Parasts cilvēks, parasti ieraksti [entries|archive|friends|userinfo]
Antuanete

[ website | Čivinātava ]
[ userinfo | sc userinfo ]
[ archive | journal archive ]

[Nov. 24th, 2015|03:01 pm]
[Tags|, , ]

   Pielāgojos strauji uznākušajai ziemai - izvilku no plaukta biezos cimdus, kā arī pierunāju bērniņu vismaz vienu miegu gulēt uz lodžijas, nevis staigājot ar ratiem. Pastaigas gan nav sliktas, var veikt visādus zooloģiskus un antropoloģiskus novērojumus, taču sliktos laikapstākļos reizēm ļoti negribas vilkties ārā (lai gan, kā likums, tieši aukstajās un lietainajās dienās ir jāiet uz veikalu, jo mājās nav nekā ēdama).
   Interesantākie zooloģiskie novērojumi - ūdenskrātuvē pie Ogres ietekas reiz bija zivju dzenītis (droši vien caurceļotājs); nokaltošajos cigoriņos gar dambja promenādes malu barojās pulciņš varen glītu dadzīšu; niršanas paraugdemonstrējumus rāda gauras; Ogres pilsētā pie Kalna prospekta varēja dzirdēt melno dzilnu; Zilajos kalnos diezgan bieži var redzēt vāveres, kuras tik ļoti nodevušās ziemas krājumu vākšanai, ka ļauj pienākt visai tuvu.
   Interesantākie antropoloģiskie novērojumi - sāku jau atpazīt kundzītes, kuras vienā laikā ar mani iet garās pastaigās pa dambi; vienai ir jauks plušķains sunītis, kuru viņa uzceļ uz soliņa un tur cienā ar gardumiņiem; nedēļas nogali var atpazīt pēc tā, ka uz dambja parādās daudz skrējēju; pie šosejas ir viena māja, no kuras mūždien skan latviešu ziņģu ieraksti; esmu kļuvusi par tik pastāvīgu klientu kafijas bodītē, ka barista jau mani ieraugot piebraucam ar ratiem velk no ledusskapja auzu pienu.
   Tikmēr bērniņš ir iemācījies ievilkt mutē kājas īkšķi un naktīs rotē pa gultu tā, ka beidzot izvācu no turienes visu lieko (līdz šim varēja ērti vienā stūrītī uzglabāt mutes slaukāmās lupatiņas).
link2 comments|post comment

[Nov. 7th, 2015|01:09 pm]
[Tags|, ]

   J šodien trīs mēneši - tātad oficiāli beidzies mūsdienu bērnkopībā apdziedātais "ceturtais trimestris", kura laikā viņam vajadzēja skatīties tikai man acīs, karāties pie krūts un zīst, un par pasauli interesēties piesardzīgi. Patiesību sakot, viņš jau pāris nedēļas ļoti interesējas par pasauli - kad nesam rokās, tad griež galvu prom un cenšas skatīties apkārt; kad tiek likts uz pleca atraugāties, tad cītīgi tur un groza galvu; ļoti patīk, kad noliek uz vēdera un ļauj paslieties uz rokām un ieraudzīt ierasto telpu citā leņķī. Izskatās, ka saprot - vispār ir iespējams apvelties uz sāniem vai vēdera, bet vēl īsti pats nevar to izdarīt, tāpēc reizēm satraukts stiepj rociņas uz sāniem un spirinās. Ja noliek uz vēdera un aiz kājām ir kāda virsma, kur atsperties, tad lien uz priekšu. Diezgan ilgi var pats dzīvoties aktivitātes centriņā un ar rokām vai kājām dauzīt gotiņu (vai arī vienkārši skatīties apkārt).... tālāk ... )
linkpost comment

[Nov. 1st, 2015|09:13 pm]
[Tags|, ]

   Ja man būtu dikten daudz naudas un gribētos stilīgu māju skaistā vietā, es neskatītos uz kaut kādiem baltezeriem un mārupēm, bet gan uz Ogres vecajām vasarnīcām. Līdz šim nebija sanācis būt dažos pilsētas rajonos, bet vajadzība pēc klusa pastaigu maršruta aizveda uz Kalna prospekta daļu pie Ogres upes - pilnīgs pārsteigums, gandrīz pilsētas centrā pilnīgs mežs un tāds reljefs kā kalnu ciematiņā. Un pašā virsotnē divas pamestas vasarnīcas, gaidīt gaida jaunu īpašnieku un uzpucēšanu. Citas vecās ēkas ir vai nu nonākušas naudīgu ļaužu rokās un sapostas līdz mirdzumam (it sevišķi labākajās vietās - ar skatu uz upi), bet citas var redzēt, ka tiek uzturētas ne tik daudz ar plašiem līdzekļiem kā čaklām rokām. Vēl šo ēku īpašnieki sacenšas, kuram lielāks suns (vinnē ar ķieģeļiem apšūtā ēka uz kalna nogāzes, kur ir divi kaukāzieši - kā ierauga mani, tā vismaz viens atskrien pie sētas un vienreiz ierejas, lai apliecinātu, ka ir pamanījis un māju sargā).
link3 comments|post comment

[Oct. 25th, 2015|08:07 pm]
[Tags|]

   Neatceros redzējusi tādu zelta rudeni kā šodien Kurzemes pusē - šķita, ka bērzu alejas pilnīgi izstaro gaismu. Un pilnīgi visi koki dzelteni, kļavas labi ja drusku oranžīgas, bet sarkanā krāsā tikai kaut kādi nekaunīgi sīkie krūmiņi, visi lielie koki pieskaņojušies zelta tematikai (pat kārkli, kuri parasti ātri vien nobirdina lapas).
   Droši vien Siguldu gāza riņķī, bet gar līča piekrasti bija mierīgs un kluss; zivju būdiņas gan vaļā un gaida pircējus (cenu zīmītes lietuviski).
link1 comment|post comment

[Oct. 22nd, 2015|09:04 pm]
[Tags|, ]

   Braukāšana uz Priekuļiem iesit robu J miega plānā (šodien vispār sabotēja gan īsos miegus, gan mašīnā slikti gulēja), toties man nav jādomā par to, ko ēst - māmiņa uztaisa visu ko garšīgu un vēl pienes klāt šķīvi; izdevās arī izbraukāt uz Cēsu slimnīcu veikt dažus izmeklējumus (tur viss tāds glauns un moderns, reģistratūra ar numuriņiem un viss notiek paredzami un kārtīgi). Toties šodien atbraucu mājās, kur nav pat maizes, un izrādās, ka dzīvesbrieža reiss atcelts un atlidos tikai rīt - labi, ka man ir krājumi saldētavā. Vēl ļoti veiksmīgi salikās, ka Pirkumiņš pieņēma manu pasūtījumu gandrīz septiņos vakarā un šodien pat atveda - tiku pie jaunas pudeļu birstes aizmirstās vietā. Jā, tādi ir aizraujošākie manas dzīves notikumi pēdējās dienās.
   Pēc trāpīgā cehs.lv raksta par bērniem izlasīšanas mums ir ģimenes joks: "Vai J ir gudrāks par kraukli?" Pēdējās dienās bērniņš nepārprotami ir pietuvojies kraukļa līmenim, jo beidzot sācis saprast, ka viņam ir rociņas, un ka ar tām var sist pa Oball bumbiņu, kura pakārta pie kājām dzeltenajai gotiņai. Pie tam viņš atklāja, ka gotiņu var sašūpot arī ceļot kājas svecītē un darbjoties ar tām. Un šovakar nepārprotami apzināti saķēra manus pirkstus. Tad jau drīz varēs piegādāt priekšmetus, ko bāzt mutē, un sākt vākt no sasniedzamības attāluma nevēlamus izpētes objektus.
linkpost comment

[Oct. 18th, 2015|09:09 pm]
[Tags|, , ]

   Pavadījām darbīgu nedēļas nogali Priekuļos - radinieki tika rekrutēti, lai nomīdītu zāli ap kociņiem jaunaudzē, savukārt, mēs ar māmiņu darbinājām cepeškrāsni un gatavojām kafijas galdu. Lai arī sestdien bija visai apmācies, tomēr vakarpuse bija gana silta, un saviesīgi pasēdējām nojumē pie pirts (sakarā ar terases izbūvi tā vasarā pavisam bija pamesta novārtā, bet šoreiz noderēja, jo atrodas tuvāk ugunskura vietai). Jaunais pilsonis disciplinēti gulēja, kamēr es stūmu ratus uz Priekuļiem un pa ciema centru (celiņu kvalitāte nesalīdzināmi labāka, nekā Ogrē), un turpināja gulēt arī pie mājas, neskatoties uz kaimiņu suņa riešanu (suns ir pilnīgi neaudzināts, nāk un grib draudzēties, un aprej Pūku, līdz viņai nervi netur un ar šņākšanu un uzbrukumu suns tiek padzīts). Tā nu dabūju pamēļot ar radiem un mierīgi izdert pēcpusdienas kafiju, kā arī atrādīt smaidīgu un mierīgu bērniņu (ja izdodas noķert brīdi, kad viņš mostas, J ir ļoti pozitīvs - bet, ja nokavē un ļauj viņam sabrēkties par to, ka atstāts ratos viens, tad ir kādu laiku jāmierina). Šodien toties neko labi ar miegu negāja, jo pamodās pēc atbraukšanas mājās; un tikko vispār bija super sabotieris - I. viņu bija veiksmīgi pabarojis un pacēla uz pēdējo atraugu, kad viss kuņģa saturs tika izvemts plašā trajektorijā (gultā, uz spilveniem, uz segām, tētim uz muguras u.t.t.). Pamēģiniet kādreiz gultā izliet 200 gramus piena, sapratīsiet katastrofas apmērus. Saliku veļu mazgāties un turpinu strādāt, no guļamistabas nekādi protesti nav dzirdami, no kā var pieņemt, ka bērniņš ir aizmidzis, apmierināts ar padarīto.
link2 comments|post comment

[Oct. 10th, 2015|10:17 pm]
[Tags|]

   Man ir klusas aizdomas, ka vismaz dažos gados laika apstākļi pielāgojas manām vajadzībām. Piemēram, šogad bija vēsa vasara, un es tikai dažas dienas neredzēju savas potītes; karstuma vilnis atnāca, kad ar jaundzimušo J dzīvojāmies pa mājām; pēc tam bija brīnumaina vasaras nogale un atvasara, un tagad ir lielisks rudens pastaigām ar ratiem. Kamēr nav lietusgāzes un vējš, pastaigas ir tīrā izprieca - nezinu gan, ko darīsim, kad iestāsies neizbēgamais novembris; jaunajam pilsonim ratos nebūs īpašas atšķirības, bet man gan. Taču šo problēmu risināsim, kad pienāks tas brīdis. Tikmēr - nebrauciet uz nabaga pārbāzto Siguldu, Ogrē zelta rudens arī ir gana smuks, un skati gar upes krastu vai gar Daugavu - gaužām pievilcīgi.
link4 comments|post comment

[Oct. 10th, 2015|12:45 pm]
[Tags|]

   Svaigākā Cibas cepeša kontekstā ienāca prātā - kaut kā vispār neatceros redzējusi, ka vīrieši (dzīvē vai žurnālos, vai sociālajos tīklos) paustu nopietni vai nenopietni domātus padomus par tēmu "Kādus vīriešus nevajadzētu precēt". Vispār arī padomus par to, kādas sievietes nevajadzētu precēt, nav nācies redzēt vīriešu izpildījumā, vienīgais izņēmums, šķiet, ir kaut kādas kristiešu fundamentālistu lapas, kas māca neielaisties ar neticīgajiem.
   Lūk, stiprā dzimuma pārstāvji aicināti komentāros paust versijas par to, kālab tā.
link29 comments|post comment

[Oct. 8th, 2015|11:04 am]
[Tags|, ]

Pēdējās dienās nelāga karma uz iepirkšanos - vispirms nopirku telefonam lādētāju, kurš strādā ar citiem telefoniem, bet ne manējo. Vakar sev uz vārdadienu uzdāvināju pelēki rozā samta treniņtērpu ar uzrakstu "Queen", gribēju tā demonstratīvi dzīvesbrieža priekšā aizvilkt rāvējslēdzēju, bet tas ņēma un sabojājās. Labi, ka dzīvesbriedim rokas no pareizās vietas aug, pēc pamatīgas izsmiešanās paņēma plaķenes un problēmu atrisināja.
link3 comments|post comment

[Oct. 4th, 2015|05:27 pm]
[Tags|, , ]

   Lai arī sākumā fakts, ka radinieka apaļā jubileja tika svinēta piektdien, sagādāja vieglu nīgrumu (loģistika pēcpusdienā ar bērnu), tomēr ir labi, ja pēc ballītes ir veselas divas dienas, kad var slaistīties un neko nedarīt (cik nu neko nedarīt var kopā ar jauno pilsoni). Pie tam pasākums bija burvīgs - Ungurmuižā, kas pati par sevi ir lieliska vieta, un arī mākslinieciskā programma bija visām gaumēm (no sentimentālas mūzikas līdz uguns žonglierim). Sestdien svinējām kārtējo "pēdējo silto dienu" (spriežot pēc laika prognozēm, šoreiz tiešām būs pēdējā) uz terases un ciemos pie radiem; šodien teorētiski varētu turpināt, bet vakar atveda kūtsmēslus un no rīta tēvs tos sāka izvietot pa dārzu, tā ka māju ieskāva kārtīgs lauku aromāts. J visu nedēļas nogali uzvedās diezgan priekšzīmīgi (rādīja radiniekiem, kā māk smaidīt, un brēca tikai drusciņ, kad pietiekami ātri netika pabarots), tikai šorīt negribēja pietiekami ilgi gulēt rīta miegu un arī atvests mājās pamodās, tāpēc tagad staigājam uz pirkstgaliem, jo ir izdevies nodabūt uz vakara miedziņu. Morāli gatavojos tam, ka turpmāk būs auksts (labi, ka vēl pagaidām lietu nesola) - nezinu, kā J gulēs, jo jau pie +10 viņš ir divās apģērba kārtās un flīsa guļammaisā; man arī tomēr būtu derējušas kādas softshell bikses, citādi pastaigu maršruti sašaurinās līdz tiem, kur var tikt aizvējā.
link6 comments|post comment

[Sep. 30th, 2015|03:08 pm]
[Tags|]

   Izskatās, ka jaunais pilsonis būs muzikāls - viņam ļoti patīk, ka melodiski svilpo vai dzied pašizdomātas dziesmiņas ar uz vietas improvizētiem vārdiem, uzreiz sāk plati smaidīt. Labi, ka eksperta gaitās pa mežu esmu iemācījusies tīri veikli svilpot, agrāk tas īpaši nepadevās. Jūtu, ka nākotnē briest konflikts vecāku starpā - ko tad bērniņš spēlēs, futbolu vai vijoli?
link6 comments|post comment

[Sep. 26th, 2015|02:28 pm]
[Tags|, , , ]

   Šodien tiku pie klasiskas jaunās mātes izpriecas - vienai pašai aizbraukt uz Rīgu iepirkties. Protams, puse no pirkumiem bērniņam, toties otra puse Gemosā un arī šādi tādi apģērbi man. No saraksta vienīgais, kā pietrūka, ir rozā treniņbikses - laulātais draugs purpina, ka man viss ir melns, lai taču atrodot kaut ko rozā; es labprāt, bet nebija nekur tāda treniņbikšu modeļa (ar paplatinātiem galiem) kā gribētos. Tagad ātri leksēju vistas zupu ar maizīti (izmēģiniet paši, vienkārša recepte un dievīga garša) un ceru vēl izpakot sapirktos apģērbus un sabužināt kaķus - Muris, nabadziņš, man staigā pakaļ činkstēdams, ka viņam netiek pievērsta pietiekama uzmanība (ātra pakasīšana aiz auss, kamēr naktī kursēju no istabas līdz ūdens krūzei un atpakaļ, neskaitās).
link12 comments|post comment

[Sep. 15th, 2015|11:08 am]
[Tags|, ]

   Pagājušonedēļ bija kārtējā mācība ciklā "dzīve ar bērnu" - nemēģināt kaut kur braukt, apšmaucot J dienas režīmu. Dabūju stāties Pleskavas šosejas malā un barot mazo sabotieri, kurš vairs mašīnā tik ideāli neaizmieg, kā gribētos (iepriekš bija tā, ka pat pusbarotu varēja ielitk sēdeklītī un aizmiga). Šai sakarā gan dabūju atcelt vienu nepieciešamu ārsta vizīti, jo sapratu, ka aizdabūt mūs uz Rīgu būtu neiespējamā misija konkrētajā dienas daļā. Jāsāk izskatīt iespēja atstāt mājās ar kādu pieskatītāju un pudeli, kamēr es kaut kur dodos.
   Toties vakar vakarā bija pilnīga laime - J gandrīz stundu dzīvojās uz segas un nebrēca! Līdz šim tā nav bijis, mierīgie nomoda brīži kaut kādi bija no rīta, bet vakarā mazais kaķītis kļuva par Tasmānijas velnu, kas visu laiku turams uz rokām. Gribas cerēt, ka sāk nomierināties gremošanas sistēma, lai gan naktī un no rīta atkal bija samērā nemierīgs.
   Tagad jāsaņemas nākamajai misijai - iziet ārā, kad ir samērā auksts un vēl arī lietus. Vakar skatījos, ka citas mātes ar ratiņiem liek virsū kautkādus biezos pārsegus, kamēr manējam viena plāna tamborēta sedziņa; noskaidrojās, ka man arī ir tāds pārsegs, tikai līdz šim bija nobāzts stūrī. Tad nu pakosimies šodien pamatīgāk, pasūtīju arī Lodger Bunker kokoniņu, lai nav jāsedz ar vairākām sedziņām.
link14 comments|post comment

[Sep. 9th, 2015|02:30 pm]
[Tags|, ]

   Mēneša jubileju nosvinējām ar torti "Cielaviņa" un pediatra apmeklējumu, kur Jēkabu uzslavēja par svara pieaugumu. Nekāds resnais gan nav tik un tā, bet vismaz no 5. procentiles ir ticis atpakaļ gandrīz līdz 25. (nu, tik sīki pediatre neizvērsās, bet man aplikācijā ir arī divu veidu augšanas līknes, lai var pasekot līdzi). "Wonder Weeks", savukārt, saka, ka esam pirmajā attīstības lēcienā, un beidzot bērniņam vajadzētu sākt skatīties uz mums ar saprātīgu skatienu. Pagaidām gan vienīgais efekts ir tāds, ka grūtāk aizmidzināt - gandrīz katru reizi ir jāliek gulēt brēcošs un satīts, un vēl pieturot ar roku un šūpojot (labākais veids šūpošanai - uz gultiņas, kura šūpojas sāniski, šķērsām uzlikt ratu kulbu, un tad sanāk metodiski pareiza šūpošanās pa vertikālo asi). Tagad priekšā pārbaudījums ar auklēšanu vienatnē vairākas dienas; mēģināsim aizbraukt uz Priekuļiem un padzīvoties tur, lai vismaz vakaros ir kāds, kas nodrošina man brīvas rokas un iespēju tikt pie tādas greznības kā duša. Kopumā man ir iestājies mežonīgs respekts pret vientuļajiem vecākiem, kā arī ģimenēm, kur zīdainis ir komplektā ar divgadnieku-trīsgadnieku; kā tur var tikt galā, man pat negribas iedomāties.
link29 comments|post comment

[Sep. 1st, 2015|02:39 pm]
[Tags|, ]

   Sestdien veicām pirmo izmēģinājumu, ar J dodoties ārpus mājas - uz Priekuļiem (mans tēvs mazdēlam par godu bija mastā uzvilcis karogu!) un vēl ciemos pie radiniekiem, kur bija bērnu ballīte ārā. Izdevās visnotaļ labi - izrādās, bērniņš tomēr ir jāliek gulēt svaigā gaisā, nevis vienkārši pie atvērta loga, process daudz efektīvāks; tīri veiksmīgi paēdināt var mašīnā, bet nu vakara vēsums lika mums evakuēties, kamēr lielie bērni vēl pilnā sparā dauzījās; labi, ka bijām ar divām mašīnām.
   Pēdējo vasaras dienu pavadījām vispār ideāli - sildoties saulītē uz terases, turpat ēdot pusdienas, vadot laiku sarunās un lasot žurnālus. Pūka J klātbūtni piefiksēja, bet nekādu attieksmi pagaidām nepauda, gulēja blakus kulbai, it kā nekas īpašs nebūtu noticis.
   Iegriezāmies pie radiem atrādīt jauno ģimenes locekli, sacienāja mūs ar aliču debessmannā un dabūju arī burciņas ar želeju - pie tam plūmes ir ne no kura katra koka, bet no "manējā". Par to ir savs stāsts, proti, uz kristībām man un brālēnam stādīja kokus; brālēnam iestādīja ozolu tādā vietā, kur tas galīgi nemaisās pa kājām, savukārt, man iestādīja Kaukāza plūmi blakus vecmāmiņas mājas iebrauktuvei. Plūme ir krietni izaugusi, zari visu laiku jāapzāģē un tik un tā lien virsū jumtam, plūmes arī nevienam tik ļoti nevajag, bet neuzdrošināmies to koku zāģēt nost, jo taču manējais. Laimīgā kārtā plūmes ir tiešām garšīgas, tās ir kaut kādas advancētās aličas, kas ir lielākas un saldākas par parastajām.
link9 comments|post comment

[Aug. 27th, 2015|08:52 pm]
[Tags|, , ]

   Jāatzīst, ka dzīvesveida izmaiņas ar bērnu ir radikālākas, nekā varēju padomāt - ir varbūt tādi loterijā vinnējamie bērni, kas tikai ēd un guļ, un ļauj gulēšanas laikā daudz ko padarīt, bet mūsējais guļ samērā maz, un starp gulēšanām labprāt mīl dzīvoties uz rokām vai klēpī. Tā ka šodiena, kad paspēju gan ar ratiem izbraukāt uz tirgu un veikalu, gan pat uztaisīt vakariņas (vairākos piegājienos), atzīstama par ļoti produktīvu. Vēl esmu ieguvusi jaunu perspektīvu uz satiksmes infrastruktūru - ja agrāk zināju, ka Ogrē ir diezgan sliktas kvalitātes ielu un ietvju segums, tad tagad saprotu, cik patiesībā stāvoklis ir katastrofāls; principā vienīgais gludais asfalts ir gar šoseju (kur atkal gaisa kvalitāte tā ne visai) un tad otrpus dzelzceļam ir pāris vietas, kur var pabraukāties bez nepārtrauktas izvairīšanās no bedrēm.
   Zvēri joprojām ļoti piesardzīgi attiecas pret jauno ģimenes locekli - ar interesi aposta, bet, tiklīdz sāk aktīvāk kustēties, tā mūk projām. Muris šodien pirmo reizi nogūlās mums blakus uz dīvāna, bet pie pirmā sparīgākā brēciena tomēr laidās lapās; Rižo gan nekas netraucē - guļ izlaidies kā kundziņš.
link26 comments|post comment

[Aug. 17th, 2015|05:50 pm]
[Tags|]

   Tagad saprotu, kāpēc mazu bērnu vecāki par visādām bērna veiktām darbībām saka "mēs" - vismaz pašlaik tiešām esam "mēs", jo praktiski visas nomoda darbības ir jāveic kopā. Es gan cenšos labot sevi un saku: "Jēkab, tagad iesim mazgāties, tas ir, mēs iesim uz vannasistabu un es tevi mazgāšu." Nu tā, lai nākotnē nenāktos sabiedrībā sarkt par "māmiņrunu".
   Kaķi pamazām adaptējas jaunajai situācijai, par brēkšanu vispār neliekas ne zinis, bet, kad mazais ir nolikts šūpuļkrēsliņā uz zemes, tam apkārt iet ļoti piesardzīgi. Viņi vēl nezina, kas viņus sagaida pēc pāris mēnešiem, kad jaunais pilsonis sāks rāpot...
link5 comments|post comment

[Aug. 9th, 2015|04:54 pm]
[Tags|]

Pagodinos ziņot, ka piektdien mūsu ģimenei pievienojās Jēkabs (3115 g, 53 cm). Apburošs cilvēkbērns ar ļoti izteiksmīgām grimasēm, pirmajā diennaktī likās, ka tās arī ir viņa galvenā komunikācija, jo nebrēca gandrīz nemaz. Pagājšnakt atklājās, ka ne jau velti jaunais pilsonis gaidību laikā tika iesaukts par Susurēnu (nu labi, patiesībā tāpēc, ka nezinājām dzimumu), jo brēc un barojas nakts stundās (nav jautri,ņemot vērā to, ka palātā ir vēl divas mātes ar bērniem, un viņi naktī guļ). Vēl cīnāmies par to, lai apēstais paliktu vēderā, nevis tiktu atgrūsts, ceru, ka svēršanās rezultāti ļaus rīt tikt mājās.
P.S. Turpmākos bērnierakstus, vismaz tos par kakām, apsolos likt zem ljcut :))
link118 comments|post comment

[Aug. 5th, 2015|12:35 pm]
[Tags|, ]

   Šodien kaķu pasaulē ir iestājies zināms pamiers, abi pa brīdim saostās un, lai arī ir piesardzīgi, vairs nav viens pret otru agresīvi. Rižais ir tiktāl atkopies, ka diezgan sparīgi protestē pret likšanu būrī, bet pie daktera tik un tā tika aizgādāts, dabūja skaustā šprices un pierakstu rīt uz injekcijām un parīt uz rentgenu, lai pārliecinātos, ka nav kaut kas tomēr izmežģīts vai ieplēsts kaulā.
   Toties šorīt atklāju sekas viņu nedēļas nogales izdarībām - kamēr bijām prom, tika nozagts mans rokdarbu groziņš un pa māju izdzenāti vairāki dzijas kamoli; izrādās, viens ir arī apēdis gabalu dzijas un pēc tam aiz dīvāna izvēmis. Interesants viņiem reizēm ir prieksštats par to, kas ir ēdams un kas nav; brīnos, ka Muris nav apēdis arī kādu no iecienītajām matu gumijām.
link3 comments|post comment

[Aug. 4th, 2015|08:44 pm]
[Tags|, ]

   Šodienas pozitīvie notikumi - atbrauca pircējs veļasmašīnai; izdevās izdarīt gandrīz visu Rīgā plānoto; paspēju uztaisīt katlu ar čili sautējumu, ko dzīvesbriedim atlika tikai novest līdz galam.
   Šodienas pilnīgais zģec - Rudulis jau otru reizi pakārās ar ķepu radiatoros, un izdarīja to brīdī, kad biju izgājusi uz tirgu (laba mācība, NEKAD neatstāt pieejamas telpas, kas nav 100% kaķudrošas). Nokarājās ar galvu uz leju un izgrieztu ķepu nezināmu laiku (no 5 līdz 15 minūtēm); kad ierados, tad knapi vairs spēja pabrēkt. Izpestīju no slazda, aizvedu uz klīniku atrādīt, dabūja skaustā visādas šprices un rīt jāved atkārtoti, tad varēs redzēt, cik ļoti ķepa cietusi (pagaidām ir drusku sapampusi). Bet sliktākais visā ir, ka Muris tā pārbijies, ka vairs negrib Rižo atpazīt - tiklīdz tuvojas, tā bož kažoku un nebalsī bļauj (nekad nebiju dzirdējusi no Mura tādas kaķu kautiņiem raksturīgas skaņas). Vai arī Muris ir dziļi sirdī agresors un tagad cenšas izmantot izdevību, ka Rižais ir savārdzis, un uzkundzēties par galveno. Glaudu un mierinu abus un ceru, ka stāvoklis ir pārejošs.
link9 comments|post comment

navigation
[ viewing | most recent entries ]
[ go | earlier ]