Antons V
antons_v
..:: .:.::::.:.
Page Summary

December 2014
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31

Back Viewing 0 - 50  
"Ksjuš..." jeb "Розовый бомбер Дождя"

No "zelta jaunietes", kam patīk tusēt, iztaisīties un palaist muti, Ksenija Sobčaka pēdējos gados ir kļuvusi par nopietnu un cienījamu sabiedrisko un politisko figūru, viedokļu līderi un žurnālisti.

BET - uz Putina preses konferenci bija atnākusi rozā sporta jaciņā.

Reakcija no krievu vīriešu puses ir automātiski paternalizējoša - viņa tiek uzrunāta nevis kā Ksenija Anatoļjevna, bet gan kā Ksjuša. Kā tāds mazs un ne pārāk gudrs skuķēns, lai gan kundzei ir maģistra grāds politoloģijā un 33 gadu.

Video šeit: https://www.youtube.com/watch?v=I0gtP1NjNI0

No vienas puses varētu teikt, ka pat ja viņa ierastos elegantā business suit, kādreizējais Anatolija Sobčaka sulainis Putins vienalga pret viņu izturētos tēvišķi. Sak, neiztaisies man te par baigo dāmu, meituk, ES tevi pazīstu no laikiem, kad skraidīji ar bantēm bizēs. No otras puses, tas parādītu to, cik ļoti tālu Ksenija ir pāraugusi šādu attieksmi. Bet - varbūt - rozā jaciņa traucē to redzēt?

P.S.
Tai pat laikā, viņas uzdotie jautājumi bija ļoti spēcīgi.

20 gadi lopā...

Reklāmas izstrādājums restorāna izstrādājumam - kad saturs beidzot iemanto formu:

/īpaši iejūsmo pamatteksta fonta krāsa un izmērs/

Maķīts

Video labāk neskatīties - līmenis kā skolas disenē.

Dienas jautājums

Šis ir tik lieliski, ka nevaru nepadalīies.

2006.gada žurnāla „Astroloģijas Pasaule” pavasara numurā mēs vēlējāmies uzklausīt astrologu domas jautājumā:

... tālāk ... )

Šodien lems par Rudzīša psihoterapeita sertifikāta apturēšanu

LPB arī aicina vērsties Ētikas komisijā Rudzīša vai citu psihoterapeitu klientus, kas ir saskārušies ar tādu psihoterapeitu pozīciju, kas atbalsta vardarbību vai pauž diskriminējošus uzskatus pret kādu no sabiedrības grupām.

David Gilmour has said that The Endless River will be the band's last.

the endless river - pink floyd - new album - new song 2014

Olimpiete

Suzy Favor Hamilton, Prostitute and Former Olympian, Stripped of Award

Būtiskas detaļas:

1) Viņa apzināti un brīvprātīgi izvēlējās nodarboties ar prostitūciju: "I was drawn to escorting in large part because it provided many coping mechanisms for me when I was going through a very challenging time with my marriage and my life. It provided an escape from a life that I was struggling in." For her, being a call girl was less about the money (though her going rate was $600 an hour) and more about the experience.

2) Viss atklājās tādēļ, ka viņa pati atklāja savu īsto vārdu dažiem klientiem: "Hamilton's story did not break until she disclosed her identity to several of her clients, who in turn told others. Hamilton, who had gone by the name "Kelly Lundy," was also running a real estate brokerage as well as doing motivational speeches."

3) Līdz ar to viņa uzņemas visu atbildību par sekām: "I take full responsibility for my mistakes. I'm not the victim and I'm not going that route. Everybody in this world makes mistakes. I made a huge mistake. Huge."

4) Komentāros cilvēki saka, ka nekādi tituli nav atņemti, un ka šis ir "urinalism" not journalism.

Valsts - ASV.

Mana attieksme pret to - pilnīgi nekāda.

Imigrante Marusja "Musja" Tataroviča svin svētkus

К дому Муси Татарович подъезжали вереницы легковых автомашин. Приятно щелкали замки вместительных багажников. Оттуда извлекались свертки, ящики, корзины в разноцветной упаковке, перевязанные лентами.
Баранов, Еселевский и Перцович, не снимая ярких галстуков, орудовали дружно молотками. Собирали на широком тротуаре привезенную частями белую двуспальную кровать.
Евсей Рубинчик нес, шатаясь, клетку из сварного чугуна. Она предназначалась для Лоло, хотя в ней мог бы уместиться Рафаэль.
Аркаша Лернер шел к Марусе налегке. Он ей принес билет нью-йоркской лотереи, купленный за доллар. А разыгрывалось в этот день четыре миллиона с небольшим.
Владелец магазина «Днепр» фантазией не обладал. Он снова прикатил Марусе целую телегу всяческих деликатесов. Но сама телега в этот раз была из мельхиора.
Друкер ограничился ста восемнадцатью томами «Мировой библиотеки приключений и фантастики».
Григорий Лемкус вынул из багажника квадратный полированный футляр. В нем помещалась кипарисовая лютня с инкрустациями. Лемкус пояснил, вручая Мусе инструмент:
— Облагораживает душу!
Чек он сохранил, загадочно при этом высказавшись:
— Таксдидактибл...

Всех удивил правозащитник Караваев. Он явился неопохмелившийся и мрачный. Захотел устроить в честь Маруси Татарович небольшое личное самосожжение. Буквально возле Мусиного лифта.
Караваева успели потушить французским бренди «Люамель». Зеленый синтетический пиджак его, как выяснилось, был огнеупорным.
Караваев понемногу успокоился и вежливо спросил:
— Нельзя ли потушить меня внутри?
Ему был выдан дополнительный стакан того же «Люамеля»...

Всех растрогал публицист Натан Зарецкий. Подарил Марусе ценный, уникальный сувенир. А именно — конспиративную записку диссидента Шафаревича, написанную собственной рукой. Она гласила:
«Вряд ли».
И размашистая подпись:
«Шафаревич. Двадцать первое апреля шестьдесят седьмого года...»

Около семи к Марусиному дому подкатил роскошный черный лимузин. Оттуда с шумом вылезли четырнадцать испанцев по фамилии Гонзалес. Это были: Теофилио Гонзалес, Хорхе Гонзалес, Джессика Гонзалес, Крис Гонзалес, Пи Эйч Ар Гонзалес, Лосариллио Гонзалес, Марио Гонзалес, Филуменио Гонзалес, Ник Гонзалес и Рауль Гонзалес. И так далее. Был даже среди них Арон Гонзалес. Этого не избежать.
Как выяснилось, лимузин был их подарком жениху. Невесте же предназначалась серенада...

Стол был накрыт. Бутылки изготовились к атаке. Орхидеи, гладиолусы, тюльпаны — завороженно роняли лепестки в фаянсовое блюдо с неразрезанной индейкой.
Рафаэль был в смокинге. Невеста в белом платье с кружевами.
И все гости улыбались. И Лоло не сквернословил. И у Левушки привычно ощущалась неизменная конфета за щекой.
И музыка наигрывала. И все кого-то ждали. И я, честно говоря, догадываюсь, в общем-то, — кого. Живого автора.
И тут явились мы с женой и дочкой. И Маруся вдруг заплакала. И долго вытирала слезы кружевами...
Тут я умолкаю. Потому что о хорошем говорить не в состоянии. Потому что нам бы только обнаруживать везде смешное, унизительное, глупое и жалкое. Злословить и ругаться. Это грех.

Короче — умолкаю...

(c) Сергей Довлатов, "Иностранка".

Dusmīgi un vienlaikus liriski: Ministry - Worm (Locate Consume Repeat Mix)

Вы - Дэвид Боуи

http://diletant.ru/personality_test/result/22726925/

Вы - космический Дэвид Боуи. Мастер перевоплощений, талантливый актер и создатель совершенно неповторимого музыкального стиля. За вашу длительную карьеру вы неоднократно радикально меняли облик, эпатируя публику нарядами, прическами, а также высказываниями. Вас, как и многих других рок-музыкантов, интересовали эксперименты с расширением сознания, но вы сумели преодолеть и этот тяжелый этап. Вы написали бесчисленное количество синглов, но самым известным и любимым все равно останется Space Oddity.

Tags: ,
«Солнечный удар» (2014)No recenzijas GQ: "Михалкову обидно за судьбу Родины, но еще обидней за самого Михалкова: вот-вот и самого режиссера со всей его многогранностью и гениальностью сдует попутным ветром зрительского равнодушия. «Солнечный удар», в общем, стоящее кино, но Михалков — он же немножко про другое, он может тоньше, умнее и искреннее. Главное, чтобы после «Солнечного удара» байопик Путина снимать не заставили." (http://www.gq.ru/blogs/revizor/92159_sami_s_usami.php)


Filma izjūk pa detaļām, zem kuru svara pazūd struktūra. Proti, no tā, ka režisors vienkārši saliek rindā dziļus un apjomīgus jēdzienus "jaunība", "skaistums", "diža valsts", "kaislība" un "karš", "gods", "traģisks", "zemisks", utt. nerodas saturs. Tagadējā Mihalkova lielākais trūkums ir tas, ka sajucis fons un priekšplāns - rūpīgi zīmējot kaut kādas sīkas un priekšmetiskas detaļas, kurām bieži vien ir tīri dekoratīva nozīme, viņš aizmirst tik pat rūpīgi izstrādāt priekšplānu un galvenos varoņus. Rezultātā, akieriem galvenajās lomās burtiski nav ko spēlēt - scenārijs ir tik nabadzīgs, ka no tām pāris frāzēm, kas viņiem dotas, nesanāk nekas sakarīgs. Ieguvēji no tā visa ir otrā plāna aktieri un ar viņiem saistītās epizodes, kur ar pāris lakoniskām frāzēm pilnīgi pietiek.

Rezultātā filma darbojas sentimenta, ne intelekta līmenī. Sentimenta pietiek, lai noturētu uzmanību un noskatītos līdz galam, bet tas arī viss.

True story

Ceturtdienas, 6. novembra, vakarā beidzot noslēdzās līdz šim populārākās Kanāla 2 realitātes šova TV zvaigzne dalībnieces gaitas pēc slavas un panākumiem – bijusī striptīzdejotāja Kristīne (attēlā), kura neilgi pēc vēsts par grūtniecību visus pārsteidza, paziņojot, ka ir slima ar vēzi, nolēma doties mājup.

http://www.delfi.lv/izklaide/televizija/smagi-slima-grutniece-kristine-pamet-tv-zvaigzni.d?id=45194250#ixzz3Igcsg4yi

Manā nezināšanā ir daudz robu.

Tags: , ,
Вышла в свет книга Виктора Пелевина «Любовь к трем цукербринам»Пародия то ли на священный текст, то ли на самого себя, написанная от лица юноши-ясновидца.

Pilna recenzija šeit.

Priekš kam vārdi?

Live version - Огонь Вавилона

Ļoti ķerama instrumentālā daļa.

Stila blogs - zilā ekrāna valdzinājums

Ja jau visi, tad es arī ieblogošu par modi. Vispār man TV diktores patīk - viņas ir glītas un ar valdzinošiem tembriem. Šajā ziņā Ilvas Liepiņas aiziešana bija smags trieciens LTV1 estētikas baudītājiem.
Mēs visi zinām, ka "De Facto" ir nopietns raidījums, kur runā par sabiedriskām tēmām, korupcijām, krāpšanām un vispār - par to cik slikti dara visādi sliktie. Tas ir ļoti cienījams darbs, kaut arī skatīties to visu ir grūti, jo katru reizi dūša aptekās par to kā tumsas spēki izšiverē valsti. Un tad nu gribas, lai vismaz starp nervus tricinošajiem sižetiem būtu redzams kaut kas jauks, glīts un atspirdzinošs.

Bet "De Facto" komanda ir citās domās. Brīnišķīgā un atraisītā kompānija nolēmusi izspēlēt filmas "Dienesta romāns" estētiku (skat. vizuālo materiālu).Sāksim ar galvu. Šoreiz frizūras vietā - celiņš. Tāds grūts celiņš, žurnālista taka. Par valsts likteni norūpējušos seju ierāmē smagnēji, arhaiski briļļu rāmji, no kuriem dveš tīri juridiska bezcerība. Labas ziņas ar tādu optiku paziņot nav iespējams, viss izklausīsies pēc sprieduma, kas nav pārsūdzams. Tālāk pāriesim uz korpusu. Zilā žakete, kas pati par sevi būtu tīri tā neko, šajā ansamblī izskatās vienmuļi kā ar krāsu apliets granīts. Baltā blūze izmisīgi mēģina sašķelt šo monolītu, taču mirst, jo to caurdur priekšā aizspraustais naglveidīgais mikrofons.
It kā jau skaidrs - ja tiek pirktas balsis un visādi citādi zaimotas mūsu brīvās un demokrātiskās vēlēšanas, tad nav ko flirtēt ar skatītāju. Patiesībai jābūt skaudrai un apdullinošai, kā nelegālam alkoholam, ar visu eļļaini metālisko pēcgaršu. Varbūt tā arī vajag. Varbūt patiesība nav jāizpušķo. Jo, ja jau Alvis Hermanis var atļauties visādi iztaisīties ar septiņdesmito gadu modēm, tad arī LTV1 komandai jārāda savs radošums. Tikai žurnālistes žēl - tak jauna vēl un visādi citādi šarmanta. Cerams, ka arī viņai režisori ļaus atplaukt kadrā, tāpat kā Rjazanovs to ļāva Alisei Freindlihai.

Tags: ,
Liar, liar...

Sagribējās šodien kaut ko no 90-tajiem.

Babes in Toyland - Bruise Violet

No šodienas skata šī mūzika šķiet tāda jauka un naiva - mīlīga tīņu dusmošanās par dzīvi. Pamēģinātu toreiz kāds tā pateikt, es laikam ar viņu vairs nerunātu :))))

Nez, kāds vēl disenēs liek šādu mūziku? Labprāt aizietu uz tādu.

Winston McAnuff - What A Man Saw

Прощайте, хипстеры! Вам на смену идут тви (twee)

Курт Кобейн, группа The Smiths, Уолт Дисней, романтизм в литературе и Анна Франк - что между ними общего?
"Тви", - отвечает журналистка Тамара Монтеро, автор статьи, опубликованной на сайте La Voz de Galicia. "Думаете, я сошла с ума? Нет. Тви объединяет все это... и еще больше разных вещей. Тви - это революция. Мирная революция. Они уже пришли и разбивают хипстеров в пух и прах", - пишет автор.
... tālāk ... )

battlemood

Amon Amarth - We Shall Destroy

March as one
Don't look back
Odin's sons
Attack!

Stephen Marley - Rock Stone ft. Capleton, Sizzla

Комитет охраны тепла - Зубы (1988)

К осени 87-го года вокруг Олди и Стэна сплотился относительно дееспособный состав, ориентированный исключительно на
реггей в его северной, мрачновато-достоевской трактовке. Традиционная халявность и бардачность звучания «Комитета» естественным образом вписывалась в растафарианскую идеологию. Заметим, что в последующие годы «Комитет» «боролся» с кривоватостью своего звучания весьма оригинальными методами. Музыканты репетировали прямо во время концертов, поскольку другой возможности не было. Наиболее точно музыку «Комитета» можно было охарактеризовать как «джем в стиле реггей» - правда, без необходимой для реггей легкости и прыгучести.
... tālāk ... )

Jazzy folk

Foklmūzika, kur iepīti džeza elementi un aranžējumi. Ļoti cienījami.

The Pentangle_ the pentangle (1968) full album

Tags: , ,
Igauņi pērk konjakus?

Šīs dienas ziņa Nr.1 ir par šo: Alkohola īpatsvars kopējos tēriņos: Igaunija līdere

Atkal sanāk, ka pie Igauņiem viss ir kaut kā pirmreizīgāk, pirmšķirīgāk un jevropejiskāk. Pat Krieviju, lūk, ir apsteiguši (tas gan laikam tikai tāpēc, ka Krievijas pašdžīto ļergu nemaz nav iespējams kaut kā izmērīt).

A mēs piektie. Toties kopā ar Lietuviešiem. Bet aiz Baltkrieviem (lūk, šeit Imants Kalniņš atkal teiktu, ka pie Puķina un Baķkas tomēr ir kārtība un izliktos, ka tādu Igauņu nemaz nav).

Valdībai šis ir skaidrs mājiens - ir jāsamazina algas, lai procentuālajā attiecībā mēs tomēr dabūtu pirmo vietu.

Latvijas iedzīvotāji un demokrātija

Vēlētāju aktivitāte šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās bijusi ļoti zema. Kā preses konferencē pēc iecirkņu slēgšanas teica CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars - maz ticams, ka galīgais līdzdalības skaitlis sasniegs 40%.

Vienīgais, ko šajā sakarā varu pateikt, ir šis: tie, kas nejūtas atbildīgi iet un balsot tāpat izjustīs visus priekus un jaukumus ko CITU sabalsotie eirodeputāti mums sagādās. Ždanokas iekļūšana ir kauns pa visu ģīmi.

Esmu teicis jau iepriekš un atkārtošu vēlreiz - padirst savu demokrātiju ir vieglāk par vieglu, vienkārši vajag domāt par kaut ko citu un kādu dienu iznāks pamosties pavisam ne tajā valstī, kuru gribās.

Судили человека 23-х лет за то, что он выбрал делом своей жизни поэзию

Ļoti interesants dokumentālais kino: Дело Иосифа БРОДСКОГО

Tags: ,
Smadzeņu atslodzei

Silikons pret ūdeņraža pārskābi: Олеся Малибу отпиздила Карину Барби

Voteman

Dāņu mēģinājums izkustināt kūtros vēlētājus: Voteman

Rullītis jau noņemts no aprites, jo atzīts par aizvainojošu visos līmeņos. ES pilsoņiem nepatīk "dobro s kulakami", atšķirībā no Krievijas, kur Labais, Patiesais un Skaistais ir apvienots vienā un saucas "tanks".

Няш-мяш!

Šausmīgi bērnišķīgi, bet neko nevaru sev padarīt: Была ваша стала НЯША!

Par šo pašu tēmu nopietns raidījums iekš "Eho Moskvi": Наталья Поклонская, прокурор республики Крым

K.Remonts

Koncerta apskatu sagādājis Rudaks: Vēsturei nepieciešams remonts. Nezinu, kāpēc K.R. tā patīk Daksis, kurš tika pieteikts kā "viena no vīrišķīgākajām balsīm uz LV skatuves". Kurā vietā tā vīrišķība ir paslēpta, nudien nesaprotu. Drīzāk varētu teikt, kad šī ir pirmā reize, kur viņš bija puslīdz baudāms. Ja atmetam pārgrieztās acis un eksaltēto blēšanu, tad pāris dziesmas viņš nodziedāja pieklājīgi.

Bet īstā koncerta pērle bija Ieva Akurātere, kuras vokāls ir nepārspējams K.REMONTS - Un būs Tev @Palladium 25.04.2014

Ko Ukraina māca Latvijai?

Lūk, Ingmārs Pūķis papūlējies apsvērt mūsu nākotnes izredzes. Ne visam gribas piekrist, bet daži kvalitatīvi domu graudi tur ir: http://puukjisin.blogspot.com/2014/04/kas-rit-ap-1100-jamaina-latvijas.html?spref=tw

Détroit

Bertrāns Kantā no Noir Désir savā jaunajā grupā joprojām ir lielisks: Détroit - Ange De Désolation

Ōōōōō: Détroit - Null And Void

Āāāāā: Détroit - Droit Dans Le Soleil

Vai ne? Détroit - Le Creux De Ta Main

Nu, jā! Détroit - Horizon

Pētījumi liecina, ka nimfomānes pat netēlo orgasmu, kā to dara daudzas citas pieklājīgas sievietes.

http://spoki.tvnet.lv/aktuali/Nimfomanija/26403

Tags: ,
Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Tags:
Jura Ševčuks par pavasari

Slāvu dvēseles plašums tā vislabākajās izpausmēs: ДДТ - Актриса Весна (1992)

Актриса Весна после тяжкой болезни снова на сцене:
Легким движеньем вспорхнув на подмостки оттаявших крыш,
Читает балет о кошмарной любви и прекрасной измене,
Танцует стихи о коварстве героев и верности крыс.

Овации улиц раскрасили город священным зеленым.
От этой молитвы обрушилось небо лавиной тепла,
Несмолкаемый визг площадей засиренил галерки влюбленных,
В залатанных фраках фасадов заполнили партер дома.

Актриса Весна,
Актриса Весна,
Позволь нам дожить,
Позволь нам допеть
До весны...

Солнце-генсек мусолит лорнет в императорской ложе,
Мрачно ворчит о расшатаных нервах, что греть не резон,
Приподнимает за подбородки улыбки прохожих,
И, крестясь, открывает семьдесят пятый театральный сезон.

Tags: , ,
Mai opinjon

Kā Obama zvanīja Bērziņam

Trešais pasaules karš

Šis jau ir kā padomju bērnībā vai no filmas "Dr. Strangelove": Krievijas telekanāls Krimas dēļ piedraud ASV 'pārvērst pelnos'

VIDEO "Вести недели" с Дмитрием Киселевым (16.03.2014)

все просто

Алексей Архиповский - Ваня

Come out and Fight

Irish rebel songs

Ужаснись самому себе

Кончаловский: Вся правда о России.

Tipa, smieklīgi

Tags: ,
Dokumentālisms

Skarbi kadri: http://vimeo.com/87111967

Ielu kaujas Kijevā 18. februārī. Biju jau pieradis pie mūžīgās raustīgās un neasās kvalitātes, bet te tas viss ir pārsteidzoši labā attēla kvalitātē.

Художник Геннадий Добров - "Автографы войны"

Ļoti iespaidīga grafikas izstāde ar paskaidrojumiem.

Критик Т. С. Никитина: "Он брал вещи, которых другие даже боялись касаться, вещи, которые не только находились вне сферы искусства, но противолежали искусству; он брал страшное, увечное, почти безобразное, — и делал это бесстрашно, как хирург бесстрашно входит в палату с тяжелоранеными. Своим материалом он избрал человеческое страдание: судьбы инвалидов войны, жертв геноцида, нищету, обездоленность, безумие. Он заглядывал в глаза немых, юродивых, безымянных, потерявших все, даже прошлое, в глаза стариков и детей, изувеченных войнами, — и видел в них величие и красоту, истинный масштаб человека, его суть, открывающуюся именно в громадности страдания."

"Sieviete ar apdegušo seju"

Tags: ,
A Mimosa is a cocktail-like drink

Izlasīju Aināra Kamoliņa "Dienasgrāmata: Spinozas poētika".

Dažās vietās smējos, bet neteikšu kurās. Tas arī nav būtiski. Garadarbs ieturēts Jerofejeviskā antifilosofiskās kontrironijas stilā, kas mūdsienu laikmetīgajā mākslā ir, par lielu nožēlu, retums, jo no mākslas vides nākošiem autoriem vairumā gadījumu vienkārši nav vajadzīgās intelektuālās jaudas un akadēmiskās mānijas. Bet te mums ir darīšana ar filosofu, kurš iemēģina roku teātra un vizuālajā mākslā, gan arī dadaisma dzejas kanonā. Tas viss, viņam pašam par dziļu apmierinājumu, izdodas pilnīgi nebaudāmi un nožēlojami, taču tāds arī ir antifilosofiskās kontrironijas mērķis - sasniegt izcilību ar savu neveiksmīgo centienu apraksta palīdzību.

Pēc darba izlasīšanas nekādi jautājumi neradās un tas ir labi. Mākslai vajag būt tādai, kas ja ne gluži atbild uz jautājumiem, tad vismaz atceļ tos - atsāpina cilvēka vēlmi uzdot jautājumus. Galu galā, var secināt, ka jebkuras mākslas funkcija ir (an)estētiska šī vārda visplašākajā nozīmē. Proti, arī tajā nozīmē, kur tikko pēc nobrāzuma nervi ir tādā šokā, ka sāpes vēl nav jūtamas. Pēc tam, protams, sāp tā, ka jābrēc, bet pirmajā brīdī pašam šķiet, ka esi radīts no tērauda.

Tātad. Darba centrā ir mimētiska ludistika, proti, spēles ar mimozu. Iespējams, ka tieši šeit ir pāršauts pār strīpu, jo atskaņa "Spinoza - mimoza" pielīp kā salkana melodija, kas pašam to negribot sadzirdēta nejauši ejot garām ieslēgtam radio. Taču, iespējams, patiesībā ir tieši pretēji, ka tieši šī šķietami acīmredzamā trivialitāte, šis bērnudārza līmeņa kalambūrs ir darba pati skaistākā daļa. Jo ilgāk par to domāju, jo vairāk sliecos par labu šai versijai.

Oi!

Sakiet man, ka palieku vecs, bet šis ir vienkārši sweet:

Džimlai Rūdi Rallallā! (filmas treileris)

Absolūti lielisks ir kāda imagināra amtavīra dabiskais "Oi!" (skat. 1:09) reaģējot uz ziņām. Trāpīts tā, ka es valstos zem galda.

Tags: ,
Spinozas poētika un Freida gramatika

Tātad, pasākums: filozofa Ārona Šustera lasījums „Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns” ar filozofa Aināra Kamoliņa ievadu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 8.februārī pulksten 15, publikācijas “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika”.

Sākšu ar dažiem citātiem, kuru kontekstu nav īpaši obligāti atstāstīt, jo tas ir pieejams šeit.

AK: "Atzīšos, vakardiena bija visnotaļ vētraina... Es vispār neesmu no tiem, kam patīk šāds publiskas lekcijas formāts, daudz vairāk man patīk kafejnīcas vai bāra atmosfēra - tur es varētu izstāstīt visu būtisko."
AK: "Spinozas darba saturu atstāstīt netaisos, jo pēc tam vairs nav par ko runāt."
AK: "Mani interesē, kas notiek, ja Spinozu mēģina nevis saprast, bet gan apzināti pārprast jeb izlasīt kaut kā citādāk".

AS: "Let us re-imagine our situation through the perspective of a classic. What would be spinozistic sexuality? It would be geometric sexuality of DeSade. What would be Spinoza's philosophy of complaining?"
AS: "Psyche is like a machine of associations that runs on its own - the associations are automatic."
AS: "Mind - a productive chaos of linguistic units."
AS: "Let's imagine, how God would complain. Genesis: "In the beginning... there was a defect."
AS: "Freud blurred the distinction between normality and the illness. Mental problems are just exaggerations of the inherent conflicts. In that sense we here are all normal neurotics."
AS: "Psychoanalysis is a difficult thing to defend."
Etc., etc.

Kopumā šī bija tīri laba izklaide tiem, kas saprot šādu humoru. Atnākušie varēja priecāties par Ārona Šustera lektora dotībām - šajā ziņā priekšnesums bija nevainojams. Runātājs ik pa brīdim nāca klajā ar asprātīgiem vārdu savirknējumiem. Vienīgās pretenzijas varētu būt pret to, ka reizēm retorika aizstāja argumentāciju vai vispār kaut kādu puslīdz strukturētu izklāstu. Iespējams, ka cilvēkiem, kas nepārzina kontekstu pārāk labi, bija grūti izsekot tam visam.
Savukārt, tie, kas orientējas kontekstā, varēja rasties pretenzijas pret vai nu pārāk brīvo jēdzienu lietojumu, vai arī to definīcijas trūkumu. Līdz ar to, radās aizdomas, ka dažas no tēmām, kas tika problematizētas varētu izrādīties pseidoproblēmas, kas rodas no pārāk nevērīgas apiešanās ar valodu. Tajā skaitā arī noslēdzošā tēze par to, ka "Death is not somewhere in the future, we are already dead now. I mean, birth is a kind of death and we are now in the second life, the "afterlife". And we are dead in the sense that life does not immediately identify with itself - it happens, but without acknowledging itself."
Pēc pasākuma parunājos ar Šusteru pie vīna glāzes un viņš pacietīgi atbildēja uz maniem kritiskajiem jautājumiem. Rezultātā iemācījos dažas lietas. Paldies organizētājiem.

Do we really care at all?

The Adverts - Bored Teenagers

Tags: ,
Njā.

Hodorkovska intervija par cietumā pavadītajiem gadiem.

Кремль в чёрной зоне

Generation "Pepsi" ukrainian style

... tālāk ... )

Nacistu gājieni no "Berkuta" puses

Specnazs izģērbj arestētu cilvēku pilnīgi kailu un liek tam stāvēt salā.

Berkut stripped naked man // Беркут раздел догола человека

UPD. via [info]mako Lūk, šis pats pusis, kurš aresta brīdī ir pilnībā apģērbts:

"Беркут" бьет повстанца и отбирает у него шапку

Tikmēr Krievijā...

Несмотря на то, что соседняя Латвия продолжает по инерции экономический дрейф в сторону Евросоюза, политические процессы, происходящие у наших соседей, подготавливают почву для будущего геополитического разворота. Об этом свидетельствуют результаты последних муниципальных выборов, в ходе которых члены коалиции, возглавляемой «русским мэром» Риги Нилом Ушаковым, увеличили свое представительство в рижской Думе –сторонники сближения России и Латвии получили 39 (из 60) мандатов.

Предлагается нижеследующее:

Сформировать неформальный штаб по подготовке к парламентским выборам 2014 г. в ЛР. Цель штаба – формирование лояльного России правительства по итогам выборов. Промежуточные цели: а) 1-е место «Центра согласия» на выборах; б) подбор правильных коалиционных партнеров, не настроенных радикально националистически, для этой партии – в частности, упоминавшихся выше СЗК и «Партии реформ». Мы исходим из того, что в одиночку «ЦС», несмотря на рост своей популярности, не сможет получить простое большинство, необходимое и достаточное для формирования правительства. Штаб должен иметь два базовых центра – в Риге и Москве.

NR2.ru: http://www.nr2.ru/moskow/449533.html

Back Viewing 0 - 50