usuara [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Jul. 26th, 2016|07:55 am]
o, o, malacīši, nu jau vēstures grāmatās no Hitlera uz Veimāras republiku atkāpušies. Nē, nu, ok, varam jau gatavoties veimāras finala atkartojumam, varam - zinot vēsturi un cerot, ka tieši mēs nonāksim otrā pusē - jau laicigi izprātot savus morālos attaisnojumus un pamatojumus, ko klāstīt pēc tam; taču es nesaprotu, nafig uzvesties tā, it kā būtu nolikts kāds ezotērēts liktenis, ko varam tikai piepildīt vai neko. Tieši to pašu enerģijas daudzumu, ko šobrīd pro-globāla-konflikta histērijā, var ieguldīt dzīvē, lai tā būtu tieši tāda, kādu vēlies. Neviens neliedz, pastorāli runājot, stādīt kokus, būvēt mājas un taisīt dēlus, ja gribi pasauli, kurā ir koki, mājas un bērni. (nē, nu, protams, ja gribas uz ežiņas galvu nolikt, tad citādāk, laipni lūdzam turpināt)

Jeb citiem vārdiem - man neinteresē praktiski militāri scenāriji (esmu sieviete, man tos nesaprast-daba liks pagulties zem uzvaretaja pec noklusējuma, thhh), man interesē tīri domas rotaļas līmenī iezīmēt, kuras sabiedriskās apziņas jomas un cik ļoti (kā) būtu jāpagriež, lai kļūtu konceptuāli iespējams (šobrīd) iedomāties nekonfliktu.
link6 comments|post comment

starp citu: [Jul. 25th, 2016|10:23 pm]
[Tags|]

Svaigi klajā nācis kārtējais "Nationalities papers" izdevums un "East European Politics & Societies" izdevums - speciālais "International Linkages and the Dynamics of Conflict", wink, wink.
linkpost comment

atvaļinājum, kur tu esi? [Jul. 25th, 2016|09:03 am]
Kā jūs tiekat galā ar dzīves intensitāti? Man te vienu brīdi visgarlaicīgākās sarunas visgarlaicīgākajā kompānijā, bezjēdzīgi tērē laiku un jūc prātā, bet vienlaicīgi arī ziedainas pļavas, smaržu pilns salds, salds vējš, ūdens ritmiska skalošanās ar absolūtas harmonijas un laimes sajūtu; vai sēdi kino un nespēj pārdzīvot, kādu sūdu tur rāda, kādu sūdu vispār tā visa vide - resursu tērēšana vispārākajā pakāpē, ko varētu pielietot lietderīgāk - bīda iekšā, taču vienlaicīgi ir arī atsevišķi aktieri, kuru spēle ir prātam neaptverami lieliska, pilnīgs magic. Nelaipni un rupji cilvēki publiskajā telpā apkārt, un bērniņš pie rokas, kurš ar aizkustinoši naivu un rūpjpilnu sejas izteiksmi atzīstas, ka viņa lielākā sirds vēlēšanās ir, lai autobusā sēžot, kājas sniegtos līdz grīdai.
Tā šūpošanās starp spektra pretējiem galiem ir sensora pārslodze, sistēma uzkaras un apstājas.
link10 comments|post comment

[Jul. 24th, 2016|11:34 am]
turpina nepatikt - lasu "My lightpaintings have been called the first unique art form of the twenty-first century" un pat nespēju saprast, no kuras tieši vietas sākt, lai uzrādītu, kāds sūds ir šāds apgalvojums.
link8 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2016|02:42 pm]
"I have ghostwritten bestseller books on the Amazon marketplace. I don't even use them in my portfolio. It sucks but that's integrity."

"integrity", nez, tas varētu iziet cauri augstskolā, gadījumā, ja par maksu esi uzrakstījis kādam citam studentam referātu?
link2 comments|post comment

[Jul. 23rd, 2016|01:46 pm]
kas man nepatīk - tas, cik debils ir process. Piemēram, Māra Lāce ir pelēka kā zeme, droši vien nojātu veselību, lai izspiestu cauri to muzeja rekonstrukcijas projektu caur visām administratīvajām ejām, bet beigās - beigās normāls muzejs, tāds, kādam tam ir jābūt un, ja mēs gribētu sist sev uz pleca un teikt wowowo, kādi mēs pradvinutie, tad tādam tam bija jābūt jau 90' beigās, maksimums 2tk sākumā. Pēc pus gada tā vieta ar saplākšņa tualetēm būs apbružājusies un neviens neticēs, ka lnmm ēka ir kkas relatīvi jauns.
nepatīk, ka par Purvīša balvu saka "the biggest and the most prestigious contemporary art prize in Baltic region", balvas vispār ir tāds funkcionārisks pasākums per se, Purvīša gadījumā vēl joprojām tik ļoti gaisā pakarināts, ka varbūt summas ziņā tā ir "biggest", bet ietekmes, nozīmes etc. "biggest", nedz īsti prestigious, kur nu vēl Baltic region (ja dabūt var tikai latvieši, taisot Latvijā, par Latviju) tā nav. Lai gan, protams, nevar noliegt, ka var būt patīkami būt nominētam un ļoti patīkami to saņemt.

toties, kas man patīk - Saksa teksts Poļa katalogā. Īsi, precīzi un atsver visu, kas man nepatīk.
link10 comments|post comment

10 gadu jubileja. "Drošākai" pasaulei, thhh. [Jul. 23rd, 2016|11:17 am]
 photo saddam_zpsuzxvzncr.jpg
link8 comments|post comment

Ne gluži par Obamu un Trampu, bet par tēmu jau kādu laiku domājot [Jul. 20th, 2016|11:27 am]
proti, tiek skandināts, cik plaģiāts ir slikti. Jāmet no augstskolas laukā, jānorauj profesōra uzpleči, jāiet ar olekti caur paša tekstiem, sevi pirmajam pieķert, ka tik nav kāja uz pašplaģiāta (interesants jēdziens, vai ne?) paslīdējusi. Pieņemsim. Abet kāds īsti ir "plaģiāta" un "plaģiēšanas" statuss gadījumos, kad personas ar savu vārdu (vai savā izpildījumā) publisko tekstus, kuru autors tas ņejevļājetsa? Visi tie priekšvardi, ievadvārdi, publiskās runas, uzrunas un sabiedriskie apsveikumu teksti TV ziemassvētkos, ko sarakstījuši darba rūķi apmaksāti vai neapmaksāti savu pustiešo darba pienākumu ietvaros, taču izpilda prezidenti, ministri, politisko partiju vadītāji un visādi citādi strukturāli - viņu augstības - vadoņi? Sižeti, kuru sagatavotāji savus vārdus nosauc, taču autoru materiālam, ko vārds vārdā nolasa sižeta ietvaros (ne kā citātu), nemin u.t.t., u.t.jp.

man personīgi uz nerviem krīt, kad ar vadoņa smaidīgo ģīmetni un parakstu tiek drukāts teksts, ko ir gatavojušas čiepiņas vadoņa birojā. vai vēl labāk speciālisti iestādē, kuras izdevums var tikai ar vadoņa svētību nākt klajā un kuriem nekādas citādas attiecības, kā varas subordinācija, ar attiecīgo personu nav.. Vai tad nevar vnk uzbakstīt kā ir - "man ir liels prieks un gods darboties sistēmā, pielikt savu rociņu un artaviņu, lai radītu iespēju speciālistiem nodarboties ar pētniecību un tās rezultātu komunicēšanu sabiedrībai saistuošās formās u.c. blablabla" ja jau kaut kādu iemesl dēļ persona ir tādā pozīcijā, ka tiek pie priekšvārda pateikšanas, tad, lūdzu, arī izvērs no attiecīgajām pozīcijām - ja neesi pētnieks, tad nav ko dirst par pētniecību un tās rezultātiem tā, it kā pats to būtu veicis.
link7 comments|post comment

mašīnas, kas taisa mašīnas, kas taisa mašīnas [Jul. 19th, 2016|11:04 am]
lai arī Vice kā info vide man riebjas, tomēr, redz, kur mūsējais: Krists

"Now this is something for further artistic investigation. In the future, as technology evolves faster and faster, robots will design and manufacture robots", thh, švaki, apskatniek, švaki, nākotnes dienaskārtībā ir jaudīgāki jautājumi, savukārt šī tēma ir izklaidējoša vēsturiskiem atskatiem, īpaši jau tādiem, kur psrs iejaukta. The choreography of the console
link3 comments|post comment

Shokoladnica, Prikid un kino, kas pat nepulas piegadat latviski. [Jul. 17th, 2016|02:15 pm]
Vecas zinas, bet Paradnieku vajadzetu nosutit misija uz Daugavpili.
link2 comments|post comment

dinamika starp publisko un privāto. [Jul. 16th, 2016|11:12 am]
Stundu stāvu domādama, vai ir jēga ierobežotu resursu apstākļos maksāt baltu naudu mākslas darbu pārrāmēšanai privātām vajadzībām, ja pasaulē ir nemiers un iespējams $ būtu labāk pieturēt maizes un antibiotiku kukulītim? Komisks tāds jautājums, tāpat kā - vai ir vērts iegādāties fundamentālas grāmatas cietajā iesējumā, ja tādas bēgļu gaitās līdzi nepaņemsi?
link17 comments|post comment

Miķelis Lomonosovs: "profesoru pērkons nospēra" [Jul. 14th, 2016|10:32 pm]
Domājot un lēnām sākot gatavoties 18. novembra svētkiem, uzgāju tekstu, kā lasīšana man sagādāja lielu iepriecinājumu. Piedāvāju jūsu uzmanībai priekšvārdu; Gribētu piedāvāt visu tekstu ieskaņotu balsī, klātienē pēc kādas dinejas ar šauru draugu loku pulcējoties salonā vai lasītavā, vienīgais, man nav salona vai lasītavas, es nedaru dinejas, kā arī priekšā lasu tikai savam bērnam. Bet teksts fascinējošs - gan valodas, gan atklāsmju ziņā - iesaku!

Fricis Brīvzemnieks 'Augsti krievu vīri iz zemas kārtas. Lomonosovs' (1874) )
linkpost comment

[Jul. 12th, 2016|08:51 am]
visu uzzinu pēdējais. ASV viceprezidenta Volisa un Nikolaja Rēriha attiecības (un fakts, ka guru Rēriha dēls absolvējis Hārvardu, thh). Valsts nozīmēts komandējums agrārkulturālās lietās izvērsās par Šambalas meklēšanas pasākumu, ja? Vispār Rērihs mani bija atstājis absolūti vienaldzīgu visu to laiku, kad it kā būtu bijis jāinteresējas un jāzina, bet šis, nu, tā kā ir maziņš āķītis (varbūt) lūpā.
link1 comment|post comment

[Jul. 11th, 2016|10:36 pm]
gribēju pastāstīt, cik superīgi izšķurināju savus piecus ruļļus vēsturisko plakātu, lai beigās tomēr pie sienas vecāku dzīvokļa gaitenī piekarinātu to, kas izbira pašā procesa sākumā, pirmais, bet tad sadugu, tā kā pirms 10 gadiem šajā saitē varēja redzēt arī attēlus, bet tagad varait tikai palasīti. Autortiesības ir laba un vajadzīga lieta, bet no otras puses no aprites tiek izņemti steru steri mūsu pašu kultūras, nostāv kaktiņā, kamēr vairs nav aktuāli un tad. jā, kas - un tad? Nekas, bļaķ. Kuru interesē kaut kādi 100-200 gadus veci darbi? Nu, dažus, kam tā ir profesija, sirsnīgs hobijs vai pārliecība, ka tādu darbu zināšana padara viņus bišķ pārākus pār tiem, kas nezina - jā. Bet visādi citādi vēstures mēslaine it is.

Nu, labi, kamēr nodokļmaksātājiestādēm ir jāievēro autortiesības, komerciālās instances šaflo kuļturus uz nebēdu: Blumbergs. Mākslas dienas'88
linkpost comment

The Siberian Times ziņo: [Jul. 10th, 2016|08:36 pm]
Jakutijā uzstādīta Skaistā Ļena, jeb 3metrīgs tēlniecības darbs - alegorija par upi, trešo lielāko Āzijā un vienīgo pasaulē, kas plūst pa mūžīgā sasaluma zonu.

 photo lena_zpsnqcjsnbs.jpg  photo lena02_zpsmo759muy.jpg

Te var palasīties, kā Brežņevs "Mazo zemi" rakstīja..
link2 comments|post comment

o_O [Jul. 7th, 2016|10:00 pm]
t.s. "zāles sakņu" žurnālistiska. was ist das?
link7 comments|post comment

starp citu (désolé par durkas kļūdām) [Jul. 7th, 2016|12:31 am]
 photo Capture_zpsbfniwscn.jpg
link4 comments|post comment

Projekts #Blumbergs. Bezgalība [Jul. 7th, 2016|12:02 am]
Miķelis Fišers / 09.06. – 26.06.
Ansis Starks / 30.06. – 10.07.
Gints Gabrāns / 14.07. – 24.07.
Voldemārs Johansons / 28.07. – 07.08.
Sabīne Vernere / 11.08. – 21.08.
Andrejs Strokins / 25.08. – 11.09.

Laba izlase. žēl tikai, ka kuratorei nav radusies vēlme izlasīt vēl kādu sievieti.
Tāpat arī, nez, kura būs tā beibe, pēc kuras atliekšanās tiks taisīta tāda masovka kā Blumbergam, Ziedonim etc.? Pēdējās tādas, šķiet, bija no Aspazijas-Brigaderes laikiem, bet visādas Silmales, Pauļukas var mirt steriem, ne tur muzejus ver, ne tur konferenču zāles viņu vārdos sauc. Zinām, ka ir, zinām, ka ir labas, bet pagoņus un pačotu gramatas piešķiram citiem. Tāds dumš, neapzināts s-isms?
link5 comments|post comment

droši vīri vainu celti, bet nav droši karā iet [Jul. 4th, 2016|02:05 pm]
es ļoti spilgti atceros to brīdi, kad pamatskolas beigās, mācībstundā apgūstot Lielbritānijas vēsturi, šausmīgi sašausminājos par to, cik īstenībā asiņaina un vienā brīdī gandrīz vai leģitimitāti zaudējusi tā ir bijusi. Tāda skaudra vilšanās sajūta, jo līdz tam priekšstats par attiecīgo ģeopolitisko veidojumu bija kā par vienu no "rietumu civilizācijas" pīlāriem.
Kāpēc es to stāstu? Jo šobrīd ir kōmiski redzēt, ka Lielbritānijā lielie politikas spēlētāji viens pa vienam atkāpjas, informē par savas kandidatūras neizvirzīšanu etc. Mīlīgi laiks ir gājis uz priekšu - tagad nevis Kromvels tev nocērt galvu, bet gan pietiek paziņot "ai, gribu baudīt savu personisko dzīvi" un neuzkrītoši noziedēt - lai lielā politika pati sevi sakārto..
link7 comments|post comment

"Kā ir teicis viens ļoti slavens večuks..." [Jul. 4th, 2016|01:39 am]
čozahuiņa, ēdamdzeramās iestādes ar pretenzijām uz smalkumu FB nespēj izreklamēties bez brutālām durkas kļūdām, par stilu nemaz nerunājot. Viena iestāde publicē pamācību austeru baudīšanai, otra kaut kāda vīnotava slavē savus izsmalcinātos pusdienu piedāvājumus, taču jau pēc šo promotekstu otrā teikuma es sajūtos nevis kā vienkārši grammarnazi (kas ir rets dvēseles stāvoklis, tā kā pašai grammar lietas pieklibo), bet gan kā pensionēts grammarfūhrers, kas cieš no reiha sagrāves, 4. laika prognozes un kaķa, kas piedirsis čībā..
link2 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]