Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

7/28/16 08:29 pm

Nedaudz patērēju laiku un papētīju viena aktīva cibiņa iemīļotu informācijas avotu.

Kad es būšu pasaules prezidente, tad iemaņas kritiski izvērtēt informācijas avotus būs obligāta mācībstunda jau pamatskolā.

7/20/16 01:09 pm

Laia Abril’s new long-term project 'A History of Misogyny' is a visual research undertaken through historical and contemporary comparisons. In her first chapter 'On Abortion' Abril documents and conceptualizes the dangers and damages caused by women’s lack of legal, safe and free access to abortion.

7/16/16 12:50 pm

man ir ļoti bail no kara

7/14/16 10:29 am - Arī kaķīši grib sportot

wīīīīī..

7/11/16 12:29 pm

Vai patiešām sievietēm labāk patīk "sliktie zēni"?

7/8/16 10:43 am - why the gender wars?

Viena no kaitinošākajām pieejām diskusijās par dzimumu līdztiesību man šķiet tā, kuras ietvaros dažu cilvēku sasniegumi vai trūkumi tiek vispārināti uz visu to milzīgo cilvēku grupu, kuriem ir līdzīga ģenitāliju morfoloģija. Jebšu, ja vienkāršāk, teikumi, kas sākas ar "mēs, vīrieši/sievietes" vai "jūs, vīrieši/sievietes".

Piemēram, bieži dzirdēts ir apgalvojums, ka vīrieši taču ir tie, kas izgudrojuši un ieviesuši praksē vairumu tehnoloģisko inovāciju. Jā, un? Vai visi pasaules vīrieši to vien dara, kā izgudro un inovē? Vai vismaz lielākā daļa vīriešu to vien dara, kā izgudro un inovē? Nu labi, varbūt vismaz vērā ņemama, pamanāma daļa vīriešu? Arī nē. Ļoti niecīgs daudzums no visiem vīriešiem izgudro un inovē. Kādā tad veidā šo dažu indivīdu sasniegumi ir attiecināmi uz visiem vīriešiem? Un, galu galā, kā tev, cien. oponent, kurš nekad mūžā neko nav izgudrojis vai inovējis, nav kauna uzskatīt, ka dažu vīriešu izcilie sasniegumi kaut kādā veidā attiecas arī uz tevi?

Otrs piemērs: "Kāpēc jūs, sievietes, negribat iet strādāt visus smagos un bīstamos darbus? Kādēļ tikai mēs, vīrieši, strādājam par asenizatoriem?" Nu, pirmkārt, es nevaru atbildēt, kādēļ "mēs, sievietes". Es tikai varu atbildēt, kādēļ es, sieviete, neeju strādāt par asenizatori. Un tas ir tādēļ, ka man ir maģistra grāds, studēju doktorantūrā, 4 gadu pieredze zinātniskajā darbā un diezgan garš cv. Man šķiet, ka asenizatoriem ir sūdīgs darbs, tādēļ priecājos, ka varu to nestrādāt. Bet, galu galā, kādēļ tu pats, cien., oponent, neej strādāt par asenizatoru? Goda vārds, vēl neviens pats šīs profesijas pārstāvis man nav jautājis, kādēļ "mēs, sievietes" neesam viņa kolēģes.

Noslēguma vietā, mani mulsina tā dedzīgā cilvēku vēlme identificēties ar tik milzīgu un neviendabīgu grupu kā dzimums. Jo, ja jau niecīgais skaits izgudrotāju kaut kādā veidā visus vīriešus padara par "mazliet izgudrotājiem", vai tad arī niecīgais skaits slepkavu visus vīriešus padara par "mazliet slepkavām"?

7/6/16 09:20 am - mēnessērdzīgā rezignācija

Šorīt pamostoties nedaudz pārsteigta konstatēju, ka esmu ietinusies palagā. Uz manu izbrīna pilno jautājumu "čo za?" mīļotais atbildēja ar diezgan detalizētu notikuma izklāstu. Viņš esot pamodies no tā, ka es cītīgi velku sev virsū palagu, esot piedāvājis segu un pajautājis, vai es zinot, ka cenšos ietīties palagā. Uz ko es, savukārt, esot atbildējusi: "Zinu, bet nu jau ir par vēlu kaut ko mainīt."

7/5/16 08:54 am - beach body

Manas kājas beidzot ir ieguvušas īsti vasarīgu izskatu: zilumi, nobrāzumi, kukaiņu kodumi; šorīt pamanīju, ka pēc laivu brauciena kreisā kāja ir ievērojami brūnāka par to otru.

7/3/16 07:04 pm

Laivu brauciens bija lielisks. Neko citu pateikt man vairs nav spēka. :)

6/30/16 12:57 am

nemiers

6/26/16 09:07 pm

Arī šogad Kilkim Žaibu mani iepazīstināja ar kaut ko ļoti labu.

6/22/16 10:03 am

Bad science journalism is bad. Because no, an octopus is not an alien.

6/16/16 04:29 pm - 1,16667

Vienmēr prieks, kad skaitļi pagadījušies viegli atmiņā paturami.
... tālāk ... )

6/14/16 08:54 am

Šorīt sapņoju, ka esmu dabūjusi tik sirreālu sastrutojumu kreisajā ausī, ka nonācu ļoti tuvu pie apziņas, ka esmu sapnī. Redz, vizuāli novērojot tik pārspīlētus bojājumus, sāku pārdomāt tādus jautājumus kā "kā var būt, ka man nesāp", "kā tas nākas, ka joprojām labi dzirdu" un "kā tik pamatīgi bojājumi var rasties tik īsā laikā".
Lai gan, varbūt labi, ka pavisam neapzinājos, sapnis par sastrutojumu kreisajā ausī nešķiet tas izcilākais, kura laikā nonākt pie apzinātās sapņošanas.

6/2/16 09:12 am - MAS par krūšturiem

Neatceros savu pirmo krūšturi. Taču ar siltām atmiņām atceros vienu tādu, kurš bija priekšpusē aiztaisāms. Es vispār nesaprotu, kādēļ visi vairums krūšturu nav tādi, tas taču ir krietni vien ērtāk.

6/1/16 03:45 pm - Freidisms un iestrēgšana orālajā fāzē

Tas moments, kad, nespējot izdomāt iesāktā teksta turpinājumu, nolem uzpīpēt, taču netiec pat līdz uztītai cigaretei, jo diža domu lidojuma atraisīšanai pietiek ar lūpu kaktiņā iespiestu cigaretes filtriņu.

5/31/16 06:07 pm

Viens veids, kā nomērīt šodienas produktivitāti: "neizlasīto" (resp., uz šito kaut kad steidzami jāatbild) e-pastu skaits no 33 sarucis līdz 11.

5/25/16 10:45 am - Par spīdošiem domu gājieniem

Diskriminācija darba tirgū nenotiek. Iemesls, kādēļ dažādas vēsturiski marginalizētas grupas nav piemērotas konkrētām profesijām, ir bioloģiski pamatots.

(Tas nav citāts, tas ir mans aptuvens kopsavilkums par šādu domu gājienu.)

5/23/16 05:48 pm

Auč. It kā jau nevajadzētu no izklaidējoša krimiķa prasīt zinātnisku precizitāti. Un it kā jau arī parasti Bones sērijās tās kļūdas ir ne pārāk nopietnas. Bet nu šitas mani tomēr ļoti apbēdināja: sejas vizualizācija no galvaskausa, kam viena puse ir pārāk sadauzīta, tādēļ viņi digitāli paņem otru pusi, apgriež to, saliek kopā, un paziņo, ka tagad gan viss ok un var taisīt sejas vizualizāciju. Nē. Nē. Nē. Cilvēku ķermeņu, tai skaitā sejas diezgan lielā asimetrija, manuprāt, ir visnotaļ vispārzināma lieta, ne?

5/22/16 02:49 pm

Liels paldies, [info]avoti, par kaķīša pieskatīšanu un barošanu. Pa šiem trim mēnešiem lopiņš pieņēmies svarā par 1kg. :)
Powered by Sviesta Ciba