antarctica starts here

Jaunākais

17.12.18 10:29

vakar vai aizvakar nomira vectēvs.

uzzināju to, jo piezvanīja vecāmāte (no otras radu puses; starp vecākajām radu pusēm joprojām valda kvēlojošs naids; vidējām un jaunākajām pusēm ir pohujs vienam par otru), kurai piezvanīja pavisam kreisa vecene, kura vnk visus pazīst, un lika nodot man, ka, ja es gribot iet uz bērēm, lai piezvanu viņai, šai kreisajai vecenei, un viņa man nodošot visas koordinātes. rēka! seriāls "gossip girl tiem, kam pāri 70"!

ja es, pieņemsim, taisītos apmeklētu šīs bēres, es a) sagaidītu uzaicinājumu no nelaiķa radiem, vai b) sazinātos ar nelaiķa radiem (ne kreiso veceni) pesonīgi. protams, tas ir tāds mājiens caur pakaļu, bet mājieni ir labi ar to, ka tos pilnīgi pieklājas ignorēt.

notikušajā ir divi pozitīvi momenti. pirmkārt, vectēvs nodzīvoja ilgi. vispār man visi radi dzīvo ilgi; un es arī gribu dzīvot ilgi. ļooooti ilgi. un labi.

otrkārt, man jau ir 36 gadi, bet visi tie, kas man jelkad ir bijuši svarīgi, joprojām ir dzīvi, sveiki un veseli. profit! tā, protams, viegli ir iedzīvoties maģiskajā augtsprātībā "tie, kuri man patīk, dzīvo mūžīgi".

15.12.18 10:55

turpmākai lasīšanai: https://en.wikipedia.org/wiki/Communism_in_Kerala

(kadrā brīžiem pavīd sirpis un āmurs; šeipšifteris sadod pa purnu vietējiem komuņagām utt utml)

15.12.18 10:32

bijām vakar tātad uz malajalāmu fantasy par šeipšifteriem pirmselektrifikācijas indijā.

filmai ir katastrofāli zems reitings imdb'ā, vien 6.5; parasti indieši dāsni saliek 9 un 10. to varēja redzēt arī zālē, kas gan bija tikpat pilna kā parasti, taču filmas otrajā pusē ovācijas manāmi pieklusa, konfeti vairs pa gaisu nelidoja, cilvēki biežāk gāja pīpēt utt. varbūt tāpēc, ka 167 minūtēs tikai 3 iespējas izdejoties? (kas gan, protams, tika izmantotas)

https://www.flickr.com/photos/16843880@N03/46271964812/

bet man ļoti, ĻOTI patika datorgrafika, kas bija tieši tik neveikla (manāmi apzināts gājiens, ne budžeta trūkums), lai tu skatītos un redzētu - pag, vienā sekundē tas ir bullis/briedis/smth, bet tad tu saproti, ka tas patiesībā ir drukns, pavecs vecis izplūkātā seģenē un koka ragiem, pag, bet te atkal bullis! nekādas maģijas, un pilnīgi skaidrs, kāpēc indiešu vilkači izgaist, iedegoties pirmajam ielu apgaismojumam.

un tikai nebalto cilvēku filmās mūsdienās var dzirdēt frāzes aļa melna ir ne tikai tava ādas krāsa, bet arī tava sirds!!!

ierasto "dzīvnieki un putni necieta, filmējot šo filmu" papildina uzraksts "sievietes un bērni netika harasēti", bet ainā, kur ļaundaris iesviež sievietei sejā ēdienu, ekrānā stūŗī parādās "vardarbība pret sievietēm tiek sodīta ar likumu". džekus gan dauza bez komentāriem.

bet pats krutākais tomēr bija kebabnīcas naked bun (pļavniekos? iļguciemā?) reklāma, ko laida pirms filmas un ko filmējuši mūsu pašu indiešu studenti bolivudas bojeviku stilā, un kuras laikā es meklēju savu žokli un aizmirsu, ka man tak ir ar ko filmēt :(

14.12.18 11:10

vēl runājot par pētījumu, es esmu neiespējamais bērns. tas bērns, kuru 1. klasē atdod skolā, no kuras valodas viņš nezina ne vārda, tādējādi "tikt galā viņam būs neiespējami". retrospektīvā skatoties, tas nebija prātīgs lēmums tādā aspektā, ka visu mūžu pēc tam jācīnās ar augstprātības lēkmēm, vērojot citus cilvēkus, kam nesanāk šis vai nesanāk tas.

visādi citādi tas bija pilnīgi okz lēmums; eksperimentu varbūt varēja neturpināt, pārceļot uz nākamo gadu semestra vidū un sadzīvisku iemeslu dēļ mainot skolas ik pa gadam, bet nu tas tā.

14.12.18 10:26

hahā, pēc iesalnieka tvīta, kurā viņš pieprasa linčot grāvja vidusskolas direktoru par naida lol kurināšanu, re:balticai būs vēl vairāk jānopūlas, lai kāds nelatvietis ar viņiem stātos jelkādos kontaktos.

runājot par konkrēto pētījumu: rēcīgi, ka "bezmaksas sabiedriskais transports veicina sociālo noslāņošanos (!), jo bagātākie bērni (!!) ar rīgas satiksmi aizbrauc uz centra skolām". grāvja skolu noriets ir tāda čūska, kas kož pati sev astē. stokpota kasiere, piemēram, kas dzīvo grāvī, savu divus bērnus vadā uz centru. mūsu mājā nav neviena skolas vecuma bērna, kas nemācītos centrā. rezultātā ir rajons, uz kuru cilvēki pēdējā laikā pat visai aktīvi pārvācas, jo mežs, jūra n šit, bet kura pakalpojumus neviens nevēlas izmantot, rezultātā tie jūk un brūk.
Tags:

13.12.18 22:52

Gulēt neiešu, kamēr jauno mohikanu grāmatu neizlasīšu!

13.12.18 08:24

vakar visu dienu kodu pirkstos un nezināju, kur likties ---> piefiksēju, ka no viļņas uz jordāniju februārī var aizlidot turp atpakaļ par 45 eur. bet man jau tagad nav laika darīt visu, ko gribu!!!!!

šorīt pamanīju, ka cenas ir mazliet uzkāpušas, un nomierinājos. bet, ja ir interese, tad joprojām var sakombinēt variantus ~40 eur uz vienu pusi, 22 uz otru. rainis, protams, mūsu iecienītais bomžline.

11.12.18 11:39

deutsche post pārvērtīs mani par kvēlāko ar lāpām skrienošo nacionālpatrioti. srsly, gribas visām latvijas pasta "nīgrajām tantēm" aizstiept ziedus un labumus par to, cik viņas patiesībā ir laipnas un zibensātras. cilvēki, kuri internetos sūdzas par to, ka viņu sūtījumi 4, 5 nedēļas mētājas kādā iestādē, līdz vispār pamet vācijas robežas, nemelo.

nu labi, par uk, asv un holandes pasta servisiem man arī nav sliktu vārdu sakāmu.

9.12.18 08:57

kāpēc es pa rīgas centru braucu tikai gultā un zem segas vēlu vakaros/naktīs, brīvdienās vai mokās un sakostiem zobiem?

tāpēc!


es jau nu nebūšu tā, kas klaigās: aizliegt awto!; visticamāk, lielāko daļu tur sastāda cilvēki, kas rīgā nedzīvo, bet strādā (jokaini, protams, ka cilvēki no zeļošas un latviskas provinces trauktin traucas uz sauronisko ušaka rīgu; vai tad pašiem nav druvu, ko apart *nostājos pozā), bet fakts paliek tāds: kopš apgādājos ar auto, rīgas centrā dienas laikā esmu sastopama labi ja reizi divos mēnešos, ja dzīve ļoti piespiež. izrādās, ka visu pārējo var dabūt un atrisināt tāpat, nemaz uz to nedodoties.

8.12.18 17:44

irāņu kino* vietā skatījāmies ūtoja, 22. jūlijs. beidzot kāda laba stīvena kinga ekranizācija!

atceros, ka pāris dienas pēc notikuma braucām uz līgatnes dabas takām. tur vietējas nozīmes transportā pret mums pagriezās kāds vietējas nozīmes 40+ saburzīts alkāns un priecīgi sacīja, sak, norvēģu puikam jāuzceļ piemineklis.

(ar to es negribu teikt, ka latvieši būtu īpaši stulbi vai nežēlīgi, gan jau tikpat stulbi un nežēlīgi, cik visi pārējie)

*gan jau labi, ka tā, jo, lai man piedod džafars panahi, viņa filmu disidentiskā kvalitāte krietni vien pārsniedz māksliniecisko. principā viņam būtu jāpriecājas par irāņu valdības banu kā lielisku reklāmtriku. also, kurš negribētu izciest mājas arestu personīgajā trīsstāvu villā kaspijas jūras krastā?
Tags:

8.12.18 15:41

krutais irāņu filmu kanāls youtubē, protams, nobanots (bet es jau daudz ko paspēju noskatīties, ha). nekad vairs neko nelikšu cibā, pārāk daudz sliktu cilvēku (sliktāku par mani)

varētu pāriet uz klaji aizvainojošu un skaudību raisošu lietu rakstīšanu only, bet diez cik ilgam laikam pietiktu pulvera

7.12.18 11:42

https://www.quora.com/Is-Latvia-a-good-place-to-live

6.12.18 19:23

bļā es atradu! beidzot pietika prāta uzgūglēt persiski!

https://www.youtube.com/watch?v=SVNy_9qA2_I
(un tur tajā kanālā ir tik daudz krutu lietu ar eng subtitriem; panahi closed curtain un kas tik vēl ne)

(pēc tam, kad biju papriecājusies par piedāvājumu iegādāties filmu par 200 dolāriem: http://www.actionlibrarymedia.com/product-p/616892844822-edu.htm)
Tags:

6.12.18 10:44

jūtos kā deviņdesmitajos, kad starp dzeltenajām kasetēm ilgstoši tika meklēti labumi, vai nulto sākumā, kad dc++ labumi tika vilkti ilgi, ilgi no 4-5 jūzeriem, no kuriem viens pussprādzis, bet otrs polijā ar sūdīgu internetu.

tikpat ilgi meklēju manī hagīgī veco filmu men at work, bet neveiksmīgi. pirāti nav uzdevuma augstumos. amazon prime piedāvā to noskatīties vai iegūt savā īpašumā vien tiem, kas rezidē asv vai vismaz bruņojušies ar asv bankas izdotu karti. teorētiski manīju dvd par 30 paundiem, bet te nu mani sāka žņaugt krupis, nemaz nerunājot par to, ka man nemaz nav kur skatīties dvd.

šņuk!

3.12.18 15:38

jums ir bijis tā, ka jūs priecīgi izplānojat visādas riebeklības, sak, šodien es darīšu to, rīt - šito, utt utml, bet riebeklību objekts padodas jau pēc punkta nr1 un aplauž jums visu prieku?

srsly, nebiju gaidījusi, ka epastiņš ar linku uz sudzibas.lv un tekstu "es tikai iesildos, cheers", būs TIK efektīgs.

30.11.18 07:56

pabeidzu tulkot otro un pagaidām pēdējo sezonu revolucionārajam turku serikam. sapratu, ka galvenā tēma ir - cik grūti un mokoši turcijā klājas radošo industriju pārstāvjiem un vispār visiem ar izglītību mākslās. atšķirībā no citām tēmām, šī tika atklāta visdzīvelīgāk; es teiktu, ka ir jaušama seriāla veidotāju personīgā sāpe.

labi, ka suns tika izglābts no ļaunajiem zoofiliem. nu jā, šajā seriālā turki izdomāja parādīt, ka viņiem ir ne tikai sekss, bet arī šitentās izvirtības un dzīves tumšā puse. lai gan nav arī tā, ka pirms tam nebija absolūti nekā. kad būšu pensijā vai saņemšu tulkojuma orderi, noteikti noskatīšos fatmagül'ün suçu ne?, jo man tik tiešām interesē, kāda varētu izskatīties ziljons sēriju gara romantiska drāma ar komēdijas elementiem par gangreipu. indieši esot tikko uzfilmējuši rīmeiku.
Tags:

29.11.18 14:17

palaidu garām to brīdi, ka nu jau ir apritējis gads, kopš man ir neldija. es joprojām neesmu viņu piebeigusi, juhū! apskādējusi gan - piemēram, skaisti ieparkojot krūmā. tur izrādījās tāds nemanāms slīpums. ne zariņa nenolauzu, starp citu, tādējādi simbolizējot dabas triumfu pār tehniku.

pirms pāris dienām savukārt pamanījos nejauši palaist slotiņas, kuras bija piesalušas pie stikla (brīnos, ka neizveicu to pagājušoziem), dabūju mainīt kaut kādu huiņu. tas vispār bija laikā, jo pirms pāris nedēļām izdega arī viena lampa, un man jau bija neērti to cilvēku priekšā, kuri izmisīgi midžināja, ka man tur kaut kas nedeg, reizēm pat piebremzējot. viens džeks ne tikai midžināja, bet pat sāka žestikulēt. vienīgie, kuriem bija pohuj par manu gaismu defektu, bija policija. nereaģēja ne vienu no miljons reizēm, kad braucu viņiem garām. izmaksāja tas prieks kapeikas; varbūt servisā domā, ka esmu episka bomze un dod man atlaides.

ja kāds ir gājis skautos vai gaidās, vai atceraties tādu figņu kā labo darbu dienasgrāmata? un kāda bija nīkšana izdomāt, ko tādu labu esmu šodien izdarījis (neko!), kārtējo reizi ierakstot "nomazgāju krūzīti". tagad es to varētu pildīt vienā laidā uz autobraukšanas rēķina vien. rāvējslēdzēja principa ievērošana vien nodrošina čupu ar paldies.

nezinu, vai lielo personību ir vairāk starp autobraucējiem, velosipedistiem vai gājējiem (tie gan visvairāk palikuši atmiņā, jo materialzējas pēkšņi un tešas kā teļi visneiedomājamākajās vietās neskatoties ne pa labi, ne pa kreisi), bet kopumā jau labu laiku uz ceļa esmu mierīga kā klonazepamu sarijusies.

vienīgais naktīs ārpus pilsētas īsti nebraucu joprojām, jo naktīs man nestrādā acis un smadzenes (jaunībā kompensēju to pielējoties un atslēdzoties no sajutas, cik slikti es patiesībā jutos tīri fiziski), naktī pāri ceļam skrien zvēri, kas ir vēl glupāki par gājējiem - lai jau skrien nenobraukti.

28.11.18 21:55

ja nesēž cibā, tad bez visa ierastā var paspēt gan noiet 7 km ik dienu, gan palīdzēt zinātnei bliezt augšā sanskrita termina datu bāzi (kaut kā taču ir jākompensē atkarība no bolivudas). bet tad, protams, ir jāieiet cibā un par to jāieraksta.

23.11.18 10:33

runājot par indiešu kinematogrāfu,

tad 29.11. forum cinemas rāda šo: https://www.imdb.com/title/tt5080556/videoplayer/vi1022474777?ref_=tt_ov_vi

(indiešu birdman, pirmā 3d indiešu filma utt, kad iepriekšējo reizi rādīja treileri, man likās, ka publika kinoteātrim tūlīt nonesīs jumtu)

14.12. savukārt rāda fantasy malajāmu (?) valodā, kurā runā 38 miljoni cilvēki, lai gan reāli tas ir vien neliels štatiņš indijas dienvidos.
(The film deals with the story of one of the most dreaded black magicians in the world, Odiyan, who ruled the darkness of night during the pre-electrification era in Kerala)

/tas, ka tikpat kā visi supervaroņi viņiem ir tādi omulīgi, apaļvaidzīgi resnīši ir tik... bodipozitīvi

19.11.18 12:53

cauri centram izbraucu 17. novembra vakarā. bija doma piestāt illuseumā, iedzert tēju un paklausīties ķīnu, bet 2 kilometru radiusā nebija neviena brīva parkinga. "nebija brīva parkinga" manā valodā var nozīmēt arī "pāris vietas bija, bet manu parkošanās spēju nepietiktu, lai tajās ielīstu", bet šoreiz tiešām. nebija. bija aizņemtas arī visādas vietas, kur apstāties nedrīkst, un visas invalīdu stāvvietas (varu derēt, ka ne ar invalīdiem). bet nu, domājams, ja cilvēks veda famīliju no aizkraukles vai iecavas palūrēt uz gaismas objektiem, viņam vieglāk ir samaksāt tos daždesmit eur soda naudā, nevis sakost zobus, pagriezties un braukt atpakaļ.

18. novembrī apmeklēt salūtu, kā jau parasti, nebija plānots. vakarā lasīju izmisuma saucienus soctīklos par nespēju iekāpt sabiedriskajā utt. ticu, jo jau no paša rīta pieturās virzienā no rajona uz centru stāvēja pa 20-50 cilvēki katrā.

kas vēl? tā arī nesaņēmāmies nameja gredzenam :(
Powered by Sviesta Ciba