Only waves and particles.

My brick for the revolution!

6.9.15 05:56

Every move you make
Breaks me, breaks me

25.12.13 04:44

Priecīgus nepareizticīgos Ziemassvētkus Jums visiem!
Priekā!

17.12.13 19:44

Sapņoju, ka es izdaru kaut ko pavisam bezatbildīgu.
Īrētā mašīnā traucos pa Rīgu neprātīgā ātrumā. Prezidenta baltais limuzīns gandrīz avārēja tur, kur īstajā Rīgā ir zobens.
Jā manā sapnī prezidentam ir balts limuzīns.
Bet daudziem citiem avārija bija vairāk nekā tikai gandrīz.
Un tad vēl sabruka tilts manis dēļ. Ne vanšu vai jaunais. Viens cits. Kas tikai manā sapņu Rīgā ir.
Pamodos ar lielu kauna sajūtu.

30.9.13 14:31 - Šodien ir mana dzimšanas diena!

http://www.youtube.com/watch?v=2N9Lege-0B8

Dāvanas un apsveikumus - komentāros.

Priecīgu manu dzimšanas dienu!
I love you all!

10.9.13 19:35

Cibā vairs nejūtos, kā mājās.
Laikam, jāiet prom.

21.8.13 19:48

Es cenšos tikt pāri gandrīz vai klajai cūcībai. Kaut gan, droši vien, tā nav nekāda cūcība un tur nav nekā kam jātiek pāri.

Pirms kāda laika piesakās cilvēks pirkt vienu no daudzajām grāmatām.
Niks tāds - bezdzimuma. Puisis izrādās.
Samaksā to, ko es biju prasījis. Vēl atlasa vairākas grāmatas un nopērk.
Skatos vēlāk - ielicis tās pašas grāmatas pa daudz lielāku cenu. Un viņam tūkstošos grāmatas. Un agrāk vai vēlāk katru kādam vajadzēs.
Un lūk es nevaru tikt pāri faktam, ka grāmatas, kas ir nevērtīgas, tiek izliktas par tik lielu cenu.
Pat tas, ka ir cilvēki, kas pārdot nesen pirktās gramatas par augstāku cenu nekā veikalā, nesadusmo vairāk, kā tas.
Un sanāk, ka kādam tas viss ir vajazīgs. Manuprāt, svarīgākais, kas grāmatā ir informacija. Un savukārt informācija agrāk vai vēlāk zaudē savu nozīmi, jo konteksts ir zudis, mainījies. Un nevar būt, ka padomjlaika bērnu grāmatas kādam ir informatīvi svarīgas. Itkā pasaulē nebūtu vērtīgāka informācija. Aktuālāka.
Tātad atliek tikai grāmata kā lieta. Un tam, tam, ka grāmata ir tikai lieta, un ka kāds ar šo lietu bīdīšanu nopietni ņemās, es nevaru tikt pāri.
Man labāk patīk cilvēki, kuri nopērk grāmatu, lai izlasītu, nevis lai pārdotu tālāk pa dārgāku naudu.

3.8.13 06:43

Šonedēļ divreiz biju spiests iziet no mājas. )

29.7.13 01:32

Tikko pasûdzèjos Kanadà dzîvojoßam indietim par to, ka divi vai trîs krievu kaimiñi skali piedzeras. Teica, lai eju dzert kopà ar krievu kaimiñiem. Tagad sûdzows jums.

27.7.13 08:12

Veselu mēnesi nebiju redzējis nevienu sapni.

27.07.13 Es skatos sapnī filmu. Par vecu vilcienu mežonīgajos rietumos. Nodomāju, ka - secinu drīzāk, ka visas lielās filmas pēdējā laikā ir par tēmām, kas mani nemaz nesaista - nē, tēmas ir skaistas, bet fons nav.
Tālāk es galvenajā filmas varoņa tēlā - pie veca mašīnista ierodas 2 puikas, jaunekļi. Bez mājas, bez ģimenes, laikam brāļi, bet noteikti draugi. Viņus pie vecā mašīnista atved, lai tiktu skaidrībā, ko ar viņiem darītu.
Ir karš. Visi vīrieši ir prom.
Vecajam mašīnistam ir skaista meita.
Vecais mašīnists izrāda vilcienu, kas stāv uz vietas, jo sliedes ir saspridzinātas.
Vilciens, kā vilciens, tik tur kravas nodaļā puikam iepatīkās muskete. Velme iegūt. Un 3 cigaretes un serkociņu kastīte. Puikam viss grūtāk iet ar musketes paslēpšanu - viņam jātur rokas noteiktā pozā. lai noslēptu visu garo musketi. Kuans. Bailes. Šādā pozā puika, jauns virietis, iet cauri, vecā mašīnista mājai. Viņš redz meiteni sēžam, viņš redz mazo kaķēnu spēlējamies, viņš redz mašīnista skatienu, kas ir draudzīgs, labvēlīgs. Viņš redz koridora galā gaismu, kas ir izejas durvis. Durvis, kas šķir no briviibas. Kāds kaut ko jautā. Puisis aptur velmi skriet un atbild turpinot gājienu uz durvīm.
Brīvībā ticis ir priecīgs un grib skriet uz tuvējo pakalnu smēķēt cigaretes.
Bet ar garo musketi nevar skriet - ieraudzīs. Tāpēc puika nosleepj musketi pie mājas krūmos.(rietumu pusē). Un jau ir krietni tālu ceļā uz pakalnu, kad viņu aptur vecas sievas sauciens - nē, nesauc, šķiet, ka viņš no ceļa redz ka pie musketes paslētuves ir veca sieviete. Un tad sasaucās. Nē - kaut kas par sauso tualeti, pie paslēptuves, kas netiek izmantota, jo tur sašāva Džordžu(?).
Lai nu kā puika netiek izsmēķēt zagtās trīs cigaretes, no kurām viena ir neatgriežami bojāta brīvības gājienā. Pārdzīvo par salauzto cigareti. Zagtā šautene tiek atrasta. Sākās izrēķināšanās ar puiku, puika stāv istabas vidū vēl nezinādams, kas ir iarēķināšanās, jauns un nevainīgs. Vecais mehāniķis sākumā tīri zinātniski soda jaunieti, tad aizdegās dusmās, kas ir sakrājušās dzīves laikā. Asinis, cirvis, naids.
Seko tumsa sapnī, kuuras saturu es neatceros.
Tagad esmu otrs jaunais puisis - man rokā ir tas cirvis, kas bija vecajam mehāniķim rokās. Pašu veco neredzu, tikai rakstot tagad, iedomaajos, ka tajā tumsā viņš ticis noslepkavots. Es postu vecā mehāniķa māju, itkā postītu viņa dvēseli. Redzu metene ņem telefonu un grib zvanīt. Pārcērtu vadu. Un naidpilni jautāju, kā viņa var dzīvot pie tāda sadista. Viņa saka, ka viņš nekad pirms tam nav sitis nevienu.

Tagad redzu kā cilvēki gatavojās svētkiem - droši vien ražas beigas. Tiek taisīts karuselis no virvēm, pļavā, 10 cilvēkiem. Šķiet, ka tradīcija, ka ne pirmo reizi. Ir zils debesīs, ir zaļš zem kājām pakalna galā, ir plaša plaša brīvība. Konstrukcija tāda, ka izkāpt var tikai, kad apstājās.
Sapnī tas bija skaistākais, kad 10 jātnieki abrīnojami skaisti iegrieza un pēc tam paši ielēca karuselī. Un zirgiem aizauļojot tālāk uz pakalna nāk griezēji, kas sāk griezt un griezt karuseli. Griežās ātrāk un ātrāk. Sākumā ātrums ir mērens. Bet turpina griezt. Ātrāk un ātrāk. Ir skaidrs, ka paātrinājums tur ir milzīgs, ka dzīvībai bīstams. Ir skaidrs, ka viņi ir miruši. Miruši griežās. Cilkvēki apkārt dzied. Dzied skaisti. Griezēji griež, ugunskurs deg. Saule riet.
Dzied - "Ņem tos tukšos projām, dod tos pilnos atpakaļ".

20.7.13 19:43 - Only suffering.

Life is like a chocolate box.
Empty.

Runājot par such is life. Redditā ir sadaļa - latviešu joki - LatvianJokes. Kartupelis, politbirojs, bad grammar, but mostly sufferings.
Joki īsti nav tieši par latviešiem, bet gan par to atšķirīgo, kas pēcpadomju valstīs ir. Joki, kur pēc komiskā nāk uzreizi traģiskais.
Joki īsti nav tieši joki. (Ko viens kartupelis saka otram? Is bad premise, nobody have two potato.)
Jokus radīja amerikāņu puisis, kurš deviņdesmitajos gados dzīvoja Latvijā.

Kaut kad ltv reklamēja raidījumu - tur sievietei jautā, pēc kā var pazīt latviešus ārzemēs. Un tad viņa salīdzina latviešu bailīgos skatus ar drošajiem, ugunīgajiem ārzemnieku skatiem.

Bet tad nāk dāņu noveles ar dāņu sāpi. Un tad šķiet, ka visur sāpe. It īpaši Karena Bliksena (kurai bija ferma āfrikā) ar savu noveli. Ņem un pasaka, ka visam dzīvajam ir jācieš. Tad ir skaidrs, ka latviešu joki ir tikai bērnu spēles.
Viņas novēlē muižā zēns it kā ir vainīgs šķūnīša nodedzināšanā un viņam draud cietums vai armija. Zēna māte lūdz muižas kungu apžēloties. Kungs saka, ka ja viņa nopļaus lauku dienas laikā (visi saprot - neiespējams), tad apžēlos. Kamēr māte viena pati pļauj to sasodīto lauku un visi citi skatās un brīnās, starp muižas saimnieku un tā brāļa dēlu (pirmais otrajam bija mirušā tēva vietā, otrais pirmajam bija mirušā dēla vietā) norisinās tā kā strīds par to vai šis saimnieks dara kaut ko ļaunu vai nē. Un šajā strīdā dzimst tas - visam dzīvajam jācieš. Un tas nav tā, kā ļauni. Tas ir kā zinātnisks fakts. Un tad jāraud.
Lauks tiek nopļauts.
Zēns tiek brīvs.
Māte mirst.

20.7.13 18:02 - Such is life.

Tad vēl tuva tēma vecvecāku grāmatplauktam, pēc kara cilvēkam, ir spīdzināšana - spīdzināšana ir daiļliteratūrā, vēstures grāmatās, bērnu grāmatās, zinātniskajā fantastikā. Vienīgi indiešu pasakās spīdzināšana nav atrauta no visa pārējā. Citur - spīdzināšana, ka bubulis, audzējs, kā riebīgs kukains, kas uzrāpies uz rokas. Bet, labi, kukainis nav riebīgs. Tas ir tas, kas tas ir. Tikai mana amigdala kliedz miljardu kukaiņu izraisītu kliedzienu.

Bērnu grāmatās (kaut gan tas ir oxymorons) spīdzināja 'mūsējos', kuri pēc nāves tika iecelti 'varoņu' kārtā. Es nemācētu atbildēt, ja man jautātu, "tēti, kāpēc tam cilvēkam izdūra aci?".

Un tad viens šāds varonis Henriha Bella Saucēja Balsī iet un cīnās par savu taisnību, kas ir pilnīgi pretēja otrai taisnībai, kurai ir spēka pozīcija izvēlēties, kas ir nodevēji, un tad spīdzināt tos.
Izjūtu gandrīz vai cieņu pret šo varoni par viņa vīrišķību. Viņš bija muļķis, lai arī kā grāmatā slavētu viņa prāta spējas. Ja nevar atrast veidu, kā atrisināt situāciju tā, lai nebūtu traumu, tad cilvēks ir muļķis. Ta labāk, kā budistu mūki - pašsadedzināties protestā pret Ķīnas kūlturas monopolu vai arī pievienoties eiropas savienībai un izlīdzināties.
Bet tas varonis, šķiet, pieņēma to, kas ar viņu notiek, un pieņēma, ka ar to vajadzēs tikt galā. Un pieņēma, ka ir tikai gudrs muļķis un nekas vairāk.

Bet pēc Saucēja balss es gribēju kaut ko mazāk 'vīrišķīgu' palasīt. Neatceros, kāpēc šķita, ka nosaukums kails starp vilkiem radīja cerību par mierīgu, sievīšķīgu grāmatu. Bet uz vāka bija trījstūrītis. Kas gan vēlāk izrādijās esam koncentrācijas nometnēs ieslodzīto atšķirības zīme ar kuru apzīmēja uz politisko pārkāpumu pamata ieslodzītos.
Bet nepadotos. Izlasu visu.

Gan Saucēja balss, gan Kails starp vilkiem spīdzinātāji tika attēloti kā maniaki un nestabili elementi, kuri gūst lielāku prieku no paša procesa nevis mērķa.

Bet ar Kails starp vilkiem ir pavisam traki - tas ir stāsts uz patiesiem notikumiem - Buhenvaldes koncentrācijas nometnē tiek čemodānā ienests puika. Ieslodzītie tad slēpj to puiku kā mācēdami. Tur ir gan slepenā organizācija, tāpat kā saucēja balsī, kurā tiek ievērota superslepenība, tā lai noķerot vienu tā dalībnieku nevarētu uzzināt citus. Gan nodevēji abās taisnībās.
Un vēl tur bija sakāve, kas tuvojās ar katru dienu tuvāk un tuvāk. Krievi un amerikāņu sacentās kurš pirmais nokļūs līdz Berlīnei.

Lai cik tas viss nebūtu skumji un sāpīgi un nereāli stulbi. Grāmata noklusēja patiesību. Nodevība pret patiesību.
Ka mazo 4 gadīgo poļu puiku izdevās izglābt tikai tāpēc, ka viņš tika "iemainīts" pret 16 gadīgu čīgānzēnu.
Un daudzus gadus pēc tā, poļu puikam jācīnās, lai netiktu izmantots termins victim swap, kad runā par viņu.
Par to, ka poļu puika jūtās salauzts uz visu dzīvi par to, ka izdzīvoja. 'I really should be dead'. Un es varu saprast. Ja esi miris, tad esi miris uz visu dzīvi. Lai ko darītu, tur klāt ir nāve.
Par to, ka krievi uztaisīja savu koncentrācijas nometni vācu koncentrācijas nometnes vietā.
Par visiem un katru.
Nodevība pret cilvēku.

20.7.13 17:08 - all is composition of ones

Neredzēju nodevību Regīnas Ezeras Nodevībā.
Drīzāk viņu apsūdzu neslavas celšanā.
Neviens neapsolīja vairs nebūt cilvēks.
Nebija vienošanās, ko lauzt.

Vakar dubultajā kafijā nebija līdzi atlaides kartiņa, bet meitene mīļi veica papildus soļus, lai man būtu tā atlaide.
Projām ejot es neatstāju tos pieklājīgos 10%. Aizmirsu. Vainoju latviešu pasakas, par kurām man bija daudz ko teikt.
Un es teicu karstasinīgi, tā ka aizmirsu par pieklājīgajiem 10%. Ceru, ka tagad es neesmu nodevējs.
Bet es jūtos, kā nodevējs, jo man nepatīk latviešu pasakas. Un iemīlos no pirmā skata uzbeku pasakās.

Aspāzijas un Raiņa stāsti ir pelnījuši savu vietu uz ekrāniem. Man šķiet, ka tie ir svarīgāki par Baigo gadu.
Un tā ir nodevība pret, pat nezinu, latviešu stāstiem? cilvēka ceļu?

20.7.13 16:35 - How not to socialize.

Šo vasaru pavadu ar vecvecāku bibliotēku - būtu viņi dzīvi, pajautātu kāpēc viņi glabā tieši šādas grāmatas. Bet droši vien to var arī uzzināt savādāk.
Bet varbūt - vienkārši bija grūti to let go. Pat. Ja nenozīmē neko. Plus, tad vēl nebija internets.
Man gan gribas protestēt un teikt - kur ir jūsu spītība?
Bet varbūt es kaut ko nesaprotu - un kādu dienu ļoti vienkāršais romāns par to, ka ganu zēns, kas iemīlējies slaucējā, tiek nosūtīts uz citu fermu un par to kā abu mīlestība līkločo starp sabiedrības nosodījumu, būs liela vērtība.

Elīnas Zālītes sila ziedos starp dzejoļiem "kalstošs koks" un "kauns" bija ielikta lapiņa. Lapiņlicējs vai nu ir juties, ka "no dvēsles izsīkusi dzīvinošā sula, un sirdi slepeni, kā čūska daudzgalvaina, dzeļ tuvu ļaužu vienaldzība trula", vai arī, ka "katram priekam stājas priekšā" kauns, "kas lielāks izplešās arvienu, ja cilvēks atziņu gūst jaunu".

6.6.13 23:21

"Reiz ap rudens gada tirgus laiku vilks nočiepa zemniekam, kas bija iegriezies krogā atpūsties, no vezuma cibiņu ar sālītām reņģēm."
Ak, jūs reņģainie cibiņi.

18.5.13 09:43 - "Nigērijas vēstules"

Uzrakstīju internetam, ka pārdotu thingy - nepagāja liels laiks, kad pieteicās cilvēks ne no latvijas. Es neesmu vakarējais un neuzticos peipal un saku, lai maksā savādāk - atsūta cienījamais soon-to-be-pircējs info, ka bankā ir uzdevums = tik līdz atsūtīšu pasta sūtījuma numuru - manā kontā tiks ieskaitīs naudu.
No bankas atnāk slikti noformēts mails par to uzdevumu.
Jāsūta uz Nigeriju.
Cienījamais aizodmīgais soon-to-be-pircējs ļoti aktīvi teica, lai sūtu pēc iespējas ātrāk.
Uzrakstīju anglijas bankai - is it real? Banka saka, ka diemžēl jāapstiprina, ka tas ir skams.
Pēc tam pateicu cienījamajam most-likely-skamerim, lai pārskaita pa tiešo uz kontu manu naudu or no deal.
Pazuda.

Vēl divi tādi paši kāmīši uzradušies. Bet viņi mani sauc par draugu. So ir arī kaut kas labs.

11.5.13 15:56

Jaungazifikācija!

7.5.13 20:54

neesmu kinoteātra apmeklētājs, bet vai nebūtu ērtāk, ja šādu krēslu izvietojuma


vietā būtu šāds

?
kinoteātri tad varētu ar cepuri galvā skatīties filmu.
varbūt kaut kur ir šādā veidā izkārtoti krēsli?

5.5.13 16:18

OMG, igauņi pirmie palaidīs savu pirmo satelītu!

28.4.13 20:58

Eat, drink and sleep, look up at the stars

28.4.13 17:26 - Jelly sheep

Powered by Sviesta Ciba