Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

September 24th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Šis septembris ir tāds nemierīgs un trauksmains. Kurmis ar ģimeni trauksmaini rok maurā rakstu rakstus, projektē lūramcaurumus. Jāsāk vilkt katetes un hipotenūzas, varbūt tur kāda slepena simbolika, vēstījums kā apļi rudzulaukā. Ciema lielveikalā nopirku kurmim divus odekolonus Šiprs un divus odekolonus Saša. Salaistīju lupatiņas, sabāzu alās. Kurmim acīmredzami patīk, jo pa nakti parādījušies vēl divi lūramcaurumi. Arī kurminatoru uzstādīju, bet kurminātors varētu būt sabojājies, jo senāk pīkstēja un kurminēja ar noteiktiem intervāliem, tagad neganti sīc bez pārtraukuma.
Es pati arī esmu nemierīga. Gribas aizrakties līdzi kurmjiem, ar gājputniem lidot jau visi var gribēt. Gribu citu darbu, gribu citu visu ko. Revolucionāra situācija, Dakter! Atcerieties, kā tur bija? Augšas nevar, apakšas negrib pa vecam vai otrādi.
Jā, un kad tos lētos odekolonus pirku, kasierpuika drusku noskatījās, visu vasaru pirkām rumus un visu ko tādu, skaidri viņam tās nacionālās dzeršanas īpatnības redzamas, bet es arī paliku cieta un ne aci nepamirkšķināju, krāmēju savus šiprus un sašas sudraba saktām šķindot.

September 16th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Siltumnīcā sākušas augt sēnes. Man liekas, ka šīs.
http://www.fungi.lv/macrolepiota_bohemica.htm. Docents V. nelepotos ar manām sēņuzinībām.
Ēst nemēģināšu. Lai gan izskatās garšīgi.
Es parasti ēdu tādas sēnes, kuras man kāds prominents sēņotājs ir ierādījis, un no kurām prominentais sēņzinis pats nav atmetis pedāļus. Piem. Juronkulis man ierādīja, ka var ēst makstenes, nu tad es arī ēdu.
Saulsardzenes esmu ēdusi varbūt 2 reizes. Vienu reizi, kad bijām tādā kā ekskursijā pa ezeriem ar visiem radiniekiem. Visi brauca ar mašīnām, pārbraucienā piedalījās žigulis, moskvičs un zaparožecs, tā kā viss mums bija kā pie pārtikušiem darbaļaudīm. Apmetāmies pie ezera, uzcēlām teltis. Brezenta, protams. Un pie ezera Volodjonkuls un Juronkuls, un mans papus arī salasīja saulsardzenes. Un salika uz sviestmaizēm un sacienāja visas mammas un bērnus. Bija garšīgi, saulsardzene tiešām garšoja pēc riekstiem. Bet tad māsīca sāka kliegt, ka saulsardzenes esot tārpainas. Paskatījos, tiešām tārpainas. Kaut kā mūsu tēviem attiecībā uz sēņu tārpainību bija attīstījusies selektīvā vēlmju redze.

Add to Memories Tell A Friend
Kā gan es varēju palaist garām šādu jauku un godīgu personāžu draudzību?!
https://www.lsm.lv/raksts/zinas/latvija/knab-parbaudis-memory-water-iespejamo-slepto-politisko-agitaciju.a290655/

September 7th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Priecīga ziņa visa košā un izteiksmīgā cienītājiem - sv. Jurim pievienojusies sv. ģimene.
https://www.bbc.com/news/world-europe-45455125
Patmalniece aiz skaudības košļā bizes.

September 5th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Pašai par izbrīnu septembris man patīk. Septembris ir kā tāds slepenais precētais, inteliģentais mīlnieks - maigs, silts, diskrēts un ļoti piesardzīgs. Ar solījumiem septembris it kā nebārstās, bet kaut kāds solījums gaisā ir. Sevišķi vēlēšanu gadā.
Lielākot dzīves daļu esmu bijusi skolnieks, students, skolotājs, lektors un visbeidzot skolnieka un studenta māte, tāpēc gads man joprojām sākas septembrī. Septembrī pērk jaunas rudens kārtas, velk no skapjiem vecās; vasaras drēbēm pēkšņi nez kāda vaina uzradusies, toties viss, kas mīksts un adīts, sāk taisni vai uzmākties. Septembrī vēl var dzert vasaras baltvīnu, sevišķi dārzā, arī alu var, tikai jāpiemeklē īstā zorte. Septembrī jūra ir vēl labāka kā jūlijā. Es ļoti gaidu septembra nedēļas nogali. Es gribu braukt uz septembra jūru, pļaut vasarsmājas nenopļaujamo zālāju, sēdēt tumšajos vakaros lievenī, kur irši ķer sīkākus kukaiņus āra spuldzītes gaismā, cept kartupeļus pelnos, pārstādīt upeņu krūmus, dzert rudens alu un ostīt visas dārza agrā rudens smaržas - cidonijas, ābolus, zemi, lapas.

September 2nd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Sakiet, es esmu palaidusi garām kaut ko nozīmīgu? Vilcienā Skulte - Rīga vismaz manā vagonā pie visiem logiem karājas puķupodi. Ļoti mājīgi. Apsveru domu te palikt.

Add to Memories Tell A Friend
Izraku un pārstādīju pašu lielāko pojeni.
Lūdzu ieskaitīt mani sapieru rotā. Par parastu racēju.
Sapieri arī rok ierakumus, pareiz, ne tikai krāmējas ap spridzekļiem?

Add to Memories Tell A Friend
Es vēl nepasūdzējos par mušām. Uz rudeni aptrakušas pavisam. Drozifilas krīt dzērienos, parastās vienkārši piesienas un kaitina.

September 1st, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Man vienādiņ patikuši visādi zvēruļi un putneļi, lai gan, paklausieties tikai, Dakter, patiesībā viņi ir mazi negantnieki. Kurmīša k-gs ar ģimeni pārracis visu dārzu, pa virsu vēl ūdensžurkas rokas. Kādas simts, droši vien. Ievērtēju, ka vienā mājas pusē, var teikt, zālāja vispār nav, tas nav zālājs, tie ir bedraini zāles kušķi. Vietās, kur zālājs izskatās pēc zālāja (nu tā uz 6,5 no 10 zālāja ballēm), to apčurājis suns (glīti dzelteni pleķīši). Tagad suns aizbraucis, un viss dārzs pēkšņi pilns ar kaķiem. Viens ar nekaunīgu purnu šodien man aiz muguras (kamēr pļāvu iepriekš aprakstīto zālāju) piedirsa svaigi uzrakto dobīti ar pārstrādātām wiskām un kitekatiem. Es indīgi apvaicājos, vai tad kaķīša saimnieki NEKO nestāda un neravē? Vienvārdsakot, palūdzu kaķīti iet dirst savā dārzā, bet tas vēl izsēdējās mūsu ābelē un vēl pa jumtu pastaigāja. Otrs kaķis, tāds rižs, mēģināja ielīst guļammājā, kāds (pie rokas nepieķēru) nomīzis slieksni.
Nu jauki dzīvnieciņi, ne ko?

August 31st, 2018

Raidījumā izmantota produktu izvietošana

Add to Memories Tell A Friend
Mēs ar Jaunkundzi vasarsmājas kamīnā cepam desiņas (Dārza desiņas, Lēdurga) un kartupeļus (figviņzin, no kurienes) folijā. Ar sviestu. Es piedzeru smiltsērkšķu sidru (Cēsu alus, nu piedodiet, tāda salda žļurdziņa, sidrs tas gluži nav).
Bet kopumā tāda jau ir tā mazā mazo cilvēku Laimīte.
Mazo Laimīt, nāc vēl!

August 27th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Stundu griezu sīpolus Latgales salātiem.
Nez kādēļ pavilka uz bimbu.

August 25th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Sliktas ziņas! Britu zinātnieki atklājuši, ka dzert ir slikti.
https://www.bbc.com/news/health-45283401
Viņiem tur ir vairāki interesanti dati un izpētījumi - Krievija neietilpst to 10 valstu topā, kur dzīvo pasaulē dzerošāki vīrieši un sievietes.
Un statistikas viņi kaut kā interesanti mēra.

August 17th, 2018

Par niekiem

Add to Memories Tell A Friend
Ja man bija to zināti, cik jauki braukt uz darbiem no vasarsmājas ar agro rīta vilcienu, es to vien būtu darījusi, nedodiet man ēst un dzert, dodiet ar agro rīta vilcienu braukt!
Nu pirmām kārtām var sēdēt, kur pakaļa vēlas, un vērot pa logu stabs-stabs-žogs-žogs. Un tad vēl tas ļoti pievilcīgais augusta rīts, kur viss kā vajag, migla pār pļavām un tā.
Um vai es jau sacīju, ka viņdien redzēju stirnu? Pa vilciena logu, proti. Nezinu, kur tie nabaga mežazvēri paliek, kur pieRīgā viss pacirsts, bet varbūt taisni tuvāk pilsētai pārvācas, gan jau kādu krūmāju var atrast.

August 15th, 2018

Pa tam lāgam Smolandē...

Add to Memories Tell A Friend
Govīm atļauts apmeklēt nūdistu pludmales!
https://www.bbc.co.uk/news/blogs-news-from-elsewhere-45144424

August 14th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie radioklausītāji! Ko labu var apskatīt tuvējā Ziemeļigaunijā tā uz vienu dienu? Pērnavu zinām. Ja neko citu neizdomās, brauks uz Pērnavu. Jaunkundze sarunājusi ar tēti izklaidēties. Lotes zemei viņai mazliet par lielu.

August 9th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Ja visu dienu pavada darbā, maigas kondicioniera dūkoņas pavadījumā atrakstoties par saviem un citu grēkiem, var palaist garām pārspētos karstuma rekordus. Vakars ir silts, to pamanīju.

August 7th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Noairējām, vārdsakot, nieka 42 km no Rendas līdz Nabes ezeram (ļoti interesantas, lai arī nedaudz mokošas brauciena beigas - maita pretvējš!). Šon nedaudz jūtu rokas - mūsu divnieka ekipāžas Aizmugurējais Loceklis atzinās, ka man aiz muguras sačkojis, kamēr es kapāju. Starp citu, man tā jau reiz ir gadījies pirms kādiem tur divdesmit gadiem, ka pamatīgs teftelis sēž laivas aimugurē un piesmej manas cēlākās ilūzijas par laivas aizmugures piedziņu.
Negaiss uznāca tieši laikā, lai sadzītu visus ekspedīcijas locekļus teltīs, pirms viss zvērudārziņš sāk tukšot šņabi, kas smagajos frontes apstākļos būtu bijis kā zaķim piektā kāja.

August 3rd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Rīt agri izbraucam laivu braucienā. Nekādi nevaru atcerēties, kas tāds svarīgs nav ielikts somās. Zeķes un katls būtu galvenie, bet gan jau kaut ko nozīmīgu būšu aizmirsusi.

August 2nd, 2018

Begemota atgriešanās

Add to Memories Tell A Friend
Pa tam lāgam satraucoši notikumi Maskavā:
https://www.bbc.com/news/blogs-trending-45044353

Es gribu būt šampūnu blogere

Add to Memories Tell A Friend
Tātad, austrāļu šampūnam Aussie sausiem matiem, kuru nopirku mammai, izrādījās dīvaini pazīstama smarža. Līze izmazgāja ar to matus aiz tīras pārskatīšanās, un viņas mati tagad smaržo pēc Toi-toi zilā dezinficēšanas šķīduma. Atmiņā tūdaļ ataust brīvdabas koncerti, sagribas paņemt lielo alu un iet pie skatuves kratīties.
Savāda tāda aromāta izvēle pirmajā brīdī šķiet, tomēr, kas gan tur tāds, ja tā padomā. Smaku ražotājs nopārdod desmit vilcienu sastāvus Toi-tojiem un vienu maziņu, ko tāpat nevienam nevajag, uz Austrāliju, kura droši vien nemaz nepastāv, jo kurš gan viņu ir redzējis?
Powered by Sviesta Ciba