making sense [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[2. Dec 2016|10:10]
Sapņa blogs - redzēju pāris cilvēkus strīdamies par tehniskiem jautājumiem, klientu ar IT kompānijas pārstāvi. Tēma par to, kā pieslēgties kaut kādam Internet Technology Bus. Viens nikni saka otram: "I bet your developers don't even have clean toenails!" Ieintereseja, kādaā sakarā tur nagi. Sapnī skatos dokumentāciju tam Internet Technology Bus - tiešām, neveiksmīgi pieslēdzoties var dabūt pretī tādus kļūdu kodus kā E_TOENAIL_CLIPPING_REQUIRED un E_DIRTY_TOENAILS.
saite2 nospiedumu|atstāt nospiedumu

You Only Live on One Planet [20. Nov 2016|12:12]
Tiem, kam nepatīk vārds "sustainability":
Instead of “sustainable development”, he suggests that Greens should adopt a frame of “environmental citizenship”. Opposition to economic growth to its own sake should be framed not as “limits to growth” or “degrowth” but as “one-planet living”.
Why are liberals losing the war of soundbites?
saiteatstāt nospiedumu

[18. Nov 2016|10:22]
Esmu nokļuvis kvantu multiversa nepareizā zarā. Kāds nevar palīdzēt atrast ceļu uz pareizo?
saite8 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[13. Nov 2016|15:42]
Šis ir labs raksts par to, cik absurdi ir par Game of Thrones sezonas ļaunāko tēlu uzskatīt High Sparrow. Cilvēku, kurš grib feodāļu patvaļu aizstāt ar likuma un taisnīguma varu, pat ja balstītu uz nepilnīgu morāles sistēmu un realizētu caur reliģisku fanātiķu - militāristu ordeni. Jā, tas nav ideāls variants no mūsu viedokļa, bet padomājiet taču, tie ir viduslaiki, citi standarti, iespējams, tas ir progress priekš viņu laika. (Protams, no šī ieraksta kāds noteikti secinās, ka pozitīvi skatos uz reliģisku fanātiķu armijām.)

Baidoties sākt līdzināties saviem ienaidniekiem un savā postmoderniskajā skepsē par "objektīvās patiesības" eksistenci, mūsdienu liberāļi ir zaudējuši spēju pateikt, ka balts nav melns. Domu gājiens ir aptuveni tāds - "dažu grupu vērtības ir sliktas; bet mēs negribam būt liekuļi & absolūtisti, un teikt, ka mūsu vērtības ir labākas; tāpēc degradēsim pašu vērtības jēdzienu".

Negribu teikt, ka viss liberālājā demokrātijās ir labi. Bet "teikt labu" ir pirmais solis uz "darīt labu", vismaz value signaling līmenī. Un agrāk politiķi vismaz bija spiesti darīt pirmo, lai tiktu ievēlēti, tagad pat tas vairs nav vajadzīgs.

(Cita starpā, mūsu visu fascinācija ar GoT lieliski parāda, ka aiz civilizācijas un kultūras glosētā kārtiņas mūsdienu cilvēkos joprojām ir saglabājušās viduslaicīga fascinācija ar vardarbību un might makes right.)
saiteatstāt nospiedumu

Simpler than fiction [12. Nov 2016|13:51]
Naivi janvārī rakstīju, ka, ja sāktos karš, būtu grūti izvēlēties pusi, jo parasti kaut ko labu aizstāv katrs. Naivi, jo izskatās, ka vismaz šī problēma atkritīs - pašreizējā virzība ar morālo daudznozīmību neizceļas, dzīve kārtējo reiz izrādās vienkāršāka par mākslu utt. Vispirms UK, tad ASV, tālāk Francija, un...? Vienā pusē ir ne tikai flirts ar imperiālismu, deportācijām, spīdzināšanām, postmodernā/postfaktuālā zināšanu noliegšana, civilo tiesību ierobežošana, nodokļu atcelšana bagātajiem, apsveikuma vēstules no Putina un apsveikuma tvīti no Isis, bet arī cilvēciskas pieklājības un cieņas trūkums, vulgārs šovmenis, perfekti izlasītas visas tās lietas, kas man tīri subjektīvi riebjas amerikāņos. Otrā - rietumu vērtības.

Am I crazy or is the rest of world crazy? Liekas, ka šādā situācijā pat no saviem neizmērojami mazajiem spēkiem vajadzētu kaut ko darīt, tikai ko?

Vēl par ASV. Miljardieris-politiķis, nodokļu nemaksātājs, līgumu nepildītājs, viltus universitāšu radītājs. Vai tiešām piesauktās vietējās analoģijas - Zīgerists un latvju oligarhi - varētu pretendēt uz tādu sarakstu? Nē. Labākais analogs no tuvējās apkārtnes man liekas Janokovičs savās otrajās vēlēšanās. Kā tas beidzās Ukrainai, mēs visi zinām.
saite17 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Kā pierādīt, ka balts ir melns [6. Nov 2016|02:03]
Dabaszinātnieks. Krāsas raksturo noteikts viļņa garums, melnā un baltā ir vienādu proporciju, sajaukums no dažādiem viļņā garumiem, tātad melnais un baltas savā ziņā ir viens no tas pats.

Cits dabaszinātnieks. Krāsu atšķire ir subjektīva, divu cilvēku smadzenēs tā vienmēr atšķiras. Līdz ar to nevar teikt, ka mans baltais nav tavs melnais. QED.

Filozofs - postmodernists. Krāsas ir relatīvas. Modernā zinātne ir noskaidrojusi, ka nav nekādu objektīvu, Visuma struktūrai imanentu krāsu.

Zinātnes socioloģijas filozofs. Zinātne ir tikai sociāls konstrukts, līdz ar to tas, ko zinātnieki sauc par krāsām, ir tikai sociāls konstruktors. Pirms zinātne bija atklājusi tuberkulozes bacili, nebija iespējams nomirt no tuberkoluzes. Ergo, pirms nebija definētas elektromangētisko viļņu īpašības, cilvēki krāsas neredzēja.

Konservatīvais eksperts. Liberāļu mediji turpina tautai atkārtot, ka balts nav melns. Tauta mostas, tautu nevar muļķot mūžīgi!

Liberālais eksperts. Kas joprojām tic, ka melns nav balts? Santehniķis Vasīlijs un pārējā vienkāršā tauta. Pienācis brīdis ieviest izglītības cenzu vēlēšanu tiesībām.

Konspirāciju teorētiķis. Wikileaks epastos redzams, ka tādu apgalvojumus izsaka tie, kuri ziedojuši Klintones fondam miljonus. Nejaušība? I don't think so.
saite10 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[6. Nov 2016|02:01]
Man anglijā autobusā bija nejauša saruna ar nepazīstamu cilvēku, un viņš teica, ka tas ar ko mēs nodarbojamies esot "fascinating". Latvijā tādu attieksmi neesmu manījis. Tur vairāk skatās uz ienākumiem un statusu, kas, protams, zinātnē nav augsti. Bet ja trūkst naudas, tad par vērtībām grūti domāt. Bēdīgi, ka šajā ziņā LV nekas nemainās (laikam ne iespēju, ne attieksmes, ne mācēšanas ziņā).

Cita starpā, profesori Latvijā izmanto Google translate, lai tulkotu ar darbu saistītas lietas.
saite3 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[1. Nov 2016|14:14]
ASV prezidenta vēlēšanas - Baltars pret Roslinu no Battlestar Galactica. Just saying.
... tālāk ... )
Russians = cylons?
saite6 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[17. Okt 2016|20:54]
Donald Trump: So my question for you is: in all of history, there have only been two self-sufficient ecosystems capable of maintaining human life. Your team has already destroyed one of them. The other is Earth. How scared should we be?

Nākotnes divi lielāki apdraudējumi ir tehnoloģiju attīstība un vides pārmaiņas.
saite10 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[15. Okt 2016|15:54]
Lems vispār bija ģēnijs. No viņa man labāk tīk īsie, nenopietnie gabali - Kiberiādes, Zvaigžņu dienasgrāmatas un citi, nevis romāni.

Cik ideju tieši viņš pirmoreiz noformulēja fanstikas formāta tad sešdesmitajos, tādu ideju, kuras pasaule tikai tagad sāk ņemt nopietni?
Pasaule kā matricas tipa simulētā realitāte - check.
Nemirstība caur mind uploading - check.
Cilvēciski roboti kā cilvēku uzlabotā, "īsti saprātīgā" versija - check.
Potenciāli šausminošās ētiskās problēmas, radot simulētas būtnes - check."Inteliģences eksplozija" - check.
Nevis ļaunās, bet absolūti "svešās" superinteliģences izgudrošana, un tai sekojošā lomu maiņa, kura beidzas superinteliģencei slepeni kontrolējot savu radītāju - check.
saite6 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[15. Okt 2016|15:27]
Doctor Who iedvesmots skatīties campy zinātnisko fantastiku, pievērsos Forbidden Planet (1956). Ierakstīšu, jo tās koncepts man likās pieminēšanas vērts - /spoileri/ ar augstāk attīstītas civilizācijas tehnoloģiju palīdzību izrādās iespējams materializēt "monstrus no zemapziņas". Līdzīgi kā Solaris, aizceļošana uz tālām zvaigznēm beigu beigās izrādās novedusi cilvēkus dziļāk pie sevis.

Filmas plakāts: robots glābj mazapģērbtu dāmu )

Droši vien šis nav vienīgā filma ar tādu premisu, bet pirms tam nebija gadījies redzēt. Doma par zemapziņu kā monstru apdzīvotu vietu piecdesmitajos skanēja daudz svaigāk, nekā tagad, kad Freidam neviens vairs netic. Kas vispār ir zemapziņa? Zemapaziņas fiziska materializācija planētas mērogā drīzāk radītu kaut ko noskaņai līdzīgu, tādu ziemeļblāzmu vai krāsainu miglu, kaut no līdz galam nenoformulējošos...
Vai vispār ir zemapziņa? Vai ari it's Bayes all the way down, neironi updeito informāciju, molekulārajās struktūrās implementēti algoritmi maksimizē likelihoodu.
saite1 nospiedums|atstāt nospiedumu

[9. Okt 2016|14:09]
Koncepts: Pilsoņu balss tiesības nosaka viņu kompetence.

(119 Comments |Comment on this)


Lūk, cibā tiek publicēts patiesas muļķības piemērs, un turpat bars komentētāju metas to nopietni analizēt, skaitīt "plusus un mīnusus", utt.

Kur problēma?

Tajā, ka mums pret šādām idejām nav izveidojusies automātiskā imunitāte.

Kad savus tekstus bīda Krišjānis, vai, lai nu būtu, Savienības atjaunotāji, sabiedrībai tas izraisa automātisku knee-jerk noraidošu reakciju. Been there, done that. Eventuāli nekas labs nesanāca. Un pareizi, ka tā notiek - un notiks, kamēr vien cilvēki neaizmirsīs vēsturi (no šejienes arī izriet reformatoru vēlme to pārrakstīt). Tikmēr biedru Ctulhu nopietni uzklausa un viņa teikto pārdomā, nevis aprobežojas ar apsaukāšanos nicīgos vārdos. Nav konkrētas vēsturiskas pieredzes, kā tieši tas var saiet greizi. Un nav jau arī tie vārdi priekš apsaukāšanās, "rasists" un "xxx-fobs" analogs, īsti vēl izdomāti. Tāpēc viņš, iespējams, ir vēl bīstamāks.
saite20 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[9. Okt 2016|13:56]
Pamanīju jautājumu http://klab.lv/users/ulvs/1149949.html, aizdomājos.

Internets "mājās" man laikam parādījās 2003. vai 2004. gadā, bet biju pārsvarā read-only režīmā, un vispār pārsvarā laiku pavadīju programmētāju forumos un saitos.
Ap 2009.-2010. gadu parādījās vairāk brīva laika, jo sāku studēt doktorantūrā un pametu darbu. Izveidojās virtuālo paziņu bariņš ankh, no turienes diezgan dabīgi pārgāju uz cibu. (Vēl brīvo laiku un dzīves pārorientāciju izmantoju tam, lai pētītu teoloģiju un trenētos slēpošanā.)
saiteatstāt nospiedumu

[8. Okt 2016|18:30]
LSE foreign academics told they will not be asked to advise UK on Brexit

Leading foreign academics from the LSE acting as expert advisers to the UK government were told they would not be asked to contribute to government work and analysis on Brexit because they are not British nationals.

Mans secinājums par valdības viedokli: If you're foreign born, you can go and fuck yourself.
saite4 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Radio [30. Sep 2016|20:38]
Mēģinu saprast, kā strādā radio. Sanāca interesanti zīmējumi.
... tālāk ... )
saite4 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Pa Nauru taciņu [26. Sep 2016|12:05]
... tālāk ... )
saite6 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Vēsturiskais determinisms [24. Sep 2016|15:48]
Spēlēju civilizāciju, skatos youtube video ar LP un AI-only kaujām un domāju par vēsturisko determinismu.

Uz pasaules kartes vēsture mēdz atkārtot sevi. Kaimiņš karo ar kaimiņu. Ģeogrāfiski "šaurās" vietās kā Kaukāzā un Polijā veidojas hotspot. Blakus lielām neapgūtām teritorijām sākušās civilizācijas veido lielas impērijas. Savukārt tālu ziemeļos, uz salām, vai citās neizdevīgās vietās startējušās zemes izdzīvo kā mazas un nerelevantas, tāpat kā tas notiek ar civilizācijām, kuras nonāk ar kaimiņiem pārbāztā vidē - ja vispār saglabā neatkarību.

Vai nākotne ir pastāvīgā karā esošas globālas impērijas?
saite3 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[18. Sep 2016|15:59]
Plāni aizstāt zinātni ar big data: https://www.edge.org/response-detail/25398
2014 : WHAT SCIENTIFIC IDEA IS READY FOR RETIREMENT?

Melanie Swan
Philosophy and Economic Theory, the New School for Social Research

The Scientific Method

The scientific idea that is most ready for retirement is the scientific method itself.

One more proof that machine learning is planning to destroy science :> (And western civilization afterwards, for that matter, but that's another story.)
saite3 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Par dzīvi senajos laikos [18. Sep 2016|12:25]
Seno laiku baznīcās un katedrālēs, vismaz Anglijā, stāv daudz piemiņas plākšņu ar vārdiem un gadskaitļiem. Tās ir veltītas vai nu ar baznīcu saistītajiem, dižciltīgajim, vai vienkārši cilvēkiem, kuri bija gatavi samaksāt, lai iemūžinātu savus vai savu tuvinieku pastāvēšanas faktu.

No paklaiņošanas gar tām šovasar man palikusi atmiņā viena - kāda baznīcas kalpotāja ģimenes gadskaitļi. Viņam pašam bijis normāls dzīves ilgums, starp 60-70, sieva mazliet jaunāka. Trīs bērni. Pirmais nomiris dažu gadu vecumā, palikuši divi jaunāki. Pēc diviem gadiem februārī nomiris nākošais. Vēl pēc desmit dienām, tajā pašā mēnesī - trešais. (Varbūt bijusi kāda lokāla mēroga epidēmija?) Sievai pēc tam ir bijis jau pāri četrdesmit (Eiropā precējās vēlu), vīram pie piecdesmit, vairāk bērnu nav bijis. Droši vien labi, jo sieva pati pēc tam nodzīvojusi tikai dažus gadus.

Protams, tie ir tikai skaitļi, bet gribas piedomāt klāt stāstu, vai ne?
saiteatstāt nospiedumu

[17. Sep 2016|20:34]
par oneweirdkerneltrick )
saiteatstāt nospiedumu

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]