Antons V
antons_v
..:: .:.::::.:.
Page Summary

October 2014
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Back Viewing 0 - 50  
Stila blogs - zilā ekrāna valdzinājums

Ja jau visi, tad es arī ieblogošu par modi. Vispār man TV diktores patīk - viņas ir glītas un ar valdzinošiem tembriem. Šajā ziņā Ilvas Liepiņas aiziešana bija smags trieciens LTV1 estētikas baudītājiem.
Mēs visi zinām, ka "De Facto" ir nopietns raidījums, kur runā par sabiedriskām tēmām, korupcijām, krāpšanām un vispār - par to cik slikti dara visādi sliktie. Tas ir ļoti cienījams darbs, kaut arī skatīties to visu ir grūti, jo katru reizi dūša aptekās par to kā tumsas spēki izšiverē valsti. Un tad nu gribas, lai vismaz starp nervus tricinošajiem sižetiem būtu redzams kaut kas jauks, glīts un atspirdzinošs.

Bet "De Facto" komanda ir citās domās. Brīnišķīgā un atraisītā kompānija nolēmusi izspēlēt filmas "Dienesta romāns" estētiku (skat. vizuālo materiālu).Sāksim ar galvu. Šoreiz frizūras vietā - celiņš. Tāds grūts celiņš, žurnālista taka. Par valsts likteni norūpējušos seju ierāmē smagnēji, arhaiski briļļu rāmji, no kuriem dveš tīri juridiska bezcerība. Labas ziņas ar tādu optiku paziņot nav iespējams, viss izklausīsies pēc sprieduma, kas nav pārsūdzams. Tālāk pāriesim uz korpusu. Zilā žakete, kas pati par sevi būtu tīri tā neko, šajā ansamblī izskatās vienmuļi kā ar krāsu apliets granīts. Baltā blūze izmisīgi mēģina sašķelt šo monolītu, taču mirst, jo to caurdur priekšā aizspraustais naglveidīgais mikrofons.
It kā jau skaidrs - ja tiek pirktas balsis un visādi citādi zaimotas mūsu brīvās un demokrātiskās vēlēšanas, tad nav ko flirtēt ar skatītāju. Patiesībai jābūt skaudrai un apdullinošai, kā nelegālam alkoholam, ar visu eļļaini metālisko pēcgaršu. Varbūt tā arī vajag. Varbūt patiesība nav jāizpušķo. Jo, ja jau Alvis Hermanis var atļauties visādi iztaisīties ar septiņdesmito gadu modēm, tad arī LTV1 komandai jārāda savs radošums. Tikai žurnālistes žēl - tak jauna vēl un visādi citādi šarmanta. Cerams, ka arī viņai režisori ļaus atplaukt kadrā, tāpat kā Rjazanovs to ļāva Alisei Freindlihai.

Tags: ,
Liar, liar...

Sagribējās šodien kaut ko no 90-tajiem.

Babes in Toyland - Bruise Violet

No šodienas skata šī mūzika šķiet tāda jauka un naiva - mīlīga tīņu dusmošanās par dzīvi. Pamēģinātu toreiz kāds tā pateikt, es laikam ar viņu vairs nerunātu :))))

Nez, kāds vēl disenēs liek šādu mūziku? Labprāt aizietu uz tādu.

Winston McAnuff - What A Man Saw

Прощайте, хипстеры! Вам на смену идут тви (twee)

Курт Кобейн, группа The Smiths, Уолт Дисней, романтизм в литературе и Анна Франк - что между ними общего?
"Тви", - отвечает журналистка Тамара Монтеро, автор статьи, опубликованной на сайте La Voz de Galicia. "Думаете, я сошла с ума? Нет. Тви объединяет все это... и еще больше разных вещей. Тви - это революция. Мирная революция. Они уже пришли и разбивают хипстеров в пух и прах", - пишет автор.
... tālāk ... )

battlemood

Amon Amarth - We Shall Destroy

March as one
Don't look back
Odin's sons
Attack!

Stephen Marley - Rock Stone ft. Capleton, Sizzla

Комитет охраны тепла - Зубы (1988)

К осени 87-го года вокруг Олди и Стэна сплотился относительно дееспособный состав, ориентированный исключительно на
реггей в его северной, мрачновато-достоевской трактовке. Традиционная халявность и бардачность звучания «Комитета» естественным образом вписывалась в растафарианскую идеологию. Заметим, что в последующие годы «Комитет» «боролся» с кривоватостью своего звучания весьма оригинальными методами. Музыканты репетировали прямо во время концертов, поскольку другой возможности не было. Наиболее точно музыку «Комитета» можно было охарактеризовать как «джем в стиле реггей» - правда, без необходимой для реггей легкости и прыгучести.
... tālāk ... )

Jazzy folk

Foklmūzika, kur iepīti džeza elementi un aranžējumi. Ļoti cienījami.

The Pentangle_ the pentangle (1968) full album

Tags: , ,
Igauņi pērk konjakus?

Šīs dienas ziņa Nr.1 ir par šo: Alkohola īpatsvars kopējos tēriņos: Igaunija līdere

Atkal sanāk, ka pie Igauņiem viss ir kaut kā pirmreizīgāk, pirmšķirīgāk un jevropejiskāk. Pat Krieviju, lūk, ir apsteiguši (tas gan laikam tikai tāpēc, ka Krievijas pašdžīto ļergu nemaz nav iespējams kaut kā izmērīt).

A mēs piektie. Toties kopā ar Lietuviešiem. Bet aiz Baltkrieviem (lūk, šeit Imants Kalniņš atkal teiktu, ka pie Puķina un Baķkas tomēr ir kārtība un izliktos, ka tādu Igauņu nemaz nav).

Valdībai šis ir skaidrs mājiens - ir jāsamazina algas, lai procentuālajā attiecībā mēs tomēr dabūtu pirmo vietu.

Latvijas iedzīvotāji un demokrātija

Vēlētāju aktivitāte šajās Eiropas Parlamenta vēlēšanās bijusi ļoti zema. Kā preses konferencē pēc iecirkņu slēgšanas teica CVK priekšsēdētājs Arnis Cimdars - maz ticams, ka galīgais līdzdalības skaitlis sasniegs 40%.

Vienīgais, ko šajā sakarā varu pateikt, ir šis: tie, kas nejūtas atbildīgi iet un balsot tāpat izjustīs visus priekus un jaukumus ko CITU sabalsotie eirodeputāti mums sagādās. Ždanokas iekļūšana ir kauns pa visu ģīmi.

Esmu teicis jau iepriekš un atkārtošu vēlreiz - padirst savu demokrātiju ir vieglāk par vieglu, vienkārši vajag domāt par kaut ko citu un kādu dienu iznāks pamosties pavisam ne tajā valstī, kuru gribās.

Судили человека 23-х лет за то, что он выбрал делом своей жизни поэзию

Ļoti interesants dokumentālais kino: Дело Иосифа БРОДСКОГО

Tags: ,
Smadzeņu atslodzei

Silikons pret ūdeņraža pārskābi: Олеся Малибу отпиздила Карину Барби

Voteman

Dāņu mēģinājums izkustināt kūtros vēlētājus: Voteman

Rullītis jau noņemts no aprites, jo atzīts par aizvainojošu visos līmeņos. ES pilsoņiem nepatīk "dobro s kulakami", atšķirībā no Krievijas, kur Labais, Patiesais un Skaistais ir apvienots vienā un saucas "tanks".

Няш-мяш!

Šausmīgi bērnišķīgi, bet neko nevaru sev padarīt: Была ваша стала НЯША!

Par šo pašu tēmu nopietns raidījums iekš "Eho Moskvi": Наталья Поклонская, прокурор республики Крым

K.Remonts

Koncerta apskatu sagādājis Rudaks: Vēsturei nepieciešams remonts. Nezinu, kāpēc K.R. tā patīk Daksis, kurš tika pieteikts kā "viena no vīrišķīgākajām balsīm uz LV skatuves". Kurā vietā tā vīrišķība ir paslēpta, nudien nesaprotu. Drīzāk varētu teikt, kad šī ir pirmā reize, kur viņš bija puslīdz baudāms. Ja atmetam pārgrieztās acis un eksaltēto blēšanu, tad pāris dziesmas viņš nodziedāja pieklājīgi.

Bet īstā koncerta pērle bija Ieva Akurātere, kuras vokāls ir nepārspējams K.REMONTS - Un būs Tev @Palladium 25.04.2014

Ko Ukraina māca Latvijai?

Lūk, Ingmārs Pūķis papūlējies apsvērt mūsu nākotnes izredzes. Ne visam gribas piekrist, bet daži kvalitatīvi domu graudi tur ir: http://puukjisin.blogspot.com/2014/04/kas-rit-ap-1100-jamaina-latvijas.html?spref=tw

Détroit

Bertrāns Kantā no Noir Désir savā jaunajā grupā joprojām ir lielisks: Détroit - Ange De Désolation

Ōōōōō: Détroit - Null And Void

Āāāāā: Détroit - Droit Dans Le Soleil

Vai ne? Détroit - Le Creux De Ta Main

Nu, jā! Détroit - Horizon

Pētījumi liecina, ka nimfomānes pat netēlo orgasmu, kā to dara daudzas citas pieklājīgas sievietes.

http://spoki.tvnet.lv/aktuali/Nimfomanija/26403

Tags: ,
Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Hannah Hurtzig - From Scratch (arte)

Tags:
Jura Ševčuks par pavasari

Slāvu dvēseles plašums tā vislabākajās izpausmēs: ДДТ - Актриса Весна (1992)

Актриса Весна после тяжкой болезни снова на сцене:
Легким движеньем вспорхнув на подмостки оттаявших крыш,
Читает балет о кошмарной любви и прекрасной измене,
Танцует стихи о коварстве героев и верности крыс.

Овации улиц раскрасили город священным зеленым.
От этой молитвы обрушилось небо лавиной тепла,
Несмолкаемый визг площадей засиренил галерки влюбленных,
В залатанных фраках фасадов заполнили партер дома.

Актриса Весна,
Актриса Весна,
Позволь нам дожить,
Позволь нам допеть
До весны...

Солнце-генсек мусолит лорнет в императорской ложе,
Мрачно ворчит о расшатаных нервах, что греть не резон,
Приподнимает за подбородки улыбки прохожих,
И, крестясь, открывает семьдесят пятый театральный сезон.

Tags: , ,
Mai opinjon

Kā Obama zvanīja Bērziņam

Trešais pasaules karš

Šis jau ir kā padomju bērnībā vai no filmas "Dr. Strangelove": Krievijas telekanāls Krimas dēļ piedraud ASV 'pārvērst pelnos'

VIDEO "Вести недели" с Дмитрием Киселевым (16.03.2014)

все просто

Алексей Архиповский - Ваня

Come out and Fight

Irish rebel songs

Ужаснись самому себе

Кончаловский: Вся правда о России.

Tipa, smieklīgi

Tags: ,
Dokumentālisms

Skarbi kadri: http://vimeo.com/87111967

Ielu kaujas Kijevā 18. februārī. Biju jau pieradis pie mūžīgās raustīgās un neasās kvalitātes, bet te tas viss ir pārsteidzoši labā attēla kvalitātē.

Художник Геннадий Добров - "Автографы войны"

Ļoti iespaidīga grafikas izstāde ar paskaidrojumiem.

Критик Т. С. Никитина: "Он брал вещи, которых другие даже боялись касаться, вещи, которые не только находились вне сферы искусства, но противолежали искусству; он брал страшное, увечное, почти безобразное, — и делал это бесстрашно, как хирург бесстрашно входит в палату с тяжелоранеными. Своим материалом он избрал человеческое страдание: судьбы инвалидов войны, жертв геноцида, нищету, обездоленность, безумие. Он заглядывал в глаза немых, юродивых, безымянных, потерявших все, даже прошлое, в глаза стариков и детей, изувеченных войнами, — и видел в них величие и красоту, истинный масштаб человека, его суть, открывающуюся именно в громадности страдания."

"Sieviete ar apdegušo seju"

Tags: ,
A Mimosa is a cocktail-like drink

Izlasīju Aināra Kamoliņa "Dienasgrāmata: Spinozas poētika".

Dažās vietās smējos, bet neteikšu kurās. Tas arī nav būtiski. Garadarbs ieturēts Jerofejeviskā antifilosofiskās kontrironijas stilā, kas mūdsienu laikmetīgajā mākslā ir, par lielu nožēlu, retums, jo no mākslas vides nākošiem autoriem vairumā gadījumu vienkārši nav vajadzīgās intelektuālās jaudas un akadēmiskās mānijas. Bet te mums ir darīšana ar filosofu, kurš iemēģina roku teātra un vizuālajā mākslā, gan arī dadaisma dzejas kanonā. Tas viss, viņam pašam par dziļu apmierinājumu, izdodas pilnīgi nebaudāmi un nožēlojami, taču tāds arī ir antifilosofiskās kontrironijas mērķis - sasniegt izcilību ar savu neveiksmīgo centienu apraksta palīdzību.

Pēc darba izlasīšanas nekādi jautājumi neradās un tas ir labi. Mākslai vajag būt tādai, kas ja ne gluži atbild uz jautājumiem, tad vismaz atceļ tos - atsāpina cilvēka vēlmi uzdot jautājumus. Galu galā, var secināt, ka jebkuras mākslas funkcija ir (an)estētiska šī vārda visplašākajā nozīmē. Proti, arī tajā nozīmē, kur tikko pēc nobrāzuma nervi ir tādā šokā, ka sāpes vēl nav jūtamas. Pēc tam, protams, sāp tā, ka jābrēc, bet pirmajā brīdī pašam šķiet, ka esi radīts no tērauda.

Tātad. Darba centrā ir mimētiska ludistika, proti, spēles ar mimozu. Iespējams, ka tieši šeit ir pāršauts pār strīpu, jo atskaņa "Spinoza - mimoza" pielīp kā salkana melodija, kas pašam to negribot sadzirdēta nejauši ejot garām ieslēgtam radio. Taču, iespējams, patiesībā ir tieši pretēji, ka tieši šī šķietami acīmredzamā trivialitāte, šis bērnudārza līmeņa kalambūrs ir darba pati skaistākā daļa. Jo ilgāk par to domāju, jo vairāk sliecos par labu šai versijai.

Oi!

Sakiet man, ka palieku vecs, bet šis ir vienkārši sweet:

Džimlai Rūdi Rallallā! (filmas treileris)

Absolūti lielisks ir kāda imagināra amtavīra dabiskais "Oi!" (skat. 1:09) reaģējot uz ziņām. Trāpīts tā, ka es valstos zem galda.

Tags: ,
Spinozas poētika un Freida gramatika

Tātad, pasākums: filozofa Ārona Šustera lasījums „Nāve bija pirmā: Spinoza, Freids, Lakāns” ar filozofa Aināra Kamoliņa ievadu Latvijas Nacionālajā bibliotēkā 8.februārī pulksten 15, publikācijas “Dienasgrāmatas: Spinozas poētika”.

Sākšu ar dažiem citātiem, kuru kontekstu nav īpaši obligāti atstāstīt, jo tas ir pieejams šeit.

AK: "Atzīšos, vakardiena bija visnotaļ vētraina... Es vispār neesmu no tiem, kam patīk šāds publiskas lekcijas formāts, daudz vairāk man patīk kafejnīcas vai bāra atmosfēra - tur es varētu izstāstīt visu būtisko."
AK: "Spinozas darba saturu atstāstīt netaisos, jo pēc tam vairs nav par ko runāt."
AK: "Mani interesē, kas notiek, ja Spinozu mēģina nevis saprast, bet gan apzināti pārprast jeb izlasīt kaut kā citādāk".

AS: "Let us re-imagine our situation through the perspective of a classic. What would be spinozistic sexuality? It would be geometric sexuality of DeSade. What would be Spinoza's philosophy of complaining?"
AS: "Psyche is like a machine of associations that runs on its own - the associations are automatic."
AS: "Mind - a productive chaos of linguistic units."
AS: "Let's imagine, how God would complain. Genesis: "In the beginning... there was a defect."
AS: "Freud blurred the distinction between normality and the illness. Mental problems are just exaggerations of the inherent conflicts. In that sense we here are all normal neurotics."
AS: "Psychoanalysis is a difficult thing to defend."
Etc., etc.

Kopumā šī bija tīri laba izklaide tiem, kas saprot šādu humoru. Atnākušie varēja priecāties par Ārona Šustera lektora dotībām - šajā ziņā priekšnesums bija nevainojams. Runātājs ik pa brīdim nāca klajā ar asprātīgiem vārdu savirknējumiem. Vienīgās pretenzijas varētu būt pret to, ka reizēm retorika aizstāja argumentāciju vai vispār kaut kādu puslīdz strukturētu izklāstu. Iespējams, ka cilvēkiem, kas nepārzina kontekstu pārāk labi, bija grūti izsekot tam visam.
Savukārt, tie, kas orientējas kontekstā, varēja rasties pretenzijas pret vai nu pārāk brīvo jēdzienu lietojumu, vai arī to definīcijas trūkumu. Līdz ar to, radās aizdomas, ka dažas no tēmām, kas tika problematizētas varētu izrādīties pseidoproblēmas, kas rodas no pārāk nevērīgas apiešanās ar valodu. Tajā skaitā arī noslēdzošā tēze par to, ka "Death is not somewhere in the future, we are already dead now. I mean, birth is a kind of death and we are now in the second life, the "afterlife". And we are dead in the sense that life does not immediately identify with itself - it happens, but without acknowledging itself."
Pēc pasākuma parunājos ar Šusteru pie vīna glāzes un viņš pacietīgi atbildēja uz maniem kritiskajiem jautājumiem. Rezultātā iemācījos dažas lietas. Paldies organizētājiem.

Do we really care at all?

The Adverts - Bored Teenagers

Tags: ,
Njā.

Hodorkovska intervija par cietumā pavadītajiem gadiem.

Кремль в чёрной зоне

Generation "Pepsi" ukrainian style

... tālāk ... )

Nacistu gājieni no "Berkuta" puses

Specnazs izģērbj arestētu cilvēku pilnīgi kailu un liek tam stāvēt salā.

Berkut stripped naked man // Беркут раздел догола человека

UPD. via [info]mako Lūk, šis pats pusis, kurš aresta brīdī ir pilnībā apģērbts:

"Беркут" бьет повстанца и отбирает у него шапку

Tikmēr Krievijā...

Несмотря на то, что соседняя Латвия продолжает по инерции экономический дрейф в сторону Евросоюза, политические процессы, происходящие у наших соседей, подготавливают почву для будущего геополитического разворота. Об этом свидетельствуют результаты последних муниципальных выборов, в ходе которых члены коалиции, возглавляемой «русским мэром» Риги Нилом Ушаковым, увеличили свое представительство в рижской Думе –сторонники сближения России и Латвии получили 39 (из 60) мандатов.

Предлагается нижеследующее:

Сформировать неформальный штаб по подготовке к парламентским выборам 2014 г. в ЛР. Цель штаба – формирование лояльного России правительства по итогам выборов. Промежуточные цели: а) 1-е место «Центра согласия» на выборах; б) подбор правильных коалиционных партнеров, не настроенных радикально националистически, для этой партии – в частности, упоминавшихся выше СЗК и «Партии реформ». Мы исходим из того, что в одиночку «ЦС», несмотря на рост своей популярности, не сможет получить простое большинство, необходимое и достаточное для формирования правительства. Штаб должен иметь два базовых центра – в Риге и Москве.

NR2.ru: http://www.nr2.ru/moskow/449533.html

Ukraina

Ļoti labs žurnālistu darbs, manuprāt. Korekti un uzmanīgi, apzinoties, cik ļoti mediji var ietekmēt notikumus.

Битва за Киев. Часть 1

Kličko

Kličko paziņo par pamieru starp protestētājiem un specnaziem

Open Minded

VIDEO: Ivars Ījabs. Nacionālisms I

Lekcijas tēmas:

1) Nācija un nācijvalstis - kā pasaules politiskās uzbūves pamatprincips
2) Nacionālā identitāte - kā cilvēka piederība noteiktai nācijai
3) Nacionālisms - kā politiska kustība
4) Latviešu nacionālisms - kā vēsturiski veidojies un joprojām aktuāls

Trīs lietas - labas lietas

After quitting heroin and crack cocaine "by himself", the 55-year-old Al Jourgenson said he "needs help" beating his addiction to alcohol.

The Guardian: Ministry's Al Jourgensen to enter rehab for alcoholism

Sakarā ar šo uzliekam: Ministry - Just One Fix

Kā iztulkot?

Kā jūs tulkotu frāzi "initialize display"? Konteksts - mājas lapas rīki.

1) "parādīt uz ekrāna"
2) "parādīt"
3) ...?

Tags:
Kaite sit cilvēku

"Delfu" tulkošanas robota kārtējais šedevrs:

"Tā kā pēc šī raksta izlasīšanas daudzi "Reddit" lietotāji izjuta pēkšņu kņudēšanu dibena apvidū, viņi interesējās, kā gan tik briesmīga kaite var sist cilvēku."

http://www.delfi.lv/tehnika/dabas_brinumi/arsti-virietim-sasuj-kopa-abas-dibena-puses.d?id=44043951#ixzz2qeXUL3aP

Tags:
Razorblade pop

Tiem, kam pirms gadiem 10-15 HIM likās laba manta, ir par ko papriecāties atkal - pagājušā gada albums apliecina, ka viņi joprojām spēj sacerēt čupu lipīgu pop-goth hitu (vietām šajā medus mucā ieskanās arī patīkamais smagums no agrīnajiem albumiem):

H.I.M. - "Tears On Tape"

Отец Кураев

Д.БЫКОВ: Отец Кураев – человек невероятной серьезности. Он не православный Сноуден, он, конечно, повторяет ситуацию, которая в России всегда была. Ситуация церковного не скажу раскола, но разномыслия, разноречия, ситуация опалы, ситуация дисциплинарного нарушения – она в России возникает регулярно. Наверное, возникает потому, что здесь церковь слишком похожа на боевую организацию, боевую единицу. Опять-таки, если уж цитировать стихи, помните как у Льва Лосева? «Что-то есть военное в церковном». Вот, наверное, здесь многовато этого военного, и поэтому всегда будут возникать ситуации если не раскола, то разномыслия.

Мы знаем, что сейчас в православной церкви российской очень много священников, которые не имеют права по разным причинам давать интервью, высказывать свою солидарность Кураеву или вообще открывать рот. Мы знаем, что очень много церковных мыслителей (ну, просто наложена на них такая, уж не знаю, епитимия там или обязательство такое), они не могут открывать рот. Им, вот, разрешено оставаться в церкви, но критиковать ее не разрешено.

Мы знаем эту ситуацию. Она, конечно, гибельна во многих отношениях.

Viss teksts

Politika - māksla valkāt vairākas maskas vienlaikus nezaudējot seju.

(c) Nezināms autors

Tags:
Pussy Riot sarunājas ar ortodoksuТолоконникова: А вы готовы заниматься правами заключенных?
Кураев: Наверное, не готов.
Толоконникова: То есть вы не до конца консолидируетесь с этой позицией? Она вам нравится чисто теоретически?
Кураев: Теоретически — да. Но все-таки у каждого какое-то свое служение.
Толоконникова: Вас не смущает, что в местах лишения свободы (...) по-прежнему существуют пытки, по-прежнему существуют люди, которые умирают в заключении, по-прежнему есть унижение человеческого достоинства.
Кураев: Я не общественный деятель.
Толоконникова: Вы общественный деятель, вы лукавите.
Кураев: Я при случае по колониям ездил тоже, были и такие встречи в моей жизни. Есть у меня одна вещь, которая очень сдерживает меня, сковывает: мне бывает очень неудобно к заключенным обращаться, потому что у этих людей опыт боли больше, чем у меня. Я пока еще слишком благополучен.

Visa intervija

Atkal par vīriešu svārkiem

Doma joprojām maisās pa galvu. Lūk, ne-folk versijas šim brīnišķīgajam apģērbam:http://www.ebay.com/bhp/modern-kilt

Tags: ,
Moving on.

Lietas notiek nelaikā - dažkārt par ātru, dažkārt par vēlu. Daudz kas no tā, kas ar mums notiek, tiktu uztverts pavisam citādi, ja tas notiktu pavisam citā laikā.

Piemēram, gadumijas viesības, kur visi ierodas smokingos, kur ir ar zināmu izcilības kvalitāti apveltīta sabiedrība un kur ir pieklājīgi dzert tikai smalkus dzērienus - ai, cik ļoti svarīgi tas būtu pirms x gadiem, kad tu esi optimistiskāks, naivāks un tev ir svarīgi iegūt un apliecināt savu statusu (jo tu vēl esi tik jauns, ka tas tev ir svarīgi). Tad tu būtu satraucies par to, vai kaklasaite tik tiešām ir ielūgumā pieteiktā "black tie", vai tava frizūra tik tiešām ir nevainojama un vai tu piebrauc ar gana smalku auto.

Vai arī no citas puses - tās ir viesības, kuras notiek šaurā īres dzīvoklī. Cilvēki ir apveltīti ar galvenokārt intelektuālu un radošu izcilību. Nekāda tukša small talk, viens vienīgs brutāls humors un ne mazāk brutāla lirika. Sīva konkurence par asprātīgāko joku, pēc kura visi vairākas minūtes nevar atgūties no smiekliem. Ir atļauts piedzerties un reibumā runāt par būtisko, bezgalīgi iedziļinoties detaļās. Ir atļauts atlūzt uz grīdas. Ja tas būtu noticis pirms x gadiem, tu kļūtu dulls no laimes, nevis alkohola, jo justos kā īstu filosofiju un kultūru pagaršojis, sastapies ar cilvēkiem, kuru klātbūtnē nauda un visas citas sociālekonomiskā statusa lietiņas nenozīmē neko. Tu satrauktos par to, vai tavs sakāmais ir kaut par desmito daļu tik interesants un dziļš, kā pārējiem. Vēl otrā dienā tu pārdzīvotu savu kļūdaino klasiķa citātu, kas tika uz vietas izlabots.

Vai arī - tās ir viesības ar bērniem. Apkārt skraida daudz dažāda vecuma bērnu, alkohols ir maz vai nemaz, toties daudz veselīga ēdiena. Sarunas, protams, arī par un ap bērnu audzināšanu un sasniegumiem - kur nopirkt labākās zīdaiņu drēbītes, kā veicas ar podiņu, kādas jaunas lietas apgūtas bērnu dārzā. Ja tas būtu noticis pirms x gadiem, tu uztrauktos par to, vai pārējiem šķiet, ka esi pietiekami labs vecāks, vai zini visu marku pamperu īpašības, vai tavs bērns izskatās laimīgs, neuzvedas kā neirotisks mežonis un pret citiem izturas puslīdz jauki. Tu aizietu nogurušāks nekā atnāci, un iekšēji kaunētos par to, ka citi vecāki saskarsmē ar saviem bērniem izskatās tik relaksēti un laimīgi.

Agrāk tas viss tā būtu bijis. Bet tagad sociālās salīdzināšanās pasākumi atstāj uz tevi arvien mazāku iespaidu. It īpaši tādēļ, ka tev šajos x gados nebūt nav gājis slikti, tev ir par ko lepoties. Tomēr, arvien biežāk tu pieķer sevi domājam: "Kur tas viss bija agrāk, kad man tas bija tik svarīgi?" Jo agrāk tu centies, plēsies un ņēmies, un gribēji salīdzināties, lai citi to novērtētu.

Toreiz, bet ne tagad. Jebkura veida atzinību un kritiku ir jēga saņemt laikā, kad tas tevi motivē, proti, īstajā laikā. Teātrī aplausiem ir jāskan uzreiz pēc izrādes, nevis pēc gada vai diviem. It īpaši straujajā laikā, kad vakar izdarītajam šodien tavās acīs vairs nav tik būtiska nozīme. Un tad ir tā jocīgā sajūta, kur pēkšņi tu saņem atbildes reakciju uz lietām, kuras tev, no šodienas viedokļa raugoties, liekas diezgan mazsvarīgas. You have moved on.

Tags: , ,

Metal is always good at evoking the sound of lost hopes and the ravishing beauty of the emotional abyss.

Inter Arma - Sky Burial

http://www.rollingstone.com/music/lists/20-best-metal-albums-of-2013-20131211/inter-arma-sky-burial-19691231

Tags: ,
Iedzersim par to...

Ja kādam vajadzīgas dementas rīmes, kokaini tosti un sviestaini muldamgabali brīžos, kad nav citas izejas ir jārunā, tad laipni lūdzam portālā pantiņi.

Sadaļā "Priekam" varam lasīt šo šedevru:

Zirga diena grūti paiet
Visu dienu nākas skriet
Lai tā turbīna griezties sāk
Un visu nakti fapot māk.

/iesūtīja Dāgs/ (http://pantini.co/pantins/7785-zirga-diena-gruti-paiet.html)

Back Viewing 0 - 50