Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

24. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Lielu vairumu sociālajos tīklos rakstītā varētu reducēt uz "nesaprotu, kāpēc citi cilvēki šķiež savu dārgo laiku un enerģiju kaut kādai pilnīgai huiņai, kas satrauc viņus, nevis tām ļoti nopietnajām, svarīgajām problēmām, kas satrauc mani!!!!"
Ja tā ir tikai retoriska figūra, lai pavēstītu savu sāpi - tas ir mazliet bezgaumīgi, bet OK, lai būtu.
Ja tā tiešām ir neizpratne un pārsteigums, tas laikam liecina par muļķību un infantilu egocentrismu.

23. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Tas melnais nāvju un slimību virpulis ap mani varētu reiz drusku pierimt. Lūdzu, lūdzu, lūdzu...

21. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Oziannā Sv Antonijam. Arī pirms pusgada pazudušais auskars atradās.
Ka es jums saku - izejiet laukos, pļavās, mežos, grāvmalēs, ielās. Ielūkojieties plauktos, bēniņos, pagultēs. Jebšu šī ir tā diena, kad zeme atdod visu, ko aprijusi, patiesi, patiesi.

Add to Memories Tell A Friend
Lai svētīts šis maigais, sērīgais atkusnis un viņa līdznestā dubļainā šļura. Svētais Antonijs visbeidzot nocēla pēdas no kāju sildāmās krāsniņas, apāva gumijniekus un parādīja man pagalmā atslēgas. Nedaudz aprūsējušas, velēnā mazliet iegrimušas, joprojām iekšdurvis slēdzošas. Alelujā, alelujā, alelujā.
Mēneša trauksmainākā dekāde, cerams, ir beigusies.

18. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Atslēgu meistars manās durvīs nolauza urbi pret antīku skrūvi, sapīka, pieskaitīja urbja cenu rēķinam un devās prom ar solījumu rīt to visu piebeigt.
Esmu šīs nedēļas laikā lieliski iemācījusies atvērt slēdzeni ar skrūvgriezi, nudien nezinu, kur šo prasmi izmantošu, ja tomēr reiz atkal tikšu pie normāli slēdzamām durvīm.

17. Janvāris 2017

Nu, pastīsies, kā būs...

Add to Memories Tell A Friend
Ja Teņa dienā salst, tad Ģērdacī (Ģertrūdes dienā, 17. martā) būs ļoti silts un pavasarīgs laiks.

Teņa diena, ziemas vidus

Add to Memories Tell A Friend
Mani palodžaugi mostas no miera perioda. Mirtēniem spraucas jaunas lapiņas, alvejām - jaunie dzinumi. Domāju ar nākamo jaunmēnesi (ķīniešu Jauno gadu) sākt šos vieglītiņām piebarot ar Vito.

15. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Nezinu, vai kādreiz vēl iemācīšos vārdu "sniegs" izrunāt bez apzīmējumiem "pretīgais", "nolādētais", "maucīgais".

13. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mans Damzeļdistress-Ar-Atslēgām tomēr sniedz arī ko pozitīvu. Pirmkārt, protams, lieliskā motivācija vairākas stundas izbaudīt fizisku slodzi svaigā gaisā. Otrkārt, rodas izdevība iepazīt Avotu apkaimes līdz šim mazpētīto subkultūru - čaklos latviešu un krievu vīriešus vecumā no 25 līdz 65 gadiem, kuri sēž atslēgu darbnīcās, kaut ko kaļ, vīlē, viens otru pasauc, labvēlīgi stāsta, ka "varat jau ņemt to par 40 eiro, bet, ja Robčikam Latgalītē ir šitentāds cilindrs, jūs no viņa to dabūsit par čiriku. Ko tu saki, Gunča, Vovkam tāds ir? Nē, nav, Vovka ņem no baltkrieviem, bet šitas, redzi, ir krievu. Paga, es uzzvanīšu vēl vienam džekam, neceļ svoločs, laikam brauc..." Un tad viņi man stāsta, kur Latgalītē varēs dabūt to pareizo cilindru - "tur, paiesiet garām večiem, kas tirgo radiodetaļas, un uzreiz pa labi, ja..." Un es māju ar galvu, it kā saprastu, it kā varētu iedomāties, kur tas ir un kā tas izskatās. "Un tad varēsit pieskrūvēt, tikai ja tas caurums neatbildīs, paurbsiet mazliet lielāku," viņi man saka. "Es nezinu, vai man sanāks," es pīkstu, un tad viņi dod vizītkartes un saka, lai zvanot, ka vai nu viņš pats vai Saša atskries, tas tak tepat ap stūri, un pieskrūvēs, un neprasīs kā tie, kas brauc uz izsaukumiem, par čiriku izdarīs, lai tik padodu ziņu...

Add to Memories Tell A Friend
Iespējams, es vienkārši esmu pārāk stulba, lai man būtu atslēgas.

12. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie, ja jums ir viss kārtībā ar dzīvokļa atslēgām, jums vispār nav nekādu problēmu un es nesaprotu, kā jūs aizpildāt savu laiku.
Šodien biju izteikta damzele distresā, ar ko, protams, nelepojos. (Nē, man nav ilūziju, ka piederība sievišķajam dženderam ir tizlības licence un ka bezpalīdzība mani krāšņo. Diemžēl es zinu, ka tā nav vis.)
Iesākumā visai veiksmīgi dabūju no kaimiņiem iekšpagalma atslēgu un pievīlēju sev - tas ir būtiski, jo citādi netieku vietā, kur pazaudēju savējo saišķi. Vienlaikus darbnīcā veicu nelielu cenu aptauju par slēdzenēm un nomaiņas pakalpojumiem, jo man ir pamatotas aizdomas, ka vakardienas puisis tomēr ir visai dārgs.
Sekmju spārnota diemžēl kāpņu telpā veicu tizlu kustību un ļāvu atkal aizkrist šlepera atliekām, pašai paliekot ārpus durvīm. Mēģināju atkārtot triku ar durvju roktura izmantošanu par sviru, taču neveiksmīgu. Devos pie kaimiņiem lūgt instrumentus. Izrādījās, ka dzīvoju hipsteru mājā, jo no trim apzvanītiem dzīvokļiem izdevās ievākt deserta karoti (1gb) un naguvīlīti (1gb). Viens puisis apsolīja sameklēt skrūvgriezi un pazuda uz stundu.
Čakli strādādama ar karotes kātu un vīlīti, nedaudz pat iesvīdu un atskrūvēju vienu no roktura skrūvītēm - pilnīgi bezjēdzīga darbība, taču man tobrīd ļoti gribējās izdarīt kaut ko ar rezultātu. Ričmonds aiz durvīm histēriski kvieca, ka man jānāk pie viņa, vai jālaiž viņš pie manis, jo citādi viņam lūst sirds. Sagaidīju papildspēkus. Par laimi. Jebšu biju jau galīgi damzele un galīgi distresā. Deleģēju Glābējam durvju bakstīšanu. Parādījās kaimiņpuisis ar skrūvgriezi. Vienā brīdī durvis padevās. Šķiet, ka tobrīd man viegli aizbrauca jumts. Mājas. Siltums. Ūdens. Barība. Guļvieta. Skrūvgrieži, naži un daudz citu lielisku priekšmetu.
Eiforija nebija ilga, pateicos Glābējam un devos saņemt metāla detektoru. Mājās, protams, to nekavējoties izsaiņoju, izmetos iekšpagalmā par spīti tumsai, konstatēju, ka visvairāk šis pīkst uz skrūvgriezi manā kabatā (es tagad vienmēr kabatā nēsāšu skrūvgriezi, tur nu neko nevar darīt) un nolēmu mēģinājumus atkārtot rīt pie gaismas.
Kaut kā iedzert gribas, nez kāpēc...

Add to Memories Tell A Friend
Mēģināju demontēt šlepera atliekas. Piedzīvoju baisu brīdi, atjēgdamās kāpņu telpā - čībās un halātā, protams, - ar izņemtu durvju rokturi rokā, mēlītei spalgi noknikstot un aizcērtoties. Tomēr visādi labie gariņi uzklausīja manas lūgšanas un pēc neilgas bakstīšanas serdenis izstūmās un durvis atvērās.
Bail iet uz veikalu, godīgi sakot.

Add to Memories Tell A Friend
Laikam jāiet uz Latgalīti un jāmeklē šlepera slēdzene. Pēc tam jāmēģina ielikt. Var, protams, uzreiz zvanīt simpātiskajam puisim no atslēgu servisa, kurš zibenīgi izurba veco, taču es laikam vispirms varonīgi mēģināšu aplauzties pati. Varētu būt jautri.

11. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Dārgie cibiņi, vai kāds no jums nevar aizdot metāla detektoru? Par kaut ko garšīgu, vai kādu citu atlīdzību? Uz dažām stundām. Ja paveiksies - uz 15 minūtēm...

9. Janvāris 2017

Pavēle par mincīšiem

Add to Memories Tell A Friend
«Указ о высылке ко двору котов»

«Сыскав в Казани здешних пород кладеных самых лучших и больших тридцать котов, удобных к ловлению мышей, прислать в С.-Петербург ко двору ея императорскаго величества с таким человеком, который бы мог за ними ходить и кормить, и отправить их, дав под них подводы и на них прогоны и на корм сколько надлежит немедленно»

Божиею поспешествующею милостию, Мы, Елизавета Первая, Императрица и Самодержица Всероссийская, Московская, Киевская, Владимирская, Новгородская, Царица Казанская, Царица Астраханская, Царица Сибирская, Государыня Псковская и Великая Княгиня Смоленская, Княгиня Эстляндская, Лифляндская, Корельская, Тверская, Югорская, Пермская, Вятская, Болгарская и иных, Государыня и Великая Княгиня Новагорода Низовския земли, Черниговская, Рязанская, Ростовская, Ярославская, Белоозерская, Удорская, Обдорская, Кондийская и всея Северныя страны Повелительница и Государыня Иверския земли, Карталинских и Грузинских Царей, и Кабардинския земли, Черкасских и Горских Князей и иных наследная Государыня и Обладательница.


(Man vislabāk patīk, ka kaķiem jābūt удобным к ловлению мышей.)

8. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Lai nebūtu visu laiku (vismaz atlikušos divarpus, ja nepaveiksies, tad trīsarpus mēnešus) tik klimatiski determinēti negatīva, esmu apņēmusies laiku pa laikam pierakstīt tās dažas ziemas-sajūtas, kas man no sirds patīk.

Viena no tādām ir mirklis kādā no ziemas ballītēm, kad paīsā kleitiņā, plānās zeķēs un augstpapēžu kurpēs izskrien uz balkona uzpīpēt, vai pastāvēt ar savu glāzi blakus kādam, kurš pīpē, vai tādā pašā paskatā izskrien ārā paskatīties uguņošanu, vai pavadīt draugus līdz tikko piebraukušajam taksim, un alkohola paplašinātie asinsvadi spēji saraujas, pasaule pēkšņi parādās daudz skaidrāk, āda sāpīgi stingri nostiepjas, stilbos un dilbos ietriecas daudz mazu adatiņu, visapkārt ir tumsa un asi ož pēc aukstuma, tu kādu apkamp, gar ļodzīgām potītēm lodā aukstums, varbūt kāds kaut ko uzsedz tev uz pleciem, nav svarīgi, un tad tu atgriezies siltumā, ēdiena smaržās un balsu murdoņā un beidzot izdzer to ledaino glāzi, kas tev rokā.

4. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Tajā skaistajā nākotnes brīdī, kad es būšu ļoti bagāta un iekārtošu tieši tādu dzīvokli (vai māju, kaut gan vispār man dzīvokļi patīk labāk), kādu sirds kāro, tajā noteikti būs gan balkons, gan stiklota lodžija ar ziemas dārzu, gan kamīns, gan podiņu krāsns.
Jebšu Baltijas ziema bez iekurtas podiņu krāsns, kurai piespiest muguru, tas man tomēr ir par skarbu.

3. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Oi, vei! Kāpēc rakstīt ir tik baismīgi grūti? Kāpēc, jo vairāk gribas uzrakstīt ko labu, skaistu un gudru, jo dumjāk, neglītāk un sliktāk viss sanāk? Kā tāda baisa burvestība, kā nežēlīgs lāsts, kas katru burtu pārvērš atbaidošā gļotu pikucī, šausminošā posmkājī vai smirdošā mēslā. Oi, vei!

1. Janvāris 2017

Add to Memories Tell A Friend
Mūsu kvartāls pēdējo mēnešalgu iztērējis uguņošanai. Nezinu, vai viņiem rosolam arī kas atlicis. Šaušana turpinās jau trešo stundu. Kaķi besās, putni gāžas gar zemi.

31. Decembris 2016

Add to Memories Tell A Friend
Adenovīrusu un rinovīrusu pulciņš negribīgi atkāpjas, jūtos joprojām draņķīgi, taču varu jau runāt - atšķirībā no vakardienas. Tas nozīme, ka šampanieti tomēr dzeršu.
Lai jums visiem priecīga sagaidīšana, mīļie. Lai visiem skarbumiem galā ir vismaz kāda ieguvuma vai panākuma sajūta. Gan jau būs labi.
Powered by Sviesta Ciba