usuara [entries|archive|friends|userinfo]
helvetica

[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

Vadoņa mērijumi [Feb. 19th, 2017|11:12 am]
Serbija nav EU, bet priekšvēlēšanu reklāmās stāsta, ka, nafig prezidentu un ministru prezidentu, jo divi nekad nevar ne par ko vienoties un novedīs valsti krahā - gludam un labam ceļam vadītāja postenī ir vajadzīgs 1.
link2 comments|post comment

autoritārisms next chapter [Feb. 14th, 2017|09:33 am]
10.02.2017 - "Immigration and Customs Enforcement conducted immigration raids Thursday and Friday that were described as “large scale” and of “unusual intensity” in at least six states, the Washington Post reported. Even as the Republican president’s ban on immigration from 7 predominantly Muslim countries was slapped down by the 9th Circuit as lacking a logical reason for its haste, Donald Trump flexed his powers to round up immigrants by force. [..] GEO Group is one of the largest purveyors of private prisons in America. Its stock prices have been on a roller coaster since August. On August 18th, the Obama administration announced that the federal government would phase out use of private prisons [..]. The next day, August 19th, GEO Corrections made a $100,000 donation to Rebuilding America Now, a Super PAC supporting Trump [..]. In total, GEO Group and affiliates donated at least $275,000 to Trump in the presidential campaign. And that doesn’t include the hundreds of thousands it has donated to Republicans in Congress. Another large private prison contractor, CoreCivic, formerly known as Corrections Corporation of America, also made donations. Its stocks have followed a trajectory very similar to GEO Group’s."

14.02.2017 - Stephen Miller uzrunā saka: "The end result of this, though, is that our opponents, the media, and the whole world will soon see, as we begin to take further actions, that the powers of the president to protect our country are very substantial, and will not be questioned."

fōnā gruzd tiesniešu un vēlēšanu lieta, kas dažiem ļauj izteikt spekulatīvus minējumus par Trampa administrācijas mērķi "koriģēt" vēlēšanu un ievēlšanas principus.

tikmēr pasaules otrā malā, mums tuvāk 12.02.2017.: "В преддверии переговоров с США по проблеме Донбасса Сергей Лавров обозначил позицию России по Украине в целом. По сути, Москва предлагает Западу «закрыть украинский проект» и вернуть его туда, где его историческое место, – в зону влияния России. И трудно не заметить ехидства в замечании о том, что в противном случае Кремль готов подождать и вернуться к этому разговору еще через несколько лет."
link3 comments|post comment

[Feb. 13th, 2017|03:11 pm]
Poll #20955 Purvītis
Open to: All, results viewable to: All

Tu gribētu, lai Purvīša balvu saņem:

View Answers

Bērziņš, Arturs "Attēldarbi II"
4 (21.1%)

Drulle, Ivars "Manai dzimtenei"
0 (0.0%)

Epners, Kristaps "Vingrinājumi"
1 (5.3%)

Jākobsons, Atis "Dark Matter"
4 (21.1%)

Johansons, Voldemārs "Slāpes"
3 (15.8%)

Kurševa, Maija "Lielāks miers, mazāks miers"
3 (15.8%)

Lāce, Anda "Atindēšana"
2 (10.5%)

Salmanis, Krišs et.al. "Dziesma"
2 (10.5%)Ja šaubas māc - TE var uzzināt ko vairāk.
Komentārus par māksliniekiem-tautas ienaidniekiem, formālistiem, liekēžiem etc. droši zemāk.
link12 comments|post comment

[Feb. 13th, 2017|06:23 am]
Dažas labas tēzes un precīzi novērojumi par augstākā līmeņa izglītību - LV mazāk aktuāli, bet atsevišķos aspektos var nākties piedomāt un piesargāties. http://www.chronicle.com/article/The-Great-Shame-of-Our/239148/
link1 comment|post comment

[Feb. 12th, 2017|04:32 pm]
Tramps jeb Berluskoni all over again:

"08.02.2017. Yesterday, the House of Representatives voted to discard an important planning process that is used to determine the future of 264 million acres of public land, managed by the Bureau of Land Management (BLM). The Senate will vote on this rule (S.J. Res. 15) in the next day or two. Known as BLM 2.0, this planning process gives the public ample opportunity to weigh in on how BLM lands are managed."

"10.02.2017. The Consumer Financial Protection Bureau was created by the Dodd-Frank financial reform act (finanšu krīzes laikā) and specifically helped combat home mortgage scams. Now Trump wants to scrap the legislation"

11.02.2017. citās ziņās: kamēr Krievija masveidā "optimizē" Zinātņu akadēmijas kadrus, ver ciet, vaļā, ciet Eiropas universitāti Pēterburgā, un neatrod līdzekļus, lai turpinātu uzturēt ārzemju literatūras nodaļu valsts galvenajā bibliotēkā, var jau teikt, āāāā, kādi viņi nozombēti lohi, taču tad tepat Eiropā, savienības valsts sāk dirsuļot, ka līdz ar Trampa nākšanu pie varas, vajadzētu kratīties vaļā no Sorosa projekta - "Central European University", pamatjoumā dāsni izmantojot liberāli kā lamuvārdu u.c. 'spēcīgus argumentus'. Nāksies, šķiet, pārlasīt Krievijas kulturāļu tekstiņus laikposmā no 2012. gada (kad tika izteikti pirmie minējumi par zin.akad., biblenēm etc.), jo vektors ir pārsteidzoši tas pats.

p.s. runājot par autoritārismu un Latvijas pieredzi - Klik.
linkpost comment

pirmdiena tuvojas svētdienai [Feb. 12th, 2017|10:46 am]
 photo blue_zpsubjlcdrt.jpg
linkpost comment

Klik [Feb. 10th, 2017|06:09 am]
"This is gonna make everybody mad at me but, uh, what the heck. Macedonia is not a country. I’m sorry, it’s not a country."[..] Kosovars and Albanians living in Macedonia “should be a part of Kosovo” and the rest of Macedonia “should be part of Bulgaria or any other country to which they are related"
link6 comments|post comment

<3 [Jan. 31st, 2017|07:41 pm]
skaņa no 13.mixteipa
linkpost comment

salīdzināšanai [Jan. 31st, 2017|12:54 pm]
Владислав Сурков
link5 comments|post comment

Fricis Brīvzemnieks atstāsta 1874. gadā [Jan. 30th, 2017|12:19 am]
"Jūras neziņas plašums tam jau tik brīnišķīgi prātu aizgrāba, ka acis un prāts citu neko neredzēja kā tik jūru un atkal jūru. Skaists un dižans arī tiešām bija šis jūras vaigs rāmā laikā; viņas līdzens, spožs kā spogulis ūdens virsus vispkārt gulēja tāļi jo tāļi, līdz tas tur viņās debesu malās ar debešiem kopā saplūda. Bet zaļokšņam, kam pulks spēka kaulos un smadzenēs, patīk vairāk krākdama un kaukdama jūra; kad šī milzu māte putodama bangas uz bangām valsta, kad vētra plosīdamās plosās, kad jūra liekas nodomājusi visu pārspēt, savā bezdibenī rakt: tad spēcīga zaļokšņa sirds rautin raujas turp ar pārgalvīgu trakodamu milzu māti lepni paspēkoties, palausties un tai pēc kāda laiciņa virsū par kakla kungu līgot. Arī jaunais Lomonosovs cienīja vairāk bargu nekā rāmu jūru. Viņam arī gadījās uz jūru būt pie valzivju zveijas. Brīnišķīgs bija šis karš, ko jūras zveijnieki ar to lielāku ūdeņa dzīvnieku karoja. Rau, uz ūdeņa parādās neganti liels vienmulis. Tūdaļ steidzas tam klātāk laiviņas, kas uz viņu gaidīt gadidīja. Laiviņas laižas tam tuvāk un tuvāk. Valszivs izlaidusēs mierīgi lutinājas ūdens virsū. Bet, rau, viena laiviņa jau tik tuvu tai, cik vien vaijadzīgs; duramu dzelžu metējs, uz laivas malu stāvēdams, sviež piepeši ar izmanīgu, veiklu, spēcīgu roku labu prāvu ķesi jeb duramu dzelzi, ko par harpūni sauc, velzivei virsū; ķeksis dziļi ieduras trāpītās miesās. Valzivs sit ar savu smagu asti tik spēcīgi, ka lielas bangas visapkārt saceļas, kas gandrīz laiviņu apgāž; ievainotais ūdeņu lops šaujas jūras dibenā ar tādu sparu, ka garā virve, kuras viens gals pie aizmesta ķekša kāta piesiets, bet lielā puse, ap muciņu apsieta, laivā guļ, sakarsuse pat kūp - gar laivas malu ārā skriedama, - tik ātri viņš to lejup rauj. Drīz virve visa notinusēs un muciņa izlec iz laivas jūrā. Bet kas dos valzivei ūdens dziļumos vajadzīgo gaisu priekš dvešanas; tuklāt jūras sālīgs ūdens sāpīgi cērt viņas brūcē - tai jānāk, vai tīk vai netīk, atkal pēc brītiņa uz ūdens virsu. Papriekšu parādās vieglā muciņa ar otru virves galu - tad arī pats ievainotais medījums. Bet nu uz viņu met ķekšus iz visām laiviņām, kas to aplenkušas. Spēks tai zustin zūd, līdz galā, no dzīvības šķirdamās, tā laižas izšlauku uz ūdens virsu. Lomonosovs daudzreiz bija klāt pie valzivs zveijas, kas dažam labam jūras zveijniekam dzīvību laupījuse; viņam nenācās grūti aprast ar šo darbu"
linkpost comment

[Jan. 29th, 2017|11:57 pm]
"Syria, Iraq, Iran, Sudan, Libya, Somalia, Yemen" Es ceru, ka ne man vienai šitas nolasās kā viskoncentrētākā ironija.
link13 comments|post comment

Vašingtonas Smoļnijs [Jan. 29th, 2017|01:10 pm]
Stīvs Banons - ļeņinists? Nu, mēs oficiāli varam sākt gatavoties militāram pizģecam.
link76 comments|post comment

[Jan. 29th, 2017|12:15 am]
Es to teicu nevis tāpēc, ka gribu, lai jūs visi zinātu, kāda es šausmīgi laba, bet gan tāpēc, ka tiem bērniem ir reāli sūdīgi ar izglītību. Viņi ir teicamnieki savās klasēs vai tuvu tam un nāk pie manis, tipa, 'pieslīpēt' kaut kādas savas lietas, detaļas jau izdarītos mājas darbos un tā, jo vecāki vispār nemāk angliski un tāpēc nevar palīdzēt. Vai ne īpaši labi latviski.. Bet tur ir tik briesmīgas kļūdas un muļķības, un, kad sāc jautāt un prasīt, top redzams, ka tie bērni nezina pamata lietas, elementāras. Kā var būt teicamnieks 5.klasē un nezināt, kas ir vārdšķira, nosaukt vārdšķiras un pastāstīt, pēc kādām pazīmēm vārdi tiek grupēti vārdšķirās? Es zinu, kā var - tāpat kā mans dēls nes mājās deviņniekus par uzdevumiem, kuros teikumi ir bez lielajiem sākumburtiem, punktiem teikuma beigās un tā. Pamata lietas. Kuras apgūst pie kaimiņienes. No mācībām brīvajā laikā. Manuprāt, tas nav normāli.
link23 comments|post comment

runājot par izglītību [Jan. 28th, 2017|02:21 pm]
ziniet, kā es pavadu savas sestdienas un dažereiz arī svētdienas? Sākot no rīta līdz aptuveni šim laikam vai vēlāk palīdzu kaimiņu bērniem apgūt angļu valodas, latviešu valodas, matemātikas u.c. sākuma un agrīnas pamata skolas zinības. Dažreiz diena ievelkas, jo paķeru viņus līdzi uz muzejiem vai citām vietām, kur ejam apgūt, kas jauns vai redzēt to, kas ir bijis viņu mācību vielā. vai ar veļļukiem ārā, izkustēties un izpētīt apkārtni visiem kopā, jo visiem kopā jautrāk. Es gribētu zināt bioloģiju labāk, jo te apstākļi ideāli darīties praktiski ārā. Vēl es gribētu varēt uzsūtīt E divus stāvus augstāk vai stāvu zemāk, lai viņam izskaidro ķīmiju, parāda fiziku vai IT lietas. Bet te tādu nav. Šobrīd E tikai divas lietas ir iepazinis pateicoties citu vecāku atbalstam - apmeklējis atkritumu šķirošanas poligonu un būvlaukumu, kur liek kopā moduļu mājas, tad, kad viņam vājprātā interesēja otrās pakāpes sistēmas. Community service.
link8 comments|post comment

atā, atā, līdztiesība. [Jan. 27th, 2017|08:50 pm]
Pamājam ardievas stulbajam sociālistu uzstādījumam par pieejamu izglītību un vienādām iespējām visiem. Tagad parastajās skolās mācīsies un mācīs lohi, kuri dzīvē neko nav sasnieguši un nesasniegs. topošās un esošās padibenes. pat, ja sirsnīgas, centīgas un labas. Normālie cilvēki sūtīs savus bērnus vācu un britu skolās, padsmit tk gadā, nromāli skolotāji, jaunie cilvēki ar nākotnes izredzēm. Vai tie, kas gribēs būt "normāli", savilks jostas, pievērs acis, iesprings un neklapēs ar ausi, lai "izsistos". vajadzīgajā skolā. ar vajadzīgajiem klasesbiedriem un viņu vecākiem. Vajadzētu vēl tikai augstāko izglītību uztaisīt par 100% maksas pasākumu un latvji paši savām rociņām būs uzmaukuši sev atpakaļ kaklā 800 gadu verdzības cilpu.
link54 comments|post comment

Nevis darbs, bet maniere, dzīve [Jan. 27th, 2017|01:37 pm]
mans profesors, piemēram, nu, diplomdarbu vadītājs, ir vislieliskākais
link2 comments|post comment

[Jan. 27th, 2017|05:01 am]
Ik pa brīdim atgriežos: SKAŅA
linkpost comment

dēli, brāļi, tēvi [Jan. 24th, 2017|09:34 am]
 photo 01_zpsc7ycl4y7.png  photo 02_zpsdhfe5iiu.jpg
link1 comment|post comment

Salidzināt ar Asānža procesu [Jan. 20th, 2017|09:58 am]
https://www.wired.com/2017/01/rogue-scientists-race-save-climate-data-trump/?mbid=social_cp_fb_tny
link1 comment|post comment

[Jan. 19th, 2017|09:54 pm]
The pleasure is all mine to get to be the generous one
linkpost comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]