Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

18. Februāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Šī nedēļa ir tāds hārdkōrs, ka es nudien sākšu sevi cienīt, ja man izdosies visu to barjerskrējienu pieveikt. Sveikas, negulētās naktis, poverpointi, ekseļi, histēriska nešanās no viena kontrolpunkta uz nākamo.
Pagaidām ir bijusi tikai viena nopietna aizķeršanās. Vai arī neesmu kaut ko steigā pamanījusi.

Gandrīz vai - Всё идет по плану! - taču drošības dēļ nezaudēšu vieglu paniku, kura vismaz ārēji nespēj satricināt manu kontemplatīvo mieru.

16. Februāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Ar seru Ričmondu bijām kārtējā Maskavas forštates ekspedīcijā. Atradām forštati visu sniegpulksteņos, pūpolos un ausaianos, plaukt gatavos pumpuros.
Sapratu, cik ļoti mani nogurdinājusi pat šī - tik maigā un saudzīgā - ziema.

14. Februāris 2020

Zarezans. Trifons Zarezans.

Add to Memories Tell A Friend
Valentīns šo, Valentīns to, Valentīns bučiņas, pūkainus lācīšus un plīša pikucīšus. Un tā ļaudis aizmirst citu šodienas aizbildni, iespējams, daudz lustīgāku vīru.

"Три́фонов день — день в народном календаре славян, приходящийся на 1 (14) февраля; полупраздник у восточных и южных славян, связанный с приближением весны. Особо широко отмечается в Болгарии, Северной Македонии и Сербии, где имеет характер праздника с многочисленными обрядами. Считается предвесенним праздником виноградарей, поскольку святой Трифон считается их покровителем. (...)

На Трифона в болгарских храмах звучит особая молитва. В ней прихожане называются «лозой Господней», а мольба обращается о том, чтобы «благодать снизошла на каждую лозу», то есть на каждого прихожанина. В храмах освящается вода, в некоторых местах, читают специальную молитву от вредителей. В этот день вино льётся без ограничений. На трапезу каждый несёт флягу с вином, в которую опускаются виноградные веточки. В конце угощения развеселившиеся и хорошо угостившиеся мужчины отправляются в село. В соответствии с обрядом обходят дома, где их снова угощают вином. «Царя» несут на руках, при этом постоянно поливая вином. «Как вино льётся, так пусть лозы растут», — приговаривают все. В церковной живописи сербских и болгарских этнических районов святой изображается в виде юноши, который держит специальный нож для подрезания лозы. Болгарский праздник виноградарей считается остатком культа фригийско-фракийского бога плодородия и природы Сабазия (Диониса)."
(Avots - Vikipēdija)

Lai Svētais Trifons ar jums šodien, mani mīļie!

13. Februāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Protopavasaris.
Aiz logiem kaķi un zvirbuļi nevaldāmi kliedz pēc seksa, baloži riesto, sniegpulksteņi zied, krūmiem pumpuri piebrieduši.
Gribētos ticēt, ka uz palikšanu.

Solo la pace del mio cuore non ritorna da me.

8. Februāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Sensenos laikos, kad pasauli vēl nebija saindējusi liberastijas sērga, kad ziemas bija aukstas un sniegotas, bet vasaras - siltas un saulainas, kad visi vīrieši bija drosmīgi un godprātīgi, bet sievietes - maigas un daiļas, kad bērni, būdami bikli, nesamaitāti un rātni, klausīja un bijājās viedos un cienīgos vecūkšņus, kad puķes ziedēja krāšņāk, ūdens plūda dzidrāks, uguns liesmoja karstāk, bet vējš pūta stiprāk, kad zeme it visiem bija gādīga māte un debesīs mājoja nenozaimoti dievi (varbūt pat Dievs?)... jā, nu, vārdu sakot, šajā pavisam nepiemirstajā un mums tik labi pazīstamajā nevainības Zelta laikmetā mūsu senčiem bija svēta tradīcija februārī vismaz nedēļu žūpot un ālēties tā, lai pēc tam visu gadu ir, ko atcerēties.

“Brīvības laika” sākšanos pilsētas tēvi izziņoja no Rātsnama balkona. Arī Rīgā, tāpat kā Ķelnē, pēc tam bija vērojams tas, ko tik krāsaini dienasgrāmatā apraksta kāds laikabiedrs: “Un tad visās pilsētas ielās sākās nebijusi rosība, kas turpinājās daudzas dienas. Norima visa tirdzniecība, un laiks tika pilnībā veltīts neprātīgām kaislībām. Gan pa vienam, gan nelielās procesijās maskās tērpušies ieradās pie saviem paziņām, lai kopīgi nodotos neiedomājamām ākstībām. Bet citi devās līksmojošu pilsoņu pārpildītajās ielās, lai pārģērbušies spēlētu jautras ainiņas.”

[...]

Līdzīgi kā citur Eiropā, arī Rīgā karnevālu dažādas kārtas svinēja atšķirīgi. Patricieši pirmsgavēņa līksmībā savās mājās rīkoja greznas dzīres ar dejām un pieēšanos. Amatnieki svinēja cunfšu un ģilžu namos, garīdznieki – baznīcu sētās. [...] Rīgā Vastlāvjos līdz pat 17. gadsimta vidum notika neapvaldīti jautri un tikumīga birģera ausīm neciešami skaļi masku gājieni, par kuru vadoņiem parasti uzstājās cunfšu zeļļi un mācekļi. Lāpu gaismā, bungu rīboņas un apdullinošu svilpienu pavadīti, viņi soļoja cauri visai pilsētai, procesijas laikā dejojot, izspēlējot teatrālas ainiņas un sakot politiskas runas.


Darīsim arī mēs tāpat! Priecīgu Meteni, draugi!

2. Februāris 2020

Ja atkal atgriezīsies kulinārā iedvesma

Add to Memories Tell A Friend
Nez, šo bez sīpoliem var tā labi sataisīt?


Recepte )

1. Februāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Jau sen bija laiks sapņos sākt redzēt savas iestādes Patronu (kurš miris trīs gadus pirms manas dzimšanas), un beidzot man tas izdevās. Attiecīgajā sapņa sižetā tas gan nešķita nekas ekstraordinārs, jo vinš vienkārši bija kopā ar kādu senioru grupu ieradies uz atrakcijām brīvdabas akvaparkā, kurā biju ieradusies arī es, turklāt ar svešu divriteni, kuru biju aizņēmusies bez atļaujas, tāpēc šausmīgi satraucos, vai pagūšu atgriezties Bāzē (kaut kādā mācību nometnē), pirms īstais īpašnieks būs atklājis zudumu un sacēlis trauksmi.
Secināju, ka onkulis joprojām labi izskatās, Tā Saule viņam nav nākusi par ļaunu.

31. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Maiga pateicība janvārim par to, ka bija, neko ļaunu nenodarīja un tagad dodas projām.
Nespēju noticēt, ka Jaungads bija tikai pirms mēneša, nevis vismaz trim gadiem.

28. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Diena, kad Kārlis bija Ilze, laimīgi aizvadīta.
Mīlu savus kolēģus. Vismaz dažus.

24. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Māju tīrot, atradu korvalola pudelīti ar izbeigušos derīguma termiņu. Kaķi dabūja piektdienas vakara reiva pārtiju.

22. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Sapnī man bija zīdaiņa vecuma bērns, un nekādas nojausmas, kā gadījies, un visa māja pamperos un pudelītēs. Bet trakākais, ka man bija jāskrien uz vienu svarīgu pasākumu, un es bažīgi domāju, cik liela ir varbūtība, ka tas sīkais ņems un nomirs, ja es viņu atstāšu uz visu vakaru vienu pašu, un ka būtu nelabi, ja viņš nomirtu, tāpēc, ja tāda varbūtība ir pietiekami liela, man viņš jāņem uz to tusiņu līdzi. Ar visiem pamperiem un pudelītēm. Lakatā piesiets.
Nezinu, ko es izlēmu, jo sākās cits sapnis, kurā es atcerējos, ka man nav nekāda bērna. Un arī uz tusiņu nav jāiet.

19. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Šodien mēs ar seru Ričmondu īsu brīdi pavērojām skaisti dziedošu draudzi ar degošām vaska svecēm rokās uz Erceņģeļa Miķeļa baznīcas kāpnēm.
Крещение Господне, es paguvu nodomāt, bet tad mums bija jāsteidz tālāk - mūs gaidīja Elles dīķis un Daugava, kuras ūdens acīmredzot uz mirkli bija kļuvis svēts kā Jordānā. Tomēr peldējās tajā tikai gulbji - sniegbalti vecūkšņi un pelēcīgi jaunuļi, kuru apspalvojumā jau šur tur sāk iemirdzēties īstā daile.
Rīga ir maģiska pilsēta caur un caurēm.

18. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Baidos, ka tās skaistās ugunīgās ballītes nedēļas nogalēs sāks slikti ietekmēt manus ārpus darbalaika padarāmos darbus.
Ni otras puses - man ir sedatīvi. Un alkohols pastiprina to eefektivitāti.

15. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Janvāra tumsa ir koncentrētāka un cietāka nekā decembra tumsa.
Decembra tumsa vēl ir maiga un difūza, tā pamazām kļūst viskozāka, bet tas notiek, priecīgi viļņojoties pār svētku ugunīm.
Janvāra melnums ir kristalizējies un sastindzis.
Tas guļ man pārbiris pāri putekļainu akmeņogļu un asšķautņaina obsidiāna lausku kārtām. Tikai pašās maliņās tas atkusis un atmiekšķējies, kļuvis noplēšams sīksīkām piķa strēmelītēm:
pa minūtei no rītiem;
pa pusotrai minūtei vakaros.
Vai otrādi.
Tā mēs lēnītēm plēšam nost mazus tumsas knipucīšus, zem kuriem paliek melnas kreveles, un zem tām - melni venozo asiņu recekļi.
Nav gadā baisāka laika par ziemas otro pusi.

12. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Labrīt!
Šī bija jauka nedēļas nogale.
Rīt atkal uz darbu, jūs sakāt, ja?

2. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Рано с утра, пока темно,
Пока темно — пока темно,
Рано с утра, пока темно
И мир еще в постели,
Чтобы понять, куда идти,
Чтобы понять, зачем идти,
Без колебаний прими сто грамм
И ты достигнешь цели!

1. Janvāris 2020

Add to Memories Tell A Friend
Labus jums zelta divdesmitos, draugi!

31. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nomazgāju radiatorus ar terpentīnu. Kaķi mani ienīst.

30. Decembris 2019

Par tradicionālajām vērtībām

Add to Memories Tell A Friend
Nenormāli kruti, vai ne?

29. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šis bija lielisks trīsdiennieks. Sešas ballītes trijās dažādās pilsētās.
Manās dzīslās līksmi burzguļo konjaks, sarkanvīns, baltvīns, bruts un proseko.
Ar labu nakti.
Powered by Sviesta Ciba