We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Nepopulārie viedokļi VI [Mar. 8th, 2019|08:54 pm]
Šogad varētu izbraukt veloderastu praidā.
link7 comments|post comment

Es nopietni [Mar. 8th, 2019|12:03 pm]
Man tiešām ļoti vajag Lidla maisiņu. Ja jūs man tādu varat iedot, būšu mūžam pateicīgs. Paskatieties, varbūt jums ir.

UPD: Jautājums atrisināts, paldies!
link11 comments|post comment

Maisiņš vaig [Mar. 2nd, 2019|09:49 pm]
Man vajag Lidla maisiņu uz neatdošanu. Ja jums ir un atdosit, būšu ļoti pateicīgs un varu šokolādi uzdāvināt vai vīnu vai kas jums patīk.
linkpost comment

Nepopulārie viedokļi V [Dec. 31st, 2018|07:56 pm]
Rosols ir negaršīgs un izskatās pēc vēmekļiem.
link5 comments|post comment

Saistību atruna [Oct. 15th, 2018|08:52 pm]
Nopirku divriteni.
link

Privatizētā dzīve [Jun. 21st, 2018|11:39 am]
Blūmbergā tāds aizraujošs raksts par amurikāņu uzņēmumu, kas no dročīšanas uzbūvējis biznesu. Nē, tas nav Reddit, bet gan VanTeist, te ir runa par citu cilvēku dročīšanu. Kungi sanāk kopā ar kundzēm, uzvelk gumijas cimdus un sāk viņas dročīt (atvainojiet, protams, par eksplicītajām detaļām, bet tāds nu ir šī uzņēmuma piedāvātais produkts). Tur nav Nekā Tāda; pasākums vairāk izskatās pēc jogas nodarbības, nevis dekadentas orģijas, un tur ir skaidri norādīts, ka sekss nav iekļauts. Tīri tā, meditācijas paveids. Protams, par konkrētu maksu.

Katrs/a, kam ir sekss ar sievietēm (vai kas ir skatījies Dienvidparku), droši vien būs ievērojis, ka dāsna klitorālā stimulācija ir brīnišķīgs veids, kā novest kundzi līdz orgasmam (ja vien viņš/a nav kaut kāds troglodīts/e, kas seksu uztveŗ tikai kā pašapmierināšanos). Tāpēc nav jābrīnās, ka bizness ir aizgājis diezgan uz urrā. Faktu man nav, neesmu ne kundze, ne amurikānis (piebildīšu, ne viens, ne otrs arī nevēlētos būt, esmu ļoti apmierināts ar savu pašreizējo identitāti), bet pēc biznesa panākumiem noprotu, ka orgasma trūkums amurikāņu sieviešu vidū varētu būt samērā aktuāla problēma. Ja jau no tā var veiksmīgu biznesu uzbūvēt.

Kā jau mēdz notikt ar jauniem biznesiem kopumā un biznesiem, kur iesaistīti dzimumorgāni, jo īpaši – biznesam ātri parādījās visādas ēnas puses. Palasiet, raksts ir foršs, bet tur ir viss, ko tu sagaidi no šāda pasākuma – smadzeņu skalošana, dzīvošana komūnās, mind control un tā tālāk.

Bet nu tātad, ko es gribēju teikt! Ievērojiet, tas ir bizness, nevis sekta. Pat ne bizness, korporācija bezmaz vai. Korporācija ar cenrādi, CEO, mission statement, vīziju un peļņas rādītājiem.

Tā ir tik izcila laikmeta zīme. Sešdesmitajos, septiņdesmitajos un droši vien vēl astoņdesmitajos (vai Latvijā deviņdesmitajos, mēs tajā desmitgadē izdzīvojām visu, ko brīvā pasaule izdzīvoja trijās) tā noteikti būtu sekta, simts punktu, šaubu nav. Tur ir visas sektas iezīmes, un rakstā pavisam drīz arī šis apzīmējums parādās. Tāpat nevienam (izņemot sektu biedrus, protams) nav šaubu, ka arī sektas ir biznesa projekti. Bet noformēt sektu kā uzņēmumu – tā ir izteikta laikmeta zīme.

Sešdesmitajos nevienam neienāca prātā dročīt un sasniegt garīgo apskaidrību kopā ar korporāciju (labi, iespējams, kaut kādam dīvainītim pelēkā flaneļa uzvalkā ienāca, bet tā doma viņa galvā arī palika). Korporācijas bija tās gaŗlaicīgās vietas, kur cilvēki darīja lietas. Veiksmīga korporātīvā karjera tev gan nodrošināja glamūrīgu dzīvesveidu, kur vēlmju gadījumā bija vieta arī grupveida dročīšanai, taču korporācija šeit bija tikai naudas avots, nevis garīgais skolotājs.

Šitiem te sūda hipijiem, kas tagad masveidā pensionējas, viņu skaistajā jaunībā neienāca prātā doma savu izlaidīgo dzīvesveidu noformēt kā korporāciju. Gluži otrādi, viņi to pasniedza kā protestu pret korporātīvo Amuriku. Protams, sūds viņiem sanāca, ne protests: pēc tam viņi nogrieza matus, izskuva paduses un uzbūvēja tādu korporātīvo Amuriku, kāda sešdesmitajos nevienam CEO pat drosmīgākajos sapņos nerādījās. Tādu, kur cilvēki orgasmātisko apskaidrību meklē korporācijā.

Es to jau iepriekš esmu teicis, bet varu pateikt arī tagad: neticiet tiem parūķiem, kas saka, ka zīmoliem drīz būs kirdik, jo postmileniāļu paaudze viņus neņems vērā. Kaut kādiem konkrētiem zīmoliem noteikti būs, bet mēs dzīvojam pasaulē, kur ir pavisam normāli privātizēt, tas ir, atdot kādam konkrētam uzņēmumam un apzīmolot, arvien vairāk un vairāk lietu, kas agrāk nešaubīgi atradās ārpus korporātīvās jomas. Es te pat nerunāju par privātizētiem parkiem, lai gan arī tas; es te runāju par privātizētiem orgasmiem. Visam ir savs zīmols. Meklēšana ir gūgle, saziņa ar cilvēkiem ir feisbuks, sekss ir tinderis, bet orgasmi tātad ir vanteist.

Man patīk domāt, ka šitā taču tas nevar turpināties, un vienā brīdī kaut kas nojuks. Es pat nezinu, kā; varbūt atkal sāksies kaut kādas neskūto hipiju komūnas, kam būs eksceļa tabulās nereģistrēti orgasmi, kas neprasīs dalības maksu un kas neizīrēs "burvīgu pieredzi īstenā hipiju komūnā" caur ērbīenbī. Man pat ir aptuvena nojausma, kā līdz tam var nonākt: jo vairāk cilvēki apmuļļājas tajā korporātīvajā vidē, jo mazāka viņiem pret to cieņa. Neesmu trūcīgs cilvēks un nestāvu uz karjeras zemākā pakāpiena, tāpēc faktu man joprojām nav, taču nojaušu, ka trūcīgiem cilvēkiem varētu būt nepamatota un nepelnīta cieņa pret korporācijām – sak, viņi ir tie burvīgie ļaudis, kas noteikti ļoti smagi strādā, lai radītu vērtību un darbavietas, un viņiem ir nauda, un pie naudas noteikti var tikt tikai ar smagu darbu, blabla. Muļķības, ir simtunviens veids, kā tikt pie naudas bez smaga darba, kā vanteist piemērs izcili pierāda. Tie, kas šajā spēles "Cirks" mačā tiek pietiekami tālu, pēc kāda laika atkal atbīdās uz to sešdesmito lauciņu – to, kur korporācija ir tikai veids, kā tikt pie naudas. Nauda, vēlme pēc brīvības un veselīgi nievājoša attieksme pret autoritātēm – tas ir labs sākuma komplekts lielām lietām.

Un tos, kas atkal kaut ko mēģinās privātizēt – ar koku tos prom, ar koku.
link5 comments|post comment

Kultūras ziņas [May. 30th, 2018|09:48 pm]
Pisis zirgs, jebal acī, apdirsties un nepiecelties. As far as I'm concerned, Džeks Vaits var pisties dirst, Pozitivus lainaps man nekad nekādas sajūtas nav raisījis, visus šitos jūsu "ej tu dirst, kas pie mums brauc" es nekad neesmu sapratis.

Bet nu bļā. Za-je-bis. Septembrī Ventspilī būs ne daudz, ne maz, bet Kronos kvartets. Jebaaaaaaaaaaaal. No Ventspils es to negaidīju, bet esmu ļoti patīkami pārsteigts.
link10 comments|post comment

Skat, kas kļuvis populārs [May. 11th, 2018|11:03 am]
Pizģec, biedri. Es te savā nodabā ķēpājos ar filmām un nemaz nenojaušu, ka tas vaļasprieks aizgājis tik tālu, lai Holivuda par to taisītu kino. Kāds ir redzējis Kodachrome un var ieteikt, vai vērts iet? Saprotiet, ja tavs obskūrais vaļasprieks parādās kino, ir taču interesanti paskatīties, es One Hour Photo arī tikai šī iemesla pēc noskatījos.

Turklāt es arī tieši pirms slēgšanas savulaik mēģināju attīstīt Kodachrome, tikai man būtu bijis jāsūta prom uz Amuriku. Bija neparasti auksts un sniegains decembris, kaut kādi reisi pat tika atcelti, un tā nu es sapratu, ka nekādā veidā nepagūšu aizsūtīt, kas ir žēl, protams. No otras puses, ja gribas, es to Kodachrome varu attīstīt pats, tikai melnbalti. Melnbalts Kodachrome, jūs nopietni.

Pirms kāda laika Kodak apsolījās Ektachrome atkalpalaist, bet par to pēc tam vairs nekas nav dzirdēts. Skāde, savulaik diapozitīvu filma ļoti patika. Tikai palūk, bēda: diapozitīvu filma ir ļoti laba. Tā, ka ōsam. Krāsas pareizas (labi, katrai filmai ir savas īpatnības, bet mēs visi zinām, kuŗai tieši kas ir, un par to mēs viņas arī mīlam), attēls ass, grauds niecīgs (Fuji gan kādu brītiņu ražoja ISO 400 diapozitīvu filmu, bet tā jau sen vairs nav ar mums, un pakaļpalicēji ir tā ap ISO 50-100). Jūs saprotat, uz ko es mērķēju? Citiem vārdiem sakot, ļoti izskatās pēc digitālās fotogrāfijas. Samuhļīta un izfiltrēta digitālā bilde izskatās vairāk pēc filmas nekā nefiltrēts diapozitīvs. Ieskenētā veidā, protams: analogā veidā diapozitīvs izskatās neticami izcili, bet kuŗš ta' mūsdienās taisa diapozitīvu vakarus, eh.

Tā nu diapozitīvi neizbēgami kļuvuši par mazu nišas produktu jau tā mazajā filmas nišā. Krāsainie negatīvi izskatās daudz filmīgāk, turklāt joprojām ir daudz lētāki par diapozitīviem. Tad jau ar var saprast, kāpēc Kodak nesteidzas ar Ektachrome atkalieviešanu, un Kodachrome vispār droši vien aizgājis uz neatgriešanos, lai kā atsevišķi filmas gīki murminātu -- tūdaļ, tūdaļ būs.

UPD: Oh, un skat, tai filmā galvenā lomā ir dižākā lietuviešu kinozvaigzne kopš Donāta Baņoņa laikiem!
link2 comments|post comment

Zīmola maiņa [May. 10th, 2018|03:30 pm]
Izrādās, Maija Migla tagad pēc papīriem ir Maija Streiča.

Jāatzīst, tas ir visneveiksmīgākais rībrendings visā Latvijas vēsturē, Hansabanka/Swedbank salīdzinot šķiet ļoti attāla otrā vieta. Ņemam izcilu, labskanīgu, unikālu un tautā iemīļotu zīmolu -- un tā vienkārši atmetam. Nu kādēļ, KĀDĒĻ.

Bet, lai vai kā: daudz laimes vārdadienā!
link3 comments|post comment

#teirhaltūra [Apr. 26th, 2018|04:28 pm]
Vajag iztulkot 3 lapas gaŗu autorlīgumu, no latviešu uz angļu, vajadzēs izrakstīt rēķinu un ļoti vēlams, lai cena būtu zem EUR 70. Jo 70 taču nav adekvāti.

Paldies jau iepriekš!

UPD: jautājums atrisināts.

UPD2: Ja jums maksā vairāk, man par jums ir patiess un neviltots prieks. Ja jums maksā mazāk, tas nenozīmē, ka citiem nedrīkst maksāt vairāk. Tiešām, šis nu nebūtu jautājums, par ko villoties.
link24 comments|post comment

Freida pārlasīšanās [Apr. 10th, 2018|02:51 pm]
Ļoti pavirši lasot, pārlasījos Frankfurt Hahn Airport kā Sigmund Jähn Airport un jau paguvu sapriecāties :/ Laikam gan dzīvu cilvēku vārdos tādas lietas nosaukt nav pieņemts, bet, ja ļoti grib, tad taču var!

UPD: Vispār, ja mēs te par vācu kosmonautiem Kosmonautikas dienas priekšvakarā: žēl, ka amurikāņi savulaik no Vācijas līdz ar raķešu būvētājiem neimportēja arī lidotājus. Būtu tiešām glauni, ja viens no pirmajiem cilvēkiem kosmosā būtu, teiksim, Hanss Ulrihs Rūdels.
link6 comments|post comment

Nepopulārie viedokļi IV [Apr. 10th, 2018|01:11 pm]
Laiciņš šodien foršāks nekā vakar.
link8 comments|post comment

Paši pūta, paši dega [Apr. 9th, 2018|07:34 pm]
Šodien [Gūglei piederošajā -- red. piez.] Jūtūbe man noreklamēja Gūgles reklāmas.
link1 comment|post comment

Status Update [Mar. 29th, 2018|11:02 am]
Nu jā, tātad ar to atrasto filmu piepildījās visticamākais variants: nekas nesanāca. Es pat centos: no sākuma pamēģināju testa strēmeli, kas mudināja domāt, ka tā filma īpaši ilgi nav jātur attīstītājā. Nu ko, ja nav, tad nav. Tātad mēģināju ne īpaši ilgi. Bet, iespējams, es uzdūros kaut kādai padomiskai diapozitīvu filmai, rādās, ka tur ir kaut kāds pārāk jaudīgs anti-halation slānis. Lai vai kā, viss bija pilnīgi tumšs, izņemot dažas vietas, kur filmas emulsija bija pavisam nonākusi nost. Oh well, mūžu dzīvo, mūžu mācies.
link3 comments|post comment

Hedžfonds [Mar. 29th, 2018|09:42 am]
Izrādās, ežu pavairošana un audzēšana ir daudz aizraujošāks pasākums, nekā varētu iedomāties.
link6 comments|post comment

The golden book of chemistry experiments [Mar. 28th, 2018|03:28 pm]
Ņemšos attīstīt vecā Smenā atrastu Svemas filmu. Absolūti ne uz ko neceru, visticamāk, vienkārši nekā nebūs. Mazāk ticams, bet ticams, ir tas, ka kaut kas būs, bet aizmiglojums tāds, ka ne velna nevar saskatīt. Un minimāla iespēja ir tāda, ka sanāk kaut kas, ko var ieskenēt.

Bet vismaz ir burvīga iespēja izmēģināt visādas dīvainas attīstīšanas metodes. Vecu filmu iesaka attīstīt aukstā attīstītājā. All rightie, mēģināsim!
link1 comment|post comment

Motivējoši [Mar. 27th, 2018|10:28 am]
Eye of the tiger tomēr ir nodrāzta klišeja. Lūk, aizej uz kačalku un tur skan Lithium -- tas jau ir pavisam cits motivācijas līmenis.
link1 comment|post comment

Pasaule ir pārsteigumu pilna [Mar. 23rd, 2018|03:02 pm]
Katram ir savas pasaules skatījuma īpatnības, un es nebūt nemēģinu apgalvot, ka manējais ir vienīgais iespējamais. Tāpat šis nav veltīts nevienam konkrēti, tiešām nē. Bet tomēr -- ļoti gribētos, lai arī es mācētu skatīties uz pasauli tā, it kā dažādas pavisam regulāras un cikliskas lietas notiktu pirmo reizi.

Es te pat nerunāju tādā "Everybody knows" līmenī, tādā man joprojām šad tad uznāk izbrīns par it kā pierastām lietām. Nēnē, es te runāju par tādu jauna kucena vai Nila Ušakova cienīgu izbrīnu par pavisam neizbēgamām lietām. Par to, ka Latvijā, izrādās, ir sniegs. It kā taču vajadzētu pierast, bet nē, katras ziemas sākumā noteikti būs cilvēki, kas ar patiesu neizpratni skatīsies uz pasauli un skaļi prātos -- kas tas tāds, kāpēc tā notiek, vai mēs esam saērcinājuši kādas dievības, ka viņi mūs tā soda, vai tas kādreiz beigsies, ko mums tagad darīt. Par to, ka veikalā par pirkumiem ir jāmaksā -- ir tāda cilvēku grupa, kas naudasmaku sāk meklēt tikai tad, kad viņiem paziņo, ka jāmaksā tik un tik (un vienmēr tas naudasmaks ir dziļākajā somas stūrī). Vai, kas tagad aktuāli -- ka, izrādās, dienas visu gadu nav vienāda garuma. Nu jā, ir jau forši, ka dienas paliek gaŗākas, nav vārdam vietas. Bet mazliet mulsina dažu cilvēku patiesā sajūsma un pat tāda kā neizpratne par šo faktu. Tā katru gadu notiek, ziniet.

Droši vien pie visa vainojamas semītu reliģijas ar viņu absurdo lineārā laika uztveri.
link12 comments|post comment

Cik mēs viens par otru zinām [Mar. 22nd, 2018|09:58 am]
Apskatījos, ko feisbuks domā, kādas ir manas intereses reklāmu saņemšanas jomā. (settings > ads > your interests)

Nēnu pārsvarā jau puslīdz pareizi, lai gan, ja godīgi, to varētu izsecināt arī ar pavisam elementāru informāciju (piemēram, feisbuks uzskata, ka man ļoti interesē nauda). Savdabīgākas personības nianses viņš nav uzķēris, piemēram, nekur neparādās, ka man patiktu kodolfizika. Bet!!!!!

BET!!! Viņš nez kāpēc ļoti prominenti domā, ka mani interesē -- riteņbraukšana. Ej tu ellē, Feisbuk. Tas ir, es gribēju teikt, jā, mani totāli interesē riteņbraukšana, es tuvākajā laikā grasos kļūt par mamilu, kur ir manas bikses ar popēto stakli un aerodinamiskā ķivere. Riteņbraukšana, protams. Mark Cukerberg, turpini domāt, ka man interesē riteņbraukšana, un par pārējo neinteresējies.
link32 comments|post comment

Kā uzlabot Igaunijas ārējās tirdzniecības bilanci [Mar. 13th, 2018|07:26 pm]
Ministru prezim Kučinskim pārmaiņas pēc izrādījās taisnība, esmu spējīgs izteikt atzinību, kur tā ir vietā. Viņam vienreiz prasīja, vai akcīzes celšana nenokaus Valkas nelielo, bet ļoti jauko zostiņu, kas dēj zelta olas, uz ko viņš atbildēja -- bet igauņi taču arī ceļ, tāpat starpība būs pietiekami liela. Un patiesi, igauņi ne tikai nav pierimuši, igauņi paplašinājusi areālu. Mazsalaca nez kāpēc reāli ejoša vieta skaitās, lai gan viņa, atšķirībā no Valkas, ar savu straujo populāritāti vēl īsti nav saradusi. Jūs taču dzirdējāt par to igauņu Neatkarības dienas ceļojumu uz Mazsalacu, vai ne? Lūk, lūk.

Bet man te ienāca prātā drusciņ citāda doma. Un kā jūs domājat, cik ilgs laiks paies, līdz latviešu bāleliņi brauks uz Dienvidigauniju pirkt legālizēto marihuānu? Es pavisam nopietni, cik mums ilgi jāgaida, līdz Abja Paluojā atveŗ "Pasaulslaveno Urmasa kofīšopu"? Es tiešām nedodu vairāk par kādiem septiņiem gadiem -- ja vien, protams, arī Igaunija neattopas un nenostājas uz tradīcionālo vērtību sargāšanas taisnā ceļa. Lai gan, lūdzu, nedari tā, Igaunija.

Lai vai kā, šeit mēs skaidri redzam, kā tieši Igaunija var uzlabot savu nožēlojamo ārējās tirdzniecības bilanci ar Latviju. Mēs jums šņabi un benzīnu, un būvmateriālus, un šitos te Valmiermuižas tirdziņa sūdus -- jūs mums marihuānu. Helluva plan, no?

Tik tas gan būs humors, ja robežsardze sāks ar suņiem kratīt visus autobusus, kas brauc no Mazsalacas un Valkas. Brauc kāda sirmmāmuļa atpakaļ no Valkas uz Oliņām ar kaņepju sviesta pavalga pikuci sainī, un pēkšņi -- suņi, robežsardze, nāciet mums līdzi. No otras puses, Abja Paluoja varēs reklamēt package holidays, tādu all-inclusive zaļo nedēļas nogali. Atbrauc piektdien vakarā uz liberastu midzeni, nopīpējies līks, svētdien mierīgi brauc atkal mājās būt produktīvs Latvijas pilsonis.

Skat, man biznesa plāns ir rokā. Igaunija, proties.
link1 comment|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]