Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

10/27/16 06:48 pm

Saistībā ar tēmu par cittautiešu vārdu un uzvārdu latviskošanu, atcerējos vienu gadījumu, kad kādu laiku nebiju apjautusi, ka tas cilvēks, par kuru izlasīju angliski, ir tas pats, par kuru jau agrāk biju lasījusi latviski. Ļoti žēl, ka to gan vairs neatceros, kas tas tieši bija par uzvārdu.

10/21/16 01:25 am - Nezinītim uz Mēness ar gudru padomiņu izlīdzēsiet?

Jau iepriekš esmu vaļsirdīgi atzinusies, ka neinteresējos par ASV prezidentu kandidātiem, tādēļ par šito parasti sarunās neiesaistos. Bet tagad tapu ieintriģēta: tikko vazājoties pa cibu iekāpu vēmeklītī pamanīju viedokli bez jebkādiem izvērstiem argumentiem, ka Hilarija par prezi taču nozīmē karu ar Krieviju, un vai tad latvju bāliņi nesaprot, ka tas pirmkārt nozīmēs kirdik mums.

Ko dara Nezinītis 21.gs.? Nezinītis, protams, ieguglē "is clinton in favor of war with russia".
Palasīju šo un uzmanību (nez, kādēļ) piesaistīja šis fragments:
As secretary of state, Mrs. Clinton assisted in orchestrating regime change in the Ukraine, and then championed the provision of military aid to the new government we created to fight Russia in its historical sphere of influence. She supports our expanded military presence in the Baltic States and Poland which similarly lie within that sphere. (Izcēlumi mani.)

Jā, es esmu pārāk slinka, lai par šito tēmu meklētu vēl rakstus. Bet nu pirmais iespaids ir tāds, ka ir Hilarija, kura pauž negatīvu attieksmi pret Krievijas ekspansīvajām tieksmēm, un ir Donalds, kurš te nesen tielējās, ka moš nav vērts iedarbināt NATO par valstiņām, kuras pašas nav atvēlējušas 2% no ikp saviem militārajiem "spēkiem". Interesanta izvēle te paveras.

Varbūt kāds, kas vairāk tēmā iedziļinājies, zinās piegādāt plašāku skatījuma par to Hilarijas kareivīgumu, kas varot izraisīt III Pasaules jociņu?

10/19/16 06:26 pm - Hilarija+Donalds 4ever

Jā, bet klau, kurš no jums neguglējot var nosaukt uzvārdā dažu iepriekšējo ASV prezidentu lielākos pirmsvēlēšanu konkurentus? Man bija atmiņā viens, un tad vēl bija jāiegulgē un jāapskatās, vai kaut ko nejaucu. Turpretī šīgada abu lielāko konkurentu ne tikai vārdi un uzvārdi, bet pat saukļi un dumjākie paziņojumi, šķiet, būs iededzināti manā atmiņā uz mūžu un neaizmiršanu, lai gan speciāli ne tikai nesekoju līdzi, bet vispār neiedziļinos. Diezgan fascinējoši.

10/18/16 06:06 pm - Cibas tusiņš 2016 - atrasto mantu birojs

Pirmkārt jau, paldies visiem, kas ieradās! Paldies, ka cibas tusiņš izvērsās par jauku un draudzīgu pasēdēšanu. Man bija liels prieks visus satikt irlā!

Kā jau tas dažreiz gadās pie labām pasēdēšanām, materiālām vērtībām mūsu acīs nozīme samazinās. Tā nu ir atradušās vēl dažas lietas, kurām pagaidām īpašnieki nav pieteikušies. Ir viens telefona lādētājs, viens džemperis un viens melns krekliņš. Ir arī dažas pīpējamās lietas smēķētavā, kurām īpašnieki pagaidām noskaidroti daļēji.

10/14/16 06:06 pm - Yay, jaunā sērija ir klāt!

Un gan jau, ka visa tā ņemšanās ar Lielajiem kapiem īstenībā ir inscinēta, lai LZA Arheoloģijas un paleonotoloģijas centra kārtējo netīro darbiņu noslēptu no sabiedrības.

10/14/16 03:04 pm

Vides aizsardzības un reģionālās attīstības ministrijas (VARAM) Vides konsultatīvā padome, Latvijas Zaļā kustība, Vides aizsardzības klubs, kā arī aktīvistu grupa “Lielo kapu draugi” nosūtījuši vēstuli Eiropas Savienības (ES) fondu uzraudzības komitejas vadošajai iestādei, vēršot uzmanību Rīgas domes steidzīgajam plānam izbūvēt simt miljonu eiro vērtu tramvaju Skanstes virzienā.

Heh, tikko gan viens cibiņš apgalvoja, ka troksnis jau esot radies tikai dažu pārjūtīgu aktīvistu un konspirāciju teoristu bļaustīšanās dēļ. Nu ja.

Vēl no raksta:
"Otrkārt, Fondu uzraudzības komiteja tiek aicināta rūpīgi izvērtēt paša tramvaja projekta lietderību, jo pašlaik par Rīgas plāniem sabiedrībai pieejama pretrunīga informācija. Nav skaidrs, vai netiks postīti kapi, kā arī tas, vai šī tramvaja līnija ir nepieciešamāka par citām."

Lūk, varbūt kāds var man apskaidrot, kā tas nākas, ka steidzīgi pieņem atbalstošus lēmumus par projektiem, par kuriem vispār nav izstrādāts daudz maz konkrēts plāns un izpētīta nepieciešamība?

Mani arī "nedaudz" mulsina šī projekta attiecības ar VKPAI. No malas izskatās, ka VKPAI arī ir atstāti pilnīgā neziņā un vienīgais, ko viņi var darīt, ir ik pēc pāris dienām nākt klajā ar publiskiem komentāriem, ka nekādā gadījumā tramvaja līnijas izveides darbi nedrīkst skart apbedījumus, tai skaitā kapličas. Bet Lielie kapi ir valsts nozīmes arhitektūras piemineklis Nr. 6636, kas nozīmē, ka vispār jebkādas pārbūves, ne tikai pašu kapu, bet arī to aizsardzības zonas teritorijā, ir jāsaskaņo ar VKPAI Arhitektūras daļas speciālistiem. Bet nevar ar viņiem saskaņot kaut kādu abstraktu ideju, saskaņot var tikai konkrētu projekta plānu, kurā norādīts, kurās vietās un ko darīs.

Īsumā, es nesaprotu, kas te ar šito lietu vispār notiek, jo notiek tas ļoti dīvainā secībā.

10/12/16 08:08 pm - Cibas tusiņš 2016 tuvojas!

Tātad, jau pēc trim dienām, 15. oktobrī manā mājvietā notiks cibiņu sanākšana. Interesentiem adresi esmu jau izsūtījusi, bet, ja nu kāds tomēr atstāts novārtā, droši piesakieties.

Līdz šim nebija ziņots par pasākuma sākuma laiku. Tad nu tagad ziņoju: sākot no 19:00 droši varat zvanīt pie durvīm, un tiksiet ielaisti! Pasākuma beigšanās laiks nekonkrēts, "līdz pēdējam apmeklētājam", tā teikt.

Dažas lietas jau minēju iepriekš. Apdeits ir tāds, ka apkure nu jau kādu laiku ir pieslēgta, temperatūra dzīvoklī ir ap 20 grādiem pēc celsija.

Ko vēl varētu piebilst. Dzīvoklī ir kopā 5 istabas + kambarītis-smēķētava. Tusēšana notiks pa 2 istabām, virtuvi un smēķētavu. Saprotamu iemeslu dēļ ciemiņiem lūgums nelausties iekšā istabās, kurām durvis nav līdz kājai vaļā un kur iekšā ir vien istabas iemītnieks, ne bariņš smaidīgu cibiņu. :) Smēķēšanu, lūgtum, izveikt tikai smēķētavā (tā ir vēdināma telpa).

Ja nu vakara gaitā kādam paliek par īsu, abos tuvākajos krustojumos ir godīgi veikali, kas stradā līdz 22.00, savukārt pēc 22.00 mūsu mājas 1. stāvā ir atrodama tā saucamā "kafejnīca", kas dzērienus izsniedz 1L papīra kolas glāzēs un par vienīgo akceptējamo norēķinu formu uzskata skaidras naudas darījumus.

Par kaķīti. Lopiņš ir ļoti draudzīgs, bet ar raksturu. Klēpjus, pa kuriem gulšņāt, izvēlas pati, bet cīnās pretī, ja kāds atļaujas viņai piedāvāties nelaikā. Lūdzu nebarot, lai cik viņa tēlotu izsalkušu, īpaši ar sieru nebarot.

Cerams, pašsaprotami, bet nu lūgums visiem palikt civilizētiem, kulturāliem un labi audzinātiem, netaisīt kašķus un kautiņos neizmantot manas grāmatas. :)

10/11/16 05:40 pm - Mērfijs vienmēr ar mani

Šovakar bija sarunāts, ka kolēģis atbrauks pēc šādām, tādām lietām. Nu labi, sēžu, gaidu. Zvans, pēc pāris minūtēm būšot klāt. Aha. Meklēju somā atslēgas un ieklausos, vai, kas tās tādas par skaņām koridorā, nu, tādas tipiskās, kad kaķītis kašājas pa savu kastīti? Nu, bet protams, ka kaķītim ieslēdzies lopiņa režīms un akurāt ir atrasts īstais brīdis, kad koridoru piepildīt ar svaigu, īpaši pikantu aromātu. Ko es? Ko tur vairs daudz, steigā ķēru pēc gaisa atsvaidzinātāja un sapūtu pilnu koridoru. Sanāca labs kokteilis.

10/9/16 10:28 pm - 9. oktobra brīnums

Vai jūs esat kādreiz redzējuši, ka tomāta sēkliņas ir jau sadīgušas iekšā pašā tomātā? Mēs šodien divus tādus tomātus redzējām (un apēdām), bet sadīgušās sēkliņas mīļotais iedēstīja podiņā.

10/7/16 02:54 pm - Kā būt labai feministei

Tas ir jau sen labi zināms, ka ik reizi, kad gribi runāt par kaut kādām problēmām, kas skar sievietes, tev 10x jāuzsver, ka vīriešiem arī ir grūti. Ja pārāk maz uzsvērsi, ka vīriešiem arī ir grūti, nekāda diskusija nesanāks, kamēr nebūsi pietiekami daudzas reizes uzsvērusi, ka vīriešiem arī ir grūti.

Mazāk apjausta kļūda, kas tomēr ir pieļauta tik bieži, ka nu jau nopietni kaitējusi feminisma mērķiem, ir aizmirst 10x uzsvērt, ka citās valstīs sievietēm ir sliktāk. Ikvienam kritiski domājošam cilvēkam taču ir skaidrs, ka tad, ja tu (katru reizi) 10x neuzsvērsi, ka citās valstīs sievietēm ir sliktāk, tas nozīmē, ka tev nepatīk, ka mūsu valstī nemaz tik slikti nav, ja salīdzina ar citām valstīm, kurās sievietēm ir sliktāk.

Trešā kļūda, ko dažreiz pieļauj vieglprātīgas feministes, ir atļaušanās pajokot. Tas taču ir vispārzināms fakts, ka feministēm nav humora izjūtas, tādēļ ikviena lieta, ko tu saki un raksti, tiks uzskatīta par nopietnāko no nopietnībām. Ironija, sarkasms, groteska? Aizmirsti, feminisms nav savietojams ar tādiem retorikas paņēmieniem.

10/6/16 04:10 pm

Ar piecām svecēm stundas laikā var uzsildīt istabu par 1,2 grādiem.

10/5/16 10:59 pm

Ja lietas notiktu pēc mana bioloģiskā pulksteņa, aktīva sabiedriska rosīšanās sāktos ap 11am, un līdz pusnaktij vēl skaitītos pieņemams laiks, kad kādu patraucēt.

10/4/16 08:24 pm - Cibas tusiņš 2016 - pasākuma norises vieta

Uf! Šķiet, ka visus, kas izrādījuši interesi, esmu apziņojusi ar adresi. Ja nu kāds tomēr nav šo svarīgo ziņu saņēmis, lūdzu, piesakieties šeit!

Dažas lietas, ko ņemt vērā:

-) Apkure mums pagaidām nav pieslēgta. Saimnieks solīja, ka oktobra vidū būšot, bet nu, kā saka, solīts makā kakā... Turklāt arī ar visu apkuri nav mums tas siltākais dzīvoklis.

-) Čībiņas cibiņiem izsniegt nevarēšu, bet ar ielas apaviem arī tā kā negribētos, lai visi staigā.

-) Glāzes, krūzes dzērieniem būs pietiekamā daudzumā, kaut kādi trauki uzkodām, ja vajadzēs, arī atradīsies, bet vieta ledusskapī ledusskapītī gan nebūs, tādēļ savu šņabi dzersiet remdenu. :P

10/3/16 11:02 pm - Cibas tusiņš 2016

Nu tā, tauta ir lēmusi, ka pasākums notiks 15. oktobrī.

Par pasākuma sākuma laiku gan jau, ka vienosimies, kad nāks tuvāk. Pasākuma beigu laiks - kā jau paredzēts, līdz agram rītam.

Precīzas instrukcijas manas dzīvestelpas atrašanai rītvakar iekomentēšu (un uzreiz dzēsīšu, lai publiski nemētājas) visiem, kas balsojuši tajā aptaujā. Tā kā sakiet, ja kādam nenāk komentāri uz e-pastu.

10/1/16 04:15 pm

Draugi, ienaidnieki un visi citi cibiņi! [info]ulvs ir nācis klajā ar jauku ierosinājumu par cibas tusiņu 2016! Šim pasākumam esmu piekritusi atvēlēt savu dzīvestelpu: atrodas Rīgas centrā, platība gana liela, ir arī telpa smēķēšanai un kaķis nav pārāk nikns.
Šobrīd ir izvēle starp diviem datumiem: 8. un 15. oktobris. Par labāko datumu iespējams nobalsot šeit.

9/28/16 11:59 am - mental gymnastics

Krievijas valdības pārstāvji uzskata, ka glābējsilītes ir apdraudējums bērna tiesībām uz dzīvību un mudinājums mātēm atteikties no saviem bērniem.

9/22/16 08:17 pm - Par pseidozināšanām Latvijā

Ļoti forša diskusija, man būtu paticis tādā piedalīties.

9/22/16 02:18 pm

Gribu sabučot to cilvēku, kurš šim sižetam par fona mūziku izvēlējās vadmotīvu no "Karību jūras pirātiem". :)

9/22/16 01:43 pm

Un tagad atkal jāgaida kaut kādi mēneši astoņi vismaz, līdz būs kaut viena diena, kad mans ķermenis jutīsies patiesi komfortabli apkārtējās vides temperatūrā. Komfortabli bez visādiem tādiem palīglīdzekļiem vai īslaicīgiem risinājumiem kā divi džemperi un piecas vilnas zeķes, vai karsta duša, vai ļoti aktīvas fiziskās aktivitātes. Komfortabli tā, ka var piesēst ēnā basām kājām un baudīt mierīgu, patīkamu ķermeņa eksistenci. Komfortabli tā, lai auglis no ledusskapja vai dzēriens ar ledu ir patīkams atsvaidzinājums, nevis drebuļu avots. Vai tas nav bezgala bēdīgi, ka gandrīz visu gadu tikai ar dažu nedēļu izņēmumiem mans ķermenis jūtas tik ļoti nekomfortabli? Eksistence paiet drebinoties un tuntuļojoties.

9/18/16 02:29 pm

Trīs dienas jutos tā kā izveseļojusies. Šorīt pamodos ar jaunu rudenīgu kaiti - kakls sāp.
Powered by Sviesta Ciba