Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

January 11th, 2020

Dienas prieks Nr. 12.

Add to Memories Tell A Friend
Alus Tirgus pārdevējs novēlēja klientam - bomzīgam vecītim - pudeļu lasītājam veiksmi darbā!

January 5th, 2020

Dienas prieks Nr 5

Add to Memories Tell A Friend
Zemesrieksti horvātu valodā ir "kikiriki". Vismaz tā rakstīts uz Sante graudu pārslu pakas.

January 3rd, 2020

Dienas prieks Nr 3

Add to Memories Tell A Friend
https://www.delfi.lv/news/national/politics/aizkraukle-uz-balkona-dedzina-cekus-kaimini-izsauc-ugunsdzesejus.d?id=51764597
Aizkraukle! Es vienmēr esmu zinājusi, ka tā ir īpaša.

January 2nd, 2020

Kā bija

Add to Memories Tell A Friend
Pilnīgi iespējams, ka katram ir kāds jocīgais un intīmais ēdiens vai našķis. Nu tāds, kas nav mammas kotletes, kuras ir vispār ārpus kategorijām, un arī ne Ilmas tantes rosols vai pīrāgi. 
Mana mamma, piemēram, atceras, ka viņas bērnībā bērniem vismīļākais bija tas mīklas gabaliņš, kas, pankūkas cepot, uzlija uz plīts un tur izcepās. Tas bijis krutāks par penkokiem. Un tad no abras pēdējo kriksīti maizes mīklas arī cepa uz plīts malas, to deva bērniem, un tam pat bija savs vārds. Mūsu KaimiņAndžs, piemēram, ir bijis ieslodzījuma vietās (es to saku droši, jo tas nav noslēpums, KaimiņAndžs to arī neslēpj, līdz ar to es nekādi neceļu viņam neslavu) un no tiem laikiem viņam kārums esot baltmaize, apkaisīta ar cukuru. Klāt pasniedz cukurūdeni. Es, piemēram, bērnībā biju slimīgs bērns. Ar ko tikai es neslimoju. Vispirms ar angīnu. Tad angīnas izskaušanas procesā es dabūju nieru kaiti un tiku slimnīcā. Es neaceros, vai vispirms bija nierukaites slimnīca vai mandeļu raušanas slimnīca, bet abas bija diezgan briesmīgas. Bet uz šīm slimnīcām man nesa visādus gardumus, kurus citādi nevarēja dabūt.  Granātābolu. Un tad es jutos ļoti īpaša. Kopš tā laika granātābols man ir īpašais slimnieku ēdiens.
Kad tiku laukā no nieru slimnīcas, man laikam bija diēta.  Mamma man deva baltmaizi ar skābo krējumu virsū. Bet bez sāls, jo diēta.
Maizi nesa tajos mezglotajos tīkliņos ar lielajām acīm, kur vienā pusē laukā līda loki, otrā,  ja palaimējās, noplūktas vistas kāja ar visiem nagiem. Šos tīkliņus ar produktiem un arī baltmaizi mamma kā jau daudzas padomju mammas veda trolejbusā vai nesa no  Rajona veikala, tur tagad atradas Zoobode, starp citu. Maizi tad mamma nedaudz apsvilināja pie gāzes liesmas,  tīri dezinfekcijas nolūkos, gadījumam, ja maize transportā būtu bružājusies gar svešiem dibeniem (tie ir mammas vārdi, es to neizdomāju). Tad nu manai krējuma maizītei bija nedaudz nosvilusi garoziņa, un tas garšoja labi. 

December 31st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Izcepu savus pirmos pīrādziņus ar puraviem.
Garšīgi. Es kādu gadu neēdu gaļu tā speciāli, tā ir mana Vecgada atzīšanās.
Bet es joprojām gatavoju gaļēdājiem cepešus.

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti iesaku Zoodārza Ziemas naktis. Mēs ar zoodārzu mīlošo jaunatnes daļu vakar pavadījām brīnišķīgas 3 stundas!
Mēs redzējām augļsikspārni (beidzot!) un mākoņžurku, un ilgi sarunājāmies ar pūcēm, kuras pienāca pavisam tuvu.
https://www.rigazoo.lv/lv/aktuali/zoodarza-jaunumi/izmanto-zoodarza-ipaso-ziemas-piedavajumu-595

December 29th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Es domāju, ka šis laiks ir piemērots, lai vēlreiz noskatītos Terminatorus, pie tam televīzoros kopā ar citiem. Vakar bija Tiesas diena, šodien rāda Mašīnu sacelšanos.

Add to Memories Tell A Friend
Un vēl, mani bērni, es jums teikšu, bez tā, ka neejiet vieni naktī tīrelī, nedzeriet lietuviešu karsto alu, tas ir baiss, tādu alu droši vien dzēra pirms krustnešu ierašanās.
Vārdu sakot, mēs bijām Pakrojes muižā tajā ķīniešu lampiņu festivālā.
Ķīniešus pašus gadījās redzēt kādus trīs. Gaismas radījumi, zvēri un puķes skaisti un iespaidīgi, sevišķi pūķi un ziloņi, sevišķi, ja jums ir bērni. Lietuviešu publika kopumā ir mazliet grūstīgāka un robustāka kā latviešu tāda paša daudzuma pūļi, neviens nav diez ko piedomājis pie tādiem sīkumiem, kā organizēta un saprotama auto parkošana, bet izrāde ir iespaidīga, muiža skaista, brauciet, kamēr vaļā, t.i līdz 5.janvārim.

December 27th, 2019

Jums vēl nav pašdarinātas metāla žurkas? Kā?

Add to Memories Tell A Friend
Šis ir tik brīnišķi stulbi, ka godbijībā noliecu sirmot sākušo galvu un priekā urkšķu.
https://www.tvnet.lv/6856211/talismani-kas-nesisot-laimi-un-bagatibu-2020-gada?_ga=2.179056295.206197859.1577366156-160998497.1555103017
Vietā, kur domās griežu no zaļa, iepriekš pagādāta filca (!) āboliņa lapas, kuras apšuju ar baltu dzīpari!ņu, es jau klusi un laimīgi šņukstu, taču arī ideja par paštaisītām metāla žurkām no pudeļu korķīšiem aizkustina.
Es domāju, šo tekstu sacer iereibis un nedaudz sašņaucies IT departaments vai Noliktava amatu apvienošanas kārtībā. Vecākais kolēģis pie tam nemitīgi aizrāda jaunākajiem, ka žurka ir metāliska.
Kāpēc man vaiga sviedros nākas dienišķo maizi pelnīt? Es arī gribu rakstīt par metāla žurkām!

December 26th, 2019

Zsv statistika

Add to Memories Tell A Friend
Ziemassvētkos tika izcepti un apēsti kopumā 4 kg krāsaino burkānu, un 4 kg skābo kāpostu tūdaļ arī būs pagalam. Izdzerta kastes basku (!) alus. Pusotra kg-mīgs cepetis un tikpat daudz vistas cidoniju mērcē. Un, vēl ko pateikšu - Zero waste, nekas netiek izmests.
Ā, nu vēl bija apm 5 kg cukurotu zemesriekstu, tie visi aizgāja dāvanās. Pasakuet vēl, ka mums te nav neliela ražotne. Alu gan paši nebrūvējām.

December 23rd, 2019

Katram mākonim zelta maliņa

Add to Memories Tell A Friend
Neko daudz neteikšu, vienīgi to, ka biju aizņēmusies no radinieka pilnīgi nelietotu sapieru lāpstiņu, ar ko nedaudz parakt, un tā nu kopā ar jūzeri bļannu ejot nedaudz parakt, izrādījās, ka lāpstiņa, atrodoties manā mugursomā pārgājiena stāvoklī bija salūzusi (!). Tas, protams, slikti, jo kur gan man ņemt sapieru lāpstu radiniekam, bet no otras puses - Zelta Maliņa - varbūt mēs izglābām kādu teorētisku militāru operāciju, jo, iedomājieties, citplanētiešu iebrucēji jau pietuvojušies Mazajai Juglai, 5. sapieru rota cenšas ierakties zemē, bet lāpstas salūzušas.
Es atcerējos vairākus gadus seno sapierlāpstu iepirkuma skandālu, kur militāro iepirkumu centrs bija par zemāko cenu iepirkuši Ķīnas Tautas Republikas lāpstas par trīspiesnt, kuras salūza pirmajā dienā. Varbūt mūsu lāpsta bija no šīs ķīniešu sabotieru partijas.
Tad vēl garāžā, kas ir smuka un sausa Rīgas garāža, bija iedzīvojusies žurka. Mums jau iepriekš likās, ka mums ir žurka, bet viņa labi slēpās. Tad nu žurka tur patiešām bija, un ne tikai nodevās nevainīgai žurkas esmei, bet arī apgrauza un piekakāja mūsu ābolus.
Ābolus nācās izmest, kas, protams, slikti, bet no otras puses - Zelta Maliņa- žurka sadirsa mums ābolus, bet mēs viņai visus Ziemassvētkus, jo žurkai tagad Ziemīši garāžā tikai ar smaržīgām eļļām, svecēm un žiguļa riepām.

December 7th, 2019

Kāpēc man patīk somi

Add to Memories Tell A Friend
https://en.m.wiktionary.org/wiki/kalsarikännit

Eifēmismi, jopt...

Add to Memories Tell A Friend
Kad biju maza, pieaugušie (nu vienas noteiktas kategorijas, man ir aizdomas, ka tie, kuri bija piedzīvojuši slavenos Ulmaņlaikus) sauca tualeti par Havaju. Vai havaju. Lieki teikt, ka es nezināju, kas ir Havajas.
Tajā laikā bija arī teātra izrāde Havajas puķe, kuru bieži izziņoja radio. Par to man bija lieli prieki, jo iztēlojos, kā lauku ķemertiņā izskatītos rožu pušķis.

December 5th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vai nezināt, kur varēja sūtīt dāvaniņas senioriem pansionātos? Tas ir šis projekts vai vēl kāds ir?
https://www.engelapasts.lv/index.php/projekti/piepildi-sapni
Līze pagājušo gadu sūtīja Oļegam, jo viņai iepatikās tieši Oļegs, bet kāpēc man šķiet, ka tas bija tieši Latvijas pasta projekts?

November 30th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ja es būtu filmu varone, es būtu 2.plāna varone. Varbūt pat 3. 
Šausmu filmā es esmu tā, kuru Džeisons vārtsarga maskā noķer pēdējo. Vai priekšpēdējo. Bet noķer. 
Un tad sitkomos es esmu tā smieklīgā čikse ar brillēm. Iespējams, ebrejiete. Kurai sit kanti resnais, jocīgais čalis.
 Mīlas drāmās - galvenās varones draudzene. Kura izšķīrās no vīra un noteiktā dzīves posmā salaida ar Galvenās varones ex. Vai tā sekretāre-birojs administratore, kura visiem palīdz, bet kurai pašai nav nekādas personīgās dzīves. 
Kas tad mums vēl te ir? Ā, bojeviki. Nu bojevikos nav otrā plāna sieviešu lomu. Izņemot kaimiņienes, kuras vadā suņus, trāpās neīstā brīnī neīstā vietā un tāpēc tiek nošautas. Bet tas nav otrais plāns. Nu jaunībā es vēl varētu būt Ārnija meita no pirmās laulības.
Bonda filmās man varoņu nav. 
Vēsturiskās filmas ir tikai viena no jau ieprieks minētajām , tikai uz vēsturika fona. Sultāna vecā brūte no pirmsharēma laikiem, ko izprecināja dārzniekam, jo viņa kļuva pārāk resna harēmam.
SciFi? Nu es pat nezinu.  Tur ir tie paši tipāži, kas iepriekš. Es esmu tā zinātniece, kura atkāja, ka Galvenais zinātnieks atklājis Slepeno lietu. 
Un nupat jau es gandrīz visās filmās varu būt Māte. Bet ne Terēze.
Varbūt vienīgi Kaurismeki filmā man trāpītos tāda krutāka loma. Bet viņam jau visi tāpat ir 2.plāna varoņi.
Un kds varonis esi tu, mans mīļais Cibiņ!

November 26th, 2019

Dienas prieks 330

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti patika virsraksts! Ļoti!
Bet manuprāt viņi to nomainīja. Vai tad iepriekš nebija "Ar TM palīdzību tiek pie kapavietas iepretim Čakstem"?
https://www.delfi.lv/news/national/politics/zurnals-tm-atbalsta-vestule-palidzejusi-bunkus-gimenei-tikt-pie-kapavietas-iepretim-cakstem.d?id=51669413
Es ietu vēl tālāk, rakstītu vienkārši: " Ar Tieslietu ministrijas palīdzību tiek kapos iepretīm Čakstem".

November 24th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ģimenes lokā grudzinājām par desu ar nosaukumu Tradicionālā.
Nospriedām, ka desa jāgatavo eksportam ar nosaukumu "the Straight".

October 31st, 2019

Kaķis kā tuvcīņas ierocis

Add to Memories Tell A Friend
Gadījumā, ja jūtaties apdraudēti, aizstāvieties ar kaķi.
https://www.bbc.com/news/world-europe-50247789

Add to Memories Tell A Friend
Es šovakar esmu kā ļoti slinkā meitene, kura cēlās pusotru stundu agrāk, lai varētu neko nedarīt. Tad nu es daru neko, un History kanāls fonā rāda visādas blēņas par citplanētiešiem.
Skaidra lieta tagad, ka valsts noslēpums satur info par valdības vienošanos ar ķirzakcilvēkiem, un, ja tev nedod pielaidi valsts noslaepumam, tu esi vai nu nepareizais reptiloīds vai humanoīds androīds.

October 29th, 2019

Mazie baltie taurenīši

Add to Memories Tell A Friend
Kapos ir tādi mazi balti taurenīši, kas lidinās tumšajās alejās, krīt peļķēs, līp gājējiem matos un pie mēteļiem, vēl oktobra beigās, kad sniegs nāk kopā ar lietu, un tas viss klājas uz vēl nenobirušām lapām un lapu kaudzēm, un piemineklīšiem un pieminekļiem un aizmirstām un pusaizmirstām kopiņām, un dažās izgaismotajās alejās deg dzeltenas laternas, kamēr citi celiņi ir patumši, un godprātīgi velosipēdisti ar lukturīšiem cienīgi un lēnīgi iznirst no tiem kā dziļūdens zivis, kamēr pilnīgi tumšie ļautiņi bez jebkādiem gaismas avotiem paslīd garām kā rēgi, kas tie varbūt arī ir.
Powered by Sviesta Ciba