Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

2/16/20 06:11 pm

Remonts ir neslikts workout, starp citu. Un būs smuki, jau tagad redzams, ka būs ļoti smuki. Beidzot tusiņus varēšu rīkot forši izremontētā un tam speciāli iekārtotā viesistabā, nevis vienmēr pārkārtot savu galveno guļamistaba/darbistaba telpu, kad ciemiņi gaidāmi. Ar prātīgu izplānošanu arī mazas telpas var labi iekārtot.

2/16/20 01:39 am

Prokrastinācijas līmenis - tā vietā, lai rakstītu tēzes konferencei, sāku remontēt otru istabu, lol.

2/12/20 02:31 am

tu kā tāds spogulis
tikko tīrīts
skaties uz mani bet es redzu sevi
un viss ir tik netīrs

tu kā tāds pārcēlājs
nu patiešām
pasniedz man roku bet uzdod trīs mīklas
un visas par mani

tu kā tāds teicējs
runā par daudz
stāsts vēl nav zināms bet es raudu beigas
un viss sākas šeit

2/10/20 07:45 am

Ieraugu ziņas virsrakstu: Pierīgā divi cilvēki ielūzuši ledū. Skaļi nokomentēju, ka ziņu cienīga būtu arī informācija, ka Pierīgā divi cilvēki pamanījušies atrast ledu. Atveru ziņu, lasu: "VUGD atgādina, ka silto laika apstākļu dēļ uz Latvijas ūdenstilpēm ledus kārta vēl nav izveidojusies.." Gandrīz no krēsla nobiru aiz smiekliem.

2/5/20 08:05 am

Pašu sociālā projekta #Neklusē pārstāvju viedoklis par vakardien iztirzāto interviju:


... tālāk ... )

2/4/20 09:43 am

Izalsīju šo interviju ("#Neklusē ir sociāls projekts, kura mērķis ir samazināt mobinga līmeni Latvijā"). Mans secinājums: ļoti vāji, iespējams, pat potenciāli kaitīgi. Ne pats projekts, bet konkrētā intervija.

... tālāk ... )

1/31/20 03:13 pm

Šodien pēc baseina žāvēju matus. Blakus nostājas tantuks - izžāvē savus matus, ieveido, uzkrāsojas. A es tik žāvēju un žāvēju. Tantuks ik pa laikam pamet uz mani acis, līdz beidzot neiztur un saka: "Tev jau ar diviem fēniem vienlaicīgi jāžāvē." Kārtīgi sasmējos, oriģināls ieteikums.

Un vēl - šodien beidzot sapratu, pēc kā es izskatos, kad mana raženā cope ir ietūcīta peldcepurē.
... tālāk ... )

1/29/20 07:52 am

Jā, jā, es ļoti labi zinu, ka muskuļu sāpes pēc fiziskas slodzes ir slikta pazīme, kas liecina par muskuļu mikrotraumām pārslodzes dēļ. Bet man tās sāpes kaut kādā īpatnējā veidā ļoti patīk. Es nezinu, varbūt tas ir ķermeņa apzinātības dēļ - sajust, tieši kur ir izvietoti šie brīnišķīgie audi, pateicoties kuriem vispār iespējama kustība; varbūt tā ir motivējoša tīksmināšanās par to, ka saņēmos ārpuskārtas fiziskajai slodzei. Varbūt abas lietas un vēl kaut kas. Tādēļ absurdā kārtā esmu pat tā kā vīlusies, ka jau otro nedēļu sportojot pēc ilgāka rudens/ziema pārtraukuma, muskuļu sāpes ir ļoti minimālas. Knapi jūtamas tikai vēl kādu brīdi pēc pamošanās, bet iekustoties pazūd pavisam. Žēl, lai gan vajadzētu tieši priecāties, jo tas nozīmē, ka pavisam atrofējusies vēl nebiju.

1/14/20 07:31 pm

Es domāju, ka tas nemaz nav tik slikti, ja vienam pakava galam es esmu boļševisma iemiesojums, bet tai pat laikā otram galam - nacisma piesedzēja vai tml. Nav slikti tādēļ, ka, kaut arī mani uzskati daudzos jautājumos ir raksturojami vairāk vai mazāk, bet pa kreisi no centra, šis varētu būt spilgts rādītājs, ka līdz ekstrēmismam man ir gana tālu un uztraukumam pagaidām nav pamata. lol, paldies vismaz par to

Tai pat laikā, ne īpaši patīkama ir abu kungu slimīgā apmātība tieši ar mani. Viens nevar joprojām nomierināties par precīzi vienu manu komentāru kopš augusta, tādēļ jau trešajā ierakstā turpina par to ņemties, kamēr otrs laikam jūtas pamests novārtā un velta tam speciālu postu. Šajā sakarā laikam būtu veselīgi man apņemties turpmāk principiāli ignorēt abu izaicinājumus un neiesaistīties neauglīgos mēģinājumos pierādīt, ka neesmu kamielis. Jo nu - lol nau vērc

12/31/19 06:55 pm - MAS

Cibai šogad nemaz nepanesās ierastā tradīcija ar mēnešu pirmo ierakstu pirmajiem teikumiem. Kā tad tā? [info]jim tikko atgādināja, tādēļ reku manējais:

Tagadējās mājās man nav pielikts ārējais termometrs pie loga.
Kāda ziema, neko nezinu, man ir koši zaļi svārki, sārti zābaciņi un pavasaris galvā.
Es arī beidzot iesniedzu deklarāciju, nu jā, ir nodokļu parāds.
Panks vakar man teju visu dzīvi sagrieza par 180 grādiem!
Šodien iemācījos rīkoties ar urbjmašīnu.
Ah, kā es izbaudu šīs nedaudzās dienas gadā, kad beidzot mans ķermenis jūtas komfortabli un zosāda nemetas arī esot ēnā vai vakarā pēc saules norietēšanas.
Lampa bija patiešām lielisks pasākums, nākamgad noteikti braukšu atkal.
Tātad, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca rīkošot lūgšanu (un aģitācijas) kampaņu, "lai risinātu “abortu krīzes” problēmu".
Kārtīgi sasmējos šorīt par savu mājas tīģeri.
lol, atnāca e-pasts, ka rakstu iesniegšanas dedlains pagarināts par mēnesi, t.i., ziņa par pagarinājumu atnāca nākamajā dienā pēc oriģinālā dedlaina.
Par attieksmi pret transpersonām.
Oksfordā gan sniega nav, šodien bija saulains un +8, tagad apmācās un +6.


Vadoties pēc pirmā un pēdējā, un vēl tiem dažiem pa vidu, nākamgad savu cibu pārsaukšu par "Laikapstākļu Vērotājas Piezīmes", lol.

12/31/19 10:46 am

Nu tad, nu, par to gaidāmo Jauno! Dzin, dzin, mīļie cibiņi!

12/3/19 11:05 pm

Smuki nolakoti nagi + laboratorijas cimdi = lol nau vērc
Zem cimdiem tik vai tā visu dienu tas smukums paslēpts. Toties vakarā velkot nost, nagulaka novelkas līdzi.

Pie reizes izteikšu klaji nepopulāru viedokli - man patīk strādāt ar analītiskajiem svariem, kaut kas meditatīvs ir tajā rutīnā un pacietībā.

12/1/19 04:31 pm - par laikapstākļiem (britu nacionālā tēma, tomēr)

Oksfordā gan sniega nav, šodien bija saulains un +8, tagad apmācās un +6. No paša rīta gan vēl bija salna, tomēr ūdenstrubas aizsalušas nebija. Kādēļ gan lai pie nieka salnas aizsaltu ūdenstrubas, kāds varētu jautāt? Tādēļ, ka te vispārpieņemta prakse ir trubas ierīkot māju sienām ārpusē. Man tas radīja jautājumus, tādēļ jautāju vietējiem:

- Un vai tad nekad ziemā nemēdz gadīties pietiekami mīnusi, lai tās trubas aizsaltu?
- Nū, pa retam jau gadās, protams.
- Un kas notiek tad?
- Nu, tad ir vispārēja panika, haoss un dabas katastrofa. Var neiet uz darbu, jo mājās Jārisina Ārkārtas Situācija.
- ...

Tagad nožēloju, ka pārsteigumā neienāca prātā pajautāt, kā šī Ārkārtas Situācija tiek risināta? Ar fēnu kausē vaļā, vai?

Vēl par laikapstākļiem - kaut arī ir ziema (t.i., < +10), joprojām izplatīts skats ir cilvēki šortos un miņukos (bez zeķbiksēm, protams). Nu, tā - skatos, iet džuse, mugurā pufaika (vaļā), galvā cepure, a kājas no kedām līdz miņukiem pavisam plikas. Un neko, iet, nedrebinās, nesteidzas. Britu arheologi mani jau pavilka uz zoba: tu taču no ziemeļiem, kādēļ tu velc mēteli un šalli tikai tādēļ, lai izietu laukā uzpīpēt? Iepazīstināju viņus ar "polārās mitrenes vs. tropiskās salamandras" konceptu.

11/28/19 10:50 am - Kopsavilkums pēc vakardienas srača

Par spīti Krišjāņa spilgtajam uznācienam, kas principā nolaupīja visu diskusiju, es tomēr joprojām domāju (ceru?), ka nosacīti vidējais NA vēlētājs nav tik radikāls. Un nav arī tik dumjš, lai domātu, ka Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšana par 15-20% ir valstiski un ekonomiski saprātīga ideja. Tā vietā vidējais NA vēlētājs aizstāv agresīvu letonizācijas politiku, kura, un te paliek interesanti, izrādās nemaz nav nosodāma lieta. Pretstatā tām briesmīgajām savulaik piekoptajām agresīvām rusifikācijas politikām, par kurām vēstures grāmatās lasot asariņa notek. (Hm... Vai par K. Ulmaņa agresīvo lībiešu letonizācijas politiku mūsdienu nacionālistiem asariņa nenotek?) Tas, kas tomēr ir biedējoši, ir bezierunu solidarizācija ar radikālo galu, uzturot naratīvu "nekas TĀDS jau tas nav" un laipojot apkārt ar visādiem whataboutismiem un noliegumiem, ka vārdi nozīmē to, ko tie nozīmē.

Uznāca nostaļģija pēc šī gadsimta sākuma, kad likās pašsaprotami, ka Visu Latvijai āksti jau nu gan nekad valdībā nenonāks. Bet te nu mēs esam - savulaik nēsātas augšdelmu lentes un lietoti Hitlera sveicieni nav traucējuši dažiem kļūt par veiksmīgiem un cienītiem politiķiem.

11/27/19 11:28 pm - Atgriežoties pie saknēm

Ir pēdējais laiks atjaunot vēsturisko taisnīgumu un atdot Latvijas teritoriju ziemeļbriežiem.

(c) Grupiņa iereibušu LU I kursa vēsturnieku 2006.g.

11/27/19 11:23 am

Man jau nu ļoti patīk Raivja Dzintara atrunāšanās par šo uzpeldējušo info: "Jūs pašlaik runājat par jautājumu, kas nav aktuāls nevienam citam cilvēkam un nekādā veidā neietekmē politikas procesus."

Nekādā veidā neietekmē politikas procesus, lol. Tad jau NA ir tāda ļoti neparasta politiskā partija, kurā pat partijas vadība savā starpā par politiku nerunā, tādēļ nevienam citam biedram nebija radušās ne mazākās aizdomas, ka partijas ģenerālsekretārs brāļojas ar britu neonacistiem. Jebšu, varbūt tas tomēr nozīmē, ka partijas iekšienē valdošā noskaņa ir tāda, uz kuras fona Zeltīša uzskati šķiet pilnīgi iederīgi? Hm, hm.

Protams, man šī ziņa neradīja nekādu dižo pārsteigumu, runa tomēr ir par NAcīšiem, nevis kādu centristu partiju.

11/23/19 10:23 am - Mūsu oponenti ir neglīti lūzeri, un zobus viņi arī reti tīra, ganjauka

Ir taču tik patīkami iedomāties, ka visi skaistie un veiksmīgie domā tieši tāpat, kā mēs, savukārt opozīcijas eksistenci kaut kā racionalizēt ar neglaimojošiem iemesliem. Bet tā taču nav. Ne visas feministes ir neglītas vecmeitas, un ne visi seksisti ir nedabūjuši lumpeņi. Un arī tie un tās, kas ir - nu un? Kopš kura laika racionāli skaitās argumentus vērtēt nevis pēc to satura, bet pēc autora ģimenes stāvokļa vai dibena tvirtuma? Tas nenoliedzami ir kārdinoši - uzbraukt oponentam ar kādu sulīgu ad hominem un ievākt savu karsējmeiteņu sajūsmas spiedzienus. Bet tas ir slinkums domāt, un tas ir taisnākais ceļš no diskusijas uz tukšu diršanos. Es cenšos tā nedarīt, bet arī man, protams, dažreiz kāja paslīd.

11/20/19 09:42 pm

The Blacklist jaunākajā sērijā izspēlēts ļoti interesants distopisks domu eksperiments: tiek nolaupīti politiķi vīrieši, kuri balso par abortu aizliegšanu, šamiem ieoperē dzemdi, tad apaugļo un "palaiž" tālāk, ķip, "pirmais sirdspuksts ir detektēts, tagad vairs nevar taisīt abortu". VIenvārdsakot, wow sērija.

11/1/19 07:49 am - Naids vs. loģika

Par attieksmi pret transpersonām. Principā, pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka visvieglāk saprast transpersonu problēmas, ko rada dzimuma disforija, vajadzētu tiem cilvēkiem, kuriem pašiem ir izteikti spēcīga sava dzimuma identitātes sajūta. T.i., būtu sagaidāms, ka visi "kārtīgie veči" un "īstās sievietes" būs pirmajās rindās, lai solidarizētos ar transpersonām un viņu vēlmi izmainīt savu ķermeni tā, lai tas atbilst viņu iekšējai dzimuma izjūtai. Līdzīgi, arī ne-ateistiem, kuri kaut kādā mērā tic, ka dvēsele ir valīds koncepts, vajadzētu būt solidaritātes rindās, jo kur vēl vienkāršāk skaidrot dzimuma disforiju kā "dvēsele piedzimusi nepareizā dzimuma ķermenī".

No otras puses, tādai vairāk nenoteiksmei kā es pēc loģikas drīzāk vajadzētu būt skeptiķu flangā, jo spēcīga un nepārvarama dzimuma identitātes sajūta nu gan nav tas, ko es pati būtu piedzīvojusi. (es esmu sieviete? ā, nu labi, lai tā būtu; "īstas sievietes" to un šito? es nesaprotu, par ko jūs runājat, atvainojiet) Tāpat arī man kā skeptiķei visādas runas par dzimuma esenciālismu dažādās formās, sākot ar "sievietes smadzenes" un beidzot ar "sievietes dvēsele", vienmēr likušas uzraukt uzaci.

Pēc loģikas. Bet, kā jau labi zināms, ir tieši pretēji.
Nu, savu ķip neloģisko attieksmi man ir viegli paskaidrot. Tā kā es pati jau kopš pirmsskolas vecuma esmu bieži sastapusies ar sabiedrības spiedienu būt tādai, kāda es nevēlos būt (nu, nu, meitenēm jau nu gan nevajadzētu kāpt kokos un ar puikām spārdīt bumbu), man ir ļoti viegli empatizēties ar cilvēkiem, kas saskaras ar līdzīgu, bet pat vēl krietni lielāku un mokošāku spiedienu. Tādēļ man nekad nav bijis grūti izvēlēties pusi, kad ir runa par indivīda privātās dzīves brīvību vs. sabiedrības interesēm iracionālo vēlmi regulēt indivīdu. (Es, protams, runāju par tādām indivīda vēlmēm, kuras nekādā veidā nekaitē citiem.)

Kur ir loģika naidam pret transpersonām no "kārtīgo veču" un dvēseles koncepta priekšā-pakaļā piesaucēju puses? To gan es nesaprotu.

10/31/19 06:07 am

Paskatījos uz laika ziņām un uzreiz apaukstējos.
Powered by Sviesta Ciba