Īstenībā līdzības nav ļoti daudz, ja padomājam, ka izslavētais un mītoloģizētais Lielvārdes tipa ornaments te sastopams tikai Lielvārdes un Krustpils apkaimē gar Daugavu, tb tur, kur izsenis gājuši tirdzniecības ceļi un būvētas iebraucēju tirgotāju un plostnieku sētas. Novados, kurus mazāk ietekmējuši migrācijas procesi, ornaments atšķiras, tb ir autohtonāks. Tb kaut neesmu speciālists, man aizdomas, ka t.s. Lielvārdes tipa jostas, ko savulaik tik ļoti popularizēja Vints un Epners, un kas jau ir viens no nacionālā lepnuma avotiem, gluži vienkārši ir aizguvums no austrumu kaimiņiem. Kā daudz kas, ar ko te lepojas.
ar svastiku slāvi ir ļoti lepni. Kaut kur lasīju, ka šīs zīmes nosaukumi jeb apzīmējumi slāviem vien esot pie 140. Un nesenā pagātnē izrakumos plašajā krievzemītē atrasti priekšmeti ar šo simbolu, kas datējami kā vecākie pasaulē atrastie.
Bet interesanti, ka no mums tuvējiem somugriem - igauņiem - Latvijā ir ieviesušies izšūtie ziedu raksti (piem., uz vainagu lentēm Vidzemes ZR), kas redzami atšķiras no citos reģionos raksturīgajiem ornamentālajiem rakstiem.