Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

1/2/18 03:07 pm

Ok, nomierinājos.

12/30/17 03:33 pm

Pa retam gadās "uzsēsties" uz kādas mūzikas tā nopietnāk. Pēdējā mēneša laikā bieži klausos Ruby The Hatchet, un nevaru atklausīties.

12/28/17 10:28 am

Vairākas pārdomas par šo rakstu.

... tālāk ... )

12/26/17 11:49 pm - lol, a sienām ta krāsa pēlēka

Vispār jau es tikai gribēju istabai sienas nokrāsot, nevis mr pāris dienas par agru izsaukt.

12/23/17 07:37 pm

Šķiet, tā ir katru reizi - kad man uznāk negribēšana dzīvot un pašnāvnieciski plāni, tas beidzas ar kādas ļoti skaistas mūzikas klausīšanos. Kad es dzirdu skaistu mūziku, es negribu mirt, jo nomirusi vairs nevarēšu klausīties. Šobrīd Ēnu Kaleidoskops, gatavojoties iet uz konci.

12/13/17 07:53 pm

Avotu/Bruņinieku krustā šodien laikam kāda avārija bijusi, braucamā daļa nosēta ar sašķīdušiem mašīnu stikliem.

12/12/17 08:45 pm - Viss pareizi

31. dzīves gadu noslēdzu, spēlējot Katanas ieceļotājus, t.i., šodien ~1:30am. Drīz pēc tam visa tāda "jaunpiedzimusi" sūrā konkurencē tomēr izcīnīju uzvaru.

12/9/17 03:29 pm - Ikdienas novērojumu ainiņas

Tiem, kas dziļi tic, ka sievietes ir emocionālākas par vīriešiem, ieteiktu kādu reizi uzturēties netālu no vietas, kur kāds vīrietis nodarbojas ar remontdarbiem.

Tas tā, ne tik daudz nopietni, cik vairāk iespēja pasūdzēties. Redz, es vienmēr uzreiz nopietni satraucos, kad pie remontķibelēm izskan bļāvieni, saucieni un dažreiz arī zemē nomestu instrumentu troksnis. Jo mana pirmā doma uzreiz ir "tā, kaut kas traks noticis, iefleksēts kājā, ieurbts rokā, atrāviens ar elektrību? KĀDS BIJA NUMURS ĀTRAJIEM?" A izrādās, ka nē, bļeģ, tikai kaut kāds sūda pričendālis nahuj neturas citā pričendālī, suka. Vai tamlīdzīgi. Nu, ziniet.

12/1/17 05:35 pm

Galvā šodien pārāk daudz jaunas interesantas informācijas, lai būtu vēlme nopietni iesaistīties kārtējā džendercepetī. Un laika arī nav, jāskrien tālāk dzīvē. Tik atzīmēšu pieredzi ar manu bērnības sākumposmu: maniem vecākiem esot nācies ik pa laikam atgaiņāties no dikten norūpējušamies kaimiņu tantukiem, kas dziļi pārdzīvoja, ka šitādu smuku blondu meitenīti ģērbj kā tādu pašpuiku, ļauj viņai ar sētas puikām dauzīties, kāpt kokos un spēlēt futeni, un pat rotaļu mašīnītes viņai pērk.

UPD: bet manas iemīļotākās bērnības rotaļlietas bija jebkas būvējams, sākot no koka klucīšiem, beidzot ar Lego. Tas ir klaji idiotiski, ka mūsdienu Lego sērijas nez kādēļ tiek strikti dzimumdiferencētas.

12/1/17 04:54 pm

Jaukās dievietes Freijas vārds manam kaķim diez ko nepiestāv. Īsts Kali, vot, kas viņa ir.

11/28/17 07:44 am

Vakar aizmigu, lasot grāmatu. Lasāmkrēsls izrādās tik ērts, ka esmu visnotaļ ok izgulējusies.

11/26/17 12:24 pm

Saistībā ar to tēzi, ka cilvēka izskats var neglābjami traucēt uztvert sacīto, iedomājos visus tos neskaitāmos gadījumus, kad mediji atbrauc intervēt arheologus uz izrakumu vietu. Vēl nav dzirdēts, ka reportieri teiktu: "Hm, nē, ziniet, pirms intervijas lūdzu aizejiet nomazgāties un apvelciet tīras, smukas drēbes, citādāk mūsu skatītāji nespēs jūs uztvert nopietni. Jūs izskatāties pēc šmucīgas laukstrādnieces, ne profesionāles ar augstāko izglītību. Kāda pieklājīga žaketīte un eleganti zīmuļsvārki jums taču ir, ja? Un neaizmirstiet par manikīru, lūdzu." Tas tā, nedaudz jautrībai, bet mazliet arī pārdomām.

11/25/17 03:43 am

Līdz šim mans viedoklis par Betija runā bija tāds, ka pamattēzēm piekrītu, par izpildījumu daudz neizteikšos, neesmu mērķauditorija.
Bet par šo gan nevaru piekrist, nevaru piekrist tieši pamatā piedāvātajam naratīvam.

... tālāk ... )

11/23/17 12:57 pm

Bet par sadzīviskām nejaucībām runājot, mani dziļi apbēdina tas, ka visādas tur sausmaizītes, kuras būtu laba alternatīva maizei parastajai, uzreiz ir nejēdzīgā daudzumā sapičkātas ar sāli.

11/16/17 12:01 pm

Bet par kaķīšiem runājot, es tagad dzīvoju dzīvoklī, kur atsevišķo kaķīšu summa ir trīs. Kur skaties - visur kaķīši, kur ej - kaķīši pinas pa kājām, pārnāc mājās - saskrien kaķīši pretī.

11/15/17 08:14 am

Vēl par to sci-hub močīšanu aizdomājos. Distopiska ideja - sākt močīt pētniekus, kuri, iesniedzot rakstu publicēšanai, nevar visām literatūras vienībām uzrādīt legālu pieeju. Vismaz tad beigtos izlikšanās, ka vēršanās pret sci-hub notiek kādu cēlu zinātnes mērķu vārdā. (Moš šo ierakstu zem atslēgas jāpaliek? Ka neaiziet līdz nepareizām ausīm. :D)

11/14/17 11:31 am

Lai kā nu tur nebūtu ar visām dietoloģijas pētījumu problēmām, ir tomēr patīkami uzzināt, ka iespējams es nejauši visu daru pareizi.

11/14/17 09:46 am

Eh, cītīgi tomēr cenšas nomočīt to zinātnieku torentu.

11/10/17 04:20 pm

Palasīju to jaunāko VR veikumu. Sasmaidījos, cik ātri VR uzvilkās un sāka izteikt visnotaļ nepatīkamus personiskus spriedumus par Dāvidu, kad viņš nevis uzreiz un bez kompromisiem piebalso VR fantāzijām, bet gan uzdod dažus konfrontējošus jautājumus.

11/10/17 11:15 am

Vakar vienā cibas diskusijā [info]crescendo padalījās ar šo linku: "Civillikums nosaka, ka bērniem ir pienākums apgādāt vecākus un vecvecākus."

Kā es to redzu - ar šo likumu jau pats piedzimšanas fakts cilvēku piespiedu kārtā nostāda kredītņēmēja pozīcijās.

Jā, likums nosaka arī to, ka vecākiem jāapgādā savi bērni, bet, pirmkārt, vecāki ir izvēlējušies uzņemties šīs saistības, un, otrkārt, ja neko nejaucu, ir taču paredzēta vecākiem arī iespēja atteikties no šīm saistībām, t.i., atteikties no vecāku tiesībām. Savukārt pieaugušam bērnam vienīgā iespēja no šādām saistībām izvairīties, ir pierādīt, ka vecāki viņu savulaik nav finansiāli apgādājuši, respektīvi, pierādīt, ka neesi parādā. Es domāju, ka tas ir tikpat vienkārši kā tagad pēkšņi pierādīt, ka kaimiņš tev nav atdevis lāpstu, ko aizņēmās pirms 20 gadiem.

Es uzskatu, ka šāds likums ir negodīgs. Jo vecāku-bērnu attiecības neveido tikai finansiālā apgādāšana, taču citas iespējamās problēmas šajās attiecībās netiek ņemtas vērā, ja pieauguša bērna vecāki pieprasa sevi apgādāt. Respektīvi, likuma ietvaros normāla var būt situācija, kur tev pēkšņi jāsāk apgādāt praktiski svešs cilvēks, ko neesi saticis gadu desmitiem.

Un vēl es domāju, ka šāds likums ir izdevīgs ne tik daudz vecākiem, cik tieši valstij, kura pēc vajadzības var atkratīties no atsevišķu cilvēku sociālās aprūpes, uzkraujot atbildību par to atsevišķām privātpersonām. Jo vecākiem, kuriem ar saviem pieaugušajiem berniem ir labas attiecības, šāda likuma aizsardzība nav vajadzīga.
Powered by Sviesta Ciba