Nepabeigtā dienasgrāmata


29. Marts 2015

(bez virsraksta) @ 08:58

[info]udensroze, posting in [info]pajautaa:
Vai Rīgas Marks and Spencer ir arī pārtikas nodaļa?
 

(bez virsraksta) @ 05:11

[info]honeybee:
The bomb just keeps ticking and ticking and ticking
And then you realize it's your heartbeat
 

(bez virsraksta) @ 04:09

[info]liljabrik:
We spend a lot of time talking about how we want to kill ourselves over social media, but when was the last time all of your friends got together and cried? We still participate in upholding the idea of “happiness” as a goal or object that can be worked for, something you “earn”. It would be cool if we could abandon that idea and just chill with our misery.

Audrey Wollen and the Sad Girl Theory
http://www.cultistzine.com/2014/06/19/cult-talk-audrey-wollen-on-sad-girl-theory/
 

(bez virsraksta) @ 02:52

[info]liljabrik:
@audreams: weeping alone in Home Depot bc i spent all this time on feminist theory but none on my upper body strength and abandonment issues!!!!!
 

(bez virsraksta) @ 23:28

[info]ierindnieks:
Vai Račs gribētu lai viņu salīdzina ar tādu kā Latvijas Pugačovu
 

(bez virsraksta) @ 22:46

[info]shelly:
Un šodien Lauva nosauca nelabi ņaudošo Gizmo par kretīnu. Biju pavisam nepedagoģiska un neaizrādīju, man pārāk nāca smiekli (turklāt neko nepareizu jau viņš nepateica, patiesībā). Un tā nu sajūsminātais Lauva atkārtoja vēl daudzas reizes: "Kretīni! Kretīni!"
 

(bez virsraksta) @ 20:05

[info]kakjux:
Tags: , ,

Mēs ar Andžiju tā izrunājāmies par ceļošanu, ka man jādzer mojito atkal un jāsapņo par Tenerifi. Vai Grieķiju, kur vēl nav būts. Laikam jāsadomā vasaras vaļinājums.
 

Yes, ma'am, I do! @ 22:00

(bez virsraksta) @ 21:40

[info]chaika:
Tags: ,

Vecums čista nenāk viens - pa TV rāda Rača jubilejas konci, kur pats jubilārs izpilda dziesmu ar saviem vārdiem, kurus tak ņem un aizmirst!! Un Tā ir diena!!!
 

(bez virsraksta) @ 20:05

[info]artis:
" As someone originally from India, also a South Asian country, but where none of these bans ("litter, graffiti, spitting, expelling 'mucous from the nose' and urinating anywhere but in a toilet") are in place or being enforced -- I totally understand LKY's way of thinking, and agree with it.

In India, a lot of people chew tobacco and betelnut leaves, spit them out straight on the street. Litter? No problem, just chuck it out the window. I have seen supposedly educated people throwing their banana peels and empty potato chip bags straight out the window of a bus rather than waiting for the next stop. Want to take a leak? Go against the nearest wall, and pee in the stench of 20 people who have gone before you. People seem to have no concept of keeping public spaces clean. Literally exactly the behaviours described in the Singaporean rules are rampant in India.

All this leads to a fuck ton of garbage, filthy streets, and an image of being an unclean country. I wish we had had someone like LKY in the early 60s who could have prevented this from happening, and had given India an image of a modern country but with an ancient back-culture.

I have often wondered about the deeper reason behind this behaviour; and my hypothesis is that it is related to the concept of the family as the main social unit in South and East Asian culture, rather than the broader society as a whole. So people will keep their own house sparkling clean, but not hesitate to spit against the wall in the street two blocks away. The Singaporean solution ("ban the spitting and enforce it with steep fines") was, in my opinion, the quickest and most pragmatic way of solving this problem for a large, densely populated Asian city. Kudos to him."
 

(bez virsraksta) @ 20:49

[info]krii:
Izskatās, ka esmu nomērdējusi savu efeju. Jūtos ļoti bēdīga un vainīga.
 

(bez virsraksta) @ 20:36

[info]krii:
Kurš skrējiena posms sestdienas vakarā ir visgrūtākais? Pareizi - treniņtērpa uzvilkšana.
 

Puķes podos @ 19:28

[info]digna, posting in [info]pajautaa:
Kādus nelielus istabas augus jūs ieteiktu cilvēkam, kam nepatīk istabas augi? Gandrīz obligāta ziedēšana pēc iespējas ilgāk un biežāk, lai izskatās pēc puķēm.
Patīk pavasarī hiacintes, narcises, muskares, gribētu cauru gadu ko tādu. Vēl ciklamenas. Utml.
Diezgan patīk antūrijas un spatifīlas, bet līdz šim otrās kaķi vienmēr nograuzuši līdz zemei.
Nepatīk līdakastes, naudaskoki, Ziemassvētku kaktusi, orhidejas (neskatoties uz to, ka zied), un visi tie zaļie, kas parasti visiem uz palodzēm ir.
Vai vispār ir kāds augs, ko tādai īgņai-grinčam piedāvāt?

Ja tam ir nozīme - dzīvoklis sauss,gaišs, saulains.
 

(bez virsraksta) @ 19:22

[info]chaika:
Tags: , , ,


riet-rietā |phonefoto
 

(bez virsraksta) @ 01:33

[info]morraa:
Dienvidnieki un it īpaši salinieki ir ļoti ekstravaganti.
Kad bijām salā decembrī, onkulis pateica, ka aizvedīs parādīt savu meditāciju vietu.
Aizveda arī.

Vulkāna otrajā pusē, kur neviens nedzīvo, ceļmalā onkulis nolika kuģa konteineri, ievilka iekšā strāvu un pat izveidoja kanalizāciju. Izgrieza logu ar skatu uz jūru un sataisīja tīri labi dzīvojamu istabiņu iekšā.
Ielūdza apsēsties, iedeva katram pa alum un ieslēdza japāņu šlāgerus un pilnu klapi. Konteinerī kāpjot iekšā onkulis palūdza noaut apavus un atstāt tos uz ielas.
Tā nu mēs sēdējām dzelzs būdā skatīdamies uz tropiskās jūras saulrietu, ar alus bundžām rokā un klausoties japāņu šlāgerus.

Vēlāk onkulis aizveda kaut kur džungļos, kur uz izcirsta laukuma stāvēja divi palieli ekskavatori. Iekāpa iekšā un pasauca mani. Nosēdināja sev klēpī un saka "brauc!". Braucu arī. Cilāju vairākas tonaas smagos bazalta gabalus un metu zemē. Zeme rībēja kā zemestrīcē.

Tad visi kopā skatījāmies uz tās dienas pēdējo lidmašīnas reisu. No šī skatpunkta lidmašīna izskatījās kā objekts no citas pasaules.
Kad lidmašīna pazuda no redzes loka, devāmies vakariņot.
 

28. Marts 2015

(bez virsraksta) @ 18:26

[info]daarta:
Joprojām nesaprotu, vai slimnīcas negaršīgais ēdiens ir sods par to, ka tērē valsts naudu, esot aprūpē vai motivācija ātrāk izveseļoties un tikt ārā
 

piektdienas vakara tēzes @ 15:31

[info]_re_:
Mutē ir mutē kūstošs steiks, bet [info]barbala ir sēne, oficiāli. un brīnišķīga sarunbiedre
 

Komplimenti VID @ 15:54

[info]tipa75:
WOW!
1.marta 00:30 iedomājos, ka ir tak 1.marts un var iesniegt GID. Un iesniedzu. Un vakar man ir ieripojis kontā nodokļos pārmaksātais.
 

Uzminiet autoru! @ 15:53

[info]antons_v:
Tags:

Dzīve ir skaista

Dzīve ir skaista.
Esi tu arī!
Vasarā, ziemā vai pavasarī.
Bet, ja nav iekšā, viss rudens vēl priekšā.


Filma beigusies

Ir filma beigusies
Bet dzīve vēl nav galā
Vēl mēs svīdīsim
Un salsim bargā salā

Vēl mēs mīlēsim
Kā dzimuši no jauna
Vēl mēs dzīvosim
Starp lepnumu un kaunu

Ir filma beigusies
Bet dzīve vēl nav galā
Cilvēki kā ceļa stabi
Stājas ceļa malā
 

(bez virsraksta) @ 15:40

[info]chimera:
pārstiepts vai ieplīsis kaut kāds krūšu muskulis, lol, saka traumpunkts
 

(bez virsraksta) @ 13:01

[info]watt:
Tags: ,

Man gan laikam jāpaskaidro ka tēze "Bāriņtiesas ir naidīgas pret ģimeni, un ir vērstas uz ģimenes iznīcināšanu" ir lasāma precīzāk kā "ir naidīgas arī pret normālu ģimeni", "ir vērstas arī uz normālas ģimenes iznīcināšanu". Skaidrs, ka alkoholiķu un varmāku ģimenē augošu bērnu vajag glābt, piemēram īsti nevar pat komentēt lietu A42582107, kur Bauskā tāda skandālistu ģimene pazaudēja 2 gadus 10 mēnešus vecu meitenīti. Lai gan protams labāk būtu ja ģimeni izdotos vest pie prāta, vecākus pārliecināt pārstāt dzert un pārstāt kauties, utt. Stāsts pat nav par to.

Stāsts ir par Bāriņtiesām, kā tās vēršas arī pret normāliem, adekvātiem vecākiem (vai arī mazāk adekvātiem). Saož vājumu un tad uzklūp.

Raugi, klaji naidīga attieksme no Ģibuļu pagasta bāriņtiesas. Māte ierodas paziņot, ka viņai nepieciešama ārstēšanās stacionārā, un ka grib lai bērnus uz slimības laiku pieskata krustmāte. Bāriņtiesa nekavējoties ieliek krustmāti par aizbildni (nevis uz ārstēšanās laiku, bet kā atdodot bērnus), pašai mātei atņem aprūpes tiesības. Kādu ietekmi šāda Bāriņtiesas rīcība varēja atstāt uz mātes psihi? Pie tam ja māte jau tā ir smagi slima, runā par ārstēšanos. Vai Bāriņtiesa palīdz, vai grauj?

2008. gads, mežonīgie laiki. Redz, pašu LM metodiskie ieteikumi (+2014. gada metodiskie norādījumi) saka šādi:
"Ja vecāki nevar nodrošināt bērnam pienācīgu aprūpi un audzināšanu savas slimības dēļ, nav jāpieņem lēmums par aprūpes tiesību atņemšanu, bet šāds bērns ir atzīstams par palikušu bez vecāku gādības, [...], un viņam ir tiesības uz ārpusģimenes aprūpi- aizbildnību, audžuģimeni vai ievietošanu aprūpes iestādē."

"Princips, ka vispirms jāmeklē iespēja palīdzēt vecākiem un tikai tad, ja situācija ģimenē nav uzlabojusies, jālemj par aprūpes tiesību atņemšanu, attiecas, uz visiem gadījumiem, izņemot tos, kad palikšana ģimenē tieši apdraud bērna dzīvību vai veselību."

(2014. gada ieteikumos jau runā par pārtraukšanu (vispirms ierobežošanu uz laiku). Savukārt Bāriņtiesas ieskatā - "atņemt" un krusts virsū, slims vai vesels, cauri un āmen. Ieteikumi nav noteikumi, Bāriņtiesas bābām pašām sava izpratne, kā labi pagastā valdīt.)

Bāriņtiesām arī jāsaprot, ka neuzticība tām un arī šaubas par leģitmitāti ir pamatotas. Viņi pļauj, ko sējuši visus šos gadus. Bāriņtiesas ir jāreformē, un funkcijas nododot pilnvērtīgam sociālajam dienestam. Un lai iestādes vārdā nav "tiesa" - nav viņu daļa kādu tiesāt.

***

NORAKSTS
Lieta Nr. A42689208
Lietvedības Nr. A 6892-08/8... tālāk ... )
 

(bez virsraksta) @ 14:42

[info]blond:
"Labai veselībai svarīgi ir ērti apavi. Savulaik visā Padomju Savenībā bija viena apavu lieste, un, ja tev tā nederēja, tad mokies vien, kamēr pieradini kurpes pie kājām. Pareizu apavu - nevis pēc skata, bet ērtuma - izvēlei ir vērts ziedot laiku un enerģiju. Izvēle ir pareiza tad, ja ar jauniem apaviem vari nostaigāt veselu dienu, neuzberžot tulznas un nesamokot pēdas. Tad atliek vien prasīt kurpju ražotājfirmu un uzzināt, kur tās nopirkt, kad atkal vajadzēs jaunus apavus.
Turklāt apavu cenai nav lielas nozīmes. Viens otrs pasaulē izslavēts brends vairāk domāts nevis staigāšanai, bet kurpju plaukta prestižam."

Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents
"Kas es esmu"
 

(bez virsraksta) @ 13:34

[info]blond:
"Pieklājība izpuažas arī gaumīgā un pasākumam atbilstošā apģērbā. Apģērbam nav jābūt dārgam, bet obligāti tīram un sakoptam. Prasme ģērbties jāattīsta katram cilvēkam. Tas atvieglos viņa profesionālo karjeru un reizē radīs labāku noskaņojumu gan ikdienā, gan svētkos."

Valdis Zatlers, Latvijas Valsts prezidents
"Kas es esmu"
 

(bez virsraksta) @ 13:34

[info]simamura:
http://www.rockethub.com/projects/55248-europride-2015-invites-the-world-to-create-history-in-riga
man vēl mazliet jāpastrādā šodien, un tad es kaut ko varēšu ziedot.
 

Visu vai neko @ 13:22

[info]antons_v:

Račs pastāstīja, ka šo koncertu rīko kā pateicību saviem draugiem - dziesmu mūzikas autoriem, izpildītājiem un klausītājiem. "Bez šiem trīs vaļiem es nebūtu nekas."

Eu, kāds varētu viņam beidzot pateikt, ka arī ar šiem vaļiem viņš nekas nav?
 

(bez virsraksta) @ 13:06

[info]martcore:
šo nomākušos brīvdienu veltīšu sporta pārraidēm
un kurš gan ir izdomājis holandiešus pret ardu turanu un bulgārus pret itāļiem salikt vienlaicīgi
toties rādīs sešos kazahus pret islandi, vot, tā būs episka kauja, es jūtu
bet sāksim programmu mēs ar elizabetes tuktamiševas zelta noskatīšanos
 

(bez virsraksta) @ 12:03

(bez virsraksta) @ 12:41

[info]zetinja, posting in [info]pajautaa:
Kur var nopirkt lakmusa papīrīšus ūdens cietības noteikšanai? emm.. vai arī kko alternatīvu, bet lētu. Zooveikalos pie zivju lietām ir redzēts kkāds pilināms šķidrums pa 8..10 eur, bet nu mums vaig 1 reizei nevis 50. =/
 

(bez virsraksta) @ 12:33

[info]simamura:
to, ka ilgi netur ļaunu prātu, faktiski netur vispār, jo ātri aizmirst, varētu saistīt ar alkoholisma blaknēm, ja vien nebūtu tā, ka visu labo gan atceras, un atceras ilgi, un glabā maigas jūtas pret labdariem, pat ja viņu patiesie motīvi turpina būt neskaidri, un vēl to varētu saistīt ar kauna trūkumu jeb bezkaunību, jo ļaunu prātu var turēt arī uz sevi, no kā izriet arī slavenā vainas apziņa, kas interesantā kārtā turpina būt klātesoša arī tad, kad viss sen jau ir aizmirsts, radot ļoti paradoksālu situāciju, kurā vienlaikus tātad var būt gan bezkaunīgs, gan nokaunējies, kas faktiski ir tieši tas, kas man cilvēkos patīk.
 

(bez virsraksta) @ 11:56

[info]nulle:
Tā lidmašīnas katastrofa liekas baigais absurds. Un otrā pilota sejā ir kaut kas pretīgs. Cik var ticēt medijiem, protams.
 

(bez virsraksta) @ 11:50

[info]virginia_rabbit:
mamma, zini, Gvinaelam ir pipītis, bet Šoidā ir čuriņa.
 

Fizioterapeits un/vai ārsts (problēmvieta - celis) @ 11:50

[info]ecna, posting in [info]pajautaa:
Problēma: Sāp celis. Līdzko neliela velo-slodze,tā celis sāp. Ūdeņi (droši vien) nav, drīzāk saites švakas.

Jautājums: Lūdzu, iesakiet kādu labu fizioterapeitu un/vai ārstu Rīgā, kurš nebūtu uzreiz uz graizīšanu tendēts, bet tomēr tikai ar tējiņām arī nenodarbotos.
īsāk - pēc pieredzes.Mīļš Paldies!
 

Talka PresesNamā Rīt svētdienā @ 11:24

[info]mazaa_mija:
Dārgie cibiņi, tā kā šodien visi noteikti bolīs acis binokulārajās dejā, bet rīt sola lietu un tas nav piemērots dārza darbiem vai garām pastaigām gar jūru - es varu piedāvāt pavasara atrakciju TALKA Preses Namā. darbu kārtībā ir krāsot/eļļot galdus, krāsot sienas, iztīrīt grīdas (ir lielais putekļsūcējs), un tad jau vēl logu mazgāšana!
Būtu labi, ja dotu man ziņu, lai tad varu ievārīt jau šodien zupu rītdienai.
 

gumijas dušas paklājiņš @ 10:48

[info]iguaana, posting in [info]pajautaa:
Kur centrā var nopirkt gumijas dušas paklājiņu? Negribas dēļ tā pērties uz krautām jysk vai depo. Varbūt to var tepat kaut kur nopirkt,,?
 

Par būtisko @ 09:09

[info]antons_v:

Bertrand Russell: "Ethics is in origin the art of recommending to others the sacrifices required for co-operation with oneself."
 

(bez virsraksta) @ 01:21

(bez virsraksta) @ 01:10

[info]lidot:
Lūk, ja kaut kas mani spēj īsā laikā stipri satracināt, tad tie ir cilvēki, kas mani aizgūtnēm mēģina pārliecināt un pārkliegt, cik sūdīgi ir dzīvot Latvijā un cik labi dzīvo kaimiņi, kuri aizbraukuši uz Norvēģiju, Angliju un velnsviņzinkur. Bet, sasodīts, ko tu pats esi darījis, lai tavās paša mājās būtu labāk?! 9-17 darbs pie "ļaunā, skopā priekšnieka" un gaudošana par dzīvi atlikušajā brīvajā laikā, manuprāt, ir nekam nederīga stratēģija, lai kur tu dzīvotu. Īpaši kaitinoši to ir dzirdēt no cilvēkiem, kuriem vajadzētu saprast, ka salīdzinoši viņi dzīvo ārkārtīgi bezbēdīgu dzīvi. Neapstrīdot to, ka Latvijā dzīvot nav viegli, - mannā putra nekrīt no gaisa nekur pasaulē! Visur valdības zog, visur cilvēkiem kaut kā trūkst - visbiežāk diemžēl smadzeņu.
 

pupet master @ 00:24

[info]usne:
https://www.youtube.com/watch?v=l9v8FzQ2btg
Ghost In The Shell
paldies Žukam Glakam

ļoti viegli asociēt sevi ar Motoko. diezgan precīza pēdējā pusgada sajūta. tai pat laikā kaut kādā vēl netveramā veidā sasaucas ar kirkegoru.
vairāk jāpievēršas zinātniskai fantastikai. pusaudžu gados tas notika kautkā pašsaprotami, bet pēc tēva aizvēru durvis uz šo istabu un aimirsu par tās eksistenci, bet šobrīd ik pa brīdim nevilšus tajā ielūkojoties, atrodu apstiprinājumus savai pasaules uztverei. no vienas puses mītiskai no otras advancētai, jo tieši zinātne ir ezotērikas labākais draugs.
turklāt sasaucas ar "ander your skin" necilvēciskas būtnes velme saprast cilvēcisko (varbūt te vāri iepīkstas kirkegors), ko nesaprot pašas cilvēciskās būtnes.
plus tā sajūta, ka ar katru dienu kļūstu arvien bezjūtīgāka un varu ar prātu izanalizēt situāciju un reakciju, varbūt tieši otrādi, redzu tajā izdzīvošanas iespēju, bet īsti neprotu realizēt.
man ļoti interesē citi cilvēki, jo tas dod iespēju saprast kādi tad tie var būt un atkost vismaz kādu norādi, kas esmu es pati un tie patiešām ir tikai atspulgi.
 

(bez virsraksta) @ 00:06

[info]martcore:
draudzīgā melnkalne nomētāja krievijas futbola izlasi ar faijeriem
match suspended
tur pie kreisās pendeles laikam vispār panesās
 

27. Marts 2015

(bez virsraksta) @ 21:00

[info]watt:
No 2007 gada judikatūras vēl samērā interesantas ir A42540207, A42514806 lieta un A42347006 (apelācija, kasācija, par šo arī raksts bijis).

(Šis arī no 2007. ir viss, tālāk 2008. No 2007. gada kopā no bāriņtiesas bija 19 lietas, 2008. ir 35 lietas, 2009. - 41, 2010. - 31, 2011. - 49, 2012. - 57, 2013. - 51. Pēc tam tiesas.lv apgabaltiesu spriedumus pa gadiem nepiedāvā, ir tikai meklētājs. Ne visas lietas ir par tēmu.)

Visi trīs gadījumi ir par to kā meita aiziet no ģimenes, prasot palīdzību Bāriņtiesai, lai viņu ievieto ilgstošas sociālās aprūpes iestādē, un pēc tam jau kā redzēs. Trešajā gadījumā gandrīz pilngadīga meita pamatojas ar tēva (patēva?) vardarbību (sitis ar siksnu, arī pa seju), bet pirmajos divos stāsts ir ka meita neklausa māti, pirmajā gadījumā pati sit māti, otrajā gadījumā 9.klases skolniece klaiņo, un atzīst ka "Dardedze" dzīves apstākļi ir labāki nekā pie mammas.

Tas vispār ir samērā tipisks stāsts ar 14-16-gadrīz-18 gadu veciem tīņiem (t.i., gandrīz pieaugušajiem). Interesanti ka šos protokolos anonimizējot vairs nav skaidrs cik veci tad tie bērni ir, par ko tiek spriests, un tikai ja paveicas var izlobīt par kādu vecumu ir runa (t.i., vecums kautkā tiek pieminēts, vai tas ka skolā iet, vai tas ka tiesas procesa laikā ir iestājusies pilngadība, utt.). Pusaudža gadi vispār ir traks laiks, un tas kādās formās tīnis var vērsties pret saviem vecākiem ir visai pārsteidzoši.

Visos trīs procesos vecāki cenšas atjaunot aprūpes tiesības, visos trīs tiek noraidīts. Var jau teikt ka pamatoti, bet es saku - principā nenotiek samierināšanas process. Bāriņtiesa ir nostājusies PRET vecākiem un nekā necenšas kaut ko labot.

Šeit gan tāds iespaids ka vienīgā svira ko Bāriņtiesa var piemērot, ir tā pati bērna izņemšana no ģimenes, un tam automātiski ir vecākus jāpārvērš tādos dresētos sunīšos, ka nu kā uz burvja mājienu dancos uz pakaļkājām un bez ierunām izpildīs visus rīkojumus.

Tas ir, var jau būt ka esošais tiesību regulējums nepieļauj nekādus citus ietekmes veidus - pieaudzis cilvēks nav piespiežams kaut ko pret savu gribu darīt. Un ja vecākiem īsti nekasa, tad Bāriņtiesa un visas policijas paliek rokas plātot - bērnu esam dabūjuši, bet kur ar to tālāk? Šeit varbūt būtu tomēr labāk kāda cita pieeja - bet tam varbūt nepieciešams cits regulējums. Katrā ziņā es esmu pilnīgi pret esošo "juvenile justice" pieeju. Bāriņtiesas ir jāizformē un funkcijas jāpiešķir sociālajiem dienestiem.

***

No A42540207:

[2.1] ar bāriņtiesas 2005.gada 13.decembra lēmumu Nr.1-6/2451 lietā
Nr.3-5/317-2005 pieteicējai atņemtas J.K. [meitas -w] aprūpes tiesības, jo māte nespēja
kontrolēt bērna uzvedību, nespēja nodrošināt bērna audzināšanu un uzraudzību.
Bērns nepakļāvās mātes audzināšanas prasībām, neiecietīgi izturējās pret māti.... tālāk ... )
 

Nepabeigtā dienasgrāmata