Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

July 4th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Braucu vilcienā kopā ar kādu Emīlu, pēc skaņas spriežot, kādi 5 gadi vecu. Emīls ar ģimeni sēž kaut kur man aiz muguras, neērti skatīties, bet tūlīt sākšu skaļi spurgt, ko tikai tas bērns nedara. :D
Vārdu Emīls vajadzētu piešķirt tikai pēc tam, kad vecāki pie pilnas apziņas un rakstiski iepazinušies ar visām emīlu īpašībām un apakšā parakstījušies, ka uzņemas risku.
Izvēlies vardu Emīls apdomīgi un apzinīgi!

Upd. Emīlam bija vismaz 10 gadi un vēl māsiņa.

July 2nd, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Burvīgs stāsts. Jūtu, ka te kriksītis autora dvēseles ielikts. Vai tad es arī nevarētu pelnīt naudu, rakstot relīzes iz policijas dzīves?
https://www.tvnet.lv/7009022/rigas-likumsargi-nakts-vidu-pie-skunisiem-aiztur-kadu-aizdomigu-virieti-ar-lauzni-un-velosipedu

June 29th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Pandēmijas ziedonī, jūtu mulsumā un riteņplacī iegādājos lietotu pilsētas divriteni par smiekla naudu, šampanieša krāsas krūštura krāsā ar milzīgu lukturi un sazinkāpēc piena šokolādes krāsas dubļubleķiem un apdari, un vienu (!) ātrumu un priekšējo bremzi.
Nav ko testies pa pilsētu, es nospriedu par to vienu ātrumu, var jau pabraukt ar vienu ātrumu kā bērnu dienās ar Salūtu (Škoļņiku mēs izlaidām), klusi un mierīgi kā skolēnu autobuss.
Droši vien ar tādu braukuši holandiešu pastnieki vai hipsteru mājsaimnieces, toties agregāts pēc manām domām ir aplam glīts.
Tagad šad un tad pedalizēju uz darbu, izvēloties dažādas trajektorijas.
Šodien aplūkoju dažādus kapu dizainus Gaujas ielā. Nu tiešām interesanti, pilnīgs ārprāts, sevišķi tie ģipša enģelīši. Ja nu man būtu jāizvēlas sev kāda dekorācija, tad tāds enģelis ir pat diezgan okej, salīdzinot ar melnām marmora dzēšgumijām.
Tur vēl bija tāds pelēks granīta piemineklis vai statuja apmēram manā augumā, tikai tievāks, kas attēloja enģeli vai Latgales Māru ar vienu augstu paceltu roku, nevar saprast, ko tā Māra rāda, uzvaras zīmi, čurikus vai vidējo pirkstu, bet visas versijas būtu ļoti cienījami kapu piemineklim.

June 28th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Ar putnu noteikšanu man iet gandrīz tikpat slikti kā ar žuka noteikšanu. Ar zinātniskās bakstīšanas metodi noteicu, ka man dārzā pa kokiem dzīvojas dārza ķauķu ģimene.
www.putni.lv gan bija minēti kādi 20 ķauķi un 7 ķauķīši.
Es jau gandrīz gribēju likt uz vītīti, bet nu nē, mans mazais draugs izskatījās vairāk ķauķīgs kā vītīgs.

Add to Memories Tell A Friend
Dārzā šogad ir daudz dažādu kukainīšu un kukaiņu, un posmkāju.
Mums ir diezgan daudz visādu medusaugu, gurķenes, raudenes; tur nāk bites un kamenes, un visāda cita fauna. Ābeļu ziedēšanas laikā ābeles sanēja kā vesels strops, sevišķi kaimiņu Sīpoliņš, kuru mēs labi ieredzam, jo nu raža lielākoties krīt mūsu dārzā, un kaimiņiene atzina, ka viņai tos ābolus nemaz nevajag.
Mitreņu ir nu tā kā par daudz, pacel kuru akmeni gribi, tur mitrenes. Domāju, varētu atnākt kāds ezis mūs nedaudz atbrīvot no mitrenēm. Eži droši vien labprāt uzēd brangu mitreni.
Lapu kāpostus šogad apvilkām ar tīklu, ha, right in your face, Kāpostu fck Balteņa ģimene!
Mājā diezgan bieži atrodas ap 1.5 cm liela vabole, kurai nevaru izdomāt piederību. Saucu viņu par Žuku. Skrejvaboles ir biš citādas, pie koksngraužiem neatradu (nu tas labi, vismaz negrauž māju, pietiek jau ar ķirmi, starp citu, jumiķa k-gs paskaidroja, ka ķirmim ārkārtīgi nepatīk sausas telpas, ja negribat ķirmi, žāvējiet telpas kā varat).
Vabole man liekš diezgan nesmuka (varbūt es viņai arī liekos nesimpātiska), tāpēc ķeru Žuku ar tauriņķeramo tīklu un metu dārzā.
Vaboles galvenā pazīme ir tāda, ka izskatās, ka visas tās 6 kājas sākas it kā no viena punkta un ir tādas diezgan saliektas.
Visādi citādi īpašu pazīmju nav. Ja zinat, kā taksonomiski klasificēt Žuku, dariet zināmu.

June 17th, 2020

Taisnībai jābūt!

Add to Memories Tell A Friend
https://www.bbc.com/news/world-europe-53072756
Pārlasīju divreiz, lai pārliecinātos, ka "massive intestinal wind" ir tas, kas tas ir! :D

June 13th, 2020

Kāpēc krāni?

Add to Memories Tell A Friend
Līze šodien saka, ka pēc viņas aplēsēm, katr(i)s un ikviens vīrieškārtas subjekts vienas karmiskās dzīves laikā uzzīmējot vismaz 500 krānus. To viņa novēro savā augstskolā kas nav nekāda tikušo meiteņu panzija, tur uz visiem soliem sazīmēti krāni; sporta skolā puikas zīmē krānus, kur vien var, par ar dezinfekcijas līdzekli uz vingrošanas paklājiņa uzpūš; un tad Līze paskatījās sava jaunā cilvēka pierakstu kladē. Tur arī bija krāni.
No savas puses varu apliecināt, ka savā dzīvē esmu redzējusi diezgan daudz krānu, gan uzzīmētus, gan dabā, gan mentālus krānus.
Vienu mazmazītiņu krāniņu krustdēls Jndržiks bija uzzīmējis uz tapetēm mūsu mājā. Jndržikiņš nāca pie mums šaut mošķus, kad viņam pašam vēl nebija sava PC.
Pie tapešu maiņas es gribēju krustdēlam šo zīmējumu ierāmēt un uzdāvināt topošajam Benksijam, bet mākslas darbs kaut kur pazuda.
Es pati esmu uzzīmējusi tikai dažus krānus, vienu mēs ar draudzeni, tagad cienījamu grāmatvedi, uzzīmējām skolā literatūras kabinetā, jo gribējām protestēt pret sistēmu.

Bet jā - krānu jautājums paliek atklāts. Cien antropologi, kodolfiziķi, kosmosa noslēpumu zinātāji un latvju zīmju zintnieki, kā arī viedie krīvukrīvi, kāpēc vīrieši zīmē krānus?

June 6th, 2020

Kinematogrāfs!

Add to Memories Tell A Friend
Starp citu, mūsu pagalmā jau otro reizi kaut ko filmē. Liekas, ka nevis Bez Tabu, bet kaut kādu seriālu.
Atbrauc ar busiņu, izkrāmē kameras un visādus cilvēkus. Strādājot no mājām, viss acu priekšā, visu redzu, kā režisors mētājās ar rokām, kaut kādi ļaudis, svarīgā skatā, staigā ar statīviem un trepēm
un mikrofoniem. Vairāki kaimiņi jau būs tikuši kadrā.
Vispār jau interesanti, ko filmē, vietējos seriālos visi dzīvo Jaunajā Teikā vai Mārupē. Ne kā mēs. Varbūt tās ir epizodes, kur Galvenā Varone, piemēram, apciemo kādu tanti Degradētajos rajonos. Mums toties puķu dobes ļoti skaistas, ceru, ka tās būs kadrā.

Līzei augstskolā arī filmēja. Viņiem tur telpas ar smago padomju mantojumu, un tad vienā gaitenī pēkšņi uzradies tāds kā kabinets ar paklāju (!) pie sienas. Un padomjlaiku rakstāmgaldu, pie kura sēdējis vīrs brūnā uzvalkā ar neglītu platu šlipsi. Tādas agrāk sauca par "siļķēm".
Līze laikam viņiem izjauca visu epizodi, jo pajautāja brūnuzvalkotajam, vai te var staigāt. Brūnuzvalkotais sācis smieties un atskanējusi balss, ka nu viss, jāpārtrauc filmēt. Iedomājieties, jūs filmējat kaut ko par latviešu ciešanām padomju jūgā, un jums visu izjauc jauniete futūristiskās sporta biksēs ar sporta somu un datoru.

May 28th, 2020

Pēc 20 gadiem

Add to Memories Tell A Friend
Mēs, pieaugušie, viņnedēļ pa kluso iesmējām par Mūsu Sētas bērniem, ka gribam piedzīvot tos laikus, kad Jaunkundzītes paaudze sastādīs valdību. Un modelējām situāciju, proti, tai skaitā, bet ne tikai,
tika lēsts, kādi ministru vārdi būs vispopulārākie, likām likmes, ka būs vairākas Patrīcijas, Elizabetes, vismaz viena Ketija, kā arī daži Patriki un Gustavi. Ja kāds pāra gadu vecāks trāpīsies sastāvā, tad tas būs Kristiāns un/vai Kristaps. Ok, Aleksandram vai Maksimam arī vietu atstāsim, citādi nebūs godīgi, un vismaz vienai Jeļenai.
Un tad mēs izvērsti vizualizējām, kā notiks budžeta pieņemšana.
(Finanšu ministre (FM), Patrīcija vai Keita:
-maāaammu, klausies, mums budžets jānodod, tu nevari atnākt? Jā, Patrika mamma arī brauc).
Finanšu ministres mamma (FMM), grāmatvede ar bargu seju un zelta brillīti:
- Nē, nu ārprāts kaut kāds! Patriša, kas tev šis par posteni?!!!
FM: Tas tur jau bija!!!!

(Nu jūs varat paturpināt!) :)

May 25th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Šodien mana sirds izdarīja tādu jocīgu lietu, uz brīdi tā kā piebremzēja, un pēc tam uzburbuļoja. Senāk viņa dažkārt bija tikai lēkājusi un apmetusi pa kūlenim, bet šoreiz bija citādi. Nezinu, kur tas notika, kambarī vai priekškambarī, varbūt iegrūžot asinis aortā, bet fiziski varēja sajust liegu blurkšķi un burbuli (nu gāzītes zarnās zināt? Nu tad iedomājieties, ka jums sirdī ir meteorisms).
Tas nesāpēja, tikai bija nepatīkami un nedaudz biedējoši, es pat īsu vājuma brīdi nolēmu mazāk strādāt, mazāk dzert un izdarīt dzīvē ko lietderīgu.
Varbūt iet uz pansionātu lasīt vecīšiem priekšā priecīgas grāmatas, kad kovīds būs beidzies vai uz suņupatversmi staidzināt suņus.
Vispār diena bija bēdīga. Kurš te nesen rakstīja par Atprātotājiem. Itin kā būtu pazudis viss prieks. Jā, līdzīgi, līdzīgi, man šķiet, viņi ir bijuši mūsu rajonā. Man liekas, ka es vairs nevaru paciest šo kovīda katalizēto dzīves gaužo bezjēgas lietderīgumu un paredzamo nepriecīgumu.
Piemājas lielveikalā desmit minūtes pirms slēgšanas kādi pieci priecīgi jaunēkļi, vecumā starp Līželi un Jaunkundzi, bija sapirkušies garšīgos, kādu sulu, ūdens bidonu, kādu batoniņu, augļus. Nekāda alkohola. Vismaz šiem viss ir kārtībā, es nospriedu, ka tas mazliet nomierina.

May 24th, 2020

Dienas prieks Nr.144

Add to Memories Tell A Friend
https://www.delfi.lv/auto/zinas/foto-inzenieri-teste-vieteja-razotaja-militaro-bezpilota-visurgajeju.d?id=52165175

Atceroties nesenos Drona - Bēguļa piedzīvojumus, kuriem elpu aizturējuši līdzi juta mūsu tautieši un līdzcilvēki, sākšu likt likmes, pēc cik ilga laika pazudīs sakari, un izrādīsies, ka visurgājējs ir visuraizgājis. :)

May 15th, 2020

Miega peles diena

Add to Memories Tell A Friend
Beidzu strādāt MājasDarbu pl. 21.38.
Ar sajūtu, ka nav ko zaudēt, kā tikai savas važas, paralēli izcepu krāsnī kartupeļus ar rozmarīnu.
Ohujeķ, cik garšīgi. Kā es agrāk nezināju, ka tas ir tik garšīgi?
Saviem līdzdzīvotājiem gaļēdājiem izcepu 2 falšos zaķus. Atkorķēju džinu, atkorķēju toniku.
Nu principā mana gaŕīgā pasaule šobrīd ir apmēram tikpat bagāta kā pēc Brēma domām susurim, jeb miega pelei.
Citējot klasiķi: "...jau iepriekš var sagaidīt, ka tik liels izēdājs garīgā ziņā nestāv augstu un ka vispār tam nevar būt daudz labu īpašību
Miega peles būtība nav taisni patīkama; vispār viņa ir garlaicīga".
Dārgo dakter, es jau sapratu, ka, ja nevēlos turpmāk pārvietoties ripojot kā rausītis zināmajā pasakā, ar rītdienu mēri jāpieņem stingrāki.

May 14th, 2020

Anoresnija

Add to Memories Tell A Friend
Mēs ar Jaunkundzi nospriedām, ka esam divas anoresniķes; tās ir personas, kuras ir resnas, bet pašām šķiet, ka ne.
Pēc veikala apmeklējuma es piedraudēju noslēpt šokolādītes, bet Jaunkundze piedraudēja noslēpt džina pudeli.
Pārrunu rezultātā tika panākta vienošanās.

May 9th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Vilcienā brauc vīrietis ar elektrisko trimmeri, tad nu atcerējos lokālo ģimenes joku, kā pirms pāris gadiem apm šajā gadalaikā mēs ar Līželi braucam šādā pašā vilcienā, un iekāpj vīrs ar metāldetektoru. Mēs ar Līzi sākām skaļi spriest par to, kāds neparasts trimmeris, bet nu palūk, kādas smukas austiņas, un, kad vīrs šortos, jēzenēs un metālmeklēšanas nojautās izkāpa Vecāķos, nolēmām, ka nebij gan adekvāti saģērbies trimmerēšanai...
Kungs, kurš sēdēja blakus, tad beidzot neizturēja un metās skaidrot, meitenes,tas taču bija metāldetektors... :D

May 7th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Nez, kāds Mēness šodien Āzī, bet es esmu īpaši nogurusi, niķīga un neiecietīga. Jāiet gulēt, citādi vēl sākšu zvanīt uz bezmaksas numuriem atsauksmēm un ierosinājumiem un atstāt sūdīgas atsauksmes un ierosinājumus par gurķu mērcēm un podu tīrīšanas līdzekļiem.
Varētu ar kādu sadirsties tā kārtīgi, bet neviens nenāk pa ķērienam.
Jaunkundze pazaudēja maksājumu karti, un es jau gribēju sākt motivēt, bet jauniete labi saorganizējās, piezvanīja uz banku, pasūtīja jaunu, un tad nu nebija par ko.
Ja jums vajag, lai kāds piezvana un piedzen, piem. alimentus, es varu.

May 5th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Iznācu no MājasDarba pl.19.30, mirkšķinot apsarkušās acis kā no šahtām izlīdis ogļracis vai zombis (ja zombji mirkšķina), pret šizokrāsas debesīm ar maziem pūkainiem zelta šizomākonīšiem. MājasDarbs un ārkārtas stāvoklis jau noēda manu aprīli, tā arī nesapratu, kur palika aprīlus, nav viņa, u neizskatās, ka maiju man kāds tā dos par velti.
Jaunkundzei vakarā bija jālasa Kārlis Skalbe, un man vajadzēja nedaudz palasīt, lai konsultētu esejā. Labi raksta tas Skalbe, tikai bēdīgi pārmēru, es nospriedu, par nabaga ļaužu Laimu un Mēnesi caur garām melnām eglēm, dzeltenu kā tādu vaska ritulīti. Apraudājos un sagribēju uz mājiņu laukos, kaut kur aiz Gulbenes vislabāk, kur mēness pār eglēm.

April 29th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Priecīga lasu savu dzimšanas dienas dāvanu -Lielo Latvijas sēņu grāmatu.
Vī! Kvī! Kādi vārdi! Siena svārsteklene, pusoliņas gredzenīte, zaļdzeltenā mēslene, krokgredzena virpainīte, ievērojamā liesmene, klijainā turzene, lipīgā skrimalene, peļastes čiekurene...

April 28th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Sāku pozitīvi raudzīties uz iespēju nēsāt sejas masku. Sevišķi rītos, kad rītos spogulis rāda kaut ko nesmuku.
Žēl, ka adīto bumbuļcepurīšu sezona beigusies. Man joprojām ir frizūra "Māsa apgrieza man matus ārkārtas situācijas apstākļos".

April 26th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Ko piemirsu pateikt, runājot 2020.gada žurnālistu vārdiem, garāžiņā bija no dzīves aizgājusi pele.

April 25th, 2020

Dienas prieks nr.115

Add to Memories Tell A Friend
Šorīt redzēju sunīti, tādu pekinietim līdzīgu, kurš pačurāja, pacēlies uz priekšējām ķepiņām, abas pakaļkājas gaisā.
Izskatījās, ka arī saimniecei tas bija zināms pārsteigums, jo viņa filmēja notikumu ar telefonu.
Powered by Sviesta Ciba