Kurvjzieža kontemplācijas

zībenšlēfera nomods

Krāšņais Kurvjziedis

View

Navigation

9. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Labi, ka man nav pieejas ieročiem un munīcijai, būtu grūti apvaldīt vēlmi iemest granātu VARAM logā.

8. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ričmonds iemācījies čiept no galda valriekstus, ienest savā migā, pārkost čaulu un izēst kodolu.

Add to Memories Tell A Friend
Nomainīju FB profilbildi un vēlīgi saņēmu hilarionskābes injekciju reklāmu.

7. Decembris 2019

Dariačangi dārzs

Add to Memories Tell A Friend
Es uzgāju ganīdama prokrastinēdama.

https://stream.filharmonia.sk/video/?v=KS201910251900#first-part

6. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ideja par Rīgas domes ārkārtas vēlēšanām ir idiotiskākā no visām, kas izskanējušas šīs Saeimas laikā, un, kā jau zināt, konkurence šajā nominācijā līdz šim bijusi sūra.

5. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ar prieku pamanīju, ka kādā portālā viena dāma nodēvēta par "ēdiena entuziasti". Ēdiena entuziaste! Cik skaisti! Es arī varētu sevi tā saukt, tomēr daudz glītāk nekā "rijīga mātīte".

2. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Jāpiezīmē, ka gandrīz jebkuru cilvēku, kuru es uzskatu par gudru un ar kuru esmu bijusi kaut vai paviršā saskarsmē (vienalga - virtuālā vai klātienes) vairāk par gadu, man ir vismaz reizi, bet visbiežāk - vairākkārt gadījies pieķert kāda it kā vispārzināma fakta nezināšanā, nepamatotā vispārinājumā, argumentācijas kļūdā, paviršībā vai seklumā, vērtējot kādu parādību. (Baidos pat iedomāties, cik bieži ko tādu demonstrēju pati, bet šis nav pašsaustīšanās ieraksts.)
Un tomēr - šie paši cilvēki ir demonstrējuši arī pārsteidzošu erudīciju kādā noteiktā jomā, spējuši norādīt uz līdz šim slēptām sakarībām, izgaismojuši vispārzināmajā jaunas, iepriekš nemanītas šķautnes.
Un es turpinu viņus uzskatīt par gudriem.

Add to Memories Tell A Friend
Pozas kasījumi 2019.

1. Decembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Šim gadam atlicis vēl viens mēnesis, bet esmu jau ļoti nogurusi.
Vienmēr šķitis mazliet dīvaini, ka gadiem jāmainās ziemas vidū. Var jau būt, ka bez Jaungada ziema nemaz nebūtu pārciešama, ej nu sazini, bet...

28. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
- Ričmond, vai tu mani mīli?

Liela, silta, sārta mēle aizlaiza manas brilles. Tā mīlestība padara mūs aklus.

Add to Memories Tell A Friend
Vispār, ja "Ēd, lūdzies, mīli" autore būtu aizbraukusi uz Gruziju, viņai sanāktu daudz biezāka un interesantāka grāmata, kaut arī apceļojamā valsts būtu tikai viena.

Mēs ēdām. Hačapuri un hinkaļus, phali, sacivi, čašašuli un čakhobili, čašapuli un mcvadi ar tkemali un pamidori-sacebeli, čihirtmu, harčo un suluguni, pahlavas un čurčhelas, mērcām maizītes feihojas un kizilogu ievārījumos, un uz galda mums netrūka asa, tanīnaina mājas vīna krūku, nedz arī dedzinošas čačas un zeltaina, aromātiska konjaka.

Mēs gājām uz klosteriem un baznīcām, godinājām relikvijas, likām svecītes pie vairāk nekā pusotru gadu tūkstoti senām ikonām mūros, kuri dzirdējuši neskaitāmu paaudžu lūgšanas gadsimtiem ilgi. Vērojām kristību un kāzu ceremonijas Mchetā, rāpāmlies Upliscikhes kalnos, un svētās Nino gars lidinājās pār mums, vēlīgi mādams ar vīnogulāju krustu, no kura nokarājās nogrieztu bizīšu pušķi. Tikmēr pie baznīcām blēja svētā Georga svētkiem upurēšanai atvestie auni.

Mēs mīlējām. Dzīvi un cits citu, aizmirsām aizvainojumus un sāncensības, dalījāmies maizē un vīnā, uzsaucām tostus, apkampāmies un uz īsu mirklīti kļuvām par mazliet labākiem cilvēkiem. Nudien tā bija.

27. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Ar visu savu džetlagu, iesnām un paģirām esmu atvilkusies uz darbu (atvaļinājuma dienā, ja!), bet visi ir tik rosīgi, ka nav pat īsti kur piedalīties. Atliks vien baudīt kultūru.

26. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Vīna zilganās ēnas no lūpām un zobiem tiek noberztas ātri, bet Gruziju no dvēseles neizdeldēs nekas.

(Es kādu laiku izsacīšos eksaltēti kā tostos. Un nekautrēšos par to.)

22. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Gruzija. Ir. Un ceru, vēl mirkli būs.

21. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Beidzot esmu uzzinājusi patiesību par Mēdeju!
Draugi, neticiet nevienam Eiripīda vārdam - viņš kā mizogīnists un antigruzīnists (antikolhīdists) ir apmelojis viedo sievieti, kura barbariskajiem rietumniekiem iemācīja darīt vīnu un brūvēt zālītes pret dažādām kaitēm ( "medicīna" = "Mēdejas māksla", ja!).
Patiesībā pēc šķiršanās ar veco brunču mednieku Jāsonu Mēdeja mierīgi turpināja dzīvot Atēnās, audzināt bērnus, nevienu neslepkavoja, nu, varbūt mazliet pakašķējās, ko nevaram viņai pārmest.
To man tikko pastāstīja sirms gruzīnu vēsturnieks, atspiedies pret 4000 gadus vecu kvevri.
Bija vērts uz šejieni atbraukt.

19. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Esmu nonākusi līdz Kijevas lidostai, vietai ar briesmīgu kondicionētu gaisu, kurš rauj manu kaklu čokurā, un dīvainu WiFi. Vēl te ir normāls alus un nesaprotami dārgs borščs. Prokrastinēju savu referātu un ilgojos pēc brīža, kad izkāpšu uz Gruzijas zemes.

18. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Tīri laba mums tā valsts pagaidām. Nu tad uz nākamo 101 gadu! Priekā

17. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Bet kamēr jums staro Rīga, mēs ar seru Ričmondu devāmies ekspedīcijā uz Elles dīķi Ķengaragā. Atradām, papriecājāmies, gājām pa promenādi mājup. Ričmonds gribēja tusēt ar gulbjiem, gulbji negribēja tusēt ar Ričmondu. Tā nu mēs nevilšus ieklīdām Grāpja pussalā, un es tikai pēc laba brītiņa sapratu, ka cita savienojuma ar cietzemi kā Ķengaraga gals tai nav. Drosmīgi izstaigājām visu zemes strēli, neiztraucējām nedz vientulīgo makšķernieku, nedz pārīti, kas kniebās mašīnā. Pussalas galā sers R varonīgi ielēca Daugavā, lai izvilktu krastā pāli. Tas viņam neizdevās, bet vismaz sunītis padzērās. Ļāvu viņam izskraidīties un izkūleņoties bez pavadas.
Kopumā pastaiga ilga četrarpus stundas. Ričmonds līdz pat mājām priecīgi lēkāja un mēģināja ierosināt maršrutu atkārtot, vislabāk - tūlīt pat!

Add to Memories Tell A Friend
kaut kā šķiet, ka parīt uz lidostu traukšos apmēram tā kā beibe Leningrad dziesmas "Kabriolet" klipā.

(Līdzīgas izjūtas man bija maijā, kad dienā pirms vēlēšanām braucu uz Rundāli lasīt referātu, un mašīnā vienlaikus krāsojos, atlasīju savas prezentācijas bildes, apzvanīju iecirkņus, čekoju programmu "Balsis" un vilku kājās zeķubikses. Nē, vismaz stūrēt man toč nevajadzēja, un visi palika dzīvi.)

16. Novembris 2019

Add to Memories Tell A Friend
Kopā ar mammu šodien aizgāju uz kapiem. Pārvarēju sevi, iekļāvos kopienā, pildīju latviešu sievietes misiju - grābstīju ar grābeklīti zemi pār sen mirušās tantes kauliem un nesu uz miskasti milzu klēpjus pussatrūdējušu lapu.
Dīvainā kārtā - man gandrīz patika.
Kapiem piestāv novembris. Sažuvušās lapas, svaigās skujas, šur tur kāds aizdedzis svecīti - bet debesis tumšpelēkas, difūzas un gandrīz pavisam vieši piekļāvušās zemei, atstājot mums vien mazu spraudziņu, kur klejot pār mirušo pīšļiem.
Powered by Sviesta Ciba