Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

8/18/17 09:03 am - Par satīras cehu un klišeju cehu

Mūsdienu dzīve ir nejēdzīgu klišeju pilna. Tur nu jāpiekrīt. Viena no šādām klišejām ir pliku diršanu nosaukt par satīru un justies drošībā no jebkādas kritikas. Vēl viena klišeja - kārtējo reizi paļauties uz jau līdz pēdējai vīlei nonēsāto paņēmienu ieņirgt par sievišķīgām klišejām un nemaz nepamēģināt ko svaigāku, piemēram, izdomāt kādu asprātīgu salīdzinājumu puišiem, kas redzami bildēs "es pie kruta vāģa". Vai arī, pamanīt humora cienīgu elementu tajā, ka sievišķīgo klišeju uzskaitīšanai vajag sešas rindkopas, kamēr vīrišķīgo klišeju daudzveidība beidzas pie trīs un vienā teikumā. (Tas tā, ja nenoturamies pretī kārdinājumam izveikt tādu muļķību kā salīdzināt, kurš dzimums klišejiskāk izpildās.)

Paļaušanās uz tikai pārbaudītiem paņēmieniem nav radošuma pazīme, tā ir ražošana. Cehs.

8/8/17 12:40 pm

When the group looked at each individual brain scan, however, they found that very few people had all of the brain features they might be expected to have, based on their sex. Across the sample, between 0 and 8 per cent of people had “all-male” or “all-female” brains, depending on the definition.

8/4/17 01:36 pm

Pavadīju septiņas dienas bez interneta. Ļoti labi. Atgriezos ar dalītām jūtām - ir nepieciešams iečekot e-pastu u.c., jo cilvēki mūsdienās šitā mēdz komunicēt visnotaļ svarīgas lietas, bet tai pat laikā nebija iekšēja vēlme to darīt.

7/27/17 08:54 am

Speciālists šarlatāns, kas manai mammai špricē mugurā homeopātiskus preparātus neslēpj, ka ir homeopāts, bet bez vajadzības arī īpaši neafišē.

Tiesa gan, pats stāsta, ka ar homeopātiju izklaidējas tikai savā privātpraksē (nez kādēļ), kura ir sertificēta, kā redzams vienā no linkiem augstāk.

Nu? Un ko ar šito tagad iesākt?

7/26/17 08:47 pm

Tie, kas paši netic alt medicīnas iedarbībai, bet tomēr aktīvi to nenosoda ar pamatojumu, ka ir jau, kam palīdz kaut vai kā placebo, paši laikam nekad nav saskārušies ar situāciju, kad pazīstams cilvēks ar nopietnu veselības problēmu labāk izvēlēsies alt nekā medicīnu.
Tikko bija saruna ar māmiņu. Viņa jau vairākas nedēļas mokoties ar baismām muguras sāpēm. Labu gribošā kaimiņiene ieteikusi viņai kaut kādu speciālistu, kurš šitās problēmas ārstējot ar (drumrolls) homeopātiskām špricītēm mugurā(!!!). Konkrētajam speciālistam šarlatānam tāds ļoti izdevīgs disklaimeris: pēc dažām pirmajām špricītēm palikšot sliktāk, bet tā tam jābūt, uzlabojumi būšot vēlāk. Nu lūk. Un tā nu māmiņa tagad pēc divām tādām špricītēm esot palikusi pavisam guļoša. Pierakstu pie speciālista šarlatāna pat nācies atcelt, jo neviens no radiņiem nevarējis šo ar mašīnu aizvest uz norunāto vizīti.
Mani komentāri par to, ka viņa grūž naudu šarlatānam, tai pat laikā neārstējot un ielaižot nopietnu problēmu, nekādu iespaidu neatstāja. Redz, kaimiņiene, kas dobes ravējot "kā jauna meita" ir uzticamāks informācijas avots. Un viņš jau neesot nekāds šarlatāns, viņam esot intervijas žurnālos. Un vispār, ko tad tie slimnīcu ārsti padarīs, iešpricēs tikai blokādi, un kāda no tā jēga, tas jau neārstē. Kamēr, lūk, speciālists šarlatāns sola, ka caur mokām un stāvokļa pasliktināšanos reiz nākšot tā kunga valstība mugura kā jaunai meitai.

Bļaģ.

7/15/17 10:24 am - Pierakstām, garāmejot

Nākamreiz, kad feministi cepsies par kādu ierobežojošu dzimumlomu stereotipu un, kā jau pierasts, atnāks vismaz viens vieds vīrs, kurš paziņos, ka šitās muļķības jau tikai bābu iekšējais sračs un veči nepiedalās savu dzimumu ierobežojošu stereotipu uzturēšanā kapā vanagu, tad nostaļģiski atcerēšos šīs sarunas.

7/13/17 10:12 am

Nu lūk, meteo.lv arī padevies un nospriedis, ka nekādu laikapstākļu vairs nav, tātad nav, ko rādīt.

7/9/17 11:01 pm

laizi mani
laizi mani kā
ugunskura liesmas laiza jaunu malku
maigi
aptveroši
silti

paņem mani
paņem mani kā
cilvēks paņem savu cieņu
mierīgi
stipri un
bez piekāpšanās

mīli mani
mīli mani kā
pasaule mīl pati sevi
bez vārdiem
bez žestiem
bez piespiešanās

7/3/17 11:30 pm - Vecus metālistus ar metālu vairs nepārsteigsi..

..bet ar kaut ko šitādu gan, jeb labākais jaunatklājums no šīgada žaibām.

6/26/17 07:30 am

aizej tajā tēraudā
aizej tajā tērauda krāsā
aizej tajā tērauda krāsas ezerā

nomet drēbes
nomet drēbes smagumu
nomet drēbes pārmetumu

iebrien dūņās
iebrien sapinies zālēs
iebrien pasaules aukstumā

kas tevi vēro?
bērzi un madaras un laipa

kas tevi vēro?
zivis un dēles un spāres

kas tevi vēro?
ne jau tie, kas tevi vaino

nomet drēbes
iebrien dūņās
aizej tajā tēraudā

kas tevi vaino?
ne jau tie, kas tevi vēro

6/15/17 12:44 pm - They shouldn’t have given us uniforms if they didn’t want us to be an army

Noskatījos The Handmaid's Tale.
Ļoti briesmīga un ļoti niansēti izstrādāta distopija, kur teokrātiska patriarhālisma idejas loģiski novestas līdz to galējam ekstrēmismam. Idejas, kas nav nekas jauns. Un centrālā tēma, kas arī nav nekas jauns - psiholoģiskā pretošanās, bez kuras praktisks disidentisms nav iespējams. Bailes un drosme, izdzīvošana un brīvība, neuzticēšanās un solidaritāte.

6/14/17 03:18 pm - Par anonimitāti cibā

Vo, cibā manu irl identitāti zina jau tik daudzi, ka nav vairs, kur pasūdzēties, kad ļoti sūdīgi iet (lepnums neļauj, ziniet). A paralēlu cibiņu taisīt jēgas nav - kurš ta lasīs. Un kas tā par sūdzēšanos, ja neviens neklausās, vai ne.

UPD: ok, paskaitīju, no 67 piedraugotajiem ar +/- 15 varētu būt tā, ka pat irl paziņu loki nepārklājas.

UPD-2: secinājums - laikam pārāk ļoti bieži ar irlā zināmajiem cibiņiem pārrunāju cibas aktuālās tēmas, ja jau par tik daudziem cibiņiem man gadījies dzirdēt "ā, jā, viņu pazīstu irlā".

6/1/17 01:53 pm - Vai ar pārāk lielu politkorektumu mēs neiebrauksim vēl lielākās auzās?

Ak un jel, kā es brīžiem nožēloju, ka nu jau kādu laiku esmu feisītī. Agrāk dzīvoju mierīgi, draudzējos ar kolēģiem un tikai paretam gadījās uzzināt par kāda draudzīgā kolēģa, manuprāt, problemātiskajiem uzskatiem. Bet tagad pjedestāli krīt viens pēc otra.
Lūk, piemēram, šī puosta virsraksts ir kāda forša, draudzīga un kopumā sakarīga kolēģa komentārs par šo rakstu. Jā, mīļais kolēģi, iebildumi pret Latvijas krievu saukšanu par "krievu utīm" patiesi ir spilgts piemērs politkorektumam, kas aizgājis par tālu.

5/31/17 03:05 pm - Atiešana no sapņu realitātes

Pagājušajā naktī sapņoju diezgan daudz un dažādus sižetus, taču visiem saistītais bija tas, ka man bija smagi satraumētas plaukstas - apdedzinātas kaut kādā eksplozijā. No rīta mostoties pagāja vairākas minūtes, kamēr aptvēru, ka nekas manām plaukstām nekaišs. Tak tomēr vēl tagad pa dienu dažas reizes uznākusi mirklīga sajūta, ka plaukstas kaut kā īpaši jāsaudzē, jo tak apdedzinātas. Nu paklau.

5/26/17 09:37 am

Šitā es ilgi netapšu atkal vesela, ja spītīgi ģērbjos atbilstoši kalendāram, ne laika ziņām.

5/11/17 05:28 pm

Domāju par mīlestību un to, cik reti cilvēki domā par mīlestību - par to, ko šis jēdziens vispār nozīmē.

... tālāk ... )

5/10/17 12:43 pm

zosāda no aukstuma
tauriņi no iemīlēšanās
krupis kas jānorij
kamēr skudriņas skraida

nezinu nezinu kā tur būs
ar skudrām un zosīm un ādām
bet krupis kas jānorij ir jānorij
labs līdzeklis pret kukaiņiem kuņģī

5/10/17 08:44 am

Ārā līst, vai palikt iekšā? Izrādās, var būt arī sliktāk.

5/2/17 03:16 pm

Niknumiņš. Bite man atsūtījusi superīgu piedāvājumu - mēs tev tagad dosim visādas fīčas, kuras tu tik vai tā nevari lietot, ja tev nav viedtelefona, bet tu mums tagad katru mēnesi maksāsi par 3.50eur vairāk nekā iepriekš. Nu, vai nav skaisti? Piezvanīju aprunāties, tā un šitā, man tās jūsu fīčas kā cūkai pērles, ļaujiet man turpināt lietot to pašu tarifu, ko līdz šim, un nestrīdēsimies. Izrādās, ka nē, tā nevarot, lētākais piedāvājums, kas tagad būšot, ir par 1.50eur dārgāks kā mans pašreizējais, un tur arī man pavisam nevajadzīga fīča - 50min zvani uz Eiropu katru mēnesi. Un kādēļ šitāda cenu celšana, apjautājos? Kaut ko man tur norunāja par jaunām Eiropas regulām, kuru ieviešanai nabaga Bitei trūkstot naudiņas. Nu gan.

5/1/17 08:42 pm

Hm, interesantas tēzes par diezgan bieži sastopamu sci-fi sievietes tēla klišeju.

(Prieciņš, ka Star Trek Voyager pelnīti pieminēts kā tomēr pozitīvs piemērs.)
Powered by Sviesta Ciba