selbstverständlich [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Feb. 14th, 2016|10:00 am]
o! Valentīns vēl nav godam aizvadīts, kad jau pirmie 8.marta pasākumu piedāvājumi ripo iekšā!
linkpost comment

[Feb. 12th, 2016|09:30 pm]
Israeli politicians have made no secret of their admiration for Putin, a tough, ruthless leader whose resolve – and preference for military solutions – stands in sharp contrast to the caution and indecision of Barack Obama. Putin is also, in Israeli eyes, refreshingly indifferent to human rights
linkpost comment

[Feb. 11th, 2016|08:09 am]
Ja jums patik Ketrinas Teitas shovs un Harijs&Pols shkiet ok, tad jums patiks ari Treisijas Ulmanes shovs.
link1 comment|post comment

uzzinu pēdējais [Feb. 10th, 2016|08:45 pm]
a jūs zinājāt, ka bēgļu nometni Olainē dēvēja par "Kurdaini"?
link7 comments|post comment

[Feb. 10th, 2016|01:15 pm]
informācijai: http://www.iem.gov.lv/lat/patveruma_mekletaji_es_un_latvija/?doc=31035

Muceniekos paplašinās bēgļu izmitināšanas centra infrastruktūru. Ceru, ka saglabās zemes nosaukumu. Cibiņi apspriež, kā bēgļi ienākas bundulīšos un tad saspiežas muciņās; latviska dzīvesziņa jau no pirmā soļa, thh.
link1 comment|post comment

Drosmi, drosmi, mieru un gribasspēku lielāku par visu citu. [Feb. 8th, 2016|01:04 pm]
vispār man ir atvaļinājums. Pārsteidzošā kārtā sajūta kā itāļu imigrantam uz prāmja, ieraugot Brīvības statuju. Tāda "es izmisīgi negribu nokļūt atpakaļ". Nebiju gaidījusi, ka būs tik traki - sākotnēji tā taču bija mana apzināta izvēle, nosprausts plāns un mērķis. Ja es būtu drosmīga, es šajā brīdī nevis bakstītu cibā, bet komponētu atlūguma iesniegumu. Bet es neesmu drosmīga - man ir virkne nepabeigtu darbu, vainas apziņa, ka aiziešanas gadījumā tas būs jāstrebj kādam citam, kā arī vainas apziņa to cilvēku priekšā, kuriem man būtu jāpaskaidro šis "pēkšņais" lēmums, tip, viņi man tā un es viņiem šitā pretī. Stulbā audzināšana satraukties par citu labsajūtu vairāk, kā par savējo No visa visvairāk man ir bail justies vainīgai. Tāpēc iestrēgstu ar nevēlamām situācijām, lietām un vietām uz ilgāk, nekā vajadzētu. Te arī nekas aizraujošs nākotnes perspektīvā nerādās, ir nomainījušies cilvēki, tie strādā produktīvi un labi, bet ne pārāk interesanti. Apstākļus neatvieglo arī tas, ka apkārtējie tuvākie austiņā čukst, cik prātīgāk būtu sagaidīt savu apdrošināšanas polisi, savu algas pielikumu, savu cv ierakstu, parēķināt, ka ikdienas ierindas izdevumus ar honorāriem nosegt nevarēšu un tad, nekad kaut kad. bļaģ.
linkpost comment

[Feb. 3rd, 2016|11:15 am]
Vai nu es kļūstu veca un realitāti uztveru nevis kā reālu, bet gan kā vienu lielu sazvērestību, vai arī tiešām kaut kas nav kārtībā.
Zinait tos bezmaksas žurnālus lidostās, kas izskatās pēc normāliem žurnāliem - a4, glancēti, ar bildi un tekstiņiem uz vāka, kaut kādām bildītēm un autorētiem gartekstiem iekšā, bet, kad sāc iedziļināties, nevar saprast wtf - vienas vienīgas reklāmas un kaut kādi random bezjēgas teksti, kas arī izskatās pēc paplašinātām reklāmām. Es savas likmes lieku uz kādu uzņēmēju, kam vajag smuku bilanci un diversificēt piķa un nodokļu cirkulācijas ciklus ar iespēju norakstīt un nopludināt kaut ko pa ceļam..
Lūk, izrādās, tas neapstājas pie glancētiem žurnāliem. Tagad ir iespējams pa 15-35 euro iegādāties biļeti uz maģisku daudzdimensiju šovu "Dieviete". Jūs dzirdat, ja, MAĢISKS DAUDZDIMENSIJU ŠOVS DIEVIETE. 15-35 Eur. Saturs izskatās pēc reklāmas ar to starpību, ka tā ir ļoti gara un beigās nav produkta. Jo maģiskais šovs rada produktu - tevi, dieviete! Mītisks tēls, kura nav realitātē, tāpēc nav jāķēpājas ar kaut kādām problēmām, kas ir nedievišķajām parastajām sievietēm. Samaksā savu piķi, lai kapitālisms paņemtu tevi tā smuki priekšā. Jau gara acīm redzu Harisonu un Bredberiju aplaizām rakstāmspalvu. Otrs variants ir, ka es vnk esmu kļuvusi veca un nespēju pieņemt modernitāti.
link5 comments|post comment

[Feb. 1st, 2016|08:44 am]
Lai arī ziņa gana populāra (http://www.bbc.co.uk/mediacentre/proginfo/2016/05/inside-the-war-room), tā raisa jocīgas sajūtas. Proti, atlaidies krēslā un izbaudi, kā viena valsts uzsimulē citas valsts iebrukumu tavā valstī. Piemēram, izvarošanas u.c. vardarbības gadījumos viens no marķieriem esot sajūta, ka atrodies ārpus sava ķermeņa, proti, apziņa distancējas no tā, kas notiek ar miesu. Nez, vai klubkrēsls un džintoniks, vērojot, kā mums kāds britu biedris demonstrē Latgales ieņemšanu, nesavelk kādu paralēli ar attiecīgo "distancēšanās" manieri? Es kaut kā nejūtos atslābinājusies un baudoša.

Otrs aspekts ir ar atsauci uz "Melno čūsku" un britu militāro stratēģiju "Blackadder Goes Forth" sezonā. Proti, vai gadījumā nav kaut kā īpatni simulācijas izrādīt publiski, tajā skaitā pieejami arī oponentiem, kuriem tu it kā negribētu atklāt savu stratēģiju vai vismaz pieejamo metožu arsenālu? Es īsti nesaprotu mērķi šādiem TV radījumiem? Nodemonstrēt muskuļus pretiniekam? (Es pieļauju, ka krieviem šī materiāla izrāde barakās nodrošinātu humorpilnu vakaru.) Izklaidēt britu TV skatītājus? (Acīmredzot ŠIS gabaliņš savā laikā izklaidēja sūdu laukā no anglosakšiem visā pasaulē, tāpēc tagad labāk taisa filmiņas par kaut kādu dieva aizmirstu rovoviaslavovia.) Iedrošināt NATO partnerus? (Īpatns veids, skat. 1.paragrāfu.) Vai kaut kāda propaganda tikai britiem izprotamā britišstail (REN TV droši vien varētu būt ieinteresēts).
linkpost comment

Buttle-Tuttle [Jan. 31st, 2016|12:32 pm]
tas patīkamais brīdis, kad saņem Latvenergo izrakstu un, lai arī sākas ar vārdiem "saistībā ar elektroenerģijas cenu samazināšanos", sekojošais izlīdzinātā maksājuma summas piedāvājums ir 2 reizes lielāks, nekā vecā, "dārgā" cena. Lasot tālāk uzzini, ka šomēnes nevis varēsi nemaksāt tekošo rēķinu*, bet varēsi nomaksāt gandrīz 3 ciparu parādu, kas ir radies maksājot, pirmkārt, Latvenergo pašu noteikto "izlīdzināto maksājumu" (tb nemainīga summa katru mēnesi) un, otrkārt, katru mēnesi pārskaitot $ nedaudz vairāk, nekā izlīdzinātā maksājuma rēķins prasa. Tas viss pie nosacījuma, ka jaunas elektroiekārtas mājās nav uzradušās un esošie elektropatērēšanas ieradumi ir nemainīgi (ja neņem vērā to, ka mājsaimniecībā ir par vienu personu mazāk, nekā gadu pirms tam).

* parasti gada ietvaros rēķinu apmaksai pārskaitu nedaudz vairāk $, tā, lai izšķērdīgajā ziemassvētku decembrī un pēcsvētku nabagajā janvārī nebūtu jāmaksā rēķini un tie tiktu dzēsti ar esošo pārmaksu.
link16 comments|post comment

do want! [Jan. 30th, 2016|04:31 pm]
Prinstonas AP izdevniecība laidusi klajā smuku bilžgrāmatiņu - plakātu kompilāciju par un ap Šekspīra darbu tēmu. Grāmata un PR mteriāli iekļauj arī LV autoru. To, kura izstāde bija skatāma pagājušajā gadā Rīgas Mākslas telpā. Vēl joprojām tiek gaidīta nesagaidīta šī hennniālā mākslinieka monogrāfija. Māris Ārgalis.
link1 comment|post comment

[Jan. 30th, 2016|10:05 am]
dožiļis, izrādās Deep Forest būs Rīgā. Un arī Liepājā, Cēsīs un Rēzeknē. Rīgā - Kongresu namā.
tas ir tāds āāāā. Deep forestu 90' gadu sākumā, līdz ar Orbital, Rammstain, perlamutra krāsas Opeļiem un starprasu pornogrāfiju, no vakareiropas vazāja iekšā biedru izdarīgākie vecāki. Riktīgi bērnības toņi - neticas, ka izpildītāji ir vēl dzīvi un reāli (un droši vien skan kā sūds, jo atmiņa (un bērnība) ir maita, thhh)
link5 comments|post comment

skaldi, valdi un nogremdē nevis naftā, bet sūdos [Jan. 29th, 2016|12:28 pm]
bet vispār Sīrija Krievijai kā tāds grauds aklajai vistai. Šaubos, vai plānoti, bet atliek vien pāris bombačkas papildus samētāt, lai cilvēku straume stiprāk uz to jevropu aizplūst bēgļu gaitās ar visām no tā izrietošajām funkcionālajām un "vērtību" sekām.
Ņemot vērā vēl, ka amurika šobrīd aizņemta ar savu topošo prezidentu-psihu un jevropas pierobežā EU dalību it kā gribošās teritorijas tādi melnie gulbīši, es teiktu, ka ir bez piecām minūtēm pats labākais laiks laist to visu elli vaļā (wink, wink).
linkpost comment

[Jan. 29th, 2016|08:01 am]
Kas ir, Krievijas iebrukums Latvijā jau sācies? Kaut kadi depresīvi ieraksti pēdējā laikā cibā, kā arī visas šīs zemledus kustības a ļa rezervistu mācības, cauri Rīgai braucošā bruņu tehnika un iztikas grozs X stundā, bumbu patvertnes un nepieciešamība reğistrēties, ja, strādājot valstspašvaldības struktūrā, plāno izbraukt uz RU etc.
link12 comments|post comment

par tautisko un raženo [Jan. 27th, 2016|03:23 pm]
Marinas Abramovičas Balkan Erotic Epic
link2 comments|post comment

[Jan. 25th, 2016|11:55 am]
 photo Cauliflower_zpseiunobue.jpg
link2 comments|post comment

[Jan. 25th, 2016|09:20 am]
Rudzīša, Koelju, Uģakuģa un Ošo vīriņa rindas latviešu valodā papildina Robins Šarma, alias "Mūks, kurš pārdeva savu Ferrari".

- Esi kā Apple savā vēlmē visu darīt pareizi, pat sīkumos.
- Noalgo personīgo treneri, lai būtu vislabākajā formā. Zvaigznes akcentējas uz vērtībām, kuras tās saņem, neatkarīgi no pakalpojumu izmaksām.
etc.
linkpost comment

gatavojos [Jan. 22nd, 2016|05:15 pm]
domas par "tautastērpu" man neliek mieru. Proti, daudzas kā lepnumu gādā sev novada/apriņķa whatever teritoriālā iedalījuma tautastērpu. Māte man ir no neeksistējoša novada, bet, kā jau lepnajām šejienes ciltīm piedien, novada neesamība nav pietiekams iemesls, lai neturētu sevi sēļa/-ietes godā. Labi, pārspīlēju, māmiņa šo vārdu min tikai tajās reizēs, kad kāds ļooooti uzplijas ar nacionāla satura jautājumiem; visādi citādi viņa 15 gadu vecumā uzsāka patstāvīgu dzīvi Rīgā. Tēvs man n paaudzēs bija rīdzinieks, kuram lauku "daba" krasākajā gadījumā asociējās varbūt ar Jūrmalu. Ja tā ļoooti pameklē, tad varbūt kādu Kurzemes galā ap Ventspili var atrast, bet meklējis neviens nav un meklēt netaisās.

Tātad, tautastērps. varētu noapaļoties uz rīdzinieces goda tērpu kaut kādu, melno ņieburu un sarkanajām matu lentēm. Tiesa, mulsinošs ir gadsimts. Vai ir jāpieturas pie nācijas veidošanās sākotnē piefiksētā, vai, līdzīgi kā ar viduslaiku lībiešu rekonstruētajiem paltrakiem, var tā brīvi planēt pāri? Jo šobrīd, piemēram, domājot par goda drānām, izejamo kārtu, tādu, kurā ļaudīs parādīties svinīgā, zīmīgā brīdī, pirmkārt, sanāk domāt par 1) kas ir tie īpašie notikumi, kuru sakarā tiek vilktas īpašas drānas un 2) kādas tad ir tās drānas, ko šajos īpašajos notikumos velk? Baznīcā neeju, uz kāzām,bērēm,krustībām arī īpaši nē, kaut kāda opera paliek pāri, izlaidums, pieņemšanas pie kaut kādiem cilvēkiem, pie kuriem ejot, jāizskatās pačotīgi. Nu, un "pačotīgi" iekļauj drānu komplektu, kuram nav vispār nekāda sakara ar ņieburu un matu lentēm. Nez, vai būtu ok ierasties dziesmu svētkos samata vakarkleitā ar dziļo muguras dekolteju, tiāru un garajos cimdos (labi, es pārspīlēju, bet ideju sapratāt, ne?). Vesels koris ar samta vakarkleitās un tiārās tērptām mūsdienu tautumeitām. Tā drīkstētu?

(ar darba kārtu - linu krekliem, priekšautiem etc. - vieglāk: paņem kādu švēdenes vai tamlīdzīga kantora manuāli etiķetē, uzšķir sadaļu "apģērbs" et voila!)
link13 comments|post comment

atvainojos par necieņu pret nākotnes līķiem [Jan. 20th, 2016|11:04 am]
katram gadsimtam ir savs lielais karš (pieņemsim, no mūsdienu Latvijas teritorijas perspektīvas reģionā). Nu, tur Lielais Ziemeļu karš 18.gs., Napoleons 19.gs., I Pasaules 20.gs. Nez, kā dēvēs 21.gs.?

Poll #20605 kariņš sauc
Open to: All, results viewable to: All

Kā sauks 21.gs. vislielāko karu?

link4 comments|post comment

[Jan. 20th, 2016|10:09 am]
"A further 1,000 personnel will also be sent to Nato's Very High Readiness Joint Task Force in 2020."

Tātad vēl 20.gadā tas viss turpināsies un būs tāds, ka redinessam būs nevis viienkārši jābūt, bet jābūt haijam un pat verī haijam.
link2 comments|post comment

human nature [Jan. 15th, 2016|12:35 pm]
Vai Ilze France un Inga France ir radinieces? Pirmā ir matemātiķe, kuras akadēmiskā ģenealoģija caur visādiem Freivaldiem un Trahtenbrotiem izsekojama līdz pat Gausam un vēl tālāk. Inga France, savukārt bija matemātikas skolotāja, pie kuras es pirmo un pēdējo reizi visas skološanās laikā sapratu matemātiku.

Lai gan kopumā manu ziņkāri ir savaņģojis 'akadēmiskās ģenealoģijas' koncepts, kas tīri intuitīvi šķiet tikpat perverss kā tīrasiņu šķirņu zirgu ģenealoģiskie apraksti un listes.
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]