Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

4/16/19 10:10 am

Es Parīzē biju pirms gandrīz gada, un kā jau komandējumos notiek, brīvais laiks apskatīt pilsētu bija diezgan ierobežots. Devu priekšroku muzeju pēcpusdienai un par katedrāli nodomāju, ka ne jau nu pēdējo reizi esmu Parīzē, citreiz redzēšu, bet muzejos toreiz varēju tikt par velti. Tagad šis šausmīgais ugunsgrēks man personīgi ir arī kā tāds sūrs atgādinājums, ka nekas nav mūžīgs, un lietas nevajag uztvert kā pašsaprotamas.

4/13/19 01:28 pm

Ak jā, un es taču biju uz jauno baletu, un es esmu pavisam sajūsmā. It sevišķi par Hamleta daļu - lieliska mūzika, fantastiska horeogrāfija, un tas viss kopā bija elpu aizraujoši. Pasaku daļa arī nebija slikta, bet vairāk specifiska - ar horeogrāfiskiem komentāriem par baleta vēsturi un sūro ikdienu, toties mūzika gan ļoti daiļa.

4/11/19 07:38 am

Ō, gūgle šodien noformējusies par godu pirmajai melnā cauruma fotogrāfijai.

4/6/19 12:26 pm

Sasēju kastītēs garšaugus: zaļo un sarkano baziliku, pētersīļus un dilles, timiānu un melisu. Saliku uz palodzes, ielaidu mājās kaķi situācijas izvērtēšanai. Secināju, ka palodze vēl nav gana kaķudroša, padarīju drošāku. Freija man uzņurdēja un aizgāja lakt ūdeni, kas tiek nostādināts laistīšanai.
Nu ko, cerams, ka augs. Par zaļiem manus pirkstiņus būtu grūti nosaukt, bet garšaugus gribas. Laikam šopavasar sajutos iedrošināta, jo sīpoli krūzēs lociņus kārtīgi sadzinuši. Ne tā, kā pagājušajā gadā - sapūdēju 4 sīpolus, pretī saņemot pāris vārgus lociņus, kamēr dzīvokļbriedei virtuves skapītī sīpoli auga griezdamies, tumsā un bez ūdens. :D

Nu tā, ko es vēl tādu vērtīgu-praktisku varētu padarīt, ja reiz man šodien pie publikācijas jāstrādā? :D

4/6/19 10:47 am - Freija ir resna!

Kačīc cītīgi turpina resnēt ne no kurienes. Sausā paika viņai ir ķip diētiskā, slapjās paikas porcijas pirms laika nedaudz samazināju, katru dienu viņa pāris stundas pavada, vazājoties pa āru, un arī mājās gandrīz katru dienu uznāk dullumi, kad spolē pa laminātu un lido pa gaisu. Bet turpina resnēt. Šorīt nosvēru, pa pēdējo mēnesi atkal uzbarojusies. Bet no kurienes? Viņa laikam apvainojās, ka es viņu fat-šeimoju un pieprasīja tapt izlaista, neprasot brokastis. (!!!) Nu, vai arī, visdrīzāk, aizgāja pie savas Otras Ģimenes pastāstīt, cik viņa ir izbadējies kaķis. Vajadzēs viņai piekārt vēstulīti: "Šis kaķis nav izsalcis, šis kaķis ir laba aktrise".

4/5/19 11:18 am

Pirmais taurenis, ko šogad redzēju, bija raibs, bet vispār beigts. Mjāā. Toties otrais bija raibs un dzīvs, cerams, joprojām.

4/3/19 09:28 am

Vakar pie vienas diskusijas panesās ar sākotnējo nesaistīta tēma: par to, ka Zviedrijā "Pepijas Garzeķes" jaunajā izdevumā vārds "Nēģeru karalis" ir aizvietots ar citu; cik tas ir bijis pamatoti, ja zviedriski vārdam "neger" nav tās pašas konotācijas kā ASV angļu "nigger". Saistībā ar to man sacerējās komentārs par šo tēmu, kuru, manuprāt, ir vērts izvērst plašāk.

Disklaimeris: es personīgi 100% neaizstāvu viedokli, ka to vārdu grāmatā obligāti vajadzēja nomainīt, šīs vairāk ir pārdomas par to, ka es apmēram varu saprast jaunā izdevuma redaktoru motivāciju un lēmuma pamatojumu.


... tālāk ... )

3/30/19 07:51 pm - Winter is coming!

So much for global warming.. Jon Snow at a dinner party

But the night is dark and full of terrors! Melisandre at a baby shower

3/21/19 10:57 am

Labi uzrakstīts, lasīju priekšā Pankam un saprotoši smējāmies. Daži fragmenti pilnīgi tādi, ko es pati varētu būt uzrakstījusi.

Ciba, starp citu, man ir izteikta prokrastinācijas narkotika. Tā kā ziniet - kad es pēkšņi cibā rakstu n-tos komentārus, tas bieži nozīmē, ka blakus kādā tabā ir atvērts Svarīgs Darbs, kuram tūlīt, tūlīt ķeršos klāt, tādēļ jau esmu piesēdusi pie datora, lai to steidzamo darbu padarītu, kuru katru brīdi, vēl tikai atbildēšu šim komentāram...

3/18/19 09:52 am

Es vienmēr pabrīnos, kad redzu Bekdelas testu pieminētu kā super nopietnu instrumentu feminisma kino kritikai. Pirmkārt, šī ideja jau oriģināli bija domāta kā joks. Kā joks, kurā ir daļa joka, protams, bet tomēr joks, nevis akadēmiski izstrādāta kritikas perspektīva. Otrkārt, tikai ar šo testu vienu pašu nevar analizēt filmas saturu. Piemēram, gan jau, ka vairums tā saucamo chick-flick filmu formāli iztur šo testu, jo tās beibes tur runā ne tikai par vīriešiem, bet arī par šopingu un vēl kaut ko. Bet, ņemot vērā, ka galvenās varones parasti ir stereotipiskas padumjas cacas, kurām "laimīgās beigas" ir nocopēt čali, par feministiskām tās filmas būs pagrūti nosaukt.

Piemērs ir šī kampaņa - nav jau pavisam slikta lieta, un, tēmu izvēršot, tur runā par dažādiem aspektiem, taču tas Bekdelas tests ir paņemta kā vizītkarte un galvenais rīks, tādēļ jūtu virspusējības piegaršu.

Šajā sakarā - CollegeHumor skečiņš par Bekdelas testu.

3/9/19 10:00 pm

Tiem, kas tāpat kā es joprojām dažreiz skumst, ka Futurama ir beigusies galīgi un pavisam, varētu patikt jaunais Matt Groening multeņ-seriāls Disenchantment. :)

2/23/19 09:21 pm

Šovakar klausos NIKTO un ārstējos ar vīnu. Panks aizgājis uz darbu un kaķīts ir nemierā, jo grib ārdīties, bet nav ar ko.

2/22/19 03:06 pm

Un ko jūs domājat par Swedbank skandāliņu? Ir pamats satraukumam un transfēram uz naudas glabāšanu zeķē, vai vēl nav?

2/14/19 07:58 pm

Aizdomājos par bulijošanu, tā vispārīgi.
Pirmkārt, par to, ka latviešu valodā nekad nav bijis atbilstoša vārda tādai lietai. Mēdza teikt "viņu skolā apceļ". Bet tas izklausās tik bērnisķīgi nevainīgi, vai ne? Pat rotaļīgi. Vārdusakot, nenopietni.
Otrkārt, es vēl līdz nesenam laikam - pirms interneti kļuva tik ļoti sapludināti ar irlu - domāju, ka bulijošana ir bērnu un pusaudžu problēma. Jo pieauguši cilvēki ar tādu idiotismu nenodarbojas. Ja pieaugušiem cilvēkiem kāds nepatīk, viņi ar to cilvēku vnk nekontaktējas vai kontaktējas iespējami minimāli. Bet tagad nereti nākas lasīt, ka it kā pieauguši cilvēki, bet internetā nodarbojas ar bulijošanu. Kā bērni. Un internetā! Kur vēl vieglāk ir nekontaktēties ar cilvēkiem, kas tev nepatīk, ja ne internetā.
Treškārt, līdzīgi kā tas ir ar bērniem un bulijošanu skolā, viss šis jautājums ir tik ļoti neskaidrs. Nekas nav definēts. Kur beidzas pretīga izrunāšanās un sākas bulijošana? Kā pārliecināties, ka bulijs tiešām ir bulijs, nevis upuris, un otrādi? Kā ir iespējams aizstāvēties un cīnīties pret bulijiem?

Disklaimeris: mani neviens nebulijo, ne internetos, ne irlā. Tādas pārdomas radās saistībā ar vienu diskusiju, kur man savilkās paralēles ar skolas laiku.

2/11/19 06:51 pm - Jo pastāvošā iekārta ir jāsalauž

Freijas destruktīvā daba atradusi radniecīgu dvēseli Panka personā. Abi ārdoties pa istabu tikko nogāza no plaukta šo to, tai skaitā dažādu sīkumu kastīti, kas eleganti pabira pa visu grīdu. Freija, protams, pazuda no nozieguma vietas pirms vēl pirmās lauskas pašķīda, savukārt Panks palika sastindzis ar vainīgu sejas izteiksmi.

- Mēs tev te kaut ko izgāzām...
- Nu jā, izgāzāt Jūs, bet, kā redzi, savāksi Tu, jo Freija neko nezin un nemaz nav piedalījusies, jūs ko! :D

2/11/19 10:40 am

Šorīt pie kafijas sapriecājāmies par Ušakova mītiņa bildēm. Sevišķu sajūsmu izraisīja tante ar plakātu "Es esmu Ušakovs", kā arī onka, kurš laikam bija noslinkojis taisīt jaunu plakātu pēc pensionāru protesta, jo viņš, acīmredzot, ļoti gribētu zināt, kad beidzot viņam būs 500eur pensija. Skatītāju simpātiju balvu nolēmām piešķirt asprātīgajam kungam, kura plakātā cenzējams vārds krievu valodā bija eleganti aizstāts ar simbolu kombināciju.

2/7/19 08:11 am

Nepacietīgi gaidām, kad atnāks arī līdz mums.

2/4/19 09:18 am

Visvairāk šorīt es apbrīnoju tos cilvēkus, kuri tīrīja sniegu no trotuāriem, kamēr no gaisa tā baltā kaka turpina krist biezā slānī. Tur, man šķiet, jābūt riktīgi līdzsvarotiem nerviem un bezgalīgai pacietībai. Budisti, laikam.

2/1/19 11:58 am

Ziema? Kāda ziema, neko nezinu, man ir koši zaļi svārki, sārti zābaciņi un pavasaris galvā.

1/29/19 02:26 pm

Ir tomēr kaut kas traģikomisks tajā, ka pulksteņu remontdarbnīcas izkārtnē iestrādātais pulkstenis apstājies un rāda nepareizu laiku.
Powered by Sviesta Ciba