Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

January 24th, 2015

Neiesaku!

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā mājās nebija nekā garšīga, atjaucu šņabi ar ziemas karsto dzērienu (aukstu) un ledu. Baigi negaršīgi, nedariet tā!

January 23rd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Atšķīru Brēma "Dzīvnieku valsti" (izdevniecība "Grāmatu draugs", Rīgā). Gribēju atrast kaut ko viedu par tiem Unpy klinšu āpšiem. Klinšu āpšus Brēms nav pazinis. Viņš ir Daiļdirsēju konkursa uzvarētājs un pierakstījis lappusēm tālu par "Māju ragu lopiem" un "Ziloņiem jeb elefantiem" aber nekā par klinšu āpsi.
Lai notiek , lai skan dziesma par māju ragu lopiem.
"...pēc visa minētā par māju lopu garīgām spējām man nav nekas vairs ko sacīt. Govs, bez šaubām, stāv uz zema garīga līmeņa, jo blakus aitai ir muļķīgākais no mūsu mājlopiem." Savukārt "... vērsis ir attīstītāks par pašu apgarotāko govi; tam ir asākas maņas vairāk spēka apziņas, drošssirdības un veiklības, tas skatās ar saprātu ap sevi..."
Par Alpu govīm: "...kad liek atskanēt zvaniņam, ar kuŗu paziņo par aiziešanu uz kalnu ganībām, visi lopi topk uzmanīgi. Govis, maudamas un jautri lēkādamas, sapulcējas kopā, lai dotos pakaļ vissakaistākajai govij, kuŗai raibā lentā pakārts kaklā vislielākais zvaniņš un arī ragi puķēm izpušķoti."

Man šķiet, nebūtu viņš tik daudz daiļdirsis par govīm, būtu atradis ko sacīt arī par klinšuāpsi.

January 22nd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Dārgo Tonušek!

Gribu Tev pavēstīt (gadījumā, ja Tu par to turētu rūpestu, Tu bezsirdis tāds!), ka esmu atsākusi nodarboties ar fizisko kūltūru. Es atradu, ka esmu kļuvusi brangāka, nu gandrīz kā tie roņi, ko mēs skatījām toreiz jūrmalā, kad mani vējš aiznesa saulessargu, un ņieburs jāaizdara uz tiem tālākiem āķīšiem. Tas viss tikai tālabad, ka vakaros ēd knēdlikus un uzdzer ar alu! Dakteris (viņš ir tik patīkams!) gan sacīja, ka man nevajagot sev neko pārmest, un es noturēju pašiedvesmas seansu pie spoguļa (Paskaties spogulī, kāda tu izskaties! Resna kā cūka nobarojusies!) un pieņēmu lēmumu.

Tātad, es apmeklēju dāmu nodarbības, kas saucas pilates. Iepriekš es gāju uz ritmisku kāju cilāšanu jautras muzīkas pavadībā, cilājot visādus smagumus, bet Tu zini, sirdsmīļais, no tiem smagumiem es tikai tapu stiprāka (es Tev neieteiktu ar mani lauzties uz rokām, sevišķi, ja tu ej uz dejām ar to ducīgo Elžbeti. Starp citu, viņas pupi nav īsti, viņa lieto wunderbra!), bet ne slaikāka.
Pilates ir viena šveiciešu kunga uzvārds (viņi Šveicē aiz labas dzīves mēdz izdomāt daudz ko Dievam tīkamu, piemēram Sarkano Krustu, saliekamus nažus un pulksteņus), un viņš sagudrojis šitamo vingrošanu, kas palīdz visiem, kas sirgst ar miesas vai gara vārgumu. Šodien mēs vingrinājāmies uz milzīgām bumbām, un Tev būtu jāzina, ka no šitā es būšu vēl lunkanāka kā iepriekš. Iesākumā es gan pāra reižu novēlos, bet vingrošanas skolotājas jaunkundze bija ļoti laipna un sacīja, ka man sanākot gluži labi un uz priekšu būšot vēl labāki.
Vēl es noskatīju oikonomiskajā veikalā labas japāņu skrienamās kurpes un, tiklīdz nokusīs sniegs, likšu tās lietā. Gadījumā, ja Tu par to turētu rūpestu.

Skūpstu!
Tava Božena!

P.S. atslēdznieks Voiceks viņurīt sacīja, ka man ir tik laba sejas krāsa, es ziedot gluži kā roze.

B.

January 21st, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Es šon' paslīdēju uz svaigā sniedziņa (kas parklāja savecējušu ledu) un izpildīju liegu izklupienu ar tendenci izvērsties špagatā.
Lūk, un es nodomāju, ja es šitā krītot kaut ko salauzīšu, es celšos asiņaina kā latīņamerikāņu revolūcija un iesūdzēšu tos netīreļus ne vien parastajā, bet arī cilvēktiesību un šariata tiesā.

January 20th, 2015

Jūrascūkas stunda.

Add to Memories Tell A Friend
Vakars.
Jūrascūciņu draugi visā pasaulē
sēž pie grāmatām
vai televīzoru ekrāniem
ar savām
jūrascūkām klēpī.
Vai uz vēdera.
Jūrascūkas stunda.

January 19th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Lasu šādu, pilnīgi nejauši rokās iekritušu izdevumu. Anglija: cilvēki un viņu valsts. Re ku šitāds.

http://www.zvaigzne.lv/lv/gramatas/apraksts/55750-anglija_cilveki_un_vinu_valsts.html

Neko tālu neesmu tikusi, bet pagaidām izskatās tā - lietuvietis par Angliju lietuvieša skatījumā, ar pašironiju gaumīgās devās. Un kas dīvaini, neizklausās pēc pašapcelšanās vai pašiznīcināšanās.

"Tā nu lietuvieši izlikās par tūristiem un to tēloja tik slikti, ka varbūt noticētu vienīgi māte."

January 18th, 2015

tajā pat laikā dzīvnieku pasaulē...

Add to Memories Tell A Friend
Man ir labas attiecības ar Rajona zooveikala pārdevēju, un tā nu es esmu nopirkusi 2 veida Zirgusmēri (var dabūt uz svara). Viena pēctraumatiskā otra - relaksējošā. To pērkot visi Rajona sportisti (droši vien arī tas dīvainais astēniskais bārdainis, kas sporto astoņdesmito gadu kombinezonā un kurpēs, un ko es no rītiem redzu stadionā stāvam uz rokām). Tā būs tā pati Zirgusmēre, ko Līželes trenere D. allaž ņemot uz nometnēm, lai svaidītu visus traumētos.
Vēl man piedāvāja Govjusmēri. Tā ir balta ziede bez smaržas un alergēniem, un konservantiem ar ko iesmērē tesmeni gotiņai Gaujai un Amatai. Bet cilvēki ar to smērējot vienkārši rokas.

January 17th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ja tā padomā, planētas Zeme humanoīdi tik vāji satiek savā starpā, taisni kā kad vieni būtu atpirdolējuši šurp no kādas Aizvenēras, bet citi no Jaunsaturna. Pat mazliet bailīgi iedomāties, kā mēs sapratīsimies ar mūsu saprāta brāļiem- sešdzimumu dzīvības formām uz silīcija bāzes, kad satiksim viņus.

January 16th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Šajās dienās, kad klimak...hik... klimats uzliek mums aizvien jaunus pārbaudījumus, es atkal aplēšu, cik gan, jopcik, daudz dažādu drēbju kārtu nepieciešamas mūsu Mazās Dzimtenes iedzīvotājpersonai.
1.dziedājums: Apavi.
1. daļa. Ziema. Pilsēta Rīga.
Gumijas zābaki. Ar siltinājumu.
Gumijas zābaki. Ar siltinājumu un pretslīdzes radzēm.
Gumijas zābaki. Ar siltinājumu. Un Augstiem papēžiem noteiktai iedzīvotājpersonu daļai. Ar/ bez pretslīdes radzēm.
Siltie zābaki. Ar vilnu. Zempapēžu.
Siltie zābaki. Ar vilnu. Augstpapēžu. Ko valkāt pie kleitām noteiktai iedzīvotājpersonu daļai. Piem. Murmuļiem.
Starpsezonu zābaki (valkājami pie plusiem un viegliem mīnusiem) Viegli siltināti. Ar/ bez pretslīdes radzēm.
Starpsezonu zābaki. Viegli siltināti. Ar/ bez pretslīdes radzēm.
Starpsezonu zābaki. Viegli siltināti. Ar/ bez pretslīdes radzēm. Augstpapēžu. Ko valkāt pie kleitām noteiktai iedzīvotājpersonu daļai. Piem. Murmuļiem.
( mēs vēl nemaz neesam tikuši pie pārgājiena apaviem. Nu, labi. Iztiksim ar vieniem tūristu.
Tātad, pierakstām - pārgājiena apavi.

January 15th, 2015

un vēl

Add to Memories Tell A Friend
...es jums nepateicu vēl vienu, visbriesmīgāko latviešu fenšuju.
Tas ir tāds: ja meitai sukājoties ķemme nokrīt zemē, tad viņa apsapirdīsies puišu klātbūtnē.

Ha, nemaz nesapriecājies, ja neesi meita, bet puisis. Ar puišiem ir akurāti tāpat. Tikai apsapirdīsies meitu klātbūtnē.

To var labot vienīgi uzkāpjot ķemmei virsū.

January 13th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Uzņēmumu reģistrs un Centrālā statistika pārvalde mums gudru ziņu piedāvā komercdarbības veidu ar nosaukumu "Fiziskās labsajūtas uzlabošanas pakalpojumi" (nr. 96.04, ja gribam būt precīzi!). Tas tālabad, lai neviens fiziskas labsajūtas pakalpojums nepaliktu neleģitīms. Tas, policista kungs, nav nekāds minets kāpņu telpā. Tas ir normāls uzņēmējdarbības veids.

January 12th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ir visādi svešzemju fenšuji, kas liedz guļamistabās karināt bildes ar jūru, lai neaizskalo bagātību, bet varbūt libido, bet mums tak ir savi mazie pelēkie latviešu, un, ziniet ko, viņi traucē dzīvot jau ar to pašu brīdi, kā par tiem uzzini.

Jūs jau zinājāt, ka gružus no galda nevar slaucīt ar papīru (jo tad nebūs naudas!), nevar arī ar roku (jo tad arī nebūs naudas!),uz grīdas arī nevar (droši vien nebūs naudas). Šis latviešu fenšujs mani riktīgi organizē slaucīt galdu pareizi vai neslaucīt nemaz.
Gružus nedrīkst slaucīt pār slieksni (nezinu, kas tad būs, bet nekas labs droši vien, man liekas, ka tad ļaudis uzzinas par taviem skapja skeletiem).
Maizes klaipu nedrīkst likt nepareizi t.i. vēkšpēdus, jo tad nelaime klāt; nedrīkst likt to pašu maizes klaipu ar nogriezto pusi uz durvju pusi, jo tad nabadzība var atvilkties. Ar šo man ir problēma. Man taisni vai roka raustās visur griezt klaipus pareizi, t. sk., bet ne tikai veikalos.
Uzzināju arī, ka Dēkla un Laima nav vēlējušas likt rokassomu uz grīdas. Protams, nebūs naudas.
Sievišķi nedrīkst svilpot, jo tad aug ūsas. Šitas nebūs tiesa. Es esmu liela svilpotāja, ja tas būtu tiesa, man būtu ļoti krāšņas ūsas, bet man ir pavisam maziņas.
Ja meita ēd no pannas, viņa dabon vīru ar melnu bārdu. Šitas, man liekas, īpaši labi strādā Tuvajos Austrumos.
Ja meita ēd mīklu, viņai būs lielas krūtis. Tas ir viens no dzīves lielajiem noslēpumiem, kuru valdība un plastiskas kirurgi slēpj no tautas!
Ja tu sasit kādu trauku, tas uz laimi!
Ja tu sasit spoguli, tev ir pizģec!

January 11th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Gribēju teikt īsu, bet nepieklājīgu uzrunu gandrīz visam Rajona sētniecības ziedam, bet tad sapratu, ka visas varoņpilsētas Rīga sētniecības elite ir tādā pašā krāsā, un vispār nemanīju nevienu šīs profesijas spīdekli, kuram izteikt vieglo netīksmi par sāls un ledus maisījumu, kurš pagaidām ir līdz potītēm bet pēc nedēļas droši vien būs jau līdz pautiem, ja šitā turpināsies, un kuram, acīmredzot, ar lāpstu pretoties velti, jo pilnīgi iepējams, ka tas uzsūksies pats kaut kad ap Jāņiem vai arī to likvidēs mūsu citplanētiešu draugi, kuri atpirdolēs šurp tieši šāda mēŗķa vadīti. Jopcik, arī pie iepirkšanās tempļa Domina neviens nebija šķipelējis.
Vienīgais, kas viņus attaisno ir tas, ka ir svētdiena un viņi tak droši vien ir baznīcā.
Nevaram nepieminēt klusos varoņus - N, un P ielas XX un YX nama sētniekus, kuri savas teritorijas bija izbonierējuši gluži sausas.

January 8th, 2015

Modes un grūtību blogs

Add to Memories Tell A Friend
Tie, kuri mīl pārvarēt grūtības, šodien varēja gūt baudu, izejot mūsu galvaspilsētas ielās savās labākajās laķenēs, pie kam vienā rokā nesot šampanieša pudeli un glāzes, otrā - mazu, mazu tortīti, bet puķes iespiestas padusē. Grūtības pakāpe palielinās, ja jūsu laķenes ir augstpapēžu.
Modes blogeru ir daudz, tāpēc es varētu kļūt par grūtību blogeri. Lai gan, jāsaka, arī šajā niša ir diezgan liela konkurence.

January 7th, 2015

tautas balss

Add to Memories Tell A Friend
Jā, vēl gribēju pateikt, ka vakar vakarā man gadījās izskriet caur Kapiem šajā polāriem radījumiem tik ērtajā laikā, un, kad nu es visa tāda viegli piesarkusi un apledojusi gadījos trolejbusā, tur pie durvīm stāvošais kundziņš (skaņi un pa visu ombnibusu) veltīja man šādu, manuprāt, komplimentu:
"Jums tādi rozā vaidziņi kā tādam SVAIGAM SIVĒNTIŅAM"!

Manuprāt ar šo es būtu oficiāli ierindojama Sārtvaidžu kategorijā.

January 5th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Es pavisam nejauši aiz tīri kaitīga ieraduma lasīt visu drukāto vārdu garāmejot pievērsos outdoor sociālajai reklāmai.
Nu ziniet tās, kuras paraksta ne ta VID, ne tas kas cits (rīt apskatīšu ciešāk, gočpendel), tās, kur attēlotas itin kā nelegālo cīgu paciņas, ļoti nepievilcīgas reklāmas. Bet vai zināt ar, dārgo dakter, kas tur rakstīts?
Nu tur rakstīts apmēram tā: MŪSU VALSTĪ (šis, protams, ir no aizspriedumiem brīvs atstāsts, taču tas ir galīgi droši, ka viss teksts sākas ar vārdiem "MŪSU VALSTĪ") kontrabandas cigaretes izplata organizētās noziedzības grupējumi". (Bezgala jauki apzināties, ka citās vastīs kontrabandas cigaretes izplata valdība!)
Vēl ir tāda bildīte kur uzrakstīts, ka MŪSU VALSTĪ (kā gan citādi, citās valstīs viņi pīpē lagālās!) pusaudžiem brīvi pieejamas kontrabandas cigaretes." Apakšā ļoti maziem burtiņiem uzrakstīts, kur jums jāziņo, ja pretī nāk organizētā noziedzība ar kontrabandas cigaretēm.
Jūs tak uzķērāt, pareiz? MŪSU VALSTĪ un tālāk viss sūdīgi. Tā kā man ir paranoidāla paranoja, tad es nodomāju - varbūt tas tā ar nolūku.
Nu lūk, es nodomāju, ka šāda hujņa ir pretvalstiska un kaitīga un gan jau, ka par nodokļu maksātāju naudu, un kur par to var pasūdzēties. Pirmkārt - par nodokļu maksātāju naudu, otrkārt - visai bezjēdzīgi, treškārt par lēnu un nemanāmu valsts prestiža graušanu.

January 2nd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Mums mājās ir 2. janvāra tīrīšana. Līze rotaslietu cibiņā atrod sudraba medaljonu. Tādu no veciem laikiem, kur iekšā var ielikt mīļā bildīti vai matu sprogu. Viņa saka, ka ielikšot tur ēdiena fotogrāfiju.

January 1st, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Bijām ar draudziņiem-radiņiem nogājuši līdz Krastamalas Rīgas Domes pašslavināšanās pasākumam taisni laikā, lai slepus no kārtības sargiem, kuru tur bija saviesies aplam daudz, publiski iedzertu grādīgus dzērienus kā jaunībā (nekas tā neiepriecina kā slepena un nelegāla rīcība, jo ir teikts, ka viss labais dzīvē ir amorāls, nelikumīgs vai padara resnu) un paklausītos kaučkādu glamūrīgos kostīmos saģērbušos postpancīgu blici, kuru ģitārists izskatījās akurāti kā Zorgs no 5. elementa, un kura kopumā diezgan daudz dziedāja par suicidālām tieksmēm, taisni kā uz Jauno gadu pieņemts.
Rajonā pl. vienpadsmitos noblīkšķināja vien dažas nožēlojamas petardes, savukārt īstajā gadumijā iestājās Sarajeva. Kāds vēl salūts karstmalā? Mūsu rajonā šaun vislabāk. Un tad tur visi sanāk skatīties, un rezi gadā sveicinās un novēl Laimīgu tie rajona iemītnieki, kuri visas citas gada dienas nemaz nesveicinās.

December 31st, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Kaut kas nav labi ar to klimaks.. klimatu! Vēl vakar no rīta es spriedu, ka noteikti jāpagādā siltās bumbierenes kādu sprīdi virs ceļgala (tādas man pusaudzības gados bija iedāvājusi vecmāmiņa, bet ne tieši tās, jo tās sagrauza kodes tieši šekumā), ko pavilkties zem kleitām, jo pēc spirgtas 20 minūšu rīta pastaigas nosala tās kāju vietas, kurām mūsu valodā nepelnīti nav pietiekami spilgta un skaista vārda, tāpēc tās sauc vienkārši - par ciskām, bet dažos novados par ļeškām. Šodien gumijnieki ir tas vārds, kas jums jādaudzina, ak brāļi un māsas iekš Cibas, ja sadomājat bāzt degunus laukā.
Visādi citādi - Chodunsku māsas ir noarhivējušās katra pie saviem draudziņiem, cepetis tiek darināts, jo kārtībai jābūt, un es esmu izdzērusi puspudeli godājama prosecco un tas miers, ko visi daudzināja ap Ziemassvētkiem, ir klāt, jo man, dakter, viss ar nobīdi, kas lēni, tas labi, ak, draudze!

Gribētos, lai nākamais gads būtu labāks. Visiem. Vēlēties mieru visā pasaulē un laimi visiem par velti ir bīstami, to mēs jau redzējām no tās X-failu sērijas, kur Malders šito visu vēlējās un palika viens visā pasaulē, jo laikam tas bija vienīgais veids, kā to nodrošināt, tak - ja man būtu teikšana, katram tiktu tāds kārtīgs laimes klucis. Jums arī mīļo Garkājtētiņ, dārgo dakter, sirdsmīļo Tonušek, tāpat jums, vietējā apriķa grāfi un hercogi.

December 28th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Ar tām brīvdienām viss būtu labi, nu tur svētku sajūta un tā, tikai nemitīgi gribas kaut ko atkorķēt. Būtu jātīra māja. bet negribas. Man ir visādi attaisnojumi. Sākumā man nebija laika un es biju nogurusi. Tad es biju patiešam nogurusi. Tad vajadzēja iet ciemos, tad uzņemt ciemiņus, un tad jau es atkal biju nogurusi. Un svētkos jau nevar neko tīrīt, pareizi? Var mierīgi svinēt visa šitā bardaka vidū.
Es tūlīt tīrīsu, starp citu. Es tikai vispirms atkorķēšu. :)
Powered by Sviesta Ciba