Nepabeigtā dienasgrāmata


27. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 09:09

[info]teja:
es nezinu, kā Izraēla, un visa "Rietumu sabiedrība" šo ever- ever! nomazgās no savām rokām. un Vācija-izcilnieki-pirmrindnieki - atkal pirmajās rindās, un atkal nepareizajā pusē
 

26. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 13:54

[info]watt:
Liene Linde - "Melnais samts"

Piekrītu recenzentiem, kas saka ka tā filma "paliek ar tevi". ... tālāk ... )
 

: reels (nesaprotu tikai, kas par filmu/seriālu) @ 09:56

[info]f:
- so, you want freedom with no responsibility.
- hmm.
- well, there's only one person on earth, who gets that deal.
- the president?
- a baby. you're fighting for the right to be a baby.
 

25. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Sāku Tomam mācīt ekseli.
 

(bez virsraksta) @ 22:04

[info]prtg:
Tags:

Myth & Mogul: John DeLorean S1 E1-E3 (2021)
 

(bez virsraksta) @ 21:56

[info]dienasgramata:
DELFI. Vairāk nekā gadsimtu zinātnieki lauzīja galvu, kā gan vairojas Antarktīdas milzu ūdens zirnekļi, un beidzot viņiem izdevies atrisināt šo mistēriju. 2021. gada oktobrī [Havaju Universitātes jūras bezmugurkaulnieku ekoloģe Eimija] Morana ar kolēģiem ekspedīcijas laikā Antarktikā ienira zem ledus un ar rokām savāca milzu jūras zirnekļu grupas, kas šķietami pārojās, un ievietoja tvertnēs novērošanai.

"Mums tā paveicās, ka varējām to redzēt," saka viens no pētījuma līdzautoriem Ārons Tohs. "Mēs varējām uzzināt par tiem kaut ko tādu, ko iepriekš neviens pat iedomājies nevarēja."
 

(bez virsraksta) @ 16:31

[info]jubilacija:
Kāpēc sūdīgas kvalitātes zīmējumu sauc par mākslu?
 

(bez virsraksta) @ 14:43

[info]teja:
ja tur ir stress, mani tas neinteresē
 

(bez virsraksta) @ 15:33

[info]prtg:
Gaspačo sanāca teicams
 

24. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Šodien biju šautuvē un šāvu tik slikti kā vēl nekad līdz šim. Iemesls pavisam vienkāršs - mazgulēta nakts, dibas kafijas un līdz ar to vājš kordinacijas trūkums šaujot pa kustīgiem mērķiem.
 

(bez virsraksta) @ 01:54

[info]prtg:
Ar brīvību nesavienojamas traumas
 

23. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Šaubos vai biju jums kādreiz stāstījis par Kailašu.
 

(bez virsraksta) @ 19:30

[info]f:
man kaut kā ne īpaši patīk tās frizieres, kas izliek savos tīklos "pirms" un "pēc" bildes. jo uz briesmīgāka "pirms" fona viņu sameistarotais "pēc" izskatās labāk? come on, es taču speciāli nemazgāju matus pirms nākšanas pie friziera. vai "redz, kādi briesmīgi bija pirms manis"? labāk būtu bijis likt tikai "pēc" bildi.

nepatīk arī, ka manikīres liek nagu bildes uzreiz pēc manikīra, kad pirksti vēl samocīti, apsārtuši un pat neaudz piepampuši. nepatīk, un viss.
 

(bez virsraksta) @ 11:37

[info]ravejsledzejs:
vakar vakarā uzzināju, ka ķērpju vīriņš RIP
 

22. Februāris 2024

Pārsvara proporcija @ 20:00

[info]jubilacija:
Tikko aizsūtīju izdevējam viena tulkojuma redaktūru. Manuskriptā teju 4000 labojumu, tulkotājs noraidīja laikam kādus 7 no tiem. Un vēstulē uzrakstīja: "Paldies Jums par pārsvarā lieliskajiem labojumiem."
 

(bez virsraksta) @ 13:37

[info]missalise:
Man vieni no briesmīgākajiem murgiem vienmēr ir bijuši saistībā ar karu. Ka ir karš, ka ir jāslēpjas, ka ir jātaisa kaut kādas partizānu cīņas, lai izdzīvotu. Šodien darbā apzināja mūsu tālruņu numurus un adreses gadījumam, ja valstī tiks noteikts ārkārtas stāvoklis. Iepriekšējo reizi tik saspringta sajūta bija pašā iebrukuma Ukrainā sākumā. :(

Vēl man liekas, ka iepriekšējā Saeima tiešām bija krietni vien jēdzīgāka par pašreizējo. Toreiz biju balsojusi par Jauno konservatīvo partiju un biju apmierināta, ka viņi nebija ar mieru iet kopā valdībā ar ZZS (kas ļoti draudzējās ar Lembergu). Domāju, ka ja viņi būtu uz kara sākšanās brīdi valdībā, Latvija Ukrainu atbalstītu mazāk. Atceros, ka viņi bija klāt un ar saviem balsojumiem pavirzīja uz priekšu tādus gadiem muļļātus jautājumus kā depozīta sistēmas ieviešana, teritoriālā reforma un Okupācijas pieminekļa nojaukšana. Man patika arī tas, kā viņi balsoja par par kopdzīves likumu, kas - izrādījās - vairumam bija krietni svarīgāk par tām visām citām lietām (ko nu es galīgi nesaprotu). Man personīgi liekās ļoti netaisnīgi, viņi neiekļuva Saeimā, kamēr tur iekļuva Šlesers, par kura Rīdzenes sarunām, šķiet, vairums ir aizmirsuši, jo galvenais, ka nosaukumā ir rakstīts, ka Latvija pirmajā vietā vai Krištopāns, kurš savulaik nosauca Latviju par muļķu zemi un aizbrauca uz Ameriku.

Kuras ir bijušas jēdzīgākās Saeimas, valdības, amatpersonas? Jo mums ir tādi politiķi, kādi nu ir. Parastie cilvēki iet politikā arī baigi neraujas. Tad nu no esošajiem ir jāizvēlas tie, kuri ir saprātīgāki/ godīgāki/ ar tendenci mācīties un spēju vienoties kopējā labuma vārdā. Ja mēs izvēlēsimies labākos no esošajiem, tad varbūt pēc kāda laika - redzot, ka politikā ir drusku jēdzīgākas personības, tur arī vairāk sāks iet normālāki cilvēki. Un tad mēs varēsim izvēlēties jau labākos no normālajiem. Un vēl pēc kāda laika - labākos no labākajiem. Varētu padomāt - naivi. Bet no otras puses - jāiet jau ir pareizajā virzienā, jo - ejot pretējā virzienā, viss kļūs tikai sliktāk un sliktāk. Un jāstreb tas būs mums pašiem vecumdienās un - ko - domāju, neviens negrib- nākošajai paaudzei.
 

vielas @ 13:56

[info]_re_:
ne tik nopietnos tematos, te zazis ieminējās, ka olbaltumvielu akcents ir pārspīlēts un nepareizu mērķu bīdīts, bet patiesā problēma ir šķiedrvielas.
olbaltumvielām es pievēršos tik un tā, bet palūkojos šķiedrvielās arīdzan. ik pa laikam reģistrēju savu apēsto mfp un pie 1470 kcal izsniegtās dienišķās devas šams man vēl dienā apēst 25 g faiberīti. oh well, es knapi pusi savācu pa dienu, ļoooti reti pietuvojos dienas normai.
 

21. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Vakar nopirku biļetes lidojumam un prāmim. Vēl diviem prāmjiem jāpērk, bet to tad uz vietas, pa ceļam.
 

Simona joki @ 21:59

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

Reiz dzīvoja 2 kabatas. vienā iekšā bija pļecka, bet otrā - rekursīvais joks.
 

(bez virsraksta) @ 10:27

[info]watt:
Izpratne par to a enerģija ir nauda, un naudai ir jābūt izteiktai enerģijas izteiksmē kļūst arvien tuvāka.

No Doomberg epasta:


What nearly all market observers get wrong is the nature of the relationship between energy and the economy. Most view energy as an input into economic activity, as though its contribution to gross domestic product (GDP) is no different than the other measurable goods and services that go into that important calculation.
[...]
Energy is not an input into the economy, IT IS THE ECONOMY. Humanity organizes its economic activities to ensure a steady growth in the extraction and exploitation of primary energy because energy is life, standards of living are defined by how much energy is available to be exploited, and all humans everywhere are perpetually seeking a higher standard of living.


(Doomberg gan es nelasu, žēl naudas. Un arī tāds dīvainais prieks par to ka "davai kurinam ogles, pumpējam naftu" man ir svešs. Man ir naids pret Vācijas "energiewende" tuvredzību, un to cik nožēlojama bija zaļo loma apstādinot atomelektrostacijas. Bet nafta un ogle nav atbilde.)
 

(bez virsraksta) @ 09:10

[info]watt:
Margarita Perveņecka - Aspirantūra

"Vakar, svētdien, Paulīna karstā ūdenī un baltās, smaržīgās putās atstāja tīru un kārtīgi salocītu savu mazo, padilušo, bet rūpīgi nēsāto apvalciņu.
Ceturtdien, kad uzlauza dzīvokļa durvis, vannā bija jau atdzisis buljons un gaļa sākusi atdalīties no kauliem. Dēls [...] riekšavām izsmalstīja."


Margaritas grāmata ir ļoti drosmīga. Man liekas pārsteidzoši, cik dziļi Margarita ļauj ieskatīties savā būtībā, ko spēj lasītājam atklāt.

Paralēle ar "Gaetāno Krematoss": varonis un viņu atbalstošais tēls, kurš to ļoti un pašaizliedzīgi mīl. Varonis pamet savu atbalstītāju, jo tas viņam nav vairs noderīgs. Varonis sasniedz nebijušus augstumus, bet pilnībā aizmirst par atbalstītāju, kā tam vispār klājas. Atmet malā, kā nevajadzīgu krāmu. Varonis nokļūst bagātā, pārticīgā vidē, bet pats ir ārkārtīgi nabadzīgs, un nespēj neko no labumiem izmantot, viņam nav līdzekļu pat visvienkāršākajam lietām. Varonis ir atstāts vispār bez iztikas līdzekļiem, cenšas sagrabināt vismaz kaut kādas kapeiciņas.

Un vēl tāda ultrakapitālisma vide. Daudzsološus studentus atskaita no universitātes, jo viņiem nav naudas samaksāt. Nekādas runas par stipendijām, atbalsta fondiem, kaut kādu sociālismu, kad valsts pati stutētu savus studējošos. Nav naudas? Mirsti grāvī.

Negribu spoilot, jo salikt "kas īstenībā notiek" bildi kopā no mazajiem fragmentiem ir vismaz puse no lasīšanas prieka. Otra puse grāmatas lasīšanas ir tas, cik dziļi tu ieskaties Margaritas domās, un cik tās ir dīvainas. Atsvešināts, tas ir vārds kas maļas pa galvu.
 

Lokālās Troņu spēles @ 02:38

[info]jubilacija:
Šī ziema nekad nebeigsies. Ledus un sniegs.
Netrūkst par sasalušo skeletu graboņas aiz mūra.
 

(bez virsraksta) @ 02:02

[info]asiize:
Latvijas kino Marta un Marija.
 

(bez virsraksta) @ 01:13

[info]ulvs, posting in [info]pajautaa:
Labs vakars! Jautājums par virtuvē esošo gāzes katlu, kas ieslēgts 24/7 un karsē h2o un apsilda telpaa- vai tas ir normāli, ka tas skaļi rūc/dūc, vibrē (tā k@ labākam miegam blakus istabā jāver durvis ciet)? Dzīvoklī nesmaržo pēc gāzes, meistars bija pirms 2-3 mēnešiem pārbaudīt, viss bija ok. Paranoiska aizdoma, ka skaņas ar laiku top skaļākas.
 

20. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 21:55

[info]f:
paklausījos, kā n. geimens raksta savu grāmatu pirmo un pēdējo draftu, un palika uz mirkli labāk.
 

(bez virsraksta) @ 21:31

[info]f:
nediskriminējoši sāku mazliet ienīst visus, kas no manis jebko grib. 
*apdomāšanās pauze; tā taču nedrīkst*
noup, yes, it is true.
 

(bez virsraksta) @ 13:39

[info]prtg:
Varbūtība Hītrovas lidostā nezinot atnākt uz īstajiem vārtiem būtu vērtējama kā ļoti neliela, bet tā nu sanāca.
 

(bez virsraksta) @ 10:27

[info]maya:
"Melnais samts" ir filma, kas turpina dzīvot galvā. Šonakt daudz sapņoju un ik pa laikam piefiksēju, ka tas no filmas. Šorīt FB lasu, ka arī citiem filma iekļuvusi galvās. Nav brīnums. Tik ļoti sapnīgi plūstoša struktūra, vizuālais tēls, kas vienlaikus tomēr ir sāpīgi konkrēts, sens nebija piedzīvots. Milzīgs prieks par filmu un par Džimu (arī par jēdzīgāko pirmizrādes runa ever). Paldies!
 

(bez virsraksta) @ 09:12

[info]missalise:
Es par Navaļniju laikam biju krietni labākās domās nekā liela daļa, jo par viņu vairāk sāku interesēties pēc viņa saindēšanas un skatījos tieši viņa pēdējo gadu video, kā arī citu personu domas par viņu. Es, protams, nezinu, kāds viņš bija, es tikai uzrakstīšu, kāpēc es par viņu domāju tā, kā es domāju.

Es tiešām uzskatu, ka cilvēkiem var mainīties domas, ja viņš pārliecinās par to, ka viņš iepriekš ir kļūdījies. Piemēram, mums mājās tētis idealizēja padomju laikus, jo tajā laikā viņam bija darbs, tajā laikā viņam bija jaunība. Un pa lielam es arī biju daudz vairāk kriesi noskaņota - visticamāk - arī viņa ietekmē. Bet tad es satiku cilvēku, ar kuru mēs daudz runājām par politiku un ekonomiku, es pati sāku vairāk pētīt šos jautājumus un mani uzskati nomainījās - kļuva krietni vien labējāki. Drīzāk mani biedē tādi cilvēki, kuri nekad nemaina savu viedokli un pat neieklausās pretējās puses argumentos - jo tie tad ir cilvēki, kas ir paštaisni un ar kuriem nav iespējams panākt kaut kādu kopsaucēju. :(

Apkārtne ļoti daudz ko ietekmē. Ja sākumā Navaļnijs turējās kopā ar "Ābolu", vēlāk ar nacionāļiem, tad vēlāk viņš sāka sadarboties un viņu sāka atbalstīt tādi cilveki kā Sergejs Gurijevs, Ņemcovs un Mihails Kasjanovs, kas - domāju, arī ļoti ietekmēja viņa domas attiecībā uz daudziem jautājumiem. Viņš gribēja daudz vairāk pilnvaru nodot reģioniem, cīnījās ar korupciju un gribēja pārvērst Krieviju par parlamentāru republiku.

Visādā ziņā nenovēlu nevienam cilvēkam to, ko viņš un viņa ģimene piedzīvoja. :( Viņu pašu aplēja ar zeļonku, kā dēļ viņš kļuva pa pusei akls, viņu n-tās reizes arestēja - tajā skaitā arī 2015.gadā. Tajā laikā viņš kopā ar Ņemcovu taisījās organizēt maršu, kurā viens no punktiem bija pieprasīt jebkādas agresijas pret Ukrainu pārtraukšanu, dalīja skrejlapas cilvēkiem, aicinot uz to. Bet Putins viņu arestēja. Un pa to laiku, kamēr Navaļnijs bija aiz restēm, nogalināja Ņemcovu. Tāpēc tas maršs - lai gan tajā joprojām bija arī plakāti pret karu Ukrainā, vairāk tomēr bija Ņemcova piemiņas maršs. Ja tas būtu noticis tā, kā iecerēts, daudzu cilvēku acīs viņa tēls, manuprāt, būtu pamainījies. Jo parādītu, ka viņš mainās un iet pareizajā virzienā. :(

Pret viņu un viņa brāli tika nepamatoti ierosināta krimināllieta, kuras rezultātā viņa brālis dabūja vairākus gadus nosēdēt cietumā (par šo spriedumu Krievija pat izmaksāja Navaļinjiem kompensāciju vairāku miljonu rubļu apmērā, jo Eiropas cilvēktiesību tiesa atzina to par nepamatotu. Taču tiesa lietu aizsūtīja atpakaļ jaunai izskatīšanai uz Krieviju. Un Krievija no jauna izskatīja šo lietu un atkal atzina Navaļinja vainu). Tā lieta bija pilnīgi safabricēta. :( Navaļinja sieva vienreiz tika gandrīz noindēta. Tad Navaļnija indēšanas mēģinājums, pēc kura viņš neticamā kārtā izdzīvoja un ar Kristo Grozeva palīdzība atmaskoja savus indētājus. Un tad viņa atgriešanās Krievijā (man jau likās, ka viņa lidmašīnu nosēdinās citā lidostā nevis tur, kur viņu gaidīja viņa atbalstītāji), apcietināšana, drausmīgākiie farsi - izbraukuma tiesas, tad viņa vazāšana pa pašiem drausmīgākajiem cietumiem Krievijā un tagad - viņa nāve.

Man liekas, ka cilvēka dzīve ir jāvērtē pēc tā, vai viņš savā dzīvē ir izdarījis vairāk laba vai slikta. Man kopumā viņa dzīve šķiet ar plus zīmi. Lai dus Dieva mierā. :(
 

--- @ 09:50

[info]meness_berns:
Man tā filma likās ļoti gogoliska "par ko smejamies, kungi, par sevi smejamies".
 

19. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 18:36

[info]prtg:
Tags:

Asteroid City (2023) (w. frequent flight announcement interruptions)
 

(bez virsraksta) @ 18:20

[info]prtg:
Comfortably dumb
 

(bez virsraksta) @ 15:47

[info]prtg:

Floridas smiltīs
Šorīt klusi, klusi
Gaisā ceļas lidmašīnas
Šeit vientuļš stāvu svešā malā
Un domāju, ka, galu galā,
Man nav, par ko šeit sūdzēties
 

(bez virsraksta) @ 22:14

[info]kbrgs_:
cibas pirmizrade bija the best pirmizrade.
 

(bez virsraksta) @ 12:14

[info]au:
jaunākais vakar modās ar skaļu atklāsmi - “šajā valstī nav gaiļu!”. un dienas laikā vairākkārt to atkārtoja un brīnijās.

// bet jā, gaiļu dziesmas ir visā pasaulē, metropolēs, miestos, laukos un pie debesskrāpjiem. viņam pārsteigums.
 

(bez virsraksta) @ 10:25

[info]krii:
Zivju laiks.

Mēnesis pirms cerības uz pavasari.
Gavēņa, grūtsirdības un nožēlas laiks. Tam pietrūkst Mežāža godīgā skarbuma, cauri nepārtrauktajiem slapjdraņķiem tas ik pa brīdim pasviež solījumu, ka nu jau drīz un nav nemaz tik traki.
Taču, ja jums nav iespēju vāļāties uz spilvena, ēst austeres, krāsot mandalas un laiski meditēt, tad jūsu resursi šobrīd ir izsīkuši, kaulu smadzenes pievilkušās ledaina drēgnuma, tāpat kā māju sienas.

Ir sācies tumsas laika pēdējais cēliens.
Mēģināsim izdzīvot.
 

(bez virsraksta) @ 08:58

[info]begemots, posting in [info]pajautaa:
Esmu ticis pie pāris reprodukcijām tādos neikdienišķos izmēros: 420x270, 395x295.

Es pieņemu gatavi jau tādi rāmīši nekur nebūs, vai ir kādi ieteikumi, kur man izgatavos? Nothing fancy, parastas līstes, u.tml.

UPD: sirsnīgi pateicos visiem par ieteikumiem un komentāriem!
 

18. Februāris 2024

(bez virsraksta) @ 19:41

[info]de_profundis:
visos šajos piedzīvojumos aizraujošākais ir bijis nevis ieraudzīt jaunas dimensijas, bet gan atklāt sevī spēju izturēt šo te visparastāko no dimensijām
 

ļoti tūristiska nedēļas nogale @ 09:59

[info]jojo:
bijām uz operu, jūliju cēzaru ēģiptē, izrāde bija laba, T. un mamma gan vienā balsī teica, ka traviata rīgā esot bijusi labāka. naktī izstaigājām parīzi, aizgājām līdz mūsu dāmai, tad pa otru sēnas pusi atpakaļ uz operu. dāma notīrīta un iežogota. lielās ēkas gar sēnu nakts vidū vairs nezigaismo, mazliet spocīga sajūta. pastrīdējāmies ar T. vai ekonomisku (T.) vai ekoloģisku (es) iemeslu dēļ, un nākamajā dienā taksists apstiprināja, ka tomēr ekoloģisku iemeslu dēļ. sestdien aizgājām uz Orsē, ļoti gaidīju. pirmās reizes, kad bijām, uz art noveau vēl nebiju uzsēdusies, šoreiz otrā stāva zāles remontēja. nu, nekas, nākamreiz. ilgāk pastāvēju pie pizaro portretiem. vairāk viņu zināju kā ainavistu, tāpēc ilgi pētīju. īpaši aizķēra sieviete ar zaļo lakatiņu. lielizmēra bilde komentāros. nokavējām vilcienu, pārcēlām biļetes un, kad jau, tad jau, paņēmām kuģīti. bija silta, gandrīz pavasarīga diena, cilvēki staigāja t-kreklos. braucot mājās no midi taksīša šoferis pastāstīja, ka navaļnijs esot miris.
 

(bez virsraksta) @ 10:55

[info]ravejsledzejs:
ti ņeujgoš ot slavi, ti ješo uzslišeš fanfari.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata