Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

2/2/16 01:24 pm - Homeoapātija

Par Apini vispār vāks. Foršs tāds ārsts, kura pārliecība par kaut kā iedarbīgumu balstās atsevišķos atstāstītos gadījumos. Piebilde "Jāsaka, ka homeopātiskie žurnāli ir citējami, .." arī tāda jauka piedeva. Kas tad nav citējams? Viss ir citējams. Grāmata par pirmsleduslaikmeta baltu civilizāciju arī ir citējama.

1/27/16 08:54 am

Atjautības uzdevums: kāda ir atšķirība starp bruņotiem dumpiniekiem jeb aktīvistiem vai šāvēju vienpati un (iespējams) teroristiem?

1/23/16 02:44 pm

Kā man patīk, kad diētisks ēdiens ir arī ļoti garšīgs! Tad var ēst daudz to garšīgo lietu, nebēdājot par kalorijām.

Šodien pusdienās: garneles un zivis, iemarinētas ar laima sulu, ingveru un sarkano sīpolu. Klāt salātu maisījums ar tomātiem, dažādām garšvielām un nedaudz balzāmetiķa.

1/21/16 11:35 am - :D

Tvnets: "2016. gads - modē individualitāte."

1/19/16 01:13 am

Ķīlē uzturējos hostelī, kur šis webkomikss bija bloķēts ar paskaidrojumu: "nudity".

1/12/16 09:39 pm

"Nu i nafig tos jūsu aukstuma viļņus," teica hedera: "Braukšu rītvakar uz Ķīli, tur šonedēļ sola ap nulli."

Nu labi, tas bija māksliniecisks pārspīlējums. Kad pieteicos tam semināram, Latvijā vēl bija ļoti patīkams decembris.

1/11/16 08:42 am

Lūk, beidzot tēma, kur liberasti un tikumīgie var noslēgt pamieru un vienoties kopīgā cīņā.

Paldies, scientologi. Heh.

1/7/16 10:58 am - Stāsts par baziliku, kas nezina, ka ir baziliks

Es pati ar telpaugiem esmu ļoti uz jūs. Nekad neesmu tādus vēlējusies, un viņiem arī es neesmu vēlama (galu galā, šaurās aprindās esmu plaši pazīstama kā "cilvēks, kurš nokaltēja kaktusu"). Man vienkārši nav skaidrs, kā ir iespējams atcerēties aplaistīt dzīvu radību, kas par savu vēlmi saņemt aprūpi nepaziņo skaļi ņaudēdama, vismaz. Tiktāl ievads, bet tagad par baziliku, kam nu pavisam nav skaidrs, pie kādas sugas viņš pieder.

Stāsts aizsākas pagājušajā vasarā, kad mīļotais, kuram uz palodzes vairs nebija vietas savai zaļajai radībai, izlūdzās atļauju divus no saviem četriem bazilika podiņiem turēt uz manas palodzes. "Nu, turi, tikai laisti pats, es nekādu atbildību neuzņemos, arī par to, ka vienā jaukā dienā var gadīties, ka kāds ir notiesājis visas lapiņas," atbildēju.
Tā nu gāja laiks, nāca laputis, un šo cīņu izturēja 50% bazilika podiņu, abi tie, kas uz manas palodzes. Tie, atbrīvoti no laputīm, auga griezdamies par spīti ne pārāk lielam saules daudzumam un par spīti tam, ka kāds bieži našķojās ar svaigām bazilika lapiņām.
Nu labi. Gāja laiks, atnāca rudens. Abi baziliki turpina augt par spīti ne pārāk lielam saules daudzumam, vēsumam, un regulārai atbrīvošanai no lapiņām. Gāja laiks, atnāca silta ziema. Baziliki turpina augt, par spīti visam iepriekš minētajam. Jau šeit izbrīnījāmies, ņemot vērā, ka mana istaba ir dzīvokļa aukstākā telpa, kas ir saistīts ne tikai, bet arī ar to, ka viens no iekšējiem logiem nav pilnībā aizverams un logi šogad tā arī vēl nav aiztapsēti. Gāja laiks, atnāca auksta ziema. Ko baziliks? Turpina audzēt jaunas lapiņas par spīti visam iepriekš minētajam.

Ko es no šī esmu iemācījusies? Telpaugi ir pagalam dīvainas radības, turpmāk tiem uzticēšos vēl mazāk kā līdz šim.

1/6/16 02:50 pm

es skumstu
par ikvienu koku kas mežā nokrīt
bez skaņas
par katru svecīti atstātu kapos
kas izdeg nevienam
ik dienu
ik stundu
ik stundas ceturksni
zemestrīces neizpelnās mediju uzmanību
meteorīti sadeg atmosfērā
bez aculieciniekiem
bez fiziskiem pierādījumiem
neviens
nejauš atjaunot normālu satiksmi ielās
bet pieskaries man
un viss pilsētas sniegs izkusīs
kā nebijis

1/4/16 03:16 pm

Nepārprotama pazīme, ka cilvēks svin Avotos: smaids līdz ausīm un nedašņorēti keriņi.

12/30/15 02:10 pm - RIP

Šodien klausīšos Motörhead.

But that's the way I like it baby,
I don't wanna live for ever

12/30/15 12:05 am - Beidzot redzēju jauno Star Wars

spoileri, vieni vienīgi spoileri )

12/28/15 01:37 pm - Par diskusijas mākslu jeb jēdzieni, kuri visbiežāk tiek piesaukti nevietā

(Nav jau nekas jauns, tas vairāk tā - piezīmēšanai.)

Izņēmums apstiprina likumsakarību! Parasti tas tiek piesaukts kā pēdējais arguments, pēc kura tad var paštīksmē ar lauru vainadziņu aizspiest ausis un oponentā vairs neklausīties. Taču tā ir frāze, ko var jēgpilni un korekti lietot specifiskos gadījumos; visbiežāk gan tā tiks piesaukta nevietā, un tās piesaucēji visticamāk nemaz nesaprot, ko paši runā. Derdzas.

Nekorekts polemikas paņēmiens! Eh. Katru reizi, kad redzu nevietā piesauktus ad hominem! vai salmu vīrs!, iesāpas tā mazā loģikas svētvieta, ko turu godā savā galvā. Nē, cilvēk, ja es pasaku, ka tavs arguments ir sūds, jo ir pretrunā ar realitāti, tas nav ad hominem. Ja es pasaku, ka no tavas nostājas loģiski izriet tas vai šitais, tas nav salmu vīrs. Cilvēki, kas varo ārā loģiku, nekad nebūs mani draugi. Derdzas.

Vārda brīvība! Cienītais/ā, ja tu publiski paud savu viedokli, un ja es publiski paužu savu viedokli, ka tavs viedoklis ir sūds, tad tā ir pati vārda brīvības esence praksē. Nē, tas, ka es tavu viedokli saucu par sūdu, nav tavas vārda brīvības ierobežošana. Ja vien es neesmu panākusi, ka tavs sūdsviedoklis ir aizliedzams publikai (jo neatbilst tikumības likumam), tu man nevari pārmest vārda brīvības ierobežošanu. Tava vārda brīvība ir svēta, bet tavs viedoklis gan man derdzas.

12/25/15 01:07 am

Ksenijas blogs par pseidozinātniskajām uztura idejām, izrādās, darbojas kā magnēts visdīvaināko uzskatu ļautiņiem. Šodien atradu tādu, kurš netic dinozauriem. Nē, ne jau tas primitīvais "dievs salika zemē dinozauru kaulus, lai pārbaudītu mūsu ticību bībelei" variants. Nē, šis ir advancētāks. Šis uzskata, ka tās ir muļķības, jo, pirmkārt, paleontologi nevar precīzi pateikt, kurā tieši datumā un cikos pirms miljoniem gadu notika tas vai šitais, otrkārt, tādēļ, ka mūsdienās pa pasauli apkārt klīst fosīliju viltotāju bari un jauc visiem prātu.

12/22/15 03:32 pm - Fabula "Zinātniskā galdniecība"

Darbs laboratorijās un dažāda veida namber karnačingi pēc būtības ne ar ko neatšķiras no manuāla darba kāda galdnieku vai metālapstrādes cehā.

... tālāk ... )

12/20/15 08:44 pm - Nāciet!

Otrdien, 22. decembrī Ģertrūdes ielas teātrī Ēnu Kaleidoskopa un Klaustrum koncis, ieeja bez maksas. Sākums ~20.00, iespējams, ar pieklājīgu kavēšanos.

12/12/15 05:18 pm - Avotu ielas īpatnais šarms

Dekorācijas: veikals "Mego", sestdienas pievakare, cilvēki savā nodabā iepērk dažādus atspirdzinošus dzerienus un ne tos veselīgākos pārtikas produktus.
Rindas galā iestājas kāds ļoti labi atpūties jaunietis, nonākdams aci pret aci ar mulsinoši plašo degvīnu izvēli. Bet jaunietis jau nav uz mutes kritis, jaunietis sāk skaļi vērsties pie līdzcilvēkiem ar jautājumiem par ieteicamāko degvīna marku. Ja līdzcilvēki tādi neatsaucīgi gadījušies, tad jaunietis jau nav vakarējais, jaunietis sāk skaļi vērsties pie kompetentākiem cilvēkiem, t.i., pie pārdevējas un apsarga ar tiem pašiem jautājumiem. Kad pēc īsas vārdu apmaiņas pārdevēja nāk klajā ar sestdienas pievakarei nepopulāru paziņojumu, tobiš, "ja es pati alkoholu nedzeru, kā es tev varu ko ieteikt", no sava sargtorņa pieceļas apsargs un dodas jaunieša virzienā. Vai apsargs jaunieti izmetīs no veikala? Vai apsargs pieklusinātā, bet stingrā balsī palūgs jaunietim neuzmākties līdzcilvēkiem un netraucēt pārdevēju darbā? Nē, apsargs jau nav kaut kāds necilvēks, apsargs ir viens no mums, turklāt viņam ir empīriskā ceļā uzkrātas zināšanas par labākajām degvīna markām, un apsargam nudien nav žēl ar šīm zināšanām izlīdzēt apmulsušam pircējam.

12/11/15 02:33 pm - Vai mūsu vispār ir pietiekami daudz, lai visu šito piedrazoto pagalmu sakoptu?

Vakardien uz īsu brīdi satiku savu mammu. Viņas sajūsminātā stāsta par draudzenes šķirnes kucēniem ietvaros diezgan strauji nonācām līdz telegonijai. "Jā," viņa teica: "Kaut kādā žurnālā lasīju, un arī vienā raidījumā stāstīja, ka sievietes pirmais seksa partneris atstāj ģenētisku iespaidu uz visiem viņas nākotnes bērniem, esot zinātniski pierādīts." Īsumā paskaidroju, ka (un kādēļ) tas ir visnotaļ pretrunā ar mūsdienu zināšanām par ģenētiku. "Ak tā," viņa iesmējās: "Ko tik tie veči neizdomās, lai paši drīkstētu vazāties apkārt, bet lai sievietes gan būtu uzticīgas!"

Dažas pārdomas (it kā jau nekas jauns):
1) Pseidozinātnes ideju propagandētāji (gandētāji - he, he) nekautrēsies visur un visiem uzbāzties ar saviem nepierādītajiem apgalvojumiem. Savukārt publiskā informācijas telpa mums ir tik nesakopta, ka blakus šo ideju sludināšani parasti neatradīsies komentārs un kritika no atbilstošās zinātnes jomas speciālistiem.
2) Zems sabiedrības izglītības līmenis ir ļoti laba augsne šādu nepierādītu ideju izplatībai. Cilvēkam, kura izpratne par ģenētiku aprobežojas ar, pirmkārt, ĢMO!!!111!!1, otrkārt, "Lienīte tāda pati maita kā māte, nu ja, tas jau iedzimts", nudien trūkst intelektuālo rīku, lai izvērtētu, vai šis gudri uzrakstītais teksts par tik stilīgu lietu kā ģenētika vispār atbilst zinātniski izpētītajai realitātei.
3) Lai cilvēku novērstu no ticības kādai pseidozinātnes idejai, ne vienmēr pietiek ar īsu vienkāršu paskaidrošanu. Augstāk aprakstītajā situācijā man nenācās grūti mammu pārliecināt, jo viņas bias jau sen stingri iesakņojies šaipus seksuālās revolūcijas desmitgadei. Cilvēkam, kurš pirmslaulību seksuālos sakarus uzskata par visa pasaules ļaunuma sakni, telegonijas ideja būs cīši dārga un lolojama, un nekādas skaidrošanas un argumenti nepiespiedīs to atmest. (Piemēram, kad sāka iznākt "Ko ārsti tev nestāsta", mana mamma uzreiz kļuva par lielāko fanu, jo tas viss, kas tur ir, ļoti labi sabalsojās ar viņas bias, ka ārsti ir dumji, zāles - dārgas, un blaknes ir Big Pharma sazvērestība. Tādēļ mana drauga, kuram vispār darba ikdiena nereti paiet par un ap zāļu vielām vien domājot, smagā, bet ļoti konkrētā kritika par to žurnālīti tika uzņemta ar piesardzību un neuzticību, un komentāriem a la "vai tad nu pilnīgi viss tur muļķības" un "tik daudz kas vēl jau nemaz nav zināms".)

Tādēļ arī nosaukuma vietā tas jautājumus. Vairāk jau tāds retorisks, protams, bet neapvainošos, ja kāds uz to mēģinās atbildēt.

12/3/15 06:36 pm

re:baltica cenšas izsekot izcelsmi dažādiem mītiem, kas iecienīti tradicionālo vērtību sargātāju retorikā.

12/3/15 08:43 am - Par politiskajām ciltīm Latvijā: liberasti un tikumīgie

Manuprāt, ļoti interesants gadījums. Interesants tādēļ, ka es tur saskatu iezīmējamies tendenci "mēs esam pret/par to, jo mūsu oponenti ir par/pret to".

Tagad ļoti, ļoti gaidu kādu precedentu, kur lomas būtu mainītas - kur tikumīgie ierosinātu vai kritizētu lietu, kas tik pat labi varētu tikt ierosināta vai kritizēta no liberastu puses, un tad tiem pēdējiem būtu iespēja parādīt, vai spēj izvērtēt jautājumu kontekstā ar saviem postulētajiem principiem, vai krietni turverdzīgākā vīzē pēc inerces tikai turpinātu būt opozīcijā tikumīgajiem. Varbūt tāds gadījums jau ir bijis, bet es to neesmu pamanījusi? (Ņemot vērā, ka piederu pie liberastu cilts, nešaubos, ka arī pati varu būt sista ar tuvredzību.)
Powered by Sviesta Ciba