Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

January 14th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Lasu Ārprātija piedzīvojumus. Ļoti smejos jau no pirmās lappuses.

January 2nd, 2018

Vakara nagla

Add to Memories Tell A Friend
Kabelīgā kabeļtelevīzija demonstrē bērnu dienu Bolivudas grāvēju Zita un Gita.
Tur ir viss. Kino esence. :D

Upd. Nupat bija dejas un dziesmas. Tagad iet vaļā klope.

December 31st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Zirņi ar speķi un lambrusco.
Un kāds ir tavs Vecgada Izaicinājums? :)

December 30th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Skapī atradās 1985. gada izdevums krievu valodā, kas, aptuveni tulkojot, saucas "Padomi saimniecēm. Ēdieni no savvaļā augošiem augiem".
Gandrīz kā no Harija Potera.
Tā pat nav grāmata, bet krāsainu kartiņu komplekts ar auga aprakstu un receptēm četrām personām.
Tā kā, ja vēlaties pagatavot puplakšu sakņu biezeni, sautētas jaunās vilkvāles ar kartupeļiem, bultenes (šitās-Sagittaria sagitifolia) sakņu putru, zirgskābeņu sacepumu vai sautētas gārsas ar kartupeļiem, es varu jums palīdzēt. (Bulteņu un puplakšu sakneņus jārok pašiem, kas nav grūts uzdevums, jo ūdenstilpnes nav diezko aizsalušas.)
Nemaz nerunājot par dadžu lapu vai maura retēja zupām (balandu jau katris iedomāsies izvārīt) vai pieneņu salātiem, nātru plāceņiem un zaķkāpostu dzērienu (zkpstu dzira sanāk smuki rozā!).
Bet, ja tā padomā, ar ko šie sliktāki par lielveikala desām.
Un vecmāmuļas Elžbetes māsa Oldziņstanta bija Sibīrijā, un viņa bija stāstījusi manai māmuļai, ka tai vietā, kur tieši viņiem šis kūrorts bijis, ļaudis jau bez tā visa bijuši stipri nabadzīgi un ēduši visu, ko var sarakt. Oldziņs tanta bija veca kaucmindiete un bija dažas savas iemaņas ierādījusi lokālajām saimniecēm, tādejādi puplakšu biezeņu receptes dabūjušas nelielu buržuāziskās Latvijas garšu.
Lūk, audzēšu nātres gar žogmalu vasarā.
Drausmīgi sagribējās nātru zupu...

December 29th, 2017

Šodienas haika

Add to Memories Tell A Friend
Šodien saliju
Ir divdesmit devītais
Decembris, joptvai

December 26th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Rajoniņā pa tam lāgam cilvēki lielākās vai mazākās grupās pārvietojas no vienām mājām uz citām ar lielākiem vai mazākiem maisiem un somām, kuros droši vien ir ēdiens un dāvanas.

December 25th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Kaimiņš Ostaps novēlēja priecīgus svētkus un bagātu mīļāko, es sacīju, ka nezinu, ko atbildēt, man šķiet, ka nav īsti pareizi sacīt: Tev arī.
Novēlējumam nav ne vainas, kam gan nenoder bagāti mīļākie?
Kaimiņš Ostaps ir puskrievs, pusebrejs, pats viņš saka, ka esot žīds, jo pa mātes līnuju tak. Viņš svin visu veidu jaunos gadus, kad šauj brangus salūtus, un gan jau kādus Gaismas svētkus arī svin.

December 24th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Vakar ciemos pieteicās klasesbiedris, uz vakarvakaru, ne šodienu, es sākumā saīgu, jo galīgi negribējās mazgāt podu un grīdu, bet tagad esmu laimīgs kā zilonis, jo izmazgāta grīda un pods, un es varu netraucēti nodoties visādām Zsv-ku izvirtībām. Konkrēti - izcepu Pūces Drupano Desertu no Vinnija Pūka pavārgrāmatas un tagad cepu cepeti.
Jaunkundze arī varēja parādīt savas zobu plombes, jo kungs ir mūsu zobārsts, es teicu, ka nevajaga, bet dakters uzstāja. Jūs jau zināt tos jokus, kur viesībās cenšas saņet bezmaksas padomus no ārstiem, advokātiem un elektriķiem.
Vienīgā blakne zobārsta vizītei, ka šodien nedaudz noklājusies galva, jo mēs drusku dzērām Zsv alu un runājām par skolu. Tā veco laiku skola bija diezgan traka padarīšana, jo puikas esot diezgan stipri kāvušies, nu tā kā katru dienu. Un katru dienu vajadzējis iet kā uz darbu vai cietumu, lai nosargātu savas pozīcijas. Bet te nu mēs esam, un savas bērnības traumas mākam nodzert.
Gaišus Ziemassvētkus arī jums, labā Cibas draudze, dārgo Dakter, mīļo Garkājtētiņ!

December 23rd, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu mīļā friziere Silvija (īstā Silvija!) pļāpājot izveidojusi man pričasonu, kas īsuma ziņā tuvojas slavenās Elīnas Maliginas matu sakārtojumam. Bet tas nekas, es domāju, nav jāvelta daudz laika matkopībai. Un man ir bijuši vēl daudz īsāki mati, uz fakultātes izlaidumu, piemēram, māmuļa vispār apraudājās, noglaužot manu pusotrcentimetru ezīti. Dekāns viņu mierināja, uzteicot manu pareizo galvaskausa formu un sakot, tavai meitai ir prezidenta frizūra (tolaik Ulnanis bija, bet Guntis, ne Kārlis).

December 21st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Spriežot pēc intensitātes, ar kādu pēdējā laikā pazaudēju cimdus (2 gabali nedēļā, abi labās rokas pirkstaiņi, pavisam glīti, viens t.zils, otrs melns), drīz jau pavasaris.
Izgājšgad es cimdus sāku zaudēt tikai martā.
Jaunkundze saka, ka man vajagot cimdiņus iešūt gumijās kā bērnudārzniekam.

December 20th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Šausmas! Gandrīz aizmirsu izvilkt no skapjugšas tradicionālo Ziemassvētku Vāveri, lai viņai laba veselība, kažoks neplūk un acu pogas vienmēr spožas!
http://klab.lv/users/bozena/223056.html

December 19th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti mīļi no Electrum palūgt līdz 22. fuckin decembrim atsūtīt bloody el.skaitītāja rādītājus vasaras rezidencei!
Saderam, ka līdzīga satura telegrammas saņēmuši arī lietotāji, kuru daļēji apdzīvotie īpašumi atrodas Lejaspisānos, bet paši, tavu neražu, varoņpilsētā Rīga.
Jau dzirdu viņus traucamies uz Lejaspisāniem dipadu - dapadu.

December 18th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Nevaru atturēties piebilst, ka rīta un vakara tumsa tagad ir īpaši neganta. Nevaru sagaidīt, kad rāpsimies atkal uz priecīgo pusi.

December 17th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mēs plašajā ģimenē esam pielēmuši ieripināt savu artavu Zsv-ku dekomercializācijā (em, žurnālam DDD vai ta nenoderētu ceturtais burts?) un iztikt bez dāvanām, un tā visi palika apmierināti un laimē dej cibric cibric. Sēdēsim Zsv-kos un laiski lūrēsim uz egli, kura šoreiz ir kādus 22 cm gara, un tad Līžele apsolīja sadomāt visādas spēles, un vēl būs loterija "Pa lēto" un viktorīna "Ķazis".
Tad nu es cerēju, ka sāpīgais lielveikala apmeklējums ies secen, neesmu tur bijusi 2 mēneši, kas ir par iemeslu manai samērā veselīgajai sejas krāsai, bet Līža aizvakar noslīcināja peļķē telefonu, un man vajadzēja asistēt, kamēr jauniete (par savu naudu, ja) pirka jaunu (krāsas uzvēle - 1.pasaules problēma). Jaunkundzei savukārt savajadzējās kleitu uz Zsv balli. Un Līžai mazu pupjaciņu. Pārējo jūs zināt. 2,5 h moku. Paldies par sapratni!
Es sev arī kaut ko atradu. Spiedpogas, lai straujāks elpas vilciens un sirdspuksts kleiti nerauj uz krūtīm vaļā.

December 16th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mēs, plašā ģimene, uzdāvinājām Līželei Apiņa "Cilvēku", lai bērnam noder mācībās. Apiņa "Cilvēks" izrādījās ne tikai tiešām monumentāls gabals, kuram nekas līdzīgs 20 gados nav izdots, bet arī 90-to gadu poligrāfijas, maketēšanas un nepieradinātā kapitālisma paraugs. Apdrošināšanas sabiedrība "Latgarants" bijis ģenerālsponsors, un tam par godu visas vāku iekšpuses grāmatai nosētas ar maziem latgarantiņiem. Kaulu sadaļā ir Osteonorm reklāma un vēl un vēl, un vēl...

December 14th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu fabrikā sācies pļaujas laiks. Varētu domāt, ka esam kādi tur Ziemassvētku vecīša mazie joptvai palīgi. Patiesībā mēs esam parasti utaini civilisti un cipargalvas.
Apkopēja dusmojas, jo nevar lāga iztīrīt mūsu numuriņu, jo tajā kāds sēž. Mēs arī tur visu laiku nedaudz ēdam un atstājam drupatas.
Visādi citādi Visā Visumā viss kārtībā. Jaunkundze atveda man no pašas Maskavas 2 paciņas Ivan-Čaj. Virsū rakstīts, ka tējā kaut kādā mums nezināmā veidā iekļuvis viss Krievijas diženums no neatminamiem laikiem. Un šī esot ĢedaMoroza oficiālā tēja.
Ar laiku es varētu kļūt par Ivan-Čaj someljē. Pašlaik es māku atšķirt Jemeļjanovskas Biorūpnīcā ražoto no Igaunijas EstVita produkcijas, un tās abas atšķiras no OOO "Vologdskij Ivan-Čaj" ražojuma, kas ir vienīgā, ko atzīst Salavectēvs.
Es tad nu dzeru Ģedmozora oficiālo un gaidu, līdz izcepsies brieža cepetis. Brieža cepetis nāk no paša briežu ciltstēva, kā skatos, jo necepas ne lūdzams.

December 4th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Šodien, Dakter, es atzīšos, jutos pagalam stervoza kuce. Nezinu, kālabad. Tas jūsu pilnmēnēss man pie kājas. Pie kājas, es teicu! Nevajag pārjautāt, ja!
Varbūt tas no šaibām, kuras parakstīja jūsu kolēģe ginekoloģijā.
Bet varbūt vienkārši tāpēc, ka izliju slapja, un darbā visādas herņas.
Stervozais kucisms izpaudās aizkaitināmībā un vēlmē nograuzt kādam kāju. Piemēram šodien trolejbusā viena jaunkundze telefonā, bet stipri man pie auss, stāstīja savu dzīvi kādam, kas otrā galā jau sen bija aizmidzis vai pat miris. Un man gribējās viņu žņaugt, žņaugt, žņaugt...Tāpat kā to pilsoni, kurš veikalā pār plecu dvesa virsū peregāru.
Kopumā paldies, tev, pirmdiena, ka biji, un tinies prom.

December 1st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Varbūt kāds grib iesaistīties labdarībā. Vēl var paspēt šeit:
http://www.zvaigzneaustrumos.lv

November 30th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Līziņa tagad dzīvo atsevišķi, bet vakar viņa atnāca ciemos un sadedzināja mūsu tējkannu neatejot no kases.
Kad Līžele zvanīja un stāstīja par nedarbu, es biju veikalā un tā smējos, ka apsargs sāka pievērst man nedalītu uzmanību. Lieta tāda, ka mūsu Līze ir sadedzinājusi gandrīz visas iepriekšējās tējkannas. Es jautāju, cik tējkannas ir viņas kontā, un viņa sacīja, ka četras, bet tik maz jau nevar būt. Līziņa ir nevainīgu tējkannu slepkava.
Man likās, ka nupat ar to būs cauri, bet skat, kā. Atnāk ciemos un ...ir.

November 29th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Visu (nu labi, ne visu, bet gandrīz) dienu sapņoju piezemētu sapnīti - atnākt vakarā mājās, gulēt zvaigznītē un neko nedarīt.
Beidzot ir vakars (manā izpratnē vakars ir laiks ap pusnakti), varu gulēt zvaignītē. Un vēl - man ir burbuļplēves gabaliņš pilnai laimei. Dakter, jūs taču zināt burbuļplēvi un tās brīnumainās īpašības?
Powered by Sviesta Ciba