Dunduks' LiveJournal
 
[Jaunākie ieraksti] [Kalendārs] [Draugi]

Šeit ir 20 jaunākie dienasgrāmatas ieraksti ieraksti Dunduks dienasgrāmatā:

  [ << 20 vecākus ]
  Friday, March 29th, 2019
  07:18
  Šorīt braucot no Mazpisāniem pār ceļu pārskrēja lapsa. Tas viennozīmīgi priecē, jo savulaik parasti tajā rajonā pār ceļu skrēja stirnas. Pēc tam uz Gogoļa ielas gandrīz sanāca vecā anekdote: "1: man vakar pār ceļu gandrīz pārskrēja melns kaķis, 2: nu un kas būtu noticis, ja būtu pārskrējis? 1: būtu palicis dzīvs", piebremzēju, uzpīpināju, palika (šoreiz) dzīvs. Nu un nevar nepriecēt tas, ka Ogrē ir, iespējams, lētākais Nestes tanks Latvijā - jebkurā gadījumā tur bija 4 c/l nekā lētākajā (Dzirnavu/Satekles) tankā Rīgā.
  Thursday, March 28th, 2019
  15:35
  Tuesday, March 26th, 2019
  16:21
  Uzzinu pēdējais
  Izrādās, ka izcilajam šahistam ir arī otrs uzvārds, kā arī tas, ka viņš labi runājot latviski. Kas gan tik vēlēšanu gaismā neatklājas.
  Monday, March 25th, 2019
  10:18
  Labs raksts par šobrīd vienu no aktuālākajiem jautājumiem attiecībā uz transgenderiem un sieviešu sportu. Būtisks datums varēja būt 26.marts, kad būtu bijis jāpublisko sporta augstākā lēmējorgāna lēmums par lietu "IAAF Eligibility Regulations for Female Classification (Athletes with Differences of Sex Development)", bet tas ir pārcelts uz aprīļa beigām.
  Wednesday, March 20th, 2019
  16:05
  Palieku vecs un kašķīgsnevienaldzīgs - SEB ibankā pēc kāda nesena apdeita pazuda fīča, ka pēc lietotāja koda ievadīšanas, nākamajā logā lauks, kur jāievada piekļuves kods, ir aktīvs. Ņēmu un uzrakstīju ziņu, lai novērš šo lietojamības problēmu.
  Monday, March 18th, 2019
  08:51
  Sīkums, bet kurš arī parāda kāpēc LV futbolā ir tā kā ir, tika pamanīts vakar skatoties Everton - Chelsea spēli. Vienā epizodē Pikfordam atspēlē atpakaļ, viņš to aizpiļī uz priekšu un tas trigerē vienam no komentētājiem sacīt, ka Pikfords esot premjerlīgas krutākais vārtsargs spēlē ar kājām. Otrs maķenīt mēģināja iebilst, saucot tādu vārdus kā Alisons un Edersons, bet pirmais pateica, ka to, redz, teicis purniņš, kurš LFF ir vārtsargu treneris un otrs atteica, ka, nu jā, viņš speciālists, viņam labāk redzams. Divas lietas: 1) ja to teica Autoritāte, tad noteikti tā arī ir, jā, protams, 2) tas vārtsargu treneris ir lohs.
  Wednesday, March 13th, 2019
  11:40
  Baznīcu/Dzirnavu stūra ēkā atkal izīrē telpas. Tas nav nekas pārsteidzošs, jo kopš ~10 gadiem izbeidzās tur ilgi esošais ēdināšanas uzņēmums, īrnieku tur ir bijis daudz (es gan tā uzreiz varētu nosaukt tikai trīs - Bites blūza klubs, uzbeku ēstuve, gruzīnu ēstuve). Sajūsmināja izīrētāju sauklis: "Vieta veiksmīgam biznesam". Jā, protams.
  Tuesday, March 5th, 2019
  10:01
  Labs raksts (krieviski), kur parādās kāpēc es pozitīvi novērtēju to, ka čigāni ir devušies prom saldākas dzīves meklējumos.
  Monday, March 4th, 2019
  09:34
  Atšķirībā no b.[info]pinjons, kurš kārtīgi nouguņoja nedēļas nogalē, es tikai izdarīju iztikas minimumu Latvijas čempionāta Vidzemes atlases turnīrā. Protams, paņemot nolikto figūru* būtu savācis 7 no 7, bet tā iespējamā uzvara turnīrā aizpeldēja kopā ar tradicionālo Siguldas Buholca karmu - šoreiz tam bija nepieciešams, ka pēdējās divās kārtās uzvar kundziņš, kurš pirms tam bija zaudējis astoņgadīgai meitenītei.

  Pēc tā, cik grūti gāja, nedaudz gan biedē fināls.

  * - muļķīgi jau taisnoties, ka nepadomājot šlepnul un figūru nepaņēmu, bet nu bija nedaudz īpatnēja ģeometrija: iespēja ar nedaudz aizmirsto torni no h8 uzbrukt laidnim uz f4 un rentgenā zirgam uz a4, pie galvenās intrigas dāmas flangā. Zaudēt jau arī nebija obligāti pēc tam, bet mēģinot realizēt kvalitāti ne tikai nogulēju pretspēli, bet pat pamanot, ka viss neiet pēc plāna un variantā ir caurums, neuztaisīju neizšķirtu, bet aizgāju pa zaudējošo variantu.
  Monday, February 25th, 2019
  09:09
  Protams, muļķīgi ir īgnoties par kaut kādiem futboliem kaut kur Albionā, bet tomēr vakardienas sarkano spēle sarūgtināja - jā, arī tagad daudz, daudz labāk, lai Liverpool, nevis ManCity (nu un vēl daudz labāk lai Spurs, bet tur Burnley nepalīdzēja - amizanti pārmaiņas pēc bija gribēt, lai abas komandas uzvar), tomēr tas kā Liverpool spēlēja bija skumji un, ja tas ir, kas tāds, uz ko mūsdienās tiekties, tad atdodiet 80os, tur vismaz bija vēlme iet uz priekšu, nevis stundām bumboties bez virzības sliktākajā tiki-takas tradīcijās (un pēdējā kompensācijas laika minūte bija vislabākā antireklāma Liverpool, Klopam un mūsdienu futbolam). Šogad pat grūti novelt uz Klopa tradicionālo pārāk resursus prasošo futbolu, jo 1) sezonas pirmajos mēnešos diezgan ekonomiskajā režīmā tika spēlēts, 2) Klops ir mīkstinājis savus uzstādījumus, atsakoties no nepārtrauktā gegen-pressinga.
  Tuesday, February 12th, 2019
  08:53
  Friday, February 8th, 2019
  12:50
  Thursday, January 17th, 2019
  09:04
  Uzzinu pēdējais
  Izrādās, ka īgnais komponists nav bijis sevišķi kautrīgs aizņemties šo to no citiem autoriem:

  tā "Vernisāža" ir oriģinālā nedaudz cita autora sacerēta, tāpat kā "Dāvāja Māriņa". Nu un tik bezkaunīga piesavināšanās liek domāt, ka līdzīgu piemēru varētu būt vēl vagons un mazi ratiņi, vienīgi par tiem nezinām.

  Protams, pat viņam būtu teju neiespējami pārspēt plaģiātisma apjomā БГ :-)

  upd.
  Vēl viens piemērs. Sāk palikt interesanti vai viņš vispār kaut ko ir sacerējis.

  upd.
  Sasodīts, nevienam nevar uzticēties. Izskatās, ka, ja "Māriņu" arī nozaga, tad no kāda cita, jo iepriekšējā bija kaverversija Farzaneh izpildījumā.
  Thursday, December 13th, 2018
  14:10
  Pirms gada uzrakstīju par pavērsienu šahā un, iespējams, arī AI, kad durvis ar kāju attaisīja AlphaZero. Tagad ir publicēta informācija par vēl vienu, šoreiz 1000 partiju maču, un, ja šahs patiešām būtu reliģija, tad šobrīd varētu runāt par mesijas atnākšanu. Jūtubē, protams, ir kubikmetriem rullīšu, bet es varu patiešām rekomendēt chess24 ar komentētāju Metjū Sadleru - tur ir ne tikai AlphaZero partijas, bet arī Karlsena - Karuanas mača partiju analīze. Sasodīti iespaidīgi. Nedaudz skumji, ka neesmu jaunāks.
  Monday, December 10th, 2018
  13:42
  Ne tikai futbols un šahs
  Friday, December 7th, 2018
  15:17
  Futbola braucieni
  pusgada pīppaužu rezultāts )
  10:51
  Sen neesmu rakstījis par idiotiemfutbolistiem. Iedvesmu guvu no kāda "Barcelona" fana ranta par "Zelta bumbas" iedošanu Modričam - tipa to dod tikai "Real" spēlētājiem, Modričs ir nulle, "Real" visus ir nopirkuši utt. utml. (tā kā man realbarsas un citi makaroņņiki riebjas*, tad Čempionu līgu pēdējos gados 10+ skatos reti, bet "Real" - "Juventus" atbildes spēles pēdējās minūtes redzēju un pendele bija, Bufonu vajadzēja noraidīt, par pārējām lietām gan grūti komentēt**). Par Modriču bija skatīta statistika - tipa nekādu vārtu, piespēļu un citu lietu nav, pasažieris vienvārdsakot. Ar statistiku grūti strīdēties, protams, bet skatoties klātienē ENG - CRO spēli man nācās atzīt, ka viņš ir fakin labs: spēj atņemt/pārtvert, pavilkt uz priekšu vai iedot partnerim, it kā nekas īpašs - paātrinājums, paņemta bumba, padota tālāk, bet rezultātā komanda kustās. Angliski tam visas varētu būt apzīmējums spacing, kas abām komandām spēlējot augstu un rezultātā stipri samazinot laukumu, kur kaut kas notiek, mūsdienīgā futbolā ir kritiski svarīgi. Jā, pieļauju, ka haips ir pārmērīgs un, piemēram, Grīzmans gulēt gāja ar rūgtumu sirdī, tomēr Modričs patiešām ir vispusīgs*** un labs.

  * - man riebjas arī pārējie dienvidslāvi, gruzīni, dienvidamerikāņi un citi vēsturiskie rupekļi un simulanti. Mūsdienās visi jau tā dara, bet, kad es augu, tad tomēr atšķirība futbola kultūrā starp ziemeļiem un dienvidiem bija ļoti izteikta.
  ** - varbūt tas ir pārāk augsts pašvērtējums, bet uzskatu, ka vismaz sportā, es esmu objektīvs - jā, man ļoti subjektīvi patīk/riebjas dažādas lietas, bet attiecībā uz konkrētu notikumu man nav problēmu atzīt bija/nebija sods, aizmugure un līdzīgi neatkarīgi no tā vai man patīk, riebjas vai ir vienaldzīga tā komanda, kurai par labu bija lēmums.
  *** - savulaik amizanti bija ManCity rindās vērot vispusīguma antipoda De Jonga spēli - kungfu gan bija gadu vēlāk, bet toreiz Viganā laukumā bija tāds muskuļots traks suns, kurš tur pa vidu skraida, pārtver, atņem, bet pēc tam, pat esot pilnīgi brīvam, atdod bumbu vistuvākajam partnerim, kas gan bija saprātīga rīcība, jo tie pāris mēģinājumi tālākai piespēlei vai bumbas pavilkšanai pašam beidzās ļoti skumīgi.
  Wednesday, December 5th, 2018
  09:13
  Idioti un krāpnieki turpina maršēt
  Daži priecājas, ka drīkst būt arī tā: ārste un homeopāte, bet es uzskatu, ka cilvēki ar šādiem prieciņiem nedrīkst atzīt par sliktiem esam policistus-reketierus, ierēdņus-kukuļņēmējus un vienkārši krāpniekus. Es saprotu, ka pirms pārsimts gadiem varēja rasties visādas dīvainas teorijas, bet mūsdienas, kad ir zināms par aktīvo vielu, receptoriem utt. utml., uzskatīt, ka kaut ko ļoti atšķaidot tiek panākta stiprāka iedarbība ir nedaudz dīvaini. Interesanti, cik no šiem homeopātijas faniem lieto homeopātisko alkoholu, lai apreibinātos un, protams, vēl interesantāk, cik no viņiem izdodas šādā veidā apreibināties? Tur visam mūžiem un bērnu bērniem pietiktu, ja nopirktu vienu puslitru un tad to atšķaidītu līdz 30C, kas pēc homeopātijas tēva domām ir īstā šķaidīšanas pakāpe. 30C gan ir fakin daudz, jo 30C nozīmē atšķaidīt 1060 reizes, kas cilvēkiem, kuri ir informēti par Avogadro skaitli (~6 * 1023) rada nelielu neizpratni, jo tas nozīmē, ka varbūtība vienai aktīvās vielas molekulai atrasties konkrētajā iesaiņojumā ir apmēram 1:1,6*1000000000000000000000000000000000000. Salīdzinājumam laimēt loterijā 5 no 36 varbūtība ir 1:324632, tikai nezin kāpēc homeopātijas cienītāji nepārtraukti neizceļ lielos laimestus loterijā, bet "zāļu" gadījumā ir pārliecināti, ka tur gan kaut kas iedarbosies.

  Es saprotu, ka ir hipohondriķi un ir "Nekaitē!", kad cukurūdens vai viegla alkohola šķīduma pāris pilieni kopā ar placebo ir labākā pieeja konkrētajam pacientam, tomēr mūsdienās ir tā problēma, ka tas pacients pēc tam sociālos tīkos izvēršas un šī krāpniecība tiek normalizēta. Nu un to, cik grūti ir cīnīties ar normalizētu krāpniecību un tās sekām plašā nozīmē, mēs redzam visapkārt. Tas gan idiotiem un krāpniekiem netraucē turpināt maršēt, jo vieni ir idioti, bet otriem ir peļņa.
  Monday, November 12th, 2018
  11:48
  Idiotu maršs
  Protams, jebkura balsošana internetos ir bulšits un jebkurš saraksts, kuru atlasījis Kreipāns, arī dodas tajā virzienā. Tomēr arī uz visa tā fona šis pasākums nevar atstāt vienaldzīgu - ielikt sarakstā un pēc tam iebalsot Top3 cilvēku, kurš vispār neko vēl nav sasniedzis, ielikt futbolistus, kuri vispār neko nav sasnieguši, Balderis zem Skrastiņa utt. utml. Tāpat arī pēc Miglinieka un Vētras ieraudzīšanas es devos internetos meklēt vietni lv100.politiki.com, kur cerēju nobalsot par Vili Lāci un Augustu Kirhenšteinu.
  Wednesday, October 31st, 2018
  12:20
  Šīs nedēļas "Aizliegtais paņēmiens"*** bija par datorspēlēm. Bija huiņa (ko vērta vien šā raidījuma saite), bija korekta informācija, kopumā ok raidījums, izņemot pašas beigas, kad runāja spēļu nozares pārstāvis un stāstīja par Ķīnu ar kontroles mehānismiem, kurš var ko spēlēt un kad (!!!) var spēlēt kā labo praksi. Mans viņam veltītais komentārs bija ļoti piezemēts un korekts: "Idiots! Idiots! Idiots! Idiots! Idiots! Idiots! Idiots!" Novēlu viņam un viņam līdzīgi domājošajiem doties uz Ķīnas Tautas Republiku un un dzīvot tur ilgi.

  *** - lsm.lv sajūsmina ne tikai ar to, ka pārraide nav pieejama (ja nebūtu jāvar redzēt, tad nafig likt skatīšanās logu un tur rādīt kļūdu?!), bet arī ar vājprātīgo reklāmas apjomu, t.sk. video un izlecošos logos. Sabiedriskais mēdijs, jā.
  upd. kaut ko salaboja un raidījums tagad pieejams, vismaz uz kādu laiku.
[ << 20 vecākus ]
My Website   About Sviesta Ciba