Thu, Jul. 24th, 2014, 05:10 pm
17F nodaļa, pagabstāvs, telpa bez logiem.

Visā pasaulē apmēram piecdesmit cilvēku nodarbojās ar Šlīmaņa kunga lietu. Nodarbošanās kaulus nelauza un nekam tā nebija vajadzīga, tāpēc šie izredzētie piecdesmit nebija ne asākie tuteņi virtuvē, ne cietākie rieksti lazdājā un pat ne spožākie lāzeri disenē. 170 gadu laikā viņu mainīgais kolektīvs bija izdomājis iesauku kungam rūtainā žaketē, kurš mēdza mīklaini parādīties dažādās zemeslodes vietās un, nujā, tas arī bija viss.

Par pirmo Šlīmaņa kunga parādīšanos tradicionāli uzskata 1844.gada 9.jūniju, kad Zviedrijas Karaliskās akadēmijas naturālistu grupa, skaitā seši cilvēki, airu laivā piestāja pie kādas no neskaitāmajām klinšu salām, lai aplūkotu ārkārtīgi neparastu jūras putnu koloniju. Pēc kādām pāris stundām ekspedīcija bija saēdusies asinsdesu un pielējusies līdz mērenam ķēmam, kas, godīgi sakot, arī bija jauno zinātnieku mērķis. Pie viena viņi bija izbradājuši Baltijā pēdējo plakanpleznas albatrosa ligzdu, bet tas notika pilnīgi netīšām, tāpēc neskaitījās.

Lai vai kā, kad seši jaunie naturālisti salīda laivā, lai dotos mājup, viņi pārsteigti konstatēja, ka pa vientuļo klinti, bļaustīdamies nesaprotamā valodā, skraida kāds neredzēts kungs un svaida pa gaisu maizes drupačas, kuras ar lielu brēku rij kaijas. Nepazīstamais kaut ko uzsauca naturālistiem, pēc toņa spriežot, gribēdams, lai viņu paņem līdzi. Apjukušie jaunieši ielaida kungu laivā, kur viņš apsēdās priekšgalā un sāka ņurdēdams ēst karameles, kuras vilka ārā no saķepušas papīra turzas.

Viņš piedāvāja tās naturālistiem, bet visi atteicās, izņemot Arvidu Arvidsenu, kurš aprakstīja konfektes garšu kā "violončells" un no nākamās piedāvātās konfektes noteikti atteicās.

Savādais kungs bija ģērbies pelēkās biksēs un brūnā rūtainā mētelī, viņa apģērbs un melnie zābaki bija diezgan stipri novazāti un saplīsuši, gaišie mati izspūruši un seja iedegusi, pelēkas acis. Viņš daudz smaidīja un kaut ko runāja, bet jaunieši nespēja saprast nevienu vārdu. Tā nebija nedz vācu, ne franču, ne spāņu, ne krievu, ne zviedru valoda, par to viņi, vēlāk sniedzot liecības, bija droši. Valodu raksturoja "rukšķoši svilpieni", "ūjināšana kā slimai bitei" un "skaņa, kas rodas, kad uz čuguna pannas apmaisa plūmju mērci".

Bet, kad laiva bija jau gandrīz piestājusi pie krasta, Arvids Arvidsens piepeši uzlēca aptuveni piecu metru augstumā, kur aizdegās un palika karājoties vismaz pusstundu. Pārbiedētie naturālisti no laivas priekšgala sadzirdēja kārtējo rukšķošo svilpienu, atrāva acis no šausminošā skata un noskatījās, kā svešinieks paklanās un izzūd gaisā.

Tā bija pirmā dokumentos fiksētā Šlīmaņa kunga parādīšanās.

Wed, Jul. 23rd, 2014, 01:40 pm

Kaķis savu sajūsmu par kucēnu pagaidām rūpīgi slēpj.

Tue, Jul. 22nd, 2014, 10:31 pm

Sunnic pasmilkstēja un noplīsa.

Tue, Jul. 22nd, 2014, 08:01 pm

Āfrikas kūku mēris. Ievazāts ar putukrējumu.

Latgalē nodedzināti desmit konditorejas cehi.

Mon, Jul. 21st, 2014, 11:00 am

Pieķeru sevi meklējot Cibas loga augšējā labajā stūrī linku uz krievu versiju, kur būtu izklāstīts alternatīvs skats uz lietām un notikumi paralēlajā realitātē.

Mon, Jul. 21st, 2014, 10:41 am
Pareizā atbilde uz 37.nedēļas jautājumu

Šodien ir 3 Termidors, CCXXII.

Mon, Jul. 21st, 2014, 10:20 am

Vīkendā radu salidošana, dzīves stāsti un neliela klope, viss kā pieklājas.

Toties mūsu kaktā palēnām ierodas civilizācija. Tuvākos gados piesolīja atvilkt tramvaju un arī sliedes, tagad pie Cirvja Centra (OK, to sauc Jupītera Centrs, bet ēka izskatās pēc cirvja un Cirvja Centram tam būs būt) Dinaza vietā lepni sliesies Hesburgers. Jauki.

Fri, Jul. 18th, 2014, 12:40 pm

Nacionālā Bibliotēka piegādā:

https://twitter.com/LNB_lv/status/490067677881569280

Ļoti savlaicīga un aktuāla doma. Respekts iestādei!

Fri, Jul. 18th, 2014, 12:01 pm

Versija par atentātu arī ir loģiska, tīri ezotēriskā līmenī, ņemot vērā visas paralēles ar Ādolfu. Daži no viņa ģenerāļiem mēģināja aptrakušo fīreru pievienot vairākumam, jo saprata, ka viņš ir ievārījis tādas ziepes, kuras savādāk neizstrēbt. Varbūt arī Krievijā ir nobriedusi ideja, ka Putinam laiks iet pensijā?

Bet tad atkal jautājums - uz kuru pusi gāzīsies lācis, kad tam nomainīs galvu?

Wed, Jul. 16th, 2014, 01:50 pm

Neesmu veicis rūpīgus pētījumus, bet man liekas, ka latviskās dzīvesziņas alfā un omēgā (latvju dainas) nav ne vārda par nodokļu maksāšanu, zobu tīrīšanu un hokeju.

Visas šīs nodarbības, attiecīgi, skaitās izteikti antilatviskas un kā tādas ir atzīmējamas Satversmes Preambulas Jaunajā Papildinātajā Izdevumā.

Wed, Jul. 16th, 2014, 10:25 am

Šī diena vēsturē.

1965.gada 16.jūlijā tika atklāts tunelis apakš Monblana kalna Alpos. Tas ir, vietējie gani klunkurēja pa kalniem, pamukušās aitas meklēdami un te uzreiz, jesusmarija, tunelis! Šito veiksmi, mums taisni vienu tuneli vajadzēja.

Mon, Jul. 14th, 2014, 12:25 pm

Kā mēs visi (izņemot dumiķus ar nepievilcīgu ķermeņa aromātu un tu taču tāds neesi) zinām, smēķēšana ir silti ieteicama grūtniecēm, jo a)samazina krūts vēža risku un b)preeklampsiju kā ar roku noņems. Bet ne par to ir stāsts.

Stāsts ir par kādu drosmīgu un diezgan tuklu vīru labākajos gados, kurš uzgūglēja par to, kāpēc kafiju nevajag dzert tukšā dūšā un aizrāvās.

Jo raugi.

a)kafijā ir litriem, tonnām un decibeliem antioksiodantu! (tas ir labi). Vīns, šokolāde un visādas tējas nervozi pīpē koriodorā;

b)kafijā ir kilometriem šķiedrvielu! (arī tas ir pa pirmo zorti). Kur tās paslēpušās? Hā, tās ir tādas, kuras šķīst ūdenī un ir tik megaveselīgas, ka vai traks var palikt;

c)regulāra kafijas sūknēšana mazina sirds slimību risku, ārstē aknas, sargā pret žultsakmeņiem un taisnās zarnas vēzi, kā arī pret Alcheimeru un viņa ļauno dvīņubrāli Parkinsonu;

d)kafija uzlabo smadzeni, tāpēc tie, kas dzer kafiju domā labāk, viņu īstermiņa atmiņa ir spīdoša, viņi dabū duci IQ punktu pa virsu un daudz veiksmīgāk tiek galā ar VID iesniedzamo grāmatvedības datu sagatavošanu;

e)kafija stimulē vielmaiņu, tāpēc strebiet kafiju un vājējiet!

f)kafija aizlāpa caurumus zobos. Drusku paliek pleķi, bet tāpēc jātīra zobi, mhm.

Ka-fi-ja! Ka-fi-ja! Ka-fi-ja!

Mon, Jul. 14th, 2014, 11:10 am

Šitās bija tādas garākas brīvdienas, kā piektdien trijos sākās, tā vēl šorīt zināms spēku izsīkums. Bauskas country mūzikas festivāls tiek mērīts ar bažīgu aci - tirgotāju pamaz, toties cilvēku atkal liekas pavairāk, nekā citus gadus. Līnijdejotāji arī savairojušies virs diviem simtiem, kad deja tāda pazīstamāka. Reklāma pilsētā ir viltīga, piemēram, RIMI skaitās iekš atbalstītājiem, bet vienīgā pazīme par festivālu ir 2012.gada afiša kādā ne visai uzkrītošā kaktā.

Pirmās dienas puszvaigžņu viesis, kā pieklājas, ir krutāks par otrās dienas zvaigžņu viesi. Lai gan abi forši uzstājās, vairāk bija piezīmes par repertuāru kā šitādu.

Pašā Bauskā ir mērens korķis sakarā ar tilta remontu. Bet raugāmies nākotnē ar optimismu, kad pabeigs, būs pa smuko.

Fri, Jul. 11th, 2014, 11:48 am

Mūžu dzīvo, mūžu mācies.
Mūžu dzīvo, mūžu mīcies.
Mūžu dzīvo, mežā mīcies.
Mūžu dzīvo, mūžu mokies.
Mežā dzīvo, mežā mokies.
Mežā dzīvo, mūžu mokies.
Un vispār.

Fri, Jul. 11th, 2014, 09:52 am

Vakar padzērām Duff beer. Sākotnējās aizdomas, ka galvenā alus vērtība būs šilte, nevis saturs, izgaisa. Visnotaļ dzerabls, jauks rūgtums un kārtīga garša, nav vienkārši dzeltens ūdens.

Tue, Jul. 8th, 2014, 01:38 pm

Jaunzēlandes zinātnieki radījuši jaunas mājlopu šķirnes, kuras cieš no depresijas. Dzīvnieki nobarojas, kļūst drūmi un nomākti, un baros paši dodas uz kautuvēm, kur labprāt padodas nokaušanai.

Tue, Jul. 8th, 2014, 12:40 pm

Dārgā Ciba.

Kādā koka mājā ir pirmais stāvs, zem kura ir kaut kādas pusaizbērtas pagraba atliekas. Grīda pirmajā stāvā ir kaut kad mainīta, bet tagad atkal sāk ieliekties pagraba virzienā.

Vai jums ir kāds pazīstams meistars, kuram varētu uzticēt vai nu grīdas maiņu, vai kaut kādas atbalsta konstrukcijas iemudrīšanu tajā pagrabā, kas nu liksies efektīvāks?

Darbības vieta ir Rīga, Āgenskalns

Tue, Jul. 8th, 2014, 09:18 am

Tie, kuri interesējas par augsto politiku un zina, kā viss ir patiesībā - kas tur ir ar tiem ukraiņiem tagad? Ieņēma vienu miestu un tagad, sacīsim, prokrieviskie tēli apgalvo, ka viss, tur nīcina laukā iedzīvotājus un patriotu mātes, un Novorosijas aktīvistiem rīkles pušu griež. Konkrētus vārdus, vietas vai skaitļus nemin. Proukrainiskie savukārt dala cīsiņus un minerālūdeni, tā viņi saka.

Ir kādas precīzākas ziņas?

Mon, Jul. 7th, 2014, 11:12 am

Lietām ir tendence ilgt un vilkties. Sacīsim, pēdējie lībiešu valodas pratēji. Cik sevi atceros, lībiski runā divas simtgadīgas večiņas, kuras izdzisīs nākamotrdien trijos pēcpusdienā. Viņas to dara jau 40 gadus. Otrā pasaules kara veterāni ir, pēc visa spriežot, nemirstīgi. Kā bija antīku vecūkšņu armija, tā palika, jau 30 gadus vismaz. Vienu no maniem brālīšiem saldajos astoņdesmitajos armijā gandrīz piebeidza salūzusi vinča, kura bijusi noskrūvēta no kāda amerikāņu kuģa arī saldajos astoņdesmitajos, tikai deviņpadsmitajā gadsimtā. Es ticu, ka viņi to vinču salāpīja un tā vēl šobaltdien kalpo Ukrainas varenības stiprināšanai.

Kas reiz radīts, nemirst nekad.

Mon, Jul. 7th, 2014, 09:28 am

Auč.

20 most recent