Kurvjzieža kontemplācijas

Salons

Krāšņais Kurvjziedis

Navigation

24. Aprīlis 2014

Vakance Latvijas vēstniecībā Beļģijā

[info]ululate posting in [info]darbs
Add to Memories Tell A Friend
ieraudzīju netā, man liekas, ka baigi foršs darbs, pati pieteiktos, ja prastu franču valodu:

http://www.latviesi.be/?ct=zinjas&fu=read&id=740&start

Add to Memories Tell A Friend
Vienmēr, kad es dzirdu/lasu vārdu "dracēna", viegli pietvīkstu, jo man tas šķiet tāds nepiedienīgs vārds. Pie kam, kā likums, to mēdz lietot visādas kundzītes labākajos gados, kas šo pasākumu padara vēl jo pikantāku.
Jā, es zinu, ka tā ir puķe, pat miglaini nojaušu, kāda šī izskatās, bet vienalga...
Un es domāju, ka man vien visādi parasti-nevainīgi vārdi mēdz izklausīties piedauzīgi, bet "Miranda" (http://www.imdb.com/title/tt1533435/) mani pārliecināja, ka tā gadās arī citiem, tb galvenajai varonei.
Un jums, jums arī ir tādi vārdi?

Add to Memories Tell A Friend
es blaklistoju tikai divas vīriešu grupas.
tos, kas sāk sarunu ar "čau, skaistulīt!"
un tos- kas nesāk.

man tomer ir kaukaada veiksme

Add to Memories Tell A Friend
Tikko satiku veci, kas bija tiesi tas, ko es mekleeju !

- nu, man ir jaunas projekta idejas (satelizeet Eiropas monitoring), viss ir iediiglja stadijaa un man loti vajag kaadu, kas kauko zin par to visu un kam ir kontakti un idejas

- vins, izradaas, ir Copernicus eksperts un kordinators un vispaar zina visu par visu

- satiku vinju no kafijas buudas - vins smeekeeja aarpusee un parunajaam, ko vins dara utt

- teicu, ka tas ir tiesi tas, kas mani interese pedeja laikaa un man ir saadi un tadi nodomi sai sakaraa

- vins mazliet taa kaa izbriiniijaas, bet tad holandietis mani atbalstija: jaa, mums ir tadai nodomi un jau ir iestraades

- vinam vesela kaudze ideju, kaa man vajadzetu biidiit - kas ir darits Eri ezeraa un kas ir dariits Austraalijaa, kur man vajadzetu aizbraukt utt


Seezu tada laimiiga un jau realizeeju sniegtaas idejas

Paldies, Buda, paldies, visi mazie zverinji

jaa, es tiesam domaaju, ka izmantot satelita satus Eiropas ezeru monitoringaa ir
1) loti laba un neizmantota izdeviiba
2) arii no zinatniskaa viedoklja loti interesants projekts

tur, kur smel pudeles 1 punktaa ezeraa 1x gadaa - mums ir viss ezers cauru gadu ar 20 m resolution

Ai abdžekt!

Add to Memories Tell A Friend
vispār, dirsā, kolektīvs pieņēmis lēmumu, ka visiem pa vasaru būs jānāk darbā astoņos un jāiet prom piecos.Prikaļisj, es pat uz deviņiem savelku mugurā sazin ko, konu fiksumā var satvarstīt,pēctam kauns darbā kājās celties un jātur visam mape priekša

[info]shelly posting in [info]iztulko
Add to Memories Tell A Friend
Un kā latviski pareizi saukt "escrow company"?

[info]shelly posting in [info]iztulko
Add to Memories Tell A Friend
Kā atveidot iniciali "A" personas vārdā, teiksim, Sarah A. Topol? Kā Sāra E. Topola? Vienkārši kā Sāra Topola? Pilnu vārdu diemžēl nav izdevies atrast.

Add to Memories Tell A Friend
No sodienas meeginu meenesi nedzert.

sārtvaidža gads

Add to Memories Tell A Friend
no aukstuma sarkanā ģīmja sezonu nomaina saulē apsviluša sarkana ģīmja sezona

Add to Memories Tell A Friend
kak vspomnju, ka pagājšgad ap šito laiku iestājos razpizdjajos, tā mani tagad sauc balstiņas, met visu pie malas, ganjau kautko sabakstīs, iestāsies rēzeknes kebabnīcā pa simc eirõ vai cik, bet nevar jau klausīt, pabalsta jau ar šitiem, kas mikrouzņēmumos nekāda nav, smalkajās rēzeknes garderobes arī nepiedāvā neko tādu labi apmaksātu, ne ar pilnu,ne brīvu apmeklējumu,neko vprincipā nepiedāvā, nebūtu katru mēnesi viskas grafikos jāmaksā, kas man kaitētu vasarā, nekas, tabaku tak var izaudzēt un talonam nevajag, trenužžkas ir, nēēgribu es ciet pogāties un krāsoties un kaukut rīgā iet, gribu nakcbiksēs zvaigznītē vāļāties un klausīties zālē. kad būšu miljardiers, ieviesīšu razpizdjaju stipendiju, ar nosacījumu, ka rakstīs man foršas ilustrētas atskaites, pēc vasaras gan, lai iet akal strādāt, kas, man nauda kokos aug?!!!!

ja reiz par tēmu

Add to Memories Tell A Friend
Poll #20036 rīga cool
Open to: All, results viewable to: All

rīdziniek un rīgas viesi, kura ir tava mīļākā rīgas iela?

Add to Memories Tell A Friend
es savukārt sapnī redzēju ļoti skaistu dzīvoklīti mūsu noskatītajā mājā (kuru es gan vēl dzīvē neesmu redzējusi un dzīvē viņš noteikti tāds nav) un ka mani darbā slavē un man viss iet no rokas, un j. cep kotletes un vispār viss ir ļoti, ļoti labi, silti un skaisti
pamodos un sapratu, ka tas nebija tikai sapnis, ka tā arī ir

Add to Memories Tell A Friend
Tolerance, vai tā ir absolūta un vispatveroša? Vai arī tā ir konkrēta un attiecas uz kaut ko vienu, noteiktu? Un kamēr esam tolerantu pret kaut ko, nešpetni apkarojam ko citu? Vai arī tolerance, tā ir iecietība pret kaut ko, pret ko ir stilīgi būt iecietīgam, kamēr tas, kas nav stilīgi, nav pelnījis nekādu iecietību? Vai arī nekādas iecietības principā nemaz nav, un tolerance, tas ir tad, kad esam neiecietīgi pret kādu, kurš ir pret kaut ko neiecietīgs, par ko, ļoti iespējams, mums nospļauties, taču kaut kā jāpadara sava neiecietība labāka par citu neiecietību? Vai varbūt labrīt?

Add to Memories Tell A Friend
ir tādas reizes, kad tu priecīgs aizej uz konci, kuru ļoti gribas dzirdēt, bet tad paliec viss tāds izbesīts, jo koncerta laikā attopies, ka vispār baigais pūlis, bet nav paķēries līdzi ne komforta telpas skafandrs, ne portatīvais skaņas tunelis, bet mājās īsti arī negribas iet, jo tur nesavākts un netīrs
nesaprotu, kas man ir, saules un svaiga gaisa pietiek, brīvdienas bijušas, bet tāpat kaut kā ņehņehņeh uznācis, viss, iekapsulējos mājā izolatorā

Add to Memories Tell A Friend
es viņu ieraudzīju un uzreiz teicu, ka "ērce, jāsadedzina!"
bet taureņu meitene teica, ka nē, taurenis.
nē, ērce, saku, ķerot sērkociņu kastītē.
un skatos, patiešām. pieaug spārni. krāšņi jo krāšņi. bet ērce pa vidu.
metu uz krāsns. taureņu meitene pakaļ.
tu sadegsi, es viņai saku. un rauju nost, pašai pirksti deg. šitos skaistos spārnus.
ērce ar spārniem atkal pati raujas nost.
nemīli viņu, saku taureņu meitenei. ērce taču!
nē, taurenis.

taureņu meitene sadega. ērce aizlidoja, vēl tvarstīju.

neko sev sapnīši.

Add to Memories Tell A Friend
bija jāpaiet gandrīz pusgadam, lai atklātu, ka pa mana mājokļa logu var dzirdēt kāda netāli esoša torņa pulksteņa zvanus. četri sitieni, tātad pulksten četri. kuskusiņ, laiks iet pie miera.

Teorija par kultūras reāliju tulkošanu lietišķajos rakstos

[info]hekate posting in [info]iztulko
Add to Memories Tell A Friend
Gudrajiem un akadēmiskajiem: Vai pastāv kāda publikācija tulkošanas teorijā vai praktiska rokasgrāmata (no jebkādas valodas uz latviešu) par pieņemto praksi dažādu lietišķu kultūras reāliju tulkošanā? (Uz latviešu valodu). Varbūt neprotu īsti noformulēt to, kā tāda publikācija sauktos, bet piemēram, publikācija, kas atbildētu uz šāda veida jautājumiem:
- Vai lietišķos dokumentos iekļautajās adresēs ir jātulko vārds "iela", vai ir jālatvisko pilsētas un valsts nosaukums, ko darīt, ja adrese ir nestandarta un aprakstoša ("šoseja tāda un tāda numur....", "Ciema tāda un tāda ēku kompleksa tāda un tāda B korpusa tāds un tāds dzīvoklis 2. stāvā pa kreisi"
- Vai "identity No." jātulko kā identitātes numurs vai kā personas kods, vai identitātes kods, vai, teiksim, "personu apliecinoša dokumenta numurs".
- Vai jātulko/jāatšifrē uzņēmējdarbības formu saīsinājumi (Ltd, Gmbh...nu šie, piem., ir pazīstami, bet Spānijā piemēram ir S.A., S.L., C.B...)

Vai, piemēram, vispārīgā nozīmē, pēc tulkošanas teorētiķu domām, ja tekstā parādās kāda reālija, kas Latvijā nav pazīstama, vai pareizi būtu to pēc iespējas precīzāk iztulkot burtiski (bieži vien samocīti), vai arī piemērot to atbilstošai Latvijā pazīstamai reālijai, vai arī iztulkot vispārinātākā veidā ar kādu neitrāli un labi skanošu vārdu. Piemēram, dažādās valstīs ir dažādi veidi, kā nosaukt personu kodus, personu apliecības, personu identitātes numurus...

Šie jautājumi ir tikai piemērs, būtībā mani interesē, vai eksistē kāda publikācija/rokasgrāmata, uz ko varētu atsaukties.

Paldies jau iepriekš gudrajiem un skaistajiem! :)

Add to Memories Tell A Friend
Man of Steel - nu vispār pretty fuckin' awesome. Specefektiem iztērētie miljoni nav nodzerti, uz lielā ekrāna droši vien vispār rautu jumtu (lai arī tā bliezšanās cauri debesskrāpjiem vienā brīdī kļūst apnicīga). DC Comics uzņēmis drūmo, nopietno, piesātināto filmu virzienu, bez gegiem un asprātībam (sveiciens Marvel), katrs nākamais Batmens aizvien skarbāks un tagad Supermens tajā pat kastrolī un skat - 2016. mūs sagaida Batman vs Superman šī paša Snaidera režijā. Nu nez, latiņa uzcelta ļoti augstu.

23. Aprīlis 2014

The White Queen, 2013

Add to Memories Tell A Friend
Man ir jauns, stulbs seriāls, ko skatīties pavasara vakaros, dzerot Krušavici

(bet šis noteikti ir mazāk stulbs kā iepriekšējais).
Skatoties pirmo reizi izķemmēju savus jaunos, īsos matus - ir tiešām īsi, aizmugurē tikko apsedz pakausi.

Add to Memories Tell A Friend
Latvijas starpkaru topogtrāfiskās kartes
http://en.failiem.lv/u/cgaeyk#/G/0
Powered by Sviesta Ciba