Cīņubiedri [entries|archive|friends|userinfo]
Viņa Gaišība

[ website | Mācīsimies latviešu valodu! ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Sen nav bijusi kaķurdiena [Jul. 30th, 2015|01:54 am]

phz
[Tags|, , ]


http://ladysensuality.tumblr.com/post/123918963682/behind-the-scenes-last-night-with-chip-willis-in
linkpost comment

Biblenes noslēpumainā restorāna atklāšanas festivāls [Jul. 30th, 2015|12:30 am]

texti
[Tags|, , , , , , , , , ]

Uzzinot, ka biblenes restorānam būs pat atklāšanas bankets, EK un AK bija šokā, ka uz to nav uzaicinātas, bet bēdas nebija ilgas, jo jaunoligarhs Edgars Jaunups jau ir uzsācis priekšvēlēšanu kampaņu, tāpēc savus ielūgumus laipni atvēlēja mums. Tiesa, tie sevišķi nebija vajadzīgi, jo ielīdām dinejā caur izstādi. Kā izrādījās vēlāk, bija ļaudis, kas šo izstādi gribēja apmeklēt, bet netika iekšā. Mēs gan izstādes apsargātājai laipni atteicām, kad viņa mums piedāvāja arī paskatīt gleznas un citas herņas.

Sākotnēji banketā nemanījām nevienu paziņu, kas lika domāt, ka šī ir apmēram 9.maija balle, kurā gandrīz satikām vien Partybomzi. Tiesa, pasākuma beigās EK uzrunāja žurnālists un maratonists Lauris Lizbovskis, jautri uzsaucot: “Nu, tad beidzot dzīvajā!” Iespējams, viņš neatcerējās, ka šī nav pirmā reize, kad tiekamies dzīvē.

Par sagaidīšanas dzērienu tika izvēlēts pārsalds zemeņu proseko, ko laikam par labu neatzina pat bārmenis, tāpēc ātri pārprofilējās par garderobistu, lai uz pakaramajiem sakārtu visprastāskos polietilēna lietusmēteļus. Tā kā ārā gāza aumaļām, ne viens vien cilvēks bija ieradies pilnīgi slapjš, bet tas ir labi, jo būt slapjam ir ļoti seksīgi. Būtībā visi slapjie ļaudis bija gatavi mazgāt mašīnu jaunākajā Jay-Z klipā.

Ātri vien nolēmām ar saviem saldajiem zemeņu dzērieniem piesēst uz restorāna parka soliņiem. Mums pretī sēdēja 2 džeki, kas lasīja grāmatas. Pielietojot intelektu, secinājām, ka tās laikam ir butaforijas, jo kurš gan nāk uz banketu lasīt?

Vismaz Edgara Jaunupa ielūgumā bija norādīts, ka mūs pārsteigs debešķīgi gardi ēdieni. It kā ļaudis bija tiešām pacentušies - piemēram, kokos sakarinājuši kūkas. Tomēr, lai kādi uzkodu vijeboni arī nebūtu izgudroti, tie garšoja kā restorānā “Ezītis miglā”, kur tas tieši tiek gaidīts, jo vidēji ēdiens maksā 3 eiro. Bet kas zina - varbūt biblenes restorāns tieši ies šo ceļu un piedāvās izsalkušajiem studentiem vienkāršus ēdienus par demokrātiskām cenām.

Viena no interesantākajām uzkodām bija apmēram tauku klucis ar lavašu groziņā, kuru nobaudot EK gandrīz apkorķējās. Līdzīgas sajūtas raisīja bekonā ietīta ne līdz galam cepta akna. Tāpat sabiedrības nosodījumu izpelnījās nesavārīts kartupelis (vai bumbieris - pēc garšas nepateiksi) kopā ar bezgaršīgu krēmu. Bezgaršīgais krēms sabojāja apmēram 50% no visām uzkodām. Tā jau normāla siļķīte, bet klāt krēms. Normāla garnelīte, bet klāt krēms. Normāla gaļiņa, bet klāt krēms. Daļa produktu bija tiešām garšīgi, jo bija pirkti normālās vietās. Tomēr produktu kvalitāti nevarētu uzskatīt par restorāna atbildību - viņu atbildība bija tos sapist. Ar krēmu. Gods godam, vienā mirklī uzradās plikas tīģergarneles bez krēma - tās tika aprītas 20 sekunžu laikā.

Mazliet vēlāk tika piedāvāts arī vakara galvenais ēdiens - grūbu kaudze, kas aplikta ar laša gabaliņiem. Viss būtu labi, ja tuvumā būtu arī šķīvīši, kur šīs grūbas uzkraut, bet, tā kā tādi neatradās, veselīgās vakariņas palika neskartas. Iespējams, šis ēdiens bija paredzēts skautiem, jo blakus stāvēja malkas kaudze. Iespējams, bija cerēts, ka ļaudis grūbas grābs ar pagalēm.

Lai maltītei pieliktu baudpilnu punktu, tika piedāvāti arī saldie groziņi, kā arī pārsaldas marcipāna vardes, kas nevienā neizraisīja nekādu prieku. Nezinām, kas tika piedāvāts kārtējā šķidrā slāpekļa galdā, bet 2015.gada otrajā pusē beidzot ļaudīm vajadzētu saprast, ka ar to vien, ka dūmo galds, publiku nepaņemsi.

Jau ansambļa “Prāta vētra” prezentācijā tāds tēls kā Kozmens ļaudīm dalīja saldējumu. Arī šoreiz viņš bija klāt un, braucot ar riteni pa restorānu, piedāvāja tūtiņas ar ogām. Tās arī paņēmām, bet beigās nezinājām, kā reizē dzert un ēst ogas, un rakstīt. Viss jau zajebis - ogas brauc apkārt, kokos karājas kūkas, pāri zālei veļas dūmi. Prieku vien aptumšo fakts, ka nebija nekā garšīga. To apstiprināja pilnīgi visi ļaudis, ar ko vakara laikā pasitām klaču.

Piesēžot uz soliņa, lai apēstu Kozmena dāsni izsniegtās odziņas, ātri vien pamanījām, ka mūs filmē no divām dažādām pusēm. Tas var nozīmēt tikai vienu - tiek uzņemta jauna 3D filma. Šoreiz acīmredzami dokumentālā. Ņemot vērā latviešu pirmās 3D filmas vētrainos panākumus un augsto domas lidojumu scenāriju nozarē, šis solis tikai iepriecina. Tas gan vispār var nozīmēt arī otru - ja reiz kamera vērsta tieši mūsu virzienā, laikam sanākušas ļoti daudzas slavenības. Vēlāk, jau baudot skābeņu zupu, kuru kāds tautā cienīts dzejnieks turpat netālu gāza iekšā mutē pa taisno no šķīvja, mums piesoļo klāt arī raidījuma “Bez tabu” žurnālists. “Ko tad ēdas, nevis rakstās?” viņš uzdod jautājumu, uz ko iespējamas tik daudz asprātīgu atbilžu, ka nevaram vien izvēlēties, kuru no tām viņam piedāvāt. Tā vietā piedāvājam apskatīt savus pierakstus, lai parādītu, ka vispār esam izslavētas multitāskeres. “Kura zupa garšīgāka - šī vai vecmammas gatavotā?” viņš turpina jautāt, un mēs knapi noturamies neatbildot, ka mūsu vecmammas ne tikai nekad negatavoja skābeņu zupu, bet arī ir mirušas.

Kungi, kas iepriekš pildīja grāmatu lasītāju butaforiju funkciju, pēkšņi ceļas kājās un dziedādami pievienojas korim. Ja jau restorānam “Kleever” tauta ar 11 humanitāro zinātņu jomu pārstāvjiem priekšgalā neļāva paturēt nosaukumu, kas neko nenozīmē, tad šī sāpe tika izlikta dziedājumā. “Daridaridamdā” un “aijaijā trallallā”, saņemiet visi provinciālie nacionāļi, mēs ejam Rietumu virzienā un varam burtus lietot kādās kombinācijās vien vēlamies! Pēc šī dziedājuma uzrunu saka abi saimnieki, kuri izstāsta, kā reiz, vizinoties troļļukā garām biblenes tikko svaigi ieliktajiem pamatiem, nolēmuši, ka viņiem šeit būs restorāns. Tomēr to neviens nedzird, jo visi vai apmīzušies aiz satraukuma, vēloties uzzināt - kāds tad galu galā būs nosaukums? Klīversala! Atskan neviltotas ovācijas. Neviltotas, jo tiešām applaudē tikai retais. Var gan saprast, jo pa dienu jau tika nodemonstrētas izcilas mārketinga iemaņas, izveidojot Klīversalas Twitter kontu un piesekojot kontam @DelfiLV. Diemžēl nekur nemanām ielūgumā solīto pasākuma hedlaineri - dzīvo bronzas skulptūru - , toties tā vietā tiek piedāvāta grandioza iespēja vaigā aplūkot restorāna pavārus. Skatāmies, acis pārgriezdamas, jo līdz šim pavārus esam redzējušas tikai televīzijā, un arī ļoti sen, jo jau trešo mēnesi nevīžojam pierubīt Lattelecom digitālo TV. Piedod, Andri Šķēle.

Tradicionāli apmeklējām arī katras sevi cienošas iestādes kulta telpu - tualeti. Nekas nebija apmīzts, viss kā pie cilvēkiem, ja neskaita ziepju trūkumu. Tas ir zems līmenis, sevišķi situācijā, kad Mārtiņš Bondars visai tautai piesolījis līdz ar bēgļu iebraukšanu piedzīvot Ebolas vīrusa uzliesmojumu. AK sanāca misēklis, tā arī nespējot saprasties ar tualetes podu. Proti, šis bija tāds lepns Rietumu pods, kas uzsūta ūdens strūklu padarītajam darbiņam tad, kad pats to uzskata par vajadzīgu. Diemžēl abas reizes, kad AK viesojās kabīnē nr. 2, pods neuzskatīja par vajadzīgu izrādīt jebkādu reakciju. AK dažādi mīņājās, pat uztaisīja dažas piruetes, bet pods turpināja klusēt kā ūdeni mutē ieņēmis. Kad trešā tualetes apmeklējuma laikā šo pašu kabīni apmeklēja EK, pods viņai atbildēja ar brašāku šalti nekā būtu spējīga Trevi strūklaka.

Pēdējo nedēļu laikā Latvijas kultūras telpā pārrunātas 2 nopietnas problēmas: biblenes restorāna nosaukums un bēgļu integrācija. Vismaz otrais ir atrsināts, jo manījām kādu bēgli, kas aizrautīgi bazarēja ar apkārtējiem. Tātad bija integrējies zem ozolkoka zariem. Ozolkoka zari bija diezgan 1:1 nosperti no mūsu caurkritušā EXPO maketa, bet tas ir ļoti labi, jo ideju un maketu nevajag laist zudībā. Labi, melojam, sakot, ka tas bija 1:1 nospiests, jo EXPO maketa veidotāji bija iedvesmojušies no dabas un tāpēc ozola vainags līgani pārgāja stumbrā, turpretim Klīversalas ozola vainags noslēdzās absolūti neizteiksmīgā taisnstūra paralēlskaldnī, ko, cerams, nākotnē 1.ģimnāzijas 6.klases skolēni varēs izmantot ģeometrijas praktiskajos darbos.

Te pamanām, ka televīzijas dīva Gundega Skudriņa aktīvi vāvuļo uz skatuves, uzdodot āķīgus jautājumus, uz kuriem kāds reizēm atbild tikai aiz pieklājības. Kad viņa vaicā, cik nosaukumu pieteikumi iesūtīti restorāna izsludinātajā konkursā, AK bez variantiem šauj laukā atbildi - 783. “Kā zinājāt?” pārsteigti vaicā Gundega, uz ko gribas atbildēt Sandras Freibergas labākajās tradīcijās: “Uzminēju!” Domājam, vai viņa šo jautājumu uzdotu arī tad, ja būtu jāatbild, kas ir Latvijas galvaspilsēta, vai kur ziemo vēži. Balvā AK ir ieguvusi 30 eiro dāvanu karti, kuru ikviens aicināts kopīgi notriekt ar vērienu, jo šajā, cerams, studentu finansiālajam stāvoklim lojālajā restūzī pa kādai garnelītei un vīna šļakatai pietiks visiem.

Tuvojoties vakara noslēgumam, bārmenis jūt, ka viss ir dirsā, tāpēc sāk tekalēt apkārt un naski papildināt visu glāzes ar alkoholu. Tas labi. Pasākuma laikā satiekam arī savu bijušo klasesbiedreni, kuras uzvārdu AK dažkārt izmantoja, lai parakstītos par drošības noteikumiem klases žurnālā. Viņa jautā, vai ir bijis kāds salidojums, uz ko atbildam, ka nav gan, skola, paldies Dievam, likvidēta, un kopīgi nolemjam, ka tā arī labāk. Klasesbiedrene arī izsaka cerību, ka viņas pasākumus nekad neapmeklēsim, bet tad, ja tomēr to darīsim, klāšot mums atsevišķu galdiņu. Kāda dāma tikmēr nolemj šampanieti papildināt ar šotiņu zemeņa smūtija un piedzīvo pārsteigumu, uzjauktajai dzirai pārgāžoties pār glāzes malām un izklājoties pār viņas kleitu. Nospriežam, ka fiziku šī čiepa arī laikam apguvusi mūsu skolā. Kad kāds džeks uzdod jautājumu, cik dodam šim vakaram, EK viņam atbild “5.” Bet šī versija netiek pieņemta, jo tas nav nekāds viedoklis, tāpēc tiek izlabota uz “3”.

Bija gan arī kāda laba lieta. Bibliotēka vismaz ir nomazgāta!

Banketā noklausījāmies kādu jautru dialogu:

-Ar ko nodarbojies vasarā?
-Dzeru un meklēju darbu.

To arī ikvienam novēlam - ne tikai iedzert, bet arī meklēt un atrast meklēto!


Kad no papīra izņem kūciņu, vidiņš diemžēl paliek iekšā.

Marcipāna vardīte.

Sajūsmu par kūciņu pauž noliktā karote.

Ozola vainags un taisnstūra paralēskaldnis.

Kas tas tāds?

EK atradusi malkas pielietojumu - uz pagales var uzlikt gurķi!

Kur ir?

Ļaudis rozēm pievienotos saldumus novērtējuši, ievietojot tos pelnutraukā.

Paldies!
link2 comments|post comment

dienas jaunums [Jul. 30th, 2015|12:27 am]

saccharomyces
mans brālis piņķus sauc par "piniķiem".
labi, ka esmu to uzzinājusi jau tagad, kamēr vēl nav bijusi situācija, kad mums jāvienojas par, piemēram, nokļūšanu piņķos. :D
linkpost comment

ge [Jul. 29th, 2015|11:08 pm]

ingmars
Grand Bruxelles.
linkpost comment

Countdown commencing [Jul. 30th, 2015|12:07 am]

brookings
Giving judgment, she said: ‘Mr Smith delivers the lyrics in a manner which at some points makes it hard to hear the words.’

But she agreed with Miss Adamson and Mr Smith’s publisher that Mr Sharples had had similar trouble transcribing the words.

His transcripts did not ‘seem completely accurate’, she said. ‘I accept the contention that the line is not “And a Star Wars police vehicle Paul’s off”, but...the more comprehensible “And a Star Wars police vehicle pulls up”,’ she said.
link1 comment|post comment

[Jul. 29th, 2015|11:43 pm]

martcore
kas attiecas uz medal of honor: allied assault, tā ir lieliska elektroniskā spēle, kurai nav vajadzīgs nekas, iznemot tavus instinktus
teiksim, šie paši instinkti tronheimas zemūdenes bāzē man liedza pirms fošistisko zinātnieku apšaušanas neizvērt aiz sevis laboratorijas durvis
iekšējie dialogi "martcore, ar kuru galu tu tagad domāji" - "a es vispār nedomāju, es neko" radīja interesantu šovu, kurā nākas iznest visu bāzi bez aptieciņām
vai to var izdarīt? var, bet labāk nevajag
link5 comments|post comment

[Jul. 29th, 2015|11:38 pm]

martcore
bāc, kā uzzināju par skandināvu galda spēli hnefatafl, esmu iededzies baigā ziņkārē
izskatās pēc šaha sajaukuma ar go, bet iešu studēt kaut kad noteikumus
izstās ahujenna
linkpost comment

[Jul. 29th, 2015|11:20 pm]

martcore
bet jāsamierinās ar pasauli, tā vietā, lai cilvēki klausītos senetjēnu, emiku un denu viņi klausās massive attack un sievietes ar arfām, kas spēlē stadionos
ja man būtu miniatūrs suns, es teiktu pojdjom žučka iz etovo parka
linkpost comment

[Jul. 29th, 2015|10:29 pm]

veed_logs
Ņemot vērā, ka Latvijā dzīvo tikai divas ķirzaku sugas (vismaz spriežot pēc tā, ko redzu Internetos), tad jāteic, ka šodien tradicionālā skrējiena laikā satiku malanistisko Zootoca vivipara jeb Lacerta vivipara jeb pļavas ķirzaku melnā krāsā. Apmēram šādu:


Nedaudz mulsina, ka manējā bija stipri tievāka vēdera daļā un man šķiet, ka aste tai bija plakanāka vertikāli (apmēram kā tritonam), nevis apaļa. Arī galva šķita nedaudz platāka attiecībā pret ķermeni. Bez tam, kad piegāju klāt, šī nemuka, pat iebakstīju asti ar pirkstu. Tā arī palika stāvot uz ceļa. Nu, neko darīt, laikam būs vienkārši patrāpījies kaut kāds neveiksmīgs eksemplārs. Nē, beigta nebija, pārāk labi saglabājusies bija, lai būtu beigta. Ceļa vidū šitā arī ilgi tik cēli nepastāvēsi, ātri nobrauks plakanu (par ko es arī nedaudz satraucos nabaga lepnā zvēra vietā).
link3 comments|post comment

[Jul. 29th, 2015|09:45 pm]

krii
Kādu brīdi domāju, kāpēc es pēdējā laikā tik bieži iesaistos pilnīgi neinteresantos kašķos. Izanalizēju hormonālo ciklu (korelācijas nav) un ēdienkarti (korelācijas nav), sapratu, ka vaina būs fiziskās slodzes trūkumā. Sastieptā potīte vēl mazliet jutīga, jo īpaši naktīs un rītos, elastīgā saite beigusies, laiks draņķīgāks kā Sodomai un Gomorai Tiesas dienā, bet lai vai kā - rīt tomēr jāsaņemas un jāskrien. Kilometri trīs, pieci vai astoņi - cik nu ķermenis gribēs un vide atļaus. Citādi ziniet, nudien:
Собака несчастная очень опасна,
Ведь ей не везет в этой жизни ужасно,
Ужасно, как ей не везет.
Поэтому лает она, как собака,
Поэтому злая она, как собака,
И каждому ясно, что эта собака
Всех без разбору грызет.

link3 comments|post comment

i shit you not [Jul. 29th, 2015|09:29 pm]

mufs
[Tags|]

ziniet,ko es te pusotru stundu darīju?
lasīju gliemežus.

labā ziņa - es neesmu traka. tas,ko pēdējos gadus esmu darījusi, ir rezultējies - parastie, normālie mājiņgliemeži pieaugušu indivīdu apmērā ir , bet ne daudz. ir,protams, arī viņu kniepadatas lieluma atvases.
bet. sūdi ventilatorā ir tādi,ka ir apdzemdējušies tie pretīgie, milzu kailgliemji. tas ir kā lasīt meža zemenes - sēdi uz kvadrātmetru piecas minūtes, bet,kad paveries atpakaļ - vēlaizvien ir. un tas pat nav čelindžs viņus - tādus 0,5-3 cm- lasīt no zālāja. čelindžs ir nolasīt no augiem, spešlī - hostām, kas visas ir salijušas un viņi ir pretīgi un glumi un noslīd pa kātiņu kā pa slidkalniņu lejā.

man sāp mugura un mana tolerance pret pretīgumiem dārzā ir izsmelta totalī, kaut sausais,glumais atlikums ir tikai viena litrīgā perwoll pudele.

riebjas
link7 comments|post comment

tiem, kas nav dzirdējuši saint etienne [Jul. 29th, 2015|09:19 pm]

martcore
link2 comments|post comment

[Jul. 29th, 2015|08:30 pm]

deloveja_kundze
ir tā, ka pēdējo dienu ziņas par lauvu Sesilu man liek gribēt izvemties, jo šis gadījums lieliski izgaismo daudzas šai pasaulei piemītošas kaites, proti, koloniālisma paliekas, kas ir dzīvākas par dzīvu, pilnīga disharmonija savstarpējās attiecības starp tautām, cilvēkiem un dabu, kā arī pārliecība, kas parādās ''mednieka'' ''atvainošanās'' ziņojumā, ka, tā kā viņš samaksāja lielu naudu, viss ir kārtībā - jo ko nevar nopirkt par naudu, var nopirkt par lielu naudu.

un tas rada tādu kā vemšanas refleksu, tāpēc es tagad vairs ziņas par šo tematu vispār nelasu.
linkpost comment

[Jul. 29th, 2015|08:25 pm]

neraate
dažreiz man uznāk smalkuma lēkmes. nu tur trīsēdienu maltīte sveču gaismā un smalka kūka desertā. un tad man uznāk bailes, ka pārvēršos Hiacintē
linkpost comment

Laika vērotāja - dārzkopja piezīmes. [Jul. 29th, 2015|07:35 pm]

unpy
Bija atbraukuši viesi, atveda kaut kādu stādāmo rozi, man tā gan izskatās pēc liepas, bet neko, kā jau jebkurš izcils botāniķis, ozolu no kolrābja atškiru tikai nogaršojot. Tas viss štrunts, iestādīju, lai jau aug, taču rekomendāciju šo neaizmirst reizi divās dienās aplaistīt šobrīd savādāk kā sevišķi izsmalcinātu ņirgāšanos nevaru uztvert.

Aizparīt augusts, biju spiests pārvākties iekštelpās un iekurt kamīnu, nosalu.
link5 comments|post comment

[Jul. 29th, 2015|06:41 pm]

acidkitteh
[Tags|]

Alva Noto + Byetone + Atsuhiro Ito
Diamond Version - EP 2 - Forever New Frontiers
link1 comment|post comment

[Jul. 29th, 2015|06:13 pm]

mufs
[Tags|]

bet vislielākā nelaime ir tā,ka mājās nav nekā garšīga.
vēl vēl lielāka nelaime ir tā,ka es nevaru definēt,kas būtu tas garšīgais.

upd.
kā lai a ļa uzgrillē kukurūzu?
es nepeldēšu pēc grila. mēģināt uz pannas vai cepenē?
link20 comments|post comment

[Jul. 29th, 2015|06:11 pm]

mufs
[Tags|]

šitas pēdējais gāziens toč panāks to,ka dārzā šovasar vairs nebūs,ko darīt, except visu nopļaut. cik paspēju apskatīt, no darba atminusies, visas puķes sasistas, noliekušās, gliemeži dzīro
link17 comments|post comment

the only guidance [Jul. 29th, 2015|05:24 pm]

saccharomyces
no direction
linkpost comment

Kārtējais skandāls. [Jul. 29th, 2015|04:38 pm]

unpy
Vadošie plašsaziņas līdzekļi ir pilni ar ziņu par šādu kāda saņemtu čeku:Ko darītu jūs, ja saņemtu ko šādu?

Poll #20451 Akcijas un reakcijas
Open to: All, results viewable to: All

Saņemot šādu čeku, tu

View Answers

tikai apvainotos
3 (5.8%)

sarīkotu skandālu
4 (7.7%)

tikai pasmīkņātu
15 (28.8%)

sāktu skaļi smieties, čeka izsniedzējam iedotu papildus dzeramnaudu
4 (7.7%)

neko nepamanītu
22 (42.3%)

būtu izbrīnīts, nesaņemu čekus nekad
4 (7.7%)

link24 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]