Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
Jēziņ, nu ko var cepties par to frīku šovu TV? Moto tur ir viens: pelnīt naudu. 
3.-Nov-2017 07:07 am
Arī analogais šovs "Saimnieks meklē sievu" nenodarbojas vis ar lauku sadzīves demogrāfijas uzlabošanu un savešanu, bet gan naudas pelnīšanu, un viena pati slavenā Magone atsver 50 kārtīgas meičas, kas sapņot sapņo par govju ganāmpulku, bērneļu baru un vīru pie sāniem, tb daudz ideālākas kandidatūras. Tās neviens neskatīsies, bet Magoni zina visi, pat tie, kas TV neskatās.

Visi ir apmierināti: skatītāji, šausmās un pretīgumā sastinguši, vēro punduru un bārdaino dāmu cirku, raidījuma veidotāji sajūsminās par reitingu kāpumu un reklāmdevēju ieinteresētību, aber frīkainās dalībnieces ir nonākušas kurortā - spa, kosmetologi, vizāžisti u.tml., - kādu pašas saviem spēkiem nepiedzīvotu nekad. Taču nē, sākas sašutušo darbaļaužu vēstules partijas komitejai aizliegt konkrēto šovu "par raidījuma dalībnieču goda un cieņas aizskaršanu, cilvēktiesību pārkāpumiem un bērnu tiesību apdraudējumu".

Un man nezin kāpēc visai lielas aizdomas, ka visi šie martu un hannu centri savas sašutuma vēstules raksta (kas interesanti, asociācija "Gimene" klusē) un aizliegt pieprasa nevis tāpēc, ka liela rūpe par šova dalībnieču labturību (kā nekā visas pieaugušas sievietes, rīcīb- un lemtspējīgas), bet gan tāpēc, ka viņu jaukajā, tējas, jogas un pseidointelektuālu sarunu aizpildītajā zemkupola pasaulītē, kur lielākais ekstrēms ir jaunajos gumijniekos pabradāt ar fotoaparātu rokā pa Sedas purvu, caur TV ekrānu ielauzusies derdzīga ārpasaules realitāte (jo šovā novākti normāli nomales/lauku sievišķi, kādi viņi vienkārši ir). Tas rada riebumu. Pagrūti ignorēt un izlikties, ka kas tāds ir izņēmumi, ko vairāk vai mazāk pārklāj socdienesti un palīdzības grupas, bet tāda ir liela, pat ļoti liela iedzīvotāju daļa. Jo trakoti nepatīkami tak, ka kā ko pašsaprotamu rāda cilvēkus, kas "ir no augsta sociālā riska grupas un ir uzskatāmas par upuriem, proti, viņām ir fiziskas, seksuālas un emocionālas vardarbības pieredze, viņas cieš no dažāda veida atkarībām, viņām ir zems izglītības līmenis, kā arī, iespējams, psihiska vai garīga rakstura traucējumi". Gluži kā Kašperovskis, kurš ārstēja no attāluma, arī Martas centrs no attāluma diagniosticē: "raidījuma dalībnieces, kaut juridiski ir pilngadīgas, dažādu iemeslu dēļ nespēj pieņemt adekvātus lēmumus", tb neesot pilnvērtīgi un lemtspējīgi cilvēki. Savukārt "neadekvātas uzvedības epizodes, kuru publiskošana medijā nav savienojama ar cieņpilnu attieksmi pret šīm sievietēm", tb aicinājums pielaut publiski rādīt tiaki smukas, gudras un šarmantas sievietes pēc rūpīgas atlases, lai pasarg dies, kādam nerastos no TV iespaids, ka sievietes ir dažādas, daudzas ir arī prastas un neizglītotas. Tāpēc pirmā reakcija ir nevis jautājums "Kāpēc pastāv pietiekami plaša mērķauditorija, kam kas tāds tiek veidots?", bet gan vienkāršāk: pasludināt šova dalībnieces par garīgi nepieskaitāmām un aizliegt ko tādu rādīt – no acīm prom, no sirds ārā.
Comments 
3.-Nov-2017 12:44 pm - Низачот
Dīvāna eksperta cienīgs uzbrauciens cilvēkiem, kuri ar šādu "ārpasaules realitāti" saskaras sava darba ikdienā (uz ko tev jau vairāki cilvēki komentāros norādīja).
3.-Nov-2017 12:51 pm - Re: Низачот
Protams, un nemaz nenoliedzu savu "dīvāna eksperta" statusu (starp citu, Žils Verns savā mūžā tālāķ par ciema bodi neesot ceļojis). Un absolūti neapšaubu, ar ko kurš tur savā dzīvē sastapies. Mani interesē tikai viens, proti, kāds iemesls ir prasībai nerādīt TV šo konkrēto šovu, kas principiāli neatšķiras no citiem šoviem? Un publiskotās apkārtvēstules argumentācija man šķita dumja (neatkarīgi no tā, ar ko savā darba ikdienā sastopas tās autori).
3.-Nov-2017 01:06 pm - Re: Низачот
Principiālā atšķirība ir apstāklis, ka šoreiz piķis tiek kāsts uz sociāli mazaizsargātas sabiedrības grupas problēmu eksponēšanas rēķina, kas ir vēl neētiskāk, nekā parasti. Un ja kas - tas ka sociālais darbinieks šovā publiski runā par attiecīgās personas problēmu vēsturi ir nepārprotams likumpārkāpums (neatkarīgi no aprunātās personas piekrišanas).
3.-Nov-2017 01:17 pm - Re: Низачот
Nu es nesaskatu, ar ko uz debilitātes robežas un bez kādiem talantiem apveltītu bezdarbnieku eksponēšana "talantu fabrikā", kāšot no tā piķi, būtu ētiskāka par šo. Ja nu vienīgi, vienā gadījumā eksponējamie ir glītāki un labāk audzināti, nekā otrā. Un nezināju, ka sociāli mazāk aizsargātam cilvēkam dot iespēju eksibicionēties ir neētiskāk, nekā sociāli aizsargātākam (lai gan tev kā juristam jau nu būtu jāzina, ka ar juridiski mums visi gana aizsargāti).

Tb vienīgais, kam var piesieties, ir tevis minētais sociālais darbinieks, kas juridiski rīkojas prettiesiski (jo kaut persona piekritusi, tā tiek uzskatīta par rīcībnespējīgu, tb viņas piekrišana netiek ņemta vērā). Taču es par to nespriežu.
3.-Nov-2017 01:33 pm - Re: Низачот
Da nu. Skaidrs, ka tas ir kārtējais deģenerātu radīts šovs deģenerātiem par deģenerātiem, taču šoreiz tik švaki piesegtā šī būtība, ka lec acīs pat tiem, kuri raduši sevi uzskatīt pavisam par kaut ko citu. Nu i tad, saskatījušies, raksta dabiska sašutuma pilnas vēstules partijas komitejai "Mēs neesam tādi deģenerāti, bet šitie gan ir" ar visu klasisko padomju gājienu - izcelt nevis to, ka pret ir nevis personas, kas ir centra darbinieki vai pat konkrēti speciālisti, bet gan iestāde "Centrs Marta".
3.-Nov-2017 01:36 pm - Re: Низачот
Manis pēc turpini vien nevēlēties saskatīt acīmredzamas atšķirības.

Savukārt par "kaut persona piekritusi, tā tiek uzskatīta par rīcībnespējīgu, tb viņas piekrišana netiek ņemta vērā" atļaušos profesionāli pakasīties - mūsdienu civilizētās valstīs tiek uzskatīts, ka cilvēkam ir dažas tiesības, kuras nav atņemamas arī rīcībspējīgam cilvēkam, pat ja viņš tam ir piekritis.
3.-Nov-2017 10:24 pm - Re: Низачот
Latvijā strādā "pro bono"?
T.b., ja tas viss ir tik vienkārši, kāpēc gan Tev neiesūdzēt visus nafig un nepaņemt savus 5%-50%?
4.-Nov-2017 06:26 am - Re: Низачот
Kādēļ tev vienreiz neatpisties ar savām viszinīgi šmigainā diletanta piezīmēm? Tiešām būtu labāk neatdzēsies.
3.-Nov-2017 01:52 pm - Re: Низачот
Ir konkrēti pārkāpumi - piem., sociālā darbiniece izpauž informāciju, ko viņai likums un profesionālās ētikas kodekss aizliedz izpaust; ir redzami šovā neiesaistītu cilvēku dati; ir pieejama informācija par dalībnieču bērniem un viņu dzīvesvietām - tas arī ir likuma pārkāpums u.c. Protests ir galvenokārt par šo.
This page was loaded Nov 18. 2024, 5:23 am GMT.