Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

November 27th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Skaidrā šito nevar turēt, man ja tagad baža, kā viss būs, tai Līžes ballītē. 30 puspilngadīgi prāti uz 8 pieaugušajiem, kas, ja tā padomā, arī bērna prātā, mani ieskaitot. Vai neviens negatavosies pārpeldēt dīķi? Ko mēs tad darīsim? Aizsegt dīķi ar sevi? Vai kāds nepievems kamīnu un nepīpos gultā? Kur ir ugunsdzēšamais aparāts un kur aptieciņa? Vai tur būs glutēnnepanesēji un vegāni? Elku pielūzēji? Musulmaņi? (Ēd, ēd kotletīti, bērniņ! Liellops, liellops!) Mūzika no jūtūbez un spotifaja? Es tak nepārbaudīju, vai tur maz iet internets. Vārdu sakot, lai spēks ar mani, tai skaitā juridisks.

Add to Memories Tell A Friend
Šorīt visi še raksta tik pozitīvi, ka jāatšķaida man tad viss ar manu problēmu īsu izklāstu - proti, man jāgriež rosols Līžas 35 viesiem. Ja es šito visu novedīšu līdz laimīgam atrisinājumam, sauciet mani par projvadu, iešu organizierēt Expo 2020.

pa tam mūsmājās

Add to Memories Tell A Friend
Līzei šodien, patiesībā jau vakar, iestājusies astoņpadsmitgade. Mjā.
Mazā jaunkundze dušā a capella izpilda London Grammar Strong.

November 23rd, 2015

mūžu dzīvo, mūžu mācies

Add to Memories Tell A Friend
Ko man šodien iemācīja jaunatne bioloģijā un polītikā? No skolas gudrībām es uzzināju, ka cilvēka organismā mītošās baktērijas sastādot ap 3 kg no šī te paša cilvēka svara.
Es apšaubu, ka man ir tieši 3 kg baktēriju, un vispār, ks viņas svēra? Vēl noskairoju, ka Parīzes terakts un notriektā krievu lidmašīna abas gadījušās ar Putina svētību. Tā runā skolā.

November 22nd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Neeju gulēt, lai ilgāk varētu neko nedarīt.

November 17th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Rajons nekad neguļ, nekad nebeidz pārsteigt. Vakar, pavej, pie vietējās Maximas bija uzradies bards ar ģitāru un zonas dziesmām.Īsti nesapratu, vai viņš gribēja nopelnīt iztiku, pievilināt mīļoto vai vienkārši nest ļaudīm prieku.

November 15th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Prātīgi ļaudis manā vecumā noteikti brīvdienas pavada filosofiskās pārdomā un/vai baznīcā, kamēr es sestdienu esmu pavadījusi lielākoties grābājoties pa slapjām un trūdošām dārza lapām (labi vēl, ka vakars izdevās), savukārt šodien mēģinu izmēzt vietējos Augeja staļļus un paralēli izcepināt rupjmaizi parastā gāzes cepeškrāsnī, kas acīmredzami negrib lāga izdoties, aiz kam pamazām sāku kļūt nervoza un sašutusi. Un vēl es esmu vinnējusi iesnas, kas dienu nepavisam nerotā, tad nu jūs Dakter saprotiet pats, kā man te neiet.

November 14th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Sajūta, ka laiks izgāzies no eņģēm. Atkal.

November 13th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Apskatīju vācu slavenākā pienražotāja slavenākās butiles ar rasistiskajie un seksiskajiem attēliem, kas šokējuši patērētājus. Nekur presē gan nemanīja atsauksmes no tiem patērētājiem, kam daiļavas patikušas, bet es neticu, ka Otto no Garmišhamiškirhenes nepatika. Vēl izrādās, ka melnādaini cilvēki nevar reklamēt šokolādi,tas ir rasistiski, un nejaukā veidā atgādina viņiem viņu ādaskrāsu. Interesanti, kā reklamē šokolādi Āfrikā? Būtībā miltu un jogurtu reklāmas ir nekorektas pret baltajiem cilvēkiem kā mēms pārmetums, jo viņi ir balti kā piena pudeles.

November 11th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundzei skolā jāada mauči.Un tad nu man bija jāpērk dzija, nu, tak vienkārši ieeju veikalā un saku, labdien, man lūdzu mauču dziju.Tā kā man uz rokdarbu skolotāju ir tā kā nedaudz zobs par visu, ko man nācies pārciest vairāku gadu garumā, audzinot divas meitas, es tak varētu pasūdzēties,ka mauči nav tikumīgi.

November 9th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Cilvēki, kuri mīl savu darbu, silda manu sirdi. Izgājšnedēļ pirmo reizi mūžā iegāju zooveikalā, kas pie Juglas Rimi. Tur saimniekoja simpātisks bārdainis. Vīrišķis, es nospriedu, neko nesaprot no jūrascūkubarības, bet galantais profesionālis tūdaļ sameklēja man profesionālu jūrascūciņu barību profesionālām jūrascūkām un tik izjusti slavēja tās teicamās īpašības, ka nebija šaubu, šo barību viņš pagaršojis pats personīgi ar kečupu un majonēzi, un vispār lietotāju aprindās tā apbalvota ar Zelta Palmas Zaru. Šī ir ļoti garšīga, viņš teica ar nelielu krievu akcentiņu, kas padarīja šo frāzi pavisam neatvairāmu. Viņš palīdzēja izvēlēties arī sienu manam ruksītim un pajūsmoja par tā smaržu.

Citi mani mīluļi strādā MedSport bodītē Brīvības ielā, kur var dabūt lētākos kinezioloģiskos teipus šaipus Reinas, silti rekomendēju. Viens puisietis ir rokasbumbas vārtsargs, kuram esot bijuši vairāki samadzeņu satricinājumi, ko domajies, viņš ir draudzīgs kā itālis un allaž priecājas par tavu ierašanos kā omīte par sengaidītu mazbērnu. Man liekas, viņam sapnī būs parādījies Sv. Jāzeps un teicis, tev būs tos neizglītotus prātus mācīt tais teipu zinībās, ka tie gudri taptu. Tagad tur redzams cits jaunietis, kurš ir pat vēl runīgāks, ja tas vispār iespējams, vienīgi man mazliet bažas par iepriekšējo pusieti, ka tikai viņam nav piemeties vēl kāds smadzeņu satricinājums.

November 4th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Pasaulē ir izgudrota nekad nenomazgājama un nešķīdināma superlīme. Tā ir tā substance, ar kuru līmē svītrkodus un dažādas nesalasāmības pakāpes uzlīmes uz priekšmetiem ar variablu izmantojamību. Katliņš, kuram arī bija uzlīmēts paziņojums par dzimšanas vietu Ķīnas Tautas Republikā, jau piedzīvojis daudzkārtēju mazgāšanu trauku mašīnā, bet uz viena spožā sāniņa joprojām līme.
Dīvaini, ka par šo superlīmi nekā nezina citi superlīmes izgudrotāji, kas joprojām cenšas izgudrot jaunas līmes. Es domāju, šeit informācijas aprite nepavisam nav līmenī.

Katram spēkam savs pretspēks, MelnāMāte pret Balto Tēvu, Šķīdinātājs pret Līmi, un lūk, vienreiz (nu,sen) man izdevās tādu uzlīmju-svīrtkodu līmi notīrīt ar Hallo Kitty bundžas dzērienu, kas bija iegūts kaut kādā bērnu konkursā, un kura sastāvā bija vielas, kuras parasti nav savienojamas ar lietošanu bērnu uzturā, bet labu mantu tak nevar vienkārši liet podā, ja ar to var liet podā un pa ceļam izmazgāt podu (jā, tapa balts un pazuda tās nejaukās nogulsnes, par kurām allažiņ tā uztraucas mājsaimnieces reklāmās.

Iespējams, ka ražotājs vienkārši nav atradis savam produktam pienācīgu nišu, tad nu es pie viena ar šo gribētu reabilitēt HalloKity dziru un ierindot starp labākajiem bērnu dzērieniem no tīrāmajiem līdzekļiem.

October 26th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Rajonā viss kļuvis interesantāks, jo no vairāku gadu trimdas Vāczemē atgriezies kaimiņu Jurčiks. Es to nodzirdēju jau viņnedēļ slāpētajos auros kaut kur pagalma dzīlēs, kaimiņmāju durvju klaudzoņā. Izklausās taisni kā Jurčks, es nospriedu, un tur nu viņš bija.
Šis laiks mūsu Latvijas prokriminālajai pasaulei, protams, bijis stagnācijas pilns, bet tagad jau viss uz labu, uz labu. Uz Jurčiku man nav labs prāts kopš tā laika, kam viņš sagāza sniegavīru, kuru mēs ar mazo Līželi uzcēlām. Ja nemaldos, tas bija pirms kādiem gadiem 15. Es neesmu ļaunatminīga. Es esmu ļauna un ar labu atmiņu.

Rajons pa tam izskatās ļoti glīts, daudz kritušu lapu, visāds citāds nesmukums, ja nu tāds arī ir, nemaz nav manāms.
Kapos arī ir aplam daiļi. Es nesaprotu, kāpēc visādi romantikas tīkotāji tur nespieto steriem vien. Tumšās alejas un laternas, celiņi visi vienās krītošās lapās, kuras tur neviens negrābj, Mēness caur puskailiem zariem, vientulīgi krusti. Ernas Vildes pieminklis bija saplīsis, bet tagad kāds labdaris to atkal salabojis.
Rīt mums ar Junkundzi bus jauna antropoloģiska pieredze. Mēs iesim uz pasākumu, kur cilvēkam iedod apēst mazu karbonādīti un tad mēģina pārdot matraci par kādiem EUR 500. Jaunkundze vienmēr piedalās visādās veikalu loterijās, protams, ar manu vārdu, tāpēc nav nekāds brīnums, ka man zvana no firmas Matracis vai kaut kā tā un aicina saņemt pārsteiguma balvu (es ceru, ka tā būs vismaz putekļu lupatiņa, kuru auduši Eritrejas katoļu skolas kadeti) pie klātiem galdiem 2 personām. Man bija labs garastāvoklis, tāpēc es teicu, ka, ha, aiziešu arī.
Es daudz nekļūdījos par matračiem, SIA MATERM tirgo aitas vilnas spilvenus. Pēdējo reizi, kad es no viņiem ko dzirdēju, un tas bija pirms gadiem desmit, autentiskos aitas vilnas palagus Savienoto Valstu armija bija iegādājusies visiem saviem kareivjiem. Droši vien tagad uz aitas vilnas matračiem guļ viss Pentagons un Baltais nams.
Viņi gan būs dikti vīlušies, jo es nepērku matračus, es jau reiz nenopirku burbuļvannu (burbuļvannas tirgotājs bija ļoti aizvainots) un putekļusūcēju, kurš veidots no materiāla, no kura izgatavo arī kosmosa kuģus.
Ja man tomēr būs iesmērēts matracis, es jums atzīšos.
No vienas puses, es domāju, varbūt uz tādām vietām nav jāiet ar bērnu, no otras puses, bērns ir atbildīgs par visām kausēto sieriņu akcijām, kurās piedalās. Ja kāds vēlas apmeklēt matraču prezentācijas, sūtiet savus datus man, es jūs ieteikšu nākamajām tautas opija sesijām, mani mīļie.

October 17th, 2015

Es ticu labajam!

Add to Memories Tell A Friend
Pasaule droši vien ir ļauna un nekrietna vieta, bet tajā ir arī kaut kas labs - Chodunsku jaunkundžu skolas ēdinātāji. Pēc nostāstiem spriežot, pavāriem ir vieta Dreibanta restorānā vismaz. Man ir aizdomas, ka ne katrā skolas ēdnīcā pasniedz ar zaļo lociņu pārsietu sāļo pildīto pankūku un jebko "ar rozmarīnu". Ja man izdodas kaut ko izšmorēt sevišķi labi, es saņemu augstāko atzinību - tas jau GANDRĪZ kā skolā. Viņiem ir veģetāriešu ēdieni un diabētiķu ēdieni, un glutēnnepanesēju ēdieni, pie kami visi šie nosauktie Skolēnu ar Īpašām vajadzībām ēdieni esot tik garšīgi, ka jāuzmanās, lai parastie skolēni tos neizrij.
Būtu pagalam netaisnīgi, ja es nepieminētu, ka uz vietas cep maizi un bulciņas, ja. Bet tas nu tāds sīkums pret pārējo.

October 15th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Līzei ir nenoskaidrotas izcelsmes nepatika pret āboliem. Tas sākās ar to, ka viņa iebilda pret āboliem salātos, pēc tam pret āboliem virtuvē un beidzot - pret kladītēm ar āboliem.
Es saprotu, ka cilvēki neēd ko tik savdabīgu kā sēnes vai zivis, vai vēži. Bet ko ābols var nodarīt?
Izņemot to, ka ābols nekrīt tālu no zirga.

October 12th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Sēnes laikam šogad vairs nesanāks lasīt, tālabad pastāstīšu kā gadījās izgājšgad, kad ar Stratēģisko Partneri bijām aizbraukuši uz vienu īso sēnēs tepat Pierīgā.
Klimstu, tātad, vienatnē pa mežu kā Sniegbaltīte, meditēju uz mušmirēm, trallinu mazu dziesmiņu, stirniņas pietek klausīties, putniņi nometas uz pleca. Sēņu grozs kļūst pasmags, kedas slapjas, dodos uz mašīnu, jau pa gabalu redzu, ka Stratēģiskais sarunājas ar kādu tumsnēju bārdainu jaunieti pilsētnieka drāniņās. Abi plātās ar rokām, lokās, kaut ko cilā, mēra. Kā nāku tuvāk, Tumsnējais pieklājīgi palokās un krūmos iekšā gan. Rokā grozs.

Bet bijis lūk kā, kamēr Stratēģiskais lauž bekas, pienāk Tumsnējais un uzrunā angliski, ar akcentu. Viņš esot iebraucējs un gribot sēņot. Bet nevienu sēni nepazīstot. Vai Stratēģiskais pazīstot sēnes? Lūk, Stratēģiskais saka - nāk godājama sieviete, sēņu zinātāja, viņa visu parādīs, pastāstīs. Ne, ne, Tumsnējais saka, viņš labāk nofotogrāfēšot šitās te pašas, ko Stratēģiskais salasījis. Un izvelk aifonu Nr 5. Un fotogrāfē. Un pieklājīgi atvadās un aiziet sēņot.
Es ceru, ka Allāhs viņu kārtīgi pasargāja, un ka viņš tās sēnes bija tikpat kārtīgi sabildējis, citādi itin viegli iegrābties mušmirē zaļajā un nokļūt pie 70 jaunavām, jo tak nevar tā mežā runāt ar svešinieci, kurai pat hidžābs nav aplikts, tā ja!

October 3rd, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Interesanti gan būtu nodzīvot vēl kādus 50 gadus, lai piedzīvotu, kā vietējās etimoloģijas vārdnīcas raksturo vārdus Abižoties, Davaj, Hujviņzin un slaveno Atpizģīt.

Add to Memories Tell A Friend
Man galīgi nebija laika neko pastāstīt, mīļo Garkājtētiņ, tad nu es īsumā par svarīgāko.
Izgājšnedēļ es pat paņēmu brīvdienu, lai varētu neredzēt kolēģus, toties redzēt sēnes. Rezultāts- 10 burkas ar marinētām sēnītēm un viena piesūkusies ērce, bet neliela.
Darbā man ir paaugstinājums, asistents, lielāka alga, toties pakausī jo spēcīgāk elpo korporatīvā elpa.
Aizvakar stāvot pie sarkanās gaismas luksoforā, pavisam nepazīstama sieviete pamāja man, lai paskatos debesīs. Tur bija 2 milzumlieli kāši. Dzērvju, proti.
Vakar mes ar Līzi bijam veikalā, un Līzei garām pagāja liels vīrietis ādas jakā, no kura dvesa ledains aukstums. Dīvaini, Līze teica, cilvēli parasti ir silti, bet šis bija kā no saldētavas iznācis. Es domāju, ka tas viņai būs spoks gadījies.
Dzeru zāles, tāpēc pavadu savu 6. dienu bez alkohola.
Mūsu ciema veikalā tirgo jaukas bikšeles, ražotas no Lielās Ķīnas tautas dēliem un meitām. Acīmredzot, Lielās Ķīnas tautas meitas ir ievērojami smalkakas miesasbūves, jo bikšeles, kas labi der Jaunkundzei, kura ir salīdzinoši neliela, rotā birka ar uzrakstu XXL.
Līžele nesen atgadināja, ka pēdējā laikā esmu nepietiekami tieva, tāpec aiz atriebības šodien nopirku viņai XXXL apaksbikses. Yes!

September 28th, 2015

Add to Memories Tell A Friend
Aculiecinieki, kas vakar vēroja Bonda filmu vienā no pieejamajām televīzijām, priecājās, ka vienam krievam bijis uzvārdā (nebij vis nekāda kļička) Puškins, otram - Gogolis, bet ģenerālis bijis uzvārdā Fjodors.
Taisni bail iedomāties, kādas baisas lietas tajās televīzijās stāsta par ķīniešiem, piemēŗam.

September 23rd, 2015

Kapos viss kārtībā

Add to Memories Tell A Friend
Pirmais gājiens caur Kapiem tumšajā laikā šajā sezonā. Ko domājies, astoņos jau tumšs. Klusie uz-soliem šur-tur-sēdētāji lāga nav redzami, tikai viņu cigarešu oglītes kā pārsteigums. Toties manas kleitas baltie raibumi gan noteikti spīd tumsā kā stirnu mātes baltā ļipa.
Powered by Sviesta Ciba