Nepabeigtā dienasgrāmata


18. Septembris 2018

(bez virsraksta) @ 19:44

[info]sirualsirual, posting in [info]iztulko:
kā angliski pateikt ko līdzīgu "paši pūta, paši dega"?
 

(bez virsraksta) @ 16:22

[info]basta:
iepriekš neredzēta satiksme. haotiska, it kā mega pārgalvīga, taču apstājas un pieklājīgi palaiž pie gājēju pārejām un neviens nekur nesteidzas - pat uz lielceļa vidējais tešanās ātrums ir ~ 60km/h
 

(bez virsraksta) @ 15:10

[info]au:
Tags:

katru rītu Ūpis pamostas, izlien no migas un dodas pasaulē. pasaule - tas ir grāmatplaukts. paņem kādu grāmatu un nāk atpakaļ, ielien pie mums gultā un lasa. kad apnīk, pamodina un aicina skaidrot grāmatā redzēto. es gribētu sākt zīlēt ar šiem viņa gājieniem.
jo
dažreiz viņš atnes ābeci, grāmatu par kaķīšiem vai Stārasti. dažreiz atkal ir pieķēries "mēs, XX gadsimts" sērijai un šķirsta Dunu vai Bogeni. mēdz gadīties, ka izvelk arī kādu enciklopēdiju vai dzejas grāmatu.
bet šorīt! šorīt ievilka gultā Bībeli! Bībeli! kas, ko, mēs pa sapņiem daudz grēkojuši būtu, vai?
 

(bez virsraksta) @ 14:08

[info]watt:
"When Apple licensed Amazon’s patent in September 2000, Apple had a market cap of $8.4 billion and Amazon had one of $13.7 billion. Recently [August 2018 -w], Apple became the first US company to reach $1 trillion—followed soon after by Amazon [September 2018 -w]."
 

austrija @ 14:09

[info]kants:
Mūzika: Leonard Cohen - Take This Waltz
Tags:

ir kāds labs ieteikums, ko apskatīt no laikmetīgas mākslas vai citu darīt vīnē šo sestdien un svētdienas pirmajā pusē?
 

(bez virsraksta) @ 12:18

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: atkal reibst galva
Mūzika: meetings

... talking about psychopaths un to, ko pat nepaguvu cibās ierakstīt... jā nu. 10 dienas, no kurām 9 neklātienē, un man jau pārgāja. Apnika. Noguru.

Bet citās ziņās, ballītes jaunākā folklora sākusies no mana (nevainīgā) jautājuma par to, kur ir lielāka iespēja satikt your local serial killer - liftā vai trepēs? Par atbildi vēl neesam vienojušies. Daļēji because liekas, ka šejienes local serial killer ir mazliet tā kā... nu. Nedara savus uzdevumus. Toties tas, kurš tusē lokāli pa manu Lielmiesta stūri, tas gan drīz varēs sākt izpausties uz pilnu banku. Anyway, ja kāds zinās precīzāk, nu padalieties ar infu. Kaut kā ceru, ka I’m not doomed to live forever.

Bet vēstniecību nācās atlikt, jo, saprotiet, darbs.
Rīt iešu dzīvokli skatīties.
 

(bez virsraksta) @ 12:33

[info]virginia_rabbit:
Tags: ,

Simoniņš putro Bendžamiņu ar Benediktiņu
 

A little bit off the wall @ 10:58

[info]artis:
https://clinton.presidentiallibraries.us/files/original/dbcc9d536f76c40ce37544a1e4b360fc.pdf

"I know this is going to sound a little bit off the wall, but if you have the time before you complete the final draft of the speech, I would strongly (and personally, since this is my own subjective contribution to the cause) recommend that you listen to a song by The Waterboys, called "This is the Sea."

It works on a personal level for anyone who has gone through major change in life in order to embark on a more challenging, but intimidating journey.

We are all "wavering, as you try to decide / you got a war in your head / and it's tearing you up inside." And yet, it is through these inner conflicts, these awesome turning points in life, that new beginnings are forged and new plateaus reached.

Our people may not realize it right now, but if destiny (and poetry) have there [sic] way, we will emerge stronger.

P.S. If you like music, it's worth listening to the song. It has an anthemic quality. It's on a 1985 Waterboys album called "This is the Sea." It's a must for the White House library. You've got some rough seas to face yourselves."

Demonstrācijai, dziesma: https://www.youtube.com/watch?v=VAiOjxkCS0g
 

But it will be ok. @ 10:54

[info]san:

Bijām Somijas laukos, palikām airbnb mājā pie labsirdīgā vīra vārdā Timijs, kuram ir kaķis Hamlets un gailis Augustīns, kā arī bariņš cāļu. Timijs bija nedaudz satraucies par to kā cāļi sadzīvos ar suņiem. Bet brīdi apdomājies, viņš nosprieda, ja kāda vista ies bojā, tad pie tā būšot vainīgs viņš pats. Somi māk pārsteigt. Man īpaši patīk viņu spēja 2 vārdos pateikt tik un tā, ka daža laba grāmata sarautos sīka un niecīga. Piemēram, kad mēs mīņājamies pie kroga "Medicin man" durvīm un netiekam ārā, jo ir sācis stipri līt, soms paspraucas garām, pārmet bizi un pār plecu, nosaka apņēmīgu "NO PROBLEM" un prom ir.
Vēl bjām Igaunijā pie suņu vīra, un tagad mani silda kucēna sajūta. Tas ir kad tev nolaiza kaklu 4 nedēļas vecs suņuks, pūkains, ķepains un mīksts. Iepazināmies ar piecām kucentiņām un divgadīgo Tomiju. Ah, lēmumi, lēmumi. Par mūsu sunīti igaunis izteicās lakoniski. Yes, she's a little bit crazy. But it will be ok.
Es tagad vēl pasildīšos kucēna sajūtā, bet pēc tam gan metīšos iekšā NO PROBLEM, un lai viņi domā "she's a little bit crazy".
It will be ok.
 

(bez virsraksta) @ 09:39

[info]chimera:
runājot par ikeju, mani a) ļ. interesē, kā pārprofilējās tie cilvēki, kuru biznesa modelis balstījās uz ikejas mēbeļu vadāšanu un pārdošanu ar uzcenojumu,

bē) sajūsmina, ka par godu ikejai ir nosaukts vesels dīķis turpat blakus, kā apgalvo waze

cē) būdama austrumeiropas plukata, es, protams, arī gribu uz ikeju. sapirkties, apēst vegāno hotdogu (vai divus, vai trīs), visas ģēlas. būdama austrumeiropas socifobe, es, protams, gribu atrasties tur vienpersoniski. nekādu drūzmu, nekādu rindu, nekādu līdzcilvēku. pagaidām sociofobe pārliecinoši uzvar. ceru, ka rudens beidzot sadzīs tautu pa mājām.
 

(bez virsraksta) @ 09:05

[info]anonymous:
Sapnī biju uz Vainhausas koncertu.
 

17. Septembris 2018

par Autovadītāja Apliecību @ 20:30

[info]lord:

aizvakar bija ļoti mīlīgi, kad bibliotekāre reģistrējot man kartiņu gandrīz ierakstīja manu vārdu un uzvārdu kā Autovaditaja Aplieciba...
 

(bez virsraksta) @ 22:49

[info]martcore:
kaut kāda sireāla eiropas basketbola esence, kad mēs mēs pēdējās desmit sekundēs zaudējam izbraukumā spānijai, bet lietuva mājās pēdējās desmit sekundēs, pateicoties kalnieša trojakam, uzvar holandi*

*kto eto? **viņi iemeta 93 punktus lietuvā ***jauns spēlētājs eirobasketā!
 

(bez virsraksta) @ 22:26

[info]quizer:
Kā jums ar mazajām mušiņām? Viss kārtībā?
 

(bez virsraksta) @ 21:17

[info]divi_g:
Tags:

"Forever" ir viens frīkains gabals.
 

(bez virsraksta) @ 20:43

[info]dienasgramata:
Trešdien, 12. septembrī, Ventspils Livonijas ordeņa pilī ieradās Valsts policijas pārstāvji, kā apmeklējuma iemeslu minot augu pārbaudi pils dārzā. Livonijas ordeņa pils darbinieki pavadīja Valsts policijas pārstāvjus uz muzeja vēsturisko garšaugu dārzu, kur valsts amatpersonas, apskatot augus – sējas kaņepes, tos izņēma nosūtīšanai uz ekspertīzi. Pils dārzā kopumā aug aptuveni 60 augi – estragons, izops, kliņģerītes, vērmele, lavanda, salvija, t.sk. arī sējas kaņepes.
 

: jaunā paaudze @ 19:21

[info]f:
ar visu šito smart home apkures sistēmu pilnīgi jūtos apgreidojusies.
 

(bez virsraksta) @ 18:27

[info]teja:
man interesantākais zeiļa lietas skaidrojums būtu, ja izrādītos, ka viņš bijis izmantotāja biktstēvs - ir zinājis, bet nav ziņojis.
jo es neticu, ka būtu tāda aizstāvības kampaņa, ja pastāvētu kaut mazākā iespēja, ka viņš pats vainojams šajā noziegumā.
valsts un kat.bazn. likumu sadursme?
cik zinu, liecināt nedrīkst spiest tikai pirmās pakāpes radiniekus.
vai arī Krimināllikumā ir kāds īpašs izņēmums biktstēviem?
 

(bez virsraksta) @ 15:48

[info]romija:
- А можно ли на протяжении жизни тренировать наше серое вещество и развивать его так, чтобы и к старости сохранить ясность ума?

- Однозначного рецепта нет, но очень хорошим тренингом служат музыка и языки. Считаю, что всех без исключения детей нужно учить музыкальной грамоте. Мелодия творит с нейронной сетью невероятное: она приучает ухо, а точнее, мозг, отличать друг от друга очень тонкие вещи. Это ювелирная настройка сложнейшей системы, бесценные «инвестиции в будущее». И при прочих равных они значительно отодвинут у этого ребёнка момент «встречи с Альцгеймером».

То, что изучение языков и музыкальное образование тренируют нейронную сеть, подтверждено и научными исследованиями. Доказано: у людей, которые говорят больше чем на одном языке, память начинает снижаться на 4-5 лет позже.

Отрывок из интервью Татьяны Черниговской
 

(bez virsraksta) @ 15:24

[info]f:

naktī gulēju un vienā mirklī sajutu, kā sāk tecēt asinis pa degunu.
 

homo novus @ 13:30

[info]au:
es visu laiku gribēju pateikt, cik ļoti man patika Homo Novusā redzētā igauņu "Darbnīca". tā bija lieliska lieliska izrāde, kas dekonstruē visu, un atstāj brīnumainu pēcgaršu, kurā dominē "nekam nav jēgas", bet tādās saldās noskaņās.
un cik šī bija jauka, tik "Kā saka daba" bija briesmīga, es atļāvos aiziet prom pa vidu, jo tas nebija līdz galam profesionāli (esmu dzirdējusi daudz labākus dabas attēlojumus ar cilvēka balsi, man nelikās - "ak, putniņš dzied, o, bet tas taču cilvēks!" man likās - "ak, cilvēks dzied, izliekoties, ka ir putniņš!"), kā arī es pilnībā nespēju izturēt sliktu skatuves kultūru. netīras zeķes, mobilos telefonus, atstātus kabatās, nekoptu apģērbu. tas viss izskatījās pēc slikta balagāna.

"esi sveicināta, bezjēdzība" bija jauka, piemīlīga, manuprāt, vecišķi teatrālie līdzekļi, bet izrāde aizrāva. ā, un kas vēl? protams, brīnumainais "Nezināmais nezināmais" - ak, forma! ak, partitūra! ak, vietas pielāgojums!
 

(bez virsraksta) @ 12:43

[info]deloveja_kundze:
šodien iksemestra doktorantu sēde, kur jāapstiprina individuālie plāni un tā.
šodiena iezīmē arī to, ka es nu jau esmu mācījusies 21 gadu no vietas, sākot no pamatskolas ar īsu pārtraukumu pa vidu, kas gan nebija īpaši ilgs, kāds pusgads.

un pirms kāda laika es arī beidzot sapratu, kāpēc pēc būtības studēju doktorantūrā: tāpēc, lai tad, kad lidoju vai kaut kur iečekojos, varu izvēlēties nevis mrs vai ms, bet dr kā savu uzrunas formu. ā, un parakstīt epastus kā Dr. Aņa Delovejevna arī būtu labi.
 

(bez virsraksta) @ 12:21

[info]simamura:
"garīgi" mūs sen jau nekas vairs nesaista,
tomēr pastāstīt, kā man iet, gribu tikai tev
 

(bez virsraksta) @ 11:55

[info]virginia_rabbit:

La traduction est toujours une authentique activité intellectuelle, une sorte de savoir-faire avec les différences, de jeu subtil avec les mots, les phrases, le sens, les rythmes, les idées.
 

(bez virsraksta) @ 10:41

[info]krii:
Esmu milimetru no tā, lai dauzītu galvu pret rakstāmgaldu un kliegtu: "Atp*sieties visi, lieciet mani mierrrrā!!!!"
Ar to visu, ka pamatdarbā man šodien ir oficiāla brīvdiena.
 

(bez virsraksta) @ 10:22

[info]magnolia:
Kā es šonakt gulēšu.
 

ic3peak @ 09:46

[info]kants:

skaidrs, ka viss kavējās un depo atspirdzinājumu klāsts nav audzis ne plašumā, ne labumā. toties nesmirdēja un šķita laba skaņa! vienīgi pat sievai likās par klusu.
pats koncerts bija jauks. tautiska elektroniskā estrādes mūzika mijās ar apcerīgām elēģijām, kas lika sapņot par cionismu un zubrovku ar kokosriekstu pienu. grusnaja suka nospēlēja divreiz, bet neviena netika līdzi ierakstam. pie skatuves uzbudināta sātanistu minoritāte trokšņaini pauda savas emocijas līdzās ierasti pasīvajām masām. uz beigām palika mazāk gaisa.
 

(bez virsraksta) @ 09:33

[info]slepkava:
Divas brīvdienas sportiski pavadītas, tagad viena gulēšanas diena izkrita. Sestdien pavingrots laivā ap Nāves salu, ūdens silts diena silta. Nedaudz mērogs neuzrunāja 75m uz cm, līdz ar to visam tika skriets garām.
Svētdien saldais ēdiens tautas rogainings, biedrs gan gribēja vairāk skriet, kā es ar savu tuklo vēderu varu atļauties, finālā sestā vieta grupā, rezultāts labs, izpildījumu varēja vēlēties labāku. Juglai ar vienu reizi pārpeldēts pāri, ūdeni varēja vēlēties siltāku :)
 

Plaša patēriņa preču mārketingu vērotāja piezīmes. @ 09:02

[info]unpy:
Vakar ienāca prātā iegādāties Windows 10. Šķiet, kas gan mūsdienās varētu būt vienkāršāk, taču izrādījās, ka teju vai viss. Ar lielu interesi uzzinātu, kas ir novedis kompānijas Microsoft mārketologus līdz, piemēram, šādam preču klāstam. Nu, neko, atsvaidzināju zināšanas par to, ar ko atšķiras OEM no retail, tiesa, tajā, ar ko atšķiras Pro no Home, neiedziļinājos, jo paša Microsoft lapā labi var redzēt, ka viņu valodā "Pro" ir "pamuļķis", bet "Pro for" ir "absolūts stulbenis".
 

piezīmēšu @ 00:02

[info]oblica:
BB uzsākusi ūdenspolo treniņus. Tagad sanāk, ka ne- treniņu dienas ir nedēļā tikai divas - piektdiena un svētdiena. Sestdien pēc stundu gara taekwondoo ar riteni izveica centrs - Teika - centrs, vakarā ballīte un gājiens no brāļa mājām uz Andrejsalu un atpakaļ. Es apbrīnoju to kustīgumu un enerģiju. Es galīgi neturu līdzi un dēļ tam mums bieži ir kašķi. Jo esmu slinka un inerta. Fiziskas aktivitātes man besī gandrīz tikpat ļoti kā iepirkšanās, kas savukārt ir BB hobijs. Jāsadzīvo tādiem absolūti dažādiem asinsradiniekiem. Viegli nav. Viņai
 

16. Septembris 2018

kkl @ 23:34

[info]oblica:
Izmantoju beidzot to, ka man ir auto uz laiku, iekrāmēju BB un divas kaimiņienes tajā un aizbraucām uz Daugavas muzeju. Konstatēju, ka ideāla vieta sākumskolas skolēnu ekskursijai vai ģimeniskam piknikam. Ļoti patika.
 

(bez virsraksta) @ 23:05

[info]meljkje:
Šis pārejas posms ir mokošs. Gribu atbildēt uz apkārtējo interesi ar to, ka skolā ir aizraujoši, kā no vienas puses arī ir, bet pārāk lielu daļu sastāda trauksme. Es esmu bēdīga, un vairs nerakstu, kā biju pieradusi. Ilgojos pēc pauzes un vispārējas paskatīšanās apkārt, draudzīgas lietu ievērošanas. Tagad viss ir ļoti intensīvi. Varbūt līdz ar rutīnu kaut kas sakārtosies. Varbūt. Bet, ja man tagad jautātu, es teiktu, ka neesmu laimīga.
 

(bez virsraksta) @ 22:37

[info]prtg:

Daļa jaunāko auto izskatās pēc sporta apaviem
 

Neatredzami @ 21:39

[info]sw:
Tags:

 

(bez virsraksta) @ 18:03

[info]basta:
te viss lēnu notiek
uz robežas ~2.5h pagāja kamēr vienu lidmašīnu pārbaudīja.
tāpēc viesnīcā nebija pārsteigums, ka apmēram tikpat ilgi pasūtīto ēdienu bija jāgaida.
mikriņš arī knapi, knapi vilkās.
bet tikko mulla uz vakara lūgšanām sauca. ~1.5h pēc saulrieta.

upd.: te kaut kāds vārnas lieluma sikspārnis apkārt lidinās.

Upd2. : varbūt mulla laicīgi bakšišu nedabūja.
 

Undutiful Valentine @ 19:42

[info]dooora:
A less heinous crime is failing to pay Lodge subscriptions. Surely only obstinacy can account for brethren who allow this practice to lead to their exclusion. A prominent mason who was guilty of this was Bro Oscar Wilde who was initiated into Apollo Lodge No. 357 at Oxford on 23rd February 1875. For some years he was an enthusiastic mason, being perfected in Apollo Rose Croix Chapter and advanced in the University Mark Lodge. But his enthusiasm waned and he drifted away, unpaid. His later notoriety would in any event have ensured his expulsion from the Craft as it did from the Ancient and Accepted Right.

The Minute Book of the Supreme Council records on 9 th July 1895:
‘The erasure from the Golden Book of the name of Oscar Wilde, who has been sentenced to imprisonment with hard labour’.

The erasure of Wilde’s name probably reflected the deviant nature of his crime – homosexuality between consenting adults was then illegal – as mere adulterers usually managed to escape any Masonic punishment. In 1882 the Revd Alfred Cummings of Truro, who had ‘deserted his wife and family and run off with another man’s wife’ was advised not to come to London to receive the 30 th degree until the Supreme Council had investigated the matter. They discovered that his Chapter (Cornwall No 61) had excluded him not for immoral conduct but for failure to pay his dues. This led to an even more heinous sin on the part of the Recorder of another Chapter who had accepted him as a joining member without first obtaining a clearance certificate – a demit as we call it. Brethren, there are some things that a freemason should not do and that is one of them. It is negligent conduct on the part of any Secretary who fails to obtain a demit from every Lodge of which the applicant for joining membership is or was a member!

MASONIC ROGUES AND VAGABONDS BY WBRO KEN WALTON PAGDC
(A paper presented to Lyceum Lodge of Research 8682on 15th October 2008)
 

(bez virsraksta) @ 18:32

[info]wowow:
The Dutch have wielrenners, or “wheel runners” — the sporty cyclists — and they have a fietser, which is just “someone on a bike.” When you talk to somebody in the Netherlands about what makes biking so special, most of them will say, “What are you even talking about? It’s no different than when I get on the train or go for a walk.” You’re no more a cyclist than you are a pedestrian or a driver or a public transit user.
No helmets, no problem: how the Dutch created a casual biking culture
 

(bez virsraksta) @ 17:56

[info]f:
jāpaslavē, cik tieši šobrīd ir skaists laiks. pilnīgi, zin, ņem un ej vienkārši pastaigāties. miljons gadu nav bijusi tāda vēlme.
 

(bez virsraksta) @ 16:33

[info]vistu_zaglis:
Garastāvoklis:: Jāiet iet, vasara tak
Mūzika: Asking Alexandria / Vultures

Ir zini kā, ka pēdējā laikā kultūras dzīve sanāk samērā intensīva, un par katru apmeklētu konci kaut ko uzrakstīt šķiet lieki, bet tad pienāk vakardiena, Emika visa tāda casual AF atnāk, uzkāpj uz improvizētās CrossClub skatuves un vienkārši izšauj tev smadzenes nahuj uz neatgriešanos. Un tu vienkārši stāvi pašā skatuves priekšā, un saproti, ka viņas balsī varētu klausīties mūžīgi un dienu dienā, saproti, cik ļoti tu mīli viņas trademark sound, uz mirkli pat padomā par to, cik lieliska ideja bija paņemt un viņas sintētikai pievienot actual dzīvu buņģieri, bet kopumā visa pārējā pasaule tupa vairs nepastāv, tikai tu un skaņa. Uz brīdi sūdīgi noregulēts prožektors tevi atgriež atpakaļ uz zemes, ik pēc 2 sekundēm priecīgi iespīdinot acīs, bet to pamana fotogrāfs-filmētājs un aiziet pastāstīt pults cilvēkiem, ka viņiem ahtungs sanācis, prožektors pagriežas augstāk, tu aizej atpakaļ tur, kur pirms tam biji, un atkal pazūdi no pasaules. Papildus iespaidam tu zini, ka tev kabatā, telefonā stāv e-pasts no pagātnes, kuram tu esi izlasījis preview teikumu, bet neesi atvēris izlasīt tālāk, un tu par to vienlaicīgi domā un nedomā, jo ir grūti vispār jebko padomāt, tepat, dažu soļu attālumā Emika atnāk atpakaļ uz skatuves, un saka, ka - atvainojiet, mēs parasti negatavojam encores, tāpēc, ja jums nebūtu iebildumu, mēs vēlreiz varētu nospēlēt Run, un tu paspēj tikai padomāt, ka tieši to tu gribēji palūgt, vēlreiz nospēlēt Run, un atkal pazūdi kaut kur skaņā un balsī uz pāris minūtēm un mūžību vienlaicīgi.

Uhti. Uh.
 

(bez virsraksta) @ 17:03

[info]prtg:
Tags:

Mana Rīga (1960)
Ceļamaize (1963)
 

Nepabeigtā dienasgrāmata