Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

May 25th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Tikai novērojums: sestdienas pusdienlaikā braucot uz centru tramvajā kādi 80% ir pensionāri (vecums, noteikts vizuāli). Auditorijā ir arī daži bomži un pāris skolēnu. Nepamet sajūta, ka par braucienu maksā daži nelaimīgie strādājoši indivīdi, kuri iemaldījušies šajā sociālismā, kas arī labi parādīts Rīgas Satiksmes informatīvajā animācijā, ar kuru mūs izklaidē ekrānos un kurā Rīgas Satiksmi uztur vienīgi ģimenestēvs. :)
Es tomēr balsotu par krietnu atlaidi, nevis par pilnīgi brīvu braucienu nepelnošajam sociumam, citādi pelnošais vairs īsti negrib ar sabtransportu braukt.

May 24th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nevilšus apmeklēju 2 vēlēšanu iecirkņus. Iedevu arī māmuļas iesniegumu. Abos strādāja no tiesas cilvēces labākā daļa, korekti, laipni un izpalīdzīgi ļaudis.
Cilvēki uz iecirkņiem nāca vienmērīgā strīpiņā, apmēram kā skudras uz kompešu trauku, tāpēc rīt iecirkņiem varētu būt mazāk darba.

May 22nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Atbraucu Vasarasmājā iestādīt kādu tomātu renovētajā siltumnīcā. Redīsi tik lekni, ka bail. Starp citu, kāds ir mēģinājis redīsus grauzt.
Vēl siltumnīcā bija saaugušas milzīgas saknes, tā arī nesaprotu, vai tā ir tuvākā ābelīte vai tālākā tūja. Par tūjām dzird briesmu lietas.
Rudenī siltumnīcā auga arī saulsardzeņu tipa sēnes, kuras ēst nemēģināju. Droši vien lieglaimē simbiozēja un mikorizēja ar tām saknēm.
Un tad, ziniet, ir visādas pastorālās leģendas, ka kurmju rakumos esot tik auglīga zeme, liec uz maizes, ber puķpodos. Tad nu mani kurmji nenes nekādu auglīgo zemi, smiltis tur ir, savukārt mana auglīgā augsnīte sabirst kurmim vestibīlos un guļamistabās.

Add to Memories Tell A Friend
Vilcienā izvietoti tik glīti plakāti. Te viņi ir.
https://atkrapies.lv
Es gan ne visu saprotu. Vienā Lāčplēsis acīmredzamā vairākumā cīnās ar smalkas miesasbūves personu skrējēja tērpā vai termoveļā, iespējams, ka tas varētu būt Ogres ražojuma melnais kokvilnas treniņtērps, kuru atceras tikai veci ļaudis, un kuru valkāja skolēni, kuri atradās uz zemākā popularitātes pakāpiena, un viņu vectēvi.
Melni tērptā personāža ķermeņa valoda pauž izmisumu, kas ar to būtu domāts? Ko iemieso Lāčplēsis, daudz cietušo latvju tautu vai Valsts Ieņēmumu Dienestu?
Tad tur vēl ir tautumeita ar Karla Lāgerfelda brillēm. Bilde patīk, bet kāpēc brilles? Un tautietis pie laptopa. Es ceru, ka bildītes nodokļu maksātājiem neizmaksāja pārāk dārgi, jo kāds krāpniecības nīdējs tās zīmējis aiz tīras sirds par velti, citādi es būtu bēdīga.

May 19th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Skaidrs, ka mēs Visā Visumā neesam vieni, arī mūsu dārziņu apdzīvo visādas dzīvības formas.
Kaimiņienei apakš šķūnīša, kas stāv ar mugurām kopā ar mūsu šķūnīti, ieviesies zvērēns. Es jau vakar, šķūni tīrot (par šķūni būs atsevišķs stāsts, man jau vakar rokas nolaidās), pamanīju, ka zem šķūņa ir ala, iz kuras varētu izlīst taksis vai varbūt pat spaniels, un kaimiņiene pielikusi priekšā akmeni.
Nu ta šorīt akmens ir nost, tā gan. Pie tam, zvērēns jau izveidojis smuku, izlocītu taciņu uz otru kaimiņu dārziņu.
Mums nāca prātā, ka tā varētu būt lapsa. Bet lapsas smird, šito nevar nemanīt.
Tad man ienāca prātā āpsis, jo es esmu lasījusi Āpsi Fridolīnu, un vēl man bija lekcijas maģistratūrā pie Ozoliņu Jāņa. Jo alas priekša ir diezgan gluda.
Protams, arī brangs ezis var novelt akmeni, bet vai ta' ezis iemin taciņu?
Dārgie Kosmosa Noslēpumu Zinātāji, kas dzīvo zem šķūnīša Carnikavas novadā?

May 17th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu Fabrikā ir ēdamvieta, tā sauktais pusdienu restorāns. Tur savulaik strādāja ļoti tieva un labi uzkačāta gaišmate, kura pēc pieprasījuma lika izvēlēto barību šķīvjos un nosvēra. Gaišmate nekādi nevarēja aprast ar dažu sieviešu labo apetīti. Parasti komunikācija izvērtās apmēram šādi:
Es: Tvaicētos dārzeņus, lūdzu!
Gaišmate: (Uzliek mazu karotīti un skatās lielām stirnas acīm, cerībā, ka sieviete taču vairāk neapēdīs).
-Es: Lūdzu, vēl mazliet.
-Gaišmate: (Uzliek vēl nepilnu karotīti un jautājoši veras manī).
Tālāk viss notika atkarībā no apstākļiem, izsalkuma un kauna trūkuma. Vai nu es apkaunos un saku, ka nu ir gana vai izspiežu vēl puskarotīti.
Manām kolēģēm ar Fitnesa Dievieti gadījās šāds lūk, dialogs. Viena meitene izvēlējās kartupeļu pankūkas ar krējumu, otra bez.
Krējuma cienītāja mudināja draudzeni arī izvēlēties krējumu, jo cena viena. Tajā brīdī Kosmoss lika Gaišmates sirdsapziņai pieslēgties diskusijai un apzināties Figūras Draudus, un viņa sacīja viedos vārdus, kurus vēlāki daudzinās tuvu un tālu.
Bet tas paliek uz sāniņiem, viņa sacīja.

Vēlāk, man šķiet, sabiedriskās ēdināšanas uzņēmums sāka nojaust, ka Gaišmate pārāk aizraujas ar klienšu figūru aizsardzību, pārāk maz ar pārdošanu, un noņēma viņu no trases.
Bet šodien, voilā, viņa bija atpakaļ.
Mēs sasmaidījāmies kā senas paziņas. Es palūdzu dārzenīšus. Viņa kā tajās senajās dienās uzlika mazu karotīti, pacēla acis uz mani un vaicāja - nu jau pietiks, ja?

Add to Memories Tell A Friend
Brīnišķīgs notikums!
Kaut visas ziņas būtu tādas!
https://www.delfi.lv/news/national/criminal/video-nakts-melnuma-policisti-riga-ker-tris-izbegusas-kazas.d?id=51100151
Pie vārda "sprogaines" es jau aizkustinājumā notrausu asaru, un tad vēl nākamajā ainā Klimovičs parādās kā velniņš iz kastītes.:)

May 15th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vakar man parādījās gļuks un ieteica nopirkt kūpinātu kalmāra locekli, t.i. ražotāja vārdiem fileju. Es to izdarīju. Produkts stāv ledusskapī, un tagad es no tā baidos.
Stipriniet mani, jel kalmārā! To ēd? Ar alu un hokeju?
Vēl es izstāstīšu, cik slikti ir šķirot atkritumus. Es šķiroju, un brīdī, kad metu izšķirotos papīrus, sagriezos uz stulbās Clean R miskastes. Tagad es droši vien dabūšu sliktu slimību.:/

May 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Lūk, Midsammeras slepkabības, ja nu mums likās, ka tur viss izdomāts.
https://www.bbc.com/news/world-europe-48257713

Pie beigām jau vairāk sāka atvilkt uz Hariju Poteru. Gaidu ar nepacietību, kad noķers vainīgo, bet, iespējams, ka bez pāvesta svētītas sudraba lodes te neiztiks.

May 9th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šis varētu būt pamats nesliktai īsfilmai. Jo gara nesanāktu.
https://www.bbc.com/news/world-europe-48205225
Jau doties vien tieši uz Svālbārdu, lai izveiktu suicīdu, ir diezgan ekstravaganti. Un pēcāk mainīt domas, lai aplaupītu banku. :)

May 2nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Labi, ka ir Polija, es nodomāju. Polija dod mums, piemēram, salīdzinoši normālus gurķus un tomātus, un sīpolus par pieņemamām cenām, un pat zemenes, un visādus citus dārzeņus un lakstus. Dievs, svētī Poliju!
Lai gan sīpoli lielākoties nāk no Ēģiptes, un burkāni no Izraēlas, kartupeļi no Zviedrijas un vienreiz es pat redzēju Maximā somu kartupeļus. Un vēl es piemirsu kabačus, kurus mums dod mūsu turku draugi. Vārdu sakot, nebijis Polijas, Turcijas un Izraēlas, mēs nomirtu badā.

April 22nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Pēc četru dienu dārza darbu izklaidēm un līdzdalības siltumnīcas rekonstrukcijā telefons vairs neatpazīst manus pirkstu nospiedumus, jo pirkstiņi ir tādi, par kādiem Skārleta teica, ak, es tikai izjāju bez cimdiem.
Mēs making the greenhous great again. Siltumnīcai ir kādi 35 gadi, un savulaik tā bija apkārtnē krutākā, dižākā un apsildāmākā. Kaimiņi šo būvi sauca par Chodunsku božņeicu, un minēja, ka gaili vien vajagot jumtā.
Un tad es domāju, ka papum patīk, ka viņa projekts tiek atjaunots, vienīgais, par ko viņš droši vien ir nedaudz škrobīgs, ka balstiem izmanto tos dēļus, kuri šķūnī (tajā lielajā, ja. Šai mājā ir vairāk saimniecības ēku kā dzīvojamās platības), jo no tiem noteikti, ka varēja būvēt 2.stāvu, un vēl, ka viņš netiek pamācīt pie būvdarbiem. :)

April 14th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Manas mammas kaimiņienei, ir, ak vai, sunītis, špica kucēns. Kaimiņienei ir arī mentāli traucējumi un jauns draugs. Un tagad arī sunītis. Sunīti nu viņai nevajadzēja vis, varēja aprobežoties ar draugu, jo izskatās, ka viņa nemāk ar to apieties, tas ir tik ļoti redzams pat bez mikroskopa, un šorīt mazais velnēns ļoti negribēja iet Narvesenā, ka izmaucās no siksniņas, lai netiktu iespiests durvīs, izskrēja uz ielas (3 joslas), un pēdējais, ko redzēju, ka viņu palīdzēja gūstīt pašvaldības policija un notiekošajā nosodoši noraudzījās visa pieturvieta ar random pilsoņiem un nepilsoņiem.

April 12th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Aizgāju uz kaimiņmāju tā kā tikai pēc ķirštomātu stādiem, bet atnācu sadzirdīta ar vīnu un iereibusi, un noklausījusies etnisko mongoļu roku.
Lūk, arī jums etniskais mongoļu roks (nē, nu nav jau nekas pārsteidzošs, bišku Cojs, bišķu Rammstein, bišķu kkāds blūzs, bet tās kolorītās sejas:
https://youtu.be/jM8dCGIm6yc
Tags:

Kustinatoru kustība, tātad.

Add to Memories Tell A Friend
Es mazliet pareklamēšu Kustinatoru kustību, ja drīkst. Vairāk par Kustināciju var atrast tīklos
https://m.facebook.com/KustiNacija/
un pie treneriem, protams. Bet visi, kas nevar pieliekties (mēs nerādīsim ar pirkstu, ja) un arī tie, kuri var, bet negrib, vai grib un var, vai pat tie, kuri spēj noskriet Stirnu Bukus, tiek aicināti apmeklēt arī Līziņas fizioterapijas treniņus visu aprīli un maiju, katru otrdienu Mūsu Rajona stadionā pl.18.30.tieši vienu stundu. Es arī apmeklēju, bet izliekos, ka treneri nepazīstu, lai citi nedomā, ka man tur kāds blats.
Visiem, kuri gribēs, es izstāstīšu, kur atrodas Mūsu Rajončika stadions, bet gan jau pietiks, ja teikšu, ka tas ir pie 64.vsk sākumskolas.
Reklāmu varēja redzēt valsts televīzijā, bet vismaz es tur neko nevarēju saprast, tāpēc Jaunkundze nofilmēja māsu ar telefonu un ielika feisbukos, un tūlīt daži kustētgribētāji arī ieradās, pārsvarā dāmas.
Ja nāksiet nākamotrdien, krāsojiet skropstas, jo būs arī žurnāliste un fotogrāfs, un jūs varēsiet arī tikt presē pilnā augumā no priekšas vai pakaļas, kura puse nu jums glītāka.
Ā,vēl nepateicu, ka treniņi par brīvu, sviesta cibiņas un medus podiņi nav jānes, var braukt ar divriteņiem, ir kur pieslēgt, un nemaz tik viegli nebūs, man no izgājušreizes divas dienas sāpēja vaigi.

April 9th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu Rajonā dzīvo vismazākais sunītis, kādu es jebkad esmu redzējusi reālajā dzīvē, toiterjeriņš. Mazulis pastaigājas kopā ar garu, blondu, garkājainu jaunkundzi.
Sunītim mugurā ir vestīte, vai nu siltumam vai lai viņu labāk varētu saredzēt. Tad nu šī vestīte viņu padara līdzīgu bruņnesim - tūlīt zem vestītes ņirb mazas, tievas, ātras kājiņas.

Add to Memories Tell A Friend
Jūs jau droši vien zinājāt, tikai man neteicāt!
https://www.newscientist.com/article/2191814-we-may-finally-know-what-causes-alzheimers-and-how-to-stop-it/
Mazgājiet zobus, un atcerēsieties, kur nolikta zobu birste.
Man, protams, liekas, ka viss nebūs tik vienkārši.

April 8th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Racēju un vācēju ģintīs un kopienās iestājies rokamais mēnesis, tomēr rakt zemi laikam skaitās pie tās novēlējuma sadaļas, kur vaiga sviedros būs tev dienišķo maizi pelnīt, jo pēc tam, kad biju vaiga un citu ķermeņa daļu sviedros uzrakusi trīs rokamvietas, iestādījusi dienišķos sīpolus, aplējusi dienišķos redīsus un iesējusi puķuzirņus tīri nocietinātajai sirdij, mugura ir iesniegusi notu savam fizioterapeitam par tīšiem pāridarījumiem. Grauž arī acis un sāp galva, man liekas, man ir tas planetārija zombijvīruss no Dienvidparka, jo aptiekā teica, ka tagad apkārt daudz tādu.
Citādi labāk nevar būt, redzēj gūlbjus un gaigalu (vai gārgalu varbūt, to, kura ir nirpīle) dzirdēj cīruli un lauka balodi, un lērums mazu putniņu, kurus es nevaru atšķirt, bet man patīk vārds Peļkājīte.

Ā, es vēl nepateicu, ka viss tas labais, kā gūlbji, bija vakar, kamēr sliktais, kā zombijvīruss - šodien.

April 6th, 2019

Dakteru jautājums

Add to Memories Tell A Friend
Sakiet un stāstiet, lūdzu, Cibas glutēnnepanesīgie un riekstu alerģiskie, pienu nevarošie un griķu neēdāji, kur jūs gājāt skaidroties par to, ko var, ko nevar, un kas jums kaiš, galu galā?
Līžele regulāri apmetas ar pārtiku saistītām pumpām, bet nav īstas skaidrības, no kā. Pēdējo reizi iskatījās, ka Rimi ciabbata pie vainas bija.
Vienīgi par pienu ir skaidrs. Mēs ar Jaunkundzi bijām kādreiz Alerģisko slimību centrā, kas gan baigi neko nelīdzēja, bet nu tas bija arī sen, varbūt tur kas mainījies, un tad vēl pie tādas dakteres Mileikas bijām, kas bija ok, bet varbūt ir kaut kas globāli ģeniāls izdomāts?
Powered by Sviesta Ciba