Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

8/28/14 10:00 pm

Nezinu, vai Freids, vai vienkārši visi pirksti uz kreisās rokas, bet tikko uzrakstīju frāzi "evolucionārā psiholohija".

8/27/14 08:44 am

VR* pārliecība un sistēma ir ļoti dziļa, plaša un pierādījumos balstīta (ok, kāds, iespējams, teiks ka mitoloģija nav pierādījumi).

no: http://satori.lv/comment/list/id/7792/type/article/page/2

*VR - Viesturs Rudzītis

7/29/14 05:52 pm

Reklāma Ģertrūdes ielas smukumsalona logā: "Zīdaini tonējošs krēms".

7/26/14 04:19 am - Praktiskas piezīmes ar pārdomu piedevu

Smiltsērkšķu krems palīdz dziedēt brūces, skrāpējumus, un pat kukaiņu kodumus, dažreiz. Nu, šovakar pietika tikai sakostajām un saskrāpētajām kājām, ņēma un izbeidzās.
Ak, jā, mani vecāki cerēja, ka no manis varētu sanākt kāda daudz-pelnoša ofisa žurka. Skuju, sanācis mazs, mežonīgs dzīvnieciņš, kam jau muskuļi lomkās trīc, kā gribas atkal kārtīgi pie lāpstas pieķerties.

Nedaudz skaužu sievu, bet labdabīgi. Es jau pati arī drīz metīšos kultūrslānī.

Bet vēstījums galvenais: kamēr Spodra (atvainojiet, Seal) ražo to kremu, ķeriet un lietojiet.

7/16/14 09:55 am

Hm, jau otro reizi vienīgajās Kilkim Žaibu festa bildēs, kurās es esmu redzama, es tīru zobus pie ezera. Nez, vai tad mataino lopu baram tā ir kāda īpaši netipiska darbība, ka kaut ko tādu ieraugot uzreiz jānobildē?

7/10/14 10:11 pm - Womyn be crazy

... tālāk ... )

7/8/14 03:43 pm - Mazās dīvainības

Man patīk tik tveicīgs laiks, jo tad ir tik karsti, ka jādzer dzērieni ar ledu.

6/18/14 03:34 pm - Sadzīviskas ģimenes ķildas par globāli svarīgiem jautājumiem

Ar mīļoto ik pa laikam uzsākam jau seno strīdu par salātiem. Problēma ir tāda, ka man patīk salātus sagriezt dienvidnieku stilā - lielos skaistos gabalos, lai var kārtīgi izbaudīt visu to garšu (un arī vizuālo) daudzveidību, bet vīrietis, savukārt, aizstāv tradicionālas latviešu vērtības salātu pagatavošanas metodes, kur viss ir sīki smalki sakapāts tā, ka visā tajā majonēzē vai krējumā kartupeli no olas nevar atšķirt.

Tā nu vakardienas vakariņu gatavošana aizgāja augstos toņos, kas eskalējās līdz vardarbībai vēl nē, bet līdz reductio ad absurdum gan. Par manis tikko nomizotajiem sīpoliem tika paziņots: "Es redzu, ka salāti jau gatavi!" Atbildēju ar īgnu purpināšanu par tādiem latviešu salātiem kā rasols, kuri paši par sevi jau aizstāj otro ēdienu, un izveidoju dienvidnieku salātus, kas sastāvēja no nemizotiem gurķiem (vēl maisiņā), kam virsū mazo tomātiņu kastīte (atvērta), ar pievienotiem sīpoliem (tiem pašiem), ko izdekorēju ar garšaugiem (ar visu podiņu). Nevarētu teikt, ka šī instalāciju būtu raisījusi savstarpēju saprašanos un izlīgumu. Vīrietis uzkrāmēja uz galda pus-lasi (svaigi izņemtu no maisiņa) un paziņoja, ka dienvidnieku suši ir gatavs. "Ā," es iesaucos tēlotā sajūsmā: "Kur mani dienvidnieku irbulīši?" Ķēros pie abiem slotaskātiem (ar visām slotām), krāvu uz pleca un sāku vingrināties pus-laša satveršanai.

Bet beigās tomēr vakariņu salāti bija tāds nedaudz kompromisa simbols (kā parasti ar mūsu salātiem tas notiek) - dažas sastāvdaļas dienvidnieku gaumē, citas - sīki sakapātas un visas tādas tradicionālas.

6/12/14 07:35 pm

Šodien, ejot cauri Vērmaņdārzam, redzēju pretrunu plosītu bērnu: viņa atdalījās no pārējo bērnu murskuļa un raudādama, polkas solī palēkdamās, devās vecāku soliņa virzienā.

6/5/14 09:40 am - Neuroscience or neurosexism? Īstā atbilde ir - zivs!

Gan jau, ka daudzi ir redzējuši krāsainās bildītes, kurās tiek parādīts, kā atšķiras sieviešu un vīriešu smadzenes. Nu, ziniet, tur iekrāsoti reģioni, kas atbild par emocijām, par sistematizēšanas spējām utt.

Bet ne jau visi zinātnieki, kas strādā tajā lauciņā, ir vienisprātis par šiem atklājumiem, un pat par metodoloģiju daži nedaudz šaubās:

..some researchers recently scanned an Atlantic salmon while showing it emotionally charged photographs. The salmon - which, by the way, “was not alive at the time of scanning” - was “asked to determine what emotion the individual in the photo must have been experiencing.” Using standard statistical procedures, they found significant brain activity in one small region of the dead fish’s brain while it performed the empathizing task, compared with brain activity during “rest.” The researchers conclude not that this particular region of the brain is involved in postmortem piscine empathizing, but that the kind of statistical thresholds commonly used in neuroimaging studies (including Witelson’s emotion-matching study) are inadequate because they allow too many spurious results through the net.

Vairāk: http://scienceblogs.com/mikethemadbiologist/2010/12/14/a-dead-salmon-bestest-control/

Vēl vairāk: http://www.general-ebooks.com/read/318383

6/5/14 01:08 am

Aizdomājos par kailumu. (Sezona, un tā.) Situācijās, kad kāds/a ir ieraudzījis/usi mani kailu (viņam/ai nejauši, vai jauši, bet man ne kā apzināts mērķis), man nekad nav nākusi prātā doma "ak šausmas, es tagad jūtos tik apkaunota!". Jā, es tajās situācijās parasti pacenšos piesegties, taču tikai tādēļ, ka apzinos tik bieži sastopamās cilvēku neirozes saistībā ar svešu kailumu: vai nu tas cilvēkam liek justies briesmīgi neērti (?), vai arī kailais cilvēks tiek noniecināts, nosodīts (2x?). Taču man pašai nebūtu problēmu karstās vasaras dienās staigāt "pavisam plikiņai", ja citiem tas netraucētu.

5/22/14 10:26 am - Aprīlis-maijs 2014.

Trešais dedlains nu ir beigts,
bet jau nākošais tiek steigts.

5/21/14 08:42 am - Feminīnais + maskulīnais

Hm, vai šīgada Eirovīzijas uzvarētājas izskats jums šķiet pretīgs, vai vismaz nemieru raisošs? Ja jā, tad kadēļ?

5/18/14 10:46 am

Konference noritēja veiksmīgi. Protams, ka ne jau viss pēc plāna, bet tie daži sarežģījumi bija maznozīmīgi un ātri atrisināmi. Reti ir tā, ka es ar sevi lepojos skaļi, bet šoreiz patiešām atļaušos uzsist sev uz pleca. Un vakarnakt beidzot izgulējos!

4/20/14 11:03 am

Vakardiena bija patiesi izcila. Īpašas pateicības [info]hederas_sievai par sava pagalma atvēlēšanu mūsu aizdomīgajai kompānijai. :)

4/17/14 12:27 pm - Spogulīt, spogulīt

Latvijas senākajiem iedzīvotājiem raksturīgs liels augums, lieli galvaskausa izmēri, izteikti iegarena galvaskausa forma, plata augsta seja ar stipri izvirzītu degunu.*
Labi, vai tikai man liekas, ka tas apraksts tīri labi atbilst man? :DDD

* No: Denisova, R. Latvijas senākā apdzīvotība. // LVIŽ 1997, 3.

4/16/14 09:54 am

Oh, wow. WOW!

Pēc Veet reklāmistu domām, ja tev ir ķermeņa apmatojums, tu esi čalis, nevis sieviete:
https://www.youtube.com/watch?v=UxCHLXQffsg
https://www.youtube.com/watch?v=K5vO6MZn4WI
https://www.youtube.com/watch?v=D5YkZsigq2s

Saprotams, ka ar diskusijām par šīm reklāmām anglosakšu interneti tiek gāzti riņķī. Vienā pusē ir pārmetumi par body shaming, otrā - pārmetumi par humora izjūtas trūkumu un pārāk nopietnu lietu uztveri.

Taču, manuprāt, ne jau (nosacīti) asprātīgais pārspīlējums ar pēkšņu veča parādīšanos jaunas sievietes vietā ir šo reklāmu svarīgākā apspriežamā daļa. Svarīgāka ir reklāmās redzamo civēku reakcija uz sievietes apmatojumu - un tā nav ne par mata tiesu pārspīlēta, zinu no savas bēdīgās personīgās pieredzes. Šīs vēl ir ļoti pieklājīgas reakcijas salīdzinot ar tām, ar kurām es saskāros, kad pirms daudziem gadiem vēl turējos pretī sabiedrības spiedienam un nemocīju savas miesiņas ar atmatošanu. Visilgākais body shaming, ko man nācās piedzīvot, bija gandrīz vai visa (tā laika) 3. autobusa maršruta garumā no Centra līdz pat Daugavgrīvai, jo, iedomājieties, tajā nežēlīgi karstajā vasaras dienā es biju atļāvusies uzvilkt šortus, nevis piesegt savus ķecerīgos apakšstilbus ar garajām biksēm vai svārkiem līdz papēžiem. Un nevajag tagad man sākt stāstīt to bulšitu par brīvo izvēli. Jo izvēle ir šāda: vai nu moki savu miesiņu ar šaušalīgiem atmatošanas paņēmieniem, vai arī ej pa dzīvi, saņemot nemitīgus nosodošus skatienus un verbālus pārmetumus no lielākās daļas apkārtējo civēku. Ā, protams, vēl arī iespēja nekad nevilkt apģērbu, kas atkailina matainās vietas, bet tas, savukārt, nozīmē, ka jāiegādājas peldkostīms muslimu stilā.

4/9/14 11:03 pm - Atsevišķi par nepatiesajām apsūdzībām izvarošanā

Gana daudzi prāti mūsu sabiedrībā par šo jautājumu satraucas. Tad nu, lūk. Paskatieties, ko māca sievietēm jau kopš agras jaunības par izvairīšanos no izvarošanas: nestaigā apkārt pa naktīm, neej tusēt ar nepazīstamiem, nevelc pārāk seksīgas drēbes, nedzer pārāk daudz, vienmēr pieskati savu dzēriena glāzi utt., jo ikviens pretim nākošais vīrietis ir potencionāls varmāka. Ja jau nepatiesās apsūdzības ir milzīga problēma, varbūt pienācis laiks mācīt arī vīriešiem: nekad neguli ar sievieti, ko knapi pazīsti un skaidri nezini viņas nodomus.

*Tas, protams, tīrs sarkasms. Es esmu par savstarpēju cieņu un saprašanos, nevis par neuzticības kultivēšanu dzimumu starpā.

4/9/14 12:31 pm

Šausmīgi.
Ja kādam nav priekšstata, kas ir tā rape culture, par ko runā anglosakšu feministes, atliek palasīt komentārus pie šī raksta: http://www.apollo.lv/zinas/grupveida-izvarosana-garoza-aizdomas-turetie-ir-vietejie-varoni/646063

Piemēram:

Jānis
Šodien, 11:27
Tā mātīte droši vien pati gribēja lai čaļi šo izdrāž , a beigās izdomāja ka varētu naudu izspiest , jo vienam čalim tak nauda bija
Tā daudzas palaistuves dara

Anonīms
Šodien, 11:07
pati aizgājusi uz gangbang ballīti,bet pēc tam nosūdz...nav smuki,nav smuki...gan jau vietējie arī zina, kādas tad uzvedības ,ir tā sieviete....

Tā ja
Šodien, 11:15
Nu es gan uzskatu ka reāla izvarošana ir kad uz ielas kādai uzbrūk ,ne jau kad viena pati iet uz tusiņu kur tikai džeki, ko tad viņa domāja ka visu vakaru tur domino spēlēs, ja iet uz tādu risku tad jāapzinās arī sekas, tas ir tāpat kā ietu pāri pa gājēju pāreju neskatoties ne pa labi ne pa kreisi, tas nekas ka rezultātā tev uzbrauc virsū, bet galvenais ka vainīgs ir braucējs.

Anonīms
Šodien, 11:18
Meitenes biezi pasas provoce uz tadam lietam.. pati zinaja ar kadiem tusejas

haha
pirms 32 minūtēm
bet tu esi stulba kaza. Tāda bāba pati vainīga, nav ko iet svešiem cilvēkiem "ciemos" uz tad brīnās ka izvaroja ( ja viņa vispār ir izvarota). Ja bija pazīstami, tad jau bija jāzin kas par cilvēkiem un nebija jāiet. Es domaju ka viņa nemaz nav izvarota, tikai mēģina kādu iegāzt. Un ja arī ir - ah tu dievs, tipa gabals viņai nokirits.. sveists

..un daudzi citi tikpat derdzīgi teksti.

4/5/14 01:52 pm

Šovakar zināšanām izpārdošana: http://www.theatre.lv/index.php?parent=1435
http://www.theatre.lv/index.php?parent=1436
Powered by Sviesta Ciba