Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

July 18th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Lai man piedod visas mājsaimnieču dievības un sv. Nikolajs! Es izvārīju dzelteno ērkšķogu ieārījumy ar visiem ziedņiem un astītēm, dažos novados sauktiem par čužām.
Atčužot četrus kg ērkšķogu? Em, varbūt citreiz. Man ir visi karpālie un kubitālie kanāli, un ir maiga nakts, galugalā.
Ja ar šito vajdzētu cienāt Gordonu Remziju vai to otru, kā viņu? Ē, Džeimijs Olivers, es teiktu, ka tā ir vecvecmāmiņas recepte. Ievārījums ar Čužām. Contains Real Natural Chuzha!
Upd. Pie tam čužas bagātina ievārījumu ar šķiedrvielām, Gordonam un Džeimijam labāk izies vēders!

July 12th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Pat man dažkārt ir atvaļinājums! Tad nu vakar pabraukājos ar velleri pilnīgi bezmērķīgi, nevis tāpēc, ka vajadzētu aizbraukt pēc cukura, sērkocoņiem vai alus.
Šitā te bezmērķīgi apbraukāju visādas bērnības štābiņu un svarīgo vietu vietas tikai tāpēc vien, lai noskaidrotu, ka viss ir mainījies, tai skaitā migla virs pļavām, kur pļavu vairs nemaz nav.
Tur, kur manā bērnībā Gaujā bija sabērti moli un saliņas no šķembām un skaistām dzeltenām upes smiltīm, ar nodomu, protams, lai upe neiznes kreiso krastu, un kur tik labi varēja sauļoties un demonstrēt smuko peldkostīmu, kuru bija atsūtījusi aizjūras Tante, tagad viss aizaudzis pavisam ciet ar krūmiem, un līdz upei ved tikai slepenas taciņas.
Piekrastes pļavas, kur ganījās zirdziņš Dimants, arī vairs nav, toties tajā vietā izveidojusies jauna atteka. Saceltas jaunas mājas (lielākoties tur dzīvo labi ļaudis, kā skatos, jo sastādītas puķītes un manīju arī siltumnīcas ar gurķiem), un apkārt spieto jaunās bērnu paaudzes uz velosipēdiem, ar visādām stibām un kaķenēm rokās, gatavi atklāt jaunus noslēpumus un iekārtot jaunus štābiņus.

June 28th, 2018

Paša audzināts draugs

Add to Memories Tell A Friend
Dresūrai un audzināšanai ir milzu nozīme. Eju es šon, tātad, atkal uz staciju, somiņu vicinu, bet jau zināms nervozums. Skatos, kā tad, kur gadījies, kur ne, kravas vilciens Novoņefķtranstorg ar simtpiecdesmitdaudziem vagoniem čunčina uz gājēju pārejas pusi. Jau saprotu, ka nepaspēšu. Bet! Pirms pārejas Novoņefķtranstorg bānītis glīti apstājās un pagaidīja, kamēr visi pāriet un savietojas vilcienā! Lūk! Šitā jau var atgūt ticību labajam.

June 26th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Jums droši vien būs jautri uzzināt, kā man šodien negāja, ja. Sadomāju es no darba uz vasaras rezidenci aizbraukt. Izmantojot AS Pasažieru vilciens piedāvājumu. Eju tātad uz staciju Brasa, nevienu neaiztieku. Cilpoju, viegli palēkdamās, svilpoju mazu dziesmiņu, vicinu rokassomiņu, laimē deju vārdusakot, jo mājās gaida bārbekjū un visādi garšīgie.
Te pēkšņi, nezkur gadījies kur ne no pretējās puses dudina Novorotransņfķsovmaš preču vilciens ar kādiem simtsešdesmitpieciem vagoniem. Nu jūs man saprast. Stāvu, skaitu simptsēešntsešus vagonus, pie sevis daudzinu visādas nepieklājīgas frāzes, no kurām puķes novīst, skatos pa Novotransņefķsovmaš apakšu, kā aiziet mans dzeltenzilais draugs. Nākošais pēc stundas, ja.

June 25th, 2018

Kosmosa pfu...VID noslēpumu zinātājiem

Add to Memories Tell A Friend
Uzdevums pašmāju ekonomikā:

Līziņai VIDs aprēķināja IINu par viņas saimniecisko darbību. Vadoties pēc izgājšgada, kā to māca nodokļu reforma, āmen! Bet! Tādu palielāku. Pavej, jauniete sākusi strādāt arī valsts darbiņā, un, kad tā labi parēķina, kā radies tas nodoklis, tad summa stipri atgādina to, ko var iegūt, rēķinot IINu no visiem Līziņas ienākumiem, arī no tā valsts darbiņa, kurš jau bija apnodokļots. Mīļā redakcija, vai tā varētu būt, Vai Vēl Kādam Tā Gadījies? Vai ir jāuet pie nodokļu konzultantiem tagad? Kaut kā dikti daudz goda un ņemtnes par to nopelnīto kabatsnaudu!

May 20th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Es jums divas lietas teikšu, mani bērni, tā pirmā - neejiet vieni tīrelī, tā otrā neļaujiet pāraugt zālei, lai to pēcāk pļautu ar 100 gadīgu pļaujmašīnu!

Add to Memories Tell A Friend
Vakar, tātad, divas sievietes ar zāles palīdzību (saprotiet pēc vajadzības) pievienoja boileri pie pareizajiem krāniem. Pēcāk, krāmējot dēļus, es sāku filosofēt, ka mazliet ticu reinkarnācijai, pēc kam gandrīz nomaucos uz naglām. Morāle - kas filosofē nevietā un nelaikā, tas var ātri iemantot citu laicīgo ķermeni.

May 14th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Kā cilvēks var zināt, ka kļūst vecs? Atkārtoti jāsūdzas, ka atkal jau pārstājuši ražot manu iecienīto alu/vienīgo maizes zorti,kuru bija vērts ēst/krūšturi bez polstera, bet ar stīpām/prezervatīvus Soči-88..(vajadzīgo pasvītrot).
Nu ta ko? Pienācis laiks Brita ūdensfiltru kapsulām, ja? Kur ir Brita Maxtra filtri, es prasu?

May 12th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Laime nav visu lietu kārtībā, nebūt ne. Laime ir iespējā vakarā novilkt augstpapēžu kurpes.

May 8th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vai jūs neatrodat, ka pavasaris šogad ir īpašs, izšķērdīgi smaržojošs, ziedošs un visu sološs, tādām tumšzilām nakts debesīm un daudziem rajona ežiem?
Vakar Čiekurkalns bija so vonderfūl tunait, viss ziedošās ievās un plūmēs, un ceriņi nāk vaļā. Mūsu Rajons atpaliek, bet godīgi tur savas pozīcijas.

May 5th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Ziņoju, ka asenizācija notika. Asenizācijas auto pavēlnieks bija sirsnīgs tēvocis ar skaistām baltām ūsām. Mēs tūlīt uz vietas viens otram iepatikāmies. Process tiešām bija čiks un gatavs - aizņēma 15 minūtes.
No asenizācijas es vairs nebaidīšos.
Nākamais uzdevums - dabūt pie dzīvības boileri.

May 3rd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Ko dažas mūsu cilts sievietes darīs rīt, valsts svētkos? Es negribu izklausīties nepieklājīga, bet nodarbosimies ar sūdiem. Esmu pacilāta un uztraukta! Mums brauks asenizators! Tas, kurš uz vizītkartēm uzdrukājis smuku krāsainu asenizācijas mašīnīti! Izdevās sarunāt! Saprotiet, asenizēt tas nav tas pats kas krāniņus uz sienām zīmēt! Tā būs mana pirmā piedalīšanās asenizācijas procesā.
Tāds kā pieaugšanas un iniciācijas stāsts.
Gan jau mēs uz baltā galdauta pēc tam pasēdēsim!

May 2nd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Līžele augstkolā iemācījusies svarīgu lietu, proti, sievietēm, kurām džinsi allaž pastiprināti izdilst taisni em...uz ciskām? augšstilbiem? ļeškām? šekumā? nu jūs man saprast. Tātad, tas notiek tālabad, ka viņām ir nepareiza gaita, jo saīsinājies kaut kāds muskulis ar nosaukumu piriformes. (Man ar manām nīkulīgajām latīņu valodas zināšanām šķiet, ka tas nozīmē bumbierveida.)
Laba ziņa! Jo man visu mūžu likās, ka tas tāpēc, ka man kājas kā vistas stilbiņi, tb resnas. Bet! Līzei ir tievas kājas, bet džinsi arī plīst.

Tagad jānoskaidro, kā to piriformes izstiept. Tad mēs kļūtu stāvus bagātas, jo ietaupītu uz biksēm. To Līža vēl nemācījās, bet es ļoti gaidu.

April 30th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Nopļāvu pirmo zāli šogad, pirms pāraug tā, ka pļausme ar mašīnu kļūst maziespējama (es nemāku izkapti, bet trimmera nav). Visur, visur ir tās Mazās Zilās Puķītes. Gribēju jau nopļaut, bet atstāju bitēm, kaut kā viņas tā pārmetoši skatījās.
Paspēju pagulēt jaunpļautajā zālē zvaigznītē ar skatu augšup, kur debesis zilas kā porcelāna sunīša actiņas. Man patīk tā gulēt un domāt, ka zeme lielā ātrumā griežas ar visu mani, tāpēc jāpiespiežas cieši, lai es nenoripoju nost.

April 29th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vai es minēju, ka reņģes var ķert no mola ar makšķerēm uz plikiem āķiem? Nu tad, lūk, čoms vakar pieveda lomu. Jaunkundzei saviebtu sejiņu bija jāiet laukā ar spannīti, jo es nebiju mājās, kad I. atveda zivis.
Vakar dedzināju pusnakts eļļu, kamēr izsecēju visas nezinu cik, bet daudz. Laikam kādu otro reizi mūžā tīrīju reņģes. Es nemāku neko labi tīrīt, drīzāk es veicu sekciju.
Šorīt izcepu. Dzīvoklis joprojām smaržo /smird pēc zvejniekciema reņģu laikā. Līze nāk ciemos ar dziesmu Jūriņ' prasa smalku tīklu.
Man šķiet, ka arī visas drēbes liegi vējo pēc ceptām reņģēm un mans otrais vārds ir Reņģīte.

April 27th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Aborigēni un citas senās ciltis jau izsenis piekopuši GDPR, neatejot no kases un bez īdēšanas.
Lai ļaunie gari nenoklausītos, cilvēka īstais vārds netiek lietots, un miruša cilvēka vārds ne tik.
Paskat, manā iecienītajā aborigēnu grāmatā "Esmu aborigēns" liriskais varonis Vaipuldaņja savu nelaiķa vectēvu drīkstēja saukt tikai par "nelaiķi no Duvaumandži zemes".
Un arī pašu Vaipuldaņju drošāk bija saukt balto cilvēku vārdā, un visādu rituālo izdarību izdarīšanai viņam bija vēl pāris slepeno vārdu, kurus še neminēsim. Māsīcu un sievasmātes vārdus mūsu varonis vispār nedrīkstēja zināt. Bet kāda jēga no māsīcu un sievasmāšu vārdiem, ja ar viņām nemaz nedrīkst sarunāties.

April 25th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vakar toties biju brīvdienā un skatījos, kā uz Mangaļsalas mola vīriešu un sievietes ķer reņģes. (Vīrieši un sievietes ne tāpēc, lai būtu politkorekti, lai gan doma ironizēt bija, bet gan tāpēc, ka tur patiešām daudz vīriešu un dažas sievietes ķēra reņģes).
Reņģes ķeroties uz plikiem āķiem, vajagot tikai atvēzieties un mest.
Man patīk Mangaļsala. Īpaši darbdienās.

April 18th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Piemājas Maximā spēlēja Bovija Thursday's child, pie alkoholiem un baklažāniem bija vislabākā dzirdamība, un visi, gan pircēji, gan kasieri, klusi un noguruši no dzīves vai šodienas.
Tur bieži vietējais dīdžejs nospēlē kaut ko tādu, it kā Visumam ar mums būtu kāds tiešais vads.

April 17th, 2018

Mazā cilvēka stāsts

Add to Memories Tell A Friend
Nupat Rajona veikalā nācās nopirkt sviestu par EUR 1.89, jo to par EUR 1.59 es nevarēju aizsniegt.:(
Un tuvumā arī neviena nebija.
Arī trepju nebija. Un atsperties majonēzēs un biezpiensieriņos es neņēmos.

Add to Memories Tell A Friend
Man tiešām patīk, ja viss notiek uz zinātniskiem pamatiem! Eksorcisma kurss, dāmas un kungi! Domājams, ar sertifikātu.
http://www.bbc.com/news/world-europe-43697573
Powered by Sviesta Ciba