| Vispār, lūk ko es doāju par atvērtām attiecībām. Atvērtās attiecības ir džankfūds. Kad cilvēki jūtas slikti, viņi reizēm mēdz kreivot kaut kādu fritētu ar glutomātu piebāztu sūdu, kas viņiem sniegs instant gratification. Un reizēm tas ir ok, mēs visi reizēm kreivojam džankfūdu. Visi veselīgā dzīvesveida pravieši, kas to dara ar reliģisku fanātismu, ir psihopāti. Bet svarīgi ir sev nemelot, ka tas aizstāj īstu pārtiku, ko var lietot ikdienā. Un reizēm var sanāk pārēsties sūdu līdz stadijai, kad gribās un ir vajadzība izvemties. Patiesībā atvērtās attiecības citā vērtību sistēmā un valodā sauc par krāpšanu, vienkārši cilvēki ir paspēruši vienu mazu solīti uz priekšu, un mēģina ar to attiecībās dīlot atklāti, nevis ar meliem, un mēģinājumiem pēc tam to visu pasaulīt zem tikumības tepiķīša.
Es maz ko saprotu no polimorijas, bet lūk mana versija par to, kas ir polimorija ar primāro partneri. Tas ir sekulārs "līdz nāve mūs šķirs". Tas ir komitments dalīt gultu, dzīves telpu, audzināt bērnus, būt atbalstam, ja dzīvē iestājas sūdi, būt atklātam, izturēties ar cieņu, nepacelt balsi, būt laipnam pret savu partneri. Jā, visiem tagad ir terapeiti un progresīvas pašreflesijas metodes, un tas ir labi, ka mēs esam iemācījušies nokāpt no tā koka. Bet nav iespējams komitoties tam, ka tavas jūtas pret cilvēku nemainīsies. Katru nodarījumu var izrunāt, var izsāpēt, izanalizēt, atvainoties, dot solījumus, mācīties. Bet nav iespējams otram apsolīt, ka visām šīm lietām akumulējoties, kādu dienu tu nevēlēsies būt jebkur citur, tikai nevis ar šo cilvēku. Bet tad tu vari izvēlēties turēt svēto solījumu poliomorijas dievam, un būt labāks cilvēks.
Es joprojām neticu monogāmijai kā cilvēka apziņas, zemapziņas, dvēseles vai jebkā cita fundamentālai sastāvdaļai. Ja tā būtu, ar mums būtu dirsā, un nebūtu nekādu otro iespēju, trešo laulību un visa pārējā. Bet es arī neticu dvēseles radiniekiem. Un ja tu tādu esi atradis, tad citējos Denielu Slosu: "If you’re sat there right now besides someone who makes you so happy, like, they just fill you with joy every day and you’re confident that you can make them as happy as they make you, from the bottom of my heart, if you have that, congratulations and fuck you.". |
Nu, salīdzinājums ar džankfūdu man šķiet universāli negatīvs, vai tad ne? Konkrēti šīs vietas: "Kad cilvēki jūtas slikti, viņi reizēm mēdz kreivot kaut kādu fritētu ar glutomātu piebāztu sūdu, kas viņiem sniegs instant gratification. .. Bet svarīgi ir sev nemelot, ka tas aizstāj īstu pārtiku, ko var lietot ikdienā. Un reizēm var sanāk pārēsties sūdu līdz stadijai, kad gribās un ir vajadzība izvemties." Tātad tavuprāt gadījuma sakari vai īslaicīgi romāni atvērtu attiecību ietvaros ir simptoms tam, ka cilvēks jūtas slikti. Un ka tikai ilgstošu attiecību ietvaros sekss ir "īsta pārtika", savukārt ārpuss tā sekss ir kaut kādā ziņā mazvērtīgāks. Es jau saprotu, ka tā domā lielākā daļa cilvēku, jo sekss tiek uztverts tikai kā paplašinājums vai piedeva emocionālajai saiknei. Bet man tā nav, es seksu uzskatu par pašvērtību, nevis tikai piedevu. Man tas ir skaists, baudpilns un veselīgs process, kas sniedz prieku, gandarījumu un jaukas atmiņas visiem iesaistītajiem. Teikt, ka mani gadījuma sakari un īslaicīgie romāni ir tikai neveselīgs džankfūds, ir dikti judgmental. Piemēram, es arī varu izdomāt visādus salīdzinājumus: gadījuma sakara sekss ir kā tīrs un svaigs ūdens malks, kur seksualitāte, simpātijas un kaisle izpaužas savā vistīrākajā, nesabojātajā formā. Pretstatā, ilgstošu monogāmu attiecību sekss ir kā rutīnā sastāvējies dīķa ūdens, kurā savairojušās sīku aizvainojumu baktērijas un kur par teritoriju kaujas abu galvas
tarakāniūdensmērītāji. Un tas arī izklausās dikti judgmental, jo kādas man vispār morālas tiesības vērtēt un spriedelēt pat citu civēku seksu.Nu, bet šīs savukārt vienkārši ir galējas aplamības: "Patiesībā atvērtās attiecības citā vērtību sistēmā un valodā sauc par krāpšanu, .." Nē, ja visas iesaistītās puses ir informētas un labprātīgi piekritušas atvērtām attiecībām, tad tā pēc definīcijas nevar būt krāpšana, jo krāpšanas obligāts elements ir apmāns.