You wanna have a life but not too real
Portretu retušēšana 
13.-Feb-2012 01:23 pm
http://vimeo.com/34595314

Tādu video internetos ir pilns, lai arī pēc komentāriem "nomierināji" var spriest, ne visiem šķiet pašsaprotami tas, ka VISI digitāli attēli tiek retušēti. Šis konkrētais rullītis reklamē kursus par smukām naudiņām, un arī topošo iPad grāmatu par retušēšanu. Bet kas man liekas jocīgi, ir pašu manipulāciju saturs. Labi, noņemam pumpas, izbalinām zobus, piekoriģējam kosmētikas defektus. Allright, piezīmējam skropstas, ja jau esam aizmirsuši izmantot "maģisko birstīti, kas apjomu palielina par 200%". Bet te jau ir runa par nopietnām sejas līniju izmaiņām. Kaut kā apziņā iesēžas vārds "ētika".
Comments 
13.-Feb-2012 02:54 pm
Devalvācija skārusi visus publiskos medijus, kāpēc lai fotogrāfija būtu izņēmums? "Netici visam, ko lasi avīzēs" ir ekvivalents "Netici visam, ko redzi fotogrāfijā".

Mēs te ar [info]dzeina pirms kāda laika spriedām par to, kas ir žurnālistu ētika. Un, ja par principu izvirzām "godprātīgs žurnālists ir tāds, kurš visu atspoguļo pēc labākās sirdsapziņas, cenšoties maksimāli izvairīties no tīšiem sagrozījumiem, pārspīlējumiem un noklusējumiem, tad fotošops ir ētikas pārkāpums.

No otras puses, jājautā, vai dzīvesstila žurnāli ir žurnālistika jeb arī kaut kāds creative fiction variants. IMHO, tā jau sen ir alternatīvā realitāte ar saviem likumiem, tāpēc uz to godprātības princips nav attiecināms.
13.-Feb-2012 03:35 pm
Nu, ok, mazliet samulsināja "fotogrāfijas ilustratīvā vērtība". Kopumā, jā, var piekrist. Tikai reportāžas kontekstā devalvācijas iemesls ir nevis fotošops, bet mediju vides devalvācija kā tādas. Savukārt dzīvesstila žurnālu kontekstā ilustratīvā vērtība vispār netiek mainīta, vienkārši vizuālā materiāla izmaksas tiek samazinātas. Nu, ja neskaita to, ka ir iespēja radīt adrogīnās būtnes, kam ar realitāti nav nekāda sakara.
This page was loaded Nov 19. 2024, 7:12 pm GMT.