You wanna have a life but not too real
Par un pret balsojumi 
5.-Jul-2016 03:20 pm
Par cik breksīša jautājums joprojām ir karsts, mani turpina mulsināt apgalvojums, ka Lielbritānija ir nolēmusi izstāties no Eiropas Savienības. Manuprāt 52% nav skaitlis, kas izsaka būtību jēdzienam vairākums. Ja 52% būtu par izstāšanos, 18% būtu pret un 30% būtu pofig, tad es piekristu, ka vairākums britu vēlas izstāties. Pašreizējo situāciju es vērtētu kā puse uz pusi. Ja balsojums būtu par to, vai Kivičš ir seksīgākais Latvijas vīrietis, dies ar viņu, arī 50.1% kas piekrīt šim apgalvojumam būtu derīgs rezultāts. Šobrīd labākajā gadījumā var apgalvot, ka Anglija vēlas izstāties no ES, bet Lielbritānijai kopumā nav skaidra viedokļa, un turpmākie lēmumi britu politiķiem būtu jāpieņem izejot tieši no šīs pozīcijas. Ok, Kamerona plints mešana krūmos gan varētu būt mazliet saprotama, jo viņš pats to visu ievārīja.
Comments 
5.-Jul-2016 03:40 pm
nu, divi lielākie politiķi, kuri visus aģitēja uz izstāšanos un solīja ieguldīt milzu naudas pašā UK, arī ir atkāpušies un pateikuši, ka ievārīto nemaz negrib strebt. nemaz ne dot solīto, viens pat pateica, ka tas esot bijis pārpratums, tas viņa solījums. Kamerons, toties, visu laiku bija aģitējis par palikšanu.
5.-Jul-2016 04:13 pm
Dzirdēju. Es vairāk par to, ka politiķiem, kuri atbalsta palikšanu, nav īsti iemesla teikt, ka "tauta lēma citādāk".
5.-Jul-2016 07:54 pm
Ar tādu attieksmi demokrātijai nav vietas.

Es tomēr teiktu, ka 13 "jā" pret 12 "nē" no katriem 25 balsotājiem ir pietiekami pamanāms vairākums, lai tā viedokli ņemtu vērā.
5.-Jul-2016 07:58 pm
"viedokli ņemt vērā" nav tas pats, kas aizžmiegt acis un lekt no klints lejā, jo tā cipari salikās.
6.-Jul-2016 12:38 am
Ja ir runa par "tagad veicam fundamentālas pārmaiņas", tad nē, manuprāt nav pietiekams vairākums.
6.-Jul-2016 10:54 pm
Reizēm tie mazie procenti arī izšķir lietas. Rau, Austrijā pēdējā mirklī izrādījas, ka uzvarēja "mazākais ļaunums" (parlamentārās demokrātijas moto) zaļais, par 0,? procentiem, pasaule priecīga, apsveic jauno Austrijas prezidentu. Nacionāļiem šķita aizdomīgi, lika izskatīt, un, re, būs atkārtotas vēlēšanas. Un varētu šķist, ka tas viss par kaut kādu simbolisku prezidenta amatu. Taču nē, nacionālis sola atlaist parlamentu un rīkot ārkārtas parlamenta vēlēšanas, kā arī būt skeptiskāks pret ES. Un tas ietekmē visu kopainu gandrīz tādā pašā līmenī kā Brexit. Jā, nieka pāris procentu pārsvara dēļ.

Labāk esi tiešs, un saki uzreiz, ka jāievieš kaut kādi mistiski kvorumi (a la 75% ha ha ha) un jāšķiro "izšķirošajos" un "mazāk izšķirošajos" lēmumos/balsojumos.
8.-Jul-2016 11:57 am
Ja mēs meklējam precedentus, tad, piemēram, lai Latvija iestātos ES, vajadzēja divas trešdaļas saeimas balsu (tam bija kaut kāds speciāls vārds, kaut kas ar "vairākums", un es ceru, ka nejaucu par saeimu).

Bet ja turpinām retoriku "kā būtu pareizi", nevis "dzīve ir skarba", tad, manuprāt, ir mazliet atšķirība, vai 35% sabiedrības vēlas lielākas algas skolotājiem, vai 51% vēlas mainīt politisko režīmu. Atsevišķos gadījumos aktīvs mazākums spēj paveikt daudz, vai, piemēram, izraisīt pilsoņu karu. Tāpēc atteikties pret šo lietu kā rotaļu ar cipariem ir mazliet pārsteidzīgi.

Un ja mēs pavisam skaldam matus, tad konkrēti Breksīša gadījumā, cik es saprotu, šos referenduma rezultātus var vispār ignorēt. Tas, ka kāds šī balsojuma rezultātā sāk atkāpties vai nākt klajā ar paziņojumiem, liecina par to, ka politiķi ir saņēmuši signālu no vēlētājiem.
This page was loaded Maijs 3. 2024, 4:01 am GMT.