Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

11/28/20 10:33 pm

Par Snorkes situāciju - manas aizdomas krīt uz kādu, kas viņai vai viņas cibai ir tomēr pietuvināta persona. Piemēram, es viņas ierakstus mēdzu izlasīt, kad skatos latest posts, bet no tiem man nav radusies ne mazākā nojausma, kāds ir viņas īstais vārds un kur viņa strādā. T.i., man tas izskatās ne jau pēc kaut kāda garāmgājēja izpildīšanās, kurš iedvesmojās no mana ieraksta par cancel culture, bet gan kāda, kurš ļoti mērķtiecīgi nolēma, ka vajag tieši Snorkei ieriebt, un vai nu patērāja daudz laika meklējot info, vai arī jau zināja nepieciešamo info.

Tas tā. Tādēļ, ka es joprojām jūtos nepatīkami, ka tik drīz pēc mana ieraksta par cancel culture, Cibā pēkšņi notika tāda preteklība.

11/28/20 06:02 pm - Star Trek: Discovery, 3. sezonas spoileris

Kā izrādās, tad Federācijas sabrukums aizsākās ne tikai ar "dabas" katastrofu, bet arī ar to, ka Vulcan - viena no planētām, kas bija Federācijas pamatlicēji - ņēma un izstājās.

*eyeroll* Paralēles ar EU un UK nav pat nojaušamas.

11/26/20 08:32 pm - Vai tu jūties atcelts?

Parunāsim par "cancel culture". Es vispār jau krietnu laiku gribu par šo tēmu parunāt, bet iepriekš visu laiku atliku, jo tēma ir, būsim godīgi, pavisam toksiska. Es pati nekad neesmu bijusi iesaistīta situācijās, kuras varētu dēvēt par "cancel culture", t.i., ne es pati esmu tikusi kancelēta, ne arī piedalījusies citu cilvēku kancelēšanā. Iemesls, kādēļ tad es vispār par šo tēmu gribētu parunāt, ir tas, ka arī tādu nekurieni kā Ciba diskusijas un atsauces uz šo lietu ir sasniegušas, un par to jau sāk runāt arī ne tie ekstrēmākie cibiņi.

... tālāk ... )

11/24/20 08:03 am - GPS vajag?

Tiek apsvērta doma darba vajadzībām nopirkt GPS (metu acis uz vienu no Garmin), bet radās jautājums, vai tas vispār ir nepieciešams mūsdienu viedtelefonu multifunkcionalitātes laikmetā. Tādēļ interesē citu cibiņu pieredze, vai kāda no GPS aplikācijām telefoniem spēj līdzināties/aizstāt GPS navigācijas ierīces?

Tā kā vajadzīgs darba ekspedīcijām, tad te ir runa par nopietnākām prasībām nekā tūrismam parastajam. T.i., paredzams vazāties pa pilnīgām nekurienēm, brikšņiem un mežiem, tālu no tādām civilizācijas pazīmēm kā ceļi, atzīmēt lielu daudzumu ģeotagu, utt.

Galvenās lietas, par ko labprāt dzirdētu salīdzinājumu navigācijas ierīces vs. viedtelefonu aplikācijas:

-) Precizitāte. GPS būs vajadzīgs nevis tikai, lai neapmaldītos, bet arī lai atzīmētos ģeotagus pēc tam gana precīzi var atkal atrast dabā.
-) Cik liela ķēpāšanās ar punktu atzīmēšanu, funkciju komandu izpildes ātrums (viedtelefoni mēdz uzkārties, ja), utml.
-) Datu apstrādes ērtums, datu ielāde, lejupielāde, orientēšanās ģeotagos un saglabātajos maršrutos.

Disklaimeris: esmu savulaik palietojusi vienu no Garmin vecākiem modeļiem, bet specializētas GPS aplikācijas telefonam pagaidām neesmu izmēģinājusi (Google maps neskaitās, ja), tādēļ atvainojos, ja kādi jautājumi šķiet dumji.

11/21/20 10:16 pm

Es esmu diezgan sajūsmā par to, ka jaunais Star Trek: Discovery arī šajā sezonā turpina "apvērsuma" pieeju, pārskatot visas šīs milzīgās un sazarotās sci-fi sistēmas paradigmas. Ja pirmajā sezonā tika pārskatīta ideja par Federācijas pašpieņemto pārliecību par savas karadarbības taisnīgumu pēc noklusējuma*, tad tagad 3. sezonā pa īstam paņēmuši drūmu tēmu - šī utopiskā Federācijas pasaule ar savu kārtību, mieru un taisnīgumu nemaz nav mūžīga, un kaut kad tai pienāk beigas, kam seko "tumšie laiki".

Bet tāds nu Star Trek ir bijis jau kopš 60.tajiem - ārkārtīgi jutīgs pret aktuālajiem un sāpīgajiem jautājumiem attiecīgā laika sabiedrībā.

*Ok, taisnības labad jāpiebilst, ka jau DS9 sērijās šī tēma nedaudz iezīmējās, bet ne tik daudz kā sezonas centrālā tēma, kā tas ir ar Discovery pirmo sezonu.

11/9/20 08:05 pm

Hm, Latvijā ar pilsonisko aktivitāti tomēr ir iespējams kaut ko panākt? Kā ziņots, valdības virzītais piedāvājums izmaiņām alternatīvo nodokļu režīmu regulējumā izsauca asu kritiku daļā sabiedrības, kritizējot gan sākotnēji ieceri par minimālajām sociālajām iemaksām par to, ko cilvēks nebūs nopelnījis, gan par nepieciešamību alternatīvo nodokļu režīmu darbiniekiem ar zemiem ienākumiem skaidroties sociālajā dienestā.

11/9/20 03:00 am

Let them eat .. booze!

9/2/20 12:34 pm

Ha, visnotaļ interesanta videoeseja par agrākajiem literārajiem darbiem, kurus retrospektīvā bez grūtībām var ierindot pie sci-fi (lai gan žanrs kā tāds tika formulēts tikai 19.gs. pirmajā pusē).

P.S. Sasmējos sākumā: spoiler alert ... darbiem, kurus varējāt uzspēt izlasīt nu jau vairākus gadsimtus.

8/22/20 05:36 pm

Man ārkārtīgi patīk steampunk estētika. Vizuāli skaistākā subkultūra, ko zinu.

8/21/20 06:52 pm

Turpinot par kaķīšiem u.c. Pirms laiciņa biju izgājusi īsā apgaitā pa rajonu, visos stūros mētājās kaķīši kā "iztecējuši" dažādās Dali pulksteņu cienīgās pozās. Šiem par karstu, bet man tieši laikā. Pēdējās dienās apkārtējie cilvēki nemitīgi čīkst "tik karsti, tik karsti". Es piedraudēju, ka arī šitā čīkstēšu katra teikuma galā "tik auksti" turpmākos 9-10 mēnešus, ja.
Vai tiešām šī ir pēdējā siltā šīgada diena? Tik ļoti negribas ticēt. Laikam jābeidz strādāt un jāiet uz kādu krogu ārā pasēdēt, kamēr vēl var.

8/21/20 08:34 am

Sēžu pie datora, dzeru kafiju un strādāju pie raksta. Atnāk kaķis uz istabu, ieskatās man acīs un pasaka vienu "mjau". Es neko. Kaķis pieiet pie spoguļskapīša, attaisa durtiņas, pagriežas pret mani un pasaka vēl vienu "mjau". "Tev sanāk," es viņu uzmundrinu: "Ko vēl tu attaisīsi?" Kaķis aiziet pie bufetes, attaisa durvis, aiziet pie skapja, mēģina attaisīt atvilktni, nesanāk. "Mjau..." "Labi, sapratu tevi - ja tūlīt pat necelšos un nelaidīšu tevi ārā, tu man te visu attaisīsi."

8/5/20 01:28 pm

Ar gandarījumu ziņoju, ka čilli piparus uz palodzes izaudzēt var, un sanākuši krietni asāki par rimčikā nopērkamajiem.

7/12/20 05:15 pm

Polāro mitreņu sazvērestība.
Pagalmā izkārtās drēbes laikam žūs visu vasaru.

6/20/20 01:34 pm - obligātais tropiskās salamandras ieraksts

Tik lielisks laiks, vnk fantastika - ķermenis jūtas beidzot īsti komfortabli un neraujas zosādā pat pie stiprākām vēja brāzmām vai lietus lāsēm, vai ēnā, un vakaros joprojām ir ok un nav jāiet meklēt jakas un zābaki, naktīs var gulēt bez siltās segas pie atvērta loga, rītos kārtīgi izbaudīt ledus kafiju, un vēl daudz labu lietu. Ļoti ceru, ka ar šo viss nebeigsies un šogad vēl būs normāla vasara.

(Tas tā, līdzsvaram, jo zinām jau, ka cibā polārās mitrenes ir majoritāte :P)

6/6/20 07:26 pm

Kā tas nākas, ka pie manis agrāk nebija nonācis nekāds info par šo seriku? Nu tā, ka vispār nebiju pat dzirdējusi par tādu. Tagad skatos un esmu totālā sajūsmā. Sen tā nav bijis, ka komēdiju skatoties, zviedzu skaļā balsī.

P.S. Scenārija autors - Dan Harmon - ir viens no Rick and Morty līdzautoriem.

5/26/20 07:09 am

Starp pielūdzējiem jāietur vismaz 2m distance.

Nopriecājos, cik labs un derīgs noteikums.
Bet drīkst minēt, kas īstenībā tur bija rakstīts. :)

5/17/20 07:15 pm

Alternative.lv Mūzikas balva 2020: live koncis, sāksies 20:00.

5/14/20 06:32 am

Fake news, kā zināms, ir tad, kad tavi informācijas avoti tev melo.
Meta fake news: tas ir tad, kad tavi informācijas avoti tev melo, vienlaicīgi stāstot, ka citi informācijas avoti melo.
Hypno fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka citi informācijas avoti noklusē informāciju, kaut arī ir acīmredzami pierādījumi, ka citi nenoklusē.
Psych fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka tu pats sev melo.
Macro fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka ar neapbruņotu aci novērojamā realitāte tev melo.
Micro fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka vīrusu slimības izraisa viss cits, tikai ne vīrusi.
Homo fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka paši tev melo. (Šis pazīstams arī kā "Epimenīda paradokss".)
Hetero fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka bērnus atrod kāpostos, vai tos atnes stārķis. (Šis pazīstams arī kā "Padomju laika vecāki".)
Bio fake news: kad tu melo saviem informācijas avotiem. (Šis pazīstams arī kā "Autobiogrāfija".)

5/9/20 12:18 pm - Lokālā folklora pandēmijas laikā, jeb katrs jūdzas pa savam

Ir mums viens kaimiņš, kurš vienmēr labo savu mašīnu. Tad nu mēs izdomājām tā: salaidīsim bleķa vannā ūdeni, atnāks Pauls (viņam tāds velnišķīgāks izskats) un dzīvos vannā. Kad kaimiņš atkal labos mašīnu, tad Pauls piecelsies no vannas un dobjā balsī jautās: "Vai mašīna jau gatava?" Ja kaimiņš teiks, ka nē, kuru nu, mašīna vēl nav gatava, tad Pauls iegremdēsies atpakaļ vannā līdz nākamajai reizei, un mūsu pagalmam nekas ļauns nenotiks. Bet, ja nu kādreiz būs tā, ka kaimiņš atbildēs: "Gatava," tad Pauls apgāzīs vannu un nopludinās visu pagalmu.

5/3/20 09:11 pm

- Tu esi tik slaida un sportiska. Kāds ir tavs skaistuma noslēpums?
- Man ir slinks vīrs, viss jādara pašai.
Powered by Sviesta Ciba