Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

3/23/17 01:43 pm - Atslodzei un izklaidei

Mūsdienās, kad pseido-zinātniski sacerējumi atrodami visās malās, ir vērts neaizmirst, ka arī veterāni no šitā, em, hobija, dažiem joprojām ir lielā cieņā un pat tiek piesaukti diskusijās par nopietnām tēmām.

Kas man šajā visā šķita interesanti - ka savulaik, kad pseido-zinātniski sacerējumi vēl nebija atrodami visās malās, zinātnieki vēl nebija noguruši (un zaudējuši cerības?) publiku mēģināt izglītot, kādēļ bulšits ir bulšits.

Spilgtākie fragmenti par to, kādēļ tad šis konkrētais bulšits ir bulšits:

... tālāk ... )

3/22/17 05:57 pm

Šodien ar lielu interesi lasu šo diskusiju un daudz domāju. Beigās izdomāju, ka neko jaunu neizdomāju, lai cik daudz argumentu tur izlasīju par labu vienam vai otram viedoklim.

Mani uzskati par šo jautājumu īsumā:

1) Neeksistē "apolitiska zinātne", jo pētījumus finansē, dizainē, veic un publicē nevis pārdabiska, neitrāla būtne "zinātne", bet cilvēki.

2) Zinātnes pētījumu izmantošana praktiskā politikas ievirzes ietekmēšanā nav zinātnieku atbildība, jo viņi pat teorētiski nevar būt atbildīgi par to, kādā neiedomājamā viedā kāds tomēr var izdomāt izmantot viņu pētījumus.

3) Tai pat laikā, zinātniekiem ir jārēķinās gan ar 1), gan 2) un jāveic savus pētījumus pēc labākās sirdsapziņas atbilstoši augstākajiem zinātniskās metodes standartiem, jo pat neliela vieglprātība var radīt katastrofālas sekas tajā, kā viņu pētījumus kādam var ienākt prātā izmantot.

3a) Nu, un visiem pārējiem, kas nav zinātnieki, arī jārēķinās gan ar 1), gan 2), jo frāze "zinātnieki izpētījuši" nav nekāds "amen", ja.

3/16/17 12:43 am

laidiet cietējus pie manis
sauciet slāpušos pie akas

sitiet mani krustā
sieniet pie Igdrasila

es neesmu zieds, un nebūšu nekad
bet būt par upurakmeni
kur sadeg jēri, un ziedi
un visas pasaules vaina
būt par upurakmeni
vai tā ir izvēle

akmeņi ir skaisti
akmeņi ir uzticami
vislabākie dievi
ir akmenī

un tādēļ

laidiet krustnešus pie manis
sauciet ķecerus pie gaismas

sitiet
sieniet
vainojiet

man ir desmit rokas
un man ir akmens acs

pietiks visām pasaulēm
un visām vainām

3/15/17 01:54 pm - :(

Nu vo, ne man vienai brīvdienās gaidāms abloms.

3/14/17 07:08 pm

Interesentiem: Gender in the Global Research Landscape. Report.

3/14/17 11:50 am

Nakts pagāja spilgtos, izteiksmīgos sapņos. Uzspēju gan piedalīties vēsturiskas filmas režisēšanā, gan ar skandālu aiziet no darba etnogrāfisku apģērbu veikalā (jo ar veikala īpašnieci radās domstarpības par viena Nīcas tautastērpa autentiskumu, lol), gan apciemot jauno Rīgas debesskrāpi, no kura jumta pavērās elpu aizraujošs skats. Mana sapņu dzīve šobrīd krietni dinamiskāka par realitāti. :D

3/8/17 02:16 pm - Par paleo diētu un paleodiētām

Šis nebūs komentārs par to, kura no modīgajām diētām labāka vai sliktāka, mana personīgā pieredze nav labs piemērs. Šis nebūs arī zinātnisks izvērtējums, vai paleo ir laba vai slikta no dietoloģijas viedokļa, nav man tādas kompetences. Toties mana kompetence ir paleodiētu izpēte, t.i., seno cilvēku uztura paradumu pētniecība ar kaulu ķīmisko analīžu palīdzību. No šī viedokļa tad nu man arī ir ko teikt par to paleo.

Īsā versija - bulšits tas ir. Garā versija - paleo diētas principi ir balstīti zinātniskā izpētē par akmens laikmeta cilvēku uzturu tik pat lielā mērā kā karikatūra par alu cilvēku ar koka vāli ir zinātniska rekonstrukcija par paleolīta cilvēku izskatu, balstoties arheoloģiskajā un antropoloģiskajā materiālā. Respektīvi, mājiņa stāv uz vistas kājiņas, bet ragana cenšas iestāstīt, ka ir baigā arhitekte, kas šito ēku plānojot ir ņēmusi talkā gan fiziku, gan materiālzinātni, gan ģeoloģisko izpēti.

Galvenie iebildumi, tātad. Pirmais - nav tādas vienas paleodiētas. Vācēju uzturs ir ārkārtīgi variabls gan laikā, gan telpā, sākot ar uzturu, kuru mūsdienās droši varētu dēvēt par pesco-vegetarian un beidzot ar arktisko zonu vācējiem (inuītiem, piem.), kuru ikdienā uzņemtais lielais proteīnu daudzums pārējiem cilvēkiem radītu nopietnas veselības problēmas. Spilgta ilustrācija šai daudzveidībai ir kaut vai tas, ka apjomīgāki paleodiētu pētījumi visbiežāk balstās uz uztura paradumu izmaiņu pētīšanu ilgākā laika posmā (cauri akmens laikmetam). Otrs - paleo izvairīšanās no graudaugiem un pākšaugiem arī nekādi neatbilst akmens laikmeta cilvēku uzturam. Vācēji, kuru apdzīvotības areālā bija pieejami dažādi savvaļas graud- un pākšaugi, tos ļoti labprāt vāca un patērēja ikdienas uzturā. Ziniet, nez no kurienes jau tāda zemkopība neradās, radās viņa tādēļ, ka tās pieejamās augu savvaļas formas sāka audzēt kontrolēti un līdz ar to kultivēt.

3/2/17 04:37 pm - Rejoice despite the fact this world will kill you

+ kā var nepatikt mandolīna, vai ne?

... tālāk ... )

3/2/17 10:13 am

tik daudz paštaisnuma
tik maz mīlestības

tik daudz virspusības
tik maz patiesības

kur viņi palikuši
kur viņi nodzisuši
visi tie
kas paši pūta
paši dega

2/17/17 12:07 am

Siera salāti apslimušas hederas gaumē:

siers, parastais (šoreiz bija Krievijas), sarīvēts, protams
burkāns, liels, apvārīts un sarīvēts, protams
majonēzes vietā grieķu jogurts (taukumiņš jau no siera pietiekami)
jogurtam pievieno laima sulu, piparus, pētersīļus un kurkumu
ķiploki - tik, cik ir, vai kamēr apnīk lobīt un rīvēt

visu samaisa, apēd, vairs nerunā uz cilvēkiem, kas paši nav totālā sajūsmā par ķiplokiem

2/15/17 11:54 am

Šoziem pirmo reizi apslimoties tik uz februāra vidu nav nemaz tik slikts rādītājs, manuprāt.

2/10/17 01:25 pm - So relatable :D

... tālāk ... )

2/9/17 12:26 am - Welcome to my country

Interesanti iet tai Samantai. Pa lielam jau bija paredzams, bet tomēr interesanti. Visinteresantāk man šķiet tas, ka tad, ja Samanta būtu kārtējais Cosmo ripofs ar tirāžu xy000, nevis nieka 200, tad neviens neceltu ne ausu. Ne cehs to būtu pamanījis, ne ciba vārītos un nodarbotos ar žurcīša sekciju, ne arī tautā pazīstami publicisti sūkstītos par atvēršanas ballīti.

Lai nu kā, ja pie kāda cibiņa var pieteikties uz žurnāla aizņemšanos viena vakara izlasīšanai, tad piesakos.

2/7/17 04:56 pm

Ausis šodien nosala pavisam. Nākot mājās iegāju humpikā nopirkt cepuri. (Jā, man jau dažus gadus nav nevienas cepures, iepriekšējo gadu aukstumus pārlaidu vai nu ar lakatiem, vai ne-Latvijā.) Nopirku. Taisos uz promiešanu, un pārdevēja man saka: "Tak velciet to cepuri uzreiz galvā, ārā taču -14 grādi!" Neveikli sasmējos, teicu, ka es jau tepat ap stūri dzīvoju. Bija kaut kā neērti teikt, ka, kaut arī jums humpiks tīri pieklājīgs, tomēr pirms likšanas galvā gribu gan izmazgāt.

2/7/17 10:48 am

Pamācošs stāsts, ka pirms runāt, vajag tomēr pārliecināties par faktu patiesumu, un ka apgalvojumi, kas balstās uz "kādreiz kaut kur izlasīju" vai "man kāds par to stāstīja", ir ar lielu iespēju izrādīties aplami.

1/24/17 02:59 pm - dzelžaina argumentācija

"..intuitīvu zinu, ka dzimumu atšķirības nav pat tikai bioloģiski atšķirīgas, bet arī metafiziski."

1/18/17 04:30 pm - kā bērnībā

nesaki ne jā, ne nē
ne melns, ne balts

kad vajadzība pienāks
es to tā nebiju domājis

1/6/17 05:01 pm

Tas taču ir kaut kāds trakums, cik daudz asiņu mans ķermenis zaudē pirmajās mr dienās. Un trakums ir arī tas, cik tamponi ir dārgi.

1/5/17 11:37 pm

Tas, kas mūs vieno
Tas, kas mūs šķir
Tas, kas nav patiess
un tas, kas ir

Tas, kas mūs gremdē
un tas, kas mūs glābj
Rētaudos pierakstīts
tas, kas mums sāp

1/2/17 01:06 am

ciešanu svētums
ir pilnīgs
bet relatīvs

Cik augstu mēs esam?
atkarīgs no

kas mērīt māk,
tie taisnību tur`

augšā vairs nejautā
vai aizelsies kāpjot
vai nosvīdi tikai
lifta klimata kontroles dēļ
Powered by Sviesta Ciba