No visiem aptaujātajiem 41% latviešu par būtiskāko patriotisma izpausmi uzskata nebraukšanu prom no Latvijas, bet 43% krievvalodīgo - godīgu strādāšanu, nodokļu maksāšanu un personisku ieguldījumu valsts labklājības izaugsmē, liecina jaunākā "DNB Latvijas barometra" dati.
Lai gan kopumā 39% aptaujāto iedzīvotāju uzskata, ka būt Latvijas patriotam nozīmē "nebraukt prom no Latvijas īslaicīgu grūtību dēļ" un "apzinīgi strādāt un maksāt nodokļus, personiski piedaloties valsts labklājības celšanā", pētījuma autori uzsver, ka latviešu un krievvalodīgo iedzīvotāju domas šajā jautājumā krasi atšķiras.
Latvieši biežāk uzsvēruši tādas patriotisma izpausmes kā nebraukšanu prom no Latvijas (41%), nepieciešamības gadījumā - valsts aizstāvēšanu no ienaidniekiem (38%), valsts vēstures pārzināšanu (36%) un citus emocionālus faktorus. Savukārt krievvalodīgo iedzīvotāju vidū visizplatītākā patriotisma definīcija saistās ar godīgu strādāšanu, nodokļu maksāšanu un personisku ieguldījumu valsts labklājības izaugsmē - to par būtisku patriotisma izpausmi uzskata 43% krievvalodīgo iedzīvotāju.
Īpaši krasas atšķirības respondentu uzskatos vērojamas atbildēs, ka būt patriotam nozīmē "svinēt oficiālos valsts svētkus" (27% latviešu un 21% krievvalodīgo iedzīvotāju) un "tiekoties ar citu valstu iedzīvotājiem, ar lepnumu uzsvērt, ka esi no Latvijas" (attiecīgi 26% un 19%).
Latviešiem patriotisms nozīmē nebraukšanu prom no valsts - tvnet.lv