Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

9/12/14 12:59 pm

Ir vērts aizpildīt šito, liek aizdomāties: http://www.buzzfeed.com/regajha/how-privileged-are-you#d54w01

via: [info]echoes

9/5/14 01:57 pm

Mēs ar [info]mala gribam šovakar Čomskī uzspēlēt Katanu (mums ir standarts+jūrasbraucēji), bet visi mūsu tuvākie, izrādās, ir kaut kādi anti-katanisti. Varbūt kāds no cibiņiem grib pievienoties?

9/5/14 12:06 am - Pasmaidīt par Cosmo

Mūsu dzīvokļa paradums iepirkt dīvainus žurnālus un tad pavadīt vakaru, tos kopīgi lasot, ir nedaudz pierimis. Bet, palasot šo blogu: http://pervocracy.blogspot.com/search/label/cosmocking , tā vien gribas steigt uz dīvaino žurnālu nočņiku tūlīt pat.

"Mind Blowing Sex Moves You've Never Tried Before!"
God, I hope they really are, because that means they'll be hilarious! I can't work with Cosmo when they just do shit like "amazing newly-discovered sex secret: touch his penis!"

"I love bringing guys to my summerhouse to have sex on the lake in this small kayak. The smooth rock of the boat adds unexpected movement, so every feeling is like a shock of pleasure."
I don't think Cosmo knows what a kayak is.

"So here's the thing: Guys don't require fancy moves or costumes to get turned on. We're simple creatures with simple needs."
We're simple creatures with simple needs, and that's why you need to subscribe to an entire magazine about how to find us; how to dress, make up, and present yourself to please us; how to perform a large variety of numbered sex acts upon us; which sex acts you must never perform; and why you're screwing up all your relationships with us. Because we are so simple!

"How can I get him to slow the pace when he's on top?
Press your hand against his butt to slow him down."
He's not a horse, Cosmo.

"How to own any room you walk into!" ...Buy a house and never leave?

"Now the guessing game is over. We polled thousands of guys to learn exactly which turn them on and which tank."
And if I wanted to have sex with a homunculus created from the average preferences of several thousand guys, this would be really fucking useful!

"The male mind isn't organized like women's minds are [...] They don't spend time analyzing nuances; to them, things are black and white."
Ladies: I think this is a very sexist and unfair characterization of men. Clearly, as shown in many works of art and writing by men and the experiences of men we all know personally, this is no more true for men than for women.
Gentlemen: MAGAZINE WRONG. MAGAZINE STUPID. THIS FUNNY.

8/28/14 10:00 pm

Nezinu, vai Freids, vai vienkārši visi pirksti uz kreisās rokas, bet tikko uzrakstīju frāzi "evolucionārā psiholohija".

8/27/14 08:44 am

VR* pārliecība un sistēma ir ļoti dziļa, plaša un pierādījumos balstīta (ok, kāds, iespējams, teiks ka mitoloģija nav pierādījumi).

no: http://satori.lv/comment/list/id/7792/type/article/page/2

*VR - Viesturs Rudzītis

7/29/14 05:52 pm

Reklāma Ģertrūdes ielas smukumsalona logā: "Zīdaini tonējošs krēms".

7/26/14 04:19 am - Praktiskas piezīmes ar pārdomu piedevu

Smiltsērkšķu krems palīdz dziedēt brūces, skrāpējumus, un pat kukaiņu kodumus, dažreiz. Nu, šovakar pietika tikai sakostajām un saskrāpētajām kājām, ņēma un izbeidzās.
Ak, jā, mani vecāki cerēja, ka no manis varētu sanākt kāda daudz-pelnoša ofisa žurka. Skuju, sanācis mazs, mežonīgs dzīvnieciņš, kam jau muskuļi lomkās trīc, kā gribas atkal kārtīgi pie lāpstas pieķerties.

Nedaudz skaužu sievu, bet labdabīgi. Es jau pati arī drīz metīšos kultūrslānī.

Bet vēstījums galvenais: kamēr Spodra (atvainojiet, Seal) ražo to kremu, ķeriet un lietojiet.

7/16/14 09:55 am

Hm, jau otro reizi vienīgajās Kilkim Žaibu festa bildēs, kurās es esmu redzama, es tīru zobus pie ezera. Nez, vai tad mataino lopu baram tā ir kāda īpaši netipiska darbība, ka kaut ko tādu ieraugot uzreiz jānobildē?

7/10/14 10:11 pm - Womyn be crazy

... tālāk ... )

7/8/14 03:43 pm - Mazās dīvainības

Man patīk tik tveicīgs laiks, jo tad ir tik karsti, ka jādzer dzērieni ar ledu.

6/18/14 03:34 pm - Sadzīviskas ģimenes ķildas par globāli svarīgiem jautājumiem

Ar mīļoto ik pa laikam uzsākam jau seno strīdu par salātiem. Problēma ir tāda, ka man patīk salātus sagriezt dienvidnieku stilā - lielos skaistos gabalos, lai var kārtīgi izbaudīt visu to garšu (un arī vizuālo) daudzveidību, bet vīrietis, savukārt, aizstāv tradicionālas latviešu vērtības salātu pagatavošanas metodes, kur viss ir sīki smalki sakapāts tā, ka visā tajā majonēzē vai krējumā kartupeli no olas nevar atšķirt.

Tā nu vakardienas vakariņu gatavošana aizgāja augstos toņos, kas eskalējās līdz vardarbībai vēl nē, bet līdz reductio ad absurdum gan. Par manis tikko nomizotajiem sīpoliem tika paziņots: "Es redzu, ka salāti jau gatavi!" Atbildēju ar īgnu purpināšanu par tādiem latviešu salātiem kā rasols, kuri paši par sevi jau aizstāj otro ēdienu, un izveidoju dienvidnieku salātus, kas sastāvēja no nemizotiem gurķiem (vēl maisiņā), kam virsū mazo tomātiņu kastīte (atvērta), ar pievienotiem sīpoliem (tiem pašiem), ko izdekorēju ar garšaugiem (ar visu podiņu). Nevarētu teikt, ka šī instalāciju būtu raisījusi savstarpēju saprašanos un izlīgumu. Vīrietis uzkrāmēja uz galda pus-lasi (svaigi izņemtu no maisiņa) un paziņoja, ka dienvidnieku suši ir gatavs. "Ā," es iesaucos tēlotā sajūsmā: "Kur mani dienvidnieku irbulīši?" Ķēros pie abiem slotaskātiem (ar visām slotām), krāvu uz pleca un sāku vingrināties pus-laša satveršanai.

Bet beigās tomēr vakariņu salāti bija tāds nedaudz kompromisa simbols (kā parasti ar mūsu salātiem tas notiek) - dažas sastāvdaļas dienvidnieku gaumē, citas - sīki sakapātas un visas tādas tradicionālas.

6/12/14 07:35 pm

Šodien, ejot cauri Vērmaņdārzam, redzēju pretrunu plosītu bērnu: viņa atdalījās no pārējo bērnu murskuļa un raudādama, polkas solī palēkdamās, devās vecāku soliņa virzienā.

6/5/14 09:40 am - Neuroscience or neurosexism? Īstā atbilde ir - zivs!

Gan jau, ka daudzi ir redzējuši krāsainās bildītes, kurās tiek parādīts, kā atšķiras sieviešu un vīriešu smadzenes. Nu, ziniet, tur iekrāsoti reģioni, kas atbild par emocijām, par sistematizēšanas spējām utt.

Bet ne jau visi zinātnieki, kas strādā tajā lauciņā, ir vienisprātis par šiem atklājumiem, un pat par metodoloģiju daži nedaudz šaubās:

..some researchers recently scanned an Atlantic salmon while showing it emotionally charged photographs. The salmon - which, by the way, “was not alive at the time of scanning” - was “asked to determine what emotion the individual in the photo must have been experiencing.” Using standard statistical procedures, they found significant brain activity in one small region of the dead fish’s brain while it performed the empathizing task, compared with brain activity during “rest.” The researchers conclude not that this particular region of the brain is involved in postmortem piscine empathizing, but that the kind of statistical thresholds commonly used in neuroimaging studies (including Witelson’s emotion-matching study) are inadequate because they allow too many spurious results through the net.

Vairāk: http://scienceblogs.com/mikethemadbiologist/2010/12/14/a-dead-salmon-bestest-control/

Vēl vairāk: http://www.general-ebooks.com/read/318383

6/5/14 01:08 am

Aizdomājos par kailumu. (Sezona, un tā.) Situācijās, kad kāds/a ir ieraudzījis/usi mani kailu (viņam/ai nejauši, vai jauši, bet man ne kā apzināts mērķis), man nekad nav nākusi prātā doma "ak šausmas, es tagad jūtos tik apkaunota!". Jā, es tajās situācijās parasti pacenšos piesegties, taču tikai tādēļ, ka apzinos tik bieži sastopamās cilvēku neirozes saistībā ar svešu kailumu: vai nu tas cilvēkam liek justies briesmīgi neērti (?), vai arī kailais cilvēks tiek noniecināts, nosodīts (2x?). Taču man pašai nebūtu problēmu karstās vasaras dienās staigāt "pavisam plikiņai", ja citiem tas netraucētu.

5/22/14 10:26 am - Aprīlis-maijs 2014.

Trešais dedlains nu ir beigts,
bet jau nākošais tiek steigts.

5/21/14 08:42 am - Feminīnais + maskulīnais

Hm, vai šīgada Eirovīzijas uzvarētājas izskats jums šķiet pretīgs, vai vismaz nemieru raisošs? Ja jā, tad kadēļ?

5/18/14 10:46 am

Konference noritēja veiksmīgi. Protams, ka ne jau viss pēc plāna, bet tie daži sarežģījumi bija maznozīmīgi un ātri atrisināmi. Reti ir tā, ka es ar sevi lepojos skaļi, bet šoreiz patiešām atļaušos uzsist sev uz pleca. Un vakarnakt beidzot izgulējos!

4/20/14 11:03 am

Vakardiena bija patiesi izcila. Īpašas pateicības [info]hederas_sievai par sava pagalma atvēlēšanu mūsu aizdomīgajai kompānijai. :)

4/17/14 12:27 pm - Spogulīt, spogulīt

Latvijas senākajiem iedzīvotājiem raksturīgs liels augums, lieli galvaskausa izmēri, izteikti iegarena galvaskausa forma, plata augsta seja ar stipri izvirzītu degunu.*
Labi, vai tikai man liekas, ka tas apraksts tīri labi atbilst man? :DDD

* No: Denisova, R. Latvijas senākā apdzīvotība. // LVIŽ 1997, 3.

4/16/14 09:54 am

Oh, wow. WOW!

Pēc Veet reklāmistu domām, ja tev ir ķermeņa apmatojums, tu esi čalis, nevis sieviete:
https://www.youtube.com/watch?v=UxCHLXQffsg
https://www.youtube.com/watch?v=K5vO6MZn4WI
https://www.youtube.com/watch?v=D5YkZsigq2s

Saprotams, ka ar diskusijām par šīm reklāmām anglosakšu interneti tiek gāzti riņķī. Vienā pusē ir pārmetumi par body shaming, otrā - pārmetumi par humora izjūtas trūkumu un pārāk nopietnu lietu uztveri.

Taču, manuprāt, ne jau (nosacīti) asprātīgais pārspīlējums ar pēkšņu veča parādīšanos jaunas sievietes vietā ir šo reklāmu svarīgākā apspriežamā daļa. Svarīgāka ir reklāmās redzamo civēku reakcija uz sievietes apmatojumu - un tā nav ne par mata tiesu pārspīlēta, zinu no savas bēdīgās personīgās pieredzes. Šīs vēl ir ļoti pieklājīgas reakcijas salīdzinot ar tām, ar kurām es saskāros, kad pirms daudziem gadiem vēl turējos pretī sabiedrības spiedienam un nemocīju savas miesiņas ar atmatošanu. Visilgākais body shaming, ko man nācās piedzīvot, bija gandrīz vai visa (tā laika) 3. autobusa maršruta garumā no Centra līdz pat Daugavgrīvai, jo, iedomājieties, tajā nežēlīgi karstajā vasaras dienā es biju atļāvusies uzvilkt šortus, nevis piesegt savus ķecerīgos apakšstilbus ar garajām biksēm vai svārkiem līdz papēžiem. Un nevajag tagad man sākt stāstīt to bulšitu par brīvo izvēli. Jo izvēle ir šāda: vai nu moki savu miesiņu ar šaušalīgiem atmatošanas paņēmieniem, vai arī ej pa dzīvi, saņemot nemitīgus nosodošus skatienus un verbālus pārmetumus no lielākās daļas apkārtējo civēku. Ā, protams, vēl arī iespēja nekad nevilkt apģērbu, kas atkailina matainās vietas, bet tas, savukārt, nozīmē, ka jāiegādājas peldkostīms muslimu stilā.
Powered by Sviesta Ciba