kanariņš [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 17th, 2019|10:11 pm]
Šobrīd pa Mezzo skan Bugge Wesseltoft, Henrik Schwarz, Dan Berglund no EFG London Jazz Festival. Ļoti, ļoti forši, žēl, ka nav tiešraides mājas lapā (es nemāku atrast?) varētu caur zilzobi galvgalī iestatīt, miegpelītes, velcpelītes vietā.
linkpost comment

[Jul. 12th, 2019|10:36 am]
Elita Veidemane - tas gan ir kaut kas!
link4 comments|post comment

Acs [Jun. 22nd, 2019|09:24 am]
Vakar krustojumu pie sarkanās gaismas šķērsoja Zbigņevs Stankēvičs (civilā apģērbā). Ķiķiķi.
link2 comments|post comment

Sudoku [Jun. 20th, 2019|10:35 am]
Katrai jomai savs profesionālais žargons un vēstījuma būvēšanas principi. Piemēram, 2 teikumi (42 vārdi, t.sk. palīgvārdi un cipari), kuru vidū ir arī šādi (locījumi mainīti): profesionāls, unikāls, talantīgs, nozīmīgs, līderis, lielākais. Katrs septītais vārds uzspiež uz podziņas. Uzmini jomu.
linkpost comment

[Jun. 19th, 2019|10:47 pm]
Dārza statistika:

No Daugavas sporta nama apstādījumu etiķkokiem ņemtā pāksts ar 16 sēklām - izdīga visas 16, 5 stādi gāja postā pārstādīšanas brīdī, 3 neizturēja otro pārstādīšanu, savukārt 8 aug ļoti spēcīgi (atgādina Urfinu Džīsu un viņa koka zaldātus).

Purčika apstādījumu akācijas, vairākas pākstis, no 12 iesētām sēklām izdīgusi 1, līdz pārstādīšanai nav vēl tikusi.

Krustpils ceriņi - no 12 sēklām izdīgusi 1, līdz pārstādīšanai nav tikusi.

Deicijas un cidoniju spraudeņi no kaimiņrajona apstādījumiem aug griezdamies austrumu un dienvidu pusē.

Pērngad iekārstās samteņu un rozā kliņģerīšu sēklas aug cīši. Bitēm par prieku izsēts kāds pusotrs kilograms baltā āboliņa un puskilograms sārtā āboliņa sēklu. Vienīgās pirktās. Pagaidām gan rezultātu vairāk dod pavasara mēslojums un jau savvaļojušās partijas, bet es vēl ceru.
link6 comments|post comment

[Jun. 19th, 2019|12:00 pm]
Šī vasara, piemēram, ir brīnišķīga. Ne karstuma ziņā, bet gan, cik tā silta, piepildīta un dzīvīga.
linkpost comment

[Jun. 1st, 2019|10:02 pm]
Viena no jaukajām pasaules lietām ir pats pēdējais kāda putniņa vakara vīterojiens pirms nakts. Visi putni sen kā noklusuši, bet viens kādā krūmājā tomēr nosvilpo.

Vispār ievērtējiet, cik vakari gaiši; naktis praktiski nav. Un jāņi vēl ne tuvu.
link3 comments|post comment

[May. 30th, 2019|12:19 pm]
Visu uzzinu pēdējā. Ne tikai to, ka dekāde ir desmit dienas, nevis gadi, bet tagad izrādās, nav arī korumpants, bet gan koruptants. Ja sieviete - tad koruptante. Vai koruponkulis. Hehehe.
link4 comments|post comment

[Apr. 22nd, 2019|08:22 am]
Izlasot jokuspoku rakstu par to, kādi tik visādi sīkumi izrādās, ļaudīm besī, padomāju par to, kas gan man, piemēram, NEbesī.

- Sēdēt sabtransā pretēji braukšanas virzienam (braukt atmuguriski);
- "putas" ēdienā (kādreiz bija modē visādas mārrutku u.c. putas restūžos);
- Comic Sans burtveidols;
- triko bikses dažāda izmēra cilvēkiem, komplektā ar ne-tuniku;
- laikapstākļi.

Droš vien vēl daudz kas, bet šie pirmie ienāca prātā. Kas nebesī jums?
link17 comments|post comment

[Apr. 17th, 2019|12:51 pm]
vecs, bet palaists garām:

skaņa1
skaņa2
skaņa3
link1 comment|post comment

[Mar. 5th, 2019|10:28 am]
Prodigy Kīts Flints arī
linkpost comment

[Mar. 4th, 2019|09:13 am]
Droši vien ar savu iesniegumu apcirpt krūmus dažās vietās Rīgā es tiktu ierakstīta glābietkokus melnajā sarakstā, tiesa, tie krūmi aizsedza skatu krustojumā un visai regulāri tur saskrējās pārgalvīgi velocipedestrotāji un/vai velocipedestrotāji ar gājējiem (mani tajā skaitā); divu nedēļu laikā krustojuma krūmi turpināja stāvēt, kur bijuši, vien uz ielas pusi vērstā lapotnes daļa bija pa vertikāli apcirpta. Tas pats trasē uz bērna skolu. Neko nenožēloju. Tāpat kā nenožēloju, ka rajčikā starp skrejceļu un veloceļu apstādījumos iedēstīti 20+ koki. Petīcijas par mangaļsalas mōlu gan maļas un maļas un tur manāms, ka ir kādas intereses, kuras grib izbīdīt un sabiedriskā aktivitāte it sprungulis riteņos, uz cik ilgu laiku - nezinu, bet tomēr..
Rokas turpina laisties Brīvības/Matīsa stūra apbūves sakarā, savukārt par Marijas ielas namu - laižas un cilājas pusceļā (skat.3.punktu lejāk).

Taču, ja kādam ir noskaņojums komunicēt ar pašvaldību par pilsētas labiekārtošanu, tad, lūk, dažas iespējas:

1) Rīgas domes Pilsētas attīstības departaments no 1. marta, galvaspilsētā un tās apkārtnē veiks aptauju par iedzīvotāju pārvietošanās paradumiem. Modelēs un ņems vērā tālākiem lēmumiem attiecībā uz nepieciešamo transporta infrastruktūras un attīstības projektu īstenošanas prioritāro secību. )

2) Rīgas dome 27. februārī, pēc uzlabojumu veikšanas jaunajā Rīgas teritorijas plānojumā līdz 2030. gadam nolēma to nodot atkārtotai sabiedriskajai apspriešanai. Plānots, ka sabiedriskā apspriešana notiks no 13. marta līdz 10. aprīlim. Savukārt 28. martā plkst.17 Rīgas domē notiks arī publiskās apspriešana sanāksme. )

3) Atvērs projektu pieteikumus pašvaldības līdzfinansējumam kultūrvēsturiskā būvmantojuma saglabāšanai )
link1 comment|post comment

outrageous [Feb. 28th, 2019|12:30 pm]
"In the tech world, the implicit assumption that men are the default human remains king. When Apple launched its health-monitoring system with much fanfare in 2014, it boasted a “comprehensive” health tracker. It could track blood pressure; steps taken; blood alcohol level; even molybdenum and copper intake. But as many women pointed out at the time, they forgot one crucial detail: a period tracker.

When Apple launched their AI, Siri, users in the US found that she (ironically) could find prostitutes and Viagra suppliers, but not abortion providers. Siri could help you if you’d had a heart attack, but if you told her you’d been raped, she replied “I don’t know what you mean by ‘I was raped.’”"


"Men are more likely than women to be involved in a car crash, which means they dominate the numbers of those seriously injured in them. But when a woman is involved in a car crash, she is 47% more likely to be seriously injured, and 71% more likely to be moderately injured, even when researchers control for factors such as height, weight, seatbelt usage, and crash intensity. She is also 17% more likely to die. And it’s all to do with how the car is designed – and for whom.

Women tend to sit further forward when driving. This is because we are on average shorter. Our legs need to be closer to reach the pedals, and we need to sit more upright to see clearly over the dashboard. This is not, however, the “standard seating position”, researchers have noted. Women are “out of position” drivers. And our wilful deviation from the norm means that we are at greater risk of internal injury on frontal collisions. The angle of our knees and hips as our shorter legs reach for the pedals also makes our legs more vulnerable. Essentially, we’re doing it all wrong.

Women are also at higher risk in rear-end collisions. We have less muscle on our necks and upper torso, which make us more vulnerable to whiplash (by up to three times), and car design has amplified this vulnerability. Swedish research has shown that modern seats are too firm to protect women against whiplash injuries: the seats throw women forward faster than men because the back of the seat doesn’t give way for women’s on average lighter bodies. The reason this has been allowed to happen is very simple: cars have been designed using car crash-test dummies based on the “average” male.

The seatbelt test, one of the frontal-collision tests, and both lateral-collision tests all specify that a 50th-percentile male dummy should be used. There is one EU regulatory test that requires what is called a 5th-percentile female dummy, which is meant to represent the female population. Only 5% of women will be shorter than this dummy. But there are a number of data gaps. For a start, this dummy is only tested in the passenger seat, so we have no data at all for how a female driver would be affected – something of an issue you would think, given women’s “out of position” driving style. And secondly, this female dummy is not really female. It is just a scaled-down male dummy."

u.c.
link34 comments|post comment

[Feb. 18th, 2019|08:10 am]
runājot par redaktoriem
linkpost comment

7dienā, baznīcas vietā [Feb. 17th, 2019|09:19 am]
закончик
linkpost comment

[Jan. 28th, 2019|03:09 pm]
Dušans Makavejevs izrādās arī r.i.p.
linkpost comment

[Dec. 31st, 2018|04:51 pm]
Vēl man šķiet, ka Juneskō mantojuma slavas zālē būtu jāuzņem latvju "laimītes". Pašas laimītes materiālajā daļā un to - ES NESAKU: LIEŠANA, bet - vaļā vēršana un saturs - nemateriālajā. Afigeķ, kas par nejēdzīgu sūdu tas ir, un gadu no gada tā.
Šogad izliku neatvertas kāpņtelpā. Kaimiņiem vai paņemšanai Junesko
link5 comments|post comment

[Dec. 28th, 2018|11:32 am]
nav jāgaida, kad pats kļūsi par tēvu - tikpat labi apkārt ir radu bērni, draugu bērni, kaimiņu bērni un iespējams pat - tava potenciālā vai esošā partnera vai partneres bērni, tāpēc bērnu emocionālās audzināšanas kursu puiši varētu klausīties tīri profilaktiski. Līdzīgi kā tiek buktētas bikses, tīrīti zobi un apgūta angļu valoda.

Tāpat šogad sākām bērna emocionālās audzināšanas (BEA) grupas tēviem Laura Bokiša vadībā. Nekas jauns Latvijā, bet mēs aicinājām pieteikties tētus, biežāk šīs grupas Latvijā apmeklē mātes. No vasaras sākuma līdz šim brīdim esam noorganizējuši jau sešas grupas, nāk, protams, arī mammas, bet procentuāli kopumā grupās bijuši 90% vīrieši. Tāpat arī ir tēvu grupas Tēvi ir svarīgi!, kuras esam pārņēmuši no Centra Dardedze.
link7 comments|post comment

[Dec. 13th, 2018|09:10 am]
Eric Truffaz koncersts šovakar, Kaņepes kultūras centrā, pl. 20:00. 2 biļetes. Bez maksas, varu nosūtīt e-pastā.
komentāri skrīnoti - pirmais brauc, pirmo samaļ.
linkpost comment

[Nov. 19th, 2018|09:00 am]
Rodžers Skrūtōns un "māksla tautai"
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]