Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

March 30th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Dzīvoklī uzradušies 2 gab. ar hēliju pildīti baloniņi, viens balts, otrs gaiši zils. (Nezinu, varbūt Nils vēlēšanām gatavojies, dalījis uz ielām.). Tad nu lūk, kamēr hēlija iekšā daudz, baloni rātni karājas pie griestiem, bet, hēlijam ejot mazumā, sāk brīvās kustības augšā-lejā un dzīvo savu brīvu un neatkarīgu balonu dzīvi. Lidinoties viņi klusi švīkst kā tauriņi, pieskaroties dažādiem priekšmetiem.
Nupat viens bija atnācis pie manis uz virtuvi.

March 28th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
12. klasei jālasa kaut kas no jaunākās latviešu literatūras, un tad nu Līze bija aizgājusi uz bibliotēku un palūgusi kaut ko, kas nav par karu un ciešanām, un būtu interesanti. Viņai par izbrīnu bibliotekāre atnesusi krietnu kaudzīti. Nu vairākas grāmatas tā kā. Bija pat no kā izvēlēties.
Vakarā es noklausījos Līžas monologu par latviešu literatūras sadomazohistisko dabu un ciešanu kultu tajā, jo visām grāmatām aizmugurē esot rakstīts apmēram ...ir 1945.gads...,...ir bads... vai arī par citām ciešanām. Tad nu palūgusi bibliotekāri palīgā un sekmīgi.
Izvēlējās visplānāko, tā viņai patīk, un pat nav Vilis Lācītis.
Manām meitām vispār nepiemīt lasīšanas tikums, kas ir bezgalīgu zobgalību objekts, sākot ar lasītprasmes apšaubīšanu un Jaunkundzes bibliotēku, kas noteikti sastāv no abām grāmatām. Tāpēc ikviens atvērts iespieddarbs ir liels solis cilvēcei un augsti godājama komforta zonas paplašināšana.
Nu, em.. un mūsu mazās dzimtenes proza kopumā tomēr varbūt ir kādu strēķi ciešanpilnāka kā vairums citu jau no Apsīšu Jēkaba laikiem, bet es neesmu pētījusi Mjanmas etnisko minoritāšu literāro veikumu, piemēram.

Add to Memories Tell A Friend
Žurkas taisni zem loga bija izrakušas tādas alas, ka kādu dienu, zeme, atveries! atvērās zeme un iebruka, vārdu sakot, izveidojās neliela kritene, un atklājās sarežģīts žurku pazemes komunikāciju un loģistikas labirints. Iespējams, viņām bija plāns pārņemt varu mūsu mājā un, ja paveiktos, arī konkurējošajā kaimiņu mājā. Un tas viss, ņemot vērā, ka pagalmā kaķi vazājas apkārt trekni nobarojušies un kolonnās pa seši!

Atnāca "Žurki-Peļi-Jestj" sieviete (jā, tā pati, kuru pirms 10 gadiem satiku Cēsu ielas darbavietas kāpnēs, un kuru droši vien saticis katr(i)s un ikviens, kam bijusi darīšana ar ēku apsēstību no žurkām. Viņa ir dzīva un darbojas!) un ielika alā indi.
Inde ir bijusi rezultatīva, jo šovakar Mēness starus stīgo beigtas žurkas kažokā.

March 26th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu virtuvē jau nedēļu saimnieko jaunā tējkanna vārdā Aiviekste. Nezinu, kāpēc Aiviekste, Līze viņu tā nosauca.
Aiviekste ir zema un drukna, un apveltīta ar krietnu svilpi, kas ir labi, jo pēdējo trīs tējkannu darba dzīves ilgums bija labi ja četri mēneši. Neviena neizturēja aizmāršību un piededzinātību.
Novēlēsim, tātad, tējkannai Aiviekstei ilgu un laimīgu mūžu.

March 24th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Radio Sazinkāds atskaņo Kiviča daiļradi. Aizdomājos par dzīves jēgu.
Sagribējās iedzert.

March 21st, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Šī diena nepavisam nebija izdevusies, un es jau ap pusdienas laiku sāku gribēt, lai tā beigtos, jo katrs otrais darba zvans un e-pasts idejiski sākās ar vārdiem "Mums ir problēma...", kas, kā zināms, nozīmē, ka man ir problēma. Es domāju, ka tas tikai tālabad, ka Mēness šodien Āzī, varbūt jāsaritinās un jāgaida, kamēr ieiet Jaunavā.
Jaunkundzei draudzene dzimšanas dienā uzdāvināja Diesel smaržas, kuras sākumā atgādināja ilgi meklētās Pitonsmaržas, un es jau nodomāju, cik neganti būtu atņemt bērnam smaržas, bet vēl stulbāk būtu, ja māte un meita dvestu vienādus aromus, tad par laimi burvība pazuda un līdzība beidzās.
Es gribu atpakaļ savas Trussardi Python!
Šodien viss, kas mani uztrauc, ir tāds piezemēts. Piedodiet.

March 19th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Man parasti nav problēmu ar izrādes garumu, bet Svina garša Nacionālajā man lika reizes trīs apskatīt pulksteni un vēl vairāk reižu nodomāt, ak, kad viņi reiz beigs. Es ļoti, ļoti apšaubu šī materiāla piemērotību teātrim vispār. Toties filma varētu sanākt iespaidīga.
Bija ļoti izdevušās ainas, ainas, kuras lika garlaikoties, un ainas, kurās lāga nevarēja uztvert notiekošo, un vietas, kurās vismaz man likās, ka ar mani kā skatītāju manipulē, izmantojot gatavas izteiksmes līdzekļu receptes.
Kopumā, nē, tas nebija man. Nacionālais teātri, mums atkal nesapas.

UPD. Izgulējos, pamodos un nekas nav mainījies, vienalga WTF sajūta, nu kāpēc, kāpec es tur pavadīju savas dzīves 3 1/2 stundas?

March 16th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Es šodien atkal redzēju Pitonu. Un tas varētu būt sākums brīnišķīgai dienai, jo viņš nebija redzēts ilgāku laiku, un mēs jau domājām, ka viņš nomiris. Viņš kliboja ar labo pakaļkāju, bet neapšaubāmi, tas bija viņš, vī!
Pitons ir pitbulterjers, kurš dzīvo mūsu rajonā, un viņš ir inteliģentākais suns, kādu zinu (es nesaku, ka pazīstu, jo mēs neesam iepazīstināti, taču, visa Pitona būtība vedina viņu uzrunāt ar vārdu " Kungs").
Pirmo reizi Pitonu pamanīju pirms kādiem 14 gadiem, kad viņš bez saites nāca mums pretī kopā ar puisieti militārās drēbēs. Jaunkundze bija tikko sākusi iet kājām, un es jau taisījos grābt savu sīko padusē, bet Militārais tikai klusu pateica: "Piton, blakus!", un lielais suns sāka paklausīgi tecēt viņam blakus.
Es jau neko nesaprotu no suņiem, bet man šīs tikai no malas noskatītās attiecības vienmēr likušās brīnišķīgs starpsugu draudzības piemērs. Es vēl vēlāk pastāstīšu, ko Pitons prot, bet tagad jāiet strādāt.

March 12th, 2017

Skatieties uz putniem laukā, ne tie sēj, ne tie pļauj...

Add to Memories Tell A Friend
Cienījamās dāmas, guru saka, mums neesot vērts tā plēsties!
http://www.delfi.lv/orakuls/biblioteka/48569521_ugis-kugis-sievietei-nav-jaraizejas-par-naudu-rekiniem-un-kreditiem

Add to Memories Tell A Friend
Veicu meditatīvu ceļojumu uz vasarsmāju skatīties pašvaldības un Komunālservisa orku jaunos postījumus. Meditatīvu tāpēc, ka mēģinu iegūt stoisku attieksmi, un, kā mans papus saka, bet mēs vietā dižkokus iestādīsim!

March 8th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Caurskrienamajā pagalmā - viņš! Uzcelts pavisam jauns un tīrs sniega Tramps. Ar melnām acu podziņām. Pie vēdera piespiesta nobirusi eglīte.
Man tagad sāpēs sirds, jo nenobildēju. Bet citi garāmejošie pilsoņi un nepilsoņi iepauzēja, lai iemūžinātu mirkļa mākslu, tā kā droši vien jau drīz būs sociālajos tīkliņos.

Add to Memories Tell A Friend
Rajončegs izskatās pasakaini daiļš.
Sagribējās Ziemassvētkus. :)
Man pedējā desmitgadē nav nācies kārtīgi pabaudīt Z-sv darba dēļ. Taisni vai sagribējās.

March 7th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Izbridu pa nenotīrīto Senču ielas garkapu trotuāru un nospriedu, ka Fēru salās, Šetlandē un Špicbergenā šitāds droši vien ir maija ziedoņlaiks, kad ļaudis dodas pīpēt vasaras kamzolī un pavisam bez ausaines.

March 5th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Šodien autobusā iekāpa kontrole un izsēdināja no tā pāris zaķus. Vienam Jaunkundze pamanīja galvā melnu bomžu cepurīti ar Rīgas Satiksmes logo. Mēs nospriedām, ka tā ir Goda Zaķa pazīšanas zīme, kuru izsniedz pēc kādas 25. izsēdināšanas. Pēc 50. izsēdināšanas droši vien piešķir tādu ar zaķa ausīm.

March 4th, 2017

profesionāls humors

Add to Memories Tell A Friend
Līze arī bija pie LORa dr Aksikas skalot degunu, un viņai bija jāsaka nevis Ku-ku-ku, bet gan Krā-krā-krā.
Man tagad ir pamats uzskatīt, ka daktere par mums smalki iesmej. :)

Add to Memories Tell A Friend
Pusgadu gāju uz individuālo fizioterapiju, vēl pusgadu uz kolektīvo. Vēderpreses, plankingi, stiepšanās, Ēģiptes mocības, sāpīga masāža, viss kas tāds. Veltījums Mugurai kā rumpja svarīgākajai daļai.
Bet naktīs šis organisms (mans, ja) papūlas ieņemt tādas mezglā sasietas pozas, ka atsieties nākas bez maz ar bļāvienu, un piedevām vēl noguļ roku!
Tas ir īsts Dirsā Darbs un Materiāls darbībā.

Add to Memories Tell A Friend
Diena, nu jau vakarējā, visās izpausmēs kliegtin kliedza pēc alkohola. Darbā viss gluži kā Čikāgas cerības uzņemšanas nodaļā, un tad kaimiņAndžš zvanīja pa vairākām reizēm, lai reportētu, ka C. ciema pašvaldības orki ne tikai nozāģējuši un nocirtuši, bet arī izdangājuši zālāju, un droši vien nobēršot tur šķembas. Par orkiem jau tā nāca raudiens no bezspēcības (dome, maita, ienīst mūs, kas dzīvojam tur tikai vasarās, lai gan NĪN 295 eur apmērā nav neko maza nauda par trīs vasaras mēnešiem ar sauso ateju un pašnodrošinātām komunikācijām) . Bet, Dakter, ilgstoši runāt ar kaimiņAndžu ir izaicinājums, kas pēc morālā smaguma aptuveni atbilst jumta krāsošanai karstā vasaras pēcpusdienā uz paģirām.
Tā kā diena, kā jau minēju, kliedza pēc alkohola, nopirku gruzīnu vīnu, nolobīju aizsargapvalku korķim un aizmirsu atvērt. Nupat atcerējos, ka man ir līdz galam nearvērts vīns.

February 26th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Kāpņu telpā pie rorēm stāv sāls paka. Jau kādu nedēļu. Ražots Baltkrievijā.
Domāju, nez, ko tā stāv bez iemesla. Ka tikai nav novārdots.

February 25th, 2017

Add to Memories Tell A Friend
Līze ļoti trāpīgi raksturoja savu skolu.
It kā es mācītos tālmācībā.
Skola manai gaumei pārāk daudzos priekšmetos īsteno principu Iemācies mājās pats. Kas man principā neiet kopā ar skolotāja misiju. Jo ko tad viņš/ viņa tur klases priekšā dara. Tās taču tomēr saucas kontaktstundas.
Angļu valodā abām jaunkundzēm ir privātstundas. Privātskolotāja lika pasveicināt Sīkās jaunkundzes skolotāju un sacīja, ka viņasprāt vecākiem vajadzētu rakstīt iesniegumu par pedagoga nomaiņu.
Jauno vielu viņa neskaidro, bet gan liek iemācīties pašiem. Jo tas vienkārši esot jāizprot.
Pēdējā gulbja dziesma bija, kad šī kundze lika pārrakstīt uzdevumus no jau aizpildītas darba burtnīcas savās. Un izprast pašiem.
Baidos, ka arī latviešu valodā būs jāņem privātstundas, jo skolotāja netiek galā ar klasi.

February 24th, 2017

kādā dīvainā sulā savas lūpas tu mērc

Add to Memories Tell A Friend
Viens no lielākajiem planētas noslēpumiem ir, kādā substancē kantoru apkopējas mērc savas lupatas, ka tās dvako kā visbaisākā purva rāva.
Powered by Sviesta Ciba