Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
čiks 
12.-Nov-2015 07:14 pm
1999. gadā, kad tika uzsākts krusta karš pret smēķētājiem, Latvijā smēķēja 49% vīriešu un 13% sieviešu. Savukārt 2014. gadā smēķēja 52% vīriešu un 23% sieviešu. Tb efektivitāte nenoliedzama, taču tas netraucē aicināt ieviest jaunus aizliegumus.

http://www.diena.lv/latvija/zinas/latvija-pedejo-gadu-laika-pieaudzis-smeketaju-skaits-pern-latvija-smekeja-36-proc-iedzivotaju-14118664

UPD:
Es ne par ļaužu paradumiem, bet tikai un vienīgi par administratīvo ierobežojumu efektivitāti. Jo jebkurš ierobežojums bez sava mērķa rada arī zināmu diskomfortu, tb jautājums, vai ieguvumi atsver zaudējumus. Līdzīgi kā Andropova inspirētā alkoholisma apkarošanas kampaņa izgāzās ar lielu brīkšķi, tā arī šī izskatās tai pašā silē. Un nav svarīgi, ka es pats daudz komfortablāk jūtos smēķētāju pārpilnajās Romā, Parīzē, Berlīnē vai Briselē, nevis tīrajā un spodrajā no smēķētājiem iztīrītajā Rīgā. Tb mani šai gadījumā interesē tikai un vienīgi administratīvu piespiedu manipulāciju efektivitāte.
Man aizdomas, ka ļaužu paradumi vairāk mainās, ietekmējoties no modes, tb jaunatnes pāreja uz ko modernāku, tb tabletēm, ir gluži dabiska: cigarete/pīpe prasa palēninātu laiku, vērojošu pasaules uztveri, savukārt ar katru paaudzi uztvere kļūst kaleidoskopiskāka un straujāka, tb lēnu un apcerīgu laika ritējumu spēj pieņemt aizvien mazāk cilvēku. Aber visas administratīvās manipulācijas vairāk vajadzīgas aizliegšanas piekritējiem – ļaudīm vajadzīgs ārējs ienaidnieks, ko nīst un ierobežot, vai tie ebreji, geji vai smēķētāji, – kad vieni beigsies, piemeklēs citus traucējošus elementus, pret ko vērsties. Tā kā sliecos te saskatīt administratīvo manipulāciju impotenci: ... darbs un materiāls. Ja šādu projektu īstenotu kāds privāta biznesa menedžeris ar saukli, ka bez viņa aktivitātēm situācija būtu kudi sliktāka, aizdomas, viņu boss nesaprastu, tb atlaistu.
Comments 
12.-Nov-2015 10:09 pm
Nav datu, kas parādītu, ka smēķēšanas apkarošana ir veicinājusi smēķēšanu — vai kaut vai, ka bijusi neefektīva. Bez papildus datiem, kas paskaidrotu smēķētāju skaita pieaugumu, tikpat derīgs ir arī minējums, ka bez šiem krusta kariem smēķētāju skaits 16 gadu laikā būtu pieaudzis vēl vairāk.
13.-Nov-2015 05:57 pm
Kā jau iekš UPD norādu, ja šādu projektu īstenotu kāds privāta biznesa menedžeris ar saukli, ka bez viņa aktivitātēm situācija būtu kudi sliktāka, aizdomas, viņu boss nesaprastu, tb atlaistu.
13.-Nov-2015 06:17 pm
Par to, ka atlaistu, nav nekādu šaubu. Ir taču tik liela vēlme palūkoties grafikā uz 2 līknēm un, ja viena ved uz augšu, bet otra uz leju, tad paziņot, ka starp tām pastāv skaidri redzama cēloņsakarība. :)) Tb, ja menedžeris nav izpildījis mājasdarbu ar savu centienu efektivitātes analīzi un ietekmējošo spēku izpēti, boss jau nu arī neies uzdot jautājumus par visādiem maznozīmīgiem sīkumiem — piemēram, par to, vai mēs maz zinām, kas īsti ir smēķēšanas pieauguma pamatā — varbūt to ietekmē kādi citi faktori, kas ir daudz spēcīgāki par visādām tur smēķēšanas ierobežošanām.
14.-Nov-2015 09:40 am
Es savā skatījumā balstos tikai un vienīgi uz to, ko zinu, tb ka vienīgie iemesli, kas tika pausti publiskajā sfērā, bija smķētāju skaita un onkoloģiski saslimušo skaita samazināšana.
This page was loaded Dec 19. 2024, 10:43 am GMT.