Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
mans subjektīvs viedoklis par kārtējo klaigāšanu "krievi nāk" 
23.-Aug-2012 10:20 am
Delfos pamanīju manuprāt klasisku paraugu Austrumeiropas provinciālistiskajai pasaules uztverei: "Krievija uz Baltijas valstīm skatās kā uz īslaicīgu parādību (..) Inkorporācija var notikt arī citos veidos: sākumā pārveidojot apziņu, tas ir, likvidējot nacionālo lepnumu vai identitāti, bet pēc tam jau pārveidojot valstiskumu."

Man aizdomas, ka pa lielam nevienu nekāds tur lepnums un identitāte neinteresē - bāleliņi var 60. gados izdomātās tautas dejas ap gunskuriem lēkt uz nebēdu, koklēt, staigāt pa oglēm, iet sist krievus, un arī viņu valstiskums pa lielam nevienu neinteresē - tādu mazvalstiņu robežas un iekārta neko daudz nenozīmē globālajā arēnā. Te pietiek pilnībā kontrolēt tranzītceļus (trubu, ostas un dzelzceļus), jo tā ir vienīgā Baltijas jūras austrumkrasta vērtība (nu OK, dāņus interesē arī iespēja uzbliezt vēl pāris cūku kompleksus). Ja tranzītceļš nopirkts, atslēgas posteņos sēž nopirkti cilvēki, tad viss kulē. Aber kāds kurā pašvaldībā pagastvecis, kādā valodā runā un ko aborigēni savā nacionālajā lepnumā un valstiskumā raksta savās vietējās pagasta avīzītēs, tas nevienu "nekrata", jo tas nekādi neietekmē tranzīta plūsmu. Savukārt šitā pleķīša pašvaldības "inkorporēt", likt savus ierēdņus, maksāt pabalstus, gādāt par infrastruktūru - lieki un ar pamatinteresēm nevajadzīgi izdevumi un kreņķi (nevienam tak nevajag pie labas preces dabūt klāt 2 milj liekēžu, kurus jābaro - ko tādu tikai bagātā ES var atļauties, bet ne nabadzīgā Krievija).
Bet vieglāk jau ir kārtējo reizi paklaigāt, uzdziedāt pie kādas tur vēstniecības, papiketēt pret kārtējā dzejnieka pieminekli, uzrakstīt uz plika vēdera ar sarkanu guašu, ka "krievi nāk", pavicināt karodziņus un kādu pensionāru patramdīt par Raiņa valodas nemācēšanu - tas daudz vieglāk un drošāk, nekā bāzt degunu globālajā biznesā iekšā un mēģināt pašiem kontrolēt tos savus tranzītceļus.
Protams, vienmēr jāpieļauj, ka kur pie Kremļa grozās kāds tāds pats kā te vietējie, kurš arī vēl joprojām domā pagājušā kategorijās, tb ka jurisdikcija pār teritoriju ir kaut kā vērta (ja vien tajā nav derīgie izrakteņi), taču, cik esmu dzirdējis, šādu reliktu tur visai maz, bet jaunā fīreru paaudze uz pasauli raugās kudi vērienīgāk un praktiskāk.
Nekā jauna zem šīs saules. XVIII gs. gandrīz identiska situācija bija ar Kurzemes un Zemgales hercogisti: Krievijas impērija pārņēma savā kontrolē hercogistes tranzītceļus un pastu, aber hercogisti lika mierā un ļāva vietējiem dzīvot netraucēti - jo Pēterburgā nevienu neinteresēja, vedot sabuļādu vezumus uz Prūsiju, kāds ceļmalas pļaviņā siena grābējiem un vietējam muižkunģelītim tur lepnums un identitāte, - mērogi pārāk mazi, lai šķistu interesanti. Rezultātā bija fiktīva pseidovalstiņa, ko neviens par pilnu neņēma, toties hercogs pa brīdim varēja kādu papildu nodokli iekasēt, ar lozungu: "ja nu krievi nāks".

P.S.
Ar to es nesaku, ka draudi nepastāv (kā to var nospriest alternatīvi lōģiskākas persōnas), bet gan, ka manuprāt šai gadījumā no visa iespējamo draudu spektra kārtējo reizi izvēlēts nesvarīgākais aspekts, ignorējot aktuālākas lietas. Tb kā parasti, nacionālajiem spēkiem problēmas ar prioritāšu noteikšanu.

UPD: Un tad nāca 2014. gads, Donbass un Krimnaš, kas pierādīja praksē, ka man 2012. gadā nav bijusi taisnība.
Comments 
23.-Aug-2012 10:55 am
kaut kā taču nauda jāpelna. ja vēsture kā subjekts/objekts neinteresē, tad jāmēģina vēsturi pārdot kā nacionālās drošības jautājumu.

un, kas pie velna, ir Vlads Rakutis :DDD

viņa vietā tak varētu būt arī Bērziņ Modris (saukts par Modžo) no Kalnkroga :D
23.-Aug-2012 11:36 am
paga - sāka jau ne ar ceļiem - sāka taču ar ketleru un visu viņu brandenburgas un prūsijas rodņu patriekšanu ratā, jo nav ko te bāzties krievijas interešu zonā ;) , atrodot vietējo pagastveci ja nešaubos Bīronu, kas zināja kurās stabulēs pūst un pie kurām stabulēm jāpieliecas ;) neskatoties uz vietējās īnteliģences"pārstāvju uzskatiem vai priekšlikumiem ;)

23.-Aug-2012 11:42 am
Ai, nekāda padziļinata analīze te nemaz ij nav vajadzīga. Pietiek jau ar "Krievija skatās".
23.-Aug-2012 11:44 am
Zin, mazliet nesenākā pagātnē, tuvāk mūsdienām par XVIII gs. bija situācija, kad nabadzīgā Krievija tiešām bija inkorporējusi šī pleķīša pašvaldības, maksāja pabalstus un gādāja par infrastruktūru. Tik gādīgi, ka šausmīgi daudziem šito gādību atpakaļ nekad mūžā vairs negribas.

Arī piebilde alternātīvi lōģiskākām persōnām: ar to es nesaku, ka krievi tūdaļ metīsies kādu okupēt -- piekrītu tavam skaidrojumam, ka tas, ko vajag, ir, kāpēc vēl ķēpāties ar ko citu. Bet, kā paši krievi pareizi pieminējuši, Умом Россию не понять. Pragmātiskas biznesa intereses ir viena lieta, bet Krievija ne vienmēr bijusi tā pragmātiskākā valsts. Tā apmēram.
23.-Aug-2012 11:45 am
Pašiem kontrolēt sanāk dārgi un tad laikam ir jāturas pretī lieliem kungiem, kuri krata resnus pirkstus, a tas ir stress, vai mums to vajag?
23.-Aug-2012 11:45 am
Krievijas polittehnologiem, visticamāk, tiešām neinteresē Baltijas nacionālās kultūrvērtības, vismaz tādā ziņā, lai tās nīcinātu, kā apgalvo vēsturnieks. Savukārt savējās, zināmu iemeslu dēļ, viņiem ir gana svarīgas. Kā zināms, nacionālās kultūras veidošana ir nepārtraukts process, kas, visa cita starpā, konstruē iekšējā/ārējā nodalījumu, izslēdzot ārējo (t.i. citus) un "pirmatnizējot" iekšējo (savējos). Ultranacionālisti ir labs piemērs, viņiem viss ir zemē un asinīs. Baltijas valstīs, īpaši LV un LT, ir gana daudz etnisko krievu, kuru "asinis" rezonē ar Krievijas nacionālo kultūru. Tas, neizbēgami, rada šīs kultūras tiešas (agresīvas?) klātesamības efektu.
Īsāk sakot, šķiet, ka vēsturnieks lielā kaimiņa nacionalitātes kultivēšanas vingrojumu blakusparādības uztver kā aktīvu uzbrukumu. Lai gan tas nenozīmē, ka netiek izveikti arī mērķtiecīgi ideoloģiskie projekti.
Viss, protams, nav tik vienkārši (kā te vienkāršoti izsakos), bet šī nacionālās identitātes un valodas 'panikošana' ir lielāka procesa, kas sastāv no subjektu (kolektīvā atmiņa,laiks, telpa), valsts institūcijas (varas tehnoloģijas, pārvaldība) un, sauksim to, globalizācijas (komodifikācija, difūzija, lokalizācija).
Šajā diskusijā droši vien iederētos arī šis: http://en.wikipedia.org/wiki/Neocolonialism
23.-Aug-2012 08:52 pm - Ne par tēmu.
Meklējot visādas citādas lietas, neviļus uzgāju sekojošu internetu resursu - http://lah.ru/
24.-Aug-2012 01:45 pm - Re: Ne par tēmu.
Jaukākais, ko uzreiz pamanīju, ka tur var dabūt lasīt А.А.Воронин История возникновения и развития нового научного междисципли-нарного направления - атлантологии! Kā reizi ar ko sirdi sildīt tumšos rudens vakaros. :))
This page was loaded Nov 19. 2024, 8:51 am GMT.