making sense [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[24. Apr 2018|18:53]
Given that this future is so gloomy for just about everyone, one does end up wondering why Hanson wants to wake up in it – he reveals in the book that he has arranged to be cryogenically frozen on his death. I suppose it is at least possible that, one day, he could open his eyes and have the last laugh, as he surveys the appalling future he foresaw so long ago
saite1 nospiedums|atstāt nospiedumu

[11. Apr 2018|12:00]
Man jautā, kāpēc es uztraucos vairāk nekā pirms pieciem vai desmit gadiem. Ir divas lietas: pirmkārt, politiskā klimata izmaiņas, otrkārt, propagandas līmenis un ietekme.

Ja agrāk "identitātes politika" un "privilēģijas" bija drīzāk joku temati, tad līdz ar Trampa ievēlēšanu man to sanāca pārvērtēt. Izrādās, cilvēki ir vairāk aizņemti ar "nelaidīsim rindā citas grupas pirms sevis" domāšanu, nekā ir gatavi sev to atzīt. Absolūti lielākā daļa vēlētāju nav idioti un par Trampu nebalsoja viņa spožā intelekta vai nevainojamā morālā tēla dēļ. Ja identitātes politika būtu mazsvarīga, kā tad TAD to izskaidrot? (Retorisks jautājums, lūdzu neatbildēt.)

Otrs ir tas, kā mainījusies pati ciba, tas, ko lasu te un citur internetā (bet pārsvarā te, jo citus soc tīklus katru dienu neveru vaļā). Agrāk nemanīju daudz tādu, kuri rakstītu tieši raitvingeru propagandu, noteikti nebija tik daudz burtiski pārkopētu domu un "ziņu". Vairākus gadus lasot propagandas (kā citādi saukt) ierakstus no Gnidrologa un citiem, grūti neizveidot pret to zināmu viedokli. Amerikāņu raitvingeru propaganda izrādās ir ļoti efektīva - kā pierādījums ir tas, ka tā izplatās pat LV, kuras apstākļiem un problēmām tā galīgi nav mērķēta. Parādās tas, ka, piemēram, reālo LV problēmu vietā indivīdi uztraucas, piemēram, par imigrāciju rietumeiropā. Te intelekts ne tikai nepalīdz, bet ir viens no riska faktoriem, jo visi vietējie raitvingeri ir ar labu intelektu, cik varu novērtēt. Hipotētiskajam cilvēkam uz ielas nav vēlēšanās stundām ilgi lasīt internetu svešvalodās, ne arī intereses par to atrodamo. Bet, ja cibiņš katru dienu vairākas stundas lasa propagandu, tad skaidrs, kas viņam galvā viss nepaliek savā vietā. Faktiski cilvēks tiek daļēji aizvietots ar propagandas zombiju, kuru var komandēt no ārpuses. Ja par to nav jāuztraucas, tad par ko ir?
saite43 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[6. Apr 2018|13:58]
> In the modern world, where the pursuit of money is considered more important than the cultivation of inner values a fresh approach is required to incorporate secular ethics or universal values into the system of education

Lūk, kāpēc uzskatu, ka skolās vajag mācīt tikumību. Kāpēc sistēma noveļ to uz vecāku atbildību, ja jau par "normāliem", pēc būtības mazāk svarīgiem mācību priekšmetiem tiek pieņemts, ka vecāki tos nespēj adekvāti iemācīt vajadzīgajā līmenī? Otrs ir tas, ka bērni/jaunieši pēc būtības bieži sanāk saskarties tikai ar vecāku un radu izveidoto vērtību sistēmu, kas daudzos gadījumos ir greiza un/vai ierobežota. Kāpēc neļaut viņus ekspozēt uz plašāku skatījumu, viņiem apzināti mācīt best principles and practices kaut vai par to, kādas izvēles dzīvē dod kādus ieguvumus un zaudējumus? Cilvēcei kopumā par to visu ir zināms daudz vairāk nekā bērna tiešajai apkārtnei, kurā var galīgi nebūt viņam atbilstošu cilvēku. Daži teiks, ka tas ir kultūrmarksisms - sauciet, kā gribat, liberāļiem nevajag kautrēties no savas kultūras un vērtībām.
saite41 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[2. Apr 2018|11:32]
Iedvesmojoties no ID, atcerējos, ka reiz uztaisīju šādu bildi (pa kreisi ir rokas cirvis no akmens laikmeta):
saiteatstāt nospiedumu

[1. Apr 2018|18:19]
17.gs. prāts ir pulksteņa mehānisms
19.gs: prāts ir tvaika mehānisms /"Release pressure to avoid getting neurosis"/
20.gs: prāts ir skaitļotājs
21.gs: prāts ir mašīnmācīšanās modelis /It will happen, mark my words, in 20 years for sure./
saite2 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[26. Mar 2018|22:42]
Latvijas zinātnieku līmenis ir krindžīgs. Tas varētu būt sekas tam, ka zinātnieka profesija valstī netiek cienīta konsekvenciālā veidā (pretstatā "tas izklausās cienījami" veidam). Varbūt arī daļēji iemesls, kā jau parasti kādas jomas līmeni nosaka tās prestižs un spēja pievilkt sev talantus.
saite12 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[12. Mar 2018|17:10]
Atceraties Nezinīti uz Mēness - padomju īso kursu kapitālismā bērniem? Tur pāris indivīdu nodibināja gigantisko augu akciju sabiedrību.

Kriptovalūtas ir tāda akciju sabiedrība. Lai ieguldītu akcijās, jātic, ka (1) eksistē cita, apdzīvota planēta, (2) a/s savāks pietiekoši daudz naudas, lai nosūtītu uz turieni ekspedīciju un ievāktu gigantisko augu sēklas (3) Mēness klimats izrādīsies piemērtos gigantisko augu audzēšanai (4) valdība tos neaizliegs (5) gigantiskie augi kaut kādā veidā dos ekskluzīvu labumu tieši a/s akcionāriem.

Ironija ir tā, ka gigantiskie augi ir pilnīgi reāli, varētu tikt audzēti uz Mēness un dot reālu labumu.

Bet - neatceros, kā tas beidzās Nezinītī, bet uz lieliem ienākumiem tādu akciju turētāji reālajā dzīvē nevar cerēt. Pārak jau nu fantastisks projekts ar daudz nezināmajiem. Kaut ko iegūs spekulanti. Iegūs viena veida auga audzētāji - tā, kas kļūs par store of value. Bet attiecībā uz platform, utility tokens, un digital cash īstie ieguvēji būs lietotāji. No prozaiskām lietām līdz lietām, līdz šim kuras nebija iespējamas. Decentralized governance ir īstā killer application.
saite4 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[11. Mar 2018|12:06]
Nav slikti. Tāpēc arī Igaunija kļuva slavena ar tehnoloģiju attīstību. Bez atbalsta augšās tādi projekti nesanāk.
Hi, I’m Toomas Hendrik Ilves, former President of Estonia. I currently divide my time between Stanford, serving as the co-chair of the WEF’s Global Future Council on Blockchain, and a member of Munich Security Conference Advisory board.
saite4 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[8. Mar 2018|20:55]
Es gribētu ierakstīt domu par sievietēm (objekt-līmenī), bet baidos, ka te tas tiks uztverts kā izteikums kultūras karā.

Nu labi, nerakstīšu. Varētu abstrahēt to domu un ierakstīt par sievietēm meta līmenī, bet baidos, bet ka tas tiks uztverts kā izteikums kultūras karā.

Nu labi, nerakstīšu. Varētu abstrahēt tālāk un ierakstīt to domu meta-meta līmenī, to neviens nesapratīs un tāpēc nepieskaitīs konkrētai pusei kultūras karā, cerams.
saite1 nospiedums|atstāt nospiedumu

[18. Feb 2018|21:37]
According to Elbakyan, communism and science share a common mission, which she refers to as “scientific communism.”

https://www.theverge.com/2018/2/8/16985666/alexandra-elbakyan-sci-hub-open-access-science-papers-lawsuit


Iepriekšējā kašķa kontekstā šis citāts ir LOL. Kultūrmarksisms, frankfurtes grupa, bla bla... oh wait, Elbakjana nenāk no pūstošajām rietumvalstīm, bet tradicionālisma spēku strongholda: ex-PSRS. Enemies, enemies everywhere...
saite43 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[16. Feb 2018|15:48]
Par Pītersonu var uzzināt te: Guardian raksts.
Last July, he announced plans to launch a website that would help students and parents identify and avoid “corrupt” courses with “postmodern content”
Burvīgi, arī cīnītājs par "vārda brīvību" studentiem veidot publiskus kompromātus par saviem profesoriem, ja pēdējie atļaujas izteikties pārāk politkorekti.

Tīri ziņkāres pēc apskatītos, ko tad viņš saka savos video, bet tikai gadījumā, ja viņš pirms tam skaidri un gaiši pateiktu, ka viņam ar alt-right nav pa ceļam.
saite48 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[28. Jan 2018|17:36]
Mūsu nākotne zem rightwing līderiem: https://eand.co/why-were-underestimating-american-collapse-be04d9e55235
saite16 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[27. Jan 2018|14:40]
Interesanti, Soross apzinās, ka kriptovalūtas spēj atrisināt daudzas no viņa minētajām problēmām?

"an alliance between authoritarian states and these large, data-rich IT monopolies" īsti nestrādā, ka cilvēkiem pieder pašiem savi dati, bet sociālajiem mēdijiem un centrālajām bankām ir decentralizētas alternatīvas.

Viņš kritizē Bitcoin kā investīciju veidu, kas ir ok, but he's still not getting it.
saite7 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[13. Jan 2018|12:04]
Lasu Harari Homo Deus. Viņš raksta, ka modernie cilvēki kā suga esot tik veiksmīga tāpēc, ka, atšķirībā no dzīvniekiem un akmens laikmeta medniekiem-vācējiem, spēj kooperēties lielā skaitā. Tāpēc blokķēde un citi zvēri ir tik svarīgi - tie ļauj kooperēties cilvēkiem, kuri viens otram neuzticas.

Līdz šim tādos gadījos viss notika caur centrālo asi. "Es neuzticos cilvekiem uz ielas vadīt valsti, tāpēc es eju ievēlēt savus priekšstāvjus valdībā." We all know how well that went." Es neuzticos cilvēkiem uz ielas izrīkoties ar manu naudu, tāpēc es ļauju izvēlēties ekspertus un dot tiem pārvaldīt bankas." We all know how well that went.

Tagad pēkšņi ir iespēja uzticību cilvēkiem aizvietot ar uzticību tīklam.

Otra lielākā hype tehnoloģija datorikā ir deep learning. Ja tā mani dara nervozu un bēdīgu, jo mēs atdodam AI un robotiem kontroli un novēršamies no klasiskās zinātnes (kas tik labi ir strādājusi gadsimtiem), tad blokķēde ir pilnīgi pretēja, tā atkal dod cilvēkiem spēku.

Tas nenozīmēs, ka valdības būs nevajadzīgas. Laba valdība ir labāka par decentralizētu kontroli. (Labs absolūtais monarhs ir vēl labāks, but we all know how that went.) Bet cilvēkiem zem sliktas vai despotiskas valdības tagad pēkšņi būs iespēja izvēlēties. Iespēja opt out. Vai arī iet pie valdības un teikt "ja jūs turpināsiet šādus jokus, mēs labāk iztiksim bez jums". Motivēt valdības strādāt labāk.
saite11 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Vīzijas un frustrācijas kristāla lodē [9. Jan 2018|23:48]
Manas likmes šajā gadā ir uz tehniskajiem, tāpat kā arvien vairāk vispār. Lai kā tie humanitārie mēģina būt vairāk humāni un pārāki dažādos veidos (pārsvarā pašu definētos), viņu skatiens ir pagātnē. Cik var tēlot upurus, vainot un baidīties no čekas aģentiem, padomju savienības vai bēgļiem? Kur tie morāli pārākie humanitārie bija bēgļu krīzes laikā, kāpēc nebija tādu, kas vairāk un skaļāk aizstāvēja nepopulārus viedokļus?

Tikmēr viņi palaiž garām, ka šī gadsimta episkā cīņa būs organiskais visums pret tehnisko. Pašbraucošās, pašpiederošās mašīnas, autonomās organizācijas un homeostatiski / autonomi interneta izspiedējvīrusi un kriptovalūtas racēji vienā programmā ar AI balstītām prāta kontroles metodēm mēģinās pakļaut to humāno un garīgo, kas radīsies jaunās formās. Beigās abas karojošās idejas saplūdīs sintēzē, kurā to labākie aspekti evolucionēs par jaunu, vienotu sistēmu, pārāku par abām daļām atsevišķi. Pienāks arī laiks, kad skolās mazāk mācīs zinātni un vairāk tikumības un Eiropas vērtību, un neviens nesmiesies par to, ka dažādas seksuālās orientācijas māca jau bērnudārzā.
saite132 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Blokķēdes jaunumi [30. Dec 2017|19:30]
Liekas, ka esmu gulējis divus-trīs gadus par ilgu un visi interesantie blokķēdes lietojumi jau ir izdomāti. Veiksmīga realizācija labākajos gadījumos ir vēl tālu. Sliktākajos - tie projekti ir radīti ar citiem mērķiem, nevis jebkad tikt realizētiem.
... tālāk ... )
saite2 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[18. Dec 2017|20:13]
Atkal par kriptovalūtām - atvainojiet, cerams, pēdējais ieraksts par tēmu kādu laiku!... tālāk ... )
saite8 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[16. Dec 2017|12:43]
https://medium.com/@tswriting/sleep-walking-into-a-war-b1e7e42f85bc
https://medium.com/@tswriting/votes-the-heart-of-our-democracies-d1c692f3d348
https://medium.com/@tswriting/nothing-is-real-anymore-116945eacb45
https://medium.com/@tswriting/what-victory-looks-like-8b715545e820

Šis jau bija cibā, bet pelnījis vairāk uzmanības. Detaļas vietām neprecīzas, bet kopējo bildi parāda.
Cilvēki varētu vairāk aizdomāties, kādas armijas rindās vietēji cibas karotāji sastāv kā unwitting and unpaid agents.
saite21 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[2. Dec 2017|12:44]
Trigger warning: politika )
saite38 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Shower thoughts [30. Nov 2017|11:17]
What if there is so large importance and presence of supernatural beings in human history because in this way we'll be able to better appreciate and understand our new AI overlords?

What if it's a feature planned by the designers of the world from the beginning, as a bit of tutorial in communication and imagination?
saiteatstāt nospiedumu

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]