You wanna have a life but not too real
Demokrātija un labklājība 
12.-Nov-2013 05:14 pm
Redz, rietumu civilizācija aizvien biežāk dabū pa seju kā nebūt ne vienīgā labklājību nodrošinošā civilizācijas forma, un viens no šī viedokļa galvenajiem iemesliem ir Ķīna. Nav gan skaidrs, ko iesākt ar visiem tiem stāstiem, kā jaunas ķīniešu meitenes metās lejā no kopmītņu logiem visādu tur glamūrīgu telefonu ražotnēs, bet šo tēzi dzirdu ne pirmo reizi. Un, ja ar globālās demogrāfijas novērojumiem sakarā ar labklājību viss takā būtu skaidrs, tad to, ka demokrātija nav vienīgā labklājības forma, ir grūtāk sagremot. Domāju, piemēram, kādā nebūt satori.lv vienīgie pozitīvie viedokļi par Ķīnu varētu būt tikai tad, ja runa būs par pandām vai vēsturi.

Nu lūk, divas interesantas tēzes, bez moralizēšanas, vien tādēļ, ka nepierastas:

* Demokrātija izriet no ekonomiskās labklājības, nevis otrādi. T.i. nevis esiet demokrātiski, un viss jums būs labi, bet veidojiet vidusslāni, kas garantēs varas leģitimitāti. Kā mēs zinām, rietumu politikā ir zināmas problēmas ar iedzīvotāju atbalstu, un mēs neesam izņēmums.

* Demokrātija nav liberālo vērtību garants. 70% procentu demokrātisko valstu, šobrīd, ir problēmas ar vārda un pārvietošanās brīvību.

Laikam morāle no tā visa - pirms sākat moralizēt, pārliecinieties, ka jūsu auditorija ir pāēdusi, jeb paēdušais izsalkušo nesapratīs.
Comments 
12.-Nov-2013 05:47 pm
palasījos par Ķīnas labklājību. Kā vecam pūpēdim man ir aktuāli, kā notiek rūpes par sabiedrības sagrabējušo daļu, vecajiem ļaudīm.

Secinājums - Ķīna ir elle uz Zemes un līdz labklājībai viņiem kā līdz Aldebaranam.
12.-Nov-2013 05:52 pm
Nu, visu labāko ekonomisko modeļu meklējumi un paraugi, tomēr, vairāk ir saistīti ar nākotni, t.i. jauniem ļaužiem. Izčākstēt, domājams, tomēr tradicionāli ir labāk kaut kur iepazītā vidē, savā stūrītī, kur, varbūt, tev ir iespēja ar kādu aprunāties. Kaut vai pasta nodaļā, vai poliklīnikā.
This page was loaded Okt 2. 2024, 7:36 am GMT.