Hedera helix L.

Recent Entries

2/20/21 05:41 pm

Mnja. Uztraukumu, ka mani noturēs par simulantu, varu atlikt. Pagājušajā naktī atkal bija nemierīgs miegs, jo pamodos vairākas reizes no asām sāpēm celī - miegā biju nepareizi pagriezusies. Tādēļ visu šo dienu mans ceļgals ir, heh, monogāms - ne pa labi, ne pa kreisi.
Uz šo brīdi es, protams, esmu jau izdarījusi tieši to, ko jādara pie jebkurām nelielām veselības problēmām - ielec truša alā un internetos izlasi visas šausmas, uz kurām tavi simptomi kaut nedaudz norāda. Tā nu morāli briestu domai, ka mans menisks ir pilnīgās lupatās un principā varu jau pasūtīt zārku (ar speciālu spilventiņu kreisajam celim, lai mierīgāka gulēšana).

2/18/21 01:28 am

Tā nu ir ar to medicīnu un rindām. Uz magnētisko rezonansi vēl četras dienas jāgaida, bet šodien es jau visnotaļ ciešami pārvietojos, tikai apzinīgi pesardzīgi. Aiziešu uz to rezonansi, un pēc tam mani varbūt pasūtīs projām un par simulantu nosauks, lol.

2/13/21 01:50 pm - Nekad vairs neiešu pie ārstiem

Es te jau divas nedēļas mokos ar ceļgala traumu. Bija pāris dienas, kad bija pavisam traki, taču pēdējās dienās jau bija kļuvis krietni labāk. Bet tad sāku pētīt kalendāru un skaitīt dienas, un iedomājos, ka nu jau bišku par daudz šis pasākums ievilcies, mol, jāpierakstās uz traumpunktu pie attiecīgajiem speciālistiem. Sacīts - darīts, tā nu es vakar aizkliboju pie attiecīgajiem speciālistiem, un pēc visas tās nežēlīgās spaidīšanas un locīšanas man tagad ir ne tikai nosūtījums uz magnētisko rezonansi un elastīgā saite, bet arī stiprākas ceļgala sāpes nekā pirms vizītes pie attiecīgajiem speciālistiem. Nu nav virs zemes taisnības.

1/23/21 10:27 am

Visiem vecajiem metālistiem riebjas "Nothing else matters", jo to parasti uzliek "lai būtu metāls, ne, tev taču patīk šitais, vai ne".

Bet, šorīt atklāju, ka pavisam citādā aranžējumā tāir pat tīri klausāma mūzika.

1/9/21 11:10 am - Totalitārisms un eksekūcijas Latvijas ielās

Vakarnakt pienāca ziņojums no viena drauga/paziņas. Čalītis šobrīd pārvācies atpakaļ uz mazpilsētu pie ģimenes. Krietni pēc pusnakts, kā jau piektdienas vakaram pieklājas, abi ar brāli gājuši uz točku pēc "vēl". Viss kā pa sviestu, līdz ~20m no mājām ap stūri nomirgo bākugunis un likuma sargi klāt ir. Garāks stāsts īsumā: bračkam 10eur sods par vazāšanos apkārt pēc komandantstundas, bet čalim 50eur par to, ka vīra prātā izdomājis vēl kaut ko padirst pretī poličiem.

Te daži sapņo, ka "gribētu kā 90.tajos". Nu, ziniet, nē. Mēs ar Panku parunājām par šo notikumu, kā tas būtu izvērties 90.tajos - brūķē muti pret poličiem? pa purnu un busiņā iekšā, un tur vēl pāris reizes pa purnu; kādas tev tur cilvēktiesības un likuma kārtība. Pankam, kā jau pankam, vispār, man šķiet, ir mērens PTSD no poličiem, jo frizūras dēļ agrākā jaunībā ne reizi kritis par izvēli, ko tajā vakarā derētu sašņorēt. Vot, tie bija laiki! A tagad - kādā policejiskā valstī mēs dzīvojam, ne, 50eur sods par noteikumu pārkāpumu + mutes brūķēšanu (un mute atstāta vesela un neskarta).

12/31/20 03:19 pm

Šodien turpinās - Panks izvērtēja manu vakardienas veikumu, paziņoja, ka viņš tik labi nemāk, un aizgāja taisīt ēst. Es turpinu špaktelēt, fonā klausos drūmi ironisko The Spider Hole, un ik pa laikam atgādinu sev, ka vispār taču ir 31. decembris, ja, vakarā jāatceras atzīmēt.

Nez, tā komandantstunda skar vai neskar opciju uz pusnakti iziet ārā slēgtā mājas pagalmā?

12/30/20 12:52 pm - Par pienākumu sadali mūsu mājsaimniecībā

- Dārgais, vari iet iepirkties, es špaktelēšu.

12/4/20 08:50 pm

Rītvakar LTV1 būs Pērkona koncerts, un pēc tā Podnieka filma "Vai viegli būt jaunam?". Nu, otrais man joprojām ārējā cietnī ir, tādēļ varu skatīties jebkurā laikā un bez reklāmām. Bet pirmais gan uzrunā ļoti. Ja jāmin pirmā lieta, kas man šobrīd dzīvē pietrūkst, tad tā ir iespēja apmeklēt končus.

12/1/20 03:57 pm

Šis ir tas nomācošais laiks, kad no rītiem pat nešķiet vērts atvērt biezos aizkarus, jo pat pie atvērtiem ir krēslains un jāieslēdz gaisma, turklāt pēc pāris stundām jau atkal var vērt ciet. Un viss kaut kas cits arī sāk šķist, ka nav vērts.

11/28/20 06:02 pm - Star Trek: Discovery, 3. sezonas spoileris

Kā izrādās, tad Federācijas sabrukums aizsākās ne tikai ar "dabas" katastrofu, bet arī ar to, ka Vulcan - viena no planētām, kas bija Federācijas pamatlicēji - ņēma un izstājās.

*eyeroll* Paralēles ar EU un UK nav pat nojaušamas.

11/24/20 08:03 am - GPS vajag?

Tiek apsvērta doma darba vajadzībām nopirkt GPS (metu acis uz vienu no Garmin), bet radās jautājums, vai tas vispār ir nepieciešams mūsdienu viedtelefonu multifunkcionalitātes laikmetā. Tādēļ interesē citu cibiņu pieredze, vai kāda no GPS aplikācijām telefoniem spēj līdzināties/aizstāt GPS navigācijas ierīces?

Tā kā vajadzīgs darba ekspedīcijām, tad te ir runa par nopietnākām prasībām nekā tūrismam parastajam. T.i., paredzams vazāties pa pilnīgām nekurienēm, brikšņiem un mežiem, tālu no tādām civilizācijas pazīmēm kā ceļi, atzīmēt lielu daudzumu ģeotagu, utt.

Galvenās lietas, par ko labprāt dzirdētu salīdzinājumu navigācijas ierīces vs. viedtelefonu aplikācijas:

-) Precizitāte. GPS būs vajadzīgs nevis tikai, lai neapmaldītos, bet arī lai atzīmētos ģeotagus pēc tam gana precīzi var atkal atrast dabā.
-) Cik liela ķēpāšanās ar punktu atzīmēšanu, funkciju komandu izpildes ātrums (viedtelefoni mēdz uzkārties, ja), utml.
-) Datu apstrādes ērtums, datu ielāde, lejupielāde, orientēšanās ģeotagos un saglabātajos maršrutos.

Disklaimeris: esmu savulaik palietojusi vienu no Garmin vecākiem modeļiem, bet specializētas GPS aplikācijas telefonam pagaidām neesmu izmēģinājusi (Google maps neskaitās, ja), tādēļ atvainojos, ja kādi jautājumi šķiet dumji.

11/21/20 10:16 pm

Es esmu diezgan sajūsmā par to, ka jaunais Star Trek: Discovery arī šajā sezonā turpina "apvērsuma" pieeju, pārskatot visas šīs milzīgās un sazarotās sci-fi sistēmas paradigmas. Ja pirmajā sezonā tika pārskatīta ideja par Federācijas pašpieņemto pārliecību par savas karadarbības taisnīgumu pēc noklusējuma*, tad tagad 3. sezonā pa īstam paņēmuši drūmu tēmu - šī utopiskā Federācijas pasaule ar savu kārtību, mieru un taisnīgumu nemaz nav mūžīga, un kaut kad tai pienāk beigas, kam seko "tumšie laiki".

Bet tāds nu Star Trek ir bijis jau kopš 60.tajiem - ārkārtīgi jutīgs pret aktuālajiem un sāpīgajiem jautājumiem attiecīgā laika sabiedrībā.

*Ok, taisnības labad jāpiebilst, ka jau DS9 sērijās šī tēma nedaudz iezīmējās, bet ne tik daudz kā sezonas centrālā tēma, kā tas ir ar Discovery pirmo sezonu.

11/9/20 08:05 pm

Hm, Latvijā ar pilsonisko aktivitāti tomēr ir iespējams kaut ko panākt? Kā ziņots, valdības virzītais piedāvājums izmaiņām alternatīvo nodokļu režīmu regulējumā izsauca asu kritiku daļā sabiedrības, kritizējot gan sākotnēji ieceri par minimālajām sociālajām iemaksām par to, ko cilvēks nebūs nopelnījis, gan par nepieciešamību alternatīvo nodokļu režīmu darbiniekiem ar zemiem ienākumiem skaidroties sociālajā dienestā.

11/9/20 03:00 am

Let them eat .. booze!

9/2/20 12:34 pm

Ha, visnotaļ interesanta videoeseja par agrākajiem literārajiem darbiem, kurus retrospektīvā bez grūtībām var ierindot pie sci-fi (lai gan žanrs kā tāds tika formulēts tikai 19.gs. pirmajā pusē).

P.S. Sasmējos sākumā: spoiler alert ... darbiem, kurus varējāt uzspēt izlasīt nu jau vairākus gadsimtus.

8/22/20 05:36 pm

Man ārkārtīgi patīk steampunk estētika. Vizuāli skaistākā subkultūra, ko zinu.

8/21/20 06:52 pm

Turpinot par kaķīšiem u.c. Pirms laiciņa biju izgājusi īsā apgaitā pa rajonu, visos stūros mētājās kaķīši kā "iztecējuši" dažādās Dali pulksteņu cienīgās pozās. Šiem par karstu, bet man tieši laikā. Pēdējās dienās apkārtējie cilvēki nemitīgi čīkst "tik karsti, tik karsti". Es piedraudēju, ka arī šitā čīkstēšu katra teikuma galā "tik auksti" turpmākos 9-10 mēnešus, ja.
Vai tiešām šī ir pēdējā siltā šīgada diena? Tik ļoti negribas ticēt. Laikam jābeidz strādāt un jāiet uz kādu krogu ārā pasēdēt, kamēr vēl var.

8/21/20 08:34 am

Sēžu pie datora, dzeru kafiju un strādāju pie raksta. Atnāk kaķis uz istabu, ieskatās man acīs un pasaka vienu "mjau". Es neko. Kaķis pieiet pie spoguļskapīša, attaisa durtiņas, pagriežas pret mani un pasaka vēl vienu "mjau". "Tev sanāk," es viņu uzmundrinu: "Ko vēl tu attaisīsi?" Kaķis aiziet pie bufetes, attaisa durvis, aiziet pie skapja, mēģina attaisīt atvilktni, nesanāk. "Mjau..." "Labi, sapratu tevi - ja tūlīt pat necelšos un nelaidīšu tevi ārā, tu man te visu attaisīsi."

8/5/20 01:28 pm

Ar gandarījumu ziņoju, ka čilli piparus uz palodzes izaudzēt var, un sanākuši krietni asāki par rimčikā nopērkamajiem.

7/12/20 05:15 pm

Polāro mitreņu sazvērestība.
Pagalmā izkārtās drēbes laikam žūs visu vasaru.
Powered by Sviesta Ciba