Sātana advokāta piezīmes
skepse un infantilitāte
Februāris 16., 2011 
02:18 pm - Mihails Sokolovs par universitāti
Pārtulkoju te pāris citātiņus par visai aktuālu tēmu - patīk tas, vai nepatīk, taču kultūras un izglītības jomā dievzemīte ir krietni tuvāka Krievijai ar tās problēmām, nekā Eiropai.

"Augstākajās mācību iestādēs, stāsta mums Veblēns, Vēbers un Burdjē, notiek lūk kas. Situētām ģimenēm, kam ir nauda, lai apmaksātu savu bērnu izglītošanos, ar to uz vairākiem gadiem tos izrauj no sabiedrības saimnieciskās darbības. Jaunieši studiju laikā nestrādā, neuztur sevi, negādā par ģimeni, visas viņu vajadzības apmaksā kāds cits, t.i. trūcīgākie neko tādu vienkārši nevar atļauties. Un, kad šie jaunieši nonākuši universitātē, absolūti nav svarīgi, ko viņi tur studē, jo viņi jau ir sistēmā un tā sākusi darboties. Te svarīgi, pirmkārt, ka tikai turīgie to var atļauties, otrkārt, ka šajā savas dzīves sulīgākajā posmā šie studējošie jaunieši no labajām ģimenēm komunicē tikai ar jauniešiem no labām ģimenēm un, visdrīzākais, arī turpmāk to draugi un dzīvesbiedri būs no šādām ģimenēm. T.i. statusa slānis, elite, kā arī kādi citi veiksmīgākie sabiedrības segmenti norobežojas no hierarhijā zemāk stāvošiem, sūtot bērnus universitātēs, kur tie iepazīstas ar sev līdzīgiem, veido pārus un visu dzīvi turpina universitātes draudzības. Savukārt jaunieši no maznodrošinātākiem slāņiem šajā sistēmā iekļūt nevar. Tas, ka šajā universitātē ko pasniedz, absolūti nav svarīgi. Protams, ir jauki, ja izglītība piešķir zināmu sabiedrisku šarmu, sociālo zinātņu minimumu, mazliet latīņu valodas, kas nepieciešama katram džentlmenim, mazliet vēstures - no visa pa druskai, taču būtībā šī universitāte var pastāvēt arī bez izglītības apgūšanas. Vissvarīgākais te ir sakaru veidošana, sociālais statuss, kas Kembridžas absolventu pavada visu mūžu. Tāpēc Lielbritānijā valda Oksbridžas absolventi, un šo faktu nav spējušas mainīt nekādas sociālās un politiskās revolūcijas."

vēl_pāris_citātu: )
02:43 pm - par sekošanu un izsekošanu
Dzirdēts ir par "nauda seko studentam", pēc tam "students seko naudai". Kad viens nenostrādā, tad aizvieto ar otru. Pa manam vajadzētu "nauda seko pasniedzējam", tb jo vairāk starptautiski atzīts mācību spēks, jo vairāk viņa tēmai kāpostu piešķir. Un ja šis aiziet no LU uz DU, tad kāposts viņam iet līdzi, tb kurai augstskolai izdodas rekrutēt zinošākos speciālistus nepateicīgajā pasniedzēju maizē, tās rektorātam lielākas mājas Langstiņos. Nu kaut kā tā. Jāpadomā par to.
03:29 pm - par tiem tarifiem
Saīgņojos, jo mailkaste pilna ar vienu un to pašu ķēdes vēstuli no paziņām un puspaziņām, lai vo ejot aizpildīt kaut kādu anketu un protestēt pret žīdu/masoņu/latvenergo sazvērestību. Man tas šķiet muļķīgi.

Paskaidrošu, kāpēc: Absolūti nav svarīgi, cik kurā mājsaimniecībā kurš patērē. Par to vispār nav jādiskutē. Situācijā svarīgākais ir tas, ka paaugstinot tarifus elektrībai, attiecīgi par sazin cik % celsies cenas maizei, pienam, pārtikas subproduktiem (visas krāsnis, separatori u.tml. uz elektrību tiek darbināti) un daudz kam citam - tb pie šāda scenārija iedzīvotājiem pa maku sitīs nevis kāds papildus lats pie elektrības rēķina, bet gan ievērojams iztikšanas sadārdzinājums par saviem 20-40%.

Bet Latvenergo un valdības vietā es pat veicinātu klaigāšanu un šādas aptaujas par mājsaimniecību patēriņu (akcentējot tikai to), lai ļautiņi neattaptos, ka aiz tā visa īstie zemūdens akmeņi slēpjas.

Un scenāriju paredzu šādu: pēc pāris nedēļām ar lielu pompu paaugstinās to mājsaimniecību limita slieksni, pie kura tarifi nepieaug, tb ļaudis savā aizgūtnēm priecāsies - mēs panācām savu! - slavēs valdību (tā vēlāk teiks: paši to pieprasījāt!), ka tā domā par "vienkāršo cilvēku". Aber pēc tarifu paaugstināšanas lielajiem patērētājiem nāks kā auksta duša - brīnīsies, ka no ģimenes budžeta pārtikas iegādei nu jāatvēl uz pusi vairāk. Diemžēl uz tik sarežģītiem aprēķiniem vidējais dievzemītes iedzīvotājs nev spējīgs.

Drīzāk jājautā, kāpēc kompānijai, kuras peļņa 2009. gadā bijusi 30 000 000 Ls (peļņa ir pēc visām izmaksām un modernizācijā ieguldītā, tb kas paliek pāri), ir jāpaaugstina tarifus? Lai ierēķina šogad uz krīzes rēķina mazāku peļņu. Bet šādu jautājumu neviens neuzdod.
05:07 pm - rokas trīc
Kaut kas dīvains noticis. Pēc gadiem pierasta cscenārija, ko visi pieņem kā pašsaprotamu, ja pirmdien tiek nosūtīti 150 faili apstiprināšanai, tad no pacienta puses ir 2 dienu klusums (labāk nevaicāt, kāpēc, jo "mēs te strādājam, nevis bumbierus dauzām!"), tad 3 dienas e-pingpongs a la to pa labi, to pa kreisi, nē - labāk būs kā sākumā, un tad piektdien 17:30 "apstiprināts! ceru pirmdien no rīta redzēt visu nodrukātu! jaukas brīvdienas. :)))". Attiecīgi, laulātā pabrīdināta, ka ikdienā visnotaļ jautrais un komunikablais vīrelis šonedēļ būs nerunīgs, nervozs, īgns, mājās vilksies pēc pusnakts un pazudīs no mājas ar pirmo gaismiņu utt., tb pilns derdzīga un rijīga bikšaiņa komplekts.
Bet nu pēc standarta 2 dienu klusuma saņemu īsu un kodolīgu "apstiprināts, drukājat"! 6 gadu laikā ar šo pacientu nekas tāds nav pieredzēts. Kur simtiem e-pasta, kur izmaiņas uz mm simtdaļām, kur koncepcijas maiņa pēdējā dienā? Tur viņi ko, atlaiduši visu mārketinga brigādi un pieņēmuši darbā normālu ķīnieti? Bet rakstīt pretī "Vai tas ir joks?" kaut kā negribas. Labāk neuzdot jautājumus, uz kuriem var būt netīkama atbilde. Aizņēmos no kolēģa cigareti (karte mājās aizmirsta, naudas nav, tb kā bez aliņa Sahārā), nervozi izrāvu divos elpas vilcienos un blenžu monitorā, cenšoties sagremot šo ziņu.

Uz priekiem dāvāšu jums grāmatiņu: Хорев В.Н. Японское оружие крупным планом - Феникс: Ростов-на-Дону, 2010

В книге подробно описан и наглядно продемонстрирован процесс реставрации образцов японского холодного оружия с одновременным экскурсом в историю и технологию этих удивительных творений человеческих рук, возраст которых насчитывает порой не одну сотню лет, что также дало повод рассказать о наиболее захватывающих эпизодах японской истории и о ее ключевых фигурах, жизнь и деятельность которых неразрывно связаны с мечом. Основной материал предваряется словарем по всем составляющим японского меча с большим количеством иллюстраций, дающих исчерпывающую информацию о прочитанном. В материале освещены такие нюансы самых мелких деталей, которые никогда еще не были представлены в отечественной оружиеведческой литературе. Книга ориентирована на подготовленного читателя, имеющего базовые представления о военных традициях и вооружении самураев в средневековой Японии.
This page was loaded Nov 19. 2024, 4:32 am GMT.