Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

23. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
No manas tālās un vētrainās jaunības atbangoja atmiņā kaut kas brehtisks un femīni pasīvi agresīvs Kurta Veila meldijā un Maijas Apines balsī.

Mani kungi, šodien es jums glāzes mazgāju
un gultām palagus klāju.
Jūs man peniju atmetat, es jums pateicos, kungi,
jūs redzat gan šo viesnīcu tik draņķīgo
un manus lanckarus, bet/.../

Kāds kuģis ar burām
un ar piecdesmit stobriem
mani paņems sev līdz.


Meine Herren, heute sehen Sie mich Gläser abwaschen
Und ich mache das Bett für jeden.
Und Sie geben mir einen Penny und ich bedanke mich schnell
Und Sie sehen meine Lumpen und dies lumpige Hotel...
/.../
Und das Schiff mit acht Segeln
Und mit fünfzig Kanonen
Wird entschwinden mit mir.

------
Tikai pazust saulrietā. Bez šaušanas. Labi?
Un Saimone Apines vietā:

Add to Memories Tell A Friend
Paldies, mīļie, kuri bija blakus un ļāva priecīgāk nodzīvot šo gadu.
Ceru, ka būsim kopā arī nākamo.

Dzīve ir cīņa, jūs jau zināt.

21. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Draugi, kādam ir pieredze ar arhivēšanas pakalpojumu firmām?

Add to Memories Tell A Friend
Šopēcpusdien abas ar S, katra no sava darba nākdamas, nevilšus saskrējāmies mūsu maršrutiem ne visai parastā krustojumā, sapratām, ka Dievam (Dievei) attiecībā uz mums ir bijis Plāns, un kas gan mēs tādas, lai pretotos Viņa/-s gribai, un devāmies dzert alu.
Nāk pavasaris, un es kļūstu spējīga uz alus dzeršanu.
Kad divi meitieši krustcelēs satiekas, tas uz laimi. Mūsu senči zināja, ko saka.
Mājās nākot, ieraudzīju kalsnu Jaunmēnesi. Arī tas nez kāpēc šķita uz labu.

Add to Memories Tell A Friend
Vakar, kad atkal viesojos pie Aleksandra Č, uzzināju, ka porcelāna paviljoni mēdz pārvērsties kleķa būdiņās, bet dzert un dzejot ar draugiem vajag tik un tā.

Add to Memories Tell A Friend
Visu zemju cīnītāji pret kultūrmarksismu, apvienojieties! https://www.theguardian.com/commentisfree/2015/jan/19/cultural-marxism-a-uniting-theory-for-rightwingers-who-love-to-play-the-victim?CMP=share_btn_tw

P.S. Kā ir pareizi: "kultūrmarksisms", vai "Kūlturmarksisms"?

20. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Viņa tekoši runāja mandarīnu valodā. Ar vieglu greipfrūtu akcentu.

Add to Memories Tell A Friend
Mirklis starp Zivīm un Aunu. Mirklis, kad esi nokāpis pie saviem vistumšākajiem rēgiem, pie žurkām, zirnekļiem, puvekļiem, pie tārpiem un pelējuma, pie savām un svešām nāves bailēm, pie spīdzināto kliedzieniem, pie nedzīstošiem zaudējumiem, pie Lielā Tukšuma un trūdiem, viszemiskāko pazemojumu pazemē, no kuras tagad rāpsies laukā caur slapjdraņķiem, caur atkalām un sērsnām, caur Krusta ceļu un Eleisīnas mistērijām, lai ieraudzītu uzlecošo sauli.

Bet ar ko īstenībā vajadzēja sākt dienu

Add to Memories Tell A Friend
Nourūz Mubarak! Lai jums labs šis gads, mīļie indoārieši!

Add to Memories Tell A Friend
Lai nomāktu Kļavja pēcgaršu, izlasīju Mēlisa Frīdentāla "Bites".

19. Marts 2018

moralizēšu, jo man tā gribas

Add to Memories Tell A Friend
Dumjība, kā zinām, ir Dieva dāvana, un kaislība gan jau ka arī. Bet kaislīga muļķību brēkšana, nu, kaut kas apmēram tāds kā Ērmanīša izpausmes Cibā, var nākt tikai no dziļākajām pekles padibenēm.

Es zinu, ka man ir dubultstandarti, es zinu, ka esmu konservatīva, seksistiski aizspriedumaina un leju ūdeni uz toksiskās maskulinitātes dzirnavām, bet man tas tomēr ir jāpasaka.

Vīrietis, kurš nespēj savu viedokli izklāstīt rāmi un racionāli, bez liekām emocijām, kurš nespēj palikt loģiskas argumentācijas vidē, bez subjektīviem uzbraucieniem un rupjību spiegšanas, ir nožēlojamāks par kastrātu.

Varbūt strīdā iesaistītie paši sev rēgojas kā bruņinieki turnīrā, vai vismaz kā mačiski romantizēto bandu laupītāji, kas sanākuši izkauties krogā. Bet es no malas redzu tikai brēkalējošas vistas visapkārt putošām spalvām. Jā, vistas, pat ne gaiļus.

Mīļie puiši, nepārvērtieties vistās, lūdzu. Ja spējat.

Add to Memories Tell A Friend
Izlasīju Kļavja "Adiamindes ākstu". Nobrīnījos, kā par tik pateicīgu vēstures periodu iespējams uzrakstīt tik garlaicīgu romānu.

Add to Memories Tell A Friend
Starp citu, kurā brīdī nevienam nezināmais sen mirušais marginālis Gramši ir kļuvis par Visu Kreiso Ideoloģiju ikonu? Vēl pirms dažiem gadiem Latvijā gandrīz neviens viņu nebija dzirdējis un nepieminēja, izņemot dažus ļoti šauri specializējušos pētniekus.

18. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Un vēl visā tajā ebreju un genocīdu, nāvju un diskrimināciju, izvēļu un nolemtību kontekstā man diezgan bieži sanāk domāt par savu vecvecmāmiņu Maružu. Viņa bija sasodīti skaista tumšmate, viena no Tām Sievietēm. Mūsu dzimta nav īpaši rūpīgi uzskaitījusi visus viņas vīrus, kur nu vēl mīļākos, bet nu jā, tas ir cita vakara stāsts.
Lūk, un vācu okupācijas laikā Maruža bija jau kundze gados, pāri sešdesmit noteikti, taču tikpat kraukļmelniem matiem un lielām tumšām acīm. Un godīgie līdzpilsoņi viņu grūda no ietvēm kliegdami: "žīdiete, kāpēc tev nav dzeltenās zvaigznes?" Un kad viņa šņāca, ka nav nekāda žīdiete, un nekad nav bijusi, tad likumpaklausīgie pilsoņi vēl niknāk ķērca, ka "tad tu, maita, esi čigāniete, un tas nav nekas labāks, drīzāk otrādi." Un kārtības sargi veda viņu uz iecirkni un stādīja protokolu, ja līdzi nebija pases.
Jo ārieša cilvēkam jāizskatās pēc ārieša, un nav tur ko.

Add to Memories Tell A Friend
Tā sanāca, ka vakar biju Vecajos ebreju kapos, Rumbulas memoriālā, Biķerniekos un Šmerļa Jaunajos ebreju kapos.
Daudz beigtu ebreju, spoža marta saule, svilinoši auksts vējš sejā un kraukšķošs ledus zem kājām, tāds, lūk, šabats.
Un Rumbulā es nosalu tik ļoti, ka dvēsele sasala un sabirza tūkstoš mazās skaidiņās. Tur aukstums bija visledainākais, vispiedienīgākais lielākajam zināmajam masu kapam mūsu mazajā zemītē. Protams, katrreiz, kad es klausos Iļju Ļ., mana sirds liesmo mīlā un apbrīnā, jo šobrīd viņš manā harizmātisko lektoru topā tikai par kādu sprīdi vai olekti atpaliek no Pjatigorska un varbūt Lancmaņa. Sirds, tātad liesmoja, bet kur cilvēka ķermenī ir sirds, un kur - kāju pirksti! Kāju pirksti apledoja tā, kā tie mēdz apledot tikai kapos. Un vienubrīd es vairs nebiju spējīga pat neko dzirdēt, tikai domāt par to, cik labi, ka man šajā baisajā vietā nav jāizģērbjas līdz ādai un kailai, basai, pa durstīgu sniegu jākāpj bedrē, jāapgulstas uz priekšgājēja vēl nesastingušā līķa un jāsagaida obergrupenfīrera Jekelna īsā komanda, pēc kuras viss būs galā. Cik labi, ka es pēc dažām stundām būšu mājās, atkausēšu kāju pirkstus, ēdīšu zupu, dzeršu tēju, iešu karstā dušā, lasīšu grāmatas, rakstīšu e-pastus. Cik bezgala patīkami tomēr ir būt.
Biķerniekos tā nesala, tikai slīdēja vēl baisāk, pa milimetram vien rāpšanās katrā uzkalnā un pa pusmilimetram - lejā.
Savukārt, Šmerļa kapi bija saulaini un silti. Tā bija liela mirušo ebreju virtuve vai viesistaba, pilna mīlošām mātēm, uzticīgām sievām, gādīgiem tēviem un godājamiem vectētiņiem. Un skaistiem, dīvainiem pieminekļiem. Tur nesala. Ne tikai - nesala briesmīgi kā kapos, bet gandrīz nemaz.

Add to Memories Tell A Friend
Šodien Avotos var saost sausos pavasara dūmus. Ir pareizā, skaidrā un smilšainā marta diena - kā mūsu senči zināja teikt, ka ikviens marta puteklis zelta dukāta vērtē.

Ja saņemšos pamēzt virtuvi, nopelnīšu vakarā madeiras glāzi.

Add to Memories Tell A Friend
Astronomiskā ekvinokcija vēl priekšā, bet jau šodien mūsu daudzcietušajā zemītē diena būs garāka par nakti.
Pavisam mazliet garāka, bet tomēr.
Laiks gavilēt, ak, ļaudis. Esam izcietuši (ja esam, protams) tumsu, esam dzīvi nokļuvuši gada gaišajā pusē, un būsim tajā līdz septembra beigām.
Mani persieši vīkšas Nourūzam, mani jūdi pošas Pesaham. Grieķi? Jāpalūko, ko dara grieķi. Varbūt dzer sveķainu baltvīnu?

Nāc, nākdama, Liela diena. Rotā, rotā.

17. Marts 2018

Ģērdacis

Add to Memories Tell A Friend
Ceru, ka šorīt visi esat paguvuši pirms saules upē nomazgāties, kā arī dienas gaitā noslaucījuši kūts griestus un izdzinuši zirnekļus no pakšiem. Vēl jo vairāk ceru, ka neviens no jums nav bijis tik neprātīgs, lai šodien ko no meža mājās nestu, vai arī jelkādā vīzē darbotos ar kāpostiem.
Un kad tas lācis, kurš šodien apveļas uz otriem sāniem, pavērs acis un prasīs: "Ģērd, kur mani vakarējie kāposti?" - jūs taču zināsit, ko viņam atbildēt, vai ne?

Riekšaviņa tur, riekšaviņa te: http://garamantas.lv/lv/unit/index?Unit%5BtagName%5D=%C4%A2%C4%93rdacis

16. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Vispirms nobrīnījos, kāpēc mana četrkājainā saime ir tik zibenīgi izlakusi visu ūdeni. Tad attapos, ka pirms piecām minūtēm biju aizmirsusi uz virtuves galda kūpināto makreli. Šķīvis izskatījās rūpīgi nomazgāts.

14. Marts 2018

Add to Memories Tell A Friend
Sniegains marts izskatās pēc leikēmijas slimnieka.
Powered by Sviesta Ciba