Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

26. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Maijam ir trekna rabarberu krēma garša - tāda krēma, kura galvenās sastāvdaļas ir maskarpone, cukurs un rabarberi. Turklāt tu šo krēmu neuzņem tikai orāli vien, tu tajā peldies, mīcies un kopojies, bez apģērba, varbūt pat bez ādas, nekautri atsegtiem nerviem, un pāri visam tās apdullinošās ziedu smaržas, krāsas, putnu dziesmas, baltās naktis, akadēmiskais diskurss un infernāla šiza.

25. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Bardo, bardo, bez miesas, bez telpas, bez piesaistes, it kā ierasti veicot ikdienas darbības, bet skaidri jaušot, ka tā tik ilūzija. Vēl nedēļu bardo, un par tālāko nekādas jausmas. Un pat ne ziņkāres, kā jau tas laikam pieklājas.

24. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Tik spoži saulainās dienās, kāda bija šī - vai jums arī, vērojot melnās ēnas uz trotuāra, ienāk prātā, ka lielāko daļu gada un diennakšu ēnas nav redzamas. Un, ka tas nozīmē - mūsu permanentā pasaule ir tikpat tumša kā ēnas.

21. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Varētu gulēt uz savas netīrās grīdas, dzert no kakliņa lēto šampi un dziedāt "Bella, Ciao" vai ko tādu, taču ļoti nāk miegs.

19. Maijs 2015

Orālais mierinājums

Add to Memories Tell A Friend
Tuvojas pusnaktij, es sēžu pie datora, ar karoti ēdu no kārbiņas maskarponi un piekožu bezē cepumiņus. Jouissance...

18. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nav atkal kāds retardēts Merkūrijs kādā Vilka pakaļā iesprūdis un sliktā kvadrātā pret Polārlapsuzvaigzni nostājies? Tā vien velk vai nu uz pinkšķi, vai kašķi - un kad paskatās apkārt, šķiet, ka nebūt ne man vienai.

14. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Mīļie cilvēki, lūdzu, lūdzu, lūdzu -
rakstiet "dispEčers", nevis "dispIčers",
"patOloģija" un "patOloganatoms", nevis "patAloģija" un "patAloganatoms",
"delEģēt" nevis "delIģēt",
"androgĪns", nevis "androgĒns" (ja runa ir par abu dzimumu pazīmēm, nevis vīrišķu izcelsmi, piemēram hormoniem).

Lūdzu, lūdzu, lūdzu! Ja necienām savu valodu, cienīsim vismaz antīkos grieķus un romiešus, kuri mums šos vārdus dāvājuši!

8. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam.

7. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Un tev pašai caur dvēseli zobens spiedīsies, lai daudz siržu domas nāktu zināmas...

Add to Memories Tell A Friend
P.S.
Un tomēr: kā jums šķiet - vai zamši ir:
a) lieli, lempīgi zālēdāji;
b)) mazi, žiperīgi plēsēji?

6. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Starp citu, man ļoti gribējās kaut ko ierakstīt par Borisu Bērziņu sieviešu/vīriešu attiecību kontekstā, bet pēc pēdējiem Cibas kariem sapratu, ka, lai ko es teiktu, tas izskatītos/izklausītos/izlasītos varen tendenciozi. Tāpēc gribu vien ieteikt - apmeklējiet izstādi iekš http://makslastelpa.lv/ - tā ir tā vērta. Un miers un harmonija pārņems jūsu satrauktos prātus un jutekļus, āmen.

Add to Memories Tell A Friend
Vēlreiz paskatoties uz psihoanalīzi ar feminismā svaigi trenētu skatienu, man jāsaka, ka līdzās lielajām un redzamajām auzām (Freids ar savu peņa skaudību un "sievietes noslēpumu", Lakāns ar savu Tēva simbolisko kārtību) vislielākās briesmas tomēr slēpjas šķietami nevainīgajās Junga auziņās ar anima/animus nošķīrumu, jebšu tādējādi tiek postulēta un par svētu turēta sievišķā/vīrišķā binārās opozīcijas visnegantākā šķautne - iespēja pārnest uz vīrišķo visu, kas attiecīgajā kultūras situācijā tiek uzskatīts par vērtīgu (nu, tur racionalitāte, teiksim, spēks, spars, spalgums, briedums), atstājot sievišķajai pusei visu to, kas atzīstams dotajā kontekstā par mazāknozīmīgu - visādi tur maigumiņi, glāsnumiņi, emocijas un kaislības, kuras jāpārvar, jāapvalda, jāpakļauj utt.
Attiecīgi - jungiānis, redzot loģisku, aukstasinīgi spriest spējīgu un izlēmīgu sievieti teiks, ka izpaužas viņas animus, savukārt, par gļēvu un vāju histērisku vīrieti (tāds kā bāba, vai ne?) teiks, ka viņš ļauj dominēt savai sievišķajai pusei. Un kurš būs tik drosmīgs pateikt, ka nav ne jūda, ne grieķa, ne sievišķo, ne vīrišķo "psihes elementu"? Arī tad, ja noteikti uzvedības modeļi ir biežāk raksturīgi viena vai otra dzimuma (etnosa, asinsgrupas, ādas krāsas, valodas lietojuma, reliģiskās pārliecības, ievietojiet vēlamo) pārstāvim?

Add to Memories Tell A Friend
Man patīk pavasaris pilsētā, jo tad tā topogrāfija ir apjaušama un skaidri iezīmējama. Katrs pavasaris manā galvā iezīmē laiktelpas karti - tagad jāredz māllēpenes skrienamlaukumā, tagad - zilsniedzītes un krokusi Maskačkā, tagad - aličas un ķirši pie pareizticīgo klostera, tagad - Operas magnolija, tagad - Kurbada ielas ieva, un tā tālāk, un tā tālāk.
Un visbeidzot es nolauzīšu ceriņzarus tepat pie mājas, un pavasaris būs galā, vasara klāt.

3. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Iedomājos, ka pasaulē ir diezgan daudz cilvēku, kuri var gluži vienkārši iegūt augstāko akadēmisko izglītību, lasot grāmatas tikai savā dzimtajā valodā. Interesanti, vai tas nenoplicina viņu verbālo intelektu?

Add to Memories Tell A Friend
No kurienes Latvijas interneta vidē (varbūt arī citās, par laimi man nav draugu no tādām aprindām, tāpēc klātienē neesmu dzirdējusi) ievazājies jocīgais termins "gendera (reizēm -"genderisma") ideoloģija"? Kā noprotu, ar to pirmām kārtām tiek saistīti Batleres uzskati par dzimti, reizēm izglītotākie dīvaiņi piesauc arī Fuko (allaž piebilstot, ka tas bija tas franču pederasts, kurš mira no AIDS). Parasti tiek saistīts ar mājieniem uz hermafrodītiem, transseksuāļiem un "dabiskās ģimenes" zaimošanu. Katrā ziņā šis izplūdušais un obskūrais koncepts ir ieņēmis godpilnu Baisā Bubuļa vietu šaurpierīgāko Latvijas kristiešu mitoloģijā. Pieņemu, ka to varētu lietot arī daži aprobežoti nacionālistu & kremlinu vienotā tiklības leģiona balsti, piesaucot pūstošos Rietumus, kas pilni ar visādām končitām.
Ik pa brīdim ar to kur nejauši saskrienos un nesaprotu - smieties, raudāt, mēģināt  saprast, izskaidrot, nomierināt?

Rīgas Satiksme iešauj sev Euroskorā

Add to Memories Tell A Friend
Ja pa pilsētu brauc tramvaji ar reklāmu "Ērtāk kājām", pirmais, kas man ienāk prātā, nudien nav apavu veikali.

2. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Prokrastinācija mani tūlīt aprīs, un es tiešām tādeļ ļoti slikti jūtos. Labprāt piezvanītu uz kādu no krīzes psihologu tālruņiem un pastāstītu, kā es jūtos, bet man bail, ka tas noslēgsies ar hrestomātisko dialogu:
P(sihologs): Vai jūs par pašnāvību šajā sakarā arī domājat?
K(lients): Eeee...Nē.
P: Tad varbūt padomājiet.

Add to Memories Tell A Friend
R.I.P, Maija Pļisecka.
Bēdīgi. Tomēr no otras puses - ātra nāve 89 gadu vecumā, iespējams, nav sliktākais scenārijs gara, skaista, radoša mūža noslēgumam.

Add to Memories Tell A Friend
Dārgais Zigmund, ja es reklāmu "Veselīgi našķi" divreiz pēc kārtas izlasu kā "Veselīgi mošķi", vai tas nozīmē, ka man jāmazina iekšējā spriedze un jākļūst iecietīgākai pret apkārtējo pasauli?

1. Maijs 2015

Add to Memories Tell A Friend
Kāda doma uzmācīgi bieži pēdējā laikā apciemo manu prātu. Manīju to tur iebrāžamies gan jezgas sakarā ap trako pilotu, gan arī lasot par Nepālā iesprūdušajiem latvju alpīnistiem, taču pilnīgi noteikti tās nav vienīgās reizes. Neesmu vēl domu skaidri un izvērsti līdz galam izdomājusi, bet tās pamatā ir vēlme saprast lielum lielas daļas mūsdienu labklājīgo cilvēku nesatricināmo pārliecību, ka pasaule ir un tai jābūt drošai un sterilai vietai, kurā nemēdz gadīties nedz nejaušas nelaimes, nedz katastrofas, nedz slimības, nedz, pasargdies, nāve, bet, ja kas tāds tomēr gadās, tātad Kāds ir bijis nepiedodami nolaidīgs, ir steigšus jāmeklē vainīgais un ļoti jāuzmet lūpa, vienlaikus sitot kājiņu pret grīdu un brēcot pēc garantijām, ka nekas tamlīdzīgs vairs nekad negadīsies. Droši vien šī pārliecība ir nesaraujami cieši saistīta ar ticību, ka eksistē kāds noteikumu kopums, kurus stingri ievērojot, mēs visi varētu būt potenciāli mūžam laimīgi, neievainojami un, iespējams, pat nemirstīgi.
Man tas šķiet savādi, jo pati esmu pasauli allaž uztvērusi kā vietu, kur notiek itin viss, tai skaitā nelaimes, smagi zaudējumi un nāve, un nekāda pareizā uzvedība nevienu no tā nespēj pasargāt.
Gan jau kāds psihoanalīzes mīļotājs man norādītu, ka tas ir tikai iedzimts vai iegūts Tēva figūras defekts, vai pat iztrūkums manā psihē.:)
Powered by Sviesta Ciba