| Par cik breksīša jautājums joprojām ir karsts, mani turpina mulsināt apgalvojums, ka Lielbritānija ir nolēmusi izstāties no Eiropas Savienības. Manuprāt 52% nav skaitlis, kas izsaka būtību jēdzienam vairākums. Ja 52% būtu par izstāšanos, 18% būtu pret un 30% būtu pofig, tad es piekristu, ka vairākums britu vēlas izstāties. Pašreizējo situāciju es vērtētu kā puse uz pusi. Ja balsojums būtu par to, vai Kivičš ir seksīgākais Latvijas vīrietis, dies ar viņu, arī 50.1% kas piekrīt šim apgalvojumam būtu derīgs rezultāts. Šobrīd labākajā gadījumā var apgalvot, ka Anglija vēlas izstāties no ES, bet Lielbritānijai kopumā nav skaidra viedokļa, un turpmākie lēmumi britu politiķiem būtu jāpieņem izejot tieši no šīs pozīcijas. Ok, Kamerona plints mešana krūmos gan varētu būt mazliet saprotama, jo viņš pats to visu ievārīja. |
Bet ja turpinām retoriku "kā būtu pareizi", nevis "dzīve ir skarba", tad, manuprāt, ir mazliet atšķirība, vai 35% sabiedrības vēlas lielākas algas skolotājiem, vai 51% vēlas mainīt politisko režīmu. Atsevišķos gadījumos aktīvs mazākums spēj paveikt daudz, vai, piemēram, izraisīt pilsoņu karu. Tāpēc atteikties pret šo lietu kā rotaļu ar cipariem ir mazliet pārsteidzīgi.
Un ja mēs pavisam skaldam matus, tad konkrēti Breksīša gadījumā, cik es saprotu, šos referenduma rezultātus var vispār ignorēt. Tas, ka kāds šī balsojuma rezultātā sāk atkāpties vai nākt klajā ar paziņojumiem, liecina par to, ka politiķi ir saņēmuši signālu no vēlētājiem.