Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

September 17th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Kurš gan nebūs dzirdējus urbāno leģendu par tūristu Rīgā ar Viļņas karti rokā? Tad nu, lūk, Līzei nesen gadījās īsts meksikānis, kurš izmisīgi pētījis kādu karti, kura pēc tuvākas aplūkošanas izrādījusies esam īsta Viļņas karte. Līža sākumā nesaprata, vai kungam gadījusies nepareizā pilsēta vai nepareizā karte. Tikai nepareizā karte, ar kuru kungs centās nokļūt Doma laukumā, bet tapa izglābts.

September 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jūra šodien ļoti temperamentīga, ja nu jūs gribētu viņu apsktīt, līdz tumsai vēl 2 stundas.

September 5th, 2019

Dienas prieks Nr 248

Add to Memories Tell A Friend
Taisnība ir uzvarējusi, pasaulē notiek arī kas labs. Sanāktu pat neliels kinoscenārijs par lauku dzīvi.

https://www.bbc.com/news/world-europe-49593954

September 3rd, 2019

Mana romantiskā otrdiena

Add to Memories Tell A Friend
Izstrādājusies darbā, tikusies ar diviem santehniķiem par notekas maiņu, apciemojusi māmuļu, sagatavojusi gandrīz trīs ēdienus (zupu, kotletes un ceptu ķirbi), noskatījusies romantisku kīno par pūķi un meiteni, izmazgājusi veļu, izkrāmējusi un piekrāmējusi trauku mašīnu. Kas gan ir šī lieliskā būtne!
Tā esmu es, super es, Dārgā Dienasgrāmata, Mīļo Garkājtētiņ un Cienījamo Dakter!
Ko es nepaspēju? Principā visu pārējo.

September 2nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nopirku, tātad, kurmju repelentu smakas formātā. Ar šo atbaidot kurmjus no lidlaukiem un futbola zālājiem. Par lidlaukiem ticu, tomēr varēja jau brīdināt.
Tā smaka ir baisa, mīļā draudze. Es vispār neiedomājos, ka kaut kas tāds eksistē. Tas ir kā izgāztuves koncentrāts, kas nedaudz pašķaidīts kandžas "galvās" un izrotāts ar zaļbarības tornīti. Es ticu, ka visa dzīvā radība sakravā koferus, kad kaut kas tāds parādās rajonā.
Es spēju pieliet tikai trīs caurumus. Pēc tam man visu vakaru likās, ka smirdu.

Līze iznāca no guļmmājas un komentēja īsi- pēc sūdiem un vēmekļiem.
Citi biedri minēja, ka tā smird vairākdienu brīvdabas pasākumos, kad zāle labi samīdīta, vietām nočurāta un nolieta ar alu.
Interesanti, ka izgājšgad tieši šitā smirdēja no kaimiņu teritorijas. Mūsu sazvērestību teoriju nodaļa tūlīt iedomājās, vai tikai nav notikusi kurmjdziņa.
Šovakar gāju pirkt auskarus Ādažu Jahontā diezgan panetīrās džinsās, t- kreklā ar kisku, bez kosmētikas un izspūrušiem matiem, ar salmu aiz auss. Pārdevēja bija izturēta un smaidīga, gatavais enģelis. Galu galā, Ādaži ir drusku lauki, tur varbūt pilns ar pagrīdes miljonārēm, kuras grib pirkt auskarus!
Pēc tam Rimi satiku puisieti, ar kuru pirms gadiem 23 gāju uz dejām un skatīties gūlbjumāju. Nu nekas, viņš jau arī bija bez kosmētikas un šortos!

August 30th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Domāju, es domas dziļas, kāpēc laime mani viļ. Mēs te kašājamies, kašājamies Vasarsmājā, bet nu vismaz dārzs visu laiku strādā pret mums. Iesēsi zāli-kurmis vai žurka izraks, iesēsi baziliku- baltenis apgrauzīs. Par pretkurmju pasākumiem jau varētu grāmatu sarakstīt. Mana Cīņa.
Principā esam uzmēģinājuši plašu spektru no Ignore līdz aktīvām darbībām.
Varbūt viss mums te neiet gludi, jo mēs neesam pielabinājuši kādu nīgru dārzarūķi. Varbūt viņam jāliek cepumiņš uz sarkana šķīvīša? Piens gan jau arī garšotu.

Varbūt jāzina kādi īpaši vārdi? Kurmjuvārdi, Ūdensžurkuvārdi, Balteņuvārdi?
Esot vecs kurzemnieku ticējums, ka kaitēklis atkāpjas no mājām, ja tu mājas nosauc kaitēkļa vārdā. Domāju, varbūt jāiet uz šķūni (uz vienu no trim šķūņiem) izgatavot mājas plāksni "Kažociņi".
Vai varbūt vienkārši ziemas klusajā sezonā jāpaiet kādos dārzkopības kursos.

August 29th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mēs jau sen to bijām pelnījuši!
https://www.bbc.com/news/world-europe-49514462

August 28th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Sēdēju šorīt dārzā (man ir atvaļinājuma nedēļa, es drīkstu sēdēt dārzā), un domāju, sak, skaists koks tāda ābele, pavasarī zied, nāk bitītes, nebijuši tikai tie āboli...Ar visu manu cieņu pret ābelēm un kultūrvēsturisko mantojumu - 6 ābeles 800 kvadrātmetros tomēr ir par daudz. No tām 4 ir vecākas par mani, un, ja es esmu vienkārši diezgan pieklājīgā vecumā, tad ābeles ir jau īstas večiņas. 99% ābolu ir tārpaini, 75% sapuvuši. Un viņu ir tonna. Nu tas tikai tāpēc, protams, ka man kiška tonka viņas miglot. Tā nu mēs tikai to vien darām kā šķūrējam ābolveidīgo draziņu pa taisno uz kompostu.
Es visnotaļ esmu par mūža maizes došanu vecai ābelei, apmēram kā vecam zirgam, bet kāda joda pēc viņas izdomājušas, ka vajag ābolus?
Un vēl ko teikšu, mani bērni, bez tā, ka neejiet vieni naktī tīrelī, nepotējiet ābeles kā tādi sasodīti mičūrinieši, nākamās paaudzes būs jums stipri pateicīgas. Visas potētās dabū pie viena visādas sērgas augļukoku vēžus un citas sēnes.

August 26th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mans favorīts tūlīt pēc Pudeļdārza.
https://www.delfi.lv/majadarzs/darzi-latvija-un-pasaule/pasai-savs-pingvins-un-senes-saulcerites-pieredze-darza-iemitnieku-veidosana.d?id=51378853
KKF varētu šo atpirkt mūsu nesaprastās mākslas dārzam.

Dienas prieks 246

Add to Memories Tell A Friend
Izvilku no plaukta grāmatu.Šito:

http://www.ibook.lv/BD_kosmetika-un-dziednieciba-ar-dabas-veltem.aspx?BID=68ae62cc-abad-4269-be07-905ea10d3744

Sastādītāja: Spodrīte Dziesmukalns
Visas ģīmja maskas receptes gan lielākoties sastāv arī no četriem olu dzeltenumiem un glāzes saldā krējuma. Ja negribas likt uz ģīmja, tak nebremzē, bet izcep kūku!

Add to Memories Tell A Friend
Naktī kāds zvērēns svaigi piedirsis uz Vasarsmājas lievenīša. It kā te jau tāpat nepietiktu visādu šmucīšu.
Kurmji un ūdensžurkas šito nebūs izdarījuši.
Ezis ir diezgan liels dirsējiņš, bet vai nu būtu kāpis uz lieveņa. Cauna? Sesks?

August 15th, 2019

Dienas sašutums (pamatots saskaņā ar punktu 7.3.4)

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundze vēlējās pierakstīties Nacionālajā Bibliotēkā.
Nesanāca, jo zebiekstei nebija mammas parakstītas atļaujas apstrādāt savus 17 ar pusi gadus vecos īpašos datus.
Tas ir pizģec, draugi! Bibliotēkā, Karlo! Bibliotēkā!
Bankā gan viņai kontu atvēra, lai es tur varētu skaitīt savu naudu, bez vecāku piekrišanas. Tur atļauju nevajag.
Kad zebiekstei vajag pie ārsta, tad man pierakstot jādod viņas telefona numurs, jo ja nu iestāde piezvanīs man un pateiks, ka vizīte atcelta Citai Personai! Bērnam šādos te lūk, precību gados ir tiesības, saproties, atteikties no ārstniecības, bet nav tiesības parakstīt jopcik papīru par saviem gandrīz pilngadīgajiem datiem. Ko viņai tur prasa -kur nauda stāv vai?
Kaut kas ir sapuvis dāņu karaļvalstī, dārgā draudze.

Upd! Bet paga, priekš kam bibleni, ja no 16 gadiem var iet šaut ar bīsi?

August 14th, 2019

Dienas prieks 258

Add to Memories Tell A Friend
Pieturā apaļīgs čalis ar austiņām dzied līdzi un mazliet piedejo.

August 10th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Lūdzu pastāstiet par Sarkanajiem Krēsliem!
Helvetica jau droši vien zinās.
Tas viss ir tik ļoti slepeni, nu apmēram kā Templiešu ordenī.

August 7th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti skaists Rammstein koncerts. Absolūta laimība. Vairāk arī neko nevaru pateikt. Ar labu nakti Rajona Purpļi un Cepeļi!

August 2nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Tehniskās apkopes ietvaros abas ar Jaunkundzi bijām uz zobu higiēnu. Tagad man mutē tāda sajūta, kā kad es būtu visu dienu ēdusi pārāk karstus kartupeļus. Un es nemaz negribu atzīties, cik es par samaksāju par mūsu jutīgajiem zobu kakliņiem un pirmsbrekešu tīrīšanu, bet vismaz pāris festivālu mums sanāktu. Drīz kādu laiku varēšu strādāt Jaunkundzes breketēm.

July 31st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šeit par diviem mūsdienu vientuļniekiem.
https://www.bbc.com/news/stories-48968502
Gaiša doma, ko saka vientuļniece, ka vienatnei nav jābūt sodam, bet gan apbalvojumam. Bērnam jāsaka, tu esi bijis tik labiņš visu dienu, tu tagad mierīgi vari pabūt viens pats.

July 29th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Staigāju pa dārzu Atvaļinājuma kostīmā - lencīšu kleitā, gumijniekos un ar alu.
Pilnīgs white trash.
Jūs jau droši vien zinājāt, ka aiz Berģu Depo pakaļdurvīm ir Alus Tirgus, kur pieņem ne tikai alus pudeles, bet par 1 centu savāks arī citu stikla taru, un veikalā pārdod redzētas un neredzētas alus šķirnes.

July 19th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Visus bazilikus nograuzusi vai nu ar cieņu Balteņu ģim., vai Sienāzītis-ibio-Cikuzītis. Nograuztas ir gandrīz visas lapas, palikuši tikai sīklapainās šķirnes. Acīmredzot tāpēc, ka resnis nav varējis uz tām uzrausties.
Ja lapas neataugs, pesto mums neredzēt.

July 18th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Es vienādiņ domāju, ka tie uz cigarešu paciņām ir tautas teātru aktieri, kuri bildējušies visai bezgaumīgās un, iespējams, vietās aizskarošās fotosesijās, kur 90-to gadu postgotiskās kļošenēs ģērbtas smēķētājas skaudīgi nolūkojas uz laimīgām, krāsainās drānās uzpostām nesmēķējošām mātēm, kur nelaimīgi smēķētāju radinieki pulcējušies ap zārkiem vai reanimācijas gultām attēlos, uz kuriem man un citiem nelabprātīgi jāskatās, kamēr lielveikalu kasēs stāvam rindā, nemaz nerunājot par kariozu zobu atliekām un citām nelaimēm.
Tagad man ir zināmas šaubas:
https://www.bbc.com/news/world-europe-49029845
Incanti, kādi ambecīļi veido šo wannabe pretsmēķēšanas kampaņu, un vai katrs Ipiķu iedzīvotājs var būt drošs, ka viņa varikozās vēnas neparāds uz cigu pakām Albānijā?
Powered by Sviesta Ciba