Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

4/24/15 04:50 pm

Nedaudz par ASV abstinence only seksuālo izglītību:
Rescued kidnapping victim Elizabeth Smart said Wednesday she understands why some human trafficking victims don’t run.

Smart said she “felt so dirty and so filthy” after she was raped by her captor, and she understands why someone wouldn’t run “because of that alone.”

Smart spoke at a Johns Hopkins human trafficking forum, saying she was raised in a religious household and recalled a school teacher who spoke once about abstinence and compared sex to chewing gum.

“I thought, ‘Oh, my gosh, I’m that chewed up piece of gum, nobody re-chews a piece of gum, you throw it away.’ And that’s how easy it is to feel like you no longer have worth, you no longer have value,” Smart said. “Why would it even be worth screaming out? Why would it even make a difference if you are rescued? Your life still has no value.”

4/24/15 02:00 pm

Tā kā vakarnakt hostelī pārrados vēlu, istabas biedrenes nolēmu traucēt pēc iespējas mazāk, tādēļ aizgāju gulēt, kontaktlēcas neizņēmusi. Šorīt pamostoties konstatēju, ka labās acs lēca ir kaut kādā brīdī nolēmusi uz neatgriešanos pamest manu acābolu. Skatīt pasauli ar vienu lēcu ir krietni vien netīkamāk nekā ar divām lēcām. Taču manu ievērojamo mīnusu gadījumā tas joprojām ir labāk nekā iztikt vispār bez redzi koriģējošiem palīglīdzekļiem. Briļļu man nav, tādēļ šodien pasaule manās acīs ir ar tādu vieglas apgarotības oreolu. Tas nedaudz bojā manu pēdējo dienu iekš Tartu.

UPD: Vispār jau vajadzētu man beidzot izdarīt prātīgu lietu un nopirkt jaunas brilles, lai būtu varianti, kad kas tāds notiek. Nu jau pagājuši daži gadi kopš brilles salauzu līdz nelietojamības stadijai. (Kas vispār ir diezgan amizants stāsts. Tas notika maģistra rakstīšanas laikā, naktīs atļāvos gulēt tikai 2-4 stundas, tādēļ parasti gulēju uz grīdas, lai vieglāk pamosties. Tā nu vienreiz tā veiksmīgi pamodos, uzveļoties virsū brillēm.)

4/16/15 08:09 pm

Es atvainojos, bet ir taču 21.gs.!!! Kur ir mana teleportēšanās podziņa???

(Šodien biju Daugavpilī. Pavadīju tur 3,5h. Ceļā turp-atpakaļ sabiju 7h.)

4/15/15 06:15 pm - Par tikumību un audzināšanu

Ir lietas, ko maniem vecākiem var pārmest saistībā ar manu audzināšanu, taču nevērība pret manu izglītošanu nudien nav viena no tām. Tieši otrādi, tas, cik daudz laika viņi veltīja manai izglītošanai jau pirmsskolas vecumā (neesmu gājusi bērnudārzā), un, it sevišķi, ar kādu pieeju viņi to darīja, manuprāt, būtu liekams kā hrestomātisks pozitīvais piemērs citiem vecākiem.

Es neatceros konkrēto brīdi, kad man vecāki pirmo reizi stāstīja par TO (tāpat, kā es neatceros, kad sāka macīt burtus un aritmētiku). Tas vien, ka neatceros, varētu nozīmēt, ka visa šī informācija pie manis nonāca viegli un bez kaut kādām traumām (nebija sarkšanas un kauna, runājot par krāniņiem un šķirbiņām, kā arī, nebija raudāšanas mācoties lasīt). Galu galā, vēl pirms es sāku iet skolā, es mācēju gan lasīt, gan reizrēķinu, gan arī zināju, kā rodas bērni un kāds ir īstais iemesls neiet līdzi svešiem cilvēkiem, ja viņi kaut kur mēģina aizvilināt.

Komunicējot ar vienaudžiem, gan bērnībā, gan pusaudžu gados, es sapratu, cik traģiski nezinoši par šīm tēmām vairums no viņiem bija. Mani pārsteidza gan tā dezinformācija, vai nepilnīgā informācija, kuru viņi bija kaut kur sagābstījuši (jo viņu vecāki par to neko nestāstīja), gan tas drausmīgais kauna plīvurs, kas sedzās pāri jebkurām iespējām par to runāt ar viņiem mierīgi un saprātīgi, bez ķiķināšanas vai jēlību bārstīšanas, bez bailēm no kauna un nosodījuma.
Komunicējot ar vienaudžiem pēc-pusaudžu vecumā, savukārt, uzzināju daudzus stāstus par to, kā tas pats kauna plīvurs ir cilvēkiem čakarējis dzīvi - kauns par augošajām krūtīm, kauns par nakts polūcijām un masturbēšanu, bailes no seksa (it sevišķi meitenēm, jo tas būs kaut kas sāpīgs un netīrs), kauns par to, ka ir bijis sekss, un kauns par to, ka nav bijis sekss. Tumsonība anatomijas tēmās. Un kas tik vēl ne.

Informācijas liegšana nav kaut kāds lieliskais risinājums, ar kuru var atturēt pubertātes sākšanos. Tā pienāks tik vai tā. Un gan vecāku, gan sabiedrības un, līdz ar to, likumdevēju ziņā ir rūpēties, lai pubertātes pienākšanas brīdī jaunie cilvēki ir pietiekami informēti, turklāt informēti ar veselīgu attieksmi, bez kaunināšanas un nosodījuma, kad tiek runāts par anatomiju un seksualitāti.

4/15/15 10:19 am - uznāca metaforas

Seksualitāte ir kāpostgalva.

Mēs visi zinām, ka pamatā un vidū tam visam ir stingrs, ciets kacens (pun intended) - vairošanās instinkts, kurš ik pa laikam rada tās bioloģiskās norises cilvēka organismā, ko mēs saucam par uzbudinājumu un seksuālo tieksmi. Taču viens pats kacens vēl nav kāpostgalva. Kāpostgalvu veido visas tās neskaitāmās lapas, kas tur pamīšus pārklājušās viena virs otras, sakļāvušās, daļēji vai pilnībā aizklājušas citas lapas. Kultūras priekšstati, sabiedrības normas, normalības un tabu, preferences un aizspriedumi. Psiholoģiskās traumas. Bailes no ostracisma. Un tu vari lobīt un brīnīties, ko tās visas lapas nozīmē, un kur tad vispār ir atrodams tas pats vidus - pats neapšaubāmais un viegli izskaidrojamais kacens, jo tīri svara ziņā šī milzīgā kāpostgalva jau lielākoties sastāv no tām daudzajām, daudzajām lapām. Jā, ir jau ikviena no lapām piestiprināta kacenam - tam galvenajam cēlonim, vairošanās instiktam. Bet paskatīsimies uz vienas lapas virsmas laukumu - cik ļoti neliela daļa no lapas ir piestiprināta, viss pārējais ir kaut kas cits, kaut kas, kas nav kacens. It sevišķi daudz "tas cits" ir tām ārējām lapām, kas pārklājušas un apslēpušas pārējās.

4/11/15 08:16 pm

Šodien nostaigājām ~25km. Jūtu kājas dažādās vietās.

4/8/15 01:05 am - Par tikumību

Aktuālās tēmas sakarā atcerējos vienu vecu anekdoti:

Mamma atvedusi dēlu pie urologa. Ārsts prasa, par ko ir sūdzības.
Mamma: "Manam dēliņam čuriņa sāp."
Ārsts pēc apskates: "Tā, pirmkārt: čuriņu turpmāk sauksim par dzimumlocekli. Otrkārt, sāksim ārstēt sifilisu."

3/27/15 03:04 pm - Skaties uz to no gaišās puses

Brīvdienas sola lietainas? Labi, ka man daudz darba uzdots, nebūs garlaicīgi mājās sēdēt.

3/25/15 07:48 pm

Nīgrums un dusma uz tām atbildīgajām personām, kurām pagājšgad ienācā prātā ģeniālā doma divus vienīgos apkārtnes parkus vienlaicīgi aizvērt uz ilgu, ilgu laiku un izdemolēt uzsākt apjomīgu rekonstrukciju. Tā dēļ man nākas skriet pa ielām. Man ļoti, ļoti nepatīk skriet pa ielām.

3/20/15 05:03 pm

Pētījumā tika noskaidrots arī tas, ka ideālais jostasvietas izliekums ir 45 grādi.

Um...


Gan jau, ka tur kāds ir apmaldījies tulkojumā. Jebšu arī es nekādi nesaprotu, kur tas lenķis tieši būtu jāievieto.

UPD: pēc [info]unpy pieejas ideālais izliekums ir vēss, un man tik vēss nepatīk: 45°F=7,2°C

3/18/15 01:14 pm - Ja reiz nav dots, tad nav

Šīs dienas humora deva atrodama šajā rakstā par neveselīgajiem produktiem. Raksts ir gan valodas stila, gan loģikas, gan faktu ziņā viens vienīgs grausts un bēdu leja jau sākot no ievada, taču īpaši iejūsmināja šīs pērles:

-) Par enerģijas batoniņiem:
Lai gan tie dod ātru viltus enerģijas pieplūdumu, pēc neilga laika atkal būsi izsalcis. (Gaidu komentārus no fiziķiem - jauns enerģijas veids, un tā.) Ja uz enerģijas batoniņa iesaiņojuma redzi septiņas sastāvdaļas, kuras pats nevari iztulkot, tad to produktu labāk neēst. (Un cilvēki, kas uzturas ārzemēs, pārstāj ēst enerģijas batoniņus.)

-) Par jogurtu:
Lielākā daļa jogurtu taisīti no govs piena, turklāt no govs, kas nav ēdusi zāli zaļās ganībās, kā tai pienāktos. (Dumpīgā govs, kas lauž tradīcijas un aizspriedumus.) Piens tiek pasterizēts un homogenizēts, kas nogalina visus tajā esošos labos enzīmus. (Gaidu komentārus no biologiem - jauna dzīvības forma, un tā.)

-) Par musļiem:
Lielākā daļa no tiem satur glutēnu un ražoti no zemas kvalitātes graudiem. (Jo glutēns ir ļaunums, vienalga, ir jums celiakija, vai nav.)

-) Par zemesriekstu sviestu:
Labāk to gatavot pašam un izmantot mandeles, valriekstus vai Indijas riekstus.

3/13/15 04:29 pm - Divu līmeņu rasisms

Ir tāds klaji naidīgais, cittautiešus un citu rasu pārstāvjus dehumanizējošais rasisms, kā komentāros pie šī raksta.

Un tad ir tāds rasisms, kam kājas aug izpratnes trūkumā, kas it kā jau labi domāts, bet tomēr beigās sanāk prasta citas kultūras apropriācija, kas izskatās kariķēta un pašiem kultūras nesējiem var šķist ļoti aizvainojoša, kā šajā kampaņā, par ko ziņots pie tā paša raksta.

3/10/15 11:19 pm - Mazie akadēmiskie prieciņi II

Pēc stundu ilgas "preparēšanas", izdzirdēt: "Bet vispār šis darbs ir viens no labākajiem."

Daudz iemācījos. Arī par to, kā veiksmīgāk paskaidrot citiem par savu specifisko tēmu.

3/8/15 06:56 pm - Mazie akadēmiskie prieciņi

Pēc referāta nosūtīšanas aizvērt visus miljons dokumentus, mapes, un pārlūka tabus, kas saradušies rakstīšanas procesa gaitā.

2/27/15 01:33 pm - Iluminātu sazvērestība

Vai šīs kleitas krāsas ir zila ar melnu, vai balta ar zeltu?

Kleita sanaido draugus, tuviniekus un mīļotos.

Garlaicīgs zinātnisks kleitas fenomena skaidrojums

2/19/15 12:55 pm - Par arheoloģiju un mantračiem

Janvārī tika atklāts, ka Latgalē mantrači izrakņājuši trīs dzelzs laikmeta/agro viduslaiku kapulaukus, kopumā izpostot apmēram 200 apbedījumus. Konkrētais gadījums ir dramatisks apjoma ziņā, un tādēļ nokļuva līdz ziņu lapām, taču, diemžēl, tas nav rets izņēmums. Mantrači ik gadu izposta krietni vairāk. Cik tieši? To nevar tik viegli pateikt, jo, lai atklātu izpostītu arheoloģisko pieminekli, kādam profesionālim ir jāuziet izpostītā vieta, taču Latvijā nav tik daudz profesionāļu, lai kaut vai reizi gadā apsekotu visus Latvijas arheoloģiskos pieminekļus. Palasot komentārus pie tā raksta, mani tobrīd pārņēma derdzīga bezcerība. Taču tagad saņēmos īsumā apskatīt biežāk izmantotos pārmetumus profesionālajiem arheologiem, un attaisnojumus mantračiem.

Varbūt noderēs kādam, kurš nav saistīts ar arheoloģiju nemaz, bet kuram kaimiņš/radu onkulis/taksists sāk stāstīt, ka staigāt ar metāldetektoru ir forši, bet tie oficiālie arheologi jau tikai slinki skopuļi un skauģi vien ir. Noderēs pārdomām arī tiem, kuriem varbūt radies priekšstats, ka nesadzīvošana arheologu un, kā viņus mēdz saukt, "melno arheologu" starpā ir iekšējā lieta, kur abām pusēm ir sava taisnība.

... tālāk ... )

2/3/15 03:26 pm - Un šorīt arī jauka saruna

- Au!
- Atkal atradi gultas atsperi?
- Ne tikai, te ir arī kaut kādas drupačas!
- Tas jau ir kā tad, kad ir fašisms, un tad vēl klāt arī caureja.

2/2/15 08:56 pm - Jaukas mums tās rīta sarunas

- Nu, tad līdz vakaram.
- Paga, man vajag etanolu!
- ... Normāla vajadzība pirmdienas rītā.

1/27/15 03:00 pm

- Celies beidzot augšā, tava kafija atdzisīs!
- Nav vairs vērts, jau atdzisusi...
- Nav tik traki, manējā vēl diezgan silta!
- ... Mph-he, labs mārketings: "Vislabākais no rīta - diezgan silta kafija! Tavs Merrild!"

1/22/15 05:52 pm - Bet vispār, BET VISPĀR!

Kamēr ciba cepas par cepšanu, notiek nopietnākas lietas: http://www.lsm.lv/lv/raksts/latvija/zinas/deputati-grib-ierobezhot-sievieshu-tiesiibas-veikt-abortu.a114761/

via [info]garamgajejs

Mani komentāri:

-) Par konsultācijām: ir ļoti labi un pareizi, ja sievietei, kas apsver abortu, nodrošina pieeju dažādām konsultācijām, taču - piespiest uz konsultācijām sievieti, kas jau pati izlēmusi, ir prasta manipulācija (gan ar psih. ietekmēšanu, gan arī, gadījumos, kad grūtniecība konstatēta vēlu, brutāli novilcinot laiku, lai piespiestu sievieti neveikt abortu);

-) Par sievietes vecāku konsultācijām - realy? REALY? Paga, kopš kura laika vecākiem ir kaut kāds juridisks sakars ar pilngadīgas sievietes lēmumiem???

-) Nedzemdējušas sievietes saukt par mātēm: cik interesanti, ka tradicionālo vērtību aizstāvjiem nemaz vairs neinteresē tradicionālo vērtību aizstāvība tad, ja ar to var kaut kā manipulēt: vai tad viņu pasaules uzskatā vārds "māte" gadījumā nav jēdziens, kas pilns visādu labu un pat svētu asociāciju, ka var tik vienkārši ņemt un mainīt nozīmi? Vismaz par jēdziena "ģimene" vienīgo nozīmi "vīrietis+sieviete+bērni" viņi stingri cīnās. Arī (lai vēl absurdāk) - vai sievietes, kas piedzīvojušas spontāno abortu, vajadzētu saukt par mātēm, varbūt vēl ik gadu sveikt viņas māmiņdienā? ;

-) «nereti viens cilvēks un viņa seksuālās vajadzības tiek stādītas augstāk par atbildību, ģimeni un citu cilvēku garīgo labklājību» - nereti politiskās ambīcijas tiek stādītas augstāk par vienu cilvēku un viņa cilvēktiesībām;

-) "Pamatojumā runāts par bezatbildīgām seksuālajām attiecībām kā arī pieminēts, ka ginekologi mantisku apsvērumu dēļ pat mudinot sievietes izvēlēties veikt abortus" - vai pamatojums ietver arī statistikas datus, kas to visu pierāda? Var jau būt, ka atkal darbojas man sociālais burbulis, bet man tomēr šķiet, ka mūsdienās nav daudz tādu cilvēku, kas abortu uzskata par normālu kontracepcijas līdzekli.

-) "„Tādām sievietēm, kas šo saka, ir psiholoģiska rakstura problēmas, uztveres problēmas. Grūti komentēt tādus nesaprātīgus izteikumus,” pauž Parādnieks." - Ā, nu tas visu izskaidro. Žēl tikai, ka Parādnieks aizmirsis "izņemt" savu psihologa sertifikātu. :)

-) "Deputāts apgalvo, ka likuma grozījumu mērķis ir sievietēm sniegt plašāku atbalstu, lai viņas pirms aborta veikšanas izdarītu brīvu izvēli, nevis kāda spiediena rezultātā." - um... runājot par spiedienu...

-) Kādēļ vīrieši drīkstētu būt dzimumšūnu donori jau no 18, bet sievites - no 25? Vai sievietēm olšūnu izņemšana var radīt kaut kādas medicīniskas problēmas, kas var ietekmēt reproduktīvo veselību? (Jautāju bez ironijas, es tiešām to nezinu.)
Powered by Sviesta Ciba