Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

2/17/17 12:07 am

Siera salāti apslimušas hederas gaumē:

siers, parastais (šoreiz bija Krievijas), sarīvēts, protams
burkāns, liels, apvārīts un sarīvēts, protams
majonēzes vietā grieķu jogurts (taukumiņš jau no siera pietiekami)
jogurtam pievieno laima sulu, piparus, pētersīļus un kurkumu
ķiploki - tik, cik ir, vai kamēr apnīk lobīt un rīvēt

visu samaisa, apēd, vairs nerunā uz cilvēkiem, kas paši nav totālā sajūsmā par ķiplokiem

2/15/17 11:54 am

Šoziem pirmo reizi apslimoties tik uz februāra vidu nav nemaz tik slikts rādītājs, manuprāt.

2/10/17 01:25 pm - So relatable :D

... tālāk ... )

2/9/17 12:26 am - Welcome to my country

Interesanti iet tai Samantai. Pa lielam jau bija paredzams, bet tomēr interesanti. Visinteresantāk man šķiet tas, ka tad, ja Samanta būtu kārtējais Cosmo ripofs ar tirāžu xy000, nevis nieka 200, tad neviens neceltu ne ausu. Ne cehs to būtu pamanījis, ne ciba vārītos un nodarbotos ar žurcīša sekciju, ne arī tautā pazīstami publicisti sūkstītos par atvēršanas ballīti.

Lai nu kā, ja pie kāda cibiņa var pieteikties uz žurnāla aizņemšanos viena vakara izlasīšanai, tad piesakos.

2/7/17 04:56 pm

Ausis šodien nosala pavisam. Nākot mājās iegāju humpikā nopirkt cepuri. (Jā, man jau dažus gadus nav nevienas cepures, iepriekšējo gadu aukstumus pārlaidu vai nu ar lakatiem, vai ne-Latvijā.) Nopirku. Taisos uz promiešanu, un pārdevēja man saka: "Tak velciet to cepuri uzreiz galvā, ārā taču -14 grādi!" Neveikli sasmējos, teicu, ka es jau tepat ap stūri dzīvoju. Bija kaut kā neērti teikt, ka, kaut arī jums humpiks tīri pieklājīgs, tomēr pirms likšanas galvā gribu gan izmazgāt.

2/7/17 10:48 am

Pamācošs stāsts, ka pirms runāt, vajag tomēr pārliecināties par faktu patiesumu, un ka apgalvojumi, kas balstās uz "kādreiz kaut kur izlasīju" vai "man kāds par to stāstīja", ir ar lielu iespēju izrādīties aplami.

1/24/17 02:59 pm - dzelžaina argumentācija

"..intuitīvu zinu, ka dzimumu atšķirības nav pat tikai bioloģiski atšķirīgas, bet arī metafiziski."

1/18/17 04:30 pm - kā bērnībā

nesaki ne jā, ne nē
ne melns, ne balts

kad vajadzība pienāks
es to tā nebiju domājis

1/6/17 05:01 pm

Tas taču ir kaut kāds trakums, cik daudz asiņu mans ķermenis zaudē pirmajās mr dienās. Un trakums ir arī tas, cik tamponi ir dārgi.

1/5/17 11:37 pm

Tas, kas mūs vieno
Tas, kas mūs šķir
Tas, kas nav patiess
un tas, kas ir

Tas, kas mūs gremdē
un tas, kas mūs glābj
Rētaudos pierakstīts
tas, kas mums sāp

1/2/17 01:06 am

ciešanu svētums
ir pilnīgs
bet relatīvs

Cik augstu mēs esam?
atkarīgs no

kas mērīt māk,
tie taisnību tur`

augšā vairs nejautā
vai aizelsies kāpjot
vai nosvīdi tikai
lifta klimata kontroles dēļ

1/1/17 06:28 pm - Kopumā neslikts jaunā gada sākums

Nesaprotu cilvēkus, kas uztaisās par nabaga cietējiem, lai gan paši nemaz tik balti un pūkaini nav. Svētie mocekļi, kam patīk citiem kultivēt vainas apziņu. Un kultivēt nevis tikai pasīvi - noklusējot patiesību par sevi, bet aktīvi - arvien atgādinot un knābājot to, kurš esot nodarījis gauži. Lai gan beigās izrādās, ka nemaz ar tik gauži nav nodarīts, ja uz to lietu paskatās noklusētās informācijas kontekstā.

Nesaprotu. Es tā nedaru. Man nekādu prieku nerada tas, ka cits ne pavisam pelnīti mokās ar sirdsapziņas pārmetumiem. Un es te tagad ne jau ar teorētiskām konstrukcijām "es nemūžam, nekad, ko tādu" uzstājos, bet gan pati no savas pieredzes, kad biju nedaudz līdzīgā situācijā, tikai mainītās lomās.

Nejauši uzzinot papildinošo informāciju, pirmā emocija/doma bija, protams, wtf, un par ko es te vairāk kā pusgadu i pati sev pelnus uz galvas, i vēl pazemīgi atļauju tam cietējam mani šaustīt? Otrā emocija/doma, savukārt, bija pamanītā mākonīša zelta maliņa - par šito nekāda sirdsapziņa man vairs nav jādarbina, baltais un pūkainais cietējs tāds saulē izdzeltējis un putekļos apvārtījies. Psihes sajūta viegla un atbrīvota; kā pēc smagas gripas izslimošanas - bija slikti, žēl, ka tā mocījos, taču tagad var ieelpot ar pilnu krūti un iztaisnot muguru.

12/18/16 02:02 pm - Par netīrību

Viedokļu burbuļi ir slikti. Maz, kas ir nepatīkamāk kā saņemt pārmetumu par dzīvošanu savā atbalsu kambarīti. Neviens labprātīgi negrib būt aprobežots. Ieklausīties atšķirīgos viedokļos, iesastīties diskusijās ar pretēju uzskatu pārstāvjiem - tā visa ir tāda laba mentālā higiēna, ko civilizētiem ļautiņiem pieklājas piekopt.

Bet problēma ir tā, ka par viedokli vai uzskatu var nosaukt gan labi argumentētu iedziļināšanos sensitīvā tēmā, gan arī kaut kādu pliku saukli, kas līdzinās vēmeklītim, ko kāds naksnīgs uzdzīvotājs atstājis uz ielas pie tavām ārdurvīm. Paskatoties uz tādiem mentāliem vēmeklīšiem, pārņem mentāla nelabuma sajūta. Lūk, mierīga, laiska svētdienas pēcpusdiena, staigāju apkārt pa cibu, garastāvoklis diezgan ok, un tad divās dažādās vietās divi dažādi, bet viena autora vēmeklīši. Iekāpu, bļin. Palika mentāli pretīgi.

12/16/16 02:11 am

Viens no retajiem gadījumiem, kad mācos no citu, ne obligāti savām kļūdām. Savus .ppt vienmēr saglabāju arī kā .pdf, turklāt abus noglabāju ne tikai fleškā, bet arī e-pastā, a ja nu. Pašai nekad tādu nepatīkamu starpgadījumu nav bijis, taču esmu vairākkārt redzējusi to izmisumu, kas pārņem referentu, kad fleška neiet, vai .ppt aizgājis sviestā, vai kas nu vēl.

12/9/16 07:49 pm

Ar mīļoto tikko apspriedām šādas, tādas dienas aktualitātes. Aizdomājāmies - mūsdienās, kad ikviens var apsēsties no internetiem pītā krēslā ar uzrakstu "Eksperts" un ģenerēt visādu pseidozinātnisku huiņu, kura vispār ir tāda joma, kuru šitā sērga neskar? Vēsture, medicīna, klimatoloģija - ekspertu tepat cibā vairāk, kā vajag. Ķīmija, farmakoloģija, fizika? Oi, ieguglējiet tikai, tādi brīnumi! Aizej uz krogu un katrs otrais būs psiholoģijas vai socioloģijas doktors. Bet ir tomēr visā šajā bēdu lejā viena joma, par kuru pseidozinātniskas huiņas rašanās nebūs vis ražošanas apjomiem pielīdzināma, tik tāda margināla, nevienam neinteresējoša mājražošana. Un tā ir - ģeoloģija! Jā, ģeologi ir tie laimīgie, par kuru zinātni nevienam nav ne mazākās intereses, līdz ar to - nav arī cilvēkiem muļķīgu viedokļu! Protams, ir tur tāda grupiņa dīvainīšu, kuri, apšaubot ģeoloģiju, joprojām cer pierādīt to, ka zeme vien dažus tūkstošus gadus veca. Bija tie dīvainīši kādreiz ne vien grupiņa, bet varbūt pat sabiedrības vairākums. Tak tagad viņos neviens neklausās, jo ģeologi viņiem aizvēra muti ar akmenscietu, em, argumentāciju.

12/9/16 09:51 am - Par pasaules galu

Jā, ziniet, varam spriedelēt, cik tieši lielā mērā slikti ir tas, ka par pasaules ietekmīgākās valsts prezidentu ir ticis ievēlēts seksists - labi tas, protams, nav, bet, cik nu varam spriest pēc visas cilvēces vēstures, pie pasaules gala tas nekad nav novedis.

Varam spriedelēt, kāda tad īsti ir nākamā ASV prezidenta īstenā attieksme pret Krievijas ekspansīvajām tieksmēm, par ko liecina izvairīgums šīs tēmas sakarā un ko tas nozīmē reģiona stabilitātei. Taču arī Krievijas ekspansīvās tieksmes, atkal, kā to parādījusi vēsture, pie pasaules gala nekad nav novedušas.

Taču ziņa, ka Tramps par nākamo Vides Aizsardzības Aģentūras (EPA) vadītāju iecēlis globālās sasilšanas noliedzēju, kurš turklāt daudzreiz ir iesūdzējis (arī šobrīd) tiesā to pašu aģentūru, - šī ziņa gan man šķiet pamatots iemesls sākt nopietni uztraukties. Vēsture šoreiz nebūs mierinājums. Kaut arī mūsu planētas pastāvēšanas laikā tā ir piedzīvojusi daudzas grandiozas globālā klimata pārmaiņas, nevienas no tām nav notikušas ne tuvu tik strauji kā tās, kas notiek tagad. Uzskatīt, ka tas viss ir dabisks pasākums un ka cilvēku darbībai ar to nav itin nekāda (vai nenozīmīga) sakara, ir nevis vienkārši naivi un tuvredzīgi, bet stulbi un kaitnieciski. Topošā EPA vadītāja uzskatus par EPA var palasīt viņa šī gada publiskajā vēstulē.

P.S. Ceru, ka šī ziņa noderēs [info]unpy nākamajam iknedēļas apskatam par pasaules gala tuvošanos.

12/7/16 02:35 pm

He, he, sejasgrāmatā no šī raksta piedāvātais fragments izskatās, lūk, tā:
It’s bad news for the Brazilian, so bring back the bush! New research has found a link between pubic hair grooming and an increased risk of acquiring a sex

12/2/16 01:10 pm - whole package

Ē, nu jā. Laikam nevajadzētu justies baigi pārsteigtai, ka tie paši cibiņi, kas tik ļoti fano par "tradicionālajām vērtībām", ir arī stāvā sajūsmā par ASV ieroču aprites likumiem un, kā izskatās, mūsu likumus par šito itin labprāt gribētu mīkstināt.

12/1/16 01:12 pm - Mītiskais raksts

Ir viens manam lauciņam super-svarīgs raksts, publicēts 1990. Šis raksts ir tik super-svarīgs, ka teju katrs, kurš publicē kaut ko par manu lauciņu, uzskata par labo toni ielikt vismaz vienu atsauci uz šo rakstu. Super-svarīgumu šim rakstam grūti pārvērtēt, bet var mēģināt novērtēt: citēts 556 reizes, ja ticam ScienceDirect, un 562, ja ticam Scopus. Es, saprotams, arī gribu šo rakstu izlasīt, bet tā nu sanācis, ka man pieejamās datu bāzēs par velti viņu nedod. Ne pirmā reize, kad šo meklēju. Viskautkur esmu izmeklējusies. Jā, protams, ka arī sci-hub ir uzrunāts. Ziniet, ko man sci-hub iedeva? Tā paša autora citu rakstu, lai gan meklēju pēc doi. Pēc šādas mistērijas gribot, negribot jāsāk aizdomāties par to, vai mītiskais raksts maz eksistē tajā pašā laiktelpā, kur es.

12/1/16 09:13 am - Ziemas sajūtas, vasaras sajūtas

Šorīt uz virtuvi aizgāju kailām pēdām, nevis zeķītēs, kā parasti. Bija jau piemirsies, cik pūkains un maigs ir kaķīša kažociņš, kad viņa glaužas gar pēdām, prasot brokastis.
Powered by Sviesta Ciba