Nepabeigtā dienasgrāmata


18. Janvāris 2021

(bez virsraksta) @ 22:45

[info]gnidrologs, posting in [info]pajautaa:
Ar ko mūsdienās izskaidro pilnīgi vertikālās klintis? Nu tur visādus lielos kanjonus un tos dīvainos plato?
 

(bez virsraksta) @ 21:29

[info]ulvs, posting in [info]pajautaa:
Latvijā šobrīd tiek vakcinētas tikai ārstniecības personas - DELFI 

Ok, labi, bet kāpēc tad es feisbukā redzu random cilvēkus, kuri ir iepostējuši vai nu rakstisku info vai foto, tur aptverot faktu, ka viņi tikko vakcinējušies? Cilvēki, kuri nav ārsti. 
 

(bez virsraksta) @ 20:22

[info]meljkje:
Šodien ātrā palīdzība piedāvāja mani vest uz Tvaika ielu. Atteicos, protams - cik esmu bijusi ciemos, tā ir briesmīga vieta. Vispār būs jāapdomā, vai nebūtu jāuzraksta kāds publicējams gabals par to, cik sūdīga manā pieredzē ir mentālā aprūpe LV. Nu, izņemot jauno terapeiti, protams. Viņa ir eņģelis.
 

(bez virsraksta) @ 19:25

[info]penny_lane:
p.s. sāku lasīt kalendāru, jo peer pressure mani sauca, bet es jau otrajā lappusē vairs negribu lasīt tālāk, tas ir tā kā ar svena nometnes stāstu, ka tur taču neraudot nevar palasīt, šausmas kaut kādas, attāla atmiņa arī par the curious incident of the dog in the night-time, gribas ņemt zīmulīti un pasvītrot vietas, bet tad nejauši viņas svītrot stiprāk un stiprāk un izkasīt ārpus grāmatas, tā es jūtos piektajā lappusē, kas būs tālāk?
 

(bez virsraksta) @ 16:09

[info]basta:
Kā var latviski pateikt 'fakaps'? Vienam dokumentam paroli aizmirsu. Bija kaut kāds fakaps. Ir. 100% zinu.

Upd.: 'Murgs'
 

(bez virsraksta) @ 17:10

[info]jim:
Tags:

Pēdējo gadu ēnudarba rezultātā esmu identificējusi abus savus lielākos iekšējos deficītus, un viens no tiem ir autentiska, īsta konekšena trūkums ikdienā. Bet kas tieši ir īsts konekšens? To vārdos grūti paskaidrot, bet šodien neviļus atradu izcilu šī fenomena ilustrāciju.
 

(bez virsraksta) @ 14:47

[info]f:
skropstu tuša gandrīz cauri, klājas vāji, jāpērk jauna. drogās plauktam pāri krusts. labi, ejam uz drogas.lv. ieliekam grozā. piegādes veids - izņemšana veikalā 0.99 EUR.
skaisti.
 

(bez virsraksta) @ 13:16

[info]virginia_rabbit:
Tags:

- Ko tu dari, Eižen?
- Guglēju, ko meitenes dara sleepoveros.
 

(bez virsraksta) @ 12:45

[info]meljkje:
Izsūcu paklāju un uzrakstīju dzejoli. Esmu tik pašapmierināta, ka būs ārkārtīgi grūti piedabūt sevi šodien izdarīt vēl kaut ko.
 

(bez virsraksta) @ 12:41

[info]tipa75:
Klīst diezgan nopietnas (man ir ziņas par 3 ģimenēm (!)) baumas, ka Centrālās laboratorijas tests slimiem cilvēkiem ar daudzām izteiktām pazīmēm rāda negatīvu C19, bet Gulbī ir pozitīvs tests. Tieši ar 2kārt negatīviem testiem arī mans krusttēvs jau ar plaušu karsoni nokļuva slimnīcā. Un māsīca ar C19, bet negatīvu CL rezultātu vēl gāja un "parasto" poliklīniku citas analīzes nodot.
Zo....
 

Dubults @ 10:45

[info]adirred, posting in [info]pajautaa:
Vai cilvēks var vienlaicīgi būt inficējies ar covid un, teiksim, gripu?
 

Kas Latvijā ir īpašs un kas tie tādi latvieši? @ 10:54

[info]lavendera, posting in [info]pajautaa:
Ar ko mēs esam jocīgi un ar ko varam lepoties? Ko jūs ārzemniekam pateiktu, lai paskaidrotu, ar ko atšķiramies, piemēram, no lietuviešiem? Kāpēc mēs esam eksotiski? Kāpēc Latviju vērts apmeklēt? Kas te noteikti jāredz? Der viss, sākot ar pelēkajiem zirņiem, ko ēd vienreiz gadā, traku sēņošanu rudeņos, populāro kalnu slēpošanu, lai gan augstākais kalns ir tikai 312 metri; ka gandrīz katrs latvietis vismaz vienreiz ir piedalījies dziesmu svētkos (vai vismaz tos skatījies, dziedādams līdzi), Brīvības piemineklis, Rīgas jūgends; ka katrs latvietis zina divas valodas, bet visbiežāk trīs un pat vairāk; ka mums bija savulaik vissmukākās monētas; ka jāēd maizes kancīši, lai apprecētu saimniekdēlu; barikādes, Baltijas ceļš, izsūtīšanas, 50% teritorijas meži utt.

Priecāšos par ideju pasviešanu. Man, piemēram, nešķiet, ka ārzemniekus šurp vajadzētu vilināt ar Mežtaku vai Jūrtaku... Un man negaršo sklandurauši.

Atgādiniet, lūdzu, ko dara viens latvietis? Divi spēlē teātri, trīs dibina kori :)
 

(bez virsraksta) @ 00:24

[info]martcore:
nu tas jā, viņa ir nereāli kruta

 

le karē uz nedēļu pazudis zapojā starp klužu un bukaresti @ 00:00

[info]kants:

Ja zini bez manis vēl kādu, kura ir sakeris uz spiegu romāniem un kultūras/sociālo antropoloģiju, tad šī ir noteikti grāmata viņai.  

Trakoti aizraujošs (balstīts arī autores dosjē 2780 lapaspusēs) un intelektuāli blīvs pētījums, kas, iztaujājot noteiktus zināšanu radīšanas veidus un patiesības režīmus, kairi rezonē ar Fuko “Uzraudzīt un sodīt”, uz ko arī nedaudz nekautrīgi atsaucas. Interesants actor-network theory lietojums, un izcila arhīva prakšu analīze, un slepenības socioloģija. Man īpaši vērtīgi šķita slepenības/klusuma, baiļu/ļaunuma un zināšanu/patiesības nošķīrumi, ar ko autore operē savā Securitate analīzē. Ievads jauki kontekstualizē arī LV neveiklo ņemšanos ap čekas maisiem.

 

17. Janvāris 2021

(bez virsraksta) @ 23:56

[info]virginia_rabbit:
es šodien biju uz Sibīriju un atpakaļ
 

(bez virsraksta) @ 20:52

[info]asiize:
Kāpēc Navaļnijs atgriezās, esat lasījuši kādu labu versiju?
 

a sequence of quotes @ 19:25

[info]redz:
The moment that you die will feel exactly the same as this one. - The End
 

Dopamīns @ 17:35

[info]prtg:
Dažiem soctīkli ir kā pļēgurošana. Pa laikam nobiedē visus ar neadekvātiem un skaļiem lielburtu plakātiem. Grūstās un kaut ko neadekvāti vervelē atbildīgu pilsoņu stingri pārdomātu komentāru rindās pēc atzinības. Ātri atkārto citu atkarībnieku izteikto, tikai pēc tam miglani un īsi padomājot, ko tikko uzrakstīja. Īstens prieks ir tikt līdz viedokļu kautiņam, kas reizēm ievelkas ilgstošā, atriebīgā sarakstē, bet pie pirmās kopīgās nots atkal izlīgst un virtuāli apskaujas. Minūtes, nedēļas, gadi paiet kā miglā, un nekas praktisks sevis vai sabiedrības labā nav izdarīts.
 

(bez virsraksta) @ 17:26

(bez virsraksta) @ 16:19

[info]iive:
Vai Raivim Dzintaram ir tētis?
 

un, galvenais, atcerieties nesmēķēt @ 13:29

(bez virsraksta) @ 10:49

[info]_re_:
pieteicos rītvakar uz c-19 testu, drošs paliek drošs

izrādās, mūsu reģionā brīvdienās (un runa ir arī par sestdienu) no 5 c-19 analīžu punktiem strādā tikai 1, centralizētais valsts pieteikšanās tālrunis nestrādā, centralizētā elektroniskā pieraksta saite neveras vaļā. man šķita, ka brīvdienās daudz mazāk veikto testu un pozitīvo keisu dēļ tā, ka cilvēki kūtrāki, neies jau čakarēt sev brīvdienas un tā, bet nē, tam ir objektīvi šķēršļi.

vēl par tēmu. vakar bijām izbraukuši ekskursijā ‘saule, sniegs, sals’ līdz kornetiem, pa ceļam iebraucām apē pēc ūdens. kamēr vīrs gāja veikalā, laiski vēroju apkārt notiekošo. pirmkārt, pie -19° viņi mašīnas vnk neslēdz ārā, piebrauc, atstāj darbojoties, izkāpj visi ārā un aiziet pa darīšanām. bet otrkārt, visiem maskas, pēc veikala atgriežoties mašīnā nodezinficē rokas. nodomāju, kas tad viņiem te apē, mazā pilsētiņā, tāltālu no lielpilsētām, uz robežas, kuru šķērsot īsti nevar, kas tad viņiem te par lielu risku.
vakarpusē atveru ziņas - tur lieliem burtiem, apē plaša mēroga (pilsētas mērogiem plaša) inficēšanās ar c-19, sākusies pansionātā
 

16. Janvāris 2021

(bez virsraksta) @ 23:22

[info]virginia_rabbit:

Simo: kas ir Eiropa?
Es: ta ir pasaules daļa, kur mēs dzīvojam. valstis, kas ir mums apkārt Lietuva, Zviedrija, Vācija, Francija..
Simo (sapņaini): Letīcija...
 

(bez virsraksta) @ 22:39

[info]f:
Tags:

kā var kaut kādu travelers novērtēt ar 8.1 un the oa ar 7.9?
 

(bez virsraksta) @ 21:43

[info]usne:
-21 grāds Rīgā, tas ir diezgan Wow !
 

(bez virsraksta) @ 20:35

[info]martcore:
ar aizvien lielāku interesi sekoju tam, ko isti grib renē fāzels
vispār, davai, bez politikas jebkādas, tikai par sportu pandēmijas laikā

es ceru, ka mūsējie no šīs tēmas ir jau totāli notinušies, šoreiz malači vispār, es negribētu atdot mūsu kvotu gadā bez skatītājiem
(starp citu, tā ir vēl smieklīgāka tēma: mēs nevaram sarīkot čemionātu bez divām, cik tur, 8000 skatītāju vietām tukšās hallēs - es vēlētos, lai šī bloga lasītāji pēkšņi saprastu notiekošā absolūto absurdu)

varianta iespējamība, ka kāds nhl klubs atlaidīs spēlētāju uz turnīru, kurā viens ūsains vīrietis ir apsolījis otram "pie mums nevienam problēmu ar covid nebūs" (lai arī ko tas nenozīmētu, izklausās pēc zinātniskās fantastikas)
ir kaut kur 0,00001%

lai arī visdrīzāk - gandrīz neviens nekādas izlases nepalaidīs uz turieni
kaut kas boikotēs dēļ tā, ka lukašenko ir cilvēkēdājs (uzminiet, kas)
varbūt sev atklās jaunas rezerves, kā mēs pēdējā laikā basketā, sūtot cīnīties trešo izlasi, ja tur kāds arī nomirs, mēs par viņiem vispār neatcerēsimies
pastāv variants, ka beidzot mēs sagaidīsim čempionātu, kurā spēkos mērojas tikai baltkrievi, krievi un kazahi
 

(bez virsraksta) @ 21:05

[info]krii:
No rīta man patika ziema, es pat sajūsmā apskrēju apkārt kvartālam, un pēc tam mēs ar seru Ričmondu gājām uz Maskačku skatīties kā no Daugavas lec (izpeld?) koši sarkana saule. Sniegs tā daiļi vizuļoja, viss kā vecolaiku pasaku grāmatu ilustrācijās, un kwīi, ziemas prieki, vārdu sakot, baigi labi.
Bet tagad nu gan ir krietni par aukstu, fui!
 

cibas spēks @ 20:26

[info]au:
tā nu man sakomentēja raižpilnu iespējamo vīrusu, ka vakar vakarā galvassāpju ēnā pieteicos testam, šodien nodevu, atnāca negatīvs.
jeij, tātad visas fiziskās šausmas tikai no zoba! (šodien ir drusciņ labāk, optimisms atjaunojies)
 

(bez virsraksta) @ 19:36

[info]_re_:
hohoho, mums, tātad, ir (gandrīz) papīra namiņš, viss tāds uz elektrību. siltais ūdens uz elektrību, plītis, sūkņi un apkure uz elektrību. elektrība arī uz elektrību
bišk ir risks turēt visas olas vienā groziņā, bet nu. vietas nekam citam te nebija. tā funkcionē ļoti labi, ir silti, izrādās, pat mīnus padsmit grādos, kas pa dienu iesila līdz -17°
ūdens gan šorīt bija aizsalis, vecajā mājā ienākošā virszemes caurule, kas padod tālāk uz jauno māju, bet to r fiksi atrisināja, ciešāk aptinot sildāmkabeli ap cauruli

nu lūk. un šovakar groziņš nokrita pie zemes, olas pašķīda uz visām pusēm. pilsētā izbeidzās elektrība, mūsu vienīgais enerģijas avots ir divas sveces. un ārā ir -21°

jokā par ietīšanos pāri palikušajā siltumvates rullī pie salīgākiem ziemas apstākļiem varbūt pat ir daļa joka
 

nav trūcīga, bet smuka @ 18:24

[info]kants:

Elpu aizraujošs teorētiskais lidojums starp Austrumu Blok-mājām, dzeloņdrātīm un heroīnu Deivida Bovija un Kraftwerk dzismu pavadījumā. Iespējams, asākā mūsdienu kultūras analīze kopš Frederika Džeimsona Postmodernity or the Cultural logic of late capitalism, turklāt lasās raiti kā asa sižeta trilleris. Un vēl tur ir par B-kategorijas filmām! 


 

(bez virsraksta) @ 17:32

[info]krii:
Tualetes papīrs, apdrukāts ar zaķīšiem, sirsniņām un uzrakstiem "I love you like no Bunny else", mani nedaudz izbrīnīja un radīja pārdomas, vai tiešām tā ražotāji šādi iztēlojas cilvēka sarunu ar savu dibenu?
 

(bez virsraksta) @ 15:32

[info]fedrs:
Khemmm? Vai šodien #maināmcibu dus smagās paģirās? Kāpēc netiek tiražēta Pļaviņa bomba?
 

(bez virsraksta) @ 13:25

[info]martcore:
vienmēr esmu mēģinājis saprast latvijas radio brīvā mikrofona ideju
tas ir, tipa, kā tautas spogulis
reāli, uz turieni mēs taču pat smagas alkoholiskas intoksikācijas iespaidā nesāktu zvanīt
divos dienā, bļaģ, uz brīvo radio mikrofonu!
runājiet, ko gribat!

kā rezultātā uz turieni zvana vai nu mūsu valsts īstenie patrioti, cilvēki no dziļiem laukiem, ļoti dziļiem un ļoti laukiem, kā mums maigi aizrādītu žurnālists aidis tomsons, vai nu idioti un psihopāti no pilsētas
kā arī pilsoņi, kuru zvanu pie vārdu salikuma "žīdu vara", aprauj pie "žī"

iespējams, ka projekta sākotnēja ideja pirms gadiem desmit bija izglītot tautu, un tai piemita zināms, hm, cēlums
kāda tā ir šobrīd, kad idioti ar psihopātiem, kā zvanīja, tā arī turpina izklaidēt pārējos, un noskaidrojās, ka ir grūti ārstēt cilvēkus pa telefonu, jau ne visai ir skaidrs
 

(bez virsraksta) @ 12:38

(bez virsraksta) @ 11:56

[info]f:
tas feisbuka "izaicinājums" ielikt vienu savu melnbaltu bildi, kur esi redzama tikai tu, ir domāts kam tieši? retorisks jautājums.
 

(bez virsraksta) @ 10:20

[info]martcore:
dārgie cibas lietotāji, kas nodarbojas ar jurispudences lietām, it sevišķi zīmolu tiesību jautājumos
ja es savu nākamo miksteipu sēriju, kuru plānoju īstenot miksklaudā (es vēl tur biju plānojis starp dziesmām lasīt personisko tā saucamo dzeju, lappuses no paula bankovska grāmatas "trausls ledus", un iemontēt fragmentus no rīgas kinostudijas k/f "nakts bez putniem"- man reizēm šī iecere liekas kā pilnīgi šiza, viņa tāda arī izskatās, taču es to kaut kad sākšu darīt), es nosauktu par "Gin Panorama", es īsti nepārkāpju neko?

Es vienkārši apmainu esoša zīmola vārdus vienu pret otru, tipa, "Cola Coca", Pauls Raimonds
 

15. Janvāris 2021

neaprakstāmi @ 23:30

[info]kants:
Tags: , ,

man šķita, ka esmu redzējis visu, bet pirmo reizi mūžā trūkst analītisku kategoriju, lai aprakstītu filmu - padomju emigranta slavas cukermana šedevru liquid sky (1982) 
nu, like heroīns + citplanētieši + augstā mode? 


 

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]sirualsirual:
viens no lielākajiem pārpratumiem, kurus esmu novērojis latviešu valodas lietojumā, ir nespēja izšķirt starp “tāpēc” un “tādēļ”. tie drīzàk ir antonīmi.
 

Diagnosticējošais darbs @ 21:27

[info]virginia_rabbit:
Tags:

2. uzdevums (8 punkti).
Izlasi tekstu!
Kā cukurbiete Sana pārtapa par varavīksni
 

(bez virsraksta) @ 19:44

[info]aizliegts_v:
Juhū, tas nugan bija necerēti! Saņēmu atpakaļ naudu par lidmašīnas biļetēm. Nepagāja ne gads :)
 

Nepabeigtā dienasgrāmata