Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
pašvadītā mācīšanās 
2.-Jun-2021 10:26 am
Ir tāda jauka iecere pedagoģijā, ka turpmāk skolēni mācīsies pašvadīti, bet skolotājs šiem palīdzēs kā mentors. Balstoties uz premisas, ka bērnībai jābūt laimīgai, visi piespiedu mehānismi skolā likvidēti - tātad pusaudžiem jāmācās pašiem, bez piespiešanas: plānošanas fāze > pašuzraudzīšanas fāze > pašnovērtēšanas fāze > refleksija.
Viss balstās uz utopisku pieņēmumu, ka skolēns nezin kāpēc to vēlēsies. Nav skaidrs, ko iesākt, ja skolēns NEGRIB mācīties. Taču tā jau skolotāju, ne idejas autoru problēma.

Intereses pēc iedevu pāris 7. klases bažibožukiem (šie akurāt veselu gadu ir pavadījuši pašvadīti mācoties - pašvadītā pieeja pagājušajā mācību gadā bija 7. un 10. klasēm) atbildēt uz jautājumiem 10. slaidā (https://www.lvg.lv/upload/Konference/materiali/Kas_ir_pasvadita_macisanas_Liepaja_print.pdf):
• Kāds ir nodarbības mērķis? – Būt stundā, lai e-klasē neierakstītu N. Lai mamma nekliegtu.
• Ko es gribu iemācīties? – Gaisā apgriezt skūteri. Vēsturē? Neko. To man dzīvē nevajadzēs.
• Vai tas varētu būt saistīts ar to, ko jau zinu? – Jā. Dažreiz skolotājs interesanti stāstīja.
• Kā es mācīšos? Kas man palīdzēs mācīties? – Pildīšu uzdoto. Ja neaizmirsīšu.
• Kā zināšu, ka iemācos? – Būs labas atzīmes.
• Ko darīšu, ja nodarbības laikā nesapratīšu? – Neko.
• Kas liecinās nodarbības beigās par mērķa sasniegšanu? – Stunda būs beigusies.
• Kā “izmērīšu” savas zināšanas? – Būs labas atzīmes.
• Kā nostiprināšu jaunās zināšanas? – Nesaprotu, kas jāstiprina.
Comments 
4.-Jun-2021 12:13 pm
Tieši tā. No skolā mācītā "dzīvē praktiski noderēs" tikai klasiskais pagastskolas kurss: lasīt, rakstīt, rēķināt. Viss pārējais domāts tiem, kas iet uz vidusskolu (tātad uz augstskolu), bet tādiem jābūt 10-15%, lai kādu nebūt kvalitāti uzturētu.
4.-Jun-2021 10:28 pm
Un atkal kārtējā dalīšana: matemātķiem nav vajadzīga ķimija, fiziķiem nav vajadzīga bioloģija, vēsturniekiem nav vajadzīga ...
Vai tomēr ir vajadzīga viduvēja izglītība dažādos novirzienos un apgabalos?
5.-Jun-2021 02:45 pm
Neviens jau nezina pamatskolā, kas būs dzīvē. Nāk jaunas profesijas, vecās izzūd, līdz ar to spriedelēšana par to, kas būs un kas nebūs "dzīvē vajadzīgs", norāda vien uz spriedelētāja nekompetenci.
Man domāt, skolu jāuztver kā tādu "fizkultūru smadzenēm": vispusīgs treniņš dažādās jomās, kaut kāds minimālais zināšanu pamats ar akcentu vajadzības gadījumā prast tās papildināt. Tb visi rikšo krosu, lec ar lecamauklu un pumpējas, bet kurš dienās spēlēs basīti, kurš voļļuku vaio tenisku, bet kurš cilās alus kausu pie TV, aicinot "tiesnešus ziepēs!", tas vien atkarīgs no šī te okdienas bāzes treniņa (kas darīts, vai noluņots).
This page was loaded Maijs 3. 2024, 2:49 am GMT.