We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ website | Mācīsimies latviešu valodu! ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Mākslīgi intelektuālais humors [May. 24th, 2017|12:41 pm]
Tas iepriekšējais polls par (UZMANĪBU SPOILERI, NELASIET TĀLĀK, JA NEESAT LASĪJUŠI IEPRIEKŠĒJO POLLU) Vermēra daiļradi iedvesmojās no viena jauka fakta, ko laipni norādīja [info]unpy: ja Gūgles attēlu meklēšanai paprasa Rembrandt, tad viņa atrod – nu, apskatieties paši.

Man, piemēram, šķiet, ka tā nav sagadīšanās; tas apliecina, ka gūgle kļuvusi par mākslīgo intelektu. Tāds gīkains mākslīgais intelekts, un man nebija ne mazāko šaubu, ka gūglei būs tieši šāda personība.

Un tiešām, joki ar holandiešu gleznotāju sajaukšanu ir izcili intelektuālie joki, tas jums nav Monē ar Manē jaukt. Ja jūs nesaprotat, kur tur jāsmejas, nepārdzīvojiet – tas ir tik intelektuāls joks, ka pat vidēji inteliģenti cilvēki to nesaprot, tur tiešām jābūt erudītam. Bet, ja jūs saprotat – apsveicu! Es pat saskaitīt nevaru, cik bieži esmu ticis pie cieņas, apbrīnas un seksa tikai tāpēc, ka māku jokot par holandiešu gleznotājiem. Ir tāds īpašs intelektuālo jokotāju pulciņš, kas vienmēr spīd jebkuŗā ballītē. Un tagad viņam arī gūgle pievienojusies.
link15 comments|post comment

Kāds vārds par mākslas vēsturi [May. 23rd, 2017|05:01 pm]
Poll #21008 Aizraujoši par mākslas vēsturi
Open to: All, results viewable to: All

Nemeklē internetos: vai zini, kas ir gleznas "Meitene ar pērļu auskaru" autors?

View Answers


53 (77.9%)


15 (22.1%)

Un tagad pameklē internetos: vai tavs pieņēmums bija pareizs?

View Answers


56 (84.8%)


10 (15.2%)

link12 comments|post comment

Kāds vārds par dzīvi [May. 22nd, 2017|10:27 am]
Nav ne vainas, es teikšu, nav ne vainas.
link5 comments|post comment

Turpinot tēmu [May. 19th, 2017|10:02 am]
IR ALUS
Bet es viņu nedzeŗu.
link11 comments|post comment

Kapteinis Acīmredzamais [May. 18th, 2017|02:30 pm]
Alkohols tomēr ir briesmīga inde.
link8 comments|post comment

Spekulanti, sarosās! [May. 18th, 2017|09:30 am]
Es agrāk ļoti priecājos, cik gudrs es jūtos tāpēc, ka savulaik pa_leeto sapirkos dolārus. Tagad es gudrs jūtos tādēļ, ka laicīgi no viņiem gandrīz visiem atbrīvojos. Es, protams, vēl neteikšu hop, bet izskatās diezgan oficiāli: dolārs pārliecinoši paliek vājāks.

Tas, starp citu, pats par sevi nav nekas slikts. Ja esat cītīgs benzīna cenu vērotājs, varbūt būsit pamanījuši dolāra cenas ietekmi uz benzīna cenu. Tāpat stipri šaubos, vai tuvākajā laikā dolārs būtu spējīgs nokrist līdz tam līmenim, kāds bija tad, kad sapirkos pa_leeto (nopirku tad, kad par eiro deva 1,45 USD un pārdevu tad, kad deva 1,08. Bija ļoti patīkami, neliegšos. Jā, mēs varam sarunāt individuālas konsultācijas.)

Es vēl neteiktu, ka Trump Bump ir cauri uz neatgriešanos (lai gan dolārs nu ir ikurāt turpat, kur bija pirms vēlēšanām), tomēr ļoti izskatās, ka te ir darīšana ar tendenci, nevis vienkārši svārstībām. Neliegšos, mani tas priecē: es jau sen esmu gribējis nopirkt kāda Amurikas uzņēmuma akcijas (iedomājieties, man viņu vēl nav), bet līdz šim mani ir atturējusi sajūta, ka kaut kad taču būtu jāgāžas. Fingers crossed.

Ko lai te vēl vispār piebilst, varbūt vienīgi to, ka raustīgāko spekulantu vidū jau labu laiku klejo tādas bažas, ka Amurikas nākamā krīze ir šepat ap stūri, un šoreiz tā būs mazumtirdzniecības krīze. JCPenney jau labu laiku ir mazumtirdzniecības krīzes plakāta bērns, un manis paša pavisam nesistemātiskie novērojumi mudina domāt, ka viņi nav vienīgie (ha, man tagad kājās ir bikses, kuŗas pa ļoti lētu naudu nopirku Mineapoles Macy's slēgšanas izpārdošanā). Starp citu, iespējams, ka es biju mazliet pārsteidzies ar savu sajūsmu par Latvijas biznesa vidi, un arī Prizma galvenokārt kritusi par upuri sistēmiskām mazumtirdzniecības grūtībām.

Šitas te jau kaut kad un kaut kur ir redzēts. Uzrodas Amurikai prezis, kas piesola – uh, nu tik mēs sadarīsim Lietas, sliktie dabūs pa seju, pasaule kļūs par labāku vietu, visi mūs mīlēs un cienīs, tāpat naudas mums būs papilnam, jo, skat, kāda mums izcila nodokļu polītika, kā tas var nestrādāt, viss būs tik lieliski. Un aši vien savāra tādu šļuru, ka mēs līdz šai baltai dienai tā īsti neesam to izstrēbuši.

Paliksim pie tā, ka vēsturiskais ienesīgums nevar tikt uzskatīts par uzticamu nākotnes rezultātu prognozi, turklāt šis pārspriedums nekādā gadījumā nav uztverams kā investīciju padoms. Bet, tā kā putnu vērošana ir viens no maniem iemīļotākajiem vaļaspriekiem, es tomēr cītīgi pavērošu tos maitu liju barus, kas pamazām sāk skatīties uz ASV akciju tirgus pusi.
link9 comments|post comment

Maini un mainies pats uz augšu [May. 17th, 2017|01:26 pm]
Ziniet, ja es nebūtu viens no viņiem, man reāli būtu bail no gudrajiem, skaistajiem un veiksmīgajiem (GSV).

Viņiem nepietiek ar to, ka viņiem ir vairāk naudas, baltāki zobi un labāks sekss; viņiem gribas arī visādi citādi būt pārākiem. Tieši tas izskaidro viņu pievēršanos sārtvaidzībai. Aizejiet uz kādu sporta klubu, un ko jūs tur ieraudzīsit? Ne jau apkalpojošās sfairas darbiniekus (postindustriālajā ekonomikā tieši viņi ir proletāriāts); tur būs pilns ar jauniešiem uzvalkos, kas pēc darba atnāk pacilāt stieni. Tie pastāsti par turīgā un tuklā vīra sievu, kas salaiž ar savu seksīgo zirgu puisi, ir pagātne; mūsdienās ienākumu līmenis ar fizisko formu korelē tieši, nevis apgriezti. Ir, protams, izņēmumi; Rīgas Domes struktūrvienības uzreiz nāk prātā. Bet tas ir drusciņ cits gadījums, ja tu barojies no siles, tad kaut kad arī nobarojies.

Tomēr man šķiet, ka GSV plāns ir vēl niknāks. Īsteni sārtvaidži sārtvaidzībai pievēršas ne tāpēc, ka tas ir viegli, patīkami, uzmundrinoši un iedvesmojoši; īstenie sārtvaidži dara lietas tādēļ, ka tas ir grūti. Viņi priecīgi pliķē sev pa plecu, ja izdodas nodzīties līdz sviedriem un sāpošām visām maliņām. Man pat šķiet, ka viņi pie sevis sprauslā par tiem, kas šēro feisbukos bildes ar to, kā praidā noskrējuši sešus kilometrus 45 minūtēs, lai gan, protams, viņi ir pārāk pieklājīgi, lai to teiktu skaļi. Ha, viņi noteikti domā, lai viņiem tiek ātrais apmierinājums, ilgtermiņā mēs viņus saliksim vienos vārtos.

Vai tā ir nejaušība, ka mūsdienās arvien lielāks selling point ir ērtības? Nedomāju vis; tieši GSV ir tie, kas saliek selling pointus, un viņi saprot, ko viņi dara. Visiem citiem viņi piedāvā ērtus, vienkāršotus un vieglus risinājumus, kas uzreiz sniedz apmierinājumu; sev viņi patur maratonus un krosfitu, vai kas nu tur viņiem tagad cieņā. Noteikti spējat paši izsecināt, pie kā tas novedīs: proletāriāts degradēsies un būs spējīgs uztvert tikai GSV jau iepriekš atvieglinātās lietas, savukārt GSV sēdēs un iekasēs naudu.

Veselīgs dzīvesveids, jūs domājat? Ja tik vien tās bēdas tur būtu. Es gan ieteiktu proletāriātam arī sākt cilāt stieni, bet es saprotu, viņiem daudz darba, maz laika, dāčā tāpat sanāk nocilāties, ko tad maksās naudu par to, lai smagumus cilātu. Tāpēc es drīzāk ieteikšu izbaudīt dzīvi, kamēr vēl var. Kad GSV sāks sevi uzlabot ar augsto tehnoloģiju palīdzību, neuzlabotais proletāriāts izskatīsies kā īpaši tizli kropļi salīdzinājumā ar Olimpa dieviem.

Nesakiet, ka nebrīdināju.
link34 comments|post comment

Steampunk [May. 17th, 2017|11:19 am]
Mums darbā kafijas automātam ir arī tvaika ģenerators, un tad, kad viņu palaiž, viņš pukšķ kā maza, bet apņēmīga tvaika lokomotīvīte, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk (lasīt ātri). Tik mīlīgi.
link4 comments|post comment

Kā tie gadi skrien [May. 13th, 2017|12:49 pm]
Daudz laimes Homēram Simpsonam 61. dzimšanas dienā!
linkpost comment

Nedēļas nogales plāni [May. 12th, 2017|04:34 pm]
Ā, un apsveicu visus jau laicīgi gaidāmajā sārtvaidžu praidā! Protams, īstie entuziasti sezonu atklājuši jau sen un šogad noskrējuši jau vismaz trīs maratonus (ja cīņubiedre gurķu_burka nebūtu izdzēsusies, še vietā būtu šautauts), bet tas nekas, labāk vēlāk, nekā nekad.

Un, protams, es nepiedalīšos, jo pārāk meinstrīms. Bet veiksmi, veiksmi.
link12 comments|post comment

Kāds vārds par profesionālismu [May. 12th, 2017|12:12 pm]
Vēl man brīžam nomāc tas, ka labi padarītu darbu pārlieku bieži spēj novērtēt tikai tas, kas puslīdz pārzina attiecīgo jomu. Vēl vairāk: ja neiedziļinās, pavirši padarīts darbs varbūt pat šķiet pārliecinošāks.

Lūk, piemērs. Sensenos laikos, kad manas zināšanas par tulkošanu bija pavisam niecīgas, es lasīju vienu grāmatu, kas tulkota no angļu valodas, un man šķita – ooo, cik lieliski, šitādus teikumus es gan nemācētu izdomāt, tas taču galīgi nav tā, kā cilvēki runā. Tad es drusciņ izglītojos, palasīju labus tulkojumus un nejauši atkal uzdūros attiecīgajai grāmatai. Cik lieliski, es padomāju, palasīšu vēlreiz.

Un, ziniet, es nespēju. Man gribējās viņu sviest pa gaisu un brēkt: kas tas par sūdu, tā taču latviešu valodā neviens nerunā, tas ir tiešs pārcēlums no angļu valodas, bet nekādi ne tulkojums latviski. Tas ir, tieši tās neveiklās teikumu konstrukcijas, kas agrāk piesaistīja, tagad atbaidīja.

Vai, teiksim, agrīnās pubertātes laikos kādas latviešu vidējā un vecākā skolas vecuma bērnu rakstnieces daiļrade man likās makten veikli savērpta, es gan šitā nemācētu. Un atkal, tagad nespēju atbrīvoties no sajūtas, ka man te iesmērēta haltūra, autore kaut kādus tēlus vienkārši atkārtojusi, atkārtojusi un atkārtojusi, savukārt sižeta caurumus dāsni aizlāpījusi ar deus ex machina. Bet vispār savulaik tas bija dižpārdoklis.

Man te noteikti var pārmest augstprātību, bet tas nekas: līdzināšanās uz zemāko iespējamo, lai tik kādu neapvainotu, labākajā gadījumā ir neauglīga. Bet nu visviens šad tad nomāc.
link9 comments|post comment

Dabas draugu stūrītis [May. 12th, 2017|10:08 am]
Dārgie draugi,

ja mielojaties ar lakšiem, iepriekš painteresējieties, no kurienes viņi. Raugi, laksis brīvā dabā aug vecos mežos, un cik ta' nu pie mums vecu mežu palicis, es pa mežiem vazājos bieži, bet lakšus sastopu reti (lai gan sastopu, bet es jums neteikšu, kur). No otras puses, viņus mierīgi var audzēt dārziņā, un tad gan, protams, var sukāt iekšā, cik ādā lien.

Paldies!
link42 comments|post comment

Kāds vārds par sazvērniekiem [May. 11th, 2017|03:59 pm]
Turpinot par aktuāliem notikumiem – lūnijus skatīties vakar neaizgāju, bet tiešraidi paskatījos. Un nebija neviena paša plakanās zemes piekritēja, kas, jāatzīst, ļoti iepriecināja.

Sazvērestību teorijas vispār vienlaikus pieprasa gan ļoti skeptisku, gan pavisam nekritisku attieksmi pret lietām. Vajadzīga milzu skepse, lai pieņemtu, ka kaut kādas vispārpieņemtas lietas ir apzināti meli – bet tie alternātīvie skaidrojumi ir tik idiotiski, ka tur savukārt nepieciešams ļoti spēcīgs suspension of disbelief.

Pats par sevi tas nav nekas neparasts, cilvēka divējādā daba ir bieži novērojama parādība. Visi cilvēki (izņemot varbūt tos, kam ir kādi īpaši smadzeņu bojājumi) kritiskāk attiecas pret vienām lietām un nekritiskāk pret otrām. Uzskatīt to par neiedomājamu atklājumu, ko vērts norādīt un izcelt, ir apmēram tas pats, kā uz visiem jautājumiem ar milzu sajūsmu atbildēt ar "Jā, bet tu kakā, hahahaha, lol". Bērnudārza grupiņa zvanīja un prasīja savus argumentus atpakaļ.

Nē, problēma, kā vispār ar daudzām lietām, nav vis ko, bet cik lielā mērā. Turklāt nav skaidras robežas, šitik tālu viss ir kārtībā, bet pēc tam vairs nav. Taču plakanās zemes gadījumā gan viss ir pilnīgi skaidrs: šeit viss ir sabīdīts līdz maksimumam, kaut ko vēl absurdāku iedomāties nav iespējams. Tas ir absurda Dienvidpols, un tik tālu, rādās, aizklīst retais.

Ja diskusija būtu par vakcinācijām vai ķīmtrasēm, noteikti būtu atnācis kāds īstenticīgais. Bet plakanās zemes piekritēji, cik noprotu, Latvijā saskaitāmi uz gatera strādnieka vienas rokas pirkstiem. It kā taču internets katram pamuļķim iedod milzu tauri, kuŗā viņš var pūst no visa spēka, tā radot iespaidu, ka pamuļķu ir ļoti daudz un/vai pamuļķība masveidā sasniedz prātam neaptveŗamas robežas. Bet acīmredzot ne tik ļoti. Un tas, atkārtošos, priecē.
link2 comments|post comment

Kāds vārds par aktuāliem notikumiem [May. 11th, 2017|09:43 am]
Pizģec, biedri, viss ir zudis, mēs visu esam padirsuši Liberastu Vispasaules Sazvērestībai, nākotnē rādās vieni vienīgi negaisa mākoņi, caur kuŗiem nekad neizlauzīsies saules stars. Un, kas trakākais, mēs paši visu esam salaiduši tūtā, mēs paši, tas laikam tāpēc, ka mēs esam tik vienkārši ļaudis un tik viegls mērķis.

Tiešām, tas ir kauns un negods, ka Liberastu Vispasaules Sazvērestība tagad pie Saeimas protestē pret zvēru izmantošanu cirkū, bet Vanaga Kapātāji nevar un nevar saņemties, lai aizvilktos aizbilst kādu labu vārdu par iemīļoto dzērienu. Jā, tā pati LVS, kuŗas vieni pārstāvji protestē pret zvēriem, šodien arī galīgi izskatīs plānu aizliegt dvuļas, bamšļus, vāles, divīšus, maziņos, ciskas, ampulas, torpēdas un plēves. Jeb, citiem vārdiem sakot, gardo, atspirdzinošo dzērienu divu litru traukā, kas karstā vasaras dienā tik labi remdē slāpes un skumjas par savu dzīvi, sadirsto un velto.

Padomājiet par to. Liberasti var saņemties šitādai šarādei: protestēt par to, ko paši tāpat taisās pieņemt. Bet daudzcietusī darba tauta nevar un nevar piecelties no ceļiem, lai uzstātu uz savām tiesībām. Ar sūdu dakšām vajadzēja. Bet nē.

Lai gan, no otras puses, droši vien jau nav grūti visādi apspiest ļaudis, kam viss pajāt, jo viņi kapā Vanagu. Eh.

UPD: Pieņēma, sumpurņi. No 2020. gada septembŗa vairs nevarēs tirgot divlitrenes. Acīmredzot cer, ka tad, ja visu nodarīs lēnām un pa kluso, tauta nebuntosies. Acīmredzot pamatoti cer.
link45 comments|post comment

Es no rītiem skatos Rīta Panorāmu [May. 11th, 2017|07:56 am]
Aleluja, Gaidis Bērziņš beidzot ir atsācis skūt galvu un atkal izskatās pēc Fantomasa, nevis izplūkāta cāļa. Malacītis. Varbūt uz vārda dienas ballīti bija uzcirties un vēl palicis (es vienmēr atceros, kad tieši Gaižiem ir vārda diena, thhhh), varbūt grib izskatīties draudīgāk pārrunās par nodokļu reformu, nezinu. Bet, lai vai kā, viņš atkal izskatās pēc cilvēka, kas savus argumentus vajadzības gadījumā var pastiprināt ar kājas lūzumu. Tēla pilnveidošanai varbūt vajadzētu nēsāt kādu uzkrītoši blingainu rotaslietu, nākt uz intervijām ar mazu, trīcelīgu čivauvu, ko laiku pa laikam paglaudīt, un runāt lēnāk. Bet vispār ir labi.
link6 comments|post comment

Domāšanas īpatnības [May. 10th, 2017|01:05 pm]
Moš šodien jāaiziet apskatīties uz lūnijiem? https://twitter.com/astrovilks/status/861472862305230848

Laikam jau diez vai saņemšos (ja vien kāds nenāk kompānijā, davai, nāciet kompānijā, varētu būt jestri), bet plakanās zemes teorija laikam gan ir augstākā iespējamā galvas smadzeņu konspirācijteorētiskās erozijas forma. Eku, viņiem ir (acīmredzami tulkots) ceļvedis latviski: http://www.starspace.lv/lv/assets/files/PZ_celvedis.pdf

Palasīju un ne sūda nesapratu. Man pat negribas kaut ko baigi atspēkot: pirmkārt, tie argumenti izceļas ar savu idiotismu; pat es ar savām niecīgajām fizikas un astronomijas zināšanām, nemeklējot gūglē, daudzus no viņiem spēju atmest (izskatās, ceļveža autors nav iepazinies ar to jaunmodīgo gravitācijas teoriju.) Otrkārt, to par mani pacietīgāki un pieklājīgāki cilvēki nez cik reizes jau ir izdarījuši un, cik saprotu, šovakar darīs. Atļaušos vien norādīt, ka pārliecināties par to, ka zeme ir apaļa, pavisam tiešā veidā var katrs, kam pietiek kaut mazliet uzņēmības: tur tik tiešām atliek vien pacelties pietiekami augstu un paskatīties pašam ar savām actiņām, ka jā, ir izliekums. Agrāk to varēja izdarīt, nopērkot biļeti uz Konkordi, viņa lidoja pietiekami augstu. Tagad Konkordes vairs nelido, bet tas nekas, tagad var piesiet fotoaparātu pie balona, palaist augstu, augstu gaisā un pēc kāda brītiņa dabūt atpakaļ ar visām bildēm (netrūkst ļaužu, kas to ir izdarījuši, un pat man reiz bija tas prieks šādā izklaidē piedalīties, silti iesaku).

Vai kaut vai klasiskais eksperiments, kas ar gudru ziņu ceļvedī nav minēts: aizejiet un paskatieties uz kuģiem, kas pazūd jūrā. Tas gan nav tik tieši kā pašam apskatīties uz izliekumu, bet tur tiešām nav grūti divi un divi salikt kopā.

It kā taču elementāri: atliek vien pašam iziet laukā un apskatīties, nevis pieņemt, ka kaut kāds interneta pdf tev stāsta Patiesību. Bet nē, ir cilvēki, kas labprātāk pavada savas dienas, sēžot pie kompja un kopā ar domubiedriem meklējot visneticamākos skaidrojumus. Ja ir kāda vēl neticamāka un no novērojamās reālitātes attālinātāka teorija par plakano zemi, tad es tādu neesmu saticis. Man šķiet, ka nav iespējams, lai gan droši vien drīz maldīšos.

Jūs atkal varat visgudri stāstīt "ak, kādi sīkumi tevi satrauc, mēs, viedie, gan par to neuztraucamies", bet jā, mani tiešām nebeidz pārsteigt, ka es dzīvoju uz vienas zemeslodes [tā!] ar cilvēkiem, kas spēj aizdomāties tik tālu. Vēl pirms kādiem desmit gadiem "viņš domā, ka zeme ir plakana" bija ērts veids, kā aprakstīt neiedomājamu stulbumu, neuztraucoties, ka kādu sanāks apvainot. Bet tagad jau jāpiesargās, ka tik pēkšņi kāds atkal nesāk brēkt "kad tu atmodīsies, zombētais bezsmadzeņu radījums!!!"

UPD: Lūniju nav, Vilks viens pats mēģina skaidrot lietas no plakanās zemes skatu punkta.
link26 comments|post comment

Viņa Oranžības astoņpadsmitais brimērs [May. 10th, 2017|10:49 am]
Ziniet, man sāk patikt Tramps. Tādā morbidā ziņā, tā, kā skatīties ugunsgrēku no samērā droša attāluma patīk. Ja es būtu pārliecināts Amerikas nīdējs, es vispār būtu starā, bet arī tāpat man sāk patikt. Skatos es uz to visu klasterfaku, graužu popkornu un gudroju, nez, atkopsies Amerikas dēmokrātija pēc šitādiem izgājieniem vai neatkopsies?

Drusciņ jau ir žēl, ka šitādu valsti nolaiž uz grunti. Toties ar šiku, nevar noliegt. Un šitas pēdējais izgājiens – atlaist čali, kas iepriekš pret tevi ir bijis ļoti, ļoti labs, bet tagad atļaujas izmeklēt tavus sakarus ar Krieviju, – tas ir īstena diktātora cienīgs pasākums. Pareizi, Tramps pieņem tikai bezierunu paklausību un pielūgsmi. Nekas, bezierunu pielūdzēju viņam netrūkst, kazi, tūliņ pat komentāros saskries.
link58 comments|post comment

Ģeotermālie avoti [May. 10th, 2017|09:36 am]
"Ādažos novērsta karsta ūdens šļākšanās no spices"

LSM.LV, protams, kas gan cits. Cilvēkziņas, tās ir viņu spēks.
link1 comment|post comment

Sagadīšanās? Nedomāju [May. 9th, 2017|10:41 am]
Darbā gaitenī nokrauta kaudzīte ar brāķētiem monitoriem. Tā sanāca pievērst uzmanību tam acīmredzamajam faktam (kas iepriekš nez kāpēc bija paslīdējis gaŗām), ka krievu valodā laulības un brāķi apzīmē ar vienu un to pašu vārdu.

Optimisms jau pašā laulības definīcijā, vai ne.
link4 comments|post comment

I need a new dust filter for my Hoover Max Extract 60 Pressure Pro [May. 8th, 2017|03:48 pm]
Izrādās, Japānā ir uzņēmumi, kas palīdz cilvēkiem notīties bez pēdām. Še vairāk (ļoti aizraujoši): http://time.com/4646293/japan-missing-people-johatsu-evaporated/

Esot lētāka alternātīva pašnāvībai; praktiskie japāņi piestādot rēķinu palicēja ģimenei par to, ka pašnāvnieka smadzenes jātīra no asfalta.
link3 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]