Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

12/7/16 02:35 pm

He, he, sejasgrāmatā no šī raksta piedāvātais fragments izskatās, lūk, tā:
It’s bad news for the Brazilian, so bring back the bush! New research has found a link between pubic hair grooming and an increased risk of acquiring a sex

12/2/16 01:10 pm - whole package

Ē, nu jā. Laikam nevajadzētu justies baigi pārsteigtai, ka tie paši cibiņi, kas tik ļoti fano par "tradicionālajām vērtībām", ir arī stāvā sajūsmā par ASV ieroču aprites likumiem un, kā izskatās, mūsu likumus par šito itin labprāt gribētu mīkstināt.

12/1/16 01:12 pm - Mītiskais raksts

Ir viens manam lauciņam super-svarīgs raksts, publicēts 1990. Šis raksts ir tik super-svarīgs, ka teju katrs, kurš publicē kaut ko par manu lauciņu, uzskata par labo toni ielikt vismaz vienu atsauci uz šo rakstu. Super-svarīgumu šim rakstam grūti pārvērtēt, bet var mēģināt novērtēt: citēts 556 reizes, ja ticam ScienceDirect, un 562, ja ticam Scopus. Es, saprotams, arī gribu šo rakstu izlasīt, bet tā nu sanācis, ka man pieejamās datu bāzēs par velti viņu nedod. Ne pirmā reize, kad šo meklēju. Viskautkur esmu izmeklējusies. Jā, protams, ka arī sci-hub ir uzrunāts. Ziniet, ko man sci-hub iedeva? Tā paša autora citu rakstu, lai gan meklēju pēc doi. Pēc šādas mistērijas gribot, negribot jāsāk aizdomāties par to, vai mītiskais raksts maz eksistē tajā pašā laiktelpā, kur es.

12/1/16 09:13 am - Ziemas sajūtas, vasaras sajūtas

Šorīt uz virtuvi aizgāju kailām pēdām, nevis zeķītēs, kā parasti. Bija jau piemirsies, cik pūkains un maigs ir kaķīša kažociņš, kad viņa glaužas gar pēdām, prasot brokastis.

11/29/16 06:16 pm

Kādēļ kleita ar dzemdes zīmējumu tiek uzskatīta par šokējošu?

11/28/16 09:19 am - Nelietīgais ielu muzikants

Vērmanes dārzā pirmdienas rītā trompetists sparīgi spēlē "Šis alutiņš ir mūsu pašu". :(

11/25/16 04:52 pm

Šitas laikam saucas "a davai uztaisām tā, lai izskatās, ka mūsu adžendu visi baigi atbalsta"

Laimdota Straujuma, kura arī redzama fotogrāfijā, gan portālam "Delfi" skaidro, ka nav īsti zinājusi, kāda veida iniciatīvai izsaka atbalstu. "Man teica, ka par bērniem. Es vienmēr esmu par bērniem," sacīja ekspremjere. Uzzinādama, kādi ir iniciatīvas mērķi, viņa norādīja, ka to neatbalsta.
Pāris stundas pēc fotogrāfēšanās arī otrs "Vienotības" politiķis, kurš bija redzams foto, Hosams Abu Meri, atzina, ka nav zinājis, kādos nolūkos notiek fotogrāfēšanās.Es arī vienreiz mūžā esmu tamlīdzīgu taktiku izmantojusi. 2. klasē. Viens klases biedrs mani nemitīgi kaitināja, tādēļ uzrakstīju viņam nejauku zīmīti, bet lapiņas otrā pusē pierunāju dažas biedrenes uzrakstīt savus vārdus, nesakot, kas tā par lapiņu. Sajutos nenormāli gudra un visus apvedusi ap stūri. Tiesa, jau nākamajā starpbrīdī šis starpgadījums bija ticis zināms klases audzinātājai, un tad es vairs tik gudra nejutos.

11/25/16 09:20 am - Dienas, nē, gada, pie velna, desmitgades prieks!!!

Pēc 9 gadu pārtraukuma nākamgad atkal notiks Metalmania! Ak, atmiņas, ak, jaunība!

11/24/16 04:56 pm - varam vai ne-varam?

Pašreizējā Ministru prezidenta deklarācijā ir teikts, ka jāsabalansē dabas un vides mērķi ar tautsaimniecības attīstību, nevis otrādi – ka būtu tautsaimniecība jāsabalansē ar vidi.

Beigas vispār "lieliskas".

11/24/16 09:08 am - Cirslītis ziemas miedziņā

Šorīt sanāca amizanta aizgulēšanās. Pamostos (beidzot), atslēdzu modinātāju, tūlīt jau celšos, bet dzirdu, ka kāds no dzīvokļa briežiem ikurāt ieiet tualetē. Tā kā man tā bija ieplānota kā pirmā pietura šajā dienā, nolemju pagaidīt. Tā nu es arī pagaidīju teju stundu.

11/22/16 01:53 pm

Kas notiek ar cibu? Pa pagājušo nakti visi latest posts pietaisīti ar virkni pavisam kreisu jūzeru vēl kreisākām reklāmām.

11/21/16 11:25 pm - Don't dream it. Be it.

Noskatījos The Rocky Horror Picture Show rimeiku. Tā nu ir tā problēma ar rimeikiem un kaveriem, ka tad, ja oriģināls ir ļoti paticis, tad ir grūti abstrahēties no nemitīgās sajūtas, ka viss ir kaut kā "ne tā", un nostaļģija pēc "īstās mantas" pārmāc spēju izvērtēt, vai jaunā versija ir slikta vai laba.

11/18/16 01:24 pm

Vakardien uz Bolderāju bija atnācis puisis ar diviem kaķīšiem. Viens bija zinātkārais drosminieks, kas izložņāja visus stūrus. Otrs bija salona lauva, kas gulēja uz mūsu galdiņa un ļāvās apjūsmošanai. Kad puisis devās prom, viņš abus kaķīšus uzlika sev uz pleciem, kur tie arī rātni iekārtojās un neprotestējot ļāvās tikt iznesti ārā lietū.

11/11/16 08:25 pm - Manikīrs pēc sentēvu metodes

Vakardien pa ilgiem laikiem bija radies iemesls aizdoties uz folkklubu Ala. Pa ceļam gan notika ķibele: kāpjot lejup gājēju tunelī un pie margas turoties, negribēdama atradu tās liktenīgās margas savienojuma vietu, kurā nolauzu daļu naga. Un nolauzu tā pretīgi, tā, ka puse naga veido kaitinoši spicu stūri. Sēžot Alā un ap puslauzto nagu knibinoties, beidzot nolēmu, ka šitas ir pārlieku kaitinoši, tādēļ mēģināju nolauzt atlikušo daļu. Maza liriska atkāpe: mans organisms ir kaut kāda keratīna fabrika, ziniet, nagu griešana parasti beidzas ar iesārtām bedrēm plaukstās, kur knaiblītēm kātiņš jābalsta, tādēļ tā ņemt un speciāli nolauzt nagu nemaz nav tik viegli. Beigās tomēr lielāko daļu kaitinošā stūra nolauzu, iegūstot īsāku, bet ne mazāk kaitinošu, toties vēl grūtāk nolaužamu stūri. Līdzcietīgi vērojot manu ņemšanos, mīļotais piedāvāja risinājumu: viņam līdzi esot nazis, varot ar to pamēģināt. Tā nu pārpildītas Alas vidū bija vērojams nezinātājam diezgan biedējošs skats: uz galda meitenes plauksta, pirkstam galā nazis, un puisis ar abām rokām spiež to nazi. Bet izdevās gan tomēr. Un atlikušos mazos asos stūrīšu vakara gaitā novīlēju pret koka galdu. Tā lūk.

11/8/16 11:21 am

2. novembrī Rīgas pašvaldība pārņēma Lielo kapu teritorijas uzkopšanas pienākumus, jau 4. novembrī Valsts policijā iesniegts ziņojums par bojājumiem, kas radīti tīrīšanas darbu laikā.

Būsim labticīgi un uzreiz neķersimies pie versijas, ka tas noticis apzināti ar mērķi degradēt konkrēto objektu. Tomēr aizmāršību un vienaldzību no pašvaldības puses gan nevar noliegt, ja jau darbos iesaistītie strādnieki nebija saņēmuši nekādu instruktāžu par to, kā veikt iespējami saudzīgākus uzkopšanas darbus.


UPD: Ō! Klāt tam visam, šī ir arī RD kārtējā pīāra katastrofa: Sākotnēji Rīgas dome (RD) sociālajos tīklos noliedza, ka postījumus radījuši pašvaldības darba veicēji, un izplatīto informāciju nodēvēja par "prastu provokāciju", bet vēlāk šos ierakstus dzēsa un tā vietā publicēja atvainošanos un solījumu sniega tīrītāju izpostīto pieminekli atjaunot.

11/5/16 10:53 am - Par iedzimtību un IQ

Ciktāl saprotu*, tad līdzšinējie pētījumi par IQ saistību ar iedzimtību ir balstīti statistiskās analīzēs un korelāciju meklējumos, taču nav konstatēti konkrēti gēni, kuri būtu atbildīgi par IQ iedzimtību. Atšķirībā no dažādām fiziskās morfoloģijas izpausmēm kā, piemēram, acu krāsas vai laktozes nepanesamības, par ko atbildīgie gēni gan ir konkrēti zināmi. (Fun genetics fact: Ziemeļeiropas mezolīta vācēji-mednieki bija ar tumsnēju ādas krāsu un zilām acīm - šāds fenotips mūsdienās gandrīz vairs nav sastopams.)

Un tādēļ, manuprāt, tādi secinājumi kā "dažādām rasēm vai pat tautām ir ģenētiski noteikta atšķirīga inteliģence" vai "ir bīstami adoptēt bērnu, jo IQ būs iedzimts no bioloģiskajiem vecākiem" ir ļoti pārsteidzīgi un uzskatāmi par zinātnisku pētījumu nekorektu pielietošanu.*Ja nu tomēr maldos, tad ļoti novērtēšu, ja man tiks piegādāts lasāmais materiāls par šo tēmu.

10/30/16 05:52 pm

Vai jums arī šķiet, ka lietuviešu valoda no latviešu valodas atšķiras krietni vairāk nekā krievu valoda no citām slāvu valodām?

10/27/16 06:48 pm

Saistībā ar tēmu par cittautiešu vārdu un uzvārdu latviskošanu, atcerējos vienu gadījumu, kad kādu laiku nebiju apjautusi, ka tas cilvēks, par kuru izlasīju angliski, ir tas pats, par kuru jau agrāk biju lasījusi latviski. Ļoti žēl, ka to gan vairs neatceros, kas tas tieši bija par uzvārdu.

10/21/16 01:25 am - Nezinītim uz Mēness ar gudru padomiņu izlīdzēsiet?

Jau iepriekš esmu vaļsirdīgi atzinusies, ka neinteresējos par ASV prezidentu kandidātiem, tādēļ par šito parasti sarunās neiesaistos. Bet tagad tapu ieintriģēta: tikko vazājoties pa cibu iekāpu vēmeklītī pamanīju viedokli bez jebkādiem izvērstiem argumentiem, ka Hilarija par prezi taču nozīmē karu ar Krieviju, un vai tad latvju bāliņi nesaprot, ka tas pirmkārt nozīmēs kirdik mums.

Ko dara Nezinītis 21.gs.? Nezinītis, protams, ieguglē "is clinton in favor of war with russia".
Palasīju šo un uzmanību (nez, kādēļ) piesaistīja šis fragments:
As secretary of state, Mrs. Clinton assisted in orchestrating regime change in the Ukraine, and then championed the provision of military aid to the new government we created to fight Russia in its historical sphere of influence. She supports our expanded military presence in the Baltic States and Poland which similarly lie within that sphere. (Izcēlumi mani.)

Jā, es esmu pārāk slinka, lai par šito tēmu meklētu vēl rakstus. Bet nu pirmais iespaids ir tāds, ka ir Hilarija, kura pauž negatīvu attieksmi pret Krievijas ekspansīvajām tieksmēm, un ir Donalds, kurš te nesen tielējās, ka moš nav vērts iedarbināt NATO par valstiņām, kuras pašas nav atvēlējušas 2% no ikp saviem militārajiem "spēkiem". Interesanta izvēle te paveras.

Varbūt kāds, kas vairāk tēmā iedziļinājies, zinās piegādāt plašāku skatījuma par to Hilarijas kareivīgumu, kas varot izraisīt III Pasaules jociņu?

10/19/16 06:26 pm - Hilarija+Donalds 4ever

Jā, bet klau, kurš no jums neguglējot var nosaukt uzvārdā dažu iepriekšējo ASV prezidentu lielākos pirmsvēlēšanu konkurentus? Man bija atmiņā viens, un tad vēl bija jāiegulgē un jāapskatās, vai kaut ko nejaucu. Turpretī šīgada abu lielāko konkurentu ne tikai vārdi un uzvārdi, bet pat saukļi un dumjākie paziņojumi, šķiet, būs iededzināti manā atmiņā uz mūžu un neaizmiršanu, lai gan speciāli ne tikai nesekoju līdzi, bet vispār neiedziļinos. Diezgan fascinējoši.
Powered by Sviesta Ciba