making sense [ieraksti | vēsture | ko es lasu | par mani]
gedymin

[   par mani   ]
[   arhīvs   ]

[18. Feb 2018|21:37]
According to Elbakyan, communism and science share a common mission, which she refers to as “scientific communism.”

https://www.theverge.com/2018/2/8/16985666/alexandra-elbakyan-sci-hub-open-access-science-papers-lawsuit


Iepriekšējā kašķa kontekstā šis citāts ir LOL. Kultūrmarksisms, frankfurtes grupa, bla bla... oh wait, Elbakjana nenāk no pūstošajām rietumvalstīm, bet tradicionālisma spēku strongholda: ex-PSRS. Enemies, enemies everywhere...
saite41 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[16. Feb 2018|15:48]
Par Pītersonu var uzzināt te: Guardian raksts.
Last July, he announced plans to launch a website that would help students and parents identify and avoid “corrupt” courses with “postmodern content”
Burvīgi, arī cīnītājs par "vārda brīvību" studentiem veidot publiskus kompromātus par saviem profesoriem, ja pēdējie atļaujas izteikties pārāk politkorekti.

Tīri ziņkāres pēc apskatītos, ko tad viņš saka savos video, bet tikai gadījumā, ja viņš pirms tam skaidri un gaiši pateiktu, ka viņam ar alt-right nav pa ceļam.
saite47 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[28. Jan 2018|17:36]
Mūsu nākotne zem rightwing līderiem: https://eand.co/why-were-underestimating-american-collapse-be04d9e55235
saite16 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[27. Jan 2018|14:40]
Interesanti, Soross apzinās, ka kriptovalūtas spēj atrisināt daudzas no viņa minētajām problēmām?

"an alliance between authoritarian states and these large, data-rich IT monopolies" īsti nestrādā, ka cilvēkiem pieder pašiem savi dati, bet sociālajiem mēdijiem un centrālajām bankām ir decentralizētas alternatīvas.

Viņš kritizē Bitcoin kā investīciju veidu, kas ir ok, but he's still not getting it.
saite7 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[13. Jan 2018|12:04]
Lasu Harari Homo Deus. Viņš raksta, ka modernie cilvēki kā suga esot tik veiksmīga tāpēc, ka, atšķirībā no dzīvniekiem un akmens laikmeta medniekiem-vācējiem, spēj kooperēties lielā skaitā. Tāpēc blokķēde un citi zvēri ir tik svarīgi - tie ļauj kooperēties cilvēkiem, kuri viens otram neuzticas.

Līdz šim tādos gadījos viss notika caur centrālo asi. "Es neuzticos cilvekiem uz ielas vadīt valsti, tāpēc es eju ievēlēt savus priekšstāvjus valdībā." We all know how well that went." Es neuzticos cilvēkiem uz ielas izrīkoties ar manu naudu, tāpēc es ļauju izvēlēties ekspertus un dot tiem pārvaldīt bankas." We all know how well that went.

Tagad pēkšņi ir iespēja uzticību cilvēkiem aizvietot ar uzticību tīklam.

Otra lielākā hype tehnoloģija datorikā ir deep learning. Ja tā mani dara nervozu un bēdīgu, jo mēs atdodam AI un robotiem kontroli un novēršamies no klasiskās zinātnes (kas tik labi ir strādājusi gadsimtiem), tad blokķēde ir pilnīgi pretēja, tā atkal dod cilvēkiem spēku.

Tas nenozīmēs, ka valdības būs nevajadzīgas. Laba valdība ir labāka par decentralizētu kontroli. (Labs absolūtais monarhs ir vēl labāks, but we all know how that went.) Bet cilvēkiem zem sliktas vai despotiskas valdības tagad pēkšņi būs iespēja izvēlēties. Iespēja opt out. Vai arī iet pie valdības un teikt "ja jūs turpināsiet šādus jokus, mēs labāk iztiksim bez jums". Motivēt valdības strādāt labāk.
saite11 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Vīzijas un frustrācijas kristāla lodē [9. Jan 2018|23:48]
Manas likmes šajā gadā ir uz tehniskajiem, tāpat kā arvien vairāk vispār. Lai kā tie humanitārie mēģina būt vairāk humāni un pārāki dažādos veidos (pārsvarā pašu definētos), viņu skatiens ir pagātnē. Cik var tēlot upurus, vainot un baidīties no čekas aģentiem, padomju savienības vai bēgļiem? Kur tie morāli pārākie humanitārie bija bēgļu krīzes laikā, kāpēc nebija tādu, kas vairāk un skaļāk aizstāvēja nepopulārus viedokļus?

Tikmēr viņi palaiž garām, ka šī gadsimta episkā cīņa būs organiskais visums pret tehnisko. Pašbraucošās, pašpiederošās mašīnas, autonomās organizācijas un homeostatiski / autonomi interneta izspiedējvīrusi un kriptovalūtas racēji vienā programmā ar AI balstītām prāta kontroles metodēm mēģinās pakļaut to humāno un garīgo, kas radīsies jaunās formās. Beigās abas karojošās idejas saplūdīs sintēzē, kurā to labākie aspekti evolucionēs par jaunu, vienotu sistēmu, pārāku par abām daļām atsevišķi. Pienāks arī laiks, kad skolās mazāk mācīs zinātni un vairāk tikumības un Eiropas vērtību, un neviens nesmiesies par to, ka dažādas seksuālās orientācijas māca jau bērnudārzā.
saite132 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Blokķēdes jaunumi [30. Dec 2017|19:30]
Liekas, ka esmu gulējis divus-trīs gadus par ilgu un visi interesantie blokķēdes lietojumi jau ir izdomāti. Veiksmīga realizācija labākajos gadījumos ir vēl tālu. Sliktākajos - tie projekti ir radīti ar citiem mērķiem, nevis jebkad tikt realizētiem.
... tālāk ... )
saite2 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[18. Dec 2017|20:13]
Atkal par kriptovalūtām - atvainojiet, cerams, pēdējais ieraksts par tēmu kādu laiku!... tālāk ... )
saite8 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[16. Dec 2017|12:43]
https://medium.com/@tswriting/sleep-walking-into-a-war-b1e7e42f85bc
https://medium.com/@tswriting/votes-the-heart-of-our-democracies-d1c692f3d348
https://medium.com/@tswriting/nothing-is-real-anymore-116945eacb45
https://medium.com/@tswriting/what-victory-looks-like-8b715545e820

Šis jau bija cibā, bet pelnījis vairāk uzmanības. Detaļas vietām neprecīzas, bet kopējo bildi parāda.
Cilvēki varētu vairāk aizdomāties, kādas armijas rindās vietēji cibas karotāji sastāv kā unwitting and unpaid agents.
saite21 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[2. Dec 2017|12:44]
Trigger warning: politika )
saite38 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Shower thoughts [30. Nov 2017|11:17]
What if there is so large importance and presence of supernatural beings in human history because in this way we'll be able to better appreciate and understand our new AI overlords?

What if it's a feature planned by the designers of the world from the beginning, as a bit of tutorial in communication and imagination?
saiteatstāt nospiedumu

[28. Nov 2017|19:44]
Šodien uzzinājuTM:
100% skaidrs, ka Krišjāņa idejas ir tikai teorētiskas fantāzijas
saiteatstāt nospiedumu

Looking back [27. Nov 2017|21:01]
Pēdējos gados esmu lasījis vairākas grāmatas, kuras man likušās mind-blowing vai vismaz mind-expanding. 2014. gadā tāda bija Bostroma "Superintelligence", tad Daimonda "Collapse", Stepldona "Star Maker" u.c. Šogad tāda bija Vindža "A Fire Upon the Deep".

Par Collapse runājot. Tur bija viena vājā vieta, jo autors izlaida to vienu kultūras sabrukuma piemēru, kurš mums visiem pirmais nāk prātā. Proti, Romas impērijas sabrukums. Vēsturē mācīja, ka Romu nogremdēja barbari un dekadence, līdz ar to naratīvā par vides (environment) izmaiņām kā par impēriju sabrukuma iemesliem tā neiederas. Bet, izrādās, arī Romas sabrukumam ir atrasti dabiski, ne tikai kulturāli cēloņi: epidēmijas un klimata izmaiņas.
saite3 nospiedumu|atstāt nospiedumu

[26. Nov 2017|22:54]
Tāds veco laiku virtuves logs, vienkāršā koka rāmī, bez dubultajiem stikliem, viss noklāts ar sīkām ūdens lāsītēm. Ik brīdi kāda lāsīte atraujas no virsmas, savāc ceļā apkārtējo mitrumu un sāk ritēt uz leju.
... tālāk ... )
saite5 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Labāk nekā racionālisms [16. Nov 2017|19:35]
Man patīk tā teorija par pieciem pieaugušo attīstības līmeņiem. (Izņemot to par to, cik procentu cilvēku ir iestiguši kurā tur līmenī, tas izskatās pēc pēc smug bullshit, put down to make one self feel better than the rest of us just because of reading this and being interested in self-development.)

Postmodernisms ir ļoti svarīgs. Postmodernisms ir atstājis milzīgu ietekmi uz to, kā cilvēki sadalās par šiem līmeņiem. Pēc postmodernisma ir kļuvis vieglāk izlauzties no sistēmiskās domāšanas līmeņa. Bet ir kļuvis arī grūtāk to sasniegt, un lielākā daļa sistēmisma noraidītāju nevis kaut kur paceļas, bet nolaižas līdz traibālisma līmenim.

Modernās politiskās kustības balstās uz trešo līmeni. Alt-right cilvēku pamatdarbība ir sistēmisma, institūciju, globālisma kritizēšana par labu kopienai (community). (Tāpat varētu arī kritizēt SJW alt-right vietā, bet baidos, ka viņu attieksmes un līdzekļu kritizēšana tiks interpretēta kā mērķu kritizēšana. Labi, ka ir alternatīva grupa, kura ir ne tikai kaitinoša, bet arī kļūdās attiecībā uz gandrīz visu.)

Tā vietā, lai atteiktos no sistēmisma, vajag pacelties pāri konkrētām racionālisma / sistēmisma instancēm un pielietot to tikai tajās jomās, kurās tas strādā, nevis mēģināt konsistenti izmantot visur. It kā acīmredzama doma, bet empīriski redzams, ka to ir ļoti grūti apzināties un realizēt. Praksē visbiežāk sanāk nevis sistēmas, kuras kalpo cilvēkiem, bet sistēmas, kurām kalpo cilvēki - Dievs, valsts, tiesas, nereti pat universitātes, reizēm pat zinātne (ja to mēģina pielietot visur) utt.
saite13 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Svētdienas rīta spams [12. Nov 2017|11:53]
... tālāk ... )
saite1 nospiedums|atstāt nospiedumu

[11. Nov 2017|12:31]
Šis ir labs kopsavilkums, kāpēc nihilisms/eksistenciālisms ir tikpat nepareizi kā ārējās (ārpus visuma) jēgas meklēšana:
https://meaningness.com/an-appetizer-purpose
https://meaningness.com/misunderstanding-meaningness-makes-many-miserable

Plānoju izlasīt pārējo grāmatu.
saiteatstāt nospiedumu

[9. Nov 2017|16:54]
Dīvaini, ka tās ikdienas sajūtu lietas, to, kas aizņem 90% prāta, nevar paturēt - pat dienas spilgtākos iespaidus - kā vakar domāju, paskat, cik viss ir labi, kaut kāda rudens noskaņa, vēss gaiss sejā, tumša pilsēta.

Dienas notikumi aizmirstas, aizmirsīsies pat šo dienu ierastais ritms. Reiz, pēdējā darbā LV domāju - interesanti, es tagad tik netipiski daudz ko daru, gandrīz vai vajadzētu pierakstīt, kāda izskatās mana diena. Šobrīd jau gandrīz neko no tā neatceros.

No šī laika paliks - kas? Tas, ko viegli rekonstruēt, kaut kādas kvantificējamas lietas, objektīvi sasniegumi un objektīva nelaimes, lietas, ka kas tagad darbojas labi ja kā fons. "Es dzīvoju tur, sausais atlikums tāds."
saite1 nospiedums|atstāt nospiedumu

[5. Nov 2017|10:57]
Postmodernism is the nemesis
saite2 nospiedumu|atstāt nospiedumu

Stages of Adult Development [4. Nov 2017|20:22]
saiteatstāt nospiedumu

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]