usuara [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

brīvību, brīvību [Jun. 28th, 2016|07:03 pm]
man nepatīk cilvēki, kuriem nepatīk cilvēki, kuri lieto nenormatīvo leksiku. cilvēks vārdu ir izdomājis, cilvēks to var lietot. (jā, es vēl tuprinu prātā apviļāt politkorektuma jautājumu - man nav ciešas pārliecības tā sakarā un uz doto brīdi es to esmu pieņēmusi kā "pārejas posma" mehānismu, kā ar maz resursiem panākt ātru un reālu rezultātu: kādas grupas diskriminācijas/pazemošanas mazināšanos/izskaušanu; lai gan konceptuāli man šķiet idiotiski nelietot vārdus, ja tādi ir vai vēl idiotiskāk - rezervēt to lietojumu ekskluzīvi kaut kādām noteiktām sabiedrības grupām.)
link1 comment|post comment

[Jun. 28th, 2016|07:49 am]
arī shmeko iestādes grēko - uz vannasistabas plauktiņa stāv šampūns un ziepes ar ciedru eļļu. "For Man". Aromāts, manuprāt, ir dzimumnespecifisks, bet, nu, lai nu būtu. Labprāt ielietotu ciedru kondicionieri, taču šobrīd tāda nav - ceru, ka ir iztrādes procesā, nevis pieņemts, ka "For Man" savu apmatojumu nekondicionē..
link6 comments|post comment

īsceļš; bez pārliecības, vnk izklaidējošs lasāmgabaliņš [Jun. 27th, 2016|11:10 pm]
rec. par Čomski
linkpost comment

iespēja izstiept roku un pieskarties [Jun. 27th, 2016|08:24 pm]
beidzot tas ir noticis - Rīgā, pie Brīvības pieminekļa redzēju pirmo pilnīgi zilmelnādainu personu ar skaistu rētojumu pār pieri, zodu u.c. Pēdējo reizi tādus sastapu ceļā FR dienvidos, šķita tik jocīgi - runāt kā ar cilvēkiem (tās visas ir FR kolonijas, līdz ar ko parlē fransē ideāli), bet vielaicīgi rituālie iegriezumi deniņos, katūna tērpi un muguras izliekums, kāds ir tikai tiem, kas nēsā smagumus uz galvas, kā tēliem, kas līdz tam redzēti tikai TV kastē, National Geography. Varbūt tūrists, varbūt nē
linkpost comment

jautājums nevienam konkrēti gandrīz negaisa naktī [Jun. 26th, 2016|11:25 pm]
un ko jūs domājat par Братья Ч?
link5 comments|post comment

nedomāju, ka to var prognozēt, nedz kontrolēt [Jun. 26th, 2016|10:37 am]
No vienas puses draudīgi, no otras puses varbūt būs iespējams redzēt citus ceļus un veidus, kā eksistēt (tiešām novirzīt daļu EU iemaksājamās naudas vietās un vidēs, kuras šo EU naudu saņēma, atslogojot procesu no smagnēja administratīvā protokola + saslēgt visādus līgumus ar ASV tādējādi EU tirgu vietā tiekot pie ASV u.t.t., u.t.jp. + ja izdosies gana veiksmīgi un rezultatīvi, varbūt tas būs spēriens EU pa pakaļu sapurināt savu birokrātu vezumu un pakustēties nedaudz ātrāk). Šķiet, ka foršāk būtu bijis, ja exit eksperimentu būtu ļāvuši izveikt grieķiem, nevis uk, taču nekas nav tikai labs vai tikai slikts, būs citādāk (un interesanti).

Elites can’t stop, or even affect, any of these movements because they are, at bottom, revolts against their wisdom, authority and virtue. In sum, the west’s establishment credibility is dying, and their influence is precipitously eroding – all deservedly so [..] All of this can be invigorating, or promising, or destabilizing, or dangerous: most likely a combination of all that.
link1 comment|post comment

[Jun. 22nd, 2016|11:00 pm]
Uz Jāņiem prasās ğērbt indiešu svārkus un kukulī sagādāt suši.
link1 comment|post comment

[Jun. 22nd, 2016|11:38 am]
Dzīvojot LV vislielākā problēma ir tematisko apģērbu/mantu komplekti. Sāksim jau ar to, ka te ir "four seasons, four reasons" jeb ziema, pavasaris, vasara, rudens, kas prasa katrs savu iekštelpu un ārtelpu apģērbu komplektu, darbam un brīvdienām, + izejamā kārta + apavus tajā skaitā, tas kā minimums. Tad vēl, ja tev ir kāds hobijs, piemēram, sports vai tml., tad attiecīgu formu tam - pareizini ar hobiju skaitu (piem., skriešana, peldēšana, kāpšana = trīs dažādi komplekti + ja ir iekštelpas vai sezonas ietvaros ārtelpas, tad pareizini to visu vēl ar divi, plus vēl piemet kādu tikai ziemas sporta veidu ar slidiņām, dēlīti, slēpītēm un visu to ekipējuma kaudzi, kas tam piekrīt.), noteikta forma jāpaglabā arī, ja mīli aizstaigāt uz kādu koncertu (vai vairākas, ja apmeklē dažādu stilu koncertus), tāpat arī rēķinies, ka vēlams pārāk nekrist ārā no kopējās bildes, ja laiku pavadi noteiktu cunfšu pasākumos (vai pavadi kādu, kas pieder pie tādas), tautastērps vai vismaz līgošanas uniforma, sēņošanas un remontkārta u.t.t., u.t.jp.
Kopumā Latvieša dzīvesvieta ir viens liels skapis ar simtiem plauktiņu, kur katros iešķirtoti noteikti tematiski drējbaksesuāru komplekti. No tā var atvedināt, ka latvieša dzīve paiet kā viens nebeidzams karnevāls (vai teātris ar bezgalīgu pārģērbšanos, ACH! *dramatisks žests ar roku*)..
link20 comments|post comment

[Jun. 21st, 2016|08:44 am]
Sarunās pie brokastgalda noskaidrojās divas šausmīgas mūsdienu vilšanās:

1) ka riekstveidīgie veidojumi uz vafeļtortes "Vāverīte" virsmas nav vis zem šokolādes paslēpti rieksti (Vāverīte-rieksti-vāverīte-rieksti, nu, jūs saprotat), bet gan zem šokolādes paslēpta vafeļu stafāža riekstu formā.

2) ka nav iespējams noklausīties telefonsarunas tā, ka vecos laikos, kad bija vada telefons pāris vietās dzīvoklī un visa ģimene, radi un viesos atnākušie draugi varēja lūkot slepeni iesaistīties tik būtiskā telekomunikāciju hepeningā kā svešu telefonsarunu noklausīšanās, teleķircināšana, anonīma randomzvanīšana uz tuvām'n'tālām ārzemēm etc.
link4 comments|post comment

[Jun. 20th, 2016|02:35 pm]
ōōō, šitas ir interesanti: no vairāk kā 790 pagājušajā gadā ekspluatācijā nodotajiem būvobjektiem atlasītas 32 būves - šī gada Rīgas arhitektūras darbu skates dalībnieces

(Grīziņkalna parku no listes vajadzētu izņemt - tās ir betona šausmas, kas tur sadarītas. Un būtu lieliski varēt klātienē apskatīt priekšpils izbūvi, tā kā projektos izskatās diezgan ok.)
link1 comment|post comment

[Jun. 18th, 2016|10:48 am]
tā kā Lielais Sports, kā mēs te viendien noskaidrojām, ir ātru un spēcīgu vīriešu padarīšana, tad, gadījumā, ja kaut kādu krievu-britu sejāsišanas pasākumu fonā draud palaisties garām tāpāt kā sieviešu sportiskās aktivitātes un sasniegumi, ziņoju, ka paralimpieši - tie, kas bija redzami reklāmās ar lūgumu ziedot dalībai Olimpiskajās spēlēs - norāvuši saujiņu medaļu Eiropas čempī!
link3 comments|post comment

[Jun. 17th, 2016|10:36 am]
neaktuālo aktualitāšu sakarā: atpūties rix
linkpost comment

[Jun. 16th, 2016|12:39 pm]
hahahaha hahahahaha hahahahaha hahahahaha
ziniet, pie kā ir jāmobilizē viss Latvijas zinātnieku korpuss? Ziniet, kad Latvija būs uzradījusi savu, globāli konvertējamo Nokiju? Tad, kad kāds izdomās maģisko kōdu (šobrīd tiešām šķiet, ka līdzēt var tikai maģija), kā konvertēt visu šo birokrātiju, departamentus, centrus un uzraudzības vienības, kas vairojas pumpurojoties, ir ļoti svarīgas, vissvarīgākās un spļauj laukā aizviena jaunas un jaunas, un vairāk, un vairāk dokumentu papītes (un pieņem darbā aizvien jaunus un jaunus, un jaunus speciālistus), kas visas ir saistošas, kas visas ir jāievieš, izpilde jāuzrauga un jākontrolē, ieviešanai un kontrolei jāizstrādā vadlīnijas, iekšējās kārības noteikumi, manuāļi u.t.t., u.t.jp., resp., kā transformēt šo te papīru gūzmu, kas visa runā par to, kā jābūt un kā rīkoties tad, kad tiksi līdz rīcībai, par reālu rīcību/rezultātu. Tā, lai brīdī, kad cepini kārtējo papīru kaudzīti, tajā rakstītais automātiski - kkādā virtuālās realitātes 3d printerī - top par reālu lietu, notikumu, procesu. Visā šajā birokrātiskajā purvā laika rezultātam nav. Var vai nu "realizēt vadlīnijas" un tad skaidroties, kāpēc rezultāts ir tāds sūds, vai arī "dabūt rezultātu" un saņemt pērienu par to, ka neatbilst noteikumam, paragrāfam, punktam, apakšpunktam un spēku vēl trīs dienas nezaudējušai tā redakcijai.
link12 comments|post comment

[Jun. 15th, 2016|11:06 pm]
Nezinu, vai beglu uznemsanas programma ir sakusies, bet tuva rajona polus, kiniesus, mongolus, chechenus un kalnkarabahieshus ir papildinajusi jauna indieshu skirne - sikinajiem studentiniem klat ir nacis tads indiesu tips, kas bolivudas filmas varetu spelet laundarus - pufigi, sazheleti, posh uzvalcinos ar vieglu rokas kustibu uzshkil guni zelta krasas skiltavas un piepipo, stavot durvis iestadei, kura pirms recesijas funkcioneja ka "viesnica", istabinas izirejot nevis uz diennakti, bet pa stundam.
Vel ir ari sikhi. Uz tiem man sirds lokana (man vispar sirds lokana uz viriesiem, kas rotajas).
Vispar shini bridi gribetu but LU Letonikas projekta - turet roku uz pulsa, fiksejot, ka latvieshu koda ieplust eksotiskais.

Visadi citadi gaiss mitrs un silts, pec mellenu ceriem, papelem un vel ka salda.
link17 comments|post comment

opensource it is [Jun. 11th, 2016|08:56 pm]
ha! pēc 6h startēšanās words atvēra arī otros failus! Labi, ka mazmīkšķa veidotāji nav paredzējuši brīvu rindu jūsu atbildei, kad pie operētājsistēmas palaišanas tiek jautāts, vai man patīk šīs te pirmās lapas bildītes un vai es vēlētos redzēt tādas vairāk, jo tad es ļoti rupji ierakstītu, kur viņi var iebāzt savas bildītes un šādus te idiotiskus jautājumus. vnk izprogrammējiet tik daudz, ka words atveras bez aizcietējuma.
link1 comment|post comment

[Jun. 11th, 2016|10:28 am]
tas patīkamais brīdis, kad no rīta atver pc, lai piebeigtu piedegušos rakstu darbus un wordiņš startējas aizdomīgi ilgi, tā arī nepiestartējoties, forumos uzzini, ka tā win10 mēdz gadīties un ka tālākā rīcība atkarīga no instalācijas procesā atķeksētajām preferencēm, a preferences es nezinu, vnk vienu rītu pamodos ar win10. Instalēju-pār savu mazmīkšķa teksta redaktora programmu un šobrīd jau otro stundu rāda "pēc brīža būsim pabeiguši". Ej dirst, mazmīkšķi, un priecīgu tev arī nedēļas nogali.
link6 comments|post comment

kad? [Jun. 10th, 2016|09:53 am]
Tas nu ir sācies. Vecums: šorīt meklēju brilles, kas man bija uz galvas, un radio spēlē skaņdarbus, kas nostrādā kā madlēniņas, jo atsauc atmiņā "vēsturiskās" versijas, kas savukārt saistās ar notikumiem sen pagājušiem un šķietami nesvarīgiem (bet atmiņā, redz, atsaucas).

(RBS televīzija fōnā, pošoties uz skolu, nododot Z atskaiti pēc darba krogā, vasaras brīvdienās, tā skanēja vecāku plates)
linkpost comment

[Jun. 8th, 2016|09:13 am]
Visu laiku jūtos nedaudz neērti, ka man neinteresē vei besī justies jā-būt jā-ieinteresētai tādās kulturālās vietnēs kā satori vai arterritory. Taču par šo kuļturu vietni esmu pūkainā sajūsmā LAKUGA. Jūs jau noteikti zinājāt, tikai man aizmirsāt pateikt visus šos 6 gadus!

ā, un tāds Jāzeps Dobkevičs ir labākais Latvijas iedzīvotājs, iesaku pamēģināt (iepazīties), pure magic!
link5 comments|post comment

Ko es ar to gribu teikt? [Jun. 7th, 2016|01:06 pm]
ainulabi. Beigu beigās neviens no projektiem tā uzreiz un pa 100% sirsniņā neiekrita. Būs ļoti aizraujoši uzzināt, kuru no versijām žūrija būs izvēlējusies un kāpēc.

Neko. Man nav viedokļa. )
linkpost comment

Arhitektūras ziņas: [Jun. 6th, 2016|05:54 pm]
"Ar sarkankoka mēbelēm mēbelēts dāmu buduārs krievu empīrisma stilā"


saistītā ziņā, lūk, piemēram, tas nav skats no muzeja - tas ir skats no interjera, kāds tas bija Latvijā, Rīgā, Mārstaļu ielas namā galā, kuru nobrucināja nost, kad būvēja latvisko Rīgu. Īpašnieki 20.gs. sākumā figačīja nafig prom uz Austroungāriju, jo vīra kungs konsuls, sievas kundze operas dīva un 05.gada revolūcijas aiz loga neizskatījās pārāk iedvesmojoši. Nams esot atradies blakus tam, kas šobrīd ir kultūrvēsturiskais valstsnozīmēs archpiemineklis - Dannenšterna nams, līdz ar ko var patvaļīgi pieņemt un uz patvaļīgā pieņēmuma bāzes mežonīgi spekulēt, ka Dannenšterna interjers arī ir bijis ne mazāk spektakulārs.

 photo Image 77_zpsehyku6rx.jpg
link12 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]