krishjaanis

Recent Entries

You are viewing the most recent 4 entries

January 19th, 2017

08:26 am: Bet par dalījuma ambivalenci visu pareizi un lakoniski jau pateicis Brexit kampaņas taktiķis rakstā, par kuru kaut kad izteikšos sīkāk: Tags: , , , ,
07:37 am: horizontalitāte, kabinets
Man ik pa laikam pārmet, ka dalījums kreisajos/labajos vairs nav relevants, kad kāds kādu nosauc par kreiso, esot pārāk izplūdis, un ka vispār mūsdienu politikā šis dalījums ir novecojis un arhaisks. Pareizā atbilde: jā un nē. Par jā un ambivalenci nākamjā ierakstā. Par nē - es domāju, ka "kreisais/labējais" reizēm ir gan performatīvs, gan deskriptīvs apzīmējums. Pēdējā laikā sekoju līdzi Amerikai, jo Eiropai tās patreizējā formā esmu atmetis ar roku, tas ir pārāk bēdīgi. Un, lūk, Amerikā ar "kreiso" manos medijos un manā pusē tiek domāts kaut kas pavisam konkrēts, uzdrīkstos teikt, ka pat konkrētāks nekā, kad kreisie kādu sauc par "labējo" (lai gan galamērķis no otras puses skatoties, protams, ir labējo vienādot ar "fašistu" - ASV kreisajā akadēmijā tas ir noticis hibridizējoties ar Eiropas kreisajiem. Tas ir abpusēji - kad labējais kādu sauc par kreiso, galaversijā, protams, ir domāts "komunists/staļinists/totalitārists"). 

Tikko Deniss Preigers vairākos medijos nopublicēja savu reduktīvi minimālistisko (bet tāpēc apceres vērto) versiju par to, kas, viņaprāt/Amerikasprāt, ir labējais un kreisais (un es uzsveru, te ir runa par Ameriku  - protams, ir ģimenes līdzības ar Eiropas kreisajiem, bet ne pilna pārklāšanās), un ko viņš nosauc par "irreconcible dividing lines". Tālāk seko Preigera versija ar pāris maniem komentāriem un izcēlumiem, kuri man šķita sevišķi būtiski vai raksturīgi: 

Différance )
</div>

Tags: , ,

January 18th, 2017

12:10 pm: blast from the past
Beidzot nedaudz oficiālāk - https://www.youtube.com/watch?v=-GZFHLAcG8A
Un arī te viņš piemin tikai niecīgākās lietas.

Tags:

January 17th, 2017

09:54 pm: fake news īsumā
http://blogs.spectator.co.uk/2017/01/oxfam-wont-tell-capitalism-poverty/

vēl īsāk: "es gribu, man vajag, jo viņam/viņiem (Tiem) ir vairāk"

Powered by Sviesta Ciba