Nepabeigtā dienasgrāmata


21. Augusts 2019

(bez virsraksta) @ 17:22

[info]aizliegts_v:
Ar Saulkrastu Saulrieta taku viss kārtībā, ir gan taka, gan saulriets

 

Nauda @ 13:51

[info]artis:
Kā Latvijā iegājusies mode nepareizā secībā norādīt valūtas vienību? Valūtu norāda pirmo. Tam seko naudas summa. Seši ASV dolāri un septiņi centi — US$6.07. Astoņpadsmit Eiro un divdesmit divi centi — €18.22. Trīsdesmit divi Šveices franki (CHF) — Fr. 32. Divsimt sterliņu mārciņas — £200. Viena Japānas jena — ¥1.00. Latvijā reklāmās u.c. komunikācijā ačgārni raksta 554.42€. WTF?
 

(bez virsraksta) @ 13:45

[info]artis:
" Switzerland, a key feature of the home market is the ‘dual education system’, which combines on-the-job training in a company with classroom instruction at a public vocational school. With only 20% or less of Swiss adolescents choosing the purely academic path, thanks to the dual education system, the Swiss labour force also consists of a highly skilled and well-trained pool of workers that boast apprenticeship skills in addition to higher-education qualifications."

https://www.juliusbaer.com/insights/en/markets-explained/on-switzerland-an-alpine-song-of-ice-and-fire/
 

(bez virsraksta) @ 07:28

[info]lidaka:
Tags: ,

Koleegji jaunie man patiik. Darbs arii patiik, lai gan reizeem liekas, ka par maz daru. Bet, nu, knapi 4 nedeeljas nostraadaats, veel ir kur augt.
 

(bez virsraksta) @ 12:45

[info]fleur:
Jauki pusdienlaikā konstatēt, ka šodien esi aizmirsusi uzkrāsoties. Tā, ka pilnībā. Tik mati saķemmēti.
 

(bez virsraksta) @ 12:17

[info]sirualsirual:
esmu pesimists, jo tā ir spēcīgāka pozīcija.
 

(bez virsraksta) @ 12:06

[info]f:

mani dārgie draugi, žūrija un kolēģi, - zobiņš!!!
 

(bez virsraksta) @ 12:04

[info]dienasgramata:
DELFI. Ar 2020. gada 1. janvārī Latvijā sāks darboties visaptverošs pašatteikušos personu reģistrs.
 

(bez virsraksta) @ 14:25

[info]snorke:
Uzkaapu vulkaanaa! Briniskigi no sakuma (naktii startee pa lavas taku) lidz galam (mirksana karstos baseinos)
 

(bez virsraksta) @ 01:41

[info]iive:
Man ir tāda, teiksim, ne līdz galam ievērota noruna ar sevi nerakstīt Cibu galīgā ķitē. Bet tā parasti attiecas uz nedēļas nogalēm, un tagad mums ir otrdiena, tā ka drīkst taču. Bijām LMA ballē, skaisti pabijām, tad Aleponijā pabijām. Cilvēki ir skaisti.
 

20. Augusts 2019

(bez virsraksta) @ 23:14

[info]magnolia:
..kādam nav blatiņš pie re:riga cirku un liekas bezmaksas biļetes šogad? pāris gadus atpakaļ biju brīvprātìgais, bet uz nopelnītajām bezmaksas izrādēm netiku. rīt gan varētu.;)
 

(bez virsraksta) @ 21:19

[info]wowow:
Lasot grāmatu par Žani Lipki neviļus nākas aizdomāties - kuri no paziņām būs tie, kas vējiem mainoties, facebook livestrīmu un whatsapp grupiņu ierakstu iedvesmoti, lielākā vai mazākā barā, būs gatavi ķerties pie ieročiem lai šautu latviešus, vai krievus, vai velosipēdistus, (protams, arī bērnus un sievietes), - lai tiktu pie kaut kā kārota, atriebtos par neizdevušos dzīvi, sūdīgo darbu, stulbo priekšnieku vai bankas atņemto dzīvokli.
 

(bez virsraksta) @ 18:49

[info]fedrs:
Parcik dziivei arii nav plot...
Nabaga Parciks! Jādzīvo bez plot.
 

(bez virsraksta) @ 18:00

[info]prtg:
Sword document
 

(bez virsraksta) @ 17:04

[info]ierindnieks:
Kā teica Ozols viss ir stils stils stils

Delfi: "Dundagas iedzīvotāji protestēs pret novada domes vadības stilu"
 

(bez virsraksta) @ 13:01

[info]putnupr:
1) nevaru saprast, kur palika kaiju mātes un tēvi. vēl nesen nāca sist pie loga, kaķim bija, ko darīt. tagad kaiju bērni jau kādas divas nedēļas (vai ilgāk) izlaisti ganībās, bet kaiju vecāki vairs nav redzami. laikam 'getliņos'.

2) pēdējā laikā jauns simptoms disfunkcijai - tirpst rokas. laikam par maz kustos.
 

(bez virsraksta) @ 10:43

[info]fleur:
Jau otro reizi rakstu uz internetveikaliem, halllooo, jūsu linki iet uz Luminor Nordea, bet mēs visi ar varu esam aizmigrēti uz Dnb. Saprotu, vasara, nav ko daudz ņemties.
 

(bez virsraksta) @ 12:16

[info]basta:
huh, izdevās uzkāpt gokyo ri.
viennakt Dolē bija palikušas vaļā virtuves durvis - ienāca jaks un apēda visas žāvēties izliktās baravikas.
 

(bez virsraksta) @ 14:03

[info]snorke:
Es tak biju purification ceremony - naktii sveeta avota templii baltaa sarongaa ietinies, ludzies, ipasaa kartiibaa veedini viraku uz ipasaam pukiteem un lekso pa aukstu baseinu un ludzies pie 12 vai cik tur struklakaam (iespaidigak ka jus domajat, esi lidz vidum aukstaa udenii un tas struklakas gazas par tevi katra ar savu nozimi, un ir tumss un visur viid zvweeu purni, ir 2 struklakas, pie kuram nedrikst iet (laikam tikai naves gadijumaa drikst)+ ap roku apsien 3 krasas- sarkans-piedzimsana, melns - dzive, balts - naave) (pec tam pargeerbies sauss un dodies pie priestera kas tevi apslaksta utt)
 

(bez virsraksta) @ 08:44

[info]uncertainty, posting in [info]pajautaa:
kādas jocīgas/interesantas/netipiskas/tipiskas sieviešu darbības esat novērojuši, stāvot wc rindā? kas šīm rindām raksturīgs?
 

(bez virsraksta) @ 02:49

[info]iive:

Pamodos no apokaliptiska murga, kur plātnes ar senatnīgu tekstu lēnām likās vienotā datorkodā, visas iespējamās notikumu versijas ar dažādu nedaudz agrāku notikumu galu iemirgoja kā uzplaiksnījumi starp esošo realitāti, mans mirušais tēvs nāca uz tikšanos ar ģimeni, un mums visiem uzbruka uguni spļaujoša dieviete ar pūķi. To apturēt mēs spējām tikai skaļi saucot viņas agrāko formu vārdā, vārds bija Minitari, Minitari, Minitari. Es pamodos ar šo vārdu kā svarīgu vēsti uz lūpām. Viņa tad pārvērtās par sievieti ar pūķa vai pat čūsku locekļiem.
Lūk, kas notiek, kad lasījumā lasi himnu Astartei un dzejoli, adresētu Dionīsam.
 

(bez virsraksta) @ 00:55

[info]honeybee:
Tags:

Man ir brīnišķīgi bērni
I mean seriously mēs pavadījām visu dienu lidmašīnās un lidostās un neviens no viņiem nevienā brīdī neuztaisīja nekādu huiņu, I'm fucking amazed

(Rīt noteikti nāks ārā tas, kas pa ceļojuma laiku bija paturēts iekšiņā, tā ka man šis ir jāieraksta, lai rīt atcerētos, kh)
 

(bez virsraksta) @ 00:13

[info]wowow:
Tags:

Legion nu ir beidzies tā kā bindžvačeri var ķerties pie darba.
 

(bez virsraksta) @ 00:12

[info]jim:
vai jūs arī visu laiku pavada sajūta, kas neatstājas, ka jūs tikai izliekaties, ka esat pieauguši
 

19. Augusts 2019

(bez virsraksta) @ 22:20

[info]prtg:
Tags:

Satyricon (1969)
 

(bez virsraksta) @ 20:26

[info]ulvs, posting in [info]pajautaa:
Kāda atšķirība starp "prezumēt" un "pieņemt, ka"? Vai arī tādas atšķir.nav?
 

(bez virsraksta) @ 17:10

[info]au:
Āpsis ir TIK kustīgs un lustīgs, ka varbūt vajadzēja uz Odesu braukt vasaras sākumā, kad tikai rati bija gluži pietiekami. tagad viņam vajag visa veida grīdas. un mantas. un gultas palagos ieķerties. nednogalē aizlīda no manis līdz savam tēvam, vecākajam brālim distances vidū tēlojot karsējmeiteni. distance - kādi astoņdesmit centimetri pa gultu :)

taču šodien man iesitās prātā cits jautājums - ja viņš nemieg rokās, ko mēs darīsim lidmašīnā?
 

(bez virsraksta) @ 16:02

[info]martcore:
skatījos te video par tēmu, kā var turēt mājas apstākļos lapsu (ne dzīvoklī, protams, viņa tur jums visu saplosīs, apēdīs un izspļaus kaut vai aiz neko darīt)
uzzināju dažādus aizraujošus faktus, kas izraisīja tālākas interesantas pārdomas
teiksim, par to, vai foksiji vispār ir draudzīgi cilvēkiem
čuvaks tur draudzējās ar lapsu tikai dienas laikā, a lapsas ir totāli nakts dzīvnieki, pa dienu viņas pārsvarā gulšņā, viņas ir miegainas

tobiš, nevis draudzīgas, bet miegainas - jūs pat varat mēģināt saprast, kur ir atšķirība, nu iedomājieties, jūs gribat gulēt, a tur patīkami kasa aiz auss, bet kaut kādā brīdī tas sāk kaitināt, etc
a naktī nekādu attiecību ar lapsu būt nevar - pirmkārt, nežēlīgi rok, otrkārt, ievieš genocīdu savā areālā

toties noskaidroju, ka lapsas dievina saldumus, visādas tortes tur, divreiz pakruķīja ar galvu, nav jums vairs tortes
 

(bez virsraksta) @ 14:40

[info]vistu_zaglis:
Garastāvoklis:: -

Laikam pietiekami daudzi no jums viņu pazina klātienē vai neklātienē, tāpēc pateikšu, ka šis ir pēdējais cibposts ar tagu Pelēkā Cūka.
 
 

(bez virsraksta) @ 14:30

[info]dooora:
Ak, tu viens… mans mīļais profesōrs jau pērnruden ir aizsoļojis tālāk.
https://en.wikipedia.org/wiki/Even_Hovdhaugen

paldies par visu to konjaku un neizsmeļamajiem stāstiem! kad būšu pilsētā, piekāpšu uz kirkegōrdu.
me snakkast
 

(bez virsraksta) @ 13:37

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: jobani celtnieki
Mūzika: Halou - Feeling This Is Like To Fall Away
Tags: , , ,

ballīte visa sarosījās sestdien iet iet. vienīgais, ka man bija jāstrādā. iekāpu tramvajā, izvilku laptopu, strādāju, iekāpu busā, strādāju, gāju pāri ielai ar laptopu rokā un strādāju, tramvajā strādāju, skrēju uz vlak un vlakā strādāju. otrā vlak kaut kā savācu visu puslīdz un iebāzu laptopu somā. pacēlu galvu, izkāpu un.. atradu sevi jobanā Morāvijā. Lukavice na Moravě, ja gribam būt precīzi. neko, tā notiek, ies uz Šumperk, kas atliek.

sākumā nebija pa trasēm, bet vienkārši visādiem ceļiem, veloceļiem un tādām mistiskām takām. satikām čūsku, kura ļoti steidzās kaut kur. satikām trusi, kurš arī bija aizņemts ar savām svarīgajām darīšanām. nav karsts, nav auksts, ir ok. ejam. ik pa brīdim kaut kādi jēzuliņi un tā. VZ nolēma sākt tos skaitīt.

kaķ: es jau biju aizmirsusi, ka Morāvijā pavements are not a thing.
aizgājām līdz kādam miestam, a tur trotuārs!
VZ: skaties, trotuārs!
kaķ: uhti!
VZ: jā.
kaķ: unless nav uhti.
VZ: tā ir dīvainākā dilemma, kas pēdējā laikā bijusi.
bet tad pārgājām uz sarunu, ka pilsētas galvenais trotuārs un gan jau, ka cilvēki tur iet pastaigā svētku dienās, on anniversaries un tā. bet nu neko, ejam.

kaut kādā citā miestā beidzot sākas iešana pa trasēm, norm. ejam. īsi pirms Brničko satikām dahuja govis un aitas. ejot tālāk arvien labāk bija redzams tas kalns, kurā pagājušoreiz uzdzina.
VZ: es atceros to pamesto mā tur kalnā.
kaķ: jā, tur bija miskaste!
atviegloti secinājām, ka tiešām nav tur vēlreiz jākāpj augšā, bet var lepni nogriezties uz otru pusi un lēnām un ilgi uziet citā kalnā, lai uzreiz no tā noietu nost. aizgājām kaut kādā dīvainā mežā. ar visdīvaināko skatuvi ever. nosmējāmies arī tur.

vēl kaut kur pa ceļam tika secināts, līdz ko VZ izlēma skatiīt jēzuliņus, tā viņi tupa visi beidzās. neko. netālu no Šumperkas jau uzradās vēl viens, kuram bija krustā saspraustas puķes.
kaķ: es ceru, ka those flowers are as fake as the whole premise of the religion.

Šumperkā toties atradām, ka viņiem ir pašiem savs Č. noņirdzāmies visādi ejot pa. bija grūti atrast, kur apēst ēdienu, bet nu kaut kā visi savācās. viesnīca atradās. aizgājām uz barčiku Dakota, bet nu, tur dod vietējo pivci, kas nav pats kļovākais. tur es vēl mazliet pastrādāju. bet atkal mani dīdīja nemieri atrast to barčiku, kur mēs la jestrojāmies pagājušoreiz. browsēju gūgles kartes, VZ arī kaut kādā brīdī pieslēdzās, arī sāka. es beigās atradu ta! Dublin bar, tak, nu! orgkomiteja savācās, sagrupējās, aizgāja uz Dublin bar. tur, protams, ka bija skaļi cilvēki āra barčikā, tāpēc gājām sēdēt iekšā. bija vispār jestri un nosmējāmies visādi. tiešām kvalitatīvs barčiks. un bārazaja, kad viņai tika paskaidrots, ka nevajag prasīt, vajag tik liet nākamo, kad šitas iet uz galu, paklausīgi tā darīja. kad nonāca līdz skumjajam rēķina brīdim, izrādās, ka neņem kartes. viena no bārazajām izsauca globāla apmēra sajūsmu barčikā, kad zīmēja uz papīra lapiņas, kā VZ aiziet uz bankomātu. VZ atgriezās un teica, ka solītos beņķīšus neesot redzējis, bet pie cash esot ticis un tad jau visi apm.

Šumperkas viesnīca, kas Grands, ir lēta, samērā vienkārša, mazliet dīvaina, bet nekas really worth mentioning.

nākamajā rītā orgkomiteja ar mokām pieceļas, pagrozās, savācas un iet čekoties ārā. izejot ārā lēnā garā aizdodas uz Red Rat iestādi. tas kakbe ir mex restorāns, vane, bet tur ir lielisks pagalms un fantastiski absurds viss. zvēriņi toties izvilkti brīvībā, bet abjūzoti by kinderi. vājprātīgi gards ēdiens un čill. pačillojām tā un šitā. tējas, kafijas, mex limonādes, silti, saulaini, čill, smieklīgi. mazliet pabakstīju darbus, bet vispār viss tāds totāli patīkams un svētdiena uz terases. rodas domas par brokastu uzēšanu, tā kaut kā.

un tad atnāca ziņa no Hurricane Luckas.
 

Rain-carnation nation @ 13:42

(bez virsraksta) @ 13:39

[info]avralavral:
Viljamss mīļi ieknābj Raselam, protams, ievērojot britu humora džentlmeniskās robežas:

"But there is another and less obvious application of the same assumption; that human beings do have a definite measure of importance in the scheme of things, but that it is very low. On this view, there is a significance of human beings to the cosmos, but it is vanishingly small. This may not be a very exciting truth about the cosmos, as contrasted with those other outlooks I mentioned, but it is still meant to be a truth about the cosmos; moreover, it is meant to be an exciting, or at least significant, truth about human beings. I think that this may have been what Bertrand Russell was thinking when, for instance in an essay significantly called A Free Man's Worship, he went on about the transitoriness of human beings, the tininess of the earth, the vast and pitiless expanses of the universe and so on, in a style of self-pitying and at the same time self-glorifying that made Frank Ramsey remark that he himself was much less impressed than some of his friends were by the size of the universe, perhaps because he weighted 240 pounds."

Bernard Williams, "The Human Prejudice", p. 137

#British jokes
 

Can Taiwan resist @ 10:11

(bez virsraksta) @ 10:29

[info]f:

esmu ļoti patīkami pārsteigta par the ordinary granactive 2% emulsiju. nez vai jebkad esmu bijusi tik patīkami pārsteigta par kāda ādas kopšanas līdzekļa efektiem. bufete ir laba, bet šis ir vēl labāks. also, te ir video, kur diezgan informatīvi paskaidro par zinātnisko pusi un pētījumiem (kuru tolkom nav, but looks promising) un beigās pat rekomendē uzsākt ar šo, ja nevar dabūt rokās īsto mantu - tretinolu. vai vismaz retinolu. vai kā tur beigās bija.

īstās izmaiņas gan, acīmredzot, varbūt varētu novērot tikai pēc gada vai vairāk.
 

(bez virsraksta) @ 10:21

[info]au:
piektdien es nopirku savas pirmās "figūru koriģējošās" apakšbikses
sestdien noskrēju mazo Vāveri stirnu bukā kā 98.-ā no 435.-ām
 

(bez virsraksta) @ 02:42

[info]dooora:
jāuzliek Mallijs miegam
https://failiem.lv/f/mq845cks
 

18. Augusts 2019

(bez virsraksta) @ 20:23

[info]aizliegts_v:
Tags:

Šogad saule spožāk staro,
Liepas skurbāk dveš.
Jo esi tu.

Tornī pulkstens skaita mirkļus - Menuets (live)
 

he, mudor! SisiDra? @ 18:42

[info]dooora:
Timurs un komanda apsver kopējo Ziemsvētku dō, rē un baņ mī:

Timur-Timor-Mor-Dooor

izskatās, ka viņi jautājumus veido kā japāņi, noliegumus kā ķīnieši, apgalvojumus – kā portugēši.
vienā lūgšanā and the Life Everlasting izskatās tulkots kā sei ba infernō nafātin.
un pareizi vien ir. bā-infernō ir ne-elle. antonīms. vai mīms.

no Fiksipēdijas (dōru arī neliek filoloģiskā mierā) :

Tetum has many hybrid words, which are combinations of indigenous and Portuguese words. These often include an indigenous Tetum verb, with a Portuguese suffix -dór (similar to '-er'). For example:

han ("to eat") handór – glutton
hemu ("to drink") hemudór – heavy drinker
hateten ("to say") hatetendór – chatterbox, talkative person
sisi ("to nag, pester") sisidór – nag, pest
 

rīgas mākslas piedzīvojums @ 16:57

[info]kants:

aizdomīga reklāma instagramā noveda mani pie "mākslas izstādes 'rīgas spārni'" spilves lidostā; kura arī aizdomīgā kārtā ir/bija tikai 3 dienas un nekur nav norādes par kādu kuratoru vai iesaistītām mākslas institūcijām. bija pamats piesardzīgam, bet nekas mani nespētu sagatavot tam, kas (par 4e pie tam) gaidīja lidostā. 2 vārdos: pilnīgs p*&^%c. slāvu izcelsmes gleznas purvciema interjeriem? laikam tāda kā izpārdošana, ko rīko lielveikala mākslas butiks happy art museum un kaut kādi nezināmi krievu saloni. visa veida banāla šņega skolnieciskā izpildījumā, un tam kā kronis pa virsu, piemēram, gleznas rāmī no dzintara gabaliņiem attēlota lauvas galva vai kaila sieviete. vai trīsstūraina glezna ar teslas galvu un okultiem simboliem. vai sievasmāte kā krupis.
otrajā stāvā arī vienkopus pāris telpās salikta latviešu māksla, lielākoties no līdzīgas šnites, pat artūram bērziņam piemeklējot izcili švaku darinājumu. glezna no daigas krūzes. tad naumova 'līgo vakars'(1981) - 2x5 metri audekls, izgriezts un pieliets gaitenī ar cenas zīmi 9000 eur. 
 

Nepabeigtā dienasgrāmata