We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Kā uzlabot Igaunijas ārējās tirdzniecības bilanci [Mar. 13th, 2018|07:26 pm]
Ministru prezim Kučinskim pārmaiņas pēc izrādījās taisnība, esmu spējīgs izteikt atzinību, kur tā ir vietā. Viņam vienreiz prasīja, vai akcīzes celšana nenokaus Valkas nelielo, bet ļoti jauko zostiņu, kas dēj zelta olas, uz ko viņš atbildēja -- bet igauņi taču arī ceļ, tāpat starpība būs pietiekami liela. Un patiesi, igauņi ne tikai nav pierimuši, igauņi paplašinājusi areālu. Mazsalaca nez kāpēc reāli ejoša vieta skaitās, lai gan viņa, atšķirībā no Valkas, ar savu straujo populāritāti vēl īsti nav saradusi. Jūs taču dzirdējāt par to igauņu Neatkarības dienas ceļojumu uz Mazsalacu, vai ne? Lūk, lūk.

Bet man te ienāca prātā drusciņ citāda doma. Un kā jūs domājat, cik ilgs laiks paies, līdz latviešu bāleliņi brauks uz Dienvidigauniju pirkt legālizēto marihuānu? Es pavisam nopietni, cik mums ilgi jāgaida, līdz Abja Paluojā atveŗ "Pasaulslaveno Urmasa kofīšopu"? Es tiešām nedodu vairāk par kādiem septiņiem gadiem -- ja vien, protams, arī Igaunija neattopas un nenostājas uz tradīcionālo vērtību sargāšanas taisnā ceļa. Lai gan, lūdzu, nedari tā, Igaunija.

Lai vai kā, šeit mēs skaidri redzam, kā tieši Igaunija var uzlabot savu nožēlojamo ārējās tirdzniecības bilanci ar Latviju. Mēs jums šņabi un benzīnu, un būvmateriālus, un šitos te Valmiermuižas tirdziņa sūdus -- jūs mums marihuānu. Helluva plan, no?

Tik tas gan būs humors, ja robežsardze sāks ar suņiem kratīt visus autobusus, kas brauc no Mazsalacas un Valkas. Brauc kāda sirmmāmuļa atpakaļ no Valkas uz Oliņām ar kaņepju sviesta pavalga pikuci sainī, un pēkšņi -- suņi, robežsardze, nāciet mums līdzi. No otras puses, Abja Paluoja varēs reklamēt package holidays, tādu all-inclusive zaļo nedēļas nogali. Atbrauc piektdien vakarā uz liberastu midzeni, nopīpējies līks, svētdien mierīgi brauc atkal mājās būt produktīvs Latvijas pilsonis.

Skat, man biznesa plāns ir rokā. Igaunija, proties.
link1 comment|post comment

Sveiciens vistu_zaglim [Mar. 9th, 2018|03:37 pm]
Guli tāds slims mājās, grādu tikpat, cik šņabim, galva jau tā plīst pušu, un pēkšņi -- uzminiet, kas pēkšņi atskan kaimiņu dzīvoklī?!

Bļe, kā pa tiešo galvā urbtu.
link4 comments|post comment

Caur sidraba birzi gāju [Jan. 29th, 2018|11:11 am]
Laikam jāpērk treileris un jābrauc ķīmiķot kaut kur laukā, drusciņ apnīk tomēr, ka mājās visu laiku ož pēc fiksāžas.

Starp citu, zināt, kā frenčiski sauc filmas fotogrāfiju? Tas ir, tagad sauc; kad visa fotogrāfija (ok, izņemot plates, bet cik tas ir aktuāli) bija filmas fotogrāfija, arī latviski neviens to nesauca par analogo fotogrāfiju. Lūk, kopš divtūkstošo sākuma filmas fotogrāfiju frenčiski sauc par photographie argentique. Smuki, ne.
link1 comment|post comment

Legalise [Jan. 26th, 2018|03:01 pm]
Ja es taisītu polītisku karjeru Amurikā, es savā programmā iekļautu piedāvājumu legālizēt kokaīnu cilvēkiem, kuŗu aktīvi pārsniedz kaut kādu noteiktu līmeni. Miljonu, piemēram. Jo, ja man būtu Daudz Naudas, es tiešām gribētu superjahtu ar tādu milzīgu kokaīna tilpni (protams, pilnu tikai un vienīgi ar ētiski audzētu fair trade kokaīnu; ja viņš būtu legāls, gan jau atrastos piedāvājums). Tā pavisam oficiāli atzīsim to, ka bagātajiem atļauts tas, kas nabagajiem nav.

Domāju, ka par mani daudzi mestos balsot, turklāt ne tikai bagātie, bet arī nabagie. Jo viņš taču saka, kā ir!
link5 comments|post comment

Īstie vīri [Jan. 26th, 2018|10:17 am]
Pa blūmbergu visu laiku iet fonā Davosa, un viņiem tur intervijas laukā, ar sniegu fonā. Visādi nīkuļi tur sēž jaciņās un mētelīšos, bet, lūk, Dānijas premjerministrs, vikingu pēctecis un ziemeļnieks, sēž vienā uzvalciņā. Respect!
link3 comments|post comment

Saistību atruna [Jan. 24th, 2018|06:30 pm]
Es gadījumā neesmu kādam no jums naudu parādā? Neatceros, bet iespējams, ka esmu aizmirsis un/vai ne tā ko sapratis. Ja nu kas, piesakieties, nesenu cibas ierakstu sakarā gribu būt drošs, ka nevienam pret mani nav finansiālu pretenziju.

Protams, nevajag uzreiz visiem brēkt man, man, man, pat ja es jūs nekad neesmu saticis.
link10 comments|post comment

+1 ailītē "Customer Engagement sociālajos tīklos" [Jan. 24th, 2018|11:17 am]
Oi, lai nu kas taisītu to Rimi seriālu, viņš ir atzīstami cinisks. Tagad aktuālā sērija ir viena, kur kaut kāds jaunietis bungā pannas un stāsta savam nūģiskajam priekšniekam Centim Rimi Ūbelem, kā viņš savulaik grupā spēlējis.

Zajebucītis, ne. Savulaik grupā spēlēju, bet tagad strādāju Rimčikā un mans priekšnieks ir kaut kāds mūjābols pelēkā poliestera uzvalkā. Taisiet karjeru, bērni, citādi būsit tādi kā es.

Kā Kultaka audzēknim man, protams, patīk ņirgāties par to, ka Kultaka audzēkņi savu darbu Narvesenā spēj skatīt daudz plašākā kultūrvēsturiskā kontekstā. Bet pat es, ja, diespas, kaut kad sanāktu rakstīt Narvesena seriālus (cerams, protams, ka Laima, Dēkla un Kārta to man aiztaupīs, bet diemžēl iespējams tas ir) – es tomēr nespētu saņemties, nezinu, attēlot dziļdomīgo Narvesena pārdevēju, kas kārto plauktā būlciņas (tâ! – red. piez.) un pēkšņi atminas, kā Prausts atminējās savas tantes būlciņas. Lai gan, ja šo lasa kāds, kuŗa darbs ir piespēlēt reklāmu idejas Narvesenam (un, būsim godīgi, stipri iespējams, ka lasa) – ņemiet, pičojiet viņiem, man nav žēl.

Ko vēl tā varētu? Maksimas darbinieces, kas atceras, kā pamatskolā nekādi nespēja iemācīties ķīmiju, bet tas nekas, jo Maksimā taču viss bez ķīmijas, haha? Maķīša pavāri, kas burgerus flipo tādā pasteļainā maķītī un palēnināti, kā Vesa Andersona filmās, un apspriež, kā viņi totāli saprot šo atsauci, bet pārējie ne? Tik daudz iespēju paveŗas, ja saproti, ka uzņēmums savās reklāmās drīkst izsmiet savus darbiniekus.
link6 comments|post comment

Snow White Power [Jan. 22nd, 2018|02:13 pm]
Ziema ir tik skaista, ka taisni vai žēl, ka jau trešdien viss būs cauri un atkal būs lietus, dubļi un bezcerība. Vismaz uz ledus vakar paspēju uzlīst.
link5 comments|post comment

Vīīī vīīīīīīīīī vīīīī [Jan. 17th, 2018|02:52 pm]
Prieku par ziemu vēl vairāk vairo nīkulīgo ņergu neizbēgamā ņerkstēšana, es saprotu, esmu ļauns cilvēks, bet vairo, un es tur nekā nevaru padarīt. Bet nu tiešām: vai ta' nu uz kādu pusotru nedēļu nav iespējams pieciest viencipara mīnusus, vai tāpēc vienīgais, kas atliek, ir sarauties kamolītī un vārgi šņukstēt?

Un vispār, vai tad tagad ir ziemas? Ledus laikmetā, tad bija ziemas. Un neko, dzīvoja ļaudis. Bet vai tad tagad ir ļaudis, pēdējie īstie cilvēki neolīta beigās nomira. Eh.

Tas ir, vīīī vīīīīīīīīī vīīīī. Kas ir, par to priecājamies, lai gan, protams, tās ir tikai vārgas atblāzmas no tā, kā jābūt.
link23 comments|post comment

Kāds vārds par grafisko dizainu [Jan. 17th, 2018|12:43 pm]
Vieniem čipšiem uzraksts Cheese ir ar tik apaļu C, ka nejauši izlasīju kā Obese. Un jau nopriecājos, nu paskat tik, beidzot kāds uzdrošinās Pateikt, Kā Ir.
linkpost comment

When a human dates an artificial mate, there is no purpose, only enjoyment [Jan. 16th, 2018|03:31 pm]
Izrādās, ir tāds Starptautiskais mīlestības un seksa ar robotiem kongress, turklāt izgājušā gada nogalē Londonā noticis jau trešais. O, man ir uzradusies pavisam skaidra Jaunā gada apņemšanās: tikt uz ceturto.

Ej nu sazini, varbūt pēc divdesmit gadiem sekss ar cilvēkiem būs apmēram tas pats, kas tagad fotogrāfēšana ar filmu, vinila klausīšanās un videokasešu skatīšanās. It kā tas viss joprojām notiek, šķiet diezgan stilīgi un zināmā mērā var pat runāt par populāritātes pieaugumu, bet nu beidziet – protams, ka tas ir tikai nišas produkts un ar to tikai šad tad var paniekoties. Digitālā pasaule ir perfekta, tīra, ērta un daudz pieejamāka.

Un vismaz es mūsu jaunajiem robotu kaklakungiem un kaklakundzēm saku – laipni lūgti. Viena no daudzajām postapokalipses vīzijām, kas klīst apkārt, ir tāda, ka roboti mūs visus labākajā gadījumā paturēs par mājdzīvniekiem. Sūdu, es saku, tad jau labāk, lai roboti mūs patur par vinila platēm.
link18 comments|post comment

Dienišķais naids [Jan. 16th, 2018|02:46 pm]
Ir nāpšļi, ir kverpļi, ir nelgas. Un tad ir cilvēki, kas saka izlōze.
link20 comments|post comment

Ikgadējā sajūsma par ziemu [Jan. 15th, 2018|11:18 am]
Puslīdz jauks laiciņš, vakar jau paspēju dažas stundiņas pasalt. Savukārt sestdien, neapdomīgi laižot gar ausīm Dzelteno Pastnieku brīdinājumu, Zaķusalā bezmaz vai galu dabūju. Bet ātri atkopos. Cerams, ka pieturēsies un paliks vēl ziemīgāks. Es te aizsalušos purvus gaidu, ja.
link11 comments|post comment

Oh Lord, won't you buy me a Ducati Sogno [Jan. 12th, 2018|11:07 am]
Ducati savulaik ražoja fotoaparātu. Pusformāta kamera, tāda maziņa Leica pēc izskata, neiedomājami glīta un piemīlīga mantiņa. Pēkšņi ļoti sagribējās kļūt tik bagātam, lai nebūtu problēmas nolikt divus tūkstošus par tādu nepraktisku rotaļlietu.
link7 comments|post comment

Atgriežoties pie publicētā [Jan. 11th, 2018|10:01 am]
Tas ir, nav tā, ka man būtu kaut kas pret smailijiem kā tādiem. Nesociopātiskiem smailijiem nav ne vainas, savā ziņā pat ir noderīgi: norāda uz ironiju, ko interneta vidē, akjel, ir tik grūti nolasīt (nekā neparasta, ironiju parasti nolasa no ķermeņa valodas un balss toņa, un internetos šo lietu, protams, nav). Bet man saltas trīsas uzdzen tie jaunieši, kas raksta kaut kādu pilnīgu un absolūtu vājprātu un beigās pieliek smailiju.

Bļe, kas tas ir? Kaut kāds mēģinājums sadabūt kaut kādu apšaubāmu street cred un vienlaikus tomēr ierakstīties puslīdz pieklājīgā sabiedrībā? Es te runāju kā gateŗa strādnieks, bet jūs nepadomājiet, es pa īstam nemaz nedomāju, ka visas sievietes ir stulbas govis. Es to tā mazliet domāju, tik daudz, lai būtu reāls, bet ne tik ļoti, lai būtu dirsa. Nu, jūs saprotat, ne? :D

Ja tu kaut ko saki, tad arī uzņemies par to atbildību. Piemēram, sakiet, ko gribat par Banonu (un, ō, man ir, ko teikt par Banonu, tikai laika maz), bet viņš vismaz atbild par to, ko viņš saka (lai gan tas viņa mēģinājums atkalpielaizīties Trampam gan bija diezgan skumjš). Ja viņš pasaka pilnīgas drausmas – un tad, kad kāds viņā klausījās, viņš to teica vienā laidā, – viņš neizlokās ar "kāpēc tu domā, ka es to visu nopietni saku :D" Atkal atgriežoties pie publicētā: ja tu esi sūdabrālis, kas uzskata, ka cilvēku diskriminācija pēc kaut kādām ārējām pazīmēm ir vēlama un atbalstāma, tad tā arī saki un pēc tam nemēģini izlocīties. Esi sūdabrālis, ja tev tā vajag, bet neesi glumiķis. Ja tu gribi par šādiem uzskatiem ironizēt, tad dari to skaidri un nepārprotami. Bet šitā mūžīgā laipošana – es to totāli domāju kā joku, ja vien, protams, tu uz to nepavelcies, tad es to totāli nopietni – akdies, kā tas apnīk.

Mugurkaulu, biedri, mugurkaulu izrādiet. Ir gan taisnība, ja tev ir kaut kāda nostāja un tu viņu nekautrējies paust, daudzi cilvēki par tevi domās sliktas lietas. Visiem tā izpatikt nevar. Bet tas nekas, dažu cilvēku nosodījums tā kā tā ir kompliments.
link34 comments|post comment

lol [Jan. 10th, 2018|02:14 pm]
Vēl mani bezjēgā kaitina tie cilvēki, kas saraksta kaut kādas pilnīgas drausmas un tad galā pieliek smailiju, apmēram šitā: "Palielinājusies bērnu saslimstība ar difteriju :D" vai "Visus nabagus sen vajadzētu nošaut :D"

Peļēvinam noteikti ir taisnība, smailijs ir vizuāls dezodorants, ko pieliek slikti smakojošiem teikumiem. Bet man pašam šādi cilvēki uzdzen šermuļus. Man kaut kā šķiet, ka tas smailijs izskatās kā Kristiāns Beils American Psycho un tie smailijotāji tikpat labi tā tīri prieka pēc varētu cirst cilvēkus. Jo kāpēc ne :D

Vai varbūt tas ir paredzēts, lai norādītu, ka smailijotājs neko neņem nopietni, arī lietas, ko vajadzētu ņemt nopietni. Tas arī ir kaut kāds mūsdienu vājprāts: cilvēkiem tik ļoti bail "trigerēties" vai "butthurtoties", ka apzināti tēlo kaut kādus smaidīgos rīkļurāvējus. Ka tik kāds nepadomā, ka man kas rūp.

Lai vai kā, es no šādiem cilvēkiem turos pa gabalu. Pašsaglabāšanās instinkts, protams, bet arī gluži vienkārši neticami nepatīkami. Tā viņu saeļļotā sociopātija šķīst uz visām pusēm un pēc tam nevar nomazgāt.
link35 comments|post comment

Kāds vārds par pašlabuma meklēšanu [Jan. 8th, 2018|07:41 pm]
Smēķēšanu nu jau pirms kāda laba laika atmetu; pārāk postoši ietekmē kardiovaskulāro veselību, un man ir vairāki vaļasprieki, kas paģēr labu sirds un asinsvadu sistēmu. Konjaka dzeršanai esmu vēl maķenīt par jaunu, tādēļ man neuznāk tas, ko a. god. [info]indulgence dēvē par "pārdomām kūpinot rīta dūmu" vai "sarunām pie konjaka glāzes".

Tā vietā es fotogrāfēju ar filmu un, kā sanācis, kā ne, manās liderīgajās roķelēs patrāpījies zināms daudzums ORWO filmas. Tiem, kam konjaka dzeršana ir vēl tālākas nākotnes perspektīva nekā man un kas tādēļ tādu neatceras, varu paskaidrot, ka ORWO bija visu padomju fotoamatieŗu puslīdz sasniedzamais slapjais sapnis -- VDR ražota fotofilma, kas kvalitātes un iepakojuma ziņā bija vismaz galvas tiesu pārāka par to drausmīgo Svemu vai viņas ne mazāk tizlo dvīņumāsu Tasmu.

Nu lūk. Tātad man uznāca "pārdomas pie ORWO spoles un Rodināla kausa". Par VDR. Kā zināms, būtiska VDR problēma bija gudro, veiksmīgo un apsviedīgo austrumvāciešu aizceļošana uz siltajām zemēm, pārsvarā Rietumvāciju, bet arī citas netika smādētas. VDR, kā jau komūnistiski totālitāra valsts, atrisināja šo problēmu ar nedēmokrātiskiem režīmiem raksturīgo efektīvo brutālitāti: uzbūvējot lielu, skaistu žogu. Neviens nebūvē smukākus žogus par Ēriku. Visi tā saka.

Kā līrisku atkāpi varētu piebilst, ka ar visu žogu VDR pilsoņu ierobežotā pārvietošanās brīvība bija tāda, kas padomju pilsoņiem bija jau daudz nesasniedzamāks slapjais sapnis. Bet es te drusciņ novirzos no tēmas. Žogs, tātad. Ar dzeloņdrātīm un robežsargiem, kas šauj uz neapzinīgajiem, kas tomēr mēģina aizmukt. Labu laiku es, protams, domāju, ka visi VDR pilsoņi šo žogu uztvēra kā atbaidošu atgādinājumu tam, ka viņi dzīvo lielā brīvdabas cietumā (kas, protams, arī tā bija). Taču tad man ienāca prātā tāda neticama doma.

Bet varbūt daudzi VDR pilsoņi tos pārbēdzējus uzskatīja par sūda migrantiem, kas lien tur, kur pakaļai siltāk? Nēnē, protams, protams, es saprotu, kā tā vispār var teikt, VDR bija briesmīgs komūnistu midzenis, cilvēki tur visu laiku neiedomājami cieta, un visi, kas aizbēga, bija tīras sirdsapziņas cilvēki, kas nespēja izturēt melus un alka dzīvot brīvībā un nekādi ekonomiski apsvērumi tur vispār neparādījās. Kā nu ne. Bet atmetīsim blēņu stāstus maziem bērniem, mēs te visi tomēr pieauguši cilvēki, kas drīz varēs konjaku dzert. Kā pilsonis tādā valstī, kas pat ļoti var identificēties ar VDR migrācijas problēmu (jūs taču lasījāt Politico to rakstu par izzūdošo Latviju?), es lieliski saprotu šādu domāšanas veidu.

Paskatieties uz lietām no homo sovieticus skatu punkta. Tāpat jau drusciņ kremt apziņa, ka kaimiņu Ginters bijis gana izdarīgs un apsviedīgs, lai notītos no sociālisma paradīzes. Tagad viņš dzīvo jaukā mājiņā kaut kur Hamburgas pievārtē un braukā ar tīri glaunu folksvāgenu, kamēr tūļīgais homo germanicus orientalis sēž divistabu dzīvoklī un sapņo kaut kad nopirkt trabantu. Rodas tik bieži sastopamais kārdinājums savu neizdarību uzdot par īpaši augstas morālās stājas pazīmi. Piemēram, tā mēdz notikt ar cilvēkiem, kas maz pelna -- "es, lūk, esmu pārāk godīgs, lai strādātu bankā". Un ko vispār tas kaimiņu Ginters iedomājas, par ko viņš sevi uzskata, pats gudrākais, ja, labāks par citiem, ja, dzimtenē strādāt viņš par slinku, mūk uz rietumiem dzīvot tiem uz kakla. Nebrīnītos, ja izrādītos narkomāns.

No šāda skatu punkta arī lielais, skaistais žogs vairs neizskatās pēc cietuma sētas; tas ir labs līdzeklis, lai šitādiem visgudrākajiem izsistu vēlmi umņičīt. Varbūt kāds īstenticīgais pat domāja, ka žogs sargā miermīlīgos un visādi citādi kārtīgos austrumvāciešus no tiem narkomānu, slepkavu un rīkļurāvēju baŗiem, kas noteikti siro pa pūstošajiem rietumiem.

Skan neticami? Nezinu, nezinu. Vismaz es katrreiz, kad padzirdu par kāda rada vai paziņas ārzemēs sasniegto labklājību, mēdzu pie sevis kaut ko nopurpināt par pašlabuma meklētājiem, lai gan man pat neskauž. Smieklīgā kārtā es pats še esmu iedzīvojies tik labi, ka mani no izceļošanas lielā mērā attur tieši ekonomiski apsvērumi (piebildīsim, tieši šie apsvērumi patriotismu veicina daudz veiksmīgāk par visiem lāpu gājieniem un jūsmīgām runām svētkos). Sākuma pozīcijā kaut kur citur es gandrīz noteikti saņemtu mazāk nekā šeit bez īpaši lielas piepūles. Protams, ar laiku, piepūli un sviedriem varētu tikt pie daudz lielākas pārticības nekā šeit, bet vai ir tā vērts? Tad jau labāk uzskatīt sevi par īpaši taisnu.

Un žogs? Kā jums šķiet, cik daudzi migrantu lamātāji iebilstu pret to, ja ap Latviju būtu žogs? Sasodīts, ņemot vērā to, kas mums ir kaimiņos, arī es neiebilstu (tie igauņi, maitas, noteikti kaut ko pret mums perina). Un ja nu reemigrācijas plāns nonāktu līdz pārvietošanās brīvības ierobežošanai (tfu tfu, protams), cik daudzi iebilstu pret to, ka robežu apsargātu nopietni vīri ar triecienšautenēm, kas vajadzības gadījumā ar tiem sūda migrantiem neķēpātos?

Tādas, edz, pārdomas, skenējot ORWO filmu (un tā nav metafora, man tiešām fonā skenējas filma). Un, ja nu mēs par filmu -- ISO 125 filma laika gaitā tomēr ir cietusi, savukārt ISO 25 joprojām ir pat tīri tā neko. Kas kaiš dzīvot tādā valstī, kur var tikt pie normālas fotofilmas un ceļojumiem uz Ungāriju?!
link11 comments|post comment

Pārdomas par lietu dabu [Jan. 8th, 2018|03:55 pm]
Pizģec, nu kāpēc, kāpēc cilvēki nevar būt vienkārši pakaļas, kāpēc viņiem noteikti jābūt arī pretīgiem glumiķiem. Vēēē.

Nopietni, esiet tik laipni. Ja jūtat, ka esat dirsa (starp pazīmēm ir pārliecība, ka jums atļauts pakāpties uz pārējo rēķina un uz jums neattiecas tas, kas attiecas uz citiem), tad esiet tik laipns un pie tā arī palieciet. Ja jums tā vajag, tad vērtējiet cilvēkus tikai pēc tā, ko viņi jums var dot. Pats par sevi tas nav nekas tik briesmīgs; finanšu nozarē pilnīgi visi tā skatās uz visiem un neko, banku sistēma (vēl) nav sagruvusi. Bet tad tā arī dariet, nevis lišķējieties klāt un vienlaikus taustiet, kur iegrūst duncīti. Un, dievu dēļ, nemēģiniet sevi izmālēt par kaut kādu augsti morālu patiesības sludinātāju, ko pārējie untermenši nesaprot.

Nemelojiet sev un citiem, un jūs būsit pārsteigti, cik veiksmīga dzīve var izveidoties pat tad, ja visi jūs pamatoti uzskata par sūdabrāli. Saskarsme ar zināmu sūdabrāli nav ne grūta, ne īpaši nepatīkama; ir uzreiz skaidrs, ko sagaidīt, un, ja to patur prātā, var veidot abpusēji izdevīgas attiecības. Ar glumiķiem, krīpiem un paštaisniem dirsieniem vienmēr ir tāda sajūta kā uz vanckara uzrauties; tu neko tādu pat nenojaut un negatavojies, bet pēkšņi tik pretīgi, ka nezini, kur likties.
link3 comments|post comment

Jūs noteikti zināsit [Jan. 8th, 2018|12:04 pm]
Kur Rīgā vai varbūt ne Rīgā, bet kaut kur, kur neprasa drausmīgi daudz naudiņu par piesūtīšanu – vārdsakot, kur te kaut kur var 3D izdrukāt lietas?
link2 comments|post comment

Ķīmija amatieŗiem [Jan. 5th, 2018|10:39 am]
Vārdsakot, vakar saņēmos uz stand development. Man ir viens (nu labi, ne viens vien, bet es te par vienu konkrētu runāju) drausmīgi sūdīgs fotoaparāts, kam objektīvs sastāv no vienas lēcas, bet diafragma sastāv no melnas plāksnes ar izurbtu caurumu. Kā var nojaust, ekspozīciju īpaši kontrolēt nevar, tāpēc, protams, ķīmiskas ekspozīcijas kontroles metodes šķiet ļoti pievilcīgas.

Stand development taisa šādi: paņemam Rodinālu (var, protams, ar jebkuŗu citu, bet humors ir tāds, ka attīstītāju lieto bezmaz vai homeopātiskās devās, un Rodināls jau vispār ir ļoti šķaidāms), atšķaidām, cik nu gribam (1:100 ir labs sākumpunkts, bet dīvaini cilvēki apspriež arī 1:200 un 1:300), ielejam tankā, kādas 30 sek lēnām – LĒNĀM – paskalojam, noliekam uz galda un neaiztiekam. Viss, skatāmies seriālus, taisām vakariņas, ejam laukā pīpēt – kādu pusstundu nekas nav jādara. Ja gribas, pēc pusstundas var liet nost, ja gribas, var mazliet un lēnām paskalot un atstāt vēl uz kādu laiku. Vēl uz pusstundu, piemēram. Nav tik svarīgi, tāpat tur daudz nekas nemainīsies.

Doma tāda, ka gaišākajās (bildē gaišākajā; negatīvā, protams, tumšākajās) vietās attīstījs ātri iztērēsies un, tā kā jaunu nepieskalos klāt, puslīdz apstāsies. Savukārt gaišākās turpinās pamazām attīstīties. Kā var nojaust, samazinās kontrasts, toties var saglābt nez kā eksponētus negatīvus. Piemēram, ar sūdīgiem fotoaparātiem eksponētus.

Un neko, visas lietas sanāk. Protams, viss tik pelēks, ka kārties gribas, bet tagad jau vispār pelēks. Tāpat ir aizdomas, ka tad, ja nu es kādu no tām sūdīgajām bildēm sadomāšu nokopēt, būs jāpastrādā ar kontrasta filtriem. Bet tas labi, nokopēt labu negatīvu katrs muļķis māk; izdabūt smuku bildi no pelēka negatīva, tā ir īstā māksla. Būs labs treniņmateriāls.

Tādas man tās izklaides. Bet nu gan pelēkuma tēmu jūtos izsmēlis un ļoti gribu, lai beidzot būtu kaut kāds citādāks laiks. Gribu gudrot, kā pievaldīt saules apspīdētu sniegu, kam fonā tumšs mežs – kaut ko tādu.
link4 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]