Nepabeigtā dienasgrāmata


26. Septembris 2016

Dāmas, man vajag biļeti @ 23:22

[info]santa_be:
Lūk, palīdziet spamerim tikt pie biļetes uz konferenci.


http://wit.collisionconf.com/?kid=BNW68
 

pludmales telts un bērnu sedziņa @ 22:36

[info]kvarks, posting in [info]par_velti:
Varbūt kādam vajadzīga pludmales telts - tāda kā nojumīte. Kā kupola telts, bet divu sānu nav, ir tikai divas sieniņas un grīdiņa. Man ļoti noderēja, kad gāju uz jūrmalu ar zīdaini, jo citādi to nebija kur likt - vajadzēja jumtiņu.
Tāpat piedāvāju siltu Ikea sedziņu 110x125 cm, ar visu pārvalciņu. Poliestera pildījums.
Atrodas Rīgas centrā.
 

Sacra Rota @ 22:22

[info]lemurs, posting in [info]pajautaa:
varbūt kāds zina pateikt, kā latviski pieņemts atveidot Vatikāna tiesu instanci Tribunal Rotae Romanae?
paldies jau iepriekš.
 

(bez virsraksta) @ 22:18

[info]ripp:
Drīz sākšu uztraukties. Diennaktī viņam ir ap 3 garākas ēšanas pauzes (3-4h), pārējo laiku ēd ar intervālu 1-2h, ēd intensīvi, aizvien ilgāk ir nomodā, pats mostas un prasa ēst, ir omulīgs, bet neņemas svarā. Nemaz. Galīgi nesaprotu :/
 

#744 @ 20:28

[info]ugga:
Tags:

Trauma.
 

(bez virsraksta) @ 21:26

[info]divi_g, posting in [info]dubultnieki:
JRT aktieris Ivars Krasts un Rīgas Domes "darbonis" Uģis Broža: ... tālāk ... )
 

(bez virsraksta) @ 20:47

[info]virginia_rabbit:

es ne brīdi nevaru atslābt, piem, ieiet vannā bez steigas vai iziet laukā, vai bezrūpīgi skatīties filmu, jo man ir bail, ka bēbis tūlīt sāks raudāt un man būs jāmetas pie viņa, bet es to daru, un viņš mani sauc.
pirms 15 min aizmidzināju, paņēmu grāmatu, iekāpu vannā uz 1,5 min. nu jau esmu slapja ar dvieli gultā pie viņa.
 

(bez virsraksta) @ 20:50

[info]fedrs:
Man te uznāca eksistenciālas pārdomas, kas dīvaini, jo neesmu dzēris pat kafiju - redz, te tā stāv acu priekšā vēl neskarta. Lūk! Ja kāds cilvēks ir galvotājs valsts galvotajam studiju kredītam, vai
a) viņš ir valsts, un var pieteikties, lai viņu uzņem ANO;
b) tiek prognozēts, ka valsts izbeigsies, un šis cilvēks ir bekaps?
 

(bez virsraksta) @ 20:51

[info]punkts:
pie interesēm izrakstījušās pildspalvas.
 

(bez virsraksta) @ 20:26

[info]observer:
Kaspars Zemītis un Daumants Kalniņš. Runā, ka abi esot neglābjami darbaholiķi, tad attiecīgi arī var. Dūdieviņam visus locījumus izlocīt līdz pēdējam, nevis kā Grāvers vai Igo, kaut kā nomuļļā. Vai viens pats ar elktroģitāru Im.Ka. "Pūt vējiņus" salikt pa plauktiem (nu, tur bišķi ieraksts piedalījās). Jā, Zemītis ar elektroģitāru.

Tik tā Imanta Kalniņa runājošā galva kaut kā ne tāda ne šitāda. Problemātiskie teksti no kādreiz-puķu-bērna-tagad-jokaini-politiski-iekrāsota skan ar tādu stulbu zemtekstu. Bet mūzika laba, sevišķi tā mazākpazīstamā.
 

(bez virsraksta) @ 20:28

[info]martcore:
ahujeķ, protams
taču šādos reitingos runa iet par, tipa, riskiem, nevis konkrētu naudu, ne?
 

(bez virsraksta) @ 20:12

[info]punkts:
iesnas bīdīja krāsas es krāsnī iemetu puņķus tur bija granulas kas krita birstalā es biju birstalas policists es biju apsargs un anda baklāne teica, ka policisti ir nomiruši apsargi vai otrādāk puņķis punkts putns pun intendants ir viņš arī bijis par kalvadosas tirgoni un mums licejā bija jokdaris košais juris dīkdienis es ienācu un man bija jāraksta paskaidrojums, jo es nebiju satīrījis māju un kad jūsu klātesamības veidolā bija izrevidējies košāks par košu šis starpsienu veidojums es viņā saskatīju drošus veidņus tam ko tas bija viņā saskatījis un darījis zināmu tādu atjautības uzdevumu kad spīko taisnību spīk the truth ir viņš diendienām pavadījis atvadījies no taisnības viņš ir gvelznis ir viņš diennaktnieks grib no sudorogas izspiest kaut ko lietderīgu bet uz vakaru tik un tā kakls sāk sāpēt viņš nav nekāds stenogrāfs viņš ir fifīga lelle ir viņā kaut kas no džoi divižn dvigatels kaut kāds es biju uz to friču mēli samietes uz pusi ar francūžiem mēs bijām volvo bez spārna un mums bija žiletēs tīta mārciņa būtiska putuplasta un mēs zinājām, ko mākam.
 

(bez virsraksta) @ 19:16

[info]lennay:
Venķika pirmssezonas draudzības spēļu disciplīnā "kolor of zi azer aiz" pavasaris mazliet tomēr ieliek sveķiem, jāatzīst. Bet nu abas komandas ir vienlīdz krutas. Malači.


Citās ziņās: Strauji tuvojas dāsnuma un stikla ežu sezona. Kas ir bezgaljauki. Dāsnums ir labs, un stikla eži ir labi. Kamēr stāv plauktā neizpakoti no dāvanu iesaiņojuma. Var dāvināt tālāk citiem. Galvenais nesajaukt un netīšām neatdāvināt tam pašam cilvēkam, kurš to jau uzdāvinājis tev. Lai kartiņā nav jāraksta kā tai bērnu rotaļā "pado tālāk, atpakaļ nepieņem".

Vēl citās ziņās: Patīkams nogurums.
 

RECONQUISTA @ 17:57

[info]liljabrik:
pagaidām manas top vietas rīgā - chomsky un robert's books
 

--- @ 17:51

[info]meness_berns:
Ja nu kāds sestdien ap desmitiem šļūks pa Stabu ielu – laipni gaidīti!

https://www.facebook.com/events/522482637956141/
 

Tekstila nodošana @ 17:19

[info]kisswithafist, posting in [info]pajautaa:
Kur Rīgā nodot novalkātas drēbes, lai no tā ir vismaz kāds labums tālāk par rajona bomžiem? Vai H&M joprojām ir "nodod drēbes, dabū atlaidi" iespēja (der arī bez atlaides, ka tik nodot)? Varbūt man līki pirksti, bet Latvijai specifisku informāciju neatrodu. Apjoms liels, kādi 200l tilpumā, taču nepavisam negribētos šķirot un meklēt, vai ir kas otrreizēji velkams, labprātāk nodotu otrreizējai pārstrādei. Paldies.
 

(bez virsraksta) @ 16:56

[info]liljabrik:
good beanie - where to buy?
 

(bez virsraksta) @ 14:17

(bez virsraksta) @ 16:07

[info]dominika:
Pie pusdienām palasīju feministu lasāmpulciņa tekstu, fragmentu no Džuditas Batleres "Gender Trouble", šī pasāža ļoti iepatikās:
"The boundary between the inner and outer is confounded by those excremental passages in which the inner effectively becomes outer, and this excreting function becomes, as it were, the model by which other forms of identity-differentiation are accomplished. In effect, this is the mode by which Others become shit. For inner and outer worlds to remain utterly distinct, the entire surface of the body would have to achieve an impossible impermeability. This sealing of its surfaces would constitute the seamless boundary of the subject; but this enclosure would invariably be exploded by precisely that excremental filth that it fears."
 

Sarunas @ 15:59

[info]likcepure:
Pirmoreiz biju "jaunajā Gaujā". Ņemu kafiju, pie letes džeks dzer alu un uzsāk sarunu.

Dž.: "Tu tēju nedzer?"

Es: "Emm... It kā dzeru."

Dž.: "Es vienkārši vairs kafiju nedzeru."

Es: "Pārgāji uz alu?"

Dž.: "Es agrāk dzēru četrus litrus dienā. Tagad no bezalkoholiskajiem es tikai tēju."

Es: "Nu jā."

Dž. "Vienreiz es piedzēries atnācu mājās un izdzēru vienā rāvienā visu paku Liepājas šķīstošo. Man teica, ka es varēju riktīgi galus atdot."

Es: "Nu jā, traki."

Dž: "Pēc tam pamodos, man pimpis stāvēja, es ar pūdeli aizgāju uz Zooloģisko dārzu."

Es: "Jā."

Sarunas beigas.
 

(bez virsraksta) @ 15:30

[info]martcore:
nu beidzot par futeni sāk izteikties futbolistu sievas - aktrises un supermodeles
 

(bez virsraksta) @ 15:09

[info]deloveja_kundze:
saruna darbā, kad atbrauc kaut kāds onkulis kaut ko pārbaudīt

"vai šis ir tas onkulis ar zirnekļtīkliem bārdā, vai arī es nosapņoju, ka tu kādu šādi apraksti?"
 

(bez virsraksta) @ 14:00

[info]artis:
Vispārizglītojošo skolu latviešu valodas programā jābūt iekļautam arī latgaļu valodas u.c. izlokšņu modulim.
 

Populārzinātnisko rakstu vērotāja piezīmes. @ 14:44

[info]unpy:
Ceļā uz Latvijas "Nokiju" latvieši ir izdomājuši vikipēdijas šķirkli Pupa, kurā ir saite uz rakstu par to, kas ir pupiņas.
 

Latgale @ 13:43

[info]artis:
"Latgale has been exposed to the widest variety of cultures historically. Before the Second World War, for instance, most of the townsfolk were Jewish, and we were part of the Polish-Lithuanian Commonwealth, also Russian influences. And even those divided into the Old Believers and the newer Russians – people who came more recently. So you have to be more open and more tolerant, and this creates this acceptance and maybe makes people feel more open compared to the rest of the country."

"Not many people know that actually, but actually after the Second World War, when we had the resistance – the forest brothers – carrying on. Within Latvia, the total number was – historians put it – around 20,000. Of those, 10,000 or half were in Latgale."

https://deepbaltic.com/2016/07/27/crossroads-of-the-baltics-the-past-and-future-of-latgale/
 

priekaduņas mežā @ 14:42

[info]solipse:
Tags:

Es ritu dabas priekaduņas mežā,
Dzeltsarkans lapu vaiņags viz virs galvas,
- Es ritu, garām ritu.
 

Speed of light. @ 14:37

[info]anonymous:
Bet tikmēr ziņās: "Long-range Russian bombers flew directly below an Icelandic passenger jet en route from Keflavík to Stockholm on Thursday, mbl.is reports. The bombers are believed to be of the type Tupolev Tu-22M. They are capable of carrying nuclear weapons and can travel beyond the speed of light. "
 

Fajansss @ 14:29

[info]hotai, posting in [info]pajautaa:
sakiet lūdzu, vai Rīgā ir meistari, kas varētu drusku restaurēt fajansa šķīvi? respektīvi ir dārgs šķīvis ar mazu bukti malā. vajadzētu to bukti aizlāpīt. paldies!
 

lv diaspora ārzemēs @ 10:09

[info]217, posting in [info]pajautaa:
Kur un vai ir iespējams uzzināt kopējo latviešu skaitu, kas dzīvo ārzemēs, pa valstīm, kaut vai aptuveni?
Mēģināju atrast kkādu oficiālu statistiku internetos, bet atrodas tikai kkādi veci tvnet raksti un nekonkrēti apgalvojumi, ka tas skaits pieaug, vai novecojusi informācija. Bet nekur nav apkopots pa valstīm, UK tik un tik, ASV tik un tik, utt.
Statistikas pārvaldes lapā atradu tikai izceļojošo kopējo skaitu pa gadiem, bet man ļoti noderētu kopējais skaits, cik pavisam kurā valstī dzīvo...

P.S. atradu :)
 

dzīvnieku valsts jaunumi @ 11:51

[info]kants:

suns kļuvis par kaķīša mīļāko rotaļlietu.
 

(bez virsraksta) @ 11:42

[info]chimera:
nevaru vēl saprast, vai ciba izaugot/novecojot/whatever kļūst ļaunāka, vai vnk katram piemītošais ļaunumz beidzot uzņem pieaugušo apgriezienus.
 

#202 @ 10:34

[info]ugga:
Tags:

There is nothing that is going to make people hate you more, and love you more, than telling the truth.

/Stefan Molyneux/
 

(bez virsraksta) @ 10:29

[info]anonymous:
Plakanciema lācis.
 

Nedaudz par lielšovinismu. @ 09:28

[info]unpy:
Interesantā laikā dzīvojam, ir lieliska iespēja drusku no malas vērot visas dīvainākās un riebīgākās šovinisma izpausmes kaimiņu valstī, visu to gatavību ar visiem karot, "krimnašus" un tādas štellītes. Ir tomēr diezgan dīvaini, kā savā būtībā dažādi cilvēki spēj apvienoties ap kaut kādām lupatiņām mieta galā, ierakstiem pasē un dažādiem citiem no pirksta izzīstiem imagināriem ķinķēziņiem, lai radītu paši sev ko? Gan jau, ka kaut kādu varenības sajūtu, apziņu, ka, lai arī esi sīka draņķība, bet sīka draņķība lielā, nopietni uztveramā un citiem dikti bīstamā mehānismā, tātad nemaz tik sīka draņķība neesi vis. Nav jau arī nemaz kaimiņos jāmeklē - tepat pie mums sākas diža rosība, ja kāds ar kaut vārdu piemin, piemēram, iespējamo Latgales atdalīšanos. Šausmas, šausmas. Rodas iespaids, ka visa veida patriotiem tas šķiet, lai arī iedomāts, bet teju vai tik baiss notikums, kā kāju vai roku zaudēt, lai gan tīri pragmatiski domājot, ekonomiski tas varētu būt pat izdevīgi. Tas nozīmē tikai to, ka pie mums šāds "krimnaš" arī lieliski strādātu, tikai nav jau neviena tik vārgulīga kaimiņa, kam varētu ko atņemt, nākas savas impēriskās tieksmes apmierināt, pārceļot savu žogu par pusmetru tālāk kaimiņa dārzā.
Ja pieņemam, ka šāda apvienošanās lielākās grupās cilvēkiem ir nepieciešama kaut kādas komforta izjūtas radīšanai tīri dabas uzspiestu iemeslu dēļ, tad mūsdienu vispārējās globalizācijas laikos apvienošanās ap kaut kādu ģeogrāfisko teritoriju vai dzimto valodu škiet tāds novecojis paņēmiens. Interesantāk būtu, ja cilvēki tikpat dedzīgi apvienotos pēc profesionālās piederības, piemēram. Tāpat programmētāji varētu ienīst oficiantus un keramiķus, vēlēt paši sev kaut kādus vadoņus un pulcēties baros ap pieminekļiem visu algoritmu mātei, taču iespēja uz šī pamata organizēt kaut kādus slaktiņus, kas sagādā neērtības trolejbusu satiksmē vai uzsprāgušus pārtikas veikalus tiem, kuriem ar to nav ne mazākās saistības, būtu krietni vien mazāka.
 

(bez virsraksta) @ 10:10

[info]virginia_rabbit:
Tags:

mums arī dārziņā ražas un dārzeņu kompozīciju svētki. man jau patīk, es labprāt veselu dārzeņu ērmu ekosistēmu uzblieztu, bet devām taisīt E pašam. viņš aiznesa Eryngii sēni ar krustnagliņu acīm, jo viņa zīmīte dārziņā ir sēnīte.
 

(bez virsraksta) @ 07:29

[info]jojo:
īsumā, vakar bijām pie jūras, nonomājām riteņus. no rīta līdz pusdienām bija vasara, pēcpusdienā - rudens. laiks pie Ziemeļjūras mainās zibenīgi, pusstundas laikā. atpakaļ cīnījāmies pret pamatīgu vēju. bija aizmirsies, cik forši ir riteņot. Agnese tiek līdzi gluži labi. mēs gan arī braucām pilnīgā pastaigas solī -

piektdien uzdāvinājām T. vēl vienu 1000 puzli. :) vakarā visi sākām. rēķinu, pēc trim nedēļām varētu dabūt ēdamgaldu atpakaļ.

šorīt ieliku veļu mazgāties - vienīgā ķeska pēc jaukas nedēļas nogales ir, ka mājas darbi tāpat jāpadara, kaut kas jāēd, kaut kas jāģērbj, kaut kur jādzīvo (šonedēļ putekļos).

pateicbības:
nedēļas nogales,
atvasara,
jūra,
modinātājpulkstenis ar gaismām,
liels bērns

p.s. naktī ap diviem pārvācos uz savu gultu no Agneses istabas - kaut kā biju pamanījusies aizmigt tiklīdz noliku galvu uz spilvena.

bet tagad gan, viss viss, mazgāties, pucēties, varbūt gludināties -
un bērns arī jāmodina
 

(bez virsraksta) @ 08:11

[info]missalise:
Brīvdienās biju laukos. Aizbraucot likās, ka ir šausmīgi auksti - pamēru sev temperatūru - uh, gandrīz 37. :( Atceroties iepriekšējo reizi, kad tieši tā sākās mana saslimšana, kas izvērtās uz divām nedēļām, antibiotikām un darbnespējas lapu, veicu visas nepieciešamās darbības, lai nesaslimtu - sadzēros karstu tēju, sadzēros lielos apjomos C vitamīnu, kā arī galvenais - izkarsēju kājas karstā sinepju ūdenī. Piereze rāda, ka šis paņēmiens tiešām labi strādā. Pusi nakts gulēju tā kā slims cilvēks, toties otrā rītā pamodos spirgta un vesela. :)

Mums mājās ir tik daudz visādu krāmu un krāmiņu, ka tur traks var palikt. Bet vienā brīdī es sapratu, ka nav ko citiem izteikt savu neapmierinātību ar to, kā ir. Tā vietā, lai pukotos, ka starp tiem daudzajiem krāmiem var prātā nojukt, es tagad gandrīz katru reizi, kad aizbraucu uz laukiem, kaut ko sakārtoju - šoreiz tas bija plautiņš sienas skapī. Šīs lietas man ir grūtāk kārtot, jo tur ir daudz visādu sīku dzelzīšu un visādu štruntiņu, par kuru pielietojumu man nav ne mazākās jausmas, bet nu tos tad es liku atsevišķā kastītē. Nagliņas atsevišķi, skrūvītes ar strpiem galiem - atsevišķi, skrūvītes ar asiem galiem - atsevišķi, dībeļus - atsevišķi, parējo - lielākā kastītē kopā. Līdz neizkristalizēsies, kas tie tādi vispār ir.

Vispār - ieviest tur kārtību ir īsts piecgades projekts, bet... es esmu pacietīga. Ne visur, bet daudzās lietās.
 

(bez virsraksta) @ 07:06

[info]punkts:
Aleppo kāds klepo.
 

VISA @ 04:33

[info]po, posting in [info]pajautaa:
Kuras bankas VISA karti izdevīgāk ņemt (un kuras - labāk ne)?
 

(bez virsraksta) @ 02:58

[info]lennay:
skat, suitu sieviešiem jau pilni pūri ar rīmēm pielocīti. žēl, ka publikai nav laika laust krēslus tagat. nakts un tā.
citurīt.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata