We are not amused. [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Sun is shining, the weather is sweet [Jun. 15th, 2017|10:43 am]
Tas tikai man un visiem man apkārt, vai tiešām arī pārējā pasaule šodien ir tādā neparasti možā, jestrā un dzīvespriecīgā noskaņojumā?
link20 comments|post comment

Iedvesmojoši [Jun. 13th, 2017|03:51 pm]
Kačalkā šodien beidzot bija uzlikuši Eye of the Tiger. Nu ziniet, ja būtu bijis jāgaida daudz ilgāk, es prasītu savu naudu atpakaļ. Jo kas tā par dzelžu cilāšanu, ja šad tad fonā neatskan šī kompozīcija!!!

Vispār viņi ir drusciņ mudaki un pret saviem klientiem sāk izturēties kā Raijanērs tā ap 2010. gadu. Bet Eye of the Tiger, tas mazliet atsveŗ.
link19 comments|post comment

Ņi figa sebe [Jun. 8th, 2017|03:41 pm]
Izrādās, Nīderlandei ir visnotaļ kruts izlūkdienests. Un pārliecinoši krutākais (zināmais) viņu sasniegums ir tas, ka viņi savulaik uzturēja viltus komūnistu partiju. Tur gan nebija īpaši daudz īstu biedru, bet viņi visviens ļoti draudzējās ar Ķīnu un, jādomā, uzzināja par šo valsti daudzas interesantas lietas.

Kruta, tiešām. "Kā Nīderlande Ķīnu apjāja", tas šķiet no tās pašas sērijas par brālīti Trusīti un lauvu.
link4 comments|post comment

Ko ziņās tev nestāsta [Jun. 8th, 2017|10:27 am]
Atķeksējiet kārtējo ķeksīti sadaļā "Stulbie igauņu paraugskolnieki, izlēcēji un pielīdēji": šodien ECB ceļojošā cirkus sanāksme notiks Tallinā. ECB ir tāds paradums apceļot Eiropu ar sanāksmēm, pārsvarā viņas ir Frankfurtē, bet šad tad kaut kur citur. Šodien Tallinā.

Varētu jau teikt, ka mēs no igauņiem šajā sakarā sagaidām kādas jestras izdarības, bet būsim godīgi, neko mēs no viņiem nesagaidām.

Starp citu, savulaik es biju satriekts līdz sirds dziļumiem, uzzinot, ka Dragi lido ekonomiskajā klasē. Nav jau gan viņš tā atpazīstamākā persona pasaulē, kur no polītiķiem sagaida superzvaigznes statusu (turklāt viņš nemaz nav polītiķis). Bet padomājiet, viņš tagad no Tallinas lidos atpakaļ ar – kas viņiem tur vispār lido, raijanērs? Īzīdžets? Diespas, ar ērBoltika Dašu?! Nē, kaut kas tur nav pareizi.
link23 comments|post comment

Kāds vārds par aktuālitātēm dizainā [Jun. 5th, 2017|12:46 pm]
Gradienti tagad ir jaunais melnais, ja?
link4 comments|post comment

Kāds vārds par divkopienu sabiedrību [Jun. 1st, 2017|03:53 pm]
Saki vēl, ka Latvijā nenotiek sabiedrības integrācija. Notiek, un kā vēl. Lielā mērā tas ir tāpat kā ar Latvijas ekonomikas attīstību: nevis tāpēc, ka mūsu mīļotā valsts kaut ko lietas labā dara, bet par spīti tam, ko mūsu mīļotā valsts dara. Bet notiek, notiek.

Neticat? Šodien kačalkā redzēju kādu krievu jaunieti, kas bija sev uztetovējis latviskas zīmes. Beat that.
link9 comments|post comment

King of the Hill [Jun. 1st, 2017|10:48 am]
Ziniet, ja es būtu Nils Ušakovs, es būtu starā. Pieņemu gan, ka viņš ir starā arī bez maniem ieteikumiem, jo ir arī par ko. Apskatieties partiju reklāmas: gandrīz visas pārējās partijas sevi raksturo tikai pēc savas attieksmes pret Ušakovu. Pārsvarā "Nebalsojiet par Ušakovu, balsojiet par mums, lūk, kāpēc mēs būsim labāki par Ušakovu."

Tā vien izskatās, ka Ušakovam Rīgā izdevies paveikt to, ko Putins paveica Krievijā: panākt to pārliecību, ka Rīga – tas ir viņš. Neviens Krievijā vairs nesaka, phe, Putins, kas viņš tāds, mēs esam tie, kam ir vareni plāni Krievijas attīstībai – nē, opozīcijas piedāvājums aprobežojas ar "mēs nedarīsim tā, kā Putins". Un tā viņš ir uzvarējis jau pirms vēlēšanām: visiem skaidrs, ka īstais valdnieks ir viņš. Ja kāds jūtas īsteni drosmīgs, varbūt var nobalsot par kādu Viltusdmitriju, bet vispār viss ir skaidrs.

Piemēram, šitā te Bondara kampaņa "Gāžam Nilu" – nu, kas tas ir?! Revolūcionārs atradies. Viņa reklāmas izskatās kā Aleka Boldvina parodija par Bondara reklāmām, un viņa (nepelnīti maz izmantotais) logo izskatās pēc pimpja. Par ko viņš ir – nav ne jausmas, toties uzreiz ir skaidrs, pret ko viņš ir. Turklāt saukt kādu vārdā – tas ir tā īpaši mīlīgi, tas uzreiz pataisa Ušakovu par savu čali, gandrīz kā tajā murgainajā filmā "Pārgājiens". Pretiniekus nesauc vārdā, pretiniekus sauc uzvārdā. Runā, ka UK kaut kādā partijā, kas bija pret Borisu Džonsonu, bezmaz vai burciņa bija ieviesta, kur mest pa paundam katru reizi, kad Džonsonu nosauc par Borisu. Iedvesmojoša fabula, vai nav tiesa?

Vienotība tagad izdomājusi, ka būs nācionālāka apvienība par pašu Nācionālo Apvienību, un stāsta, kāds Ķirsis latvisks, zemessardzisks un vispār cīši lobs. Reklāmas lapiņās viņš pretstatīts Ušakovam, nopietni, Vienotība uzskata par lietderīgu tērēt savu reklāmas budžetu, lai drukātu Ušakova bildes. Turklāt Ušakovs izmālēts tik neticami harizmātisks, bet Ķirsis izskatās kā Rimi mēneša labākais darbinieks. Lūk, padoms: kārtīgajiem, gaŗlaicīgajiem nūģiem gan ir sava vieta zem saules, bet sliktie zēni daudziem šķiet seksīgāki. Gaŗlaicīgais nūģis var būt krietns vīrs un ģimenes apgādnieks, bet gaŗlaicīgais nūģis nebūs tas, kas pavedinās kādu pamest savu ilglaicīgo partneri un mesties neticamā piedzīvojumā. Un Ušakovs Rīgai ir kā pielaulāts.

Zaļo zemnieku mēra kandidāts reklāmās smaida kā tas sarūgtinātais suns mēmā; tā uzreiz tiek nodota vēsts, nu, Ušakovs tāpat uzvarēs, bet es vismaz cenšos. Nācionālā apvienība nav izaugusi tālāk par viena trika poniju, atkal tiek malta tā vēsts par latvisko Rīgu, izlaižot to jautro faktu, ka tieši tolaik vēl tēvzemiešiem Ušakovs savulaik atņēma Rīgas Domi. "Mēs to nevarējām pirms desmit gadiem, bet, lai Māra mums stāv klāt, šoreiz to izdarīsim!"

Un jau kuŗo gadu tracina šitas te dalījums "latviešu partijās", uz ko uzķeŗas pat citkārt tīri jēdzīgi cilvēki. Ikvienās vēlēšanās krievi tiek mālēta kā kaut kāda urukhaju banda, kas visi vienoti, kolorādo lentītēm nosējušies un Ušakova portretiem rokās, soļo uz latviskās dzīvesziņas pilskalnu piesmiet mūsu senču svētvietas, sačurāt skaidravotus un iemīdīt dubļos auseklīšus. Savukārt latviskajām partijām programmā pietiek ar "mēs esam latvieši" un "mēs neesam Ušakovs". Gribas gan norādīt, kāda tautība ir, teiksim, Mr 20%, par vislatviskākās partijas izdarībām maksātnespējas jomā nemaz nerunājot. Bet ko nu tur.

Tas nenozīmē, ka es nezinu, par ko es balsotu. Man pat būtu izvēle. Paraugskolnieka Ķirša listē otrajā vietā ir Inese Andersone, kuŗu man ir tas prieks pazīt un par kuŗas vadītāja spējām man nav ne mazāko šaubu. Tāpat a. god. lietotājs [info]indulgence ir partijā. Mani gan mulsina, kā tieši izpaustos neokoni Rīgas Domē – varbūt katru dienu sāktu ar Donalda Ramsfelda runu lasījumiem un kā galveno Rīgas uzdevumu izvirzītu iebrukumu Irākā. Bet, ja man tas būtu aktuāli, gan jau izdomātu, par ko balsot.

Lai gan vispār visu grūtnieču un pensionāru labākais draugs Ušakovs arī, šķiet, ir drusciņ pārcenties. Es tos viņa uzsaukumus "Nepaliec mājās" domās vienmēr papildinu ar "Citādi šitas nāpslis atkal būs mērs". Būs jau droši vien, sarūgtinātajam ZZS sunītim mēra kandidātam ir taisnība. Bet visādi negaidīti pavērsieni nesenās vēlēšanās bijuši, ko zin.
link12 comments|post comment

Kā reiz bija un kā vairs nav [May. 29th, 2017|02:43 pm]
Runājot par citām tēmām: vienmēr tracina, ka LNB projektā "Zudusī Latvija" saliek lietas un vietas, kas nekur nav zudušas un vairāk vai mazāk stalti stāv līdz šai baltai dienai. Varēja tak izvēlēties citu nosaukumu, kas neradītu priekšstatu, ka visa Latvija kaŗos nolīdzināta līdz ar zemi un nekas no viņas nav atlicis, tikai dažas pastkartes.

Turklāt ūdenszīmes uz fotogrāfijām liek tikai mudaki.
link4 comments|post comment

Labdien, Jūs traucē Patēriņa tirgus pētījumu centrs [May. 29th, 2017|10:58 am]
Nesenais Bi2 koncerts (uz kuŗu es, protams, nebiju) uzjundījis diskusijas, kuŗās minēts arī kāds noteikts sporta apģērbu zīmols. Es gan neesmu attiecīgā zīmola īpašs cienītājs, bet patiesi, pārskatot savu aktīvā sārtvaidža aprīkojumu, pamanīju, ka nevilšus esmu ticis pie vairākām attiecīgā zīmola štātītēm un vilšus izvairījies no viņa sīvākā konkurenta štātītēm (piebildīsim, es dzīvoju Purvciemā). Un kā ar jums?

Poll #21016 Brand loyalty
Open to: All, results viewable to: All

Civilizāciju sadursmē starp trim strīpām un svūšu Jūsu simpātijas pieder:

View Answers

Adidas
17 (23.3%)

Nike
14 (19.2%)

Kāda starpība?
29 (39.7%)

Mēs par Jūsu Gaišību bijām labākās domās
13 (17.8%)

link34 comments|post comment

Sazvērestību teorijas [May. 26th, 2017|10:41 am]
Man tā tikai šķiet, vai tos monitorus sabtransā salika tikai tāpēc, lai būtu, kur rādīt Saskaņas reklāmas un pastāstus par to, cik pizdata bija dzīvot LPSR?

Savukārt tā pašvaldību vēlēšanu reklāma, kur zils krusts skraida apkārt un māca, kā aizpildīt vēlēšanu biļetenu, izskatās tā, it kā viņi reklamētu referendumu par pievienošanos Somijai.
link18 comments|post comment

Mākslīgi intelektuālais humors [May. 24th, 2017|12:41 pm]
Tas iepriekšējais polls par (UZMANĪBU SPOILERI, NELASIET TĀLĀK, JA NEESAT LASĪJUŠI IEPRIEKŠĒJO POLLU) Vermēra daiļradi iedvesmojās no viena jauka fakta, ko laipni norādīja [info]unpy: ja Gūgles attēlu meklēšanai paprasa Rembrandt, tad viņa atrod – nu, apskatieties paši.

Man, piemēram, šķiet, ka tā nav sagadīšanās; tas apliecina, ka gūgle kļuvusi par mākslīgo intelektu. Tāds gīkains mākslīgais intelekts, un man nebija ne mazāko šaubu, ka gūglei būs tieši šāda personība.

Un tiešām, joki ar holandiešu gleznotāju sajaukšanu ir izcili intelektuālie joki, tas jums nav Monē ar Manē jaukt. Ja jūs nesaprotat, kur tur jāsmejas, nepārdzīvojiet – tas ir tik intelektuāls joks, ka pat vidēji inteliģenti cilvēki to nesaprot, tur tiešām jābūt erudītam. Bet, ja jūs saprotat – apsveicu! Es pat saskaitīt nevaru, cik bieži esmu ticis pie cieņas, apbrīnas un seksa tikai tāpēc, ka māku jokot par holandiešu gleznotājiem. Ir tāds īpašs intelektuālo jokotāju pulciņš, kas vienmēr spīd jebkuŗā ballītē. Un tagad viņam arī gūgle pievienojusies.
link15 comments|post comment

Kāds vārds par mākslas vēsturi [May. 23rd, 2017|05:01 pm]
Poll #21008 Aizraujoši par mākslas vēsturi
Open to: All, results viewable to: All

Nemeklē internetos: vai zini, kas ir gleznas "Meitene ar pērļu auskaru" autors?

View Answers


56 (78.9%)


15 (21.1%)

Un tagad pameklē internetos: vai tavs pieņēmums bija pareizs?

View Answers


59 (85.5%)


10 (14.5%)

link12 comments|post comment

Kāds vārds par dzīvi [May. 22nd, 2017|10:27 am]
Nav ne vainas, es teikšu, nav ne vainas.
link5 comments|post comment

Turpinot tēmu [May. 19th, 2017|10:02 am]
IR ALUS
Bet es viņu nedzeŗu.
link11 comments|post comment

Kapteinis Acīmredzamais [May. 18th, 2017|02:30 pm]
Alkohols tomēr ir briesmīga inde.
link8 comments|post comment

Spekulanti, sarosās! [May. 18th, 2017|09:30 am]
Es agrāk ļoti priecājos, cik gudrs es jūtos tāpēc, ka savulaik pa_leeto sapirkos dolārus. Tagad es gudrs jūtos tādēļ, ka laicīgi no viņiem gandrīz visiem atbrīvojos. Es, protams, vēl neteikšu hop, bet izskatās diezgan oficiāli: dolārs pārliecinoši paliek vājāks.

Tas, starp citu, pats par sevi nav nekas slikts. Ja esat cītīgs benzīna cenu vērotājs, varbūt būsit pamanījuši dolāra cenas ietekmi uz benzīna cenu. Tāpat stipri šaubos, vai tuvākajā laikā dolārs būtu spējīgs nokrist līdz tam līmenim, kāds bija tad, kad sapirkos pa_leeto (nopirku tad, kad par eiro deva 1,45 USD un pārdevu tad, kad deva 1,08. Bija ļoti patīkami, neliegšos. Jā, mēs varam sarunāt individuālas konsultācijas.)

Es vēl neteiktu, ka Trump Bump ir cauri uz neatgriešanos (lai gan dolārs nu ir ikurāt turpat, kur bija pirms vēlēšanām), tomēr ļoti izskatās, ka te ir darīšana ar tendenci, nevis vienkārši svārstībām. Neliegšos, mani tas priecē: es jau sen esmu gribējis nopirkt kāda Amurikas uzņēmuma akcijas (iedomājieties, man viņu vēl nav), bet līdz šim mani ir atturējusi sajūta, ka kaut kad taču būtu jāgāžas. Fingers crossed.

Ko lai te vēl vispār piebilst, varbūt vienīgi to, ka raustīgāko spekulantu vidū jau labu laiku klejo tādas bažas, ka Amurikas nākamā krīze ir šepat ap stūri, un šoreiz tā būs mazumtirdzniecības krīze. JCPenney jau labu laiku ir mazumtirdzniecības krīzes plakāta bērns, un manis paša pavisam nesistemātiskie novērojumi mudina domāt, ka viņi nav vienīgie (ha, man tagad kājās ir bikses, kuŗas pa ļoti lētu naudu nopirku Mineapoles Macy's slēgšanas izpārdošanā). Starp citu, iespējams, ka es biju mazliet pārsteidzies ar savu sajūsmu par Latvijas biznesa vidi, un arī Prizma galvenokārt kritusi par upuri sistēmiskām mazumtirdzniecības grūtībām.

Šitas te jau kaut kad un kaut kur ir redzēts. Uzrodas Amurikai prezis, kas piesola – uh, nu tik mēs sadarīsim Lietas, sliktie dabūs pa seju, pasaule kļūs par labāku vietu, visi mūs mīlēs un cienīs, tāpat naudas mums būs papilnam, jo, skat, kāda mums izcila nodokļu polītika, kā tas var nestrādāt, viss būs tik lieliski. Un aši vien savāra tādu šļuru, ka mēs līdz šai baltai dienai tā īsti neesam to izstrēbuši.

Paliksim pie tā, ka vēsturiskais ienesīgums nevar tikt uzskatīts par uzticamu nākotnes rezultātu prognozi, turklāt šis pārspriedums nekādā gadījumā nav uztverams kā investīciju padoms. Bet, tā kā putnu vērošana ir viens no maniem iemīļotākajiem vaļaspriekiem, es tomēr cītīgi pavērošu tos maitu liju barus, kas pamazām sāk skatīties uz ASV akciju tirgus pusi.
link9 comments|post comment

Maini un mainies pats uz augšu [May. 17th, 2017|01:26 pm]
Ziniet, ja es nebūtu viens no viņiem, man reāli būtu bail no gudrajiem, skaistajiem un veiksmīgajiem (GSV).

Viņiem nepietiek ar to, ka viņiem ir vairāk naudas, baltāki zobi un labāks sekss; viņiem gribas arī visādi citādi būt pārākiem. Tieši tas izskaidro viņu pievēršanos sārtvaidzībai. Aizejiet uz kādu sporta klubu, un ko jūs tur ieraudzīsit? Ne jau apkalpojošās sfairas darbiniekus (postindustriālajā ekonomikā tieši viņi ir proletāriāts); tur būs pilns ar jauniešiem uzvalkos, kas pēc darba atnāk pacilāt stieni. Tie pastāsti par turīgā un tuklā vīra sievu, kas salaiž ar savu seksīgo zirgu puisi, ir pagātne; mūsdienās ienākumu līmenis ar fizisko formu korelē tieši, nevis apgriezti. Ir, protams, izņēmumi; Rīgas Domes struktūrvienības uzreiz nāk prātā. Bet tas ir drusciņ cits gadījums, ja tu barojies no siles, tad kaut kad arī nobarojies.

Tomēr man šķiet, ka GSV plāns ir vēl niknāks. Īsteni sārtvaidži sārtvaidzībai pievēršas ne tāpēc, ka tas ir viegli, patīkami, uzmundrinoši un iedvesmojoši; īstenie sārtvaidži dara lietas tādēļ, ka tas ir grūti. Viņi priecīgi pliķē sev pa plecu, ja izdodas nodzīties līdz sviedriem un sāpošām visām maliņām. Man pat šķiet, ka viņi pie sevis sprauslā par tiem, kas šēro feisbukos bildes ar to, kā praidā noskrējuši sešus kilometrus 45 minūtēs, lai gan, protams, viņi ir pārāk pieklājīgi, lai to teiktu skaļi. Ha, viņi noteikti domā, lai viņiem tiek ātrais apmierinājums, ilgtermiņā mēs viņus saliksim vienos vārtos.

Vai tā ir nejaušība, ka mūsdienās arvien lielāks selling point ir ērtības? Nedomāju vis; tieši GSV ir tie, kas saliek selling pointus, un viņi saprot, ko viņi dara. Visiem citiem viņi piedāvā ērtus, vienkāršotus un vieglus risinājumus, kas uzreiz sniedz apmierinājumu; sev viņi patur maratonus un krosfitu, vai kas nu tur viņiem tagad cieņā. Noteikti spējat paši izsecināt, pie kā tas novedīs: proletāriāts degradēsies un būs spējīgs uztvert tikai GSV jau iepriekš atvieglinātās lietas, savukārt GSV sēdēs un iekasēs naudu.

Veselīgs dzīvesveids, jūs domājat? Ja tik vien tās bēdas tur būtu. Es gan ieteiktu proletāriātam arī sākt cilāt stieni, bet es saprotu, viņiem daudz darba, maz laika, dāčā tāpat sanāk nocilāties, ko tad maksās naudu par to, lai smagumus cilātu. Tāpēc es drīzāk ieteikšu izbaudīt dzīvi, kamēr vēl var. Kad GSV sāks sevi uzlabot ar augsto tehnoloģiju palīdzību, neuzlabotais proletāriāts izskatīsies kā īpaši tizli kropļi salīdzinājumā ar Olimpa dieviem.

Nesakiet, ka nebrīdināju.
link34 comments|post comment

Steampunk [May. 17th, 2017|11:19 am]
Mums darbā kafijas automātam ir arī tvaika ģenerators, un tad, kad viņu palaiž, viņš pukšķ kā maza, bet apņēmīga tvaika lokomotīvīte, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk, čuk (lasīt ātri). Tik mīlīgi.
link4 comments|post comment

Kā tie gadi skrien [May. 13th, 2017|12:49 pm]
Daudz laimes Homēram Simpsonam 61. dzimšanas dienā!
linkpost comment

Nedēļas nogales plāni [May. 12th, 2017|04:34 pm]
Ā, un apsveicu visus jau laicīgi gaidāmajā sārtvaidžu praidā! Protams, īstie entuziasti sezonu atklājuši jau sen un šogad noskrējuši jau vismaz trīs maratonus (ja cīņubiedre gurķu_burka nebūtu izdzēsusies, še vietā būtu šautauts), bet tas nekas, labāk vēlāk, nekā nekad.

Un, protams, es nepiedalīšos, jo pārāk meinstrīms. Bet veiksmi, veiksmi.
link12 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]