Nepabeigtā dienasgrāmata


3. Decembris 2016

(bez virsraksta) @ 15:16

[info]virginia_rabbit:
Tags:

nu, te aukstumā un klusumā tas bēbīts guļ kā nākas.
 

Ētikas vērotāja piezīmes. @ 14:41

[info]unpy:
Vajadzības nests, ieklīdu "Mēness aptiekā", izrādās, viņi dod atlaidi, ja ir tā slavenā rīdzinieka karte. No vienas puses, protams, normāli - atlaižu sistēmas un kartes ir dažendažādākās, kālab ne. No citas puses tomēr drusku neētiski šķiet. Lepnais un turīgais rīdzinieks dabon zālēm atlaidi, kamēr nabadzīgais, no laukiem ieklīdušais students dabon maksāt pilnu cenu.
 

(bez virsraksta) @ 13:19

[info]slepkava, posting in [info]pajautaa:
Labdien, vēlējos pajautāt, kur var iztīrīt negluži austo, bet no vairākiem diegiem paklāju? Līdzīgu šim.

 

(bez virsraksta) @ 12:14

[info]punkts:
Aizbraukšu uz rīgu, paskatīšos, kā tur dara.
 

(bez virsraksta) @ 12:11

[info]punkts:
Bauels iznāca ok.
 

(bez virsraksta) @ 11:11

[info]dooora:
meitenes es mīlu pilnīgi visas bez izņēmuma, tur nav nekādas diskriminācijas.
bet no puikām es bīstami indiskriminēti mīlu tikai veco Pitsburgas Jāni – sistēmiski godalgoto skolotāju Džonu Teilōru Gattō. viņš jau arī tāds pats stabulē pūtējs. superasānžs. tikai viņa filharmōnijai neviens lielais fonds trubas neatjauno. večukam insults bija pirms gada vai diviem. bet runas spējas ir atjaunojušās. klabina rakstu galus ar vienu Pirksu. Ijōns, kadtevi, Klusais. my personal Jesus.

A bit of Hīling fīling

domājot, kā no ieilgušās un under duress izvēlētās bērnības izlīst, to, kā rakstīts, līdz galam nepadiršot, svētīgi šabatrītā lasīt Jaunās Jāņa derības tāsuntās dziesmas tounto pantu, bez konfiskācijas:

I used to watch classes of dangerous ghetto teenagers heal themselves in a hurry when I helped them find hard work to do – work that needed to be done which they knew needed to be done. that was the secret of all the nineteen teaching awards I've won when I was school-teaching. I led children, one by one, to murderously hard work, turned them loose to tackle it and demanded they be accountable.
It can be no secret to any of you that forced government schooling is the only way to make a command economy work, but the price exacted is too high. I should tell you my prejudice – I don;t think we have a mixed economy, I believe we have a pure command economy. But it's operated through private men's clubs, it doesn't appear in the public press and academic journals.

We need a 6% employment rate to hold this apparatus together (izskatās, ka šie ir 90tie, early Bush I, kinda; nu jau par vienu otru promili vairāk), we need to trick too many people into a lifetime of stupid work that does not need doing. And because of the necessary slippage between central mandates and local needs we mismatch people and work, failing to respond to genuine human urgencies. In our schools, we pry millions of children loose* from the essential, timeless meaning of Being alive. etc, ad nauseam, gaudeāmus.

___________
to pry (smth/smb) loose: ja pry = okšķerēt, ar dajebkādiem motīviem bāzt snurķi manās privātajās afērās, bez īpašas klauvēšanas un uzticama mandāta, tad pry loose = pretdarboties prajam = paslēpt, nobēdzināt, nepieļaut saskarsmi vai, vislabāk, domu par
 

(bez virsraksta) @ 11:52

[info]fedrs:
Fantastic breasts and where to find them
 

(bez virsraksta) @ 11:48

[info]punkts:
Pīpēju uz balkona un tik skatos, kur no rīta nokaisīju vienu ceļa pusi. Opīši iet pa nokaisīto un priecājas, jaunieši ar botām iet pa nenokaisīto, un viņi tik un tā izvēlas.
 

(bez virsraksta) @ 11:00

[info]usne:
Aiz logiem kokos ir sākušas dzīvot žagatas. Spēcīgāku veiksmes un izdošanās simbolu manā pasaulē ir grūti iedomāties. Ja nu vienīgi dārzā klīstošā vienradzis, bet viņi jau ir redzami.
 

(bez virsraksta) @ 11:00

[info]punkts:
Atkal tas burkānu fasolis.
 

kaujinieki jau šiverē pa Aizklāņiem @ 10:47

(bez virsraksta) @ 09:48

[info]honeybee:
Trešā diena pēc Nanowrimo beigām.
Nekad vairs šitādu "nedēļas laikā sarakstīt visu līdz galam" neizpildīšu (ar to domājot "nākamreiz rakstīšu saprātīgākās porcijās visu laiku").
Athods ir lēns un briesmīgs, fiziski vairāk nekā psiholoģiski, bet šodien ir drusku labāk nekā vakar vai aizvakar. (Kas interesanti, tad aizvakar arī bez pohām bija daudz, daudz sliktāk nekā vakar ar pohām.)

This, too, shall pass though.
 

(bez virsraksta) @ 09:42

[info]dooora:
šī laikam bija pēdējā leļļu teātra izrāde, ko esmu redzējis. tehniski, tā bija izrāde pieaugušajiem, bet muterītei acīmredzot nesagādāja īpašas grūtības iekontrabandēt mani zālē uz pa blatu dabūtajām kontramarkām. (divi prievārdi pēc kārtas. nieki vien, norvēģi savirknē trīs vēl pirms brokastu kafijas) foršs laiks bija, tādā ziņā. svētdienas rītā aizej uz Almas Ābeles Raini Dailes Mazajā zālē (pieci lielie rindā), vakarā tajā pat Mazajā – Strengu Heses Stepes Vilkā, bet trešdien jau muti vaļā var klausīties dziesmas par iminento erekciju, ekspansiju un citām miesiski garīgām eksekūcijām, kas sagaida vīriešu kārtas cilvēkus, tātad, sasodīts, nav izslēgts, ka arī mani.

Cietumāman ar vārdu kungs ir problēmas. es drīzāk varu ar to grūdmūsvelcJūsu brīvi, lai piespiesti žonglēt. kāds kungs? kam kungs? uzvārdam?
vācu muižnieka dotam jūzerneimam? viņš zviedrs, starp citu, bija, ne vācis. šovasar atradu vecā kartē pie Gaujas norādi uz Štāles muižiņu. un tad jau gūgeļkartē arī Veco Štāles ceļu. tāpēc jau arī es to gateri tur īrēju, ar domu, ka viendien forsēšu Gauju un paklaiņošu pa vietām, kur ūbervecōpis Pēteris pirms 7 paaudzēm no diezgan cienījamā virsnieka to palamu dabūja. vagaram droši vien bija branga vara taislaikos, ņemot vērā, ka švēdam lielākā daļa biznisa un īpašumu bija ikauņu pusē.

tehniski man šobrīd būtu bijis jābūt aftōkursos (saliktais atstāstošais debitīvs, vēlamajā kārtā, tak nerealizēts), bet es strādāju mikrōnodokļa labā un pēc pāris stundrāža apgriezieniem domāju aizšļūkt uz klasesbiedra rīkotu zemināru par Ģimenes kokiem. kamēr no tagadnes, izskatās, acumirklī ne sūda vairāk nevar saprast, pamēģinās paurķēties pagātnē.

aizvakar pie senčiem vienā ablōmiņā ieraudzīju lappusi, kur abi vectēvi Latvijas armijas uniformās, dienestā. (smuki, sātani! stalti ar' par spīti nelielajam augumam).
vakar prasu Papam: a kā Ōpim izdevās Otrā kaŗa laikā no dienesta vienā vai otrā pusē izvairīties?
– Hā, viņš saka. Nu, tur smieklīgi. Liepāju jau bombardēja, un krievu komisārs ostā sasauc visus ierindā – i jūrniekus, i apkopējas – un sadala komandās, kam nekavējoši tiek pavēlēts evakuēt uz Ļeņingradu visus ostā pietauvotos peldlīdzekļus. Nekādu zvanu uz mājām no vienīgā telefōna, nekādu atvadīšanos, ibiōmaķ. Soļos, marš! Nu, visi soļosoļo, Ōpis ar'. Bet nu zinkā, viņš tak tur katru krūmu, katru ēnu pazīst. Vienā brīdī vienkārši izgaist no ierindas. (Puff, and he's gone, es reāli redzu Kevinu Speisiju Jūžuālajos saspektos.) Bet jā, Ōpis nodienēja, vēl pirms Jūrenes. zin, viņš mācījās kopā ar to slaveno kapteini Legzdiņu. bet ka' šie pabeidza Jūreni, Ōpis uzreiz varēja iet jūrā, bet Legzdiņam pa priekš' bij armijai jāatdien, hehe. bet tā jau Ōpis pa priekšu bija streļķos…
– Ko'a?!? (wtf, cik tad viņam bija? tik, cik man, kad memmīte caur pazīšanos uz izbāžamu leļļu balagānu aizveda, pārkāpjot likumus un morālās paradigmas? wtf?)
– nu jā, viņš jau vēl pajauns bija, vienpac laikam. kaukur pie Daugavpils. iedevuši puikam tādu milzīgu bisi – par trjohļiņejkām viņas laikam sauca – nu, garāku par pašu strēlnieku, smagu pēc vella. šis bij sapratis, ka ar tādu nevienu nenošaus, un iemainījis to pret japāņu karabīni. vienīgie sūdi, ka tur tās patrōnas tak nav pasējušas. vienvārdsakot, apsaldējis kājas, atceries – vecumdienās par tiem īkšķiem bišk sūkstījās? – un metis karošanai mieru.

par ko es nekavējoties iemetīšu nedaudz balzāma, ko tējiņa te vakar visžēlīgi atstājusi. uz csdd kursiem iet erebušam ir nedaudz amorāli, kamēr uz ģintskoka lekciju, praktiski, nepieciešami. jo kaut kā taču mums vienam otru jāpiecieš arī diahrōnā skatienā.
 

(bez virsraksta) @ 08:26

[info]jojo:

pateicības:
bērns,
robežas,
jauna diena,
nauda, braukšu pirkt jaunus zābakus, vecie nodrāzti,
un bikses, un kurpes un rokassomu arī
 

mazajiem par zvēriņiem @ 06:42

(bez virsraksta) @ 01:55

[info]elina:
cik labi, ka ir draugi, ar kuriem vienos naktī var kaukt līdzi pie the cranberries.
 
 

(bez virsraksta) @ 23:41

[info]basta:
tā vietā lai domātu par patiesi nozīmīgām lietām (apkure, siltināšana, špaktelēšana, krāsošana) pusstundu lasīju par pizzagate [pʲɪzʲˈdʲet͡s].
 

(bez virsraksta) @ 00:12

[info]dienasgramata:
"Arī teātros beidzamā laikā bieži vien atļaujas kaut ko tādu runāt, ko teātrī nevajadzētu runāt," "Vakara Ziņās" citēts Pauls.
 

2. Decembris 2016

(bez virsraksta) @ 23:00

[info]virginia_rabbit:

Latvijas nokia varētu būt putekļu sūcēja e-robots "Kalps" ar žestu kontrolēm ("rīksti"), balss kontrolēm (režīmiem "kungs mājā!", "laba diena!", "dievspalīdz!"), ar latviešu zīmēm, protams, un sloganu "Laiks būt saimniekam savā zemē!" vai "Nomet 700 gadu jūgu!" vai "Pietiks liekt muguru sveša kunga priekšā!"
 

#44 @ 21:47

[info]ugga:
Tags:

Atradu šo Dzelzs Vilka dziesmu. Paklausījos, n-reizes un sapratu, ka jāpiezvana Kaukulim. Piezvanīju un pateicu, ka man šeit Vācijā tas ir tieši tas gabals, kas vajadzīgs. Juris bija priecīgs - UN IR PAR KO! Parunājām kādu laiciņu, novēlējām priecīgus svētkus un atvadījāmies.

Dzelzs Vilks - Bīstami Vārdi
 

(bez virsraksta) @ 21:59

[info]observer:
Kāpēc tu, manu draudziņ, neej uz kora koncertiem? Tu, tu! Jā, jā Tu. Un vēl Tu un Tu arī, a? Vai beidzamo reizi kori dzirdēji [savas] klases žetonu vakarā? Vai dziesmusvētku noslēgumkoncertā televīzijā? Vai nejauši ieskanējās fonā uzliktajā LR3?

Aizej uz valsts akadēmisko kori. Aizej pie nākamās izdevības, jo kazi, mums jau katru gadu tiek apstiprināts valsts budžets, un ejnusazin, kurā galā sprāgs tā bumba nākamgad (tuk tuk tuk). Varbūt šis koris jau būs (ir?) sasniedzis līmeni, ka valsts budžeta esamība vairs neko namaina (es nebrīnītos), bet kamēr uz koncertiem var brīvi (brīvi!, pie joda, viņu koncertos ir brīvas vietas zālē, kā tas iespējams?) aiziet, aizej. Gan uz lielu zāli (aulā) gan uz mazu (Siguldā). Kaut manā ieskatā koris ir domāts akapela dziedāšanai, kora mūzikas ne-pārāk-speciālistam nav no svara, vai skanēs Pauls, Dārziņš vai Pulenks ar dīvainu žestu diriģentu. Tie ir ap 50 profesionāli mūziķi, iedomājies, katrs no viņiem ir minimums 10 gadu studējis mūziku, un vēl vismaz tikpat jau dziedājis dažādos koros (tas nav nekāds jauniešu koris).

Mazajām zālēm ir vēl tā priekšrocība, ka Sirmais arī parunā. Kaut dažreiz nevar izsekot viņa stāstiem, un tie sāk izklausīties jocīgi, nē, tie arī ir jocīgi, ja Sirmais gribēja jokot. Ja negribēja, tad nav jocīgi, bišķi par nāvi. Ā, nu, man iepriekš likās, ka vajadzētu ļaut tenoriem skanēt vairāk, bet šodien viss salikās pārāk jau lieliski.
 

(bez virsraksta) @ 22:31

[info]punkts:
Ich hasse dem anglese.
 

(bez virsraksta) @ 22:28

[info]punkts:
Kāpēc pēc reiha vācu valoda vispār vēl ir?
 

(bez virsraksta) @ 22:24

[info]lennay:
Vispār jau es esmu diezgan pinkšķe, bet ir kaut kādi periodi, kad jūt, ka pienācis laiks noliet, bet asaras ārā nenāk. Vajadzētu paskatīties kādu filmu vai multeni, bet slinkums, un laikam drusku jāveic strādāšanai līdzīgas darbības.

Un tad es iedomājos, ka no prieka vai saviļņojuma dzīvē esmu raudājusi tikai divas reizes. Pirmā bija pamatskolā, kad klavieru eksāmenā, kuram galīgi nebiju gatava, izvilku biļeti ar vienīgo gammu, kuru puslīdz biju patrenējusies. Un otrā reize bija tad, kad Sers Džons Pīls pa radio BBC spēlēja manu grupu. Mūs, kā vēlāk ķiķinājām, iesildīja viena no manām mīļākajām supergrupām Pavement, un tad Pīls uzlika mūs, es sastingusi kā koka dieviņš sēdēju un klausījos, un nez kāpēc man pār vaigiem ritēja asaras. Dziesmas beigās jau biju galīgi nopuņķojusies.
 

(bez virsraksta) @ 21:59

[info]punkts:
Gandrīz katrā kazarmā bija tāds arestants, kurš turēja pie sevis 71 centimetru garu, tieviņu paklājiņu, svecīti un līdz neiespējamībai sasālītas, taukainas kārtis. Tas viss kopā saucās: maidans.
 

(bez virsraksta) @ 21:42

raudamā @ 21:04

[info]kants:
Tags:

diena
 
 

(bez virsraksta) @ 20:39

[info]martcore:
es tā saprotu, ka bārnsa grāmatu par šostakoviču visi jau ir izlasījuši
 

#224 @ 19:37

[info]ugga:
Tags:

You are just an argument between your future and past selves.
 

The Rules for Rulers @ 18:26

(bez virsraksta) @ 15:46

[info]virginia_rabbit:
aiz Mērsraga jau ir Ziemassvētki
 

(bez virsraksta) @ 13:46

[info]snorke:
par balliiti un vientuliibu:

tatad, ierodoties paarnema drusku sausmas: nevienu nepazistu, cilveku daudz, visi liekas pazistami savaa starpaa, un vecumaa ap 25 !!! vardu sakot, jauniesu balliite.
bet neko gan drusku parunaajos ar dazada vecuma ipatniem, gan ! padejoju !! gan drusku pafilosofeeju par buutisko un pat ejot prom sanjemu "It`s good that you came" (no deju un sarunu objekta)

negativais ir tas, ka gribas vakardienas sarunu un deju objektam drusku uzmaakties, bet es saprotu, ka taa isteniba bija tada loti loti gadijuma rakstura sazinja, nekada dveselu tuviba un klikkkskis vai kas tads nebija un kaukada turpinajuma prasisana bus gluzi neiederiiga

pozitivais - dzeeru parsvaraa sulu; alkoholu - loti maz un tikai sampanieti, praktiski biju skaidraa visu vakaru, eedu arii tikai tomaatus un mozarellu un 2 cm maizes gabalinju ar humusu

nu taa, varbut nevajdzeja, vajdzeja piedzerties un uzgazties tam deju-sarunu objektam, bet neko, kad padarits padarits
 

(bez virsraksta) @ 14:01

[info]liljabrik:
Gribēju aizsākt šādu diskusiju: kāpēc Latvijā visi ezotēriķi & enerģiju darbinieki un kas strādā ar gariem ir CONSTANT WTF - bezgaumīgi, ar sliktu valodu, bez humora izjūtas, diezgan bieži aizspriedumaini, lieto manipulatīvu runu (t.i., ļečī, nevis ieklausās cilvēkā un pieslēdzas viņa telpai)? Pašā labākajā gadījumā, ir tikai izturami, nevis tādi, ar ko gribētos tusēt.
Mani tas uztrauc, jo kaut kādā ziņā es arī jūtos piederīga tiem, kam "ceļš ved tur cauri ", un gribētos domubiedrus, bet negribētos arī pazemot savu gaumi un intelektu. Piemēram tā pati teiksma_ragana - ļoti interesanti viss, ko viņa raksta par seksu un rituāliem, un tas, ko viņa redz sapņos un piedzīvo, super, bet tas šausmīgais negatīvisms, like, really, wtf. Kāpēc hiper- un extra- sensitivitāte nevar apvienoties arī ar normālu gaumi un sakarīgu cilvēku?

(Berlīnē un LA, tur tas viss ir iegājis hipsteru normā, notiek visādi šamaniskie rituāli un raganu apļi un jaunās mākslinieces piepelnās ar taro kāršu likšanu)
 

(bez virsraksta) @ 13:36

[info]teja:
Godinot holokausta upurus: make falafel not war (bilingvāls tracks)
https://youtu.be/RQ4ykGRQdxA
 

(bez virsraksta) @ 13:35

[info]punkts:
Priļička.
 

(bez virsraksta) @ 10:28

[info]kakjux:

Neskatoties uz totāli bipolāro šito te, par galvu to laikam sauc, vakar vakars bija sasodīti izdevies. Ar čehu alu, bezmaksas Jägermaistera degustēšanu (starpības starp samples nebija nekādas, es jums saku), jautrām sarunām un visu to. Jūdžins ir lielisks drinking enabler. Got to love that! Nu vot, jā. Izsmējāmies par visu ko, piemēram, "homophobia doesn't discriminate" attiecībā uz to, ka arī heteropersonas var izjust pret sevi vērtu homofobiju. Un tad kas geju vīriešiem ir par dīvaino ziņkārību par biešu seksu? Pie tam, tieši ar mani runājot. Ar citām neesmu novērojusi. Bet atliek man palikt vienīgajai bietei pie galda ar gejiem, šis jautājums noteikti uzpeldēs. Nu lūk, tā.

Šorīt piegāju pie priekšnieka, lai pateiktu, ka weekendā būšu laukos, tāpēc var strādāšu no mājām pirmdien? Vai būs ballīte, viņš interesējās. Atbildēju, ka neverending! Viņš teica, labi, tad pirmdien strādā no mājām. FTW.
 

(bez virsraksta) @ 12:09

[info]fjokla:
vai, tie kas bija, tie zin, bet bij tāds stāsts par mīļāko Bubi, kad viņš satrakojās, lēkādams pa cibiņu piepūšamajām pariktēm, saldējumā noķēzītu muti un viņu neņēma uz veikalu līdzi, jo viņš netīrs un traks, tad, lūk, šis te Bubis uzreiz metās pie krāna mazgāt nost šokolādes muti un glauda šokolādes matus un kliedza projāmgājējiem pakaļ "TĪRS UN NOMIERINĀJIES", TĪRS UN NOMIERINĀJIES!"
 

(bez virsraksta) @ 11:49

[info]klusais_okeans, posting in [info]iztulko:
Vai varētu būt kāds poētisko jēgu nezaudējošs vārda "Dievaine" ekvivalents angļu valodā?
 

(bez virsraksta) @ 11:10

[info]liljabrik:
aktrise ar ko es labprāt nonāktu divatā ir Džuliana Mūra. Skārleta Johansone patīk pēc izskata un slinkuma bet drusciņ par stulbu
 

(bez virsraksta) @ 10:57

[info]usne:
B atrada tādu klipu kamēr staigāju ar suni:
https://youtu.be/X-nWkITWMoQ
Noskatījāmies arī Jozefa-K ienaidniekam. Tieši īstajā brīdī parādījies.
Gatavojamies doties uz bērēm.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata