You wanna have a life but not too real
Dzimte un poli 
22.-Feb-2015 10:05 pm
Cibiņā jau klejoja, bet beidzot izlasīju (jo pa nedēļas vidu nav tādas lieliskas iespējas) - http://providus.lv/article/virietis-ir-vajakais-posms

Mulsina gan fakts, ka sarunā par dzimti un dzimumu kaut kā daudz tiek runāts tieši par vīrieti, bet, what the hell - this is the mans world. Isn't it?

Anyway, lai arī Providus labpatikās izraut no konteksta tēzi, ka vīrietis ir vājākais posms, man patika divi citi:

"Bet ar “kā agrāk” mēs iedomājamies, protams, ka visas sievietes bija bajārienes, nevis, piemēram, dzimtcilvēki." Te pat komentāri pa lielam lieki. No vienas puses pieprasām mūsdienu brīvības augļus, no otras - labumus, kas bija pieejami šauram sabiedrības lokam. Tad varbūt nesapņojam par nesasniedzamo, un ejam uz labumiem, kas reāli ir iegūstami mūsdienu šauram sabiedrības lokam? Tur gan sanāk atsisties pret realitāti, kamēr fantāzijas ēst neprasa. Tāds cherry picking.

"Protams, par atkāpi no standartiem vienmēr nākas maksāt. Kā par jebkādu individualitāti.". Lūk! Tas ir kaut kas iz sērijas, gribu būt matains metālists, un pālī nedabūt pa muti maskačkā. Pēc tam, protams, par to visu sašust. Jautājumā par ragutiņu vilkšanu kalnā nekas nav mainījies. Jā, kas svarīgi, šī vispār ir vispārcilvēciska atziņa.
Comments 
23.-Feb-2015 01:09 am
Tur daudz visāda cherry picking, bet daļa secinājumu ir ok. Tas, ka vīrietība ir krīzē, manuprāt, ir acīmredzami, to var pateikt jebkurš, kas ir papūlējies pusstundu pavērot gājējus uz ielas.

Acīmredzami ir arī tas, ka vecais "mužika" jēdziens vairs nav savietojams ar sociālo realitāti - sievietes savu konkurētspēju visās dzīves jomās demonstrē tik pārliecinoši, ka tur nav ko piebilst. Jaunais "soft male" (ar uzsvaru uz iekšējo spēku, nevis ārišķībām) arī vēl nav izplatījies, jo kur tad atrast tos pozitīvos piemērus, no kuriem mācīties īstenot savu vīrišķību nevis uz sievietes rēķina, bet balstoties uz bagāgīgiem iekšējiem resursiem. Protams, vienmēr atradīsies daži muzeja eksemplāri, bet ar tiem ir par maz, lai veidotu vērā ņemamu statistiku.

Tomēr, pirms plēst matus un krist panikā, ir vērts atcerēties, ka sociālās pārmaiņas notiek straujāk, nekā indivīdi ir spējīgi tām piemēroties. Proti, laiks rādīs. Vīrieši, visticamāk, neizmirs jau rīt. Tātad, pēc dažiem gadiem var sākt socioloģiski mērīt notiekošās transformācijas un, kazi, izrādīsies, ka pilnīgi paši no sevis un bez jebkādas ārējas bakstīšanas ir izauguši jaunās paaudzes vīrieši, kas lieliski sadzīvo ar laikmetu. Par to arī pacelsim savas glāzes!

This page was loaded Apr 19. 2024, 4:30 am GMT.