Dunduks' LiveJournal
 
[Jaunākie ieraksti] [Kalendārs] [Draugi]

Šeit ir 20 jaunākie dienasgrāmatas ieraksti ieraksti Dunduks dienasgrāmatā:

  [ << 20 vecākus ]
  Saturday, February 20th, 2021
  12:30
  Kad mēs augām ...
  Tā kā matu krāsa un daudzums nu jau atļauj godīgi sūkstīties par jauno paaudzi, tad "Gudrs, vēl gudrāks" dod lielisku materiālu tam. Pirms kāda laika pie kāda Cibas ieraksta bija komentārs, ka, nedaudz hiperbolizēti pārfrāzējot, skolotāji ir lohi, kuri nemāk ieinteresēt nabaga disleksijas un depresijas māktos bērniņus. GVG iet tipa gaišākie prāti (vidējā atzīme zem 8 tur praktiski nekad nav) un es tiešām nesaprotu, kas viņiem galvā, ja uz jautājumu: "Vai feodālisms attiecas uz viduslaikiem?" pareizi atbild 5 no 12 un arī no tiem vismaz viens minējums, vai uz jautājumu, kuras pilsētas teritorijā atrodas Vatikāns, tiek saņemta atbilde Grieķija, vai arī, ja no Īrijas jānokļūst uz ASV, tad jāšķērso Klusais okeāns. Tas, ka finālā par riņķa sektora laukumu ir tikai viena saprātīga atbilde pat nepārsteidz - ja vien dalībnieks nav no R1Ģ, tad rēķināšanas uzdevumos tradicionāli ir zili brīnumi. Tad tas ir jaunais normāli, ka viss, kas būtu jāzina ir mācēt rakstīt, lasīt un atvērt gūgli? Nu un spriestspējas darbošanās arī gadās tik reti, ka katru reizi, kad tas notiek (piemēram, fināla jautājumā par 13.janvāra ielu) es sāku sajūsmās spiegt.

  Papildus uzslavas, protams, jautājumu sastādītājiem, kuri ik pa laikam vareni izceļas. Pagājušās nedēļas spēlē bija elegants jautājums: "Vai taisnība, ka ja divas personas vienlaicīgi nobļausies, tad pirmais sadzirdēs ātŗāk?", kas nepieliekot informāciju par vēja virzienu ir jautājums ar trīs pareizām atbildēm. Bet nu šīs nedēļas fināla jautājums, kurš tika pieteikts: "Parēķināsim!", savā ziņā to pārspēja, jo tika pajautāts par dzimšanas dienu problēmu un iedotas atbildes 23, 33, 43 un loģiski, ka tikai viens uzminēja. Īpaši mīlīgs bija risināšanas veids:


  Patiešām interesanti, cik ātri to uz papīra būtu izrēķināt, it īpaši, ja mēģinātu izmantot vispārīgo formulu, jo bez datora izrēķināt skaitļa 364 faktoriālu varētu nebūt ļoti ātri.
  Tuesday, February 16th, 2021
  16:09
  KP6
  Spārdīt beigtu lauvu ir muļķīgi (it īpaši, ja tā vēl var izrādīties dzīva), bet internetu komentētāji pārspēja manu dzenu un šodien kādā resursā aiz maksas sienas tieši bija materiāls par viņu. Pašam, protams, gribētos, ka atkopjas, bet nu jebkurā gadījumā līdzīgi kā Bertāns juniors, kuram sezona, arī ar visu šīs nakts sniegumu, ir relatīvi vēl vājāka, vismaz var droši skatīties nākotnē veroties bankas konta izrakstā.

  Porziņģis - Pēctraumas? Biedriņa? Vai kompleksāks sindroms? Hvz, bet sezona slikta. )
  Monday, January 4th, 2021
  22:40
  Pēdējo pusotru mēnesi es esmu domājis (daudz vairāk nekā pašam būtu gribējies) kāpēc tā spēle bija tik slikta no abu komandu puses un vienīgais saprātīgais bija abpusējā apzināšanās par pretinieku spēku un tā ietekme uz lēmumiem. Nu un mans sasniegums - divreiz vienā spēlē izraut zaudējumu no uzvaras rokām, ir patiešām iespaidīgs. Maniem fēleriem bez pretinieku faktora, galvenā problēma bija aizrautība – neironiem pārsniedzot ātrumu tie var sakrist nepareizā secībā. Savukārt mazais faktors, kas arī visu spēli padarīja grūtāku, bija jautājumu rādīšanai pāreja no planšetes priekšā uz lielo ekrānu kaut kur tālu – laika sekošana pat palika labāka, bet jautājuma izlasīšanu tas būtiski apgrūtināja. Pirms gada uzvarējām, šogad nē, varbūt būs vēl nākamā reize kaut kad.

  Nu un izrādās, ka uz neatbildēto sporta jautājumu derēja arī mana atbilde. Tā gadās.
  Friday, October 9th, 2020
  21:30
  Idioti visapkārt
  Aizliegt maratonu un pusmaratonu, pirms tam neaizliedzot lielveikalus, ir kaut kas starp klīnisku divkosību un klīnisku idiotismu. Atsevišķa speciālbalva pienākas Rinkēvičam par citātu: "Tik augstprātīgi un aroganti sen neesmu dzirdējis, ka kāds runātu," kas norāda uz to, ka laikam jau viņš nedzird, ko pats runā.
  Sunday, August 30th, 2020
  19:32
  Latvijas čempionāts gan ne tradicionāli pa maija svētkiem, bet aizvadīts. Rezultāts 5.5 no 9 (+5 -3 =1, neizšķirts bez spēles, jo darbs) un 13.vieta man labākais, kas gan tomēr nav īsti tāds wow, wow cienīgs, jo steiga ar organizēšanu, mazs balvu fonds utt. utml. panāca to, ka šis noteikti bija visvājākais čempionāts un ar visgarāko asti kopš tiku atsācis spēlēt 2012.gadā. Sajūtas kopumā neviennozīmīgas - no vienas puses vairākkārt partiju laikā bija brīži, kad es sēžu un skatos un saprotu, ka neko nesaprotu no šaha un ko es šeit vispār daru, no otras puses atnākot mājās dators rāda, ka pārsvarā spēlēts tīri ok un nemaz nav bijis slikti. Protams, neiztiek bez muļķīgām kļūdām - otrā un trešā zaudētā partija tika pakāstas reti dumji no galīgi neizšķirtām pozīcijām, tāpat pāris uzvarās vienā brīdī pretinieki neizmantoja savas iespējas. Nu un nedaudz netradicionāli, bet šis bija retais turnīrs bez Cibas derbija.

  Bet nu spēlēšu vēl.
  Wednesday, August 5th, 2020
  22:18
  Latvijas čempionāta pusfināls aizvadīts ar dievu uz pusēm, bet vismaz ar laimīgām beigām (protams, ja pieņem, ka pavisam neizgāzīšos finālā). Tā nedaudz nepelnīti(?) paveicās tikai pēdējā kārtā, kad man mūžīgi sliktākā galotnē pretinieks uzķērās uz trīskārtēju pozīcijas atkārtošanos. Divi it kā dīvainākie rezultāti (pret mazu meitenīti un pavāju veterānu) bija pat salīdzinoši kvalitatīvas partijas, kur viņi ar baltajiem kvalitatīvi nosusināja un nebija, kur aizķerties. Ar baltajiem pēc pozīcijām bija jābūt 4 no 4, bet nesanāca (kaut kur nedaskaitīju, t.sk. forsētu matu četros gājienos; kaut kur impulsīvi nospēlēju). Bet nu spēlēšu vēl.
  Tuesday, June 9th, 2020
  16:31
  Monday, March 23rd, 2020
  08:05
  "The Big Bang Theory" sākās kā mīlīgs gīkīgs seriāls, bet noslēdzās kā sūdīgas "Skroderdienas Silmačos".
  Thursday, February 6th, 2020
  12:41
  Viena no pēdējo dienu galvenā cepiena kontekstā patiešām interesants video. Video temats, protams, ir šaurāks un mazāk nežēlīgs (nežēlīgāks par pamatskolu varētu būt tikai cietums, bet arī tur gan jau ir nianses), tomēr ir arī universālie principi. Es, protams, esmu tas eksperts, kurš varētu sēdēt savā stūrī un degunu ārā nebāzt, lai arī dzīvē, protams, komunicēju ar kolēģiem ne tikai par tīri profesionāliem jautājumiem. Man šajā darba vietā komfortablāk tajā visā iebraukt palīdzēja tas, ka sanāca perfekts adaptēšanās periods - pirmo pusgadu galda otrajā pusē bija hiperkomunikabla kolēģe un, lai arī gandrīz ne ar vienu nekomunicēju, tomēr biju lietas kursā par visu, kas notiek iestādē :-)
  Wednesday, February 5th, 2020
  14:34
  Prāta spēlēs mēdz būt interesanti rezultāti. Īpaši interesanti, jo finālā mēs iespraucāmies kā caur adatas aci - pēdējā izejošā vieta ar minimālāko pārsvaru pār nākamo komandu, izgāžot sporta jautājumus un kopumā atstājot ~ 20% no iegūstamajiem punktiem uz versiju lapiņām. Protams, attiecībā uz šo rezultātu zilonis istabā ir Latvijas Top3 spēlētāja pievienošanās uz finālspēli. Tagad būs jādomā par zvaigzni uz krekla ne tikai saistībā ar "Sporta viktorīnu" :-)
  Friday, December 13th, 2019
  09:24
  Šodien interesanti salikās lasīšana pa ceļam uz darbu:
  1) sākumā raksts no "Вокруг света" par Ķīnu un kā tā paliek zaļāka, forši, vai ne? Tāds sīkums, ka rakstā fonā ar diezgan pozitīvu attieksmi pieminēta iešana ierindā un brīvprātīgā koku stādīšanas dienu, kurā visiem obligāti jāpiedalās,
  2) pēc tam, kad žurnāls beidzās, "Brave New World".

  Pat nepieminot uiguru nometnes, cilvēkam ar kaut nelielu iztēli vajadzētu tomēr iedomāties, ka iešana ķīnizācijas virzienā varētu nebūt forša un gaidītās alfas vai betas vietā ar lielu varbūtību vari izrādīties epsilons. Labā ziņa gan, ka vismaz mums ir paveicies un ir sanācis izvilkt otru labāko lozi (manā pasaulē labākā būtu bijusi Rietumeiropa 60.-80. gadi). Jā, mani absolūti neuztrauc klimata pārmaiņas, jo cilvēce ir sasniegusi tādu līmeni, ka var pielāgoties un nodrošināt dzīvi dajebcik cilvēkiem faktiski dajebkur (nu vai vismaz pārvietot uz dzīvei piemērotākiem apgabaliem), bet man nepatīk virzība uz soļošanu ierindā (virziens pat nav svarīgs). Tiesa, ir arī labā ziņa - Māte Daba, resp., vecums parūpēsies, lai man tas īsti netrāpa.
  Friday, November 29th, 2019
  10:04
  "Jumprava" jubilejas koncerts bija ļoti labs - labi piestrādāts un ar attieksmi, nevis atnācām, paņēmām naudu, stundu uzspēlējām, visiem paldies un visi brīvi. Bija arī iekļautas lietas, kuras svarīgas, īpaši Grāvim, nu tur krišnas un tā, bet samērīgā apjomā. Jā, protams, lietas pēc 1991.gada varēja būt mazāk un "Vīrs ar suni" versija bija pilnīga huiņa (zinātāji gan norāda, ka tāda tā bija jau 90-o beigu albumā "Laika atšķirību romance"), tāpat pietrūka lietas gan no šī, gan arīno sākotnējā sastāva, bet nu priekš tam paliek jūtube :-D

  Labs ceļojums pagātnē, kad vārdus atceras ar muguras smadzenēm: "Glāb mani", "Pilsēta", "Vēl jāgaida", "Tālu aizgāja", "Šeit lejā", "Prom no pilsētas" ... un trīsdesmit gadi kā nebijuši.
  Thursday, November 28th, 2019
  12:24
  Paskatījos uz pēdējo dienu lielāko cepienu un tā atraudziņu, kur bez viena komentāra vēl sāku rakstīt nelielu palagu, bet tad ieraudzīju [info]fedrs komentāru un visu nodzēsu. Nav ko rakstīt, ja var nerakstīt.
  Wednesday, November 20th, 2019
  16:01
  Termo-Eko cup 2019
  Skumīgi aizvadīts turnīrs. Viena pieklājīga partija pret FM, kur galotnē ar pamaz laiku nobijos iet uz asāko variantu, kur idejiski man būtu bijis jābūt ļoti labi (pretinieka zirgam a brīvbandinieks nepatīk), bet īsti izskaitīt nevarēju, piedevām kļūdaini likās, ka tāpat milzīgs pārsvars. Uzvarētajās partijās pretinieku vidējais vecums varētu būt bijis zem 12 gadiem un zevki, zevki (piemēram, man bandinieki c3, d4, pretiniekam Dc7, Zc6, es uztaisu garo rokādi un dabūju Z:d4), tiesa, par spīti visam process patika.

  Gan jau spēlēšu vēl.
  Wednesday, September 25th, 2019
  09:09
  Rīgas čempionāts būtu vērtējams kā nekas īpašs - bija nedaudz raustīgi pēc vājprātīgā RTU oupena, bet nu šeit tomēr pretinieki (būtiski) vājāki arī par tā turnīra asti. Nedaudz obidno par priekšpēdējā kārtā sapurgāto pozīciju ar lielu pārsvaru, kā rezultātā pēdējo kārtu spēlēju ar uzstādījumu, ka neizšķirts pjedestālam neder (realitātē gan būtu derējis, jo Buholcs negaidīti sakārtojās man par labu arī pie Ungura uzvaras).

  Spēlēšu vēl.
  Tuesday, August 20th, 2019
  09:45
  "Sporta viktorīnā" manis pārstāvētā komanda "Fireball" tradicionāli ir stabilākā komanda. Jā, līmenis ir līdzīgs, bet tablo nemelo.
  SpV

  Nu un beidzot, ar septīto mēģinājumu, arī fināla uzvaru ailītē var nulles vietā ielikt vieninieku, kārtējo reizi pierādot, ka statistika un varbūtību teorija pietiekoši garā distancē strādā.
  uzvara
  Monday, August 12th, 2019
  08:38
  RTU Open'19
  Visu laiku sliktākais turnīrs rezultāta ziņā aiz muguras. Salīdzinot ar šo, Latvijas izlase futbolā vēl ir tīri tā neko. Nav problēmu (ar datora palīdzību) saprast, kur kaut kas aizgāja nepareizi katrā konkrētajā partijā, bet tas nepasaka kāpēc tā sērija sanāca, jo, izņemot pirmo partiju, kuru nospēlēju pilnīgi nejēdzīgi, visās pārējās partijās izejot no atklātnes man kādā brīdī bija labāk, bet pēc tam kādā atslēgas brīdī aiziet ne tā - skaidrs, ka ir problēma ar taktiku, bet tā pa lielam izšķīra tikai vienu partiju. Pašam gribas pieturēties pie versijas, ka pazudis šaha modžo - tas varētu arī izskaidrot, kāpēc pēc sapistām partijām bija minimālas emocijas.

  Būs jāmēģina vēl uzspēlēt un tad skatīties, ko darīt tālāk.
  Monday, July 15th, 2019
  11:49
  dažādi
  Centralizētais eksāmens matemātikā man bija nedaudz nepatīkamāks - tas gan nenozīmē, ka bija grūts, vienkārši man nepatīkamāks (nu un, protams, man blakus nebija lapa ar formulām). Man interesantākais bija ar 3.daļas 2.uzdevumu, kur tā būtību noķēru ātri, bet pīppauzē pietrūka laika, uzmanības un nesanāca noformulēt precīzu atbildi, toties pēc pāris dienām kopjot kapus, kad nekas netraucē, varēju mierīgi visu izdomāt, parēķināt un pēc tam nedaudz uzsist sev uz pleca.

  Mani, protams, drīkst saukāt par retrogrādu Merkūrā, bet izmaiņas ar taibreiku izšķirīgajā setā sabojāja vakardienas finālu. Jā, uzvarētājs varēja būt arī tas pats beigu beigās, bet ne jau šādā veidā, stulbie stulbeņi.
  Monday, July 1st, 2019
  14:05
  Thursday, June 20th, 2019
  14:03
[ << 20 vecākus ]
My Website   About Sviesta Ciba