Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
Есть ли жизнь на Марсе, нет ли жизни на Марсе? 
6.-Nov-2012 09:44 am
Pieslēdzoties darbiem, attiecīgi, arī publiskajai telpai, fonā rādžiņā ietrāpu konkursā - klausītājiem tiek vaicāts, kurā ASV pavalstī divās pilsētās iedzīvotāji jau nobalsojuši ASV prezidenta vēlēšanās. Citur medijos arī šī tēma ir galvenā. No vienas puses es saprotu, ka laukos ļaudis vienmēr interesējušas lielpilsētas baumas, tb, pārfrāzējot Marksu, "apakšu" viegli neirotiska interese par "tiem tur augšā" ir gluži dabiska. No otras puses, tomēr nesaprotu, kāpēc tik baisi piedrazot mediju telpu ar informāciju par notikumiem, kas nekādi neietekmēs tās sabiedrības dzīvi, kurai domāta šī mediju telpa? Nu ievēlēs Džonu vai ievēlēs Smitu - te, Baltijas jūrjas austrumkrastā nodokļi mainīsies, maizei un pienam cenas kritīsies, algas palielinās? Man aizdomas, ka dzīve te ritēs savu gaitu un nekādu izmaiņu nebūs pat situācijā, ja ASV Kongress pasludinātu monarhijas dibināšanu. Piekrītu, ka tēma kā tāda interesanta, ziņa ir svarīga (tikpat svarīga kā iekšpolitiskā situācija, piemēram, Sīrijā, no kuras atkarīgs, būt vai nebūt gāzes vadam uz Vidusjūru), un globāli kādas izmaiņas būs, taču kā tas, vai Jaunā Pasaules Kārtība tiks ieviesta mēneša laikā ar 6. flotes palīdzību, vai pusgada laikā pārrunu ceļā, ietekmēs Jānīša vai Zanītes spēju nomaksāt patēriņa kredītu un iekrāt lieku simtnieku jaunai kleitai vai ūziņām? Vai tev nav vienalga, kurš cars sēdēs Pēterpils tronī, ja tevi klaušās dzīs vai pērs pēc vietējā muižkunga rīkojuma pašu vagars neatkarīgi no izmaiņām valdošajā dinastijā? Tad priekš kam interesēties par to, ko ne tu vari ietekmēt, ne kas tavu dzīvi kaut par jotu ietekmē? Noskaties 5 min sižetu ziņās un viss, nevis džinkstini no rīta līdz vakaram. Nesaprotu.

Neesmu manījis pēdējos 50 gados krasas izmaiņas šīs lielvalsts ārpolitikā, kas būtu notikušas pateicoties līdera atšķirīgajam skatījumam. Tb man tas vairāk asociējas ar klasisku ministrijas aparātu, kur ļaudis pirms vēlēšanām cerībām acīs gaida, ka nākamais ministrs nu gan cels nozari saulītē, aber šis, ja vien nav reformators pēc aicinājuma (tādi ir, bet reti), veic tikai pāris dekoratīvas izmaiņas amatos un viss - vadlīnijas, plāni, programmas, budžeti ir izstrādāti desmitgadēm uz priekšu, - mašinērija griežas, aparāts milzīgs, to vada departamentu vadītāji, un procesa darbības virzienu un principus maz ietekmē tā untumi, kas pāris gadus augšā sēž. Retorikā jā, tur ir nianses un atšķirības, nozarē iesaistītos, to darbavietas zināmā mērā ietekmē, bet bet kopējās vadlīnijas manuprāt nemainās, tb ja neesi nozarē iekšā, tad izmaiņas nejūti nekādas, tikai iedomas.

P.S.
Dabūju Mišelas Dipuī grāmatiņu "Dino hercogiene". Lasu un ķeru kaifu. Aber kaifs ietekmē manas dzīves kvalitāti.
Comments 
6.-Nov-2012 10:25 am
Mani, piemēram, tas uztrauc, jo var ietekmēt notikumus dažās valstīs, kuras tuvākā gada laikā grasos apceļot.
6.-Nov-2012 11:54 am - veselīgs egoisms - kas interesē mani, tas noteikti ir svarīgs visiem
Tb gaidas, ka krusta karotāji ar bumbām ceļu nobruģēs? :)

Vo par provi Bušs un pēc viņa nākušais Obama kā tā politikas antipods - pēdējo desmitgažu laikā savstarpēji polarizētāko ASV līderu paraugs. Kā viņu atrašanās amatā ietekmējusi tavu dzīvi?
6.-Nov-2012 12:51 pm - Re: veselīgs egoisms - kas interesē mani, tas noteikti ir svarīgs visiem
Bušs savulaik sagrāva manu sapni aizbraukt uz Bagdādi.
Obama vēl līdz šim nav sabombardējis Šīrāzu un Isfahānu (tpu, tpu, tpu!) un kopumā ir nedaudz lielāka iespēja, ka viņa ievēlēšanas gadījumā es varēšu šīs vietas apceļot arī citādi, nevis tikai iefiltrējoties BS kontingentā. Tāpēc es gribu, lai uzvar Obama.
7.-Nov-2012 10:13 am
Man aizdomas, ka to nosaka vesela komanda, mašinērija, nevis viena cilvēka untums. Tb ja plānā būs uzbrukt Irānai, tad uzbruks neatkarīgi no tā, kurš sēdēs orālajā kabinetā, jo ģeopolitiskās intereses ir ilgtermiņa būšana, nevis personisko simpātiju/antipātiju jautājums.

Bet var jau būt, ka kļūdos, un absolūtisma gars dzīvs.
7.-Nov-2012 02:26 pm
Man atkal šķiet, ka vēl ne jau tikai konkrēto čuvaku, bet vienu no konkurējošām komandām un konkrētais čuvaks darbojas kā komandas rupors.
6.-Nov-2012 11:16 am
Jo ASV = role model pārējai pasaulei?
6.-Nov-2012 11:39 am
Tas protams. Tb globālā lielvara, paraugs utt. Tb ja tu cilvēks esi praktiskajā politikā, vai teorētiskajā (tb politologs), vai arī spekulē biržās ar naftas kompāniju akcijām u.tml., tad tas viss ir gana svarīgi un interesanti. Taču es nespēju rast racionālu pamatu, kāpēc, piemēram, radio 101 to vien runā kā par mūsu prezidenta vēlēšanām, ja attiecīgās radiostacijas mērķauditorijas ikdienu daudz lielākā mērā ietekmēs gaidāmās vietējās pašvaldību vēlēšanas un izmaiņas apkures tariofos, nevis kurš būs nākamais ASV tieslietu ministrs un kurš viņa vietnieks. T.i. notikums pasaules mērogā svarīgs, bet manu ikdienu ietekmē tieši tikpat daudz kā ziņa, vai uz Marsa ir dzīvības pēdas vai nav. Kaut kā tā.
6.-Nov-2012 11:23 am
Tā kā Latvijā žurnālistika tāpat jau pārāk uz iekšu vērsta, tad tas, ka paskatās uz āru ir labi neatkarīgi no tā, cik un kā tas mūs ietekmē.
6.-Nov-2012 11:35 am
Vienkārši sajūta, ka jau esam ASV pavalstnieki. :)
6.-Nov-2012 12:52 pm
Kopš 90.gadu vidus šī sajūta kaut uz mirkli ir atkāpusies?
7.-Nov-2012 10:20 am
Nekad nav bijusi šāda sajūta. Tas, ka kā jau postpadomju sfēras produkts, dievzemīte ir konsekvents ASV satelīts un attiecības veido sev vienīgajā zināmajā vertikālās ass modelī, tas nav nekāds brīnums (ja nu vienīgi savulaik Briselē tā bija netīkama atklāsme). Tādi ir spēles noteikumi. Taču ja tēma piepilda 99% telpas, tad tas man tomēr šķiet mazliet pārspīlēti.

Kaut kā grūti iedomāties, ka, piemēram, Luksemburgā vai Beļģijā (arī ne tās lielākās valsts zem šīs saules) apstātos sabiedriskā dzīve un vienīgā tēma, par ko mediji ļurinātu, būtu valsts galvas nomaiņa citā valstī kur aiz trejdeviņām jūrām. Tā kā iespējams, manī runā nevis veselais saprāts, bet gan vienkārši pašlepnuma jautājums: за державу обидно.
7.-Nov-2012 02:32 pm
Man šķiet, ka tā par apstājušos sabiedrisko dzīvi un vienīgo ziņu medijos ir gaumīga hiperbola, jo es neko tādu neesmu novērojusi. Virsraksti a'la "Piedzēries čangalis pie Ludzas nobrauc cūku" un "Āboltiņa uzvilkusi pārāk tumšas zeķubikses" visos Latvijas portālos vienmēr būs priekšplānā, atstājot tāltālā pakaļgalā visas vēlēšanas un karus, kas notiek ārpasaulē.
Tacu tā, iespējams, ir tikai mana uztveres īpatnība.
8.-Nov-2012 11:56 am
Mēs gluži vienkārši katrs dzīvojam citā pasaulē, savādāk uz to apkārti raugāmies. :)
This page was loaded Maijs 29. 2023, 9:47 am GMT.