antarctica starts here

Jaunākais

19.8.18 22:45

A kā tas nākas, ka igauņi tagad labinie un vispār gaismnesi, kamēr pirmās brīvvalsts laikā attiecības bija baisas? Nu tur roņu sala, lauru kolonija, lībieši, visādi igauņi ar aizliegumu iebraukt ala kobzons mūsdienās

18.8.18 16:05

Esmu Roņu salā, peldos, kā pieņemts Latgalē, pliku dirsu. Pareizāk sakot, eju pliku dirsu kilometru jūrā, izbesos un nāku atpakaļ. Stulbie sekli. Also, atkal esam trāpījuši uz nezin kādu festivālu. Fancy igauņi ar ribocas somām un tā. Vakarā regejs

17.8.18 11:20

īsumā par privilēģijām.

sen, sen, sen es stājos (un iestājos) latvijas uni. cita starpā bija jākārto latviešu valodas tests (vienāds visām programmām). pēc testa izteicu briedenei savas šaubas - sak, baigi vieglais tas tests, moš es kaut ko ne tā sapratu? briedene atteica - bet tu jau krievene, PROTAMS, ka (priviliģētajām) krievēm iedod testu ar atvieglojumiem. viņa drošvien joprojām tam tic (un katrās vēlēšanās spītīgi balso par nacionāļiem).

bet fb šorīt priceless video ar kāda rīgas bērnudārza audzēkņiem, kuri apmētā ar akmeņiem tam paredzētajā vietā pieparkotās mašīnas. šitā laikam ir tā pilsēta cilvēkiem.

16.8.18 15:27

vēl jāizstāsta baika par laiku.

sen, sen, sen mēs mainījām logus. guļamistabas logam pasūtīju bišk fancy furnitūru, jo bija īpašas prasības, ko pret to logu īstenot. logus uzstādīja. pēc laika attapos, ka neredzu logam ne mazāko fancy furnitūras pazīmju un nospriedu, ka brāķis. nospriedu arī, ka varētu uzzvanīt, pajautāt kaut kad, kad būs laiks.

laiks pienāca sešus gadus vēlāk (divus gadus pirms šodienas). pareizāk sakot, man bija tieši tik slikta diena, lai atcerētos par to, kā mani piečakarēja arī ar logu, un nolemtu beidzot to Atrisināt.

tante trubas otrā galā bija manāmā neizpratnē, ko es darīju visus šos gadus (uz šo jautājumu es nemācēju atbildēt. like, dzīvoju?). also, viņa izstāstīja man par mazmazītiņu kloķīti, kurš ir jāpagriež un viss notiek.

no otras puses, galīgi nav tā, ka nezināšana par kloķīti man visu šo laiku būtu traucējusi dzīvot.

16.8.18 14:48

stc, kur pazuduši stopētāji? (pa latviju, ne uz visādām serbijām un irānām)

kad pārvietojos ar stopiem, apsolīju sev kādreiz atdot parādiņu, vadājot citus (ilgi gan nācās gaidīt), bet nu esmu neizpratnē - stopētāju nav! vienu vienīgu reizi redzēju beibes, kas stopēja uz tukumu, bet es diemžēl pēc pāris km griezos uz tīreli, un es nebraukāju maz (pagājušonedēļ vien nobraucu pāri pār 1000 km). cilvēki ir bišk mazāki plukatas nekā manā jaunībā un apgādājušies ar saviem auto vai mainījusies paradigma, vai...?

14.8.18 17:45

o bože, kā niez nagi

http://www.db.lv/galerija/477934/attels/4

14.8.18 11:25

vēl runājot par provincēm, jāpiebilst, ka ainažos (nebiju bijusi tur pāris gadus) ir aizklapējusies vienīgā kafejnīca, toties ir atvēries MILZU alkomārkets. pieņemu, ka igauņi no taipus robežas skrien iepirkties palēkdamies. ar veikaliem utml igaunijas pusē ir lielas problēmas vēl daždesmit km uz priekšu, tālāk nepārbaudīju. toties ar lielu interesi izlasīju treimanu info stendā (uzstādīts par vietējo ziedojumiem), ka ciema nosaukums nozīmē "trīs vīri", kas reiz apmetās šeit, bet ilgi, ilgi nevarēja atrast nevienu pašu sievieti. tām pakaļ nācās doties uz ziemeļiem.

***

toties māte ziņo no ludzas, ka ir noticis neticamais un šokējošais. uz mūsējās, odu ielas ir ieklāts asfalts! to ir solījuši izdarīt jau septiņdesmitajos, kad māte tur pavadīja vasaras, solījuši regulāri, un nu - pēc nieka 50 gadiem te nu tas ir. tiesa, tikai līdz pilsētas robežai. mūsmājas palikušas ārpusē.

14.8.18 10:37

šis ir inčīgi. vakar kādā sakarā zvanīju latvijas dzelzceļam, lai noskaidrotu, kā ir ar vilcienu izmantošanu cilvēkiem ar kustību traucējumiem. biju visai droša (hahā), ka ir tak zemās grīdas vilcieni, pati reiz esmu tādā braukusi utt utml.

bišk apdirsos, jo a) zemās grīdas vilcieni ir, bet maz, kur un kad braukt, neviens nezina, sarakstos tie nekādi nav atzīmēti, turklāt zemās grīda tāpat līdz galam nesakrīt ar perona malu.
b) persona var pieteikt mobilo pacēlāju un 2 personu palīdzību. tas ir jādara 48 h iepriekš, kas vēl būtu mazākā bēda, bet pakalpojums ir pieejams vien dažās stacijās, un, ja tu dodies no stacijas x, kur pakalpojums ir pieejams, uz staciju y, kur pakalpojums nav pieejams, latvijas dzelzceļam ir tiesības atteikt tev pacēlāju arī stacijā x.

sēdi mājās vai brauc ar veli izsauc cilvēku ar visa ļaunuma iemiesojumu - auto!

13.8.18 10:41

tā kā vētras dēļ roņu salas apmeklējums pārcēlās, bet viesnīcu, ko nobūkoju, lai nevajadzētu nogurumā piļīt 100+km pa tumsu, atcelt vairs nebija iespējams, pavadījām pēcpusdienu/nakti, mētājoties gultā, skatoties pa televizeju "ekstrasensus-detektīvus" (grāfa drakulas pēctece larisa mogila paziņo nelaimīgajai ģimenei, ka viņi ir nelaimīgi, jo ir inbreeding deģi - visu cieņu ukraiņu teleproducentiem, šis bija visai negaidīts pavērsiens), skaļi lasot sikboja ierakstu par grāvī kakājošiem hipijiem un jauno pasaules kārtību un lēnām applūstot - vētras raisītie plūdi nāca no terases pat caur aizslēgtām durvīm. ķipa relakss.

13.8.18 10:10

«Iepriekš viņš par pašnāvību nebija runājis, nāca te ļoti bieži, dzīvoja, ēda, palīdzēja. Pašnāvības iemeslu nezinu. Domāju, ka viņu nomāca dzīve kā tāda, bija depresija. Redz, kur nāk vēl viens depresīvais,» pagriezusies pret ceļu, kundze rāda uz savu dzīvesbiedru Māri.

katrs vārds kā pērle!
https://nra.lv/vakara-zinas/82558-sokejoss-notikums-salacgriva-neveiksmigi-izoperets-virietis-pargriez-sev-rikli.htm
(uzgāju gūglējot "darbs salacgrūvas novadā")

12.8.18 16:02

Tracinosie laikapstakli ir beidzot arī man. Tad, kad viļņi ir 3 m augsti, vējš trako, un tu netiec jūrā

10.8.18 14:30

vispār ar latgali bija tā, ka vienas vienīgas ballītes apkārt, bet ir taču nedēļas vidus!!

tikko grasījāmies iemesties jazinskā (fantastiskākais, siltākais, dzidrākais, smaržīgākais ūdens šogad), tā parādījās trokšņaina kompānija, kas vilka ārā grilus, dzeramo un priecīgi viens otru mudināja "plikām dirsām mesties ezerā un pēc tam spēlēt mēmo šovu". pie čertoka tāpat. uz nakti meklējām kādu kempingu, kur uzsliet telti, jo ļoti vajadzēja elektrību un vēl dažas ekstras, tak vienā kempingā plosījās bērnu nometne, bet otrā pusstundu pēc mūsu ierašanās sāka ieplūst kāzinieku auto straumes. bujāns trijās valodās (latgaļu, krievu un latviešu), sīkie nakts vidū sit futbolu, jaunatne viebjas par mūziku, tāpēc divos naktī taisa pati savu diseni, atskaņojot no autiņa daudz un skaļu krievu popsu, bet nākamajā rītā cilvēki sāk strīdēties, kārtot attiecības un mētāt mantas pa gaisu. neskatoties uz to, izgulējāmies ļoti labi.

vsp pieleca, ka es, rainis un kombuļu inese tak nākam no apmēram viena kraja.

pirms tam bija zemgale, (s)pokaiņi, un nekas vēl nav beidzies!

9.8.18 22:34

es: vai nu stūrēju, vai nestūrēju.

m: vai nu apsaimnieko mani (sliet/nojaukt telti, taisīt ēst/tēju, mazgāt traukus), vai nu - "vai nu" neeksistē.

un tam pat ir loģika, jo vai nu es izvairos no slepkavām mašīnām, vai nu izvairos no slepkavām ceļiem, ti, rezultātā ir jāatpūšas un jāļaujas aprūpei. a ja es, piemēram, būtu cita dzimuma persona, mūs par to pašu darbu sadali pieklājīgā lol sabiedrībā noēstu dzīvus (iedomājies - tusnis sēž un ļaujas pienest tēju).

8.8.18 09:13

Это вот смешно было, когда мы тут медведей раскрашивали. (Которые, к слову, сейчас в Риге стоят.) Там был художник с острова Сао Томе и Принсипе. Он на этом своем острове был единственным художником, и... министром культуры. Ну понятно, кому еще им быть, если не единственному художнику в государстве.

https://miumau.livejournal.com/2862814.html

6.8.18 14:32

smieklīgi, protams, ir atcerēties to, ka auto izgudrošana savulaik tika uzskatīta par veidu, kā beidzot padarīt pilsētas ielas klusākas un tīrākas. tak pārsteidzoši ir uzzināt, ka 100 g garneļu salātu apēšana ir ekvivalenta 90 l benzīna nodedzināšanai saražotā CO2 ziņā. nekad neesmu sapratusi garneļu pievilcību, tikpat labi varētu uzgrauzt prusakus.

5.8.18 09:16

neticot polītikas spējām jebkā nopietni uzlabot vai pasliktināt manu dzīvi un nevēloties domāt citu vietā vai izmisīgi kalkulēt mazāko ļaunumu, parasti izvēlos balsot tīri pēc simpātijām*. tas ir, parasti balsoju par partiju "brīvs no bailēm, naida un dusmām" vai kādu tās analogu. šogad uz analogu stipri velk progresīvie ar visiem laimes indeksiem un palielināsim spermatozoīdu skaitu eiropas vīriešiem. diemžēl mana apņemšanās balsot par viņiem progresīvajiem varētu būt slikta zīme, jo neviena partija, par ko es esmu balsojusi, nav tikusi pilnīgi nekur.

*pēdējās pašvaldību vēlēšanās ar citu motivāciju (bet hoķ ubei neatceros kādu) gan balsoju par aleku boldvīnu bez īpašām simpātijām. šobrīd atceros, kam viņš līdzinājās, bet nespēju atcerēties viņa vārdu uzvārdu. lai vai kā, aleks rīgas mēra krēslā arī nesēž.

---

cilvēkus, kurš atzinīgi izteiktos par ušaku, esmu sastapusi attiecībā 1:5, arī krievvalodīgajā vidē. pārsvarā ušaks ir maita, ušaks nejēdz salāpīt ceļus, ušaks nespēj sarīkot kārtīgus masļeņicas svētkus vecmīlgrāvja iedzīvotājiem. ar lembi ir vēl trakāk - vienīgā viņa man zināmā fane ir viena no m. vecāmātēm. vismaz ar kaimiņa faniem viss ir skaidrs, viņi ir ļoti aktīvi un redzami. viņi (pārsvarā viņas) piespamo visas manis aplūkotās un nepolītiskās feisbuka kopienas ar kaimiņa video beztēmā. viņi (pārsvarā viņas) zvana uz latvijas radio 1 un klāsta, sak, ne velti dziesmu svētkos skanēja dziesma "dievs, tava zeme deg", un tā tiešām deg*!, un kurš gan cits ja ne utt utml.

*apbrīnoju vadītāja spēju atturēties no bezgaumīgiem jokiem par oranžo karstuma brīdinājumu

---

pazīstu cilvēkus, kuri savā laikā balsoja pret ES, bet tagad cītīgi izbauda tās piedāvātās iespējas un labumus. pazīstu cilvēkus, kuri balsoja par, un tagad vaid, sak, viņi uzspiež mums sliktas lietas! mana alga joprojām ir mizerabla! pē, vē, utt. agrākie gaismnesējas aunas sanas su či fani arī nu ir viņā vīlušies, un viss ir slikti. jā, es te nopirku jauno geo, jo vajadzēja samainīt dvacāru un aš apraudājos. sajutos vainīga, ka to vairs nepērku (laikam neirotiķis manī nav līdz galam miris), cik mazs, plāns un žēlojams tas ir palicis, spiests reklamēt kontinenta lubenes un interlux ceļojumus, lai to kāds pirktu. bet lasītāji vēstulēs raksta šādi "labāk braucu uz darbu ar auto, kas pieder bankai, nevis braucu vergot rīsu laukā ar velosipēdu, kas pieder man". cik jocīga dihotomija. džeks, kuš brauc uz darbu ar vāģi kredītā, tāpat vergo rīsa laukos (jo ar viņa ienākumiem acīmredzami nepietiek vēlmju un vajadzību apmierināšanai), lai arī izliekas, ka tā nav, LAI GAN, atšķirībā no trve rīsu ievācēja, viņam pat vellis nepieder.

4.8.18 14:51

mans jaunākais biznesa plāns ir tāds, ka es varētu parkoties pie kādas ūdenstilpnes un izīrēt neldiju kā saunu
Tags:

4.8.18 00:37

irāņu metāls un peruāņu lācis )

2.8.18 15:35

у меня два стиля - бомж обычный и бомж парадный --> darbiņā sparīgi māju ar galvu. aš negribas tulkot, lai neredzētu, kā nabaga meiteni piespiedīs izkāpt no bomzības
Tags:

1.8.18 15:35

šonakt panēmām tīklus un gājām gulēt mežā, kādus pārsimts metrus no mājas. ap kādiem trijiem padevos un atgriezos gultā, jo, lai gan naktī laiks ir burvīgs, mežs ir auklējošs, bet mēness - netraucējošs, tā arī īsti neizdevās aizmigt (visticamāk, tāpēc, ka pa dienu īsti neizdodas nogurt). m. pievienojās man ap pieciem no rīta, jo bija auksts (!) un sākuši traucēt odi.

uzskatu sevi par klimatvienaldzīgu cilvēku, tomēr, ja gribētu ilgstoši dzīvot 30+ grādos, nedzīvotu latvijā. patiesībā vienīgā reālā problēma ir nepārtraukti fonējoša dark playground sajūta - aktivitātes, kas patīk, karstumā ir realizējamas pagrūti un zūd motivācija; mazāk iespēju sevi noslogot, attiecīgi, mazāk iespēju just piepildījumu. jādara visādas huiņas un jāizbešas par tām. par laimi, ir kaudze ar darbiem, ko rukāt savā puspagrabiņā.

tikmēr apkārt viss kalst, bet igaunijā ugunskuru kurināšana ir stingri aizliegta arī tam paredzētajās vietās.
Powered by Sviesta Ciba