Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

24. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Dzīvot bail, bet ļoti gribas.

23. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Māra Ārgaļa pēcnāves izstāde Rīgas Mākslas telpā ir vērienīga un iespaidīga, piedodiet šo banālo un neko neizsakošo raksturojumu. Es tik tiešām gribu ieteikt to apmeklēt, tas noteikti būs piecu eiro biļetes vērts (studentiem - 2,50, topošajiem un esošajiem māksliniekiem - bez maksas). Ir jārēķinās ar vairāk nekā stundu laika, un ja esat apzinīgā vecumā piedzīvojuši 70., 80. un 90. gadus, jūs tos piedzīvosit vēlreiz.

15. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Lāčplēša un Satekles ielas krustojumā avarējušais motocikls bija sašķīdis tik smalkās lauskās, ka baidos pat domāt, kas noticis ar braucēju.

14. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Starp citu, es joprojām neesmu redzējusi šī gada Pirmo Taureni. Toties pirmais motociklists bija jau pirms divām nedēļām. Melns ar sarkanu.

Add to Memories Tell A Friend
Un vēl, mani dārgie draugi, pavisam drīz, jau pēc četrām dienām, ir Čaharšanbe-Suri - saules gada pēdējā trešdiena. Irānā visi īsteni indoārieši šajā dienā pec saulrieta kur ugunskurus sētās un laukmalēs, pie kuriem ģimenei sanākt, ēdot, dzerot un kopābūšanu svinot . Tas jādara, lai aizejošā gada bēdas, neveiksmes un slimības ugunī sadeg un lai saules atnākšana tiek godam sagaidīta. Jaunākie un drošākie lec ugunskuriem pāri - jā, jā, lai veselība, lai laba raža un lai odi nekož. Visādi musulmaņu kārtības policisti gan patrulē un par šitādu pagānisku izdarīšanos raksta protokolus (ja vien policists nav kaimiņa brālēns, vai citādi labs cilvēks), tā ka var atrauties nonākšanu iecirknī, Tālbergu Tāļa manierē samargota sprediķa klausīšanos, vai pat administratīvo sodu.
Taču jau pusotru gadu tūkstoti nīdētā indoāriešu tradīcija zaļo kā kupla nezāle, ugunis deg laukos un pilsētu nomalēs, ļaudis dedzina kaites un ligas, mullas burkšķ, bet Allāhs vēlīgi smaida bārdā. Lī-īgo, lī-īgo!

Ciemošanās pie mātes

Add to Memories Tell A Friend
- Man šķiet, ka tu to sunīti kārtīgi nebaro. Paskat, cik viņš žēlīgi skatās.
- Viņš no rīta atstāja neizēstu sausās barības bļodu, - es aizrādīju. - Protams, aprija visu, kas kaķiem bija palicis pāri, un savējo tikai pašņakarēja, bet viņš noteikti nav badā.

Ričmonda skatiens kļuva aizvien lūdzošāks. Izstiepis kaklu, viņš bikli tuvināja purnu mātes rokām, kas lobīja ar mizu vārītos kartupeļus. Nenovērsdams gandrīz asarainās ubagotāja acis, viņš paņēma zobos kartupeļa mizu un, nedaudz vaikstīdamies, apēda.

- Nu, ko es teicu! Ēd kartupeļu miziņas kā kara laikos. Nāc, mīļumiņ, es tev iedošu pienā vārītus putraimiņus ar sviestiņu, speķa ādiņas un desiņu.

- Mammm, nevajag! - es iebrēcos, bet bija jau par vēlu.

Kad pēc pusstundas gāju mājās ar savu beidzot normāli paēdināto trūkumcietēju, viņš, ticis līdz trešajam krūmam, viegli norīstījās un sāka vemt. Putras kaudzīte (pieniņā un sviestiņā vārītā), tai blakus žūksnis speķādiņu, desa, norīta gandrīz tāda pati kā sagriezta...
Ticis galā, Ričmonds man draiski pamāja ar asti un priecīgi lēkšoja mājup.
Mājās viņš garlaikoti paskrumšķināja no brokastīm atlikušo sauso barību un metās spēlēties ar bumbiņu.
Ir labi ļaut citiem justies dāsniem.

8. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Lai cik ļoti patētiski tas neizklausītos, es tiešām esmu no visas sirds pateicīga tām sievietēm,  - un arī vīriešiem, kuri viņas atbalstījuši, - kuras šo 100 gadu laikā par spīti izsmieklam, ieslodzījumiem un pat reāliem cilvēku upuriem ir izcīnījušas manas tiesības šodien būt tai, kas es esmu.
Paldies, ka esmu varējusi studēt to, kas mani interesē.
Paldies, ka esmu varējusi un varu sevi uzturēt, strādājot ko aizraujošāku un labāk apmaksātu par saimniecības vadītājas, guvernantes vai mašīnrakstītājas darbu.
Paldies, ka man ir tiesības pašai slēgt līgumus un rīkoties ar savu īpašumu.
Paldies, ka man ir tiesības balsot vēlēšanās.
Kā arī paldies par daudzām citām, varbūt pat īsti neapjaustām, izmantotām un neizmantotām iespējām, kuru svarīgums ikdienā piemirstas. Nekas no tā pirms dažām desmitgadēm nav šķitis pašsaprotams, un, iespējams, arī šodien ir vairāk apdraudēts, nekā mums šķiet.
Laiks ir brīnišķīgs, tūlīt došos skrējienā. Starp citu, ja kādreiz saņemšos trenēties maratonam, būtu labi atcerēties, ka pirms dažiem desmitiem gadu toreizējie rudzīši un parādnieki uzstāja, ka sieviešu ķermeņi ir jāsaudzē un jāsargā no sportiskuma, jo īpaši - no garajām distancēm. Paldies Ketrīnai Svitcerei par drosmi.

5. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nebiju skrējusi, kopš pie manis dzīvo Ričmonds, tātad gandrīz 3 mēnešus. Šodien beidzot saņēmos 3,3 kilometriem. Ilgās pauzes sekas ir jūtamas - ja, regulāri skrienot, distances zem 5 km vispār īsti neskaitījās, tad tagad augšstilbos jūtu viegli vibrējam to, kas reiz bija muskuļi.
Nekas, es atgūšos.

Add to Memories Tell A Friend
Ričmonds TO pamanīja pirmais. Es pamanīju Ričmonda skatienu, kurš nozīmēja "tu jau atkal ķērksi, ja es šito pagrābšu zobos, vai ne?". Savilku pavadu ciešāk un arī paskatījos, kas gan mētājas uz netīrajām pussagruvušās mājas kāpnītēm.
Tā bija sprīdi gara lupatu lellīte bez iezīmētas sejas - ļoti līdzīga vudu lellītēm, ko rāda Holivudas filmās. Un - ta-dāā! - tā bija nošķiesta asinīm. Vai vismaz ar pussarecējušām asinīm ļoti līdzīgu nevienmērīgi tumšsarkanu krāsu.
Mēs ar Ričmondu dažas sekundes sinhroni pagrozījām galvas uz vienu un otru pusi, tad pagriezāmies un devāmies mājās.
Bija bez dažām minūtēm pusnakts. Debesīs spīdēja gandrīz pilns mēness. Man mazliet nāca smiekli un pavisam mazliet bija bailīgi.

1. Marts 2015

Add to Memories Tell A Friend
Ziemas vairs nav, pavasara vēl nav. Nekad neesmu sapratusi šo gadalaiku. Neesamības fragments. Tukšā telpa starp atomiem.

28. Februāris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nevarētu teikt, ka es ļoti aktīvi interesējos par Krievijas politiku, jo īpaši iekšpolitiku, taču ziņa par Ņemcova nāvi mani satrieca. Uzvēdīja drusku preapokaliptisku noskaņu.

27. Februāris 2015

Plānojam pavasari

Add to Memories Tell A Friend
Starta numurs - 10 362. Ar ko arī sevi apsveicu, glīts skaitlis.

Add to Memories Tell A Friend
Neliels manas privātās attieksmes paskaidrojums iepriekšējā ieraksta sakarā - lai izvairītos no pārpratumiem un sev adresētām apsūdzībām.
Tātad - pret parādnieka-rudzīša tipa večiem, t.i, nedaperētiem vanckarmačo un vonnabī alfa-meiļiem, kuri nav spējīgi apliecināties, kādā jomā godīgi konkurējot ar citiem tēviņiem - kaut vai kaujoties krogā - un tā vietā izvēlas glumas manipulācijas ar sievietēm un savu patriarhālo statusu, es izjūtu tikai bezgalīgu riebumu un naidu.
Savukārt, pret sievietēm, kurām nelaimīgi ir gadījies ar viņiem saistīties, es izjūtu nožēlu. Bez mazākās augstprātības.
Tam visam nav sakara ar monogāmiju-poligāmiju, vai ticību laulības institūcijas neesošajam svētumam.

26. Februāris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Diemžēl šorīt izlasīju interviju ar Parādnieku un viņa iebaidīto mazohistisko kundzīti. Visu dienu sajūta, it kā būtu apēdusi kādu iepuvušu pārtikas produktu. Viņi abi nepārprotami ir ideālie Rudzīša pacienti.

22. Februāris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Pedagoģijas spožums un posts pirms nepilniem 100 gadiem. Cik labi, ka esmu piedzimusi dažas desmitgades vēlāk!

20. Februāris 2015

Meteņi

Add to Memories Tell A Friend
Lūk, arī viena laba ziņa. Patiesi, patiesi, vēl pagājušonedēļ apcerēju, ka es varētu ņemt un Saeimas vēlēšanāš nobalsot par partiju, kura apsolītu atdzīvināt Meteņa (Vastlāvja) svinēšanas tradīciju Latvijā - vēlams, iešķiebjot vienu oficiālo brīvdienu, tā lai sanāk pagarinātā nedēļas nogale. Jebšu citādi pārciest februuārus ir gandrīz neiespējami. Gadumija jau aizmirsusies, Lieldienas aiz trejdeviņiem kalniem... Ir nepieciešami vieni nāciju vienojoši svētki šajā gada briesmīgākajā laikā, kad mūžīgi ilgstošā ziema draud izspiest no radībām pēdējās dzīvības paliekas. Ir vajadzīgas tematiskās gaismu instalācijas, ugunskuri, korporatīvie pasākumi darbavietās, specifiski svētku ēdieni, ko kolēģi atnes citu nogaršošanai un mainās receptēm, ciemošanās pie vecākiem un iziešana ielās ar draugiem.
Mēs daudzas desmitgades esam mēģinājuši iztikt bez Meteņa, mūsu veselībai un dzīvildzei tas nekādi nevar būt nācis par labu.

Melnā stadija

Add to Memories Tell A Friend
Œuvre au noir (mélanosis en grec, nigredo en latin), sous le signe de Saturne: il y a mort, dissolution du mercure et coagulation du soufre.

Preventīvās atvainošanās trieciendeva

Add to Memories Tell A Friend
Tuvākos trīsarpus mēnešus es būšu ārkārtīgi nervoza un pastiprināti neiecietīga pret visu, kas man šķitīs muļķīgs - un, piedodiet, man tāds šķitīs ļoti daudz kas. Neņemiet, lūdzu, galvā, neapvainojieties, neuztveriet personiski.
Ceru, ka man pietiks saprāta neiesaistīties diskusijās, bet galvot nevaru.

19. Februāris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Spēlēt šahu ar baložiem ir daudz sakarīgāka nodarbe nekā mēģināt diskutēt ar dažu labu cibiņu.
Ar labu nakti, dārgie.

15. Februāris 2015

Add to Memories Tell A Friend
Nez kādēļ šķiet, ka gan laimīgai, gan nelaimīgai būt manā gadījumā būtu ļoti nepieklājīgi.
Powered by Sviesta Ciba