Nepabeigtā dienasgrāmata


2. Septembris 2014

(bez virsraksta) @ 16:44

[info]deloveja_kundze:
Puse mana FB un twitter feed'a (tā, kas angliski) cepas un runā par JLaw kailfoto un privātuma pārkāpumiem, kas atkal un atkal sievietes noliek seksuāla objekta statusā, kas eksistē tikai vīrieša priekam, un otra puse savukārt par to, kā pamazām sāk gatavoties karam. Ļ. savāda aina, worlds apart.
 

(bez virsraksta) @ 16:38

[info]au:
Mūzika: stay with me

"visu-gribas-mest-ārā" sajūta. it kā rudens, bet iekšēja pavasara tīrīšana prasās izlauzties. bet kas man dos pieķerties?
aizņemts aizņemts aizņemts
 

(bez virsraksta) @ 16:36

[info]rasbainieks:
man likās, ka šī ir tā diena, kad mani vajadzētu klonēt
tad es paskatījos uz rītdienu un sapratu, ka tad rīt vajadzētu klonēt jau gatavos klonus
esmu tikko pacēlusi galvu no steidzamākajiem darbiem un mazliet noskurinājusies, un cik ir pulkstenis, ko?
 

Spama vērotāja piezīmes. @ 15:37

[info]unpy:
No šodien saņemtā.

Pēdējā laikā aktuālas kļuvušas ne tikai zobu balināšanas
procedūras, bet arī zobu rotāšana ar Swarovski kristāliņiem, kas
terminam “žilbinošs smaids” piešķīris jaunu nozīmi. Šāda veida aksesuārs
ļauj sekot līdzi laikam un arī ikdienā sajusties krāšņāk. Kā norāda
veselības un skaistuma centra “Adoria” zobārste Līga Štagere,
pieprasījums pēc šīs krāšņās zobu rotas arvien palielinās, jo
augstvērtīgie un vienlaikus arī elegantie kristāla izstrādājumi rada
pozitīvisma sajūtu, vienlaikus izceļot arī sievietes personību.
 

(bez virsraksta) @ 15:23

[info]avralavral:
"Pimpis", starp citu, kā vēsta filologi, nāk no "pampt". Žēl, ka tādam apgaismotam, tehniski precīzam un skanīgam vārdam ir tā rupjā nozīme.
 

(bez virsraksta) @ 13:25

[info]decembris:
Patīk tas kādam vai ne, bet vēlēšanās uzvarēs "Vienotība". Iezīmēšu, manuprāt, trīs lielākās šo vēlēšanu intrigas prioritārā secībā.

1. Plusiņi un svītrojumi "Vienotības" sarakstos. Šo uzskatu par svarīgāko jautājumu gaidāmo vēlēšanu kontekstā, jo tas reāli noteiks, kuri cilvēki būs pie varas valstī. Rupji runājot, "Vienotība" iegūs nedaudz vairāk par 30 vietām. Jautājums, cik vietu dabūs pašreizējā "Vienotības" spice, ko veido bijušie "Jaunā laika" veterāni un viņiem pietuvinātie, un cik vietu dabūs autsaideri, kurus nosacīti var iedalīt Kalnietes grupā, Lietussargu grupā un bijušo zatleriešu grupā.

Par pašreizējo "Vienotības" spici lielais jautājus pirmkārt jau ir, kā vēlēšanās veiksies tās galvenajām atslēgas figūrām Solvitai Āboltiņai, Dzintaram Zaķim un Jānim Reiram, un cik mandātus iegūs viņiem pietuvinātie. Samērā droši var prognozēt, ka autsaideri - ja ņem visus kopā - dabūs vairāk vietu. Pirmā apakšintriga - daudz vairāk vai nedaudz vairāk? Otrā apakšintriga - vai pašreizējai "Vienotības" vadībai (bijušajai JL spicei) izdosies veiskmīgi pielabināt atsevišķus pašreizējos autsaiderus ar amatiem un iekšpartijisko ieteikmi (vēsturiskā pieredze liecina, ka šeit visfleksiblākie varētu izrādīties bijušie zatlerieši) un saglabāt savu vadošo lomu partijā; vai arī autsaideri - sajutuši uzvaras garšu un zināma revanšisma pārņemti - nolems apvienot spēkus un nostāties pret pašreizējo partijas spici.

2. Otra, manuprāt, svarīgākā intriga - vai jauno valdošo koalīciju veidos tikai "Vienotība" ar Zaļo un zemnieku savienību, vai arī kaut kādu iemeslu viņi piesaistīs arī Nacionālo apvienību. Šī intriga gan daļēji izriet gan no pirmās (proti, vai "Vienotībā" toni noteiks pret NA pozitīvāk vai negatīvāk noskaņotie), gan no elementāras vēlēšanu matemātikas, proti, vai "Vienotībai" un ZZS vēlēšanās veiksies tik labi, ka tās kopā varēs izveidot pietiekami stabilu vairākumu. Tas, protams, nav nekas patīkams, ka maneveru iespējas Latvijas politikā ir tik niecīgas, ka vienīgās divas iespējamās koalīcijas ir V un ZZS vai V, ZZS un NA. Bet tā nu tas ir.

3. Trešais, protams - vai Ingunas Sudrabas "No sirds Latvijai" iekļūs Saeimā? Šo uzskatu par samērā nebūtisku, bet tomēr intrigu. Droši var prognozēt, ka NSL un SC kopā neuzrādīs tik labus rezultātus, lai varētu veidot valdošo koalīciju, un bez kopā iegūta vairākuma, visticamāk, abas partijas nonāks politiskā izolācijā. Bet tomēr interesanti, vai Saeimā būs 4 vai 5 frakcijas.
 

fitness @ 11:30

[info]dejavu:
Mans privātais treneris (aka dzīvokļa biedrs un vienārši labs cilvēks) ik pārdienas trenkā mani: here are your dumbbells, kettlebell I have set up the TRX, now you will have to WORK.
Un tad viņam patīk uzlikt kaut kādu smago metālu un priecāties: NOW you're working for REAL. This is not the same as just jumping around what you did there... this is real SWEAT.
Pie sevis es gan domāju, ka man tā iepriekšējā lēkāšana bija vairāk fun un vispār man likās efektīvāka, un svīdu es arī vairāk.
Bet harmoniskas kopdzīves labad un pateicībā par visu, ko viņš te salabo un palīdz, lai jau tiek tas trenera prieks :)
 

(bez virsraksta) @ 14:05

[info]virginia_rabbit:
nu, šodien jau vairs tik saulaini nešķiet. kad atnācu. viņš sēdēja aizelsies no raudāšanas, apčurājies tā, ka kurpes žļurkst un saka, ka nekad vairs negribēs uz šito jocīgo dārziņu. tas nekas, ka viņš jau vairāk nekā gadu pats prot aiziet uz poda, prot novilkt bikses un no rīta tualeti parādījām. katru reizi, kad audzinātāja pienāk tuvāk un skaļi sauc viņu par "cheri chouchou", raud tikai skaļāk. citādi, viņa saka, ka esot paklausīgs, nevienam nesit, tikai nepiedaloties draudzības aplī, kur viņi sēž un runājas, bet ejot prom spēlēties viens.
pēc skolas bija paredzēts iet ciemos pie draudzenes, bet viņš teica, ka vairs negrib bērnus.
 

(bez virsraksta) @ 12:28

[info]grizzly_bear:
vispār mani dzejas dienas tiešām pavelk vairāk kā rokkoncerti un festivāli - septembra vēsums, blašķīte kabatā, no lasījuma uz lasījumu, naktīs no virtuves uz virtuvi, viss notiek tā, kā tam vajadzētu.
 

(bez virsraksta) @ 12:15

[info]avralavral:
Nac. Bibl. šodien ir lekcija par grāmatu iespiešanas pirmsākumiem
http://lnb.lv/lv/lnb-notiks-endrju-petegri-lekcija-renesanses-biblioteka-un-gramatu-iespiesana-ka-problema (apmeklējums par brīvu, bet lekcijai jāreģistrējas)

Par Petegrī neko nezinu, bet viņam tikko iznākusi grāmata ar asprātīgu nosaukumu The Invention of News: How the World Came to Know about itself.
 

(bez virsraksta) @ 12:16

[info]ripp:
izskatās, ka esam dabūjuši kaut kādu mistisku vīrusu. vājums, dulla galva un knapas, vāji manāmas iesnas. neviens šeit nav ar ko tādu saskāries, nezina, cik ilgi tas varētu iet un kā izpausties?
 

(bez virsraksta) @ 12:13

[info]martcore:
Спасибо Вам большое за историю из моего детства, которую я, честно говоря, забыла, а Вы напомнили. «Вошла маленькая девочка, лет 10-11, с охранником, села за стол напротив меня буквально, поздоровались с ней. Она поковыряла вилочкой, что-то покапризничала и ушла. Мама, госпожа Нарусова, сидевшая рядом, когда дверь закрылась, сказала: "Знаете, почему она ушла?" Я говорю: "Нет". – "Она обиделась…" Звенящая пошлость! Вы понимаете, пошло, когда девочка обижается на то, что мужчины не встали, когда она вошла».

Не знаю, как Вам, но мне еще никогда не приходилось оправдываться за мои поступки в десятилетнем возрасте. Кстати, а Вы каким были в 10 лет?

Честно говоря, в рассказанной Вами истории я не вижу ничего ужасного. Ведь, согласитесь, в каждой семье свои нормы воспитания: у кого-то в доме женщины падают ниц при входе мужчины, а где-то мужчины, наоборот, встают при входе женщины… Но дело еще в том, что у этой истории есть предыстория, и ее я помню отлично. До вашего визита в Смольный к нам в гости домой приходили Мстислав Ростропович и Евгений Лебедев. Когда я зашла на кухню, они встали. Я ужасно испугалась, а Ростропович, взяв меня за плечи и хохоча, сказал: «Деточка, запомни: при входе дамы мужчины должны вставать». Вот такой вот урок вежливости.

А тут, как назло, на следующий день пришли Вы. Ну простите, я была восприимчивым и впечатлительным ребенком.

Каюсь: прошли годы, а я по-прежнему всегда отмечаю тех мужчин, которые встают, когда заходит женщина.

ksjuša ponijs

nē, nu mums te ir nedaudz līdzīgi rituāli. var, piemēram, nokrist no krēsla, kad precīzi piecpadsmito reizi vakarā pie galdiņa ierodas oficiante. bet kāpēc jāceļas kājās, ja telpās ienāk sieviete, es ne pārāk saprotu.

 

(bez virsraksta) @ 12:02

[info]vistu_zaglis:
Tā, cilvēki. Vajag kolektīvā saprāta padomu, sakiet jel, kur mēs rītvakar varētu tā omulīgi pasēdēt, pamalkot spirdzinošos dzērienus, palietot tabakas izstrādājumus un dzīvespriecīgi pakomunicēt par garīgām un metafiziskām tēmām?

Es te skatos uz visām tām izkārtnēm un neko nesaprotu.
 

(bez virsraksta) @ 11:54

[info]grizzly_bear:
Bodlērs esot teicis, ka bez ēšanas var iztikt divas dienas, bet bez dzejas - nevienu. Man patiešām prieks, ka atkal klāt ir dzejas dienas. Daudzsološi lasījumi, interesanti ārzemju viesi un viss pārējais. Man šķiet, ka ir jāmācās par to vienkārši priecāties.
Pats lasīšu 13. datumā Ceļojumā ar dzejniekiem Teikā (sākums 12:00), Dad cafe 14. datumā (18:00), iespējams vēl kur citur.
dzejasdienas.lv
vēl arī jums iesaku noskatīties šo jauko interviju ar Vērdiņu, man ļoti uzlaboja garstāvokli.
http://satori.lv/raksts/7844/Dzejnieks_ir_muziga_nepabeigtiba
 

(bez virsraksta) @ 11:13

[info]wowow:
Laikam vajadzēs vēlreiz pārlasīt "Diplomātiju".
 

Jauna muļķu ķeršana @ 09:12

[info]zuzanna:
Īstenībā gan jau ne tik jauna, bet nu - zvana no kaut kāda Vācijas numura un aziāts (indietis visticamāk) saka: "Te jums no Windows zvana. Mēs esam pamanījuši, ka jūsu datorā baigi daudz mēslu (jūs ejat apšaubāmās vietnēs, lol), kas bojā cieto disku un apdraud datora drošību visā visumā. Tagad es jums pateikšu, kas jādara, lai no visas herņas atbrīvotos. Ok, madam?"
Pat ja es ticētu, ka Windows rūp datora drošība un labklājība, bet nu nē tomēr, es zinu, ka viņi man nezvanītu on their own expense, lol.
Diez ko tieši es būtu uzinstellējusi, ja būtu ļāvusies šai izklaidei?
 

(bez virsraksta) @ 10:51

[info]virginia_rabbit:
man patīk, ka atbraucot prāts darbojas tik skaidri un pašlepnums vēl nav iedragāts. ceru šoreiz ilgāk saglabāt neiedragātu morāli.
abas naktis un rīti gan pagaidām bijuši grūti. vakar stresoju, ka nepamodīšos, rezultātā no 4 īsti vairs negulēju. šonakt Miķelis psihoja, jo barība bija beigusies. koda kājās jau no kādiem 5 un beigās vēl norāva galdautu ar krūzēm, glāzēm, kas izšķīda sīkās drumslās pa grīdu, un izlejot Neskviku pa visu balto sienu.
bet tagad ir tā, kā nav bijis 3 gadus - es esmu mājā un te ir klusums, un es varu strādāt vai darīt, kas ienāk prātā.
 

(bez virsraksta) @ 10:44

[info]grizzly_bear:
mēreni noguris pēc vakardienas ciemiņiem, šorīt tomēr saņēmos piekopt virtuvi, izliet atlikušo šņabi, saganīt pārplūdušos pelnutraukus utt, beidzot piezemējies virtuvē - paralēli darbam - klausos interviju ar Vērdiņu (Vērdža, kā jau vienmēr, superīgs http://satori.lv/raksts/7844/Karlis_Verdins/Dzejnieks_ir_muziga_nepabeigtiba) un sataisos pat taisīt brokastis. sagatavoju kafiju, ir pat piens, bet ēdiena krājumi mēneša beigu noskaņās pārlieku neiepriecina. tā nu turpināšu klausīties interviju un ēdīšu vientulīgu sardeli, kas čučēja ledusskapja tālākajā stūrī. ar kečupu.
eta poeeezija - jaa, jaa, eti stihii-i-ii - jaa jaa
 

(bez virsraksta) @ 10:35

[info]dienasgramata:
no paziņojuma presei: Grāmatas "Ivars Poikāns. Laikam nav nekādas nozīmes" atvēršana pārcelta uz 10. septembri.
 

Visa kā vērotāja piezīmes. @ 10:20

[info]unpy:
Jau agrāk pa ausu galam ko tādu biju dzirdējis, tak tagad šo parādību pamanīju arī savu paziņu lokā. Ko simbolizē šī publicēšanās portālos ar tik ļoti dramatisko apliešanos ar aukstu ūdeni, ka varētu padomāt, ka šis ir verdošs?
 

(bez virsraksta) @ 09:54

[info]au:
ludzas ielas apkaimē veikalu "Darba Apģērbi" ir nomainījis iestādījums "Jēzus mīlestība"
 

Kā cīnīties ar vientulību @ 06:48

[info]zuzanna:
Vakar pēc svētdienas neierasti nopietnā treniņa nekas nesāpēja. Bet šorīt gan :)
Tas gan mani vakar nekavēja pēc darba aiziet uz vienu comedy show viena meetup ietvaros. Dublina ir visvientuļākā pilsēta, kurā esmu dzīvojusi. Un te cilvēki grupējas un tiekas iekš meetups. www.meetups.com
Un tikšanās tematikas ir no vienkāršas iedzeršanas pirmdienā (vai jebkurā nedēļas dienā) pēc darba līdz boot camp Fēnikss parkā, no skriešanas gar jūru līdz spoku medīšanai, no filmu/komēdijšovu/izstāžu apmeklēšanai grupās līdz pašpalīdzības grupām for attractive men/ business startups/ programmētājiem. Un vēl un vēl un vēl. Albānis, piemēram, vada photo walk meetup, kur cilvēki ar kamerām dodas kopīgi fotogrāfēt vai nu konkrētu pilsētas daļu vai kādu pasākumu, pēc tam komentē cits cita fotogrāfijas.
Īsi sakot - daudzas tās tikšanās ir ar tādu saturu, kas piestāvētu draugu grupai, ar to atšķirību, ka tie nav draugi, bet ir potenciāls draudzībām.
Vakar iepazinos ar malaizieti Ying,kura jau 18 gadus dzīvo Īrijā. Un Stephane no Tulūzas, kuram bija ļoti laba angļu valoda - drīz gan jau es būšu pieradusi, ka francūži arī var iemācīties citu valodu, bet pagaidām es vēl piezīmēju tādu niansi.
Izsmējos līdz krampjiem vaigos, izdzēru 2 pintis un tad viens laimīgs īrs James, kurš nedēļas nogalē esot gulējis tikai 5 stundas (jo laikam bijis festivālā), džentlmeniskā manierē mani pavadīja līdz vilcienam.
Labi iesākusies darba nedēļa :)
 

(bez virsraksta) @ 09:11

[info]toadbeauty:
Laimīgu jauno gadu!
Mācību gadu...
1. zeptembris ir laimīgi pārdzīvots un 2. laimīgi iesākts.
Pakārties gribas, bet puikas klavierskolotāja, kam četri bērni, teica, ka nav tik traki, jo ar laiku visi grafiki kaut kā nokārtojas.
Kur ir problēma? A ot tur, ka puika šogad sāk mācības mūzikas skolā, es - Alberta koledžā un es arī atsaku savu maizessdarbu, kur jau visi termiņi deg un darbu čupa krājas. Un tad vēl kaut kur pa kājām maisās abi sīkbērni un vīrs, kas arī prasa daļu uzmanības. Un vēl jārok karpeļi, mājās ir... nu, krieviem tāds labs apzīmējums - srač. Un skolai Zandales un sporta tērpi un pidžamas nav sapirkti, jo alga vēl nav ienākusies.
Es traka palikšu!

Šodienas plāni:
8:30 skola (sporta diena)
13:00 braucu uz skolu šiem pakaļ
15:40 lielajam mūzikas skola
17:00 ģimenes ārsts visiem trijiem
Tas jau ir jopcik četri braucieni!
Un pa vidu jāpaspēj pastrādāt un sīku apčubināt. Vīrs ar sīku ar čubinās, bet, ja esmu mājās, tad bez manis nevar - skandalē sivēns. Un viņš ies tos kartpeļus dabeigt. Nē, ne sīks.
Šogad velli daudz saauguši. Kartpeļi. Bet bērni arī. Vēl divas vagas jānorok. Kartupeļu, ne bērnu.
Pagaidām slēpjos verandā. Tur man tjipa darbavieta iekārtota. Vīrs šogad samaiestaroja. Ar sildītāju pat kājas gandrīz nesalst.
Vobšem, pietiek muldēt, zālāju anketas gaida. Līdz vieniem maz laika.
 

kur ziedot valsts drošībai @ 09:09

[info]markizs, posting in [info]pajautaa:
Kur īsti būtu labākā vieta lai ziedotu valsts drošības veicināšanai? Nu tur zemessardzei, jaunsardzei, pagasta-ložmetēja-biedrībai vai kam tamlīdzīgam?

Gribās pāriet no ņerkstēšanas par politiķiem pie kaut mazas bet finansiālas injekcijas Latvija aizsardzības spējai. Bet tādas injekcijas, kur izlietojums būtu ticams un vēlams arī taustāms. Kaut kādā milzīgā valsts kontā ieskaitot nebūs tā sajūta, ka esmu izdarījis ko dvesli sildošu.
 

(bez virsraksta) @ 09:08

[info]virginia_rabbit:
I: uztaisīsi dārziņā robotu, saki viņiem "robots", jo "robots" šķērso visu kultūru robežas
E: jā, robots šķaida kultūru
 

(bez virsraksta) @ 09:02

[info]lara:
Esmu ļoti nogurusi. Jāiztur šī diena, varbūt kļūs mierīgāk. Arvien grūtāk tikt galā ar spriedzi, tā atņem vēlēšanos uzsākt jebko. Gribētos brīvdienas.
 

(bez virsraksta) @ 09:04

[info]nulle:
Viena čāča vakar atzinās "mīlestībā" :D
 

(bez virsraksta) @ 07:43

[info]liljabrik:
Gribas daudz ēst, bet labā veidā
 

trīs lietas zāļu skapītī man: vid, vsk un ††† @ 07:42

[info]dooora:
"Skola ir kā nāve un nodokļi. Neizbēgams ļaunums, bet vajag," tā nedēļu pirms 1. septembra jampadrača saka septiņu bērnu māmiņa Kristiāna Tēberga.
 

1. septembris @ 07:28

[info]kihelkonna:
ir beidzies likumsakarīgi. pēc ōmiņa dāvinātās saldumu turzas mz visu nakti briesmīgi kasījās, bet mm sūdzas par stiprām vēdera sāpēm (vēderi šiem parasti ir izturīgi).

vai, vai, vai.

(tās problēmas, protams, ir aiz pārāk labas dzīves.)
 

(bez virsraksta) @ 04:24

[info]oblica:
joprojaam nevaru aizmigt.
 

(bez virsraksta) @ 03:33

[info]fedrs:
Labs darbiņš, kas padarīts!
Bet ne par to ir stāsts. Manuprāt lieliska bija doma kaut tikai stundu bet pagulēt pirms ķerties klāt, jo nez vai otru nakti iztueētu. Lai gan izturēt gan jau izturētu, bet rīt darbā gan nolūztu kādā stūrī.
 

(bez virsraksta) @ 01:55

[info]artis:
TIL "The people who paid for the Renaissance felt guilty because their money may have come from compound interest."
 

(bez virsraksta) @ 00:23

[info]nulle:
Divas dienas nav apetītes.
 

1. Septembris 2014

(bez virsraksta) @ 23:56

[info]dienasgramata:
DELFI. Krievijas kosmosa aģentūra pirmdien, 1.augustā, apstiprināja, ka pieci gekoni, kas piedalījās bezsvara stāvokļa un seksuālās uzvedības eksperimentā kosmosā, ir miruši.
 

(bez virsraksta) @ 23:36

[info]rasbainieks:
only lovers left alive ir vienmēr jābūt apritē uz kinoekrāniem
es gribu jebkurā brīdī varēt aiziet viņu noskatīties un noklausīties vēlreiz un vēlreiz
 

(bez virsraksta) @ 22:36

[info]kaitnieks:
Dienas (aiz)doma - Saskaņas centrs diskusijās un intervijās izsakās visskaidrāk tāpēc, ka viņi nemāk latviski sarežģīti izteikties. Ideja - rīkot priekšvēlēšanu diskusijas angliski. Protams, tas var atspēlēties, ja kandidāti spēs pateikt tikai "we will be taupīgi".
 

(bez virsraksta) @ 22:13

[info]noisiite:
Un te nu mēs esam, man ir ērtāk gulēt lielajā gultā ar bērnu blakus/viņas gultā. Vakarnakt vīrs pie mums gulēja un man visu laiku bija par maz vietas. Ta bērns vienā malā pēc ēšanas, no rīta pa vidu. Šovakar devu mājienus, ka viņš var gulēt otrā istabā. :D
Nu kamēr tas viss nesamazina mums seksa biežumu, ir ok, nevienam nav iebildumu (ja nu vienīgi Helme negrib māsiņu vai brālīti :D).
 

fiks posts pirms skriešanas uz mazā kalna ielu (ne pēc heroīna) @ 22:03

[info]ulvs:
Es dzīvoju ar pieņēmumu, ka Putni arī varētu nebūt Lohi. Tā lūk.
 

Bardabugras izpausmes @ 21:35

[info]tipa75:
Tā kā mūsu draugi Islandē dzīvo salīdzinoši tuvu Bardaburgas vulkānam, es diezgan čakli sekoju līdzi notikumiem Islandē. Mani bišķi kretinē ziņu portālu izmantotās ilustratīvās bildītes no citu vulkānu izvirdumiem. Vienam tie ir notikumi "kaut kur tur, tālumā", mums tie ir reāli apdraudēti cilvēki. Tāpēc meklēju un atradu saiti, kur var redzēt reālā laika nolikumus. Te ir links uz webkameru, kur var redzēt kā tur ir pašlaik:http://www.livefromiceland.is/webcams/bardarbunga-2/
(tā nav nepārtraukta zemestrīce - tas ir normāls Islandes vējiņš, kas kameru šūpo)
 

Nepabeigtā dienasgrāmata