Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

28. Novembris 2014

Puķpodu dīvainības

Add to Memories Tell A Friend
Prospēro no Klerodendrumu dzimtas arīdzan izlēma ziedēt pavisam vēlā rudenī un pēc ilgas gatavošanās izspieda vienu ķekariņu baltu, skaistu, bet diemžēl nesmaržīgu ziedu. Tāpat kā Stefanote viņš ziedēšanai izvēlējies aptuveni to pašu gadalaiku, kad es viņu tiku pārnesusi mājās, un viņi abi pie manis ir ziedējuši daudz pieticīgāk, salīdzinot ar tām kupenām un gabanām, kādas bija veikalā un kuru dēļ es viņos neprātīgi iemīlejos un nopirku.
Vēl es pērnajā decembrī iegādājos kamēliju, (atceros, pirku to kopā ar mazo Ziemassvētku eglīti), un pārdevēja dievojās, ka viņa vēl līdz Jaungadam uzziedēšot. Diemžēl no iedomātajiem ziedpumpuriem šķīlās tikai lapas, un tās pašas visai negribīgi, kādu brīdi jau baiļojos, ka ņems un vēl nonīks kā tāda Alfonsīne di Plesī. Tomēr ziema pagāja, vasarā kamēlija lapoja uz nebēdu, un tagad es skatos, ka daži no pumpuriem iekrāsojas sārti.
Nez, tie būs ziedi? Vai arī jauna ekstravagance - rudens lapu plaucēšana? Varbūt tas sasārtums ir no piepūles, jo pumpuru (gan zaļo, gan sārto kopā) ir daudz?

26. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Šodien internetā izlasīju atziņu, ka sakāpināta vēlme tīrīt un kārtot mājokli liecinot par neapmierinātību seksuālajā dzīvē.
Pieņēmu zināšanai un iekļāvu arsenālā.

24. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Pie jz Velviens ieraudzīju lielisku tulkotu rakstiņu par skolu.

22. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Šodien saņēmu mazliet sāpīgu nepieķeršanās mācību, kad PMLP darbiniece atņēma manu veco pasi. Ar manu skaisto, krāsaino trīsdesmitgadnieces fotogrāfiju, ar Irānas un Armēnijas vīzu. Ar nobružātiem vāciņiem, ar Saeimas vēlēšanu un referendumu spiedogu nospiedumiem, ar zīmodziņiem, ko atstājuši Gruzijas, Turcijas, Kolumbijas un vēl visādu zemju robežsargi. Pasi, ko Austrumanatolijas žandarms šķirstīja un lasīja aizrautīgi kā romānu, jo tajā nostūrī eiropieši ieklīst reti kā komētas. Pasi, kuras valstspiederību kolumbiešu lidotas darbinieks skrēja pārbaudīt pie globusa (viņš nebija dzirdējis, ka Eiropā ir arī tāda zeme). Pase, kura bija mirkusi lietū, kritusi no mugursomas kabatas ceļa putekļos, vairākkārt kaut kur iejukusi, bet pirms robežkontrolēm vienmēr laimīgi atradusies, radot mieru un drošību.
Manas dzīves pagaidām lieliskākie desmit gadi.
Redzēsim, kā veiksies ar jauno.

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie cibiņi, ko jūs domājat par Franciskas Ermleres detektīvromāniem?

20. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Interesanti, kāpēc cilvēkiem nepatīk "Zaļā zeme"?

Add to Memories Tell A Friend
Kamēr datorā ielādējas nākamās nedēļas darbi, izklaidējos... nē, neuzminēsiet, pildot pamatskolas fizikas testus vietnē uzdevumi.lv.
Es negribu būt dumjāka arī par devītklasnieku, ja jau kādreiz esmu beigusi vidusskolu.

18. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Kaut kad pasen lasīju tādu budistu līdzību - okeānā peld bruņurupucis un reizi n gados izbāž galvu virs ūdens. Kaut kur okeāna viļņos mētājas koka riņķītis bruņurupuča galvas lielumā. Lūk, un iespēja, ka bruņurupucis, iznirstot trāpīs tieši ar galvu šajā riņķītī ir vienlīdzīga... neatceros, kam, droši vien iespējai inkarnēties cilvēkā.
Taču ne tik sen man ienāca prātā, ka tikpat niecīga ir iespēja piedzimt par latvieti Latvijā kā nacionālā valstī.
Būt indietim, ķīnietim, pat amerikānim vai krievam, visā plašajā pasaulē - tas taču ir tik bezgaumīgs meinstrīms.
Savukārt, ikviens no mums ir kā bruņurupuča trāpījums riņķītī.
Ar ko arī apsveicu.

15. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Šodienas laikā izplaukuši visi četri ziedpumpuri Ķīnas rozei, kura visu vasaru neziedēja. Gribu noticēt, ka tā ir laba zīme.

Add to Memories Tell A Friend
Ja dzīve sastāv tikai no naudas pelnīšanas un naudas tērēšanas, tikpat labi tā varētu sastāvēt tikai no ēšanas un kakāšanas.

Add to Memories Tell A Friend
Sedlenieks par patriotismu un filmām

13. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Raksturojot šo gadu savā dzīvē (o, jā, tas nav vēl beidzies, vēl pusotra mēneša, septiņas nedēļas, vai ne?), man sanāk iztēloties sevi sēžam klajā laukā, notiek kara aviācijas uzlidojums, visapkārt sprāgst šāviņi, daži no tiem trāpa diezgan tuvu man, sūrst daži ievainojumi no atlūzām, nepārejoša vieglas kontūzijas sajūta, kā arī bailes, sajaukušās ar pateicību, ka neviens trāpījums nav bijis nāvējošs man pašai.

Add to Memories Tell A Friend
Arī muļķi par gudru vīru tur,
kamēr tas savu muti tur.

12. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie naciķi un kosmopolīti, liberasti un homofobi, Kremļa aģenti un jeņķu pakaļlaižas, sen nedabūjušie un jēgu pārjājušie, hipsteri un urlāni, vatņiki un pindosi, baznīcēnu nozombētie un žīdpidarmasonu savervētie - vai tomēr nav jauki, ka mēs varam te tā mierīgi, kaut mazliet īgni, visi kopā sadzīvot? Ar rūgtumu sirdī, kā nu bez tā, tomēr brīvībā, nebaidoties no pratināšanas un izsūtījuma.
Lai jauka diena.

11. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Ej gulēt, mīļo cibiņ!

9. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti iespējams, ka tas atkal ir mans snobisms un augstprātība (nekoķetēju, apzinos, ka tās nav labas īpašības), bet mani no sirds izbrīnīja atklājums, ka Pētera Kļavas interviju Sestdienā var uztvert citādi kā vien naiva ezoteriķa pļāpas. Visu cieņu tam, ko viņš dara kā ārsts, bet tas teoriju un viedo mācību mikslis viņa galvā, piedodiet, man neko citu kā iecietīgu smaidu neizraisa.

Par līdztiesību

Add to Memories Tell A Friend
Latvija šogad 15.vietā.
Nemaz nav slikti. Taču mēs varam vēl labāk, vai ne?:)

7. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Cibā pārstāvēta liberālākā, domājošākā un rakstīt spējīgākā sabiedrības daļa.
Tas ir diezgan baisi.

6. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Nevaru pat iedomāties, cik daudz drosmes homofobajā Latvijā vajag politiķim, jo īpaši - vīrietim, lai iznāktu no skapja. Nez, Rinkevičs ierāva šļuciņu konjaka drosmei? Es viņa vietā tā būtu darījusi.
Nez, vēl kāds uzdrošināsies šīs Saeimas laikā?

2. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Rozes grāmatnīcā šonedēļ ar vairāk nekā 50% atlaidi nopērkama J.Kursītes "Virtuves vārdene" - 990 lappuses neizsīkstoša prieka. Es tagad zinu, kas ir agrosti, aiviekstes, borečs, iebauža, kalācis, kukurs, ķimbalas, mirucis, misiņtralla, more, plagāns, raiblēšanas zāle, rūši, siderbiksis, škurmulis, tuntuļnozis, vabulaķis, žūra u.c.
Beidzot varu ari vizualizēt, kā izskatījusies tā tautumeita, kura dainās lielās, ka viņai pupiņi esot kā Vāczemes ābolīši - ar Vācijā augušiem āboliem, izrādās, te nav sakara.
Un, jā, receptes, receptes - kad manī atkal uzbangos kulinārie hormoni, noteikti kādu izmēģināšu.
Powered by Sviesta Ciba