Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

6/22/16 10:03 am

Bad science journalism is bad. Because no, an octopus is not an alien.

6/16/16 04:29 pm - 1,16667

Vienmēr prieks, kad skaitļi pagadījušies viegli atmiņā paturami.
... tālāk ... )

6/14/16 08:54 am

Šorīt sapņoju, ka esmu dabūjusi tik sirreālu sastrutojumu kreisajā ausī, ka nonācu ļoti tuvu pie apziņas, ka esmu sapnī. Redz, vizuāli novērojot tik pārspīlētus bojājumus, sāku pārdomāt tādus jautājumus kā "kā var būt, ka man nesāp", "kā tas nākas, ka joprojām labi dzirdu" un "kā tik pamatīgi bojājumi var rasties tik īsā laikā".
Lai gan, varbūt labi, ka pavisam neapzinājos, sapnis par sastrutojumu kreisajā ausī nešķiet tas izcilākais, kura laikā nonākt pie apzinātās sapņošanas.

6/2/16 09:12 am - MAS par krūšturiem

Neatceros savu pirmo krūšturi. Taču ar siltām atmiņām atceros vienu tādu, kurš bija priekšpusē aiztaisāms. Es vispār nesaprotu, kādēļ visi vairums krūšturu nav tādi, tas taču ir krietni vien ērtāk.

6/1/16 03:45 pm - Freidisms un iestrēgšana orālajā fāzē

Tas moments, kad, nespējot izdomāt iesāktā teksta turpinājumu, nolem uzpīpēt, taču netiec pat līdz uztītai cigaretei, jo diža domu lidojuma atraisīšanai pietiek ar lūpu kaktiņā iespiestu cigaretes filtriņu.

5/31/16 06:07 pm

Viens veids, kā nomērīt šodienas produktivitāti: "neizlasīto" (resp., uz šito kaut kad steidzami jāatbild) e-pastu skaits no 33 sarucis līdz 11.

5/25/16 10:45 am - Par spīdošiem domu gājieniem

Diskriminācija darba tirgū nenotiek. Iemesls, kādēļ dažādas vēsturiski marginalizētas grupas nav piemērotas konkrētām profesijām, ir bioloģiski pamatots.

(Tas nav citāts, tas ir mans aptuvens kopsavilkums par šādu domu gājienu.)

5/23/16 05:48 pm

Auč. It kā jau nevajadzētu no izklaidējoša krimiķa prasīt zinātnisku precizitāti. Un it kā jau arī parasti Bones sērijās tās kļūdas ir ne pārāk nopietnas. Bet nu šitas mani tomēr ļoti apbēdināja: sejas vizualizācija no galvaskausa, kam viena puse ir pārāk sadauzīta, tādēļ viņi digitāli paņem otru pusi, apgriež to, saliek kopā, un paziņo, ka tagad gan viss ok un var taisīt sejas vizualizāciju. Nē. Nē. Nē. Cilvēku ķermeņu, tai skaitā sejas diezgan lielā asimetrija, manuprāt, ir visnotaļ vispārzināma lieta, ne?

5/22/16 02:49 pm

Liels paldies, [info]avoti, par kaķīša pieskatīšanu un barošanu. Pa šiem trim mēnešiem lopiņš pieņēmies svarā par 1kg. :)

5/21/16 10:29 am

Īsumā - esmu veiksmīgi tikusi uz Rīgu. Te ir pavēsi, un tādēļ man gribas atpakaļ uz Grieķiju. :D

5/19/16 03:59 pm - Par nozaudēto pasi, īstenībā nē, par Grieķijas policiju

Tātad, kā man paskaidroja vēstniecība, pirms ierodos pie viņiem man jāaiziet uz policiju, jāpaziņo par pazaudēto pasi un jāsaņem no viņiem izziņa. Vēstniecība, protams, ir Atēnās. Bet es pati šobrīd neesmu Atēnās, es esmu nelielā pilsētiņā dienvidos un uz Atēnām braukšu rītdien. Nu labi, aizgāju šodien uz vietējo policijas iecirkni. No sākuma viņi man prasīja pases numuru, izdošanas datumu, līdz kuram datumam derīga utml. Jā, jo kurš normāls cilvēks gan nezina no galvas savus pases datus, vai ne? Nu labi, es sazvanījos ar vēstniecību, un tā kā personas kodu gan zinu no galvas, tad dabūju tos prasītos datus. Vēstniecības darbiniece gan nobrīnījās, ka mani šiten tā tirda, bet nu ko darīt. Un tad seko labākais. Kundzīte jau bija sākusi rakstīt manu iesniegumu, kad ieradās viņas kolēģis kundziņš, kurš paziņoja, ka vajag pases kopiju, jo citādāk viņi nevarot manu iesniegumu pieņemt. Jā, jo kurš normāls cilvēks gan nevazā līdzi žūksnīti ar savas pases kopijām? Atkal zvans vēstniecībai, atkal darbiniece brīnās, iedodu parunāties ar kundziņu, šams prasa, lai no vēstniecības atsūtot pases kopiju pa faksu, vēstniecības darbiniece atkal saka, ka to gan viņa nevarot darīt. Tā nu tas arī palika, nekādu iesniegumu viņi no manis nepieņēma, un tiktāl, ciktāl tas interesē Grieķijas policiju, mana pase joprojām ir derīga un akceptējama, lai nu kur arī viņa šobrīd neatrastos. Redzēs, kā man rītdien klāsies vēstniecībā. Gribētos tomēr tikt uz Rīgu sestdien un tā.

5/19/16 10:10 am

A Cultural History of the "Alpha Male" Concept.

5/18/16 05:15 pm

Atcerējos to ticējumu, ka tad, ja kādā vietā kaut ko aizmirst/pazaudē, tas esot uz atgriešanos. Nu, kur nu vēl nopietnāks priekšmets kā pase, tas ir uz ko - uz pārvākšanos dzīvot Atēnās?

5/18/16 04:52 pm

Kaut kur Atēnās esmu pazaudējusi pasi. Bet viss būs kārtībā, ar Latvijas vēstniecību jau sazinājos, dabūšu pagaidu ceļošanas dokumentu un tikšu uz Rīgu kā plānots.

5/13/16 10:40 pm - Uzvedināja mani uz lielisku ideju

Es, savukārt, labprāt gribētu, lai man dod naudu katrs, kurš ir pārsteigts uzzinot, cik es veca. Tā kā parasti tie ir pārdevēji veikalos, naudas sadabūšana nebūtu problēma, "neatejot no kases", tā teikt!

5/13/16 12:56 am - Kas ir mīlestība?

No cibas latest posts:

May 12 19:30 ravejsledzejs:
dievs tik ļoti mīlēja pasauli un visu, ko radīja, ka nolēma visus Nāvem un Iznīcībai.

May 12 19:25 krii:
Jo tik ļoti Dievs pasauli mīlēja, ka radīja ceriņus un rabarberus, un lakstīgalas, ..

5/10/16 11:40 pm - Par konvencijām

Viens no dīvainākajiem iebildumiem/jautājumiem, ko var dzirdēt Stambulas konvencijas sakarā, ir "a kāda no tās praktiskā jēga?" u.c. variācijas. Kaut kā ne par vienu citu Latvijas ratificētu starptautisko līgumu šis jautājums nav ticis uzdots. Redz, no citām konvencijām negaida, ka to parakstīšana un ratificēšana jau pati par sevi atrisinās problēmas, bet par šito gan kaut kādas ekskluzīvas iegribas.

5/5/16 10:14 pm - Pieticīgas man tās vēlmes

Runājoties ar sievu, beidzot nonācu līdz skaidram formulējumam, kādēļ es tik ļoti esmu iemīlējusies Oksfordā. Tādēļ, ka tā ir maza un piemīlīga mazpilsēta, kura tai pat laikā ir zinātnes un kultūras metropole. Ā, un vēl arī viss centrs ir viens liels arhitektūras piemineklis.

5/5/16 01:51 pm - konspirāciju teoriju melnā avs

Nav grūti pamanīt, ka konspirāciju teorijas ir lietas, kurām patīk čupoties, respektīvi, ja cilvēks tic čemtreiliem, ir diezgan liela iespēja, ka ticēs arī big farma, pasaules valdībai, ĢMO kaitīguma slēpšanai utt, utjp. Ir viens vienojošs elements šīm idejām - tas ir satraukums, ka mūs, cilvēkus parastos, kontrolē un ekspluatē kaut kādi citi, kuru rokās ir visa vara, un kuri savas mantkārības/vienkārši iedzimta ļaunuma dēļ mūs visus čakarē vai pat ciniski bendē nost.

Lūk, bet dīvainā kārtā arī globālās sasilšanas apšaubīšana nereti ietusē ar visām citām k-t, lai gan pēc skata tā taču galīgi neizskatās pēc ĢMO vai big farma. Tieši pretēji, visas pasaules valdības labprātāk gribētu, lai runas par globālo sasilšanu beidzas, lai nav vairs par to jālauza galva, lai nav jāizvairās parakstīt visādas starptautiskas deklarācijas par siltumnīcas gāzu izplūdes samazināšanu, utt. Tas ir ļoti dīvaini, ka globālās sasilšanas apšaubīšana nereti iet rokrokā ar visādām k-t, jo cilvēkam parastajam, kuram jāsargā sevi no ĢMO un čemtreiliem, taču ne silts, ne auksts, vai tur ceļas vai neceļas vidējā globālā t` un vai tur kūst ledi un koraļļu rifi iet bojā.

5/2/16 07:55 pm

Wow.

Nezinu, vai ir nepieciešams, bet tomēr piebildīšu:
a) Tāds ZA Arheoloģijas un paleontoloģijas centrs nekad nav eksistējis. Un ne jau tikai tadēļ, ka guglē neko par to nevar atrast, bet arī tadēļ, ka šīs abas nozares parasti nav īpaši saistītas - paleontoloģija "tusē" ar zooloģiju, savukārt arheoloģija - ar vēsturi un antropoloģiju.
b) Tāds Jānis Goldbergs, kas būtu kaut reizi publicējis zinātnisku rakstu par arheoloģiju vai paleontoloģiju, neeksistē.
Powered by Sviesta Ciba