Hedera helix L.

Fotosintēze zem mikroskopa

9/10/19 05:41 pm - Ārkārtīgi Tīrīga

Nu tad beidzot! Arī Rīgā dzīve kļūs dinamiska un aizraujoša, adrenalīns plūdīs pāri malām, jo atkritumu sakarā varbūt, cerams izsludinās ārkārtējo situāciju! (Man šis farss tiešām šķiet tīīīk ļoti uzjautrinošs, lai gan briesmīgi jau tas viss ir, briesmīgi.)

9/10/19 09:25 am

Heh, es tā jūtu, ka šomēness Rīga būs diezgan Netīrīga.

"Jautājums ir, vai tiešām šie apsaimniekotāji būs gatavi atkal mobilizēties un turpināt darbu. Pēc tam redzēsim, kuriem juristiem bija taisnība - mūsu vai KP," pauda Burovs.

9/6/19 10:30 pm

Doh.

Amazone pati patērē visu skābekli, ko saražo, tāpēc tās deva pārējās planētas bilancē ir drīzāk tuva 0%. Vairums skābekļa, ko elpojam, nāk no okeāna aļģēm.

Nav pat nepieciešams meklēt pētījumus, lai pārliecinātos par tā apgalvojuma patiesību. Pietiek ar apgalvojuma iekšejo loģiku: jau jau bilance parasti esot 0%, tad tagad jau nu toč tā bilance būs -%.

Esmu pamanījusi, ka pēkšņi ir kļuvis stilīgi ieņirgt par zaļo domāšanu un retoriski minimizēt kaitējumu, ko ekoloģijai nodara cilvēki. Tieši ieņirgt, nevis patiesi uztraukties par nepamatotu vai neveiksmīgu dabas aizsardzības politiku un tādēļ izglītot publiku par labākām stratēģijām.
Par ko nākamo varētu ieņirgt? Varbūt par naftas noplūdēm okeānos? Bīstamo atkritumu novadīšanu upēs?

UPD: Principā, es te redzu to pašu domāšanas mehānismu kā cilvēkiem, kas vienreiz saskaras ar sūdīgu ārstu, un tādēļ pasludina visu moderno medicīnu par nekam nederīgu.

9/6/19 08:34 am - Sātanisti, visur sātanisti

Sms no Bites. "Paldies, esam saņēmuši Jūsu maksājumu 6,66 apmērā. Foršu dienu un līksmi kalpot Moloham!" (Nu labi, nav izslēgta iespēja, ka dažus pēdējos vārdus es piedzejoju.)

9/4/19 07:25 am - Rīga, mana Tīrīga

Jautri mēs te tomēr dzīvojam. Atkritumu izvešanas firmas jau lauž līgumus, un Rīgas dome saka, ka no 15. septembra būs tikai viens ceļš kā atbrīvoties no saviem atkritumiem. Tikmēr Konkurences Padome sola, ka līdz septembra vidum nākšot klajā ar savu atzinumu, vai monopolu patiešām var uzskatīt par monopolu. Redz, pat mūsu valsts prezidents nezina, ko iesākt, un pats reāli riskē ar ieaugšanu atkritumos septembra otrajā pusē. :D

9/3/19 10:59 am - Kaķis labāk zina, kas viņai vajadzīgs

Kārtīgi sasmējos šorīt par savu mājas tīģeri. Viņai ir tas tipiskais kaķu niķis apgulēt visādas lietas, kas atstātas uz grīdas. T.i., ja kāds drēbes gabals vai maisiņš būs pēķšņi aizmirsts uz grīdas, kaķis būs klāt un gulēs virsū. Nu, normāla kaķa uzvedība, daudzi tā dara. Tā nu vakar vakarā uz grīdas atstāju vienu iesāktu galdniecības projektiņu ar visiem zāģīšiem, āmuriem, smilšpapīru u.c. No rīta pamostos, skatos - nu jā, kaķis kaut kā mistiski iekārtojies uz visa šī, manuprāt, ne īpaši ērtā bardaciņa. Tā kā, tagad zināsim - smilšpapīrs ir lielisks materiāls, ar ko iztapsēt kaķim guļvietu. :D

8/30/19 11:42 am

lol

Imigranti ir slikti, jo nevēlas integrēties mūsu sabiedrībā un pieņemt RIETUMU vērtības.

Bet tajā pašā laikā - imigranti ir slikti, jo viņi savus bērnus sūta MŪSU skolās.

8/28/19 01:49 pm - Statīvs sintezatoram

Varbūt kādam tāds nevajadzīgs stāv mājās un kaktā krāj putekļus? Labprāt iemainītu pret kādu dzēriena pudeli vai našķi.

8/15/19 06:54 pm - Kas tur bija ar tām skabargām, acīm un baļķiem?

Gan jau, ka daudzi cibā ir pamanījuši tādu personāžu [info]extranjero. Viņš parasti dara tā: atnāk uz kādu cibas ierakstu, iekomentē kaut ko vāji saistītu ar tēmu, ja kāds iesaistās, turpina atbildēt ar vēl vājāk saistītām tēmām, utt. Kad kādam šitāda Giša auļošana pieriebjas, un [info]extranjero tiek palūgts auļot prom, viņš kļūst aizvainots, sūdzas, ka tak gribējis tikai godprātīgu diskusiju, bet te, redziet, neviens negribot iesaistīties atklātā diskusijā un atbildēt uz viņa argumentiem. Par spīti šai sīki apnicīgajai lietai, kura viņa izpildījumā mēdz izvērsties uz desmitiem komentāru, gan nekad neesmu viņu banojusi. Jo nu, diezgan neikaitīgs jau vispār, parasti nav rupjš, kad apnīk, var vai nu ignorēt, vai dirst pasūtīt.
Taču nu izrādās, ka [info]extranjero pašam pacietība gan ir tikai kāda desmitā daļa no manas, jo es viņu tikko izbesīju un izpelnījos nedēļas banu ar ne vairāk, ne mazāk kā tikai sešiem komentāriem. Njā...

Bet ja jau šitā, tad man palika interesanti parunāt vispār par tēmām, kas tur iezīmējās.
Pirmkārt, vai tiešām tādas lietas kā 5G tīkls vai bitcoinu lietošana būtu ierindojami pie vides piesārņojumu topa, un katram zaļajam par to būtu jāsatraucas vairāk kā par siltumnīcas gāžu tiešajiem avotiem? Un ja nesatraucas, tātad īstenībā nemaz nerūp viņiem klimata pārmaiņas?
Otrkārt, ja salīdzina patērēto enerģiju (un kopējo dabai nodarīto kaitējumu), vai tiešām varētu būt tā, ka bitcoin vai tai līdzīga nākotnes valūtas sistēma būtu ievērojami dabai nedraudzīgāks pasākumus par tradicionālo valūtas veidu? Un ja mūsdienu politiķe no zaļo partijas pieņem ziedojumus bitcoinos, vai tas ir pierādījums viņas liekulībai attiecībā uz vides politiku?


Savukārt par to, ka 5G varētu būt kaitīgs cilvēku veselībai - nezinu, neesmu eksperte. Bet kaut kā nu ļoooti izklausās līdzīgi kādreizējai panikai ap mobilo telofonu lietošanu vispār.

8/10/19 11:57 am

Nu ja. Paldies, [info]santech, PAL-DIES.

Par džojstiku. :) Piektdienas nakti pavadījām, spēlējot Fēlixu līdz pusseptiņiem rītā. Pagulējām pāris stundas, es pamodos ap vienpadsmitiem, skatos - Panks jau atkal spēlē. :D Es tagad dzeru stiprinātu rīta kafiju un - uzminiet nu - arī spēlēju. Nospriedām, cik labi, ka šodien tāda mākoņaina diena, ir attaisnojums nekur neiet un visu dienu spēlēt vecās spēlītes. :D

8/9/19 02:46 pm - Kad aizliegums izplatīt melīgu propagandu nav iekļauts 10 baušļos

Tātad, Latvijas Evaņģēliski luteriskā baznīca rīkošot lūgšanu (un aģitācijas) kampaņu, "lai risinātu “abortu krīzes” problēmu". Tikmēr Latvijā (un realitātē) abortu skaits katru gadu sarūk.

7/26/19 09:12 am

Pēdējās nedēļas laikā ir liels prieks lasīt savu freidlisti - jau vairākas cibiņas ziņojušas, ka tikušas savās izvēlētajās mācību programmās.

7/26/19 08:15 am

Vakar man iestājās remonts, šodien vēl nav atgājis. Bet man jau patīk krāsot sienas, tā kā šis ir priecīgs ieraksts.

7/21/19 09:07 am - Lūdzu, lūdzu, nav par ko

Līdz ar manu atgriešanos Latvijā, arī vasara atgriezusies. :)

7/3/19 09:04 pm

Tuvumā manām mājām ir divi nelieli pārtikas veikaliņi. Vienam jau redīsu krājumus izēdu, tagad gandrīz "iztīrīju" otru. Savukārt Panks abos jau teju darbā pieņemts - kā aiziet uz veikalu, tā viņam pārdevējas palūdz kastes no noliktavām sanest, vai vēl ko palīdzēt.

7/2/19 05:34 pm

Ha. Visu dienu baidījos, kad tad sāksies tā apokalipse un rudens. Tā nu nesagaidīju. Tikko gan esot bijis briesmonīgais gāziens, bet es nedzirdēju, jo biju dušā, un tagad atkal saulīte spīž.

7/2/19 09:26 am

Varbūt kaut ko nesapratu, bet tad sanāk, ka "dabiskās" pļavas tiek glābtas no "nedabiskajiem" mežiem? Nē, es saprotu visu uztraukumu par sugu daudzveidību un tā, vienkārši nav mums Latvijā tādu "dabisko pļavu", ir tikai vēsturiskās pļavas, kas veidojušās pēc tam, kad ar līdumu zemkopību tika teritorijas attīrītas no mežiem, kādu laiku izmantotas kultūraugu audzēšanai, un pēc tam atstātas "savā vaļā".

7/1/19 08:41 am

Lampa bija patiešām lielisks pasākums, nākamgad noteikti braukšu atkal.

Bija vairākas ļoti aizraujošas diskusijas, par kurām vēlāk varētu izteikties izvērstāk. Šobrīd par vienu ne tik aizraujošu, tādēļ varu izteikties īsi: "Jaunais nacionālisms". Kā es uzzināju, tad nacionālisti nemaz neienīst ne gejus, ne brūnas ādaskrāsas imigrantus. Tik par dzimtenes mīlestību un sarkan-balt-sarkanām prievītēm tas viss esot. Neuzzināju, ko jaunie nacionālisti domā par sieviešu līdztiesību, bet varbūt palaidu ko garām, ik pa laikam pastaigājot apkārt diskusijas laikā. "Klausaities manos vārdos, bet neraugieties uz maniem darbiem" bija vadošais sentiments, jo, izrādās, nacionālismam nemaz neesot ne mazākā sakara ar NA politiskajām darbībām. Respektīvi, kaut arī visi diskusijas dalībnieki, cik sapratu, ir arī NA biedri (bet ne aktīvi politiķi), tomēr ikviens jautājums par NA politiskajām iniciatīvām un nostājām tika noraidīts kā "bet tas taču ir par politiku, mēs te runājam par nacionālismu kā tādu". Sarkan-balt-sarkanas prievītes un "skaistā tradīcija" lāpu gājiens, bet ne nesenais balsojums pret partnerattiecību likumu, piemēram. Nu ja.

Savukārt publika bija lieliski uzstājīga, tādēļ atkal un atkal varēja vērot, kā diskusijas dalībnieki dažādos veidos cenšas neatbildēt uz neērtajiem jautājumiem.

6/27/19 08:00 am - ja tu neesi trve, tu apropriē manu kvlt-ūru, un vispār \m/, ja

Ok, šī posta nosaukuma izskaidrojums, šķiet, tā arī veidos lielāko daļu paša posta. :D

Būs briesmonīgi gari. Bet varbūt pat interesanti, vietām.
... tālāk ... )

6/27/19 06:00 am

Tā kā pamodos pārsteidzoši agri, tad kafiju dzerot papētīju Lampas programmu un nolēmu, ka beidzot varētu apmeklēt šo pasākumu. Iepriekš vienmēr neveiksmīgi sakrita ar citiem plāniem, bet šogad tieši nekas cits nav ieplānots.
Powered by Sviesta Ciba