Nepabeigtā dienasgrāmata


23. Novembris 2017

(bez virsraksta) @ 09:31

[info]f:
Tags:

domāju, domāju, cik forši gan būtu tādu oldskūl rakstāmmašīnu iegādāties un kaut ko klikšķināt. bet būsim reāli - ar tādu var rakstīt tikai savu nepublicējamo biogrāfiju vai melnrakstus kā tādus,  un i to, arī tas melnraksts pēc tam vēl jāpārdabū digitālā formātā. bet izrādās, kā jau parasti, - kāds ir domājis arī pirms manis. ir domājis, ir īstenojis, un ir izlicis pārdošanā. this is why i'm broke ir mani ievedis kārdināšanā. jaunajā gadā man sevi ar kaut kādu tādu klaviatūru jāaplaimo:

laikam ar kādu tableti gan jau arī pirms tam.
"dear santa, i've been quite good this year..."
 

(bez virsraksta) @ 09:16

[info]martcore:
bet pamosties un dagulēt no rīta vēl pāris stundas - laiks elektriskākajiem sapņiem!

sapnī (piedod, [info]skuka) lietotājs anonymous bija apņēmis manu māmuķi par sievu, un, it kā vēl ar to nepietiktu, adoptējis vēl citu lietotāju [info]norkoz, kas tagad man skaitās laikam kā audžubrālis, vārdsakot, radījis jau pilnīgu psihoimpēriju. attiecībā uz norkozu anonymous, starp citu, ļoti pašrefleksē par šo situāciju, nahuja gan to vajadzēja darīt, es saku, nu, tas ir labs jautājums, bet pēdējā laikā nebūt ne vienīgais pie viņa

un mēs visi stāvam šāda auksta un lietaina novembra vakarā dzintaru pludmalē pie grila - noskaņojums, ka tūlīt no blakuspludmales ar vīnu ieradīsies kaimiņi, vīrieši parunās par makšķerēšanu, bet sievietes par vīriešiem, kad intro noslēdzas, un virs galvas atskan masīvu helikopteru skaņa. es saprotu, ka atkal kaut ko esmu savārījis, taču vienmēr šis puciskais kārdinājums - it kā vajadzētu jau nest organismu kaut kur tālāk no šejienes, bet kaujas helikopteri ar saviem starmešiem naktī ir tik glīti, kā gan var neapbrīnot. tāpēc ar vienu roku telefonā izsaucu taksometru (pēc šaušalīgām vilcienu ablavām uz lielupes tilta, es tagad pa jūrmalu miegā pārvietojos tikai ar taksometriem), ar otru māju helikopteriem, lai pielido tuvāk un pakruķījas vēl virs galvas

helītis diemžēl nosēžas, ārā izkāpj uniformēta dāma, kas tur saka tā un tā, par mahinācijām totalizatorā jūs tūlīt tiksiet apcietināts, es iešu noformēt protokolu, tikmēr pludmalē atbrauc taksometrs. atstāju pusi naudas savai postmodernistiskajai famīlijai, tipa, uzcepiet pankūkas (uz grila???!), iesviežu krūmos telefonu, uzvelku citu jaku, beisbola cepurīti ar nagu kā mets deimons, un ātri eju (atcerieties, nekad neskriet, bet vienmēr ātri iet!) uz zaļacaino, un nu jau mēs traucamies uz bulduru centru, hesburgeru, pēdējo kinoseansu un sekojošo naitlaifu. oh, slava melotanīnam
 

--- @ 08:32

22. Novembris 2017

(bez virsraksta) @ 23:37

[info]meljkje:
esmu stipri iemīlējusi abstrakto informāciju, kādu mēdz sniegt internets. to varētu saukt par dzeju, bet nevajag.
 

(bez virsraksta) @ 20:57

[info]artis:
"[T]he recent victories against ISIS in Syria are due in large part due to the efforts of YPG and YPJ, the Kurdish militias that make up most of the SDF The SDF is the preferred name used by US/Western media to reduce association with the PKK(Kurdish Workers Party), of which YPG/YPJ are military arms.

The PKK is the main political force behind Rojava or the Democratic Federation of Northern Syria, a group of self governing cantons in Syria. These are the first significant truly democratic and secular developments in the region in a long time. It is also a bold experiment towards tolerance(Rojava is comprised of Kurds, Arabs, Assyrians, Syrian Turkmen and Yazidis as equal members) and gender equality,

The movement has strong anarchistic tendencies, and the PKKs leader Abdullah Öcalan(currently imprisoned in Turkey) is heavily influenced by American anarchist Murray Bookchin(though he later preferred not to use the term).

There is no central government, and it is a union of self governing cantons. The cantons are collectively managed through Athenian style direct democracy, with strong participation of all ethnic groups and women. The YPJ is the purely female counterpart to the YPG.

If Rojava succeeds, it could be an outcome exponentially better than the Ba'athist/Islamic Nationalist status quo. Even if ends up failing, it is a symbol of hope to me, hope that we as a species can radically rethink social relations, like the French Revolution, the Paris Commune, or Catalonia during the Spanish Civil War."
 

(bez virsraksta) @ 21:33

[info]nulle:
Ar Keivu man ir bijis tā - reiz es kaut ko redzēju un dzirdēju pa TV un ļoti izteikti sajutu viņa "gruzonu" vai kas nu tas ir, un ļoti uzreiz sajutu, ka viņš man nepatīk. Kā reti ar ko citu.
 

(bez virsraksta) @ 20:51

[info]honeybee:
Tags:

Es šodien biju tā māte, kas vnk atlūst autobusā blakus savam bērnam
Stella bija tas bērns, kas piemājas Maksimā jautā: "Mammu, vai veikala pārdevēji arī nogurst?"
 

(bez virsraksta) @ 10:23

[info]deloveja_kundze:
Tags:

aizmirsu pierakstīt vienu no vakardienas skaistākajiem atgadījumiem. bijām Getty center, tur bija pāris brīnišķīgas mainīgās izstādes, ieskaitot par Centrālamerikas dārglietu vēsturi un tā brīnišķīgā izstāde par to, kā lasīt Argentīnas nacionālo mītu veidošanu kopš 19. gadsimta beigām, tur izstādes sākumā tāds lielisks īss pārskats par Argentīnas vēsturi, kas brīžiem atgādina asa sižeta filmu; Vējonis tiešām teica, ka ir maz valstu, kas ir cietušas vairāk nekā Latvija? Shaking my fucking head.
un tātad, es izdomāju, ka jākoncentrējas uz mainīgajām izstādēm, jo pastāvīgajā ekspozīcijā viņiem ir visādi eiropieši, un ir drusku shady braukt tikt tālu un skatīties Eiropas mākslu, turklāt ne to obskūrāko. bet kaut kā es nejauši tomēr ieklīdu sadaļā ar Francijas mākslu no 18. gadsimta vidus, un tad mani pasauca malā izstādes uzraugs, tāds nopietns kungs ap 40 uzvalkā, rādīja uz vienu konkrētu gleznu un prasīja ''miss, don't you think he looks like that guy from The Big Bang Theory?'' es ļoti sasmējos un teicu, ka nudien.
 

(bez virsraksta) @ 19:06

[info]meljkje:
No manis audzināšanas.
- Tev nav čību, un griez ar nepareizo nazi.
- Bet uztver tos kā dabaszinātniskus, nevis morālus novērojumus.
 

(bez virsraksta) @ 17:38

[info]anonymous:
Šodien vārda dienu svin Aifoni.
 

(bez virsraksta) @ 16:38

[info]au:
šodien attapos kā savas vecmāmiņas viesistabā, bet es taču tikai iedzēru kafiju Pie Ķuzes.
gandrīz tās pašas mēbeles, gandrīz tās pašas tasītes. oho
 

(bez virsraksta) @ 16:05

[info]chimera:
šodien es pārkāpu vienu satiksmes noteikumu, bet to neviens neredzēja.
 

1917-2017: razPuķin, dvaPuķin, triperis un audī kwatrō @ 14:17

[info]dooora:
https://youtu.be/SdkkrkDTUsc - Keģmī klārē, kurš tieši sagrāva Krieviju. Kerenskim visvairāk tiek.
https://youtu.be/5pIX7FSu45c - intervija ar Kerenski, 1964
 

(bez virsraksta) @ 11:23

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: miegains
Mūzika: tūliņ būs Archive - Numb
Tags: ,

vispār biju apņēmusies uzrakstīt par to Archive gigu. bet nu.. kaut kā nesanāca. un tad vakar gāju uz barčiku un klausījos Numb. un kaut kā. uhti, kā parāva atkal.

sāka viņi visai jaudīgi un tā. pirmoreiz beidzot redzēju to čuvaku, kurš noteikti dislocated his shoulder at least once per gig. viņam per. nu, var saprast, man arī. es tikai to paužu savādāk. tad, kad atskanēja Fuck U, pēkšņi biju tik drausmīgi laimīga, ka nezināju, ka tas būs. jo tas bija kļovākais pārsteigums. aizgāju astrālā. emocijā. (jā, gigi ir viena no tām retajām vietām, kur es truly ķeru un jūtu emociju.) protams, drusku traucēja tie visādi jaunieši, kuriem acimredzami mamma mājās neļauj vest savu loveri, tāpēc viņi iet uz gigu darīt to. bet nu, pa lielam kaut kā atslēdzos no visa un ķēru gigu. cilvēki uz skatuves arī šķita diez gan astrālā aizgājuši, viņiem tur viss pa savam. tik tuvu un tik ļoti, ļoti. protams, Bullets vispār. Numb tiešām bija lielisks arī, tā parāva. tur viss bija tāda viena plūsma ar.. uhti! visi viņi tur pilnīgi jebanuti, ka es jums saku.

es zinu, ka šis ir viens no īsākajiem maniem gigu aprakstiem, bet tas tāpēc, ka viņi uznāca, deliverēja, paklanījās un aizgāja. visi apm ņurd.
*iet uzlikt vēlreiz Numb*
 

(bez virsraksta) @ 13:06

[info]martcore:
Izsakoties dzejnieka vārdiem auksts drēgns un gribas čurāt
 

Warrior Stare @ 12:11

[info]po, posting in [info]dubultnieki:

 

(bez virsraksta) @ 11:22

[info]lennay:
Nez, kādus vadu internetus mūsdienās ir modē pasūtīt? Kādas ir ok cenas? Pašlaik par godīgu samaksu līčoju saimnieku wifi, bet gribas pašai savu ar savu kontroli utt.
 

(bez virsraksta) @ 09:59

[info]simamura:
pēteris kļava, cilvēku apziņas pētnieks, filmā par zolitūdi: vai latvijā vēl ir palicis kāds vīrietis?
(dročī uz domāšanu. simis)
neparasti stāvokļi, nu tie, ko sauc par sajūtām, ir apstākļu sabiezinājums. Tāpat kā visi fiziski ķermeņi (no galaktikām līdz miesai) ir vielas sabiezinājums. Iztēlojieties, kā telpu aksonometriski attēlo: x, y, z, ja. Kakts tāds.
Un tur vējš uz brīdi sadzen putekļus čupiņā. Un apstākļus.
 

(bez virsraksta) @ 09:59

[info]chaika:
Tags: ,

olnesis

(c) kļava no vakardienas zoļika filmas
 

(bez virsraksta) @ 22:27

[info]deloveja_kundze:

LA tiešām liekas kā perfektā postmodernā pilsēta ar dažādām dzīvēm un dažādām vietām, rajoniem, atsevišķām pilsētām viscaur šai milzīgajai teritorijai. drošie rajoni un nedrošie rajoni, sabiedriskā transporta ilūzija (šodien braucu uz brāļa mājām ap 7iem vakarā ar metro, kas it kā taču parasti ir viena no pīķa stundām; visi metro bija pustukši, jo acīmredzot tiešām tā frāze par LA nedraudzēšanos ar sabtransportu nav pārspīlējums) un kalni, kas visu laiku kaut kur fonā. un tāda viegla dūmaka, un karstums, un ļoti spilgtas krāsas, un tās zilās, zilās debesis.

šodien gāju ar basām kājām pa zāli, gandrīz sāku raudāt. (bet, ja godīgi, kaut kā džetlags un noguruma uzkrājumi mani padara viegli raudošu par visu; pirms pāris dienām skatījos uz brāļa meitām un iedomājos tādu nākotnes variantu, kurā viņas skolā kāds apceļ, un drausmīgi sāku raudāt.) aizvakar bijām Grifita parkā un observatorijā, La la land, protams, briesmīgi melo - tur nekad nav tik maz cilvēku, kā viņi tur rāda filmā. un tur pat parka visparastākajā kafejnīcā bija tādas lietas kā veģetāri (vispār jau arī vegāniski) hotdogi, vegāniski salāti, maizītes un zupas, viss tik normāls un.. cilvēcīgs. starp citiem hailaitiem jāpiemin tas, ka vakar biju vienā no skaistākajām vietām, kurā esmu līdz šim bijusi, vismaz tā šobrīd liekas - Huntingon Library, Art collections and Botanical gardens, kur ir brīnišķīgi tematiskie dārzi, piemēram, Japānas, Ķīnas, Austrālijas dārzi, rožu dārzi, Šekspīra dārzs (bet, tā kā es joprojām nemāku lasīt kartes, to, protams, neatradu), daudz citronkoku, palmu, dīķu, kas paslēpušies aiz kokiem un kas sevī paslēpj neticami skaistas skulptūras, un tad, kad man likās, ka viss, esmu jau savu katarsi šeit piedzīvojusi, atradu garšvielu dārzu, kur viss tik ļoti, ļoti, ļoti brīnišķīgi smaržoja. es nezinu, šī dūmakainā gaisma, novembra saule vai vienkārši nogurušais, novārdzinātais un skaistuma izslāpušais prāts ir mazinājis prasības pret to, ar ko sastopos, bet tā bija tiešām viena no skaistākajām, mierinošākajām un pārliecinošākajām pieredzēm ilgā laikā. nespēju atcerēties, kāpēc Rīgā neeju uz botānisko dārzu biežāk, ja reiz man diezgan regulāri šādas vietas sagādā emocionālu pacēlumu.

tad es izdomāju, ka laiks pirmo reizi mūžā aiziet uz IMAX, lai noskatītos Justice League - pat visā LA ir apmēram 5 filmas, kas iet IMAX formātā, Justice League likās visnormālākā no visām. vairāk nekā filmā tomēr vīlos pašā pieredzē, pasūdzējos Sergejiem, ka šī immersive experience tomēr nebija nekas tāds immersive, viņi skaidroja, ka, iespējams, es nokļuvu liemax, ne imax (hah), gan arī lika ņemt vērā to, ka scape zāle mūs drusku ir izlutinājusi. jo Scape zāle ir tiešām brīnišķīga. bet tas tā.

runājot par kino, šodien biju Holivudā, absolūtais hailaits bija drēbju veikals, kur varēja par ļoti lētām naudām nopirkt random lietas, ieskaitot acu pārsegu miegam un ceļojumu spilvenu, kā arī meksikāņu restorāns, kur bija brīnišķīga margarita un ēdiens. pati Holivuda ir drusku.. nu, underwhelming, protams, jo tur jau nekā nav, ja vien negadies kaut kādā pirmizrādes periodā. īstā Holivuda jau ir kaut kur citur, hah. bet uz Universal studios tūri gan tomēr izlēmu neiet, jo tērēt bargu naudu, lai uzzinātu, kā tiek veidots kino, tomēr negribu - kaut kā liekas, ka, iespējams, pārsteigtu tikai mērogs, ne īsti tas, kas notiek aiz kameras.

bet, par muzejiem runājot, šodien biju ieklīdusi Museum of Broken Relationships, kas atrodas uz Hollywood blvd un kas drusku atkal aizlauza sirsniņu. tie visi stāsti.. šķiršanās un parastie breikapi bija vispārdzīvojamākie stāsti no visiem, bet es totāli apraudājos pie stāsta par high school sweetheart, kurš pāris dienas pirms eksāmeniem izdarīja pašnāvību, un pie vecmammas stāsta par mazdēlu, kurš nomira pusotra gada vecumā. nevaru joprojām saprast, tiesa, kāpēc šis muzejs 'strādā' - no vienas puses, šos stāstus varētu izlasīt arī tumblr vai reddit, vai jebkurā citā interneta forumā, un pašas lietas apskatīt fotogrāfijās. un tomēr, kaut kā tā fiziskā klātbūtne un iespēja apskatīt lietas no salauztām attiecībām tieši to fiziskā veidolā blakus stāstam par pašu lietu un salauztajām attiecībām tiešām nostrādā un rada iespēju sakontektēties ar cilvēkiem, kurus nekad neesmu satikusi un nekad nesatikšu pavisam īstā, dzīvā līmenī. ļoti interesanta pieredze, pat abstrahējoties no savas pašas pieredzes par savām salauztajām attiecībām.

bet rīt savukārt plānoju sēdēt saulē un iet uz brāļa meitu skolas ballīti saistībā ar thanksgiving, kur visi dziedās un dejos. sounds fun. visādi zinātnes muzeji paliks nākamajai nedēļai, šonedēļ vēl sola +30 grādus, tāpēc jāiet uz pludmali. pirmo reizi šogad, starp citu.
 

(bez virsraksta) @ 09:03

[info]prtg:
Everything's Kant's (in large amounts!)
 

(bez virsraksta) @ 07:49

[info]artis:
"Everything that we formerly electrified we will now cognitize."

http://blog.irvingwb.com/blog/2017/11/where-is-technology-taking-the-economy.html
 

(bez virsraksta) @ 08:42

[info]dooora:
ja Baldonē, Ceplīšu kalnu masīvā, ir Morisōna kalns, tad starp Smārdi un Džūksti varētu uzbērt Bargās klintis ar Moriseja kalnu memoriālā anzambļa viducī.
 

21. Novembris 2017

(bez virsraksta) @ 13:50

[info]deloveja_kundze:
Mana telefona autokorrekts joprojām vārdam "tikko" kā loģisku turpinājumu piedāvā "izšķīros".

Diez, tas vēl tā ilgi? Galu galā nav vairs nekāds tikko, un es to neesmu rakstījusi jau ļoti ilgi.
 

(bez virsraksta) @ 23:20

[info]tipa75:
nu forši bija
 

(bez virsraksta) @ 22:13

[info]beatrixe:
Šovakar pēc darba bija tieši tik liels nogurums, ka nolēmu vakariņas netaisīt. Arno no rīta gribēja iet uz kafejnīcu ēst picu, tad nu vakarā aizgājām. Picu viņš apēda gandrīz visu, palika viens gabaliņš, kas izskatījās kā sejiņa. To viņš atteicās ēst, ietina salvetē un atnesa mājās, nosauca par draugu un nolika kabatas dziļumā.
Tagad, pirms gulētiešanas, savu draugu atcerējās, nosprieda, ka kabatā tumšs un spoki nāk, draugu apčubināja, paskatījās, vai acis vietā - un apēda. Vēderā draugam būšot labi, tur nedzīvo spoki.
 

(bez virsraksta) @ 21:46

[info]meljkje:
Nupat kā milzīga atklāsme pār mani nāca saprašana, kāpēc dziesmas tik daudziem rakstās angļu valodā - tā taču ir pilna ar vienzilbes vārdiem! Easy peasy lemon squeezy saraksti rindiņās normālus teikumus, un ir skanīgi.
 

(bez virsraksta) @ 20:56

[info]meljkje:
Tas viss poētiskais gars, kas man ir, man noteikti ir no tēva. Mats uz mata tāds pats.
 

(bez virsraksta) @ 20:34

[info]martcore:
konkurss viktorīna tiem, kam 30+

zviedru zilbju krustvārdu mīklā uzdūros šādam
ostas pilsēta francijas rietumos, 4 zilbes, la - - la

ierastā futbola ģeogrāfija nenostrādāja. toties nostrādāja kas cits
(neskatoties cilvēka intelektu apkaunojošos resursos apdomājiet paši)
 

(bez virsraksta) @ 19:57

[info]hurray, posting in [info]par_velti:
Atdodu PSRS laika sekciju, kādas reiz bija katrā mājā. Varbūt kāds vēlas šai lietai iedot jaunu, skaistu dzīvi? Atrodas Rīgas centrā, 2. stāvā, pašizvešana.
Izmēri
Dziļums - 58cm
Platums - 89cm
Augustms - 210cm
 
Pieteikties quizer@inbox.lv

Bilde )
 

(bez virsraksta) @ 20:01

[info]anonymous:
Kafejnīca "Kūka&cūka". Varētu atrasties netālu no lieminekļa.
 

Drausmīgs īgnums @ 19:49

[info]oblica:
Svētkus nosvinējām lieliski, svētdien čilloju pa māju, līdz 1.30 naktī skatījos visus serčikus pēc kārtas ar apziņu, ka pirmdien varēšu gulēt, cik tik lien. Kas deva... 3.00 ar vēmienu no gultas otrā stāva pamodās B, deviņos jau bijām BKUS, kur pavadījām 12 stundas. Viss labi, tik baigi "izsitos" no režīmiem. Tgd besis un īgnums.
 

appasionātā pirmais ā nav noliegums @ 18:42

[info]dooora:
Tags:

uz divām dzīvēm + 40 gadiem notiesātā Rosa Ulbrihta mamma Linna appasionēti atzīst, ka dēls viņu iedvesmo.
inspirē gan vienādiņ, iedvašo radītājā garu un sparu, jo citādi tak galīgi nav skaidrs, uz kāda oktānskaitļa degvielas šī apbrīnojamā sieviete vēl pārvietojas pa dzīvi.

FreeRoss
 

Douglas Murray and Dave Rubin on The Strange Death of Europe (Full Interview) @ 17:07

Par visu uzzinu pēdējais. @ 17:47

[info]unpy:
Izrādās, ja man ienāk prātā taisīt diagrammu, kurā tiek atspoguļotas manu eritrocītu grimšanas ātruma izmaiņas gadsimtu griežos, tad varu caur banku ielogoties www.datamed.lv un par samaksu saprāta robežās datus šādai diagrammai iegūt.

Pilnīgi cits, bet vismaz tikpat interesants fakts ir, ka manas veselības visnotaļ sensitīvie dati ir pie kaut kādas visnotaļ aizdomīgas privātas struktūras, kura man šādus maksas pakalpojumus sniedz.
 

(bez virsraksta) @ 16:18

[info]lennay:
aiz loga totālākā aizkapa valstība
 

(bez virsraksta) @ 13:55

[info]nrk:
krekeri ar betona garšu
 

(bez virsraksta) @ 15:09

[info]f:

also, amizanti skatīties uz riverdale atsauce par the breakfast club, un uz mollijas ringvaldas parādīšanos vēlākās sērijās kā galvenā varoņa māti.
 

(bez virsraksta) @ 14:41

[info]chimera:
cik patīkami ir braukt uz csdd, kad tev nav jākārto it neviens eksāmens!

cik patīkami ir būt pesimistei, jo octa, kā izrādās, tev izmaksā par 30% lētāk, nekā biji gaidījusi (kā trīs braukšanas nodarbības lētā autoskolā vai divas dārgā. srsly, pēc autoskolas izsvītrošanas no izdevumu saraksta es regulāri jutos kā pagrīdes miljonāre)!
 

(bez virsraksta) @ 13:39

[info]vanga, posting in [info]pajautaa:
Dārgā Ciba, vai vari, lūdzu, ieteikt kādu labu rotkali? Vēlams iz Rīgas, taču ne obligāti.

Paldies!
 

Nepabeigtā dienasgrāmata