Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

2/14/19 07:58 pm

Aizdomājos par bulijošanu, tā vispārīgi.
Pirmkārt, par to, ka latviešu valodā nekad nav bijis atbilstoša vārda tādai lietai. Mēdza teikt "viņu skolā apceļ". Bet tas izklausās tik bērnisķīgi nevainīgi, vai ne? Pat rotaļīgi. Vārdusakot, nenopietni.
Otrkārt, es vēl līdz nesenam laikam - pirms interneti kļuva tik ļoti sapludināti ar irlu - domāju, ka bulijošana ir bērnu un pusaudžu problēma. Jo pieauguši cilvēki ar tādu idiotismu nenodarbojas. Ja pieaugušiem cilvēkiem kāds nepatīk, viņi ar to cilvēku vnk nekontaktējas vai kontaktējas iespējami minimāli. Bet tagad nereti nākas lasīt, ka it kā pieauguši cilvēki, bet internetā nodarbojas ar bulijošanu. Kā bērni. Un internetā! Kur vēl vieglāk ir nekontaktēties ar cilvēkiem, kas tev nepatīk, ja ne internetā.
Treškārt, līdzīgi kā tas ir ar bērniem un bulijošanu skolā, viss šis jautājums ir tik ļoti neskaidrs. Nekas nav definēts. Kur beidzas pretīga izrunāšanās un sākas bulijošana? Kā pārliecināties, ka bulijs tiešām ir bulijs, nevis upuris, un otrādi? Kā ir iespējams aizstāvēties un cīnīties pret bulijiem?

Disklaimeris: mani neviens nebulijo, ne internetos, ne irlā. Tādas pārdomas radās saistībā ar vienu diskusiju, kur man savilkās paralēles ar skolas laiku.

2/11/19 06:51 pm - Jo pastāvošā iekārta ir jāsalauž

Freijas destruktīvā daba atradusi radniecīgu dvēseli Panka personā. Abi ārdoties pa istabu tikko nogāza no plaukta šo to, tai skaitā dažādu sīkumu kastīti, kas eleganti pabira pa visu grīdu. Freija, protams, pazuda no nozieguma vietas pirms vēl pirmās lauskas pašķīda, savukārt Panks palika sastindzis ar vainīgu sejas izteiksmi.

- Mēs tev te kaut ko izgāzām...
- Nu jā, izgāzāt Jūs, bet, kā redzi, savāksi Tu, jo Freija neko nezin un nemaz nav piedalījusies, jūs ko! :D

2/11/19 10:40 am

Šorīt pie kafijas sapriecājāmies par Ušakova mītiņa bildēm. Sevišķu sajūsmu izraisīja tante ar plakātu "Es esmu Ušakovs", kā arī onka, kurš laikam bija noslinkojis taisīt jaunu plakātu pēc pensionāru protesta, jo viņš, acīmredzot, ļoti gribētu zināt, kad beidzot viņam būs 500eur pensija. Skatītāju simpātiju balvu nolēmām piešķirt asprātīgajam kungam, kura plakātā cenzējams vārds krievu valodā bija eleganti aizstāts ar simbolu kombināciju.

2/7/19 08:11 am

Nepacietīgi gaidām, kad atnāks arī līdz mums.

2/4/19 09:18 am

Visvairāk šorīt es apbrīnoju tos cilvēkus, kuri tīrīja sniegu no trotuāriem, kamēr no gaisa tā baltā kaka turpina krist biezā slānī. Tur, man šķiet, jābūt riktīgi līdzsvarotiem nerviem un bezgalīgai pacietībai. Budisti, laikam.

2/1/19 11:58 am

Ziema? Kāda ziema, neko nezinu, man ir koši zaļi svārki, sārti zābaciņi un pavasaris galvā.

1/29/19 02:26 pm

Ir tomēr kaut kas traģikomisks tajā, ka pulksteņu remontdarbnīcas izkārtnē iestrādātais pulkstenis apstājies un rāda nepareizu laiku.

1/28/19 06:37 pm

Šovakar gandrīz vai nokritu uz slidena trotuāra, tomēr izdevās noturēties ar visnotaļ akrobātisku veiklību. Līdzsvaru atguvu iespaidīgā pozā - balstoties uz labās kājas purngala, kreisā kāja izstiepta pusšpagatā, kreisā roka eleganti izstiepta ar paceltu plaukstu kā pēc salto lēciena. Principā, uzskatīju, ka esmu pelnījusi vētrainus applausus, bet laikam apkārt esošie cilvēki bija "tough crowd".

1/28/19 09:04 am - uzzinu_peedeejais

Ak jel! Breds Pits vienmēr izskatās pēc sievietes, ar kuru tobrīd ir attiecībās! Es domāju, ka ar šito man šodienai būs gana internetu, un tagad varēšu mierīgu sirdi ķerties pie darba. :D

1/27/19 09:16 pm

Morālais sekss - tas ir tad, kad tev piš smadzeni. :D

1/24/19 09:14 am

Vispārdotākais zīmols tagad ir bailes.

1/22/19 08:05 am

Kaut arī sniegs un sals ir sodība, janvārim ir viena ļoti laba lieta - dienas strauji kļūst garākas, ir vieglāk no rītiem celties.

1/16/19 10:29 pm

Baltijas valstu iedzīvotājiem ne tā iepriecinošākā retorika. (via [info]helvetica)

1/9/19 08:31 pm - Dzirde un nedzirde

[info]mako uzsāka interesantu tēmu. Ar manu dzirdi ir dīvaini, un tagad es gribu zināt, vai vēl kādam tā ir, vai es vienīgā ar putniem zemtoņiem galvā.

1/8/19 12:37 pm - Dzīvie termometri

Tagadējās mājās man nav pielikts ārējais termometrs pie loga. Man, kā jau hroniski salstošam cilvēkam, iespējami precīzāka informācija par āra gaisa temperatūru ir ārkārtīgi svarīga, tādēļ termometra trūkums ir jūtams. Taču ir laba (iespējams pat, ka labāka) alternatīva. Stāsts tāds, ka pa virtuves logu manam skatam paveras vienas viesnīcas aizmugurējais pagalms, kur darbinieki bieži iet smēķēt. Tā nu, rīta kafiju dzerot, var arī labi novērot, kāds laiciņš ārā - vai cilvēki iznākuši pīpēt tāpat bez jakām, vai arī izskrējuši biezās pufaikās, sabozušies, un pīpē iespējami ātri. Šorīt viņi bija āra jakās, bet izskatījās atslābinājušies, pīpēja nesteidzīgi un pļāpāja viens ar otru. Saģērbos atbilstoši, ir ok. Dzīvie termometri rullē.

12/19/18 02:34 am

Man ir apnicis. Nah man šito cibu, kur teju katrs mans atvērtais ieraksts tiek apsēsts ar kultūrkarotājiem, kuriem patiešām un nopietni ir pohuj par faktiem? Vēl sliktāk, tie, kas nav kultūrkarotāji, vispār vairs manu ierakstu diskusijās neiesaistās (un es saprotu, kādēļ). Tas ir garlaicīgi. Ir taču dzīve, maziņie, pamēģiniet, tā ir diezgan aizraujoša štelle. Atā un bučas visiem draudziņiem.

12/17/18 03:07 pm

Ļoti interesants aspekts saistībā ar migrantu karavānu no Centrālamerikas. Šāda spontāna demokrātisku sistēmu veidošanās ir labs paraugs tam, ka etniski daudzveidīga sabiedrība ne obligāti ved pie konfliktiem un haosa. Pirmkārt, mēs visi esam cilvēki, savukārt etniskajai piederībai ir sekundāra nozīme.

12/6/18 05:54 pm

Laba ziņa. Jācer, ka ar to arī noslēgsies šī divus gadus ilgusī tiesāšanās, kur vēsturnieka vērtējumu par personas darbību Padomju varas orgānos mēģina apklusināt kā cieņu un godu aizskarošu. Lai cik neticami un absurdi tas neliktos - tiesāšanās notika par mirušas personas darbības izvērtējumu.

12/5/18 10:45 am - Sarunas pie rīta kafijas

- Un zini, kas ir pats interesantākais?
- Lielā sprādziena teorija?
- … *Skatienā iemiesots jautājums: "Vai tu spēj sarunāties kā normāls cilvēks?"*

12/3/18 06:12 pm

Antivakcinatoru propagandas sekas
Powered by Sviesta Ciba