Saeima šodien trešajā, galīgajā, lasījumā pieņēma grozījumus Izglītības likumā, nosakot, ka izglītības sistēma nodrošina izglītojamā tikumisko audzināšanu, kas atbilst Satversmē ietvertajām un aizsargātajām vērtībām, īpaši tādām kā laulība un ģimene.Vai pēdējā laikā caur kādiem jauniem pētījumiem un statistikas analīzēm nākuši uzskatāmi pierādījumi, ka bērni strauji tik netikumīgi kļuvuši, ka šie ar jauniem likumiem, nevis tradicionālo vērtību žagariem tikumības druvā jādzen? Un kas tie dzinēji un likumprojekta autori, ja paši bez likuma netikumīgi izauguši?
UPD:
Rezumējot, ētikas mācīšana skolās ir izgāzusies (ceru, ka IzM nāks ar publisku paziņojumu, ka dirsā darbs un materiāls), jo nespēj nekādi tīņus piespiest būt tikumīgiem. Tāpēc nepieciešams jauns mācību priekšmets (kuru izstrādās ļaudis, kuriem tikumība skolā nav mācīta, bet kas to apguvuši pašmācībā pa kaktiem). Cerēsim, ka sanāks labāk, nekā ar ētiku. :)
Turklāt es neteiktu, ka Latvijā ir labi rezultāti sabiedrības tikumībā. Neņemšos salīdzināt ar pagātni, bet salīdzinājumā ar citām ES valstīm Latvijā ir noteikti diezgan slikti. LU profesori atļaujas nodarboties ar plaģiātismu, to noliedz un viņus pat neizdodas atlaist no darba. Veselības ministrs lobē sava dēla firmu, pieņem klajus lēmumus ar interešu konfliktu un tauta viņu atblsta. Šīs visas lietas ietekmē sabiedrību, un man ir radies iespaids, ka jaunā paaudze ir gandrīz tikpat korupciju atbalstoša kā vecie padomju vēži. Acīmredzot, ja šīs lietas tiek mācītas tikai ģimenē, tad tās pašas vecās ģimenes vērtības vien tiek nodotas tālāk.