Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

12/3/19 11:05 pm

Smuki nolakoti nagi + laboratorijas cimdi = lol nau vērc
Zem cimdiem tik vai tā visu dienu tas smukums paslēpts. Toties vakarā velkot nost, nagulaka novelkas līdzi.

Pie reizes izteikšu klaji nepopulāru viedokli - man patīk strādāt ar analītiskajiem svariem, kaut kas meditatīvs ir tajā rutīnā un pacietībā.

12/1/19 04:31 pm - par laikapstākļiem (britu nacionālā tēma, tomēr)

Oksfordā gan sniega nav, šodien bija saulains un +8, tagad apmācās un +6. No paša rīta gan vēl bija salna, tomēr ūdenstrubas aizsalušas nebija. Kādēļ gan lai pie nieka salnas aizsaltu ūdenstrubas, kāds varētu jautāt? Tādēļ, ka te vispārpieņemta prakse ir trubas ierīkot māju sienām ārpusē. Man tas radīja jautājumus, tādēļ jautāju vietējiem:

- Un vai tad nekad ziemā nemēdz gadīties pietiekami mīnusi, lai tās trubas aizsaltu?
- Nū, pa retam jau gadās, protams.
- Un kas notiek tad?
- Nu, tad ir vispārēja panika, haoss un dabas katastrofa. Var neiet uz darbu, jo mājās Jārisina Ārkārtas Situācija.
- ...

Tagad nožēloju, ka pārsteigumā neienāca prātā pajautāt, kā šī Ārkārtas Situācija tiek risināta? Ar fēnu kausē vaļā, vai?

Vēl par laikapstākļiem - kaut arī ir ziema (t.i., < +10), joprojām izplatīts skats ir cilvēki šortos un miņukos (bez zeķbiksēm, protams). Nu, tā - skatos, iet džuse, mugurā pufaika (vaļā), galvā cepure, a kājas no kedām līdz miņukiem pavisam plikas. Un neko, iet, nedrebinās, nesteidzas. Britu arheologi mani jau pavilka uz zoba: tu taču no ziemeļiem, kādēļ tu velc mēteli un šalli tikai tādēļ, lai izietu laukā uzpīpēt? Iepazīstināju viņus ar "polārās mitrenes vs. tropiskās salamandras" konceptu.

11/28/19 10:50 am - Kopsavilkums pēc vakardienas srača

Par spīti Krišjāņa spilgtajam uznācienam, kas principā nolaupīja visu diskusiju, es tomēr joprojām domāju (ceru?), ka nosacīti vidējais NA vēlētājs nav tik radikāls. Un nav arī tik dumjš, lai domātu, ka Latvijas iedzīvotāju skaita samazināšana par 15-20% ir valstiski un ekonomiski saprātīga ideja. Tā vietā vidējais NA vēlētājs aizstāv agresīvu letonizācijas politiku, kura, un te paliek interesanti, izrādās nemaz nav nosodāma lieta. Pretstatā tām briesmīgajām savulaik piekoptajām agresīvām rusifikācijas politikām, par kurām vēstures grāmatās lasot asariņa notek. (Hm... Vai par K. Ulmaņa agresīvo lībiešu letonizācijas politiku mūsdienu nacionālistiem asariņa nenotek?) Tas, kas tomēr ir biedējoši, ir bezierunu solidarizācija ar radikālo galu, uzturot naratīvu "nekas TĀDS jau tas nav" un laipojot apkārt ar visādiem whataboutismiem un noliegumiem, ka vārdi nozīmē to, ko tie nozīmē.

Uznāca nostaļģija pēc šī gadsimta sākuma, kad likās pašsaprotami, ka Visu Latvijai āksti jau nu gan nekad valdībā nenonāks. Bet te nu mēs esam - savulaik nēsātas augšdelmu lentes un lietoti Hitlera sveicieni nav traucējuši dažiem kļūt par veiksmīgiem un cienītiem politiķiem.

11/27/19 11:28 pm - Atgriežoties pie saknēm

Ir pēdējais laiks atjaunot vēsturisko taisnīgumu un atdot Latvijas teritoriju ziemeļbriežiem.

(c) Grupiņa iereibušu LU I kursa vēsturnieku 2006.g.

11/27/19 11:23 am

Man jau nu ļoti patīk Raivja Dzintara atrunāšanās par šo uzpeldējušo info: "Jūs pašlaik runājat par jautājumu, kas nav aktuāls nevienam citam cilvēkam un nekādā veidā neietekmē politikas procesus."

Nekādā veidā neietekmē politikas procesus, lol. Tad jau NA ir tāda ļoti neparasta politiskā partija, kurā pat partijas vadība savā starpā par politiku nerunā, tādēļ nevienam citam biedram nebija radušās ne mazākās aizdomas, ka partijas ģenerālsekretārs brāļojas ar britu neonacistiem. Jebšu, varbūt tas tomēr nozīmē, ka partijas iekšienē valdošā noskaņa ir tāda, uz kuras fona Zeltīša uzskati šķiet pilnīgi iederīgi? Hm, hm.

Protams, man šī ziņa neradīja nekādu dižo pārsteigumu, runa tomēr ir par NAcīšiem, nevis kādu centristu partiju.

11/23/19 10:23 am - Mūsu oponenti ir neglīti lūzeri, un zobus viņi arī reti tīra, ganjauka

Ir taču tik patīkami iedomāties, ka visi skaistie un veiksmīgie domā tieši tāpat, kā mēs, savukārt opozīcijas eksistenci kaut kā racionalizēt ar neglaimojošiem iemesliem. Bet tā taču nav. Ne visas feministes ir neglītas vecmeitas, un ne visi seksisti ir nedabūjuši lumpeņi. Un arī tie un tās, kas ir - nu un? Kopš kura laika racionāli skaitās argumentus vērtēt nevis pēc to satura, bet pēc autora ģimenes stāvokļa vai dibena tvirtuma? Tas nenoliedzami ir kārdinoši - uzbraukt oponentam ar kādu sulīgu ad hominem un ievākt savu karsējmeiteņu sajūsmas spiedzienus. Bet tas ir slinkums domāt, un tas ir taisnākais ceļš no diskusijas uz tukšu diršanos. Es cenšos tā nedarīt, bet arī man, protams, dažreiz kāja paslīd.

11/20/19 09:42 pm

The Blacklist jaunākajā sērijā izspēlēts ļoti interesants distopisks domu eksperiments: tiek nolaupīti politiķi vīrieši, kuri balso par abortu aizliegšanu, šamiem ieoperē dzemdi, tad apaugļo un "palaiž" tālāk, ķip, "pirmais sirdspuksts ir detektēts, tagad vairs nevar taisīt abortu". VIenvārdsakot, wow sērija.

11/1/19 07:49 am - Naids vs. loģika

Par attieksmi pret transpersonām. Principā, pēc loģikas vajadzētu būt tā, ka visvieglāk saprast transpersonu problēmas, ko rada dzimuma disforija, vajadzētu tiem cilvēkiem, kuriem pašiem ir izteikti spēcīga sava dzimuma identitātes sajūta. T.i., būtu sagaidāms, ka visi "kārtīgie veči" un "īstās sievietes" būs pirmajās rindās, lai solidarizētos ar transpersonām un viņu vēlmi izmainīt savu ķermeni tā, lai tas atbilst viņu iekšējai dzimuma izjūtai. Līdzīgi, arī ne-ateistiem, kuri kaut kādā mērā tic, ka dvēsele ir valīds koncepts, vajadzētu būt solidaritātes rindās, jo kur vēl vienkāršāk skaidrot dzimuma disforiju kā "dvēsele piedzimusi nepareizā dzimuma ķermenī".

No otras puses, tādai vairāk nenoteiksmei kā es pēc loģikas drīzāk vajadzētu būt skeptiķu flangā, jo spēcīga un nepārvarama dzimuma identitātes sajūta nu gan nav tas, ko es pati būtu piedzīvojusi. (es esmu sieviete? ā, nu labi, lai tā būtu; "īstas sievietes" to un šito? es nesaprotu, par ko jūs runājat, atvainojiet) Tāpat arī man kā skeptiķei visādas runas par dzimuma esenciālismu dažādās formās, sākot ar "sievietes smadzenes" un beidzot ar "sievietes dvēsele", vienmēr likušas uzraukt uzaci.

Pēc loģikas. Bet, kā jau labi zināms, ir tieši pretēji.
Nu, savu ķip neloģisko attieksmi man ir viegli paskaidrot. Tā kā es pati jau kopš pirmsskolas vecuma esmu bieži sastapusies ar sabiedrības spiedienu būt tādai, kāda es nevēlos būt (nu, nu, meitenēm jau nu gan nevajadzētu kāpt kokos un ar puikām spārdīt bumbu), man ir ļoti viegli empatizēties ar cilvēkiem, kas saskaras ar līdzīgu, bet pat vēl krietni lielāku un mokošāku spiedienu. Tādēļ man nekad nav bijis grūti izvēlēties pusi, kad ir runa par indivīda privātās dzīves brīvību vs. sabiedrības interesēm iracionālo vēlmi regulēt indivīdu. (Es, protams, runāju par tādām indivīda vēlmēm, kuras nekādā veidā nekaitē citiem.)

Kur ir loģika naidam pret transpersonām no "kārtīgo veču" un dvēseles koncepta priekšā-pakaļā piesaucēju puses? To gan es nesaprotu.

10/31/19 06:07 am

Paskatījos uz laika ziņām un uzreiz apaukstējos.

10/20/19 02:37 pm - Kaķim zem astes tā jūsu aromterapija

Līdz ar vispārēju tīrības-kārtības procesu, sagribēju mājās arī patīkamāku smaržu, tādēļ iededzu pāris aromātiskās sveces. Nu ko, tagad "patīkami" ož pēc degušām kaķa spalvām, lol.

10/15/19 06:01 pm

Principā, baziliks ir visīstākā nezāle, viņam tikai paveicies, ka ir tik garšīgs. Kalendāru arī šis nepazīst, neviens viņam nav pateicis, ka rudens klāt. Kopš augusta beigām 100% no spraudeņiem (n=12) sadzinuši pamatīgas saknes. Nu ok, sastādīju tos, kas vēl nebija sastādīti, tādēļ tagad man vispār palodze noklāta ar bazilika podiņiem. Bet tie oriģinālie, sentēvi, kuri pavasarī izauga no sēklām, podiņos visu zemi ir izrijuši, sakņu murskulis vien. Vai tā ir problēma? Nē, bazilikam tā nav problēma, baziliks var pārtikt no svaiga gaisa un mīlestības ūdens, un uz pārkokojušamies zariem vēl dzīt jaunas atvases. Dzinumus nogriezu jauniem spraudeņiem, pārējo izvirtību nahrenizēšu dārzā. Nezinu gan, kā tiem sakņu murskuļiem klāsies Latvijas ziemā, mazums, vēl izdomās, ka nav nemaz tik traki. Ā, bet ja arī jaunie spraudeņi (n=20) sadzīs saknes, būs jāsāk dāvināt cilvēkiem bazilika stādiņi, jo man nav tik daudz palodžu.

Un starp citu, kad es saku "podiņi", tās īstenībā ir konservu bundžas. Kā podiņi funkcionē izcili (vismaz bazilikam), un arī izskatās stilīgi.

10/12/19 04:28 pm

Skatos, diršanās diskusijas ap klimata problēmām nerimst, un pamanīju, ka vairāki veci un jau sen apgāzti mīti arvien turpina uzpeldēt. Šeit garš saraksts ar izplatītiem globālās sasilšanas noliedzēju mītiem, katrs īsais skaidrojums ir links, kas ved uz detalizētāku skaidrojumu. Tas tā, varbūt noder tiem, kuriem vēl nav uznākusi pilnīga bezcerība strīdēties ar cilvēkiem, kas noliedz zinātniskus faktus.

10/8/19 08:11 am - Climate grief

Kad par klimata problēmām runā britu aktieris ar filozofa izglītību, tas ir gan izglītojoši, gan vienlaicīgi izklaidējoši. Bet, noskatoties visu līdz galam, kļūst skaidrs, ka izklaidējošais moments arī ir daļa no argumentācijas - veids, kā caur humoru precīzi izgaismot īpatnības mūsu domāšanā un uztverē.

10/2/19 08:18 am

lol, atnāca e-pasts, ka rakstu iesniegšanas dedlains pagarināts par mēnesi, t.i., ziņa par pagarinājumu atnāca nākamajā dienā pēc oriģinālā dedlaina. Laikam būs viņiem pietiekami daudzi palūgušies, lai pagarina, jo vispār jau tāda opcija it kā bija, bet es negribēju izcelties. Nē, nu nekas, vismaz manējais ir iesniegts un viss, var tagad pievērsties nākamajām lietām. Protams, perfekcionisma anxiety tagad nāk virsū, bet nu jāatvaira.

9/21/19 12:06 am

Savukārt Panks sūdzas, ka šobrīd jau alus istabas temperatūrā esot pārāk auksts alus. Napaciņš, uzcienāju viņu ar karstvīnu, viņš uzreiz detektēja, ka čilli pārslas arī tur ir klāt.

9/20/19 08:57 pm

Karstvīnu sezonu pasludinu par atklātu. :]

9/13/19 08:10 am

Rudens klāt. Vakar pārvalkos savilku biezās segas, jo negribu vēl sākt turēt logu ciet. Un labi, ka tā, no rīta bija pagrūti pamest zemsegas siltumu un izkāpt istabas vēsumā.

9/10/19 05:41 pm - Ārkārtīgi Tīrīga

Nu tad beidzot! Arī Rīgā dzīve kļūs dinamiska un aizraujoša, adrenalīns plūdīs pāri malām, jo atkritumu sakarā varbūt, cerams izsludinās ārkārtējo situāciju! (Man šis farss tiešām šķiet tīīīk ļoti uzjautrinošs, lai gan briesmīgi jau tas viss ir, briesmīgi.)

9/10/19 09:25 am

Heh, es tā jūtu, ka šomēness Rīga būs diezgan Netīrīga.

"Jautājums ir, vai tiešām šie apsaimniekotāji būs gatavi atkal mobilizēties un turpināt darbu. Pēc tam redzēsim, kuriem juristiem bija taisnība - mūsu vai KP," pauda Burovs.

9/6/19 10:30 pm

Doh.

Amazone pati patērē visu skābekli, ko saražo, tāpēc tās deva pārējās planētas bilancē ir drīzāk tuva 0%. Vairums skābekļa, ko elpojam, nāk no okeāna aļģēm.

Nav pat nepieciešams meklēt pētījumus, lai pārliecinātos par tā apgalvojuma patiesību. Pietiek ar apgalvojuma iekšejo loģiku: jau jau bilance parasti esot 0%, tad tagad jau nu toč tā bilance būs -%.

Esmu pamanījusi, ka pēkšņi ir kļuvis stilīgi ieņirgt par zaļo domāšanu un retoriski minimizēt kaitējumu, ko ekoloģijai nodara cilvēki. Tieši ieņirgt, nevis patiesi uztraukties par nepamatotu vai neveiksmīgu dabas aizsardzības politiku un tādēļ izglītot publiku par labākām stratēģijām.
Par ko nākamo varētu ieņirgt? Varbūt par naftas noplūdēm okeānos? Bīstamo atkritumu novadīšanu upēs?

UPD: Principā, es te redzu to pašu domāšanas mehānismu kā cilvēkiem, kas vienreiz saskaras ar sūdīgu ārstu, un tādēļ pasludina visu moderno medicīnu par nekam nederīgu.
Powered by Sviesta Ciba