Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
par žulti 
21.-Sep-2018 06:27 am
Principā vaimanātājiem taisnība, ka dzīvojam ja ne globālas, tad Rietumu pasauli pārņēmušas krīzes laikā. Taču tā nav vis ekonomiskā krīze (tādas viļņveidīgi notiek visu laiku) - nekad vēl nav valdījusi tāda materiālā labklājība kā šodien, bet gan psiholoģiska. Apkārt ir miljoniem cilvēku, kuriem nepiemīt nekādas īpašas prasmes, kas ļautu tiem būt pieprasītiem sabiedrībā, taču piemīt nesatricināma pārliecība, ka pelnījuši vēl labāku un komfortablāku dzīvi. Un viņus dzen izmisumā apziņa, ka pelnījuši ir, bet prasmju to panākt nav - nu "nespīd". Un tā viņu dzīve paiet žultī un neapmierinātībā ar visu.
Comments 
23.-Sep-2018 07:30 pm
Jā jā, bet tā jau nav kapitālisma kā tāda vaina.

Jebkura sistēma virzās uz monopolizāciju jeb JBP vārdiem pamazām koruptējas -- cilvēki tai arvien vairāk piemērojas un cilvēki, kuri ir vislabāk piemērojušies, plūc neproporcionāli lielus augļus. Feodālisms, sociālisms, kapitālisms -- skatāmies jebkurā atsevišķi ņemtā valstī un varēs atrast pazīmes.

Ir zināma liecība par to, ka vismaz kapitālisma valstīs šī monopolizācija nav absolūta -- reti, kura dinastija saglabā savu naudu un īpašumus ilgāk par 3 paaudzēm. Ja salīdzina ar feodālismu, tas, protams, ir solis uz priekšu.

Teorētiski vissakarīgākai vajadzētu būt meritokrātijai (ko kapitālisms demoktrātiskās valstīs arī izliekas, ka piekopj). Praktiska meritokrātija neizglābjami saduras ar klanu un ģimenes līmeņa prioritātēm un tāpēc savā ziņā loģiski, ka valstis, kurām vislabāk izdodas domāt par savu valsti kā lielu ģimeni un visiem tās iedzīvotājiem kā ģimenes locekļiem, arī ir vislabākās iespējas meritokrātijai (jo vismazāk spriedzes ierobežot varu un resursus nukleārās ģimenes lokā).
24.-Sep-2018 06:40 pm
visā visumā piekrītu, iebilst īpaši nav ko :)
This page was loaded Maijs 4. 2024, 1:00 am GMT.