Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

October 3rd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Interesanti gan būtu nodzīvot vēl kādus 50 gadus, lai piedzīvotu, kā vietējās etimoloģijas vārdnīcas raksturo vārdus Abižoties, Davaj, Hujviņzin un slaveno Atpizģīt.

Add to Memories Tell A Friend
Man galīgi nebija laika neko pastāstīt, mīļo Garkājtētiņ, tad nu es īsumā par svarīgāko.
Izgājšnedēļ es pat paņēmu brīvdienu, lai varētu neredzēt kolēģus, toties redzēt sēnes. Rezultāts- 10 burkas ar marinētām sēnītēm un viena piesūkusies ērce, bet neliela.
Darbā man ir paaugstinājums, asistents, lielāka alga, toties pakausī jo spēcīgāk elpo korporatīvā elpa.
Aizvakar stāvot pie sarkanās gaismas luksoforā, pavisam nepazīstama sieviete pamāja man, lai paskatos debesīs. Tur bija 2 milzumlieli kāši. Dzērvju, proti.
Vakar mes ar Līzi bijam veikalā, un Līzei garām pagāja liels vīrietis ādas jakā, no kura dvesa ledains aukstums. Dīvaini, Līze teica, cilvēli parasti ir silti, bet šis bija kā no saldētavas iznācis. Es domāju, ka tas viņai būs spoks gadījies.
Dzeru zāles, tāpēc pavadu savu 6. dienu bez alkohola.
Mūsu ciema veikalā tirgo jaukas bikšeles, ražotas no Lielās Ķīnas tautas dēliem un meitām. Acīmredzot, Lielās Ķīnas tautas meitas ir ievērojami smalkakas miesasbūves, jo bikšeles, kas labi der Jaunkundzei, kura ir salīdzinoši neliela, rotā birka ar uzrakstu XXL.
Līžele nesen atgadināja, ka pēdējā laikā esmu nepietiekami tieva, tāpec aiz atriebības šodien nopirku viņai XXXL apaksbikses. Yes!

September 28th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Aculiecinieki, kas vakar vēroja Bonda filmu vienā no pieejamajām televīzijām, priecājās, ka vienam krievam bijis uzvārdā (nebij vis nekāda kļička) Puškins, otram - Gogolis, bet ģenerālis bijis uzvārdā Fjodors.
Taisni bail iedomāties, kādas baisas lietas tajās televīzijās stāsta par ķīniešiem, piemēŗam.

September 23rd, 2015

Kapos viss kārtībā

Add to Memories Tell A Friend
Pirmais gājiens caur Kapiem tumšajā laikā šajā sezonā. Ko domājies, astoņos jau tumšs. Klusie uz-soliem šur-tur-sēdētāji lāga nav redzami, tikai viņu cigarešu oglītes kā pārsteigums. Toties manas kleitas baltie raibumi gan noteikti spīd tumsā kā stirnu mātes baltā ļipa.

September 22nd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Meitenei sasniedzot zināmu stāžu, puiši, kam patiktos ar viņu skatīt gūlbjumāju un nest somu, kļūst sirmāki deniņos un lielāķu pieredzi apveltīti, ja vēl nav miruši.
Nesen vienās dzimšanas dienas svinībās es ļoti iepatikos jubilāres papiņa draugam, aptuveni 75 gadus vecam kungam. Cienījamais seniors pavilcis jubilāri aiz piedurknes, jautājis, kas ir tas Mazais Pupainais, un bildis ka šī radījuma vīrišķis gan esot viens laimīgs cilvēks.

Un man bija briesmīgi kauns, jo jaunkundze to izdzirdēja un sašutusi iespiedzās: mammūuuu. It kā es būtu vainīga.

September 20th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Biju pasēņot. Sēņot man patīk tik gauži, ka nedodiet man ēst un dzert, dodiet nazi un grozu un laidiet mežā.
Es pat nezinu, kas labāk, sēņot vai sekss.
Sēņošanai piemīt zināmi sezonalitātes ierobežojumi, no otras puses sēņošana nav nekas tāds, ar ko pēc sabiedriskas domas ieskatiem cilvēkam fertilā vecumā būtu jānodarbojas obligāti, lai neizskatītos pēc lūzera citu acīs, līdz ar to izpaliek spriedze, ak, jau pusgadu nav sēņots, esmu pilnīgs lohs, steidzami jāsēņo, ar ko gan lai sēņoju, ja ne citādi, vismaz pastāstīšu draugiem, ka kaislīgi sēņoju. Sēņošanas sezonai beidzoties var vienkārši ieziemot ekipējumu un rimti gaidīt nākošo sezonu. Sēņot pavisam harmoniski iespējams arī vienatnē, pie tam indivīds tāpēc nav spiests justies kaut kā neveikli. Lai sēņotu, dāmas kājam nav obligāti jābūt vaksētām gludām kā apšubekas cepurīte, un mugurā itin mierīgi var vikt veco, labo sporta krūšturi, nevis to no izejamā teātra komplekta ar špicem. Vārdu sakot, cilvēks sēņojot var atļauties būt pat nesmuks.
Mežs, protams, pilns kā Gauja no Cēsīm līdz nolāpītajai Siguldai. Ap desmitiem rītā parādījās ilggulētāji. Konkurējošo sēņotāju auri cēlās pāri senajām kāpām biedējoši ka nazgulu brēcieni, un mana kuslā roķele laiku pa laikam nevilšus sažņaudza ciešāk nazīti.
Kamēr neviena nemanīta grāvī šķinu sviestabekas, garām aizslāja trīs braši krievu vīri, viens skaļi risināja kādu samilzušu attiecību problēmu s ļubimoj. Var jau būt, ka viņš vienkārši pārstāstīja biedriem kāda seriāla iepriekšējās sērijas.
Nu man ir pilns kartupeļu grozs ar šito jaukumu, un vakarā būs mērce. Brīnišķīga diena!

September 19th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Vakar ebreju puikas, kas katru rītu brauc ar Maģisko Autobusu uz savu skolu, bija par godu svētkiem uzcirtuši baltās izšūtās cepurītes, nezinu, ka viņas sauc.
Nekad agrāķ nebiju viņus tajās redzējusi. Vienam lielākajam puikam, kurs apmēram Līzes vecumā, mazais brālītis pie rokas. Sildīja sirdi. Nav jau gluži ka Vīnē, kur viņiem visi pričendāļi vairāk izteikti, bet tomēr jauki. Varbūt, es domāju, mēs beidzot sākam pieaugt tik tālu, ka katris un ikviens var staigāt ar savu cepurīti, kauč arī tas būtu lidojošā makaronu monstra bazīcas piekritējs ar caurduri.
Lūk, kad redzēšu kādu caurdurī, ticēšu, ka mums te līdz galam brīvs un laimīgs sociums.

September 17th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Spiežot cidoniju sulu ar parasto, balto rokas suluspiedi Mulinē, kas nekad nav pieredzējusi neko cietāku kā burkānu, atcerējos neveiklos jokus par bērzu sulas spiešanu ar secīgu 3 sulas spiežu salaušanu.
Pēc pārsimt karmisko ciklu apgriezieniem, kad sadzīves tehnika evolucionēs par sadzīves robotiem ar augsti attīstītu saprātu un atbilstošu ļaunatminību, sulu spiedes reinkarnācija manai reinkarnācijai to ļauni atdarīs.

Add to Memories Tell A Friend
Laikam jau mūsu mazajai, mīļajai Dzimtenei nekādi neizdotos pat pielaikot, kā tai piestāvētu monarhija?
Vidēji aritmētiskais tautietis ir tāds autoritāšu noliedzējs, neviens viņam nav labs diezgan, par ko gan lai tāds vai šitāds Nameiķis būtu labāks par Ilmāru. Cik tad ir to, kas laiku pa laikam vāri iepīkstas, ka vajadzētu kādu Vadoni. Vienīgi talantu fabriku uzvarētājiem tiek tautas mīlestība, varbūt tur kādu varētu iebalsot telefonbalsojumā.
Vai tad nebūtu jauki - ķēniņš, ķēniņiene un pāris ķēnišķīgu bēbīšu, kāds konsortprincis varbūt. Visi latviski koptu dzīves(d)ziņu, nēsātu gaumīgi pelēkas drānas. Protams, būtu zināmi sarežģījumi, kamēr tiktu pie skaidrības, kura novada vadmalas svārkus ķēniņam jānēsā, kuras kapu tradīcijas jāpiekopj, bet gan jau mēs kaut kā nebūt vienotiem spēkiem tiktu galā.

September 15th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Pielīmēju papīrīšus ar "seksuālo pievilinātājvielu", kā sacīts instrukcijā.
Esmu vīlusies. Vēl neviens seksuālu alku pārņemts kožutēvs nāv nācis mirt uz šīs līmlapiņas ar "seksuālo pievilinātājvielu". Varbūt viņiem palaban nav riests?
Pati gandrīz pielipu, un tā tur izslavētā līmes loksne nemaz neturas pie virsmām. Nācās pielipināt ar skoču, kurš, kā zināms, glābj visu.

September 14th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Es taisni vai pievelku visādas mazas, negantas radībiņas. Viņnakt Jūrascūka kundziņš būrī bija taisījis džamboreju ar spiegšanu, un, ko domajies, tā nebij vis pārjutīga reakcija uz magnētiskajām vētrām. Līzei par šausmām istabā bijis prusaks, ko Līze nositusi ar sporta čību.
Manam nepatikt prusaks.
Nopirku prusaku lamatas.
lai dzīve nelliktos kā medusmaize, māju apsēdušas kodes, tālabad pie vienām sāpēm iegādāju arī produktu, kas saskaņā ar anotāciju satur pārtikas kožu tēviņus pievilinošus feromonus. Tēviņš atlidos un pielips.
Pamācībā arī brīdināts, ka šitos jālieto slēgtos skapīšos vai telpās, pretējā gadījumā var atlidot arī svešas kodes.
Man bail vērt vaļā paciņu, lai neizraisītu pāroties gribošu pārtikas kožutēvu uzlidojumu. Iedomājieties, kā viņi sitīsies logos kā tādā Ķemermiestiņā pie daiļās Anniņas.

September 13th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Hokejā divas minūtes dod par to, par ko uz ielas divus gadus. Izskatās, ka arī basketbola sadursmes dzīve izskatītos pec viegliem/vidēji smagiem miesas bojajumiem. Līze pārbrauca no turnīra ar pilnīgi zilām kājām. Tā, ka paiet grūti. Gan no krišanas, gan no spārdīšanas. Šitās bijušas īpaši kauslīgas. Mūsdienu sieviešu basketbols nebūt nav lēna un taktiska spēle, ko domajies. Un tas vēl neesot nekas. Sieviešu līgā esot gadījies, ka viena Brunhilde Līželes trenerei ar dūri tieši sejā.
Es pat nesaprotu, kāpēc reklāmdevēji un televīzijas tā ignorē sieviešu amatierīgu. To taču varētu translēt visādas deģenerātu televīzijās ar labāku reitingu ka Degpunktam un pa vidu vēl zilumzāļu reklāmu palaist.

Add to Memories Tell A Friend
Izdarījos kā paputējis aristokrāts, dzēru rīta kafiju dārzā pie puķēm. Sēžot uz trepītes pie mājiņas saulītē. Daudz deminutīvu, bet, redziet, Dakter, man ir attaisnojums, mājiņa maziņa, trepīte arī un saulīte arī ne pārak diža. Cik tad nu ilgi šitā varēs, tūlīt jau rudens un auksts, slapjš, tumšs.
Nav ko sērot, ies nopļaut zāli.

September 12th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nakts skaidra, daiļa un ar zvaigznēm, bet, ja nu esat sataisījušies romantiskā pastaigā skatīt gulbjumāju, mīļā draudze, velciet vateņus. Auksti. Tā jau es izslavēto ziemeļblāzmu neredzēšu, būs vai uz jumta jākāpj.

lasu klasiķus, pārdomāju dzīvi

Add to Memories Tell A Friend
Ja tic klasiķiem, mūsu mazā, mīļā bāreņu tauta nejauki materiālistiska nav kļuvusi pēdīgo 25 gadu laikā tā trakā Rietumu mantu kulta ietekmē, un kašķīgums un nenovīdība nav vis smagais padomju mantojums. Palūk, Anšlava Eglīša Līgavu medniekos vispār nav neviena pozitīva tēla. Ko tad mēs varam gribēt? No Merķeļa mēs zinām, ka pie tam vēl esam dzēraji, no Jaunsudrabiņa zinām, ka pie visa vainīgas sievietes netikles. Blaumanis vienīgais šķīsts, tak arī viņam darbi beidzas ar vārdiem ... un saimniekam mugurā bija iedurta īsa izkapts.

Add to Memories Tell A Friend
Vai kādam nevajag kaķus? Gabalos vai uz svaru. Mums te atkal jaunas kaķu ģenerācijas krūmos sadzimušas, nezin, ko lai dara. Melna jauna kaķenīte, mīlīga, prasās mājā, skaistas zaļas acis. Divi mazi rudi kaķēni, viens pelēkraibs. Ziemā būs kirdik viņiem, ja kāds nepiebaros.
Es kaķus nedrīkstu. Līzei alerģija pat pret kaķu bildēm.

September 11th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Mani jau tāpatiņās kopš skolas gadiem nav jāmudina uz rupjas mutes brūķēšanu, bet, kad nu es lasu šitento Vecmāti, man bail, ka tagad process kļūs dabisks, nevadāms un bistams, un es varu darbā kādu pelnīti un skaņi nosaukt par pimpjagalvu vai pipeļštoku neatejot no kases, jo šai grāmatā pimpju un pežu vienā lappusē ir pulka vairāk ka tiklu jaunavu pēdējā vidusskolas klasē.

September 10th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Līzes klasē tagad ir apmaiņas skolēns no saulainās Ungārijas. Esot ļoti jauks. Problēma - liela daļa skolotāju nevar ar viņu pilnvērtīgi sarunāties ne angļu, ne vācu valodā. Tikai daži spēj viņam mācīt vai paskaidrot savu priekšmetu angliski vai vāciski.
Skola parasta. Mācībspēks lielākoties normāls, bet ne slikts, ir daži izcilnieki.
Man šķiet, bez skolotāju algu paagstināšanas ir vēl kvalifikācijas un profesionāla krutuma paaugstināšana, kas laikam tāds pagalam nepopulārs temats izglītības ministrijā.

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā esmu meitumāte, ceru kādudien dzirdēt un redzēt apakš logiem šādu vai līdzīgu priekšnesumu. Izpildītāji manās acīs tūdaļ izpelnītos piebarojumu. Es jau tā allažiņ izvāru milzīgus katlus, ij pašam, ij Sašam.

https://www.youtube.com/watch?v=YfaAVZY-Qq4

September 8th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ja trīs dažāda izmēra un vecuma meitenes vakarā pirms gulētiešanas nokopj lielu arbūzu, pie tam galvenā meitene vēl uzdzer glāzi alus, sausa nakts tak viņām būtu liela veiksme, vai ne?
Powered by Sviesta Ciba