Nepabeigtā dienasgrāmata


18. Novembris 2018

(bez virsraksta) @ 00:18

[info]honeybee:
Suspiria ir brīnišķīga, tiesa, ļoti optimistiski tendēta filma par izglītību droši vien katrs tajā saskata to, ko nu un tajā brīdī spēj saskatīt.
 

17. Novembris 2018

(bez virsraksta) @ 21:06

[info]basta:
skaisti. tikko all blacks zaudēja un šī ir viena no tām retajām reizēm, kad par to priecājos.
 

(bez virsraksta) @ 20:36

[info]teja:
sorry, man vēl nav 100 gadi
 

(bez virsraksta) @ 20:13

[info]de_profundis:
un vēl Ādams nevar mīlēt, jo Dieva nemīlēts cilvēks nevienu nevar mīlēt.
 

(bez virsraksta) @ 19:33

[info]de_profundis:
zināt, Ādamu un Ievu arī atstūma un nosodīja Dievs.
tāpat kā "ikviens allaž" mani
labojums,
izņemot tēti
beznosacījuma mīlestība kā smalks diedziņš no manis uz "jebkādu cerību"
tagad guļ kapā, bet man tas nerada bezcerību, drīzāk tādu kā pieaugšanas sajūtu. vairs nav nekas uz ko cerēt kā vienīgi pats Dievs.
varbūt uz 1 rokas pirkstiem saskaitāmi cilvēki šajā pasaulē, kas man nerada šo sajūtu
grēkā krišana neko citu tas arī nenozīmē. nav nekā personiska.
šeit Ādams par to žēlojas:

https://youtu.be/32qrOT2b8Go
 

(bez virsraksta) @ 18:33

[info]virginia_rabbit:
Tags:

jūs mani pieķērāt stilīgumā. es turpmāk rakstīšu arī nestilīgas lietas.
 

(bez virsraksta) @ 15:59

[info]chimera:
Tags:

vot varētu iegriezt smadzeni un nedomāt, ka aizlidot uz kosmosu sev par prieku un par saviem līdzekļiem, ir lieka greznība (kamēr āfrikā mirst bērni, bet latvijā turpina sašust cilvēki...). pēc tam toties tev raksta visādas par kosmosu sapņojošas meitenītes, un tu viņas sponsorē. tas tā, domājot par anousheh ansari, pirmo irānieti kosmosā un pirmo sievieti ever, kas pati uzsauca sev kosmosa tūrismu, nodibināja туеву хучу ar visādiem uzņēmumiem, un ironiskā kārtā ir (nabaga apspiestā) musulmaņu sieviete.

/noskatījos sepideh, kas gan bija pārāk divplākšņaina, lai patiktu
https://www.imdb.com/title/tt2994634/
 

Konjaka @ 15:07

[info]likcepure:
Frankfurtē mums bija jāpārsēžas lidmašīnā uz Bordo. Starp abiem lidojumiem bija 45 minūtes, un tieši tik nokavējās mūsu pirmā lidmašīna. Bijām spiesti palikt Frankfurtē, bet vismaz mums piešķīra viesnīcas istabu ar vannu un milzīgu gultu, kā arī kuponus ēdienreizēm. Diemžēl abi nokavējām savas uzstāšanās Konjakā, bet tā kā man patīk bezmaksas kuponi un spocīgas viesnīcas, nespēju sajusties pa īstam nelaimīga. Pieņēmu, ka kāds augstāks spēks ir izklausījis manas lūgšanas mistiskā veidā atpelnīt tos vairākus simtus eiro, ko mums nejauši izdevās bezsakarā iztērēt par manu biļeti. Sarēķinot viesnīcas numuriņa un ēdienu izmaksas (plus vēl es vēl iznīcināju vienu alu un Haribo konfekšu paciņu no minimāra), biļete ir atpelnīta. Paldies, likteni!

Konjakā - mazā Francijas pilsētā, kurā notiek literatūras festivāls - mūs sagaidīja jauki piedzīvojumi. Sākumā redzējām, kā policija arestē 1,20m garu vīru, kurš brauca ar motorolleri alkohola reibumā. Pirms tam bijām manījuši viņu bārā, malkojot alu. Vēlāk mums, kafejnīcā dzerot vīnu, piesēdās blakus kāda visnotaļ smalka kundze, kas lūdza aizdot 3 eiro. Es zinu, ka no šī ieraksta jau tāpat var būt radies iespaids, ka esmu liela sīkstule (lai gan tā galīgi nav), tomēr es viņai naudu neiedevu. Pēc tam sieviete palūdza cigareti, kuru viņa veikli ielika mutē otrādi un aizsmēķēja filtru. Viņa lūdza (drīzāk gan jāsaka - pieprasīja) vēl vienu cigareti, bet to es vairs nedevu (jo, atgādināšu, esmu principiāla, nevis sīkstule). Tad šī sieviete pagrāba no pelnu trauka benčiku un eleganti izsmēķēja to. Ejot mājās, mēs uzdūrāmies kautiņam pie diskokluba "Le Vip". Tajā piedalījās aptuveni 50 cilvēku, kuri kopā radīja tādu troksni, it kā pilsētiņā pēkšņi būtu sācies futbola čempionāts, un mēs atrastos stadiona fanu tribīnēs. Policija šoreiz kavējās ierasties, laikam bija aizņemta ar mazo vīru un viņa promilēm. Konjaku aiz apjukuma tā arī nenogaršojām, bet jauno božolē un Lionas desu gan.
 

(bez virsraksta) @ 14:55

(bez virsraksta) @ 14:44

[info]teja:
un tomēr mïlestības cełš ir cienīt citam cita ilūzijas.
tàpat kà citi ciena manējàs
 

(bez virsraksta) @ 14:26

[info]teja:
valsts svētku egregors kas izblīdis pa visu redzeslauku ir vajadzīgs kā atsvars pašdestruktīvisma egregoram, kas nosaka ikdienu. viss ir ok.bez valsts svētkiem mēs paši sevi noslīcinātu zemās pašapzinas purvå.

kà redzat iemàcījos vàrdu egregors.

viens lauku cilvèks pa tv vnk teica - latgale uzplauks kad no vinas pazudïs alkohola un kristietības egregors
 

(bez virsraksta) @ 13:23

[info]liene, posting in [info]pajautaa:
Gribu šodien pēcpusdienā ar laptopu pasēdēt kaut kur ārpus mājas.
Svarīgi: labs wifi, garšīga kafija, ir vieta auto

Ir kādi ieteikumi?
 

tā sieviešu māksla @ 13:11

[info]kants:

kamēr jana kukaine uz visiem apvainojas, viņas promotētā sieviešu atšķirības apzināšana mākslā turpina tieši un netieši zelt. ļoti jauka formas un satura saspēle unikāli sievišķīgā elīnas brasliņas izstādē micēlijā 'ko es daru, kad neilustrēju grāmatas' - ieskrēju tikai uz brīdi un nopūtos awwww, cik jauki! tāda dzimtes pašrefleksija, tik personīgs pieskāriens!
turpat ap stūri issp galerijā jaudīgās fotogrāfes diānas tamanes lieliskā jaunākā izstāde 'pasūtījuma darbi' - par attiecībām ar ģimeni. arī jebkura feminisma teorētiķe ar prieku pabāztu zem svārkiem, bet man labpatīk domāt kā par vnk labu mākslu mikrovēsturiskā satvarā - līdzīgi kā toma harjo bildes ar jehoviešiem, tikai ar vēl 3 papildu nozīmes slāņiem. un +100500 par ģimenes dekoru atvešanu!

p.s. arī homoerotika nav smādējama - bohemian rhapsody (2018) ir iznākusi viena izcila, ļoti ievelkoša un kinomotogrāfiski meistarīga filma.
 

(bez virsraksta) @ 12:00

(bez virsraksta) @ 00:46

[info]de_profundis:
- If Christ was punished on our behalf then we're never forgiven. Because punishment and forgiveness are mutually exclusive. So this idea that God is all filled with vengeance and that he himself is in bondage to some immutable law of universe whereby he has to demand justice for every offence against him... this is the concept of God which is really the foundation of modern atheism.

ibid
 

(bez virsraksta) @ 23:53

[info]kakjux:
Garastāvoklis:: y/n
Mūzika: kaķītis nopūtās
Tags: , , , ,

"you're an IT consulant, Ian. If I want to know how to make a printer work, I will let you know."
Utopia tiešām ir lielisks seriāls. just what the doctor wine Friday ordered.

vispār man sāk likties, ka normalitātes paliekas manā dzīvē sāk izzust. sākumā tas bija strjomīgi. tagad... tā dzīvojam. smiley face.

moš tiešām uz SpB aiziet?
 

par 10 Vetrūvija grāmatām @ 17:37

[info]lord:
Tags:

tā kā esmu atjaunojis savas attiecības ar šo blogu, tagad tas kļūst par manu domu un piezīmju miskasti, tad šeit metīšu arī savus konspektus - šeit būs vieglāk atrast, kad vajadzēs

Vetrūvijs - 10 grāmatas par arhitektūru
... tālāk ... )
 

(bez virsraksta) @ 00:31

[info]de_profundis:
- Why does Christianity has a bad name today?
- Hypocrisy and bigotry of Christians. The Hypocrisy and bigotry that we have is first of all to think that we have a special righteousness or holiness of Christians automatically, simply because we're Christians, without any kind of real and sincere work to transform our hearts and to transform our inner person. To transform our being so that we come into accord with the moral imperatives on Jesus Christ rather than with the moral laws which people have superimposed on Christ.

https://www.youtube.com/watch?v=R1TzgKZQB-s
 

(bez virsraksta) @ 00:01

[info]putnupr:
Atkal jānorij krupis, jo izspļaut nevaru
 

16. Novembris 2018

(bez virsraksta) @ 23:48

[info]marina_, posting in [info]pajautaa:
jautājums kaķu psiholoģijas zinātājiem. situācija tāda, ka man ar kaķi ir jāpārceļas uz jaunu dzīvesvietu un pēc 18h viņš būs jaunajās mājās uz diennakti jāatstāj viens (turklāt būs jāpiedzīvo 18.nov. salūts). Kā viņam ir labāk- ielikt viņu vienā mazā istabā ar logu, savu mīļāko krēslu un galdu, zem kura palīst, kastīti un ēdienu, vai dot brīvu vaļu pa visu dzīvokli? kurā gadījumā viņam būs mazāks izmisums?
 

(bez virsraksta) @ 23:02

[info]virginia_rabbit:
ingmārs nokavēja pārsēšanās reisu un iesprūda Vīnē 

(bez virsraksta) @ 22:34

par cilvēka dabu @ 15:26

[info]lord:

pilnīgi pārsteidzoši, cik ļoti maz cilvēks ir mainījies pēdējo 2000 gadu laikā... Vetrūvijs (tas pats, kura uzmērītās cilvēka ķermeņa proporcijas da Vinči ielika savā slavenajā Vetrūvija cilvēkā) pirms 2000 gadiem savās 10 grāmatās par arhitektūru izsmej sabiedrību, kurā tiek slavināti atlēti un norāda uz to, ka slavināt vajadzētu zinātniekus un autorus, jo tie rada vai fiksē nemirstīgas zināšanas un to iespaids stiepjas pagātnē un nākotnē, atlēta vienīgā bagātība ir viņa ķermenis, kurš pilnīgi nolietojas pāris desmitu gadu laikā...

nesen kāds krievu blogeris sašutis rakstīja par to, ka, šķiet, futbola komandu sumināja Kremlī... autors secināja, ka valstī kaut kas sāks mainīties, kad Kremlī sāks sumināt izgudrotājus un zinātniekus, nevis sportistus un skatuves māksliniekus...

Latvijā, protams, arī tas pats... ar ko ta mēs sliktāki par krieviem vai romiešiem?
 

NOW I WANNA BE UR DOG @ 22:20

(bez virsraksta) @ 22:02

[info]virginia_rabbit:
E ausu sēru sauc par auseklīti
 

(bez virsraksta) @ 21:57

[info]magnolia:
Jaunā priekšniece neko nesaprot. Gatavoju bēgšanas plānu.
 

(bez virsraksta) @ 21:35

[info]putnupr:
Koncertos mostas alter ego: bļaustos un dauzos pat pret pašas gribu. Nevaru mierā nosēdēt.
 

ēst 18.novembrī @ 20:48

[info]love_hacker, posting in [info]pajautaa:
Garastāvoklis:: hopeful

Hej Cibiņ,


Ģimene spontāni izteikusi velmi valsts svētkos ieturēt pusdienas - pieRīgā ( Juglas, Mežaparka, Upesciema un tai pusē.) Uz centru negrib braukt.

Bet vienīgais, kas nāk prātā ir Cabo.
Ir kādi ieteikumi?


Tencinu jau iepriekš
 

(bez virsraksta) @ 18:31

[info]jojo:
ienācu mājās no komandas būvēšanas pasākuma, māja aizkrauta, tauta neēdusi, auksts, bordelis un bads - toties abi mīlīgi sagūlušies dīvānā draudzīgi skatās televizoru un pilnā kaklā smejās - īsta tēva un meitas harmonija.

vakar koridoros satiku savu latviešu kolēģi, viņa man jautā, uz 18.novebra pasākumu skolā (šodien) iesi - es saku, netieku, darba pasākums, viņa man prasa, un sestdien būsi? - es saku nē, un svētdien vēstniecībā būsi?, es saku, mājās svinēsim - viņa mazliet apjuka un novēlēja priecīgus svētkus, bet man patiešām nevienu negribas satikt - un arī svinēt kaut kā negribas. vajadzētu jau piespiesties un tā - kādreiz vēlēšanās svinēt atnāk pēc tam -
 

par geimingu @ 19:35

[info]martcore:
presē raksta, ka crusader kings 2 tagad var veidot dinastiju no zirdziņiem, kaķīšiem, ezīšiem un lāčiem! dinastija no kareivīgajiem, nepiekāpīgājiem un diplomātiski advancētajiem ezīšiem!
 

(bez virsraksta) @ 18:08

[info]krii:
Dažu pēdējo mēnešu laikā sanācis atspirdzinoši izelpot ārpus sava burbuļa - vismaz četri cilvēki ar augstākajām humanitārajām izglītībām (!) ir neizpratnē pārjautājuši: "A kas tā tāda - Bovuāra?"
Nē, es jau neko nesaku. Varbūt viss tik tiešām ir kārtībā ar mūsu izglītības sistēmu, un nekādi nē - ar mani.
 

*** @ 16:48

vīnu ziņas @ 16:45

[info]kinskis:
klāt jaunais pažobelē!
 

no stresa un satraukuma sāp galva.... @ 16:32

[info]feita_kleita, posting in [info]pajautaa:
Iesakiet, cibiņi, kādu foršu vieglu, nestulbu seriālu, lai atpūstos un nedomātu par to, ka no stresa un satraukuma sāp galva.

Paldies.

//

ok, skatīšos, ko IMDb iesaka kā līdzīgos "Altered Carbon", bet ja ir kādas idejas, ierakstiet.
 

Dienas prieks. @ 15:35

[info]unpy:
 

(bez virsraksta) @ 14:22

[info]chimera:
runājot par tālāk padotiem stikla ežiem, otrajā elpā var iegādāties gleznošanas komplektu viņam un viņai - viss, kas nepieciešams, lai radītu abstraktu mākslu mīlējoties (tas ir, krāsas, ar kurām noziesties, un drāna, pa kuru vārtīties). pa_leeto, oriģināli šis prieks maksā pie sotaka
 

(bez virsraksta) @ 13:48

[info]deloveja_kundze:
šobrīd mans lielākais sapnis ir pavadīt dienu, tusējot ar kaķīšiem mājās, bet man liekas, ka es ātrāk pabeigšu savu promocijas darbu, nekā piedzīvošu šādu netraucētu dienu mājās.
 

(bez virsraksta) @ 13:21

[info]putnupr:
lietotāja unpy iespaidā.

1986. gada 18. novembrī ar tēti klausījāmies Latvijas himnu, kas skanēja iekš "Radio Brīvā Eiropa", atceros, ka bija jocīga sajūta. Tā bija 1. x, kad to dzirdēju.
Tagad mēdzu (ne katru rītu) uzlikt modinātāju uz plkst. 5.54, lai paspētu ieslēgt LR1 un noklausīties valsts himnu. Noklausos himnu, izslēdzu radio un guļu tālāk, ja vien darbā nav "agrais rīts".
Vecāmāte sen tika teikusi, ka LPSR himna nav īstā...
 

Svētku vērotāja piezīmes. @ 11:10

[info]unpy:
Tiešām nav nekas pret visu šo jancīgo ņemšanos ap Latvijai 100, šis tas pat tīri labi izklaidē un tiešām nav žēl, ja šogad mākoņos izšaus riktīgi vairāk, nekā citus gadus. Visapkārt, cik var saprast, ir svētku sajūtas pārpilni cilvēki, vispārēja līksme un patriotisms dzirksteļo, valstiskais lepnums plūst, pat brāžas kā sabangota upe un uzticības valstij apliecinājuma rituāli savā dažādībā varētu šokēt pat pašu izsmalcinātāko kultu piekopējus visas cilvēces vēsturē. Man šīs svētku sajūtas nav, nedaudz dziļāk aizdomājos, kamdēļ.

Pats esmu dzimis Latvijas PSR. Mani vecāki ir dzimuši Latvijas PSR, patēvs - Ostlandes reihskomisariātā. No vecvecākiem viens dzimis pirmās Latvijas Republikas laika parlamentārajā iekārtā, viens - autoritārajā režīmā, bet divi - Krievijas impērijas Vitebskas guberņā. Tas viss ir tā mana Latvijai 100, kam par godu būtu jābūt tādai visaptverošai svētku sajūtai. Nu, nav, nesanāk man šo visu aptvert kā kaut ko svinamu.

Vienīgie svētki, kas veltīti pārvaldei un ko vēl varētu saprast, būtu, ja, piemēram, nākamā gada 18. martā svinētu "parlamentārajai demokrātijai 28", bet tas jau pārāk sīki, pragmatiski un klasiskajām reliģiskajām fantāzijām nepiemēroti, bučojamo karogu šim nepašūsi, svētsvinīgu dziesmu nesacerēsi un stulbību par negrozāmo valstsgribu neuzpreambulēsi.
 

(bez virsraksta) @ 11:32

[info]putnupr:
pamodos un sajutu, ka kaut kas mugurā iesāpas, padomāju, ka tas no mazkustīgā dzīvesveida. gultā apgūlos uz muguras un peldēju kraulā, jo jākustas taču.
 

Nepabeigtā dienasgrāmata