Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

23. Augusts 2017

Rēķins sagatavots iesniegšanai Rīgas pašvaldībai

Add to Memories Tell A Friend
„Ar zobenu izpildīju nāvessodu Ģertrūdei Hufnerei – 6 markas, izpildīju nāvessodu zemniekam Tomam – 6 markas, nogriezu ausi un izlauzu locekļus zaglim Henriham – 2 markas, izlauzu locekļus zaglim Mincam – 1 marka, izpildīju nāvessodu zaglim Henriham – 6 markas, pakāru zagli Martingu – 5 markas, sadedzināju noziedznieku par neprecīzu malkas svaru – 1 marka 4 šiliņi.[...] Gatavs pakalpot, Martins Guklevens, Rīgas bende. A.D. 1594.”

(No šejienes: https://www.riga.lv/lv/news/kur-un-ka-viduslaiku-riga-tika-izpilditi-navessodi?11311)

22. Augusts 2017

Vasarai aizejot

Add to Memories Tell A Friend
Dž.K.Džeroma "Trīs vīros laivā" bija epizode, kur kāds ēdelīgs vīrišķis bija nopircis "All included" jūras ceļojumu un gandrīz visu laiku tajā pavadījis jūras slimības mocīts, vemjot un nespējot neko ieēst. Kad viņš beidzot atkopās un atguva apetīti, ceļojums bija jau beidzies.
- Un tur tas aizpeld, - viņš skumji sacīja, ar skatienu pavadot kuģi. - Aizpeld ar visu, ko es būtu varējis apēst un neesmu apēdis par savām xxx mārciņām.

Nujā. Tā nu viņa aiziet. Ar visu, ko es, stulbene, būtu varējusi, bet neesmu piedzīvojusi un izdarījusi šajā tik sasodīti ilgi un mokoši gaidītajā gadalaikā.
Ceru, ka uz nāves gultas būs mazliet citāda sajūta.

Add to Memories Tell A Friend
Vasara pagājusi, laiks mainīt zeķes.
(Attēlā redzamajām kājām un kleitai ir ilustratīva nozīme. Būtiska ir tikai krāsa...)

21. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Pareklamēšu šeit, jo viņu FB lapa ir diezgan nepārskatāma.
Tātad Sv. Pāvila baznīcā līdz 6. septembrim svētdienās 14:00 un trešdienās 19:00 notiek brīnišķīgi ērģeļmūzikas koncerti. Ieeja par ziedojumiem. Iesaku visiem.:)

19. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Atkal bija lieliska ebreju priekšpusdiena, starp citu.

Sīkas dzēlības

Add to Memories Tell A Friend
Māsa Augusts, apvainojusies par manām dzēlībām, nolēma iedzelt arī man. Pelnīti, jāatzīst. Lūk, un tā es gāju, visa tāda siltuma atslābināta un gandrīz laimīga, līdz, meklējot somā telefonu, piespiedu to (somu, nevis ko citu) sev cieši klāt un dabūju dūrienu vēderā, kreisajā pusē, mazliet virs apakšbikšu gumijas, tādu, no kura acīs satumst un pasprūk spiedziens pa visu kvartālu. Nezinu, kas bija tas plēvspārnis, kurš saspiests noripoja lejup pa maniem brunčiem, droši vien lapsene, Augusts bieži pārvēršas lapsenē, lai paustu savu Viedokli, bet tagad man ir svaigi uzpampis vēders un, protams, vermuts ar toniku un citroniem, ko nopirku sev mazam mierinājumam un anestēzijai.

Add to Memories Tell A Friend
Svarīgākais kāzu tērpa elements.

18. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Šovakar man patīk mans ķermenis. Ērts, apmierināts un kompakts.

Add to Memories Tell A Friend
Kādreiz pamatskolā man bija jālasa I.Indrānes "Lazdu laipa". Neskaidri atceros, ka bija tāds visai poētisks tīņu gabals par Jūtām un kolhozu, sižets un tēli izplūduši visai biezā miglā. Taču viena epizode gan iespiedusies prātā - jaunieši pēc ciema kinoteātra apmeklējuma spriež, cik labi būtu, ja filmas kādreiz varētu skatīties neizejot no mājām, turklāt tādas, kādas atbilst attiecīgā brīža noskaņai: komēdija, vai piedzīvojumu gabals, vai par karu... Utopija.

16. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Stefanote. Beidzot!

15. Augusts 2017

Turpinot gremdēties jidišā ar dziesmām un dejām

Add to Memories Tell A Friend
Koena vietu manā sirdī, protams, neaizņems neviens un nekad. Tomēr arī šajā ebreju puisēnā ir kaut kas simpātisks.

14. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Brālim ar sievu ir 30 gadu kāzu jubileja, labi, ka mamma atgādināja. Nudien nezinu, vai šādos gadījumos noteikti jāapsveic.

Add to Memories Tell A Friend
Cik labi, ja ir draugi. Patiesi, patiesi, cik lieliska vieta ir pasaule, ja tev ir draugi. Es sen būtu nomirusi, sadalījusies un destilējusies, ja man viņu nebūtu. Paldies.

13. Augusts 2017

Ebreju jautājums - atkal

Add to Memories Tell A Friend
Par spīti manai kaislībai pret visu levantisko un seno, ebreju pasaulē mani šobrīd visvairāk valdzina tieši jidišā tapušais kultūras mantojums. Līdz tam, ka pati būtu gatava valodu nedaudz pamācīties (t.i., nedaudz klāt vēl tam nedaudzumam, ko var saprast no atmiņā saglabātajām vācu valodas druskām).
Geršele Ostropollers manā galvā sācis konkurēt ar Hodžu Nasredinu.

Add to Memories Tell A Friend
Попрыгунья Стрекоза
Лето красное пропела,
Оглянуться не успела...

12. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Cik ilgi jāvāra cūkpupas?

Add to Memories Tell A Friend
Ārprāts, kā man patīk šī diena!
Nācu mājās no lieliska lenča (ne vairs branča) ar Čaku, trāpīju poļu negaisā (kad mums no Polijas puses vispār nācis kas labs, ja?), un kleitai pilot, tušai tekot, zandales rokā nesdama, basām kājām gāju pa pludojošām ielām un kā mantru skaitīju: "kāda brīnišķa diena, kāda brīnišķa dzīve".
Ir silti. Jau otro dienu no vietas. Zeme ir kļuvusi par draudzīgu stihiju, uz kuras gribas apgulties, gaiss mīlīgi murrā un pieglaužas, uguns ar ūdeni cīnās kaut kur debesīs lieliskā šovā.
Mazs kvalitatīvas vasaras gabaliņš šogad.

10. Augusts 2017

Par ko var mīlēt augustu

Add to Memories Tell A Friend
Laikapstākļi jau dažas dienas ir visnotaļ ciešami, mīļais August. Vēl tikai izmisīgi gribētos kādu siltu nakti. Tā, lai var vakarā iznākt uz lieveņa ar savu tējas krūzi vai vīna glāzi - ko nu dieves tobrīd devušas - un sēdēt, kailiem plecien, kailiem stilbiem, siltam gaisam maigi skalojoties visriņķī. Un sienāžus klausīties. Un lai perseīdas pakšķēdamas birst zālē, katra piepildīdama kādu vēlēšanos - princi par vīru, trubadūru par mīļāko, mieru visā pasaulē un divreiz lielāku algu.

7. Augusts 2017

Add to Memories Tell A Friend
Aizvadītā nedēļa kā pretošanās summertimesadnessam. Man patika pirmdienas vakara garā pastaiga Lastādijā. Parki bija tumšzaļi un saulriets sarkans.
Otrdien bija kārtējais jaukais ebreju pasākums, kura laikā, iespējams, izdzēru pārāk daudz vīna un izpļāpāju pārāk daudz vārdu.
Trešdien beidzot apskatīju indīgos augus Botāniskajā dārzā. Diemžēl superindīgo velnarutku no daudz mazāk indīgā suņustobra un nekaitīgā suņuburkšķa neatšķiru joprojām. Toties nu zinu, ka gandrīz visi Latvijas indīgie augi pieder vai nu čemurziežu, vai nakteņu, vai gundegu dzimtai. Gribējās mazliet vairāk zinātnes tajā pasākumā, bet ir tā, kā ir. Botāniskajā dārzā ļoti krāšņi saziedējušas dālijas un flokši - turklāt nemaz ne indīgi, to dēļ vien bija vērts turp aizbraukt.
Ceturtdien biju garā pastaigā uz Sarkandaugavu, pēc tam sajutos piekususi un neaizgāju uz Kaņepi, iespējams, palaidu garām interesantu muzikālo piedzīvojumu.
Piektdien kārtoju Lietas.
Sestdien bija brančs ar Čaku, vakarā uznāca melanholija, neaizgāju uz ērģeļmūzikas koncertu.
Svētdien introversijas uzplūdos izlasīju "Aptiekāru Melhioru un Olevistes baznīcas noslēpumu" - būtu gaumīgāks, ja tā templiešu h**ņa nebūtu piepīta klāt, un ja autoram nebūtu sagribējies uz beigām būt ļoti jau nu semiotiskam. Taču visnotaļ der Šīsvasaras Lubenes godpilnajai nominācijai.

Pagaidām viss liecina, ka šī nedēļa būs vēl garlaicīgāka. Jātīra māja, jālasa draugu disertācijas, jālaista puķes. Stefanote, ķēms, joprojām nezied, sāku baidīties, ka vēl tie pārbriedušie pumpuri nenobirst, tpu, tpu, tpu.

4. Augusts 2017

Arī tas pāries

Add to Memories Tell A Friend
Vu iz dos gesele, vu iz di shtib?
Vu iz dos meydele, vemen kh'hob lib?
Ot iz dos gesele, ot iz di shtib,
Ot iz dos meydele, vemen kh'hob lib.

Vu iz dos taykhele, vu iz di mil?
Vu iz dos derfele, vu iz di shil?
Ot iz dos taykhele, ot iz di mil,
Ot iz dos derfele, ot iz di shil.

Arayn in di shtiber, mayn veytog iz groys,
Alts iz geblibn a kholem nor bloyz,
Nishto mer dos gesele, nishto mer di shtib,
Nishto mer dos meydele vemen kh'hob lib.
Powered by Sviesta Ciba