Kaut pats sev zvērēju par dievzemīti kā par nelaiķi - rakstīt vai nu tikai ko labu, vai paklusēt, tak šo te jāiegrāmato mazbērniem:
- Cilvēki nepamanīja, ka sākas recesija, - un tāpat arī tagad nepamanīs, kad tā beigsies un sāksies atkopšanās. - Kāpēc? - Tāpēc, ka bezdarbs visdrīzāk turpinās lēnām pieaugt, algas turpinās samazināties.
(Intervija ar Swedbankas ekonomikas ziņu runasvīru Pēteri Strautiņu. // Diena. 30.01.2010. 11. lpp.)
klasika, klasika: galvenais, lai cipariņi ailītē ir pareizie un atbilst ekonomistu rokasgrāmatai "par augšupeju", tas vai cilvēkiem ir labi, vai nē, ir cita tēma. Cik es saprotu no šīs lōģikas, tam būtu jāizriet no pareizajiem cipariņiem, bet kaut kā, ai, ku gauži reti tā sanāk; labāk būtu griezuši to galdu otrādāk un rīkojušies, lai ļaudīm labi, štrunts par cipariem un ailītēm :D
A kas, no raksta konteksta neizrietēja, ka pirms ekonomiskie rādītāji noies līdz ikdienas līmenim paies laiks -- proti, pirms cilvēkiem sāks algas palielināt un bezdarbs samazināties?
Nezinu gan. Strautiņš vienkārši man nešķiet tik interesants, lai mēģinātu iespringt un izlogīt no viņa teiktā to, ko šis nav teicis, bet varbūt kas varētu izrietēt no konteksta. Šai gadījumā vienkārši atcerējos skolas laika paradumu pierakstīt mācībspēku spārnotās frāzes. Nu un šī attiecīgi iejūsmināja un šķietas iemūžināšanas vērta. :)