friends [entries|archive|friends|userinfo]
brookings

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[May. 21st, 2018|08:10 pm]

ulvs
Kā tu jūties, apzinoties, ka tava nodokļnauda maksā par manām psihologa vizītēm? Vispār man prieks, ka man tas ir "par velti". Apziņa par kopējo labumu un stulbs smaids.
link1 comment|post comment

[May. 21st, 2018|08:01 pm]

ulvs
Es esmu aukstās zupas fetišists. Pofig, vai ar bietēm vai bez (ar bietēm gan labāk). Galvenais, ka tur ir kartupeļi, kefīrs, gurķi, loki un dilles. Nekad neesmu par citu ēdienu fanojis tik ļoti, kā par auksto zupu. Kefīrs un biešu marināde veido perfektus savory toņus.
link1 comment|post comment

dienas citāts [May. 21st, 2018|07:44 pm]

gnidrologs
"Tiesībās uz privātīpašumu un tiesībās uz izglītību nav absolūti nekā savstarpēji izslēdzoša. Ja tomēr ir, tad otrās ir svarīgākas, jo izlgītība padara cilvēku par cilvēku, bet bez privātīpašuma mierīgi var iztikt."

Pirmkārt jau "izlgītība padara cilvēku par cilvēku" ļoti atgādina 'trud ģelajet čeloveka'. Patosa pilna frāze bez jebkādas nozīmes vai patiesības grauda. Vēl absurdāk tas skan, ņemot vērā, ka runa iet par augstāko izglītību, kas mūsdienās labākajā gadījumā ir amata prasmes kursi. Sliktākajā - smadzeņu skalošanas cehi, lai veidotu jaunos eirokomjauniešus. Varbūt tieši pēdējā iemesla dēļ indivīdam augstākā izglītība šķiet tik svarīga. Kaut kādi self-made cilvji pārāk brīvdomīgi, nav apguvuši pareizdomāšanas baušļus un uzvedās nepaklausīgi.

Otra lieta, ko pamanu no diegabiksīgajiem jau ne pirmo reizi, ir kļūdainā interpretācija, ka tiesības uz kaut ko, nozīmē citu cilvēku vai valsts pienākumu šo 'kaut ko' viņiem nodrošināt. Labiņie varmāku importētāji, piemēram, uzskata, ka pārvietošanās brīvība implicē jebkuras nācijvalsts pienākumu uzņemt un paturēt pie sevis visus, kas grib ierasties. Tas to nenozīmē ne mazākajā mērā. Tā ir norma, kas tika postulēta, lai izvairītos no totalitārisma iemīļoto dzelzs priekškaru rašanās, kas padara šīs valstis par milzīgiem lēģeriem pašu pilsoņiem. Entitlement kultūra darbībā.
linkpost comment

[May. 21st, 2018|03:59 pm]

kakjux
[Tags|, ]

Brīžiem pārņem sajūta, ka man tiešām maksā par skatīšanos uz spineri. Nu tik tālu jau, ka nākamajā darba intervijā, kur man jautās, what were my day to day duties, atbildēšu ar kaut ko, ka skatīties spineri. Vai nu es nomiršu, nejauši nokļūšu kaut kādā reliģiskajā huiņā, kur man prasīs, ko es ar savu dzīvi darīju, atbildēšu ar to, ka skatījos spineri.
Tas nekad nebeigsies. Tāpat kā urbšana un netīrie trauki.
linkpost comment

[May. 21st, 2018|03:19 pm]

ulvs
Īstenojušās ekspektācijas (links uz rakstu). Tā kā tīņiem tik mīļās saundklaud repa zvaigznes savās lirikās bieži piesauc nomierinošo medikamentu alprazolam, ko parasti izraksta mammām un omītēm, nav brīnums, ka tīņiem šī substance sāks likties pievilcīga. Katrai paaudzei savi teicēji, kuri promotē noteiktu vielu. Deviņdesmitajos tas bija heroīns, pēc tam sazin kas, tagad ksanīts.
linkpost comment

[May. 21st, 2018|01:57 pm]

mazeltov
9 minūtes Nurburgringā īsumā )
link5 comments|post comment

[May. 21st, 2018|01:36 pm]

kakjux
[Tags|, , , , ]
[mood |guess, just you guess]
[music |Radiohead, viss ir Radiohead]

It’s easy to be “in tune with ones feelings” if one mainly feels grumpy. More amused or less amused, but grumpy.

Vispār cibas starptautiskā festivāla orgkomiteja vadīja svētdienu kāpjot kalnā, pastaigājoties pa nekurieni, kāpjot no kalna lejā, lai secinātu, ka nekurienē kaut kā šķita omulīgāk. Izķērām arī EtF, aizgājām gar upi uz hipiju vietu.

Vēl augstākminētā orgkomiteja visu laiku ģenerē biznesa idejas un ar skumjām secina, ka tās laikam būs grūti monetizēt pietiekamos apjomos. Nu piemēram, vakar tika secināts, ka visos ķiņos no portāliem lien ārā tikai nepatīkams viss kaut kas. Tad nu man radās ģeniālā ideja, ka jātaisa ķinis, kurā no portāla lien ārā kaut kas patīkams. VZ gan korekti aplauza ar to, ka diez vai izdosies ar to nopelnīt visu pasaules naudu, jo gan jau, ka visi ieklasificēs to kā kaut kādu art house, rādīs mazos cinema un huiņa vien sanāks. Nopūtāmies un secinājām, ka pagaidām laikam tā kastīšu locīšana ir vispotenciālākais.

Bet dažādu iemeslu dēļ domas vēršas pie trešdienas lidojuma un tam sekojošajām brīvdienām.
linkpost comment

[May. 21st, 2018|01:10 pm]

gnidrologs
this is extremely dangerous to our democracy
linkpost comment

[May. 21st, 2018|01:36 pm]
nulle
Nav zināms, kā es pats viņa vietā rīkotos!
link

Soctīklu sabiedrības vērotāja piezīmes. [May. 21st, 2018|12:33 pm]

unpy
Kaut kur pa ausu galam pieredzēju acīmredzamo tēzi, ka mūsdienu soctīklu sabiedrībā ir ļoti mainījusies vārdkopas "sociāli nozīmīgs notikums" jēga, ja agrāk tas bija kaut kāds karš, vērienīga katastrofa, ķeizara dzimšanas diena, dziesmusvētki vai kas tamlīdzīgs, tad tagad par pilnīgi pielīdzināmu vai pat nozīmīgāku var kļūt pat galīgākais sīkums atsevišķa indivīda vai skaita ziņā nelielas grupas dzīvē, ja vien šis sīkums kādu iemeslu dēļ iepatīkas vai gluži otrādi plašākai auditorijai. Tiešām, nav jātaisa aptauja, lai uzzinātu, kas tad ir "sociāli nozīmīgāks notikums" latviski saprotošajai auditorijai - stāsts par to, ka pirms neilga laika esot novēroti gravitācijas viļņi vai stāsts par "huļi bļoda netīra".

Interesanti, ka šī pilnīgi attaisnojamā nespēja nošķirt nosacīti būtisko no pilnīgi noteikti mazsvarīgā rezultējas šķietami dīvainos interneta krusta karos, kuros tiek ieguldīts daudz laika un enerģijas. Viena no man mīlākajām cīņām ir nesaudzīgā plakanās zemes teorijas piekritēju apkarošana. Ja ne katru dienu, tad katru otro jau nu noteikti redzu kādu iznīcinošu dzēlību, sarkastisku joku par šo tēmu vai tik neapgāžamu pierādījumu zemeslodes apaļumam, ka prasās pārskatīt savu viedokli par jebko, kas pirmajā acu uzmetienā šķiet plakans. Un kas tik šādi netiek apkarots. Fobijas un tradīcijas, patriotisma trūkums un rudzīšu pārpilnība, nabadzība garā un treknums miesā, tiešām ir, kur izvērsties un kam savās taisnīgajās dusmās pieslieties. Un tas ir ļoti labi, ka tā, ka cīņas no ielām uz internetiem pārceļas, jau sen klasiskos pārdesmit cilvēku protestus pie Saeimas vai visa veida fanu gājienus/braucienus tikpat labi var fotošopā organizēt, no tā gan pasākumi jaudā iegūs, gan satiksmes organizācija necietīs, gan pašu veselība saglabāsies, ja ārā auksts vai policistiem ienācis prātā atkal kādam aci izšaut.
link9 comments|post comment

[May. 21st, 2018|12:24 pm]

prtg
Tas noteikti ir indi-fiduāli, bet riņķveida pārslēgšanās starp vairākiem darbiem ir vienīgais, kas mani var pacelt flow režīmā.
linkpost comment

Vevey [May. 21st, 2018|11:24 am]

iztulko

[cetrasbumbas]
Kā latviski ir Šveices pilsēta Vevey?
link5 comments|post comment

Katram savu maratonu [May. 21st, 2018|07:59 am]

san
[Tags|, ]

Pēc iesildīšanās Pagalma festivālā pirms nedēļas, sendviču bārs "Desu klusēšana" devās izbraukumā uz suņu sacensībām barot divkājainos dalībniekus - skaitā 85. Nevis astoņus, nevis piecus, bet ASTOŅDESMIT PIECUS. Lielākais kompliments bija, ka vēl nevienās sacensībās neesot bijis tik garšīgs ēdiens. Un vēl viens no īsta brita - kurš paziņoja to pašu, tikai UK mērogā.
Atpakaļceļā piestājām Ķeipenē apskatīties Sergejam Eizenšteinam veltīto mākslu. Viens no objektiem tur ir galds mājas izmērā un divi atbilstoši lieli krēsli. To ieraugot, sapratām, ka viss mūsu pagatavotais ēdiens knapi pietiktu diviem milžiem, kam paredzēts šis galds.
Taču neskatoties uz cepšanas, griešanas, kapāšanas un fritēšanas maratonu (astoņdesmit pieci parasta izmēra ēdāji jeb diviem milži!), šī bija pirmā Restorānu diena, pēc kuras negribējās teikt "nekad vairs". Tāpēc, iespējams, "Desu klusēšana" neklusēs 4ever!
link1 comment|post comment

User Brood [May. 21st, 2018|06:12 am]

pa_leeto

[zazazumm]
Brood - Tu tomer neesi nemaz tik gudra - Tevi neviens nekomente, jo esi uzlikusi, ka komentet var tikai draugu saraksts un pati seko 4 komuunaam..un vispar - Tu visu laiku biji normāla, iznemot sovakar... nu taa ka facepalm!
link12 comments|post comment

lolmany [May. 21st, 2018|06:02 am]

gnidrologs
Germany's Muslim youth identifies new Islamophobic hate symbol:

Muslim students in the Muslim dominated public schools of Berlin are often openly hostile towards all non-Muslims, which also means they have little tolerance for non-Islamic religious symbols. Combine that with the fact that most Muslim immigrants, in particular the public school kids in Berlin, are unimaginably dumb and ignorant and you get shit like this. The students seriously got angry in math class when the teacher drew a Cartesian coordinate system on the white board.. because they perceived it as resembling a Christian cross.

Man, this lowlife scum, nobody is ever going to convince me that they and the parents who raised them deserve anything but a beating and swift deportation.

The irony is that the kids in these schools mostly come from households on welfare. Welfare they only receive because of Christian morality which preaches charity towards the poor, even if they are strangers, even towards criminals. These people would be homeless and starving without Christians providing for them. Yet they act like this.

German source: http://www.faz.net/aktuell/feuillet...randbrief-ueber-inklusionszwang-15595441.html
link1 comment|post comment

[May. 21st, 2018|12:05 am]
nulle
[Tags|]

Mans "īstais" tēvs uztaisīja manai mammai bērniņu un pazuda vēl pirms manas dzimšanas, sīkāk es tur nezinu; bērniņus taisa, protams, abi. Bērnībā, laikā līdz kādai otrajai klasei viņš pāris reizes parādījās (mamma jau bija precējusies ar manas dzīves otru nozīmīgāko vīrieti, par to būs citā ierakstā), atceros, vienā reizē aizveda mani (un mammu) uz Zoo, atceros ļoti patīkamu, harmonisku sajūtu, kaut arī man tika teikts, ka tas esot "draugs". Pēc tam, līdz manam divdesmit gadu vecumam, kad viņš nokļuva bedrē, man rādījies un mani meklējis viņš netika. Dažus gadus vēlāk es satikos ar tēva brāli, iepazinos ar brālēniem-māsīcām - pēc manas iniciatīvas. Un pēc manas iniciatīvas esmu arī to pārtraucis - nevienu es tur īpaši neinteresēju, tāpat kā manu sprāgoni tēvu.
link

[May. 20th, 2018|10:52 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

sviests: E, kurš neēd neko nestandarta, labprāt pats uzprasījās ēst nūdeles ar sēnēm, baklažāniem un fenheļiem
link2 comments|post comment

[May. 20th, 2018|08:45 pm]

ulvs
Man patīk, ka cilvēki pēdējā laikā dirš uz Dž.Pētersonu, sakot, ka viņa slava ir nepelnīta, ka viņš ir parasts čūsku eļļas tirgonis, utt. Sasodīts, kurš cits psīchologs ir TĀ uzrunājis paaudzes pēdējos, nezinu, 50 gados? Miljoniem cilvēku, liekot roku uz sirds, zvēr, ka viņš viņiem palīdzējis atvērt acis, paskatīties uz sevi mazliet no malas. Un tas ir DAUDZ. Tas ir milzīgs darbs. Padomā, kāpēc lai kaut kāds totāls pagrabā dzīvojošs jaunietis ieklausītos Džei Pī? Kāpēc viņš neieklausījās visos citos miljons psihologos, kas principā viņam teica to pašu, taču neprata to pateikt Tieši Tā? Tāpēc, ka viņi nebija tā vērti. Tāpēc, ka Džei Pī ir apziņas evolūcijas nedaudz augstāks pakāpiens. Un tieši tāpēc, neatkarīgi no viņa biznesa metodēm, viņi paklusē un paklausās. Bizness ir bizness.
link14 comments|post comment

[May. 20th, 2018|02:38 pm]

kakjux
[Tags|, , , ]
[mood |var jau iet iet?]
[music |tikko sagaidīju, kad ielādēsies Spoķiks. galvā - Radiohead]

ballītes orgkomiteja vakar pamodās un saprata, ka ir jāiet. tika izveikts research un dažādas diskusijas, no kurām es sapratu apmēram pusi. bet nu, pie kaut kāda rezultāta jau tas noveda. aizgājām vispirms uz Alberta bodi, tad VZ man tāds pajautāja, pa kuru ceļu iet ārā no rajona, jo esot četri, visgarākais esot caur ieleju, tad caur turieni. te es viņu apstādināju un teicu, ka pa ieleju tak. kāpjot ielejā toties bija milzum daudz veļikotāji, kuri minās pa kalnu uz augšu, daudzi redzami cieta.

ieleja, protams, ir forši, visādi gājām un gājām un gājām. tad gājām tur un gar klinti, gar būdiņu. tad pa ierasto veloceliņu, uz kura bija mazāk veļikotāju. laiciņš bija tāds, ka ļ nopriecājos, ka uzvilku šortus un ļ plānu krekliņu. bet nu iešana jau vispār lieliska bija. kas tur slikts var būt. pieminēšu vēl to, ka bija jāiet pāri divām upēm pa tiltiem, kuriem gājēju ceļš ir zem vāgenu ceļa. un uz viena no tiltiem beidzot uzzināju dažādas savas dzīves prioritātes. jo, mīļie draugi, tilts bija vienkārši metāla tādas redeles, kurām var redzēt cauri. aha. un tad es uzzināju, ka milzīgas bailes iekrist upē tomēr prioritāšu sarakstā ir drusku zemāk nekā besis iet atpakaļ. kad beidzot nonācām Zbraslavā, tur nekavējoties tika patērēts vīntoniks. orgkomiteja arī vienojās, ka ir pārāk agrs iet uz barčiku un nolēma aizsoļot līdz Radotinai. Radotina tagad ir mana trešā apmeklētākā pilsēta šajā valstī. esmu tur bijusi divreiz. tika izlemts iet pa sarkano trasi, lai nebūtu jāiet pa ielu bez gājēju ietves. sarkanā trase mūs uzdzina kalnā, lai nekavējoties novestu lejā un... liktu iet pa ielu.

pēc tam gan pavizinājāmies vilcienā un aizgājām uz barčiku. tur tika saprasts tas, ka zaja gulēja koridorā uz grīdas, kāds nesa sarkanvīnu, paklupa, salauza zajai kāju un vēl iešļakstīja vīnu matos. rezultāts redzams. ilgi sēdēju un domāju par to, vai es kādreiz esmu iešļakstījusi sev vīnu matos. sounds like something I would do, doesn't it? bet nenāk konkrētas epizodes galvā.

vienā brīdī uzradās arī L uz vienu dzērienu. jestri.

also, jau trešo reizi (all together) saņēmu no TrakZ ziņu, ka viņas druška, tautā zināma kā Torte, atkal mani redzējusi. TrakZ dievojās, ka Torte neesot viņas secret spy. es toties apsveru domu pajautāt, ko Torte darīs šodien, lai ietu darīt kaut ko citu un citur.
linkpost comment

[May. 20th, 2018|11:33 am]

gnidrologs
Bļaha muha, tomēr aizmigu vakar. Būtu laikam vairāk kā 10 litri, bet prosta neizturēju un kaut kādā brīdī atlūzu. Tāpēc imo vienmēr vajag kompanjōnu. Lai viens otru visu laiku budina. Tik daudz labas mantas zemē. Nu neko. Know how ir, brāga acīmredzot arī laba sataisīta bija. Nākamreiz obligāti jābūt kādam blakus, īpaši, ja process ievelkas līdz vēlam rītam.
(psc, vēl ar vien škrobojos)
link9 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]