Dunduks' LiveJournal
 
[Jaunākie ieraksti] [Kalendārs] [Draugi]

Šeit ir 20 jaunākie dienasgrāmatas ieraksti ieraksti Dunduks dienasgrāmatā:

  [ << 20 vecākus ]
  Saturday, August 19th, 2023
  22:58
  Nacionālās, resp., personīgās futbola skatīšanās īpatnības
  Noskatījos divas Anglijas čempionšipa (old Division 2) spēles: Plymouth Argyle 1 Southampton 2 un Sheffield Wednesday 0 Preston North End 1. Ja skatās pēc spēles kvalitātes, tad pirmā noteikti bija labāka - precīzākas piespēles, labāka bumbas kontrole, spēles struktūra un intensitāte, bet skatīties neinteresantāk. Pirms pāris gadiem pēc kādas Liverpool vs ManCity spēles jau tiku nokomentējis, ka, jā, kvalitāte ofigennā, bet skatīties uz to ir tikai nedaudz aizraujošāk kā uz tikko nokrāsotas sienas žūšanu. Tagad tas ir aizgājis tālāk lejup pa futbola piramīdu. Nav jau tā, ka Šefīldā abas komandas nevarētu divas precīzas piespēles pēc kārtas iedot vai bumbu apstrādāt, bet starpība starp abām spēlēm bija acīmredzama. Nepalīdzēja pat tas, ka pirmajā spēlē bija gandrīz 3x vairāk sitienu pa vārtiem, vairāk stūra sitienu, vairāk brīdinājumu, bet sanāk kā tajā anekdotē par viltotajām eglīšu mantiņām - izskatās kā īstas, bet sirdi nesilda.
  Sunday, January 1st, 2023
  16:42
  Football 12/22
  Cambridge Utd 2 Shrewsbury Town 1 League One (old Division Three) - viesi daudz labāki, bet ar problēmu uzbrukumā (vairāk pat (priekš)pēdējā piespēle), viesi pirmie gūst vārtus otrajā puslaikā, bet mājinieki pārtrauc savu sauso sēriju mājās kopš septembra sākuma ar super vārtiem (no soda laukuma stūra tālajā devītniekā), pēc tam viesi nokļūdās savā laukuma pusē, pazaudē bumbu, mājinieku uzbrucējs izskrien viens pret viens un iesit, savukārt viesu pūliņi atlikušajā laikā paliek bez rezultāta. Ieradāmies pavēlu, terase, līdz ar to redzamība brīžiem izaicinoša, bet atmosfēra reāli forša, ko noteikti nodrošināja arī pozitīvais rezultāts. *****

  Manchester Utd 3 Forest 0 Premier League (old Division One) - vairāk gribējās redzēt stadionu spēlē, nevis komandu. Vēsturiski gan par bibliotēku sauca Highbury, bet Old Trafford tagad godīgi pārņem šo stafeti - ja neskaita kādu mājinieku ultru sektoru un viesus, tad viena no skumīgākajām atmosfērām vispār, piedevām to nodrošina 70,000+ cilvēku, lai arī ņemot vērā, kāds lēvenis bija mums līdzīgo, tad neizbrīna. Spēlē bija viens klasiskais moments, kurš ir viens no man mūsdienu futbolā ienīstākajiem - traumas simulēšana: viesu aizsargs lēcienā izsit bumbu no soda laukuma ar galvu, nokrīt, paliek zemē guļot, tipa, ai, kā satraumējos, bumbu tūlīt izcīna viesi, aiziet uzbrukumā un šis mironītis, protams, ceļas uzreiz augšā, lai arī līdz Lieldienām vēl kāds laiks. Been there. Done that. Never return. ***

  Kilmarnock 2 Aberdeen 1 Scottish Premiership (old Division One) - līmenis līdzīgs kā Anglijas trešajā līgā, pirmajā puslaikā viesi pavisam bezcerīgi, mājinieki iest divus, bet neizbrīnītu vēl pāris iesistie, otrajā puslaikā mājinieki vairāk atsitas, jo kāpēc iespringt pret tik bezzobainiem viesiem, kas labi strādāja līdz kompensācijas laikam, kad no metriem divdesmit pieciem viesi iesita super soda sitienu, bet pāris pusmomentus mājinieki pārdzīvoja un viss beidzās labi. Mīlīgākais bija, kad otrajā puslaikā mājinieki sāk veltīt dziesmu viesu menedžerim: "Sacked in the morning, you're gettind sacked in the morning" un viesu fani to pārņēma un turpināja. Nu un, jā, koka tribīnes, kur varbūt kāds dēlis atcerās vēl uzvaru Skotijas čempionātā 1965.gadā. *****

  Blackpool 1 Sheffield Utd 2 Championship (old Division Two) - centība ir centība, bet meistarība ir meistarība, vienu reizi mājiniekiem uzbrukumā paveicās, bet otrā reize tā arī neatnāca. Iespaidīgs bija viesu apmeklējums, kuri aizņēma visu viņiem atvēlēto East Stand (gandrīz pieci tūkstoši) un atbilstoši arī izpildījās visu spēli. Mājinieku fanu tribīne, lai arī stipri mazskaitlīgāka un pie sliktāka rezultāta, gan arī neatpalika. ****

  Par braucienu kopumā: 1) šis bija pirmais cash-less brauciens, 2) ēdinātavās kā standarts ir parādījusies iespēja par +1GBP parastās friškas apgreidot uz batātes friškām - šis manā pasaulē ir patiešām smalks uzlabojums.
  Thursday, August 18th, 2022
  17:37
  Beidzot arī Cibā esam nonākuši līdz savam sfēriskajam zirgam vakuumā: "Strādājošs komunisms", ar ko arī jūs, biedri, no sirds apsveicu.

  Vienmēr gatavs!
  Tuesday, December 14th, 2021
  17:07
  Kāda vēsturniece tika iecibojusi, ka "Tas vecis ar izkapti, kuru arestēja protesta akcijā pie Rīgas pils, acīmredzot paķēris iedvesmu no 19.gs. sākuma zemnieku nemieriem. Galeniski iestiprināta izkapts bija iecienīts ierocis to notikumu laikā, jo zemniekiem nebija atļauts turēt ieročus, taču izkapts ir tāds darbarīks, ko viegli var pārtaisīt un izmantot par bīstamu ieroci." Interesanti vai kaut kas ir mainījies šajā jomā, jo padomju laikā tika mācīts, ka izkapts ar vertikāli pārliktu asmeni izskatās bīstams ierocis, bet realitātē tā ir pilnīga figņa. Neitrāli no diletanta pozīcijām skatoties padomju viedoklis liekas ticamāks, jo kā kaut kas šķēpveidīgs neder izliektā gala dēļ, savukārt kā griezošam ierocim garā kātā ir nepareiza asā mala asmenim.

  Varbūt kādam ir pamatotāks viedoklis?
  Tuesday, November 30th, 2021
  23:44
  Pilnīgi nejauši šodien nostalkoju [info]brookings - tā iet, ja apmeklē aizdomīgas lapas un palasa (savā ziņā smagi) pornogrāfiskus materiālus. Āmuri vēsturiski gan nav mani favorīti, bet "That's what I do, I win" ir vēsturiski patīkams personāžs un liekas kaut kas nedaudz no pirms hiperkomercializācijas laikmeta.

  Šajā pašā kontekstā šogad noskatījos olimpiskās spēles praktiski tik, cik tas vispār bija fiziski iespējams (iepriekšējā tāda reize man bija 1992. gadā) un fonā paskatījos arī Latvijas sieviešu futbolu, kā rezultātā man radās ideja kā šeit un citās līdzīga līmeņa valstīs uzlabot to - atļaut kā vārtsargam spēlēt vīriešiem, jo pat es ar saviem gandrīz piecdesmit, tuvredzību, sēdoša suņa augumu un lieko svaru būtu normāls vidēja līmeņa špīlers uz esošo vārtsaržu fona.
  Wednesday, April 14th, 2021
  16:31
  Rakstot komentāru ienāca prātā interesanta doma visiem ciešanu stāstiem - ja tas nav noticis ar tevi vai taviem vecākiem, tad tas neskaitās.
  Thursday, March 18th, 2021
  23:26
  Dikti mīlīga neofīta aizrautība un pārliecība par Zināšanu. Parasti gan šādi izpaužas kādā reliģiskā kultā trāpījušies. Rezultātā tīri vai sajutos vainīgs, ka šodien neesmu ēdis gaļu un vienīgais mierinājums, ka gan jau brokastu olas bija no cietsirdīgi turētajām vistām :-)

  arhīvam )
  Saturday, February 20th, 2021
  12:30
  Kad mēs augām ...
  Tā kā matu krāsa un daudzums nu jau atļauj godīgi sūkstīties par jauno paaudzi, tad "Gudrs, vēl gudrāks" dod lielisku materiālu tam. Pirms kāda laika pie kāda Cibas ieraksta bija komentārs, ka, nedaudz hiperbolizēti pārfrāzējot, skolotāji ir lohi, kuri nemāk ieinteresēt nabaga disleksijas un depresijas māktos bērniņus. GVG iet tipa gaišākie prāti (vidējā atzīme zem 8 tur praktiski nekad nav) un es tiešām nesaprotu, kas viņiem galvā, ja uz jautājumu: "Vai feodālisms attiecas uz viduslaikiem?" pareizi atbild 5 no 12 un arī no tiem vismaz viens minējums, vai uz jautājumu, kuras pilsētas teritorijā atrodas Vatikāns, tiek saņemta atbilde Grieķija, vai arī, ja no Īrijas jānokļūst uz ASV, tad jāšķērso Klusais okeāns. Tas, ka finālā par riņķa sektora laukumu ir tikai viena saprātīga atbilde pat nepārsteidz - ja vien dalībnieks nav no R1Ģ, tad rēķināšanas uzdevumos tradicionāli ir zili brīnumi. Tad tas ir jaunais normāli, ka viss, kas būtu jāzina ir mācēt rakstīt, lasīt un atvērt gūgli? Nu un spriestspējas darbošanās arī gadās tik reti, ka katru reizi, kad tas notiek (piemēram, fināla jautājumā par 13.janvāra ielu) es sāku sajūsmās spiegt.

  Papildus uzslavas, protams, jautājumu sastādītājiem, kuri ik pa laikam vareni izceļas. Pagājušās nedēļas spēlē bija elegants jautājums: "Vai taisnība, ka ja divas personas vienlaicīgi nobļausies, tad pirmais sadzirdēs ātŗāk?", kas nepieliekot informāciju par vēja virzienu ir jautājums ar trīs pareizām atbildēm. Bet nu šīs nedēļas fināla jautājums, kurš tika pieteikts: "Parēķināsim!", savā ziņā to pārspēja, jo tika pajautāts par dzimšanas dienu problēmu un iedotas atbildes 23, 33, 43 un loģiski, ka tikai viens uzminēja. Īpaši mīlīgs bija risināšanas veids:


  Patiešām interesanti, cik ātri to uz papīra būtu izrēķināt, it īpaši, ja mēģinātu izmantot vispārīgo formulu, jo bez datora izrēķināt skaitļa 364 faktoriālu varētu nebūt ļoti ātri.
  Tuesday, February 16th, 2021
  16:09
  KP6
  Spārdīt beigtu lauvu ir muļķīgi (it īpaši, ja tā vēl var izrādīties dzīva), bet internetu komentētāji pārspēja manu dzenu un šodien kādā resursā aiz maksas sienas tieši bija materiāls par viņu. Pašam, protams, gribētos, ka atkopjas, bet nu jebkurā gadījumā līdzīgi kā Bertāns juniors, kuram sezona, arī ar visu šīs nakts sniegumu, ir relatīvi vēl vājāka, vismaz var droši skatīties nākotnē veroties bankas konta izrakstā.

  Porziņģis - Pēctraumas? Biedriņa? Vai kompleksāks sindroms? Hvz, bet sezona slikta. )
  Monday, January 4th, 2021
  22:40
  Pēdējo pusotru mēnesi es esmu domājis (daudz vairāk nekā pašam būtu gribējies) kāpēc tā spēle bija tik slikta no abu komandu puses un vienīgais saprātīgais bija abpusējā apzināšanās par pretinieku spēku un tā ietekme uz lēmumiem. Nu un mans sasniegums - divreiz vienā spēlē izraut zaudējumu no uzvaras rokām, ir patiešām iespaidīgs. Maniem fēleriem bez pretinieku faktora, galvenā problēma bija aizrautība – neironiem pārsniedzot ātrumu tie var sakrist nepareizā secībā. Savukārt mazais faktors, kas arī visu spēli padarīja grūtāku, bija jautājumu rādīšanai pāreja no planšetes priekšā uz lielo ekrānu kaut kur tālu – laika sekošana pat palika labāka, bet jautājuma izlasīšanu tas būtiski apgrūtināja. Pirms gada uzvarējām, šogad nē, varbūt būs vēl nākamā reize kaut kad.

  Nu un izrādās, ka uz neatbildēto sporta jautājumu derēja arī mana atbilde. Tā gadās.
  Friday, October 9th, 2020
  21:30
  Idioti visapkārt
  Aizliegt maratonu un pusmaratonu, pirms tam neaizliedzot lielveikalus, ir kaut kas starp klīnisku divkosību un klīnisku idiotismu. Atsevišķa speciālbalva pienākas Rinkēvičam par citātu: "Tik augstprātīgi un aroganti sen neesmu dzirdējis, ka kāds runātu," kas norāda uz to, ka laikam jau viņš nedzird, ko pats runā.
  Sunday, August 30th, 2020
  19:32
  Latvijas čempionāts gan ne tradicionāli pa maija svētkiem, bet aizvadīts. Rezultāts 5.5 no 9 (+5 -3 =1, neizšķirts bez spēles, jo darbs) un 13.vieta man labākais, kas gan tomēr nav īsti tāds wow, wow cienīgs, jo steiga ar organizēšanu, mazs balvu fonds utt. utml. panāca to, ka šis noteikti bija visvājākais čempionāts un ar visgarāko asti kopš tiku atsācis spēlēt 2012.gadā. Sajūtas kopumā neviennozīmīgas - no vienas puses vairākkārt partiju laikā bija brīži, kad es sēžu un skatos un saprotu, ka neko nesaprotu no šaha un ko es šeit vispār daru, no otras puses atnākot mājās dators rāda, ka pārsvarā spēlēts tīri ok un nemaz nav bijis slikti. Protams, neiztiek bez muļķīgām kļūdām - otrā un trešā zaudētā partija tika pakāstas reti dumji no galīgi neizšķirtām pozīcijām, tāpat pāris uzvarās vienā brīdī pretinieki neizmantoja savas iespējas. Nu un nedaudz netradicionāli, bet šis bija retais turnīrs bez Cibas derbija.

  Bet nu spēlēšu vēl.
  Wednesday, August 5th, 2020
  22:18
  Latvijas čempionāta pusfināls aizvadīts ar dievu uz pusēm, bet vismaz ar laimīgām beigām (protams, ja pieņem, ka pavisam neizgāzīšos finālā). Tā nedaudz nepelnīti(?) paveicās tikai pēdējā kārtā, kad man mūžīgi sliktākā galotnē pretinieks uzķērās uz trīskārtēju pozīcijas atkārtošanos. Divi it kā dīvainākie rezultāti (pret mazu meitenīti un pavāju veterānu) bija pat salīdzinoši kvalitatīvas partijas, kur viņi ar baltajiem kvalitatīvi nosusināja un nebija, kur aizķerties. Ar baltajiem pēc pozīcijām bija jābūt 4 no 4, bet nesanāca (kaut kur nedaskaitīju, t.sk. forsētu matu četros gājienos; kaut kur impulsīvi nospēlēju). Bet nu spēlēšu vēl.
  Tuesday, June 9th, 2020
  16:31
  Monday, March 23rd, 2020
  08:05
  "The Big Bang Theory" sākās kā mīlīgs gīkīgs seriāls, bet noslēdzās kā sūdīgas "Skroderdienas Silmačos".
  Thursday, February 6th, 2020
  12:41
  Viena no pēdējo dienu galvenā cepiena kontekstā patiešām interesants video. Video temats, protams, ir šaurāks un mazāk nežēlīgs (nežēlīgāks par pamatskolu varētu būt tikai cietums, bet arī tur gan jau ir nianses), tomēr ir arī universālie principi. Es, protams, esmu tas eksperts, kurš varētu sēdēt savā stūrī un degunu ārā nebāzt, lai arī dzīvē, protams, komunicēju ar kolēģiem ne tikai par tīri profesionāliem jautājumiem. Man šajā darba vietā komfortablāk tajā visā iebraukt palīdzēja tas, ka sanāca perfekts adaptēšanās periods - pirmo pusgadu galda otrajā pusē bija hiperkomunikabla kolēģe un, lai arī gandrīz ne ar vienu nekomunicēju, tomēr biju lietas kursā par visu, kas notiek iestādē :-)
  Wednesday, February 5th, 2020
  14:34
  Prāta spēlēs mēdz būt interesanti rezultāti. Īpaši interesanti, jo finālā mēs iespraucāmies kā caur adatas aci - pēdējā izejošā vieta ar minimālāko pārsvaru pār nākamo komandu, izgāžot sporta jautājumus un kopumā atstājot ~ 20% no iegūstamajiem punktiem uz versiju lapiņām. Protams, attiecībā uz šo rezultātu zilonis istabā ir Latvijas Top3 spēlētāja pievienošanās uz finālspēli. Tagad būs jādomā par zvaigzni uz krekla ne tikai saistībā ar "Sporta viktorīnu" :-)
  Friday, December 13th, 2019
  09:24
  Šodien interesanti salikās lasīšana pa ceļam uz darbu:
  1) sākumā raksts no "Вокруг света" par Ķīnu un kā tā paliek zaļāka, forši, vai ne? Tāds sīkums, ka rakstā fonā ar diezgan pozitīvu attieksmi pieminēta iešana ierindā un brīvprātīgā koku stādīšanas dienu, kurā visiem obligāti jāpiedalās,
  2) pēc tam, kad žurnāls beidzās, "Brave New World".

  Pat nepieminot uiguru nometnes, cilvēkam ar kaut nelielu iztēli vajadzētu tomēr iedomāties, ka iešana ķīnizācijas virzienā varētu nebūt forša un gaidītās alfas vai betas vietā ar lielu varbūtību vari izrādīties epsilons. Labā ziņa gan, ka vismaz mums ir paveicies un ir sanācis izvilkt otru labāko lozi (manā pasaulē labākā būtu bijusi Rietumeiropa 60.-80. gadi). Jā, mani absolūti neuztrauc klimata pārmaiņas, jo cilvēce ir sasniegusi tādu līmeni, ka var pielāgoties un nodrošināt dzīvi dajebcik cilvēkiem faktiski dajebkur (nu vai vismaz pārvietot uz dzīvei piemērotākiem apgabaliem), bet man nepatīk virzība uz soļošanu ierindā (virziens pat nav svarīgs). Tiesa, ir arī labā ziņa - Māte Daba, resp., vecums parūpēsies, lai man tas īsti netrāpa.
  Friday, November 29th, 2019
  10:04
  "Jumprava" jubilejas koncerts bija ļoti labs - labi piestrādāts un ar attieksmi, nevis atnācām, paņēmām naudu, stundu uzspēlējām, visiem paldies un visi brīvi. Bija arī iekļautas lietas, kuras svarīgas, īpaši Grāvim, nu tur krišnas un tā, bet samērīgā apjomā. Jā, protams, lietas pēc 1991.gada varēja būt mazāk un "Vīrs ar suni" versija bija pilnīga huiņa (zinātāji gan norāda, ka tāda tā bija jau 90-o beigu albumā "Laika atšķirību romance"), tāpat pietrūka lietas gan no šī, gan arīno sākotnējā sastāva, bet nu priekš tam paliek jūtube :-D

  Labs ceļojums pagātnē, kad vārdus atceras ar muguras smadzenēm: "Glāb mani", "Pilsēta", "Vēl jāgaida", "Tālu aizgāja", "Šeit lejā", "Prom no pilsētas" ... un trīsdesmit gadi kā nebijuši.
  Thursday, November 28th, 2019
  12:24
  Paskatījos uz pēdējo dienu lielāko cepienu un tā atraudziņu, kur bez viena komentāra vēl sāku rakstīt nelielu palagu, bet tad ieraudzīju [info]fedrs komentāru un visu nodzēsu. Nav ko rakstīt, ja var nerakstīt.
[ << 20 vecākus ]
About Sviesta Ciba