friends [entries|archive|friends|userinfo]
brookings

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jan. 22nd, 2019|11:03 pm]

punkts
Kad apnīk skatīties ekrānā, skatos spogulī, kur redzams ekrāns.
linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|10:31 pm]

ulvs
Starp citu, 22. februārī spēlēsim kopā ar grupu X "Republikā". Visiem patīk grupa X pamatotu iemeslu dēļ, hehe! Gaidam, kad Republika izziņos pasākumu, tad metīsim nost mistērijas plīvuru.
linkpost comment

Ž live @ Aptieka 02.01.19 [Jan. 22nd, 2019|10:00 pm]

ulvs
Beidzot publiskojām atlikušās dziesmas no Aptiekas koncerta. Behold, Tomiņš, Inga, Grass, Varat Cerēt un visbeidzot jau dzirdētā Zaķīts.

Patiesībā milzu prieks par to, kā tas viss beigās izdevās. Vispār izcili spontāni sanāca - es ar [info]rkktzd sarakstījos par notikumu dokumentēšanu kino manierē, kaut kā aizdomājos par to, ka varētu dokumentēt šo koncertu, ņemot vērā tā nozīmīgumu (pēdējā iespēja uzspēlēt "Aptiekas" pirmspēdējā pastāvēšanas nedēļā), pastāstīju par grupas plānu izmantot vairākas gopro kameras, taču Kārlis man ieteica pavaicāt Matīsam S., vai viņš gadījumā nevēlas to nofilmēt (ar kvalitatīvu aparātu). Tas tika izdarīts, un Kārlim bija taisnība par Matīsa ieinteresētību. Un tad uzreiz tika vaicāts mūsu rezidentālajam sound guy Gatim K., vai viņš varēs pie reizes arī ierakstīt šo koncertu (viņš parasti pilda skaņotāja/pultsvīra funkciju, ieraksti nav viņa specialitāte, taču izklausās, ka ir). Mierīgi. Abi kungi ir savu nozaru profesionāļi, kuri ar to pelna maizīti (ja jums kādreiz vajag video guy vai sound guy pakalpojumus - iedošu kontaktus). Jāpiebilst, ka šo ierakstu gadījumā viss notika amatieriskā manierē, ja runājam par kapitāla esamību jeb neesamību, kā šajā gadījumā.

Tā, nu, koncerts tika gan nofilmēts (neaizmirsām par gopro, kuri tomēr sniedz unikālus leņķus), gan ierakstīts pārsteidzoši kvalitatīvā manierē. Es nemācēšu teikt, kas, atskaitot laptopu, tika izmantots, lai veiktu šo ierakstu, bet, cik saskatīju, tas bija reks (rack) ar 3-5 ierīcēm, no kurām viena vai pāris noteikti bija kompresori. Mēs jau pateicām paldies Gatim un Matīsam, taču sapratu, ka jāpasaka paldies arī Kārlim par rekomendāciju, jo tas tomēr nebūtu tas, ja šis koncerts tapu ierakstīts uz 3 gopro, bez frontālās good quality kameras. Plus, vēl pro montāža. Un visbeidzot - paldies Kristapam par aizgājušajām ballītēm. Visu cieņu, visu cieņu.
link1 comment|post comment

[Jan. 22nd, 2019|08:46 pm]

kakjux
[Tags|, ]
[music |Moby and The Void Pacific Choir - All The Hurts We Made]

mana čehvalodas skolotāja arvien biežāk lieto spāņvalodu, lai kaut ko pārtulkotu vai paskaidrotu. šodien arī gramatikā viņa man kaut ko paskaidroja spāniski. so far tieku līdzi. bet problēmiņa no tā radusies un aug, jo vispār man gribas mācīties spāniski.
linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|09:20 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, ]

E: es esmu vienīgais bērns klasē, kam nav flomasteru
es: tu gribi flomīšus?
E: nē, nē, es varu iztikt. Ingmars teica: stay hard
link7 comments|post comment

viltotie vientieši [Jan. 22nd, 2019|03:28 pm]

heda
Zviedrijas Drošības policijas (Säpo) vadītājs Klās Frībergs intervijā saka: "Zviedrija un liela Rietumeiropas daļa ir bijusi naiva attiecībā pret teroristu organizācijām, aprēķināts, ka pašreiz Zviedrijā atrodas 3000 vardarbīgu ekstrēmistu." Šajā aprēķinā, gan viņš acīmredzot nav iekļāvis pat ne  Zviedrijā dzīvojošos Islāma Valsts kaujiniekus, jo to kopšana uzticēta nevis tiesībsargājošām iestādēm, bet Sociālo dienestu tantēm - Stokholmas Sociālais dienests gaidot, lai džihādisti paši nāk pieteikties un atradikalizēties, bet Gēteborgā tante Beta apmeklē viņus mājās. Sadarbību ar teroristu organizācijām Zviedrijas likumdevēji ir izvēlējušies nekriminalizēt.

Tikmēr trīs islāmisti šobrīd tiek tiesāti par terorakta gatavošanu - viņi iepirkuši lielus daudzumus ķimikāliju spridzekļu gatavošanai un plānojuši uzbrukumus konkrētiem objektiem. Viens no apsūdzētajiem strādājis Policijas augstskolā un cita starpā nodarbojies ar komunikāciju un ieroču telpu izbūvi.
Interesants ir iemesls, kāpēc šo teroraktu gatavotāji vispār atrodas Eiropā un Zviedrijā. Izrādās, ka nabadziņi te glābušies no Uzbekistānas drošības dienestiem, galvenais ķimikāliju iepircējs kā iemeslu patvēruma meklēšanai minējis arī to, ka Uzbekistānā, valstī ar 90% islāmticīgo, viņu vajājuši tāpēc, ka viņš ir praktizējošs musulmanis. Migrācijas dienests ir bijis tieši tik naivs, lai šādam absurdam noticētu.

Patiesībā nekādas naivitātes, protams, sen vairs nav, un viss notiekošais ir ļoti aktīvi izdarīta izvēle ignorēt riskus, kuri nesaskan ar "labo" cilvēku "progresīvo" pasaules uzskatu.

http://www.dagensjuridik.se/2019/01/stora-delar-av-vasteuropa-har-varit-naiva-3-000-valdsbejakande-extremister-i-sverige
https://www.svt.se/nyheter/inrikes/bettan-byvald-soker-upp-is-atervandarna
https://www.expressen.se/nyheter/brottscentralen/har-ar-mannen-som-atalats-i-terrormalet/
link11 comments|post comment

[Jan. 22nd, 2019|03:29 pm]

punkts
Amatu perdelis.
linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|02:28 pm]

dienasgramata
LA. Izlozētas četras ģimenes, kas saņems bezmaksas palīdzību neauglības ārstēšanai
link4 comments|post comment

[Jan. 22nd, 2019|02:18 pm]

punkts
Abstrahējies puns.
linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|12:05 pm]

artis
https://www.hillelwayne.com/post/why-dont-people-use-formal-methods/
linkpost comment

Karma [Jan. 22nd, 2019|11:50 am]

rindra
[Tags|, ]No rīta dzīvesbiedrs:
"If you give me a cup of good tea, God will give you a glass of serotonin."linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|11:24 am]

artis
“Surveillance capitalism,” she writes, “unilaterally claims human experience as free raw material for translation into behavioural data. Although some of these data are applied to service improvement, the rest are declared as a proprietary behavioural surplus, fed into advanced manufacturing processes known as ‘machine intelligence’, and fabricated into prediction products that anticipate what you will do now, soon, and later. Finally, these prediction products are traded in a new kind of marketplace that I call behavioural futures markets. Surveillance capitalists have grown immensely wealthy from these trading operations, for many companies are willing to lay bets on our future behaviour.”

First of all there was the arrogant appropriation of users’ behavioural data – viewed as a free resource, there for the taking. Then the use of patented methods to extract or infer data even when users had explicitly denied permission, followed by the use of technologies that were opaque by design and fostered user ignorance.

The combination of state surveillance and its capitalist counterpart means that digital technology is separating the citizens in all societies into two groups: the watchers (invisible, unknown and unaccountable) and the watched. This has profound consequences for democracy because asymmetry of knowledge translates into asymmetries of power. But whereas most democratic societies have at least some degree of oversight of state surveillance, we currently have almost no regulatory oversight of its privatised counterpart.

Nearly every product or service that begins with the word “smart” or “personalised”, every internet-enabled device, every “digital assistant”, is simply a supply-chain interface for the unobstructed flow of behavioural data on its way to predicting our futures in a surveillance economy.

Once we searched Google, but now Google searches us. Once we thought of digital services as free, but now surveillance capitalists think of us as free.... tālāk ... )
link1 comment|post comment

[Jan. 22nd, 2019|12:41 pm]

punkts
Gimiks Strunhauzens iesēdās apsildāmā sēdeklī, kas viņu apspļāva ar plazmu, paņēma pēdas rokās, paņēma somu zobos, pirkstos paņēma reizrēķinu, sarīvēja ķiplokus, iešņauca bumbieru sulu, uzmeta kauliņus, rezultātu piefikserēja, ļaudis klausās, sanācija, apspriede, kūdras vālu smagums pieguļ pie gramstes pieguļ pie odekolona spoguļiem odiozi kā Karpovičs piesit pie enkura te mēs stāvam un te stāv obelisks parapsiholoģiskais trenniņš redzēt tumsā to, kas ir sapiņķerēts izejas datos gali ūdenī, ūdens glāzē, glāze saunā, sauna Cimzem pie kājām, sasper to veidojumu, tas nav vienkārši kleperis, kas rakņājas pa kabatām, tas ir asns, kas grib sevi sasniegt ar visu, kas bļodā skalojas, ar mutes zobratiem, smaganu pulksteņiem, viss pilns ar pīlēm, kā saprast ciklonu, nekā, stāvi kājām plati, turies pie sarga pret vēju, pret salu, pret apledojušu omulību, pret opeļa gaisa spilvenu, pret matērijas garozu lokanu, leknu un paviršu, kā atstājot iespēju atspēlēties šķīvim.
linkpost comment

[Jan. 22nd, 2019|12:23 pm]

virginia_rabbit
[Tags|, , ]

Sabīne zīž Simo rociņu, viņš kādu laiku ļauj un tad saka: tā, tagad es tevi bučošu, un atdara viņai ar to pašu šmakstinādams.
link1 comment|post comment

[Jan. 22nd, 2019|11:43 am]

dienasgramata
DELFI. Mežaparka estrādes pārbūve nerimst
link2 comments|post comment

vidi vērojot [Jan. 22nd, 2019|08:29 am]

indulgence
[Tags|]

Ceturto mēnesi dzīvoju bērnības vietās, Āgenskalnā. Akurāt 30m bites lidojumā no Bišu ielas namiņa, kur tālajos 1880. gados apmetās mani senči, ienākuši pilsētā no Kalnmuižas. No dzīves pilsētā šejienes vide visai krasi atšķiras ar to, ka nekur pie namu sienām nav miskastes (visā Nometņu ielas garumā no Slokas ielas līdz tirgum būs labi ja kādas 3). Otrais punkts: mīlīgie koka namiņi ir jauki un uomulīgi tikai no ārpuses... Principā tos vai nu jājauc nost, vai visus jārenovē un jāsiltina. Tā perspektīvā raugoties izskatās, ka pēc gadiem Āgenskalns būs tāds pats "mirušais kvartāls" kā Ķīpsala, kuru savulaik padarīja par centram vistuvāko guļamrajonu. Divas maximas viena otrai blakus nozīmē mazbodīšu neizbēgamu bankrotu. Nekādu citādu vērojumu nav.
linkpost comment

Iz klasiskās literatūras sižetiem (kā vēsta interneti, lasīšana darot labāku un empātiskāku [Jan. 22nd, 2019|08:13 am]

indulgence
[Tags|]

Dzīvoja reiz galvaspilsētā sīkuzņēmējs, mikrouzņēmuma nodokļa maksātājs, kuram piederēja apģērbu un higiēnas preču bodīte. Bizness gāja no rokas, sieva piepelnījās kā istabene, bankā maziņš uzkrājumiņš, un nu jau palēnām kalt plānus par paplašināšanos un bērnu laišanu pasaulē. Vēl viņam piederēja arī dzīvoklis - par nākotni domājot, bija izmantiojis iespēju un ieguldījies nekustamā īpašuma iegādē, - kuru viņš nolēma izīrēt, lai vismaz NĪN un komunālos maksājumus segtu. Diemžēl tieši ar šo dzīvoklīti, kas bija ieplānots kā "drošības spilvens" katram gadījumam, sākās viņa problēmas.

Izīrēja uzņēmējs to kādam jaunam cilvēkam - it kā solīds, strādā "spēka struktūrās" (tātad likuma kalps ar stabiliem ienākumiem), nupat ieradies no provinces. Kā visai drīz izrādījās, tā bija kļūda. Īrnieks, kā lai to tā politkorektāk pateikt, nu nebija pats likumbijīgākais pilsonis šaipus Himalajiem. "Orgānos" iekārtojies par "blatu", pateicoties tēva draudzībai ar ietekmīgiem ļaudīm uzplečos. Izturējās derdzīgi: rupjš, netīrīgs, mēnešiem nemaksāja īri, toties regulāri pļēguroja ar draudziņiem, postīja īpašumu, traucēja kaimiņiem. Nu nelaime, ne īrnieks!

Kad nu saimnieks vairs nevarēja izturēt un sāka uzstājīgāk prasīt, lai īrnieks pilda savus pienākumus, sākās it kā nejaušu nelaimju virkne. Vispirms tika arestēta viņa sieva, kuru apsūdzēja valsts nodevībā. Valsts nodevībā, Karl! Istabeni! Gan veikalā, gan dzīvesvietā notika kratīšana, viss izvandīts, spoguļi sadaudzīti, skaidrā nauda no lādītes pazudusi. Pēc tam arestēja arī pašu uzņēmēju – izmisumā šis aizskrēja pēc palīdzības pie sava uzplečotā īrnieka, taču tas pats viņu arī nodeva dienesta kolēģiem. Un ko domājat? Arī nabaga sīkuzņēmējam "piešuva" valsts nodevību!

Ciešanu mērs bija pilns: apcietinājumā viņu dauzīja, pazemoja, turēja vienā kamerā ar recidīvistiem, kas par viņu augu diennakti ņirgājās, stiepa uz konfrontāciju ar kaut kādu uzplečoto, kas beigu beigās izrādījās ne tas, par ko uzdevās. Pie tam kamēr viņu mērdēja karcerī, tikmēr īrnieks piespieda viņa sievu stāties seksuālos sakaros.
Beigu beigās, izsistiem zobiem un sagrautu veselību palaida vaļā, pirms tam liekot parakstīties par brīvprātīgu sadarbošanos ar izmeklētājiem un kļūšanu par ziņotāju.

Taču ne uz ilgu laiku. Visai drīz atkal arestēja gan viņa sievu, kura bija cerējusi ar savu ķermeni paglābt ģimeni, gan viņu pašu. Sabija ieslodzījumā vairākus gadus, tā arī bez apsūdzības uzrādīšanas un tiesas. Viņu vienkārši mērdēja iepriekšējās izmeklēšanas izolatorā. Kad beigu beigās palaida brīvībā, tad mūsu sīkuzņēmējs bija pilnībā izputināts: veikals bankrotējis, dzīvoklis atņemts. Tā visai īsā laika sprīdī stabils vidusslāņa pārstāvis tika padarīts par bomzi, kas nu pārtika no žēlastības dāvanām. Savukārt viņa īrnieks īstenoja spožu karjeru apsardzes dienestā. Bet uzņēmēja sievu vienkārši nogalināja, lai nemaisās pa kājām un lieku nerunā.

Kas tālāk notika ar bijušo galantērijas bodnieku Bonasjē, Dimā vecākais klusē.
link3 comments|post comment

Iz sarunas pie konjaka glāzes [Jan. 22nd, 2019|08:12 am]

indulgence
[Tags|]

- Interesanti, ka neviens filosofs nav bijis dendijs.
- Nu nevispārināsim. Par hellēņiem mēs tomēr nezinām nekā. Visnotaļ iespējams, ka Platōns špacierēja rūpīgi pomādētām ūsām, tērpies krāšņā no Austrumiem importētā stīmpanku zīda kimono. Bet tendence uz noplukumu, ko šie par atbrīvošanos no konvencionālisma dažkārt dēvē, vērojama gan. Taču drīzāk tas suns aprakts pašos cilvēkos. Dendijs, kā jau to norāda Hosē Ortega i Gasets, ir dzīvespriecīga personība ar tendenci uz hedonismu, līdz ar er kaifu no dzīves sīkumiem un stila. Savukārt ar filosofiju, tāpat kā ar dzeju un psiholoģiju, tendēti aizrauties ļaudis ar kādām nebūt dvēseles traumām. Nu tie, kas nespēj atrast sevi, cītīgi taustās pa pašrefleksijas tumsu un meklē, bet tā kā Maslova piramīda ir arī viņu pamatu pamats, tad arī ar nepārvaramu vēlmi misionāriski dalīties ar apkārtējiem ar tām nedaudzajām sevis druskām, ko atraduši.
link1 comment|post comment

ditto [Jan. 22nd, 2019|12:14 am]

gnidrologs
link52 comments|post comment

Kurts un Es [Jan. 22nd, 2019|08:02 pm]

ulvs

Man šķiet, ka es kaut cik saprotu, kā Kurts jutās savos pēdējos dzīves gados. Un arī ka labi saprotu, kāds viņš bija kā personība. Un kā tas negatīvi ietekmēja viņa profesionālo darbību. Spriežot pēc visām tām intervijām, videomateriāliem ar viņu, grāmatām, kas sarakstītas par viņu (no kurām esmu lasījis tikai 1, kā nosaukumu neatceros) un, galvenais, zemāk esošās suicīda vēstules, man labpatīkas uzskatīt, ka mēs esam baisi līdzīgi emocionāli-jutīgajā. Ļaujiet man paskaidrot.

Kurts uzskatīja, ka ir pārāk empātisks un emocionāls, taču reizē, esot noguris no nepārtrauktās tūrēšanas/spēlēšanas un visām tām substancēm, kas nepieciešamas, lai tam izietu cauri, viņš nespēja vairs izbaudīt savu dzīvi, savu mūziku, savus kārtējā koncerta aurojošos fanus, kas, attiecīgi, viņam lika justies vēl sliktāk. Vainīgam. Jo, spriežot pēc pieejamās informācijas, viņš patiesi mīlēja cilvēkus, bet nicināja visu neīsto, uzspēlēto. Un, vienkārši izsakoties, tāpēc Kurts nevēlējās smaidīt visu priekšā, kamēr viņa krūtīs mita ciešanās sažņaugta sirsniņa. Un tā viņš, maldīgi sapratis, ka atpakaļ uz jušanu un dzīves-kāda-tā-bija-agrāk baudīšanu nav nekāda ceļa, viņš darīja sev galu.

Kāpēc uzskatu, ka viņš maldījās, darot sev galu? Vispirms es pastāstīšu mazliet par iemesliem, kāpēc man šķiet, ka es viņu saprotu un ka vispār esam sasodīti līdzīgi.

Izskatās, ka viņš tāpat, kā es, nebija iemācījies sadzīvot ar savu šķietamo empātiju un kretīnisko spēju just pārāk daudz. Kretīnisko? Jā, ja tu kaut ko nespēj kontrolēt, tad parasti tev izveidojas riebums pret šo elementu. Tāds cilvēks pārāk labi (varētu teikt "slimīgi labi") pamana visus sīkumus lietās, dažādās situācijās un cilvēkos - bez aizspriedumiem tiek uztverts viss to nesvarīgais, mazišķais, klaji pretīgais. Un tad tas viss tiek nodots detalizētai, sīkumainai analīzei. Un tās visas piedzīvotās negatīvās situācijās, dzirdētie pārmetumi un aizrādījumi, viņu paustā mīmika - tas viss, kas citu prātos parasti neuzkavējas ilgāk par pāris mirkļiem vai minūtēm, vai varbūt stundām, šī cilvēka neveselīgajā prātā katru reizi veiks tādu kā nelielu revolūciju, ik reizi izaicinot šī cilvēka būtību un ideoloģiju, pārbaudot tās noturīgumu un pamatotību. Kā arī uzkavēsies tur daudz ilgāk. Tas viss ar nosacījumu, ja cilvēks nav centies dzīves laikā atrast kādu veidu, kā atbrīvoties vai vismaz kā neciest no šiem it kā esenciālajiem personību definējošajiem elementiem. Viņš nebija. Es? Ar mani tomēr ir mazliet citādāk, jo, lai arī šajā ziņā esam ļoti līdzīgi, man laikam tomēr piemīt tāda kā iedzimta ticība labajam. Ticība tam, ka, ja es lietā x ieguldu laiku un darbu, tad lieta x mani gandarīs. Un šī vienkārša formula postulē ideju, ka viss ir manās rokās. Ka viss ir izdarāms. Ka viss ir apgūstams. Ka viss ir saprotams. Un pāri visam galvenais jautājums ir - vai tas tev ir nepieciešams? Lai vai kā, tomēr vissvarīgākais elements, kas man ļāvis saglabāt veselo saprātu un nedarīt sev galu, ir vienatne (atpūta no citiem, nodošanās tikai savām savtīgajām, triviālajām interesēm).

Redziet, patiesībā jau Kurta situācija nav salīdzināma nedz ar manu, nedz tavu situāciju. Tur ir citi nosacījumi. Mēs patiesībā nemaz nespēj iedomāties, kā tas ir - dzīvot tādu dzīvi, kāda pēdējos gados bija viņam. Tā ir dzīve ātrājā līnijā (jā, runāju par nepārtraukto tūrēšanu/nebūšanu mierā, vienatnē). Un tajā sadegt ir daudz vieglāk, nekā šajā mierīgajā eksistencē, ko baudam mēs. Jā, man ir maz ticības, ka Kurtam nozīmīgākajos personības definēšanās dzīves posmos bija pietiekoši daudz laiks pašam ar sevi un ar citiem viediem, dzīvesgudriem indivīdiem (vai attiecīgu literatūru).

Sanāca vairāk par viņu, nevis sevi, taču tas arī der.

Kobeina pirmssuicīda vēstule )

linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]