Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

28. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Draugi, kur un kādu termoveļu jūs pērkat?

Add to Memories Tell A Friend
Gribas pieņemt pseidonīmu Musja Ford.

27. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Izskatās, ka esam nogulējuši Cibas skaisto 20 gadu jubileju. http://klab.lv/community/pajautaa/10656325.html
Varbūt nākamvasar jāsvin pilngadība?

Add to Memories Tell A Friend
Ik pa brīdim atceros, ka vajadzētu ieslēgt augiem violeto gaismu.
Un tad kaimiņš no blakus trepēm (viņam ir tojterjers vārdā Rembo) man atkal mētās briesmīgi smieklīgos jociņus par sarkanajiem lukturiem...

25. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Esmu pamanījusi, ka pēdējā laikā gan apzināti, gan pusapzināti izvairos no komunikācijas ar cilvēkiem, kuru problēmas līdzīgas manējām. Nešaustu sevi par egocentrismu, jo apzinos, ka vienkārši Nav Spēka. Nav spēka pašas dēmoniem, kur nu vēl to spoguļattēliem un atbalsīm.
Piedodiet, mīļie, tas pāries. *Ja ne citādi, tad līdz ar nāvi, haha.*

15. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Jāpiezīmē, ka es uz šīs planētas dzīvoju nepilnu pusgadsimtu. Un šajā laikā planētas iedzīvotāju skaits ir dubultojies.
(Neko nesecinu, tikai konstatēju piederību neapturami vaislīgai sugai.)

12. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Man patīk, ka šis rudens (kurš sociālajā un privātajā dzīvē dragā man pāri ar slikti barota un labi bruņota karaspēka nežēlību) ir meteoroloģiski tik labi... temperēts? Saulainās un krāsainās septembra - oktobra dienas, kuras ar savu spilgtumu griezās cauri acu tīklenēm un nogulsnējās kaut kur dziļi, dziļi dvēseles senākajos slāņos, tajos, kuri mums kopīgi ar vissenākajiem hordaiņiem. Maigi miglaini rēnais novembris, aleluja, tik silts, tik saudzīgs, tik piesardzīgi labvēlīgs kā nezināma mājasgara pūkainais vēders, uz kura, pats nemanot, esi iemidzis, lai kādreiz pamostos un attaptu visu līdzšinējo mūžu nosapņotu esam.

11. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Tāds sūds, mīlīši, ir visas politiskās, ideoloģiskās un reliģiskās kaislības; kamēr to dēļ nesāk spīdzināt un nogalināt citus, tāds sūds!
Es tagad būšu debilais, eksaltētais Ošo/ Koelju un visādi sieviešu kursiku guru; aicināšu izbaudīt saullēktus, saulrietus, miglu, kafiju, citu cilvēku, suņu, kaķu un trusīšu silto ķermeņu pieskārienus, griķus ar sviestu, sveču gaismiņas, izmazgātu aizkaru smaržu, uzziedējušus Ziemassvētku kaktusus un miljoniem citu zūdošo lietu, kuras nemaz, nemaz nav pašsaprotamas; kuras ir milzu dāvana un veiksme un kuru neskaitāmiem cilvēkiem ir ļoti, ļoti pietrūcis.

8. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Dīvaini atcerēties, ka pirms gada es nebūtu varējusi bez minstināšanās nosaukt Ukrainas prezidenta uzvārdu - zināju, ka ukraiņi ir ievēlējuši kaut kādu TV komiķi un pēc tam plosījušies par iespējamajiem korupcijas skandāliem, un tā.
Jā, un mortīras no haubicēm es arī pirms gada nemācēju atšķirt.

5. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Sklandrauši ir ēdami tikai tad, ja tajos iecep speķi. (Es negrasos ar to dot mājienus, ka mūsu nacionālās kulinārijas reālākais glābiņš ir pēc iespējas vairāk laulību ar ukraiņiem.)

Citāds feminisms

Add to Memories Tell A Friend
Noskatījos (laikam "Current Times"?) sižetu par ukraiņu meiteni Žeņu, snaiperi. Viņa neilgi pirms kara apprecējusies, arī ar karavīru; februārī devusies uz fronti, kopš tā laika ir ierakumos. Saņēmusi apbalvojumus. Pēdējos divus mēnešus (t.i., kops augusta) no vīra un priekšniecības slēpusi neplānoti sākušos grūtniecību, taču kara mediķi Žeņu pieķēruši, un vadība pārcēlusi no frontes uz štābu sagaidīt pirmsdzemdību atvaļinājumu.
- Šausmīgs kauns, ka nevarēšu izpildīt solījumu palikt frontē līdz Ukrainas uzvarai, - viņa teica, nikni blenžot kamerā un šūpojot rudo zirgasti. - Taču nedzemdēt arī nevar, tik daudz cilvēku jau krituši un vēl kritīs; kādam tak būs te pēc kara vēl jādzīvo.

Tikmēr fonā žurnālisti demonstrē grūtniecēm pielāgotu uniformas modeli; reportiere stāsta, ka tādas pagaidām piegādājot tikai brīvprātīgie un ziedotāji no dažādām valstīm, taču skaidrs, ka vajadzēšot aizvien vairāk un vairāk, jo Žeņa ne tuvu neesot vienīgā grūtniece starp tūkstošiem ukrainiešu, kuras karo gan frontē, gan aizmugurē.
Vēl tika nodemonstrēta arī piltuvei līdzīgā uzparikte, kura ļauj sievietēm ierakumos pačurāt pa vīriešu modei, t.i., tikai atpogājot, nevis nolaižot bikses, attiecīgi ieekonomējot dārgo laiku (Kurzemes zvejnieksievām savulaik bija kas līdzīgs, lai nav dibens jākarina pāri laivas malai). Tad Žeņai pajautāja, kā tiek risinātas higiēnas problēmas, kad uz visu vadu ir tikai vienas dušas; uz to viņa atteica, ka sākumā nācies populāri paskaidrot, kas notiks, ja kāds nāks lūrēt; piedevām ar normālākajiem cīņubiedriem bijis jāsarunā, ka pastāvēs uz šuheri; tagad ar džekiem esot pietiekami čomiskas attiecības, lai pietiktu nobļauties, kurā brīdī duša pienākas viņai.

Nē, neko. Bļāviens, un par kādām hujņām es tagad gruzos?

2. Novembris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Pēdējā laikā esmu pārāk nevērīga pret saviem brīnišķīgajiem draugiem (un, protams, jūtos par to pamatoti vainīga), bet viņi ir, un viņi ir kā šķiedras savijušies stiprā, elastīgā batutā, kurš uzķer mani un pasviež augšup pēc katra no maniem izmisīgajiem kritieniem.

Bez jums, mīļie, es vairs nebūtu dzīva (tā nav nedz koķetērija, nedz hiperbola).

Paldies visiem. Un katram, kuram pārāk reti to esmu teikusi individuāli.

Es jūs ļoti mīlu.

28. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Vai kāds no savas bērnības atceras aizraujošo Zentas Ērgles romānu par pusaugu transpersonu "Uno un trīs musketieri"?

19. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Ja tā padomā, kur tad citur, lai čūskiņa aug, ja ne tavā azotē?

Add to Memories Tell A Friend
Laikam vienīgā iespēja nevilties cilvēkos ir jau sākotnēji domāt par viņiem pēc iespējas sliktāk.

17. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Jau daudzus gadus pēc tam, piesiets pie koka un skatīdamies acīs nacionālajiem gvardiem, kuri bija ieradušies viņu nošaut, Krāšņais Kurvjziedis atcerēsies šī trauksmainā rudens skarbās, skaistās pirmdienas; ledainās miglas sastindzinātos rītus, zobu klabēšanu, lekcijas lasot, garos, nervozos skrējienus cauri pilsētai, krītošās lapas, dīvaino kontrastu starp saules intensīvo spožumu, žilbinoši zilajām debesīm un slīpajām, zilpelēkajām rudenīgajām ēnām, tumšdzeltenās kļavas un violetsarkanos mežvīnus. Viscaurpārņemošo spontāno laimi un aso apjausmu, ka līdz ar nākamās diennakts iestāšanos tā būs galā.

Tās bija manas skaistākās un jēgpilnākās dienas tajā septembrī un oktobra sākumā, es teikšu, kad gvardi būs aizgājuši. Ja viņi neizšaus, protams.

16. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Adrenalīns mani paralizē. Kad esmu mierīga kā bruņrupucis, iespēja saņemties kaut ko padarīt ir lielāka. Galvenais nesabremzēties tā, lai katra žāva ievilktos uz divām stundām.

Šīs skarbās bezbrīvdienu nedēļas ir mani izgrebušas, izsūkušas un čaulu izspļāvušas.
Paturēsim to noslēpumā, jo dievi nicina nogurušos un lūzerus ne mazāk kā līdzcilvēki.
Visiem patīk uzvarētāji, vēlams, ar labu humora izjūtu. Paskatieties uz Arestoviču, ja!

10. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Ar šausmām sapratu, ka pārtieku pamatā no džankfuda, konserviem un ar karstu ūdeni aplejamiem pusfabrikātiem.
Nebūtu tā kā jābrīnās par gremošanas problēmām.
Kā ir, viedie zāļuziņi, vai vērmeļu tējai var likt klāt medu? Tur nav kaut kādi savstarpēji neitralizējošie komponenti, nezinu, naidīgi fitohormoni, vai kaut kas tāds?

9. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Ik pa laikam atceros U. Radzevičūtes romāna "Zivis un pūķi" (paldies tulkotājai!) traģikomisko personāžu - meiteni, kura, meklēdama iespējas pašrealizēties, nolēma kļūt par kara fotokorespondenti, aizbrauca uz Ziemeļāfriku un pēc pāris dienām tika nošauta, jo savā entuziastiskajā stulbumā līda visur, kur nevajag. Jūtu neizskaidrojamu vilkmi darīt un piedzīvot ko līdzīgu.

8. Oktobris 2022

Add to Memories Tell A Friend
Kāds ir mēmu ģenders?
Mēmes?
Mēmi?
Powered by Sviesta Ciba