brookings [entries|archive|friends|userinfo]
brookings

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 25th, 2021|05:01 pm]
Biju centrā šodien. Bija patīkami tikt arā no mājām. Iegāju vienā veikalā, lai nopirktu kaut ko, kas man bija jāpasūta internetā. Kamēr to organizēju (kas bija grūti, jo man nav smartphone), džeks, kas strāda tur man piedāvāja kafiju un mēs runājām par šo un to. Par 'to', viņš man paskaidroja, ka tagad ir problēmas ar piegādes (piegāžu?) ķēdi. Rezultātā, viņi nevar dabūt detaļas, lai remontētu klientu ... objektus. Un ja var, tad detaļas ir kļuvušas dārgas. Par to, kā viņiem iet patlaban, viņš ļoti mierīgi stastīja, ka viņi turpinās līdz galām, bet, ja situācija turpināsies, tad izskatās, ka gals ir redzams.

Veids, kā viņš to paskaidroja bija ļoti iespaidīgs. Es nesaskatīju dusmas vai 'frustration'. Latvieši ir, vispār ļoti nosvērti, un es to respektēju - Kā Mark E Smith reaģēja uz vietējiem Icelandā. Iespējams, ka es nemāku saprast latviešus, protams. Varbūt īsts latvietis uzreiz būtu sapratis, cik viņs bija dusmīgs. Varbūt komentaros delfos viņs izteicās ļoti skarbi. Viņs bija jauns. Varbūt viņam nebija bērnu. Tas palīdzētu saglabāt mieru, kad pamodies 3 no rītā.

link4 comments|post comment

Nekā Personīga [Jan. 24th, 2021|12:43 pm]
Ir vērts skatīties, ko transhumanists šajā Covid kontekstā domā, jo manuprāt šajā reakcijā uz vīrusa, ir iespējams saskatīt, kā sabiedrība (un tās psihiskais stāvoklis) tiek gatavota jaunājai pasaulei.

Ir divas lietas, kas ir jāņēm vērā pirms sākšu: Pirmokārt ka esmu diezgan vienkaršs cilvēks. Es ne tikai esmu “luddite” savā butībā (to saprotu, kad lasīju ‘Future Shock’), bet man ir bijušas paranormālas pieredzes, kurām bija liecinieki, proti kaķis, krauklis un sieva.

Otrokārt, es pazīstu tikai vienu transhumanistu te Cibā, tā ka, lūdzu, nekā personīga.

OK, sāksim:
Par jaunām mRNA vakcīnām ir skaidrs. Transhumanista attieksme ir ļoti pozitīva, jo tās spēj kodēt antivielas. Normāla attieksme kādam, kas grib kodēt ķermeņus.

Par maskām. Par spīti tam, ka pastāv daudz pretrunīgi petījumu par masku efektivitāti, mūsu transhumanists ir pārliecināts, ka “the science is in”, un ielika linku uz pētījumu, kur ir pilns ar ‘could have’ apgalvojumiem un ar piebildi (abstraktā) , ka ‘that our study is observational and therefore should be interpreted with great caution’.
Nu, lai viņš izdara secinājumu, ka ‘the science is in’, bet, manuprāt izskatās, ka mūsu transhumanists ir tomēr diezgan subjektīvs. Viņš, protams, varētu ņemt verā citus pētījumus, kuri apgalvo, ka masksas nav efektīvas esošā kontekstā, un objektīvi spriest par to, kur taisnība atrodas. Viņš to nedara, tomēr (vismaz es to neesmu redzējis). Vai tas it tāpēc, ka šī reakcija uz Covida (cilvēku vizuālā patkļautība the zinātnei) viņam ir “slapjš” sapnis un viņš (normāli) grib baudīt šo sapni līdz laimīgām beigām?

Man būtu vienalga, vispār, jo tikai skatos no malas un viņa viedoklis par maskām neskar mani, bet diemžēl ir jāņem verā, ka viņš taisās (iespējams, ka patlaban ir joks) izveidot automatizētu rīku komplektu, kas periodiski pārstaigā vietējos blogus, lai atrastu tur sastopamo kovidioditu atstātās gaudas. Patlaban mērķis ir labdarībai, bet nākotnē?

Iedomājies, ka AI-augmented būtne pieņemtu, ka pret-masku viedokļu paušanu, varētu nozīmēt kādam nāvi. Sods tam cilvēkam (kas rakstīja gaudas) varētu būt uzreiz (mazāku UBI? Varbūt vakcīna šim konkretam nodziedzniekam, kas varētu kodēt ķermiņu, lai sevi sodīt par bīstāmām izpaustām domām (ar ‘self-optimising' nolūku)? Kurš var zināt? Kurš var zināt uz kādiem pamatojumiem, lēmumi par sodiem tiks pieņemti? Uz pēdējā ’science-is-in’ pētījuma? Vai jauns AI-butne būs spējīga būt objektīva? Vai būtu, tomēr nosliece pieņemt lēmumus, kas atvieglos cēļu uz nākotni, kura ir izdevīgāka AI-butnēm?

Un tieši šis mani uztrauc. Ka topošā transhumanistu sabiedrībā lēmumi un sodi tiks pieņemti tādā subjektīvā gaisontnē, proti, ar nolūku sodīt tos, kas stāv tām pretim.
link31 comments|post comment

[Jan. 23rd, 2021|10:44 am]
Eve Steered the Euro into LV. Now she will do the same for the vaccines.
Bibliski
link2 comments|post comment

Note to Self [Jan. 21st, 2021|02:54 pm]
Kad sūtu latvietim kādu video-linku e pastā nekad nevajag saīsināt uz 'VID' subject linē.
link5 comments|post comment

[Jan. 21st, 2021|12:25 pm]
Parasts pārmetums sazvērestības teorētiķiem ir saistīts ar viņu lētticību un viņu vēlmi meklēt mierinājumu savā sapratnē par pasauli. Patlaban es teiktu, ka šī kritika labāk attiecas uz tiem, kuri tic, ka pēc vakcinācijas, viss būs labi, un mēs mierīgi varēsim atgriesties vecajā normalitātē.
link70 comments|post comment

[Jan. 20th, 2021|12:38 pm]
Visu iemeslu mirstība manā dzimtenē:

Nedēla 1: 2021 -> 10,069
Nedēla 1: 2020 -> 12,254

Pa spīti shocking snowball scenes.
link4 comments|post comment

Shocking Scenes [Jan. 15th, 2021|11:22 pm]

THIS is the moment a huge snowball fight erupts in Leeds as dozens are seen flouting coronavirus lockdown rules.

The shocking footage appears to have been filmed today as a massive crowd of people flocked to Hyde Park in Leeds.

Neighbourhood cops for the Broseley and Much Wenlock areas said going to play in the snow was not a valid reason to be outdoors and could result in a hefty fine.

They wrote on Twitter: "There have been two reports of snowballs being thrown last night between 11 and 11.30pm. This is obviously not a justifiable reason to be out of your house, this behaviour is likely to result in a £200 Fixed Penalty Notice for breaking the lockdown rules."

link1 comment|post comment

[Jan. 14th, 2021|01:55 pm]
Es katru darbu dienu flipoju kādu kripto. Dažreiz var nopelnīt uzreiz, dažreiz ir jāgaidā dažas dienas, dažreiz laikam būs ļoti ilgi jāgaidā.

Es, godīgi, neko nesaprotu no kritpo valutu aprakstiem. Piemēram šodien ieliku naudu 'Loopring', kas ...

"describes itself as “an open-sourced, audited, and non-custodial exchange protocol.” It aims to allow anyone to build non-custodial, order book-based exchanges on Ethereum by leveraging zero-knowledge proofs."

Varbūt man vajag iedziļināties?
link6 comments|post comment

[Jan. 13th, 2021|10:24 am]
Begemots oktobrī rakstīja, ka visslabākais veids kā saprast šīs pandēmijas izmēru, ir salīdzināt vispārējo mirstību (nezinu, kā tulkot 'all-cause mortality' - visu iemeslu mirstība?).

Nu tad, es varu piedavāt šos ciparus par Latviju (no šejienes)

2020:  28,656
2019:  27,721
2018:  28,820

Var, protams, dalīt ar iedzīvotāju kopskaitu, lai dabūtu procentu. Es to darīju ar Anglijas un Velsas visu iemeslu mirstību:

2020: 0.98%
2019: 0.88%
2018: 0.92%

Dažreiz procents ir pāri 1% - piemēram, 1999, kad bija 1.09%.

Manā dzimtenē bija liels 'spike' pavasarī un tagad situācija ir Tier 5 slikti. 

Gan jau ir dati par parādiem, bezdarbu līmeņiem, bankrotējušiem biznesiem, utt. Es neesmu pētījis. Par vienu lietu tomēr es esmu pārliecināts. Nosacījumi par aizdevumiem privātiem cilvēkiem, biznesiem un valstīm nebūs, diemžel, tik jauki kā mīnus 0.75% procenti (skat šeit:'musu jaunā mērķaizdevumu iespēja bankām likviditāti aptuvenu līdz 3 triljonu apjomā ar negatīvu procentu likmi (līdz pat -0/75%)').

Bet varbūt tas ir tas saucamais Great Reset mērķis: parāda slodze būs tik smaga, ka, lai atbrivotu mūs no tā, mums būs jāpiekrīt kļūt par laimīgiem vergiem (you will own nothing, but you will be happy).link55 comments|post comment

[Jan. 12th, 2021|10:33 pm]
G K Chesterton mani nomierina. Lasu "The Man who was Thursday' ar siltu prieku - viņš ir kaut kāds angļu Gogols vai Bulgakovs.

Nebiju zinājis kas viņš ir pat pirms divām nedēļām. Tad viņu redzēju sapnī (sapnī viņu sauca G E Chesterton, bet izskatījās (šinī sapnī), kā viņs izskatījās īstājā dzīvē - nū vismaz ļoti lidzīgi). Nākošajā dienā pasutīju divas gramatas jo skaidrs, ka tas bija zīme.
link10 comments|post comment

[Jan. 11th, 2021|12:57 pm]
lieliska natalie
link2 comments|post comment

unpleasant rant [Jan. 10th, 2021|07:32 pm]
There's plenty of people I know on social media posting PC, trust-the-science views (slightly less often now maybe). Very often there will be included some digs at conspiracy theorists, non-scientists, and... mummys' groups. It's all fair enough: they can think my kid should wear a mask at school, that we should all get vaccinated, that people without symptoms drive the spread of the virus, that cloth masks stop you getting a virus, that Big Pharma is benevolent, and we should all stay locked down (more or less) until we.. I don't know... borrow enough money to save the health service or something.

But when these same people do things in their own lives that go counter the restrictions, it fair blows my mind. It's akin to someone writing moralistic posts about being a vegan and then inviting their friends to a šašlik party. What's the deal? Is all this PC posting really just about cementing your position in some scientific/cultural elite, while the plebs (the dumb fucks) need telling what's good for them?

Ok that's enough: this whole thing is divisive enough, and there are plenty of good things going on. For example, round where I live, čeloveki are becoming mildly witty with each other in public - be it shop or wood. I say mildly witty because we are all - more or less- beginners at this. It's nice. The other day, after an odd interaction with the local Russian social star, I was seen off with with a 'Labais vecīt!' I could have given him a hug, but.. it's not the time, yet.
link12 comments|post comment

[Jan. 9th, 2021|11:56 am]
Pavļuts arī salīdzināja pašreizējo vakcinācijas procesu ar eiro ieviešanu. "Kā viens piemērs būtu eiro ieviešanas projekts, kas bija savā ziņā radniecīgs ar to, ka tur bija iesaistīts milzīgs komunikācijas darbs," sacīja Pavļuts.
link5 comments|post comment

[Jan. 7th, 2021|06:55 pm]
bitcoin

strikes me the world is a bundle of conspiracies: any attempt to understand a grand design will suffer from a lack of understanding of the occulted (naturally). It is class war, but there are maybe, I don't know 42 classes, and we here in classes 3 to 4 just hear the clashes in the heavens or the depths and have to try to divine some meaning. I mean horned men in the senate as Mars enters Taurus or Central Banks being cursed by blockchain and dissolving with nation states into the meticulously stage-managed theatrical production of the Brave New World, where, in some twist of plot the forelock-tugging-to-the experts peasantry (Class 1 as they are now known) find something about themselves (somebody's will) in a glorious scene that heralds in a slightly new course of events that Class Number 37 will benefit a bit from. Until the next round of pathogens or currencies, or types of town planning, or sexual relations, or words.
link3 comments|post comment

[Jan. 7th, 2021|01:07 pm]
Meet the new boss:

Hārvarda Universitātē ieguvis maģistra grādu sabiedrības vadībā ar specializāciju līderībā.
Swedbank Korporatīvo attiecību pārvaldes vadītājs.
Zatlera Reforu partijā.

"Ieklausīšanās speciālistos un vakcinācija būs izšķiroša, lai mēs atgrieztos pie ierastā dzīves ritma."

Now back to work everyone, if you have any.
link7 comments|post comment

[Jan. 5th, 2021|12:13 pm]
Martcoram

fancy doing a cover of this?
link7 comments|post comment

[Dec. 31st, 2020|05:03 pm]
analoģija savā ziņā
linkpost comment

komandantstunda [Dec. 29th, 2020|11:27 pm]
īstenībā tagad šis viss ir kļuvis riktīgi smieklīgi.
link14 comments|post comment

[Dec. 18th, 2020|12:05 pm]

“What did you do during the Great Reset, Grandad?” she squealed excitedly, the words tripping off her tongue in fluent Mandarin.

In the centre of the cage stood an ornate, candle-lit altar. Its upper panels had been cut in triptych form and each panel bore a letter from the old western alphabet: N, H and S. Behind it hung a gilded reredos depicting a coronavirus, its central protein spike outstretched, imparting the spark of life to the reclining Sage, whose fingers could be seen reaching out, but never quite touching, the spike. Running in European style, from left-to-right across the bottom of the image, was a slightly amended excerpt from the Sage’s translation of the New PCR-Testament. Embossed in a plain, puritanical font it read: “The Lord Coronavirus, He who delivered us from The Temptations, creating the Sage (Genesis 24:6.1).”


At its foot knelt an old man, evidently in prayer. Though he faced the alter, his eyes had strayed towards the impenetrable darkness beyond their cage. Out there lay the wilderness. The crucible of The Temptations. Hazy, half-forgotten memories still lingered. They came bubbling up now from that most dangerous of personal traitors, his unconscious. The greasy, voluptuous joy of it all. Unadulterated, untrammelled, rollicking, infective, glorious, filthy human life… biological proximity, dirt, penetration, tongues, sex, risk, sweat, uncertainty, sex… laughter… sex…

“Grandad!”

The sound of her voice dragged him back from the volcano’s edge. Shaking, dripping with sweat, appalled at this lapse into unholy reverie, he wrenched his dilated pupils back to the reredos and set to mumbling his prayers once more, now with renewed vigour." 

The girl paused, a smile playing across her face as she pondered the inherent theatricality of all pieties when they start to fray at the edges. He wasn’t Grandad, of course. At least, not hers. She was nearly thirteen and a half now, and no-one could accuse her of naïveté. If he was anything at all, he was Disease Vector #213698/Z. She was #2398702/J. The two of them had been thrown together during the ‘Great Purification’ of the 2030s.

link1 comment|post comment

[Dec. 17th, 2020|03:01 pm]
bitcoin
link4 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]