Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

8/25/15 06:27 pm - Šogad vasara mani nemīl

Latvijā, cik saprotu, šobrīd ir patīkami silts. Taču es šonedēļ esmu Dānijā, kur t` svārstās ap 20`C, un šodien vispār visu dienu gāž. Ā, vai es jau pieminēju, ka viņiem te tik tikko kā beidzies ilgstošs karstuma periods?

8/22/15 04:54 pm

Tikko uz Avotu ielas satiku īstu Ķēviņu*! Nevar noliegt, mūsu sastapšanās bija likteņa pirksts, jo sākumā Ķēviņš sev raksturīgajā elegantajā gaitā devās labu gabalu man pa priekšu un mani nemaz neredzēja. Var pateikties laimīgai nejaušībai, ka, izmetot kārtējo sinusoidālo loku, Ķēviņš atskatījās un pamanīja mani! Uzreiz apstājies, viņš kādu brīdi nogaidīja, līdz pienākšu pietiekami tuvu, lai man piesietos veltītu mirkli sava neatkārtojamā šarma: "Vai, daiļava! Vai tev nav auksti?" Tā kā esmu visnotaļ pašpārliecināta jaunkundze un tādus "kretīnus mana tēva vecumā" parasti ignorēju, samulsusi no galantās uzrunas, sakautrējos, novērsu skatu un paātrināju gaitu. "Bļ@, mauka, ko neatbildi?" Ķēviņš noslēdza šo romantiski maģisko satikšanos.

* Ķēviņš: populārs folkloras tēls - kungs labākajos gados, kura unikālajā personībā apvienojušās izcilākās ķēniņa un tēviņa īpašības. Ķēviņa plašais interešu loks ietver ekonomiskus alkoholiskos dzērienus un daiļās, graciozās ķēvītes, pazīstamas arī kā tās kuces, kas pisās tikai ar ārzemniekiem.
Kā tas nereti gadās ar populāriem folkloras tēliem, Ķēviņš ir ticis arī daiļliterāri apdarināts.

8/20/15 11:59 pm

UNCENSORED (hide your moms) )

8/18/15 11:26 pm - The bias is strong with this one <3

ja Star Trek:TNG nav cītīgi skatīts, tad šo lūkot nav vērts )

8/18/15 05:43 pm - Par sejām, lakatiem un argumentiem*

Par šo tēmu krietnu laiku valdījos izteikties, jo īpatnējā veidā te saduras un it kā pat nonāk pretrunās vairākas manas personīgās pārliecības. Pirmkārt jau, man kā emancipētai būtnei un vispār visnotaļ nūdistei, tradīcijas un kultūras, kuru ietvaros no sievietēm tiek prasīts slēpt pat seju, aizdod dusmas. Piemetam klāt reliģisko aspektu, un man kā visnotaļ kritiski pret reliģiju noskaņotai, tāds apģērbs šķiet vai visu pasaules problēmu saknes manifestācija. Taču no otras puses, es esmu ar visām četrām ķepām un arī kailām krūtīm, ja vajadzīgs, par indivīda izvēles brīvību, līdz ar to, ja sieviete vēlas savu ķermeni un pat seju aizsegt, tad likums, kas to aizliedz, ir vardarbīgs. Ja mēs paskatītos uz šo jautājumu no reliģiski un kultūras ziņā neitrālāka izejas punkta, piemēram, ja cilvēks, kam kaut kādu iemeslu dēļ ir sakropļota seja, nevēlas to rādīt svešiem cilvēkiem, tad uzreiz ir skaidrs, ka šāds aizliegums ierobežo cilvēktiesības. Taču reti kurš izliekas, ka šī tēma tiek apskatīta tīri konceptuāli un kontekstā neitrāli, mēs visi zinām, ka runa ir par konkrētu kultūru un reliģiju. Un šajā kontekstā, savukārt, mēs no malas ar savu pasaules skatījumu varam teikt, ka "šis apģērbs ir pazemojošs" cik vien gribam, mutes dzesēšana nav aizliegta. Taču nēsātājai, kura domā konkrētajā kultūras kontekstā, tas tik ātri vis nemainīs viņas pārliecību. Un viņas pārliecība ļoti iespējams ir tāda, ka iziet cilvēkos ar kailu seju ir tik pat briesmīgi kā tev, latvieti vidusmēra, iziet cilvēkos ar pliku pakaļu. Tā kā mēs ļoti labi zinām, ka mums visiem zem apģērba ir plikas pakaļas, tad šo pliko pakaļu slēpšana pat karstā laikā arī ir nekas cits kā vien dīvaina tradīcija.

Diemžēl, šajā visā pasaules uzskatu cīņā par upuriem kļūs vienīgi tās pašas sievietes. Ja aizliegs, viņas neies laukā no mājām (un vienalga, vai pašu izvēles, vai bailēs no vīra un ģimenes dēļ), ja neaizliegs, ikkatra iziešana no mājas būs ar paaugstinātu risku nonāk konfrontācijā ar neiecietīgajiem, kas var novest pat līdz apģērba noraušanai vai citai pazemošanai, par ko vīrs/ģimene, protams, nosodīs sievieti (varbūt labāk nemaz neiet laukā no mājas?).

Bet tagad atsevišķi par argumentiem, visvairāk mani iejūsmināja šīs apmuļļātās pērles:
-) Tas ir drošības jautājums!!!1!1!!
Mhm, drošības jautājums. *aizrautīga ķiķināšana* Ja jau, tad jau vispār vajag izliegt staigāt necaurspīdīgās drēbēs, nēsāt necaurspīdīgas somas un braukāt apkārt necaurspīdīgās mašīnās. Ziniet, kaut kādu drošības apdraudējumu var paslēpt arī zem necaurspīdīga lietussarga.

-) Paskatieties uz Franciju!
Lūk, šis man patīk! Paskaties gan uz to Franciju un sekojiet Francijas piemēram, un beidziet vienreiz koķetēt ar Satversmes 99. pantu, ja.

-) Mūsu sabiedrībā ir savas pastāvošās normas.
Aha, tā jau es domāju, ka esmu tikusi apdalīta visu savu neilgo mūžu, jo ne reizi neesmu pastkastītē saņēmusi rokasgrāmatu Mūsu sabiedrībā pastāvošās ģērbšanās normas. Un tas ir skumji. Cik daudz nepatīkamu situāciju ar svešiem līdzcilvēkiem man būtu gājis secen, ja es būtu oficiāli informēta par to, ka pirms 15 gadiem keriņi un ādas jaka nebija iekļauta ikgadējā Normu almanahā! Un ka saplēstas džinsas nēsāt trīs gadus pirms to nākšanas modē arī bija atklāta nesekošana Normās norādītajam! Lai gan te man jāatzīst sava un tikai sava vaina, jo vienādiņ pamanos dzīvot ne tur, kur esmu pieraksīta vai deklarēta, tādēļ arī mani Normu alamanahi mani līdz šim nav sasnieguši.

* Par "labiem argumentiem" vai "labi argumentētām tēzēm" draiskie vēstures studenti savulaik sauca ievērojama izmēra sieviešu krūtis. Man ir aizdomas, ka draisko vēstures studentu uzvedība un izteiksme ne vienmēr atbilda Normu almanaham.

8/12/15 06:47 pm - Šur tur, šo to aizmirstot palabot...

Ieeju iekš tvnet.lv, tur pretim raugās ziņas virsraksts: «Pirkstu lauzēja» vadība: Aizliegums nēsāt parandžas agresiju neraisītu
Atveru pašu rakstu, a nē, nosaukums, izrādās, ir: «Islāma kultūras centrs»: Parandžu aizliegums ierobežotu cilvēkus; agresiju tas neradītu

8/12/15 09:07 am - Rīta klusais telefons

- Celies, tūlīt taps kafija.
- Dubstepa kafija???

8/9/15 05:57 pm - Bet ko iesākt, ja tava ienaidnieka ienaidnieks ir tavs ienaidnieks?

Vai Rīgas katoļu arhibīskaps Z. Stankevičs ir izpaudies intervijā satori.lv (piemēram, bet vispār), kur stāsta par astroloģijas, numeroloģijas, ezotērikas un maģijas tumsonības bīstamību sabiedrībai? Nē, nav.

Vai Rīgas katoļu arhibīskaps Z. Stankevičs ir izpaudies intervijā žurnālam Citādā Pasaule, kur stāsta par seksuālo minoritāšu tesību kaitīgumu sabiedrībai un "gender ideoloģiju" nosauc par "trešo totalitārismu"? Jā, ir.

8/7/15 03:21 pm - Good parenting

Dekorācijas: izrakumu laukums, blakus lielā kaudzē samesti akmeņi, ķieģeļu gabali utml.
Darbojošās personas: dzīvelīgs un zinātkārs bērnelis, norūpējušies arheologi, ļoti norūpējusies māmiņa, dzīves nogurdināts tētiņš.

Bērnelis (rāpjas akmeņu kaudzē): *neartikulētas līksmas skaņas*
Arheologi: Ei, jūs tur uzmanīgi, tie akmeņi var nobirt!
Māmiņa: Nu pieskati bērnu! Ņem viņu nost no tās kaudzes!!!
Tētiņš: Tak dzirdēji, pats tūlīt nobirs.

8/7/15 03:18 pm

Labi tie izrakumi, kuros ir gan labi kolēģi, gan labi laikapstākļi, gan tas viss vēl notiek labā vietā, un atradumi arī pavisam labi.

7/31/15 02:42 pm - Cilvēki, no kurienes tas aklais naids?

Nu nevajag lasīt tvnet komentārus pie rakstiem ar sensitīvu saturu, nu nevajag. :( Labi vismaz, ka kaķītis manā gultā aizkustinoši saritinājies, paskatos uz viņu, un tas derdzīgums kaut nedaudz aizmirstas.

7/24/15 11:15 am - Par mūsdienu mītiem

Kamēr Latvijā tēmas speciālistes daiļi dzejo par sievietes ikmēneša gadalaiku nomaiņu, Attīstītajos Rietumos(TM) runā par uzpūsto PMS mītu: pētījumi liecina, ka no pirmsmenstruāliem disforiskiem traucējumiem cieš 3-8% sieviešu.

7/17/15 01:09 pm - Fair advertising

Reklāma iekš radio: Portāls Delfi: fakti, meli, spekulācijas.

7/14/15 07:39 am - Latvijas vasara 2015

Jūlija vidū dodoties uz festivālu saģērbties tā siltāk. Iedzīvoties kakla sāpēs.

7/10/15 01:12 pm

Savulaik, kad strādāju par studiju metodiķi un man nācās parakstīt dažreiz pat dažus desmitus dokumentu dienā, nu ļoti sabojājās paraksts - kļuva arvien īsāks un neglītāks (ikurāt kā vienam no mūsu dekāniem). Pašlaik tas vispār izskatās pēc tāda sašķiebta astotnieka ar garu šķērssvītru pa virsu, un katrreiz, kad jāparakstās citu klātbūtnē, pavisam sakaunos. Komentārus arī esmu saņēmusi. Šodien atkal tāpat, tādēļ sāku domāt, vai nevajadzētu šito lietu sakārtot, ietrenēt sev daiļu sarežģītu parakstu, uz ko citi skatās un skauž.

Nez, tie cilvēki, kuriem ir tie izteiksmīgie, sarežģītie cilpu cilpām uz augšu, uz leju paraksti, speciāli mācījušies un tādus izkopuši, jebšu arī šajā lietā ir kā nu kuram dieviņš devis?

6/29/15 02:14 pm

No sērijas "pazīmes, ka tavas romantiskās attiecības varētu nebūt ideālas": tavs mīļotais vīrietis izliekas, ka ir nolaupīts, lai izvairītos no randiņa ar tevi.

6/19/15 08:08 am

Nu, tā jau ir, valstij un sabiedrībai ir jāattīstās un attiecīgi jāpielāgojas, kad nepieciešams. Tā kā pēdējos gados ziemas ir tādas-nekādas, bez sniega, un tautumeitas staigā visas tādas nebaltas, tad vismaz lai staigā ar tikumiņu.

6/15/15 05:38 pm - Tikumības histērija

Irl`ā par šo pukstu jau divas nedēļas, bet cibā vēl neesmu pasūdzējusies.
Tātad, Ilustrētās Zinātnes jūnija numurs, uz vāka uzraksts "10 mīti par seksu", kam blakus sarkans "14+"; pie paša raksta sākuma vēl piebilde: "Dažas raksta daļas nav piemērotas bērniem".
Rakstā aplūkotās tēmas:
1) G-punkts
2) Vīrieši domā par seksu katru septīto sekundi
3) Vīriešu un sieviešu dzimumorgāni pilnīgi atšķiras
4) Homoseksualitāti nosaka arī gēni
5) Apaugļošanas laiks nosaka bērna dzimumu
6) Afrikāņiem ir visgarākie peņi
7) Vīrieši ir iecienījuši misionāru pozu
8) Ir droši periodi, kad grūtniecība nevar iestāties
9) Vīrieša erekcija atspoguļo seksuālo vēlmi
10) Stimulanti veicina seksualitāti
Papildināts ar tādām skandalozām ilustrācijām kā:
-) zimējums ar dzimumorgāniem šķērsgriezumā dzimumakta laikā (papildus izvirtība - sieviete ir virsū!)
-) shematiski dzimumorgānu zīmējumi
-) bilde ar diviem briežveidīgo tēviņiem, kas gatavojas pāroties
-) shematiski seksa pozu zīmējumi (papildus izvirtība - trijos no tiem sieviete virsū!)

Jānudien, tik izvirtīgu un pornogrāfisku materiālu vispār vajadzētu tirgot tikai pēc 23:00.

Pie raksta "Zinātnieki kā izmēģinājuma trusīši", kur visnotaļ smalki aprakstītas visādas fiziskas sekas ne tiem fizioloģiski veselīgākajiem eksperimentiem, ko zinātnieki veikuši paši ar saviem ķermeņiem, gan nekādu brīdinājumu nav. Tad jau drīzāk no šī raksta bērniem varētu rādīties murgi, nekā bērniem zem 14 rastos kaitējums no vispārīga info par seksu un mītiem par to.

6/14/15 03:42 pm

Tvnets "kuplu formu īpašniecēm" vasarā iesaka tērpties ~36. izmēra drēbēs.

6/5/15 09:35 pm - Par fantāziju un profesionālo kretīnismu

Dzīvie miroņi, pūķi un vispār maģija? Yay, gimme more!

Bezfunkcionāla, bet milzīga koka jumta dekorācija vaildlingu ciemā apvidū, kur kokmateriāls ir ekskluzīvs resurss? Are you fucking kidding me.
Powered by Sviesta Ciba