We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ website | Mācīsimies latviešu valodu! ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

If you could hie to Kolob [Dec. 19th, 2014|02:15 pm]
Labi, parunāsim par lietām, kas ir pārāk obskūras, lai kādu interesētu.

Parunāsim par tiem jampampiem, kas skraida pa Rīgas ielām sliktos uzvalkos, muļķīgu smaidu sejā un lauzītā latviešu valodā mēģina savervēt jaunus sekotājus savai sektai. Atzīšos godīgi: man šī sekta šķiet bezgala fascinējoša. Ne tādā nozīmē, ka es nevaru vien nobrīnīties, cik lieliski ļaudis viņi ir un cik augsta ir viņu morālā stāja — tā nav vai vismaz tas nav neizbēgami, — bet gan tāpēc, ka viņi kopā ar saentoloģiju pārliecinoši dala pirmo vietu aizraujošajā konkursā "Jēziņ saldais, iedomājieties tikai, kādiem brīnumiem cilvēki tic!" Ja es jelkad sagribēšu pievērsties reliģijai, mormonisms būs manā šortlistē. Jo kāpēc ticēt vienkārši dīvainām lietām, ja var ticēt bezjēgā dīvainām lietām!

Bet šai reliģijai ir kāda īpatnība. Viņi paši sevi uzdod par pavisam normālu vidusmēra kristīgo baznīcu, kas, aizsteidzoties notikumiem priekšā, viņi arī ir. Tas, ka viņas biedri tic tam, ka dievs dzīvo uz planētas vārdā Koloba ar daudzām jo daudzām sievām un mēs visi esam dieva bērni pavisam burtiskā nozīmē, īpaši neietekmē viņu uzvedību. Piemēram, viņi neskraida apkārt ar folijas cepurītēm, lai labāk uztvertu signālus no dievišķās planētas. Ir tiešām atzīstami, cik prasmīgi viņu smadzenēs iekārtots stūrītis "Pilnīgs sikspārņsūdu ārprāts" — salīdzinoši niecīgam procentam šīs kustības biedru tas ārprāts izplatās arī uz citiem smadzeņu stūŗiem (lai gan, kad izplatās, rezultāti ir spektakulāri).

Nu lūk, un kāds asprātīgs jaunietis Soltleiksitijā (kas mormoņiem ir apmēram tas, kas Putinam, kā izrādās, Krima) uztaisījis ļoti piemīlīgu skulptūru, kas, man ir lielas aizdomas, tā mazliet velk uz zoba savdabīgos mormoņu uzskatus — lidojošo šķīvīti, kuŗā lido pārītis šo te augstāki minēto jampampu, viens no tiem daiļi zilā krāsā, spicām ausīm un antenām uz galvas.

Un tad, kad vietējais iedzīvotājs vārdā Zogs ņēmās iebilst pret šo mākslas darbu, ak, es no sajūsmas novēlos no krēsla. Kad viņš stāstīja, "šis mākslas darbs aizskar gan mormoņus", es pilnībā sagaidīju, ka tūliņ sekos "gan mūsu citplanētu brāļus". Diemžēl nē, bet visviens burvīgi.
link17 comments|post comment

Lai iet! [Dec. 19th, 2014|09:36 am]
Spridzīgs MAS, ko? Om Namah Narayana. Das Wort des Tages. Now's your chance! Miers! Darbs! Maijs! Nav jau tik traki. Iemesls iedzert. Pabudo liaudis ir darbo diena prasidėjo. Don't try this at home. Vismaz kaut kas. Kas tālāk? Ķipa atvaļinājums.
link2 comments|post comment

Mākslinieciskās komisijas sēde [Dec. 18th, 2014|09:54 am]
Turpinām rubriku "Ko ziņās tev nestāsta".

Kinostudija Sony Pictures paziņojusi, ka nelaidīs klajā filmu Intervija, kur Sets Rogens — lai nu kuŗš, vai ne — tēlo žurnālistu, kam uzdots nogalināt Kimu Čen-Unu. Kā noteikti zināt, nesen visādi ļauni lauzēji uzlauza Sony Pictures datorus un piedraudēja ar vardarbību tiem kinoteātŗiem, kas to filmu izrādīs. Rezultātā lielas Amurikas kinoteātŗu ķēdes noraustījās un paziņoja, ka filmu nerādīs. Un Sony Pictures visam atmeta ar roku, ja nav kazai piena, tad nav.

Nu ko, +100, Kim Čen-Un, pimpja dzīsla nelaimīgais, cerēsim, ka tava stunda vairs nav aiz kalniem. Kad Padsavienībā cenzori aizliedza filmas, viņi aizliedza tās tikai savā valstī. Kims Čen-Uns pamanījies aizliegt filmu ne tikai savā strādnieku paradīzē (kur nerāda neko, kas neapdzied Kimu vareno viedumu), bet arī visā pasaulē.

Portāls "We are not amused." nepacentās sazināties ar Latvijas kinoteātŗiem, lai uzzinātu, vai viņi rādīs šo filmu, bet mēs neieteiktu sacerēties.

In other news, nav slikti, Obama, it nebūt nav slikti (lai gan neteiksim, ka lieliski, ir vieta izaugsmei). Putina fanuklubs stāsta, o, Putins spēlē šahu, kamēr visi pārējie ripina stikla bumbiņas. Nu, lai nu būtu, bet izskatās, ka sankcijas tik tiešām kņazam Vladimiram bijušas diezgan sāpīgas — jo, protams, rubļa lēkāšana nav skaidrojama tikai ar naftu. Apskatieties citu naftas eksportētājvalstu valūtas, tās nebūt tik traki nesvaidās, lai gan, protams, palikušas lētākas (starp citu, tagad nav slikts laiks plānot ceļojumu uz Norvēģiju). Un tieši tagad paziņot, ka ASV atjauno diplomātiskās attiecības ar Kubu — nu, tas ir vēl mīlīgāk par neseno Makdonalda atvēršanu Vjetnamā (čau, [info]lavametender!) Tā sakot, neaizmirsti, Krievija, kas uzvarēja Aukstajā kaŗā.

While we're on the subject, šo vareno pasākumu, kā izrādās, palīdzējis izbīdīt neviens cits kā pāvests Francisks. Te nu gan jāteic, vareni, vareni. Tiešām patīkami, ka katoļu baznīca piepeši pievērsusies tādām pārsteidzošām lietām kā rūpes par nabagiem, sociālā taisnīguma vairošana, iecietības veicināšana un sapratnes veidošana. It īpaši tādēļ, ka šajos platuma grādos baznīcu galvenie uzdevumi, šķiet, ir gānīt visus, kas domā citādi, un stāstīt, kā visiem jākļūst par tādiem iedomīgiem ķēmiem kā viņi paši.

Tāpat — smieklīgi, ne — izskatās, ka mūsu komentāru prognozes par to, kā Krievija atpumpēs rubli atpakaļ Putina preses konferencei par godu, tik tiešām kaut kādā mērā ir piepildījušās. Vēl viens skaidrojums, protams, varētu būt tas, ka Krievijas runasvīri piesolīja, ka nekādu ierobežojumu valūtas maiņai nebūšot, tas ir, nemetieties pirkt tos dolārus, paspēsit — un ļaudis mazāk streso. Lai gan tai pat laikā Kaspars Dimiters sajūsmināti šēro šādus uzsaukumus. Njā.

UPD: Vēl par kino un preses konferenci. Putina preses konferencei ir treileris. Šāds. Labi, ka viņi spējuši atturēties no diktora teksta: "Laikā, kad pasaule ir uz kaŗa sliekšņa, valstu ekonomikas sagrūst, provokācijas nerimstas... Viens varonis stājas pretī tumsai. Putina preses konference. Coming soon." Bet es sagaidu, ka Putins uz konferenci ieradīsies vismaz Betmena kostīmā vai noleks no helikoptera.
link44 comments|post comment

Rīta jaunumu apskats [Dec. 17th, 2014|08:52 am]
Labrīt!

Šodien sadaļā "Kas tāds lielisks noticis, par ko neziņo Latvijas ziņu portāli" ir megajaunums: varenais NASA robots Curiousity, kas diezgan noteikti ir viens no labākajiem veidiem, kā iztērēt divarpus miljardus Amurikas naudiņu, uz Marsa pamanījis pēkšņus metāna gāzes uzplaiksnījumus. Tas ir, tā viņš to fonā pamana visu laiku, bet laiku pa laikam dažās vietās no Marsa dzīlēm, pavei, izšaujoties tāds tīri brangs metāna mākonītis. Kāpēc tas ir aizraujoši? Tāpēc, nu, kā lai to pasaka smalkjūtīgāk... Vārdu sakot, arī no ļaudīm laikpalaikam izšaujas mazliet metāna mākonīši. Un no govīm. Un visādas baktērijas ar laikpalaikam metānu saražo, tā dabū biogāzi. Protams, protams, nevajag aizturēt elpu un domāt, uhhh, nu tik mēs esam atraduši Vienīgo Patieso Pierādījumu, tam ir iespējami arī citi skaidrojumi, un tomēr, tomēr — viena no iespējamām atbildēm ir dzīvība uz Marsa (baktērijas, nevis govis). Un, piekritīsit, dzīvība uz Marsa būtu neticami varens atklājums. Nezinu, kā jums, bet man apnicis, ka mēs visā visumā esam vieni paši. Noteikti tak kaut kur citur iet vaļā ballīte, mēs te tikai stāvam vieni paši kaktiņā ar savu rumkolas glāzi rokā un gaidām, kad mūs kāds uzrunās.

In other news: jūs jau noteikti zinājāt par to Sidnejas ķīlnieku krīzi, vai ne? Traki, protams, un, tā kā es esmu ateists, es varu jo augstprātīgi norādīt, redziet, redziet, pie kā tā jūsu reliģija noved (jo, protams, islāms nav nekas unikāls, arī Bībelē ir sarakstīts, kā vajag iznīcināt citādi ticīgos.) Bet es tā neteikšu, jo tam pasākumam bija viena īpatnība, ko Latvijas ziņās es tā arī nepamanīju. Mēs tur priecīgi saucām, redziet, redziet, pie kā iecietība pret visādiem dvieļgalvām noved — un piemirsām, ka nemusulmaniskie austrālieši bij uzsākuši akciju "I'll ride with you". Tas ir, pamatoti baidoties, ka daži ļaudis nolems atriebties ikvienam musulmanim, kas patrāpās viņiem ceļā, cilvēki paziņoja, ka brauks uz darbu kopā ar saviem musulmaņu paziņām. Lai šādiem atriebīgiem brašuļiem būtu jāstājas pretī diviem, nevis vienam.

Ziniet, aizkustināja. Savā ziņa pat kaut kā ar Ziemassvētku garu līmējas kopā, kristīgo piedošanu un tādām lietām. Saprotiet pareizi, es reliģiju uzskatu par prāta vīrusu, kas labākajā gadījumā īpaši netraucē dzīvot (un sliktākajā gadījumā liek nogalināt citādi ticīgos). Esmu pilnīgi pārliecināts, ka sabiedrība tikai un vienīgi iegūtu, ja tā no šī vīrusa atbrīvotos. Tomēr, kamēr tas nav noticis, mums kaut kā jāmēģina sadzīvot ar inficētajiem sabiedrības locekļiem. Kazi, kaut vai tāpēc, lai rādītu labu piemēru, ka bez reliģijas dzīve ir labāka. Jo, piekritīsit, patīkamāk tomēr piederēt tai ļaužu grupai, kas rūpējas par savu kaimiņu drošību, nevis tai, kas nogalina citādi domājošos.
link52 comments|post comment

Klusā daba ar polārlapsu [Dec. 16th, 2014|11:26 am]
http://finance.yahoo.com/echarts?s=USDRUB%3DX+Interactive#

Skat! Vienos naktī Krievijas Centrālā banka sasauc sanāksmi, paceļ rubļa bāzes procentu likmi līdz 17%, rublis, kā jau šādos gadījumos pierasts, pieņemas spēkā. Bet no rīta atveŗas valūtas maiņas punkti, ļaudis saprot, ka nu ir pizģec, cītīgi sāk pirkt dolārus un, rau, pāris stundu laikā rublis ir nokritis atpakaļ tur, kur bija — un vēl mazliet.

17%, dārgie draugi. 17%. Šādas procentu likmes piestāv īstermiņa aizdevējiem, nevis centrālajai bankai. Ar šādām procentu likmēm nekāda ekonomikas izaugsme nav iespējama, un banka to saprot, bet viņa vēlas apturēt spekulantus (Putins tak piesolīja apkaŗot spekulantus!)

Vārdu sakot, šitā izskatās kirdik. Atcerieties astoņdesmito beigas un deviņdesmito sākumu? Ja neatceraties, skatieties uz Krieviju, tur sāk izskatīties stipri līdzīgi.
link38 comments|post comment

Preses apskats [Dec. 13th, 2014|08:30 pm]
Stāvēju pastā rindā un lasīju žurnālu vākus. Un, ko domā, šarlatānu lapa Ko ārsti tev nestāsta lieliem burtiem ziņo, ka žurnālā ir MELI PAR VĒŽA ĀRSTĒŠANU! Nē, nu vispār man ļoti patīk godīgi cilvēki. Droši vien viņi godīgi uzrakstījuši: tā, mēs jums te pastāstīsim dažus melus par vēža ārstēšanu, piemēram, to, ka vēzi var izārstēt ar gaišām domām, vīnogu kauliņiem un kafijas klizmām.

Jo, zinkā, citādi tak šī žurnāla izdevēji nevarētu naktīs pagulēt, grauztu doma, ka uz viņu sirdsapziņas ir cilvēku sabojātā veselība. Bet tā viņi pasaka, te ir meli -- un visiem skaidrs!
link4 comments|post comment

Mūzikālais noformējums [Dec. 11th, 2014|03:59 pm]
Manā pie-darba pusdienu ēstuvē visu laiku skan īpaši bezjēdzīga fona mūzika: kaut kādu populāru kompozīciju nepopulāri kaveri. Kaut kāds īblis ģitāras pavadījumā dzied Gangnam Style, kāds cits jefiņš pēc iespējas cītīgāk cenšas atdarināt Harisona Here Comes the Sun, tādā garā. Es uz to iestādi mēdzu iet pusdienās, bet vispār tā mūzika mani tracina (nu, protams, ne tik ļoti, lai es tur neietu, kas acīmredzot nozīmē, ka šī problēma nav jārisina). Ir tāda sajūta, ka man cenšas iesmērēt kaut kādus lētākus otršķirīgus aizstājējus. Jo, ja jau viņi mūziku aizstāj ar lētāku atdarinājumu, kāda man garantija, ka viņi pārtiku neaizstāj ar kaut kādiem brīnumiem?!

Kā man laipni paskaidroja mana lāga paziņa [info]gc, tas tādēļ, ka tā nav jāmaksā Rīkļurāvēju un Izsitēju Kantorim Akka/Lā. Šīs mūzikas tirgoņi jau parūpējušies par autortiesībām: nopērc mūziku, atskaņo, cik tev ādā lien, un Akka/Lā nelīdīs pie tevis kašķēties, tu te nelicenzētu mūziku klausies. It kā jau foršiņi, es ļoti atbalstu visādus veidus, kā ieriebt Akka/Lā, tomēr kaut kas nav tā. Ir tāds jēdziens Uncanny valley, ko lieto par robotiem, kas it kā izskatās pēc cilvēkiem, tomēr ne gluži, un tad tev iestājas tāds does not compute. Šitā pat ar to mūziku, it kā skan atpazīstami, tomēr nav tas, un tad tev negribot kaut kā šķērmi metas. Un pusdienu ēstuve galīgi nav tā vieta, kur vajadzētu mesties šķērmi.

Tamdēļ man ir priekšlikums. Es saprotu, ka klusums nav opcija, vai ne? Lai būtu. Kāds asprātis varētu uztaisīt mūzikas atskaņotāju, kas pats savā nodabā sacer un izpilda visādus tīkamus treļļus, nu, apmēram šādi. Un tad tik atliktu darba dienas sākumā palaist šo te trallinātāju, kuŗš pats automātiski piepildītu telpu ar jauku, viegli klausāmu un no autortiesībām brīvu mūziku.

Mums būtu dižpārdoklis, manuprāt.
link19 comments|post comment

Kultūras ziņas ar Kautski [Dec. 11th, 2014|09:21 am]
Kā tas nākas! Es tak pavisam nesen norādīju: — and I quote — "man nav iebildumu pret sadomazo izpriecu cienītājiem, un tas, ka kādam tādas lietas patīk, nekādi nemaina manu viedokli par viņu. Es vienkārši negribu redzēt, kā viņi to dara. Tas taču nav pārmēru daudz prasīts?"

Acīmredzot tas ir pārmēru daudz prasīts, jo pēc Rasbainieka laipna ieteikuma aizgāju uz Lederhosen filmu par pagrabiem. Un tur ļoti eksplicīti ir izrādīts, kā tieši viņi to dara. Fiddy shades of grey ar nesmukiem, resniem cilvēkiem, kas tērpušies Lederhosen. Starp citu, kad es Bavārijā redzēju tos Lederhosen veikalus, es biju gatavs saderēt, ka vismaz puse no visiem ļaudīm, kas nopērk Lederhosen, uzreiz iemēģina, kā viņās ir kniebties. Lūk, nu tam ir dokumentāli pierādījumi. Tas arī bija galvenais iemesls, kāpēc es viņas nenopirku. Zin kā, uzvilkšu es tādas un visi domās, ka es esmu kaut kāds veisvurstus pārēdies bavāriešu izvirtulis, lai gan vispār es esmu aseksuāls vegāns ar ļoti augstu morālo stāju.

Tulkojums gan, protams, bija brīnišķīgs.
link12 comments|post comment

Pētījumi apliecina [Dec. 10th, 2014|02:32 pm]
Jūs tak visi noteikti zinājāt, ka mēs te Cibā visi tādi neparasti nosvērti, laimīgi, emocionāli stabili un garīgi mundri, vai ne? Lūk, tas tāpēc, ka dienasgrāmatas rakstīšana un pašrefleksija uzlabo veselību.

Un, piebildīsim, noteikti stiprina spēju paust savu viedokli saliktos paplašinātos teikumos. Ja šitā te sarunāšanās ar stikeŗiem, īmodžijiem un tādām lietām turpināsies, tā drīz vien būs gauži reti sastopama prasme.
link16 comments|post comment

To Whom It May Concern [Dec. 10th, 2014|09:34 am]
Šiten [info]rasbainieks pasludināja, ka man jānākot uz lederhosen filmu par pagrabu. Todien netiku, bet šodien tātad es eju uz lederhosen filmu par pagrabu. Ich bin gespannt.

Citās ziņās — jūs Obamu pie Kolbēra redzējāt? Noskatieties, mīlīgi. Un pie viena apsveicam prezi Bērziņu viņa 70 gadu jubilejā! Godīgi sakot, es domāju, ka viņam ir vismaz divreiz vairāk.

PS Mūsu Gaišība ar mūsu lāga paziņu [info]gc sēdēs lōžā, noraudzīsimies uz mirstīgajiem no augšas. Kā mēs to esam pieraduši darīt.
link12 comments|post comment

The New Normal [Dec. 8th, 2014|11:42 am]
It kā jau būtu laiks pierast, bet joprojām brangi nobrīnos, kad kaut kāda subkultūra, kas savulaik bij pavisam margināla, nu iekārpījusies ja ne meinstrīmā, tad vismaz sociāli pieņemamo parādību lokā. Piemēram, homoseksuālisti stīmpanks. Agrāk tie bija tikai kaut kādi dīvainīši, kas skraidīja pa VEF Kultūras pili ērmīgos kostīmos. Bet, edz, daži no šiem dīvainīšiem tika pie naudas, un tagad Nūjorkas nekustamo īpašumu attīstītāji uzskata par lietderīgu uztaisīt veselu daudzdzīvokļu nama projektu stīmpanka stilā. Cenas sākas no divarpus miljoniem Amurikas naudiņu par 100 kvadrātmetriem ar divām guļamistabām un divarpus vannasistabām (kāpēc kādam vajag tik daudz vannasistabu?)

Nākamajā VEF Kultūras pils salidojumā būtu spridzīgi kādā redzamā vietā šī te projekta reklāmas bukletiņus. Tīri tā.
link24 comments|post comment

Es jūtos uzrunāts!!!! [Dec. 4th, 2014|04:25 pm]
Ohohoh!!! Pūķins par rubli arī runāja un pasludināja, ka tas, ka Krievijas rublim tagad esot (cirvītī — red. piez.) peldošais kurss, nenozīmē, ka rublis nesodīti varot kļūt par valūtas spekulāciju objektu, ka Krievijas banka rūpēšoties, lai tā nebūtu. Un tā draudoši piebilda — varas iestādes zina, kas tie spekulanti tādi ir. Mums ir instrumenti, lai viņus iespaidotu. Pienācis laiks to lietot.

Tas ir, Pūķins tagad oficiāli paziņoja, ka savu komercbanku vadītājiem lauzīs pirkstus? Jo ļaunas mēles zvaigā, ka tad, kad Krievijas banka centās noturēt rubļa kursu, tieši Krievijas komercbankas, izmantojot Krievijas bankas aizdoto naudiņu, cītīgi spekulēja uz rubļa kursa kritumu. Veiksmīgi, protams, paspekulēja.

Starp citu, pēc tās uzrunas baigi glauni rublis nokrita. Ha.
link4 comments|post comment

Ko es tagad skatos [Dec. 4th, 2014|04:02 pm]
Re, Voloģa Pūķins šodien uzstājās ar uzrunu. Un ko tik viņš tur nesastāstīja! Gan Amurika tika glauni izlamāta, gan visādi pastāsti par to, kā Rietumi grib sagraut Krieviju, gan vispār ezotēriski pastāsti par to, ka Krima Krievijai esot tas pats, kas ebrejiem Tempļa kalns Jeruzālemē.

Vēl Voloģa pastāstīja jokus, kā Krievija vienmēr esot cienījusi un cienīs tautu pašnoteikšanās tiesības un suverenitāti. Ahaha, верю, хуле.

Un visam dāsni pa virsu taurēšana par Krievijas īpašo lomu pasaulē — un to, kā ļaunie attur viņu no šīs vietas sasniegšanas.

Es te vēl mazliet vēlāk, kad noklausīšos. Bet nu aizraujoši.
link5 comments|post comment

Lielmocekļi [Dec. 4th, 2014|09:43 am]
Beidzamās dienas pavadīju ļoti aizraujoši, vemjot un ķerstot sāpošu vēderu, tamdēļ, ak, šitik episku cepienu palaidu gaŗām. Bet nu tad, cenšoties atgūt iekavēto, es arī tagad tā visgudri piebildīšu, ko es tādu viedu esmu atklājis, pārlasot leitestpoustus.

Un edz, šausmīgi duŗas acīs tas, cik ļoti dažiem cilvēkiem gribas uzdoties par mocekļiem un stāstīt, kā viņiem dara gauži, kā viņus nesaprot, kā viņus nievā, sit un vajā. Nu tā diezgan slimīgi. Kas tas ir, kaut kāda slieksme uz mazohismu? Varbūt to var atrisināt, you know, mājās un zem deķa? Jo šitā te visu ļaužu priekšā locīties un brēkt, jā, jā, sit mani, es esmu slikts puika, sit mani — kaut kā nešķiet pareizi. Saprotiet pareizi, man nav iebildumu pret sadomazo izpriecu cienītājiem, un tas, ka kādam tādas lietas patīk, nekādi nemaina manu viedokli par viņu. Es vienkārši negribu redzēt, kā viņi to dara. Tas taču nav pārmēru daudz prasīts?

Citādi pārlieku bieži uzmācas tā sajūta, kas ir pa vidu starp nožēlojami, smieklīgi un kauns. Pieauguši cilvēki, bet uzvedas kā tādi mazi bērni. Pieņemsim, man nepatīk, ka kāds čalis čurā manā kāpņu telpā, es viņu izsviežu laukā un aizslēdzu durvis — čurā, čali, kur gribi, bet manā kāpņutelpā vairs ne. Es viņam nepiedraudu noraut galvu, es viņam neiekrauju pa muti, es neaizliedzu viņam čurāt — es viņam tikai pasaku, pie manis vairs ne, man nepatīk. Bet čalis piepeši uzdodas par lielmocekli un brēc, vēēēē, kā mani nesaprot, kā man dara pāri, kā rupji pārkāpj manas tiesības čurāt visur, kur es vēlos. Un viņam sarodas apkārt visādi taisnības draugi, kas stāsta — jā, jā, zinām mēs jūs, liberastus, baigie iecietīgie. Iecietīgi jūs esat tikai pret tiem, kas čurā tur, kur jūs. Ja kāds uzdrošinās čurāt kaut kur citur, jūs viņu vajājat tāpat kā totālitāristi, jūs visi esat vienādi, mēs gan tādi viedie, gudrie un nesaprastie.

Nu, atvainojiet.
link14 comments|post comment

Njet, Lavroff [Nov. 28th, 2014|04:12 pm]
Nezinu, vai 30. novembrī būšu internetos (nedēļas nogalēs es parasti viņos nerādos), tāpēc vērsīšu Jūsu uzmanību jau tagad: 30. novembrī paies 75 gadi kopš Ziemas kaŗa sākuma. Ja būtu vairāk laika un entuziasma (un ja visa ciba nebūtu kaut kāda pusizmirusi), varētu pavilkt paralēles ar Krievijas atdzimušo vēlmi nodrošināties uz savu kaimiņvalstu rēķina un cik veiksmīgi vai nē viņiem tas iznāk, bet tikmēr aprobežosimies ar mūzikālu sveicienu (šeit ar angļu tulkojumu un mīlīgu krievu atdzejojumu, bet bez burvīgas bildītes, kur Molotovs jauc kokteili Staļinam).

UPD: Savukārt krievu dziesmiņa par šo pašu notikumu stāsta, kā krievi pie Suomi-daiļavas iet uz randiņu ar durkļiem un tankiem. Čill, mazā, atslābinies, tā totāli nav vardarbība! Njā, tik vien tās bēdas, ka šī mazā spēra pretī.
link1 comment|post comment

And I am disgusted by the poor [Nov. 28th, 2014|12:31 pm]
[music |http://youtu.be/0YBumQHPAeU]

Sveiciens Cibas Britānijas kopienai! Lūk, jūs atkal arvien vairāk tiekat apspriesta kā visa ļaunuma sakne.

Kā noteikti zināt, pavisam nesen Naidžela Feridža ceļojošais cirks UKIP (pienākuši tiešām skumji laiki, es teikšu, kad neatkarība tiek pieprasīta nevis no Apvienotās Karalistes, bet Apvienotajai Karalistei) kāda pusotra mēneša laikā vienu pakaļ otram iebīdīja Vestminsterā veselus divus savas trupas biedrus. Deivids Kamerons nav amuzēti, tāpēc viņš ir izdomājis apcirst problēmu pašā saknē, tas ir, pierādīt — nēnē, jūs tikai nepadomājiet, mēs, Konservātīvie, nīstam imigrantus tikpat ļoti kā UKIP un vēl vairāk.

Tā nu viņš tagad plosās pa televīziju un stāsta, kā viņš piegriezīs migrāciju. Vai nu pusgada laikā atrodi darbu, vai tinies, pirmo četru gadu laikā ij neceri dabūt mūsu dāsnos in-work benefits (kas vispār ir šausmīgi aizraujoša sistēma, ķipa valsts piemaksā cilvēkiem, kam ir darbs, lai trūcīgajiem UK uzņēmējiem nevajadzētu maksāt vairāk), turklāt, ja tu esi no Eiropas Savienības, tev jābūt darba piedāvājumam, lai tu vispār te ierastos. To visu viņš stāsta ar sarauktu pieri, bļaustoties kā "This has to stop!" un tādā garā.

Tiesa, Msjē Kamerons — tīri gaŗāmejot un drīzāk politkorektuma vārdā — piebilst, ka vispār jau imigranti UK nāk par labu. Bet lai tad viņi te strādā melnos darbus par kapeikām, nevis iedomājas, ka viņi drīkst būt pilnvērtīgi UK iedzīvotāji!

Smieklīgi, jo vispār citas Eiropas valstis pārdzīvo par to, ka viņām trūkst darbaspēka. Un — protams, iespējams, ka es maldos, palabojiet, ja varat — UK jau tā imigrantus negaida atplestām rokām, nu, kaut vai dzīvokli Londonā dabūt ir stipri pagrūti. Tāpat nekādi nevar teikt, ka imigranti ir sagrāvuši UK ekonomiku — ja tas ir sagruvums, tad ļoti daudzas valstis tagad gribētu šitādu sabrukumu.

Bet nu labi, tā jau ir, populisms jāapkaŗo ar populismu.
link8 comments|post comment

Ху(д)еем вместе [Nov. 27th, 2014|01:05 pm]
Jūs taču vienmēr esat uzdevuši sev jautājumu — vai Dievs mani var padarīt tievu? Izrādās, var. Tiesa, neatbaidošas frizūras gan Dievs nemāk taisīt, bet matu sakārtojumi vispār Dievam ir sāpīgs tēmats, paskatieties jebkuŗu Jehovas liecinieku bukletu.
link5 comments|post comment

Kā tas laiks skrien [Nov. 27th, 2014|12:07 pm]
Ak nē, nupat tik pamanīju, ka pirmdien taču sākas decembris. Šitā te nemanot piezagties, zini, ziema, to es no tevis negaidīju. Mēs tak parasti pa draugam, un pēkšņi tu šitā.
link2 comments|post comment

Rausties, ja? [Nov. 27th, 2014|11:01 am]
Kā jūs noteikti zināt, bencīns beidzamā laikā maksā pārsteidzoši maz. Tāpat jūs noteikti zināt, ka tas tāpēc, ka nafta maz maksā. Ne pa jokam maz: trīs mēnešu laikā nokritusi par ceturto daļu un nu maksā 76 dolārus barelā. Diezgan vērtīgus dolārus, ņemiet vērā, bet tomēr.

Kad naftas cenas krītas, naftas eksportētājkartelis drudžaini vācas kopā un gudro, kā nu viņas noturēt gana augstas. Tā arī šoreiz, šodien trauc nu viņi uz Vīni, kur viņiem ir hedkvōrteri (plaši pazīstamā naftas eksportētājvalsts Austrija, vai ne) un gudro, ka vajadzētu piegriezt ražošanu, lai noturētu cenas. Bet! Krievija (kas nemaz nav eksportētājkarteļa locekle) paziņo, nekā nebūs, es neko negriezīšu.

What the fuck, Krievija, brēc naftas eksportētājkartelis, tu ko, galīgi saspiedusies?! Padomā tak ar galvu, lai nu kam, kam, bet tev jau nu vajadzētu apjēgt, cik svarīgi noturēt augstas naftas cenas. Mēs jau nekā nesakām, bet, ja visu ekonomiku būvē uz naftas, tad viņas cenu svārstības tomēr ir diezgan no svara.

Zināt, ar ko Krievija pamato savu domu? Mēs savas atradnes esam jau sabūvējuši, mums po barabanu zemas cenas, mazāka cena vienkārši atsijās tos, kas savas atradnes būvē vai ir sabūvējuši, pamatojoties uz augstām cenām. Praksē tas nozīmē Amuriku un viņas vareno hidrauliskās laušanas (angliski pazīstama kā fracking) bumu. Vēl Krievijai zināmā mērā palīdz tas, ka par vienu naftas dolāru tagad var dabūt veselu kaudzi ar rubļiem, tātad Krievija par lētāko naftu dabū pretī vairāk vietējo naudiņu un, rupji rēķinot, viens otru atsveŗ. Krievu pensionāri joprojām var saņemt tādu pašu rubļu kaudzīti. Tik vien tās bēdas, protams, ka par to kaudzīti tagad var nopirkt mazāk visādu mantu. Bet tādi aprēķini paredzēti mīkstajiem! Eku tev tieši tāda pat kaudzīte ar rubļiem, naļetaj, krievu pensionār, kamēr ir. Un pērc Krievijas preces, ja imports pēkšņi par dārgu.

Vārdu sakot, Krievija Ameriku mēģina paņemt uz izbīli. Kā tie ādas jakās tērptie jaunieši piecdesmito gadu filmās, kas trauc viens otram pretī ar mašīnām, gaidot, kuŗš pirmais noraustīsies. Šādā gājienā jūtama pat zināma vēlme atriebties, kā savulaik Ādolfam, kas īpaši uzmeklēja to pašu vagoniņu, kur Francijai parakstīt padošanos. Zemas naftas cenas savulaik bija tas vagoniņš (vai vismaz viens no tiem), kur savu padošanos parakstīja PSRS. Nu arī pie Pūķina namdurvīm pieripojis šis pats vagoniņš, un viņš cer, ka šoreiz viņā varēs iestumt Amuriku.

Kā amurikāņi teiktu, that's a really long shot. Bet, protams, tas Pūķinu vairs neattur.
link18 comments|post comment

Uzzinu pēdējais? [Nov. 26th, 2014|01:16 pm]
Klau, es taču nebūšu palaidis to gaŗām, Latvijā tik tiešām neviens neizmanto balss pastu?! Vai varbūt es šausmīgi maldos, visa civilizētā Latvija jau sen izmanto balss pastu, bet es vienīgais kā tāds cirvis palaižu gaŗām visvisādus kosmosa ziņojumus, kas citādi būtu sabiruši manā balss pastkastītē?
link31 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]