Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

7/12/20 05:15 pm

Polāro mitreņu sazvērestība.
Pagalmā izkārtās drēbes laikam žūs visu vasaru.

7/6/20 08:52 am

Cibiņš [info]extranjero izteica tādu domu, ka aizvainojoši izteikties par autistiem ir rasistiski. Rasistiski. Rasistiski? Man, saprotams, nedaudz uzkārās smadzene no tāda visnotaļ neordināra jēdziena "rasisms" lietojuma. Tādēļ, no savām kļūdām nemācoties, turpināju kāpt uz grābekļa, kamēr pēc (pārāk) ilga laika uzzināju arī to domugājienu, ar ko [info]extranjero pamato šādu jēdziena lietojumu:

.. rase ir tik grūti definējama lieta, ka ir grūti novilkt skaidru robežu starp rasi un tautību. Zinātniskais pamats tam visam ir ģenētiskās atšķirības, kas pat ir būtiski medicīnā.
..
Autisms arī ir ģenētisks.


Var, protams, pasūtīt uz vārdnīcu, lai izlasa vēlreiz cītīgi pāris definīcijas un beidz ākstīties ar "jaunrunas ģenerēšanu", un uzskatīt tēmu par slēgtu.
Taču es šeit saskatīju iespēju parunāt par vairākiem a priori pieņēmumiem, kas ietverti [info]extranjero pamatojumā. Un šis ieraksts īstenībā ir ne tik daudz par konkrēto cibiņu un viņa pausto, cik plašāk par tiem pieņēmumiem, kuri, starp citu, ir gana izplatīti.

... tālāk ... )

7/1/20 11:13 am

Pirms kāda laika [info]snorke bija pacēlusi jautājumu, vidēji cik ilgi zinātniskiem žurnāliem pieņemts turēt iesniegtos rakstus statusā "under review". Nu, tobrīd es savējo gaidīju laikam jau 5 mēnešus. Šonedēļ tad nu beidzot atnāca atbilde, "nepagāja ne 7 mēneši", tā teikt. Atbilde visnotaļ iepriecinoša - abi recenzenti saka "jā" publicēšanai un norāda šādus tādus sīkus iespējamus uzlabojumus, kurus atrodu par visnotaļ vērtīgiem ieteikumiem. Ļoti forši, jo žurnālis šoreiz no pavisam krutā gala. Bet nu tā 7 mēnešu gaidīšana...

6/20/20 01:34 pm - obligātais tropiskās salamandras ieraksts

Tik lielisks laiks, vnk fantastika - ķermenis jūtas beidzot īsti komfortabli un neraujas zosādā pat pie stiprākām vēja brāzmām vai lietus lāsēm, vai ēnā, un vakaros joprojām ir ok un nav jāiet meklēt jakas un zābaki, naktīs var gulēt bez siltās segas pie atvērta loga, rītos kārtīgi izbaudīt ledus kafiju, un vēl daudz labu lietu. Ļoti ceru, ka ar šo viss nebeigsies un šogad vēl būs normāla vasara.

(Tas tā, līdzsvaram, jo zinām jau, ka cibā polārās mitrenes ir majoritāte :P)

6/18/20 09:57 pm

Īsumā par domu, ka Latvijā derētu brīvāki ieroču aprites likumi: jūs ko, mūsu dārgie līdzcilvēki taču pat ar metāldetektoriem nemāk apieties tā, lai nepārkāptu likumu. :D

6/18/20 08:36 am

Es cenšos baigi daudz neizteikties par ASV pašreiz notiekošo un tā visa bardaka galveno iemeslu - iebildumiem pret policijas darbu. Cenšos neizteikties tādēļ, ka manuprāt neesmu dikti kompetenta spriest, un arī tādēļ, ka redzu, kā citi latvieši regulāri izklājas kā vecas sētas, komentējot ASV policijas darbu izejot no (varbūt neapzinātas) pozīcijas - personīgā pieredze ar Latvijas policiju.

Bet šite man salikās kopā divi gana līdzīgi gadījumi, kas abi notikuši ar dažu dienu starpību: viens ASV un viens Latvijā. Un nē, es te negribu iesaistīties bezjēdzīgās diskusijās par to, vai pretošanās arestam ir pietiekams iemesls tikt nošautam. Es gribu norādīt uz pilnīgi atšķirīgo policistu attieksmi pret aizturēto personu.

Tātad.

ASV gadījums. Iereibis vīrietis guļ savā automašīnā, kas novietota stāvvietā uz restorāna brauktuves, nevienu neapdraud, taču bloķē satiksmi citiem apmeklētājiem. Ierodas policisti, vīrietis atzīst, ka ir iereibis un piedāvā situāciju risināt, ejot kājām mājās. Policistu lēmums - vīrieti arestēt, pielietojot spēka paņēmienus. (Bet par ko tieši?)

Latvijas gadījums. Iereibis vīrietis vada automašīnu, radot apdraudējumu gan savai, gan citu satiksmes dalībnieku drošībai. Viņu aptur policija. Vīrietis policijai divas reizes melo, pēc tam neveikli mēģina policijas darbiniekus apmuļķot. Policistu lēmums - iesmiet par kumēdiņiem, gaidot kolēģus no Ceļu policijas.

Vai jūs faking redzat atšķirību? Nē, es, protams, nesaku, ka tagad visiem latviešiem jātur mute un nedrīkst komentēt ASV ar viņu "defund the police". Taču es iesaku nedaudz aizdomāties, ka ASV policija nav gluži tas pats, pie kā esat pieraduši jūs.

6/12/20 12:33 pm

Apmēram pirms nedēļas runājoties ar draugiem es teicu, ka ASV šobrīd notiek de facto pilsoņu karš, un vienīgais elements, kas vēl pietrūkst de jure statusam, ir kāda lielāka organizēta grupa, kas pasludina autonomiju no ASV un ieceļ savu valdību. Šodien lasu ziņas.

6/9/20 01:37 pm

Vēstule kolēģiem, jeb tā nu man te iet:
Nosūtu attēlus 7. un 8. vēlreiz un pdf formātā, jo word kārtējo reizi atļaujas dzīvot savu dzīvi.

Es patiešām nesaprotu, pēc kādiem principiem word jūtas tiesīgs pārtaisīt no excel importētus grafikus pa savai gaumei. Turklāt nevis uzreiz un tā lai es redzu, ka nu ir ziepes, bet tikai tai digitālajai kopijai, ko jau esmu nosūtījusi e-pastā. Wtf?

6/6/20 07:26 pm

Kā tas nākas, ka pie manis agrāk nebija nonācis nekāds info par šo seriku? Nu tā, ka vispār nebiju pat dzirdējusi par tādu. Tagad skatos un esmu totālā sajūsmā. Sen tā nav bijis, ka komēdiju skatoties, zviedzu skaļā balsī.

P.S. Scenārija autors - Dan Harmon - ir viens no Rick and Morty līdzautoriem.

5/26/20 07:09 am

Starp pielūdzējiem jāietur vismaz 2m distance.

Nopriecājos, cik labs un derīgs noteikums.
Bet drīkst minēt, kas īstenībā tur bija rakstīts. :)

5/17/20 07:15 pm

Alternative.lv Mūzikas balva 2020: live koncis, sāksies 20:00.

5/14/20 06:32 am

Fake news, kā zināms, ir tad, kad tavi informācijas avoti tev melo.
Meta fake news: tas ir tad, kad tavi informācijas avoti tev melo, vienlaicīgi stāstot, ka citi informācijas avoti melo.
Hypno fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka citi informācijas avoti noklusē informāciju, kaut arī ir acīmredzami pierādījumi, ka citi nenoklusē.
Psych fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka tu pats sev melo.
Macro fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka ar neapbruņotu aci novērojamā realitāte tev melo.
Micro fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka vīrusu slimības izraisa viss cits, tikai ne vīrusi.
Homo fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka paši tev melo. (Šis pazīstams arī kā "Epimenīda paradokss".)
Hetero fake news: kad tavi informācijas avoti tev melo, ka bērnus atrod kāpostos, vai tos atnes stārķis. (Šis pazīstams arī kā "Padomju laika vecāki".)
Bio fake news: kad tu melo saviem informācijas avotiem. (Šis pazīstams arī kā "Autobiogrāfija".)

5/13/20 12:11 pm

Kaut arī pēdējā laikā cibā rakstu maz, tomēr ik pa laikam palasu. Sračos par koronavīrusu novēroju vienu interesantu lietu: vieniem riebīgie sarkanie sociķi ir tie nelieši, kas mēģina kontrolēt tautu ar visādiem muļķīgiem un nevajadzīgiem ierobežojumiem (kā piemēri tiek piesauktas dažādas Eiropas valstis), savukārt citiem - riebīgie sarkanie sociķi ir tie nelieši, kas neievieš pietiekami daudz tautu kontrolējošu ierobežojumu (kā piemērs tiek piesaukta Zviedrija).

Tā amizanti sanāk, ja reiz cilvēki nespēj saturēt vēlmi pie katras tēmas demonstrēt savu cilts piederību un tādēļ nopūlas politizēt lietas, par kurām viedokli vajadzētu balstīt zinātniskos pierādījumos, nevis savās politiskajās nokrāsās.

5/9/20 12:18 pm - Lokālā folklora pandēmijas laikā, jeb katrs jūdzas pa savam

Ir mums viens kaimiņš, kurš vienmēr labo savu mašīnu. Tad nu mēs izdomājām tā: salaidīsim bleķa vannā ūdeni, atnāks Pauls (viņam tāds velnišķīgāks izskats) un dzīvos vannā. Kad kaimiņš atkal labos mašīnu, tad Pauls piecelsies no vannas un dobjā balsī jautās: "Vai mašīna jau gatava?" Ja kaimiņš teiks, ka nē, kuru nu, mašīna vēl nav gatava, tad Pauls iegremdēsies atpakaļ vannā līdz nākamajai reizei, un mūsu pagalmam nekas ļauns nenotiks. Bet, ja nu kādreiz būs tā, ka kaimiņš atbildēs: "Gatava," tad Pauls apgāzīs vannu un nopludinās visu pagalmu.

5/4/20 06:14 pm

Ļoti interesanta lekcija par to, kā autisms izpaužas meitenēm un sievietēm.

5/3/20 09:11 pm

- Tu esi tik slaida un sportiska. Kāds ir tavs skaistuma noslēpums?
- Man ir slinks vīrs, viss jādara pašai.

4/29/20 05:05 pm - :D

Is the Government Behind the Corona Virus?

4/14/20 12:01 pm

Some
Good
News

4/2/20 11:02 am - Paliec mājās un ierīko sev ērtu un motivējošu darba vidi

Tieši zem mana loga Rīgas Ūdens veči zāģē asfaltu. Normāls industrial. Panks ierosināja, ka varbūt albums jāieraksta.

3/31/20 10:50 am

Klau, es tā saprotu, ka nu jau kādu laiku neviens vairs nesaņem komentārus uz e-pastu, bet nesaprotu, kādēļ. Varbūt kāds zina?
Powered by Sviesta Ciba