Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

September 22nd, 2020

Ir 1988. gads. Nāk vīri piramīdenēs.

Add to Memories Tell A Friend
Nebij jau grūti. Pamanīju, ka modē nākušas drānas, kuras es valkāju pirms 30 gadiem, un nospriedu, ka esmu Kalnietis. (Varbūt dažam gaišā piemiņā - tas bija nemirstīgs personāžs, vārdā Makleods, gaumīgi valkāja matus astē, garu ādas mēteli (bet ne tādu kā Matrixā) un noteikti zobenu, kuru bija nadzīgs izvilkt, acīmredzot iz mēteļa).
Veikalos un uz ielām - tās tak banānes, tādas gandrīz varjonkas, no biezā, neelastīgā džinsa, augstā josta.
Lūk, būtu man bēniņi mantu glabāšanai, nebūtu izmetusi savas banānenes, varētu izvilkt tagad savas autentiskās, notraust patīnu un vilkt, vilkt, vilkt!
Kas tālāk? Brāļu Ziemeļu matu griezums? Tīkliņkrekli?
Skatos ka ilgviļņi puikām (tāds kā puķu kāposts uz galvas) un balinātās priekšas jau ir.

September 16th, 2020

Kompenenču izglītība (darbībā)

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundze mani izklaidēja, lasot krieviski visu, kas rakstīts uz dažādiem pārtikas iepakojumiem, un es, šādi izklaidēta, nemanot sagriezu kādus 2 kg cidoniju, kas, piekritīsiet, nav ļoti jauks darbs. Tiesa, es sagriezu arī rokas.
Jaunkundze krieviski lasa diezgan slikti, sevišķi, ja jālasa podsolņečnoje maslo, hronjitj v prohladnom, v zašķišķonom ot sveta mestje. Un vēl šitas:nasiščonnije žirnije kisloti.
Man liekas, ka vienā brīdī viņa sāk lasīt arī ukraiņu tekstus vai kaut ko tādu. Jo tā vairs nebija īsti krievu valoda. Es domāku, tas nekas, ja vien neizsauc kaut kādus garus.

Pamatskolā Jaunkundze man katru dienu lasīja krieviski no lasāmās mācību grāmatas, jo ļoti baidījās no skolotājas Aleftīnas (vārds mainīts).
Uzsvarus bērns lika nepareizi, pie tam dusmojās, ja es laboju. Katru tekstu viņa lasīja kādas reizes piecas, kamēr man asiņoja ausis. Ausu upuri uz krievu valodas altāra nebija nesti veltīgi, atvase krievu valodā vienmēr dabūja vismaz sekmīgi.
Atšķirībā no daudziem citiem.
Burtu Jo mēs saucam par jožika burtu. Jo tas taču ir jožika burts.
Tad nu Jaunkundze nodomāja, ka man ļoti sen neviens nav lasījis priekšā, kas rakstīts uz Ādažu čipšiem un saulespuķu eļļas, pie tam ausis jau arī zaudējušas jebkādu treniņu.

Domāju atrast tādu produktu, kuram daudz sastāvdaļu, lai palasa vēl. Pie viena uzturvērtības iemācīsimies.

Zinātne bez robežām (praktiskā)

Add to Memories Tell A Friend
Jaunkundze tik pārliecinoši stāstīja, kā bioloģijas stundā ar trauku mazgājamā līdzekļa, sāls un spirta palīdzību izdalījuši kivi DNS, ka man tagad būs bail ilgāk mazgāties dušā, ka nepalieku bez DNS.

Upd.
http://priede.bf.lu.lv/grozs/Didaktika/DZM_projekts/Biologija/Skolotajiem/12/biologija_12_2.1_ST.pdf
Jaunlundzei taisnība! Te var patīt un atrast, kā izdarīties ar kivi!

September 4th, 2020

Jo mazāk sadzīves dzīvē, jo labāk

Add to Memories Tell A Friend
Vasaras mājas ledusskapī sapuvis/Rokforā sagājis lietuviešu sieriņš.
Atsaucoties uz klasiķi, prātoju, ka šeit varētu atvērt ārstniecisko smirdavotu kūrortu. Smaka ir cienījama.
Bebrs naktī sācis tiesāt ābeli, kura ārpus dārza, pie upes. Ābelei bija plastmasas režģis, bet jāsaka, ka šis plastmasas režģis nedara kokiem labu, nevar viņu likt tieši ap stumbru, tur saviešas kaitēkļi. Tā nu es sietu pagājušo svētdienu noņēmu līdz turpmākiem risinājumiem.
Es uz bebru šausmīgi dusmojos un kopumā vēlēju viņam aplauzt zobus, bet, ja tā padomā, kaut kur manas melnās sirds dziļumos bebrs man simpatizē. Viņš ir tāds hidrotehnisko būvju inženieris, ka varētu valkāt t-kreklu ar uzrakstu "Trust me, I'm an engineer", un viņam mājās ir izsalkuši bērni, kuri prasa, tēti, ko tu mums atnesi, un viņš gribēs teikt, ābeli, bērni, es jums atnesu brangu ābeli, bet neteiks vis, jo es ābelei jau apliku drāšu žogu!

September 3rd, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Satiku klasesbiedreni pie veikala. Tas bija vakar vakarā. Kad divas sievietes satiekas pie piparbodes, tad tā arī nostāv pusstundu, padusē puķkāposts, rokā kefīrs. Kečups kabatā.
Informatīvas sausais atlikums - mēs tikai mirstam un mirstam. Būt labāk dzimuši.

September 2nd, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Ir pilnīgi ticami, ka citi no mājām strādā saģērbušies kā Stefanija Forestere (neatkarīgi no dzimuma), tur visādos zīmuļsvārkos un lietišķās blūzēs, ievērojot etiķa etiķeti, bet es toties 2 dienas esmu saģērbusies tikai nedaudz smukāk kā Parīzes Dievmātes katedrāles zvaniķis un pat diezgan kvazimodīgi - legingos, t- kreklā ar astīti un hūdijā.
Lai gan tas nav nekas pret prikidiem, kādos aizrautīgi suņturi no rītiem pusaizmiguši izved čurstaigāt savus četrkājainos mīluļus. Ko tikai es visu no rītiem neesmu redzējusi - žaketes uz vaifbīteriem, garos mēteļus virs rozā samta mīkstbiksēm, vāji slēptas pidžamas un peņuārus.

September 1st, 2020

1.septembra uzdevums

Add to Memories Tell A Friend
Strādājot no mājām fiksēju, ka kaimiņiene Sveķiks, kura varbūt arī strādā no mājām, jo vispār viņa ir grāmatvede, iet pīpēt vismaz reizi stundā. Dažreiz pat biežāk. Benčikus viņa akurāti met lietus kanalizācijā.
Ja zinātu lietus kanalizācijas ietilpību, varētu aplēst, pēc cik ilga laika tā pārstās darboties, ja darboties nepārstās Sveķiks.

August 29th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Teikšu kā laika ziņu žurnālists - termometra stabiņš šonakt mūsu vasaras guļmmājā bija sasniedzis zemo 13 grādu atzīmi. Ja sasedzas un ielien guļammaisā, var gulēt gana labi, tikai deguns auksts.

August 27th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Domās par garo un drūmo ziemu man uzmācās izmisums (tumsa gaismu apēdusi, mēness rāda tukšo pusi, lapas melnas nav vairs zaļas...), priekšā tikai darbs, darbs, darbs, un Kovīds pie tam es esmu sākusi lūzt un bojāties visās vietās, ok, pie tik cienījama nobraukuma jau daudz nevajag. Aiz izmisuma pieslēdzu Netflix un, lai piešķirtu dzīvei krāsas, vakar visu vakaru līksmi noskatījos mošķu kaušanu; tā kā austiņas īsti nebija pieslēgušās, Jaunkundze no blakus istabas nokausījās visas šausmas un piezīmēja, ka tagad man naktī būšot bail iet čurāt.
Tas būs kā bērnībā, kad naktī skrēji no tuļļas un priecājies, ka tevi neviens nav apēdis.

August 16th, 2020

Spiedkatla nedienas 3

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie dziļurbumsūkņu un spiedkatlu draugi!
Mīļā žurnāla "Sūkņi un spiedkatli" redakcija!

Atkal nav lāgā! Pāris dienu pēc jaunas membrānas ielikšanas gaisa spiedkatlā atkal nav. Un piespiežot ventīlīti (gribēju pamērīt ar manometru spiedienu, vai ir, kak doktor propisal), tek ūdens. Nu ūdens tek arī vnk viegli piespiežot ventīļa to tur knibulīti ar pirkstu. Tātad, tur kur jābūt gaisam, ir ūdens. Kā viņš tur nokļuva? Membrāna ir jauna, pāris dienu gāja, kā smērēts. Nu jopta, @#$%! Kas atkal nogāja greizi!? Pārspridzinājām membrānu? Membrāna slikti pieguļ spiedkatla kaklam?

August 12th, 2020

Izziņai

Add to Memories Tell A Friend
Ja jau no paša rīta sāp galva, bet nav laika aiziet uz patālo aptieku pēc šaibām, tad, ja nenomirst, pret vakaru galva pati pārstāj sāpēt, paliek tikai zināms vārgums un trauslums.

August 11th, 2020

Kārie policisti.

Add to Memories Tell A Friend
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/idb-aiztur-divus-celu-policistus-par-medus-pieprasisanu-kukula-vieta.d?id=52369995
Kihelkonna, nedod viņiem medu! :D

Interesantā dziļurbumsūkņu pasaule 2

Add to Memories Tell A Friend
Vārdu sakot - sūknītim viss labi. Līdz ar jaunu Spiedkatla Membrānu par nieka 11 eur (tā pareizi sauc to, ko es jums nosaucu par Spiedienkatla zeķi) atgriezās dzīvesspars.
Bet nu pagaidīsim, pagaidīsim vakaru...

August 10th, 2020

Interesantā dziļurbumsūkņu pasaule

Add to Memories Tell A Friend
Vai jūs ko saprotat no sūkņiem, dārgā draudze?
Visi, kam vienaldzīgi spiedienkatli un sūkņi var atstāt šīs telpas (tālāk nemaz nelasīt).:)
Raugi, mums ir sūknis ar spiedienkatlu, un kaut kas tur nav lāga, motors ieslēdzas nevis, kad izpumpēta puse no spiedienkatla tilpuma, bet nu vienādiņ, kā izdomā nomazgāt vienu roku. Iepupmēt gaisu kaut kā neizdevās.
Pēc ciemā atbraukušā brālēna Voiceka padoma spiedienkatls tika izjaukts un spiedienkatla zeķe iztīrīta (visi, kam tuvi spiedienkatli, varēja aplūkot un pataustīt šo produktu, nu ļoti asprātīga iekārta, es jums teikšu.)
Sākumā viss gāja rūkdams, bet pēc tam (proti, tās pašas dienas vakarā) atgriezās iepriekšējā mazspējā un aritmijā.
Kā jums liekas, kas tur vēl varētu būt par vainu? KaimiņAndžs daudzināja kaut kādu spices pretvārstu, es pat sākumā viņam tā kā noticēju, bet tagad man liekas, ka viņš vienkārši gribēja atstāt iespaidu.
Pašlaik tiek pārbaudīta versija Spiedienkatla zeķē ir sūce, un ir iegādāta jauna zeķe, bet nu, ja tas nestrādās, padomiņa nav, un mūsu plašākās ģimenes higiēniskie ieradumi stipri cietīs.
P.S. Krustdēls zemessargs gan izgājšnedēļ izstāstīja, ka var nomazgāties ar litru ūdens, bet pat tas litrs kaut kur jādabū.

August 5th, 2020

Par korektumu

Add to Memories Tell A Friend
https://www.bbc.com/news/world-europe-53648638
Audi, tātad, atsauc reklāmu ar mazo, banānu ēdošo meitenīti.
Es iegrimu pārdomās. Nav jau tā, ka baigi patiktu r8eklāma, kur meitenīte, atspiedusies pret sarkana auto purnu, ēd banānu. Galīgi nē.
Tomēr muļķīgi, ka mēs (civilizētā humanoīdu daļa) esam sapisuši paši savus priekšstatus par banāniem, sarkanām mašīnām, meitenītēm un visu šo pozīciju saistību neredzamām saitēm.
Lieli Uzņēmumi, sevišķi nozarēs, kurās reputācijai jābūt spodrai (es zinu dažas) pa tam lāgam savā korporatīvajā zīmolvedībā aizvien mazāk izmanto cilvēka attēlu. Jo nu paši saprotiet. Ja jau pat sarkanas mašīnas nevar, tad vīriešus ne tik nē, jo mačo, sievietes nē, jo objektivizācija, vecus cilvēkus diez ko arī nē, bērnus pavisam. Kubi, trīsstūri un rombi pacieš visu. Puķes un augļi jau ir tā aizdomīgi.
Kur mēs to jau esam redzējuši? Nu varbūt islamā! :)

August 4th, 2020

Tas brīdis tuvojas

Add to Memories Tell A Friend
https://rd2020.cvk.lv/pub/kandidatu-saraksti

Jūzera helvetica iedvesmota metos lasīt RD vēlēšanam pieteikušos partiju programmas.
Saku lasīt no apakšas, pagaidām pieveicu pirmās trīs apvienības.
Ilgi ķiķināju. Naudu, protams, paņems no tumbočkas. Pārliecība par saviem spēkiem iedvesmo apmēram kā svēto dzīves apraksti.

August 1st, 2020

Dienas prieks 214

Add to Memories Tell A Friend
Lapsas nedarbi!
https://www.bbc.com/news/world-europe-53612856

July 27th, 2020

Add to Memories Tell A Friend
Mīļā žurnāla "Zeltene" redakcija!
Vai, lūdz, stiķenes var saldēt?
Es šodien iesaldēj.

July 26th, 2020

Kurzemīt

Add to Memories Tell A Friend
Trīs diens bij Kurzeme.
Patīk kurzemniek īsā run. Runāš es a tā, nav ko a tik gari izteikties.
Un Kurzems Rādio i ļoti labs.
Tās barviks, tās gan tik dažas dabūj, toties mani 2 spaiņ a stiķenēm.

July 17th, 2020

Ķirši manos matos

Add to Memories Tell A Friend
Šoreiz tas nav neko romantiski, pēc ķiršu sulas spiešanas ar lielo mehānisko ābolspiedi purināju tīkliņu, kurā liek ogas.
Man ir pilni mati ar maziem ķiršu gabaliņiem.
Un vispār es izskatījos, kā kad būtu kādu nogalinājusi. Piem. spaini ar ķiršiem
Powered by Sviesta Ciba