Nepabeigtā dienasgrāmata


22. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 12:38

[info]f:
kad kaut ko remontē un kāds pasaka, ka šis stāvēs gadus desmit, vai arī kāda iekārta darbosies gadus piecpadsmit, tas agrāk likās tikpat tālu kā mūžība, tāpēc, ja šis kāds vēl piebilda, ka uzstādīšana sanāca ķēpīga vai arī sanāca kaut kas ne tik labi, kā bija gaidīts, tad tas cik ātri ienāca, tik ātri arī pa ausīm izgāja.

un tad paiet tie desmit vai piespadsmit gadi, un ir pienācis laiks nomainīt to lietu, un tu skaties un domā, nu, vot, kāds atmorozoks, pardon, domāja, ka šitā to likt bija baigi labā ideja? man te ir viens tualetes pods, kura eksistence maitā man dzīvi jau entos gadus, jo viņam gan poda vāka stiprinājumi sabojājās (un jauns maksā ap 100 eur, btw, un nav arī vairs internetā atrodams, so there's that), gan ūdens nolaišanas poga ne vienmēr fiksējās, un no tā tur jau neatmazgājamas līnijas ieēdušās. un to sasodīto podu nomainīt sarežģīti, jo viņam jāatbilst vairākiem parametriem (viens no kuriem, lai tas maksā mazāk par 200 eur; tas nav tik vienkārši; nespēju noticēt, ka es saku tādu summu, runājot par tualetes podu, hesus). bet it kā ar to nebūtu gana, vēl arī ūdens viņam ir pievienots tā, ka, lai to atslēgtu vai noslēgtu, tev vajag būt kā tam gumijas cilvēkam no fantastic four. turklāt, trīspadsmit gadu laikā tas ūdens padeves krāns nav aiztikts (no wonder, viņu fiziski var aizsniegt tikai noņemot podu vispār; piedodiet, bet es esmu diezgan lielā šokā par šādu meistarību), kas arī nekam nepalīdz.

kāpēc nevar vienkārši ņemt uz izdarīt kaut ko kārtīgi?
 

Sieviete ar sievieti, Gustavsons ar dievieti @ 11:43

[info]prtg:
Tags:

"Vai drīkst pieturēt jūsu kartonu?
Cik stiprs ir jūsu binoklis?
Cik stiprs ir jūsu kalcijs? Dzīvoklis?
Cik stiprs ir jūsu Urāns, dzīvoklis un binoklis?
Cik stiprs ir jūsu binoklis?
Vai tiešām jums nekad nepietrūkst pieredzes?
Un Urāns?
Sakiet, vai tālu līdz govju fermai?
Priežu smarža jūnijā, priežu smarža janvārī"
N.S.R.D./ 1988
 

(bez virsraksta) @ 11:17

[info]virginia_rabbit:
otrdienas ir labākās ballīšu dienas
 

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
ufff, netrāpīju, bet rīt ir jauna diena.
ceturtdien gan man laikam jāiet uz ofisu + visu dienu sapulces.
saņēmu ielūgumu uz pasākumu. es zinu, mazliet konspiroloģiski, bet šķiet, ka billijs to izdarīja speciāli, jo viņam patīk sevi iztēloties kā dievišķo providenci, kurš bīda un palīdz. vismaz kaut ko tādu vakar viņa balsī un skatā redzēju, bet - watever works.
beidzot sarunāju motocikla mehāniķi uz 30.aprīli, kas ir bīstami tuvu izbraukšanas datumam. sliktākajā gadījumā pats servisu taisīšu, tikai riepas varu nepaspēt nomainīt - bezkamernieces, bet varbūt Cēsīs varētu nobalansēt.

tikko instagramā 'kristapsvx' manai bildei lajk piespieda un runāt sāka. voooooouv!
 

(bez virsraksta) @ 00:29

[info]prtg:
"How sad, the evening smoke
from Mount Toribe!
Those who see off the dead one —
how long will they remain?
Dew on the branch tips,
drops on the trunk —
all sooner or later
must vanish from this world."
 

(bez virsraksta) @ 00:02

[info]prtg:
Kāpēc mani sāk interesēt 13. gs. japāņu teksti?
 

21. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 12:37

[info]ravejsledzejs:
-griķu spilveni ir ļoti labi.
-jā, mums vienmēr ir, ko ēst.
 

(bez virsraksta) @ 11:56

[info]ravejsledzejs:
es no academia.edu vienmēr esmu vācis līķtekstus. šamie man regulāri ir piesūtījuši uz e-pastu paziņojumus par līķtekstiem, kas mani varētu interesēt. nu un starp tiem piedāvājumiem arī regulāri ir bijuši līķteksti (par kuriem nezināju), kas mani interesēja un kurus savācu. bet šogad jau kārtējo reizi jamie man piedāvā K. Vērdiņa dr-darbu par dzejprozu. un šodien atkal VErdiņš piesūtīts. man pat sāk kļūt interesanti, kas tai Kārļa dzejprozas apcerējumā ir tik ļoti līķisks, ka man viņu piedāvā. nu vai tak būs tik banāli, ka tikai tāpēc, ka mēs abi no LV.
 

(bez virsraksta) @ 20:49

[info]bolero_10, posting in [info]pajautaa:
Mīļie cibiņi, vai kāds varētu pastāstīt, kur Rīgā var nopirkt Indijas sīpolus audzēšanai.
Esot ļoti ārstnieciski. Paziņai apsolīju to noskaidrot.
 

(bez virsraksta) @ 19:24

[info]prtg:
Train your mussels
 

(bez virsraksta) @ 16:43

[info]_re_:
spriežot pēc intereses, vecāsmammas saudzīgi lietotās padomjlaika gaiši lakotpulētās mēbeles vajadzēja tirgot, nevis izsludināt par brīvu. no otras puses, vai nu es nabagāka palikšu
 

(bez virsraksta) @ 16:31

[info]_re_:
saule spīd 24 h

darbība diezgan nepārprotami notiek ziemā, latvijas ziemā. un kā tieši šajā laikā ziemeļpolā vai tam pietuvinātās teritorijās var būt polārā diena??

viss pārējais diezgan fine, kolka cool citējamību nepavelk, bet pietiekami labs stāsts par - un kas tālāk?
 

(bez virsraksta) @ 09:54

[info]martcore:
es nesaprotu, ko es sajūtu, skatoties uz viņu
 

Labais @ 09:34

[info]kashadura:
Man iet ļoti labi.
Es priecājos par saviem bērniem. Iešu uz teātri, braukšu uz koncertu. Dzīvoju priecīgi.
Nopirku peldkostīmu. Gatavojos iet pelst 1x ned. Man patīk darbā. Reizēm sāk sanākt pat palasīt, vai labu kino paskatīties.
Gūstu pretdabisku baudu vnk no tā, ka varu saplānot lietas, izdarīt lietas.
Pašai ar sevi divatā arī labi.
Vnk nezinu vairs ko vēlēties.
 

20. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
vakardienas nepilnu stundu garajā sarunā ar Ievu, tā pa lielam apspriedām tikai vienu tēmu - stūrgalvību, tās iemslus un pie ka tas noved. tas laikam bija kaut kāds pēdējais piliens.

jā, vairs nevarēju izturēt. t.i. nevaru, apņēmos 'mierā' vairs nesēdēt, tāpēc vēlreiz un pilnā rīklē - 17/01 un 23/02 - jā! patreiz es nezinu kā lai to vēl savādāk un skaidrāk pasaka, bet, ja vajadzēs, būs kaut kas jāizdomā.
 

Beidzot! @ 17:56

(bez virsraksta) @ 14:44

[info]virginia_rabbit:
Tags:

Poll #21591
Open to: All, results viewable to: All

Kurš ir ļaunprātīgāks?

View Answers

Manskis
2 (50.0%)

Remere
2 (50.0%)

 

(bez virsraksta) @ 09:19

[info]honeybee:
Mūzika: Fever Ray - Shiver

Ir tā sajūta, kas ir vēl labāka par iemīlēšanos, kad tu no rīta ej pa ielu un redzi visas lietas, visas random lietas, kurām visu ziemu esi pagājis garām
Kad tu ej un runājies par bērnu, un bērns saka "gājējputni" un kad tu smejies, bērns saka "tas nemaz nav tik nepareizi", un tu saki "tas nepavisam nav nepareizi, tas ir brīnišķīgi"

Kad tu attopies, ka nezini, par kādu joku vakar smējies līdz asarām un elpas trūkumam, "you're wheezing, you're actually wheezing, I have never seen you do that"

Un ir pavasaris

Some girls you you wanna thrust
Some girls you wanna see shiver


 
 

19. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
Ievu kopš rudens nebiju saticis. Apgājām līkumu pa lietaino pilsētu, padzēram kafiju - nu, viss kā parasti.
Brauciena sākumu biju ieplānojis tā, lai tiktu uz viņas izstādes atklāšanu, taču diemžēl man to nesanāks apmeklēt. Aizejiet ĵūs:
https://arterritory.com/en/visual_arts/topical_qa/26421-the_young_baltic_photographer_award_goes_to_ieva_baltaduonyte/
 

Urban backpacks @ 21:49

[info]aai, posting in [info]pajautaa:
Sveiki,

Iesakiet, lūdzu, kādus labus urban backpack (vīriešu/unisex, zem 20L) zīmolus.
Ikdienai - tāda, kurā ietilpst 14" (un mazāks) laptop, kāds lunch box, austiņas, ūdens pudele/thermo krūze, kāda grāmata, 250ml Red Bull un banāns.

Dizainiski kkas starp šiem

https://nordace.com/en/product/nordace-siena-smart-backpack/
https://johnny-urban.de/products/canvas-rolltop-rucksack-adam-medium?variant=42603489558745
https://www.peakdesign.com/products/everyday-backpack?variant=29743300870188
https://johnny-urban.de/products/tagesrucksack-mika?variant=40784442130628
 

(bez virsraksta) @ 12:48

[info]honeybee:
Btw, pieņemot, ka AI tūļi attēla un teksta ģenerēšanai sper lietas no internetiem, un internetus savukārt pārpludina AI ģenerēti attēli un teksti, kādas ir prognozes, ja šis process turpinās bez korekcijām?

Un kā (ja gribētu) varētu šīs korekcijas ieviest, saglabājot AI spēju atjaunot datu bāzes no internetiem? T.i, vai ir Tūringa tests, kas atšķir AI un cilvēka radīto?
 

18. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
'nekas nesākas, viss turpinās' - ir kādam šī vonosonolopus dziesma?
šodien aizbraucu pie Ilmāra un tad apciemojām Alvi. kamēr bērni skraidīja pa pļavām, trīs mehāniķi sprieda par iespējamiem vibrācijas cēloņiem. daudz kam pilnībā nepiekritu, dažas idejas likās diezgan prātīgas, bet viena pavisam laba. ar to tad arī nākamnedēļ sākšu.
jau pāris dienas atkal irāņu dziesma, ko reiz tuksnesī uzfilmēju, galvā skan. vakarnakt nolēmu, ka beidzot ir jānoskaidro par to kas vairāk. sāku ar tekstu. mēģināju translitot, diezgan neveiksmigi gūglēju, bet tad nejauši atklāju, ka tekstu jau pirms 8 gadiem biju sameklējis un saglabājis. ok, teksts tātad ir. meklēju dziesmas ierakstu. it kā atradu divus variantus, bet abiem ir pilnīgi savādāka melodija. turklāt, teksts esot kurdu, nevis persiešu valodā. neder. izdomāju, ka jāprasa kadam irānim. atcerējos, ka reiz jau Pejamam prasīju un viņš nezināja neko teikt. tad ar pēkšņu atklāsmi, priecīgs atcerējos, ka bija vēl tā viena irāniete kaut kur fb kontaktos. ja pareizi atceros, kaut kādas fotogrāfijas un islāma mākslas studēja. bet kā viņu sauca, traukus mazgājot un vēstules tekstu galvā sacerot domāju? gāju cauri visiem kontaktiem un pie 's' burta atradu - Samaneh. jeaaakh, uzvara, nodomāju, beidzot vismaz kāds man izstāstīs visu kas un kā tur patiesībā ir! atvēru mesindžeri, sameklēju Samaneh un ieraudzīju, ka pirms 5 gadiem viņai jau biju uzrakstījis par šo savu sāpi. nav izlasījusi vēl. nekas nesākas, viss turpinās. kc.
 

(bez virsraksta) @ 22:02

[info]slepkava:
Šodien pamodos nedaudz vēlāk kā parasti brīvdienā, jo īsti nekas nebija paredzēts. Ārā saulītē grēks nedoties ārā, kaut gan es jau sāku pētīt sporta pasākumu programmu, lai varētu pilnvērtīgi snauduļot uz dīvāna, bet biju apsolījis, ka mēs šodien kaut kur aizdosimies pastaigāties.

Papētīju karti, papētīju geo lapu. Eh, nekur negribu, jādodas taisīt "vilcienu loterijas". Loterijas rezultātā izrādījās, ka Sigulda nav īsti informēta par pavasara iestāšanos. Neliels aplītis līdz Gleznotāju kalnam, kalnā lejā, pa sniegotām trepēm līdz Kraukļu aizai, kalnā augšā līdz Paradīzes kalnam un es sāku nojaust, ka ja negribās nolikties garšļaukus uz kādas kalna takas, tad būtu takā šīs izpriecas jābeidz un jādodas iekost.

Nesen vienā raidījumā biju dzirdējis, ka esot Misters Biskvīts labākā vieta Siguldā, kur iekost, nu apņēmības pilni devāmies viņas virzienā. Izrādījās, ka vieta jau laikam ir gana laba, bet 7-8 galdiņi nespēj nodrošināt viesiem vietu arī sestdienas 15os, kas laikam jau nav pats iecienītākais laiks pusdienvakariņām.

Un šiet mēs nonākam, kāpēc es vispār gribēju šo rakstīt. Nākamā vieta uz kuru dodamies ir "Kaķu māja", jo es kaut kā atcerējos no iepriekšējās reizes, ka bija samērā ok. Nonācām tur un es sapratu, ka nu brīvdienās derētu tākā labāk kaut ko vairāk par Lidiņa tipa iestādijumu. Netīšām bijām ieraudzījuši Viesnīca Sigulda.

No ārpuses škita, ka ļoti smalka vieta, bet ņemot cenas izliktās pie durvīm, kas bija samērā saudzīgas, pieņēmām, ka mūs arī apkalpos pastaigu apģērbā :)
Ja kaut kas ir tiešām garšīgs, tad viesnīcas "Sigulda" pavārs to tiešām piedāvā. Interjers un apkalpošana, nu tā, laikam jau Latvijas parastais līmens, bet garšas kārpiņas ēdot salātus!!! jau bija iepriecinātas. Otrajā biju paņēmis vistenieku, kas ar lika vienkārši norīt mēli :)
 

(bez virsraksta) @ 22:02

[info]virginia_rabbit:
kāpēc lai es neēstu kartupeļu pankūkas ar ievārījumu. sāļā un saldā nošķīrums ir viltus dihotomija
 

(bez virsraksta) @ 20:56

[info]f:
donnas tartas slepenā vēsture nav tulkota latviešu valodā? what?!
 

(bez virsraksta) @ 14:35

[info]aborigens, posting in [info]par_velti:
Atdodu "Asiņainā rītausma Parīzē. 1789. gada revolūcija kā mediju notikums." /D.Hanovs, V. Tēraudkalns

Savākšana centrā, nekur nesūtu. Var rakstīt pa taisno uz epastu profilā.
 

(bez virsraksta) @ 13:31

[info]f:
mans līgums ir noslēgts līdz septembrim. sākumā likās - nu i štrunts ar to, ka līdz septembrim, daudz kas var notikt līdz septembrim. tagad, savukārt, liekas (un ja liekas, var sasisties, jā), ka i kinda like it here, un ko gan es darīšu, septembrim iestājoties? sākumā bija saruna par to, ka ja viss labi, tad septembrī līgumu varētu pagarināt, bet tādu oficiālu apstiprinājumu es tam neesmu saņēmusi, drīzāk - gluži pretēju, tā nu esmu neizpratnē par to, kam ticēt, bet baigi pašai bakstīt arī negribās, jo, galu galā, līdz septembrim tomēr vēl daudz kas var notikt.
 

Simboliski tukši baseini @ 11:03

17. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
vakarnakt līdz rītam klausījos kaut kāda somu boļševika podkāstus. tāda pat arogance kā krišjānim lācim un tam jēlās gaļas ēdājam no ventspils (?).
bērniem vakariņās uztaisīju pastu ko pats kādreiz nedrīkstēju ēst. nu jau laikam atkal varu. bērni par fetu nebija sajūsmā.
pirms tam satiku koļu un pēc pasākuma aizbraucu beidzot ciemos. kamēr bērni pa dubļiem futbolu spēlēja, viņš man atrādīja savas meitas 3 močus - 65cc husqvarna, 85cc yamaha un elektrisko boost-bike.
 

(bez virsraksta) @ 13:11

[info]ravejsledzejs:
bļins! krāmējoties pa savu istabu atradu maisiņu ar tulpju sīpoliem. zvēri jau padīguši. par to, ka man arī tādi ir, es pilnībā biju aizmirsis. jāstāda iekšā. redzēs, ko jamie darīs. bet nu šitamā gada periodā es tulpes vēl neiru stādījis. vot šitādā veidā arī zinātniekiem visādi jancīgi eksperimenti rodas.
 

(bez virsraksta) @ 21:34

[info]honeybee:
Pēdējā laikā vispār kustīgie attēli iesit vietās, tā black mirror sērija par greizsirdīgo vardarbīgo vīru totāli noveda pie "bļe kretīns" un "tieši tāpēc jau viņa tevi nemīl, idiot" un "akdies nu taču šķiries no viņa, vienkārši aizej, tagad" un "par ko tu viņam atvainojies, akdies, tu taču zini, ko viņš ir izdarījis" un "kā tev nav kauna vainot sievieti pie savas vardarbības" izvirduma

(Blakus komentārs: "OK, tu tiešām nesaproti closed attiecības")
 

(bez virsraksta) @ 19:58

[info]_re_:
regīnas ezeras 1973. gada grāmata ar regīnas ezeras pašrocīgu ierakstu - apceri par grāmatas palaišanu pasaulē
 

ChatGPT 4 @ 14:34

[info]watt:
jā, GPT-4 ir vēl nadzīgāks.

w: I'll try that "explain a joke" experiment now. Is it ok?... tālāk ... )
 

(bez virsraksta) @ 12:26

[info]slepkava:
Nezinu, kas tas pa čali bija uz Delfiem atsteberējis no izglītības ministrijas, bet tā frāze bija izcila, es šo arī, ja sakļūdīšos darbā iekļaušu. "Nevajadzētu šitā uzsvērt, ka mēs kļūdījāmies, galvenais ir skatīties, ko mēs no tā iemācījāmies"
 

(bez virsraksta) @ 13:11

[info]au:
vakar iedomājos - vai pasaules skolu sistēmas ir gatavas bērnu ceļošanai?
ne tikai ar katru gadu populārākais "pārziemot siltajās zemēs", bet skaita ziņā pieaugušie vecāku komandējumi un ceļojumi. bērni ir jāņem līdzi.

ir stipri jāmainās sistēmai, lai šai mobilitātei jēgpilni tiktu līdzi.
 

16. Marts 2023

(bez virsraksta) @ 22:55

[info]basta:
mazliet citu iemeslu dēļ, bet arī jūs visus satiekot parasti tā uzvedos.
aizbraucu vakar uz ofisu un biju priecīgs satikt kolēģi. es viņu gandrīz nemaz nepazīstu, lai gan esam vienā komandā un, tā kā viņa kantorī strādā jau daudzus gadus, izmantoju iespēju beidzot noskaidrot visādas lietas. jutu, ka dienas garumā skaidrojamo tematu kļūst arvien vairāk, lai arī centos pārāk netraucēt.
šodien pēc darba izgāju ar bērniem pastaigāt un veikalā satiku citu kolēģi. par darbu nerunājām, bet mazliet sakautrējos par savu nepieklājīgi lielo vāvuļošanu. un tikai vēl vēlāk sapratu, ka man bija uznākusi kaut kāda milzīga vēlme satikt un pakomunicēt par dajebko ar īstiem, dzīviem cilvēkiem.
viss ok, laikam jau pārgāja.
 

Ja ujedu zhitj v London @ 23:34

[info]shelly:
Ko lai kopumā saka: ceļojums norisinājās neticami veiksmīgi. Mēs neko nepazaudējām - ne mūsu abu vienīgo bankas karti, kas vienlaikus bija arī metro, autobusu un taksi biļete, ne koferus, telefonus vai Lauvas skolēnu apliecību, un pa lielam, pat ne taisnākos un ātrākos ceļus
Vēl vairāk, mēs atradām un apskatījām gandrīz visu no ieplānotā, un pat par 1 muzeju vairāk nekā plānots.
Lauva ir izaudzis par labāko ceļabiedru, kāds vien man dzīvē ir bijis: viņš neslikti orientējas pavisam svešās vai vienu reizi redzētās vietās, viņam ir jaukas intereses, bezbēdīgs humors un līdzsvarota, nomierinoša attieksme. Un konfliktus viņš risina emocionāli nobriedušā veidā.
Ir iztērēta kaudze nauda. Toties riktīgi Uzpildītas enerģijas un pašapziņas baterijas - jo, re, par spīti visai manai neticībai un šaubām, izdevās. Mums divatā. Tikai mums. Milzīgā, svešā pilsētā. Un viss. Urā!
 

(bez virsraksta) @ 18:39

[info]krii:
Jūtubs man šodien ieteica šo: https://www.youtube.com/watch?v=BzS8KKuoabI .
(Droši vien tādēļ, ka pirms tam meklēju tekstu paralēli ukraiņu un krievu valodā.)

Noskatījos. Jā, arī VEF "Spīdola" pieminēta. Un nē, nevar nekontekstualizēt šodienai, nevar.
 

(bez virsraksta) @ 18:09

[info]prtg:
Bija marts, un milzīgām pārslām sniga sniegs. Pērnavā pēc koncerta visi pārģērbāmies baznīcas otrajā stāvā nelielā, vāji bet silti apgaismotā telpā. Savās garajās kājās viņa uzvilka neizsakāmi skaistas zeķes ar mežģīnēm. Izejot uz ielas, apliku roku viņai ap vidukli, un mēs gājam sinhroni un līgani, soli solī, gurniem cieši blakus uz tuvāko kafejnīcu, un es jutu mežģīnu reljefu caur savām un viņas džinsām. Nodomāju, ka tādas zeķes droši vien var atļauties uzdāvināt tikai kāds precēts boifrends. Vairs neatceros, par ko runājām kafejnīcā, bet atceros, ka nepazinu un ienīdu savu balsi, tā likās svešāda un aizžņaugta. Tas, kas sākās šādi, beidzās cik vien slikti un reizē cik vien labi iespējams. Ir marts, un milzīgām pārslām snieg sniegs, to atceroties, es pasmaidu un toreizējam sev izsaku gan uzslavu, gan līdzjūtību.
 

(bez virsraksta) @ 18:16

[info]tiga, posting in [info]pajautaa:
Kur varētu pasūtīt garšīgas (pārbaudītas) minikūciņas priekš jubilejas? Ne tādas, kur puse no kūkas ir mākslīgais putukrējums, un ne makarūnus? Ideāli būtu Rīgas centrā vai vismaz centra pusē Daugavai.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata