Antons V
antons_v
..:: .:.::::.:.
Page Summary

July 2015
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Back Viewing 0 - 50  
Heikki Aittokoski

Visi tāpat jau zina, tāpēc ielieku tikai savu mīļako vietu:

When Fraiday, Finland Män kou tu trink piör with othör Finland Män.
Not spiik.
When trink tuu matsh piör änd pottel ov votka, say tu othör Finland Män: ”You my pest frend.”
Then kou tu karaoke. Sing säd song. This häpi moument.

http://www.hs.fi/blogi/narrienlaiva/a1305944213082

Tags:

O, satori ir atpakaļ!

Priekā!

Tags: ,
Filosofu ēdienkarte

Gatavojos šīvakara gārden pārtjam pie vistuvākajiem draugiem. Tikko pagaršoju no rīta iemarinētos gril-dārzeņus. Šķiet, ka būs ēdami :)

Kompozīcija klasiskā (paprika, tomāts, sīpols, kabacis, šampinjons), tikai baklažāns šoreiz aizvietots ar puķkāpostu.

Kad tavs "argumentācijas" stils kļūst par zīmolu :)

"Sandra Veinberga - tieši viņa man atkal pirmā nāk prātā ar īpašas izlases epitetiem un steigu bilst savu pilnīgi nepamatoto un "vienīgo pareizo" viedokli, to vēl vienpersoniski nodēvējot par sabiedrības viedokli un salīdzinot ar Zviedrijas pieredzi."

Avots

Tags: ,

Slow Dancing In a Burning Room - John Mayer

Tags: ,

Sociālais eksperiments: kas notiek, ja divi puiši pastaigājas pa Maskavu sadevušies rokās?

Reaction to gays in Russia social experiment

Kā ir Putins franciski?

Atbilde

Tags:

Rīt došos klausīties Auroru Liepājā. Laika prognoze ir vienkārši satriecoša:

http://www.weather.com/weather/today/l/56.50,21.01?lat=56.50&lon=21.01&locale=en_US&temp=c

Kaut kas viegls un lirisks pēcpusdienai

Tom Petty - Damaged by Love

Tags: ,

Отдельный супруг

Tags: ,
Literāri izvērsta atbilde msjē Kautskim

Jā, es karsti vēlētos, lai būtu partija (apvienība vai organizācija), kur liberāli domājoši cilvēki uzvestos principiāli un nepārkāptu likumu, un tai pat laikā efektīvi ietekmētu LV politiku.

Vienlaikus, domāju, ka visu paveidu ne-liberasti ir ne mazākās sprukās. Īsumā ieskicēšu panorāmu.

Ventspilnieki ilgi un nesekmīgi nevar izdomāt, vai viņi ir vairāk zaļi, vai tomēr vairāk zemnieki. Lembes uzvalks liek domāt, ka drīzāk zaļi. Bet nekādā gadījumā ne zili. Un ārzemniekus viņi arī nemīl, ja vien tie nav viesi no Maskavas. Toties mīl ārzemju naudu, kuru gatavi ņemt pretī jebkurā daudzumā. Bet visādi citādi - pilnas slodzes patrioti, vienmēr trekni lubricēti un tāpēc atvērti jauniem piedāvājumiem.

Saskaņotās korupcijas partija arī visi kā viens ir pilnas slodzes patrioti, tikai paši nesaprot kam. Tās ir viņu politiskās amnēzijas blaknes, jo laba atmiņa, kā zināms, saskaņu tikai posta. Lai kā mēģinātu, viņi nevar atcerēties ne to, par ko ir iestājušies, nedz to, pret ko ir. Kā vajadzēs, tā būs, ka tik Saeimā sēdēt. Viņu problēma ir tā, ka Putina propaganda ļoti pārliecinoši rāda kā LV dara pāri krievvalodīgajiem. Tas padara viņu vēlētāju arvien prasīgāku un var piespiest viņus ieņemt mazāk nekonkrētu pozīciju. Jo cik tad var laipot? Vai nu Putins ir viņu prezidents, vai arī Vējoņs. Visvairāk saskaņai būtu gribējies, ja, tāpat kā Lembem, arī Vējoņam prezidents būtu Putins. Bet tā, šķiet, ir vienīgā pozīcija (blakus veselīgai attieksmei pret alkoholu), kur par Vējoņu varam būt droši.

Reģionālais aģents Bondars, kurš tik spoži izgāzās kandidējot uz prezidenta krēslu, ir slavens ar to, ka patīk sievietēm. Tā ir vērtība visos laikos, tikai pārvērst to nopietnā politiskā kapitālā izrādījās grūtāk, nekā šķita. Jo Saeimas sievietes, sasodīts, tomēr ir vairāk politiķes, nekā sievietes. Un labu uzvalku mūsdienās var atļauties pat deputāts ar suņa sirdi Šarikovs Kaimiņš, kura apdauzītais purns vēlētājam patika daudz labāk par aģenta Mārtiņa želejoto sasuku. Tiesa arī deputāts Šarikovs vairs nav tas, kas agrāk. Pat žurnālisti ir iemācījušies aizbāzt viņam muti, vai, sliktākajā gadījumā, atslēgt mikrofonu. Rezultātā kranča uzcītība vaukšķēšanā par jebkuru tēmu, un pat bez tēmas, krietni vien samazina katra atsevišķā vaukšķa lietderības koeficientu. Tomēr skaidrs, ka gan aģents Želeja Bondars, gan viņa četrkājainais draugs ir totāli patrioti - viens ir mūžīgi uzticīgs savam fotogēniskumam, otrs - savam rējienam.

Tradicionāli nacistisko vērtību nesēju galvenā grūtība ir tieši viņu patriotisms. Visu laiku ir jāstāv tā, it kā būtu norīts karoga kāts un tā spicais gals naigi kņudinātu taisno zarnu. Tik taisni var stāvēt tikai par ļoti konkrētām lietām, no kurām, būsim nu reālistiski, daudz naudas neatlec. Proti, ar tikumību, atšķirībā no netiklības, neko daudz nopelnīt nevar. Apriebties gan var ļoti ātri. Un pirmkārt jau pašiem sev, par koalīcijas partneriem vispār nerunāsim. Bet gribas taču kā tajā parunā: ij zivtiņu apēst, ij klēpī pasēdēt. A kā tu, cilvēks, kvalitatīvi pasēdēsi, ja pakaļu kņudina tikumības asais gals? Un labajam onkulim arī nepatiks, ja šis spicais gals izsprauksies un sabakstīs viņam bikses. Tādēļ stāviet taisni, latvju dēli un meitas, un prievītes aizžņaugtām rīklēm dziediet skumju tautas melodiju. Aiz škrobes jums neatliek nekas cits, kā aizliegt visiem visu - abortus, zāli, imigrantus, tiesības reģistrēt attiecības, you name it. Jo īstenam latvietim pieklājas nepārtraukti ciest. Kas necieš, tas ir nācijas nodevējs, tā lūk!

Visu situāciju varētu glābt tikai pietiekami iedarbīgs ārējs apdraudējums, ar kuru mobilizēt vēlētājus. Līdz šim labi derēja politiskie konkurenti un viņu šmucītes, proti, iekšējie apdraudējumi, ar kuriem vienmēr varēja pabiedēt vēlētāju. Bet arī tas pēdējā laikā vairs nevienu īpaši nesatrauc, jo konkurenti ir iemanījušies pārsteidzoši labi apvienoties visidiotiskāko likumu pieņemšanai. Un kāda vēlētājam starpība, no kurienes nāk stulbi likumprojekti, kamēr vien tie tiek veiksmīgi pieņemti? Kvalitatīvi mainīt visu šo farsu var tikai kārtīgs dramatiskais elements - nopietns ārējs apdraudējums. Visādi citādi mūsu degradācija kvalitatīvi progresē. Vēl mazliet, un izglītība, medicīna un drošība birokratizēsies līdz pakāpei, kur papīrs par izglītību atceļ vajadzību mācīties, rēķins par medicīnisko pakalpojumu sniegšanu aizstāj ārstēšanos, bet par to, ka esat drošībā un paši atradīsiet savu nozagto riteni, jūs informējat policiju, nevis otrādi. Ārēji tas viss pat izskatās pēc mierīgas un pārtikušas Eiropas. Un kādu brīdi vēl izskatīsies, pirms te atnāks kāds tradicionālāks un garīgāks, un beidzot ieviesīs kārtību.

Pirms tas notiek, tomēr gribas mazliet pacīnīties par tām sapuvušajām Eiropas vērtībām. Tādēļ, - jā. Viena maza, bet sprigana liberastu partija būtu tas ponijs, uz kura es liktu savu naudu.

Vēlētāja politiskais atvaļinājums

Ar "Vienotību" tagad kā ar Pareksu - vai nu tā tiek sadalīta labajā, ko vada, piemēram, Viņķele, un sliktajā, ko vada Āboltiņa, vai arī man ir jāmaina politiskā orientācija. Jo par esošo "Vienotības" versiju balsot vairs nav iespējams.
Un arguments par svītrojumiem (proti, nevis sūdzies, ka nav ideāla saraksta, bet svītro tos, kas nepatīk, tādā veidā koriģējot deputātu sarakstu sev vēlamā virzienā) pēc gājiena ar Junkuru arī vairs neiztur kritiku.

Žēl, jo kopš JL dibināšanas esmu balsojis par vērtībām, kuras šis politiskais spēks ir centies pārstāvēt katrās vēlēšanās un starp tām. Un jāatzīst - ar katru reizi pārstāvējis arvien sliktāk un sliktāk. Līdz beidzot pat tādam ietiepīgam liberastu ezītim, kā man, ir skaidrs, ka šīs vērtības ir nomestas zemē un tām tiek staigāts pāri. Sarežģītāk izsakoties, simboliskais kapitāls ir iztērēts. Un tīri intuitīvi jaušu, ka nebūt neesmu vienīgais, kurš šādu "Vienotību" vairs atbalstīt negrasās.

Tas nozīmē, ka būs jāiegulda zināms darbs, lai izdomātu, par ko tagad balsot. Jo vēlēšanās jau vienalga ir jāpiedalās (šī ir sena tēma, par ko argumentēt vairs negrasos). Kopumā gan tas viss uzvedina uz pārdomām par to, ka formāli demokrātijas instrumenti negarantē faktisku demokrātiju. Kā uzskatāmi parāda Zaķa palikšana mežā partijā, Āboltiņas gājiens ar Junkuru un Dimanta izmešana no NEPLP (latviešu uzvārdi tomēr ir literatūra :))), mums ir kontrolējama (ar manuālu vadību aprīkota) demokrātija. Un to ir uzrīkojuši tie paši, kas vēl pirms kāda laika skaļi kliedza par līdzīgiem pārkāpumiem no citu puses.

Pēc Dimanta atlaišanas cilvēki neies ielās protestēt (atšķirībā no 2007. gada). Daudzi vispār nav sapratuši, par ko viņu atlaiž - ko viņš tur pārkāpis, kam uz varžacīm uzkāpis. Varbūt tiešām vainīgs? Tie amatos sēdošie tak visi ir tādi aizdomīgi. Daudzus NEPLP vispār neinteresē, jo kāda starpība, kurš tur kaut ko regulē, ja ikdienas ziņas var dabūt par brīvu internetā. Neviens taču negrasās slēgt Delfi.lv vai Kasjauns.lv. Tāpat, televīzija turpinās raidīt. Un radio vismaz reizi dienā nospēlēs brīnišķīgo Midnight Oil "Beds Are Burning", kuram varēs dungot līdzi, joprojām uztverot tīri metaforiski. Tak forša muzička, vai ne?

Bottom line - politiskais atvaļinājums beidzies. Varam domāt, ko vēl varam iesākt ar savu apvītušo demokrātiju, pirms tā nav nosprāgusi kā nedēļu nelaistīta puķe, kas atstāta Rīgas dzīvoklī. Varam arī nedomāt, tikai tad nav ko gausties par dzīves kvalitāti.

P.S.
Mierinājumam elegantais, šarmantais "mūsu viss": Deivids Bovijs.

Sense8 - 10 epizodes beigu daļa, kur viņi visi atceras savu dzimšanu. Iespaidīgi.

Tags: ,
Attiecības kā piena paka

"I sound awful saying it but I think it can be like that. I see a lot of people in unstimulating relationships. And not just boyfriend-girlfriend relationships. They find themselves in stagnant friendships. If people were a little less scared [of ending things] they'd get more out of life… You meet the right person at the right time and they fulfill a certain something in your life. You fulfill something in theirs. But there's a time limit to that."

(c) Laura Marling: http://www.theguardian.com/music/2013/apr/28/laura-marling-interview-once-eagle

Un vēl kāda analoģija - ir cilvēki, kas visu mūžu nodzīvo vienā dzīvoklī/mājā, kas, turklāt, pieder viņiem pašiem. Jo šī vieta viņus pilnīgi apmierina, pie tās acīmredzamajiem trūkumiem sen pierasts, un jebkas cits šķiet tikai sliktāks. Viņi nav sajūsmā par šo dzīvesvietu, taču ir pieķērušies tai un sauc par mājām. Viņiem ir svarīga tieši šīs vietas nemainība, viņi labprāt noveco kopā ar to.
Un ir cilvēki, kas dzīves laikā paspēj nomainīt n-tās dzīves vietas. Dažas no tām ir bijušas satriecoši lieliskas, citas izrādījušās diezgan drausmīgas, bet lielākā daļa vienkārši labas. Katra savā veidā, protams. Tās dažkārt tiek pirktas, taču lielākoties tiek īrētas, dažkārt par smieklīgām summām, dažkārt pārmaksājot. Cilvēki vienlīdz lielā mērā priecājas kā ievācoties, tā arī izvācoties. Un tas galīgi nenozīmē, ka viņiem pret konkrēto vietu nebūtu nekādu jūtu vai atmiņu, tieši otrādi. Par ko liecina neskaitāmas fotogrāfijas.

Nav runa par to, ka vieni dzīvotu pareizāk, kā otri. Tās ir dzīves, kas balstītas uz dažādiem principiem. Bet jebkuriem dzīves principiem ir tikai viens kritērijs: tiem jābūt autentiskiem.

Jautājums, kas visu šo glīto konstrukciju sašķoba, ir šāds: ja nu dzīves principiem arī ir derīguma termiņš?

And I never even knew what to do

First Aid Kit - The Lion's Roar

Nu, tā ka pilnīgs Leonards Koens divu dzintarainu balsu izpildījumā. Turklāt, labā garastāvoklī :D

First Aid Kit - Emmylou

Show me my silver lining

First Aid Kit - My Silver Lining

Latiņina par Grieķiju - īsa vēsture un secinājumi

Hапомню, что такое греческая экономика была после того, как Греция была принята в Евросоюз. До принятия в Евросоюз это была абсолютная «липа». «Липа» в том смысле, что Евросоюз закрыл глаза на то, что греческие цифры никак не соответствуют тем параметрам, которые требовал Евросоюз. И Евросоюз закрыл глаза на это ровно потому, что Евросоюз является бюрократической организацией. А бюрократическая организация стремится к бесконечной экспансии. Греция, экономика которой явно не соответствовала не только уровню Евросоюза, но и явно не соответствовала, грубо говоря, новым ставкам по кредитам, которые Греция получала, и начала радостно получать деньги. Деньги, понятное дело, на что шли – на социальные выплаты и на умножение количества бюрократических мест.

Греческая экономика превратилась черти знает во что - Греческие чиновники работали до часу дня. Естественно, при этом их количество умножалось даже больше, чем в России, потому что надо было обеспечить этих трогательных людей работой. В Греции появилось большое количество профессий очень опасных для жизни, на которых надо было рано выходить на пенсию. Эти тяжелые профессии, например, включали в себя парикмахеров.
... tālāk ... )

Sex on Fire - by Kings of Leon, cover by The Flavour

B нарисованных окнах даже плывут облака

Все неприглядные здания и места в городе завешивают баннерами. Все тротуары закатывают в асфальт, не соблюдая технологии, так что этот асфальт развалится через полгода. Некрасивые газоны застилают пластиковой травой, а некоторые – тем же асфальтом.

Как Уфа готовится к саммитам ШОС и БРИКС

Can reading make you happier?

I’ve long been wary of the peculiar evangelism of certain readers: You must read this, they say, thrusting a book into your hands with a beatific gleam in their eyes, with no allowance for the fact that books mean different things to people — or different things to the same person — at various points in our lives.

http://www.newyorker.com/culture/cultural-comment/can-reading-make-you-happier

Var gadīties sastapt tik garlaicīgu neirotiķi, ka nav skaidrs, kā vispār izdodas uzburt tās milzu iekšējās drāmas.

Blue eyes and jazz, and attitude

Lana Del Rey - Shades of Cool

Mierīgi varētu būt Bonda titru dziesma.

Šodien mēs ar dēlu bijām sagādē un apgādē. Līdz ar to mazais vīrietis tika pie jauniem skečeriem (sorī, bet mamma no šitā vispār neko nesaprot - nu, kā var pateikt "nopērc viņam vēl vienus krokšus, lai vieni ir iekšai, otri āram"), paša džentlmeņa karsti iekārotas supervaroņu nāģenes, kurai es ielocīju nagu tajā vienīgajā pareizajā veidā, kādā jābūt ielocītiem nāģeņu nagiem, un rokenrola vestes.

Bija arī pats rokenrols, kas izpaudās kā sacīkšu stila braukšana ar iepirkumu ratiņiem pa rimčega garajiem gaiteņiem, svaigi cepti pīrādziņi un haribo konfektes. Tika sapirktas visādas saimniecībā svarīgas lietas, tai skaitā arī planžeris, kas tika iemēģināts uz visa iespējamā, it īpaši lielajiem skatlogiem (līdz minjonu premjērai mazāk kā nedēļa). Šādā bruņojumā mēs vareni jautrojāmies un šarmējām visu iespējamo veikalu pārdevējas. Mājupceļā, dabiski, viņš atplīsa un tikai aiznests uz gultiņu.

Dzeru kafiju un jūtos kā Homērs Simpsons viņa labākajās izpausmēs :)

Tags: ,
A true love of mine

Lions - Girl From the North Country (Bob Dylan Cover)

Please see for me if her hair hangs long,
rolls and flows all down her breast
Please see for me if her hair's hangin' long,
that's the way I remember her best

Tags: ,

There's only one way out of prison
Which is to set your jailer free

BG, "The Time" (Radio Silence, 1989)

She Past Away - Asimilasyon

Dalos ar draudzenēm :)

Padalieties ar šo rakstu savām draudzenēm un iedvesmojaties no šīs jaunās sievietes idejas, varbūt jums arī iešausies galvā kāda spīdoša ideja. Nekas šajā dzīvē nav neiespējams.

Ta-dā!

P.S.
Īsa priekšvēsture: kad šī brīnuma analogu redzēju H&M, ilgi nevarēju saprast, kas tas ir. Pajautāt nokautrējos :)

Tags: ,
All the lonely people... where do they all come from?

"Pavisam vientuļi, skumji un haotiski savukārt sevi pasniedza biedrība „antiglobālisti” – žoga otrā pusē kādu brīdi smirdēja pēc deguma un caur ruporu tika pateikti daži stiprāki vārdi."

Source

Es nesaprotu šos laikapstākļus.

Jeb man te vienīgajam ir auksti?

Tags: ,
Wow!

Pilnīgi neko nezināju par cilvēku ar šādu vokālu! Tikmēr viņš ir izdevies leiblā "Merciful Release".

James Ray - Nowhere Left to Go
James Ray - Manhattan Smile

Ok, šis izskaidro pierakstu MR James Ray - Another Million Dollars

No one speaks and no one tries

Pink Floyd - Echoes - Live at Pompeii

... tālāk ... )

Futbola karaliste

Lucavsalas futbola karaliste nebeidz iepriecināt. Šodien, izcirptajā laukumā nācās krietni paskraidīt. Agrāk garajā zālē bumba stiga un ķepa, bet toties nekur tālu neripoja. Tagad spēle sanāca tiešām atlētiska.

Stāvēju vārtos, kā parasti, un guvu lielu baudu no notiekošā. Ielaidu trīs. Pirmo stulbi starp kājām. Otro pretinieks iesita meistarīgi apspēlējot mani situācijā divi pret vienu, tur bez variantiem. Trešo arī starp kājām, tikai šoreiz mēģinot tomēr aizsniegties, kā rezultātā sanāca atsitiens no potītes. Ko no tā var secināt? Ka kaut kas jādara ar zemajām bumbām. Toties atvairīju kādus 20 sitienus, no tiem vismaz 5 būtu stabils vārtu guvums. Tā, ka bilance pozitīva. Uzvarējām 5:3.

Bet kopumā tik sasodīti laba kompānija un tik nenormāli baudāms pasākums. Ir vairāki cilvēki, kam sanāk pavisam labi, ar formu un tehniku spīdēja [info]black_data un kāds Armands (?), kurš ir lielisks sitējs. Bet kopumā katrs, kas tur ir, kaut ko dara ļoti labi (šodien kāda dāma aizsardzībā bija vienkārši vārtsarga labākais draugs - grand merci). Katru reizi domāju par to, kā tik vienkārša lieta kā bumbas sišana var sagādāt tik daudz labsajūtas. Endorfīni pludo.

Auroras "Barjera" nokoverēta

Beyond The Borders - Barjera (AURORA cover)

Это, конечно, абсолютно необычная вещь

Интервью Ксении Собчак с Михаилом Саакашвили в Одессе

Михаил Саакашвили рассказал Ксении Собчак в эксклюзивном интервью о будущих реформах в Одесской области, о том как он мог стать советником Порошенко, но стал губернатором, о дружбе Кадырова и Путина, о боевых действиях в Донбассе, и о том почему война не придет в Одессу.

Mācamies runāt: genuflection.

Tags:
Vienkārši jāskatās

Marina un Ulejs

Marinas mākslas performance, kurā projekta ietvaros viņa veltījusi minūti klusuma katram svešiniekam, kurš vēlējies tajā piedalīties.

Taču negaidot viņas priekšā parādījies Ulejs - bijušais mīlnieks, ir pagājuši vairāk kā 30 gadi.

Burqa + bikini = burqini

Turpinot [info]black_data akcentēto etnogrāfiskās apakšveļas problēmu, piedāvāju apspriest reliģiski korektus peldkostīmus.Designed by Aheda Zanetti.

Var iegādāties šeit: http://ahiida.com/home.php

Tags: ,
Publicistika jeb non-fiction literatūra

Iegriežoties stacijas "Polaris" uzskrēju visrū šim brīnumam: Александр Генис, "Уроки чтения. Камасутра книжника" (2013)Сомнительность уроков литературы станет заметней, если сравнить их с другими. Представьте, что нас заставляют учить не таблицу умножения, а историю таблицы умножения. Вместо принципов деления и сложения – примеры деления и сложения. Вместо методов анализа – набор результатов. Вместо игры на пианино – эволюцию инструмента.
Получается, что такого предмета, как “литература”, нет и быть не может. Ведь школа должна научить не тому, что читать, а тому – как. Особенно – сегодня, когда XXI век предложил книге столь соблазнительный набор альтернатив, что чтение может выродиться в аристократическое хобби вроде верховой езды или бальных танцев. Чтобы сохранить чтение, надо вернуться к “арифметике чтения”. Только навык умелого чтения позволяет решить всякую задачу и влюбиться в подходящую, а не навязанную программой книгу. Чтению учат, как всему остальному: осваивая азбуку, исследуя связи, понимая цели и оценивая средства, но главное – ставя себя на место автора. Чтобы стать хорошим читателем, надо быть писателем, или – хотя бы – побыть с ним. Медленно и упрямо ты идешь вплотную за автором, чтобы, переняв его опыт и обострив свою интуицию, настигнуть его.

Manuprāt, šis Genisa (dzimis Rīgā, starp citu) darbs meistarības ziņā mierīgi var sacensties ar Umberto Eko mazo, bet virtuozo "Откровения молодого романиста" (2013).

Pilnā skaļumā

Eiffel - Saoul

Moi - Je Suis Saoul.

Zemenes. 2 kg. Hell yeah!

My heartland

Ideāla diena. Izgulējos līdz 12. Padzēru kafiju un izgāju uz ielas. Saule beidzot uz ādas (+ 25 grādi), vējš matos un visi ceļi vaļā. Devos uz savu priežu paradīzi - vasarnīcu netālu no upes Gaujas/jūras/ezera.

Iemēģināju jauno Carnikavas gājēju/velobraucēju tiltu. Kaut kāda laža ar paša tilta speciālo abrazīvo pārklājumu, kas drūp nost, bet pārējais uztaisīts lieliski. Līdz Carenei tagad varu aizmaukt apm. 5 minūtēs un atkrīt velosipēda stibīšana pa dzelzceļa tiltu.

Pēc tam uz ezeru, kur atklāju peldsezonu. Ūdens vēl nav silts, bet iebridu bez problēmām. Peldēju pa pliko, pēc tam žuvu vējā. Pēc tam vakariņas - aukstā zupa un siermaizes. Nekādas tabakas vai alkohola. Ķermenis dzied kā stīga, gars dungo līdzi.

Иосиф Бродский - Стакан с водой

Ты стоишь в стакане передо мной, водичка,
и глядишь на меня сбежавшими из-под крана
глазами, в которых, блестя, двоится
прозрачная тебе под стать охрана.

Ты знаешь, что я - твое будущее: воронка,
одушевленный стояк и сопряжен с потерей
перспективы; что впереди - волокна,
сумрак внутренностей, не говоря - артерий.

Но это тебя не смущает. Вообще, у тюрем
вариантов больше для бесприютной
субстанции, чем у зарешеченной тюлем
свободы, тем паче - у абсолютной.

И ты совершенно права, считая, что обойдешься
без меня. Но чем дольше я существую,
тем позже ты превратишься в дождь за
окном, шлифующий мостовую.

Brodskis, protams, joko. Rakstīt par ūdens glāzi ir apmēram tik pat nopietns gājiens, kā rakstīt par naglu vai grīdas dēli, vai jebkuru citu lietu, kas dzejā labi kalpo par simbolu, metaforu vai apstākli, bet nekādi nevar kļūt par galveno varoni. Jo, kā rāda šis piemērs, pat ģēnijam nav diez ko daudz teikt par to. Pēdējais pants ļoti patīk.

Do not go gentle

Do not go gentle into that good night,
Old age should burn and rave at close of day;
Rage, rage against the dying of the light.

Though wise men at their end know dark is right,
Because their words had forked no lightning they
Do not go gentle into that good night.

Good men, the last wave by, crying how bright
Their frail deeds might have danced in a green bay,
Rage, rage against the dying of the light.

Wild men who caught and sang the sun in flight,
And learn, too late, they grieved it on its way,
Do not go gentle into that good night.

Grave men, near death, who see with blinding sight
Blind eyes could blaze like meteors and be gay,
Rage, rage against the dying of the light.

And you, my father, there on that sad height,
Curse, bless, me now with your fierce tears, I pray.
Do not go gentle into that good night.
Rage, rage against the dying of the light.

Dylan Thomas

Dylan Thomas

Kad Soderbergs taisīja savu "Solāri", tad par pamatu viņš ņēma šo Dilana Tomasa dzejoli:

... tālāk ... )

Михаил Жванецкий: Положительные эмоции — это эмоции, которые возникают, если на все положить…

Pilns saraksts: http://echo.msk.ru/blog/adme/1560854-echo/

Like a girl?

When did doing something "like a girl" become an insult?

Vīrieši runā par feminismu

Lūk, rītdienas pasākums: Kaņepes Kultūras centrā 4. jūnijā 17:00 notiks Latvijā pirmā publiskā vīriešu saruna par feminismu.

Vai vīriešiem Latvijā ir vajadzīgs feminisms? Vai mēs dzīvojam maskās?

The Mask You Live In

Šobrīd mainās datumi. Check.

Tags: ,

No viņu otrā, mazāk tumšā un ne tik joy-division-iskā albuma:

O. Children - I Know (You Love Me)

Salīdzinājumam no pirmā:

O.Children - Malo

Back Viewing 0 - 50