Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
pūtiet paši - zin', pūtīs ar' 
4.-Nov-2011 09:55 am


Šorīt LNT ziņās ar lepnumu tika atzīts, ka no dievzemītes 2 miljoniem iedzīvotāju 200 000 esot "radošo profesiju" pārstāvji. Tb ja paskaitām, cik nodarbināti valsts un pašvaldību iestādēs, apkalpojošajā sfērā, tad rodas iespaids, ka visu šo varzu uztur vien pārdesmit tūkstoši, kas patiesi rada ko ar pievienoto vērtību. Un tad brīnāmies, ka kaut kā nedzīvojam tik trekni kā vāczemē, ja uz vienu ražojošo ir 20 radošie, kas jābaro.

Starp citu, starpkaru perioda Latvijā valsts apmaksāja studijas tikai tiem, kam nebija apgādnieku, pie tam ar nosacījumu, ka students ir apaļš teicamnieks - tikko vairs nav visas maksimālās atzīmes, tā no budžeta grupas ārā. Un arī ar visu to viena no lielākajām valsts problēmām bija t.s. "inteliģentie bezdarbnieki", kurus bija jāuztu - kaut ko pamācījušies, izklaidējoties pa korporācijām un kneipēm, prastu darbu strādāt negribēja, bet smalkam nebija īsti derīgi.
Comments 
4.-Nov-2011 12:24 pm
Noteikumi par Profesiju klasifikatoru, profesijai atbilstošiem pamatuzdevumiem un kvalifikācijas pamatprasībām un Profesiju klasifikatora lietošanas un aktualizēšanas kārtību
Izdoti saskaņā ar Darba likuma 40.panta septīto daļu un
Valsts statistikas likuma 7.1 pantu


265 MAZĀ GRUPA

RADOŠO UN IZPILDĪTĀJMĀKSLU MĀKSLINIEKI

Šīs mazās grupas vecākie speciālisti rada vai izpilda literārus, dramatiskus, muzikālus un citus mākslas darbus vai skaņdarbus, izklaidē publiku, iestudējot uzvedumus uz skatuves, ielās, stadionos u.c.

Profesionālās darbības pamatuzdevumi:

– izpildīt literāru darbu, radīt skulptūras, gleznas, gravīras, karikatūras; restaurēt gleznas, komponēt mūziku; dejot vai spēlēt dramatiskajos darbos un veidot režiju; veikt cirka trikus; sniegt muzikālus un teatrālus priekšnesumus.

Kvalifikācijas pamatprasības:

Jāzina: pētāmās problēmas analīzes un sintēzes metodes un paņēmieni; darbā izmantojamo tehnisko līdzekļu uzbūve, darbības principi, lietošanas noteikumi; veicamā darba tehnoloģija un organizācija, ar to saistītie normatīvie materiāli; darba aizsardzības un vides aizsardzības, darba tiesisko attiecību normas.

Jāprot: lietot praksē teorētiskās zināšanas un tās nepārtraukti papildināt.

Jāatbild: par veikto pamatuzdevumu izpildes norisi un radītajām sekām; par paša pieņemtajiem lēmumiem; par uzticētajiem darba līdzekļiem un priekšmetiem; par citu savā darbībā skarto cilvēku drošību; par iekšējās darba kārtības ievērošanu; par vadītāja rīkojumu vai norādījumu pildīšanu.

Izglītība: augstākā izglītība.

Šīs mazās grupas profesijas klasificētas atsevišķajās grupās:

2651 Vizuālo mākslu mākslinieki

2652 Mūziķi, dziedātāji, komponisti un muzikologi

2653 Dejotāji un horeogrāfi

2654 Kino, teātru un tiem radniecīgu jomu režisori un producenti

2655 Aktieri

2656 Radio, televīzijas un citu mediju diktori

2659 Citur neklasificēti radošo un izpildītājmākslu jomas mākslinieki
4.-Nov-2011 06:03 pm
un tad, kad es ar savu "kultūras projektu vadīšanu/kultūras pasākumu rīkošanu" aizdodos uz VID, nevienu no maniem izdevumiem norakstīt nevar, jo īsti notulkotās zīmes vai izadītās dzijas fices tās nav, lai saskaitītu, ko un cik daudz es esmu darījusi. no paplašinājuma par 'kultūras notikumu apskatnieku' atteicos, jo to viņi vispār nespēja sagremot, kas tas tāds ir un ko tas dara (tipa, ka eksistē arī tādi pat ne ārštatnieki, bet vienkārši 'brīvie')..

bet tas tā, nenopietni runājot
4.-Nov-2011 08:28 pm
O, VID vēl ne to vien nespēj sagremot!
4.-Nov-2011 08:40 pm
nē, nu, valsts kases labā sagremos ar visu vilnu un kauliem. es te vairāk par savām interesēm..
This page was loaded Maijs 3. 2024, 9:02 pm GMT.