir visdārgākā lieta pasaulē un man jāsāk celties agrāk, savādāk es ik dienas mēdzu pakāst veselu bagātību (rakstīja mazeltov zvilnot gultā zem segas plkst. 11:41 no "rīta" pēc vietējā laika).
 

(bez virsraksta) @ 18:33

[info]bljanna:
Tags:

[info]elina ,visu dienu šo dungoju galvā! Hello, sis!

Isa & the Filhty Tongues - Big Star
 

(bez virsraksta) @ 17:23

[info]lavendera:
Tikko uzzināju, ka kāda banka vairs nepieņem skaidro naudu - cilvēks gribēja samaksāt īri, šim saka: ieskaitiet to naudu savā kontā un pēc tam pārskaitiet. Ak jums nav pie mums konta? Tad atveriet pie mums kontu, citādi nekā.

Kad pienāks latviešiem tie laiki, kad arī ubagam uz ielas būs jāziedo ar bakas karti?
 

(bez virsraksta) @ 10:20

[info]porkus:
the world, however, did not wait
but soon observed what followed on
it's honesty that brought him to that state
 

Uzaicinu uz izstādi. Atklāšana 5. jūnijā 19tos! @ 17:19

(bez virsraksta) @ 17:35

[info]evy:
bet es nesuudzeeshos shodien!
gruuti bija no riita, veel pusshmigaa ar traktoru uz darbu braukt, jo hasans bija tik ljoti veel piedzeeries, ka iedeva man atsleegas un teica, lai pati braucu, nevarot vinjsh pie stuures veel seesties [es stipri shaubos, ka pati biju braucamaa kondiicijaa, bet noteikti daudz labaakaa agregaatstaavoklii kaa hasans]. pazibeeja doma pa kluso mustangu panjemt, bet es noteikti buutu peec tam kaartiigi atraavusies, taa ka naacaas vien manevreet ar traktoru.
labi, ka ielas tukshas, suunu ciems vakar noballeejies un astonjos no riita veel saldi chuch.
tikko saakaas pohas, bet darbadiena bez triisdesmit minuuteem cauri. taa, ka viss ir lieaaaaaliski.

p.s. muuseejaa pabaa ieksh to menu ir pieejamas all day brokastis, ko es arii shodien izmantoju, mielojoties ar olu kulteni pusdienslaikaa. taads, luuk, man pohinju kreivings.
 

Nātru prezervi @ 16:34

[info]ernuerna:
Jautājums tev, kaucmindiete (-dieti): vai nātres arī var saplaucēt burciņā ziemas zupām kā skābenes? Tā dara?
 

Buushu Riigaa! @ 14:30

[info]rindra:
Garastāvoklis:: ok
Tags: ,Es buushu LV (kuraa neesmu bijusi gadus divus ar astiiti) no 31.maija (ielidoju) liidz 6.juunijam (izlidoju).
Es gribu lielaakoties runaat un runaat un runaat ar vecaakiem un braali, daudz dabas (cik nu var dabuut nekur taalu nebraucot) un arii satikt kaadus no jums. Vai juus gribat satikt mani, to es nezinu, bet varbuut piektdien 5. juunija vakaraa kaut kas notiek Riigaa? Vai varbuut citaas dienaas? 

(bez virsraksta) @ 16:31

[info]mufs:
Tags:

jo,protams, kas gan var būt labāks priekš brīvdienu plāniem kā puslitrs kalvadosa,lai atkautos no MR agonijas

nu,vēl nē, pagaidām es vēl guļu darbā sazāļojusies ar solpadeīnu, pēc stundas. un rīt.

es nez,vai jums atskaitījos - bet man gin pateica,ka tur neko nevar darīt,ja es negribu hormonalizēties. ka viņa kā gin-endo nav saskatījusi pierādījumus visās aptiekās pārdotajās "simnptomu atvieglošanas"bundžiņās un ka neko labāku kā manu metodi - konjaks+pretsāpenes, iteikt nevar. nu,viņa,protams, runāja par glāzi, nevis puspudeli.

tā nu es klusu ciešu.

nu,labi, ne klusu.
bet ciešu.
 

(bez virsraksta) @ 16:27

[info]ninona:
Izpildījos par konditorejas tūtām un uzreiz manējā (pie tam sūdīga jau sen gribēju nomainīt) saplīsa tieši tagad, kad jāpilda priekš M izlaiduma magdalēnās (tādi kā kēksiņi/kapkeiki) zapte.
Nu, neko. Uztaisīju no cepampapīra tūtu, notinu ar līmlenti un ķēros pie darba. Nācās papildus izmantot tūtas uzgali, lai izdurtu caurumu garoziņā.

Čakars čakara galā.
Toties laikus atcerējos, ka jāved bērnu uz angļu valodu. Tagad 20 minūtes mājas kārtošanai.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata