Nepabeigtā dienasgrāmata


23. Novembris 2014

#85 @ 12:44

#671 @ 12:30

[info]ugga:
Tags:

+17.
rudens.
nemitīgās krustceles.
 

Kurosava @ 12:49

[info]lemurs, posting in [info]iztulko:
Klau, kā latviski ir saucama slavenā Kurosavas filma: "Rasjomons" vai "Rašomons". Visādās publikācijās ir gan tā, gan tā, bet kā ir pareizāk?
 

(3g3m) @ 11:41

[info]watt:
Tags:

meitiņa sākusi pareizi izrunāt "aktimel" - vairs nav "afikan". un vispār ļoti labi uztver kad dzird kaut ko jaunu, uzreiz māk atkārtot. māk apsaukāties (to jau kādu laiku), piemēram "tētis makarons".
vairākas nedēļas jau staigā pilnīgi bez pamperiem. principā īsti neko pat nemācījām/nespiedām - viņai iepatikās apakšbikses, un viņa pieprasīja ka tagad nēsās apakšbikses.
guļ ar pamperu, principā gan jau gulēs, kamēr iemācīsies pamperā pa nakti nečurāt.
kautkad pagājušonedēļ pati nolika podiņā pa īstam kaku. pirms nolikt kluci, staigāja un žēlojās ka "dibens sāp". nevarēju saprast, kas tur tāds sāp. izrādās - kaku turēja. (vispār, joprojām viņai labāk patīk kakāt pamperā, tas ir no rīta kamēr pampers nav novilkts.)
ja forumos paskatās, podiņā kakāšana ir diezgan dramatisks attīstības solis, ļoti daudziem ir ar to lielas problēmas. mums, par laimi, samērā viegli.

***

diezgan droši šķiet, ka mazā ir no stūrgalvīgajiem/robežas testējošiem bērniem, kas vārdus ignorē ("nesaprot"), bet atbild tikai uz piedraudēšanu ar reālu rīcību. piemērs: mazā slēpjas istabas stūrī ietinusies segā, bet mums viņa ir jānoliek uz podiņa, pirms uzvilkt pamperu un likt gultiņā. es saku: "nāc uz podiņa", "lūdzu nāc uz podiņa". "tev jānāk uz podiņa", "nāc tūlīt pat". nulle reakcijas. "ja tu nenāksi, es atņemšu segu". uzreiz iztinas ārā, un nāk sēdēt uz podiņa.

viņai patīk kad ir skaidri zināmas, saprotamas un viennozīmīgas sekas. pierunāšanu lielā mērā ignorē. dažreiz nākas arī izpildīt draudus, lai zina, ka ja neklausīs, tad pēc tam būs par vēlu, un viss beigsies ar raudāšanu. tādi spēles noteikumi.
 

(bez virsraksta) @ 12:15

[info]virginia_rabbit:
wow! very concern, such compassion.
 

(bez virsraksta) @ 12:00

[info]dooora:
daudz laimes dzimšanas dienā 1984ajam gadam

DM, smbdy
 

(bez virsraksta) @ 11:26

[info]au:
Migla. Lietus. Grūtsirdība. Darbs.
 

Latviski loriņi @ 10:48

[info]dominika, posting in [info]pajautaa:
Kur šodien Rīgā varētu iegādāties kādus stilīgus latviešu roku darinātus aksesuārus vai citus niekus? Visas Otrās elpas utml. šodien ir ciet, bet man vajag mazu smuku dāvanu.
 

(bez virsraksta) @ 10:00

[info]virginia_rabbit:
fak, un nozaga riteni ar visu krēsliņu
 

(bez virsraksta) @ 09:42

[info]beatrixe:
Pamosties, kad piezvani.
 

(bez virsraksta) @ 00:54

[info]vistu_zaglis:
Garastāvoklis:: Viss riebjas.

(lepni) A man priekš maketa atsūtīja uzņēmuma logo EXCELĪ. Failā ar nosaukumu, citēju, "Trademarc".

Tur pat ir divas versijas. Lielāka un mazāka.

Jā, šī ir pirmā reize.
 

(bez virsraksta) @ 00:58

[info]nulle:
Nu jā -- man ļoti sen ir vienaldzīga sava nākotne.
 

22. Novembris 2014

(bez virsraksta) @ 23:42

[info]zvirbuleens:
Skatos pa TV JRT "Revidentu". Man pateica, ka to rādīs, tāpēc speciāli to kasti ieslēdzu, bet laikam tā nebija laba doma. Ziniet, man tas viss nepatīk un reāli riebjas. Var jau būt, ka tāda bija autora/režisora (Gogoļa par tiem laikiem? Hermaņa par citiem laikiem?) iecere... (te es apraujos, atceroties neseno honeybee taisnīgo sašutumu par visādām neprofesionāļu spekulācijām). Bet es labāk būtu skatījies "Midsomeras slepkavības". Teātri vispār nevar skatīties pa TV. Teātrī vismaz nopērc biļeti, speciāli aizej, vēl kopā ar kādu, un tad jau pat pilnīgas figņas gadījumā īsti negribas notīties.
 

(bez virsraksta) @ 23:09

[info]ravejsledzejs:
Man šķiet, ka es griezīšu roku sev nafig nost. Ka nav, ta nav...
 

klubu un kultūras pieturpunkti @ 22:07

[info]kants:
Mūzika: liquid stranger: annihilate

vakarā:
depō vēl arvien ventilācija un kanalizācija ir kaut kā savienotas
rokkafejnīcas pagrabā iereibuši vecāko klašu skolēni dzied latviešu b-kategorijas šlāgeru karaoki un viņu draugi taisa selfijus, vispār vietai ir vismaz tik pat liels apstulbinājuma potenciāls kā pagrabam ala
tequila boom nav ne apmeklētāju, ne upeņu liķiera
pin up bārā patīkamu tukšumu piepilda labi atlasīta mūzika un ir kir royal

pa dienu:
amatieru fotoizstāde lnb (gada fotio vai taml.) ir amatieriska
galaktika ir arsenālā ir fifīga, bet ne īpaši labi organizēta

pēc nāves:
man ir visādas publikācijas labos žurnālos, grāmatās un internetos, bet dabas un vēstures kalendāru 2015, lūdzu, pieminiet manā nekrologā!
 

(bez virsraksta) @ 22:05

[info]krii:
Šodien saņēmu mazliet sāpīgu nepieķeršanās mācību, kad PMLP darbiniece atņēma manu veco pasi. Ar manu skaisto, krāsaino trīsdesmitgadnieces fotogrāfiju, ar Irānas un Armēnijas vīzu. Ar nobružātiem vāciņiem, ar Saeimas vēlēšanu un referendumu spiedogu nospiedumiem, ar zīmodziņiem, ko atstājuši Gruzijas, Turcijas, Kolumbijas un vēl visādu zemju robežsargi. Pasi, ko Austrumanatolijas žandarms šķirstīja un lasīja aizrautīgi kā romānu, jo tajā nostūrī eiropieši ieklīst reti kā komētas. Pasi, kuras valstspiederību kolumbiešu lidotas darbinieks skrēja pārbaudīt pie globusa (viņš nebija dzirdējis, ka Eiropā ir arī tāda zeme). Pase, kura bija mirkusi lietū, kritusi no mugursomas kabatas ceļa putekļos, vairākkārt kaut kur iejukusi, bet pirms robežkontrolēm vienmēr laimīgi atradusies, radot mieru un drošību.
Manas dzīves pagaidām lieliskākie desmit gadi.
Redzēsim, kā veiksies ar jauno.
 

Mobilā ciba @ 21:43

[info]krazuu, posting in [info]pajautaa:
Klau, kur palika mobilā ciba? Serveris uzkārās?
Cik atrodu, adrese nav mainījusies, bet nu jau vairākas dienas nelaiž iekšā un saka, ka 'unknown database'.
 

pomander @ 20:59

[info]kihelkonna:
smaržu bumbas. angliski pomander. http://en.wikipedia.org/wiki/Pomander

viduslaikos cilvēki tās gatavoja pēc slepenām un sarežģītām receptēm, un tad medaljonā nēsāja ap kaklu vai pie jostas. tās sargāja cilvēkus no briesmīgām lietām - no slimībām, no ļaunajiem gariem un no personiskā ķermeņa smakas. mūsdienās tiek gatavotas smaržubumbas no apelsīniem, kuros saspraustas krustnagliņas, un tad tas ir ziemassvētku rotājums, skapja iesmaržinātājs un pretkožu līdzeklis.

pomander - vai šis nosaukums ir kaut kā latviskots? vienā grāmatā manīju dozīti, bet tas nav diezko specifiski.
 

(bez virsraksta) @ 20:50

[info]prtg:
Ja sajūtas neviļ, tad uz rīta pusi sāksies Krievijas plaša mēroga iebrukums Ukrainā. Ceru, ka tomēr viļ.
 

(bez virsraksta) @ 20:29

[info]aizliegts_v:
Tāds foršs oldskūlīgs roķīgs blūziņš ar ērģelīti, bišku tādu hamondisku, laikam tak tādēļ nepārslēdzu tēvēkasti uz ko citu.
 

(bez virsraksta) @ 20:20

[info]chimera:
tas džeks, kurš bīda vēdiskos attiecību noslēpumus (sievietēm - saldumi un gari svārki, vīriešiem - putra un cienījams stāvoklis sabiedrībā), tagad ņem 7 eiro no cilvēka par tematiskām lekcijām.
 

(bez virsraksta) @ 20:13

[info]nulle:
Viņa atrakstīja diezgan skaistu "pēdējo vēstuli", kur, piemēram, raksta, ka "Snieg. Ziema ir mans gadalaiks," un ka ļoti žēl, ka es tik ātri pazaudēju līmeni, ka viņa mani novērtējusi par augstu, bet es viņu -- par zemu...
 

(bez virsraksta) @ 19:54

[info]annuska:
Pārceltās darba dienas ir daudz ļaunāks izgudrojums par pulksteņu griešanu.
 

(bez virsraksta) @ 19:37

[info]aizliegts_v:
Tags:

Gribi zināt, kā darbojas Tava dzīvokļa atslēga? Lūdzu, te būs!
 

(bez virsraksta) @ 19:03

[info]ravejsledzejs:
DELFI: Vinnijs Pūks atzīts par puskailu hermafrodītu
 

(bez virsraksta) @ 18:46

[info]aizliegts_v:
Teicienam "galvu augšā" ir daudz dziļāka nozīme. Ar nolaistām acīm, noliektu galvu, sagumušiem placiem nav iespējamas sastapšanās, ne plānotas, ne neplānotas.

Lūk!
 

(bez virsraksta) @ 17:01

[info]rasbainieks:
kas man nemērā patīk šajā festivālā – pilnīgi nevienu neinteresē, vai tev gadījumā nav līdzi pudelīte kandžas
nevienā no pasākuma vietām, un to vietu ir daudz, un viņas ir ļoti, ļoti dažādas un pa visu pilsētu izkaisītas
galvenais venjū ir koncertzāļu multiplekss ar reāli kruta izolētām zālēm, viss ļoti funkcionāls un galīgi nekādas iedomības un arī nekādu ārišķību izskata ziņā, reāli ne pēc kā neizskatās, bet tas nav svarīgi, ka tik labi skan un visur var kruta tikt un visu redzēt, un tur ir arī pasaulē mīlīgākie apsargi, kuri pēdējos apmeklētājus trenc ārā smiedamies un dancodami, nu un uz visu līdzatnesto kandžu un narkotikām vēlīgi noskatās
vēl ir tādi venjūzi kā hipsterīga ēdamzāle ar atkal jau reāli kruta izolētu zāli aiz tās, ir klubs aiz dzelzceļa, ir pat farmakoloģijas fakultātes auditorija, tā vispār bija ļoti kruta, tur spēlēja okjunga lī, kuru jūs redzējāt skaņumežā, bet mēs, kā parasti, nokavējām, nu un tai auditorijā uz uzstāšanās sākumu bija precīzi 20 cilvēki, no kuriem viens skaņotājs un viena pati okjunga, un skaņotājs visiem iznēsāja ābolus un gurķus, vēlāk atnāca vēl daži desmiti skatītāju un arī pats maikls gira, kurš kūrē pusi festivāla un šovakar pašapmierināsies uz skatuves, un prasīja vēl, bet okjunga viņam teica ohai un nē
vēl ir baznīcas un whatnot, un daudzās vietās pasākumi notiek tikai vienu dienu no četrām, festivāls pa visu pilsētu, un pilsēta ir jauka, to es jau laikam teicu
koncertu hailaits vakar – trans am, viņi ir lapočkas, basists joprojām owno visas meitenes desmit jūdžu rādiusā, tikai tagad es par viņu intīmo dzīvi zinu visādas pikantas detaļas, jo pa šiem septiņiem gadiem kopš iepriekšējās reizes mūsu dzīvē ir ienākusi pilnīgi trakā amerikāņu stjuarte caca bundziniece, kura ir pārkniebusi visu scēnu krustu šķērsu un piegādā lulzus tā ka maz neliekas
 

(bez virsraksta) @ 16:51

[info]vistu_zaglis:
Mūzika: Nick Cave / Messiah Ward
Tags:

Labdien, ar jums Vistu speciālista literatūras apskata lappusīte, šodien pievērsīsimies detektīva žanram, kā arī netipiski bieži pieminēsim Hariju Poteru. [info]rediiss, tu mūs dzirdi? Pēdējā pozīcija priekš tevis varētu būt ņaška, man šķiet.

Neinteresantas piezīmes )
 

(bez virsraksta) @ 17:31

[info]anonymous:
Varu grozīties, kā vien ienāk prātā, bet viedokļu un dažādu jūtu sadursme ap šo rakstu un pats raksts atmiņā atsauc pirms gadiem padsmit pieredzēto Ālandu salās. (Atvainojos visiem, kam jau esmu šo stāstījis).
Tā bija kaut kāda starpnozaru konference, simpozijs vai seminārs ar makten raibu publiku - es dzīvoju uz vienas jahtas ar zobu sāpju pārņemtu Uldi Bērziņu (tā kā sala bija visai nomaļa, vienubrīd tika apsvērta ideja par evakuāciju ar helikopteru), vēl tur bija Borgs un kāds norvēģu pāris, kas ar visiem bērniem dzīvoja teltī. Norvēģiete, kā izrādījās, bija fizikas profesore, un kāds zinātājs jau pirmajā dienā pastāstīja, ka viņa izpelnījusies visai plašu ievērību, zīdot savu zīdaini auditorijas priekšā lekciju laikā. Bija pavēls rudens, uz jahtas nebija dušas, un lai gan ūdens nepavisam nebija silts, tā bija vienīgā pieejamā mazgāšanās iespēja. Agri no rīta drebinādamies ielīdis un vēl ātrāk izsprucis no ūdens un slaucīdamies, no krasta saklausīju "Dievs, svētī Latviju!" melodiju. Kāds to svilpoja, un svilpošana skanēja no norvēģu telts. Kolektīvajā ēdināšanas reizē norvēģim pieprasīju paskaidrojumus. Jā, viņš teica, viņš zinot, ka tā ir Latvijas himna. Viņam vienkārši patīkot melodija. Vārdi gan, kā viņam reiz teikts, esot nekam nederīgi.
 

(bez virsraksta) @ 17:24

[info]lemurs:
Tags:

a man ir otrais desmitnieks :)
tas baltais no skrejceļiem nokusa, pagaidām var iztikt bez iejušanās stulbā lāča lomā. es, protms, zinu, ka viņš, tas baltais, atgriezīsies, zinu, tad arī iešu iepazīties ar lenti. bet šodien bija migla un viņa biezēja un biezēja, un taisīja baigo impresionismu ap mārasdīķi, un tad izkusa suņi un staidzinātāji, un pīles un gulbji, un, kad viņa apvienoja spēkus ar krēslu, tad pie trešā apļa arī dīķa gali un pretējais krasts pazuda, un bija tik neticami skaisti, vot.
[cipars nav smukāks, jo: a) kosmiskais sivēns izkoda ārā līkumiņus b)luksofori bija sazvērējušies pret mani, mašīnas bija sazvērējušās pret mani, un tramvaji vispār atļāvās pusnosprāgt šķērseniski pāri vietai, kas man steidzami šķērsojama, nu fuj, tu, cilvēks, skrien un skrien uz vietas, a šis tik stāv tev priekšā tāds garš un visu pāreju aizsedzis.]
 

(bez virsraksta) @ 17:29

[info]krii:
Dārgie cibiņi, ko jūs domājat par Franciskas Ermleres detektīvromāniem?
 

(bez virsraksta) @ 16:27

[info]anonymous:
Tags:

Nu jau atkārtojumā atkārtoti priecājos par TV spēlē "Gudrs un vēl gudrāks" uzdoto jautājumu par to, kas varētu būt attēlots uz veikala Elvi nosponsorētās tortes.
- Nora Ikstena? - min viena spēles dalībniece. Tas bija brīdis, kad TV notiekošajam sāku pievērst uzmanību.
Pareizā atbilde izrādījās Bjorka.
 

(bez virsraksta) @ 14:01

[info]basta:
tikko ziņās teica, ka hakteri aizturēti neesot.
 

(bez virsraksta) @ 15:42

[info]dooora:
reizēm pat forši, ka ciparpirāti vēl visu nav nopiratizējuši.
Stefans man 91tajos Ziemassvētkos, kad Prāgā strādāja par vidējās rokas dīleri, uzdāvināja Attilas kaseti Donkeys' Years. analōgi piratizējot, protams.
gadu skraidā kasete ir noplaukusi, un beidzot no austrāļu ēbaja pasūtīju šī lieliskā ieraksta vinilu. principā vienas dziesmas dēļ. dzejoļa, pareizāk sakot.

kazi, izkritīs pirmais riktīgais sniegs, varēšu sēdēt ķipītī, tēlu acīm skatīt, kā Stefans ar Errōru duelējas, špagu vietā ņemot tikko vārītus cīsiņus un Attila fōnā skaita savu mīlas liriku.Today I took out the rubbish
and thought of you.
At the bottom of my dustbin
the maggots wriggled round and round
like planes circling over Heathrow Airport.
Now and then
two larval aviators collided in the crowded, circular, putrescent grooves of metal
and I thought yes, this is us -
not even ships that pass in the night
but maggots wriggling in predetermined circles
in the putrescent dustbin
of the enterprise culture.

{AtS: The Dustbin Poem}
 

Nedaudz par dzīvnieku tiesībām un starpsugu attiecībām. @ 15:29

[info]unpy:
"Dzīvnieku tiesības", protams, ir viens no dīvainākajiem terminiem, ko cilvēcē pēdējā laikā savā nekonsekvencē ir izgudrojusi, taču šoreiz ne par to.

Kādā savā apziņas stūrī atceros manījis šūmēšanos par cirka dzīvniekiem, tā ļoti neiedziļinājos, taču gan jau, ka kaut kas par sūru mazo brāļu ekspluatāciju bez pienācīgas sociālās apdrošināšanas, medicīniskās aprūpes un garantētām vecumdienām Spānijas kūrortos. Ja visu pareizi saprotu, tad vietējā bārdainā dāma vai kas nu tur vada to mūsu cirku, tika izsaukta uz nopietnām pārrunām megaraidījumā "100 grami stupora" un riktīgi nokaunināta. Izlasīju arī atklāto vēstuli, kurā tiek aicināts "izvērtēt, vai dzīvnieki Cirkā vispār ir vajadzīgi", proti, rosināts nomušīt tur esošos dzīvniekus, jo, būsim reāli, nez vai kādam zilonim vai jūraslauvam tik vienkārši izdosies atrast jaunas mājas pat ar ļoti intensīvu laikošanu feisbūkos.

Štrunts ar cirku, dresēti cilvēki uz teātru skatuvēm gan jau, ka tiek sliktāk uzturēti, bet jebkurā gadījumā ir labāks skats par šimpanzi klauna tērpā, taču patiesi interesē, kad biedrība "Dzīvnieku brīvība" ķersies klāt tam mežonīgajam kvantumam staļļu, kas bezkaunīgi pūžņo uz mūsdienu civilizācijas miesas, ekspluatējot zirgus šaubīgas un muļķīgas izklaides vārdā, šitos neģēļus arī vienreiz vajadzētu pakārt pie lielā zvana, tomēr man ir tādas pamatotas aizdomas, ka tas nenotiks nekad. Viesturs Rudzītis, protams, šo varētu apstāstīt labāk, taču šķiet, ka ķeršanās klāt staļļiem apdraudētu ja ne pašas dzīvnieku brīvības, tad biedrības ar šādu nosaukumu pastāvēšanas pamatus gan, jo gan jau, ka lielais vairums šīs atbalstītāju tajos pašos staļļos vien meklējami.
 

(bez virsraksta) @ 15:23

[info]dooora:
patriōti visā pasaulē, savienojieties!
 

Indieši @ 15:27

[info]neetiski, posting in [info]pajautaa:
Kur atrodas un kā sauc vietu, kas atrodas netālu no "Rama", kurā arī pasniedz līdzīgus ēdienus tikai lētāk? (Protams, ja tā vieta vēl eksistē)
 

MUTE @ 15:05

[info]tiga, posting in [info]pajautaa:
vai kāds ir bijis kafejnīcā/restorānā Mute Tērbatas ielā? gribētos kādu info tieši par cenām, par atmosfēru pilns internets, bet ēdienkarti/cenas nevaru un nevaru atrast.
 

(bez virsraksta) @ 15:04

[info]anonymous:
Pāri Rīgas centram jūras virzienā aizlidoja kādi 6-7 paprāvi baloni, tiem bija piesieti kaut kādi vertikāli objekti. Nez, tie ir meteorologu triki?
 

(bez virsraksta) @ 14:08

[info]_re_:
help help
ko lai uzdāvina meitenei uz 18 gadiem? ļoti apzinīgai, gudrai, atturīgi stilīgai meitenei? interesē kulinārija, pabeidza foto skolu, iet licejā.
es jau teicu help?

turp.: jūs, visas, kā sarunājušas. :) jaunkundze pērnvasar piestrādāja pie meirānes, tādēļ četru sezonu produkti nederēs. pie mātes noslaidroju, ka kursi savukārt varētu prasīt pārāk daudz neesošā laika. (viņa tiešām to mācīšanos ņem nopietni, gulēt iet vienos un ceļas četros, lai visu paspētu.)

šobrīd virziens iezīmējas uz nelieliem, kvalitatīviem juvilierizstrādājumiem, visticamāk, auskariem. kur mums tādi glīti un gaumīgi? (man nav un nelietoju)
 

Nepabeigtā dienasgrāmata