Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

March 25th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Veļasmašīnai saplīsa gultnis, un tas nozīmē, ka turpmāko nedēļu pusotru būs antilaundrī čelindžs, mēs staigāsim visādās interesantās, skapī atrastās drēbēs, zils ar sarkanu un rozā nebūs nekas neparasts, tāpat rūtains ar strīpainu, ka tikai tīrs un salāpīts. Ja jūs redzat kādu īpatnējā kostīmā - sarafānā gaišzilā, tā esmu es, kurai beigušās tīrās drēbes.

March 24th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mums rajonā uzradies zvērēns. Čupakabra nebūs. Neliels, par kaķi mazāks, ar garu asti, iespējams, pūkainu. Sākumā domāju, ka vāverēns, Aizvakar gāju pie māmuļas, šitāds pārleca pāri ceļam.
Šovakar atkal pārskrēja ielu. Varētu būt cauna, bet aste mulsina. Kažociņā ir kaut kas gaišs, bet nu lemurs arī nebūs, lai arī izturēšanās tāda kā nekaunīga, tā kā uz karali Juliānu nedaudz.
Domju, vai tikai tā fretka, ko te nesen staidzināja, nav pasprukusi.

March 17th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Par spīti lietum, dungojot "This is my land", zemē tika ieguldīts pirmais šīgada kurmju atbaidītājs, kurš darbojās tik spīvi, ka pašiem gribējās ātrāk tīt makšķeres.
Es saprotu, ka kurmis arī ir dungojis, jo zālājs vairs nebūt nav gluds, arī tur, kur it kā formāli nav veikti acīmredzami rakšanas darbi, tomēr ir saprotams, ka zem nelaimīgajiem zāles kumšķiem ir nelegālas pazemes komunikācijas, un zālājs būtu pelnījis saukties par kurmjaini.
Ārzemju ziņās - bebrs nokodis kaimiņu lazdu, un blakuskaimiņienes mājasdraugs, kurš mūs ne pārāk priecēja ar pašizpildītām operu ārijām, ir nomiris.

March 16th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Izlasīju, ka normāls japānis dzīvo tik ilgi (ja vien nav izveicis goda pašnāvību), ka dzīves laikā vismaz trīsreiz esot pieklājīgi mainīt profesiju.
Es jau vienreiz pilnībā esmu mainījusi profesiju, tāpēc domāju, ka vajadzētu vēlreiz, jo, lai arī zināms līmenis ir sasniegts, korporatīvā elpa karsti elpo pakausī, virsstundas nespirdzina, gandarījums mazinās. Es arī esmu gatava ieguldīt pārmaiņās laiku un naudu, bet pagaidām vēl neesmu pārliecināta, kādās tieši, Lielo Aicinājumu vēl neesmu sadzirdējusi, īpašu talantu nav. Mīļā draudze, kādus pakalpojumus es jums varētu iemācīties sniegt? Iemācīties masēt? Izmācīties par mālderi un pindzelēt durvis? Kas ir pilnīgi nepieciešamas profesijas, kurās var iesaistīties ar īpašu talantu neapveltītas matronas?
Man šķiet, ka pilnvērtīgi gleznot un vadīt trolejbusus es gan neiemācīšos.
Patīk, bet ne padodas, visādu augu audzēšana un dzīvnieki. Cilvēki arī nav pretīgi. Interesē medicīna, bet nu tie gadi... Ar cipariem ne tā ka draudzējos, bet attiecības uzturu.

March 15th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundze ar draudzenīti aizgāja fotogrāfēties. Nu tāpat vien, lai smukas bildes kopā. Tad nu ir tā, ka 16 gados var ar bīsi šaut pa zvēriem, bet lai fotogrāfētos (drēbēs, pieklājīgās, bet nu bez hidžāba) vispār vajag vecāku rakstveida piekrišanu.
Fotogrāfs bijis saprātīgs un noticējis uz vārda, ka datu subjektu vecāki viņu neiesūdzēs par fotogrāfēšanu bez vecāku rakstiskas atļaujas.

March 13th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vai šitas te beidzot nav jūsu mopēds?
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/policija-mekle-mopeda-ipasnieku.d?id=50903277

March 11th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā termiņi spieda, nedēļa iesākās ar spirdzinošām darbstundām. Kad nu visa darba degsmes joprojām pārņemta, viegli līgodamās nogurumā, brašā plintnieces solī nogriezos uz Brīvības ielas, gandrīz sadūros pierēm ar simpātisku plikgalvi, kretīnu manā vecumā, pavisam erebušu, ar aluspudeli rokā (Cēsu, tumšais, samta vai kā nu tur).
Kungs mani tūdaļ aicināja līdzi. Dzert un atdoties.
Es atteicos, jo destruktīvas attiecības man jau ir bijušas, pie tam darbs mani jau bija pilnībā apmierinājis.
Erebušais kungs to tūdaļ ļoti nožēloja, pravietiski paziņojot, ka vajagot gan labāk dzert un atdoties, ja dzīve piedāvā, jo nevar jau zināt, ko nesīs rītdiena.
Galvā man bija pilnīgi nepiemērota adīta rozā cepure ar bumbuli.
Vēl šodien darbā aizmirsu paēst. Piecos attapos, ka termosā ir ķirbju zupa.
Mani bērni, bez tā, ka nav jāiet vieniem naktī, tumsā tīrelī, jums jāzina, ka ķirbju-burkānu biezzupa, kas septiņos trīsdesmit rītā iepildīta termosā, piecos pēcpusdienā vairs nav pilnīgi drošs ēdiens pat samurajiem. Gaidu reakcijas.

March 10th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Rajons nosnidzis balts kā Ziemassvētku pastkarte, katrs mazākais zariņš, katrs krūmiņš, katrs sūdiņš, alleluja.
Skaistums.
Sagribējās piparkūkas un karstvīnu.

Add to Memories Tell A Friend
Lasu interviju ar Lancmani un irgoju:
"Mūsdienu jaunā paaudze ir ārkārtīgi pragmatiska. Neredzu, ka viņi trakotu, ārdītos. Tagad jau neviens pat nodzerties nevēlas."

March 7th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Paldies visiem par lielisko izglītojošo pannu materiālu!
Lasīšu, pētīšu kļūšu par pannzini! :)

March 6th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Lūdzu ieteikt labu pannu. Mana akmensmasas vai keramiskā vai kāda nu tur kosmisko kuģu apdares materiālu panna vārdā Ivars* pēc gada kalpošanas pateica čau.
Man ir divas čuguna pannas, kuras izturētu atomkaru, un ir labas dārzeņiem, bet man vajag keramisko pankūkām un omletēm. Un tad es domāju, varbūt man vajag arī voku?
Es meklēju pannu ilgām un stabilām attiecībām. Varbūt man tad jāmeklē īstu Piskaru, kā sacīja Buņģis?


*Mūsu Līze ir kā Ieva Paradīzes dārzā. Viņa dod vārdus augiem, dzīvniekiem un mājsaimniecības rīkiem...

 Raksti droši

March 1st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Es nedaudz padomāju par politīku. Nodomāju, ka beidzot, beidzot mums ir tāds ministrs ar Turības bakalaura izglītību un viss.

February 16th, 2019

nejauši gadījās, nevaru atredzēt

Add to Memories Tell A Friend
Em, nu tas brīdis, kad Nacionālais Medijs (LTV1, konkrēti) ņem interviju no reperes Viņas...
Domāju, ko man tas atgādina, ā nu raidījumus, kuros notiek produktu izvietošana.

Add to Memories Tell A Friend
Šodien pēc kursiem pastaigāju pa pilsētu un vienā brīdī noķēru sajūtu, ka nekur nav jāsteidzas, visu var paspēt, visam pietiek laika, visa kā ir gana un viss ir labi. Debesis bija tajā glītajā zilumā no gaišas uz jau pavisam tumšu ar pāreju (laikam tā ir melanža, vismaz dzijām tā ir), kāds raksturīgs ziemai, kura lēnām kratās uz pavasara pusi, un tad tur Milda uz debesu fona ar visām zvaigznēm...
Blenžot uz Mildu, atcerējos, ka pēdējos daudz gadus neesmu no darba gājusi mājās ne piecos, ne sešos, visi darbi un sadzīve bijuši ugunsgrēku dzēšanas režīmā, gauži reti bijis tā ka nevar vien izvēlēties, kuru filmu šovakar paskatīties, vārdu sakot, mana dzīve ir tāda ļoti, nu pār mēru lietderīga, es pat teiktu, man nav bijis garlaicīgi ne brīdi (nē nu labi, es biju uz dažām teātra izrādēm, kas bija garlaicīgas :)), un vēl es nodomāju, laiks, nu piemēram, šitas, kad es stāvu un blenžu uz Mildu pret ļoti glītām tumšzilām debesīm, liekas tā kā nedaudz zagts un slepens, un tāpēc vēl labāks.
Zodziet laiku, mīļi Cibas grāfi, hercogienes un citi bastardi!

February 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ja Vaļuka dienas vakars vēl nav aizsists:
https://www.rsu.lv/notikumi/anatomy-nights-par-sirdslietam-valentindiena

January 26th, 2019

Pidriķs staigā baltās biksēs

Add to Memories Tell A Friend
Sākām diskutēt, vsi dziesmā par Pidriķi un Doroteju Pidriķis ir Fridrihs vai Dītrihs. Es atcerējos, ka bēdīgais šansons balstīts patiesos notikumos, un manuprāt esmu pat redzējusi Pidriķa kapu kaut kur Kurzemē. Meklēju Pidriķvietas googlē, un google man atrada šādu skaistumu.
http://www.libros.am/book/read/id/330539/slug/neiepazt-latvija
Kārtības tur nav nekādas, viss vienā putrā, nu varbūt tas tāpēc, ka planšetē/telefonā skatos. Pidriķvietas vēl neesmu atradusi, toties interesanti, notinu tekstu līdz pat Carnikavas muižai.

January 15th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vakar no rīta, mazā gaismiņā izgāju pa durvīm, nokāpu pa trepītēm un nožāvos vēkšpēdu, kur slavenā turbosētniece nebija nokaisījusi (es viņu diez ko nemīlu, viņa apkalpo kādas 25 mājas,un rezultāts ir tieši tāds, kā kad viņa mēģinātu aptīrīt kādas 25 mājas, pie tam šis radījums vienmēr nešķīsti lamājas un brēc, ka māju iedzīvotāji viņai gandējot dzīvi), patiesībā nokritu pļeks uz labā pakaļējā šķiņķa.
Tas bija gana sāpīgi, un es šo pieredzi nevilšus skaļi verbalizēju nepieklājīgā vienzilbes vārdā, kas droši vien neuzlabos manu publisko tēlu, sevišķi kaimiņu sievu acīs. (Kaimiņi ar mani labprāt sveicinās,bet no dievām īsti draudzīgas ir tikai divas,ckamēr pārējas raugās uz mani ar neslēptām aizdomām).
Es, protams, nelepojos ar šo, tikai gribēju piezīmēt, cik trausli mēs esam, un krīzes brīžos, krītot uz pakaļas un tmldz, izšaujam bļaģ, nevis mammu vai Dies augstais.
Šodien man tur ir zilums, un stipri sāp, skaidrs, ka būtu man 25 gadi vairāk un osteoporoze, gūžas endoprotezēšana būtu mana šodiena.

January 13th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Zoodārzā līdz 27.janvārim ir Ziemas nakts akcija. Zoo ir vaļā vakaros, un biļete no pl. 16.-18. maksā 3 eiro. Ļoti iesaku, jo var redzēt visādus nakts zvērus un labi pastaigāt pie viena. Lauva mums taisni acīs ieskatījās, klinšu damans nāca pozēt, es nemaz nezināju, ka viņš ir akurāti tik interesants. Klinšu damans ir ziloņa tuvs radinieks, ja nemaldos, un Mozus bija aizliedzis Izraēļa tautai viņu ēst, par ko klinšu damans droši, ka Mozum pateicīgs. Klinšu damanam tuvplānā ir nopietna, pat mazliet dusmīga sejiņa.
Man dikti patīk klinšu damans.
Un tad tur viņiem ir jauns dzīvnieks - Filipīnu mākoņžurka. Tas ir zvērs, kas nedaudz līdzinās jūrascūkai, tikai trekna truša izmērā, ar pūkainu astīti, un sēž kokos.
Man patīk Filipīnu mākoņžurka. Patiesībā Filipīnu mākoņžurka uz mani atstāja neizdzēšamu iespaidu. Gribu palasīt par Filipīnu mākoņžurkas garjīgo pasauli. Diez vai Brēms ko par viņu būs rakstījis. Man tak ir Brēma pirmais un laikam vienīgais tulkojums latviešu valodā no kādiem divdesmitajiem gadiem.
Neredzējām begemotus, toties redzējām tos milzīgos pinkainos ēzeļus, kuri ir vismaz zobenzobu ēzeļa lielumā.
Lemūrus neredzējām, toties bija daudz brīnišķīgu kalitriksu visādās krāsās, formās un lielumos.
Un žirafes. Es jau biju aizmirsusi, cik glīta ir tāda žirafe, tikai milzīga ļoti. Man liekas, agrāk viņas bija mazākas.
Vārdu sakot, iesaku ziemas Zoo, tur ir forši. Un publika bija ļoti pieklājīga, un zvērus nebaroja.
Klinšu damana foto. Vai viņš nav skaists?
http://www.rigazoo.lv/lv/dzivnieki/ziditaji/klinsu-damans

January 10th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šis kungs aiz gara laika reāli spridzina:
https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/par-nepamatotu-aizliegumu-islaicigi-atstat-cietumu-latvijai-kompensacija-jaizmaksa-3000-eiro-14212258
(Es ceru, ka jums nobira asara par nevienlīdzīgo attieksmi pret vīriešu kārtas ieslodzītajiem).
Stāvot rindā veikalā aiz gara laika paskatīju, par ko 20 gadi. Par 15 gadīga puikas nolaupīšanu, spīdzināšanu un nogalināšanu, lai izspiestu naudu, grupā (informācija ir publiski pieejama).
Kungam ir vairākas sūdzības gan par ieslodzīto pārtikas devām, gan šo, gan to. Lūk, mums lokālā bēgšana no Šušenkas. Drīz viņam beigsies termiņš, viņš varēs reintegrēties sabiedrībā un cīnīties par cilvēktiesībām.
Powered by Sviesta Ciba