Antons V
antons_v
..:: .:.::::.:.
Page Summary

March 2014
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31

Back Viewing 0 - 50  

Pētījumi liecina, ka nimfomānes pat netēlo orgasmu, kā to dara daudzas citas pieklājīgas sievietes.

http://spoki.tvnet.lv/aktuali/Nimfomanija/26403

Tags: ,
Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Tags:
Jura Ševčuks par pavasari

Slāvu dvēseles plašums tā vislabākajās izpausmēs: ДДТ - Актриса Весна (1992)

Актриса Весна после тяжкой болезни снова на сцене:
Легким движеньем вспорхнув на подмостки оттаявших крыш,
Читает балет о кошмарной любви и прекрасной измене,
Танцует стихи о коварстве героев и верности крыс.

Овации улиц раскрасили город священным зеленым.
От этой молитвы обрушилось небо лавиной тепла,
Несмолкаемый визг площадей засиренил галерки влюбленных,
В залатанных фраках фасадов заполнили партер дома.

Актриса Весна,
Актриса Весна,
Позволь нам дожить,
Позволь нам допеть
До весны...

Солнце-генсек мусолит лорнет в императорской ложе,
Мрачно ворчит о расшатаных нервах, что греть не резон,
Приподнимает за подбородки улыбки прохожих,
И, крестясь, открывает семьдесят пятый театральный сезон.

Tags: , ,
Mai opinjon

Kā Obama zvanīja Bērziņam

Trešais pasaules karš

Šis jau ir kā padomju bērnībā vai no filmas "Dr. Strangelove": Krievijas telekanāls Krimas dēļ piedraud ASV 'pārvērst pelnos'

VIDEO "Вести недели" с Дмитрием Киселевым (16.03.2014)

все просто

Алексей Архиповский - Ваня

Come out and Fight

Irish rebel songs

Ужаснись самому себе

Кончаловский: Вся правда о России.

Tipa, smieklīgi

Tags: ,
Dokumentālisms

Skarbi kadri: http://vimeo.com/87111967

Ielu kaujas Kijevā 18. februārī. Biju jau pieradis pie mūžīgās raustīgās un neasās kvalitātes, bet te tas viss ir pārsteidzoši labā attēla kvalitātē.

Художник Геннадий Добров - "Автографы войны"

Ļoti iespaidīga grafikas izstāde ar paskaidrojumiem.

Критик Т. С. Никитина: "Он брал вещи, которых другие даже боялись касаться, вещи, которые не только находились вне сферы искусства, но противолежали искусству; он брал страшное, увечное, почти безобразное, — и делал это бесстрашно, как хирург бесстрашно входит в палату с тяжелоранеными. Своим материалом он избрал человеческое страдание: судьбы инвалидов войны, жертв геноцида, нищету, обездоленность, безумие. Он заглядывал в глаза немых, юродивых, безымянных, потерявших все, даже прошлое, в глаза стариков и детей, изувеченных войнами, — и видел в них величие и красоту, истинный масштаб человека, его суть, открывающуюся именно в громадности страдания."

"Sieviete ar apdegušo seju"

Tags: ,
A Mimosa is a cocktail-like drink

Izlasīju Aināra Kamoliņa "Dienasgrāmata: Spinozas poētika".

Dažās vietās smējos, bet neteikšu kurās. Tas arī nav būtiski. Garadarbs ieturēts Jerofejeviskā antifilosofiskās kontrironijas stilā, kas mūdsienu laikmetīgajā mākslā ir, par lielu nožēlu, retums, jo no mākslas vides nākošiem autoriem vairumā gadījumu vienkārši nav vajadzīgās intelektuālās jaudas un akadēmiskās mānijas. Bet te mums ir darīšana ar filosofu, kurš iemēģina roku teātra un vizuālajā mākslā, gan arī dadaisma dzejas kanonā. Tas viss, viņam pašam par dziļu apmierinājumu, izdodas pilnīgi nebaudāmi un nožēlojami, taču tāds arī ir antifilosofiskās kontrironijas mērķis - sasniegt izcilību ar savu neveiksmīgo centienu apraksta palīdzību.

Pēc darba izlasīšanas nekādi jautājumi neradās un tas ir labi. Mākslai vajag būt tādai, kas ja ne gluži atbild uz jautājumiem, tad vismaz atceļ tos - atsāpina cilvēka vēlmi uzdot jautājumus. Galu galā, var secināt, ka jebkuras mākslas funkcija ir (an)estētiska šī vārda visplašākajā nozīmē. Proti, arī tajā nozīmē, kur tikko pēc nobrāzuma nervi ir tādā šokā, ka sāpes vēl nav jūtamas. Pēc tam, protams, sāp tā, ka jābrēc, bet pirmajā brīdī pašam šķiet, ka esi radīts no tērauda.

Tātad. Darba centrā ir mimētiska ludistika, proti, spēles ar mimozu. Iespējams, ka tieši šeit ir pāršauts pār strīpu, jo atskaņa "Spinoza - mimoza" pielīp kā salkana melodija, kas pašam to negribot sadzirdēta nejauši ejot garām ieslēgtam radio. Taču, iespējams, patiesībā ir tieši pretēji, ka tieši šī šķietami acīmredzamā trivialitāte, šis bērnudārza līmeņa kalambūrs ir darba pati skaistākā daļa. Jo ilgāk par to domāju, jo vairāk sliecos par labu šai versijai.

Oi!

Sakiet man, ka palieku vecs, bet šis ir vienkārši sweet:

Džimlai Rūdi Rallallā! (filmas treileris)

Absolūti lielisks ir kāda imagināra amtavīra dabiskais "Oi!" (skat. 1:09) reaģējot uz ziņām. Trāpīts tā, ka es valstos zem galda.

Tags: ,
Spinozas poētika un Freida gramatika

Tātad, pasākums: filozofa Ārona Šustera lasījums „Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns” ar filozofa Aināra Kamoliņa ievadu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 8.februārī pulksten 15, publikācijas “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika”.

Sākšu ar dažiem citātiem, kuru kontekstu nav īpaši obligāti atstāstīt, jo tas ir pieejams šeit.

AK: "Atzīšos, vakardiena bija visnotaļ vētraina... Es vispār neesmu no tiem, kam patīk šāds publiskas lekcijas formāts, daudz vairāk man patīk kafejnīcas vai bāra atmosfēra - tur es varētu izstāstīt visu būtisko."
AK: "Spinozas darba saturu atstāstīt netaisos, jo pēc tam vairs nav par ko runāt."
AK: "Mani interesē, kas notiek, ja Spinozu mēģina nevis saprast, bet gan apzināti pārprast jeb izlasīt kaut kā citādāk".

AS: "Let us re-imagine our situation through the perspective of a classic. What would be spinozistic sexuality? It would be geometric sexuality of DeSade. What would be Spinoza's philosophy of complaining?"
AS: "Psyche is like a machine of associations that runs on its own - the associations are automatic."
AS: "Mind - a productive chaos of linguistic units."
AS: "Let's imagine, how God would complain. Genesis: "In the beginning... there was a defect."
AS: "Freud blurred the distinction between normality and the illness. Mental problems are just exaggerations of the inherent conflicts. In that sense we here are all normal neurotics."
AS: "Psychoanalysis is a difficult thing to defend."
Etc., etc.

Kopumā šī bija tīri laba izklaide tiem, kas saprot šādu humoru. Atnākušie varēja priecāties par Ārona Šustera lektora dotībām - šajā ziņā priekšnesums bija nevainojams. Runātājs ik pa brīdim nāca klajā ar asprātīgiem vārdu savirknējumiem. Vienīgās pretenzijas varētu būt pret to, ka reizēm retorika aizstāja argumentāciju vai vispār kaut kādu puslīdz strukturētu izklāstu. Iespējams, ka cilvēkiem, kas nepārzina kontekstu pārāk labi, bija grūti izsekot tam visam.
Savukārt, tie, kas orientējas kontekstā, varēja rasties pretenzijas pret vai nu pārāk brīvo jēdzienu lietojumu, vai arī to definīcijas trūkumu. Līdz ar to, radās aizdomas, ka dažas no tēmām, kas tika problematizētas varētu izrādīties pseidoproblēmas, kas rodas no pārāk nevērīgas apiešanās ar valodu. Tajā skaitā arī noslēdzošā tēze par to, ka "Death is not somewhere in the future, we are already dead now. I mean, birth is a kind of death and we are now in the second life, the "afterlife". And we are dead in the sense that life does not immediately identify with itself - it happens, but without acknowledging itself."
Pēc pasākuma parunājos ar Šusteru pie vīna glāzes un viņš pacietīgi atbildēja uz maniem kritiskajiem jautājumiem. Rezultātā iemācījos dažas lietas. Paldies organizētājiem.

Do we really care at all?

The Adverts - Bored Teenagers

Tags: ,
Njā.

Hodorkovska intervija par cietumā pavadītajiem gadiem.

Кремль в чёрной зоне

Generation "Pepsi" ukrainian style

... tālāk ... )

Nacistu gājieni no "Berkuta" puses

Specnazs izģērbj arestētu cilvēku pilnīgi kailu un liek tam stāvēt salā.

Berkut stripped naked man // Беркут раздел догола человека

UPD. via [info]mako Lūk, šis pats pusis, kurš aresta brīdī ir pilnībā apģērbts:

"Беркут" бьет повстанца и отбирает у него шапку

Tikmēr Krievijā...

Несмотря на то, что соседняя Латвия продолжает по инерции экономический дрейф в сторону Евросоюза, политические процессы, происходящие у наших соседей, подготавливают почву для будущего геополитического разворота. Об этом свидетельствуют результаты последних муниципальных выборов, в ходе которых члены коалиции, возглавляемой «русским мэром» Риги Нилом Ушаковым, увеличили свое представительство в рижской Думе –сторонники сближения России и Латвии получили 39 (из 60) мандатов.

Предлагается нижеследующее:

Сформировать неформальный штаб по подготовке к парламентским выборам 2014 г. в ЛР. Цель штаба – формирование лояльного России правительства по итогам выборов. Промежуточные цели: а) 1-е место «Центра согласия» на выборах; б) подбор правильных коалиционных партнеров, не настроенных радикально националистически, для этой партии – в частности, упоминавшихся выше СЗК и «Партии реформ». Мы исходим из того, что в одиночку «ЦС», несмотря на рост своей популярности, не сможет получить простое большинство, необходимое и достаточное для формирования правительства. Штаб должен иметь два базовых центра – в Риге и Москве.

NR2.ru: http://www.nr2.ru/moskow/449533.html

Ukraina

Ļoti labs žurnālistu darbs, manuprāt. Korekti un uzmanīgi, apzinoties, cik ļoti mediji var ietekmēt notikumus.

Битва за Киев. Часть 1

Kličko

Kličko paziņo par pamieru starp protestētājiem un specnaziem

Open Minded

VIDEO: Ivars Ījabs. Nacionālisms I

Lekcijas tēmas:

1) Nācija un nācijvalstis - kā pasaules politiskās uzbūves pamatprincips
2) Nacionālā identitāte - kā cilvēka piederība noteiktai nācijai
3) Nacionālisms - kā politiska kustība
4) Latviešu nacionālisms - kā vēsturiski veidojies un joprojām aktuāls

Trīs lietas - labas lietas

After quitting heroin and crack cocaine "by himself", the 55-year-old Al Jourgenson said he "needs help" beating his addiction to alcohol.

The Guardian: Ministry's Al Jourgensen to enter rehab for alcoholism

Sakarā ar šo uzliekam: Ministry - Just One Fix

Kā iztulkot?

Kā jūs tulkotu frāzi "initialize display"? Konteksts - mājas lapas rīki.

1) "parādīt uz ekrāna"
2) "parādīt"
3) ...?

Tags:
Kaite sit cilvēku

"Delfu" tulkošanas robota kārtējais šedevrs:

"Tā kā pēc šī raksta izlasīšanas daudzi "Reddit" lietotāji izjuta pēkšņu kņudēšanu dibena apvidū, viņi interesējās, kā gan tik briesmīga kaite var sist cilvēku."

http://www.delfi.lv/tehnika/dabas_brinumi/arsti-virietim-sasuj-kopa-abas-dibena-puses.d?id=44043951#ixzz2qeXUL3aP

Tags:
Razorblade pop

Tiem, kam pirms gadiem 10-15 HIM likās laba manta, ir par ko papriecāties atkal - pagājušā gada albums apliecina, ka viņi joprojām spēj sacerēt čupu lipīgu pop-goth hitu (vietām šajā medus mucā ieskanās arī patīkamais smagums no agrīnajiem albumiem):

H.I.M. - "Tears On Tape"

Отец Кураев

Д.БЫКОВ: Отец Кураев – человек невероятной серьезности. Он не православный Сноуден, он, конечно, повторяет ситуацию, которая в России всегда была. Ситуация церковного не скажу раскола, но разномыслия, разноречия, ситуация опалы, ситуация дисциплинарного нарушения – она в России возникает регулярно. Наверное, возникает потому, что здесь церковь слишком похожа на боевую организацию, боевую единицу. Опять-таки, если уж цитировать стихи, помните как у Льва Лосева? «Что-то есть военное в церковном». Вот, наверное, здесь многовато этого военного, и поэтому всегда будут возникать ситуации если не раскола, то разномыслия.

Мы знаем, что сейчас в православной церкви российской очень много священников, которые не имеют права по разным причинам давать интервью, высказывать свою солидарность Кураеву или вообще открывать рот. Мы знаем, что очень много церковных мыслителей (ну, просто наложена на них такая, уж не знаю, епитимия там или обязательство такое), они не могут открывать рот. Им, вот, разрешено оставаться в церкви, но критиковать ее не разрешено.

Мы знаем эту ситуацию. Она, конечно, гибельна во многих отношениях.

Viss teksts

Politika - māksla valkāt vairākas maskas vienlaikus nezaudējot seju.

(c) Nezināms autors

Tags:
Pussy Riot sarunājas ar ortodoksuТолоконникова: А вы готовы заниматься правами заключенных?
Кураев: Наверное, не готов.
Толоконникова: То есть вы не до конца консолидируетесь с этой позицией? Она вам нравится чисто теоретически?
Кураев: Теоретически — да. Но все-таки у каждого какое-то свое служение.
Толоконникова: Вас не смущает, что в местах лишения свободы (...) по-прежнему существуют пытки, по-прежнему существуют люди, которые умирают в заключении, по-прежнему есть унижение человеческого достоинства.
Кураев: Я не общественный деятель.
Толоконникова: Вы общественный деятель, вы лукавите.
Кураев: Я при случае по колониям ездил тоже, были и такие встречи в моей жизни. Есть у меня одна вещь, которая очень сдерживает меня, сковывает: мне бывает очень неудобно к заключенным обращаться, потому что у этих людей опыт боли больше, чем у меня. Я пока еще слишком благополучен.

Visa intervija

Atkal par vīriešu svārkiem

Doma joprojām maisās pa galvu. Lūk, ne-folk versijas šim brīnišķīgajam apģērbam:http://www.ebay.com/bhp/modern-kilt

Tags: ,
Moving on.

Lietas notiek nelaikā - dažkārt par ātru, dažkārt par vēlu. Daudz kas no tā, kas ar mums notiek, tiktu uztverts pavisam citādi, ja tas notiktu pavisam citā laikā.

Piemēram, gadumijas viesības, kur visi ierodas smokingos, kur ir ar zināmu izcilības kvalitāti apveltīta sabiedrība un kur ir pieklājīgi dzert tikai smalkus dzērienus - ai, cik ļoti svarīgi tas būtu pirms x gadiem, kad tu esi optimistiskāks, naivāks un tev ir svarīgi iegūt un apliecināt savu statusu (jo tu vēl esi tik jauns, ka tas tev ir svarīgi). Tad tu būtu satraucies par to, vai kaklasaite tik tiešām ir ielūgumā pieteiktā "black tie", vai tava frizūra tik tiešām ir nevainojama un vai tu piebrauc ar gana smalku auto.

Vai arī no citas puses - tās ir viesības, kuras notiek šaurā īres dzīvoklī. Cilvēki ir apveltīti ar galvenokārt intelektuālu un radošu izcilību. Nekāda tukša small talk, viens vienīgs brutāls humors un ne mazāk brutāla lirika. Sīva konkurence par asprātīgāko joku, pēc kura visi vairākas minūtes nevar atgūties no smiekliem. Ir atļauts piedzerties un reibumā runāt par būtisko, bezgalīgi iedziļinoties detaļās. Ir atļauts atlūzt uz grīdas. Ja tas būtu noticis pirms x gadiem, tu kļūtu dulls no laimes, nevis alkohola, jo justos kā īstu filosofiju un kultūru pagaršojis, sastapies ar cilvēkiem, kuru klātbūtnē nauda un visas citas sociālekonomiskā statusa lietiņas nenozīmē neko. Tu satrauktos par to, vai tavs sakāmais ir kaut par desmito daļu tik interesants un dziļš, kā pārējiem. Vēl otrā dienā tu pārdzīvotu savu kļūdaino klasiķa citātu, kas tika uz vietas izlabots.

Vai arī - tās ir viesības ar bērniem. Apkārt skraida daudz dažāda vecuma bērnu, alkohols ir maz vai nemaz, toties daudz veselīga ēdiena. Sarunas, protams, arī par un ap bērnu audzināšanu un sasniegumiem - kur nopirkt labākās zīdaiņu drēbītes, kā veicas ar podiņu, kādas jaunas lietas apgūtas bērnu dārzā. Ja tas būtu noticis pirms x gadiem, tu uztrauktos par to, vai pārējiem šķiet, ka esi pietiekami labs vecāks, vai zini visu marku pamperu īpašības, vai tavs bērns izskatās laimīgs, neuzvedas kā neirotisks mežonis un pret citiem izturas puslīdz jauki. Tu aizietu nogurušāks nekā atnāci, un iekšēji kaunētos par to, ka citi vecāki saskarsmē ar saviem bērniem izskatās tik relaksēti un laimīgi.

Agrāk tas viss tā būtu bijis. Bet tagad sociālās salīdzināšanās pasākumi atstāj uz tevi arvien mazāku iespaidu. It īpaši tādēļ, ka tev šajos x gados nebūt nav gājis slikti, tev ir par ko lepoties. Tomēr, arvien biežāk tu pieķer sevi domājam: "Kur tas viss bija agrāk, kad man tas bija tik svarīgi?" Jo agrāk tu centies, plēsies un ņēmies, un gribēji salīdzināties, lai citi to novērtētu.

Toreiz, bet ne tagad. Jebkura veida atzinību un kritiku ir jēga saņemt laikā, kad tas tevi motivē, proti, īstajā laikā. Teātrī aplausiem ir jāskan uzreiz pēc izrādes, nevis pēc gada vai diviem. It īpaši straujajā laikā, kad vakar izdarītajam šodien tavās acīs vairs nav tik būtiska nozīme. Un tad ir tā jocīgā sajūta, kur pēkšņi tu saņem atbildes reakciju uz lietām, kuras tev, no šodienas viedokļa raugoties, liekas diezgan mazsvarīgas. You have moved on.

Tags: , ,

Metal is always good at evoking the sound of lost hopes and the ravishing beauty of the emotional abyss.

Inter Arma - Sky Burial

http://www.rollingstone.com/music/lists/20-best-metal-albums-of-2013-20131211/inter-arma-sky-burial-19691231

Tags: ,
Iedzersim par to...

Ja kādam vajadzīgas dementas rīmes, kokaini tosti un sviestaini muldamgabali brīžos, kad nav citas izejas ir jārunā, tad laipni lūdzam portālā pantiņi.

Sadaļā "Priekam" varam lasīt šo šedevru:

Zirga diena grūti paiet
Visu dienu nākas skriet
Lai tā turbīna griezties sāk
Un visu nakti fapot māk.

/iesūtīja Dāgs/ (http://pantini.co/pantins/7785-zirga-diena-gruti-paiet.html)

Siltums

Šī ir diena, kad šķiet, ka darbā atrodos pilnīgi veltīgi. Jau no paša rīta apkārt nēsājas cilvēki ar šokolādēm, mandarīniem, piparkūkām un vēl nezin ko, iestādes ēdamzālē skan kaut kāds orķestrītriņš, kas atskaņo visādu "Ziemassvētku mūziku". Klienti (delfīni) šodien arī visi tādi pa pusei jau kaut kur citur. Tā daļa aktivitāšu, kas tieši attiecas uz darba veikšanu, nopietni nav uztverama.

Vispār, vienīgais iemesls, kādēļ cilvēki šodien nākuši uz darbu, ir svinēšana. Plauktā jau gozējas pudele kalvadosa, tiek saiņotas sarūpētās dāvanas, daļa jau aizgājusi uz gastronōmu pēc labumiem. Sarunas arī visas par to, kā labi svinēsim. Sarunas par brīvdienām un to, kas jau tiek plānots uz nākamo gadu. Proti, sajūta, ka šīs pēdējās gada dienas ir kā ballīte tamburā, kur valda tāda nogurusi nervozitāte un izteikta vēlēšanās svinēt to, kas nu katram ir dzīves vietā.

Un kaut kur fonā visam tam beidzot parādās tā sajūta, ka ir labi. Nevis ekstātiski, bet labi, mierīgi, prāts netik daudz noskaidrojas, kā pārtrauc mutuļot. Dvēseles zupa ievelkas, un tās aromātiem sajaucoties, tu jūties silts un gatavs, kā tāds kastrolis uz plīts.

Tags: ,
Tad decembris ielien zem segas kā suns

... tālāk ... )

Tags: ,
Svētku jautājums

Pizģec Ziemassvētki!
Visā tajā darba un personisko batāliju karuselī nav bijis laika nopirkt kaut vienam cilvēkam kaut vienu dāvanu. Atliek visu drausmīgi sasteigt šajā vīkendā un izmisīgi cerēt, ka visiem patiks tās grāmatas (jo ko gan citu vispār jēga dāvināt?), ko man izdosies ātrumā sadabūt.

Tags:
Zemās balsis

Manas attiecības ar rakstīto vārdu kā mākslas formu ir pretrunīgas (piedodiet par klišeju, bet tā tiešām ir). Es esmu noskaidrojis, ka principā varu, un pie tā arī apstājies.
Mana negribēšana ir lielāka par gribēšanu. Ļoti bieži, kad pārņem tas labi pazīstamais uzbudinājumums, kas rodas no sajūtas, it kā tu tikko būtu tā pa īstam pamodies un tev pirkstu galos dzirksteļo valoda, bet galvu viegli reibina aizkustinājums par sava prāta pēkšņo gatavību atklāt un atklāties projicējot sevi tekstā, es vienkārši nepievēršu tam pienācīgu uzmanību. Un nepaiet ne desmit minūtes, kā pirkstu gali atkal ir raupji un neveikli, prāta aizkustinājums ir pārgājis un es taisu kafiju, lai kaut kā atmodinātu sevi pirms iet darīt lietas, par kurām man maksā naudu.

Taču gribēšanai - jeb tomēr kārei? - ir stihiska daba. Reizēm tā tiek izprovocēta pavisam nejauši. Šoreiz provocējošais faktors bija intervija ar Ingu Žoludi. Uzreiz pateikšu, ka man nav vispār nekādas attieksmes pret Ingas mākslu. Es tā arī neesmu piespiedis sevi ielasīties viņas rakstītajā un droši vien arī nepiespiedīšu, jo tieši piespiešanās ir tas, kas nogalina literatūru. Taču es dzirdēju, kā viņa lasa savu tekstu - nevis lasa, bet deklamē ar nomācošu, akcentētu un muzikālu monotonismu izklapējot no vārdiem laukā pēdējās jēgas paliekas (noklausījos tekstu divreiz, lai saprastu par ko vispār ir runa).

Kur ir palikusi proza? Kāpēc vajag visu pataisīt par dzeju bez pantmēra?

Man izmisīgi pietrūkst vīrieša balss (bēgošās hannas var uzreiz atpisties - šoreiz ir runa tikai un vienīgi par manu gaumi). Ak, kāds prieks bija lasīt Joņevu! Man pietrūkst Džonija Keša, Leonarda Koena un Nika Keiva literārā ekvivalenta latviešu valodā. Man gribas dzirdēt baritonu, kas runā prozā un par lietām, kuras vīrieti padara par vīrieti. Nu, tad lūk: klausoties Žoludes melodeklamācijā mani pārņēma spēcīga kāre rakstīt baritonā un prozā. Stulbi, vai ne - gribēt rakstīt aiz cemmes par to, ka kāds cits neraksta tā, kā man patīk?

Labāk iešu, pabeigšu dažus darbus, lai pasētu saņemt mazliet naudas vēl pirms svētku sezonas, kas parasti ir bankrotējoša.

Colm Murphy plays bodhran to the The London Lasses/The Glass Of Beer/Dickie Dwyer's from his album Bodhran The Irish Drum

Took a drop of pure to keep me heart from sinking

Ed Sheeran - The Parting Glass

The Dubliners - Boulavogue

Bonnie Raitt - A Stór Mo Chroí

Sinead O'Connor & The Chieftains - The Foggy Dew

Greg Joy - Morrison's Jig

Hibernācija

Šodien kaut kāds nenormāls miegs vajā jau kopš 8:00, kad vajadzēja būt darbā. Nupat mazliet atlaida, bet tā vispār likās, ka jālien ziemas guļā.

Bet - par būtisko! Ārā ir ierubīts LEDUSSKAPIS!!!

Tags:

Labas politiskās runas īsais kurss

Un otrs, par žurnālistiku: The reason we failed

(C) The Newsroom, s1 e1.

Tags: ,
Ticības jautājums

Pieķēru sevi pie domas, ka ļoti gribētu lasīt Valda Dombrovsa memuārus. Par Vairu Vīķi-Freibergu šādas sajūtas nebija.

Valdis Dombrovskis ir visilgāk premjera amatā esošais (bijušais) cilvēks. Amatā stājies 2009. gada 12. martā, par atkāpšanos paziņojis 2013. gada 27. novembrī = četri gadi un divas trešdaļas. Mūsdienās tas ir ļoti ilgs laiks, it īpaši tādā amatā. Roberts Ķīlis salūza daudz ātrāk, par mazāka mēroga cilvēkiem nemaz nerunājot.

Skaidrs, ka neviens savos memuāros neraksta patiesību, jo memuāru mērķis nav patiesība, bet gan true story. Proti, stāsts, kuram mēs noticētu, kuram mēs būtu ar mieru piešķirt subjektīvās patiesības vērtību. Iemesls, kādēļ es to gribētu lasīt, ir tas, ka es ticu Dombrovskim. Tā vienkārši - ņemu un ticu. Nevis tādēļ, ka viņš būtu ideāls, bet tādēļ, ka viņš lika noticēt Latvijai tajā brīdī, kad iepriekšējie dirsēji bija visu nodirsuši līdz kliņķim. Lika noticēt arī ārzemēs, kur viņiem ir dziļi vienalga, vai tāda maza valstele vispār pastāv vai nepastāv, un vai tā pastāv Krievijas sastāvā, jeb ES.

Valdis Dombrovskis ir lielisks tieši ar to, ka viņš nav Ulmanis Nr.2 (Guņču es nemaz neskaitu). Bez liekas glorifikācijas, labāku premjeru šajos četros gados ir grūti iedomāties.

54 un 40

Skaitļi reizēm izsaka daudz vairāk, kā vārdi. Patreiz ir zināms, ka Maxima nelaimē miruši 54 cilvēki, ievainoti - 40. Arī viens cietušais būtu daudz, bet šis jau ir kaut kas vājprātīgs. Līdzjūtība visiem, kuru ģimenes locekļi ir cietuši.

Kā redzams, Latvijai pat teroristus nevajag, pietiek ar vienkāršu, banālu nedomāšanu (citējot Hannu Ārenti):

"Mums mācīts, ka cilvēki ļauni rīkojas aiz skaudības; ka tas var būt aizvainojums par nepelnītu neveiksmi (Ričards III), vai skaudība, kādas dēļ Kains nokāva Ābelu, jo "tas Kungs uz Ābelu un viņa upuri skatījās ar labpatiku, bet Kainu un viņa upuri neievēroja". Vai ka uz ļaunu vedina vājums (Makbets). Vai gluži otrādi, spēcīgs naids, ko nekrietnais izjūt pret absolūti krietno (Jago "Es nīstu mori, mani vada sirds", vai Klagarta naids pret Billija Bada "barbarisko" nevainību, naids, kuru Melvils uzskata par "samaitātību no dabas").

Bet es saskāros ar kaut ko pavisam citādu, tomēr nenoliedzami reālu. Mani pārsteidza ļaundara acīmredzamā tukšība, kas viņa nodarījumu neļāva saistīt ar kādu dziļāku cēlonības vai motīvu līmeni. Nodarījumi bija zvērīgi, bet to pastrādātājs - vismaz tagad tiesas zālē - gluži parasts, ikdienišķs, nedz dēmonisks, nedz zvērīgs. Viņā nebija ne miņas no stingras pārliecības vai īpašiem ļauniem motīviem, un vienīgais raksturīgais, kas izpaudās gan viņa rīcībā lietas izskatīšanas un pirmstiesas izmeklēšanas laikā, gan arī viņa agrākajā rīcībā bija tas, ka viņš nedomāja; jā, tā bija nevis muļķība, bet nedomāšana.

Eihmaņa valoda bija klišejiska un tiesas priekšā atstāja baigas komēdijas iespaidu - acīmredzot, tādu pašu, kādu bija atstājusi, kad viņš dienēja. Klišejas, dežūrfrāzes, turēšanās pie vispārpieņemtiem, standartizētiem izteikšanās un uzvedības stereotipiem pilda sociāli atzītu funkciju - aizsargā mūs pret realitāti, t. i., pret to, ka visi notikumi un fakti jau ar savu esību vien prasa, lai mēs pievērstu tiem uzmanību, par tiem domātu. Ja mēs visu laiku uz šo prasību atsauktos, mēs drīz vien zaudētu spēkus. Eihmanis no mums, pārējiem, atšķīrās vienīgi ar to, ka tādu prasību acīmredzami nemaz neapzinājās.

Manu interesi pamodināja tieši nedomāšana, šī parādība, kas ir visai parasta ikdienas dzīvē, kur bieži nav laika, bet vēl biežāk - vēlēšanās apstāties un padomāt. Varbūt ļaundarība (gan darīšanas, gan nedarīšanas grēki) ir iespējama arī bez motīviem - ne tikai bez "zemiskiem motīviem" (kā tos dēvē jurisprudence), bet arī bez jebkādiem citiem motīviem, bez kāda konkrēta intereses vai gribas dzenuļa? Varbūt nekrietnība, lai kā to definētu, šis "Es gribu kļūt par nelieti" (Glosters no V. Šekspīra lugas "Ričards III"), nemaz nav obligāts ļauna darīšanas nosacījums? Varbūt tikuma un netikuma problēma, mūsu spēja tikumīgu rīcību atšķirt no netikumīgas, ir saistīta ar domātspēju?

Ārente, H. "Prāta dzīve" lappuses (11. - 13.)

Nost ar pastarīšu patriotismu

/pēcsvētku pārdomas/

Šausmīgi nepatīk, ja runājot par vasts svētkiem, kāds atkal izmet frāzi "mēs esam maza valsts, tomēr paskat...".
Gribas teikt, ka ar valsti ir tāpat kā ar locekli - ne jau izmēram ir nozīme, bet tam, cik prasmīgi pielieto. Ja jau lielums tiešām būtu tik svarīgs, tad tādiem islandiešiem būtu vienkārši klusām jāizmirst aiz kauna par savu mikroskopiskumu.

Manuprāt, sēras par izmēriem ir kaut kāda lielvalstu urrā-patriotisma atrauga, kuras pamatā ir ideja, ka ar valsti ir iespējams lepoties tikai tādēļ, ka tā ir milzīga. Iespējams, ka ir pilnīgi otrādi - tieši lielums ir pazīme, ka ar citu neko palepoties nevar. It īpaši tas attiecas uz valstīm, kur ir vairāk bardaka, nekā kārtības.

Otra lieta ir vēstures piesaukšana. Vēsture ir nepieciešama, taču kaut kādā ziņā vēsture ar tās nebeidzamajām traģiskajām lapaspusēm ir apēdusi tagadni, neļaujot ieraudzīt to, kas gan ir Berlīnes festivāls salīdzinoši ka salīdzinājumā ar Padomju periodu (kā to trāpīgi aprakstīja biedrs [info]kautskis) un pat ulmaņlaikiem (kā to iezīmējis biedrs Ījabs) dzīvojam diezgan labi. Proti, 18. novembris ir pamats svinēt tieši Latvijas tagadni un pievērst lielāku uzmanību tam, cik daudz apkārt ir spējīgu cilvēku, kuri ceļ Latviju ikdienā.

Disidenta diskotēka

Kontrasti vienmēr palīdz izcelt nianses. Un Artēmijs Troickis ienes kontrasta elementu Rīgas vidē, tieši tāpat kā viņa uzaicinātāji iz žurnāla "Rīgas Laiks". Minētajā žurnālā lasāma intervija ar viņu, kuru es nolieku fona vietā, rakstot šo postu.
Pirms došanās uz pasākumu bija nelielas bažas par to, ka diskotēka var izvērsties mūzikas muzejā, kur apmeklētāji ar nopietnām sejām un saspringtās pozās stāv un skatās uz Troicki, kurš izmisīgi mēģina izprovocēt kādu uz dejošanu. Šīs bažas bija veltīgas, kaut gan Rīgas publika iesilst lēnām. Bet tieši tādēļ mums ir alkohols, vai ne?

Kontrasts Nr.1 - AT disene man ārkārtīgi patika ar to, ka ievērojama daļa publikas bija krietni pusmūžā. Ienākot nodomāju, ka man ļoti patīk viesības ar cilvēkiem gados. Kaut vai skatīties uz viņiem ir prieks, jo cilvēki noveco tik skaisti. Piedodiet man šo, ja varat, it īpaši tie, kas it nemaz nav pelnījuši šādu vērtējumu, bet jaunība ar visu savu cisku tvirtumu un tukšgalvīgo kucēna entuziasmu pārliecinoši un ar blīkšķi zaudē briedumam.

Kontrasts Nr.2 - Pats Troickis. Man patīk, ka dīdžejs ir sirms. Tik pat sirms, cik sirms ir vecākais disks viņa kolekcijā un vienlaikus tik pat jauns cik jaunākais disks tajā. Dzīva ilustrācija tam, ka labas gaumes veidošanai vajdzīgs laiks. Un gaume mums vajadzīga, lai atsijātu lietas, kuru dēļ nav vērts tērēt savu dzīvi.

Kontrasts Nr.3 - Tas gan nenozīmē, ka man patika viss, ko viņš lika, un krietnu daļu es nemaz nedzirdēju, jo neuzturējos iekštelpās visu laiku. Bet man likās, ka viņš atzīst tieši šādu brīvu attieksmi pret sevi - būtu jocīgi, ja viņš gribētu, lai visi stāv un klausās kā baznīcā. Proti, Troickim nav iebildumu pret gaumju dažādību.

Kontrasts Nr.4 - Visbeidzot, arī Troicka politiskā disidence ir labas gaumes pazīme. Izrādās, ka attieksme pret mūziku (gaume) ir tiešā veidā saistīta ar attieksmi pret politiku un protestu pret Putina režīmu. Kas, starp citu, izskaidro, kādēļ tik daudzi sūdīgi mūziķi demonstratīvi vairās no politikas.

Stendzenieks var laimē diet :D

Ziņa Nr. 1 tomēr ir šī: NA atriebjas Stendzeniekam, panākot eiro kampaņas izņemšanu no budžeta

Grūti aprakstīt savas izjūtas - tik daudz to ir un tik pretrunīgas. No vienas puses kūtspakaļa Stendzenieks to bija pelnījis. Prieks, tātad, ka karma darbojas. No otras puses, arguments šādam budžeta balsojumam - "ieriebt Stendzeniekam" - vienkārši norauj jumtu par to, kādi kretīni savēlēti Saeimā. No trešās puses, ja jau zēni spēj kaut kam stingri mobilizēties, tad taču viņi nav gluži zemē metami. Atvieglojums, tātad. Bet tad nāk atskārsme, ka viņi spēj mobilizēties tikai sava izdevīguma vārdā, un atkal iestājas izmisums.

Un kur nu vēl tā debešķīgā pirmssvētku sajūta (novembris tak sētā), ka visi ir ieviesuši eiro kā cilvēki, BET latvji - ar totālu savstarpēju saplēšanos un nesmukumu Saeimā. Elitāri!

The Power of Authority

Šodien pieķēru sevi pie domas, ka diezgan daudzos jautājumos pats sev neesmu nekāda autoritāte. Dīvainā kārtā tas netraucē pieņemt lēmumus.

Tags: , ,
Martai Zaķei посвящается

Vispār jau šito vajadzēja taupīt 14. februārim, bet nav pacietības: Ленинград — Ты охуительна

Suņu būda

Šīs dienas video notikums: Rītups un Tīrons pie Artusa Kaimiņa rīta šovā "Suņu būda": http://www.youtube.com/watch?v=HHa4adt-KSQ

Tiek dzerts šņabis, pīpēts un mēģināts sarunāties. Es par šo neko iepriekš nezināju, tādēļ man likās dīvaini, ka abi RL tovarišči diezgan normāli pazemoja Artusu (īpaši cogito-coito momentā) ar savu augstprātību un konsekvento stratēģiju noraidīt jebkuru jautājumu. Bet zinātāji saka, ka parasti pats Artuss ir tas, kurš šitā uzvedas, tā ka šoreiz vienkārši dabūjis pēc nopelniem.

Līdz galam nevarēju izturēt, jo uzaicināto viesu pašpietiekamība un, diemžēl, aprobežotās reakcijas (izrietošas no betonā lietas skaidrības par to, kā iekārtota pasaule) lika kaunēties par viņiem. Pustrakais Žižeks uz viņu fona vismaz nezaudē pašcieņu.

Dialoga scenārijs:

- Sakiet, kas ir filosofija?
- Es nesaprotu, kas tas ir.
- Ja jūs ne, tad kurš to saprot?
- Tie, kas saka, ka saprot, ir idioti, jo viņi patiesībā neko nesaprot. Un mēs arī esam idioti, tikai tādi, kas saprot, ka neko nesaprot.
- Iznāk, ka visi ir idioti?
- 95-97% cilvēku ir idioti. Bet mēs paši neesam mērījuši, tādēļ nezinām.
- Nu, bet kas tad ir tas, ko jūs darāt?
- Mēs domājam.
- Ko nozīmē domāt?
- Domāt nozīme apzināties, ka tu neko nesaproti. Ļoti daudz bulšita tiek radīts tādēļ, ka cilvēkiem šķeit, ka viņi kaut ko saprot, lai gan patiesībā viņi neko nesaprot. Pasaulē ir daudz interesantākas lietas, kā nodarboties ar bulšitu.
- Kādas, piemēram?
- Nūūū.... ēēē... āāā... Domas parādīšanās. Domāt gadās tādās vietās, kur jūs tiekat pārsteigts. Un Rīgas bāros to nevar izdarīt.
- Kāda jēga no tā, ko jūs uzskatāt par filosofiju?
- Kādēļ jūs jautājumā jau iekļaujat atbildi?
- Kādēļ jūs uz jautājumu atbildat ar pretjautājumnu?
- Tādēļ, ka tas ir slikts jautājums.
- Kas ir labs jautājums?
- Tas ir tāds, uz kuru var atbildēt. Pēdējos 2 gadsimtos jēdziens jēga ir apaudzis ar visu ko. Jēga var būt tikai izteikumiem vai artikulētām domām, nekam citam jēgas nevar būt.
- Cogito, ergo sum?
- Nu, mums cogito, bet tev - coito.

/Artuss liek mūziku/

Un tādā garā viņi tur ņemās visu laiku. Vienā brīdī paliek neērti par nozari, kurai vienā galā ir Kūļi, kuri pašapliecinās patētiski vāvuļojot, bet otrā galā šie divi šitādi rumpji, kuri agresīvi pašapliecinās konstanti pataisot sarunu biedru par stulbeni. Ja vēl tas būtu tikai šoreiz, tā teikt, performances vārdā, tad vēl nekas. Bet, cik ir manīts, tā ir konstanta stadija.

Sabiedriskais līgums

Pagājušajā piektdienā Birojnīcā bija Olgas Procevskas lekcija par Satversmes preambulu. Tagad viņa savā blogā ielikusi gan prezentāciju, gan arī audio failu ar pēc tam sekojošu diskusiju. Kā lasīt Satversmes preambulas projektu?

Mani komentāri ir šādi:

1) Procevska dekonstruē Levita & Co piegājienu kā "juridisko maģiju", kur dažiem tikai cilvēku galvās esošiem jēdzieniem tiek mēģināts pieburt realitāti. Preambula = buramvārdi. Levits = augstākais priesteris. Iebilstu pret šādu pieeju, jo, pirmkārt, sociālā realitāte pastāv tieši kā idejas cilvēku galvās, no kurām pēc tam izriet rīcība materiālajā pasaulē. Otrkārt, pati Procevska pārstāv "juridisko maģiju", tikai citu, kura, atbilstoši, konstruē citu realitāti.

2) Ir skaidrs, ka šādas preambulas raksta aiz bailēm zaudēt pašu dārgāko. Un bailes ir vienlīdz stipras neatkarīgi no tā, vai to cēlonis ir iedomāts, vai reāls (uzskatu, ka gluži bez pamata šīs bailes tomēr nav). Taču iracionāli uzvedās arī krievvalodīgo kopiena, kura visu laiku jūtās aizskarta un apvainojusies un arī šajā gadījumā ir grūti saprast, cik tas balstīts uz reāliem faktiem (uzskatu, ka arī te ir pamats), un cik daudz uz neviennozīmīgu faktu interpretācijām un pilnīgām fantāzijām (kuru veidošanā pati Procevska itin aktīvi piedalās).

3) Ar destruktīvām emocijām cīnās, mēģinot analizēt to cēloņus. Taču, lai to izdarītu, ir jārunā tajā valodā, kuru saprot nobijies cilvēks, nevis lietojot svešas vārdnīcas jēdzienus, kas viņu nobiedēs vēl vairāk.

4) Tātad, ir jāraksta jauns sabiedriskais līgums starp divām kopienām, kur tiktu konstruēta kopīga realitāte. Vienalga, vai tā būs preambula, vai kaut kas cits. Mērķis būtu nepieļaut situācijas eskalāciju, kas nav izdevīga nedz vieniem, nedz otriem (šajā sakarā būtu jāatmet konspirācijas teorijas par Maskavas roku, kas ir daļa no baiļu diskursa). Kaut kā būtu jāsāk mācīties uzticēties cilvēkiem mums blakus.

Back Viewing 0 - 50