Nepabeigtā dienasgrāmata


28. Jūnijs 2022

(bez virsraksta) @ 23:26

[info]mazeltov:
Resnie hiphopa mākslinieki ir rieperi.
 

(bez virsraksta) @ 22:15

[info]mazeltov:
auksts gaiss pa kalna namiņa logu iekšā, orgasms laukā
 

(bez virsraksta) @ 23:09

[info]zazis:
Tags: ,

Peldēt ir forši. Silti rekomendēju.
 

(bez virsraksta) @ 21:31

[info]neraate:
izglābu svešam bērnam dzīvību. bijām visi ūdenī, sīkas katra pie savas rokas, ūdens +- līdz viņu nabiņām, pār plecu skatījos uz vecāko un ar vienu aci uz pilnīgi pliko divarpusgadīgo klimpiņu, kas pie paša krasta smēla ūdeni un lēja smiltīs. vaktēju ne tāpēc, ka esmu perversa, bet tādēļ, ka ja mēs kaut kur esam pilnā sastāvā, agrāk vai vēlāk visi nepieskatītie vai nogarlaikojušies bērni atmigrē pie mums un es beigās neapmaksāti pieskatu arī svešus bērnus, kas besī, ja ar tiem kopā nav atnākts. un tad viņa ne ta paklupa, ne ta kas, bet bija ar galvu zem ūdens un sastinga. saspiedu, palaidu vaļā sīku rokas un teicu lai stāv uz vietas un nekustas ne par soli, paliek turpat, solis ar vienu kāju, ietupos celī, stiepu rokas, cēlu aiz ribām, otru kāju liekot jau viņa bija virs ūdens. viņa vēl joprojām bija sastingusi, neelpoja, nedaudz - maigi, bet stingri saspiedu ar plaukstām krūšu kurvi, ausī teicu "elpo!" un atdevu tētim rokās.
bet tā sajūta, kad tev ir jāatlaiž savu bērnu rokas un viņi jāatstāj ūdenī aiz muguras un tu neredzi ko viņi dara, kad tavu acu priekšā slīkst bērns, ir reāli riebīga un nav izstāstāma lai arī tāda situācijā tas ir vienīgais ko tu vari darīt, ja esi vistuvāk. divi soļi. burtiski. tēvs sēdēja smiltīs malā, no bērna ne acu nenolaida, tikai bija par tālu. abi nepārprotami iedeguši, sīkaliņa ūdenī apdzīvojusies, apradusi un modrība bija iemigusi. nomierināja un pēc tam atkal abi bija ūdenī, tēvs divus soļus no uz dziļuma pusi. tieši šonedēļ nošārēju FB glābēja info, ka mazuļi sastingst un tur viss bija tā kā viņš teica. sekls un ūdens viņai nebija pāri galvai, apmēram līdz viduklim, varbūt drusku augstāk, bet viņa vienkārši stāvēja pieliekusies ar galvu zem ūdens. tobrīd biju mierīga un savākta, vēl ietusējām ūdenī, izkāpjot gan sajutu nereālu nogurumu. tagad vakariņas ēdot klabēja zobi un trīcēja rokas, arī šo grūti uzbakstīt. un tagad domāju moš lai nepaspēj PTSD, jābrauc rīt uzreiz atkal. man jau tā Daugavā bail peldēt, Gaujā nekad neesmu peldējusi un nepeldēšu. bet skaidrs arī, ka trīs bērni ir galīgi pāri manai komforta zonai un kkur var braukt ja ir vēl kāds pieaugušais, var aiziet pačurāt vai nopeldēt divus mazus aplīšus. cerams, ka kaimiņiene atkal kkad brauks
 

skolotāja loma @ 20:47

[info]indulgence:

"(..) tas, ka skolas, orientējoties tikai uz kompetencēm, nevis zināšanām, tikai uz pielietojamību, nevis saprašanu, pārvēršas par [pusaudžu] pieskatīšanas vietu, ir acīmredzami. Šai tendencei atbilst arī plaši pieprasītā skolotāja pārvērtība - no augstskolā izglītota eksperta viņš ir kļuvis par sociālpedagoģiski skolotu mentoru un pavadoni.

Ticību tam, ka individuālo talantu un dotumu attīstīšana ne tikai palīdz uzplaukt atsevišķam indivīdam, paverot iespējas darba tirgū, bet arī veicina ekonomikas konkurētspēju, aktuālo norišu gaismā parādās kā bīstama ilūzija arī cita iemesla dēļ. Digitalizācijas aizsāktais automatizācijas vilnis skar galvenokārt tieši tās profesijas, kurām šķita nepieciešama tikai augstākā kvalifikācija, un nu tās, izrādās, varēs racionalizācijas procesā likvidēt. "Viedie roboti" aizstāj nevis nekvalificētus strādniekus, mediķus, juristus, tulkus, matemātiķus, programmlīdzekļu inženierus, skolotājus, zinātniekus, žurnālistus, māksliniekus. Tāpēc cerības, ka labāka terciāra izglītība ilglaicīgi nodrošinās darba vietas, labklājību un sociālo stabilitāti, ir ja ne maldīgas, tad vismaz krietni pārspīlētas. Tikai tur, kur ir zemas akadēmiķu kvotas, - Šveicē, Austrijā un Vācijā, - arī akadēmiskā bezdarba līmenis ir zems. Visur, kur augstākās izglītības programmas pārgājušas uz īsāku studiju laiku, aug akadēmiskais prekariāts. Vienlaikus atkal pieaug pieprasījums pēc lēta darbaspēka rūpniecības un apkalpojošajā nozarē.
- - - -
Via: Līsmans Konrāds Pauls. Izglītība kā provokācija. / tulk. Raivis Bicevskis - Jāņa Rozes apgāds: Rīga, 2022., 44.-45. lpp.
 

Arsenal Sale @ 17:48

Par labo @ 17:50

[info]mmd:
Ak jā, pirmo reizi mūžā apdrošinātājs pateica - tu kaut kā baigi pieticīgi esi satāmējis, mēs tev izmaksāsim bik vairāk.
Madara riktīgi trakus visus padara, pēc mēneša būs gatavas 500 bruņuvestes.
Tuvojas mans pirmais rallijs un pēc tam - pirmais komandējums uz Āfriku.
Par vēja dēli jau izstāstiju? Tur arī viss labi.
 

dieviņš @ 15:55

[info]helmsdeep:
dieviņš krieviņš
 

Tu esi vasarā! @ 14:31

[info]pavisam:
Tags:

Atkal šis burvīgais laiks, kad, ejot uz ķemertiņu, izsvīsti iemeslu turp doties...
Ej dušā, lai noskalotu sviedrus, kas sakrājās no tās izejot.
Kad kokosriekstu eļļa attaisno savu nosaukumu.
Un veikalā nav ne marinētu biešu, ne diļļu.
 

(bez virsraksta) @ 14:05

[info]pinjons:
Šie skumji untermenšīgie wannabe elitāristi.
 

(bez virsraksta) @ 11:56

[info]snauts:
A man cannot make general observations to any extent, on any subject, without betraying himself, without introducing his entire individuality, and presenting, as in an allegory, the fundamental theme and problem of his own existence.

-- Thomas Mann, The Magic Mountain
 

(bez virsraksta) @ 10:34

[info]daria:
Šorīt brokastīs èdu saldējumu
 

(bez virsraksta) @ 09:55

[info]neraate:
Vakarā ieziedu ciskas ar dezodorantu, ap pusnakti arī zem krūtīm un kļuva drusku vieglāk. Nesaziedu vakarā krūšukurvi ar pretsāpju gelu, šodien smeldz visas krūtis, sāp āda un tās tādas pilnas. Nav ērti ne ar ļifonu, ne bez, berž arī ērtais ļifons ko vispār vajag mazgāt jo pievildzis slapjš. Bērns naktī mocījās, cēla mani un tad kkad uzvilku krekliņu krūštura vietā. Tāda sajūta, ka saule svilina arī caur aizkariem. Gan jau nebūtu tik traki, bet svētdien pārcentos mammas dārzā un apdegu. Esmu sapļekusi, bērnu gražīgi, nevaru viņus nogurdināt pozitīvā veidā, nav spēka. Līdz diviem nevarēju aiziet gulēt. Ja nebūtu bērnu un kara, šo karstumiņu varētu izbaudīt. Diemžēl esmu diezgan pagurusi, šodien muzejs nebūs un nezinu vai būs iekšā peldvietai vakarā
 

Abi mirušie bārdaiņi apmierināti gruzina viņsaulē... @ 09:50

[info]indulgence:
Tags:

Gudrākie muļķi apspriež dumjas idejas, vidusmēra muļķi apspriež gadījumus, bet dumji muļķi apspriež cilvēkus, kuri viņus par muļķiem uzskata.
P.S.
Ienāca prātā, ka pēdējā laikā, šķiet apzināti, ir tendence nonivelēt cilvēku spriestspēju, atsakoties no kritērijiem, kas senāk ļāva klasificēt "gudrs" vai "dumjš". Abi šie vārdi pamazām zūd no valodas aprites, jo "visi līdzvērtīgi" un "visi pelnījuši cieņu".
 

(bez virsraksta) @ 08:47

[info]mazeltov:
Es: Tevi nevar laist pie plīts!
Viņš: Pārāk lielas pēdas?
 

(bez virsraksta) @ 08:52

Hlors @ 02:08

[info]ctulhu:
Tā izskatās ja cisterna ar hloru kraujot kuģī noraujas no trosēm un nomaucas

https://jauns.lv/raksts/arzemes/508737-video-jordanija-toksiskas-gazes-noplude-gajusi-boja-desmit-cilveki-un-vairak-neka-200-ievainoti

ātri vispār...

[ vienīgais es nesaprotu kāpēc LV prese nejēdz pateikt kas tieši par vielu, ``toksiska gāze``, reuters re godīgi pasaka ka hlors pēc tam kad iegooglē chlorine gas explosion jordan ]

upd. OK, viņi apdeitoja rakstu un tagad tur ir minēts hlors

https://www.reuters.com/world/middle-east/four-dead-70-injured-toxic-gas-leak-jordans-aqaba-port-state-tv-2022-06-27/

Pēc tvaiku rakstura [vispirms migla] izskatās ka saspiests hlors, adiabātiski izplešas, veidojas kondensāts
 

jūnijs @ 01:13

[info]inese_tk:
tā kā nezinu, kā man tālāk dzīvē ies - ar internetiem un visu pārējo, iepostēšu jūniju jau tagad. un atlikušās dienas papildināšu kaut kad. varbūt.

jūnijs )
 

ljikbez @ 23:22

(bez virsraksta) @ 00:34

[info]snauts:
Es jums teikšu tas jaunais Top Guns ir baigi foršais bojeviks, bet tomēr es teiktu, ka ir too posh for me, man kaut kā uz vecumu būtu prasījies drusku vairāk bezcerības, trūkuma, rūgtuma vai izmisuma. Savādāk brīžiem tik skaisti, ka neinteresanti.
 

27. Jūnijs 2022

(bez virsraksta) @ 21:44

Man visur raapo. @ 23:09

[info]methodrone:
Karstums, kukainji un tumsa ir bezdieviiga kombinaacija.

Nepiecieshams alus, lai izdziivotu sho saulgriezhu paradiizi. Tad es varu ar naktstaurenjiem seedeet uz lievenja kaa vecs Teksasas onkulis, un ostot goviigos vakara zemes tvaikus, klausiities varzhu filozofiskajos, nepieklaajiigi uzstaajiigajos praatuljojumos.

Esmu pasleepusies aiz diviem dazhaadiem insektu baldahiiniem, un vaari ceriigas citronmelisas sveciites, bet tikuntaa man visur raapo, un apzinjaa atgriezh primordiaalas nakshu bailes no pusaudzhu gadiem teeta laukos.
 

(bez virsraksta) @ 22:37

[info]gnidrologs:
https://youtu.be/kXO0t-NvQA4
The stuff they are talking about here on camera just shows they are not even pretending anymore.

Schwab "Not only you have to have co-operations with other business' , but also governments and regulation boards." ... He says this in such a way to Bourla that you just know he is deeply frustrated that Pfizer and the WEF are not just able to dictate to the world what to do. And also at no point are either interested in co-operation with the people or co-operation with anybody who questions them.

Schwab then talks about the approval process, with dismissive hand gestures ..."The FDA, the European regulation, usually it's a very cumbersome process...Do you think governments understood very fast your needs and reacted positively to your needs?"

Bourla "There are examples that maybe we can improve for future situations."

It's insane how they have such hubris to talk about how the government and regulation bodies should be taken out of their way so they can do what they want as private individuals and companies to the public.

And they have these two creepy Bond villains openly talking about their world domination plans. They don't even hire PR people to hide their plans and contempt for the people with a fancy feel good script about working for the betterment of mankind and employ hipster "I love science," stooge presenters to try and dress it up anymore. It's just two gravel voiced evil looking globalist creeps talking about their demands for world domination.
 

(bez virsraksta) @ 21:29

[info]mazeltov:
Starp citu, pēdējais MotoGP Assenā bija ahujennijs ar vnk milzīgāko cherry on top pēdējā apļa pēdējā līkumā!

Vispār, ik pa laikam atceros par Marko Simončelli. Diemžēl, mēs nekad neuzzināsim, kā būtu, ja būtu. Es laikam arī vienmēr atcerēšos, ka ziņu par viņa nāvi man iekomentēja helvetica.
 

Nora runā @ 20:44

[info]daria:
Tags:

Ja es būtu pica, es pati sevi ēstu.
 

(bez virsraksta) @ 20:30

[info]dzeltens:
Īstenībā tas kovids tik vien bija kā tādas smagas paģiras, tikai 3 dienu garumā. Nav brīnums, ka cibas alkoholoķi no tā nenieka nebaidās.
Drusku mainīts apziņas stāvoklis dēļ temperatūras, galvassāpes, viegls nelabums un ēstgribas trūkums. Un trešajā dienā jau praktiski ir atlaidis. Vīrs pagatavoja sev vakariņās malkascirtēja porciju, man ēstgriba vēl nav atgriezusies (ja godīgi - varētu arī neatgriezties), viss šķiet kaut kāds negaršīgs. Tikai āboli un zemenes ir ok. Zemenes tikko salasīju savā džungļu dobē veselu groziņu.
 

jūnijs @ 20:01

[info]inese_tk:
Garastāvoklis:: jādara vēl miljons lietas

rīt agri no rīta lidoju prom. vispār labprāt pārceltu šo ceļojumu uz rudeni vai ziemu. man dārzā ir tik labi. tik skaisti un smaržīgi un mierīgi. man žēl, ka nesatikšu ziedošas vecāsmammas lilijas un nepiesūkšos ar viņu smaržu. domāju varbūt jāpamēģina sagriezt pumpuri un nolikt pagrabā. kādreiz mamma tā darīja, kad veda tirgot uz kapusvētkiem. stāvēja diezgan ilgi. šobrīd zied lielais jasmīns (filadelfs) un meža zemenīšu jasmīns (filadelfs) un pojenes un pagalms smaržo vienkārši grandiozi. ja nebūtu tik daudz odu, es gulētu ārā filadelfos. nupat sākas zemenes, tās ar baigi nedabūšu noēsties. uztraucos vai K tiks galā ar augiem, vai nenokaltēs vai nenoslīcinās vai pamanīs kāda ausis nokāruša auga, trešās dobes tālākajā stūrī, saucienus pēc palīdzības. pēc treniņa ilgi glaudīju zirgam galvu. tikai divas nedēļas, bet es ļoti ilgošos pēc viņa un es zinu, ka viņam arī manis pietrūks. Rikardo arī būs bēdīgs. K visu šo nedēļu strādā Lampā un kaķis dzīvos pa māju pavisam viens. šogad arī drošvien būs maz tēju - gan apjoma, gan daudzveidības ziņā. daudz kas, ko parasti vācu, tik tagad sāk lēnām ziedēt. pēc 2 nedēļām būs jau noziedējis. līdz šim neko daudz neesmu paspējusi ievākt. eh.

taisnā līnijā no Smiltenes līdz Minesotai ir 7201 km.

bet nevar čīkstēt, citādi pierunāšu vēl nepatikšanas. mums ir maz laika Amsterdamas lidostā, lai pārsēstos un ziņo, ka tur streiki un garas rindas un trūkst darbinieku.
 

(bez virsraksta) @ 18:50

[info]mazeltov:
Esmu Robins Hujuds
 

(bez virsraksta) @ 19:45

[info]neraate:
Vai nu sabiedrība tiešam hujezotērojosies vai iepriekš līdz manīm nenonāca, bet šodien FB lentā divi cilvēki pāršārējuši divus huiņu dzinējus. Taro licēja un kkāds ķipa dziednieks. Aibažubažu ar pazudušo skuķīti viss slikti, iedodiet precīzus dzimšanas datus. Reāli vēmiens nāk
 

(bez virsraksta) @ 18:58

[info]saccharomyces:
vai jums arī no šī karstuma sāp galva?
 

Atjaunojos pēc puņķvīrusa @ 18:26

[info]kaszczejs:
Tags: ,

Šodien nostaigāju 8 km - aizvilkos līdz Teikas Lidlam vnk pabolīties, jo Latvijas Lidlos vēl nebiju bijis (gandrīz neko nenopirku, tikai puskilo vīnogu, kuras atceļā tāpat nemazgātas apēdu), pēc tam netālu no mājas Maksimā sapirkos ēdienu.

Pēc tam uzzināju, ka manas vazāšanās dēļ Rīgā šodien izsludinājuši redalertu un cevaadomu.
 

joprojām nemāku @ 17:53

[info]helmsdeep:
kā cibas ierakstiem var pievienot bildes?
 

(bez virsraksta) @ 16:50

[info]helmsdeep:
Nekad dzīvē neesmu dzēris slaveno kokteili "Margarita". Ir labs?
 

zaļie @ 16:03

[info]ctulhu:
Kārtējais zaļo stulbums, citēju:

//Dzīvnieku aizstāvji aicinājuši augstāko tiesu atzīt Bronksas zoodārza ziloni par ‘’personu’’ un atbrīvot no ‘’ieslodzījuma’’.//
 

diploms @ 15:44

[info]indulgence:

"(..) Izglītības diplomi, kas sākotnēji pavēra iespējas tiem, kuri tādus varēja uzrādīt, apliecinot ievērojamus panākumus, zaudē savu funkciju, ja tādus saņem visi vai ļoti daudzi un rodas šaubas par šādi apzīmogoto panākumu un kvalifikāciju izcilību. Universitātes un augstskolas jau sen ir pārgājušas pie tā, ka formulē savas prasības un pārbauda studētgribētājus pēc. saviem kritērijiem - tātad vidējās izglītības diploms ir zaudējis savu vērtību: tas vairs nav garants, ka tā ieguvējs ir derīgs augstskolai. Šāda attīstība rāda, ka agrīnas specializācijas dēļ cieš vispārējās izglītības ideja; vēl vairāk - reālas akadēmiskās un profesionālās karjeras iespējas paveras tikai tiem, kuri var atauties sagatavošanas kursus iestājeksāmeniem un studiju maksu elitārās universitātēs. Visi pārējie nonāk akadēmiskā prekariātā. (..)"
- - - -
Via: Līsmans Konrāds Pauls. Izglītība kā provokācija. / tulk. Raivis Bicevskis - Jāņa Rozes apgāds: Rīga, 2022., 43.-44. lpp.

P.S.
Man no Somijas izglītības sistēmas tuvām aprindām stāstīja, ka pēdējos gados ne tikai strauji krītas Somijas rādītāji PISA reitingā, bet arī tikpat strauji pieaug pieprasījums pēc privātskolotājiem. Jo aizvien mazāk vidusskolu absolventu spēj bez papildus sagatavotības iestāties augstskolā. Mums gan tas nedraud, jo Latvijā augstskolās uzņem visus, kas spēj maksāt, pat tos, kurus armijā neņemtu.
 

(bez virsraksta) @ 15:35

[info]neraate:
Šodien pagaršoju zemeņu daikiri. Ņamma.
Ciešu no karstuma un nav spēka saorganizēties pludmalei šovakar vai muzejam rīt. Muzejs ar savu vēsumu vilina ļoti, bet doma par sabiedrisko un mugursomu ne pārāk :D
 

Ūdens rēķins 2 @ 11:56

[info]217:
Tags:

Es jau rakstīju, ka sīkā saplīsušā poda dēļ mums kanalizācijā aiztecēja diezgan daudz ūdens pa taisno, un pēdējais rēķins bija £899.
R. tik ilgi zvanījās pa telefonu un pielietoja savas apvārdošanas spējas, kamēr mums samazināja rēķinu līdz £369(!!), kas joprojām ir nepatīkams cipars, bet tuvāk tam, ko tāpat būtu nācies maksāt par pusgadu bez saplīsušā poda :)

Šorīt sīkais kavēja skolu, jo nevarēja atrast skolas bikses. Piektdien atnākot no skolas ar dubļainām biksēm, jo ar draugiem vazajās pa upi pēc stundām, viņas nevis ielika veļas maisā, bet uzmeta uz sava skapja, aizmirsa, šorīt pilnīga panikā nevarēja atrast, prasījām, kur otras skolas bikses, viņš arī pat nezināja, ka viņam vispār tādas ir, lol, es beigās atradu arī otras uz viņa skapjaugšas, blakus pirmajām, arī visas dubļainas, lol :D, nu neko, gāja ar dubļainām, galvenais, vēl vakar viņam smuki mācīju, kā lietot veļasmašīnu, visas pārējās viņa drēbes izmazgājām :D cirks gatavais :D
 

(bez virsraksta) @ 13:41

[info]lavendera:
Vakar pirms saulesrieta aizrullēju uz Kleistu zirgu dīķi papeldēt, ieraudzīju tādu jauki grantētu celiņu! Nez cik tālu tas jau ved? Nez kad tiks asfaltēts? Vai jau šovasar varēs ar velo tikt uz jūru peldēt? Tāds patīkams variants būtu - 10 km velo, stundiņa peldēšanas jūrā, 10 km velo, atsvaidzināšanās dīķī, un prom uz māju. Varbūt es pat kļūtu tieva!
 

bad pharma @ 10:57

[info]extranjero:
Pirms 50 gadiem ārsti parakstīja cigaretes pret astmas lēkmēm:Šodien mēs zinām, ka cigaretes patiesībā pasliktina astmu,

un viens no biežākajiem iemesliem, kāpēc daudziem bērniem ir astma,

ir tas, ka vecāki mājās smēķē bērnu klātbūtnē.
 

(bez virsraksta) @ 11:33

[info]az:
vakar nodzīvojām visu dienu bez telefoniem un interneta, tikai milzīga, mūžīga mīlestība un miers, brokastīs bija glāze seleriju sulas, es uzreiz apreibu un izstāstīju visu, ko nebiju tev nekad teikusi, un kā vienmēr viss uzreiz sadzija, you just heal everything, pāris sekundēs atgriezās gaisma, which was rude, dude, but that's physics and lifetimes of darkness, tad smējāmies daudz, ēdām maz, bet ļoti garšīgi, un visu laiku bijām tuvu. happy and exciting relationships, i shall believe it for me and u and all of us.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata