Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

July 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Sēžu ar kafiju un kaut kādu supersieru no Zvejnieksvētku tirdziņa (nav pārāk garšīgs) pie zemeņdobēm aiz mājas. Zied gurķenes un melisas, kuras nespēju izravēt, jo bites taču nāk. Tāpēc visam ir aizauguma efekts. Toties bites nāk.
Šis dārziņš nekad nebūs akurāts, jo šito vajag atstāt bitēm, to, lai sasējas nākamajam gadm, un kurmjus ķert ar lamatām arī žēl.
Jaunkundzei sabraukuši draugi. Dzer rīta kafiju otrā mājas pusē, bet es ar bitēm.
Labrīt, visi Mazpilsētas grāfi un hercogi, ir tik brīnišķīgs rīts.

July 13th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ja somu pārkrāmē reizi piecās dienās, tajā itin mierīgi un netraucēti var veselu darba nedēļu nēsāt līdzi četrus gurķus.

July 7th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Lūk, atkal nenovērtēta skulptūra, kuru Latvija varētu adoptēt savam Nesaprastās Mākslas Prieka dārzam.
https://www.bbc.com/news/world-europe-48890660

June 30th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Tomāti šogad nedaudz izskatās pēc metālistiem, jo piesieti ar melnām aukliņām no veciem t-krekliem.

June 28th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/robezsargi-ar-suni-skrudaliena-sadzen-pedas-vairakiem-iraniem.d?id=51227219

Pēc tik daudzsoša virsraksta aizskrēju paskatīt, kur tā Skrudaliena.

June 22nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jēēe, zvērēns, kam alas izeja ir zem kaimiņienes šķūnīša, ir lapsēns. Kaimiņiene viņu redzēja. Kam vēl ir sava ekskluzīvā lapsa dārzā!?

Add to Memories Tell A Friend
Ciema veikalā impulsīvi iegādātā naktskleita ar jenotu - sirds zagli (!) varēja būt biš platāka uz krūtīm. Un tak M izmērs. Un tak ražots Turcijā pie brangām turku mammām, ne Ķīnā, kuru izmērus var reizināt ar 8.

June 21st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nākas atzīt, ka diletantiskajā dārzkopībā mēs kapitulējam laika trūkumam, nekontrolējamai audzelībai, nezālēm, kurmjiem, ūdensžurkiem, zemesvēžiem, laputīm, mazajām zaļajām vabolēm un Kāpostu Baltenim ar ģimeni.
Rozes šogad ir mežonīgi, krāsaini monstri. Aizmirstam, ka rozes saskaņā ar tehnisko specifikāciju ir cēlas, ģībstošas un aristokrātiskas būtnes. Mūsējās ir Bābeles padauzas, izspūrušas un krāsainas, un izpletušās nekaunībā. Nu ja, jau otro ziemu nav nosalušas, un nebija jāapgriež.
Raudene un mežazemenes aug visur, kur vien nav iesējusies rukola un ganu plikstiņš. Piešķirt jebkam dārziņā kādu ģeometrisku formu izdodas uz īsu brīdi, jau pēc nedēļas viss jau tiecas atpakaļ uz pirmatnējo haosu. Pēdējās tropiskās vasaras to, protams, tikai katalizē.
Viss šis aizvien vairāk sāk atgādināt hipiju štābu, sevišķi kopā ar pieneņdzelteno garāžiņu. Lai dzīvo anarhija, kārtības māte.

Add to Memories Tell A Friend
Izrādās, "dabisks ūdens" ir jaunais melnais.
http://www.bbc.com/capital/story/20190620-why-are-people-thirsty-for-raw-water
Es jūtu, ka arī mēs par to vēl dzirdēsim.:D

Add to Memories Tell A Friend
Šorīt uz taciņas satiku Pīli ar bērniem. Teleportējās no viena dīķa uz otru. Izteicu komplimentus skaistajai mātei par skaistajiem bērniem. Nu tik uķipuķipuķi mīlīgi cālīši.

June 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jaunieša abstrakcija palīdz (?) atpazīt varbūtēju ļaundari.
https://www.bbc.com/news/uk-england-tyne-48593720
Un kihelkonna vēl saka, ka mz nemāk zīmēt! :)
Tas vispār nav svarīgi, kā lasām tālāk. Svarīga ir laba griba.

June 13th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
SportaCentrs ir brīnišķīgs kanāls. Tur popularizē tiešām visa veida sportu, neviens netiek diskriminēts.
Nupat rāda, kā spīdīgas sievietes staigā ar arbūziem, rsp. sieviešu bodībildingu. Krūtis tomēr visām tjūnētas. Ar push-up wunderbra to nevar panākt.
No rītiem var redzēt pat U14 basketbola mačus tiešraidē, ko droši vien skatās tikai bērnu autori. Visbiežāk rāda istabas futbolu starp Rēzeknes GazMjasočku un Ogres Dakteriem, bet ir bijis arī jauniešu laikmetīgās dejas čempionāts. Kāds šo visu vienmēr komentē skaidrā latviešu valodā. Un skaitās vēl, ka mums mazs tirgus, un mēs neko nevaram! Pavisam nopietni, man tiešām patīk.

June 11th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Uz galu, uz galu, viss uz galu. Aizvērusies Rajona mazbodīte Piens-Maize-Viskautkas-Dārzeņi otrā pusē. Telpas nu ir tukšas. Būtu labi, ja tur ievāktos, piemēram, zemnieki ar kartupeļiem un burkāniem.
Es esmu vecmodīga, man patīk mazbodītes, ar pārdevējām, kuras mani pazīst jau 10 gadus.
Man neko nepatīk jaunais lielveikals. Tu gandrīz nekā nav, tas pats ir dārgi, un tur smird pēc lētas plastmasas apdares.

Add to Memories Tell A Friend
Domāju, kur tas Guntis Bahs tāds redzēts. Manā bērnībā viņš bija kārtīgais lielais puisis no kaimiņmājas. Vienmēr ģērbies pieklājīgi, kreklā un pieklājīgās ūziņās. Iznesa miskasti, kad mamma lika.
Un tad Uģis Magonis arī bija lielais, kārtīgais zēns no Rajona. Biedrs atceras, ka Uģis varēja iet spēlēt kazakus-razboijņikus tikai tad, kad bija visu kārtīgi izmācījies.
Viens cits pagalma Lielais Puika, kas gan nav nekāda prominence, strādā būvmateriālu veikalā. Mēs bērnībā viņu saucām nesmukā vārdā, par Zirgaģīmi. Biedrs ar džekiem hronoloģiski nedaudz vēlāk viņu sauca par Burvi, jo viņš nez no kurienes varējis izburt alkoholiski reibinošus dzērienus.

June 7th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu Sūnciemā beidzot esam atalgoti ar negaisu! Viss forši, tomēr varēja vairāk līt, mazāk pa gaisu šīferi lidot.

Add to Memories Tell A Friend
Nesakiet Jaunkundzei, bet Vasarsmājā šogad īpaši daudz zienekļu, gan mājā, gan dārzā.
Tie lielie, no pagraba man pašai neko nepatīk, bet ir arī daudz mazu, skaistu zienekļu - vilku, viņi ir strīpaini, pārvietojas lēcieniem un jauki izskatās uz atraitnīšu dzeltenajām sienām. Ir arī daži garkājtētiņi uz tām sienām, kurām ir apmetums, (nezinu, kāpēc tur viņiem patīk labāk) un lērums ar dažāda kalibra zirneklīšiem dobēs.
Vēl aizvakar redzēju zalkša bērnu (ielīda aliņā pie atejbedres, Līze tur vairs neies tagad) un zemesvēzi. Zemesvēzi gribēju izbarot zivīm, bet tas izrādījās labs peldētājs kraulā, tāpēc domājams izglābās un atgriezās, lai strādātu.

June 6th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Viss, beidzu krāsot šodienai. (Tieši nodomāju, ka droši vien kādu gadu neko nekrāsošu, pat mandalu grāmatiņas ne, bet, kad tā paskatās apkārt, iedomājos, ka vēl lodziņu vajadzētu, un tad durvis un tā, un tā jau vispār krāsot ir forši, gandrīz varu iedomāties, ka tā ir glezniecība). Atradu velo saslēdzēju (zinām mēs tos, kuri noliek vietā, šortu kabatā iebāž, un šortus nomet kaut kur!), aizbraucu pabraukāties un uz veikalu, nopirku visu Karību jūru dzērienam, izņemot ledu, apcerīgi sēžu dārzā, apkārt lidinās irši, zied rododendri, mārpuķītes un visāda flora. Laiku pa laikam zālāju (mauriņš tas gluži nav) šķērso kāds kaķis. Nupat jau ceturtais. Un viņi nesveicinās starp citu. Iet pārbaudīt kompostkaudzu, bet tur tikai dārzeņu mizas, ha! Bet kaimiņAndžs apsolīja vakarā žāvētas zivtiņas, varbūt kaķi to zina.
Ja nečaukstinās, var dzirdēt, kā ar paukšķi izsprāgst gārsa. Gārsa noteikti izdzīvos arī robotu sacelšanos un reiz nodibinās savu gārsu civilizāciju.

June 3rd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Krāsa, ko nopirkām Vasarsmājas garāžiņas krāsošanai, izrādījās dzeltenāka, kā uz bundžiņas, domājams, ka labi sapasētu ar Mildas tēta labo laivu krāsu.
Vakar es par to vaimanāju pilnā balsī (Vajadzēja pirkt pelēko. Pelēko.), šodien sāku pierast.
Garāžiņa tagad būs pretrunā ar Satversmes preambulu. Ja jums pagalam tuva latviskā dzīves(d)ziņa un mīļš tikai tas, kas pelēks un brūns, labāk ciemos nebrauciet. Šeit viss ir visdzeltenākajā atraitnīšu dzeltenumā, pa gabalu var redzēt, ka esam ukraiņi vai vismaz poļi.

June 2nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Uzmanās no ērcēm! Vakar Talsu pusē iegāju mežā tikai nopūderēt deguntiņu, bet iznācu laukā ar 6 (!) ērcēm uz plikajiem stilbiem.

June 1st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Noskaidrojusi, ka Vasarsmājas atejas reģistrēšanai DCKSR (decentralizēto kanalizācijas sistēmu reģistrs vai līdzīgi) rsp. sauso ateju listē man doti vēl apaļi 3 mēneši, es priekā palēcos, samaisīju ruma-piparmētru dzērienu un nolēmu atkal pievērsties Šindlera sarakstam 31. augustā.
Nebūs jau ilgi jāgaida, līdz pašvaldības kaulainās rokas aizstiepsies līdz mūsu zaļajai ieliņai un sausajām atejiņām
Mums ir pilnīgi normāla un legāla bedrīte (Asenizatora kungs izvezdamis sacīj, ka pilnīgi Ok), bet es nevaru saprast, cik lietojamo/izvedamo notekūdeņu apjoms mums jānorāda, ja vienā vietā ir apjoms mēnesī, citā - gadā, un skaidrs, viss, ko teiksiet, tiesā var tikt izmantots pret jums un jūsu atejiņu. Kopumā es esmu likumpaklausīga un par legālām atejām.
Vēl man ir sācies mazais atvaļinājums un iespēja 7 kalendārs dienas laimē diet, lai gan, stratēģiskais partneris un projvads nīgri atgādināja, ka uz jūru varēs braukt, kad nokrāsoš garāžu.
Powered by Sviesta Ciba