Božena Chodunska

Dārgā dienasgrāmata!

Tā nu 'viš i...

Name
Božena Chodunska

View

Navigation

January 15th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vakar no rīta, mazā gaismiņā izgāju pa durvīm, nokāpu pa trepītēm un nožāvos vēkšpēdu, kur slavenā turbosētniece nebija nokaisījusi (es viņu diez ko nemīlu, viņa apkalpo kādas 25 mājas,un rezultāts ir tieši tāds, kā kad viņa mēģinātu aptīrīt kādas 25 mājas, pie tam šis radījums vienmēr nešķīsti lamājas un brēc, ka māju iedzīvotāji viņai gandējot dzīvi), patiesībā nokritu pļeks uz labā pakaļējā šķiņķa.
Tas bija gana sāpīgi, un es šo pieredzi nevilšus skaļi verbalizēju nepieklājīgā vienzilbes vārdā, kas droši vien neuzlabos manu publisko tēlu, sevišķi kaimiņu sievu acīs. (Kaimiņi ar mani labprāt sveicinās,bet no dievām īsti draudzīgas ir tikai divas,ckamēr pārējas raugās uz mani ar neslēptām aizdomām).
Es, protams, nelepojos ar šo, tikai gribēju piezīmēt, cik trausli mēs esam, un krīzes brīžos, krītot uz pakaļas un tmldz, izšaujam bļaģ, nevis mammu vai Dies augstais.
Šodien man tur ir zilums, un stipri sāp, skaidrs, ka būtu man 25 gadi vairāk un osteoporoze, gūžas endoprotezēšana būtu mana šodiena.

January 13th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Zoodārzā līdz 27.janvārim ir Ziemas nakts akcija. Zoo ir vaļā vakaros, un biļete no pl. 16.-18. maksā 3 eiro. Ļoti iesaku, jo var redzēt visādus nakts zvērus un labi pastaigāt pie viena. Lauva mums taisni acīs ieskatījās, klinšu damans nāca pozēt, es nemaz nezināju, ka viņš ir akurāti tik interesants. Klinšu damans ir ziloņa tuvs radinieks, ja nemaldos, un Mozus bija aizliedzis Izraēļa tautai viņu ēst, par ko klinšu damans droši, ka Mozum pateicīgs. Klinšu damanam tuvplānā ir nopietna, pat mazliet dusmīga sejiņa.
Man dikti patīk klinšu damans.
Un tad tur viņiem ir jauns dzīvnieks - Filipīnu mākoņžurka. Tas ir zvērs, kas nedaudz līdzinās jūrascūkai, tikai trekna truša izmērā, ar pūkainu astīti, un sēž kokos.
Man patīk Filipīnu mākoņžurka. Patiesībā Filipīnu mākoņžurka uz mani atstāja neizdzēšamu iespaidu. Gribu palasīt par Filipīnu mākoņžurkas garjīgo pasauli. Diez vai Brēms ko par viņu būs rakstījis. Man tak ir Brēma pirmais un laikam vienīgais tulkojums latviešu valodā no kādiem divdesmitajiem gadiem.
Neredzējām begemotus, toties redzējām tos milzīgos pinkainos ēzeļus, kuri ir vismaz zobenzobu ēzeļa lielumā.
Lemūrus neredzējām, toties bija daudz brīnišķīgu kalitriksu visādās krāsās, formās un lielumos.
Un žirafes. Es jau biju aizmirsusi, cik glīta ir tāda žirafe, tikai milzīga ļoti. Man liekas, agrāk viņas bija mazākas.
Vārdu sakot, iesaku ziemas Zoo, tur ir forši. Un publika bija ļoti pieklājīga, un zvērus nebaroja.
Klinšu damana foto. Vai viņš nav skaists?
http://www.rigazoo.lv/lv/dzivnieki/ziditaji/klinsu-damans

January 10th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šis kungs aiz gara laika reāli spridzina:
https://www.diena.lv/raksts/latvija/zinas/par-nepamatotu-aizliegumu-islaicigi-atstat-cietumu-latvijai-kompensacija-jaizmaksa-3000-eiro-14212258
(Es ceru, ka jums nobira asara par nevienlīdzīgo attieksmi pret vīriešu kārtas ieslodzītajiem).
Stāvot rindā veikalā aiz gara laika paskatīju, par ko 20 gadi. Par 15 gadīga puikas nolaupīšanu, spīdzināšanu un nogalināšanu, lai izspiestu naudu, grupā (informācija ir publiski pieejama).
Kungam ir vairākas sūdzības gan par ieslodzīto pārtikas devām, gan šo, gan to. Lūk, mums lokālā bēgšana no Šušenkas. Drīz viņam beigsies termiņš, viņš varēs reintegrēties sabiedrībā un cīnīties par cilvēktiesībām.

January 7th, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Cienījamie krustvārdu mīklu sastādītāji! Klusi maut. Pēc jūsu domām tas ir tas ir "īdēt"! Īdēt!
Skaidra lieta, ja es, piemēram, pie zobārsta sadomāju drusku paīdēt, tas nozīmē, ka pēc kāda tur Antona no Vangažiem domām es patiesībā Klusi Mauju.

Add to Memories Tell A Friend
No vecām anekdotēm mēs zinām, kur var novest pārmērīga lasīšana, sevišķi jau atejās, un nosacījuma refleksi, proti, Ivanovs veikalā Senukai (Krūza/Depo/Drogas ievietot pēc vajadzības), lasot gaisa atsvaidzinātāja sastāvu, aiz paraduma apd....s.
Mūsmājās jo viegli var aiziet šo pašu ceļu, jo kopš māmuļa nodarbojas ar krustvārdu mīklu pastiprinātu minēšanu un dažas, patiesībā daudzas, līdz galam neatminētas atdod mums, podistabā tiek plaši pārstāvētas dažāda rakstura mīklas, un telpas vidējais apmeklējuma laiks būtiski pieaudzis.

January 3rd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Dominas aptiekā man gadījās vīriešu kārtas farmaceits, kurš varētu būt brālis vai dvēseles radinieks Juglas zvēru veikala īpašniekam vai pārdevējam, kurš tik izjusti stāstīja par jūrascūku barības labajām īpašībām un siena organoleptiskajām kvalitātēm, ka nebija šaubu - viņš pats to visu ir pagaršojis un piedāvā vislabāko. :)
Farmaceita kungs runā ar nelielu, patīkamu krievu akcentu (nez kāpēc man patīk, ja cilvēki runā pareizi, bet ar savas dzimtās valodas akcentu, kaut kā seksīgi izklausās), un atkal nav šaubu, ka viņam var uzticēt visu savu sāpīgo mēnešreižu, trakojošā klimaktērija vai hroniskā cistīta noslēpumus kā mīļai un nenosodošai krustmāmiņai. Meitenes, ar saviem PMSiem droši ejiet uz Dominas Benu!

Add to Memories Tell A Friend
Saņemot ziņu no valsts asinsdonoru centra, nospriedu, ka manās asinīs atrasts stroncijs vai novičoks.
Nebija ne stroncija ne novičoka. Ir aptrūkušās 0 grupas un A grupas asinis.
Ja nu jums, mīļā draudze, ir liekas asinis, padalieties.

January 2nd, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jauki dzīvot Rajonā. Ieeju aptiekā nopirkt papīra kabatlakatiņus, jo deguns tek kā krāns, bet aptiekā nav. Nav neviena papīra kabatlakata. Tad aptiekāre vienkārši izsniedz man divas sloksnes multifunkcionālā papīra dvieļa.

January 1st, 2019

Add to Memories Tell A Friend
Laimīgu Jauno Gadu un labu nakti, mani mīļie apkārtnes grāfi un hercogi!
Pēcjaungadē atradu sevi kopā ar pāris ļoti seniem draugiem, risinot lielākoties viņu problēmas. Pašlaik abi saldi guļ, kurš krēslā, kurš dīvānā. Es vēl tikai taisos. Iepriekš kopīgi apspriedām Lindas Leen un Sabrinas krūtis un visādas garjīgas un emocionālas problēmas.

December 30th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Šī bija tik slinka diena. Es neizdarīju vispār neko tādu, kas varētu būt klasificējams kā darba tikums. Rsp. neko lietderīgu.
Tikai biju pie jūras un stundiņu paslidoju. Un ēdu.
Lai protestantu baznīca, latviskā dzīves(d)ziņa un darba tikuma laumiņa no manis neatteiktos pavisam, uz nakti izcepu 3 pannas ar piparkūkām. Vairāk no sevis neko nevarēju izspiest.

Add to Memories Tell A Friend
Man tagd ir paēduša pilsoņa problēma - ko tad rīt gatavot. Visi tradicionāli orientētie ēdieni jau bija Ziemassvētkos. Zirņi - bija, kāposti bija, cepetis bija, pīrādziņiem līdzīgi priekšmeti arī bija.
Ja jūs man neko neieteiksiet, cepšu picu!

December 29th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Man jums jāpastāsta, ka otrajos Ziemassvētkos mūžīgo pieneni grauzt aizgāja mans Ruksītis, mana mūža jūrascūciņa, mans vecais čoms un labais draugs. Labākas cūciņas man nekad nebūs. Viņš bija īpašs. Mīļo Ruksīt, dusi saldi zem rododendra, un mēs droši vien tiksimies debesu pļavās pie debesu pienenēm.
Nevaru mierīgi bez bimbas nopirkt tirdziņā salātu, jādomā, cik ļoti viņam garšoja salāts.
Ar Ruksīti ir aizgājis vesels laika posms. Bērni ir izauguši, Ruksīša vairs nav. Viss ir citāds.

December 23rd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vai es minēju, ka piparu dzirnaviņās bija aizķērušās piparkūku garšvielas?
Nu jā, tātad, p.k.garšvielas tur bija, un es nolēmu reiz par visām reizēm tikt no tām vaļā, krietni pamaļot virs cukuroto riekstiņu katla. Kā jau viss labais dzīvē, arī piparkūku garšvielas reiz beidzās, un, kā izrādījās, cukurriekstos jau labu brīdi biruši tīri pipari.

Add to Memories Tell A Friend
Man tagad ir maza podota egle no Rimi. Bet!Nevaru atrast eglīšu mantiņas. Toties atradu koka zaķus un olas, ko kar izplaukušos zaros Lieldienās.
Varbūt nav par skādi kārt tos pašus?
Tie zaķi gan tik dīvaini iekārti, ka liek atcerēties dziesmu Strange Fruits.

Add to Memories Tell A Friend
Kopš piparu dzirnaviņās samalu gršvielas piprkūkām, man ir Zsv-ku ola, Zsv-ku vista, Zsv-ku itin viss!

December 22nd, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Es jau visiem stāstu, ka Rimi pārdod brīnišķīgas peļu cepures. Tādas ļoti tizlas, kas nosedz pašu galvas virsu, siltās un ar rozā austiņām. Tajā tizlumā ir viss spēks. Un ausīs, protams.
Šāda cepure varbūt var iepriecināt noskumušos šajā grūsnajā laikā un celt vājos, un piezemēt augstprātīgos. Un piebērt asumiņu em... nu... attiecībām (es domāju lomu spēles).
Bildes nav, ejiet un meklējiet. Kas meklē, tas atrod, kas klaudzina, tam tiks atvērts (sevišķi, ja kāds tērpies cepurē ar mīkstām rozā austiņām).

December 21st, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Mīļā draudze, es iedomājos, ka gadienā, ja kādu dīda nemiers izdot naudu, nauda paliek pāri, un pat kokaīns jau nopirkts, varbūt kāds grib ziedot visādiem labdarīgiem mērķiem. Un, ja nu kāds nevar izdomāt, kādiem tieši mērķiem, tad mierīgi var ziedot SOS bērnu ciematiem. Viņi atsūtīs Zsv smuku kartiņu. Pat bez cilvēkiem virsū. Un vispār dara derīgu lietu. Un laikam tiek uzturēti galvenokārt no ziedojumiem.

December 16th, 2018

Add to Memories Tell A Friend
Mīļās feministes! Vai jūsu īpašumā ir šis?
https://www.kurpirkt.lv/cena.php?q=burku+attaisāmie
Ja ne, jums to vajag.
Kopš vīramāte, stipra un neatkarīga sieviete, ar gudru ziņu man uzdāvināja šo...gadžetu...? (dzeltens, EUR 1.98, lai gan tas bija sen, noteikti cena bija vēl latos), es jūtos par 15% neatkarīgāka sieviete. Nupat lepni un neatkarīgi atvēru Latgales salātus. Un izēdu.

Add to Memories Tell A Friend
Ja nu kādam noder, te piparkūku recepte.
http://klab.lv/users/bozena/130044.html#cutid1

Medus vietā es pat ieteiktu ņemt iesala ekstraktu. Medu var mazliet. Ar iesala ekstraktu mīkla ir paklausīgāka.
Un nekādas izvirtībad ar miltiem. Ņemiet Normālus Miltus.

Add to Memories Tell A Friend
Tā kā piparkūku mīkla ar jopcik pilngraudu miltiem ir un paliek nožēlojama īstas piparkūku mīklas parodija un Līziņai šon jāiet ciemos uz Kurās tur Adventes meistarklasi, vienos naktī tika pabeigta Mīkla 2.0, īstā. Nu tur ir viss beidzot, smarža, garša un konsistence. Līziņa varēs rullēt mīklu ar augsti paceltu galvu.
Un sviesta vietā izmantoju šito:
https://www.ceres.at/produkt/ceres-100-kokosfett/
Riktīgi labs un mīklā labi uzvedīgs produkts. Tikai 2x dārgāks kā sviests.
Powered by Sviesta Ciba