but a paradise, still [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Dec. 20th, 2014|02:43 pm]
jeb vēl citākiem vārdiem: man riebjas, kad māksla apkalpo.
link4 comments|post comment

par garigo maksla [Dec. 20th, 2014|12:31 pm]
[mood |Sylvère Lotringer]

No otras puses, tā, protams, ir tikai mana problēma. Laikā, kad biedri macijas profesijas, kuras sobrid vinus ir novedusas revidentu amatos Luksemburgas finansu institucijas, es nolemu, ka man, ja jastrada visu muzu, prasas darit kaut ko dveseliskaku. Taja bridi es vel nezinaju, ka kulturas darbinieki ari ir tikai cilveki un viss notiek tapat ka visur citur, tikai mazak ponas par $ un self-serving tuftas vairak.

vai es esmu vilusies? Nu, ta tad drosi vien ir manis pasas problema. Ne pirma, ne pedeja tada "vilusies" lol.
link2 comments|post comment

privātā publiskā partnerība [Dec. 20th, 2014|11:28 am]
Latvijas laikmetigas makslas muzeja ekspertu komisija * - ahahahaaa. Varbut 1, 2 cilveki tur ir tiesam eksperti. Parejie ir tadi pasi, ka tie, kuru del var teikt, ka LV 21 gs laikmetiga maksla aizvien vairak ir valsts, pasvaldibu un citu ar kulturu nesaistitu instituciju administrativa aparata prieksstati par to, kas ir maksla. un, ta ka valsts, pasvaldibu un citas ar kulturu nesaistitas institucijas ir bik varenākas, neka plikdirsainie individuālie vai biedrību kulturali, tad to administrativa aparata prieksstati klust par patiesibu.
Aizvien mazak sirdapzinas parmetumu un aizvien vairak pieversanas Rembrantam. Pagaidam vel eteru reizem piesarno kadi uz 'vara mani lielu dara' drochijosi aparatchiki, bet ceru tikt ari no ta vala.

* butu jasaka: "latvijas laikmetigas makslas muzeja ekspertu komisija" vol.II vai pat III. Butu bezgala interesanti izdot kadu izdevuminu, kura fikset dazado komisiju ieguldijumu LLMM kolekcijas tapsana, tagad tacu ir pats kodolins. Tiesa, lai tas butu interesants, izdevumam butu jabut kritiskam (nejaukt ar: kritizejosu) nevis stastosam, un butu jabut atri, nevis pasakuma briljana jubileja.
link2 comments|post comment

un bon citoyen [Dec. 19th, 2014|12:58 pm]
Līdz ar ceļu satiksmes un sabtransa izmantošanas noteikumiem katram sevi cienošam pilsonim būtu jāiepazīstās arī ar dažādu dienestu apliecību paraugiem, lai brīdī, kad, kā piemēram, man, pl. 01:30 naktī klopē pie loga un saka, lai dodu kodu poģikam, jo "policija" un bāž logā kaut kādu apliecību, kas izskatās pēc autovadītāja tiesībām, bet tikai ar vārdu "valsts policija" virsrakstā, nebūtu mulsums. Jo vīri bija civilā, un pēc tam "mums ir jāapcietina kāda šajā mājā dzīvojoša persona" izveda puiku, ko iesēdināja netrafaretētā busā un pēc kāda 'pārrunu' brīsniņa aizvizināja prom. Nu, nez, puika/puiki mums tur ir tādi borzie, ka maz neliekas un tieši pāris nedēļas pirms tam intensīvas visādas šušušu strelkas saita, bet šamā "policija" vairāk pēc kaut kadas leišu mandarīnmafijas izskatījās (policista vārds, cik manas samiegojušās acis fiksēja, bija lietuvisks ar -as beigās un vīrs sākotnēji runāja krieviski ar leišu akcentu, pirms pārgāja uz latviešu), un es nebrīnītos, ja "apcietināšanas" vietā puika tagad ar lauztām kājām kādā mežiņā mētājas. Nez, varbūt sazināties ar policiju, apjautāties, vai tas toč no viņiem bijis?
link4 comments|post comment

par olimpisko medaļu šķindoņu un āksta cepures zvārgulīšiem [Dec. 18th, 2014|06:05 pm]
es nevaru, es nevaru, cik traģikomiski ir neautentiski cilvēki, kuri par varītēm vēlas visiem (un pašiem sev) pierādīt, ka viņi tomēr ir kaut kas īpašs un unikāls. Mietpilsoņi un statusa dročītāji, kuri nevienu bīstamu manevru savā mūžā nav uztaisījuši, mīžot no pat vissīkākas domas (drosmes trūkums, lūk, tas varētu būt izšķirošais, un es te nerunāju par mačo spēlēm, vikingiem vai alfa tēviņu riesta ritiem), ka statusiņš varētu sašķobīties, kāds varētu apšaubīt vai pat izstiept rādītājpirkstu un ieķiķināt. Bet ķiķina jau arī tā, neatkarīgi, cik augstu tu kāp un ar ko sadzer.
linkpost comment

[Dec. 17th, 2014|04:58 pm]
vēsturniekiem dzīve interesanta. Vienu dienu empatizējies ar pasaules kara laika ļaužu sūrajiem likteņiem, otru dienu ne tikai nespēj iedarbināt empātiju, bet pat knapi, knapi apspiest naidu, kad saviesīgi jāpačalo ar personu, kuru "ģimenes" īpašumtiesības uz nacionāla mēroga vērtībām ir nākušas vienkārši 1990. gados atbraucot "ar miesassargiem", uzliekot uz galda stroķi un paziņojot, ka "tā, tagad lietas notiks sekojoši".
linkpost comment

norma [Dec. 16th, 2014|07:06 pm]
es gribu, lai viņi to dara savās mājās, aiz slēgtām durvīm, gultā zem segas. Jeb heteroseksuālā indoktrinācija notiek uz katra soļa. Pārmaiņas pēc tikām nokļuvuši pie TV kastes un tur vienā gabalā, 19:00 vakarā stulbie stulbeņi, visi veltīti slēptajai kamerai, kurā noķerti ļaudis mēģinot pisties vai pišoties publiskās vietās un komentētāji, kas notiekošo kometē ar viņprāt smieklīgiem komentāriem (no sērijas "ōō, mauka"), pēc tam ziņas vai kaut kāds ziņu raidījums, kurā izvērsti ar bildēm un dramatiskiem komentāriem par pedofilu modeļu biznesu, kurā internetā piedāvāti tiek arī mazi bērni. tālāk vakara multeņu sesija, kurā visi bučojas un mīlējas mīļojas, bet, nu, tur vismaz to dara laulāti heteroseksuāli, viena vecuma cilvēki. Reklāmas es nemaz neminu.

Pozitīvais aspekts, ka parunājām ar bērnu par ķiķiķi "darīt seksu". tajā skaitā arī neheteroseksuālu. tajā skaitā nereproduktīvu u.t.t. Bet, nu, piedodiet, "normālie", tas bija nedaudz negaidīti.
link3 comments|post comment

[Dec. 16th, 2014|01:22 pm]
man šķiet, ka man ir kaut kādas psihiskas novirzes. tiku pie otrās un trešās tāda paša fasona kleitas, kāda man jau ir. Ja es tērētu naudu normālos veikalos, tad visdrīzākais man būtu tikai dažas lietas daudzos, daudzos eksemplāros, ko es lietotu visu atlikušo mūžu. Kaut kāds sviests (lai gan par kleitām bezgalīgs prieks).
link4 comments|post comment

[Dec. 4th, 2014|02:56 pm]
visgrūtāk, manuprāt, ir mūzikas skolotājiem. Mana bērna skolā, piemēram, ir 3 sporti, 2 ētikas/soczinības un 1 mūzika. tā pati 5dienās, pēdējā un bieži vien izkrīt, jo piektdienas ir tādas relaksētas dienas, kad mēdz ieplānot visādas visskolas mēroga izklaidējošas aktivitātes, piemēram, NBS vizīti ar 'lauka virtuvi' 18.novembra sakarā, visādu sportistu vizītes, jo mēs esam stipri, mēs esam vareni. un tas mūzikas skolotājiņš tur var izstiepties vai sarauties pie sintezatora ar sirdi pilnu mīlestības pret mūziku un bērniem, bet nevienam tas nav vajadzīgs. a žēl.
linkpost comment

kultūras darbiniekiem [Nov. 25th, 2014|11:26 pm]
dzīve ārpus darba neeksistē.
Man šķiet, ka sadaļa: "Flexibility to work overtime and weekend hours when necessary" drīkstētu eksistēt tikai ārstiem, ugunsdzēsējiem un katastrofu seku likvidētājiem, par 10kāršu samaksu. Visu citu profesiju sakarā tam būtu jābūt aizliegtam ar likumu. (un vēl ar likumu vajadzētu noteikt, ka darba nedēļa ir 3-4 darba dienas gara)

Sotheby's New York
Administrator & Department Assistant- Russian Works of Art & Paintings

... tālāk ... )
link3 comments|post comment

Latvijas vēsture, ka es saku. [Nov. 24th, 2014|04:01 pm]
šodien bildēs redzēju Staburagu. nevis pastkartēs, bet fotogrāfijās. Staburags ar bērziem, jau apgrauzts Staburags ar dažiem bērziņiem, iespaidīga Daugavas ainava, uzņemta no Staburaga; strūdzinieks, kurš uz plosta pār Daugavu ceļ mikroautobusus 'Latvija'; Kokneses pilsdrupas ar šoseju, kas aizlīkločo pa leju, Kokneses pilsdrupas un pretējais krasts jau līdz pusei ūdenī, Koknses pilsdrupas ūdenī, pretējā krasta - kāds tas bija - vairs nav.

Tad es vēl redzēju visādus ļeņina pieminekļus procesā, sastatnes meža vidū, pusuztaisīts akmenī cirstais vaigs u.t.t. zini vai mini sadaļā būtu jautājums, kurā (visai populārā vietā) atradās ļeņins ar šapku ušanku galvā?
linkpost comment

[Nov. 24th, 2014|09:34 am]
šodien no rīta darba pastā iekritusi sekojoša vēsts:

"Godājamie Rīgas jauniešu centru, sporta skolu un vidusskolu direktori!

Mēs, Latvijas vecāki, kuri apvienojās organizācijā "Mūsu bērni"
uzskatām par nepieciešamu izteikt savas bažas sakarā ar ES un Pasaules veselības organizācijas pieņemtiem "Seksuālās izglītības standartiem", kuri nosaka bērniem sniegt sekojošu informāciju:

0 – 4 gadi
informācija par prieka un apmierinājuma sajūtu, kas rodas, pieskaroties savam ķermenim; info par masturbāciju agrīnā vecumā; grūtniecība, piedzimšana un jaundzimušie – runāt par šīm tēmām, ieaudzinot viņiem pareizu terminoloģiju; fakts, ka baudas gūšana no fiziskas tuvības ir katra cilvēka normāla dzīves sastāvdaļa; no kurienes rodas bērni; bērniem jāpalīdz veicināt dažādu dzīvesveidu pozitīvu uztveri;
... tālāk ... )


Vai ir kāda organizācija, izņemot Mozaīku, caur kuru varētu tā organizēti paust pretēju viedokli. Uzrunāt skolu direktorus, deputātus un valsts prezidentu un darīt zināmu, ka ir arī alternatīvs viedoklis? Tā, lai, pieņemot kaut kādus valstiskus lēmumus, nevarētu atsaukties uz "tautas balsi", kura savukārt būtu izskanējusi tikai no šādas, nebrīnītos ja NA vai tml.iestāžu atbalstītas organizācijas. Cibā dirst nav malku cirst, pati arī droši vien nekādu organizāciju nedibināšu šai vajadzībai, bet labprāt pieslietos kādai jau eksistējošai. vēlams "ģimenes par līdztiesību" variantā, lai nevar piešūt kaut kādu "geju interešu bīdīšanu".

 photo closet_zps8ad3cf41.jpg
link9 comments|post comment

[Nov. 23rd, 2014|11:01 am]
pirmo reizi mūžā sastapu personu, kuras dzīvesstāstā ir epizode, kad, vienam no vecākiem nomirstot, otrs no vecākiem nav juties, ka var uzņemties atbildību, un pašrocīgi nodevis savu bērnu bērnunamā.
link4 comments|post comment

vairot izpratni [Nov. 21st, 2014|10:34 pm]
Sakiet, lūdzu, vai cibā gadījumā nav kāds cilvēks no ceļpolicijas? es gribētu pieteikties darbā - par nelielu, bet taisnīgu samaksu pastaigāties atstarojošajā vestē pa neapgaismotām ceļu nomalēm, lai līdzcilvēkus pieradinātu pie domas, ka lietot atstarojošu vesti neapgaismotās ceļu nomalēs nav tas pats, kas būt baltam valim, melnadainai lezbietei invalīdei vai sifilītiķim, kuram gāžas nost deguns, pirksti un viss cits, kamēs mēs te tā runājam. šīsdienas cirslīgais izgājiens ar sabtransu - kopumā trīs epizodēs - beidzās ar attapšanos Rīgas pierobežā ar viesmīlīgi tālāk aicinošo Stopiņu novada ceļazīmi. Iemēģināju vesti un atklāju daudz jauna. par sevi, dzīvi Rīgā un līdzpilsoņiem. Taču tas mani neattur, pat vairāk - jūtu sevī briestam pilsoņa pienākumu ziedot (par taisnīgu samaksu gan) daili un pašcieņu līdzcilvēku drošības vārdā.

nē, nu, ja negribat šo, tad varbūt gribat uz Ziemassvētiem uzvest ludziņu par Parīzes Dievmātes katedrāli? Domāju, ka varētu pieteikties zvaniķa lomai, ja vien ļausiet apaut vesti pār slāņuslāņos saģērbtiem rudens mēteļiem un ar sparģeļiem pietūcītu mugursomu.
link3 comments|post comment

[Nov. 17th, 2014|03:09 pm]
par skapjiem un iznākšanu no tiem :)
link2 comments|post comment

[Nov. 8th, 2014|01:19 pm]
Roma. Lai arī šāda veida mūzika mani atstāj visai vienaldzīgu (lai neteiktu - besī), klips ar zelta kurpēs dejojošu romanu korovinu mīlīgs.
link2 comments|post comment

[Nov. 7th, 2014|05:50 pm]
Laimonis Stīpnieks ir vēl dzīvs. Jūs saprotat. Latvijas zelts, izcilība, talants. cilvēks, kura sakarā trūkst epitetu. tieši tāpat, kā sāpīgi trūkst viņa bilžu kopotie raksti (tā būtu skaistākā Latvijas vēsture) (plauktiņā kopā ar Latvju Dainu sējumiem).

link11 comments|post comment

[Nov. 7th, 2014|04:07 pm]
tik aizkustinoši, kā trīc mazu bērnu mazi pirkstiņi, kad tie drudžaini skaita naudiņu, lai izdotu tad, kad lielas tantes ir piegājušas iegādāties tos cienastus, ko nu viņu māmiņas (un, es ceru, arī tētiņi) tur sacepušas vakar naktī, jo šodien dienā ir mazi tirgus svētki-zaļumballe, kur mazi cilvēciņi trīcošām rokām skaita un ir tik pārņemti, tik laimīgi, ka pie viņiem pienāk sveši lieli ļaudis un pērk, un viņi var
link6 comments|post comment

[Nov. 6th, 2014|10:24 am]
mans lielais darbs, mans lielais darbs. domāju par tevi rītu un vakaru. briest, briest, bet vēl ne līdz galam. Lai gan cerīgāk jau
link1 comment|post comment

[Nov. 3rd, 2014|09:47 am]
radio Klasika no rīta laiž tik maigus un mīlīgus džeziņus, ka, ja nebūtu vecais grozāmais aparāts, varētu iestatīt modinātāja vietā. tāda klusa, dudinoša nina simone, kura ieaijā nomodā. Tikai nesaprotu, kāpēc vakarā tiek likti dramatiski, gruzījoši un smadzeni mežģījoši gabali. Skolas biol.stundās atminos, stāstīja par laiku ap 20/22:00, kad organisma bioķīmija izpildoties veidā, kas liek ļaudīm kļūt melanholiskiem, tāpēc attiecīgajā brīdī vēlams nebūt vieniem un/vai nedarīt lietas, kas stāvokli padziļina. Klasika, lūdzu, ņem to vērā! man vakaros vienai mājās ir bail uz tualeti aiziet, ja radio ir ieslēgts.
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]