Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

12/6/18 05:54 pm

Laba ziņa. Jācer, ka ar to arī noslēgsies šī divus gadus ilgusī tiesāšanās, kur vēsturnieka vērtējumu par personas darbību Padomju varas orgānos mēģina apklusināt kā cieņu un godu aizskarošu. Lai cik neticami un absurdi tas neliktos - tiesāšanās notika par mirušas personas darbības izvērtējumu.

12/5/18 10:45 am - Sarunas pie rīta kafijas

- Un zini, kas ir pats interesantākais?
- Lielā sprādziena teorija?
- … *Skatienā iemiesots jautājums: "Vai tu spēj sarunāties kā normāls cilvēks?"*

12/3/18 06:12 pm

Antivakcinatoru propagandas sekas

11/27/18 10:18 am - Rīta vingrojums feminismā

Nesen biju uz baleta izrādi "Trīs musketieri".
Sākšu ar atrunu, ka šis nebūs kritisks komentārs par izrādi kā tādu, jo kopumā man ļoti patika. Taču dīvainu mulsumu raisīja divas viena otrai sekojošas ainas:

a) Vēlā vakara stundā pa tumšām ieliņām steidzas Konstance, lai nogādātu slepenu vēstuli. Viņu ielenc Rošfora vīri un atņem vēstuli. Konstance cenšas vēstuli atgūt, taču tas neizdodas, tad Konstance cenšas aizbēgt, taču vīri viņu nelaiž prom. Skan dramatiska, draudīga mūzika, un no horeogrāfiskā izpildījuma ir skaidrs, ka Rošfora vīri ir sliktie un Konstancei draud briesmas.
b) Ierodas musketieri un D`Artanjans, atgūst vēstuli un padzen Rošfora vīrus. Konstance cenšas vēstuli atgūt, taču sākumā musketieri viņu ķircina un vēstuli nedod. Pēc tam Konstance cenšas doties prom, taču D`Artanjans viņu nelaiž. Skan rotaļīgi liriska mūzika, un no horeogrāfiskā izpildījuma ir skaidrs, ka musketieri ir labie un no D`Artanjana Konstancei briesmas nedraud.

Bet, ja nav mūzikas un horeogrāfijas, un ja sižets nav zināms, vai abu vīriešu grupu uzvedībā ir saskatāma atšķirība?

Es pat pieļauju domu, ka tas varēja būt apzināts horeogrāfisks komentārs, jo līdzība bija uzspīlēti uzkrītoša.

11/18/18 07:37 am

Vai mēs esam atbildīgi par tiem, kas pie mums pieraduši?

11/8/18 01:02 pm

Vai man ir cerība izraisīt kaislīgu diskusiju, kur cilvēki aizstāvētu kādu drakonisku, piemēram, eko-raw-vegan ar "sārmainās diētas" un no-fat elementiem papildinātu uzturu? Respektīvi, kaut ko līdzvērtīgi bīstamu kā strictly-meat-only diētu, bet no otra gala. Tādas diētas bīstamības noliegšanai atļauju izmantot līdzīgus argumentus kādus redzēju iepriekšējā diskusijā: varbūt cilvēkam unikāla ģenētika, varbūt bioķīmija pārstrukturēsies, veselīgs vs. neveselīgs attiecībā uz uzturu ir 100% individuāla lieta, un galu galā mums taču tomēr nav pētījumu, kuros būtu tiešā veidā pierādīts, ka tāds uzturs obligāti būtu nāvējošs.

11/7/18 03:47 pm

Ah, wow! Internetos uzzināju, ka kontraversālais, bet ārkārtīgi populārais, em, domātājs (?) Džordans Pītersons apgalvo, ka viņš un viņa meita piekopjot "tikai un vienīgi gaļa, nekas cits" diētu. Tāds uzturs ir veselībai ārkārtīgi kaitīgs un apdraud dzīvību. Jau pēc viena mēneša, ja cilvēka organisms neuzņem C vitamīnu, sāk parādīties cingas simptomi. Ilgstošai proteīnu pārdozēšanai uzturā arī ir smagas sekas. T.i., te nav runa par neveselīgu uzturu tādā ziņā kā fast-food vai citi slikti uztura paradumi, kas daudzu gadu garumā atstāj nelāgu ietekmi uz veselību. Pītersonu popularizētā diēta cilvēka organismu var burtiski sagraut un novest līdz nāvei dažu mēnešu laikā.*
Izskatās, ka Pītersona zīmols nu jau ir strauji un bez liekām ceremonijām neslēpti iebridis totāla šarlatānisma lauciņā, jo viņi paši nebūtu pie normālas veselības, ja mēnešiem ēstu tikai gaļu.

UPD. *Komentāros ir vairāki cilvēki, kas apšauba tāda uztura bīstamību, kā argumentu minot dietoloģijas pētījumu neuzticamību un uztura individuālos efektus. Bet šī nav gluži dietoloģijas, bet gan drīzāk bioķīmijas tēma. Šeit ir pieejams viens open access pārskata raksts par proteīna daudzumu uzturā un metabolisma procesiem. Šeit vikipēdijas šķirklis par proteīnu pārdozēšanu esktrēmos apmēros.

11/6/18 06:45 pm - Pareizā politika

... tālāk ... )

11/3/18 06:00 am

Es šonakt jau izdzēsu 5 ierakstus, jo es negribu, lai par mani slikti padomā.

9/29/18 10:36 pm

Ir tādi cilvēki, kuriem vienmēr vissirslikti. Es jau nenoliedzu, ka uz šīs planētas notiek daudz sliktu lietu, un es arī pati gana bieži varu aizdegties par to, ka kautkasirslikti. Bet cilvēkiem, kuriem vissirslikti, tas kļūst par vienīgo interešu objektu, hobiju un kaisli. Tādu cilvēku sabiedrība mani nomāc, man tomēr patīk arī parunāt par mazajiem dzīves prieciņiem un to, cikšisirforši.

9/7/18 10:56 pm - Romeo&Juliet, buisness issue

Šeit pie daudziem restorāniem ir t.s. iekšārāvēji - patīkama izskata jaunieši, kas uzrunā garāmgājējus, rāda ēdienkarti un stāsta, cik viss garšīgs.
Vienā ieliņā novēroju, ka divi šādi jaunieši no ielas pretējās puses restorāniem bija tik ļoti aizrāvušies ar savstarpējo (un gana skaļo, jo saruna notika pāri ielai) flirtu, ka pavisam pametuši novārtā savus darba pienākumus. Pilsētnieki un tūristi čāpoja cauri viņu flirtam, skatījās un smaidīja.
Ai, te vispār izskatās, ka Barselonā mīlestība pludo un pāri malām līst.

9/7/18 06:25 pm - I <3 Barcelona

Beidzot dzīvē sanāca trāpīt uz tiešām garšīgu sangriju, tas nekas, ka lētu.

Bet konference kā jau konference, un tomēr mazs patīkams pārsteigums bija - pie parastā dalībnieku komplekta klāt vēdeklītis gaumīgajā tumši zilajā konferences krāsā. Starp citu, noder ļoti labi, kad pārpildītās izelpotās auditorijās sāk nākt lūziens.

Kā jau parasti arheo pasākumos - garmataini vīrieši, visur daiļi garmataini vīrieši. Viens šitāds, turklāt vēl ar ārkārtīgi skaistu seju, sēdēja tieši priekšējā rindā, kad lasīju savu referātu...

9/5/18 04:28 am

Mnjā, 2,5h kavēšanās lidojumam nav nekas iepriecinošs, ja lidostā jau tā nācās ierasties 2h pirms ček-ina.

8/27/18 08:33 am

Man patīk pārmaiņas. Pat ne vienkārši patīk, man pārmaiņas dzīvē laikam ir nepieciešamība. Pie rutīnas iestājas apātija, pie pārmaiņām - dzīvesprieks.

8/20/18 03:24 am

Can't get dry since you lied to me

8/19/18 05:18 pm - #AvotiVislabākie

Tikko uz balkona izskuvu cilvēkam grebeni. Saprotams, ka abi bijām kaili, lai drēbēs sīkie mati nesaķeras.

Bet tas laikam nepārspēj pasākumu pirms pāris nedēļām, kad dzīvokļbriedenei uz virtuves galda taisīja tetovējumu.

8/19/18 01:36 pm

Šī vasara man ir bijusi ne tikai objektīvi, bet arī subjektīvi silta.

8/16/18 05:20 pm - Rokas nolaižas pavisam

..Labklājības ministrija piešķīra 133 tūkstošus eiro Eiropas Sociālā fonda līdzekļu strukturēta ūdens ražotājam un pārdevējam "Memory Water", kā mājaslapā tagad lepni eksponēts baneris ar Latvijas valsts un Eiropas Savienības simboliku.

Šeit raksts.

8/15/18 11:20 am

Vakar visu dienu nevarēju saprast - ko tāds miegainums, ja labi izgulējusies, ko tāds nogurums, ja neesmu pārstrādājusies, ko tāds panīkums, ja pat paēsts ir un kafija iedzerta? Vakarā atcerējos - ak, pareizi, es bieži tāda esmu lietainās dienās. Pat ar mazumiņu vasaras man pietika, lai piemirstu, cik nožēlojami es parasti jūtos rudenī.

8/10/18 11:40 am

Laika ziņas nedēļas nogalei skumdina. Es ļoti ceru, ka tā ir kļūdaina informācija un vasara nebeigsies līdz septembrim.
Powered by Sviesta Ciba