Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

21. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vakar iepazinu jauno melnā balzama versiju "Espresso" un atzinu par labu esam. Ļoti patīkams kafijas liķieris, nepārsaldināts un stiprs.

19. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Reizēs, kad gribas būt ļoti solidārai ar sievietēm, kuras jūtas nelaimīgas savās attiecībās, piespiežu sevi atcerēties dažus labus senus vīriešu dzimuma draugus, kuru attiecības arī nav visai veiksmīgas. Un uzreiz man top skaidrs, kāpēc es neesmu solidāra ar viņu sievām vai draudzenēm.

18. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Izlasīju Zebra "Māru". Iespaidi vēl jāpārdomā.
Palasīju recenzijas, un mani nokaitināja Žoludes apgalvojums, ka prologs rada intrigu, kurš romānā nomirs. Nav tur nekādas intrigas, prologa bēru ainā viss ir izklāstīts tik skaidri un nepārprotami, ka nepārprotamāk nevar. Recenzijas apstulbināta pārlasīju prologu vēlreiz un meklēju kādu kaut mazāko pēdu jaukšanas mēģinājumu, kāpēc lai kādam rastos vēl varianti bez vienīgā patiesā. Neatradu.
Tā Žolude ir stulba, vai?

Add to Memories Tell A Friend
Vakar mums ar seru Ričmondu sanāca paviesoties vairākos apkaimes krogos, un jāatzīst, ka viņš joprojām ir labs bārgājienu pavadonis. Varbūt būtu vēl labāk, ja viņš tik uzstājīgi nealktu sēdēt man klēpī un neizliktos par nestandarta čivavu.

Add to Memories Tell A Friend
Lielisks vakars. Paldies.

16. Jūlijs 2019

P.S.

Add to Memories Tell A Friend
Pozitīvā domāšana ir ļoti toksiska hujņa.

Add to Memories Tell A Friend
Vasarām jābūt citādām.
Es nepamanīju, kurā brīdī manas vasaras sagāja sviestā un kļuva rāmas un iepelējšas.
Vasarās ir vajadzīgas kaislības un piedzīvojumi.
Vismaz eksāmeni, ja nekā labāka nav, bet tad tādi pamatīgi, uz dzīvību un nāvi, ar zubrīšanos līdz izsīkumam, negulētām naktīm un tablešu rīšanu, iesoļošanu auditorijā skaistai, drosmīgai un gandrīz bezsamaņā, eksaminatoru pilnīgu kapitulāciju un triumfālām dejām uz bāra letes līdz nākamajai rītausmai.
Vai ceļojumi, bet tad tik bez rezervētām viesnīcām, ar nakšņošanu klosteros un govju ganībās, ar stopēšanu, apmaldīšanos, ar bēgšanu caur kafejnīcas virtuvi no uzmācīga tēvaiņa, kurš apgalvo, ka grib tevi precēt & pirms tam viesnīcas numuriņā nodrāzties.
Nu, vai kāda neprātīga mīlas drāma kā, vecās, klišejainās filmās, un viņš mīl mani, bet es mīlu citu, un bučojamies lietū, skropstu tuša tek pa visu pagastu, fonā skan Mālers vai Rahmaņinovs.
Kur viņas visas pazuda, tās īstās vasaras? Kāpēc tagad ir kaut kāda pliekana ķēpa?

15. Jūlijs 2019

Pasaule kā skatuve, uz kuras gadu tūkstošiem izrāda vienu un to pašu drāmu...

Add to Memories Tell A Friend
... vispirms tu esi jauns, un ļoti labi saproti, ka viss jāmaina un tu ļoti labi zini, kas tieši ir jādara, un zini, ka to nedarīs stagnējošie, pastulbie vecūkšņi, un tad tu esi vairs ne gluži tik jauns un diezgan labi saproti, kāpēc nesanāk tā, kā tev šķita pareizi, un ka vispār ir Nianses, un tad tu nepavisam vairs neesi jauns, un kāds mirdzošām acīm un revolūcijas liesmu azotē tev stāsta, ka jaunu pasauli sev cels, kur valdīs taisnība un darbs, un tu pie sevis domā - bļa, kur es šito hujņu jau simtreiz esmu dzirdējis, un, jā, tobrīd jau tu esi stagnējošais, pastulbais vecūksnis, un aiz tevis rindā iestājušies to jauno spīdacaino revolucionāru mazlietiņ vecākie koriši, tie, kuri jau sākuši domāt par Niansēm.

Darbiņā

Add to Memories Tell A Friend
Sēžu darbiņā, klusiņām rosos, kolēģu šodien nav. Un tomēr neesmu viena. Tik nepārprotami klusie soļi uz viesistabas parketa, ēdamistabas durvju virināšanās, atpūtas krēsla iečīkstēšanās liecina, ka Sirmais Kungs šodienu nolēmis pavadīt Rīgā, nevis tur - savās mīļajās mājās, Daugavas krastā.
Bet mēs labi saprotamies. Divatā mums ir omuulīgāk, no tiesas.

13. Jūlijs 2019

Svētās Margaritas dienā

Add to Memories Tell A Friend
Es par velnu nebēdaju,
Es velnam vārdu zinu:
Velna tēvis Indriķitis,
Velna māte Margrietiņa.

Tā vien šķiet, ka mūsu senči, savās liepu lūku pastalās staigādami, lasījuši Gētes "Faustu", jo no kurienes gan vēl norādes uz Heinriha un Margarētas grēcīgo mīlu? Vai tomēr atsauce uz Navarras Anrī un Margaritu Valuā - tie tak arī bij viens ellīgi dedzīgs pārītis

Un, ja nu jums šodien nav citu iemeslu iedzert, atgādināšu, ka visiem rīdziniekiem Svētās Mārgrietas diena gadsimtiem ilgi ir bijusi svētki, jo, raugi, 1210. gadā šajā dienā mūsu toreiz pavisam jaunās pilsētas iedzīvotāji kopā ar še nomitinātajiem peregrīniem atsituši pagānu kuršu uzbrukumu. Priekā!

10. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ielija tomēr septiņos brāļos. Laiks vākt kopā no katras dzīvās radības pa pārim, nodrošināties ar ruma muciņām un sameklēt navigatorā Ararata kalnu.

Vakarrīt pirmais cilvēks, kuru ieraudzīju, izgājusi no mājas, bija skursteņslauķis. Taču viņš bija jau uz jumta, nevarēju pieskarties, tā arī paliks manas skaistākās vēlmes kaut kur gaisā karājamies, dūmos izkūpēdamas.

8. Jūlijs 2019

Vēl mazliet par Lipki un Tēvu-Nakti

Add to Memories Tell A Friend
Galvenais - nedomāt, kā šo stāstu ar lieliski traģikomisko potenciālu būtu izstāstījis Kusturica!

Es dziedāšu par tevi, Tēvu zeme... jeb mīļam bērnam daudz vārdu, daudz aranžējumu

Add to Memories Tell A Friend
Vispirms mēs padziedāsim kā krietni poļu katoļi, lai Debesu Valdniece sargā mūsu naktsmieru
Pēc tam kā libertīniski krievu muižnieki, atgriezušies no Eiropas ceļojuma, pārpilni romantisku atmiņu:
Un tad jau tas Tirzmalietes smiltājs, un vaidošā māmuliņa ar tēvu liepu lūku pastalās arīdzan kompānijā iederēsies.

7. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Kāpēc neviens neko neraksta?

Add to Memories Tell A Friend
Noskatījos vakar "Tēvs nakts", mazliet pievīlos.

1) ir režisori, kuriem ļoti labi sanāk visādos klusējošos, garos kadros ielikt nepārprotamus zemtekstus vai valdzinošu daudznozīmību. Sīmanis nav viens no viņiem. Vismaz ne šajā filmā.

2) Nu jau par mēmu kļuvušais Skrastiņa dibens coitus frikciju ritmā, pēc kura seko paziņojums par nodomu slēpt cilvēkus, ēeeee... neattaisno sevi. Ja režisoram un scenāristiem bijusi doma, kāpēc jāsaista ikdienišķs laulāto sekss un sižetā nozīmīgākā lēmuma pieņemšana, tad viņiem nav izdevies šo vēstījumu nodot visiem skatītājiem, man vismaz noteikti nē.

3) neticību izsauca notverto ebreju nošaušana Lipkes dārzā un līķu pamešana. Tas ir, es ļoti labi saprotu, ka ar šaušanu kara laikā neviens īsti neceremonējās, un tā. Tomēr vācu laikā bija kaut kāds ordnungs, vēl jo vairāk, ja runa ir par Rīgu, nevis attālu viensētu Mazpisānu nomalē. Ierodas patruļa ar aizturētajiem bēdzējiem, pārmeklē māju, konfrontē ģimenes locekļus, atspārda saimnieku, tiktāl viss ticami. Neko nepierāda, neko neatrod, jo mūsējie nav nekādi sisīši. Tad ļaunie vācieši nevis vienkārši aiziet, lai turpinātu izmeklēšanu, bet aizturētos pie vārtiņiem, pat ne līdz tuvākajiem krūmiem neaizvedot, nošauj. Un līķus atstāj. Un šajā vietā es vairs neticu.

4)Nobeigumā ir kāda nelāga sasteigtība. Spriedzes pilnā aina (tā pati ar pamestajiem līķiem)un epiloga kadri seko tik strauji viens otram, ka stāsts neveikli apraujas.

Bet vairāk tomēr patika nekā nepatika, jā.

6. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Iespējams, mana plānošanas problēma saistīta ar to, ka ilgtermiņa projektos es pārāk paļaujos uz Apokalipsi.

5. Jūlijs 2019

Sievietes mīla nav priekš sisīšiem

Add to Memories Tell A Friend
Mēģinot izsekot kādai senai krievu balādei, uzdūros vairākiem, pat savstarpēji izslēdzošiem variantiem (vienā no tiem meitene šantažē ar iespējamo grūtniecību, pašnāvību un atmaskojošu pirmsnāves zīmīti, citā - sieva izskata iespēju, ka tas draņķis svešumā būs saticis citu).


По буеркам,по дальним буерачекам
Пущай письмо моё к тебе летит.... tālāk ... )


Kā jūs domājat - viņš atbildēja?

Add to Memories Tell A Friend
Viens no cilvēkiem, kura prātu, enerģiju un emocionālo inteliģenci es nebeidzu apbrīnot, ir mana persiešu valodas skolotāja.

Viņa tiešām iemieso to, ko mēdz dēvēt par "gara aristokrātiju" un par ko es ar nelielu nožēlu ik reizi nodomāju, ka sevī gan nekad ko tādu nepratīšu izkopt. Pārāk daudz manī tā zirgu deķa raupjuma un prastuma, pārāk daudz, nekādus smalkos paklāja rakstus vairs pa virsu neieaudīsi.

2. Jūlijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Nemaz ne tik bieži man sagribas vēl kādu mājdzīvnieku, tomēr, redzot ko šādu:  , es nespēju palikt vienaldzīga.

30. Jūnijs 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jūnijs aiziet, un viņam līdzi aiziet svaigās, saldskābās rabarberu un zemeņu garšas.

Jūliju iezīmē tanīni un asi, izteiksmīgi aromāti: ķirši, upenes, avenes.

Augusts viss pludos saldenās sulās, plūmēs, baltajos dzidrajos ābolos, gurķos, arbūzos, lauka tomātos. Un fonā smaržos krustnagliņas un koriandrs.

Visbeidzot nāks rūgti skābais rudens ar smiltsērkšķiem, brūklenēm, pīlādžiem un dzērvenēm, un varēs sākt gaidīt nākamo vasaru.
Powered by Sviesta Ciba