Augstu vērtēju ļaudis, kas ko dara savas kultūras laukā, nevis to "sargā", skraidot apkārt pa nelatviešu bērnudārziem un vaktējot, lai kinderi, uz podiņa sēdot, latviski runātu.
Dizainers Uldis Trapencieris radījis patiešām smalku grafikas dizaina darbu — plakātu ar latviešu tradicionālo gadskārtu attēlojumu. ... Tā kā nav izdevies atrast jau gatavu ērti lietojamu paraugu, Uldis gada laikā izpētījis seno laika skaitīšanas sistēmu, izveidojis un izdevis pats savu kalendāru. Kalendārs jālasa, sekojot Zemes griešanās trajektorijai, kura ir pretēja pulksteņa rādītāju griešanās virzienam. Katra iedaļa ir viena diena. Sekojot iedaļas līnijai, ir iespējams noteikt, kura diena latviešu kalendārā atbilst Gregoriāņu kalendāra dienu uzskaitei. Piemēram, Meteņos, 5. februārī, kas ir Sala laika 45. diena, saule lec 8.15 un riet 17.01.
Paklau, ideja otrajam piegājienam: pēc tā slavenā acteku kalendāra parauga uzmeikot fotošopā dzirnakmeni un izveidot iekaltu (embasētu). Pirms gadiem 10 nēsājos ar šo domu, pat savācu kādu nebūt materiālu, paeksperimentēju, taču nevarēju atrisināt mazo dienu datumus (pārāk sīki priekš embasēšanas). Nospriedu, ka moš bez tiem iztikt, taisot dekoratīvo variantu tikai ar nedēļām?