| Atraduši, par ko cepties. Nu nebūs jums nekādas pensijas, nebūs. Samierinieties. Jau šobrīd nebūtu, ja nebūtu izdevies no SVF aizņemties. Tas ir izlemts. Tikai griež nevis kā ar nazi - iztērējām to naudiņu, ko jums atņēmām, pretī dodot valsts garantijas (haha), nekā nebūs, tik vecuma pabalstiņš, - bet gan pamazām pieradina pie domas. Un es tieši tāpat darītu, ja būtu pie tās varas stūres: sarunātu vienu nekauņu, kas nāktu klajā ar ciparu 75 (tikpat labi varēja minēt 80 vai 85, tak tad zustu ticamības moments un šo par muļķi ieskatītu), lai tauta pašūmējas. Kad ļautiņi būs izšūmējušies un 3x Jēkaba ielā nodziedājuši "bēdu manu lielu bēdu", tad var izjāt baltā zirgā: pēc Baisas Cīņas (te derētu papildus kāda vizīte Briselē pārrunāt kādu mazsvarīgu jautājumiņu, taču atgriežoties lai tautai skaidrs, kur cīņas rings bijis un kur tie ļaundari sēž, kas "konsolidēties" pieprasa) esmu izcīnījis Uzvaru - tikai 70! Un tauta, diedama priekā par izglābtajiem 5 gadiem, skries bučot rokas un krupi norīs ka nu tikai. Kāds, galu galā, bija mērķis jau pašā sākumā. Tā kā nebūs jums nekādas pensijas, nebūs. Kamēr indivīds ticēs mītam, ka valsts, tas ir arī viņš pats, tikmēr viņu drāzīs. Tb mūžam.
Tā kā labāk atjauno kontaktus ar saviem lauku radiem, no kuru viesmīlības savulaik tik veiksmīgi muki. Moš piešķirs aiz bērzu birztaliņas kādu pleķīti pāris kartupeļu vagām. :) |
Bet interesanti, kur radies melīgais (tb apzināti nepatiesais) apgalvojums, ka strādājošie uztur pensionārus? Pensiju sistēma, kāda tā tika izveidota, neparedz, ka kādam strādājošam būtu kāds jāuztur - pensijas veidojas no personas mūža garumā maksātā apdrošināšanas fondā, tb sociālajiem maksājumiem. Ja kādam kādu šobrīd jāuztur, tad tas nozīmē tikai vienu: trešās personas piesavinājušās uzkrāto apdrošināšanas depozītu un nu, kā jau klasiskā piramīdas shēmā, izmaksas jāsedz piramīdas apakšā esošajiem nupat shēmā piesaistītajiem.
Nav jau juridiskas atšķirības, vai tās veiktas privātā fondā, vai tās iemaksātas valsts garantētajā sociālajā fondā. Praktiskā atšķirība ir, ka ja no privātā fonda tu dabū visu iemaksāto atpakaļ (vai tavi mantinieki), tad no valsts tu dabū niecīgu daļu no tā, ko esi iemaksājis sociālajos nodokļos - cilvēks dzīves laikā samaksā lielākus sociālos nodokļus, nekā ir iespēja saņemt pensijā atpakaļ, - bet priekšlaicīgas nāves gadījumā iemaksāto valsts savāc pavisam (tb savus 50% sociālo iemaksu, ja rēķinām vidējo dzīves ilgumu).
"kamēr visiem iemāca, ka par visu atbildīgs viņš pats, nevis valdība" paies laiks. Pie tam pagrūti izvairīties no sociālo nodokļu maksāšanas kā tādas - tīri krimināli tev ik mēnesi valsts atņem 35% nopelnītā, ko būtu varējis ieguldīt privātā apdrošināšanas fondā (kuru var sūdzēt tiesā, ja šis atsakās tev atdot tavu naudu, kamēr valsti tiesā neiesūdzēsi - zaudēsi).