We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ website | Mācīsimies latviešu valodu! ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Don't cha wish your girlfriend was hot like me? [Jan. 26th, 2015|09:48 am]
Sakiet, lūdzu, kāpēc īstenajiem Latvijas patriotiem nepatīk Putins?

Tāpēc, ka viņš apspiež savu pilsoņu tiesības? Bet īstenam Latvijas patriotam taču arī pienākas nievājoši izteikties par cilvēktiesībām, phe. Vienbrīd īstenie patrioti pat vāca parakstus, lai Latvijā ieviestu Putina likumus. Varbūt tāpēc, ka viņš uzbrūk citām valstīm? Bet ja Putins būtu ukrainis un uzbruktu Krievijai — vai arī tad īstenie Latvijas patrioti viņu gānītu pēdējiem vārdiem? Vai tomēr drīzāk teiktu, o, kāds tam krievam beidzot sadod pa muti? Tāpēc, ka viņš pataisījis Krieviju par nedēmokrātisku valsti? Ja man kāds maksātu piecīti par katru reizi, kad īstenais Latvijas patriots gāna "pārprasto dēmokrātiju", es būtu jaunietis ar stabiliem un augstiem ienākumiem. Turklāt Krievija taču skaitās dēmokrātija, tur pat vēlēšanas ir. Vispār tagad nav pieklājīgi sevi atklāti nosaukt par nedēmokrātisku valsti, ij Ziemeļkoreja ir ne tikai dēmokrātija, bet arī tautas.

Putins aizstāv krievu valodas intereses. Tiesa, viņš to dara, močījot citādi runājošos, bet tas taču ir pat atzīstami. Putins stājas pretī homoseksuālistu patvaļai. Putins modernizē armiju. Putins ir spēcīgs vadonis, kas noliek pie vietas jebkādu opozīciju. Krievijas TV kanāli audzina savu pilsoņu nācionālo stāju. Pret ko no šī saraksta iebilst īstenie Latvijas patrioti?

Ka tik nav tā, ka vienīgais iemesls, kāpēc īstenajiem Latvijas patriotiem nepatīk Putins, ir tas, ka viņš ir krievs. Daži vēl īstenāki patrioti ir spējuši tam pārkāpt pāri un atklāti dzied slavas dziesmas Putinam. Citi vēl nespēj un pie sevis purpina, ka mums arī vajadzētu īstu Vadoni, nu, tādu kā Putins, tad gan mums ietu glauni.

Tad varbūt saņemieties? Īsteni nācionālas partijas varētu mest kaunu pie malas un sākt draudzēties ar Putinu. Viņam jau tā ir īsteni nācionālo Eiropas partiju fanu klubs, vēl viena būtu tieši laikā. Citādi kaut kā muļķīgi izskatās — nīst kādu par to, ka viņš dara tieši to, ko gribat darīt jūs.
link27 comments|post comment

Bez cīņas nav uzvaras [Jan. 23rd, 2015|12:47 pm]
Vispār man ļoti patīk tā vērtīgā iniciātīva cīņā pret abortiem: saukt vēl nedzemdējušas sievietes par mātēm. Man arī pati cīņa ļoti patīk, jo es augstu vērtēju bezmērķīgas cīņas. Šī cīņa gan bezmērķīga nav vis tādēļ, ka to nav iespējams uzvarēt, bet tādēļ, ka abortu skaits samazinās arī bez viņas, turklāt strauji. Bet cīņā no svara ir spars, nevis jēga!

Tomēr šī cīņa neiet pienācīgi tālu savā sparā. Ja nedzemdējušas sievietes var saukt par mātēm, tad ir tikai pašsaprotami, ka jaunēkļus pēc pubertātes vecuma sasniegšanas jāsauc par tēviem. Un tā pret viņiem arī jāizturas! Ja jaunietim, kas vecāks par 18 gadiem, nav neviena bērna, vietā jautājums: kādēļ? Kādēļ viņš nerūpējas par saviem nedzimušajiem bērniem? Varbūt viņš izmanto kontracepciju, tā neļaudams saviem bērniem piedzimt? Vai varbūt — lai dievi mums žēlīgi — viņš pulē gurķi, tā ikreizi iznīdēdams miljoniem potenciālo Latvijas pilsoņu?!

Tādēļ es ierosinātu likumu papildināt. Uzreiz pēc pubertātes iestāšanās jaunajiem tēviem būtu pienākums ar saviem vecākiem iet pie ārsta un noklausīties izvērstu lekciju par to, kāpēc viņam nevajag masturbēt. Cik gan spēcīgu pamatu tālākajai dzīvei tas ieliktu! Lūk, sēdēs tāds samulsis pubertātes mākts jaunietis savu vecāku klātbūtnē, un nācionāli apvienots ārsts viņam bargi prasīs — tu taču nemasturbē, jaunais tēvs? Ko? Pēc šādām pārrunām viņš neuzdrošināsies.

Latvijas nākotne ir mūsu rokās.
link20 comments|post comment

Diez kas nav, ko? [Jan. 22nd, 2015|11:12 am]
Aizgāju paklausīties kārtējo Aktuālo diskusiju burvīgajā kontrkultūras portālā lkr.lv. Vispār lieliska aktuālā diskusija, tur ir viens kristīgās jōgas piekopējs (kuŗš jōgu sauc par juogu), kuŗu ēd nost bez sāls (ir tik aizkustinoši, kad Tālis prasa: "Jūs ticat tādam murgam?" Es turpmāk nekautrēšos un šādu jautājumu uzdošu tiem kristiešiem, kas man sludinās.) Bet edz, tur ir vēl norāde uz vienu dedzīgi kristīgo jauniešu salidojumu, starp citu, man Purvciemā tieši kaimiņos. Salidojums saucas Oxygen, jo — and I quote — "Viena no svarīgākajām lietām visā pasaulē ir skābeklis. Bez tā nav iedomājama dzīvība."

Edz, šitā gadās, ja tu pasludini bioloģiju par sātana mācību — nevilšus sarunā tādas lietas, ka pat anaerobai baktērijai jāsmejas.

UPD: "Jūs izskatāties gudrs cilvēks, bet es apbrīnoju, ka jūs varat sekot un ticēt tādām muļķībām." Fuck yeah, kāpēc man jābūt pieklājīgam un iecietīgam pret cilvēkiem, kas paši šādi runā.
link16 comments|post comment

Status Update [Jan. 21st, 2015|05:17 pm]
Par to QE šeit: http://www.bloomberg.com/news/2015-01-21/ecb-said-to-propose-qe-of-50-billion-euros-a-month-through-2016.html

Nav laika, eju prom. Bet ja interesē, izlasiet.
link4 comments|post comment

Kā es iemācījos neuztraukties un iemīlēju deflāciju [Jan. 21st, 2015|11:17 am]
Uuuun atkal studijā Kautskis. Lūk, ko ziņās tev nestāsta šodien.

Kā zināms, rītdien eirai liela diena. Mario Drāgī, pazīstamais burvju mākslinieks, Eiropas Centrālās bankas prezidents un visu laiku sliktākais stand-up komiķis, uzstāsies ar vienu no dižākajām performancēm nez cik mēnešu laikā. Ikviens, kas brauc ar privāto transportu, ir pārliecinājies, ka eirozonā pilnā sparā plosās deflācija jeb cenu samazināšanās (pasakiet kāds to Rīgas Satiksmei, viņiem tas nav pielecis). Kā zināms, deflācija ir Ļaunums, jo cilvēki gaida, kad cenas kritīsies vēl zemāk, netērē naudu, ekonomika stagnē (ko viņa, starp citu, dara) un tādā garā. Tāpēc ļaudis spriež, ka Mario ir Plāns.

Ja cilvēki negrib tērēt to naudu, kas viņiem jau ir, viņiem var iegrūzt rokās vēl kādu brangu kušķi, še, ņem, ņem, mums ir vēl — un cerēt, ka cilvēki viņu beidzot tērēs. Un ļaudis purpina, ka Mario tieši to plāno darīt: piedrukāt naudiņu un iedot to katram losim, kas to prasa. Svešvalodā to sauc par quantitative easing jeb QE. Melš, ka aš 500 miljardus piedrukāšot. Un ar "katram losim" jāsaprot "katram losim, kas var paprasīt naudiņu pa tiešo Eiropas Centrālajai bankai." Ja jūs esat, teiksim, banka, ECB jau tagad jums labprāt dod kaudzēm naudas. Bet, to sāpi, bankas diez kā negrib to ņemt. Tāpēc nākamais solis būtu naudiņas došana visādām eirozonas valstīm jeb viņu parādzīmju uzpirkšana. Jā, tas attiecas arī uz mums (hei, es taču teicu, katram losim). Un tad nu valstis savu lēto naudiņu tērē vienā laidā, visvisādus lietderīgus infrastruktūras objektus sabūvē, rūpējas par saviem ļaudīm, ceļ savu konkurētspēju, cenas puslīdz ceļas, ekonomika arī, visiem labi, visiem labi.

Pret šo plānu ļoti iebilst Vācija, kas pie sevis dungā Bück dich un stāsta, ka šitā te nu nevarēšot gan, tad jau Grieķija, Itālija un citi eirozonas grūtgalvīši negribēšot laboties, ja vairs kaktā uz zirņiem nebūs jāsēž. Bet nesen Mario paziņoja, ka viņš pārstāvot ne tikai Vācijas intereses, un kaut kāda Eiropas tiesa pielēma, ka vispār viņš tā var izdarīties. Tātad: naudas plūdiem ceļš ir vaļā, un ikviens un viņa brālis sagaida, ka rīt Mario tieši to paziņos.

Teorētiski tad, kad šādas lietas notiek, valūtas vērtība samazinās — naudas ir vairāk, viņa ir mazāk vērīga. Lūk, mana lāga paziņa [info]gc stāstīja, ka vakar trolejbusā kāda kundze pa tālruni devusi 500% varbūtību, ka nedēļas beigās eiro būs 1,1 dolāru vērts. Par ko cilvēki mūsdienās trolejbusos runā, vai ne. Es gan nebūtu tik drošs, ir scenāriji, pēc kuŗiem eiro pilnīgi mierīgi var mazliet pakāpties, bet nu jūs sapratāt domu.

Protams, ja Mario izspēlē savu kārtējo nesmieklīgo joku un nekādu naudu drukāt nesāk, tad (vismaz eiro kurss) ir dirsā ar visu dziesmu grāmatu. Bet — pavei! — tam ir savas gaišās puses. Lūk, mēs te par deflāciju stresojam, bet deflācijas galvenais iemesls ir zemās naftas cenas. Naftu pārdod par dolāriem. Tātad, ja eiro kurss ir ļoti vārgulīgs, tas piebremzē naftas cenu kritumu un arī visu deflāciju!

Vārdu sakot, es nepiekrītu tiem jauniešiem, kas brēc, ka Mario dabūs pa galvu tad, ja jās pa kreisi, un zaudēs zirgu, ja jās pa labi. Manuprāt, lai kur Mario tālāk nejātu, visur ir ja ne gluži leknas un deflācijas neskartas pļavas, tad vismaz puslīdz līdzens ceļš gan. Ja viņš piedrukā naudu — woohoo, free money, varbūt mēs, nez, pie vilcieniem beidzot varam tikt (nesacerieties, protams). Ja viņš nedrukā — ar nekas, pie mums brauks tūristi no Eiropas (jo citur braukt viņi nevarēs atļauties) un Amurikas (jo še viņi dabūs daudz vairāk benga par savu baku), mūsu preces pirks gan Eiropā (atkal, citas pārāk dārgas), gan Amurikā. Krievijā gan ne, ja vien mēs pēkšņi nesāksim būvēt kaŗakuģus. Bet to mēs varam pieciest.

Tiesa, ja man būtu lieli uzkrājumi eiro, tad gan es tagad kristu pānikā par to, ka viņiem kritīsies vērtība. Bet arī to var labot, es varu ieteikt dažus spekulātīvus ieguldījumus, kas var ar uzviju atsvērt uzkrājumu vērtības kritumu (nu, un neveiksmes gadījumā viņus padarīt vēl nevērtīgākus, protams, bet tas tā.)
link37 comments|post comment

No sirds un no rajona [Jan. 21st, 2015|10:18 am]
Purvciems ir tāds Purvciems brīžam. Nesen vietējā alkobodē (kādu 200 metru rādiusā ap manu māju ir vismaz 3 puslīdz legāli veikali, kas specializējas alkohola tirdzniecībā — build it and they will come) dzirdēju ļoti trulu pick-up line. Es neesmu jaunkundze un uz geju bāriem arī vairs neeju, tādēļ īpaši bieži pick-up lines vis nedzirdu. Un arī šī nebija adresēta man: kāds čalis tirgū pirktā vējjakā un neglītās brillēs pirka vācu alu un centās cirst kanti pārdevējai. Vācu alus, he. — Mhm. — Viņiem ir akas ar ļoti labu ūdeni, tas alum ir svarīgi. — Mhm. — Viņi paši jau ļoti lepojas ar savu alu. — Mhm. — Viņi stāsta, ka tas esot labākais Eiropā. Viņiem ir ļoti labs ūdens. No viņu akām. — Mhm. — Viņiem vēl tas festivāls Minhenē bija, alus festivāls. — Mhm. — Man jau arī šķiet, ka tas ir labs alus, jo tur tās akas tādas ir.

Pēkšņi Purvciems šķita vēl skumjāks nekā parasti.
link18 comments|post comment

Okupanti zaudējuši jebkādu kaunu [Jan. 19th, 2015|09:54 am]
Starp citu, turpinot par okupāciju. Kāds varbūt zina, cik ilgi būs derīgi pirms 1. februāŗa par veco cenu nopirktie ētaloni? Ja vien, protams, Ušakovs arī šoreiz nenoraustīsies un beidzamajā brīdī neatcels savu neglīto plānu.
link8 comments|post comment

Keep calm and trudge along [Jan. 19th, 2015|09:25 am]
Labrīt, studijā Kautskis un rubrika "Ko ziņās tev nestāsta."

Kā ziņo žurnāls Foreign Policy, Lietuva plāno izplatīt saviem pilsoņiem brošūriņu ar padomiem, ko darīt, ja Lietuvā iebrūk Krievija. Tur ir tādi tiešām vērtīgi padomi kā "nekrīti pānikā, tas, ka aiz loga šauj, nenozīmē pasaules galu" un — mans iecienītākais — "padari krieviem dzīvi grūtāku un dari savu darbu nevīžīgāk."

Lieliska doma. Protams, Latvijai arī vajag izdot šādu brošūriņu — bōnuspunkti par to, ja arī krieviski. Vēl vairāk, katram apzinīgam Latvijas pilsonim vajadzētu gan saprast, ka Rīga būtībā jau tagad ir krievu okupēta teritorija. Tātad arī katram rīdziniekam jāseko šim padomam — padari krieviem dzīvi grūtāku. Ja tu smēķē, met izsmēķus uz ielas — lai Ušakovs savāc. Brauc sabiedriskajā transportā bez biļetes un, ja tevi pieķeŗ, atsakies maksāt sodu, saukājot kontrolieŗus par kolaboracionistiem un Kremļa pūdeļa blusām. Ja strādā kādā pašvaldības iestādē, dari savu darbu pēc iespējas neapzinīgāk — lai gan, cik noprotu, pašvaldības iestāžu darbiniekus uz to mudināt nevajag.

Kopā mēs uzvarēsim.
link18 comments|post comment

Heilvetica [Jan. 16th, 2015|10:57 am]
Un tagad ķersimies pie rubrikas "Ko ziņās tev nestāsta", kur, protams, galvenā ziņa ir Šveices franks.

Tas ir ļoti, ļoti svarīgs jaunums, un man nav ne mazākās jausmas, kāpēc Latvijas ziņās to neatspoguļo plašāk. Īsumā lietas izskatās šādi: kopš 2011. gada Šveices Nācionālā banka (ērtības labad sauksim to par SNB) cītīgi sargājusi minimālo EUR/CHF kursu — 1,20 franku par vienu eiro. Visu šo laiku kurss arī apmēram ap šo atzīmi ir dzīvojies, un SNB ir dievojusies, bet protams, mēs šito kursu sargāsim ilgi, ilgi un tuvākajā laikā nedomājam atcelt. Un ļaudis viņiem ticēja.

Tāpat Šveices frankam ir "drošā patvēruma" reputācija. Franks skaitās droša, stabila valūta, kas nekādus briesmīgus satricinājumus nepiedzīvo (šīs reputācijas sargāšana bija viens no galvenajiem iemesliem, kāpēc to minimālo kursu ieviesa.) Cilvēki Šveices frankos labprāt veido uzkrājumus un ņem kredītus — piemēram, Polijā vienbrīd 70% visu hipotekāro kredītu bija frankos. Tagad tas ir 41% un, piebildīsim, poļu ziņās šis jaunums aprakstīts daudz plašāk.

Nu lūk, un vakar SNB paziņoja, ka vairs nesargās minimālo kursu, kas būs, tas būs. Eiro beidzamajā laikā it nekādi neskaitās droša un stabila valūta, tādēļ ļaudis krita mazliet pānikā — kas notiek, kāpēc, vai tiešām Šveice bēg no grimstoša kuģa. Uzreiz pēc paziņojuma eiro pret franku nokrita par 40%. Atkārtošu vēlreiz. Četrdesmit procenti. Pēc tam gan atguvās, ja par atgūšanos var saukt 16% kritumu vienā dienā.

Saprotiet pareizi, tas nav kā Krievijā, kur rublis krīt pret visu, pret ko vien var pakrist. Tas ir, eiro arī krīt, bet ne tik strauji. Tomēr šāds jaunums stipri uztrauc jau tā nervozos ļaudis, kas savu naudiņu tur eiro (janvāŗa beigās eiro gaidāmas grūtas dienas). Tāpat ne īpaši jauki jūtas ļaudis, kas Šveicē ražo visādas lietas, jo, protams, to visu sūtīt uz Eiropu tagad kļuvis daudz dārgāk. Šveices tūrisma industrija arī nav sajūsmā. Un, protams, pilnīgi noteikti sajūsmā nav tie poļi, kam frankos ir hipotekārie kredīti.

Arī forex tirgus nav sajūsmā, bet tas ir cits pastāsts.

Bet es tik vēl piebildīšu, nu baigais drošais patvērums, kas vienas dienas laikā var nosvārstīties par 40%. Jei.
link17 comments|post comment

Whoa [Jan. 16th, 2015|10:12 am]
Labrīt, biedri,

Kustība ir pārsteigta par šādu interesi un īsti nezina, kā ar to tikt galā. Katrā ziņā liels paldies par burvīgi pavadīto vakaru (domāju, visi varam piekrist, ka bija burvīgi). Kamēr mēs izdomājam, kā formālizēt šo plašo interesi, kā (ja vispār) rīkot oficiālo interestu uzņemšanu Kustības rindās un ko tas nozīmē Kustības nākotnei, jūs katrā ziņā varat sekot līdzi jaunumiem šeit. Janvārī vairs nekā droši vien nebūs, bet februārī Kustība plāno braucienu uz Zosēniem. Pēc ziemas. Tāpat tālākā nākotnē vīzējas Jurija Gagarina varonīgā lidojuma atceres vakars un Viņa Gaišības Oficiālās dzimšanas dienas svinības.

Priekā.
link11 comments|post comment

Dzeršanas koordinēšana [Jan. 15th, 2015|03:24 pm]
Tātad. Šodien no pusseptiņiem Cib.-Pļēg. kust. pļēguro Čomskī. Visi laipni aicināti pievienoties. Ja nepazīstat mūs vaigā, mūs varēs atpazīt pēc štoļļa aka vācu ziemassvētku kēksa, kas greznos mūsu galdu.

Santē.
link20 comments|post comment

Mēs tagad esam prezidentūra [Jan. 15th, 2015|12:49 pm]
Tas nu gan būtu smalks humors, ja Latvijas prezidentūras laikā atceltu sankcijas pret Krieviju.

Paldies, Eiropa, par kārtējo atgādinājumu, ka mēs tev esam pie kājas.
link12 comments|post comment

Eiropas regulas mūsu dzīvē [Jan. 14th, 2015|05:10 pm]
Ko es šodien uzzināju.

Paprasiet Gūglei ko pastāstīt par Laimu, Dēklu un Kārtu. Un, ko domā, ko viņa tev pateiks? Saskaņā ar Eiropas datu aizsardzības likumu var būt noņemta daļa rezultātu.

Lūk, izrādās, Eiropas datu aizsardzības likums attiecas arī uz latviešu dievībām. Cik mīļi, vai ne?

Vispār diezgan loģiski, ja tā padomā. Es pat nebrīnītos, ja Eiropas Savienība savulaik tika radīta tāpēc, lai ierobežotu dievu patvaļu. Vajadzēja Zevam tā izdarīties, sasodīts.
link3 comments|post comment

Well done, Ciba [Jan. 14th, 2015|10:24 am]
Nēnu kas to būtu domājis, ka vienkāršs paziņojums par pļēgurošanu beigsies ar kolapsētiem komentāriem! Pēdējoreiz šajā žurnālī komentāri kolapsējās 2014. gada februārī, kad tika apspriesti dzimumu stereotipi. Bet šitā te, bez onanīmiem komentētājiem, bez troļļošanās un naida, toties par pļēgurošanu — tas gan ir pirmoreiz.

Burvīgi, paldies, ļoti iepriecinājāt.
link3 comments|post comment

No uzvaras uz uzvaru [Jan. 13th, 2015|02:24 pm]
To whom it may concern.

Cib.-Pļēg. kust. uzsāk 2015. gada pļēgurošanas sezonu šoceturtdien Čomskī, tā ap pusseptiņiem. Ar vācisku ziemassvētku kēksu un aizraujošām pārrunām par lietu dabu.

Ieeja brīva.
link128 comments|post comment

Un vēl mazliet par transportu Rīgā [Jan. 13th, 2015|10:41 am]
Nupat uz ielas — Rīgas centrā, uz Lāčplēša ielas — redzēju taksometru, kam uz durvīm rakstīts Līvāni Taxi. No sākuma brangi izbrīnījos — Līvāni un taksometrs?! Kur, sasodīts, Līvānos var aizbraukt ar taksometru? Bet tad man atausa — uz Rīgu, protams, kā var spriest no tā, ka šis taksometrs ir Rīgā.

Un saki vēl, ka Latvijā ļaudis slikti dzīvo!
link12 comments|post comment

Nu gan būs gana [Jan. 13th, 2015|09:56 am]
Globālā sasilšana, you're so not cool. Tu esi stulba, resna un es tevi nīstu no visas sirds. Ej prom.

Citās ziņās: kāda velna pēc Ušakovs Rīgā vēl nav ieviesis congestion charge?! Viņam taču šādas idejas patīk, sociālisms, cilvēku vienlīdzība, iespēja iekasēt vairāk naudiņas mūžamcaurajā pilsētas budžetā. Nopietni, kad es apskatos, kādi Rīgā no rītiem ir sastrēgumi, man gribas pieskriet pie tuvākās mašīnas, izraut no viņas to resno cirvi, kas viens pats viņā sēž, un dauzīt viņu ar galvu pret kapotu, brēcot: "Nēnu kur, rusma nelaimīgais, ir tava problēma, kāpēc tu pats audzē savu resno pakaļu un piegāni man gaisu, pastaigā arī kādreiz, tīri tā, sirds un asinsvadu slimību profilaksei, jo, vai zinies, sirds un asinsvadu slimības ir galvenais nāves cēlonis Latvijā." Nabagiem nav jābrauc ar mašīnām. Gribi braukt ar savu mašīnu pa Rīgu darbadienās no septiņiem rītā līdz septiņiem vakarā? Maksā ragā, teiksim, 7 eiro par reizi (tāpat mazāk nekā Londonā). Varbūt padomāsi, vai tev ir lieka nauda.

Lai apklusinātu saknē argumentus "Jā, bet kā tad māmiņas ar bērniem" — labi, lai būtu, atbrīvojiet no congestion charge tās mašīnas, kas pārvadā mazus bērnus. Ak, brauc bez congestion charge, bet tev mašīnā nav bērnu sēdeklīša un visa grīda nav piemētāta ar Bārniju papīrīšiem? Maksā sodu.

Lai gan vispār es šeit izmantošu iespēju un paziņošu, ka ir jo aplami skolas bērnus uz un no skolas vadāt ar mašīnām. Mēs uzaugām, paši ejot uz un no skolas ar kājām, un neko, par Normāliem Cilvēkiem uzaugām [nelāgi noraustās kreisais plakstiņš]. Tie, kuŗus līdz pat vidusskolai vadā ar mašīnām, nu kas no tādiem var izaugt? Nav šaubu, tikai homoseksuālisti vai vismaz orālā seksa piekopēji. Vai tādi mīkstie, kas sagaida, ka kāds viņus paņems pie rociņas un izvedīs cauri dzīvei — valsts, piemēram.

Un par iegūto naudiņu uzsauciet bezmaksas sabiedrisko transportu visiem. Nebūs jāuztur ē-talonu sistēma, pārdodiet to pa_lēto, piemēram, Daugavpilij, viņi aiz sajūsmas nezinās, kur likties. Nevajadzēs kontrolieŗus, atkritīs psīholoģiskais terors un errošanās — kāpēc šito te urālu vienkārši izsēdina, bet nabaga tūristam no Somijas liek maksāt sodu?!

Nopietni, Ušakov, ķeries klāt. Šeit ir zelta bedre. Zini, cik pašvaldības uzņēmumus šī pasākuma ieviešanai varēs uztaisīt, cik vajadzīgu cilvēku ērtās vietās sasēdināt? Kazi, pat Lucavsalu varbūt varēs paturēt.
link66 comments|post comment

Nu vispār, ēēē, es domāju, ka, kopumā sakot, šim jautājumam ir divas puses [Jan. 9th, 2015|12:24 pm]
Beidzamo notikumu sakarā atkal sanāk saskarties ar ļoti pretīgu sabiedrības iezīmi.

Es pats sevi uzskatu par visnotaļ liberālu jaunieti, un es saprotu, ka liberāliem jauniešiem šitā nepieklājas izteikties. Jo mēs tak visi esam kaut kādi pārlieku politkorekti liberasti, kas pa visu dzīvi mēģina izlaipot, nenodarot nevienam pāri, vai ne? Jo tas taču skan tik patētiski un smieklīgi, ka tev ir kaut kāds viedoklis, kaut kādi uzskati vai, diespas, pārliecība — jo par ko gan tu vari būt pārliecināts, tev taču nav nekādu absolūtu atskaites punktu, pareizi? Galu galā, tieši pārliecība taču ir tā lieta, kas mudina cilvēkus šaut citus cilvēkus, ko?

Nē. Protams, nelokāma pārliecība par to, ka tev ir pilnīga un absolūta Patiesība, bet visi pārējie ir bezsirži un necilvēki, kas atsakās saskatīt tavu Patiesību, ir tieši tāds prāta stāvoklis, kādā iet šaut cilvēkus. Bet no tā pilnīgi un galīgi neizriet tas, ka tev nedrīkst būt nekādu uzskatu, tu par neko nevari būt pārliecināts un nekam tu nedrīksti iebilst. Pārlieku liela pārliecība, kur nav vietas nekādām šaubām, noved pie fanātisma. Bet tieši pie tā paša noved pilnīgi nekāda pārliecība un mūžīgas šaubas par visu. Kamēr liberālais laipotājs gudro, kā tik neaizvainot fanātiķus, viņi nešaubīgi soļo uz priekšu.

Es esmu ar mieru izklausīties smieklīgs un patētisks ar savu ideālismu un pārliecību. Lai būtu — ja es par to klusētu tik niecīgu draudu dēļ, ka kāds par to varētu pasmieties, tad tā mana pārliecība gan nebūtu nekādā vērtē. Esmu pārliecināts, ka liberālā dēmokrātija — neskatoties uz tās trūkumiem — ir daudz labāka iekārta par citām. Tā ir labāka par teokrātiju, totālitārismu, diktātūru un tādām lietām. Un zināt, kāpēc? Tāpēc, ka — salīdzinot ar citām iekārtām — tā cilvēkam sniedz visvairāk brīvības (jeb, ja jums labāk tīk, mazāk to ierobežo.)

Netrūkst ļaužu, kas klāsta, ka brīvība ir pārvērtēta, bet paklausība un sekošana ir īstā štelle. Lieliski, liberālā dēmokrātija viņiem ļauj paklausīt un sekot, tai pat laikā neaizliedzot man domāt pašam. Savukārt tad, ja visiem pilsoņiem ir jāklausa un jāseko, brīvdomībai nav vietas. Pirmajā gadījumā labi gan brīvdomātājiem, gan paklausītājiem. Otrajā tikai paklausītājiem.

Un šī te brīvība no gaisa nebirst. Viņa ir jāņem un jāaizstāv. Piemēram, nostājoties pret tiem, kam vienīgie argumenti ir ieroči. Jo šie nav tie argumenti, kuŗos vajadzētu ieklausīties.

Nepaliksim par mūžam neizlēmīgajiem laipotājiem, visgudrajiem ciniķiem un klusajiem vaidētājiem. Neskatoties uz visādiem sūdiem, mēs dzīvojam labā pasaulē. Viņa tāda nekļuva pati no sevis — viņu tādu pataisīja tie ideālisti, kas ticēja brīvībai un nebaidījās par to runāt. Būtu tiešām stulbi, ja mēs to visu zaudētu tikai tāpēc, ka mēs negribējām nevienu aizvainot ar savu pārliecību.
link48 comments|post comment

And we have a winner! [Jan. 8th, 2015|04:18 pm]
Es te pie sevis prātoju, par Šarlī tak neviens neteiks, paši vainīgi. Nekā! Re, sašutušie katoļi brēc: "Neither should we tolerate the kind of intolerance that provoked this violent reaction." Sapratāt? Paši provocēja, nav ko kaitināt cilvēkus, kas tev var sadot pa seju. Un, lai būtu vēl pārliecinošāk, piebilst: "It is too bad that he didn’t understand the role he played in his tragic death."

Pag, vai jūzerpikča ar pāvestu arī nav vardarbīgas reakcijas provocēšana?
link10 comments|post comment

#JeSuisCharlie [Jan. 8th, 2015|10:53 am]
Man diez kā nepatīk tās karikatūras, kur Šārlī Ebdo karikatūristi attēloti tādi sīciņi upuŗi un islāmisti tādi brutāli un lieli varmākas. Gribas gan domāt, ka drīzāk ir kā ar pūķi — nocērt viņam vienu galvu, vietā izaug trīs.

Jo, edz, mūsdienu savienotajai pasaulei piemīt tāda burvīga īpatnība — centieni kaut ko apklusināt jo bieži tam pievērš uzmanību. Ja ļaunīši nebūtu tā centušies, lai kinoteātŗos nerāda The Interview, es viņu droši vien nebūtu noskatījies. Bet viņi centās, tādā veidā pievērsa uzmanību — un es noskatījos. Un arī jums iesaku, rēcīga filma ar stulbiem jokiem, un tieši tā tas ir domāts.

Tāpat arī tad, kad dzīvoju Francijā, man nebūt neienāca prātā, ka vajadzētu lasīt iknedēļas Čārliju. Un arī tagad, paskatoties uz viņu karikatūrām, man viņas nešķiet pārlieku smieklīgas. Bet tam nav ne mazākās nozīmes, jo — un šitas ir ļoti svarīgi — jokot drīkst par pilnīgi visu. Pat tad, ja tie joki ir stulbi, bezgaumīgi un nesmieklīgi — tas, vai kaut kas ir smieklīgi vai nesmieklīgi, ir pārāk subjektīvi, lai to izmantotu kā kaut kādu puslīdz nopietnu kritēriju.

Par jokiem drīkst apvainoties. Uz jokiem drīkst atcirst ar smieklīgiem jokiem, bet drīkst arī bezgaumīgi un stulbi atmurkšķēt — toties tava mamma ir resna. Par jokiem drīkst krist sašutumā un brēkt, es esmu aizskarts savās svētākajās jūtās (lai gan, atceries, jo skaļāk tu brēksi, jo vairāk uzmanības tu tam jokam pievērsīsi). Bet jokus nedrīkst aizliegt stāstīt. Un par jokiem pilnīgi noteikti nedrīkst nošaut.

Nav nejaušība, ka jaunieši ar dažādām totālitārām nosliecēm aizliedz jokot par sevi. Diktātoriem nav iebildumu, ja cilvēki viņus nīst un no viņiem baidās. Taču viņiem ļoti nepatīk, ja cilvēki viņus nīst un par viņiem smejas. Tie, kas baidās, ir pārāk aizņemti ar savām bailēm, lai smietos. Tie, kas smejas, nebaidās — un, kazi, varbūt pat plāno, kā tos diktātorus gāzt.

Un šie pašpasludinātie islāma cīnītāji pārliecinoši ir mazākumā. Visā pasaulē — tai skaitā arī starp musulmaņiem — daudz vairāk ir to, kas viņus izsmej. Darīsim visu, lai tā arī paliktu — turpināsim izsmiet mērgļus, it īpaši tad, ja viņi par to apvainojas.
link28 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]