Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

8/15/19 06:54 pm - Kas tur bija ar tām skabargām, acīm un baļķiem?

Gan jau, ka daudzi cibā ir pamanījuši tādu personāžu [info]extranjero. Viņš parasti dara tā: atnāk uz kādu cibas ierakstu, iekomentē kaut ko vāji saistītu ar tēmu, ja kāds iesaistās, turpina atbildēt ar vēl vājāk saistītām tēmām, utt. Kad kādam šitāda Giša auļošana pieriebjas, un [info]extranjero tiek palūgts auļot prom, viņš kļūst aizvainots, sūdzas, ka tak gribējis tikai godprātīgu diskusiju, bet te, redziet, neviens negribot iesaistīties atklātā diskusijā un atbildēt uz viņa argumentiem. Par spīti šai sīki apnicīgajai lietai, kura viņa izpildījumā mēdz izvērsties uz desmitiem komentāru, gan nekad neesmu viņu banojusi. Jo nu, diezgan neikaitīgs jau vispār, parasti nav rupjš, kad apnīk, var vai nu ignorēt, vai dirst pasūtīt.
Taču nu izrādās, ka [info]extranjero pašam pacietība gan ir tikai kāda desmitā daļa no manas, jo es viņu tikko izbesīju un izpelnījos nedēļas banu ar ne vairāk, ne mazāk kā tikai sešiem komentāriem. Njā...

Bet ja jau šitā, tad man palika interesanti parunāt vispār par tēmām, kas tur iezīmējās.
Pirmkārt, vai tiešām tādas lietas kā 5G tīkls vai bitcoinu lietošana būtu ierindojami pie vides piesārņojumu topa, un katram zaļajam par to būtu jāsatraucas vairāk kā par siltumnīcas gāžu tiešajiem avotiem? Un ja nesatraucas, tātad īstenībā nemaz nerūp viņiem klimata pārmaiņas?
Otrkārt, ja salīdzina patērēto enerģiju (un kopējo dabai nodarīto kaitējumu), vai tiešām varētu būt tā, ka bitcoin vai tai līdzīga nākotnes valūtas sistēma būtu ievērojami dabai nedraudzīgāks pasākumus par tradicionālo valūtas veidu? Un ja mūsdienu politiķe no zaļo partijas pieņem ziedojumus bitcoinos, vai tas ir pierādījums viņas liekulībai attiecībā uz vides politiku?


Savukārt par to, ka 5G varētu būt kaitīgs cilvēku veselībai - nezinu, neesmu eksperte. Bet kaut kā nu ļoooti izklausās līdzīgi kādreizējai panikai ap mobilo telofonu lietošanu vispār.

8/10/19 11:57 am

Nu ja. Paldies, [info]santech, PAL-DIES.

Par džojstiku. :) Piektdienas nakti pavadījām, spēlējot Fēlixu līdz pusseptiņiem rītā. Pagulējām pāris stundas, es pamodos ap vienpadsmitiem, skatos - Panks jau atkal spēlē. :D Es tagad dzeru stiprinātu rīta kafiju un - uzminiet nu - arī spēlēju. Nospriedām, cik labi, ka šodien tāda mākoņaina diena, ir attaisnojums nekur neiet un visu dienu spēlēt vecās spēlītes. :D

8/9/19 02:46 pm - Kad aizliegums izplatīt melīgu propagandu nav iekļauts 10 baušļos

Tātad, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca rīkošot lūgšanu (un aģitācijas) kampaņu, "lai risinātu “abortu krīzes” problēmu". Tikmēr Latvijā (un realitātē) abortu skaits katru gadu sarūk.

7/26/19 09:12 am

Pēdējās nedēļas laikā ir liels prieks lasīt savu freidlisti - jau vairākas cibiņas ziņojušas, ka tikušas savās izvēlētajās mācību programmās.

7/26/19 08:15 am

Vakar man iestājās remonts, šodien vēl nav atgājis. Bet man jau patīk krāsot sienas, tā kā šis ir priecīgs ieraksts.

7/21/19 09:07 am - Lūdzu, lūdzu, nav par ko

Līdz ar manu atgriešanos Latvijā, arī vasara atgriezusies. :)

7/3/19 09:04 pm

Tuvumā manām mājām ir divi nelieli pārtikas veikaliņi. Vienam jau redīsu krājumus izēdu, tagad gandrīz "iztīrīju" otru. Savukārt Panks abos jau teju darbā pieņemts - kā aiziet uz veikalu, tā viņam pārdevējas palūdz kastes no noliktavām sanest, vai vēl ko palīdzēt.

7/2/19 05:34 pm

Ha. Visu dienu baidījos, kad tad sāksies tā apokalipse un rudens. Tā nu nesagaidīju. Tikko gan esot bijis briesmonīgais gāziens, bet es nedzirdēju, jo biju dušā, un tagad atkal saulīte spīž.

7/2/19 09:26 am

Varbūt kaut ko nesapratu, bet tad sanāk, ka "dabiskās" pļavas tiek glābtas no "nedabiskajiem" mežiem? Nē, es saprotu visu uztraukumu par sugu daudzveidību un tā, vienkārši nav mums Latvijā tādu "dabisko pļavu", ir tikai vēsturiskās pļavas, kas veidojušās pēc tam, kad ar līdumu zemkopību tika teritorijas attīrītas no mežiem, kādu laiku izmantotas kultūraugu audzēšanai, un pēc tam atstātas "savā vaļā".

7/1/19 08:41 am

Lampa bija patiešām lielisks pasākums, nākamgad noteikti braukšu atkal.

Bija vairākas ļoti aizraujošas diskusijas, par kurām vēlāk varētu izteikties izvērstāk. Šobrīd par vienu ne tik aizraujošu, tādēļ varu izteikties īsi: "Jaunais nacionālisms". Kā es uzzināju, tad nacionālisti nemaz neienīst ne gejus, ne brūnas ādaskrāsas imigrantus. Tik par dzimtenes mīlestību un sarkan-balt-sarkanām prievītēm tas viss esot. Neuzzināju, ko jaunie nacionālisti domā par sieviešu līdztiesību, bet varbūt palaidu ko garām, ik pa laikam pastaigājot apkārt diskusijas laikā. "Klausaities manos vārdos, bet neraugieties uz maniem darbiem" bija vadošais sentiments, jo, izrādās, nacionālismam nemaz neesot ne mazākā sakara ar NA politiskajām darbībām. Respektīvi, kaut arī visi diskusijas dalībnieki, cik sapratu, ir arī NA biedri (bet ne aktīvi politiķi), tomēr ikviens jautājums par NA politiskajām iniciatīvām un nostājām tika noraidīts kā "bet tas taču ir par politiku, mēs te runājam par nacionālismu kā tādu". Sarkan-balt-sarkanas prievītes un "skaistā tradīcija" lāpu gājiens, bet ne nesenais balsojums pret partnerattiecību likumu, piemēram. Nu ja.

Savukārt publika bija lieliski uzstājīga, tādēļ atkal un atkal varēja vērot, kā diskusijas dalībnieki dažādos veidos cenšas neatbildēt uz neērtajiem jautājumiem.

6/27/19 08:00 am - ja tu neesi trve, tu apropriē manu kvlt-ūru, un vispār \m/, ja

Ok, šī posta nosaukuma izskaidrojums, šķiet, tā arī veidos lielāko daļu paša posta. :D

Būs briesmonīgi gari. Bet varbūt pat interesanti, vietām.
... tālāk ... )

6/27/19 06:00 am

Tā kā pamodos pārsteidzoši agri, tad kafiju dzerot papētīju Lampas programmu un nolēmu, ka beidzot varētu apmeklēt šo pasākumu. Iepriekš vienmēr neveiksmīgi sakrita ar citiem plāniem, bet šogad tieši nekas cits nav ieplānots.

6/26/19 07:35 am - KŽ 20

Šogad festivālā nācās kārtējo reizi piedzīvot atklāsmi, ka manas prasības pret dzīves komforta līmeni patiešām ir krietni zem vidējā. Redz, satiekot draugus un paziņas, pamazām uzklausīju veselu sarakstu ar to, kas šīgada festā nebija kārtībā un kādēļ verdikts "KŽ savā jubilejas gadā izblamējušies ar organizāciju" ir gana populārs. Tikmēr man visādi atsevišķi org trūkumi kopā nesalikās, uztvēru tos kā izolētus neērtību gadījumus, kas nav nekāds pasaules gals un par ko pasūdzēties ir vērts vien tad, ja no tā sanācis amizants piedzīvojums. Un man par šādu manu selektīvo problēmu uztveri īstenībā ir liels prieks, jo pēc festa kā jau parasti palika lieliska pēcgarša un daudz foršu atmiņu, ko kaut kādas tur rindas uz Toi-Tojiem, neadekvāti apsargi, neglīti festa krekli vai citi dzīves sīkumi aptumšot nespēj. \m/

6/19/19 10:57 am

Ā, rītdien mēģinās vēlreiz izskatīt Dzīvebiedru likumu.

6/16/19 10:40 am

Man šķiet, autors šeit ir labi uzķēris problēmu ar vēstures mācīšanu vispārizglītojošās programmas ietvaros. Ieteiktā alternatīva - vairāk pievērsties vēstures kā zinātnes izpratnei, nevis naratīvu un gadskaitļu iekalšanai - arī šķiet saprātīga un simpātiska. Tik simpātiska, ka pat neapvainošos par implikāciju, ka arheoloģija ir vienkāršāka par rakstīto avotu pētniecību. Turklāt, es zinu, ka ir tieši pretēji, tā kā - ko nu tur apvainoties. :)
Es pat esmu gatava izvirzīt tēzi, ka līdzīga pieeja noderētu ne tikai vēstures, bet arī citu zinību apgūšanai, it sevišķi bioloģijai, ķīmijai, fizikai. Manuprāt, mūsdienās, kad milzīgs informācijas apjoms ir pieejams dažu klikšķu attālumā, daudz svarīgāk ir saprast, kā šo informāciju sašķirot vērtīgā un nevērtīgā. Saprast, kā atpazīt pseidozinātniskus tekstus, nevis iekalt no galvas formulas vai klasifikācijas sistēmas, kuras pie vajadzības tik vai tā var ar tiem pāris klikšķiem atrast.

6/8/19 08:33 am - (Ne)labrīt!

Pretējās mājas kaimiņš parūpējās, lai šajā jaukajā sestdienas rītā apkārtējie ilgāk par 7:40 neguļ. Pamodos no sirdi plosošām industriālām skaņām, apskatījos pulksteni, nesapratu, kas notiek: karš? RD psihopāti remontē ielu? Nē, izrādās, tam plikajam datoriķa dibenam, kas parasti jau ap 8iem vakarā liekas gulēt, nav nojēgas, ka tik bezdievīgā laikā varbūt nav vēlams izvākties uz ielas zem divstāveņu logiem un ņemties ar kaut kāda hlama tīrīšanu ar saspiesto gaisu. Kamēr gāju nīgri pačurāt un apdomāt, kādiem daiļiem vārdiem viņu tūlīt uzrunāšu, jau bija sākušās razborkas ar viņa paša mājas cilvēkiem, kas teica daudz un visu ko, bet pateicību par agro modināšanu viņu sarunā gan nesadzirdēju. Tālāk jau aizgāja entropija un haoss. Manas mājas kaimiņu psihais vaukšķis pamodās un sveica sauli. Acīmredzot, pamodās arī paši un tagad sveic sauli ar durvju ciršanu. Panks un kaķis laikam ir vienīgās bezgrēka būtnes šajā ielā, kas turpina gulēt kā dieva ausī.

6/6/19 06:18 pm - Pēcpusdiena Vidusjūras gaumē

Dzīvošanai tuvu ūdenstilpnēm ir liela priekšrocība. Pēcpusdiena tad nu tika pavadīta sauļojoties, vērojot makšķerējošu Panku, ēdot olīvas un dzerot vēsu* sārtvīnu. Visā šajā pasākumā vēl nejauši sanāca izklaidēt mazu bariņu vācu pensionāru-tūristu, kas gāja garām, apskatīja mūs kā lokālo kolorītu un smaidot pasveicināja.

*Kā panākt ilgstošu vīna vēsumu, ja ledusskapis nav tuvumā, bet visādas aukstumsomas pārlieku buržujiski? Sakrāmē termosu pilnu ar ledu, uzlej daļu vīna, pārējo ņem līdzi. Kad termosa vīns jau izdzerts, vēl palicis gana daudz ledus, ar ko atdzesēt sasilušo vīnu.

6/5/19 12:37 pm

Citi biznesi Latvijā kā jau mūsdienīgi biznesi - ja reiz mājaslapa ir, tad visticamāk arī preču katalogs ar visām cenām aplūkojams. A bet laboratoriju aprīkojuma tirgotāji laikam izslāpuši pēc cilvēciskas komunikācijas - katalogi ta mājaslapās ir, a cenas var uzzināt tikai personīgi sazinoties.

6/5/19 08:50 am - Tropisko salamandru laiks

Ah, kā es izbaudu šīs nedaudzās dienas gadā, kad beidzot mans ķermenis jūtas komfortabli un zosāda nemetas arī esot ēnā vai vakarā pēc saules norietēšanas. Kad saģērbties uz ārā iešanu var dažu minūšu laikā, jo tik vien vajag kā plānu kleitiņu un zandales, nevis cītīgi savilkt miljons sīpoliņa kārtas. Kad bez lieka stresa var arī no rīta ieiet dušā, jo ar viegli mikliem matiem ejot laukā nav jābaidās iedzīvoties meningītā.

5/19/19 02:28 am - Visu zemju cirslīshi! - .. em, kā lūdzu, uz kuru termināli man bija jāiet?

Mana pirmā nakts ASV tiks pavadīta Tampas lidostā, jo gana cirslīgā veidā nokavēju transfēra lidojumu.
Powered by Sviesta Ciba