Pilnmēness nogurdinātie

About Jaunākais

As above so below20. Jun 2019 @ 23:45
Esmu vienmēr stāvējis tālu no spektatoru sporta. Pat ja es ik pa brīdim spēlēju badmintonu, tas man neliek skatīties šī sporta veida pasaules sacīkstes vairāk par kādām 2-3 minūtēm (ar ko, starp citu, pietiek, lai saprastu, cik tieši tālu jebkurš no mums ir līdz tam).

Iepriekšējo reizi es biju uz sporta pasākumu laikam ap 1997. gadu, kad ar [info]capslock, [info]kosmonavtovich un kurš tur vēl bija, aizgājām uz kaut ko Sporta pilī. Man kaut kā šķiet, ka visiem tā bija teju pirmā reize, lai gan droši vien kļūdos. Neatceros, vai tas bija hokejs, bet, ja atmiņa neviļ, drīz pēc tam puse no attiecīgās kompānijas iemiesojās Hattrickā. Mani kaut kā nepārņēma kāre pēc sporta komandu menedžēšanas virtuālajā vidē. Toreiz es to skaidroju ar to, ka labprātāk spēlēs daru to, ko dzīvē izdarīt ir principiāli (nevis tikai praktiski) neiespējami.

Taču nule kā nelāgas sagadīšanās pēc mans paziņa no Izraēlas bija izdomājis, ka, kad viņš atbrauc ciemos uz Rīgu, mums par visām varītēm vienai no izklaidēm jābūt Latvijas fudbōla izlases sacīkstei pret Izraēlas valstsvienību. UEFA kvalifikācija, un tā joprojām.

Spēle man bija trieciens. Man kā sporta neinteresentam bija ļoti grūti saprast, pat nevis to, vai Izraēlas komanda ir tik laba, bet kāpēc mūsējie (man kā nespeciālistam) izskatās tik ļoti tizli. Sākot ar to, ka izraēļi varēja atņemt mūsējiem bumbu piecreiz biežāk, bet pats trakākais bija redzēt, kas notiek, kad mūsu spēlētājiem bumba tomēr tiek. Izkatījās, ka katrs no viņiem ir negaidīti apstulbis, un tādēļ no piecām reizēm četrās (es nepārspīlēju), nezinot, ko darīt, padod bumbu atpakaļ aizsargiem, kuri tad tai (lēnītēm!) ļauj iziet goda pusapli no viena aizsarga pie otra, līdz bumba nonāk pie otrās puses malējā aizsarga. Uz to brīdi izraēļi jau ir pārgrupējušies, un pēdējam aizsargam nekas cits neatliek, kā bumbu steidzami iemīcīt sazin kur pa vidu. Kāpēc viņi tā darīja, tiešām nesaprotu.

Tai brīdī šķita -- skaidrs jau, ka "Latvija ir maza valsts, jada, jada", bet vai tiešām tas ir viss, ko mūsējie var?

Un tad, vakar, braucot mājās, pa radio dzirdēju interviju ar, cik saprotu, Latvijas fudbōla federācijas prezidentu. Un man šķiet, man atausa gaisma. Tas ir, es, protams, nevaru cieši apgalvot, kā lietas ir, bet tas reāli izklausījās pēc tā, ka vīrs ir aizkavējies attīstībā 90ajos. Un tad ir bijis politiķis, kas nācis no padomju nomenklatūras. Uz katru intervētāja jautājumu sekoja labi nostādītā balsī sniegta apburbuļojoša atbilde, kura aiz pārliecinātā un mierīgā toņa neko īsti nepateica, bet no kuras bija skaidrs, ka nav īsti labi, bet viss tiek darīts, un ka ir tā kā ir, un ka skatīsimies. Izklausījās pēc tādas riktīgas sovjetu valsts iestādes uzstāšanās, kādas vēl šur tur var sadzirdēt arī šobrīd.

Un tas man lika domāt, ka droši vien tas viss saistīts ar naudu. Precīzāk, ar valsts naudu, un to, ka ļoti izskatās, ka tie, kuri pie šīs (droši vien necilās) naudiņas sēž -- vai nu tā būtu fudbōla izlase pati, vai federācija, vai visi -- ir tikuši robiņā, kur maksā lielā mērā par vietas aizpildīšanu. Ar visām no tā izrietošajām sekām, vienas no kurām, protams, ir tas, ka elkoņi jālieto, lai nelaistu pie šīs, iespējams, mazās, bet drošās silītes citus.

Lai vai kā, viens ļaunums no visa šī ir. Tagad, kad gadās kaut ko dzirdēt par futbolu, tas vairs automātiski nepaslīd garām apziņai. It kā man jau nepietiktu lietu, kuras nepaslīd garām.

Humānā kondīcija23. Maijs 2019 @ 20:20
Kas dažkārt besī, tā ir cilvēku saprotamā, bet šad tad par tālu ejošā vēlme atbalstīt "savējos", pat, kad tie nes huiņu, ko diez vai tikpat dabiski uztvertu no citiem.

Bet tur neko nevar darīt, tas notiek gan starp korumpantiem, gan liberāļiem, gan konservatīvajiem, gan progresīvajiem; principā visur, vai ne?

//Es neapšaubu, ka arī es pats tā daru, es tikai cenšos to maksimāli apzināties un pēc iespējas nedarīt.

Screws of the world, unité12. Maijs 2019 @ 17:03
in other news, viskijs ar apelsīnu sulu var būt ļoti pat jauks, proporcijā ne-Švarcnēgera 1:5.

Svētdienas as they should be (sometimes, at least)28. Apr 2019 @ 23:18

When you expect the next gadget drooling and get this.13. Apr 2019 @ 23:42
Technically, I guess, it could go as interesting bioengineering. Or could it.

Other entries
» Extramural

» Pirmais jautājums


Un nākošais jautājums, vai kāds zina, vai tas ir kāds pirmskara projekts jeb padomjlaiku? Tur kopā ir kādas 6-7 mājas vismaz, un netālu vēl viens puduris ar tādām laikam.
» (No Subject)
Nez kāpēc mani pēdējā laikā sākuši kaitināt vācu vārdu iespraudumi latviešu valodā, īpaši rakstītajā.

Angļu tā nekaitina, droši vien tāpēc, ka savulaik mācoties angleni, tie pašam gāja dabiski (un vēl tagad nereti gadās, ko slēpt).
Bet franču arī nekaitina, varbūt jau būt tāpēc, ka reti gadās lasīt tādus.

Bet, kā es ieraugu "aber", it īpaši teikuma sākumā sulīgi uzsvērtu, tā mana roka stiepjas pēc nagana.

Katram savs vecuma marasms, acīmredzot.
» improvements of one's lot (shed included)
Tas brīdis, kad tu pēc pusstundu ilgas vēdināšanas -- ārdurvis + viss otrais stāvs -- izej ārā, ievelc gaisu dziļi krūtīs un neizelpo līdz viesistabai, lai saprastu, vai tur no otrā stāva nākusī krāsas smaka pa nakti būs tik traka, ka no rīta nepamodīsies, vai tomēr varēs mēģināt gulēt.
» (No Subject)
The vast majority of people that Mr. Mancini and his colleagues studied — almost 80 percent — already reported high levels of well-being before getting married, with no significant increase afterward. More often, marriage seems to be a reward for having a high level of well-being than a route to attaining it.

// When numbers mislead
» As seen on Prime
I have come to understand the spectrum of friendship to be; an acquaintance will send you an email congratulating you on your move. A friend will bring you a house-warming gift. A good friend will help you move. Your best friend will help you move a body.
» (No Subject)
:(
» 100 years of sci-fi (nosacīti)
Ja nu kāds, ko varētu interesēt, nav redzējis:

http://app.openmappr.org/play/100YrsOfSciFi

Zinātnieki paņēmuši no GoodReads visas scifi/fantasy grāmatas un izvilkuši visus keywordus un tagus, ko par tām ir sarakstījuši GoodReads lietotāji.

Sanāk gan karte, kur redzams, kuri stāsti (pēc keywordiem/tagiem) ir tuvāki citiem, gan kuras ir populārākās gan tagad, gan pirms 100 gadiem izdotās grāmatas, gan vēl viss kas.
» For the Greater Good
Insofar as we don't take sides, we can limit our mistakes to be our own only.
» Someone was disgruntled, weren't they.
What philosophy books would you recommend?

I can't think of any I'd recommend. What I learned from trying to study philosophy is that the place to look is in other fields. If you understand math or history or aeronautical engineering very well, the most abstract of the things you know are what philosophy is supposed to be teaching. Books on philosophy per se are either highly technical stuff that doesn't matter much, or vague concatenations of abstractions their own authors didn't fully understand (e.g. Hegel).

It can be interesting to study ancient philosophy, but more as a kind of accident report than to teach you anything useful.
//Paul Graham

» aisthetikos
Lepoties ar gaumi izskatās aptuveni tāpat, kā lepoties ar savu acu krāsu vai, teiksim, tautību.
» Good news, everybody!
Izrādās zemesriekstu sviests ir ne vien garšīgs (gaumes jautājums, protams. Man garšo), bet arī aptuveni 2x-3x lētāks par parasto sviestu, vismaz, ja nopērk steru Gemosā un paši vnk samaļ sviestā. Nekas nav klāt jāliek.
» Quite
Positively disgusting.
» Остановите, я сойду
Viegls izbrīns par to, ka citiem laiks vēl joprojām iedalās gados. Atskārsti, ka laikam taču tā ir.


» So
Timid and easily frightened people such as Miss Lawson often acquire a number of mildly dishonourable habits which are a great solace and recreation to them.
//A.Christie

Top of Page Powered by Sviesta Ciba