Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

8. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Vajadzētu jaukāk izturēties pret cilvēkiem, kuri man nepatīk.

7. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Atdraugoju dažus sen-nerakstītājus un mazrakstītājus. Neuztveriet personiski, lūdzu, visa vaina draugu limitā (apmaksātais konts man joprojam škiet sasodīti neērti iegūstams). Ja jūsu aktivitāte pieaugs (bet mazrakstoši būs kļuvuši citi), piedraugošu rotācijas kārtībā atpakaļ.

5. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ričmonds neparasti ilgi bija uzvedies labi. Lai pasaule atgūtu līdzsvaru, šovakar atradu vannasistabā uz grīdas sagrauzta skuvekļa atliekas. Par laimi galviņa ar asmenīti atradās zem vannas, taču, iekams to sameklēju, paguvu vairākkārt pārklāties aukstiem sviedriem.

Add to Memories Tell A Friend
Manai nelaiķa vecmammai Elfrīdai šodien apritētu 100 gadu. Par godu šim notikumam ģimene un dažas attālāku radu tantes pulcējās pie mammas. Uzēdām šķovētus kāpostus ar cepeti, apēdām kūku, iedzērām kafiju ar upeņu balzamu un Dzintras tantes pašmargoto dzērveņu liķieri no aizpērnās ražas.
Tad sākās albumu šķirstīšana un stāstu stāstīšana. Man kā parasti nebija somiņā diktofona, ko gauži nožēloju. Jo, raugi, tie meksikāņu seriālu scenāristi - viņi par šiem stāstiem savas Akapulko villas būtu gatavi pārdot, lai desmitreiz greznākas par jauniem scenārijiem būvētu vietā.
- Paklau, - es apmulsusi jautāju mammai - kāpēc vecvecmāmiņas Marijas mirstamzīmē ir uzvārds XX? Viņa taču bija dzimusi kā N, pēc tam 16 gados salaulājusies ar K, tad aizbēgusi pie R. No kurienes XX?
- Ai, - nevērīgi atsaka māte, traukus mazgādama. - Viņa taču vienmēr bija ar kādu precējusies. Pēdējoreiz laikam ar XX, nu, vismaz oficiāli.

Un tad es skumji saploku apziņā, ka kopš 19.gadsimta vidus visas manas dzimtas sievietes - skaistas, gudras un ellīgi temperamentīgas, pat zvērīga vīriešu deficīta apstākļos (visādas revolūcijas un pasaules kari, ziniet, vai ne!) pamanījušās apprecēties ne mazāk kā trīs reizes mūžā.
Līdz piedzimstu es un neprecos nemaz. (Varbūt tas tāpēc, ka deficīts nav jūtams, ej nu sazini...)

4. Oktobris 2015

Atrasts tīklā

Add to Memories Tell A Friend
"Gludināmie dēļi - tie ir sniegadēļi, kuri atteikušies no sava sapņa un atraduši Normālu Darbu".

3. Oktobris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ričmonds gulēdams sapņo ļoti emocionālus sapņus - vismaz spriežot pēc vaukšķēšanas, ņurdēšanas, ķepu un deguna raustīšanās, ausu cilāšanās.
Interesanti, kādi tēli dominē dzīvnieku sapņos? Arī vizuālie, vai tomēr skaņu, smaržu, kustību, resp., tie, kas (pēc mūsu domām) viņiem ir svarīgāks izziņas avots nomodā?

30. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
kad citus izkapts baida
es tinos smēķa dūmā
un visa nāve smaida
kā dirsa rožu krūmā

/J.Rokpelnis/

Pirms 25 gadiem, skolā iedama, šo dzejoli iemācījos literatūras stundā, vēlāk citēju domrakstā, dabūju labu atzīmi, Rokpeļņa nāves dirsa nevienu nesatrauca un ažiotāžu nebūtu spējusi izraisīt.

(Nē, nu, nekas labs jau tāpat no manis nav izaudzis, protams.)

26. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Khe!:)
http://www.skats.lv/socialie-tikli/10-kaitinosi-draugu-tipi-kurus-gribas-izdzest-no-facebook.d?id=46514265

Par nesaprašanām

Add to Memories Tell A Friend
Dienās, kad strādāju mājās - un, mājās strādādama, es nopelnu vairāk nekā pusi savas iztikas, resp., padaru lielāko daļu algotā darba - mani ārkārtīgi kaitina apkārtējo attieksme pret šo laiku kā pilnīgi brīvu un pakārtojamu viņu ieskatiem.
Pieņemu, ka draugiem un radiem iespaids par strādāšanu mājās ir tāds - es, tērpusies elegantā peņuārā, ar proseko glāzi rokā defilēju no istabas uz istabu, pa laikam apsēžos uz dīvāna, lai uzlabotu manikīru un pašķirstītu kādu žurnālu, tad apēdu lašmaizīti, saritinos klubkrēslā, noklausos operu, un kad vairs galīgi nezinu, kā sevi izklaidēt, aizšļūcu līdz datoram un laiski uzklabinu dažas rindiņas. Tāpēc ir pilnīgi nesaprotami, kādēļ es neesmu katrreiz ar mieru atsaukties telefoniskam aicinājumam tūdaļ pat (vai pēc stundas) pievienoties uz glāzi vīna tepat aiz stūra, pēc divām stundām nākt līdzi uz teātri, kopā aizbraukt kaut kur uz atlikušo pusi dienas, izdarīt sīku pakalpojumu, kas prasa tikai trīs stundas laika, vai vienkārši divarpus stundas tepat pa telefonu analizēt kārtējo drāmu mīlas dzīvē, bērnu audzināšanā un attiecībās ar kašķīgo kolēģi.
Diemžēl realitāte mazliet atšķiras. Protams, mājās strādājot, es pati varu izvēlēties celšanās un ēdienreižu laiku, kā arī pati noteikt mirkli, kad apsēžos pie datora, un plānot, pēc cik ilga laika ņemšu pauzes. Taču, lai tiktu galā ar darāmā apjomu un iekļautos termiņos, parasti šīs pauzes ir 5-10 minūtes, lai aizskrietu uz virtuvi, uzliktu vārīties ūdeni nākamajai kafijai, pa šo vārīšanās laiku apmeklētu tualeti, mazliet pavingrinātu muguru un plecus, iepilinātu acīs mitrinošos pilienus, pamasētu plaukstu locītavas un pirkstus. Kaut kad pa dienas vidu ir jāpagūst arī apģērbties "ielas drēbēs" un izvest laukā suni, vai arī pašai aiziet līdz veikalam. Ar skumju nopūtu secināt, ka ieskrūvēt izdegušās spuldzītes, izmazgāt aizkarus un sakārtot skapi arī šodien nebūs laika un spēka. Saprast, ka uzņemt ciemiņus nevarēs ne šonedēļ, ne nākamnedēļ. Pārstāt skumt un atgriezties pie darba.

25. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nedēļa vāveres ritenī beigusies. Šodien darbā, pieceļoties no galda un izstaipoties, pēkšņi sajutu, cik saspringti, cieti un sāpīgi ir mani muskuļi - skaustā, mugurā, vēderā, augšstilbos, rokās... Likās, ka, mēģinot pieliekties, salūzīšu ar spalgu krakšķi. Ja man kāds mēģinātu ko injicēt, adatas liektos un lūztu.
Tagad drīkstēs izgulēties. Ja varēs. Ja pirms tam stāvēšu zem siltas dušas pietiekami ilgi.

15. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Varbūt vērts aiziet.

Add to Memories Tell A Friend
Ja nu kādam pēkšņi ir ideja par darbu (pilnu vai pusslodzi), ko varētu strādāt socioloģijas doktorante ar pieredzi gan valsts pārvaldē, gan NVO sektorā, būšu pateicīga par komentāros atstātu ziņu.
P.S. Es pati neesmu šī persona.

13. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ak, jā! Pēc brītiņa norietēs saule, un būs klāt Roš-Hašāna. Lai jums garda gefilte fiš un cukurābolīši, lai jūsu šonakt ieņemtie bērni izaug par pasaulslaveniem vijolniekiem, dakteriem un šahistiem, kas vienmēr klausa mammu. Un lai mums visiem sākas jauns un drusku labāks gads!
Priekā!
https://www.youtube.com/watch?v=0YONAP39jVE

Add to Memories Tell A Friend
Sers Ričmonds šodien ir iepazinis jūru (tā viņā neizsauca nekādas īpašas emocijas, mazliet padzērās un jutās vīlies, peldēt negāja) un dabūjis paskriet pa mežu. Mežā viņš uzvedas vairāk kā ganu suns, nevis kā medību suns, apgāžot manus līdzšinējos priekšstatus par savu izcelsmi.
Man pašai mazliet sāp kakls, tāpēc dzeru balzamu un jūtu, ka kļūstu laimīgi laiska. Tomēr cilvēks, kuru žņaudz sirdsapziņa par parīt nododamu vēl neiesāktu tulkojumu un diviem neiesāktiem rakstiem, kas jāpabeidz septembrī, tā justies nedrīkst. Turklāt māja arī reiz būtu jāiztīra. Logi jānomazgā, grīdas jāievasko, jāsadedzina liekie papīri, jāieziemo vasaras drēbes, jāatšķetina un jāsaliek grozos Ričmonda savandītais dziju murskulis, jāizmazgā džemperi, ar pulētāju jānoberž skapji, ar sūkli un putām - dīvāni. Sasodīts, cik jauki būtu nopirkt kādu pārīti izdarīgu aptekšņu!

12. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Mūsdienās ir sasodīti ērti būt ne-politkorektam. Tādējādi iespējams ar vienu šāvienu trāpīt vismaz diviem zaķiem, kā arī bariņam pāri lidojošu zosu. Līdzko esi savos pārspriedumos iespraudis izteikumu, kas varētu šķist aizvainojošs kādai cilvēku grupai (un tas nudien nav grūti), tevi tūdaļ apvij drosminieka un disidenta aura, jo neesi nobijies stāties pretī baisajai liberastu diktatūrai. Attiecīgi katram, kurš norādīs uz tavām faktu vai argumentācijas kļūdām, mēģinās piesaukt zinātni, vai kā citādi izrādīt nepiekrišanu, varēsi lepni attraukt, ka tie ir centieni sist krustā sirdsapziņas mocekli. Vienlaikus tev garantētas pūļa simpātijas, jo sabiedrības vairākums, protams, vēlas nīst kādas cilvēku grupas un aplaudē katram, kurš šo vēlmi ir artikulējis.
Esiet rasisti, seksisti, ksenofobi un homofobi. Būs vieglāk rakstīt referātus un gozēties uz žurnālu vākiem, nudien!

11. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Šodien, kad biju darbā un attiecīgi - Ričmonds pie maniem vecākiem, piezvanīja māte ar drebošu un aizlūzušu balsi. Par laimi neviens nebija miris, taču pastaigas laikā Ričmonda pavadai nebija izturējušas karabīni saturošās kniedes. Sunītis divas stundas bija baudījis līksmu brīvību, iedzīdams šausmās apkārtnes baložus un kaķus, kā arī nervozākus garāmgājējus.
Pēc tam laimīgais suns labprātīgi padevies gūstā un ļāvies, lai viņu, turot aiz kaklasiksnas un astes, aizvelk mājās. Tur māte vēl pusstundu ar ziepjainu sūkli berzusi viņa purnu, uz kura bijušas nepārprotamas koprofāgijas pēdas.
Tagad patēvs ir pavadā kniežu vietas nostiprinājis ar kārtīgām krievulaiku skrūvēm un uzgriežņiem.
Kādu laiku uz ielas būs drošība un miers.
Padomus nelūdzu, jo mans suns IR citāds, un to, kas palīdzējis jūsējiem, es visticamāk jau esmu izmēģinājusi.
Turklāt situācija nepārprotami ir daudz labāka nekā pavasarī. Tas liecina, ka esam uz pareizā ceļa.

Add to Memories Tell A Friend
Man vajadzīga iekārta, kas pulksten 22 izslēdz datoru un visas lampas, atstājot uz grīdas izgaismotas bultiņas gultas virzienā.

10. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Kādā pārdomu brīdī nejauši sarēķināju, ka manu piedzimšanu no Otrā pasaules kara šķir mazāks laika sprīdis nekā no šodienas, un nobālēju šausmās par savu vecumu.
Galu galā - Otrais pasaules karš, tā taču ir, un visu manu mūžu ir bijusi senatnīga grāmatu vēsture. Visas tās sievietes ar ragveidīgi uzrullētajiem matiem un polsterētajiem pleciem, cigarešu mundštuki, gramofoni un fonā krītošās bumbas. Mana vecmāmiņa - jauna un skaista, bet nekad neredzētais vectētiņš - reāla persona, nevis mūžam jauneklīgs portrets.
Šodienas bērniem tikpat nereāla aizvēsture ir 70.gadi.
Pasaule izskatījās šādi: http://spoki.tvnet.lv/vesture/Par-un-ap-20-gs-60-70-gadu/274757
http://runabildes.lv/foto-ka-riga-izskatijas-70-tajos-gados-riga-city-in-70-ies/ ;
bītli vairs kopā nedziedāja, bet Lenons vēl bija dzīvs, ABBA ņēmās pilnā sparā, un Boney-M bija vienots pulciņš, taču nopietniem puišiem bija kļošenes, gari mati, un uz sienām viņi rakstīja AC/DC - pa vidu, protams, zibens, nevis šķērssvītra.

9. Septembris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Varētu tā kā beidzot iet gulēt. Pat niknums viegli noplacis.

Add to Memories Tell A Friend
Nožēlojamā, sapistā depersonalizēto, dehumanizēto skrūvīšu pasaule!
Powered by Sviesta Ciba