Hedera helix L.

Recent Entries

4/3/21 04:32 pm

Komentārs par naida runu.
(via kjiimikjis pirms daudziem, daudziem gadiem)

Un par cenzūru arī ir, ko teikt.

4/2/21 10:50 am

Es, saprotams, tomēr nenocietos un pajautāju zinātājam, vai zosis lido arī rindās. Viņš atbildēja, ka protams, tas ir norm. Un pēc tam vēl, citēju:
"pirmais kāsis" ir labākais, bet saprotu, ka arī "pirmā līnija" varētu būt laba

*Gar. Zemi.*

4/2/21 07:53 am

Katru pavasari es novēroju vismaz dažus zosu kāšus, jo ap to laiku, kad viņas migrē, es arī izlienu no ziemas miega un pārvietojos uz vietām, kur jumts neaizsedz skatu uz debesīm. Tikko novēroju pirmo šogad, bet - pa virtuves logu. Un! Viņas lidoja rindā nevis kāsī! Tas nav godīgi, es gribēju (zosu) kāsi.
Protams, es jau nevaru būt droša, vai tās tiešām bija zosis, varbūt kādi citi migrējošie. Ir pārāk agrs, lai zvanītu pazīstamajiem ornitoloģijas faniem.

3/29/21 08:50 pm

Nu ja jau reiz par vēsturi, nu tad ņēmu un izlasīju arī līdz galam vienu eseju Telosā.

Tā arī nesapratu, kas ar šo ideju rasolu ir mēģināts pateikt. Cik nu pamanīju, tad kritika par vēstures zinātni ir atrodama trīs punktos:

... tālāk ... )

3/29/21 06:04 pm

It kā domāju, ka šoreiz jau nu gan tā pulksteņgrozīšana uz mani nekādu iespaidu neatstās, jo tagad taču ceļos pati bez modinātāja, bet tik vai tā šodien kaut kāda nepareiza sajūta un sapīkums. Bet varbūt tas vnk sakrita ar lietainu un apmākušos dienu pēc saulainās nedēļas nogales.

3/23/21 06:12 pm - Par tiem neizdibināmajiem ceļiem

Šodien biju pie fizioterapeites. Man beidzot visu saprotami pastāstīja, izskaidroja un nodemonstrēja! Tā kā krusteniskā saite ir sajāta, tagad jāuztrenē citas cīpslas un muskuļi, lai pārņem uz sevi kustību slodzi. Es tagad sapratu, kādēļ pilnīgi iztaisnot kāju man rada diskomfortu - tādēļ, ka cīpsla nepilda savu funkciju pilnvērtīgi, nevis tādēļ, ka man tur tā tūska (kura ap šo brīdi vajadzētu būt, ka jau ir pavisam uzsūkusies). Tas pats ar sāniskajiem pagriezieniem.

Bet neiztikām bez jautrības arī šeit. Fizio man saka: "Nu jā, šogad bija tāda laba ziema - jūs jau man neesat vienīgā ar līdzīgu problēmu, tā ir tipiskā slēpotāju trauma."

Es tajā brīdī gandrīz apraudājos no likteņa ironijas, jo es neslēpoju. Es. Neslēpoju. T.i., ne jau tā "ai, nesanāca šogad paslēpot", bet tā, ka es agresīvi neslēpoju un vispār dziļi nicinu visādus ziemas sportus un citas izklaides ārā aukstumā. Uz slēpēm pēdējo reizi esmu uzkāpusi laikam pamatskolā, kad tas bija fizkultūras ieskaitei. Un tagad man ir "tipiska slēpotāju trauma"! Nu, nopietni? NOPIETNI?

3/19/21 05:15 pm - Dakters manas krusteniskās saites par vecām nosauca?

Ceļgala sāga pagaidām nebeidzas. Tā kā ir joprojām nedaudz ierobežota locītavas kustība, vakar devos pie traumatologa, kas specializējas ceļgalos. Dakters bija diezgan nīgrā noskaņojumā un asi paziņoja, ka MRI tehniķu aprakstam ne līdz galam piekrīt (aprakstā bija teikts, ka krustenisko saišu bojājumu nav). Viņaprāt, MRI attēlos redzamās saites neatbilst manam kalendārajam vecumam un izskatās "vecākas". Iespējams, es tajā brīdī nodemonstrēju amuzētu sejas izteiksmi, jo tad viņš paskaidroja, ka saišu platums neatbilst saišu pievienojuma vietām. Nu labi. Tad sekoja komanda izģērbties un gulties uz kušetes, kur tika visādi locīti un spaidīti abi mani ceļgali ar pavadošajiem komentāriem, ka kreisajam celim saišu elastība esot nepārprotami vājināta, salīdzinājumā ar labo. Tagad man ir norīkojums pie fizioterapeita, kas tika pasniegts stingrā balsī biedinot ar iespējamām operācijām, ja es vingrojumus neveikšu cītīgi.

Visa šī pasākuma gaitā man tā arī nepalika skaidrs, uz ko tieši dakters ir tik dusmīgs: uz mani un manām vecajām saitēm, uz MRI tehniķiem, vai arī uz traumpunkta ķirurģi, kas kā pirmo versiju bija domājusi menisku. Bet varbūt viņš ir dusmīgs uz sevi un savu profesiju un, pastarpināti, uz ceļgalu traumām vispār.

Es pēc tam Pankam teicu, lūk, kad nākamreiz man veikalā atkal prasīs pasi, es varēšu uzrādīt MRI attēlu un pateikt: "Jūs jokojat? Ar šitik vecu krustenisko saiti?"

Bet, ja bez jokiem, es jau esmu nevāji izbesījusies ar visu šito ceļa sāgu.
Džerijam no Trīs Vīri Laivā bija visas slimības (par kurām var izlasīt enciklopēdijā), izņemot ūdeni ceļgalā. Un par šo faktu viņš bija nāvīgi apvainojies (ka nav ūdens ceļgalā, jo visas citas slimības taču ir). Palēnām sāku apskaust Džeriju.

3/13/21 06:47 am - Par dabiskumu

Es nudien te negribu ieņemt pozu, ka tūlīt visus izglītošu. Ne tik daudz tādēļ, ka manī trūktu striktās skolmeistares talanta un tieksmju, bet gan tādēļ, ka uzbāzīga izglītošana te nesen tika atpazīta kā sliktais tonis. :)

Bēēēt, nūūū, pēdējo dienu cibas cepienus lasot, tiešām sāku domāt, ka varbūt ne visiem ir vienādi apgūts informatīvais lauks? Jo es tā skatos, ka pa lielam visi, kas iesaistās diskusijās - arī oponenti, ir pieņēmuši, ka jēdziens "dabiska ģimene" nozīmē moderno heteroseksuālās un monogāmās attiecībās balstīto nukleārās ģimenes modeli. Savukārt, piesaucot "nedabiskas attiecības", visiem jau ir saprotams, ka runa ir par homoseksuālām attiecībām.

Nevar taču tā būt, ka visi nezina, cik lielas muļķības tās ir?

... tālāk ... )

3/10/21 12:02 pm

Klau, pastāstiet man lūdzu, kāds ir tas izveicamais process, lai varētu piedraugot vairāk cibiņu, nekā limits nosaka.

3/5/21 10:34 am

Beidzot dabūju ceļa MRI rezultātus. Meniskam redzamu bojājumu nav, ir lokāla locītavas kapsulas tūska. Varu atviegloti uzelpot, jo šitajam vajadzētu ar laiku pāriet pašam bez ķirurģiskas iejaukšanās.

3/3/21 11:40 am

Šodien aktuālais konservatīvajā domā: Holivudas kino ir liberastu sacūkots tik tālu, ka nu jau tiek upurēta vēsturiskā precizitāte.

3/1/21 01:47 pm

Latvija brīžiem ir kaut kāds kognitīvās disonanses iemiesojums. Lasu šodien ziņās, kā vēl tikko brīvdienās bļitkotāji dzenāti nost no ledus. Uzreiz nākamā ziņa - sestdien jau reģistrēts pirmais kūlas ugunsgrēks.

2/27/21 09:34 am

Panks *Mēģina ietūcīt lielāku lietu mazākā kastē*
Es: "Nesanāks, kaste par mazu."
Panks *Veiksmīgi ietūca lielāko lietu mazākajā kastē*
Es: "Hm. Tu biji no tiem bērniem, kas pamanījās klucīti ietūcīt apaļajā caurumā, vai ne?

2/20/21 05:41 pm

Mnja. Uztraukumu, ka mani noturēs par simulantu, varu atlikt. Pagājušajā naktī atkal bija nemierīgs miegs, jo pamodos vairākas reizes no asām sāpēm celī - miegā biju nepareizi pagriezusies. Tādēļ visu šo dienu mans ceļgals ir, heh, monogāms - ne pa labi, ne pa kreisi.
Uz šo brīdi es, protams, esmu jau izdarījusi tieši to, ko jādara pie jebkurām nelielām veselības problēmām - ielec truša alā un internetos izlasi visas šausmas, uz kurām tavi simptomi kaut nedaudz norāda. Tā nu morāli briestu domai, ka mans menisks ir pilnīgās lupatās un principā varu jau pasūtīt zārku (ar speciālu spilventiņu kreisajam celim, lai mierīgāka gulēšana).

2/18/21 01:28 am

Tā nu ir ar to medicīnu un rindām. Uz magnētisko rezonansi vēl četras dienas jāgaida, bet šodien es jau visnotaļ ciešami pārvietojos, tikai apzinīgi pesardzīgi. Aiziešu uz to rezonansi, un pēc tam mani varbūt pasūtīs projām un par simulantu nosauks, lol.

2/13/21 01:50 pm - Nekad vairs neiešu pie ārstiem

Es te jau divas nedēļas mokos ar ceļgala traumu. Bija pāris dienas, kad bija pavisam traki, taču pēdējās dienās jau bija kļuvis krietni labāk. Bet tad sāku pētīt kalendāru un skaitīt dienas, un iedomājos, ka nu jau bišku par daudz šis pasākums ievilcies, mol, jāpierakstās uz traumpunktu pie attiecīgajiem speciālistiem. Sacīts - darīts, tā nu es vakar aizkliboju pie attiecīgajiem speciālistiem, un pēc visas tās nežēlīgās spaidīšanas un locīšanas man tagad ir ne tikai nosūtījums uz magnētisko rezonansi un elastīgā saite, bet arī stiprākas ceļgala sāpes nekā pirms vizītes pie attiecīgajiem speciālistiem. Nu nav virs zemes taisnības.

1/23/21 10:27 am

Visiem vecajiem metālistiem riebjas "Nothing else matters", jo to parasti uzliek "lai būtu metāls, ne, tev taču patīk šitais, vai ne".

Bet, šorīt atklāju, ka pavisam citādā aranžējumā tāir pat tīri klausāma mūzika.

1/9/21 11:10 am - Totalitārisms un eksekūcijas Latvijas ielās

Vakarnakt pienāca ziņojums no viena drauga/paziņas. Čalītis šobrīd pārvācies atpakaļ uz mazpilsētu pie ģimenes. Krietni pēc pusnakts, kā jau piektdienas vakaram pieklājas, abi ar brāli gājuši uz točku pēc "vēl". Viss kā pa sviestu, līdz ~20m no mājām ap stūri nomirgo bākugunis un likuma sargi klāt ir. Garāks stāsts īsumā: bračkam 10eur sods par vazāšanos apkārt pēc komandantstundas, bet čalim 50eur par to, ka vīra prātā izdomājis vēl kaut ko padirst pretī poličiem.

Te daži sapņo, ka "gribētu kā 90.tajos". Nu, ziniet, nē. Mēs ar Panku parunājām par šo notikumu, kā tas būtu izvērties 90.tajos - brūķē muti pret poličiem? pa purnu un busiņā iekšā, un tur vēl pāris reizes pa purnu; kādas tev tur cilvēktiesības un likuma kārtība. Pankam, kā jau pankam, vispār, man šķiet, ir mērens PTSD no poličiem, jo frizūras dēļ agrākā jaunībā ne reizi kritis par izvēli, ko tajā vakarā derētu sašņorēt. Vot, tie bija laiki! A tagad - kādā policejiskā valstī mēs dzīvojam, ne, 50eur sods par noteikumu pārkāpumu + mutes brūķēšanu (un mute atstāta vesela un neskarta).

12/31/20 03:19 pm

Šodien turpinās - Panks izvērtēja manu vakardienas veikumu, paziņoja, ka viņš tik labi nemāk, un aizgāja taisīt ēst. Es turpinu špaktelēt, fonā klausos drūmi ironisko The Spider Hole, un ik pa laikam atgādinu sev, ka vispār taču ir 31. decembris, ja, vakarā jāatceras atzīmēt.

Nez, tā komandantstunda skar vai neskar opciju uz pusnakti iziet ārā slēgtā mājas pagalmā?

12/30/20 12:52 pm - Par pienākumu sadali mūsu mājsaimniecībā

- Dārgais, vari iet iepirkties, es špaktelēšu.
Powered by Sviesta Ciba