Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

14. Novembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Jūs, mīļie, kas Parīzē, turieties, ja!

28. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Man ir viegla eiforija, un es jūs tik tiešām mīļoju. Nu, ne visus varbūt, bet savu pamata frendlisti un vēl dažus.

24. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Šovakar atkal mazliet biju skaista un (gandrīz)jauna.

23. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ielūkojos draugiem.lv un uzzināju ko jauku. Šodien, izrādās ir lielisks iemesls iedzert.

22. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ļoti ceru, ka nekādi paraksti par ziemas/vasaras laika režīmu atcelšanu netiks savākti. Absolūti muļķīgi ir apgalvot, ka tas ko izjaucot cilvēka bioloģiskajā ritmā. Pret bioloģisko ritmu tieši būtu visu gadu celties un gulēt iet pēc pulksteņa, neizšķirot tumsu un gaismu, vasaru un ziemu. Savukārt, pastiept rīta gaišumu maķenīt garāku ir tikai kusls mēģinājums tuvoties dabas ritmam.
Ideāli, protams, būtu visu gadu celties aptuveni stundu pirms saullēkta un gulēt iet aptuveni stundu pēc saulrieta, kas mūsu platuma grādos nozīmētu hiperaktīvas vasaras (ar obligātām diendusām) un rāmas, miegainas ziemas. Taču kas tev dos...

21. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Reizēm man rodas iespaids, ka Ciba ir milzīga gulta, kurai pa vidu krustu šķērsu sagūlis liels un neatšķetināms kopojošos ķermeņu mudžeklis, bet tie, kas gar malām, vai nu līksmi, vai sirdīgi bliež cits citam ar spilveniem.

19. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Vajadzēs izstaigāt māju ar lielo miskastmaisu un jautājumu: "Vai es ļoti skumtu, ja šī lieta būtu gājusi bojā ugunsgrēkā"?

15. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ieskatījos šovakar spogulī, un man pretī raudzījās padzīvojusi ebreju sufražiste. Tīri glīta, jāsaka:
https://www.youtube.com/watch?v=ZUVEq6NC7mM

14. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Reizēm tu dzīvo operetē ar raibām dekorācijām, uzspēlētam drāmām, kuru pamatā ir muļķīgi pārpratumi, lētiem jokiem un naivu ticību universālām patiesībām un vienmēr labiem atrisinājumiem.
Tad kaut kas mazliet pagriežas, kaut kādi slēdzīši, vai varbūt tu aizej aiz priekškara, varbūt kļūdas pēc no bufetes apmeklējuma atgriezies citā zālē, ar citu skatuvi, un pēkšņi nonāc pavisam citā žanrā. Apgaismojums cits, mūzika cita, un viss ir tik īsts, ka kļūst šausmīgi bail.

13. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Kā nez tas nākas, ka šogad tik lēnīgi iekrāsojas lapas? Naktis ir aukstas pēc suņa, un diennakts temperatūras amplitūda gana liela. Taču viss tik zaļš,tik zaļš kā tādā pavēlā augustā. Kur visi tie hromoplasti, vai kā viņus sauca, kam vajadzētu jau būt izsoļojušiem uzvaras gājienā?

11. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Šajās brīvdienās ļaudis tik tiešām ļāvušies maldiem un klīduši neceļos. Šovakar uz ielas man visai īsā laika periodā divreiz tika jautāts: "Kur es esmu?"
(Nu, labi - tās meitenes, kas blenza kartē, varēja nebūt rīdzinieces, bet grīļīgais vīriņš nudien varēja būt pat kaimiņsētā piedzimis).

Add to Memories Tell A Friend
Daži no jums ir tik jauki.
Ar labu nakti.

10. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Kādreiz man nepatika rudens, taču nu esmu uztvērusi pareizo frekvenci. Kad ir gan vētrains prieks un ejot var palēkties, lai aizsniegtu ar roku kāda koka apakšējo zaru, gan mazliet miegains un gribas lasīt, rokdarbus darīt un ugunī blenzt, gan kondensēti radošs un iedvesmojošs.
Visapkārt lapās un gaisā slēpjas daudz mazu mošķuļu, bet viņi nav no sātana cilts. Patiesi, patiesi.

Add to Memories Tell A Friend
Vispār jau ikviens asiņainais džihads ar ārpasaules naidniekiem ir tikai projekcija no paša troļļu cīņām galvaskausa iekšienē.

9. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Lūk, ja mani vīriešu dzimuma draugi jautātu pēc padoma, no kādiem sievišķiem jāturas pa gabalu, kā vienu no pirmajām kategorijām es minētu tās, kuras joprojām (atgādinu - 70 gadus pēc pēdējā kara šajā teritorijā!) gaužas par vājajiem latviešu vīriešiem un stiprajām (šņuk!) latviešu sievietēm, vai arī piesauc pašu izfantazētos "statistikas datus, pēc kuriem mūsu valstī sieviešu ir daudz vairāk nekā vīriešu". Dažas gan pēdējo apgalvojumu (iespējams, daļēji apzinādamās tā absurdumu, ja runa ir par reproduktīvo vecumu) cenšas padarīt ticamāku ar steidzīgu piebildi, ka runa ir par "normāliem vīriešiem".
Diemžēl tas neglābj situāciju, kungi. Ja dzirdat šo tekstu, jūsu priekšā ir muļķe. Turklāt frustrēta un viegli aizvainojama muļķe, kas situāciju nepadara labāku. Un pilnīgi noteikti - viņa nav stipra. Jebšu stipri cilvēki nesūdzas par savu spēku un citu vājumu. (Vai varat iedomāties pašreizējo aizsardzības ministru viņa karjeras iepriekšējos posmos saldsērīgi kunkstam, ka "neviens cits jau tos Galapagu bruņrupučus nespēj pacelt, es zinu. Domājat man negribas, lai kāds viņus man izņem no rokām? Lai noglāsta man plecu, uzvāra tēju un pasaka - apsēdies, atpūties Raimond?". Es nespēju.)
Taču no otras puses - arī dumjai, vājai un uz visu vīriešu dzimumu aizvainotai sievietei var būt savas labās īpašības. Iespējams, tieši tādas, kādas jūs meklējat. Iespējams, viņa ir laba saimniece, iespējams, - izskatīga un kaislīga. Varbūt pat kopā ar jums viņai izdodas pārvarēt savas mizandriskās tieksmes un kļūt par drusku labāku (un stiprāku!) cilvēku.
Brīdināti esat, pārējais jūsu ziņā.

8. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Vajadzētu jaukāk izturēties pret cilvēkiem, kuri man nepatīk.

7. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Atdraugoju dažus sen-nerakstītājus un mazrakstītājus. Neuztveriet personiski, lūdzu, visa vaina draugu limitā (apmaksātais konts man joprojam škiet sasodīti neērti iegūstams). Ja jūsu aktivitāte pieaugs (bet mazrakstoši būs kļuvuši citi), piedraugošu rotācijas kārtībā atpakaļ.

5. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ričmonds neparasti ilgi bija uzvedies labi. Lai pasaule atgūtu līdzsvaru, šovakar atradu vannasistabā uz grīdas sagrauzta skuvekļa atliekas. Par laimi galviņa ar asmenīti atradās zem vannas, taču, iekams to sameklēju, paguvu vairākkārt pārklāties aukstiem sviedriem.

Add to Memories Tell A Friend
Manai nelaiķa vecmammai Elfrīdai šodien apritētu 100 gadu. Par godu šim notikumam ģimene un dažas attālāku radu tantes pulcējās pie mammas. Uzēdām šķovētus kāpostus ar cepeti, apēdām kūku, iedzērām kafiju ar upeņu balzamu un Dzintras tantes pašmargoto dzērveņu liķieri no aizpērnās ražas.
Tad sākās albumu šķirstīšana un stāstu stāstīšana. Man kā parasti nebija somiņā diktofona, ko gauži nožēloju. Jo, raugi, tie meksikāņu seriālu scenāristi - viņi par šiem stāstiem savas Akapulko villas būtu gatavi pārdot, lai desmitreiz greznākas par jauniem scenārijiem būvētu vietā.
- Paklau, - es apmulsusi jautāju mammai - kāpēc vecvecmāmiņas Marijas mirstamzīmē ir uzvārds XX? Viņa taču bija dzimusi kā N, pēc tam 16 gados salaulājusies ar K, tad aizbēgusi pie R. No kurienes XX?
- Ai, - nevērīgi atsaka māte, traukus mazgādama. - Viņa taču vienmēr bija ar kādu precējusies. Pēdējoreiz laikam ar XX, nu, vismaz oficiāli.

Un tad es skumji saploku apziņā, ka kopš 19.gadsimta vidus visas manas dzimtas sievietes - skaistas, gudras un ellīgi temperamentīgas, pat zvērīga vīriešu deficīta apstākļos (visādas revolūcijas un pasaules kari, ziniet, vai ne!) pamanījušās apprecēties ne mazāk kā trīs reizes mūžā.
Līdz piedzimstu es un neprecos nemaz. (Varbūt tas tāpēc, ka deficīts nav jūtams, ej nu sazini...)

4. Oktobris 2015

Atrasts tīklā

Add to Memories Tell A Friend
"Gludināmie dēļi - tie ir sniegadēļi, kuri atteikušies no sava sapņa un atraduši Normālu Darbu".
Powered by Sviesta Ciba