We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ website | Mācīsimies latviešu valodu! ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Industriālais dizains [Aug. 3rd, 2015|01:21 pm]
Un vēl es gribu pateikt, ka Nokia Lumia 800 ir izcilākais tālrunis, kādu sanācis atskrūvēt (un tāpat ir sanācis atskrūvēt diezgan daudzus). Lai nomainītu ekrānu, viņam atliek vien atskrūvēt divas skrūves un atkabināt divus vienkārši saliekamus spraudņus. Jēziņ, ja visi telefoni būtu tik vienkārši labojami, mēs dzīvotu daudz labākā pasaulē. Zināt, kā ar Moto X vajag nojāties? Don't get me started. Un ņemiet vērā, Moto X ir vienkārši labojams, pamēģiniet salabot HTC One.

Protams, jēga no tādas Lumias nekāda. Uz viņa iet Windows Phone, turklāt veca versija, kas nozīmē, ka aplikāciju ir vēl mazāk, nekā parasti. Bet labot ir vienkārši izcili patīkami. Ja man tāds tālrunis būtu, to vien darītu, kā visu laiku mestu zemē, lai varētu atkal un atkal ekrānu nomainīt.
link7 comments|post comment

-- aaaand we're back! [Aug. 3rd, 2015|11:21 am]
Labrīt, zaķīši! Atvaļinājums cauri, un Jūsu padevīgais kalps atkal ir atgriezies ar rubriku "Ko ziņās tev nestāsta", kur mēs aplūkojam lietas, kas, mūsuprāt, Latvijas medijos nav aplūkotas vispār vai nav aplūkotas pienācīgi plaši.

Sāksim ar starptautiskajām kriminālziņām. Kamēr pie mums praidos lietas aprobežojās ar sūdu mešanu (un tas bija sen un vairs nav taisnība), Izraēlā kāds ļoti pareizi ticīgs haredu jauneklis uz Jeruzālemes praidu aizgāja ar nazi. Šis cīnītājs jau pirms desmit gadiem citā praidā bija izvicinājies ar nazi, par ko nosēdēja 10 gadus cietumā. Laukā tika pirms dažām nedēļām — tieši laikā uz nākamo praidu, kur viņš atkal aizgāja ar nazi un sadūra sešus cilvēkus. Kā īsts drosminieks viņš uzbruka arī sešpadsmitgadīgai meitenei, kas svētdien slimnīcā nomira. Tā, lūk. Protams, jaunietis nodarīto nenožēloja ne pirms desmit gadiem, ne arī tagad, un, protams, kā savu iedvesmas avotu viņš min savu ticību. Ir jau taisnība, Torā var atrast kaudzēm pamudinājumu nogalināt atšķirīgos.

Turpinot par vardarbību un reliģiju — laikpalaikam dzird tādu argumentu kā "nav tādu budistu ekstrēmistu". Tā nu ļaujiet mums Jūs iepazīstināt ar Bodu Bala Sena jeb Budistu Triecienspēku (velna milti, pat budistu nācionāļi uzsveŗ, ka ir spēks, vai tiešām latvju nācionāļi ir vienīgie, kam patīk mālēties par vārgulīgiem upuŗiem?!) Lai jūs nebaida mājaslapas valoda, Gūgl trānsleits palīdzēs saprast domu par musulmaņu varzām un tādām lietām. Re, ticīgi ļaudis mēdz brēkt par bezdievīgajiem liberastiem, kas gribot sagraut reliģijas. Ha, mēs, bezdievji, atsmejam tieši sejā, kam mums rokas smērēt! Reliģijas viscītīgāk grauj citu reliģiju pārstāvji, mēs salīdzinot izskatāmies pēc maziem un pūkainiem jēriņiem. Starp citu, ļoti glīts logo, gribu kreklu ar tādu. Vilkšu tādu kreklu kopā ar uzrotītām džinsenēm un armijas zābakiem ar baltām, nē, laikam labāk oranžām šņorēm, kad arī mēs iesim dauzīt musulmaņus. Vai nu mēs viņus, vai viņi mūs — kā zināms, nekādi citādi ar citiem cilvēkiem sadzīvot nav iespējams.

Turpinām ar biznesa ziņām. Nokia paziņojusi, ka pārdos savu karšu sadaļu Here, kas ražo vislabākās oflaina kartes Androīdam (un, protams, tam tehnikas progresa nokaltušajam zaram vārdā Windows Phone). It kā jau oflaina kartes ir nišas produkts, pat Ipiķos un Mujānos ir gana labs mobilais internets (es pārbaudīju). Tomēr tas ir ļoti lietderīgs nišas produkts, jo tās vietas, kur mobilā interneta nav, parasti ir kaut kādi dievu pilnīgi aizmirsti nostūŗi. Un, piekritīsit, atjēgties dievu pilnīgi aizmirstā nostūrī bez kartes nav patīkami, it nebūt nē. Here kopīgi pērk BMW, Audi un Mercedes, gatavojoties pašbraucējmašīnu uzvaras braucienam un sametoties šim pasākumam EUR 2,8 miljardus. Piebildīsim, pati Nokia to, kas tagad ir Here, nopirka 2007. gadā par USD 8,1 miljardiem, kas tolaik bija EUR 5,7 miljardi. Labi, ka dolāri toreiz bija tik lēti, noteikti darījums būtu vēl sarūgtinošāks, ja Here būtu pirkta par pašreizējo kursu, tas ir, EUR 7,4 miljardiem. Lai gan, protams, galvenais šajā stāstā nav tas, cik zemu ir Nokija kritusi, bet gan tas par tām pašbraucējmašīnām.

Un noslēgsim arī ar biznesa ziņu — sitiet bungas, pūtiet taures, šodien pēc ilgāka pārtraukuma atveŗ Atēnu biržu! Ir gan vesela kaudze ierobežojumu, lai grieķu uzņēmumi nemestos savu naudiņu pārbīdīt kaut kur citur, bet kušš, tas nav galvenais. Galvenais ir tas, ka Grieķijā atkal sāk parādīties kaut kas aptuveni līdzīgs finanšu sistēmai, ar ko viņus arī apsveicam.

Bonus track: Blūmbergā nesen bija jauks raksts par Berlīnes jauno un joprojām neatvērto lidostu. Pamācošs stāsts par ambicioziem projektiem, kas tiek plānoti un pārplānoti, un paplašināti, un mums gribas vairāk, vajag vēl un vispār jau vakar vajadzēja — kamēr beidzas ar čiku. Īpaši aizkustināja Plāns, ar ko aizstāt nestrādājošo ugunsgrēka signalizāciju. Zināt, ko viņi ieteica? Nolīgsim 800 slikti apmaksātus darbiniekus, izsniegsim viņiem mobilos tālruņus un sasēdināsim pa visu lidostu, lai skatās, vai nedeg. Man kādas piecas reizes vajadzēja pārlasīt, lai pārliecinātos, ka man nerēgojas un tas tur tiešām ir uzrakstīts. Tas tā, sveiciens tiem, kas stāsta, kā Normālās Valstīs Tā Nenotiek.
link17 comments|post comment

Atā, atā, Ciba! [Jul. 24th, 2015|04:23 pm]
Labi, zaķīši, čau, man darbs cauri un sākas atvaļinājums.

Cempi, Brenguļi un Plāņi sauc! Pēc nedēļas būšu atpakaļ (nu, un rīt uz Megapasākumu, kā nu ne), bet tikmēr — jauku jums nākamo darba nedēļu un līdz vēlākam!
link3 comments|post comment

No vājuma pozīcijām [Jul. 23rd, 2015|10:15 am]
Sensenos laikos viens mans paziņa, šaurās aprindās pazīstams ar segvārdu Inžektors, gribēja dibināt Nācionālā Bezspēka Savienību (saīsināti NBS). Tajos laikos Latvijā apgrozījās Nācionālā Spēka Savienība. Protams, šāds nosaukums, gluži kā Inžektora piedāvātais, bija izvēlēts galvenokārt tāpēc, ka sanāk glīts saīsinājums (NS un SS vienā, nav slikti). Tomēr viņi pamanījās uzķert kādu būtisku selling point: latviešu nācionālisma vidē, kur Leitmotif jau gadu desmitiem ir "kāāāā mums dara gaaaauuuži, kāāā mums dara pāāāāri", šāds radikāls piedāvājums izdevīgi atšķīrās. Iedomājieties, mēs esam nevis vārguļi, bet spēks!

NSS bija galvā atzīstami sistu personību apkopojums (Dombravjanka salīdzinot izskatās pēc šķīsta liberasta), tāpēc nav ne brīnums, ne skāde, ka viņi pajuka. Tomēr drusciņ pietrūkst ja ne viņu, tad pašas domas par to, ka latvieši ir spēks. Jo, ak jele, šitā neapvaldītā vaidēšana tiešām drusciņ sarūgtina.

Nu kaut vai par bēgļiem tagad. Ko mēs dzirdam? Tikai to, ka atbrauks pretdabiski varenie un neapturamie melnie, kas mūs, vārgulīgos latviešus, varos, sitīs un griezīs nost galvas. 250 melnie 2 miljonus Latvijas iedzīvotāju saliks vienos vārtos. Tas jums nav nekāds "pieci simti svešu ļaužu, simtiņš manu bāleliņu, pieci simti nevarēja simtiņā pastāvēt" — ha, nē! Latvju pūt-dirsā-lec-gaisā nācionāļi latviešus uzskata par tik neticami vārgiem un saudzējamiem, ka 250 citas krāsas ļaužu viņus uzreiz bez mazākās pretošanās noslaucīs no zemes virsas.

Ja nu tomēr latvju nācionāļi par savu tautu ir labākās domās, tad nākas gan atzīt, ka citas krāsas bēgļu iedalīšana Latvijai ir pati labākā lieta, kas ar latviešu nācionālismu varētu notikt. Šādām pūt-dirsā-lec-gaisā nācionāļu kustībām neizbēgami nepieciešams kāds, pret ko draudzēties. Viņu nācionālisms nespēj pastāvēt kā savas tautas mīlestība, viņiem tas ir naids pret kādu citu ļaužu grupu. Savu zemi un tautu latvieši var mīlēt arī bez naida, piemēram, apceļojot Sedas purvu un liekot bildes Instagramā (@vairo_ziedi), valkājot apakšbikses "Kūsiņš" un kopjot daiļo latvju valodiņu. Bet pasakiet, kuŗā brīdī tāds ar dzīvi apmierinātais jaunietis, kam ir kopta valodiņa un iepriecinoša dzimumdzīve, lai balso par Dombravjanku?! Tāpēc vajadzīgs kāds/kādi citi, ar kuŗiem vai nu pabaidīt, vai kam uzvelt visas Latvijas nelaimes.

No krieviem it kā sanāk tīri labi naida objekti, un, gods kam gods, latvju nācionāļi šo zirdziņu nojājuši līdz pilnīgam pārgurumam un tad vēl mazliet. Tāpat ir arī homoseksuālisti, liberasti, sorosīti, īpaši galvā sistām personībām arī ķirzakcilvēki un ķīmtrašu smidzinātāji — it kā ir, kur izvērsties. Bet apnīk taču, turklāt krievus ne vienmēr tā vienkārši uz aci var atšķirt no latviešiem. Lai kā negribētos, bet viņi tomēr pamazām pamanās iekļauties latviskajā vidē.

Tāpēc citās valstīs līdzīgi ievirzītas kustības jau sen ir sapratušas, ka jānīst cilvēki ar citu ādas krāsu. Tas taču ir tik vienkārši: atliek vien uzmest aci, un ir skaidrs — viņi nav Vieni No Mums. Un nav itin ne mazākās nozīmes, cik labi viņš māk savas jaunās zemes valodu, kā ciena viņu tradīcijas un cik pienes iekšzemes kopproduktam — pilnīgi ikviens, kam ir pareizā ādas krāsa, varēs rādīt ar pirkstu un brēkt: "Šitie te ir visu mūsu nelaimju cēlonis!"

Padomājiet, jūs tikai padomājiet!!! Cik ļoti ērts attaisnojums būs pašu slinkumam, neizdarībai un brīžam pat atklātai kaitniecībai! Kāpēc Igaunijā ir jauni vilcieni, bet pie mums nav? Tāpēc, ka Igaunijā ir mazāk melno! Kāpēc cilvēkiem mazas algas? Melnie atņem darbavietas! Kāpēc bērni ģībst Dziesmusvētkos? Palikuši augšā visu nakti un dauzījušies ar melnajiem!

Turklāt tik sasodīti lieliski izklausīsies, kad latvieši — latvieši!!! — brēks "Šitie te sabrauc pie mums, atņem mūsu darba vietas un pastrādā noziegumus!" Pārlieku ilgi latvieši šādus apvainojumus ir uzklausījuši, tagad pienācis laiks arī pašiem ar viņiem pamētāties.

Ja latvju pūt-dirsā-lec-gaisā nācionāļu saziņu ar sabiedrību koordinētu es (esmu atvērts darba piedāvājumiem, ja), es gan pacenstos uzsvērt to, ka pašiem bēgļiem še nebūs nekāda priecas dzīve. Piemēram, uztaisiet plakātus ar drūma paskata jauniešiem skūtām galvām, dakšas rokās gluži varbūt nevajag, bet lāpas būs pašā laikā, parakstiet apakšā: "Latvju bāleliņi gatavojas bēgļu sagaidīšanai" un izlīmējiet Grieķijas, Maltas un Itālijas bēgļu nometnēs. Uzreiz noskaņos tālāko sarunu uz pareizā viļņa.
link53 comments|post comment

SPOILEŖI PAR JAUNO TERMINATORKINO!!! SPOILEŖI!!! [Jul. 21st, 2015|11:34 am]
Tātad, kā mums māca jaunais Terminatorkino, kāds tehnoloģiju vadonis mums pavisam nevainīgā formā — sinhronizācija starp tālruni un kodolraķetēm, what could possibly go wrong? — mēģina mums iesmērēt mašīnu virskundzību. Lai to novērstu, viņš jāaptur pirms 2017. gada beigām. Bet kuŗš?!

Poll #20441 Kuŗu šausim pirmo, kuŗu, kuŗu, kuŗu?
Open to: All, results viewable to: All

Kuŗš tehnoloģiju vadonis/vadone, visticamāk, ir (vai bija) Skaineta iesūtītais Terminators?

View Answers

Lerijs Peidžs
0 (0.0%)

Sergejs Brins
3 (15.0%)

Stīvs Džobss
1 (5.0%)

Tims Kuks
3 (15.0%)

Džonijs Aivs
0 (0.0%)

Īlons Masks
2 (10.0%)

Marisa Maijere
0 (0.0%)

Satja Nadela
0 (0.0%)

Bils Geitss
0 (0.0%)

Stīvs Balmers
0 (0.0%)

Marks Cukerbergs
1 (5.0%)

Kāds cits (komentāros)
1 (5.0%)

Man rūp vien Vanags, ne cilvēces nākotne
9 (45.0%)

link29 comments|post comment

Cilvēces nākotne pieprasa [Jul. 21st, 2015|09:26 am]
Bijām vakar skatīties Terminātoru. Visu sapratu, pat tās lietas, kas nebija jāsaprot (un tās tur bija sabārstītas jo dāsni). Tagad man ir tikai viens jautājums: kuŗu mums vajag nošaut, lai izglābtu cilvēci — Timu Kuku vai Leriju Peidžu? Pirms viņi paguvuši laist klajā Ļauno Ļauno Operētājsistēmu, kas kontrolē mūsu viedtālruņus, mašīnas, datorus, raķetes un visu citu.

Varētu jau šajā sarakstā iekļaut arī Satju Nadelu, lai gan tas šķiet pārlieku dāsni. Ir tiesa, it kā Windows ir sainstalēts visur (izņemot tavu tālruni), sākot no bankomātiem un beidzot ar infotermināļiem. Un kā mēs to zinām? Tā, ka ar Windows aprīkotie bankomāti un infotermināļi regulāri uzkaŗas. Tā ka par Windows darbinātiem terminatoriem mums nav jāuztraucas — viņiem atliks nedroši atvienot USB draivu, un viņi uzkārsies.

Es lieku naudiņu uz Leriju Peidžu, šitā aizraušanās ar Gūglglāss, pašbraucējmašīnām un seksbotiem man nešķiet košer. Lai gan varbūt īstais vaininieks bija Stīvs Džobss (viņš tak pirmo aifonu uzbūvēja, galu galā), kas nozīmē, ka cilvēces nākotne ir drošībā.

UPD: Īlons Masks, tas ir tas jaunietis, kas, visticamāk, ir skaineta iesūtītais terminators.
link13 comments|post comment

Dzīve ārpus Salacgrīvas [Jul. 20th, 2015|09:34 am]
Uh, cik brangi pavadīta nedēļas nogale! Biju uz brīnišķīgu festivālu, kuŗa nosaukumā nav minēts nekas par pozitīvo, bet viņš visviens bij ļoti cilājošs, pēc tam uz pasākumu, kas uzdevās par pozitīvu, bet nebija, pastaigājos pa dzimtenes ārēm, padzēros Brenguļu lepni traktorisko alu (traktoristu alus kopš 1969!), ar kuŗu droši vien var arī tapetes līmēt, izgāju vairākus leveļus trešajos herojos un vispār ļoti lietderīgi pavadīju laiku.

Tā iepatikās, ka es domāju nākamnedēļ paņemt atvaļinājumu un pavadīt viņu Latvijā (līdz Sedai, piemēram, vēl šovasar neesmu bijis, iedomājieties). Jo kāpēc gan ne, še ir kaudzēm dailes un prieka, bet pa pasauli pagūs izceļoties. Un tie pastāsti, ka vasaras neesot? Phe, ja sēž Rīgā, varbūt nav arī, bet vispār vasara ir tāda, ka nenopriecāties.
link2 comments|post comment

Citās ziņās [Jul. 17th, 2015|03:15 pm]
Protams, visās ziņās šodien par vienu gadskārtu, bet tā nav vienīgā ievērības cienīgā. Vakar apritēja 70 gadu kopš pirmā atombumbas izmēģinājuma. Brīžam galva griežas no domas, ka vesela kaudze neticami svarīgu notikumu patrāpījušies pavisam nesen. Padomājiet, ja atombumba būtu cilvēks, viņa samērā nesen būtu aizgājusi pensijā un būtu vēl gana sprauna, lai brauktu pensionāru tūrēs. Lai gan, no otras puses, labi, ka atombumba nav cilvēks, viņai jau nu tiešām nevajadzētu braukt tūrēs.

Un vēl man liekas neticami mīlīgi, ka New Horizons kosmosā devās ar divām 25 centu monētām. Taisnība jau ir, ja jātiekas ar Hāronu, ir gan labi, ja pa rokai kāda monēta. Būs, ar ko samaksāt par pārcelšanu pāri Stiksai.

Starp citu, ja par New Horizons — ķīmtrases ir so 2013. Jaunā Patiesība (kuŗu aklie naivuļi sauc par sazvērestību teoriju) apgalvo, ka nekāda Plutona vispār nav. Jo uz Zemes var sabildēt labākas Jupītera bildītes, nekā dažas attālākās New Horizons Plutona bildes. Un jaunākās, protams, ir datorgrafika. Atveriet acis, ļaudis!
link4 comments|post comment

Spiderman downgrade [Jul. 17th, 2015|09:20 am]
Ak, draudziņi, cik patīkami tomēr dzīvot, ja nav līkas rociņas! Āreče, pirms kāda laika nometu zemē savu Moto X tālruni, kas beidzās ar to, ar ko parasti šādos gadījumos lietas beidzas. Tā nu es metos viņu labot, tomēr ļoti ātri sapratu, ka viņa tačskrīna stikls pielīmēts pie ekrāna pārlieku jaudīgi (fui, Moto, fui, kas tā dara), un stikla šķembas nevar nolupināt, nesalaužot pašu ekrānu. Tā nu es kritu nelielā izmisumā, uzrakstīju ķīniešiem, lai atsūta man jaunu stiklu, un gaidīju.

Un, āreče! Vakar bij gan klāt, un pēc nelielām izdarībām tālrunis nu ir kā jauns, tikai daiļāks! Iepriekš viņš bija ar baltu aizmuguri un melnu rāmīti apkārt ekrānam. Tagad viņš ir ar baltu rāmīti un rozā aizmuguri. Īsti vīri nekautrējas nēsāt rozā, un izskatās tiešām glīti. Kā jauns, tikai citāds — iepriekš bij melnbalts ar kitkatu, tagad ir balti rozā ar lolīpopu. It'll be just like starting over.
link14 comments|post comment

Kāds vārds par kādu vārdu [Jul. 16th, 2015|03:53 pm]
Ir tāds Latvijas polītiķu vidū diezgan iecienīts vārds "pārdomāts" un vēl iecienītāks vārds "nepārdomāts". "Nepārdomāts" ir ļoti slikta īpašība, un nepārdomāti lēmumi, likumi, pasākumi un darbi ir gauži nevēlami.

Pavisam nesen man pieleca, ka darbības vārdam "pārdomāt" latviešu valodā taču ir divas nozīmes (tiesa, pirmajā gadījumā tas ir pārejošs darbības vārds, otrā nepārejošs). Viens ir "izvērtēt no dažādiem skatu punktiem", bet otrs ir "mainīt vai atcelt iepriekšējo nodomu." Tātad pārdomāts lēmums var būt gan tāds, kas ir rūpīgi izvērtēts, gan arī tāds, kas ir atcelts.

Piepeši lietas palika daudz skaidrākas. Latvijas polītikā tik tiešām ļoti augstu tiek vērtēta māksla lēmumus atcelt un atcelt tik ilgi, kamēr no viņiem vairs nav nekādas jēgas (piemēri ir it visur, kur nospļaujies, kaut vai depozīta sistēma un vilcienu iepirkums). Pārdomāti, ko lai saka.
link4 comments|post comment

Un tagad par sūdiem [Jul. 15th, 2015|11:36 am]
Savukārt šepat uz Zemes notiek tādas preteklības, ka gribas vemt. Es te, protams, par Liepājas bērnu draugiem. Īpaši pat negribas neko komentēt, bez manis jau ļaudis izteikušies gana, tomēr šo to piebildīšu gan.

1) Lūdzu, Tieslietu ministrija, gaidām paskaidrojumus, kā tieši šitas līmējas kopā ar jūsu izsludināto ģimeņu un bērnu aizsardzību.

2) Pat iedomāties negribas, kā ļaudis brēktu, ja bērnu draugi būtu uzmākušies puisītim. Šajā gadījumā taču neviens nebrēc — šitie heteroseksuāļi visi ir mazu meiteņu izmantotāji, jo lieliski saprot, cik idiotisks ir šāds apgalvojums. Lūk, tieši tas pats attiecas uz ne-heteroseksuāļiem, lielumlielā daļa no viņiem ir gan spējīga apjēgt, ka visādi izdarīties drīkst tikai ar pieaugušiem cilvēkiem, kas grib, lai ar viņiem tā izdarās.

3) Ir ļoti nelāgas aizdomas, ka šādas izdarības (lai kādas tur būtu detaļas) ir daudz, daudz plašāk sastopamas, nekā mēs to pamanām, turklāt tā nav kaut kāda beidzamo gadu parādība, bet gan gadu desmitiem lolota un sargāta tradīcija. Pārlieku labi iet kopā ar to vates dzīvesziņu par sievu sišanu, pārliecību, ka īsts vecis neprasa, bet ņem, un vispār — kuŗš te ir galvenais.

4) Un vēl vērsīšu uzmanību uz to interesanto faktu, ka visādi liberasti, kas nupat gāja praidos, sašutumā brēc, savukārt visādi tikumības sargātāji no Tieslietu ministrijas piesedzas ar likuma pantiem un aizbildinājumiem, ka viņi tak nevarot ietekmēt tiesu darbību. Bet arī tas Latvijā, protams, pieņemts — vainīgi vienmēr ir tikai un vienīgi strādnieki, kas ne tādas skrūves saskrūvējuši.
link126 comments|post comment

Trešās planētas problēmas [Jul. 15th, 2015|10:14 am]
Pēc šitā New Horizons lidojuma uz Plutonu man piepeši negribas nekur ceļot. Tas ir, ceļot pa Zemi. Tas viss šķiet tik — nu, ierobežoti.

Mierinājumu sniedz tas, cik īss laiks pagājis no četrdesmitajiem, kad ļaudis pirmoreiz iesvieda bumbiņu kosmosā, līdz mūsdienām, kad bumbiņa aizsviesta līdz pat Plutonam [ieslēdzam fōnā Also sprach Zarathustra]. Turklāt ir lietderīgi paturēt prātā, ka kosmosa āres jau labu laiku vago arī daudz tālāk aizsviests kuģis. Un vispār jau lielākais šķērslis kosmosa izpētei ir nevis tehnikas iespējas, bet finansējums. Tātad ir gan cerība, ka ar veiksmīgi izvēlētu pensiju plānu (še pasmejamies) reiz varēšu aizbraukt nevis pensionāru tūrē pa Eiropu, bet gan pensionāru tūrē uz Marsu. Cik varen kōmiski izskatīsies, kad ļaudis drebelīgām ciskām, zandalēs ar zeķēm un šortos ar jostu līdz nabai trausīsies iekšā kosmiskā uzsvārcī, lai dotos safārī pa Marsa virsmu!

Tikmēr ar nepacietību gaidu New Horizons sabildētās Plutona bildes. Padomājiet. Gandrīz visas vietas, ko mēs pirmoreiz ieraugām, citi jau ir redzējuši nez cik reizes pirms tam. Bet Plutona virsmu līdz šim nav redzējis neviens cilvēks — un ir gan ļoti ticams, ka vispār neviens nav redzējis, ne cilvēks, ne mazs zaļš cilvēciņš. Tas ir atklājums ne tikai mums pašiem, bet visai cilvēcei.

Atvainojiet, man tagad jāiet meklēt jumts, kas palidojis kaut kur padebešos.
link7 comments|post comment

To Infinity and Beyond! [Jul. 14th, 2015|08:51 am]
Es vispār nesaprotu, kāpēc visa pasaule visu laiku nebrēc, īīīīī, pēc nieka sešām stundām mūsu kosmosa kuģis palidos gaŗām Plutonam. Plutonam, dievu dēļ, Plutonam! Viņš ir bezjēgā tālu no Zemes, bet, āreče, esam tomēr pamanījušies vienu bumbiņu aizsviest tik tālu.

Tiš, visi prom uz pasākuma oficiālo lapu, dzesējiet ledusskapī šampānieti, kārtojiet uz šķīvja būlciņas! Tiesa, bildes uzreiz negaidiet, Plutons ir tik tālu, ka signālam no viņa jāceļo vairākas stundas. Bet lai tas jūs neattur svinēt vienu no retajām reizēm, kad cilvēces saprāts pārliecinoši uzvar, nevis zaudē.
link10 comments|post comment

I gotta find a new place where the kids are hip [Jul. 13th, 2015|04:22 pm]
Ja nu kas mūsdienu pasaulei ir nepieciešams, tad tās, protams, ir mobilās aplikācijas (ne tās, ko griež no krāsaina papīra, bet tās, ko latviski mēģina saukt par lietotnēm.) Tā nu radās burvīga ideja ļoti lietderīgai aplikācijai.

Mūsdienu laikā (aizlienējot Uģa Kuģa izteiku) bezsaistību dzimumsakaru organizēšana ir katra brīvā jaunieša un jaunietes sāpe un bēda. Tādēļ daudzas aplikācijas cenšas atvieglot šo slogu, sākot ar Grindr, turpinot ar Tinder un beidzot ar 3nder (uzminiet nu, kam paredzēts trešais). Tomēr trūkst aplikācijas, kas pienācīgi parūpētos par jau sabīdītu attiecību pārvaldīšanu.

Lūk, un še parādās mūsu jautrais piedāvājums — aplikācija ar darba nosaukumu Rounder (atvasināts no merry-go-round), kas paredzēta fakbadiju jeb, atļausimies latviskojumu, rotaļbiedru attiecību organizēšanai. Kā zināms, lai rotaļbiedru pasākums izvērstos jo dzīvespriecīgs un visi labi pavadītu laiku, nepieciešams, lai bezsaistību dzimumsakari nenovestu pie samīlēšanās. Lielisks veids, kā mazināt (lai arī ne novērst) samīlēšanās risku, ir ieviest vairākus rotaļbiedrus vienlaicīgi. Bet ak vai! Vairākajiem rotaļbiedriem gan būtu ieteicams pašiem savi vairākie rotaļbiedri, lai arī viņi nesamīlētos. Un tā jo drīzi pasākumam rodas gan vispār organizatoriskas, gan jo īpaši loģistiskas problēmas.

Nevajag izsamist! Še palīdz aplikācija Rounder! Protams, tur ir tīkls rotaļbiedru atrašanai, mūsdienās tava aplikācija ir sūds, ja tā nav sociālais tīkls, un mēs taču negribam taisīt sūdu. Tomēr rotaļbiedri var arī atķeksēt citus rotaļbiedrus (ar vairākiem privātuma setingiem, nu tur uzrādi tikai pirmo burtu, vārdu, vārdu un uzvārda pirmo burtu vai izvēlies full disclosure un norādi Cibas lietotājvārdu), un tā uzreiz var pārliecināties, ka tavam rotaļbiedram ir gana daudzveidīga dzimumdzīve, kas, kā minējām, mazina samīlēšanās riskus. Tāpat aplikācijā iebūvēti koordinācijas pārvaldītāji: jo ērti var atzīmēt, pie kuŗa rotaļbiedra kad kuŗš rotaļbiedrs dodas, lai varētu attiecīgi plānot savu laiku. Vēl tur ir poga "Auto booty caller", kas uzreiz veic būtīzvanu: var izvēlēties, vai nu attiecīgiem pulciņa biedriem, vai visam tīklam. Nu, tādā garā.

Un, ziniet, kas ir reāli stulbi? Mēs te to pametam kā hohmu, bet es nedodu ne četri, ka kāds jaunietis beigu beigās šādu aplikāciju tiešām neuzbūvēs. Un, kad tā būs uzbūvēta, viņai būs gana liels potenciāls kļūt visnotaļ populārai. Un, kad īsto Rounderi par gaziļjons naudiņām nopirks Feisbuks, man tiešām nāksies grūti mierināt sevi ar ierasto mantru — ideja ir lēta, darbs ir dārgs. Nujā, darbs ir dārgs, par darbu dod gaziļjonu naudiņu.
link34 comments|post comment

Ziņojumu dēlis [Jul. 13th, 2015|11:37 am]
OMFG, zaķīši, vai, shall we say, tlusīši!!! Msjē Uģis Kuģis šovakar pusastoņos uzstāsies ar priekšlasījumu hipsterkafē Tlusis!!!

Es citēju: Uģis Kuģis šajā vakarā pastāstīs, kā pieturēties pie vienkāršiem principiem, lai mūsdienu industriālajā laikmetā attiecības un kopdzīve veidotos harmoniskākas.

Īpaši aizkustina piebilde "Ziedojums enerģijas apmaiņai 5 EUR" (dzīvu ādu mauc pār acīm, manuprāt!) un iespēja aizrunāt galdīnus. Par to enerģijas apmaiņu gan Uģim Kuģim nebij jāiespringst, enerģija arī bez piecīša ziedošanas jo jestri pāriet no viena stāvokļa otrā. Bet varbūt tas ir kāds īpašs Vēdu princips, kas apgalvo, ka enerģijas nezūdamības likums darbojas tikai tāpēc, ka kāds kaut kur visu laiku nesavtīgi pieņem piecīšus šī likuma nodrošināšanai.
link12 comments|post comment

To prieku! [Jul. 13th, 2015|10:01 am]
Šampānieti un būlciņas, nē, ouzo un grieķu salātus, eiro zonai ir vienošanās! Nu tā pavisam galīgi, visi saka jā.

Pēc dažām minūtēm preses konference, jāaizskrien pēc popkorna.

UPD: Prieku vairo arī tas, ka Jūspadevīgais Jums par to ziņoja 20 minūtes pirms Delfiem. Varbūt jāuztaisa rubrika "Ko ziņās tev vēl nestāsta". Bet vispār jauki, man jau bija apnikusi tā Grieķija. Nu cik var vienu un to pašu.
link21 comments|post comment

Ko ziņās tev nestāsta. Īsais variants. [Jul. 8th, 2015|10:06 am]
Vispār es jau sen gribu iedzīvoties tviterī, bet man kaut kā nesanāk. Es tomēr esmu pieradis savu domu pieteikt, pamatot un nonākt līdz secinājumiem, un tviterī to īsti nav iespējams izdarīt. Izņemot, protams, ja tava doma nav tāda, ka Jānītis ir cirvis, pamatojums tāds, ka viņš vispār nerubī, kas notiek apkārt (cirvis, kas nerubī, prikiņ) un secinājums tāds, ka ar Jānīti runāties nevajag. Bet tas tāds delfu komentāru līmenis.

Bet nu es tomēr pacentīšos un kādu laiku neredzēto rubriku "Ko ziņās tev nestāsta" mēģināšu izteikt tādā pagarākā tviteŗa formātā.

1) Ķīnā panesies pilnvērtīgs akciju tirgus sabrukums. Bet protams, tā vispār mēdz notikt, ja ikviens un viņa brālis metas spekulēt ar akcijām. Atstājiet burbuļu pūšanu un sprādzināšanu profesionāļiem, pēc tam jums vismaz būs kāds, ko vainot visās pasaules nelaimēs.

2) Uz šīs cerīgās nots Krievijas pilsētā Ufā sācies septītais BRICS valstu samits, kam Ufa cītīgi gatavojās. BRICS ir viens no tiem apzīmējumiem (kā Cib-Pļēg kust, piemēram), ko kādai ļaužu grupai piešķīruši cilvēki, kas ar attiecīgo grupu nemaz nav saistīti (šinī gadījumā burbuļu pūšanas profesionāļi Goldman Sachs), bet grupai tas ir iepaticies. Sanāks varens ekonomiskais samits, kur BRICS valstis varēs apspriest, kā piebremzēt savu ekonomiku krišanu, eku jauki!

3) Šito ziņās stāsta, bet tiešām aizkustina, ka Krievija — Krievija! — atslēgusi elektrību Donbasam. Ja jums vajadzēja vēl kādus pierādījumus (bez jau esošajiem) tam, ka Krievija tur cītīgi līdzdarbojas — lūk, šis ir neapgāžams. Kā zināms, Krievija labprāt tērē brangu naudu, lai pabalstītu krievu ļaudis ārpus Krievijas, bet krievu ļaudis Krievijā viņa īpaši augstā vērtē netur. Vates dzīvesziņa tak māca, ka mīļākajai pērk puķes, bet sievai uzdauza zilu aci. Lūk, tad jau Donbass Krievijai bezmaz kā pielaulāts.

4) Aizkustina, cik ļoti priecīgs un smaidīgs visās bildēs no eirozonas sanāksmēm ir komjaunietis Aleksis Ciprs. Ir aizdomas, ka viņš gara acīm skata komūnisma uzvaru vienā atsevišķā valstī, tādēļ palikšana eirozonā viņu īpaši neuztrauc. Apsveicam, Grieķija, īpaši bieži negadās, ka darbaļaužu un zemnieku revolūcija uzvar bez neviena šāviena! Salīdzinājumā ar Cipru, Ļeņins izskatās pēc pilnīga loša. Vajadzēja mierīgi, ar referendumiem, bez šaušanas. Kazi, varbūt uz Ļeņinu ar tad nebūtu šāvuši.

5) Starp citu, vai man tikai tā liekas, vai pareizticība tik tiešām audzina cilvēkos vēlmi savas problēmas nevis risināt, bet čubināt un lolot, vienlaikus vainojot visu pasauli viņu izraisīšanā?

6) Kamēr komjaunietis kūlu, tikmēr tīršķirnes deģenerātu atvase Džordžs Osborns šodien cels priekšā jaunu UK budžetu. Tas ir, viens jau tika celts priekšā martā, bet tas bija pirms vēlēšanām. Tagad Apvienotās Karalistes Tīršķirnes deģenerātu audzētāju apvienība, pazīstama arī ar saīsināto nosaukumu Konservātīvā partija, vēlēšanās uzvarējusi un var ar Elizabetes R padotajiem darīt, kas vien ienāk prātā. Protams, tas nav nekas jauns, tīršķirnes deģenerāti kopš neatminamiem laikiem šādi pārvaldījuši Albionas mazāk tīršķirnīgos deģenerātus.

7) Vienmēr ielīksmojis, ka tīršķirnes deģenerātu likumu ruļļos ir skaidri noteikts, kad sākas neatminamie laiki: pirms 1189. gada 6. jūlija. Pirms pāris dienām bija atminamo laiku gadskārta, urā, urā!

Paldies par uzmanību, studijā bija īsās ziņās ar Kautski. Palieciet kopā ar mums, jo mūsu programmā ir vēl daudz interesantu viedokļu rakstu, kas kolapsē komentārus.
link14 comments|post comment

Μολών λαβέ [Jul. 6th, 2015|09:53 am]
Tātad drosmīgie hellēņi vakar paziņoja, ka nekā nebūs, iepūt mums, Eiropa, negribam mēs tavu taupību. Tagad komjaunietim Aleksim Cipram nāksies skaidroties ar cilvēkiem, kam prāts galīgi nenesas uz jokiem, savukārt Jānis Varufakis ir izdomājis, ka šitādi joki nav viņam, un šorīt aizgājis no darba. Kā savulaik vienā no manām bijušajām darbavietām, goda vārds: pusdienās aiziet pieci darbinieki, atpakaļ atnāk divi.

Tad ko nu mums tagad gaidīt?

Kā jau minēju, Grieķijas parāds sākotnēji nebija tāds parāds, kā to pierasts saprast — tā, ka Grieķijai trūkst naudas, ar ko samaksāt valsts gādīgajā azotē mītošajiem sērdieņiem, tādēļ viņa palūdz kādam bagātam onkulim aizsist čiriku līdz algai. Tomēr tagad Grieķijai tāds parāds ir, un pavisam nesen Grieķija nokavēja šī kredīta maksājumu.

Bagātie onkuļi par šādu notikumu pavērsienu it nebūt nav sajūsmā un — kas nav nekāds pārsteigums — īsti negrib grieķiem dot vēl vairāk naudas. Tas ir svarīgi, jo (a) viens no šiem onkuļiem ir Eiropas Centrālā banka, kas līdz šim uzkrītoši atturējusies no īpašiem komentāriem un (b) Grieķijai atkal sāk izbeigties nauda, ko maksāt saviem uzturamajiem. Grieķijā lieto eiro, un eiro drukā ECB. Tāpēc Grieķijā tagad bankomātos var izņemt sešdesmit eiro dienā: bankām nauda sāk beigties, un ECB īsti negrib viņām iedot vēl.

Tieši šādi izskatītos Grexit: vienubrīd Grieķijai vienkārši nepietiek eiro, ar ko samaksāt (turklāt nevis bagātajiem onkuļiem, bet saviem pilsoņiem), tādēļ viņiem nekas cits neatliek kā sākt drukāt pašiem savus papīrīšus. Ja Grieķija izstāsies no eirozonas, viņu no tās neizsviedīs: viņa pati būs spiesta izstāties.

Ir maz to cilvēku, kas gribētu šādu iespēju, un komjaunietis Aleksis Ciprs cītīgi uzsvēra, ka, jūs ko, mēs te nebalsojam par izstāšanos no eirozonas, mēs balsojam par to, lai paliktu tajā uz mūsu noteikumiem. Tas ir, ECB sapratīs, ka Grieķija nepiekāpsies — un piekāpsies pati. Šāda notikumu attīstība, maigi izsakoties, it nebūt nav garantēta, un pilnībā iespējams, ka drosmīgie Grieķijas dēli un meitas nobalsoja ij par izstāšanos no eirozonas, ij par valsts bankrotu.

Protams, pats par sevi bankrots nav nekas briesmīgs, tāpēc jau viņš ir izdomāts, lai cilvēkiem, uzņēmumiem un, kā izrādās, valstīm būtu iespēja norakstīt savu neveiksmīgo mēģinājumu un sākt no sākuma. Bet kaut kā trūkst pārliecības, ka Grieķija pēc bankrota kļūs par ļoti konkurētspējīgu valsti. Drīzāk varētu sanākt tāda mazāka Krievija: nemitīgā birokrātijā slīgstoša un paranoidālu vadoņu vadīta valsts, kas krata dūrīti uz visu pārējo pasauli un brēc, kā jūs man gauži nodarījāt.

Es gan ļoti gribu, lai man nebūtu taisnība.
link146 comments|post comment

Ko mēs vakar uzzinājām [Jul. 4th, 2015|11:28 am]
1) Izrādās, ir tādi žurnālista ētikas pārkāpumi, par kuŗiem atlaiž pat no Nesakarīgās Rīta Avīzes.
2) Jebkuŗš randiņš kļūst aizraujošāks, ja tam pievieno vēl citus ļaudis.
3) Skandināvu pensionāri spēj pārvietoties tikai taisnā līnijā, nenogriežoties. Viņiem patiktu dzelzceļa pārgājieni.

Toties šodien mēs uzzinām daudz par Jehovu Dievu. Lai gan vispār es gaidu slapjo tēkreklu konkursu, tas ir, kristības.
link11 comments|post comment

Tā stulbi sanāca [Jul. 3rd, 2015|02:16 pm]
Ko liegties, muļķīgi Aleksim Cipram sanācis ar to referendumu, muļķīgi. Nobalsos nē — Eiroparadīzes feiskontrōls draud, ka no eiro laukā gan, un grieķu tauta to negrib. Nobalsos jā — nu ko, grieķu tauta būtībā būs pateikusi, ej pupās, Aleksi. Jāsi pa labi, bietē dabūsi, jāsi pa kreisi — bietē dabūsi. Nav viegli.

Pats stulbākais, protams, ka Aleksim tajā sensenajā janvāŗa dienā, kad viņu sajūsminātie hellēņi uz roķelēm ienesa valdībā, bija tiešām spēcīgi argumenti. Bezdarbs drausmīgs, parāds neatmaksājams, turklāt, ņemot vērā, kā ECB tagad drukā naudu, ir gan vietā jautājums, vai tiešām visa šitā knapināšanās vajadzīga.

Pieņemu, ka Grieķijā bērni skolā lasa sengrieķu traģēdijas. Nu lūk, Aleksim gan būtu bijis lietderīgi no tām traģēdijām iemācīties to būtisko atziņu, ka viņu varoņi savu neapskaužami pareģoto likteni piepilda tieši ar to, ka cenšas no viņa izbēgt.

Darbs opozīcijā attīsta citas iemaņas, nekā darbs valdības koalīcijā. Koalīcijā nākas vienoties, piekāpties un pēc tam saviem vēlētājiem mēģināt izskaidrot, kāpēc tieši šī piekāpšanās bija nepieciešama. Opozīcijā nākas pēc iespējas skaļāk iebilst, taisīt troliņu un novelt vainu uz koalīciju. Šī brīnumjaukā simbioze var turpināties jo ilgi, bet lietas kļūst jo sarežģītas, ja mūžīgie opozīcionāri pēkšņi nokļūst valdībā.

Ja viņiem valdībā iedala tikai dažus amatus, viņus pamazām var mēģināt piejaucēt. Āreče, šepat mūsu valdībā ir partija, kuŗai viens spārns sāka polītisko darbību kā ļoti krāšņi margināļi, kas laika gaitā aizkārpījās līdz valdībai (atzīstams sasniegums, nopietni). Un viņi tur arī puslīdz uzvedas — bet tomēr, lai cik vilku barotu, viņš tomēr uz mežu lūrēs. Tak sametās uz vienu roku ar vēl aktīvajiem mūžīgajiem opozīcionāriem un izbīdīja tikumības likumu!

Bet ko tad, ja krāšņiem margināļiem pēkšņi iedala valdības vadīšanu, turklāt vēl piebilst — nu, jūs mēģiniet vienoties ar šitiem te čaļiem, mēs nespējām? Nu lūk, tad nu mēs redzam, kas notiek. Ir tiešām atzīstami, cik aši un cik pārliecinoši Grieķijas valdība ir pamanījusies salekties ar pilnīgi visiem, ar ko viņiem vajag vienoties. Un, kas pats daiļākais, pavisam bezjēdzīgi.

Ja Grieķija nobalso par, Aleksim Cipram tā īsti nav nekāda iemesla vairs palikt amatā. Viņa pēctecim nāksies griezties apkārt un soļot pretējā virzienā, un Aleksi atcerēsies kā to jaunieti, kas rekordīsā laikā pamanījās notriekt savu ievērojamo uzticības kredītu (kāda jautra sakritība! Tieši tā ir tā Grieķijas ķibele, kuŗu Aleksis mēģināja risināt.) Ja Grieķija nobalso pret, Aleksim daudz ko nāksies paskaidrot rūdītiem Eiropas polītikas smagsvariem ar sliktu humora izjūtu. Ja viss beidzas ar izstāšanos no eirozonas, Aleksim vēl vairāk nāksies izskaidrot saviem vēlētājiem, kuŗu humora izjūta tobrīd būs vēl sliktāka.

Es teiktu, šeit ir izcils materiāls kādam drāmaturgam, kas labi prot izteikties heksametrā. Klasiskā grieķu traģēdija pēc visiem punktiem. Tik tiešām, pusgada laikā Grieķijā var izmainīties viss, bet divarpus tūkstoš gados — nekas.
link24 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]