You wanna have a life but not too real
Novembris 2., 2022 
10:29 pm
Visdrīzāk šī filma ir diezgan banāla, lai gan tā nav slikta, bet katra filma kādam citam trāpa citādāk, tāpēc nav pat jēgas to nosaukt. Bet drošvien starp daudzām labām filmām personīgi aizķer tās, kur tu iemācies kaut ko jaunu, un ne tāpēc, ka tā parāda kaut ko jaunu, bet sasniedz tieši tevi.

Viena no lietām, kas mani aizķēra, ir doma, ka būt racionālam vēl nenozīmē būt ciniskam. Apkārt ir tik daudz maldu un muļķības, ka reizēm gribās galvu dauzīt pret ķieģeļu sienu. Bet kaut kur starp "mēs nevaram zināt visu" un vajadzībai balstīties tikai uz pierādāmām lietām ir vieta, kur vēlme ticēt kaut kam svarīgam ļoti daudziem palīdz dzīvot. Kad bērnam nomirst kucēns, nav vajadzības viņam pastāstīt, ka kucēna sirds vairs nepukst, viņa smadzenes ir nomirušas, un viņa miesa satrūdēs tuvākajās nedēļās. Ne obligāti atbilde ir jābūt tai, ka kucēns tagad skrien pa mūžzaļu pļaviņu, kur saule nekur neriet. Bet katrā ziņā šādā brīdī mēs neizmantojam iespēju bērnā nogalināt ticību un cerību uz labo un gaišo. Mēs meklējam veidu kā paskaidrot, ka dzīve nav tikai smiekli un bezrūpība, un sāpes un vilšanās ir daļa no tās, bet arī to, ka tas nav pasaules gals, un dzīve tanī brīdī neapstājs. Un es nedomāju, ka mums ir kaut kā citādāk jāizturas pret cilvēku, kurš pēc visām ārējām pazīmēm nav vairs bērns. Gan bērni, gan pieaugušie ir tikai cilvēki, tikai ar dažādu zināšanu bagāžu.

Otra lieta, kas man šķiet, ka mēs slikti mākam tikt galā ar sāpēm. Es nezinu, vai ir pietiekams daudzums zināšanu, kas liktu apgalvot pretējo. Es tagad nespļaušu virsū visām "pai" un uzmanības novēršanas stratēģijām. Tāpat kā no muskuļiem, arī no smadzenēm ar girbasspēku nevar izpiest to, ko tās nespēj, tāpēc arī tām ir nepieciešams dot laiku, lai atjaunotos. Bet laiks viens pats nedziedē visu, un visus sūdus kaut kā beigās tomēr ir jāprocesē. Kā? I have no idea. Bet man sāk rasties pārliecība, ka divi vai vairāki cilvēki vienā nelaimē ne obligāti ir veiksmes formula. Es pieņemu, ka kopīga vai līdzīga pieredze ļauj atrast saskarsmes punktus, kas katram individuāli palīdz kaut ko procesēt, bet viens klibais ne vienmēr būs labākais palīgs otram klibajam. Pie tam, ja ir tā fāze, kad girbās atrast vainīgo, tad kāds, ar ko ir šērota šī sliktā pieredze, var izrādīties labs mērķis šādai vainošanai, un tas galīgi nav palīdzoši nevienai no iesaistītajām pusēm.
This page was loaded Jan 25. 2025, 8:57 am GMT.