Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

November 24th, 2014

nesaki - hop!

Add to Memories Tell A Friend
Lai es tā īpaši nesapriecātos par iepriekšējo ierakstu, veikals Drogas jau divas reizes man iedāvināja pretgrumbu krēmu.

Add to Memories Tell A Friend
Nav jau tā, ka manā dzīvē nenotiktu itin nekas patīkams. Lūk, sestdien ar mani notika veseli divi patīkami notikumi.
1) es palīdzēju pazudušam krievu vīrietim atrast mājas (vai ko nu viņš meklēja).
Pie kioska aplūkoju žurnālu vākus ar dīvainām receptēm pret saaukstēšanos un diabētu, kad mani uzrunāja Krievu Vīrietis. (Kopš man ir autentisks krievu lakats, ar visādām teiksmainām puķēm (to audusi Pelageja Ipatjevna Dubova), mani bieži uz ielas uzrunā krievu vīrieši)."Девушка, спасите меня, где я нахожусь?", viņš jautāja. Izelpā jautās konjaks. Es viņam diezgan smalki izstāstīju, ka šī ir Tāda un Tāda iela. Viņš piebilda, ka kādreiz esot šajā ielā pat dzīvojis, tikai tik un tā nezinot, kur tas ir.
Noskaidrojis, kurā virzienā ir centrs, viņš noskūpstīja man roku un pazuda. Ar to es gribu sacīt, ka viņš iekāpa trolejbusā nevis teleportējās.
Tā kā visas pareizās atbildes ienāk prātā pārālk vēlu (tāpat kā tad, kad man darbā piezvanīja pavisam nepazīstams sievišķis un palūdza pie aparāta dakteri Sesku), es tikai pēc tam sapratu, ka man vajadzēja paziņot, ka viņš atrodas uz planētas Zeme, pajautāt, kur atrodas viņa kuģis un vai viņš grib runāt ar mūsu Pašu Galveno.
2) Es domāju, ka vainīga bija Līžele, jo mēs pie Rimi kasēm skaļi irgojām un žagojāmies, kā rezultātā man pirmo reizi mūžā palūdza uzrādīt dokumentus alkohola iegādei. Gadījums patiešām ir vairāk kuriozs nekā glaimojošs, jo visu savu garo alkohola pircējas mūžu vienmēr esmu atzīta par derīgu un nobriedušu dažādu dziru iegādei. Mans izbrīns, ziniet, bija neviltots un sašutums taisnīgs.

November 21st, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Es vispār ticu cilvēkiem, bet par Kaķīša dzirnavām nenoticēju. Paskat, ko mēs lasām pēc Kaķīša dzirnām, jūs jau lasījāt, protams, es tikai visu palaižu garām:
http://www.diena.lv/kd/literatura/latvijas-bibliotekas-atkal-viena-no-lasitakajam-gramatam-greja-piecdesmit-nokrasas-14077601.
Es vismaz ceru, ka tas palielina apmierinātību visā Visumā.
Tas ir ļoti netaisnīgi, es teikšu, tagad skolu jaunatnei vienīgā problēma ir izvēles grūtības neierobežotas izvēles apstākļos. Vari šķirstīt brāļa Playboy vai lauku bibliotēkā izrakstīt sev Greja ciktur un kādas nokrāsas. Manā bērnībā visautoritatīvākais avots bija somu autoru megadarbs "Atklāti par laulības dzīvi". Es vēl tagad atceros, ka autori ieteica bērnus nosaukt vārdos, kas nešaubīgi liecinātu par viņu dzimumu(zēns vai meitene), piemēram, Kaisu, Taivo, Jari...

November 20th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Svētkos man gadījās nonākt iekš Nabaklab. Es biju kaut kā iedomājusies, ka tur ir jauki, nu pēc Labas Dabas un tā, bet tā vieta tak ir baisāka kā visa mana dzīve, kā teica klasiķis! Ja man nākamreiz gribēsies dzert sēžot tumsā un lūrot sienā, es nokāpšu šepat mūsmājas pagrabā. Lūk, vēl viena ilūzija sagruvusi! Iemesls psihoterapijai, pareiz, dakter?!

November 16th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Manipulatīva uzvedība ir tas, ko es visu mūžu mācos nedarīt, kā nu sanāk, tā sanāk. Bet, zinait ko, mīļā draudze, dārgo Dakter! Ko gan mēs redzam, ja pasaveramies apkārt? Pareizi, pareizi - manipulatīva uzvedība nes reālu taustāmu labumu pašam darītājam darbā, tautsaimniecībā un šitajās te Attiecībās. Mīlā un karā arī, tas pats par sevi saprotams. Nu ko tad lai mēs mācām saviem pēcnākamajiem, kāpēc tā nevajadzētu darīt? Tikai tāpēc, ka nesmuki? Bojā karmu? Kamēr tu tā gaumīgi un nemanipulatīvi uzvedīsies, tu dabūsi jaunus izaicinājumus par to pašu naudu, un tu varēsi dzert tēju ar savu taisnību, kamēr Tiem Citiem būs rāma dzīve un labumi, radi mās ar galvu un slavēs, un viņus/ viņas beigās vēl apprecēs (par šo protams, vēl varētu strīdētis vai tas ir labums).

November 14th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Lai aptvertu bezmaksas (valsts apmaksātās medicīnas, jūs tak saprotat, dakter?) spožumu un postu un galvenokārt jau pēdējo, atliek pārlapot savas ambulatorās kartes, tā saucamo "kartiņu". Tā ir ievērības cienīga literatūra, to varētu drukāt par naudu, ja vien mēs dikten negodātu šitos te personu datu aizsardzibas likumu. Ja kādam akurāti nepatīk veca papīra un padzisušas tintes smarža, viņš/ viņa var ielūkoties savā e- veselībā, gan jau arī tur atradīs kādas druskas. ... tālāk ... )

November 6th, 2014

PMS, pilnmēness un es 2

Add to Memories Tell A Friend
Šodien nopirku:
- profesionālu jūrascūciņu barību profesionālai jūrascūkai (nevis kaut kādam utainam civilistam);
- alu sev. Man likās, ka šīs dienas noslēgums absolūtā skaidrībā vienkārši nav panesams.

October 30th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Vakara pusē migla acīmredzot bija salīdusi Kapos. Kad gāju cauri, tur bija daudz, daudz miglas. Tik daudz, ka bija pat grūti elpot. Ziniet, dakter, kā pirtī, tikai aukstā. Es taisni brīnos, kālabad tur visādi emoļaudis nerīk bēdīguma seansus, un visādi kapu estētu pulciņi - kapu estētu fotosesijas.
Migla. Sašķiebušies un nesašķiebušies krusti. Aizaugušas, vientuļas kopiņas. Pieminekļi. Aizmirstsa kapličas. Kaili zari. Starp tiem mēness sirpītis. Skaisti taču!

October 29th, 2014

nekur nav tik labi kā mājās

Add to Memories Tell A Friend
Mazā Chodunsku māsa sēd Vistu zagļa pilsētā smalkā viesnīcā (sēd tad, kad nedejo), un ziniet ko? Cieš, jo tur nav bezmaksas internetu. Interneti maksā 100 vietējās Vistu zagļa pilsētas naudas vienības! Galīgi atpalikuši, ne?
Interneti esot tikai tuvējā lielveikalā.

October 28th, 2014

auksts, slapjš, tumšs

Add to Memories Tell A Friend
Es jau visādi deklarēju, ka man viss viens, ka ārā slapjš un/ vai auksts un/ vai tumšs, un lapas melnas, nav vairs zaļas, bet kaut kas tomēr lav lāga. Nav laimes kaut kā. Un tad svētdien bija jābūt kapos un jāapkašā kapi (es pret kapiem allaž esmu izturējusies kā pret mazdārziņu, tas laikam nav lāga, pieklājīgi bija vismaz svecīti aiznest, vai ne?). Un man taisni tāda sajūta, ka man kaut kas līdzi atvilcies no tiem kapiem (bet es esmu ļoti materiāla meitene ar stāžu, un visādiem niekiem neticu). Pareiz dakter, ka tas tāpēc, ka auksts, slapjš, tumšs?

October 27th, 2014

skaties uz maniem darbiem

Add to Memories Tell A Friend
Pēdējā laikā es tik sparīgi, daudz un bieži gatavoju visāda veida barību (nav tā, ka man būtu tāds aicinājums vai profesija, dakter, godavārds, tā vienkārši sanāk, tie ir karmas zigzagi!), ka pēc manas ikonizēšanas vai heroizēšanas, vai kanonizēšanas, vai jonizēšanas (nu, kā sauc to procesu, kad tevi padara par dievieti? Es arī domāju, ka esmu to godam pelnījusi, padomājiet par visiem maniem sasniegumiem un labajiem darbiem!), vienvārdsakot pēc tam, kad es būšu godam iekļuvusi dievietes kārtā, mani freskās, ciļņos un sienu gleznojumos attēlos ar čuguna pannu rokās.

October 23rd, 2014

aprēķini

Add to Memories Tell A Friend
Skolu jaunatne fizikas mājasdarbā jo viegli aprēķināja, ka Zēns (kaut kāds, mēs viņu nepazīstam, ja), braucot ar ragutiņām no kalna, tā lejasdaļā sasniedz ātrumu 80 m/ s.
Man kā cilvēkam ar pieredzi likās, ka kaut kas te neštimm, tālabad es arī nolēmu parēķināt un aplēsu, ka, pirms šis Turbozēns kalna lejā apstājās, viņa kamanas sabremzējā ar 120 m/s2 dižu paātrinājumu (palēninājumu).

October 3rd, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundze iestājusies tekstilpulkā, kur cita starpā no mākslīgajām puķēm cako matu/ galvas stīpiņas ar puķīšu rotu, tāpēc mēs gājām uz tuvāko mazlielveikalu iegādāt mākslīgos ziedus. Tie tur arī bija, dažādas drausmības pakāpes, balti un sarkani, rozā un dzelteni. Mēs, priekā ķiķinādamas, izvēlējāmies sarkanu neļķīšu bunti, dzeltenas wannabe krizantēmas un baltas sazinkādas sugas poliestera puķes, pie kam tikām apveltītas ar pārējo pircēju ievērību un neviltotu izbrīnu. iespējams, viņi nodomāja, ka mēs tās nesīsim uz kādiem alternatīviem apbedījumiem.
No izejvielām ir izgatavots kaut kas vidējs starp ukraiņu tradicionālo vainadziņu un apkakles agāmas seksti, bet lietotājam, zinies, patīkot.

September 29th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Jūs jau zināt dakter, ka es esmu apolitiska kā putu polistirols un paranoidāla kā parabola, tāpēc, ja drīkst, es drusku paklaigāšu par to, kas man krīt uz nerviem un jūs mani pamierināsiet, labi? Nu tad tā, man rīt uz nerviem Ušakovs visur. Un vēl tā kundzīte, kura uz mikroautobusiem sola lētāku desu. ir arī citas lietas, jūs jau zināt, kā ir, pilnmēness un PīeMeS un es. Bet šoreiz tikai par šo.
Un tad vēl, man ir paranoidālas fantāzijas. Es jau saprotu, ka tas būs bezgaumīgi, bet jūs pats teicāt, ka jāstāsta visu. Jā, jā, dažas manas fantāzijas jau jums īpaši patika, tā kā nav ko te atgaiņāties. Nu lūk, dakterīt, es dzēru kafiju kopā ar cilvēkiem, Kuri Zina. Un viens Noslēpumu Zinātājs stāstija stāstu, kā viens pazīstams eks un next to be politiķis dzēris šņabi kopā ar bijušajiem čekistiem (bet kā sacīja klasiķis, bijušo čekistu nav) un jautājis, kā tad tur ir, kā mēs te tālāk dzīvosim, un bijušais Tas Tur attraucis, ka nekas traks jau nebūšot, nekādu zaļo vīriņu, mēs paši ievēlēsim prokremlisku valdību un aizsoļoim atpakaļ, no kurines nākuši aļa demokrātiskā ceļā. Šīs būšot pēdējās jūsu demokrātiskās vēlēšanas, lūk, tā sacīja bijušais Tas Tur un uzkoda ar gurķīti. Es jau, dakter, cieši gribu ticēt, ka tā ir urbānā leģenda, bet kaut kā šķērmi kļuva. Lūk, tagad jūs varat sacīt, ka tas man ir kāds tur dzemdes trakums un trakojoša Dieviete manī, pareiz?

September 22nd, 2014

Mani ķīmiskie mirkļi

Add to Memories Tell A Friend
Dārgo dakter, Jums būtu jāzina, nu es domāju, tīri terapijas labā, ka mana vienīgā medikamentozā pieredze ir, nē nu bija tīri legāla. Pirms gandrīz 17 gadiem ne bez sarežģījumiem piedzima Līžele. Dakteris-daiļšuvējs sacīja, ka lielākus bojājumus varētu izraisīt tikai napalms, te nu bez adatas un diega nekādi neiztikt, un ne čiku negrabu - salaida man vēnā veselu pudeli anestēzijas. Jā, dakter, nu un tajā brīdī operzāles prožektori izgaisa, un es biju plīša spilvens, jaukās un patīkamās kliedzošās, šizodēliskās krāsās, nu tādās, kā elektrodzeltens un rozā. Es lieglaimē peldēju pa plīša tuneli, tik pat jaukos toņos un man pretī slīdēja citi spilveni, elektrozaļi, elektrozili un elektrooranži. Mēs priecīgi sveicinājāmies. Viss būtu labi, ja vien kādam ārējam, svešam spēkam neienāktu prātā man uzlikt šuves ar mēbeļu skavām. Acīmredzot sānā man bija pušu kāda vīlīte un laukā nāca pildījums. Es gribēju teikt, ka man sāp un mani nevajag skavot, bet neko daudz nevarēju pateikt. Virs manis parādījās vienīgi komiksu mākonītis ar uzrakstu PAIN!.
Par spīti starpgadījumam ar skavām, pēc tam, kad elektrokrāsas mainds izgaisa, es gribēju nevis zināt, ku mans bērniņš, bet gan, TUR ATPAKAĻ.
Man palātas biedrene bija briesmīgi ticīga krievu sieviete, kura caurām dienām gremdējās lūgšanās. Viņa manu ķīmisko pieredzi komentējaa pavisam vienkārši : Может быть Боженьке показал тeбе Рай.

September 19th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Sēžu un lasu Cibu. Speķītis savukārt guļ man klēpī un taisa mazus, bet ļoti smakojošus jūrsacūku purkšķīšus.
Vispār viņam patīk gulēt man uz krūtīm.

September 17th, 2014

sūdu būšana

Add to Memories Tell A Friend
Veci ļaudis zina parunu, ka, raug, slikti ir tad, ja kaka nokļūst ventilatorā. Mīļo Garkājtētiņ, es gribēju uzrakstīt, ka ļoti slikti ir arī tad, ja kakucis nokļūst zālespļāvējā. Kā viņreiz mauru pļaujot Līzei gadījās. Kaka bija milzīga un gaiši brūna un visticamāk suņa. Vairāk es neteikšu ne vārda. Neko par to, cik tālu spēj lidot suņusūda daļiņas un uz kā nosēsties. Varat minēt trīs reizes, kuram vajadzēja veikt zālespļāvēja apkopi, ja.
Es domāju, dārgo dakter, ka tas bērniš tagadīt būs jums pacients ar ticamu potenciālu, jo šito kakas sapļāvumu viņa daudzina jau divas nedēļas.

August 15th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Mīļo Garkājtētiņ! Dārgo Dakter! Ja es tagadīt sacīšu, ka taisos pavadīt vakaru kā vīrietis - bez bērniem, bet ar alu un pie televizora, vai tas būs seksims, ja, es ceru?
Jā un re, kur mani pēdīgie muzikālie mīulīši no Pītera Theodor Bastard, no kuriem es metu biksītes uz skatuves
https://www.youtube.com/watch?v=2W7yWEr9tfo

July 23rd, 2014

vertically challenged

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā es neesmu neko gara (nu, patiesībā, es esmu īsa, ļoti īsa), daži veikalu augšājos plauktos nelietīgi uzliktie produkti un preces man nav pieejami (un ne tikai man, bet lielai daļai Dižās Ķīnas Tautas meitu un dēlu!), ja. Un, ja nu es gribu tieši to alu vai tualetes papīru, vai zeķbikses (indīgi piezīmēšu, ka veikalā Prizma 6. numuri joprojām apakšā, bet 1. un 2. pašā augšā), man nākas atrast kādu garāku personāžu, kas man izpalīdz. Lūdzu, vai jūs nepalīdzētu dabūt man to un to? Vai, paldies!
Vienreizi, sen, toreizējā Marijas ielas Neldā, apsargs nocēla manām ballītes vajadzībām no augšējā plaukta veselus 6 alus. Sirsnīgi pateicos. Es būtu bijusi vēl paticīgāka, ja apsarga kungs būtu man pajautājis, kāda suņa pēc man vajadzīgi 6 bezalkoholiskie (!) ali.

July 14th, 2014

Add to Memories Tell A Friend
Mīļo Garkājtētiņ! Dārgo Dakter!
Nav tā, ka es jūs būtu pievīlusi ar kādu sieviešu pašpalīdzības grāmatu. Man nav vai nu laika vai internetu, vai visa kopā.
Es visu pastāstīšu, tikai pamazām. Labs nāk ar gaidīšanu! Velciet ķiteļus.
Mans papiņš dārzā uzstādījis Kurmju Atbaidītāju. Tā ir ierīce, kas reizi 15 sekundēs neganti pīkst un tricina zemi. Spriežot pēc Dižās Ķīnas tautas dēlu izsniegtā apraksta, visi kurmji 300 m apkaimē visupirms kļūst nīgri, pēc tam sajūk prātā vai sakravā koferus. Pagaidām man šķiet, ka papiņš ir kļuvis nīgrāks (1.7 Viņa Normālā Nīgruma), bet prātā sajuks vai koferus sakravās visi pārējie.
Powered by Sviesta Ciba