Kurvjzieža kontemplācijas

Salons

Krāšņais Kurvjziedis

Navigation

21. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Иногда мне кажется, что у меня совсем нет той ноги, с которой нужно вставать каждое утро, чтобы день был хороший.

Add to Memories Tell A Friend
Pilnīgi droša pazīme, ka rakstu gabals ir draza, ir atslēgas frāze virsrakstā "[kaut kāds skaitlis] + [kaut kas]"

Žēl.

Add to Memories Tell A Friend
Žēl, ka nepieredzēšu neatkarīgo Latviju pēc gadiem 700. Tas būtu jauki tomēr, iziet no mājas tālajā 2714. gada 21. novembrī, ieelpot pilnas plaušas radioaktīvo putekļu un pavirši ievērtēt pie mājas ikdienišķi izkārto karogu ar krāšņu melno lenšu pušķi zolitūdes maksimas sagrūšanai, ātrvilciena Ropaži - Berne avārijai, kādiem ebreju pārinodarījumiem, vienai otrai zemestrīcei un pāris mēra epidēmijām par godu.

Add to Memories Tell A Friend
gribu ēst. esmu slima. sāp galva. pofig par sniegu.

Nojume

[info]hekate posting in [info]iztulko
Add to Memories Tell A Friend
It kā tik vienkāršs vārds, bet nespēju atrast ekvivalentu.
Vajag spāņu valodā, bet palīdzētu dabūt arī angļu valodas ekvivalentu, vai dajebkādas valodas ekvivalentu.
Atradu tādu "overhang", bet īsti neder. Ir vēl kāds?
Spāņu valodā atrodami visādi vārdi, bet kas pārsvarā ir ar nozīmi "patversme" vai "šķūnis", bet tas nav tas pats.

Nozīme - neliela, atsevišķa būve, kurai ir jumts, bet nav sienu, vai arī ir tikai dažas sienas.
Konteksts - nekustamā īpašuma dokumenti

Paldies!

Pa nedaudzam no visa.

Add to Memories Tell A Friend
1.Savu sniegu varat sev iebāzt paši ziniet, kur.

2.Ar interesi vakar risināju(nu, labi, ar interesi tikai dažus) pērnā gada olimpiādes uzdevumus matemātikā. Bez īpašas piepūles atrisināju visus, iespējams, tamdēļ, ka šie trešajai klasei domāti. Patiesi iepriecināja visa veida teksta uzdevumu literārā sadaļa. Gana labs jau bija "Sniegavīrs Olafs vēlējās pārspēt ziemeļbriedi Svenu ābolu tālmešanas sacensībās", interesanti bija vērot, kā ievietota ne ļoti slēptā reklāma(no 35 uzdevumiem divos bija stāsts par Sony telefoniem - vienā, ka Sony telefoniem, edz, gaidīšanas režīms esot 880 stundas, aber otrā, ka Mārtiņš ar vecāku uzdāvināto Sony Xperia ūdens drošo telefonu baseinā peldēja tieši 30 minūtes, jo tieši tik ilgi tas telefons nebojājas, ūdenī esot), taču pikantāki mīlīgākais šķita uzdevums "Baranciņai ir viens caurums, bet klinģerītim - 2 reizes vairāk".

Teksta uzdevumu sastādīšana trešajai klasei varētu būt mana sapņu nodarbe.

Add to Memories Tell A Friend
snieks snāk snikt.

šādās reizēs gribas dzīvot laukos, kur sniegs ir sniegs, nevis Rīgā, kur sniegs ir neērtība.

updāte. Interesanti būs pavērot, ko par pirmo sniegu saka sunnic, kurš no vienas puses ir totālais medību sunis, ziniet, trīs dienas dzīs pēdas lācim pa purviem, kalniem un biezokņiem, no otras puses, ir dīvāna caca.

par gadalaiku maiņu

Add to Memories Tell A Friend
puisis, kurš ik rītu man brauc pretim ar velosipēdu, šortus nomainījis pret garajām biksēm

Add to Memories Tell A Friend
Es esmu pietiekami slima, lai ne vien sabrauktu virsū vīram (kurš to bija pelnījis), bet arī uzrakstītu indīgu, sarkastisku un totāli lieku komentāru cilvēkam, kas to nav pelnījis, par tēmu, kas nemaz nav svarīga.

Bet pēc šī diskleimera atļaušos paziņot:
man nenormāli, nenormāli riebj tas, ka cilvēki, kas ņifiga nejēdz no rakstniecības (ar jēgšanu rakstniecībā es domāju vai nu profesionālu darbību literatūrā, vai arī profesionālu darbību kritikā) raksta savas fakinās recenzijas ar frāzēm iz sērijas "sūdīga grāmata jo autors pārāk uzskatāmi izmanto varoņu raksturojumu lai virzītu uz priekšu sižetu". Tas izklausās lieliski pašam un pārējiem līdzīgi noskaņotiem draudziņiem, kas laimīgi metīsies recenzēt citas grāmatas ar frāzēm "lieliski izstrādātais stils diemžēl nespēj nomaskēt sižeta caurumus", bet izklausās tieši tikpat gudri kā tad, ja es mestos rakstīt atsauksmes par filmām ar frāzēm "izcils operatora darbs, ko diemžēl sabojā nemākulīgā montāža".

Tev patīk grāmata tāpēc, ka tev tā patīk, tev nepatīk tāpēc, ka tev nepatīk. Ja tu esi profs, tu vari mēģināt a) skaidrāk pastāstīt, kāpēc tev subjektīvi patika/nepatika b) spekulēt kaut ko par darba tapšanas gaitu (labi apzinoties, ka, visticamāk, nošausi greizi c) turēt muti par "autora ieceri", negribi izrādīties par muļķi. Bet faktiski tu tāpat saproti, ka bulšits tas viss.

Un tad tu tāds, viss pieticīgs savās domās un izteikumos, viss pilns šaubu par sevi un saviem vērtējumiem, pavadi kādas pāris stundiņas gudrīdos, kur katram lasītājam viss ir skaidrs bļe.

(Disclaimer nr.2: šis pat nav par manām grāmatām, t.i., tie, kas par tām raksta ar profu frāzēm, patiešām arī ir profi un vispār drīkst to darīt, tas nekas, ka viņiem nav taisnība :D)

Add to Memories Tell A Friend
- Tu joko?!
- Itin nemaz! Tikai ņirgājos.

snieks

Add to Memories Tell A Friend
tā ērmoti, ka es papriekšu izlasu cibā par sniega uzsnigšanu, iepazīstos ar iedzīvotāju pozitīvo un negatīvo viedokli par to - un tad paskatos pa logu, fak (šādu vārdu nemēdzu lietot, šis laikam vakardienas filmas iespaidā), tiešām sniegs. tagad nemaz nezinu, kā es tai sakarā jūtos, jo ar viedokli iepazinos agrāk nekā ar pašu notikumu. laikam man pagaidām vispār nav sava viedokļa par to. ek, viedoklis būs vēlāk, kad sals/samirks dažādas ķermeņa vietas.

Add to Memories Tell A Friend
Tas tā - vairāk sev pašai, lai varu citus gadus apskatīties, KAD: wī, sniedziņš!
;)

Add to Memories Tell A Friend
Sniedziņš un balts, bet, skatoties uz suņu jau apčurātajām minikupeniņām ietvju stūros, nāk prātā vecais pantiņš par pavasari, irsi un to, ka varēs redzēt, kur ziemā katrs *irsis.

20. Novembris 2014

Add to Memories Tell A Friend
Gribu bērniem skolu, kurā ir latviešu valoda, literatūra, svešvalodas, matemātika, dabaszinības, ģeogrāfija, vēsture. Nekādu citu priekšmetu. Stundas būtu no desmitiem līdz trijiem, pilnīgi pietiktu. Mūzika, zīmēšana, rokdarbi un sports var būt pēc stundām kā neobligāti bezmaksas pulciņi. Ētika un sociālās zinības integrētas pārējos priekšmetos. Labi, vidusskolā kāds no priekšmetiem var būt padziļināts, piemēram, dabaszinības sadalās bioloģijā, fizikā un ķīmijā, vai klāt nāk kultūras vēsture.
Mēs celtos astoņos, izgulējušies un laimīgi.

Add to Memories Tell A Friend
Svētkos man gadījās nonākt iekš Nabaklab. Es biju kaut kā iedomājusies, ka tur ir jauki, nu pēc Labas Dabas un tā, bet tā vieta tak ir baisāka kā visa mana dzīve, kā teica klasiķis! Ja man nākamreiz gribēsies dzert sēžot tumsā un lūrot sienā, es nokāpšu šepat mūsmājas pagrabā. Lūk, vēl viena ilūzija sagruvusi! Iemesls psihoterapijai, pareiz, dakter?!

Tas bēbis ir kaut kas kolosāls!

Add to Memories Tell A Friend
Ja es mazgāju traukus, Anna skrien pie galda un ķeksē nost krūzes un nes man mazgāt!

Un kopš vakardienas viņa izmet tukšos iepakojumus! Nupat vakariņās negaidīja maltītes beigas, bet paņemot pēdējo desiņu, nošļūca lejā ar tukšo paku un izmeta gružkastē. Tas jautrākais, ka piena pakas met riktīgajā dzeltenajā!

Add to Memories Tell A Friend
Manai tievulei Līnai izrādās ir sešpaka!!!

Add to Memories Tell A Friend
ietvītot no tostera

Add to Memories Tell A Friend
vispār avīze laba taču bija nenormāli progresīva - ne tikai intervijas ar visādiem deportiem uz debesīm un whatnot, bet arī 10% atlaižu kupons veikalā DESANTS (dzeltenās kasetes, attiecīgie t-krekli un gredzeni ar miroņgalvām, ko tajā laikā vēl nekādos tuneļos netirgoja). man gan bija kauns iet ar to kuponu iepirkties, jo otrajā pusē bija nodrukāta papardes zieda reklāma, un vienā pusē kuponam bija kupons, bet otrā - pimpis.

mana gan bija baigā popsa.

starp diviem krēsliem

Add to Memories Tell A Friend
Desmitgades pievakarē fonā vislaik domājas plusi, mīnusi, vēlmes, alkas un patiesība.

Es daudz sūdzos un rakstu par to, kas man Vācijā dzīvojot nepatīk, trūkst un bojā nervus. Bet ir arī labās lietas. Viena no tām - izvēles iespējas.
Ļoti jocīgi skan, jo it kā, kurš tad man liedz kaut ko izvēlēties Latvijā. Atbilde ir - sabiedrības spiediens un pieņemtās normas. Ja mana izvēle nesakrīt ar vairākuma izvēli, tad automātiski izlec no bara. un tā nav nekāda patīkamā sajūta. Te Vācijā es esmu izlēcēja pēc noklusējuma, jo esmu iebraucēja. Rezultātā nereti savas atšķirīgās izvēles es pamatoju - tieši ar to - es neesmu viena no jums. Varbūt tas rada lielāku plaisu un neliecina par integrāciju, bet no otras puses - ja man kaut kā jātaisnojas, tad katrs arguments ir gana labs.
Tie, kuriem mēdz uzdot jautājumus "kāpēc Tu neprecies?" vai "kāpēc Tev nav bērnu?" sapratīs, ko es domāju.
Powered by Sviesta Ciba