Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

4/11/18 02:06 pm - Bezmiegs

kamēr mēs mīlējāmies
pieliekamajā dīga lekni asni
dzīvi un mitri
un atdevās sīpoli dzinumiem izauga tukši
bet mēs mīlējāmies

kamēr mēs mīlējāmies
saule kausēja čagano sniegu
pēdējos stūros
un piekusa aizgāja gulēt laimīga sarkana
bet mēs mīlējāmies

kamēr mēs mīlējāmies
dienas kļuva garākas un garākas
saruka tumsa
un padevās stundas nebūs naktis vairs nebūs nekad
bet mēs mīlējāmies

4/6/18 01:41 am

Aizstrādājos tik tālu, ka pat neierakstīju, ka trešdien, čāpojot uz institūtu, nācās piestāt un lūkoties debesīs apcerīgi, jo lidoja vairāki zošu kāši.

3/28/18 10:09 am

Viens no dzīvokļa kaķiem pārvācies uz citu dzīvesvietu. Kopā ar saimnieci, protams.
Tagad dzīvoklī ir tikai divi kaķi. Tikai divi kaķīši! Tas jau ir gandrīz tā, it kā kaķīšu nebūtu nemaz!

3/27/18 07:06 am - Un šī jau ir baisa doma

..jo diez vai uz pārvēlēšanu cierējošie deputāti Saeimas priekšvēlēšanu kampaņas laikā iestāsies pret baznīcu.

3/27/18 06:25 am

Šorīt mani pamodināja sirsenis. Nu labi, sirsenis gan bija sapnī, ne īstenībā, bet tāpat efektīvs modinātājs - nekādas parastās "vēl 5 minūtītes", ne līdz tam vairs.

3/23/18 06:58 pm

Ejiet šovakar visi uz Depo, spēlēs absolūti fantastiska vietējā avangarda grupa NIKTO. Es viņus pirmo reizi dzirdēju pavisam nesen, un man ir neizsakāmi žēl, ka par viņiem nezināju jau agrāk.

3/23/18 05:08 pm

Kādi ir vecāku apsvērumi, kad viņi saviem mazajiem bērniem sastāsta, ka eksistē tur visādi lieldienu zaķi, zobu fejas un ziemsvētku vecīši? Un vai ieguvumi no šādas sastāstīšanas atsver to, ka pēc dažiem gadiem neizbēgami nāksies atzīt, ka, jā, lietas, kurām tu ilgi ticēji, neeksistē, un mēs, tavi vecāki, kuru teiktajam tu līdz šim pilnīgi uzticējies, tev speciāli par to melojām.

3/22/18 06:14 pm

Reku, tikko pirms nedēļas publicēts raksts, kas labi parāda, cik ļoti arheologi "nepēta" un "slēpj" liecības par seno civilizāciju monumentālo arhitektūru.

Tiesa, cibas visu jomu eksperts kā akā iekritis, cerams, tas tādēļ, ka cītīgi studē eksperimentālās arheoloģijas literatūru, ne tamdēļ, ka viss laiks paiet gaužoties par nācijas bojāeju.

Vai es esmu ļoti ciniska, domājot, ka nekas jau nemainīsies, lai cik rakstus es linkotu, un pēc pāris nedēļām viņš jau atkal turpinās izplatīt cibā melus, ka arheologiem "establišments" aizmaksājis par pētījumu neveikšanu?

3/21/18 02:07 pm - Sasmējos, dikti mīļi

... tālāk ... )

3/21/18 08:33 am - Latviskā dzīvesziņa

Ziema vēl nav beigusies, bet cilvēki jau aizgūtnēm dedzina kūlu.

3/19/18 09:41 am

Cibas visu jomu eksperts atkal runā muļķības - arheoloģijā nenotiekot eksperimenti seno tehnoloģiju izpētē. Notiek gan. Iepazīties ar tēmu var sākt šeit: šī žurnāla publikācijas ir open access, žurnāls iznāk kopš 2004.g. četras reizes gadā, tā kā - lūdzu, materiāla, ko lasīt, ir daudz, uz priekšu.

UPD: Vēl var meklēt literatūru ar The Digital Archaeological Record palīdzību, ierakstot vajadzīgos atslēgvārdus. Protams, pēc tam pašiem jāmeklē, kur atlasīto literatūru iespējams dabūt izlasāmu, jo diemžēl vairums nav open access.

UPD 2: Vēl, protams, mani sajūsmina tēze, ka arheologi neko nepēta un stāsta, ka viss jau ir zināms un izpētīts, jo naudu tāpat varot dabūt. Lol. Ikviens, kuram sanākusi kaut mazākā darīšana ar zinātni un akadēmisko pētniecību, zina, ka ir tieši pretēji: lai dabūtu finansējumu saviem pētījumiem, tev no ādas ārā jālien, pierādot, ka tēma ir nepētīta/par maz pētīta/līdzšinējās interpretācijas ir novecojušas, utt. Citādāk nekādu naudu nedabūsi un varēsi iet pārkvalificēties par taburešu meistaru.

3/16/18 08:15 am

Un atkal mīnusi, ja? Ok, vismaz ir attaisnojums vēl neatsākt skriešanu, jēj. Uz rīta pusi sapņoju, ka šitā ir pagājusi visa vasara, pienācis oktobris, un es bēdīgi secinu, ka pavasaris vēl nav bijis.

3/14/18 09:19 pm - #bodypositivity jeb Freija ir resna!

Komunālās virtuves romantika parastā, ar briedi ēdam vakariņas. Atvelkas strīpainais zvērs no lopa, slinki piesēž uz palodzes, ošņājas mūsu ēdmaņas virzienā.
Es sāku bubuļot: "Nu ko tu te ošņājies, kaimiņkaķu paiku pierijusies, būtu labāk, rau, pakāpuļojusi, paskraidījusi, tauciņus nodzinusi."
Briedis iestājas par strīpainās dīvas advokātu: "Bet viņa jau tikko aktīvi ložņāja. Ap savu šķīvīti..."
"Ak tā," es pievēršos pašapmierinātajam strīpainajam purniņam: "Ak tāds sporta veids tev interesē? Nu, es jau varu sev visu istabu izlikt ar šķīvīšiem, lai tev ir ap ko ložņāt."
Briedis teju aizrijas ar saviem salātiem, strīpains pokerfeiss un priekškars.

3/9/18 04:48 pm

Starp citu, šeit nedaudz par to, kādēļ vīriešiem it kā labāk sanākot zinātne.

3/8/18 08:15 am - 8. marts

Šī ir laba diena, lai nedaudz reflektētu par to, cik forši ir dzīvot sabiedrībā, kur sievietes ir emancipētas. Padomāt par visām it kā ikdienišķajām brīvībām un līdztiesībām, kuras nemaz nebija tik pašsaprotamas mūsu priekštecēm, un joprojām nav pieejamas tik daudzām sievietēm visā pasaulē.

3/4/18 02:39 pm - Sadzīves ainiņa

Rosos savā komunaļņika virtuvē, notiek šmorēšana.
Dzīvokļbriedis tikmēr tur pat pīpē, čilo ar kafijas krūzi, lasa internetus.
Pēkšņi dzīvokļbriedis pauž skaļu sašutumu par kārtējām ziņām saistībā ar olšūnu kariem, vēstījums īsumā: kas tas par sviestu, kas, viņi domā, ka pilngadīgas sievietes ir duras, kas pašas nevar pieņemt lēmumus?
Es, saprotams, piebalsoju, ka nu, ai, NAcīšiem tā ir kārtējā izpausme ar slapjo sapnīti piesiet visas sievietes pie plīts.
Dzīvokļbriedis skatās uz mani un smaida, gaida, kad man pašai darāpos, ka šo skaļo politisko viedokli esmu paudusi pie plīts, maisot dārzeņus pannā.
*priekškars*

3/3/18 12:58 pm

Senlatvju alus kļavu sīrupa brūvējums nav nemaz tik slikts.

3/3/18 04:01 am

neskaties uz mani tā
es neesmu mērvienība
es neesmu citējama
es neesmu definēta

neskaties uz mani tā
es neesmu neaizskarama
es neesmu nesalaužama
es neesmu pašsaprotama

neskaties uz mani tā
es neesmu pārliecība
es neesmu garantija
es neesmu koncepcija

3/2/18 11:44 pm - vecums nenāk viens, vecums nāk gulēt

Nu vo, dastrādājusies šonedēļ līdz tam, ka piektdienas vakarā "nedaudz" pagulēju - stundiņas sešas. :(

3/1/18 06:31 am

Vakar veikalā nebija līdzi pases, beidzot bija kāds labums no manas zinātnieka apliecības, lol.
Powered by Sviesta Ciba