Columbia Pictures не представляет [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Sep. 19th, 2014|09:27 am]
ar velosipēdu es tā arī neesmu sākusi braukt, jo man bail un ir nepatīkami. Ne tik daudz no satiksmes, bet no visas tās atmosfairas, kas pavada "šoferi - pidari, velosipēdisti - pidari" dirskursu. Izskatās, ka varētu arī ar auto tomēr nesākt braukt. Jo, nu, ceļu satiksmes noteikumu pirmajos pantos ir rakstīts, ka stiksmes dalībniekam jāizpilda noteikumi un normatīvo aktu prasības, kas nosaka ceļsat. dalībnieku pienākumus un, ka katram ceļsat dalībniekam ir tiesības uzskatīt, ka arī citas personas ceļu satiksmes norisē izpildīs noteiktās prasības, taču autoskolā ar apskaužamu regularitāti atkārto "esi vilku barā - kauc līdzi" (gadījumos, kad esi vienīgais, kurš kko izpilda pēc noteikumiem, tādējādi traucējot 99% nepareizi darošo satiksmes dalībnieku) un "palaid idiotu - savu galu viņš atradīs pats", nemaz nerunājot par asprāšiem, kuri jau gadiem brauc bez tiesībām, taču skolas testos nevar savākt pat pusi pareizu atbilžu.


tas tā, īsas pārdomas zilā vakarā, jeb rītā uz Turgeņeva - Lāčplēša ielas, kur es atklāju, ka - nenosaucot visu citu ābeces debīlismu, ko auto un moto šoferi tur izpilda ar uzviju, automobiļi var uzrīkot sastrēgumu pat uz ar nepārtrauktu līniju norobežota velosipēdistu celiņa.
link4 comments|post comment

Thel un happy H [Sep. 12th, 2014|09:41 am]
THE LIFE AND OPINIONS OF DJ SPINOSA

I got more rhymes than Joseph Brodsky
I got more rhymes than Leon Trotsky
Brodsky
Trotsky
Brodsky
Trotsky
La là

There’s also a love story involving the Bride of DJ Spinoza, a mathematician in her own right: “I’m not an engineer, I’m a mathematician. I’m not even an applied mathematician, I’m pure.”

The bride of DJ Spinoza
has an absolute cleavage
like that between natural numbers and Aleph-null
linkpost comment

[Sep. 9th, 2014|02:29 pm]
"According to data provided by the Lithuanian Ministry of National Defence, 1,562 young people refused forced service in the Soviet army after 11 March 1990. Of them, 67 were taken to Soviet military units by force, 20 were sentenced to jail terms, three faced criminal charges and three died.
Another 1,465 were forced to go into hiding, change their place of residence and leave families to avoid forced service or repressions by the Soviet army or the Soviet authorities."

"Russia has reopened 25-year-old cases that may lead to criminal charges against young people who refused to serve in the Soviet army in 1990-1991"

"The State Security Department strongly urges the citizens of the Republic of Lithuania who listened to the Lithuanian government's call and refused to serve in the Soviet army to refrain from travels to Russia, Belarus and other countries that are not members of the European Union or NATO."


bet tā pirmā rindkopa. ziniet, ejiet jūs dirst ar savu militāro sūdu. gribi mieru - gatavjoies karam. bulšits. gatavoties karam nozīmē gatavoties karam un karot. tur nekāda miera nav. tur nav nekādas brīvības, cilvēcības, personas autonomijas, nekā, kas vispār attiecas uz dzīvot vērtu dzīvi. dzīvot vērtu pasauli.
link1 comment|post comment

transpersonas par dzimumu līdztiesību darbā [Aug. 31st, 2014|11:57 am]
Men are assumed to be competent until proven otherwise, whereas a woman is assumed to be incompetent until she proves otherwise
link6 comments|post comment

[Aug. 30th, 2014|11:30 am]
kādus gadiņus atpakaļ Arsenālā bija LNMM rīkotā izstāde "Zelta darbi". Kā parasti smuka, neproblemātiska izstāde-dižpārdoklis.

tieši šobrīd, Amsterdamas muzejā zelta izstāde, visai problemātiska, tā kā eksponāti deponēti no muzeja Krimā, laikā, pirms Krimu okupēja Krievija. tagad, kad jāatgriež darbi, atpakaļ tos pieprasa kā Kijeva, tā Maskava. Amsterdama pagarina izstādes notikšanas laiku
linkpost comment

[Aug. 30th, 2014|11:27 am]
white people are addicted to it
link1 comment|post comment

[Aug. 29th, 2014|02:12 pm]
Tas, ka tā ir ne tikai Krievija, kas velk atpakaļ uz vecajiem labajiem laikiem, bet arī Rietumi nav ne cik tālu aizgājuši, liecina apstāklis, ka retorikā aizvien biežāk ieskanas "ko tad jūs gribējāt, kad paplašinājāt NATO, neņemot vērā Krievijas intereses". Tā, it kā valstis, kas paplašinājās NATO nebūtu suverēnas, patstāvīgi lemttiesīgas, bet gan vēl joprojām daļa no krievijas, atkarīgas no viņu atļaujas. tā, it kā "Eiropa" būtu tikai Vācija un Francija (un māāzbikiņ Anglija). Lūk, šis ir tas aspekts, kurā Rietumi, pieļauju, paši to nemaz nesaprotot, nokrīt no sava morālā augstā zirga. Nu, ko, sakodīsim zobus un cerēsim, ka ne ar ģīmi dubļos.
linkpost comment

tāda lūk durna cilvēka daba. [Aug. 28th, 2014|08:02 pm]
gribas panodarboties ar sportu.
gribas sakārtot māju (drēbes, grāmatas, visādas lietiņas).
gribas parakstīt svarīgos lielos tekstus un varbūt iesākt dažus mazos, ne tik svarīgos.
gribas darīt visādas saturīgas lietas.

bet tā vietā es uzēdīšu griķus ar sēņu mērci.
lai gan ēst nemaz negribas.
link1 comment|post comment

http://www.bloomsbury.com/us/paul-austers-writing-machine-9781623569860/ [Aug. 28th, 2014|06:13 pm]
sadaļā "latvieši var" ir Evija Trofimova, kura "[..]offers a dazzling critical reassessment of Auster’s oeuvre, and this book establishes her as a leading expert in her field. Auster has been well served by his critics, but reading this book is like wearing a pair of magic spectacles that help us to see things anew, and to see new things. A book to cherish.”

Un Osters tas, bļin, ir mērogs. Nereāli kruta (bučiņas Thel par ET aizlienēto Ostera grāmatiņu, starp citu, ceļa kāju pirms došanās pasaulē).
linkpost comment

[Aug. 27th, 2014|01:57 am]
ciba, no tevis nav jēgas, ja tu man laicīgi nepastāsti par visām helēnas mirrenas fedrām, džūdas lova henrijiem, džaretiem, bušām u.c. raiņa lidojuma attālumā!
link4 comments|post comment

[Aug. 27th, 2014|12:58 am]
keita buša pēc 35 gadu pārtraukuma džingelē dzīvajā. Londonā. biļetes ~ 1 000 mārciņas. :_ _ _ _ [
link13 comments|post comment

memo sev [Aug. 26th, 2014|12:48 am]
Ir jāsaņemas un jāpiebeidz tas lielais papīrs.
link1 comment|post comment

[Aug. 24th, 2014|09:31 pm]
uzlabot omu
linkpost comment

ilgstamība vārdos [Aug. 21st, 2014|09:40 pm]
Altogether elsewhere, vast
Herds of reindeer move across
Miles and miles of golden moss,
Silently and very fast.
link2 comments|post comment

par to, ko cilvēki runā un domā [Aug. 16th, 2014|11:49 am]
Man, piemēram, nav vienalga, ka Ukrainā notiek sūdi un ka visādi ASV kuģi "reassures" mūs par drošību. Galīgi nav tā, ka rūpētu tikai sava ģimene un tās labklājība šajā kontekstā; satrauc šī lieta globālā mērogā (tā ir pasaule, kurā dzīvoju es un mana ģimene).

Toties man ir absolūti vienaldzīgi, ka cilvēki raksta ar daudz svešvārdiem un pa divām lapām garos jauktos saliktos teikumos. Tur es tiešām neredzu nekādu problēmu un iemeslu satraukties (un īpaši jau ņirgāties). Tieši tāpat kā imperatīvs noteiktos brīžos ģērbt noteikta tipa drēbes un nekā citādāk, nepieciešamība izkopt viena veida rakstību man šķiet bezjēdzīgi ierobežojoša (cilvēki paši sev sagādā grūtības).
link2 comments|post comment

[Aug. 13th, 2014|02:14 pm]
Hallo, kādam gadījumā nemētājas kaut kur Andra Kolberga grāmata "Rīga kājāmgājējiem" (2001). Vēlētos aizņemties uz neilgu laiku palasīšanas nolūkā..
linkpost comment

[Aug. 10th, 2014|03:15 am]
varētu pat teikt, ka Kubas brīdī es beidzot sāku saprast tos resērčerus, kas piržas uz kaut kādu Latviju, Sibīriju u.c. tml. nekurienēm.
linkpost comment

ārā no laika bedres. [Aug. 10th, 2014|02:54 am]
[Tags|]

Tā kā, lai tu skaitītos, ir jānodarbojas ar kaut kā eksotiska pētīšanu, ķīna, āfrika, okeānijas ļaudis, latīņamerika, kādā stūrītī arī Krievija, Izraēla, bet tikai nedaudz, āfrika, ķīna trendīgāk, un, tā kā nekadnekad man nav interesējis nodarboties ar kaut kā eksotiska pētīšanu [teikums nepabeigts]. taču. šodien atklāju, ka, ja ļoti vajadzētu, nu, tā, ka ļoti, ļoti, tad es izvēlētos Kubu. [bez izvērsuma šobrīd]. lielākoties tāpēc, kādā pozīcijā tā - pret 'civilizēto' pasauli un tās aktuālajām problēmām - tā ir šobrīd. taču arī tāpēc, ka mazā sieviete lielajās stellēs no Latvijas, pārvarējusi partorgu ņemšanos, ka "jums ir bērns, jums tā nepieklājas/nepienākas", tika līdz kubai, piedzīvoja tur un atpakaļ veda čemodānus ar lapām, gliemežvākiem un akmeņiem, jo ko gan citu sociālistiskas valsts mākslinieks varētu atvest no citas sociālistiskas valsts. un Martas Staņas mets cūklīča notikuma piemiņai tā arī esot palicis Maskavā plauktos, lai kubas krastos uzslietos līdzīgs ar cita autora vārdu (tā runā). bet lielākoties gan mūsu dienu notikumu dēļ.

P.M.
linkpost comment

[Aug. 9th, 2014|09:51 am]
Lasu par to amerikāņu ārstu, kas ar ebolu atgādāts mājās, un tik īpatni: izsklausās, ka viņš ir ļoti reliģiozs. visur dievsdievsdievs. Stāsts ir tāds, ka džeks ne no šā ne no tā, bez īpaša aicinājuma un vajadzības ar sievu un diviem sīkajiem aizpirž uz pašu karstāko Āfrikas punktu, tur viņš un sieva turpinājuši darbu arī, kad sākusi izplatīties ebola, abi saķēruši to un brauc laimīgi mājās. Izklausās diezgan haotiski un riskanti. Bet viņam (nezin, kā viņai, paziņojums vēl nav bijis) tas viss ir ļoti loģiski un pamatoti, jo visur ir dievs. Dievs aicinājis viņu kalpot, dievs testējis ar slimību (visvairāk kavējos pie paziņojumā minētās miera sajūta, kas pārņēmusi, uzzinot, ka ir noķerta slimība, viņš zinājis, ka "God was reminding me of what He had taught me years ago, that He will give me everything I need to be faithful to Him."), nu, un protams, tā ir Dieva žēlastība, ka viņš tagad atveseļojas.

un es ļoti kavējos pie tā paziņojuma kopumā, jo nekādi nevaru saprast un pieņemt, kāpēc cilvēki vienkārši nedzīvo normāli nost? Jo visu to, kas tiek darīts, var taču darīt arī darīšanas pēc vai ar minimālākiem un piezemētākiem pamatojumiem. Palīdzēt afrikāņiem vai geto bērniem blakus kvartālā var arī ne tāpēc, ka "Dievs mani sūtīja", gribēt un varēt atveseļoties var ne tikai tāpēc, ka "dievs mani pārbauda" un, ja notiek kas labs dzīvē, tad "dieva žēlastība" ir solis, ko var veikt, bet var arī neveikt pēc tam, kad esi bijis priecīgs un pateicīgs par labo, kas noticis.

Tā kavēšanās lielākoties sanāca, jo man tīri intuitīvi šķiet, ka persona šajā gadījumā - Dieva vārdā - ir ļoti riskējusi.
Un vēl tāpēc, ka gadījumos, kad kāds tik ļoti "paļaujas uz dievu", es viņiem jūtu līdzi mazāk, jo, nu, ko tad es tur bāzīšos, ja jau cilvēkam tāds ietekmīgs draugs un tas, laikam, nav labi, jo varētu būt saistīts ar tādu - atkal intuitīvu - kā sodīšanu ticības/neticības saspīlēto attiecību kontekstā, kurā es vairāk esmu agnostiskajā spektra galā.


P.s. Tas "horror, horror" un "es turēju viņu rokas un atceros katru seju, katru vārdu" gan baigi atsita Holivudas kino, nez, vai tā ir kaut kāda amerikāņu lieta, izteiksmes maniere vai arī mana samaitātā uztvere...
link8 comments|post comment

skaņa [Aug. 8th, 2014|06:58 pm]
vecais labais alvanotounruičisakamoto
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]