Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

September 23rd, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Vakar paņēmu godīgi pienākošos brīvdienu, būtībā, lai lasītu baravikas. Dažkārt trešā brīvdiena ir atvaļinājuma svarā. Divreiz vairāk saules, meža, divi vakari ar miglu virs vecupes un krāsniņas kurināšanu viena vietā, divi rīti ar kafiju guļammaisā.

Add to Memories Tell A Friend
Pār mani arī dzērves aizlaidās. Divi kāši.

Add to Memories Tell A Friend
Nepārliecinošas zināšanas franču un latīņu valodā, kā arī farmakoloģijā ļāva Jaunkundzei bez bēdu izskalot degunu ar acu skalojamo šķīdumu.

September 21st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Jaunie gumijnieki nemaz nepalīdz. Man pavisam slapjas kājas.
Stāv mājās priekšnamā un nepalīdz. :(

Add to Memories Tell A Friend
Nu ir klāt laiks, kad no rīta pirms iešanas laukā būtu prātīgi izžāvēt matus, nevis skriet ar pusslapjiem.

September 20th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Stāvu pieturā. Lasu virsrakstus preses izdevumos Narvesen skatlogā.
Kārtis nemelo. Precizitāte 80%
Plēpis šokā par piedzīvoto slimnīcā.
Līdaka puravos.
Pēc 45 dzīve tikai sākas (krievu val).
Mēneša padoms: kā tikt vaļā no neveiksmēm (krievu val)
Valters nenožēlo un netais..(cits žurnāls virsū, nevar saprast, ko netais).

Ļoti žēl, ka no tirdzniecības vietām pazudis izdevums DDD. Tur bija daudz jauku virsrakstu.
Vēl noskaidroju, ka Viesturs Rudzītis pauž, ka laulības uzdevums ir sekss un mīlestība, nu apmēram tā.

September 19th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Izskatās, ka šī bija starptautiskā lietussargu un gumpeļu diena. Mans galvenais rūpests, lai vasarsmājas ateja nepārplūst. Viss pārējais ir čikeniekos.

September 16th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Pēc baravikām mūspusē tagad jāiet vietējā pasaku meža purvainē, kur katr(i)s un ikviens vis nestaigā, kur zilās malduguntiņas un zvēru takas, un kur jāuzmanās nepamodināt suni uz piecām kājām, kurš tur pilnīgi iespējami guļ.
Es tur šodien biju. Iegāju iekšā un iznācu ārā. Ar baravikām.
Bet tā kopumā, bērni, neejiet vieni tīrelī.

September 13th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Braucu uz vasarsmāju pļaut zāli, kura aug, kā visu vasaru nebija augusi, var just, ka rudens zālei traki patīk, bet pa tam lāgam uznāca lietus, tā nu no pļausmes nekas nesanāca. Nospriedu, ka ko ta es te sēdes ka tāds vīriets bez dārb', kā reiz sacīj manas draudzenes vīramāte no Talsiem.
Iesēju redīsus. Pakašājos pa zemi, un jau tumšs, ko domajies!
Domāju, nāk brīvdienas. Vajadzētu tā kā sēnēs.

September 11th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Ko dara ar melno kardamonu reālajā dzīvē? Es izlasīju, ko ar to dara visādi gara un citādi aristokrāti, tāpēc esmu teorijā stipra, bet ko pieklājīgu, vēlams kulināru, ar to varētu darīt es?
Atradu mājās pusburku ar šādu. Man liekas, papus reiz tādu nopirka aiz pārskatīšanās, vajadzēja zaļo.
Smaržo tā kā pēc žāvētām plūmēm. Tas ir viss, ko pagaidām varu pateikt par melnā kardamona organoleptiskajām īpašībām.

Add to Memories Tell A Friend
Vēl es jums pateikšu, Mīļo Garkājtētiņ, mežā es satiku citus sēņotājus.
Apmēram trīs bija kundzes gados, viena mēģināja sēni iegūt, uzdurot uz nūjošanas piederuma. Laikam mugura sāpēja un negribēja liekties. Nu bet varbūt viņai tāda attālināta metode.
Tad bija daži kungi, no kuriem es ātrāk taisījos prom, viens viss treniņbiksēs no biežņas izlīda, bet nebija sportists, jo rokā nazis un otrā rokā spainis. Ko es varu zināt, varbūt sēņo, varbūt par manām aknām interesējas.
Tos, kas sēņo ģimenēm, es atzinu par mazbīstamiem, kas, protams, ir klišeja, jo vai ta nevar būt maniaks ar diviem maziem bērniem?
Viens kungs bija saģērbies it kā ietu taigu pētīt un naftu meklēt, nevis sēņot. Viss kostjumčikā pod kamufļaž, galvā cepure ar malām (manā jaunībā tādu sauca par panameni) un vēl odu tīkls.
Un tad jāpiemin dāmas. Tādas, kuras saģērbušās kā uz randiņu, nu tur diezgan glītā prikidā, vienīgais stila pārkāpums - maisiņš rokā. Dārgās dāmas, sēņotājas pilnīgi obligāts aksesuārs ir elegants groziņš. Kā gan izskatītos dāma jātnieces kostīmā bez pātadziņas, bet ar lāpstu?
Bet jā, dāmas visādi citādi bija krietni saposušās. Viena pat sēņoja uz velosipēda. Tāds kā safari. Pilnīgi iespējams, ka kādai no viņām bija randiņš. Piemēram ar to kungu, kurš naftu meklē. Un pat ja ne, dzīves līkloči ir neizdibināmi. Nevar zināt, vai aiz cūceņu grāvja nejāj princis baltā zirgā. Vaļasprieki vieno!

September 9th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Vēl jau tās bekas (kartupeļu grozs, 6,5 kg, es nosvēru) jādabon no meža laukā. Grozs jau tā kā pilns, es saku sev, mazo draudziņ, taisāmies no meža laukā, un tad baravika trāpās.
Un tad brīdis, kad es stiepju sēņu grozu (baravikas virspusē!) un cilvēki nāk klāt runāties, kā sēnītes, vai baravikas ir? Kak vaš ulovčik? Sēnes, es jums pateikšu, apvieno nācijas.
Un tad man pretī nāk divi lepni vīri, un viņiem klāt makšķerēšanas piederumi un pilna ķesele ar zivīm.

Add to Memories Tell A Friend
Griežu sviesta bekas C.ciema mežā. Viena pati.
Laimīga kā zilonis.

September 8th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Domāju, vai šņabis uz Memory Water bāzes būtu ētisks produkts?

September 6th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Pavadīju Līželi un pārnācu mājās, kas nozīmē, ka raitā pastaigu solī biju sprauni nostaigājusi veselu stundu. Pārnākot mājās izrādījās, ka ceļgali ir pagalam nosaluši sarkani kā ziemā un svilst.

Add to Memories Tell A Friend
Sešos no rīta 6.septembrī gan te bija vēss un krēslains (lai nevajadzētu teikt - auksts un tumšs). Saule aiz upes vēl tikai gatavojās dienas lēcienam. Nu ļoti spirdzinošs rīts.
Sirsnīgi aizlūdzu par visiem tiem garā stiprajiem ļaudīm visā pasaulē, bet īpaši Grenlandē, Svalbārdā (pareizi ir Svalbāra, bet Svalbārda skan velnišķīgāk) un Zosēnos, kuri dienu sāk ar krāsns iekuršanu nevis tālabad, ka krāsns ir mājīgi, bet, lai atkausētu ledu spaiņos un tādejādi tiktu pie kafijas.
Vai es jau teicu, ka man riebj celties pirms Saules? (Es apzināti rakstu Saule ar lielo S). Kad rīti kļūst tik tumši, ka jāceļas pirms Saules, man nāk raudiens, gribas palīst zem gultas un vākt parakstus par izmaiņām darba likumā.
Šorīt Saule aiz upes jau kaut kur vīdēja, tāpēc rīts bija Ok. Sabridu kājas rasā. Vilciens pilns kā uz Dziesmu svētkiem.

September 5th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Atbraucu pēc darba uz vasarsmāju, papļāvu zāli līdz tumsai. Vakariņās bija olas ar speķi un alus, jo nekā daudz cita te nav. Kurinu krāsni, skatos mēnesi. Brīnišķīgs vakars.

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā es cenšos iemācīties visu ko jaunu (piemēram, pesto uztaisīju, ja), šogad izaudzēju arī to jūsu izslavēto lapu kāpostu, tieši 10 gab. Tad nu lūk, ko teikšu, labi, ka kāds labs cilvēks man pasacīj, ka no šiem sanāk tīri ņemami čipši, jo citādi es neko labu pie viņiem neatrodu, ja nu vienīgi no šitā superfūda iestājas otrā jaunība (piem. es topu atpakaļ par jaunavu, lai sv. Antons nogrābstās).
Šis miseklīgais kāposts ļoti iet pie sirds vietējai kāpostu balteņu ģimenei, tā nu lielākā daļa ir apēsti vai sagrauzti, un tā sanāk, ka es piedevām nodrošinu zupas virtuvi paklīdušiem balteņiem.

September 3rd, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Izgatavoju savu pirmo pesto. Piestā, jo nesanāca tik daudz, lai varētu blenderēt.
Garšīgi.
Rīt taisīšu vēl, jo tagad māksla rokā, un ne tikai māksla, bet arī ciedru rieksti, jo es atklāju sev Gemosu, un maiss ar bazilikiem
Vienīgā baža, vai tiešām var saglabāt ziemai.
Jūtos ļoti pacilāta, visiem to tagad kladzinu, kā vista, kas izdējusi savu pirmo olu.

September 1st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Pēdējā piecgadē, es jums teikšu, vismaz mūsu Rajonā krievu no latvieša atšķirt var tikai pēc sekundārajām nacionālajām pazīmēm (karodziņa vai Gogija lentītes).
Krievi mums te izskatās pēc latviešiem un latvieši pēc krieviem.
Vienreiz zvēru pārtikas veikalā skatos - divi tādi hipsterjūgenda pārstāvji, puisis un meitene, nātnās drānās, pelēks un brūns, zemes tonīši, viss tāds Purvītī, un viņi bija krievi.
Esmu redzējusi krievus ar Nameja gredzeniem, krievus linos un ar dzintara krellēm. Tie jau droši vien bija bišķi jocīgi, jo kurš tad mūsu dienās staigā linā un vēl ar dzintara krellēm.
Powered by Sviesta Ciba