Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

24. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vienkārši mīlēt vajag vairāk. Mierīgi un droši. No iekšas uz āru. Tad viss būs labi, goda vārds.

22. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
"... and left me craving for more summer wine..."

Add to Memories Tell A Friend
Mīlu.

21. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Visās malās zied sarkanās vilkābeles - vismaz divas nedēļas agrāk nekā parasti.
Burvīgais, maģiskais, dievišķais, ellīgais laiks, kas vienā mirklī izrauj iekšas uz āru, bet nākamajā liek aizpeldēt miglainā pusapziņas transā.

Pirms apmēram desmit gadiem es sāku ievērot ziedošās vilkābeles un man ieviesās savi vilkābeļu maršruti.
Ar plūškokiem iepazinos vēl nesenāk.
Ziedoši koki ir tie, kas marķē manu dzīvi gan telpā, gan laikā.

19. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
- Kas man tik tikko aizspurdza garām?
- Tie ir gadi. Viņi šeit bieži tā aizslīd.

17. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Lift me like an olive branch and be my homeward dove...

15. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Protams, ir ļoti forši realizēties kā amatierpsihoterapeitei. Uzklausīt, analizēt, dot vērtīgus un nevērtīgus padomus, trāpīgi un netrāpīgi verbalizēt visu, ko atpazīstu, krāšņot ar metaforām un empīriku, palīdzēt atrast risinājumus utt. Bet, kad pēc stundas tā visa klausules otrā galā atskanēja: "Vai cik jauki, ka uzklausīji, beidzot jūtos kā cilvēks, bet nu gan man jāskrien!", es neizturēju un iebrēcos:
- Un kur jautājumi par manu dzīvi, manu mīlestību, manu darbu, manu ģimeni, studijām, slimībām un mājdzīvniekiem, ko?!

Abas paķiķinājām un norunājām vēl pusstundu.
Bet ar tiem, kuriem nevar tā uzbrēkt un pēc tam pasmieties, saites kļūst plānākas, jā.

Add to Memories Tell A Friend
Absolūti destruktīva diena. Diena, kad birojā noplīst vienīgais atlikušais līdz šim funkcionējušais printeris, salūst ārdurvju slēdzene, kolēģis vicina atlūgumu, sisadmins un saimniecības pārzinis ir komandējumā, zūd apdrošināti priekšmeti, kolēģe izmežģa potīti un kaut kur, iespējams, kāda planēta sadrūp daudzās, sīkās druskās, no kurām katra var sašķaidīt Zemi.

13. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
No otras puses, protams - ja man nebūtu bijis šodien pirms astoņiem jābūt darbā, es droši vien vēl dažas šī burvīgā ziedoņrīta stundas būtu nogulējusi trulā, kustoniskā miegā.
Tomēr tie, kuru dēļ esmu te atskrējusi, varēja jau nu arī paši vilkt savas pēcpuses šurp un nekavēties tik ļoti, tad es viņus mīlētu mazliet vairāk.

12. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Lasu "Mierielas vilkmi" un nevaru nepamanīt, ka cien. autore, lai gan augstsirdīgi piedevusi vīriešu dzimumam kopumā, tomēr pret latviešu vīriešiem saglabājusi žultainu rūgtumu, kas sūcas vai no katras rindkopas.

10. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie līdzpilsoņi, kā es še stāvu un citādi nevaru - mēs varam tolerēt dzimuma un sugas maiņu pēc indivīda iegribas. Mēs varam būt ļoti iecietīgi un atbalstoši pret cilvēka laulībām ar putekļu sūcēju. Mani ne mazākajā mērā nesatrauc sakramentu apgānīšana un melnās mises.
BET!
Kad es redzu maijā tirgotas saulespuķes un mārtiņrozes (!!!), man ir jākliedz, ka dievi neļausies apsmieties un Sodomas, Gomoras, Bābeles un Dvīņu torņu liktenis piemeklēs mūs visus par tādu nešķīstību. Kurš tādā mērā grēko pret taimkodu, tas iestājas pret visiem dabas likumiem uzreiz un nesodīts nepaliks. Būs liela kaukšana un zobu trīcēšana, būs piķa lietus un Jērikas bazūnes.

Jo TAS nudien ir aizgājis par tālu.

8. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Auksta kafija ar upeņu zapti garšo tīri labi.

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie zinošie kolēģi, kā ir - ja dokumentā caurauklo līdz ar numurētām lapām arī pielikumus bez numerācijas (afišu izdrukas utml.), tad aizmugurē uz caurauklojuma uzlīmes jānorāda gan numurēto, gan nenumurēto lapu skaits? Piem., "10 numurētas un 3 nenumurētas" lapas?

7. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Reizēm šķiet dīvaini - kaut gan īstenībā nekā dīvaina tajā nav - cik viegli cilvēki pakļaujas kārdinājumam attaisnot un racionalizēt sev raksturīgos emociju uzplūdus un deklarēt tos kā kaut ko konstruktīvāku nekā citu izpausmes.
Tipisks piemērs ir visi dusmām pakļautie īpatņi, kuri paši sev tik bieži šķiet pārāki par bailīgajiem vai depresīvajiem. No malas skatoties, tāds stihiskas agresijas plosīts un purināts mudaks pilsonis ne ar ko nav labāks vai mazāk nožēlojams par bailēs apčurājušos. Arī viņš ir zaudējis savu spriestspēju, savu subjekta autonomiju, atbilstīgi krievu teicienam "без царя в голове" viņš nevalda pār sevi, varu pār viņa personu ir uzurpējuši nekontrolējami psihofizioloģiski procesi. Kaislības raustīta un spārdīta lupatu lelle, nevis cilvēks.
Toties lepns par sevi. Lepnāks nekā jebkad būs gļēvulis vai melanholiķis.
Ai, nieki vien.:)

6. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Lai slavēta Normandijas saule, kas briedējusi ābolus īstam un varen labam sidram, ko baudīt šajā rimtajā svētdienas pēcpusdienā, gaiņājot prom trauksmi par nākamās darba nedēļas vājprātu.
Un nē - tās sintētiskās, gāzētās, viegli alkoholiskās limonādītes ar ābolu, bumbieru, upeņu, kazeņu un velna vecmāmiņas garšām, kas lielveikalu plauktiņos stāv blakus alum, es nesaukšu par sidru, jo tā būtu nešķīstība priekš visu dievu vaigiem.

5. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
- Tavs Ričmonds nav nekāds sers Ričmonds, - sacīja mana māte. - Ja nu jūsu mājās vispār kāds kaut nedaudz varētu pretendēt uz jelkādu aristokrātisma atblāzmu manierēs vai pasaules uztverē, tad tā ir Emīlija, un tikai.

Add to Memories Tell A Friend
Iespējams, nedaudz apskaužu tos, kuriem maijs - jūnijs ir eksāmenu un ieskaišu laiks. Gaišās naktis un visa tā ziedošā, dziedošā infernālā šiza ir ideāli piemērota tam, lai līdz spēku izsīkumam dzītu galvā... ak, vienalga, ko - integrāļus, diferenciāļus un fraktāļus, Krebsa ciklu, aminoskābju virtenes, Kantu, Platonu un Makintairu, deteritorializāciju, reteritorializāciju un koncepta klejojumus gropē.
Pasaule atmirdz savā visdievišķākajā krāšņumā, kad tu tajā iznirsti kā valis no āliņģa, sarkani sūrstošām acīm, tekstu un formulu nosmacēts. Te viņa ir, savās lakstīgalās, ievziedos, ābeļu pumpuros, ātra un sāpīga dzīvības injekcija visās vēnās, artērijās un kaulu smadzenēs.

Izbaudiet savus akadēmiskos maijus, kamēr jums vēl tie pieejami, mīļie.

Fizioloģija ir liktenis, saulīt!

Add to Memories Tell A Friend
Šodienas skrējiens mani ļoti uzskatāmi pārliecināja, ka gruzoni aug, briest un barojas no mazkustīguma, un ka no krēsla atrauta pēcpuse ir daudz laimīgāka pēcpuse, un, ja dieves dos, tad skriešu atkal un atkal, tikai jāatgūst senpiemirstais agras celšanās tikums.

4. Maijs 2018

Kad mūzas atsaka

Add to Memories Tell A Friend
"Būt Kejai Gondai" pirmais cēliens (otrajam nesaņēmos) manī raisīja skumjas pārdomas par to, cik strauji mēs visi novecojam un cik briesmīga impotence ir skārusi Džili, kurš taču ir tikai nedaudz vecāks par mani.

Diezgan tizlās statiskās mizanscēnās izvietojušies aktieri cits pēc cita neizteiksmīgi rečitē slikti tulkotu un slikti dramatizētu tekstu. Vienīgā, kas ienes mazliet dzīvības, ir epizodiski uznākošā Mirdza Martinsone.Pieņemu, ka dažas vienpadsmitās klases dzejas montāža žetonu vakaram izklausās labāk.

Tam visam pa vidu klīst bēdīga Rēzija melnās mežģīnēs un kārtējo reizi mēģina izlikties par liktenīgo vampīrsievieti. Viņai nesanāk.

Ne kripatiņas ironijas (kaut gan didaktiskais teksts brēc pēc tās). Visi banaļņiki, kas stereotipizē mietpilsoņus, zemtupeļu vīrus, alkatīgās sievas, kašķīgās sievasmātes, pērkamos anarhistus un seklos, izlaidīgos bohēmistus, tiek norunāti kokainā nopietnībā.

Pieļauju (ļoti ceru!), ka fināls bija pārsteidzošs un daudz ko atrisināja.
Tomēr pat vispārsteidzošākais fināls nevarētu kompensēt vēl stundu tās gaudenības.

2. Maijs 2018

Add to Memories Tell A Friend
Nu, vismaz kaut kādām funkcijām es esmu derīga.
Powered by Sviesta Ciba