Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

4/2/20 11:02 am - Paliec mājās un ierīko sev ērtu un motivējošu darba vidi

Tieši zem mana loga Rīgas Ūdens veči zāģē asfaltu. Normāls industrial. Panks ierosināja, ka varbūt albums jāieraksta.

3/31/20 10:50 am

Klau, es tā saprotu, ka nu jau kādu laiku neviens vairs nesaņem komentārus uz e-pastu, bet nesaprotu, kādēļ. Varbūt kāds zina?

3/30/20 08:47 am

Esmu vīlusies Depo, viņiem nav nekādu i-neta veikala opciju. Bēēēt, nu, klātienē turp doties īpaši nevēlos. Es atvainojos, es to veikalu zinu itin labi, tur fiziski nekādu 2m distanci ievērot nav iespējams. :D
Bet nekas, gūgles tante, kā vienmēr, ir atsaucīga, atradu pāris i-neta veikalus ar piegādi uz mājām, kuros pa visiem kopā var viegli salasīt man vajadzīgās lietas.

Un vēl, #paliec mājās ietvaros vakar ar draugiem Reikjavīkā caur videozvanu eleganti izspēlējām Pandēmiju. Uzvarējām! Šāds pasākums noteikti tiks atkārtots.

3/25/20 10:17 am

Balets not dead. :)

3/24/20 11:30 am

Es: "Ahā, svētdien jāpagriež pulksteņi uz vasaras laiku."
Panks: "Ko? Tad man no šitā piespiedu atvaļinājuma vēl veselu stundu nozags?!?!?"

3/23/20 05:11 pm - Reply all

Tā kā LU darbinieki nemāk lietot e-pastu, tad arī šodien visu dienu nāk e-pastu ķēde, kas notiek tā:

1. Kāds sūta e-pastu konkrētam adresātam/grupai, bet nosūta krietni lielākam daudzumam cilvēku.
2. Kāds cits nesaprot, kas tas ir un kādēļ to ir saņēmis, un ko tas nozīmē? (Arī, protams, nosūta visiem.)
3. Virkne cilvēku (visiem) raksta, lai pārstāj piesūtīt nepareizi adresētus e-pastus, jo tas traucē darbam.
4. Vēl kādam ienāk prātā doma, ka problēma ir nepareizi sastādīta e-pastu liste, tādēļ (atkal visiem!) tiek rakstīts, lai izņem no listes.
5. Virkne cilvēku (protams, ka visiem...) raksta, lai viņus arī izņem no e-pastu listes.
6. Kāds omulīgi raksta, ka uz viņu šie e-pasti neattiecas, bet lai no listes laukā neņem, jo viņam beidzot paliek interesanti.
7. Vēl kāds izmanto iespēju un randomā atgādina visiem, ka vajag regulāri mazgāt rokas, un jautā: "Cik reizes šodien rokas nomazgāji tu?"
8. Pavisam cits vēl kāds izmanto iespēju un aicina cilvēkus adoptēt kaķus, pievienots links uz patversmi.
9. Kāds ir nokaitināts un visiem (šoreiz pamatoti) nosūta niknu e-pastu, lai beidzot sāk skatīties, uz kuras pogas spiež, kad sūta savus e-pastus. Teksts pilns ar izsaukumu un jautājumu zīmēm..................

:)

3/23/20 01:31 pm

Kā jau hronisks mājstrādātājs, es tik krasi nejūtu sociālās distancēšanās ietekmi. Ok, tā kā otrs tagad ir blakus 24/7, brīžiem sāk kaitināt, tādēļ labi, ka ir divas istabas. Un jā, sāk pietrūkt galda spēļu vakari, jo divatā spēlēt ir meh. (Vispār, šo rakstot izdomāju izaicinājumu-eksperimentu: mēs varētu divatā uzspēlēt Lielkatanu un uzņemt laiku, cik dienas vajadzēs, lai izspēlētu. :D) Iziešana sabiedrībā nedaudz pietrūkst. Varbūt tādēļ pasāku mājās vilkt smukākas drēbes, jo apnika parastais lupatīgais mājas apģērbs, lol. Gaidu silto laiku, lai var sēdēt dārzā, un tad jau būs pavisam ok.

3/16/20 10:00 pm

Baltijas ceļš 2: "Polijas varas iestādes valsts robežu ļauj šķērsot tikai Polijas pilsoņiem vai valsts pastāvīgajiem iedzīvotājiem, .. Pēc vairāku stundu gaidīšanas, Igaunijas, Latvijas un Lietuvas iedzīvotāji, kas gaidīja rindā, apvienojās un nobloķēja tiltu ar savām automašīnām. Tā rezultātā satiksme uz tilta apstājās pavisam un Polijā vairs nevar iekļūt pat Polijas pilsoņi."

3/16/20 06:25 pm

Bet ja par iepriecinošo - Timam Minčinam iznācis jauns videoklips.

3/16/20 04:34 pm - Hirsh index is bullshit

Piemērs iz dzīves.
Viens no Lv arheoloģijas patriarhiem, neskaitāmu grāmatu un publikāciju autors, Hirša indekss - 2.
Hedera - sīka vienība, kas knapi apsildījusi degunu zinātnes plašajos apcirkņos un vēl joprojām nav no sevis promocijas darbu izspiedusi, Hirša indekss - 1.

Kamōn. Jā, es saprotu, ka mūsdienu zinātnes politikā Scopus/WoS līmeņa publikācijas ir mūsu viss, bet nu šis ir spilgts piemērs, ka tāds indekss neko nepasaka par zinātnieka reālo pieredzi, ieguldījumu un ietekmi uz attiecīgo zinātnes jomu.

3/15/20 08:42 pm

Šodien nāca gaismā tāds nedaudz pārsteidzošs fakts, ka Panks nekad nav dzēris īstu Asiņaino Mēriju.(!)
Varu ziņot, ka šis robs viņa dzīves pieredzē nu tiek aktīvi labots. \m/

3/14/20 07:13 pm

Panks bija uz veikalu un atnesa ne jau t. papīru, un pat ne rīsus (aizmirsa), bet Corona Extra alu, jo, citēju, "šādos laikos tādam mājās ir vienkārši jābūt".

3/6/20 11:01 am

Atnāca e-pasts, ka maijā Portugālē paredzētā konference atlikta uz nenoteiktu laiku. Epidēmijas dēļ, protams. Es jau paredzēju, ka tā visticamāk varētu notikt, tādēļ nekādu zaudējumu man nav (vilcinājos ar biļešu pirkšanu un viesnīcas rezervēšanu). Un es domāju, ka tas ir prātīgi - burziņš ar >500 ļautiņiem no visas pasaules nav tas pasākums, ko šobrīd obligāti vajadzētu rīkot. Un ja godīgi, man arī pašai doma par vazāšanos apkārt komandējumos pagaidām nešķiet īpaši vilinoša. Ja (kad?) pati aplipināšos, labāk lai tas notiek, esot mājās, nevis slimai nolikties citā valstī, vai veselai iestrēgt karantīnas zonā.

3/3/20 08:21 am

Viena māāāziņa pozitīva lieta - paredzu, ka krasi samazināsies "varonīgo slimotāju-darbaholiķu" glorifikācija, kuri parasti ar visām iesnām un temperatūrām tomēr velkas uz darbu, cieš publiski un bauda apbrīnu. Tagad atliks tikai nošķaudīties kauč no putekļiem, un kolektīvs tevi nekavējoties aizdzīs mājās, vo.

2/16/20 06:11 pm

Remonts ir neslikts workout, starp citu. Un būs smuki, jau tagad redzams, ka būs ļoti smuki. Beidzot tusiņus varēšu rīkot forši izremontētā un tam speciāli iekārtotā viesistabā, nevis vienmēr pārkārtot savu galveno guļamistaba/darbistaba telpu, kad ciemiņi gaidāmi. Ar prātīgu izplānošanu arī mazas telpas var labi iekārtot.

2/16/20 01:39 am

Prokrastinācijas līmenis - tā vietā, lai rakstītu tēzes konferencei, sāku remontēt otru istabu, lol.

2/12/20 02:31 am

tu kā tāds spogulis
tikko tīrīts
skaties uz mani bet es redzu sevi
un viss ir tik netīrs

tu kā tāds pārcēlājs
nu patiešām
pasniedz man roku bet uzdod trīs mīklas
un visas par mani

tu kā tāds teicējs
runā par daudz
stāsts vēl nav zināms bet es raudu beigas
un viss sākas šeit

2/10/20 07:45 am

Ieraugu ziņas virsrakstu: Pierīgā divi cilvēki ielūzuši ledū. Skaļi nokomentēju, ka ziņu cienīga būtu arī informācija, ka Pierīgā divi cilvēki pamanījušies atrast ledu. Atveru ziņu, lasu: "VUGD atgādina, ka silto laika apstākļu dēļ uz Latvijas ūdenstilpēm ledus kārta vēl nav izveidojusies.." Gandrīz no krēsla nobiru aiz smiekliem.

2/5/20 08:05 am

Pašu sociālā projekta #Neklusē pārstāvju viedoklis par vakardien iztirzāto interviju:


... tālāk ... )

2/4/20 09:43 am

Izalsīju šo interviju ("#Neklusē ir sociāls projekts, kura mērķis ir samazināt mobinga līmeni Latvijā"). Mans secinājums: ļoti vāji, iespējams, pat potenciāli kaitīgi. Ne pats projekts, bet konkrētā intervija.

... tālāk ... )
Powered by Sviesta Ciba